# | Group 1 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Rodina Moscow 2 | 5 | 4 | 1 | 0 | 10:1 | 9 | 13 | |
2. | Lipetsk | 5 | 4 | 0 | 1 | 8:2 | 6 | 12 | |
3. | D. Bryansk | 5 | 4 | 0 | 1 | 6:1 | 5 | 12 | |
4. | Kvant | 5 | 4 | 0 | 1 | 9:4 | 5 | 12 | |
5. | Kursk | 5 | 2 | 3 | 0 | 10:4 | 6 | 9 | |
6. | Ryazan | 5 | 2 | 3 | 0 | 5:1 | 4 | 9 | |
7. | Sakhalinets | 5 | 2 | 1 | 2 | 10:7 | 3 | 7 | |
8. | Sakhalin | 5 | 2 | 1 | 2 | 7:7 | 0 | 7 | |
9. | FK Strogino Moscow | 5 | 2 | 1 | 2 | 3:3 | 0 | 7 | |
10. | Peresvet | 5 | 2 | 1 | 2 | 6:7 | -1 | 7 | |
11. | Spartak Tambov | 5 | 2 | 0 | 3 | 6:7 | -1 | 6 | |
12. | Arsenal Tula 2 | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:7 | -2 | 5 | |
# | Group 2 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Kosmos | 5 | 4 | 1 | 0 | 19:7 | 12 | 13 | |
2. | Dynamo Vladivostok | 5 | 4 | 0 | 1 | 8:4 | 4 | 12 | |
3. | Salyut-Belgorod | 5 | 3 | 1 | 1 | 12:5 | 7 | 10 | |
4. | Saratov | 5 | 3 | 1 | 1 | 5:3 | 2 | 10 | |
5. | Kolomna | 5 | 3 | 0 | 2 | 15:9 | 6 | 9 | |
6. | Penza | 5 | 3 | 0 | 2 | 10:6 | 4 | 9 | |
7. | Saturn Ramenskoye | 5 | 3 | 0 | 2 | 9:6 | 3 | 9 | |
8. | Kaluga | 5 | 3 | 0 | 2 | 6:5 | 1 | 9 | |
9. | Znamya Noginsk | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:6 | -1 | 7 | |
10. | SKA Khabarovsk 2 | 5 | 2 | 1 | 2 | 10:11 | -1 | 7 | |
11. | Khimki 2 | 5 | 2 | 0 | 3 | 11:10 | 1 | 6 | |
12. | Balashikha | 5 | 0 | 0 | 5 | 3:16 | -13 | 0 |
# | Group 1 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | D. Bryansk | 10 | 7 | 2 | 1 | 14:4 | 10 | 23 | |
2. | Kursk | 10 | 5 | 5 | 0 | 19:9 | 10 | 20 | |
3. | Lipetsk | 10 | 6 | 1 | 3 | 16:6 | 10 | 19 | |
4. | Kvant | 10 | 6 | 0 | 4 | 12:12 | 0 | 18 | |
5. | Arsenal Tula 2 | 10 | 5 | 2 | 3 | 18:11 | 7 | 17 | |
6. | Ryazan | 10 | 4 | 5 | 1 | 11:6 | 5 | 17 | |
7. | FK Strogino Moscow | 10 | 5 | 2 | 3 | 12:8 | 4 | 17 | |
8. | Rodina Moscow 2 | 10 | 4 | 4 | 2 | 14:9 | 5 | 16 | |
9. | Sakhalin | 10 | 5 | 1 | 4 | 11:10 | 1 | 16 | |
10. | Peresvet | 10 | 4 | 1 | 5 | 14:18 | -4 | 13 | |
11. | Sakhalinets | 10 | 3 | 2 | 5 | 16:20 | -4 | 11 | |
12. | Spartak Tambov | 10 | 2 | 2 | 6 | 10:17 | -7 | 8 | |
# | Group 2 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Salyut-Belgorod | 10 | 7 | 1 | 2 | 26:7 | 19 | 22 | |
2. | Kaluga | 10 | 7 | 0 | 3 | 14:7 | 7 | 21 | |
3. | Dynamo Vladivostok | 10 | 6 | 2 | 2 | 17:9 | 8 | 20 | |
4. | Saratov | 10 | 6 | 2 | 2 | 11:6 | 5 | 20 | |
5. | Saturn Ramenskoye | 10 | 6 | 1 | 3 | 20:11 | 9 | 19 | |
6. | Kolomna | 10 | 5 | 2 | 3 | 20:15 | 5 | 17 | |
7. | Kosmos | 10 | 4 | 3 | 3 | 22:13 | 9 | 15 | |
8. | Khimki 2 | 10 | 4 | 2 | 4 | 16:14 | 2 | 14 | |
9. | Znamya Noginsk | 10 | 3 | 3 | 4 | 11:16 | -5 | 12 | |
10. | Penza | 10 | 3 | 2 | 5 | 13:16 | -3 | 11 | |
11. | SKA Khabarovsk 2 | 10 | 3 | 2 | 5 | 14:17 | -3 | 11 | |
12. | Balashikha | 10 | 3 | 0 | 7 | 10:21 | -11 | 9 |
# | Group 1 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | D. Bryansk | 11 | 8 | 2 | 1 | 18:4 | 14 | 26 | |
2. | Kursk | 11 | 6 | 5 | 0 | 21:9 | 12 | 23 | |
3. | Lipetsk | 11 | 7 | 1 | 3 | 18:7 | 11 | 22 | |
4. | Ryazan | 11 | 5 | 5 | 1 | 13:7 | 6 | 20 | |
5. | Kvant | 11 | 6 | 1 | 4 | 13:13 | 0 | 19 | |
6. | FK Strogino Moscow | 11 | 5 | 3 | 3 | 13:9 | 4 | 18 | |
7. | Arsenal Tula 2 | 11 | 5 | 2 | 4 | 19:13 | 6 | 17 | |
8. | Rodina Moscow 2 | 11 | 4 | 4 | 3 | 14:11 | 3 | 16 | |
9. | Sakhalin | 11 | 5 | 1 | 5 | 11:13 | -2 | 16 | |
10. | Sakhalinets | 11 | 4 | 2 | 5 | 19:20 | -1 | 14 | |
11. | Peresvet | 11 | 4 | 1 | 6 | 14:20 | -6 | 13 | |
12. | Spartak Tambov | 11 | 3 | 2 | 6 | 14:19 | -5 | 11 | |
# | Group 2 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Salyut-Belgorod | 11 | 8 | 1 | 2 | 27:7 | 20 | 25 | |
2. | Kaluga | 11 | 8 | 0 | 3 | 16:8 | 8 | 24 | |
3. | Dynamo Vladivostok | 11 | 7 | 2 | 2 | 19:10 | 9 | 23 | |
4. | Kolomna | 11 | 6 | 2 | 3 | 21:15 | 6 | 20 | |
5. | Saratov | 11 | 6 | 2 | 3 | 12:9 | 3 | 20 | |
6. | Saturn Ramenskoye | 11 | 6 | 1 | 4 | 20:15 | 5 | 19 | |
7. | Kosmos | 11 | 5 | 3 | 3 | 28:13 | 15 | 18 | |
8. | Khimki 2 | 11 | 4 | 2 | 5 | 17:16 | 1 | 14 | |
9. | Znamya Noginsk | 11 | 3 | 4 | 4 | 11:16 | -5 | 13 | |
10. | SKA Khabarovsk 2 | 11 | 3 | 2 | 6 | 15:19 | -4 | 11 | |
11. | Penza | 11 | 3 | 2 | 6 | 13:19 | -6 | 11 | |
12. | Balashikha | 11 | 3 | 0 | 8 | 10:22 | -12 | 9 |