Argentina

Torneo Federal A 2018/2019Torneo Federal A

  • Next matches
   B's1X2  
Alvarado - Camioneros Buenos Aires           03.02.2019 22:00
Atletico Parana - CDJU Gualeguaychu           03.02.2019 22:00
Boca Unidos - San Jorge           03.02.2019 22:00
Chaco For Ever - Sarmiento Resistencia           03.02.2019 22:00
Desamparados - Deportivo Maipu           03.02.2019 22:00
Douglas Haig - Sportivo Las Parejas           03.02.2019 22:00
Estudiantes Rio Cuarto - Huracan Las Heras           03.02.2019 22:00
Ferro Gen.Pico - Deportivo Madryn           03.02.2019 22:00
Gimnasia E.R. - Defensores Belgrano VR           03.02.2019 22:00
Gimnasia y Tiro - AH Zapla           03.02.2019 22:00
Independiente de Neuquen - Cipolletti           03.02.2019 22:00
Racing Cordoba - Sportivo Estudiantes           03.02.2019 22:00
San Martin Formosa - Antoniana           03.02.2019 22:00
Sportivo Belgrano - Juventud Unida Universitario           03.02.2019 22:00
Union Sunchales - Sol de Mayo           03.02.2019 22:00
Villa Mitre - Sansinena           03.02.2019 22:00
AH Zapla - San Martin Formosa           09.02.2019 22:00
Antoniana - Crucero del Norte           09.02.2019 22:00
CDJU Gualeguaychu - Douglas Haig           09.02.2019 22:00
Cipolletti - Deportivo Roca           09.02.2019 22:00
Deportivo Madryn - Independiente de Neuquen           09.02.2019 22:00
Juventud Unida Universitario - San Lorenzo Alem           09.02.2019 22:00
Sportivo Estudiantes - Sportivo Belgrano           09.02.2019 22:00
Sportivo Las Parejas - Def. Pronunciamiento           09.02.2019 22:00
Camioneros Buenos Aires - Sol de Mayo           10.02.2019 22:00
Chaco For Ever - Estudiantes Rio Cuarto           10.02.2019 22:00
Defensores Belgrano VR - Villa Mitre           10.02.2019 22:00
Deportivo Maipu - Boca Unidos           10.02.2019 22:00
Gimnasia E.R. - Union Sunchales           10.02.2019 22:00
San Jorge - Huracan Las Heras           10.02.2019 22:00
Sansinena - Alvarado           10.02.2019 22:00
Sarmiento Resistencia - Desamparados           10.02.2019 22:00
Crucero del Norte - AH Zapla           13.02.2019 22:00
Def. Pronunciamiento - CDJU Gualeguaychu           13.02.2019 22:00
Deportivo Roca - Deportivo Madryn           13.02.2019 22:00
Douglas Haig - Atletico Parana           13.02.2019 22:00
Independiente de Neuquen - Ferro Gen.Pico           13.02.2019 22:00
San Lorenzo Alem - Sportivo Estudiantes           13.02.2019 22:00
San Martin Formosa - Gimnasia y Tiro           13.02.2019 22:00
Sportivo Belgrano - Racing Cordoba           13.02.2019 22:00
Alvarado - Defensores Belgrano VR           17.02.2019 22:00
Boca Unidos - Sarmiento Resistencia           17.02.2019 22:00
Desamparados - Chaco For Ever           17.02.2019 22:00
Estudiantes Rio Cuarto - San Jorge           17.02.2019 22:00
Huracan Las Heras - Deportivo Maipu           17.02.2019 22:00
Sol de Mayo - Sansinena           17.02.2019 22:00
Union Sunchales - Camioneros Buenos Aires           17.02.2019 22:00
Villa Mitre - Gimnasia E.R.           17.02.2019 22:00
AH Zapla - Antoniana           17.02.2019 22:00
Atletico Parana - Def. Pronunciamiento           17.02.2019 22:00
CDJU Gualeguaychu - Sportivo Las Parejas           17.02.2019 22:00
Deportivo Madryn - Cipolletti           17.02.2019 22:00
Ferro Gen.Pico - Deportivo Roca           17.02.2019 22:00
Gimnasia y Tiro - Crucero del Norte           17.02.2019 22:00
Racing Cordoba - San Lorenzo Alem           17.02.2019 22:00
Sportivo Estudiantes - Juventud Unida Universitario           17.02.2019 22:00
  • Results
  • Show last:
  • Sort by:
Group C - 18. Round1X2 
Estudiantes Rio Cuarto - Desamparados1:011.12.
San Lorenzo Alem - Racing Cordoba2:010.12.
Group A - 18. Round1X2 
Alvarado - Sol de Mayo1:010.12.
Deportivo Roca - Sansinena0:110.12.
Ferro Gen.Pico - Deportivo Madryn2:1   10.12.
Villa Mitre - Independiente de Neuquen3:110.12.
Group D - 18. Round1X2 
Crucero del Norte - San Martin Formosa2:209.12.
San Jorge - AH Zapla4:009.12.
Group B - 18. Round1X2 
Camioneros Buenos Aires - Douglas Haig0:009.12.
Defensores Belgrano VR - Union Sunchales2:109.12.
Gimnasia E.R. - Atletico Parana5:109.12.
Sportivo Las Parejas - CDJU Gualeguaychu1:009.12.
Group D - 18. Round1X2 
Antoniana - Sarmiento Resistencia1:108.12.
Chaco For Ever - Gimnasia y Tiro3:008.12.
Group C - 18. Round1X2 
Deportivo Maipu - Juventud Unida Universitario1:108.12.
Sportivo Estudiantes - Huracan Las Heras3:008.12.
Group B - 17. Round1X2 
Douglas Haig - Sportivo Las Parejas0:004.12.
Group C - 17. Round1X2 
Desamparados - Sportivo Estudiantes2:203.12.
Group B - 17. Round1X2 
Atletico Parana - Camioneros Buenos Aires1:103.12.
Group A - 17. Round1X2 
Deportivo Madryn - Deportivo Roca1:0   03.12.
Sansinena - Alvarado2:103.12.
Group D - 17. Round1X2 
AH Zapla - Crucero del Norte0:202.12.
Gimnasia y Tiro - Boca Unidos3:102.12.
San Martin Formosa - Chaco For Ever0:002.12.
Sarmiento Resistencia - San Jorge1:202.12.
Group C - 17. Round1X2 
Huracan Las Heras - Sportivo Belgrano3:102.12.
Juventud Unida Universitario - San Lorenzo Alem2:202.12.
Racing Cordoba - Estudiantes Rio Cuarto0:002.12.
Group B - 17. Round1X2 
CDJU Gualeguaychu - Defensores Belgrano VR3:0   02.12.
Union Sunchales - Def. Pronunciamiento4:302.12.
Group A - 17. Round1X2 
Independiente de Neuquen - Cipolletti0:102.12.
Sol de Mayo - Villa Mitre0:1   02.12.
Group A - 16. Round1X2 
Alvarado - Deportivo Madryn3:030.11.
Group D - 16. Round1X2 
Boca Unidos - San Martin Formosa3:029.11.
Chaco For Ever - AH Zapla3:0   29.11.
Crucero del Norte - Sarmiento Resistencia1:229.11.
Group C - 16. Round1X2 
Estudiantes Rio Cuarto - Juventud Unida Universitario3:029.11.
San Lorenzo Alem - Deportivo Maipu3:229.11.
Sportivo Belgrano - Desamparados0:029.11.
Sportivo Estudiantes - Racing Cordoba2:029.11.
Group B - 16. Round1X2 
Defensores Belgrano VR - Douglas Haig2:029.11.
Def. Pronunciamiento - CDJU Gualeguaychu0:029.11.
Sportivo Las Parejas - Atletico Parana0:129.11.
Group A - 16. Round1X2 
Cipolletti - Sol de Mayo3:029.11.
Deportivo Roca - Ferro Gen.Pico1:029.11.
Villa Mitre - Sansinena0:029.11.
Group B - 16. Round1X2 
Camioneros Buenos Aires - Gimnasia E.R.1:128.11.
Group D - 16. Round1X2 
San Jorge - Antoniana1:127.11.
Group B - 15. Round1X2 
CDJU Gualeguaychu - Union Sunchales1:025.11.
Douglas Haig - Def. Pronunciamiento0:125.11.
Group D - 15. Round1X2 
AH Zapla - Boca Unidos1:224.11.
Antoniana - Crucero del Norte1:124.11.
San Martin Formosa - Gimnasia y Tiro1:124.11.
Sarmiento Resistencia - Chaco For Ever1:124.11.
Group C - 15. Round1X2 
Deportivo Maipu - Estudiantes Rio Cuarto0:024.11.
Desamparados - Huracan Las Heras1:0   24.11.
Juventud Unida Universitario - Sportivo Estudiantes0:324.11.
Racing Cordoba - Sportivo Belgrano0:024.11.
Group B - 15. Round1X2 
Atletico Parana - Defensores Belgrano VR3:124.11.
Gimnasia E.R. - Sportivo Las Parejas0:024.11.
Group A - 15. Round1X2 
Ferro Gen.Pico - Alvarado1:2   24.11.
Sol de Mayo - Independiente de Neuquen1:024.11.
Deportivo Madryn - Villa Mitre1:023.11.
Sansinena - Cipolletti2:223.11.
Group B - 14. Round1X2 
Union Sunchales - Douglas Haig1:121.11.
Group C - 14. Round1X2 
Estudiantes Rio Cuarto - San Lorenzo Alem2:219.11.
Group D - 14. Round1X2 
Boca Unidos - Sarmiento Resistencia1:018.11.
Chaco For Ever - Antoniana4:2   18.11.
Crucero del Norte - San Jorge1:018.11.
Gimnasia y Tiro - AH Zapla1:018.11.
Group C - 14. Round1X2 
Huracan Las Heras - Racing Cordoba1:018.11.
Sportivo Estudiantes - Deportivo Maipu0:218.11.
Group B - 14. Round1X2 
Defensores Belgrano VR - Gimnasia E.R.3:018.11.
Def. Pronunciamiento - Atletico Parana0:018.11.
Sportivo Las Parejas - Camioneros Buenos Aires1:118.11.
Group A - 14. Round1X2 
Alvarado - Deportivo Roca0:018.11.
Cipolletti - Deportivo Madryn5:3   18.11.
Independiente de Neuquen - Sansinena1:218.11.
Villa Mitre - Ferro Gen.Pico2:018.11.
Group C - 14. Round1X2 
Sportivo Belgrano - Juventud Unida Universitario2:117.11.
Group D - 13. Round1X2 
AH Zapla - San Martin Formosa2:012.11.
Group C - 13. Round1X2 
San Lorenzo Alem - Sportivo Estudiantes1:012.11.
Group B - 13. Round1X2 
Gimnasia E.R. - Def. Pronunciamiento4:212.11.
Group A - 13. Round1X2 
Deportivo Madryn - Independiente de Neuquen1:0   12.11.
Deportivo Roca - Villa Mitre2:012.11.
Sansinena - Sol de Mayo0:1   12.11.
Group D - 13. Round1X2 
Antoniana - Boca Unidos1:111.11.
San Jorge - Chaco For Ever2:211.11.
Sarmiento Resistencia - Gimnasia y Tiro3:011.11.
Group C - 13. Round1X2 
Deportivo Maipu - Sportivo Belgrano0:011.11.
Juventud Unida Universitario - Huracan Las Heras1:111.11.
Racing Cordoba - Desamparados2:011.11.
Group B - 13. Round1X2 
Atletico Parana - Union Sunchales1:411.11.
Camioneros Buenos Aires - Defensores Belgrano VR2:011.11.
Douglas Haig - CDJU Gualeguaychu0:111.11.
Group A - 13. Round1X2 
Ferro Gen.Pico - Cipolletti2:2   11.11.
  • Head-to-head
OddsPortal.comBetting odds service provided in cooperation with OddsPortal.com
Help: This page serves to display overall, home, away, form and other Soccer tables relating to Torneo Federal A 2018/2019 which is sorted in Argentina category of BetExplorer sports stats service. Apart from Soccer tables, statistics and results, you can see archive odds of previous games in Torneo Federal A 2018/2019. The tabs on top of page let you see complete results of Torneo Federal A 2018/2019, fixtures and league stats informing of trends for the whole competition. Use Soccer item in the main navigation to browse through other Soccer leagues and to find more competitions from Argentina category, including history results, tables and statistics.