Portugal

Campeonato de Portugal 2019/2020Campeonato de Portugal

  • Next matches
No upcoming matches to be played.
  • Results
  • Show last:
  • Sort by:
Group D - 34. Round1X2 
1º Dezembro - AljustrelenseCAN.   10.05.
Alverca - MontijoCAN.   10.05.
Amora - Esperanca de LagosCAN.   10.05.
Fabril do Barreiro - ArmacenensesCAN.   10.05.
Loures - LouletanoCAN.   10.05.
Lusitano GC - SintraCAN.   10.05.
Olhanense - SintrenseCAN.   10.05.
Pinhalnovense - OrientalCAN.   10.05.
Sacavenense - Real SCCAN.   10.05.
Group C - 34. Round1X2 
Agueda - FatimaCAN.   10.05.
Caldas - MarinhenseCAN.   10.05.
Condeixa - TorreenseCAN.   10.05.
Leiria - OleirosCAN.   10.05.
Santarem - FontinhasCAN.   10.05.
SB Castelo Branco - Beira MarCAN.   10.05.
SC Praiense - AnadiaCAN.   10.05.
Sertanense - Oliveira HospitalCAN.   10.05.
Vitoria Sernache - Sporting IdealCAN.   10.05.
Group B - 34. Round1X2 
Amarante - Lusitania FCCAN.   10.05.
Canelas 2010 - GondomarCAN.   10.05.
Castro Daire - ParedesCAN.   10.05.
Coimbroes - AroucaCAN.   10.05.
Lusitano FCV - FigueirenseCAN.   10.05.
SC Espinho - SanjoanenseCAN.   10.05.
SC Vila Real - LecaCAN.   10.05.
Trofense - FelgueirasCAN.   10.05.
Valadares Gaia - Pedras RubrasCAN.   10.05.
Group A - 34. Round1X2 
Camara de Lobos - Vitoria Guimaraes BCAN.   10.05.
CDC Montalegre - AD FafeCAN.   10.05.
Cerveira - U. MadeiraCAN.   10.05.
Maria de Fonte - VizelaCAN.   10.05.
Maritimo B - BercoCAN.   10.05.
Merelinense - AD OliveirenseCAN.   10.05.
Pedras Salgadas - Braga BCAN.   10.05.
Sao Martinho - GD BragancaCAN.   10.05.
SC Mirandela - Chaves BCAN.   10.05.
Group D - 33. Round1X2 
Aljustrelense - Lusitano GCCAN.   03.05.
Armacenenses - LouresCAN.   03.05.
Esperanca de Lagos - SacavenenseCAN.   03.05.
Louletano - PinhalnovenseCAN.   03.05.
Montijo - Fabril do BarreiroCAN.   03.05.
Oriental - OlhanenseCAN.   03.05.
Real SC - 1º DezembroCAN.   03.05.
Sintra - AlvercaCAN.   03.05.
Sintrense - AmoraCAN.   03.05.
Group C - 33. Round1X2 
Anadia - SantaremCAN.   03.05.
Beira Mar - CaldasCAN.   03.05.
Fatima - LeiriaCAN.   03.05.
Fontinhas - AguedaCAN.   03.05.
Marinhense - SC PraienseCAN.   03.05.
Oleiros - SertanenseCAN.   03.05.
Oliveira Hospital - Vitoria SernacheCAN.   03.05.
Sporting Ideal - CondeixaCAN.   03.05.
Torreense - SB Castelo BrancoCAN.   03.05.
Group B - 33. Round1X2 
Arouca - Canelas 2010CAN.   03.05.
Felgueiras - SC EspinhoCAN.   03.05.
Figueirense - SC Vila RealCAN.   03.05.
Gondomar - AmaranteCAN.   03.05.
Leca - CoimbroesCAN.   03.05.
Lusitania FC - TrofenseCAN.   03.05.
Paredes - Valadares GaiaCAN.   03.05.
Pedras Rubras - Lusitano FCVCAN.   03.05.
Sanjoanense - Castro DaireCAN.   03.05.
Group A - 33. Round1X2 
AD Fafe - Maritimo BCAN.   03.05.
AD Oliveirense - Camara de LobosCAN.   03.05.
Berco - Pedras SalgadasCAN.   03.05.
Braga B - Maria de FonteCAN.   03.05.
Chaves B - Sao MartinhoCAN.   03.05.
GD Braganca - CerveiraCAN.   03.05.
U. Madeira - CDC MontalegreCAN.   03.05.
Vitoria Guimaraes B - SC MirandelaCAN.   03.05.
Vizela - MerelinenseCAN.   03.05.
Group D - 32. Round1X2 
1º Dezembro - SintrenseCAN.   26.04.
Alverca - Esperanca de LagosCAN.   26.04.
Amora - ArmacenensesCAN.   26.04.
Fabril do Barreiro - Real SCCAN.   26.04.
Loures - OrientalCAN.   26.04.
Lusitano GC - LouletanoCAN.   26.04.
Montijo - SintraCAN.   26.04.
Olhanense - PinhalnovenseCAN.   26.04.
Sacavenense - AljustrelenseCAN.   26.04.
Group C - 32. Round1X2 
Agueda - Beira MarCAN.   26.04.
Caldas - AnadiaCAN.   26.04.
Condeixa - Vitoria SernacheCAN.   26.04.
Fatima - FontinhasCAN.   26.04.
Leiria - MarinhenseCAN.   26.04.
Santarem - Oliveira HospitalCAN.   26.04.
SB Castelo Branco - OleirosCAN.   26.04.
SC Praiense - TorreenseCAN.   26.04.
Sertanense - Sporting IdealCAN.   26.04.
Group B - 32. Round1X2 
Canelas 2010 - Lusitania FCCAN.   26.04.
Castro Daire - Pedras RubrasCAN.   26.04.
Coimbroes - ParedesCAN.   26.04.
Leca - FigueirenseCAN.   26.04.
Lusitano FCV - GondomarCAN.   26.04.
SC Espinho - AroucaCAN.   26.04.
SC Vila Real - SanjoanenseCAN.   26.04.
Trofense - AmaranteCAN.   26.04.
Valadares Gaia - FelgueirasCAN.   26.04.
Group A - 32. Round1X2 
Camara de Lobos - Chaves BCAN.   26.04.
CDC Montalegre - Vitoria Guimaraes BCAN.   26.04.
Cerveira - AD OliveirenseCAN.   26.04.
Maria de Fonte - Pedras SalgadasCAN.   26.04.
Maritimo B - Braga BCAN.   26.04.
Merelinense - AD FafeCAN.   26.04.
SC Mirandela - VizelaCAN.   26.04.
U. Madeira - GD BragancaCAN.   26.04.
Group A - 15. Round1X2 
Berco - Sao MartinhoCAN.   26.04.
Group D - 31. Round1X2 
Aljustrelense - AlvercaCAN.   19.04.
Armacenenses - Lusitano GCCAN.   19.04.
Esperanca de Lagos - MontijoCAN.   19.04.
Louletano - SacavenenseCAN.   19.04.
Olhanense - LouresCAN.   19.04.
Oriental - AmoraCAN.   19.04.
Pinhalnovense - 1º DezembroCAN.   19.04.
Real SC - SintraCAN.   19.04.
Sintrense - Fabril do BarreiroCAN.   19.04.
Group C - 31. Round1X2 
Anadia - AguedaCAN.   19.04.
Beira Mar - FatimaCAN.   19.04.
Condeixa - SertanenseCAN.   19.04.
Marinhense - FontinhasCAN.   19.04.
Oleiros - SantaremCAN.   19.04.
Oliveira Hospital - CaldasCAN.   19.04.
Sporting Ideal - SB Castelo BrancoCAN.   19.04.
Torreense - LeiriaCAN.   19.04.
Vitoria Sernache - SC PraienseCAN.   19.04.
Group B - 31. Round1X2 
Amarante - Valadares GaiaCAN.   19.04.
Arouca - Lusitano FCVCAN.   19.04.
Felgueiras - CoimbroesCAN.   19.04.
Gondomar - Castro DaireCAN.   19.04.
Lusitania FC - SC EspinhoCAN.   19.04.
Paredes - FigueirenseCAN.   19.04.
Pedras Rubras - SC Vila RealCAN.   19.04.
Sanjoanense - LecaCAN.   19.04.
Trofense - Canelas 2010CAN.   19.04.
Group A - 31. Round1X2 
AD Fafe - Sao MartinhoCAN.   19.04.
AD Oliveirense - U. MadeiraCAN.   19.04.
Berco - Camara de LobosCAN.   19.04.
Braga B - MerelinenseCAN.   19.04.
Chaves B - CerveiraCAN.   19.04.
Maria de Fonte - Maritimo BCAN.   19.04.
Pedras Salgadas - SC MirandelaCAN.   19.04.
Vitoria Guimaraes B - GD BragancaCAN.   19.04.
Vizela - CDC MontalegreCAN.   19.04.
Group D - 30. Round1X2 
1º Dezembro - ArmacenensesCAN.   11.04.
Alverca - LouletanoCAN.   11.04.
Amora - OlhanenseCAN.   11.04.
Fabril do Barreiro - OrientalCAN.   11.04.
Loures - PinhalnovenseCAN.   11.04.
Lusitano GC - Real SCCAN.   11.04.
Montijo - AljustrelenseCAN.   11.04.
Sacavenense - SintrenseCAN.   11.04.
Sintra - Esperanca de LagosCAN.   11.04.
Group C - 30. Round1X2 
Agueda - Oliveira HospitalCAN.   11.04.
Caldas - TorreenseCAN.   11.04.
Fatima - AnadiaCAN.   11.04.
Fontinhas - Beira MarCAN.   11.04.
Leiria - Sporting IdealCAN.   11.04.
Santarem - MarinhenseCAN.   11.04.
SB Castelo Branco - CondeixaCAN.   11.04.
SC Praiense - OleirosCAN.   11.04.
Sertanense - Vitoria SernacheCAN.   11.04.
Group B - 30. Round1X2 
Canelas 2010 - AmaranteCAN.   11.04.
Castro Daire - FelgueirasCAN.   11.04.
Coimbroes - Lusitania FCCAN.   11.04.
Figueirense - SanjoanenseCAN.   11.04.
Leca - Pedras RubrasCAN.   11.04.
Lusitano FCV - ParedesCAN.   11.04.
SC Espinho - TrofenseCAN.   11.04.
SC Vila Real - GondomarCAN.   11.04.
Valadares Gaia - AroucaCAN.   11.04.
Group A - 30. Round1X2 
Camara de Lobos - VizelaCAN.   11.04.
CDC Montalegre - Braga BCAN.   11.04.
GD Braganca - AD OliveirenseCAN.   11.04.
Maritimo B - Pedras SalgadasCAN.   11.04.
Merelinense - Maria de FonteCAN.   11.04.
Sao Martinho - Vitoria Guimaraes BCAN.   11.04.
SC Mirandela - AD FafeCAN.   11.04.
U. Madeira - Chaves BCAN.   11.04.
Group A - 13. Round1X2 
Berco - CerveiraCAN.   11.04.
  • Head-to-head
OddsPortal.comBetting odds service provided in cooperation with OddsPortal.com
Help: This page serves to display overall, home, away, form and other Soccer tables relating to Campeonato de Portugal 2019/2020 which is sorted in Portugal category of BetExplorer sports stats service. Apart from Soccer tables, statistics and results, you can see archive odds of previous games in Campeonato de Portugal 2019/2020. The tabs on top of page let you see complete results of Campeonato de Portugal 2019/2020, fixtures and league stats informing of trends for the whole competition. Use Soccer item in the main navigation to browse through other Soccer leagues and to find more competitions from Portugal category, including history results, tables and statistics.