Argentina

Primera Nacional 2021Primera Nacional

  • Next matches
   B's1X2  
CA Mitre - Gimnasia Mendoza   17 FIN1:2
Almagro - Guillermo Brown           24.04. 20:00
Tristan Suarez - Instituto           24.04. 20:00
All Boys - Gimnasia Jujuy           24.04. 20:30
Ferro - Barracas Central           24.04. 20:30
Temperley - CA Estudiantes           24.04. 21:00
Def. de Belgrano - San Martin S.J.           24.04. 21:00
Santamarina - Brown Adrogue           25.04. 02:00
Belgrano - Nueva Chicago           25.04. 19:00
Deportivo Moron - Ind. Rivadavia           25.04. 20:30
San Telmo - Villa Dalmine           25.04. 20:30
Deportivo Maipu - Alvarado           25.04. 20:45
San Martin T. - Almirante Brown           25.04. 21:00
Club A. Guemes - Atl. Rafaela           26.04. 01:00
Dep. Riestra - Chacarita Juniors           26.04. 20:05
Gimnasia Mendoza - Atletico Atlanta           26.04. 20:10
Estudiantes Rio Cuarto - CA Mitre           26.04. 23:00
Agropecuario - Tigre           27.04. 02:10
  • Results
Group B - 6. Round1X2 
Ind. Rivadavia - Club A. Guemes1:119.04.
Group A - 6. Round1X2 
Chacarita Juniors - Belgrano2:019.04.
Nueva Chicago - San Martin T.0:119.04.
Quilmes - Agropecuario0:019.04.
Tigre - Deportivo Maipu1:019.04.
Group B - 6. Round1X2 
Atl. Rafaela - Almagro4:118.04.
Guillermo Brown - Santamarina0:018.04.
San Martin S.J. - San Telmo5:018.04.
Group A - 6. Round1X2 
Atletico Atlanta - Dep. Riestra2:218.04.
CA Estudiantes - Estudiantes Rio Cuarto0:018.04.
Group B - 6. Round1X2 
Barracas Central - Deportivo Moron1:017.04.
Brown Adrogue - Def. de Belgrano0:317.04.
Gimnasia Jujuy - Tristan Suarez2:017.04.
Instituto - Ferro2:217.04.
Villa Dalmine - All Boys0:017.04.
Group A - 6. Round1X2 
Alvarado - Temperley1:016.04.
Group A - 5. Round1X2 
San Martin T. - Chacarita Juniors0:114.04.
Almirante Brown - Nueva Chicago1:013.04.
Group B - 5. Round1X2 
Club A. Guemes - Barracas Central3:012.04.
Group A - 5. Round1X2 
Dep. Riestra - CA Mitre2:012.04.
Group B - 5. Round1X2 
All Boys - Tristan Suarez2:011.04.
Almagro - Ind. Rivadavia0:211.04.
Deportivo Moron - Instituto2:211.04.
Santamarina - Atl. Rafaela0:011.04.
San Telmo - Brown Adrogue2:111.04.
Group A - 5. Round1X2 
Belgrano - Atletico Atlanta2:211.04.
Deportivo Maipu - Quilmes2:111.04.
Gimnasia Mendoza - CA Estudiantes3:111.04.
Group B - 5. Round1X2 
Def. de Belgrano - Guillermo Brown2:010.04.
Ferro - Gimnasia Jujuy0:010.04.
Villa Dalmine - San Martin S.J.1:110.04.
Group A - 5. Round1X2 
Estudiantes Rio Cuarto - Alvarado2:010.04.
Temperley - Tigre0:210.04.
Group A - 4. Round1X2 
Chacarita Juniors - Almirante Brown2:106.04.
Group B - 4. Round1X2 
Ind. Rivadavia - Santamarina3:105.04.
Group A - 4. Round1X2 
Alvarado - Gimnasia Mendoza1:205.04.
Group B - 4. Round1X2 
Brown Adrogue - Villa Dalmine2:004.04.
Gimnasia Jujuy - Deportivo Moron2:004.04.
Guillermo Brown - San Telmo1:204.04.
Instituto - Club A. Guemes0:004.04.
San Martin S.J. - All Boys0:204.04.
Tristan Suarez - Ferro1:004.04.
Group A - 4. Round1X2 
Atletico Atlanta - San Martin T.2:104.04.
CA Mitre - Belgrano1:004.04.
Quilmes - Temperley2:004.04.
Group B - 4. Round1X2 
Atl. Rafaela - Def. de Belgrano0:003.04.
Barracas Central - Almagro2:103.04.
Group A - 4. Round1X2 
Agropecuario - Deportivo Maipu1:103.04.
CA Estudiantes - Dep. Riestra2:103.04.
Tigre - Estudiantes Rio Cuarto1:003.04.
Group A - 3. Round1X2 
Nueva Chicago - Chacarita Juniors1:131.03.
Group B - 3. Round1X2 
Deportivo Moron - Tristan Suarez1:030.03.
Club A. Guemes - Gimnasia Jujuy1:029.03.
Def. de Belgrano - Ind. Rivadavia1:229.03.
San Martin S.J. - Brown Adrogue1:229.03.
Group A - 3. Round1X2 
Dep. Riestra - Alvarado1:029.03.
Gimnasia Mendoza - Tigre0:429.03.
San Martin T. - CA Mitre1:129.03.
Group B - 3. Round1X2 
San Telmo - Atl. Rafaela0:028.03.
Villa Dalmine - Guillermo Brown1:128.03.
Group A - 3. Round1X2 
Estudiantes Rio Cuarto - Quilmes0:228.03.
Group B - 3. Round1X2 
All Boys - Ferro3:027.03.
Almagro - Instituto2:127.03.
Santamarina - Barracas Central1:127.03.
Group A - 3. Round1X2 
Almirante Brown - Atletico Atlanta0:127.03.
Belgrano - CA Estudiantes1:027.03.
Temperley - Agropecuario0:227.03.
Group A - 2. Round1X2 
Tigre - Dep. Riestra3:023.03.
Group B - 2. Round1X2 
Ind. Rivadavia - San Telmo4:322.03.
Group A - 2. Round1X2 
Atletico Atlanta - Nueva Chicago0:022.03.
CA Mitre - Almirante Brown3:222.03.
Group B - 2. Round1X2 
Brown Adrogue - All Boys1:121.03.
Guillermo Brown - San Martin S.J.0:021.03.
Group A - 2. Round1X2 
Agropecuario - Estudiantes Rio Cuarto1:121.03.
Deportivo Maipu - Temperley0:121.03.
Quilmes - Gimnasia Mendoza0:121.03.
Group B - 2. Round1X2 
Barracas Central - Def. de Belgrano1:120.03.
Ferro - Deportivo Moron2:020.03.
Gimnasia Jujuy - Almagro1:220.03.
Instituto - Santamarina0:020.03.
Tristan Suarez - Club A. Guemes1:220.03.
Group A - 2. Round1X2 
Alvarado - Belgrano0:120.03.
CA Estudiantes - San Martin T.1:120.03.
Group B - 2. Round1X2 
Atl. Rafaela - Villa Dalmine0:019.03.
  • Head-to-head
OddsPortal.comBetting odds service provided in cooperation with OddsPortal.com
Help: This page serves to display overall, home, away, form and other Soccer tables relating to Primera Nacional 2021 which is sorted in Argentina category of BetExplorer sports stats service. Apart from Soccer tables, statistics and results, you can see archive odds of previous games in Primera Nacional 2021. The tabs on top of page let you see complete results of Primera Nacional 2021, fixtures and league stats informing of trends for the whole competition. Use Soccer item in the main navigation to browse through other Soccer leagues and to find more competitions from Argentina category, including history results, tables and statistics.