Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Yesterday's hockey results

Calendar
  • Show:
AsiaAsia: Asia League    
21.10.2017
08:00Oji Eagles - Nippon Paper Cranes  
10:00Tohoku Free Blades - Nikko Ice Bucks  
11:00High1 - Daemyung  
AustriaAustria: EBEL    
19:15TWK Innsbruck - Graz 99ers   4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
18:30Znojmo - Fehervar AV19   2:3 ET (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)
19:15Klagenfurt - Dornbirn   3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
19:15Salzburg - Liwest Linz   4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
19:15Vienna Capitals - Bolzano   3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
21.10.2017
17:30Znojmo - Bolzano        
AustriaAustria: Alps Hockey League    
21.10.2017
16:00Klagenfurt II - Lustenau  
18:00Jesenice - Feldkirch  
19:15Salzburg 2 - Neumarkt  
19:30Bregenzerwald - Val Pusteria  
19:30Eisbaren - HK Olimpija  
19:30Vipiteno - Cortina  
20:30Asiago - Kitzbuhel  
20:30Gherdeina - Ritten  
BelarusBelarus: Extraleague    
18:00Belarus U20 - Gomel   1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
18:00Brest - Novopolotsk   1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
18:00Mogilev - Vitebsk   4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
18:00Molodechno - Zhlobin   5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
18:00Soligorsk - Lida   2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
18:00Yunost Minsk - Neman Grodno   6:0 (2:0, 3:0, 1:0)
21.10.2017
12:00Belarus U20 - Zhlobin  
12:00Brest - Vitebsk  
12:00Mogilev - Novopolotsk  
12:00Molodechno - Gomel  
12:00Soligorsk - Neman Grodno  
12:00Yunost Minsk - Lida  
CanadaCanada: OHL    
01:05Sudbury Wolves - Soo Greyhounds   4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
01:00Niagara IceDogs - Mississauga Steelheads   6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
01:00North Bay Battalion - Sarnia Sting   2:8 (0:3, 1:2, 1:3)
01:05Windsor Spitfires - Peterborough Petes   1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
21.10.2017
01:00Mississauga Steelheads - North Bay Battalion   7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
01:00Ottawa 67s - Oshawa Generals   2:1 ET (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
01:05Sudbury Wolves - Sarnia Sting   2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
01:07Soo Greyhounds - Kingston Frontenacs   6:5 (2:0, 4:3, 0:2)
01:30Guelph Storm - Hamilton Bulldogs   2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
01:30Kitchener Rangers - London Knights   1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
01:00Erie Otters - Owen Sound Attack        
01:00Flint Firebirds - Peterborough Petes        
01:00Niagara IceDogs - Ottawa 67s        
01:05Oshawa Generals - Kitchener Rangers        
01:05Saginaw Spirit - Guelph Storm        
01:05Sudbury Wolves - Kingston Frontenacs        
01:30Barrie Colts - Sarnia Sting        
CanadaCanada: WHL    
03:00Edmonton Oil Kings - Victoria Royals   2:3 ET (0:1, 1:1, 1:0, 0:1)
03:00Regina Pats - Brandon Wheat Kings   2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
03:05Saskatoon Blades - Vancouver Giants   3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
04:05Everett Silvertips - Tri-City Americans   2:3 ET (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)
04:05Spokane Chiefs - Moose Jaw Warriors   2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
21.10.2017
02:30Brandon Wheat Kings - Vancouver Giants   6:5 (1:1, 4:1, 1:3)
03:00Edmonton Oil Kings - Prince George Cougars  
03:00Lethbridge Hurricanes - Swift Current Broncos  
03:00Red Deer Rebels - Calgary Hitmen  
03:00Regina Pats - Victoria Royals  
03:30Medicine Hat Tigers - Kootenay Ice  
04:05Kelowna Rockets - Portland Winterhawks  
04:05Spokane Chiefs - Kamloops Blazers  
04:35Everett Silvertips - Moose Jaw Warriors  
02:30Brandon Wheat Kings - Victoria Royals        
03:00Kootenay Ice - Swift Current Broncos        
03:00Prince Albert Raiders - Saskatoon Blades        
03:00Red Deer Rebels - Prince George Cougars        
03:00Regina Pats - Vancouver Giants        
04:05Kelowna Rockets - Portland Winterhawks  
04:05Seattle Thunderbirds - Moose Jaw Warriors        
04:05Tri-City Americans - Kamloops Blazers        
CanadaCanada: QMJHL    
00:00Cape Breton Screaming Eagles - Chicoutimi Sagueneens   4:3 ET (0:1, 2:2, 1:0, 1:0)
01:00Drummondville Voltigeurs - Quebec Remparts   5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
01:30Gatineau Olympiques - Acadie-Bathurst Titan   3:5 (1:2, 2:0, 0:3)
01:30Rimouski Oceanic - Baie-Comeau Drakkar   4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
01:30Val-d'Or Foreurs - Blainville-Boisbriand Armada   2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
00:00Cape Breton Screaming Eagles - Shawinigan Cataractes   6:7 ET (2:3, 0:2, 4:1, 0:1)
00:00Charlottetown Islanders - Saint John Sea Dogs   3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
01:00Victoriaville Tigres - Sherbrooke Phoenix   4:7 (0:3, 2:2, 2:2)
21.10.2017
00:00Moncton Wildcats - Chicoutimi Sagueneens   3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
01:00Quebec Remparts - Drummondville Voltigeurs   1:2 ET (0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
01:00Sherbrooke Phoenix - Rimouski Oceanic   2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
01:00Victoriaville Tigres - Baie-Comeau Drakkar   3:2 pen. (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 1:0)
01:30Blainville-Boisbriand Armada - Halifax Mooseheads   2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
01:30Rouyn-Noranda Huskies - Acadie-Bathurst Titan   4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
01:30Val-d'Or Foreurs - Gatineau Olympiques   3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
22:00Sherbrooke Phoenix - Halifax Mooseheads        
00:00Charlottetown Islanders - Shawinigan Cataractes        
00:00Saint John Sea Dogs - Chicoutimi Sagueneens        
01:00Rouyn-Noranda Huskies - Gatineau Olympiques        
01:00Val-d'Or Foreurs - Acadie-Bathurst Titan        
CanadaCanada: LNAH    
21.10.2017
02:00Jonquiere Marquis - Riviere-du-Loup 3L   4:3 pen. (2:0, 1:2, 0:1, 0:0, 2:1)
02:00Saint-Georges - Trois-Rivieres   1:6 (0:3, 1:3, 0:0)
02:00Sorel-Tracy - Thetford Mines Isothermic   3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
22:00Trois-Rivieres - Sorel-Tracy        
01:30Riviere-du-Loup 3L - Saint-Georges        
01:30Thetford Mines Isothermic - Jonquiere Marquis        
CanadaCanada: U Sports    
00:00Dalhousie - Moncton   4:3 pen. (2:1, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0)
21.10.2017
00:00Acadia - UNB   3:2 ET (0:0, 1:1, 1:1, 1:0)
00:00Saint Marys - UPEI   6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
00:00StFX - Dalhousie   4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
01:00Lakehead - UQTR   1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
01:00McGill - Guelph   7:4 (1:2, 4:1, 2:1)
01:00University of Toronto - Queens   2:1 ET (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
01:00Western - Carleton   3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
01:00York - UOIT   3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
01:15Ryerson - RMC   7:0 (0:0, 4:0, 3:0)
01:30Concordia - Brock   5:3 (0:0, 3:2, 2:1)
01:30Nipissing - Laurier   2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
01:30Windsor - Ottawa West Golden Knights   2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
01:35Laurentian - Waterloo   3:6 (0:4, 1:0, 2:2)
02:00Manitoba - Saskatchewan   4:3 ET (1:2, 1:0, 1:1, 1:0)
03:00Calgary - Alberta        
03:00Lethbridge - Mount Royal        
04:00UBC - Regina        
23:00UBC - Regina        
00:00Acadia - UPEI        
00:00Moncton - StFX        
00:00Saint Marys - UNB        
01:00Alberta - Calgary        
01:00Lakehead - UQTR        
01:00Manitoba - Saskatchewan        
01:00McGill - Brock        
01:00University of Toronto - UOIT        
01:00Western - Ottawa West Golden Knights        
01:00York - RMC        
01:15Ryerson - Queens        
01:30Concordia - Guelph        
01:30Nipissing - Waterloo        
01:30Windsor - Carleton        
01:35Laurentian - Laurier        
02:00Mount Royal - Lethbridge        
CanadaCanada: CWHL Women    
01:30Markham Thunder W - Kunlun Red Star W        
02:00Boston Blades W - Calgary Inferno W        
Czech RepublicCzech Republic: Extraliga    
17:30Jihlava - Sparta Prague   4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
17:00Trinec - Plzen   3:2 ET (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)
17:20Litvinov - Liberec   2:3 pen. (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 0:3)
17:30Chomutov - Mlada Boleslav   2:3 pen. (2:0, 0:2, 0:0, 0:0, 0:1)
18:00Kometa Brno - Mountfield HK   1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
18:00Pardubice - Zlin   4:3 ET (2:2, 0:1, 1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: WSM Liga    
21.10.2017
17:00Benatky - Usti nad Labem  
17:00Frydek Mistek - Prerov  
17:00Kadan - Litomerice  
17:00Prostejov - Slavia Prague  
17:30AZ Havirov - Ceske Budejovice  
17:30Trebic - Karlovy Vary  
17:30Vsetin - Kladno  
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - East    
21.10.2017
15:00Opava - Hodonin        
17:00Novy Jicin - Poruba        
17:00Valasske Mezirici - Sumperk        
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - Central    
21.10.2017
17:07Kolin - Klatovy        
17:30Pisek - Havlickuv Brod        
17:30Zdar nad Sazavou - DS Ceske Budejovice        
18:00Pelhrimov - Moravske Budejovice        
18:00Tabor - Nymburk        
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - West    
21.10.2017
17:00Dvur Kralove - Kobra Praha        
17:00Risuty - Trutnov        
17:30Bilina - HC Vrchlabi        
17:30Sokolov - Jablonec        
18:40Letnany - Slany        
Czech RepublicCzech Republic: ELJ    
17:30Litvinov U20 - Sparta Prague U20   2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
18:00Kometa Brno U20 - Jihlava U20   5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
18:00Pardubice U20 - Olomouc U20   2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
15:00Chomutov U20 - Slavia Prague U20   6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
16:30Kladno U20 - Mlada Boleslav U20   4:3 pen. (0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 2:1)
17:00Mountfield HK U20 - Zlin U20   3:2 pen. (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 2:0)
17:00Plzen U20 - Vitkovice U20   1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
18:00Ceske Budejovice U20 - Trinec U20   3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
18:30Karlovy Vary U20 - Liberec U20   1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
21.10.2017
12:00Kladno U20 - Liberec U20        
12:00Mountfield HK U20 - Olomouc U20        
12:30Ceske Budejovice U20 - Vitkovice U20        
12:30Chomutov U20 - Sparta Prague U20        
12:30Plzen U20 - Trinec U20        
13:00Karlovy Vary U20 - Mlada Boleslav U20        
16:00Litvinov U20 - Slavia Prague U20        
16:45Pardubice U20 - Zlin U20        
DenmarkDenmark: Metal Ligaen    
19:00Esbjerg - Herlev   5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
19:00Rodovre Mighty Bulls - Rungsted   2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
19:30Aalborg - Frederikshavn   4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
19:30Gentofte - Sonderjyske Ishockey   4:3 pen. (0:2, 2:0, 1:1, 0:0, 1:0)
19:30Herning Blue Fox - Hvidovre   4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
EuropeEurope: Continental Cup    
13:30Urdin - DVTK   0:5 (0:3, 0:2, 0:0)
14:30Donbass - Narva   4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
17:30Brasov - Crvena zvezda   8:4 (5:1, 1:1, 2:2)
18:30Kurbads - Tychy   5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
21.10.2017
13:00Tychy - Narva        
13:30DVTK - Crvena zvezda        
17:00Donbass - Kurbads        
17:30Brasov - Urdin        
FinlandFinland: Liiga    
17:30Jukurit - Karpat   5:6 pen. (1:3, 2:2, 2:0, 0:0, 0:2)
17:30KalPa - Jyvaskyla   3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
17:30Lukko - Hameenlinna   6:2 (2:0, 0:1, 4:1)
17:30Pelicans - KooKoo   5:6 (3:1, 0:2, 2:3)
17:30Tappara - Ilves   8:1 (0:1, 3:0, 5:0)
21.10.2017
16:00Hameenlinna - Jukurit  
16:00Ilves - TPS Turku  
16:00Jyvaskyla - Pelicans  
16:00KooKoo - IFK Helsinki  
16:00SaiPa - Karpat  
16:00Vaasan Sport - Tappara  
17:30Assat - Lukko  
FinlandFinland: Mestis    
17:30Espoo United - LeKi   1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
17:30IPK - K-Vantaa   1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
17:30Jokipojat - SaPKo   2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
17:30Kettera - Peliitat   3:4 pen. (1:0, 2:3, 0:0, 0:0, 0:2)
17:30KeuPa - TUTO   2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
21.10.2017
16:00Hermes - Jokipojat  
16:00Peliitat - Espoo United  
16:00RoKi - K-Vantaa  
16:00SaPKo - KeuPa  
16:00TUTO - Kettera  
FinlandFinland: Suomi-sarja    
17:30Indians Kaarina - FPS   4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
21.10.2017
15:00S-Kiekko - AIK/Laser  
15:20Jarvenpaa - Muik Hockey  
16:00Hunters - Koovee  
16:00Pyry - JHT  
16:00Titaanit - Karhu HT  
16:30VG-62 - Riemu  
17:30Hokki - D-Kiekko  
FinlandFinland: Nuorten SM-Liiga    
17:00Jokerit U20 - Lukko U20   4:5 ET (2:0, 0:3, 2:1, 0:1)
17:30Blues Espoo U20 - Vaasan Sport U20   12:1 (4:0, 5:1, 3:0)
17:30Jyvaskyla U20 - TUTO U20   5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
17:30SaiPa U20 - Jukurit U20   6:3 (1:2, 2:1, 3:0)
18:00Hameenlinna U20 - Karpat U20   2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
18:00KooKoo U20 - Assat U20   2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
18:00Tappara U20 - KalPa U20   5:6 (1:1, 1:3, 3:2)
21.10.2017
11:30Hameenlinna U20 - Vaasan Sport U20        
11:30Ilves U20 - KalPa U20        
11:30SaiPa U20 - Assat U20        
12:00Jyvaskyla U20 - Lukko U20        
12:30TUTO U20 - IFK Helsinki U20        
FinlandFinland: Liiga Women    
21.10.2017
13:00Hameenlinna W - Blues Espoo W        
13:45KalPa W - Ilves W        
FinlandFinland: Nuorten SM-Liiga    
21.10.2017
14:00Jokerit U20 - TPS U20        
FinlandFinland: Liiga Women    
21.10.2017
15:00Karpat W - Rauman Lukko W        
FinlandFinland: Nuorten SM-Liiga    
21.10.2017
15:00Pelicans Lahti U20 - Karpat U20        
17:00Jukurit U20 - Blues Espoo U20        
FranceFrance: Ligue Magnus    
20:00Rouen - Amiens   4:3 (2:0, 0:3, 2:0)
20:00Strasbourg - Angers   1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
20:30Chamonix Mont-Blanc - Grenoble   1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
20:30Gap - Epinal   2:1 ET (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
20:30Lyon - Bordeaux   4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
GermanyGermany: DEL    
19:30Iserlohn Roosters - Bremerhaven   2:1 pen. (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 2:1)
19:30Augsburger Panther - Dusseldorf   2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
19:30Grizzly Wolfsburg - Adler Mannheim   6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
19:30Kolner - ERC Ingolstadt   2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
19:30Krefeld Pinguine - Schwenninger   4:5 (2:4, 2:0, 0:1)
19:30Munchen - Straubing Tigers   6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
19:30Nurnberg Ice Tigers - Eisbaren Berlin   2:1 pen. (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 2:0)
GermanyGermany: DEL2    
19:30Bietigheim/Bissingen - Crimmitschau   7:3 (1:1, 5:1, 1:1)
19:30Frankfurt Lowen - Kassel   5:4 (0:2, 4:0, 1:2)
19:30Freiburg - Bad Nauheim   3:2 ET (1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
19:30Kaufbeuren - Riessersee   1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
19:30Lausitzer Fuchse - Dresdner Eislowen   2:3 pen. (1:2, 1:0, 0:0, 0:0, 2:3)
19:30Tolzer Lowen - Ravensburg   1:5 (1:0, 0:1, 0:4)
20:00Heilbronner - Bayreuth   5:4 pen. (1:3, 2:1, 1:0, 0:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga North    
19:30Fuchse Duisburg - Rostock   5:4 (2:0, 1:3, 2:1)
19:30Preussen - Essen   1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
20:00EC Hannover - Herner   5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
20:00Erfurt - Crocodiles Hamburg   0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
20:00Halle - Hannover Scorpions   3:4 ET (1:0, 2:1, 0:2, 0:1)
20:00Tilburg Trappers - Harzer F.   7:1 (3:0, 3:1, 1:0)
20:00Timmendorfer - Leipzig   4:3 ET (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)
21.10.2017
20:00Tilburg Trappers - Preussen        
GermanyGermany: Oberliga South    
19:30Landshut - Peiting   4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
19:30Lindau - Deggendorfer   5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
19:30Starbulls Rosenheim - Regensburg   4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
19:45EHC Waldkraiburg - Miesbach   5:3 (2:1, 0:2, 3:0)
20:00Sonthofen - Memmingen   2:3 ET (0:2, 0:0, 2:0, 0:1)
20:00Weiden - Selber   4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
HungaryHungary: Erste Liga    
18:00DAB - MAC Budapest   3:6 (1:5, 0:1, 2:0)
18:00Ujpest - Vienna Capitals II   4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
18:30Fehervari Titanok - Ferencvaros   1:2 pen. (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
KazakhstanKazakhstan: Championship    
10:00HC Astana - Kazzinc-Torpedo 2   1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
15:00Gornyak Rudny - Pavlodar   2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
15:00Temirtau - Nomad Astana   3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
10:00HC Astana - Kazzinc-Torpedo 2   2:3 ET (0:1, 0:0, 2:1, 0:1)
15:00Gornyak Rudny - Pavlodar   2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
15:00Temirtau - Nomad Astana   0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
21.10.2017
13:00Kulager - Beibarys Atyrau        
LatviaLatvia: Optibet Hokeja Liga    
21.10.2017
12:30Zemgale - Liepaja  
NorwayNorway: Get-ligaen    
18:30Kongsvinger - Manglerud   4:3 ET (0:3, 0:0, 3:0, 1:0)
18:30Lorenskog - Frisk Asker   1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
18:30Storhamar - Stjernen   5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
18:30Valerenga - Sparta Sarpsborg   1:5 (1:0, 0:2, 0:3)
21.10.2017
16:00Sparta Sarpsborg - Lorenskog  
16:00Stjernen - Stavanger  
NorwayNorway: Division 1    
21.10.2017
16:00Comet - Ringerike  
16:00Gjovik - Furuset  
16:00Hasle/Loren - Gruner  
16:00Tonsberg - Nidaros  
PolandPoland: Polish Hockey League    
18:00Unia Oswiecim - Jastrzebie   2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
18:30Gdansk - MMKS Podhale   2:8 (1:1, 0:3, 1:4)
18:30Katowice - Opole   4:5 ET (2:1, 1:1, 1:2, 0:1)
19:00Janow - Bytom   3:6 (0:3, 2:2, 1:1)
RomaniaRomania: Campionatul National    
21.10.2017
17:30Steaua Bucuresti - Miercurea Ciuc   POSTP.  
RussiaRussia: KHL    
18:00Lokomotiv Yaroslavl - Niznekamsk   1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
18:30Sp. Moscow - Avangard Omsk   3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
14:30Sibir Novosibirsk - Amur Khabarovsk   3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
16:00Salavat Ufa - Yekaterinburg   5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
18:00Bars Kazan - Tractor Chelyabinsk   7:1 (6:0, 1:0, 0:1)
21.10.2017
11:30Kunlun - Vladivostok  
12:00Sp. Moscow - HC Yugra  
16:00Cherepovets - Avangard Omsk  
16:00CSKA Moscow - Lokomotiv Yaroslavl  
16:00Nizhny Novgorod - Barys Astana  
16:00Podolsk - Dyn. Moscow  
16:00SKA St. Petersburg - Jokerit  
RussiaRussia: VHL    
13:00Yermak Angarsk - Heilongjiang   4:3 ET (0:1, 3:1, 0:1, 1:0)
14:00Metallurg Novokuznetsk - Tseng Tou   3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
15:30Chelmet Chelyabinsk - Bars   3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
16:00Nizhny Tagil - CSK VVS   3:2 ET (0:0, 0:1, 2:1, 1:0)
15:30Kurhan - Toros Neftekamsk   3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
16:00Tyumen - Perm   5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
18:30Dinamo St. Petersburg - SKA Neva St. Petersburg   1:0 pen. (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 2:1)
21.10.2017
10:00Chelmet Chelyabinsk - CSK VVS  
12:00Metallurg Novokuznetsk - Heilongjiang  
14:00Nizhny Tagil - Bars  
RussiaRussia: MHL    
11:00Amurskie Tigry - Chaika   3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
11:00Tayfun - Atlanty   2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
14:00Stalnye Lisy - Kuznetskie Medvedi   6:2 (1:0, 1:0, 4:2)
15:00Snezhnye Barsy - Ladya   3:4 pen. (1:0, 2:1, 0:2, 0:0, 2:3)
16:00Mamonty Yugry - Tolpar   4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
16:00Russkie Vityazi - SKA-1946   1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
16:00Sarmaty - Sibirskie Snaipery   1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
17:30Almaz - Loko   3:4 ET (2:1, 1:0, 0:2, 0:1)
17:30HC Riga - Kunlun Junior   1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
18:00HC MVD - MHC Spartak   1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
18:00Kapitan - Dinamo St. Petersburg   1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
18:30Krasnaya Armiya - Krylya Sovetov   6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
10:00Tyumensky Legion - Avto   2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
13:00Omskie Yastreby - Sputnik Almetievsk   1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
14:00Stalnye Lisy - Kuznetskie Medvedi   0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
14:30Altay - Irbis   2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
15:00Belye Medvedi - Reaktor   5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
15:00Snezhnye Barsy - Ladya   6:4 (2:0, 2:1, 2:3)
16:00Mamonty Yugry - Tolpar   5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
16:00Sarmaty - Sibirskie Snaipery   4:5 ET (0:1, 2:1, 2:2, 0:1)
21.10.2017
09:00Altay - Irbis  
09:00Omskie Yastreby - Sputnik Almetievsk  
11:00Belye Medvedi - Reaktor  
14:00Tyumensky Legion - Avto  
05:00Amurskie Tigry - Atlanty  
RussiaRussia: VHL-B    
16:00Kristall Saratov - Junior Sputnik   4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
17:30Mordovia - Junior Kurgan   1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
17:30Tambov - Chelny   4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
18:00HC Rostov - Cheboksary   4:3 pen. (2:0, 1:1, 0:2, 0:0, 2:0)
RussiaRussia: NMHL    
17:30Lipetsk - Rossosh   6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
18:00Dizelist - Belgorod   2:1 pen. (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0)
18:00Tverichi - Severskie Volki   2:1 ET (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)
21.10.2017
14:00Batyr - Krasnoyarskie Rysi        
15:00Progress Glazov - Munayshi        
SlovakiaSlovakia: Tipsport Liga    
17:00Poprad - Slovakia U20   5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
17:30Kosice - Ban. Bystrica   5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
18:00Detva - Nitra   0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
18:00Dukla Trencin - Zilina   7:0 (4:0, 0:0, 3:0)
18:00Zvolen - Liptovsky Mikulas   5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
18:30Nove Zamky - Poprad   5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
SlovakiaSlovakia: 1. Liga    
17:00Spisska Nova Ves - Topolcany   1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
17:30Michalovce - Dubnica   3:2 ET (1:2, 1:0, 0:0, 1:0)
18:00Povazska Bystrica - Skalica   1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
18:00Presov - Trnava   9:4 (1:2, 2:1, 6:1)
18:30Bratislava - Nove Zamky B   5:4 (1:0, 3:1, 1:3)
SloveniaSlovenia: IHL    
21.10.2017
17:00Celje - Crvena zvezda        
17:00Medvescak Zagreb 2 - Maribor        
17:00Slavija - Mladost        
17:00Triglav - HK MK Bled        
17:00Vojvodina - Zagreb        
SpainSpain: LNH    
21.10.2017
21:30Jaca - Barcelona        
22:00Puigcerda - Majadahonda        
SwedenSweden: SHL    
19:00Brynas - Rogle   4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
19:00Farjestad BK - Lulea   4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
19:00HV 71 - Orebro   2:6 (1:0, 0:4, 1:2)
19:00Karlskrona - Djurgardens   2:1 pen. (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 2:0)
19:00Mora - Frolunda   3:4 pen. (1:1, 1:2, 1:0, 0:0, 0:2)
19:00Skelleftea - Linkopings   4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
19:00Vaxjo - Malmo   1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
21.10.2017
15:15Frolunda - Skelleftea  
15:15HV 71 - Rogle  
15:15Lulea - Vaxjo  
18:00Brynas - Mora  
18:00Orebro - Farjestad BK  
SwedenSweden: HockeyAllsvenskan    
19:00Almtuna - Sodertalje   0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
19:00HC Vita Hasten - AIK   2:8 (1:1, 1:5, 0:2)
19:00Leksands - BIK Karlskoga   4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
19:00Modo - Timra   1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
19:00Tingsryds - Pantern   1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
19:00Troja/Ljungby - Oskarshamn   1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
19:00Vasterviks IK - IF Bjorkloven   2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
SwedenSweden: HockeyEttan Norra    
21.10.2017
16:00Asploven - Vannas  
16:00Kalix Ungdoms - Tegs  
16:00Ornskoldsvik - Bodens  
16:00Ostersund - Pitea  
16:00Solleftea - Lejon  
SwedenSweden: HockeyEttan Sodra    
21.10.2017
15:00Kristianstads - Dalen  
16:00Hanhals - Kallinge/Ronneby  
16:00Vimmerby - Tranas  
SwedenSweden: HockeyEttan Vastra    
21.10.2017
16:00Skovde - Borlange  
SwedenSweden: HockeyEttan Ostra    
19:00Visby/Roma - Vasby   5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
SwedenSweden: SDHL Women    
19:00HV 71 W - Modo W   3:4 (0:0, 3:3, 0:1)
21.10.2017
16:00AIK W - Modo W        
16:00Goteborg W - Djurgardens W        
18:00HV 71 W - Linkopings W        
19:30SDE HF W - Lulea W        
SwitzerlandSwitzerland: National League    
19:45Zurich - Lugano   4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
19:45Ambri-Piotta - Fribourg   2:1 ET (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
19:45Bern - Servette   3:2 pen. (2:0, 0:0, 0:2, 0:0, 1:0)
19:45Biel - Lausanne   3:4 pen. (2:1, 1:2, 0:0, 0:0, 1:2)
19:45Davos - EHC Kloten   4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
19:45Zug - Langnau Tigers   1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
SwitzerlandSwitzerland: Swiss League    
19:45Academy Zug - Winterthur   2:7 (0:3, 2:3, 0:1)
20:00Ajoie - Rapperswil   4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
20:00Biasca - Olten   4:5 pen. (3:2, 1:1, 0:1, 0:0, 0:2)
20:00Thurgau - La Chaux-de-Fonds   6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: Swiss Cup    
21.10.2017
20:00Biasca - Servette  
UkraineUkraine: UHL    
17:00Kremenchuk - HC Halytsky Levy   3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
United KingdomUnited Kingdom: Elite League    
20:00Belfast - Guildford Flames   5:4 (4:2, 0:1, 1:1)
20:30Fife - Milton Keynes   3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
21.10.2017
20:00Braehead - Milton Keynes  
20:00Coventry - Dundee  
20:00Manchester - Fife  
20:00Nottingham - Edinburgh  
20:00Sheffield - Cardiff  
USAUSA: NHL    
01:30Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings   6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
02:00St. Louis Blues - Chicago Blackhawks   5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
04:30Los Angeles Kings - Montreal Canadiens   5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
01:00Boston Bruins - Vancouver Canucks   6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
01:00Columbus Blue Jackets - Tampa Bay Lightning   0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
01:00New York Rangers - New York Islanders   3:4 pen. (1:2, 0:1, 2:0, 0:0, 1:2)
01:00Philadelphia Flyers - Nashville Predators   0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
01:30Ottawa Senators - New Jersey Devils   4:5 ET (1:2, 3:0, 0:2, 0:1)
02:30Chicago Blackhawks - Edmonton Oilers   1:2 ET (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
03:00Calgary Flames - Carolina Hurricanes   1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
03:00Colorado Avalanche - St. Louis Blues   3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
04:00Arizona Coyotes - Dallas Stars   4:5 (1:2, 1:0, 2:3)
21.10.2017
01:00Buffalo Sabres - Vancouver Canucks   2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
01:00New Jersey Devils - San Jose Sharks   0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
01:30Detroit Red Wings - Washington Capitals   3:4 ET (0:0, 1:1, 2:2, 0:1)
01:30Florida Panthers - Pittsburgh Penguins   3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
02:00Winnipeg Jets - Minnesota Wild   4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
04:00Anaheim Ducks - Montreal Canadiens  
18:30New York Rangers - Nashville Predators  
19:00Philadelphia Flyers - Edmonton Oilers  
01:00Boston Bruins - Buffalo Sabres  
01:00Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings  
01:00New York Islanders - San Jose Sharks  
01:00Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs  
01:00Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins  
01:30Washington Capitals - Florida Panthers  
02:00Dallas Stars - Carolina Hurricanes  
03:00Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks  
04:00Calgary Flames - Minnesota Wild  
04:30Vegas Golden Knights - St. Louis Blues  
USAUSA: AHL    
04:00San Jose Barracuda - Stockton Heat   5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
21.10.2017
01:00Syracuse Crunch - Binghamton   2:3 (0:3, 2:0, 0:0)
01:05Lehigh Valley Phantoms - Bridgeport Sound Tigers   5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
01:05Rochester Americans - Charlotte Checkers   2:5 (2:0, 0:4, 0:1)
01:05Springfield Thunderbirds - Providence Bruins   2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
01:05Wilkes-Barre/Scranton - Laval Rocket   6:5 ET (3:3, 1:2, 1:0, 1:0)
01:15Hartford Wolf Pack - Belleville Senators   1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
02:00Iowa Wild - Manitoba Moose   3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
02:00Milwaukee Admirals - Hershey Bears   4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
02:00Rockford IceHogs - Grand Rapids Griffins   3:2 pen. (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
02:30Texas Stars - San Antonio Rampage  
04:00Ontario Reign - Bakersfield Condors  
04:00Stockton Heat - San Diego Gulls  
19:00Cleveland Monsters - San Jose Barracuda  
22:00Toronto Marlies - Charlotte Checkers  
01:00Bridgeport Sound Tigers - Laval Rocket  
01:00Grand Rapids Griffins - Hershey Bears  
01:00Milwaukee Admirals - Rockford IceHogs  
01:00Syracuse Crunch - Springfield Thunderbirds  
01:05Binghamton - Lehigh Valley Phantoms  
01:05Providence Bruins - Belleville Senators  
01:05Rochester Americans - Utica Comets  
01:05Wilkes-Barre/Scranton - Hartford Wolf Pack  
02:00Chicago Wolves - Tucson Roadrunners  
02:00Iowa Wild - Manitoba Moose        
02:00Texas Stars - San Antonio Rampage        
03:00Ontario Reign - Bakersfield Condors        
03:00Stockton Heat - San Diego Gulls        
USAUSA: ECHL    
01:35Quad City Mallards - Tulsa Oilers   2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
03:10Idaho - Utah Grizzlies   3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
21.10.2017
01:00Adirondack Thunder - Manchester Monarchs   6:5 pen. (2:1, 1:4, 2:0, 0:0, 1:0)
01:05South Carolina Stingrays - Greenville Swamp Rabbits   4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
01:35Atlanta Gladiators - Florida Everblades   2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
02:00Fort Wayne Komets - Kansas City   8:2 (4:0, 2:1, 2:1)
03:05Colorado Eagles - Norfolk Admirals        
03:10Idaho - Utah Grizzlies        
22:00Reading Royals - Adirondack Thunder        
00:00Manchester Monarchs - Worcester Railers        
01:00Kalamazoo Wings - Brampton Beast        
01:05Atlanta Gladiators - Florida Everblades        
01:05Wheeling Nailers - Cincinnati Cyclones        
01:15Toledo Walleye - Quad City Mallards        
01:30Fort Wayne Komets - Kansas City        
01:30Jacksonville IceMen - South Carolina Stingrays        
01:35Indy Fuel - Tulsa Oilers        
02:05Allen Americans - Orlando Solar Bears        
02:05Wichita Thunder - Rapid City Rush        
03:05Colorado Eagles - Norfolk Admirals        
03:05Utah Grizzlies - Idaho        
USAUSA: SPHL    
21.10.2017
01:05Roanoke Dawgs - Fayetteville Marksmen   3:4 (2:1, 1:2, 0:1)
01:35Macon Mayhem - Pensacola Ice Flyers   0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
02:00Mississippi RiverKings - Knoxville Ice Bears        
01:35Macon Mayhem - Huntsville Havoc        
02:00Mississippi RiverKings - Birmingham Bulls        
02:15Evansville Thunderbolts - Peoria Rivermen        
USAUSA: USHL    
02:05Fargo Force - Sioux Falls Stampede   1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
16:00Youngstown Phantoms - Green Bay Gamblers   1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
21.10.2017
02:05Cedar Rapids RoughRiders - Lincoln Stars   4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
02:05Chicago Steel - Dubuque Fighting Saints   3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
02:05Madison Capitols - Central Illinois        
02:05Sioux-City - Waterloo Black Hawks   1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
02:05Sioux Falls Stampede - Des Moines Buccaneers   3:4 ET (0:0, 0:1, 3:2, 0:1)
02:35Tri-City Storm - Omaha Lancers        
01:05USA U18 - Green Bay Gamblers        
01:05Youngstown Phantoms - Muskegon Lumberjacks        
02:05Cedar Rapids RoughRiders - Central Illinois        
02:05Chicago Steel - Madison Capitols        
02:05Omaha Lancers - Fargo Force        
02:05Sioux-City - Des Moines Buccaneers        
02:05Sioux Falls Stampede - Waterloo Black Hawks        
02:35Tri-City Storm - Lincoln Stars        
WorldWorld: Friendly International    
17:30Finland U16 - Germany U16   8:7 (4:1, 2:3, 2:3)
21.10.2017
15:00Finland U16 - Germany U16