Poland

I Liga 2020/2021I Liga

  • Next matches
   B's1X2  
SMS ZPRP Plock - Wisla Plock II           24.10. 12:30
KPR Elblag - SMS Kwidzyn           24.10. 16:00
SMS ZPRP Gdansk - GKS Zukowo           24.10. 16:00
Olsztyn - Gwardia Koszalin           24.10. 17:00
Wejherowo - Koscierzyna           24.10. 17:00
Katy Wroclawskie - Grunwald Poznan           24.10. 18:00
Legnica - Gorzyce Wielkie           24.10. 18:00
Oborniki Slaskie - Slask           24.10. 18:00
Real Astromal Leszno - Gorzow Wielkopolski           24.10. 18:00
Ciechanow - Azoty-Pulawy II           24.10. 18:00
Legionowo - Biala Podlaska           24.10. 18:00
Wielun - Mazur Sierpc           24.10. 18:00
Konskie - Zamosc           24.10. 18:00
Przemysl - Ostrowiec Swietokrzyski           24.10. 18:00
USAR Kwidzyn - Wagrowiec           24.10. 18:30
Warszawa AZS - Radom           24.10. 19:00
Ostrow Wielkopolski - Ol.Grodkow           25.10. 16:00
Viret Zawiercie - Chrzanow           25.10. 16:00
Zaglebie Sosnowiec - Wisla Sandomierz           25.10. 17:00
Katy Wroclawskie - Legnica           29.10. 18:30
  • Results
  • Show last:
  • Sort by:
Group C - 3. Round1X2 
Wisla Plock II - Lodz28:27 PEN.   Yesterday
Group B - 5. Round1X2 
Slask - Real Astromal Leszno28:1819.10.
Group D - 5. Round1X2 
Zamosc - Zaglebie Sosnowiec46:20   18.10.
Chrzanow - Konskie27:2317.10.
Ostrowiec Swietokrzyski - Olimpia Piekary31:28   17.10.
Wisla Sandomierz - Przemysl26:36   17.10.
Group C - 5. Round1X2 
Mazur Sierpc - Lodz40:30   17.10.
Radom - SMS ZPRP PlockPOSTP.   17.10.
Warszawa AZS - Azoty-Pulawy II32:22   17.10.
Group B - 5. Round1X2 
Gorzow Wielkopolski - Katy WroclawskiePOSTP.   17.10.
Gorzyce Wielkie - Oborniki Slaskie25:32   17.10.
Grunwald Poznan - Ostrow Wielkopolski29:25   17.10.
Ol.Grodkow - Zielona GoraPOSTP.   17.10.
Group A - 5. Round1X2 
GKS Zukowo - Olsztyn25:34   17.10.
Gwardia Koszalin - WejherowoPOSTP.   17.10.
Koscierzyna - USAR Kwidzyn38:26   17.10.
SMS Kwidzyn - SMS ZPRP Gdansk27:37   17.10.
Wagrowiec - Grudziadz22:23   17.10.
Group D - 5. Round1X2 
AZS UJK Kielce - ZPRP Kielce26:33   16.10.
Group C - 4. Round1X2 
Legionowo - Radom34:22   11.10.
Group A - 4. Round1X2 
Olsztyn - SMS Kwidzyn29:21   11.10.
USAR Kwidzyn - Gwardia Koszalin22:3411.10.
Group D - 4. Round1X2 
Konskie - Viret Zawiercie25:24   10.10.
Olimpia Piekary - Wisla Sandomierz28:19   10.10.
Przemysl - Zamosc34:41   10.10.
Zaglebie Sosnowiec - Chrzanow30:2510.10.
ZPRP Kielce - Ostrowiec Swietokrzyski30:27   10.10.
Group C - 4. Round1X2 
Lodz - Biala Podlaska31:25   10.10.
SMS ZPRP Plock - Azoty-Pulawy II25:28   10.10.
Warszawa AZS - Ciechanow40:32   10.10.
Wielun - Wisla Plock IIPOSTP.   10.10.
Group B - 4. Round1X2 
Katy Wroclawskie - Slask12:25   10.10.
Oborniki Slaskie - Legnica21:36   10.10.
Ostrow Wielkopolski - Gorzow Wielkopolski32:26   10.10.
Real Astromal Leszno - Gorzyce Wielkie26:21   10.10.
Group A - 4. Round1X2 
Grudziadz - Koscierzyna25:24   10.10.
SMS ZPRP Gdansk - KPR Elblag25:27   10.10.
Wejherowo - GKS Zukowo22:38   10.10.
Group B - 1. Round1X2 
Slask - Ol.Grodkow28:1607.10.
Group D - 3. Round1X2 
Ostrowiec Swietokrzyski - AZS UJK Kielce30:31 PEN.03.10.
Viret Zawiercie - Zaglebie Sosnowiec31:30   03.10.
Wisla Sandomierz - ZPRP Kielce32:33 PEN.   03.10.
Zamosc - Olimpia Piekary29:27   03.10.
Group C - 3. Round1X2 
Biala Podlaska - Mazur Sierpc38:23   03.10.
Ciechanow - SMS ZPRP Plock37:32   03.10.
Radom - Wielun22:3203.10.
Group B - 3. Round1X2 
Gorzow Wielkopolski - Zielona Gora41:27   03.10.
Gorzyce Wielkie - Katy Wroclawskie21:28   03.10.
Grunwald Poznan - Ol.Grodkow28:1603.10.
Legnica - Real Astromal Leszno29:2003.10.
Group A - 3. Round1X2 
GKS Zukowo - USAR Kwidzyn10:0 AWA.   03.10.
Gwardia Koszalin - Grudziadz26:27 PEN.   03.10.
Koscierzyna - Wagrowiec30:31 PEN.   03.10.
KPR Elblag - Olsztyn24:2203.10.
SMS Kwidzyn - Wejherowo33:22   03.10.
Group A - 2. Round1X2 
Grudziadz - GKS Zukowo29:1930.09.
Olsztyn - SMS ZPRP Gdansk28:2127.09.
Group D - 2. Round1X2 
AZS UJK Kielce - Wisla Sandomierz27:23   26.09.
Przemysl - Viret Zawiercie33:24   26.09.
Zaglebie Sosnowiec - Konskie31:29   26.09.
ZPRP Kielce - Zamosc28:29   26.09.
Group C - 2. Round1X2 
Legionowo - Ciechanow35:27   26.09.
Lodz - Radom36:28   26.09.
Mazur Sierpc - Wisla Plock II32:26   26.09.
SMS ZPRP Plock - Warszawa AZS26:30   26.09.
Wielun - Azoty-Pulawy II40:21   26.09.
Group B - 2. Round1X2 
Ol.Grodkow - Gorzow Wielkopolski28:33   26.09.
Real Astromal Leszno - Oborniki Slaskie23:2926.09.
Zielona Gora - Slask21:29   26.09.
Group A - 2. Round1X2 
USAR Kwidzyn - SMS Kwidzyn36:28   26.09.
Wagrowiec - Gwardia Koszalin31:26   26.09.
Wejherowo - KPR Elblag21:23   26.09.
Group B - 2. Round1X2 
Gorzyce Wielkie - Ostrow Wielkopolski27:31   25.09.
  • Head-to-head
OddsPortal.comBetting odds service provided in cooperation with OddsPortal.com
Help: This page serves to display overall, home, away, form and other Handball tables relating to I Liga 2020/2021 which is sorted in Poland category of BetExplorer sports stats service. Apart from Handball tables, statistics and results, you can see archive odds of previous games in I Liga 2020/2021. The tabs on top of page let you see complete results of I Liga 2020/2021, fixtures and league stats informing of trends for the whole competition. Use Handball item in the main navigation to browse through other Handball leagues and to find more competitions from Poland category, including history results, tables and statistics.