Slovakia

Slovak Cup 2020/2021Slovak Cup

  • Next matches
   B's1X2  
Blava Jaslovske Bohunice - Galanta           18.08. 17:00
D. Kubin - Puchov           18.08. 17:00
Lipany - Ruzomberok           18.08. 17:00
Pliesovce - Banska Bystrica           18.08. 17:00
Tovarniky - Podbrezova           18.08. 17:00
D. Luzna - Pohronie           18.08. 17:30
Chocholna-Velcice - Samorin           19.08. 17:00
Devinska N. Ves - Malacky           19.08. 17:00
Druzstevnik Radimov - Gbely           19.08. 17:00
Gbelany - Sered           19.08. 17:00
Gelnica - Trebisov           19.08. 17:00
Gerlachov - Sokol Lubotice           19.08. 17:00
Hajnacka - Rimavska Sobota           19.08. 17:00
Handlova - Lehota p. V.           19.08. 17:00
Jacovce - D. Vestenice           19.08. 17:00
Jasenov - Stropkov           19.08. 17:00
Jednota Malinec - Hrochot           19.08. 17:00
Kalinkovo - Senica           19.08. 17:00
Kezmarok - OSK Rudnany           19.08. 17:00
K. Nove Mesto - Krasno           19.08. 17:00
Kosicka Nova Ves - Slavia TU Kosice           19.08. 17:00
Kostolne Kracany - Skalica           19.08. 17:00
Krompachy - Spisske Podhradie           19.08. 17:00
Lok. Kosice - FK Cana           19.08. 17:00
Malzenice - Trnava           19.08. 17:00
Melcice - AFC Nove Mesto           19.08. 17:00
Mladost Kalsa - Michalovce           19.08. 17:00
Modra - Slovan Most           19.08. 17:00
MSK Martin - Poprad           19.08. 17:00
Myjava - Trencin           19.08. 17:00
Namestovo - Zilina           19.08. 17:00
Nevidzany - Kolarovo           19.08. 17:00
Nizna - Besenova           19.08. 17:00
NMSK 1922 Bratislava - Raca           19.08. 17:00
Olovary - FC Kosice           19.08. 17:00
Pezinok - Rovinka           19.08. 17:00
Piestany - Dun. Streda           19.08. 17:00
Podkonice - Z. Moravce           19.08. 17:00
Povazan Pruske - Kvasov           19.08. 17:00
Povazska Bystrica - Petrzalka           19.08. 17:00
Rusovce - Komarno           19.08. 17:00
Sabinov - Presov           19.08. 17:00
SK Javornik Makov - Jednota Banova           19.08. 17:00
SK Surany - Imel           19.08. 17:00
SK Velke Zaluzie - Hurbanovo           19.08. 17:00
SK Zavod - Rohoznik           19.08. 17:00
Sobrance-Sobranecko - Vranov           19.08. 17:00
Strazske - Pavlovce n. Uhom           19.08. 17:00
Svit - Bardejov           19.08. 17:00
Svosov - Slavia Staskov           19.08. 17:00
TJ Jakub - Detva           19.08. 17:00
TJ Visnove - L. Mikulas           19.08. 17:00
Velka Lomnica - MSK Slavoj Spisska Bela           19.08. 17:00
Velke Lovce - Besenov           19.08. 17:00
Velky Lapas - Dubnica           19.08. 17:00
Zvolen - Nitra           19.08. 17:00
Zvoncin - Horna Krupa           19.08. 17:00
Soporna - Pata           19.08. 17:30
Tvrdosin - Oravske Vesele           20.08. 17:00
  • Results
  • Show last:
  • Sort by:
1/64-finals1X2 
Oravan - SK Bela0:6   12.08.
1/128-finals1X2 
Cierne - SK Javornik Makov0:305.08.
Sasova - Salkova2:1 PEN.05.08.
Banov - Hurbanovo0:302.08.
Besenov - Velke Ludince2:1 PEN.02.08.
Chocholna-Velcice - Castkovce2:1 PEN.02.08.
Gbely - Iskra Holic3:0   02.08.
Horna Krupa - Trebatice3:0   02.08.
Horna Poruba - Kvasov0:3   02.08.
Horne Oresany - Blava Jaslovske Bohunice3:6   02.08.
Ivanka pri Nitre - Velky Lapas0:7   02.08.
Klasov - Nevidzany2:3   02.08.
Kolarovo - FK Nove Zamky3:102.08.
Komjatice - SK Surany1:5   02.08.
Kostolne Kracany - Velky Meder3:0   02.08.
Lab - Malacky1:2 PEN.   02.08.
Lehota p. V. - Kanianka5:1   02.08.
Limbach - Kalinkovo0:2   02.08.
Lipova - Imel0:4   02.08.
Mala Maca - Myjava1:2 PEN.   02.08.
Marianka - SK Zavod1:2 PEN.   02.08.
Melcice - Stankovce2:0   02.08.
OFK Mokry Haj - Druzstevnik Radimov2:3 PEN.   02.08.
Pata - Hlohovec4:2   02.08.
Plevnik-Drienove - Povazska Bystrica1:202.08.
Povazan Pruske - TJ Partizan Precin2:0   02.08.
Rybky - Malzenice0:602.08.
SK Velke Zaluzie - Kovarce4:1   02.08.
Slovan Brvniste - Belusa1:602.08.
Slov. Grob - Rovinka0:8   02.08.
Solcany - Tovarniky0:202.08.
Svaty Jur - Pezinok2:3 PEN.02.08.
Trstice - Galanta1:2   02.08.
Velke Ripnany - Piestany0:1   02.08.
Vrakuna B. - Rusovce1:2   02.08.
Vrbove - AFC Nove Mesto0:1 PEN.02.08.
Vysoka pri Morave - Rohoznik0:2   02.08.
Zahorska Bystrica - Devinska N. Ves0:402.08.
Zemianske Kostolany - D. Vestenice1:302.08.
Zvoncin - Boleraz2:1 PEN.   02.08.
Danubia - Slovan Most0:401.08.
Handlova - Banik Prievidza1:0 PEN.   01.08.
Jacovce - Banovce n. Bebravou3:1   01.08.
Kmetovo - Velke Lovce2:301.08.
NMSK 1922 Bratislava - Domino1:0   01.08.
Vinicne - Raca2:501.08.
Voderady - Soporna0:1101.08.
Budkovce - Pavlovce n. Uhom1:2   26.07.
Buzitka - TJD Pribelce1:3   26.07.
Dvorniky - Lipany1:4   26.07.
Dynamo Diviaky - Kovacova1:3   26.07.
FK 05 Levoca - Krompachy0:1 PEN.26.07.
FK Jesenske - Rimavska Sobota0:426.07.
FO Kinex Bytca - Slavia Staskov1:2 PEN.26.07.
Harichovce - Spisske Podhradie0:326.07.
Hencovce - Vranov1:6   26.07.
Hontianske Nemce - Slovenske Darmoty0:1 PEN.   26.07.
Hrabusice - OSK Rudnany0:526.07.
Jasenov - Nizny Hrusov5:0   26.07.
Kezmarok - Spisske Vlachy9:2   26.07.
Kosicka Nova Ves - Kechnec2:1   26.07.
Kotesova - Gbelany1:2   26.07.
Kr. Chlmec - Mladost Kalsa0:3   26.07.
Medzilaborce - Stropkov0:2   26.07.
OSK Fintice - Presov2:426.07.
Poproc - FK Cana0:3   26.07.
Predmier - Krasno1:226.07.
Pusovce - Sokol Lubotice0:4   26.07.
Radzovce - Hajnacka0:3   26.07.
Sacurov - Sobrance-Sobranecko0:4   26.07.
Secovska Polianka - Strazske1:3   26.07.
Siroke - Sabinov1:3   26.07.
Spartak Vysoka - Jednota Banova1:2 PEN.26.07.
Spisska Stara Ves - MSK Slavoj Spisska Bela1:3   26.07.
Strecno - Svosov0:326.07.
Tahanovce - Slavia TU Kosice1:426.07.
Tatran Lubica - Velka Lomnica3:4 PEN.   26.07.
TJ Slovan Skalite - K. Nove Mesto0:2   26.07.
TJ Visnove - Banik Stranavy2:1 PEN.26.07.
Vikartovce - Svit4:6   26.07.
Attack Vrutky - MSK Martin1:7   25.07.
Banska Stiavnica - Pliesovce2:3 PEN.   25.07.
Besenova - Rakytovce4:2   25.07.
Brezno - Tisovec3:0   25.07.
Chlebnice - Oravske Vesele0:3   25.07.
Gaboltov - Gerlachov2:4   25.07.
Gelnica - Medzev1:0 PEN.   25.07.
Hrochot - Hrinova3:2   25.07.
Jednota Malinec - Kalinovo1:0 PEN.   25.07.
Likavka - D. Kubin1:5   25.07.
Lok. Kosice - Kras. Podhradie3:0   25.07.
Magura Vavrecka - Tvrdosin1:2 PEN.   25.07.
MFK Krupina - Podkonice1:4   25.07.
Modra - Bahon1:0 PEN.   25.07.
Nizna - Dlha nad Oravou2:1 PEN.   25.07.
Olovary - Novohrad Lucenec1:0   25.07.
Poltar - Zvolen2:3   25.07.
SK Bela - Oravska Poruba5:1   25.07.
SK Selce - Detva0:2   25.07.
Stara Bystrica - Oravan0:3   25.07.
TJ Jakub - Medzibrod4:2   25.07.
Velky Krtis - Filakovo2:1   25.07.
  • Head-to-head
OddsPortal.comBetting odds service provided in cooperation with OddsPortal.com
Help: This page serves to display overall, home, away, form and other Soccer tables relating to Slovak Cup 2020/2021 which is sorted in Slovakia category of BetExplorer sports stats service. Apart from Soccer tables, statistics and results, you can see archive odds of previous games in Slovak Cup 2020/2021. The tabs on top of page let you see complete results of Slovak Cup 2020/2021, fixtures and league stats informing of trends for the whole competition. Use Soccer item in the main navigation to browse through other Soccer leagues and to find more competitions from Slovakia category, including history results, tables and statistics.