Cameroon: Elite Two - Relegation Group
7. Round Yafoot Leopard de Douala 1:0 details 14.04.2024
6. Round Foncha Yafoot 4:0 (0:0, 4:0) details 10.04.2024
5. Round Yafoot Bafang 0:0 (0:0, 0:0) details 07.04.2024
4. Round FC Rangers of Bafut Yafoot 0:1 (0:0, 0:1) details 04.04.2024
3. Round Yafoot Isohsa 1:0 (1:0, 0:0) details 31.03.2024
2. Round AS Fap Yafoot 0:0 (0:0, 0:0) details 28.03.2024
1. Round Renaissance Yafoot 0:2 (0:1, 0:1) details 24.03.2024
Cameroon: Elite Two - Main
Group A - 14. Round Yafoot Renaissance 2:1 (0:1, 2:0) details 11.01.2024
Group A - 13. Round Tonnerre Yafoot 2:0 details 06.01.2024
Group A - 12. Round Bafang Yafoot 5:1 (2:0, 3:1) details 03.01.2024
Group A - 11. Round Yafoot Bafoussam 0:2 (0:1, 0:1) details 29.12.2023
Group A - 10. Round Yafoot Foncha 2:0 (1:0, 1:0) details 20.12.2023
Group A - 9. Round Bafmeng United Yafoot 1:0 (0:0, 1:0) details 10.12.2023
Group A - 8. Round Aigle Moungo Yafoot 1:0 (1:0, 0:0) details 05.12.2023
Group A - 7. Round Renaissance Yafoot 1:2 (1:0, 0:2) details 25.11.2023
Group A - 6. Round Yafoot Tonnerre 2:3 (2:1, 0:2) details 18.11.2023
Group A - 5. Round Yafoot Bafang 0:4 (0:2, 0:2) details 12.11.2023
Group A - 4. Round Bafoussam Yafoot 2:0 (2:0, 0:0) details 08.11.2023
Group A - 3. Round Foncha Yafoot 0:0 (0:0, 0:0) details 04.11.2023
Group A - 2. Round Yafoot Bafmeng United 0:0 (0:0, 0:0) details 01.11.2023
Group A - 1. Round Yafoot Aigle Moungo 1:0 (0:0, 1:0) details 28.10.2023
Cameroon: Elite One - Main
Group B - 22. Round Yafoot Dragon de Yaounde 1:0 details 29.04.2023
Group B - 21. Round Fovu Baham Yafoot 4:1 (4:1, 0:0) details 23.04.2023
Group B - 20. Round Yafoot Yong Sports Academy 1:2 (1:0, 0:2) details 15.04.2023
Group B - 19. Round Les Astres Yafoot 1:3 (0:1, 1:2) details 02.04.2023
Group B - 18. Round Yafoot Union Douala 0:0 (0:0, 0:0) details 27.03.2023
Group B - 17. Round Gazelle Yafoot 3:2 (0:1, 3:1) details 19.03.2023
Group B - 16. Round APEJES Academy Yafoot 2:0 (1:0, 1:0) details 11.03.2023
Group B - 15. Round Yafoot Fortuna Mfou 1:2 (1:1, 0:1) details 04.03.2023
Group B - 13. Round Bamboutos FC Yafoot 1:0 (0:0, 1:0) details 19.02.2023
Group B - 12. Round Fauve Azur Elite Yafoot 1:1 (1:0, 0:1) details 12.02.2023
Group B - 11. Round Dragon de Yaounde Yafoot 2:4 (1:1, 1:3) details 31.12.2022
Group B - 10. Round Yafoot Fovu Baham 0:0 (0:0, 0:0) details 28.12.2022
Group B - 9. Round Yong Sports Academy Yafoot 1:2 (1:2, 0:0) details 24.12.2022
Group B - 8. Round Yafoot Les Astres 1:2 (0:1, 1:1) details 20.12.2022
Group B - 7. Round Union Douala Yafoot 2:2 (1:1, 1:1) details 16.11.2022
Group B - 6. Round Yafoot Gazelle 1:0 (0:0, 1:0) details 09.11.2022
Group B - 5. Round Yafoot APEJES Academy 2:1 (1:1, 1:0) details 06.11.2022
Group B - 4. Round Fortuna Mfou Yafoot 2:1 (2:1, 0:0) details 02.11.2022
Group B - 2. Round Yafoot Bamboutos FC 0:2 (0:0, 0:2) details 26.10.2022
Group B - 1. Round Yafoot Fauve Azur Elite 1:2 (1:1, 0:1) details 16.10.2022
Cameroon: Elite One - Relegation - Play Offs
Final Yafoot Panthere 0:1 (0:0, 0:1) details 01.07.2022
Cameroon: Elite One - Main
Group B - 22. Round Yafoot New Star 3:0 (2:0, 1:0) details 14.06.2022
Group B - 21. Round Yafoot Fovu Baham 2:3 details 11.06.2022
Group B - 20. Round Yafoot Avion Academy 2:2 (1:1, 1:1) details 08.06.2022
Group B - 19. Round Bamboutos FC Yafoot 2:2 (0:1, 2:1) details 05.06.2022
Group B - 18. Round OFTA Yafoot 1:0 (1:0, 0:0) details 02.06.2022
Group B - 17. Round Bamenda Yafoot 0:0 (0:0, 0:0) details 30.05.2022
Group B - 16. Round Cotonsport Yafoot 0:0 (0:0, 0:0) details 27.05.2022
Group B - 15. Round Yafoot Eding Sport 1:2 (0:2, 1:0) details 24.05.2022