Brazil

Série D 2017

  • Next matches
   B's1X2  
Brusque - Operario           25.06.2017 23:00
EC Sao Jose - Ituano           25.06.2017 23:00
Foz do Iguacu - Inter de Lages           25.06.2017 23:00
Parana S.T.C. - Metropolitano           25.06.2017 23:00
Sao Bernardo - Novo Hamburgo           25.06.2017 23:00
SC Sao Paulo - Piracicaba           25.06.2017 23:00
Acreano - Trem           25.06.2017 23:00
Real Desportivo - Princesa Solimoes           25.06.2017 23:00
Fast Clube - Bare           25.06.2017 23:00
Gurupi - SAO Raimundo PA           25.06.2017 23:00
Sao Francisco - Genus           25.06.2017 23:00
Sao Raimundo RR - Rio Branco           25.06.2017 23:00
AE Altos - Tocantins           25.06.2017 23:00
Santos AP - Cordino EC           25.06.2017 23:00
Guarany - River-PI           25.06.2017 23:00
Maranhao - Potiguar           25.06.2017 23:00
America PE - Guarani de Juazeiro           25.06.2017 23:00
Globo - Parnahyba           25.06.2017 23:00
Central SC - Sousa EC           25.06.2017 23:00
Juazeirense - Coruripe           25.06.2017 23:00
Campinense - Atletico PE           25.06.2017 23:00
Fluminense de Feira - Itabaiana           25.06.2017 23:00
Murici - America RN           25.06.2017 23:00
Sergipe - Jacobina           25.06.2017 23:00
Anapolis - Ceilandia           25.06.2017 23:00
Sinop - Comercial MS           25.06.2017 23:00
7 de Setembro - Uniao Rondonopolis           25.06.2017 23:00
Luziania - Aparecidense           25.06.2017 23:00
Audax - Itumbiara           25.06.2017 23:00
URT - Portuguesa RJ           25.06.2017 23:00
Bangu - Villa Nova MG           25.06.2017 23:00
Desportiva Ferroviaria - Portuguesa           25.06.2017 23:00
Boavista - Caldense           25.06.2017 23:00
Red Bull Brasil - Espirito Santo           25.06.2017 23:00
  • Results
  • Show last:
  • Sort by:
Group 11 - 5. Round1X2 
Aparecidense - 7 de Setembro2:120.06.2017
Group 1 - 5. Round1X2 
Trem - Real Desportivo2:120.06.2017
Group 16 - 5. Round1X2 
Inter de Lages - Sao Bernardo0:020.06.2017
Group 11 - 5. Round1X2 
Uniao Rondonopolis - Luziania1:1   19.06.2017
Group 3 - 5. Round1X2 
Genus - Sao Raimundo RR1:0   19.06.2017
Group 2 - 5. Round1X2 
Bare - Gurupi1:2   19.06.2017
Group 13 - 5. Round1X2 
Portuguesa - Bangu3:018.06.2017
Villa Nova MG - Desportiva Ferroviaria2:118.06.2017
Group 12 - 5. Round1X2 
Itumbiara - URT0:118.06.2017
Group 10 - 5. Round1X2 
Comercial MS - Anapolis2:3   18.06.2017
Group 9 - 5. Round1X2 
America RN - Sergipe3:218.06.2017
Jacobina - Murici3:0   18.06.2017
Group 8 - 5. Round1X2 
Atletico PE - Fluminense de Feira1:018.06.2017
Itabaiana - Campinense1:018.06.2017
Group 7 - 5. Round1X2 
Coruripe - Central SC2:318.06.2017
Sousa EC - Juazeirense2:218.06.2017
Group 6 - 5. Round1X2 
Guarani de Juazeiro - Globo0:218.06.2017
Parnahyba - America PE2:0   18.06.2017
Group 5 - 5. Round1X2 
Potiguar - Guarany1:2   18.06.2017
River-PI - Maranhao2:118.06.2017
Group 4 - 5. Round1X2 
Cordino EC - AE Altos2:1   18.06.2017
Tocantins - Santos AP0:1   18.06.2017
Group 3 - 5. Round1X2 
Rio Branco - Sao Francisco0:0   18.06.2017
Group 2 - 5. Round1X2 
SAO Raimundo PA - Fast Clube1:1   18.06.2017
Group 1 - 5. Round1X2 
Princesa Solimoes - Acreano1:0   18.06.2017
Group 16 - 5. Round1X2 
Novo Hamburgo - Foz do Iguacu1:118.06.2017
Group 15 - 5. Round1X2 
Operario - SC Sao Paulo3:118.06.2017
Group 14 - 5. Round1X2 
Caldense - Red Bull Brasil2:0   17.06.2017
Espirito Santo - Boavista1:117.06.2017
Group 12 - 5. Round1X2 
Portuguesa RJ - Audax2:117.06.2017
Group 10 - 5. Round1X2 
Ceilandia - Sinop3:017.06.2017
Group 17 - 5. Round1X2 
Ituano - Parana S.T.C.0:017.06.2017
Metropolitano - EC Sao Jose1:017.06.2017
Group 15 - 5. Round1X2 
Piracicaba - Brusque1:017.06.2017
Group 11 - 4. Round1X2 
Uniao Rondonopolis - Aparecidense2:0   12.06.2017
Group 1 - 4. Round1X2 
Real Desportivo - Acreano2:2   12.06.2017
Group 12 - 4. Round1X2 
URT - Audax2:1   11.06.2017
Group 11 - 4. Round1X2 
7 de Setembro - Luziania0:0   11.06.2017
Group 9 - 4. Round1X2 
Jacobina - America RN1:011.06.2017
Group 8 - 4. Round1X2 
Atletico PE - Itabaiana2:211.06.2017
Campinense - Fluminense de Feira0:0   11.06.2017
Group 7 - 4. Round1X2 
Coruripe - Sousa EC1:0   11.06.2017
Group 6 - 4. Round1X2 
Globo - America PE1:011.06.2017
Parnahyba - Guarani de Juazeiro2:011.06.2017
Group 5 - 4. Round1X2 
Guarany - Maranhao2:1   11.06.2017
River-PI - Potiguar2:111.06.2017
Group 4 - 4. Round1X2 
Cordino EC - Tocantins1:1   11.06.2017
Santos AP - AE Altos1:1   11.06.2017
Group 3 - 4. Round1X2 
Rio Branco - Genus3:1   11.06.2017
Sao Raimundo RR - Sao Francisco2:2   11.06.2017
Group 2 - 4. Round1X2 
Gurupi - Fast Clube2:0   11.06.2017
SAO Raimundo PA - Bare4:0   11.06.2017
Group 17 - 4. Round1X2 
EC Sao Jose - Parana S.T.C.4:011.06.2017
Group 16 - 4. Round1X2 
Foz do Iguacu - Sao Bernardo2:1   11.06.2017
Inter de Lages - Novo Hamburgo1:0   11.06.2017
Group 15 - 4. Round1X2 
SC Sao Paulo - Brusque1:111.06.2017
Group 14 - 4. Round1X2 
Boavista - Red Bull Brasil0:210.06.2017
Caldense - Espirito Santo0:2   10.06.2017
Group 13 - 4. Round1X2 
Desportiva Ferroviaria - Bangu2:210.06.2017
Portuguesa - Villa Nova MG0:010.06.2017
Group 12 - 4. Round1X2 
Portuguesa RJ - Itumbiara2:010.06.2017
Group 10 - 4. Round1X2 
Anapolis - Sinop0:010.06.2017
Ceilandia - Comercial MS0:110.06.2017
Group 9 - 4. Round1X2 
Sergipe - Murici2:110.06.2017
Group 7 - 4. Round1X2 
Juazeirense - Central SC3:010.06.2017
Group 1 - 4. Round1X2 
Princesa Solimoes - Trem3:0   10.06.2017
Group 17 - 4. Round1X2 
Ituano - Metropolitano0:010.06.2017
Group 15 - 4. Round1X2 
Piracicaba - Operario0:110.06.2017
Group 11 - 3. Round1X2 
Aparecidense - Uniao Rondonopolis3:006.06.2017
Group 9 - 3. Round1X2 
America RN - Jacobina3:106.06.2017
Group 1 - 3. Round1X2 
Trem - Princesa Solimoes2:0   06.06.2017
Group 10 - 3. Round1X2 
Sinop - Anapolis2:2   05.06.2017
Group 3 - 3. Round1X2 
Genus - Rio Branco1:2   05.06.2017
Group 2 - 3. Round1X2 
Bare - SAO Raimundo PA0:1   05.06.2017
Group 1 - 3. Round1X2 
Acreano - Real Desportivo5:0   05.06.2017
Group 13 - 3. Round1X2 
Bangu - Desportiva Ferroviaria0:104.06.2017
Villa Nova MG - Portuguesa2:104.06.2017
Group 12 - 3. Round1X2 
Audax - URT0:104.06.2017
Itumbiara - Portuguesa RJ1:1   04.06.2017
Group 10 - 3. Round1X2 
Comercial MS - Ceilandia1:3   04.06.2017
Group 9 - 3. Round1X2 
Murici - Sergipe3:0   04.06.2017
Group 8 - 3. Round1X2 
Fluminense de Feira - Campinense0:004.06.2017
Itabaiana - Atletico PE2:104.06.2017
Group 7 - 3. Round1X2 
Central SC - Juazeirense1:104.06.2017
Sousa EC - Coruripe1:1   04.06.2017
Group 6 - 3. Round1X2 
America PE - Globo1:004.06.2017
Guarani de Juazeiro - Parnahyba1:004.06.2017
Group 5 - 3. Round1X2 
Maranhao - Guarany1:004.06.2017
Potiguar - River-PI0:2   04.06.2017
Group 4 - 3. Round1X2 
Tocantins - Cordino EC1:0   04.06.2017
Group 3 - 3. Round1X2 
Sao Francisco - Sao Raimundo RR1:0   04.06.2017
Group 2 - 3. Round1X2 
Fast Clube - Gurupi1:1   04.06.2017
Group 15 - 3. Round1X2 
Brusque - SC Sao Paulo3:104.06.2017
Group 17 - 3. Round1X2 
Metropolitano - Ituano0:104.06.2017
Group 16 - 3. Round1X2 
Novo Hamburgo - Inter de Lages2:104.06.2017
Group 15 - 3. Round1X2 
Operario - Piracicaba1:004.06.2017
Group 17 - 3. Round1X2 
Parana S.T.C. - EC Sao Jose1:304.06.2017
Group 14 - 3. Round1X2 
Espirito Santo - Caldense0:103.06.2017
Red Bull Brasil - Boavista0:103.06.2017
Group 11 - 3. Round1X2 
Luziania - 7 de Setembro5:003.06.2017
Group 4 - 3. Round1X2 
AE Altos - Santos AP1:203.06.2017
Group 16 - 3. Round1X2 
Sao Bernardo - Foz do Iguacu2:003.06.2017
Group 8 - 2. Round1X2 
Fluminense de Feira - Atletico PE3:101.06.2017
Group 10 - 2. Round1X2 
Sinop - Ceilandia1:1   29.05.2017
Group 1 - 2. Round1X2 
Acreano - Princesa Solimoes2:1   29.05.2017
Real Desportivo - Trem0:1   29.05.2017
Group 12 - 2. Round1X2 
Audax - Portuguesa RJ0:128.05.2017
URT - Itumbiara0:1   28.05.2017
Group 11 - 2. Round1X2 
7 de Setembro - Aparecidense1:2   28.05.2017
Group 9 - 2. Round1X2 
Murici - Jacobina3:2   28.05.2017
Sergipe - America RN0:228.05.2017
Group 8 - 2. Round1X2 
Campinense - Itabaiana1:0   28.05.2017
Group 7 - 2. Round1X2 
Central SC - Coruripe3:228.05.2017
Group 6 - 2. Round1X2 
America PE - Parnahyba1:028.05.2017
Globo - Guarani de Juazeiro2:028.05.2017
Group 5 - 2. Round1X2 
Guarany - Potiguar2:2   28.05.2017
Maranhao - River-PI3:028.05.2017
Group 4 - 2. Round1X2 
Santos AP - Tocantins5:2   28.05.2017
Group 3 - 2. Round1X2 
Sao Francisco - Rio Branco0:1   28.05.2017
Sao Raimundo RR - Genus1:1   28.05.2017
Group 2 - 2. Round1X2 
Fast Clube - SAO Raimundo PA3:2   28.05.2017
Gurupi - Bare1:1   28.05.2017
Group 16 - 2. Round1X2 
Foz do Iguacu - Novo Hamburgo0:028.05.2017
Group 17 - 2. Round1X2 
Parana S.T.C. - Ituano2:128.05.2017
Group 15 - 2. Round1X2 
SC Sao Paulo - Operario1:028.05.2017
Group 14 - 2. Round1X2 
Boavista - Espirito Santo2:227.05.2017
Red Bull Brasil - Caldense3:127.05.2017
Group 13 - 2. Round1X2 
Bangu - Portuguesa1:027.05.2017
Desportiva Ferroviaria - Villa Nova MG0:0   27.05.2017
Group 11 - 2. Round1X2 
Luziania - Uniao Rondonopolis1:1   27.05.2017
Group 10 - 2. Round1X2 
Anapolis - Comercial MS1:127.05.2017
Group 7 - 2. Round1X2 
Juazeirense - Sousa EC0:027.05.2017
Group 4 - 2. Round1X2 
AE Altos - Cordino EC4:027.05.2017
Group 15 - 2. Round1X2 
Brusque - Piracicaba3:127.05.2017
Group 17 - 2. Round1X2 
EC Sao Jose - Metropolitano4:027.05.2017
Group 16 - 2. Round1X2 
Sao Bernardo - Inter de Lages1:027.05.2017
Group 11 - 1. Round1X2 
Aparecidense - Luziania0:123.05.2017
Group 1 - 1. Round1X2 
Trem - Acreano2:3   23.05.2017
Group 13 - 1. Round1X2 
Portuguesa - Desportiva Ferroviaria1:022.05.2017
Group 11 - 1. Round1X2 
Uniao Rondonopolis - 7 de Setembro2:0   22.05.2017
Group 3 - 1. Round1X2 
Genus - Sao Francisco1:1   22.05.2017
Group 14 - 1. Round1X2 
Caldense - Boavista1:3   21.05.2017
Espirito Santo - Red Bull Brasil0:0   21.05.2017
Group 13 - 1. Round1X2 
Villa Nova MG - Bangu1:321.05.2017
Group 12 - 1. Round1X2 
Itumbiara - Audax1:021.05.2017
Portuguesa RJ - URT3:021.05.2017
Group 10 - 1. Round1X2 
Ceilandia - Anapolis1:021.05.2017
Comercial MS - Sinop2:0   21.05.2017
Group 9 - 1. Round1X2 
America RN - Murici3:021.05.2017
Jacobina - Sergipe2:1   21.05.2017
Group 8 - 1. Round1X2 
Atletico PE - Campinense4:3   21.05.2017
Itabaiana - Fluminense de Feira1:4   21.05.2017
Group 7 - 1. Round1X2 
Coruripe - Juazeirense2:321.05.2017
Sousa EC - Central SC2:0   21.05.2017
Group 6 - 1. Round1X2 
Guarani de Juazeiro - America PE1:0   21.05.2017
Parnahyba - Globo2:0   21.05.2017
Group 5 - 1. Round1X2 
Potiguar - Maranhao0:0   21.05.2017
River-PI - Guarany1:2   21.05.2017
Group 4 - 1. Round1X2 
Cordino EC - Santos AP1:0   21.05.2017
Tocantins - AE Altos1:3   21.05.2017
Group 3 - 1. Round1X2 
Rio Branco - Sao Raimundo RR4:3   21.05.2017
Group 2 - 1. Round1X2 
Bare - Fast Clube0:0   21.05.2017
SAO Raimundo PA - Gurupi2:0   21.05.2017
Group 1 - 1. Round1X2 
Princesa Solimoes - Real Desportivo3:0   21.05.2017
Group 16 - 1. Round1X2 
Inter de Lages - Foz do Iguacu1:0   21.05.2017
Group 17 - 1. Round1X2 
Ituano - EC Sao Jose2:121.05.2017
Metropolitano - Parana S.T.C.1:021.05.2017
Group 16 - 1. Round1X2 
Novo Hamburgo - Sao Bernardo0:121.05.2017
Group 15 - 1. Round1X2 
Operario - Brusque1:0   21.05.2017
Piracicaba - SC Sao Paulo1:021.05.2017
  • Head-to-head
OddsPortal.comBetting odds service provided in cooperation with OddsPortal.com
Help: This page serves to display overall, home, away, form and other Soccer tables relating to Série D 2017 which is sorted in Brazil category of BetExplorer sports stats service. Apart from Soccer tables, statistics and results, you can see archive odds of previous games in Série D 2017. The tabs on top of page let you see complete results of Série D 2017, fixtures and league stats informing of trends for the whole competition. Use Soccer item in the main navigation to browse through other Soccer leagues and to find more competitions from Brazil category, including history results, tables and statistics.