Russia: FNL 2 - Division B - Group 3 - Main
17. Round Peresvet Znamya Noginsk 1:2 (1:2, 0:0) details 11.11.2023
16. Round Saturn Ramenskoye Peresvet 3:1 (3:0, 0:1) details 05.11.2023
15. Round Peresvet Kosmos 1:2 (0:0, 1:2) details 28.10.2023
14. Round Kaluga Peresvet 5:0 (2:0, 3:0) details 22.10.2023
13. Round Peresvet Khimki 2 1:3 (1:2, 0:1) details 16.10.2023
12. Round SKA Khabarovsk 2 Peresvet 5:0 (2:0, 3:0) details 08.10.2023
11. Round Peresvet Penza 0:1 (0:1, 0:0) details 01.10.2023
10. Round Kolomna Peresvet 1:1 (1:0, 0:1) details 23.09.2023
9. Round Peresvet Kompozit 1:3 (0:3, 1:0) details 17.09.2023
8. Round Kvant Peresvet 2:3 (1:2, 1:1) details 09.09.2023
7. Round Sakhalin Peresvet 3:2 (0:0, 3:2) details 04.09.2023
6. Round Peresvet Spartak Tambov 1:2 (0:2, 1:0) details 27.08.2023
Russia: Russian Cup - Regions Path
1/16-finals Peresvet Veles Moscow 2:5 (1:1, 1:4) details 23.08.2023
Russia: FNL 2 - Division B - Group 3 - Main
5. Round Arsenal Tula 2 Peresvet 5:2 (4:1, 1:1) details 19.08.2023
4. Round Peresvet Sakhalinets 0:6 (0:2, 0:4) details 13.08.2023
3. Round FK Strogino Moscow Peresvet 3:4 (1:2, 2:2) details 06.08.2023
Russia: Russian Cup - Regions Path
1/32-finals FSM Peresvet 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 2:3) details 02.08.2023
Russia: FNL 2 - Division B - Group 3 - Main
2. Round Peresvet Dynamo Vladivostok 1:3 (0:0, 1:3) details 29.07.2023
1. Round Ryazan Peresvet 5:2 (3:0, 2:2) details 21.07.2023
Russia: FNL 2 - Group 3 - Relegation Group
34. Round Penza Peresvet 5:1 (2:0, 3:1) details 10.06.2023
33. Round Peresvet Khimki 2 1:2 (1:1, 0:1) details 01.06.2023
32. Round SKA Khabarovsk 2 Peresvet 4:1 (2:0, 2:1) details 28.05.2023
31. Round Peresvet Balashikha 2:1 (0:0, 2:1) details 21.05.2023
30. Round Kolomna Peresvet 3:3 (2:2, 1:1) details 15.05.2023
29. Round Znamya Noginsk Peresvet 4:1 (1:0, 3:1) details 10.05.2023
28. Round Khimki 2 Peresvet 4:2 (2:2, 2:0) details 05.05.2023
27. Round Peresvet SKA Khabarovsk 2 1:1 (0:0, 1:1) details 28.04.2023
26. Round Balashikha Peresvet 2:3 (2:1, 0:2) details 21.04.2023
25. Round Peresvet Kolomna 0:1 (0:1, 0:0) details 15.04.2023
24. Round Peresvet Znamya Noginsk 0:1 (0:1, 0:0) details 09.04.2023
23. Round Peresvet Penza 1:0 (0:0, 1:0) details 02.04.2023
World: Club Friendly - Main
Peresvet Saturn Ramenskoye 4:9 (0:2, 4:7) details 26.01.2023
Kolomna Peresvet 2:4 (0:1, 2:3) details 12.01.2023
World: Club Friendly - Main
Electron VN Peresvet 1:2 (1:0, 0:2) details 16.12.2022
Peresvet Saturn Ramenskoye 0:2 (0:0, 0:2) details 15.12.2022
Balashikha Peresvet 1:5 (0:1, 1:4) details 13.12.2022
Peresvet Kolomna 1:2 (0:0, 1:2) details 12.12.2022
Russia: FNL 2 - Group 3 - Main
Group 1 - 22. Round Sakhalin Peresvet 3:0 (1:0, 2:0) details 13.11.2022
Group 1 - 21. Round Peresvet Lipetsk 3:0 (3:0, 0:0) details 09.11.2022
Group 1 - 20. Round Spartak Tambov Peresvet 1:0 (1:0, 0:0) details 05.11.2022
Russia: Russian Cup - Regions Path
Semi-finals Akron Togliatti Peresvet 5:0 (2:0, 3:0) details 02.11.2022
Russia: FNL 2 - Group 3 - Main
Group 1 - 19. Round Peresvet FK Strogino Moscow 1:1 (0:0, 1:1) details 29.10.2022
Group 1 - 18. Round Kvant Peresvet 1:0 (1:0, 0:0) details 24.10.2022
Group 1 - 17. Round Peresvet Kursk 2:1 (1:1, 1:0) details 19.10.2022
Group 1 - 16. Round Ryazan Peresvet 0:0 (0:0, 0:0) details 15.10.2022
Group 1 - 15. Round Arsenal Tula 2 Peresvet 1:1 (0:1, 1:0) details 08.10.2022
Russia: Russian Cup - Regions Path
Quarter-finals Peresvet Baltika 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 5:4) details 05.10.2022
Russia: FNL 2 - Group 3 - Main
Group 1 - 14. Round Peresvet Rodina Moscow 2 0:2 (0:2, 0:0) details 02.10.2022
Group 1 - 13. Round D. Bryansk Peresvet 1:0 (0:0, 1:0) details 26.09.2022
Group 1 - 12. Round Peresvet Sakhalinets 0:3 (0:0, 0:3) details 22.09.2022