ATP - Singles

Davis Cup - Group IV 2022Davis Cup - Group IV - Men

  • Next matches
   B's12  
De Silva Y. - Kamchibekov I.       FIN2:0
Hatem A. A. - Ishaq A.       FIN2:0
Shiyam A. - Wong B. K.       FIN0:2
Al-Saedi A. M. - Alansi G.   2 FIN1:2
Fazeel A. F. - Abdullah A.       FIN2:1
Godamanna H. - Mirdzhaliev M.       FIN2:0
Tables/draw will be added later.
  • Results
12 
Alansi G. - Abdullah M. A.2:0  Yesterday
Kamchibekov I. - Ram R.0:1 RET.  Yesterday
Mirdzhaliev M. - Hossain M. R.2:0  Yesterday
Sallam H. - Wong B. K.0:2  Yesterday
Al-Saedi A. M. - Fazeel A. F.1:1 RET.  09.08.
Hatem A. A. - Shiyam A.2:0  09.08.
Alansi G. - Fazeel A. F.2:0  08.08.
Al-Saedi A. M. - Abdullah M. A.2:0  08.08.
De Silva Y. - Ram R.2:0  08.08.
Godamanna H. - Hossain M. R.2:0  08.08.
Hatem A. A. - Wong B. K.2:0  08.08.
Sallam H. - Shiyam A.0:2  08.08.
Del Olmo L. - Shamsi L.0:2  05.08.
Del Olmo T. - Cadogan J.0:2  05.08.
Sydow F. - Marquez L.2:1  05.08.
Sydow P. - Guilleme J.0:205.08.
Duke A. - Gallegos A.1:2  04.08.
Finnigan J. - Obando A.0:2  04.08.
Maginley J. - Bogelin C.2:0  04.08.
Mallory R. - Turcios K.2:0  04.08.
Mohammed N. - Marquez L.0:2  04.08.
Murraine R. - Germinal J. A.0:2  04.08.
Rivera Granja O. - Sydow F.2:0  04.08.
Turino O. - Sydow P.0:204.08.
Del Olmo T. - Sydow P.1:203.08.
Miller F. - Sydow F.0:2  03.08.
Rivera Granja O. - Bendana F.2:1  03.08.
Turino O. - Guilleme J.1:203.08.
Del Olmo L. - Bendana F.0:2  02.08.
Del Olmo T. - Guilleme J.1:202.08.
Mallory R. - Williams C.2:0  02.08.
Obando A. - Bogelin C.2:0  02.08.
Rivera Granja O. - Cadogan J.1:1 RET.  02.08.
Simons T. - Maginley J.0:2  02.08.
Turcios K. - Germinal J. A.2:0  02.08.
Turino O. - Nwokolo E. P.2:002.08.
Cadogan J. - Sydow F.1:2  01.08.
Mallory R. - Germinal J. A.2:0  01.08.
Nwokolo E. P. - Sydow P.1:2  01.08.
Obando A. - Maginley J.0:201.08.
Rivera Granja O. - Bass N.2:0  01.08.
Simons T. - Bogelin C.2:0  01.08.
Turcios K. - Williams C.2:0  01.08.
Turino O. - Del Olmo T.1:201.08.
Antwi S. A. - Jadoun N.0:2  28.07.
Asciak M. - Gasimov K.2:0  28.07.
Bonifacius R. - Zili M.2:0  28.07.
Cervos Noguer E. - Tashi V.0:2  28.07.
Delicata L. - Azizov T.1:228.07.
Gelabert D. - Jakupi J.2:1  28.07.
Hagoua O. - Gebresilase T.2:0  28.07.
Igbinovia W. O. - Iradukunda G.0:228.07.
Lebendje W. - Wong Pin Young R.0:2  28.07.
Madueke N. - Gatoto A.2:0  28.07.
Nortey I. - Andre S.1:228.07.
Obiang Ondo L. - Lai Fat Fur L. A.2:0  28.07.
Siddall D. - Muedini M.2:0  28.07.
Teboh E. - Kebede Y.2:0  28.07.
Antwi S. A. - Mohammed A. N.2:0  27.07.
Asciak M. - Jakupi J.2:027.07.
Cervos Noguer E. - Gasimov K.0:2  27.07.
Degabriele A. - Tashi V.2:0  27.07.
De Rossi M. - Zili M.2:027.07.
Galvani S. - Hoxhiq N.2:0  27.07.
Gelabert D. - Azizov T.0:2  27.07.
Igbinovia W. O. - Lai Fat Fur L. A.2:0  27.07.
Lebendje W. - Gatoto A.0:2  27.07.
Madueke N. - Lam Hau Ching J.2:0  27.07.
Nortey I. - Kebede Y.2:0  27.07.
Obiang Ondo L. - Iradukunda G.0:227.07.
Teboh E. - Andre S.1:227.07.
Watat Njanga L. S. - Jadoun N.0:2  27.07.
Habiyambere E. - Mandour N.2:0  08.07.
Holmes T. - Mokobo A.2:0  08.07.
Karenzi B. - Derar K.2:0  08.07.
Loglo K. - Saidi C.2:0  08.07.
Mosarwa T. - Mamata P.0:2  08.07.
Nasawali Ronald W. - Risasi A.2:0  08.07.
Ocen G. - Mshanga F.0:2  08.07.
Setodji T. - Bushamuka W.1:2  08.07.
Andre F. - Mamata P.1:2  07.07.
Seetso D. - Setodji T.0:2  07.07.
Sibanda L. A. - Ajavon L.0:2  07.07.
Tipewa C. - Ibakakomboyo-Ayessa M. B.2:0  07.07.
Biboussy D. F. - Saidi C.0:2  06.07.
Habiyambere E. - Sulle O. H.2:0  06.07.
Karenzi B. - Mshanga F.2:0  06.07.
Mamata P. - Bushamuka W.0:2  06.07.
Mosarwa T. - Andre F.0:1 RET.  06.07.
Mwisukye J. - Mandour N.0:2  06.07.
Ocen G. - Derar K.0:2  06.07.
Seetso D. - Quitomina Z.2:0  06.07.
Andre F. - Loglo K.0:2  04.07.
Habiyambere E. - Nasawali Ronald W.2:0  04.07.
Karenzi B. - Ocen G.2:0  04.07.
Quitomina Z. - Setodji T.0:2  04.07.
Seetso D. - Bushamuka E.2:0  04.07.
Sibanda L. A. - Saidi C.0:2  04.07.
Group A12 
Abayomi P. - Lebendje W.2:0  29.07.
De Rossi M. - Sigurdsson E.2:029.07.
Galvani S. - Bonifacius R.2:0  29.07.
Igbinovia W. O. - Obiang Ondo L.2:1  29.07.
Iradukunda G. - Lai Fat Fur L. A.2:0  29.07.
Malick A. S. - Skowronski L.0:2  29.07.
Group B12 
Asciak M. - Gelabert D.2:029.07.
Azizov T. - Jakupi J.2:029.07.
Degabriele A. - Cervos Noguer E.2:0  29.07.
Gasimov K. - Tashi V.0:2  29.07.
Mohammed A. N. - Jadoun N.0:2  29.07.
Teboh E. - Nortey I.0:229.07.
Tegenu Z. - Languina Y.0:2  29.07.
Watat Njanga L. S. - Antwi S. A.0:2  29.07.
OddsPortal.comBetting odds service provided in cooperation with OddsPortal.com
Help: This page serves to display overall, home, away, form and other Tennis tables relating to Davis Cup - Group IV 2022 which is sorted in ATP - Singles category of BetExplorer sports stats service. Apart from Tennis tables, statistics and results, you can see archive odds of previous games in Davis Cup - Group IV 2022. The tabs on top of page let you see complete results of Davis Cup - Group IV 2022, fixtures and league stats informing of trends for the whole competition. Use Tennis item in the main navigation to browse through other Tennis leagues and to find more competitions from ATP - Singles category, including history results, tables and statistics.