North Macedonia: Superleague Women - Winners stage
8. Round Pelister W Metalurg Skopje W 10:0 AWA. details 21.05.2023
7. Round Metalurg Skopje W Cair W 0:10 AWA. details 14.05.2023
6. Round Kumanovo W Metalurg Skopje W 25:21 (16:11, 9:10) details 29.04.2023
5. Round Metalurg Skopje W Vardar SCJS W 20:19 (10:10, 10:9) details 22.04.2023
4. Round Metalurg Skopje W Pelister W 28:24 (16:12, 12:12) details 18.04.2023
3. Round Cair W Metalurg Skopje W 35:29 (19:14, 16:15) details 31.03.2023
2. Round Metalurg Skopje W Kumanovo W 22:26 (13:10, 9:16) details 25.03.2023
World: Club Friendly Women - Main
Struzanka W Metalurg Skopje W 15:25 (8:11, 7:14) details 19.03.2023
Ovce Pole W Metalurg Skopje W 25:31 (9:17, 16:14) details 18.03.2023
North Macedonia: Superleague Women - Winners stage
1. Round Vardar SCJS W Metalurg Skopje W 25:25 (12:16, 13:9) details 11.03.2023
North Macedonia: Superleague Women - Main
Group B - 14. Round Metalurg Skopje W Kuzman Vardar W 57:13 (26:5, 31:8) details 24.12.2022
Group B - 13. Round Struzanka W Metalurg Skopje W 16:31 (7:15, 9:16) details 18.12.2022
Group B - 11. Round Metalurg Skopje W Gjorche Petrov W 24:26 (9:13, 15:13) details 14.12.2022
Group B - 12. Round Astibo W Metalurg Skopje W 16:35 (9:18, 7:17) details 10.12.2022
Group B - 10. Round ZRK Feniks W Metalurg Skopje W CAN. details 03.12.2022
Group B - 9. Round Metalurg Skopje W Despina W 34:12 (20:6, 14:6) details 26.11.2022
Group B - 8. Round Ovce Pole W Metalurg Skopje W 20:34 (8:19, 12:15) details 23.11.2022
Group B - 7. Round Kuzman Vardar W Metalurg Skopje W 12:50 (5:30, 7:20) details 20.10.2022
Group B - 6. Round Metalurg Skopje W Struzanka W 22:19 (11:7, 11:12) details 18.10.2022
Europe: European Cup Women - Main
1/32-finals - 2nd leg Metalurg Skopje W Paok W 20:31 (11:17, 9:14) details 15.10.2022
North Macedonia: Superleague Women - Main
Group B - 5. Round Metalurg Skopje W Astibo W 41:14 (19:8, 22:6) details 12.10.2022
Europe: European Cup Women - Main
1/32-finals - 1st leg Paok W Metalurg Skopje W 26:17 (11:7, 15:10) details 08.10.2022
North Macedonia: Superleague Women - Main
Group B - 4. Round Gjorche Petrov W Metalurg Skopje W 27:24 (12:10, 15:14) details 24.09.2022
Group B - 3. Round Metalurg Skopje W ZRK Feniks W CAN. details 21.09.2022
Group B - 2. Round Despina W Metalurg Skopje W 18:38 (7:19, 11:19) details 17.09.2022
Group B - 1. Round Metalurg Skopje W Ovce Pole W 41:21 (20:11, 21:10) details 10.09.2022
World: Club Friendly Women - Main
Metalurg Skopje W AEP Panorama W 29:21 details 03.09.2022
North Macedonia: Superleague Women - Winners stage
14. Round Gjorche Petrov W Metalurg Skopje W 25:19 (15:9, 10:10) details 28.05.2022
13. Round Metalurg Skopje W Vardar SCJS W 26:23 (16:13, 10:10) details 21.05.2022
World: Club Friendly Women - Main
Metalurg Skopje W Gjorche Petrov W 30:27 (16:12, 14:15) details 15.05.2022
Kumanovo W Metalurg Skopje W 21:25 (12:10, 9:15) details 14.05.2022
North Macedonia: Superleague Women - Winners stage
12. Round Struzanka W Metalurg Skopje W 19:36 (8:18, 11:18) details 08.05.2022
11. Round Metalurg Skopje W Pelister W 41:16 (19:9, 22:7) details 30.04.2022
10. Round Cair W Metalurg Skopje W 28:29 (13:13, 15:16) details 16.04.2022
9. Round Metalurg Skopje W Despina W 31:25 (19:16, 12:9) details 09.04.2022
8. Round Metalurg Skopje W Kumanovo W 22:22 (11:14, 11:8) details 07.04.2022
7. Round Metalurg Skopje W Gjorche Petrov W 18:18 (7:9, 11:9) details 01.04.2022
6. Round Vardar SCJS W Metalurg Skopje W 20:18 (9:12, 11:6) details 26.03.2022
5. Round Metalurg Skopje W Struzanka W 26:13 (10:8, 16:5) details 12.03.2022
4. Round Pelister W Metalurg Skopje W 20:29 (12:13, 8:16) details 09.03.2022
3. Round Metalurg Skopje W Cair W 31:24 (18:11, 13:13) details 26.02.2022
2. Round Despina W Metalurg Skopje W 21:29 (7:17, 14:12) details 19.02.2022
1. Round Kumanovo W Metalurg Skopje W 23:23 (14:15, 9:8) details 13.02.2022
North Macedonia: Superleague Women - Main
Group B - 14. Round Metalurg Skopje W Astibo W 30:20 (14:9, 16:11) details 24.12.2021
Group B - 13. Round Ovce Pole W Metalurg Skopje W 28:36 (13:18, 15:18) details 18.12.2021
Group B - 11. Round Metalurg Skopje W Gjorche Petrov W 18:23 (13:15, 5:8) details 04.12.2021
Group B - 10. Round Struzanka W Metalurg Skopje W 20:24 (10:13, 10:11) details 20.11.2021
Group B - 9. Round Metalurg Skopje W Vardar SCJS W 21:22 (8:13, 13:9) details 17.11.2021
Group B - 8. Round Spartak W Metalurg Skopje W 19:44 (11:21, 8:23) details 06.11.2021
Group B - 7. Round Astibo W Metalurg Skopje W 19:32 (9:16, 10:16) details 28.10.2021