Armenia

First League 2019/2020First League

34. Round1X2 
Lernayin Artsakh - VanCAN.   19.07.
Lokomotiv Yerevan - AragatsCAN.   19.07.
Sevan - Alashkert 2CAN.   19.07.
Ararat-Armenia 2 - BKMACAN.   18.07.
Dilijan - Ararat Yerevan 2CAN.   18.07.
Masis - Ani YerevanCAN.   18.07.
Pyunik Yerevan 2 - Torpedo YerevanCAN.   18.07.
Urartu 2 - West ArmeniaCAN.   18.07.
33. Round1X2 
Ani Yerevan - DilijanCAN.   14.07.
Ararat Yerevan 2 - Lokomotiv YerevanCAN.   14.07.
BKMA - Lernayin ArtsakhCAN.   14.07.
Van - Pyunik Yerevan 2CAN.   14.07.
Aragats - Ararat-Armenia 2CAN.   13.07.
Torpedo Yerevan - Shirak Gyumri 2CAN.   13.07.
Alashkert 2 - Urartu 2CAN.   12.07.
West Armenia - MasisCAN.   12.07.
32. Round1X2 
Ararat-Armenia 2 - Ararat Yerevan 2CAN.   11.07.
Dilijan - Lokomotiv YerevanCAN.   11.07.
Lernayin Artsakh - AragatsCAN.   11.07.
Pyunik Yerevan 2 - BKMACAN.   11.07.
Ani Yerevan - West ArmeniaCAN.   10.07.
Masis - Alashkert 2CAN.   10.07.
Shirak Gyumri 2 - VanCAN.   10.07.
Sevan - Torpedo YerevanCAN.   09.07.
31. Round1X2 
Ararat Yerevan 2 - Lernayin ArtsakhCAN.   08.07.
Aragats - Pyunik Yerevan 2CAN.   07.07.
Lokomotiv Yerevan - Ararat-Armenia 2CAN.   07.07.
Alashkert 2 - Ani YerevanCAN.   06.07.
Van - SevanCAN.   06.07.
West Armenia - DilijanCAN.   06.07.
BKMA - Shirak Gyumri 2CAN.   05.07.
Torpedo Yerevan - Urartu 2CAN.   05.07.
30. Round1X2 
Lernayin Artsakh - Lokomotiv YerevanCAN.   04.07.
Dilijan - Ararat-Armenia 2CAN.   03.07.
Pyunik Yerevan 2 - Ararat Yerevan 2CAN.   03.07.
West Armenia - Alashkert 2CAN.   03.07.
Sevan - BKMACAN.   02.07.
Urartu 2 - Van0:5   02.07.
Masis - Torpedo Yerevan1:1   01.07.
Shirak Gyumri 2 - Aragats2:2   01.07.
29. Round1X2 
Aragats - Sevan4:3   28.06.
Ararat Yerevan 2 - Shirak Gyumri 22:0   28.06.
Lokomotiv Yerevan - Pyunik Yerevan 27:0   28.06.
Torpedo Yerevan - Ani Yerevan12:0   28.06.
Van - Masis4:0   28.06.
Alashkert 2 - Dilijan1:1   27.06.
Ararat-Armenia 2 - Lernayin Artsakh2:2   27.06.
BKMA - Urartu 21:0   27.06.
28. Round1X2 
West Armenia - Torpedo Yerevan7:0   25.06.
Ani Yerevan - Van1:8   24.06.
Dilijan - Lernayin Artsakh4:2   24.06.
Sevan - Ararat Yerevan 20:3 AWA.   24.06.
Shirak Gyumri 2 - Lokomotiv Yerevan0:6   24.06.
Masis - BKMA1:2   23.06.
Pyunik Yerevan 2 - Ararat-Armenia 22:1   23.06.
Urartu 2 - Aragats2:1   23.06.
27. Round1X2 
Van - West Armenia4:0   21.06.
BKMA - Ani Yerevan2:0   20.06.
Lernayin Artsakh - Pyunik Yerevan 23:0   20.06.
Lokomotiv Yerevan - Sevan2:0   20.06.
Torpedo Yerevan - Alashkert 21:1   20.06.
Aragats - Masis0:1   19.06.
Ararat-Armenia 2 - Shirak Gyumri 24:0   19.06.
Ararat Yerevan 2 - Urartu 23:0   19.06.
26. Round1X2 
West Armenia - BKMA2:1   17.06.
Ani Yerevan - Aragats3:0 AWA.   16.06.
Dilijan - Pyunik Yerevan 23:2   16.06.
Sevan - Ararat-Armenia 24:2   16.06.
Urartu 2 - Lokomotiv Yerevan1:2   16.06.
Alashkert 2 - Van1:2   15.06.
Masis - Ararat Yerevan 23:3   15.06.
Shirak Gyumri 2 - Lernayin Artsakh3:1   15.06.
25. Round1X2 
Aragats - West Armenia1:2   12.06.
Ararat-Armenia 2 - Urartu 21:3   12.06.
Ararat Yerevan 2 - Ani Yerevan3:5   12.06.
Lokomotiv Yerevan - Masis2:1   12.06.
Pyunik Yerevan 2 - Shirak Gyumri 20:1   12.06.
Torpedo Yerevan - Dilijan1:1   12.06.
BKMA - Alashkert 21:2   11.06.
Lernayin Artsakh - Sevan1:3   11.06.
24. Round1X2 
Torpedo Yerevan - Van0:7   09.06.
West Armenia - Ararat Yerevan 20:3 AWA.   09.06.
Ani Yerevan - Lokomotiv Yerevan1:5   08.06.
Sevan - Pyunik Yerevan 25:2   08.06.
Urartu 2 - Lernayin ArtsakhPOSTP.   08.06.
Alashkert 2 - Aragats7:2   07.06.
Dilijan - Shirak Gyumri 24:4   07.06.
Masis - Ararat-Armenia 21:3   07.06.
23. Round1X2 
Ararat-Armenia 2 - Ani Yerevan9:2   04.06.
BKMA - Torpedo Yerevan7:0   04.06.
Lokomotiv Yerevan - West Armenia1:1   04.06.
Pyunik Yerevan 2 - Urartu 23:4   04.06.
Van - Dilijan5:1   04.06.
Ararat Yerevan 2 - Alashkert 20:2   03.06.
Lernayin Artsakh - MasisPOSTP.   03.06.
Shirak Gyumri 2 - Sevan2:0   03.06.
22. Round1X2 
Ani Yerevan - Lernayin Artsakh0:0   31.05.
Torpedo Yerevan - Aragats1:4   31.05.
Urartu 2 - Shirak Gyumri 25:1   31.05.
Van - BKMA1:1   31.05.
West Armenia - Ararat-Armenia 22:2   31.05.
Alashkert 2 - Lokomotiv Yerevan0:2   30.05.
Dilijan - Sevan0:2   30.05.
Masis - Pyunik Yerevan 28:3   30.05.
34. Round1X2 
Shirak Gyumri 2 - MakaravankCAN.   27.05.
33. Round1X2 
Makaravank - SevanCAN.   22.05.
32. Round1X2 
Urartu 2 - MakaravankCAN.   18.05.
31. Round1X2 
Makaravank - MasisCAN.   14.05.
30. Round1X2 
Ani Yerevan - MakaravankCAN.   08.05.
29. Round1X2 
Makaravank - West ArmeniaCAN.   04.05.
28. Round1X2 
Alashkert 2 - MakaravankCAN.   26.04.
27. Round1X2 
Makaravank - DilijanCAN.   20.04.
26. Round1X2 
Makaravank - Torpedo YerevanCAN.   15.04.
25. Round1X2 
Van - MakaravankCAN.   10.04.
24. Round1X2 
Makaravank - BKMACAN.   05.04.
23. Round1X2 
Aragats - MakaravankCAN.   20.03.
22. Round1X2 
Makaravank - Ararat Yerevan 2CAN.   16.03.
21. Round1X2 
Aragats - Van0:1   10.03.
Ararat-Armenia 2 - Alashkert 23:0   10.03.
Ararat Yerevan 2 - Torpedo Yerevan5:2   10.03.
BKMA - Dilijan1:0   10.03.
Lernayin Artsakh - West Armenia1:2   10.03.
Lokomotiv Yerevan - MakaravankCAN.   10.03.
Pyunik Yerevan 2 - Ani Yerevan1:2   10.03.
Shirak Gyumri 2 - Masis1:4   10.03.
Sevan - Urartu 23:1   09.03.
20. Round1X2 
Alashkert 2 - Lernayin Artsakh1:1   05.03.
Dilijan - Urartu 21:5   05.03.
West Armenia - Pyunik Yerevan 24:2   05.03.
Ani Yerevan - Shirak Gyumri 25:4   04.03.
BKMA - Aragats6:1   04.03.
Makaravank - Ararat-Armenia 2CAN.   04.03.
Masis - Sevan1:1   04.03.
Torpedo Yerevan - Lokomotiv Yerevan2:3   04.03.
Van - Ararat Yerevan 23:0   04.03.
19. Round1X2 
Sevan - Ani Yerevan0:3 AWA.   29.02.
Aragats - Dilijan0:3   28.02.
Ararat-Armenia 2 - Torpedo Yerevan6:0   28.02.
Ararat Yerevan 2 - BKMA1:2   28.02.
Lernayin Artsakh - MakaravankCAN.   28.02.
Lokomotiv Yerevan - Van0:0   28.02.
Pyunik Yerevan 2 - Alashkert 20:3   28.02.
Shirak Gyumri 2 - West Armenia0:3   28.02.
Urartu 2 - Masis1:2   28.02.
18. Round1X2 
Alashkert 2 - Shirak Gyumri 21:0   08.12.2019
Aragats - Ararat Yerevan 22:2   08.12.2019
Dilijan - Masis1:1   08.12.2019
Makaravank - Pyunik Yerevan 2CAN.   08.12.2019
Torpedo Yerevan - Lernayin Artsakh0:6   08.12.2019
Van - Ararat-Armenia 22:0   08.12.2019
Ani Yerevan - Urartu 20:12   06.12.2019
BKMA - Lokomotiv Yerevan1:2   06.12.2019
West Armenia - Sevan2:1   06.12.2019
2. Round1X2 
Makaravank - Lernayin ArtsakhCAN.   04.12.2019
1. Round1X2 
Pyunik Yerevan 2 - MakaravankCAN.   04.12.2019
17. Round1X2 
Alashkert 2 - Sevan3:2   03.12.2019
Aragats - Lokomotiv Yerevan2:2   03.12.2019
Ararat Yerevan 2 - Dilijan5:2   03.12.2019
BKMA - Ararat-Armenia 23:2   03.12.2019
Makaravank - Shirak Gyumri 2CAN.   03.12.2019
Torpedo Yerevan - Pyunik Yerevan 25:4   03.12.2019
Van - Lernayin Artsakh3:3   03.12.2019
Ani Yerevan - Masis2:0   02.12.2019
West Armenia - Urartu 25:2   02.12.2019
16. Round1X2 
Pyunik Yerevan 2 - Van0:2   30.11.2019
Sevan - MakaravankCAN.   29.11.2019
Ararat-Armenia 2 - Aragats6:0   28.11.2019
Dilijan - Ani Yerevan4:2   28.11.2019
Lernayin Artsakh - BKMA0:3   28.11.2019
Lokomotiv Yerevan - Ararat Yerevan 24:0   28.11.2019
Masis - West Armenia1:2   28.11.2019
Shirak Gyumri 2 - Torpedo Yerevan2:1   28.11.2019
Urartu 2 - Alashkert 23:2   28.11.2019
15. Round1X2 
BKMA - Pyunik Yerevan 22:0   24.11.2019
Alashkert 2 - Masis5:0   22.11.2019
Aragats - Lernayin Artsakh0:2   22.11.2019
Ararat Yerevan 2 - Ararat-Armenia 23:4   22.11.2019
Lokomotiv Yerevan - Dilijan3:1   22.11.2019
Makaravank - Urartu 2CAN.   22.11.2019
Torpedo Yerevan - Sevan1:2   22.11.2019
Van - Shirak Gyumri 26:0   22.11.2019
West Armenia - Ani Yerevan3:1   21.11.2019
14. Round1X2 
Dilijan - West Armenia0:8   06.11.2019
Pyunik Yerevan 2 - Aragats2:2   06.11.2019
Sevan - Van2:0   06.11.2019
Urartu 2 - Torpedo Yerevan3:0   06.11.2019
Ani Yerevan - Alashkert 20:5   05.11.2019
Ararat-Armenia 2 - Lokomotiv Yerevan1:3   05.11.2019
Lernayin Artsakh - Ararat Yerevan 20:2   05.11.2019
Masis - MakaravankCAN.   05.11.2019
Shirak Gyumri 2 - BKMA0:3   05.11.2019
13. Round1X2 
BKMA - Sevan2:4   30.10.2019
Makaravank - Ani YerevanCAN.   30.10.2019
Torpedo Yerevan - Masis2:0   30.10.2019
Aragats - Shirak Gyumri 26:1   29.10.2019
Ararat-Armenia 2 - Dilijan7:1   29.10.2019
Ararat Yerevan 2 - Pyunik Yerevan 21:0   29.10.2019
Van - Urartu 22:0   29.10.2019
Alashkert 2 - West Armenia0:5   28.10.2019
Lokomotiv Yerevan - Lernayin Artsakh3:0   28.10.2019
12. Round1X2 
Masis - Van0:3   23.10.2019
Pyunik Yerevan 2 - Lokomotiv Yerevan0:4   23.10.2019
Ani Yerevan - Torpedo Yerevan1:2   22.10.2019
Dilijan - Alashkert 20:7   22.10.2019
Lernayin Artsakh - Ararat-Armenia 21:2   22.10.2019
Shirak Gyumri 2 - Ararat Yerevan 21:1   22.10.2019
Urartu 2 - BKMA1:1   22.10.2019
West Armenia - MakaravankCAN.   22.10.2019
Sevan - Aragats1:0   21.10.2019
11. Round1X2 
Aragats - Urartu 23:2   18.10.2019
Ararat-Armenia 2 - Pyunik Yerevan 23:0   18.10.2019
Lokomotiv Yerevan - Shirak Gyumri 22:1   18.10.2019
Ararat Yerevan 2 - Sevan0:0   16.10.2019
BKMA - Masis1:0   16.10.2019
Lernayin Artsakh - Dilijan6:1   16.10.2019
Makaravank - Alashkert 2CAN.   16.10.2019
Torpedo Yerevan - West Armenia1:2   16.10.2019
Van - Ani Yerevan5:0   16.10.2019
10. Round1X2 
Ani Yerevan - BKMA0:8   06.10.2019
Sevan - Lokomotiv Yerevan2:2   06.10.2019
Urartu 2 - Ararat Yerevan 21:0   06.10.2019
Pyunik Yerevan 2 - Lernayin Artsakh5:1   05.10.2019
West Armenia - Van3:3   05.10.2019
Alashkert 2 - Torpedo Yerevan5:1   04.10.2019
Dilijan - MakaravankCAN.   04.10.2019
Masis - Aragats3:7   04.10.2019
Shirak Gyumri 2 - Ararat-Armenia 22:3   04.10.2019
9. Round1X2 
Ararat-Armenia 2 - Sevan1:1   01.10.2019
Ararat Yerevan 2 - Masis7:2   01.10.2019
Lokomotiv Yerevan - Urartu 22:0   01.10.2019
Aragats - Ani Yerevan2:2   30.09.2019
BKMA - West Armenia2:3   30.09.2019
Lernayin Artsakh - Shirak Gyumri 23:0   30.09.2019
Pyunik Yerevan 2 - Dilijan6:0   30.09.2019
Torpedo Yerevan - MakaravankCAN.   30.09.2019
Van - Alashkert 20:1   30.09.2019
8. Round1X2 
Ani Yerevan - Ararat Yerevan 20:1   25.09.2019
Masis - Lokomotiv Yerevan2:7   25.09.2019
Urartu 2 - Ararat-Armenia 20:1   25.09.2019
Alashkert 2 - BKMA2:4   24.09.2019
Dilijan - Torpedo Yerevan1:2   24.09.2019
Makaravank - VanCAN.   24.09.2019
Shirak Gyumri 2 - Pyunik Yerevan 21:0   24.09.2019
West Armenia - Aragats2:1   24.09.2019
Sevan - Lernayin Artsakh1:0   23.09.2019
4. Round1X2 
Dilijan - BKMA3:2   20.09.2019
7. Round1X2 
Aragats - Alashkert 23:3   16.09.2019
Ararat-Armenia 2 - Masis3:2   16.09.2019
Ararat Yerevan 2 - West Armenia4:5   16.09.2019
BKMA - MakaravankCAN.   16.09.2019
Lernayin Artsakh - Urartu 20:0   16.09.2019
Lokomotiv Yerevan - Ani Yerevan2:0   16.09.2019
Pyunik Yerevan 2 - Sevan2:4   16.09.2019
Shirak Gyumri 2 - Dilijan8:2   16.09.2019
Van - Torpedo Yerevan4:3   16.09.2019
1. Round1X2 
Lernayin Artsakh - Torpedo Yerevan0:1   10.09.2019
6. Round1X2 
Ani Yerevan - Ararat-Armenia 21:2   31.08.2019
Dilijan - Van0:1   31.08.2019
Makaravank - AragatsCAN.   31.08.2019
Masis - Lernayin Artsakh5:3   31.08.2019
Torpedo Yerevan - BKMA2:1   31.08.2019
Alashkert 2 - Ararat Yerevan 21:2   30.08.2019
Urartu 2 - Pyunik Yerevan 20:0   30.08.2019
West Armenia - Lokomotiv Yerevan0:1   30.08.2019
Sevan - Shirak Gyumri 20:0   29.08.2019
5. Round1X2 
Aragats - Torpedo Yerevan3:4   27.08.2019
Ararat Yerevan 2 - MakaravankCAN.   27.08.2019
BKMA - Van0:4   27.08.2019
Lernayin Artsakh - Ani Yerevan5:0   27.08.2019
Ararat-Armenia 2 - West Armenia1:3   26.08.2019
Lokomotiv Yerevan - Alashkert 23:2   26.08.2019
Pyunik Yerevan 2 - Masis4:1   26.08.2019
Sevan - Dilijan4:1   26.08.2019
Shirak Gyumri 2 - Urartu 20:1   26.08.2019
4. Round1X2 
Ani Yerevan - Pyunik Yerevan 20:3   21.08.2019
Torpedo Yerevan - Ararat Yerevan 22:8   21.08.2019
Urartu 2 - Sevan2:1   21.08.2019
West Armenia - Lernayin Artsakh3:2   21.08.2019
Alashkert 2 - Ararat-Armenia 27:1   20.08.2019
Makaravank - Lokomotiv YerevanCAN.   20.08.2019
Masis - Shirak Gyumri 22:2   20.08.2019
Van - Aragats4:1   20.08.2019
3. Round1X2 
Ararat Yerevan 2 - Van0:6   17.08.2019
Lokomotiv Yerevan - Torpedo Yerevan4:1   17.08.2019
Pyunik Yerevan 2 - West Armenia2:5   17.08.2019
Shirak Gyumri 2 - Ani Yerevan0:0   17.08.2019
Urartu 2 - Dilijan7:0   17.08.2019
Aragats - BKMA1:3   16.08.2019
Ararat-Armenia 2 - MakaravankCAN.   16.08.2019
Lernayin Artsakh - Alashkert 20:0   16.08.2019
Sevan - Masis3:2   16.08.2019
2. Round1X2 
Ani Yerevan - Sevan0:1   13.08.2019
BKMA - Ararat Yerevan 22:1   13.08.2019
Dilijan - Aragats1:5   13.08.2019
Masis - Urartu 20:9   13.08.2019
Van - Lokomotiv Yerevan3:0   13.08.2019
Alashkert 2 - Pyunik Yerevan 24:1   12.08.2019
Torpedo Yerevan - Ararat-Armenia 20:4   12.08.2019
West Armenia - Shirak Gyumri 23:0   12.08.2019
1. Round1X2 
Ararat Yerevan 2 - Aragats0:1   08.08.2019
Lokomotiv Yerevan - BKMA2:1   08.08.2019
Ararat-Armenia 2 - Van1:2   07.08.2019
Sevan - West Armenia0:3 AWA.   07.08.2019
Masis - DilijanPOSTP.   06.08.2019
Shirak Gyumri 2 - Alashkert 21:3   06.08.2019
Urartu 2 - Ani Yerevan7:0   06.08.2019
OddsPortal.comBetting odds service provided in cooperation with OddsPortal.com
Help: This page serves to display complete results for First League 2019/2020 which is sorted in Soccer - Armenia category. Make use of complete results list in First League 2019/2020 and utilize connection to archive betting odds. Click on match detail and find out result as well as 1X2, under/over, asian handicap and moneyline odds offered for the game played in First League 2019/2020.