Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Yesterday's tennis results

Calendar
  • Show:
USAExhibition - Men: Altec Styslinger Tennis Exhibition, hard  
18:10McDonald M. - Johnson S.   2:0 (4:0, 4:2)
19:15Aragone J. - Hurkacz H.   1:2 (0:4, 4:2, 32:4)
20:50Nakashima B. - Sandgren T.   1:2 (4:33, 1:4, 33:4)
22:40Querrey S. - Opelka R.   2:1 (4:2, 2:4, 4:32)
18:15Johnson S. - Aragone J.   0:2 (2:4, 1:4)
19:15Hurkacz H. - McDonald M.   2:1 (39:4, 4:2, 4:2)
21:00Nakashima B. - Opelka R.   2:0 (4:32, 4:33)
22:10Sandgren T. - Querrey S.   2:0 (4:1, 4:1)
PortugalExhibition - Men: FPT Portugal Series 2, hard  
10:10Rocha H. - Coelho F.   1:2 (7:610, 2:6, 1:6)
10:15Nunes J. - Simoes M.   2:1 (5:7, 6:3, 6:1)
12:45Rosa G. - Cabral F.   0:2 (3:6, 3:6)
13:10Torres T. - Rodrigues P.   2:0 (6:0, 6:0)
14:15Araujo P. - Gomes M.   2:0 (6:0, 6:1)
14:20Mattar L. P. - Marques D.   0:2 (5:7, 2:6)
15:45Melo D. - Maia H.   0:2 (2:6, 1:6)
16:05Oliveira T. - Leote Prata M.   0:2 (1:6, 1:6)
20:25Torres T. - Cabral F.   2:1 (2:6, 7:5, 7:64)
20:45Nunes J. - Coelho F.   0:2 (2:6, 2:6)
22:20Araujo P. - Marques D.   2:1 (6:3, 4:6, 6:3)
23:15Maia H. - Leote Prata M.   2:1 (6:4, 62:7, 6:3)
16:35Torres T. - Monteiro J.   0:2 (3:6, 4:6)
18:40Borges N. - Coelho F.   2:0 (6:2, 6:0)
19:50Araujo P. - Vale D.   0:2 (4:6, 1:6)
20:05Faria L. - Maia H.   2:0 (6:2, 6:2)
02.07.2020
12:25Coelho F. - Ferreira Silva F.   0:2 (0:6, 3:6)
13:50Cacao T. - Araujo P.   2:0 (6:1, 7:5)
17:10Sousa J. - Torres T.   2:0 (6:2, 6:1)
18:55Maia H. - Elias G.  
WorldExhibition - Men: International Tennis Series, hard  
14:15Wojcik J. - Metz D.   2:0 (6:4, 7:5)
15:50Schachter N. - Cerretani J.   2:0 (6:4, 6:1)
20:05Cerretani J. - Goldhoff G.   0:2 (5:7, 610:7)
22:20Hurrion M. - Metz D.   2:0 (7:63, 6:1)
23:50Goldhoff G. - Schachter N.   0:2 (5:7, 6:7)
14:10Storch S. - Braswell M.   0:2 (3:6, 0:6)
15:35Shane R. - Cerretani J.   1:2 (6:4, 1:6, 7:10)
17:15Storch S. - Hurrion M.   2:0 (7:5, 6:3)
18:55Cerretani J. - Ore J. A.   0:2 (4:6, 5:7)
20:45Hurrion M. - Braswell M.   0:2 (3:6, 1:6)
22:10Ore J. A. - Shane R.   1:2 (7:64, 65:7, 7:10)
02.07.2020
14:15Ore J. A. - Metz D.   2:0 (6:1, 6:4)
15:25Schachter N. - Johnson M.   2:0 (6:0, 7:65)
18:15Harper C. - Metz D.   2:0 (6:1, 6:3)
19:30Goldhoff G. - Schachter N.  
19:45Ore J. A. - Harper C.  
20:40Goldhoff G. - Johnson M.  
ItalyExhibition - Men: Italian Championship 2, clay  
10:35Vavassori A. - Bortolotti M.   2:0 (6:3, 6:3)
11:10Darderi L. - Fabbiano T.   0:2 (4:6, 2:6)
12:15Ortenzi G. M. - Moroni M.   0:2 (3:6, 4:6)
13:00Vanni L. - Fonio G.   2:0 (6:4, 6:4)
14:10Giustino L. - Arnaboldi F.   2:0 (6:4, 6:0)
15:10Taberner C. - Pellegrino A.   2:1 (7:66, 5:7, 6:3)
15:50Arnaboldi A. - Brancaccio R.   0:2 (65:7, 4:6)
18:45Kivattsev K. - Andujar-Alba P.   0:2 (2:6, 64:7)
21:15Sonego L. - Passaro F.   2:0 (7:67, 6:4)
11:50Gigante M. - Fabbiano T.   2:1 (6:3, 2:6, 6:3)
12:10Bonadio R. - Moroni M.   2:1 (2:6, 6:3, 7:5)
14:25Taberner C. - Rondoni P.   2:1 (6:3, 1:6, 7:5)
15:15Giustino L. - Vavassori A.   2:1 (7:5, 4:6, 7:5)
17:10Forti F. - Galovic V.   0:2 (4:6, 4:6)
18:35Brancaccio R. - Vanni L.   2:0 (7:65, 6:2)
20:45Sonego L. - Grigelis L.   2:0 (6:2, 6:4)
22:30Nardi L. - Andujar-Alba P.   1:2 (5:7, 6:3, 4:6)
02.07.2020
15:40Bonadio R. - Gigante M.   0:2 (4:6, 4:6)
18:10Giustino L. - Taberner C.  
18:40Galovic V. - Andujar-Alba P.  
21:00Sonego L. - Brancaccio R.  
USAExhibition - Men: MatchPlay 120, hard  
00:10Escobedo E. - Giron M.   CAN.  
17:10Blanch U. - Eubanks C.   2:0 (6:4, 6:3)
00:50Escobedo E. - Svajda Z.   CAN.  
17:15Blanch U. - Eubanks C.   2:0 (7:64, 6:3)
02.07.2020
01:10Giron M. - Svajda Z.   1:0 RET. (6:3, 2:1)
WorldExhibition - Men: Others matches  
14:25Tabilo A. - Popko D.   1:2 (6:3, 62:7, 8:10)
14:30King E. - El M. A.   2:0 (6:1, 6:2)
15:50Arconada J. - Mejia N.   1:2 (3:6, 7:65, 7:10)
16:05Karlovskiy E. - Mejia N.   CAN.  
17:05Tabilo A. - Draxl L.   2:0 (7:65, 7:61)
18:25Chappell N. - Altamirano C.   0:2 (4:6, 1:6)
20:05Sarmiento R. - Nedelko I.   2:1 (6:7, 6:2, 10:7)
21:40Corwin F. - Ortlip J.   2:0 (6:4, 6:3)
23:10Kumar O. - Redlicki Ma.   1:2 (4:6, 7:5, 5:10)
09:10Cohen A. - Hasson J.   0:2 (1:6, 0:6)
10:15Ramskogler G. - Neuchrist M.   2:1 (63:7, 6:3, 6:3)
11:15Novak D. - Krainer L.   2:0 (7:5, 7:5)
12:15Amoyal O. - Amar R.   1:2 (4:6, 6:2, 1:6)
12:30Tanner G. L. - Von der Schulenburg H.   0:2 (3:6, 3:6)
13:10Andrejic M. - Hampel L.   1:2 (7:5, 1:6, 2:6)
13:50Pichler D. - Statzberger T.   2:0 (6:3, 6:3)
14:00Redlicki Mi. - Riffice S.   0:2 (3:6, 2:6)
14:25Karlovskiy E. - Popko D.   1:2 (6:2, 4:6, 5:10)
14:30Erler A. - Goldsteiner P.   2:0 (6:2, 6:3)
15:15Baltensperger R. - Gruenig G.   2:0 (6:4, 6:2)
15:45Arconada J. - Gomez A.   1:2 (3:6, 6:3, 7:10)
15:45Rodionov J. - Schmidt G.   2:1 (6:4, 4:6, 6:3)
16:00Neumayer L. - Miedler L.   0:2 (5:7, 4:6)
16:30Von der Schulenburg J. - Moghini G.      
17:00Popko D. - Draxl L.   1:2 (3:6, 6:4, 8:10)
17:15Bertola R. - Lanz M.   2:0 (6:3, 6:1)
17:15Margaroli L. - Steinegger Y.   1:2 (2:6, 6:2, 4:6)
19:30Nedelko I. - Smith K.   0:2 (2:6, 3:6)
20:00Altamirano C. - Boyer D. H.   2:1 (7:62, 63:7, 10:1)
23:45Brymer G. - Corwin F.   0:2 (5:7, 3:6)
02.07.2020
00:10Chappell N. - Redlicki Ma.   2:0 (6:0, 6:4)
09:00Smilansky I. - Ginat R.   0:2 (2:6, 1:6)
09:20Von der Schulenburg J. - Hoeijmans L.   2:0 (6:3, 6:4)
10:10Weissborn T-S. - Ofner S.   1:2 (2:6, 6:4, 3:6)
10:25Hasson J. - Oliel Y.   0:2 (2:6, 4:6)
11:40Erler A. - Miedler L.   1:2 (65:7, 6:4, 66:7)
12:30Lanz M. - Tanner G. L.   2:0 (7:6, 6:3)
12:50Marti Y. - Moghini G.   2:0 (6:4, 6:2)
13:45Pichler D. - Ofner S.   0:2 (4:6, 2:6)
14:25Popko D. - Riffice S.   2:1 (6:1, 3:6, 11:9)
15:10Rodionov J. - Hampel L.   0:2 (4:6, 0:6)
15:10Zimmermann I. - Martinez L.   0:2 (2:6, 4:6)
15:25Cascino E. - Monnet C.   2:1 (5:7, 6:3, 12:10)
15:25Novak D. - Ramskogler G.   2:0 (6:3, 6:2)
16:15Korda S. - Lorenzi P.   1:2 (68:7, 6:3, 8:10)
16:30Kirkov V. - Mejia N.   2:1 (7:63, 4:6, 10:5)
17:00Popko D. - Karlovskiy E.   CAN.  
17:00Redlicki Mi. - Arconada J.   CAN.  
17:15Staeheli L. - Parizzia N.   0:2 (5:7, 65:7)
18:05Nedelko I. - Boyer D. H.  
18:15Bertola R. - Von der Schulenburg H.      
19:15Mochizuki S. - Geller A.  
19:25Chappell N. - Corwin F.  
19:30Kirchheimer S. - Mmoh M.  
19:45Draxl L. - Gomez A.  
20:00Kypson P. - Mmoh M.  
21:00Smith K. - Altamirano C.  
22:30Redlicki Ma. - Brymer G.  
00:00Giron M. - Klahn B.  
Czech RepublicExhibition - Men: TOP liga CTS  
02.07.2020
10:00Sachko V. - Kodat T. A.  
10:00Styler O. - Rehacek M.   2:1 (5:7, 6:4, 7:5)
10:05Satral J. - Bolardt A.   2:0 (6:1, 6:3)
10:10Pospisil J. - Kellovsky D.   0:2 (4:6, 63:7)
11:30Forejtek J. - Machac T.   1:2 (4:6, 6:2, 5:7)
11:50Velik L. - Apltauer F.   1:2 (4:6, 6:3, 5:7)
12:00Damm M. - Paty D.   0:2 (4:6, 2:6)
12:00Lehecka J. - Rys D.   2:0 (6:3, 6:1)
12:10Kolar Z. - Nejedly P.   2:0 (6:4, 6:0)
12:10Poljak D. - Duda F.   2:0 (7:66, 6:4)
12:20Vesely J. - Nouza P.   2:0 (7:64, 6:3)
13:00Petr V. - Sklenka V.   2:0 (7:5, 6:2)
WorldExhibition - Men: UTR Pro Match Series, hard  
01:40Bolt A. - Saville L.   2:0 (6:3, 6:2)
01:45Smith J. P. - Crnokrak A.   2:0 (6:1, 6:4)
02:55Kelly D. - Bourchier H.   1:2 (7:5, 61:7, 7:10)
03:15O'Connell C. - Hijikata R.   0:0 RET. (5:2)
04:25Nkomba B. B. - Smith J.   0:1 RET. (2:6)
04:55Banes M. - Puttergill C.   0:2 (4:6, 4:6)
07:05Purcell M. - Vukic A.   2:0 (6:4, 6:4)
07:35Polmans M. - Mott B.   2:0 (7:61, 6:1)
08:30Kubler J. - Sweeny D.   2:0 (6:2, 6:2)
09:20Grills J. - Charlton J.   2:0 (6:2, 7:64)
09:40Reymond A. - Chazal M.   0:2 (2:6, 3:6)
09:45Pearson K. - Reid M.   0:0 RET. (3:2)
10:00Walton A. - Fancutt T. J.   1:2 (7:5, 68:7, 5:10)
10:30Escoffier A. - Cornut-Chauvinc A.   2:0 (7:5, 6:3)
13:40Loffhagen G. - Slobodchikov R.   2:0 (6:4, 6:2)
14:45Petit G. - Laurent T.   0:2 (3:6, 3:6)
01:45Smith J. P. - Banes M.   2:1 (4:6, 6:3, 10:3)
05:10Saville L. - Bourchier H.   2:0 (6:3, 6:1)
06:25Ibrahim J. - Volonski N.   0:2 (3:6, 3:6)
06:40Mott B. - Charlton J.   2:0 (6:2, 6:1)
07:25Kubler J. - Walton A.   2:0 (6:2, 6:2)
08:00Bolt A. - Kelly D.   1:2 (6:2, 61:7, 8:10)
08:00Delaney J. - Johnson C.   2:0 (6:2, 7:61)
09:10Crnokrak A. - Puttergill C.   1:2 (6:3, 4:6, 9:11)
09:10Laurent T. - Chazal M.   2:1 (6:1, 5:7, 10:8)
09:40Mccabe J. - Taylor A.   2:0 (6:2, 6:4)
10:15Polmans M. - Grills J.   2:0 (7:5, 6:3)
11:20Delaney J. - Bayldon B.   2:1 (6:2, 5:7, 10:7)
11:30Sweeny D. - Fancutt T. J.   0:2 (66:7, 3:6)
11:45Petit G. - Reymond A.   1:2 (6:4, 3:6, 4:10)
13:15Escoffier A. - Loffhagen G.   2:0 (6:4, 6:1)
15:00Cornut-Chauvinc A. - Slobodchikov R.   2:0 (7:63, 6:3)
02.07.2020
01:30Grills J. - Bourchier H.   0:2 (3:6, 5:7)
01:30Walton A. - Banes M.   2:0 (6:0, 6:3)
05:00Kubler J. - Smith J. P.   2:0 (6:3, 6:2)
05:10Polmans M. - Bolt A.   2:1 (4:6, 6:1, 10:7)
06:05Johnson C. - Taylor A.   2:1 (6:3, 3:6, 10:5)
07:30Mccabe J. - Delaney J.   0:2 (4:6, 2:6)
08:30Fancutt T. J. - Puttergill C.   2:1 (4:6, 6:3, 10:5)
08:40Mott B. - Saville L.   1:2 (7:64, 1:6, 10:12)
09:10Cornut-Chauvinc A. - Hemery C.  
09:10Delaney J. - Volonski N.   1:2 (4:6, 6:3, 10:12)
10:15Laurent T. - Robert Q.   2:1 (6:4, 0:6, 10:7)
11:10Petit G. - Loffhagen G.   0:2 (1:6, 1:6)
11:40Ibrahim J. - Bayldon B.   0:2 (62:7, 1:6)
12:10Sweeny D. - Crnokrak A.   2:0 (6:2, 6:0)
12:15Charlton J. - Kelly D.   0:2 (4:6, 4:6)
12:30Slobodchikov R. - Reymond A.   0:2 (5:7, 1:6)
01:30Addison A. - Dellavedova M.  
01:30Walkin B. - Brown H.  
03:30Delaney J. - Taylor A.  
03:30Jasika O. - Ma W.  
03:30Puodziunas S. - Dong C.  
04:00Mccabe J. - Johnson C.  
05:30Sekulic P. - Court J.  
06:00Di Marco C. - Salmon C.  
GermanyExhibition - Women: DTB German Pro Series, clay  
10:00Vecic A. - Steur J. L. S.   CAN.  
10:10Matviyenko L. - Wirges A.   CAN.  
10:10Schaeder L. - Mueller S.   2:0 (6:3, 6:1)
10:10Schultheiss C. - Steur J. L. S.   1:2 (4:6, 6:4, 3:6)
10:10Schultheiss C. - Steur Julyette M. J.   CAN.  
10:15Klasen A. - Wirges A.   2:1 (6:4, 4:6, 6:3)
11:50Siegemund L. - Koelzer R.   2:0 (6:0, 6:2)
12:50Ponomar L. - Hering K.   2:0 (6:2, 6:0)
13:15Jebawy J. - Rivkin N.   0:2 (0:6, 2:6)
14:15Gerlach K. - Schunk N. M.   0:2 (4:6, 4:6)
14:15Wachaczyk J. - Lukic T.   1:0 RET. (7:5, 1:0)
14:40Korpatsch T. - Matviyenko L.   2:0 (6:1, 6:2)
14:50Ponomar L. - Wildgruber A.   CAN.  
15:00Steur Julyette M. J. - Guth M.   CAN.  
15:25Korpatsch T. - Lys E.   CAN.  
15:50Niemeier J. - Hodzic M.   2:0 (6:2, 7:5)
16:15Zaja A. - Middendorf J.   2:0 (7:5, 7:5)
16:50Barthel M. - Werner C.   2:1 (6:1, 612:7, 6:1)
10:10Schaeder L. - Wachaczyk J.   0:2 (1:6, 2:6)
11:10Klasen A. - Jebawy J.   2:0 (6:0, 6:2)
12:00Siegemund L. - Niemeier J.   2:0 (6:4, 6:4)
12:50Schultheiss C. - Hering K.   1:2 (3:6, 6:4, 3:6)
12:55Wirges A. - Rivkin N.   0:2 (4:6, 2:6)
14:00Mueller S. - Lukic T.   CAN.  
14:10Mueller S. - Kanev K.   0:2 (2:6, 65:7)
15:30Ponomar L. - Steur J. L. S.   0:2 (5:7, 3:6)
16:05Koelzer R. - Hodzic M.   2:0 (7:66, 6:4)
21:00Korpatsch T. - Zaja A.   2:0 (6:3, 6:4)
02.07.2020
09:05Werner C. - Schunk N. M.   0:1 RET. (69:7, 1:4)
09:35Matviyenko L. - Middendorf J.   0:2 (0:6, 1:6)
10:00Schaeder L. - Lukic T.   CAN.  
10:05Schaeder L. - Kanev K.   2:0 (7:5, 6:3)
11:05Klasen A. - Rivkin N.   2:0 (6:3, 6:3)
11:15Barthel M. - Gerlach K.   1:2 (6:4, 3:6, 0:6)
11:30Ponomar L. - Schultheiss C.   CAN.  
12:10Wachaczyk J. - Mueller S.   2:1 (6:0, 3:6, 6:2)
13:10Jebawy J. - Wirges A.   0:2 (0:6, 5:7)
14:00Hering K. - Steur J. L. S.   2:0 (7:61, 7:64)
15:00Korpatsch T. - Middendorf J.   2:1 (4:6, 6:3, 6:1)
15:00Siegemund L. - Hodzic M.   2:0 (7:65, 6:2)
16:30Gerlach K. - Werner C.   CAN.  
16:30Ponomar L. - Wolff V.   2:0 (6:4, 6:3)
17:20Niemeier J. - Koelzer R.   2:0 (7:63, 7:5)
17:20Zaja A. - Matviyenko L.  
18:40Gerlach K. - Hecking J.      
20:00Barthel M. - Schunk N. M.  
EuropeExhibition - Women: Eastern European Championship, hard  
10:10Kostic N. - Bonic B.   2:1 (1:6, 7:5, 6:3)
11:05Piter K. - Joksovic D.   2:0 (6:2, 6:3)
13:20Radanovic D. - Djakovic M.   2:0 (7:60, 6:0)
15:25Tomova V. - Anil C.   2:0 (6:0, 6:0)
16:05Shinikova I. - Klincov B.   1:2 (2:6, 6:3, 4:6)
16:25Kovinic D. - Marinkovic B.   2:0 (6:1, 6:1)
18:20Gjorcheska L. - Sretenovic T.   2:0 (7:5, 6:4)
20:10Jorovic I. - Vangelova A.   2:0 (6:0, 6:0)
10:10Klincov B. - Bonic B.   0:0 RET. (3:3)
11:10Vangelova A. - Djakovic M.   0:2 (4:6, 3:6)
12:15Shinikova I. - Berberovic N.   2:1 (1:6, 6:4, 6:3)
14:40Tomova V. - Drazic M.   2:0 (6:4, 6:3)
16:00Kovinic D. - Eraydin B.   CAN.  
16:20Marinkovic B. - Joksovic D.   0:2 (3:6, 2:6)
18:00Anil C. - Sretenovic T.   0:2 (1:6, 63:7)
20:00Jorovic I. - Herdzelas D.   AWA.  
02.07.2020
10:00Berberovic N. - Bonic B.   2:0 (6:4, 6:2)
11:15Eraydin B. - Joksovic D.   0:2 (3:6, 0:6)
12:05Gjorcheska L. - Anil C.   2:0 (6:1, 6:1)
14:05Piter K. - Marinkovic B.   2:0 (6:0, 6:1)
16:00Radanovic D. - Vangelova A.   2:0 (6:2, 6:0)
19:45Drazic M. - Sretenovic T.  
19:45Herdzelas D. - Djakovic M.  
20:00Kostic N. - Klincov B.  
PortugalExhibition - Women: FPT Portugal Series 2, hard  
17:10Oliveira I. - Silva A.   1:1 RET. (5:7, 6:2, 4:0)
17:25Azinhaga C. - Rohovets S.   0:2 (1:6, 0:6)
18:35Hamaliy E. - Guedes M.   2:0 (6:4, 6:2)
19:25Akhalaia M. - Morais M.   0:2 (2:6, 0:6)
10:15Andre M. - Madile D.   0:2 (2:6, 4:6)
10:15Fernandes R. - Neves B.   2:1 (6:0, 0:6, 6:4)
11:55Santos M. - Castanho C.   2:0 (6:3, 6:4)
12:20Esteves I. - Campino M.   0:2 (0:6, 0:6)
13:30Morais M. - Hamaliy E.   2:1 (5:7, 6:3, 7:63)
13:30Oliveira I. - Rohovets S.   2:1 (63:7, 6:3, 6:1)
17:00Madile D. - Fernandes R.   2:0 (7:5, 6:2)
18:20Santos M. - Campino M.   0:2 (3:6, 2:6)
21:20Jorge F. - Amil M.   2:0 (6:0, 6:1)
21:30Jorge M. - Santos A.F.   0:2 (1:6, 0:6)
22:30Neto S. - Murta I.   0:2 (0:6, 0:6)
22:50Lanca S. - Fonte M. I.   0:2 (4:6, 2:6)
02.07.2020
10:40Amil M. - Oliveira I.   0:2 (3:6, 2:6)
13:25Campino M. - Jorge M.   2:1 (6:3, 4:6, 6:1)
15:35Madile D. - Neto S.   2:1 (67:7, 6:3, 7:5)
18:45Morais M. - Lanca S.  
ItalyExhibition - Women: Italian Championship 2, clay  
09:10Lavino I. - Spiteri D.   0:2 (2:6, 2:6)
09:10Rossi F. - Turati A.   0:2 (2:6, 3:6)
10:10Arcidiacono F. - Raggi A.   2:0 (6:1, 6:1)
10:10Di Sarra F. - Serafini A.   2:0 (6:1, 6:2)
15:05Spiteri D. - Turati A.   1:2 (5:7, 6:4, 11:13)
16:05Di Sarra F. - Arcidiacono F.   2:0 (6:3, 6:2)
09:10Stefanini L. - Cocciaretto E.   2:0 (7:67, 7:63)
09:10Zantedeschi A. - Ormaechea P.   0:2 (5:7, 61:7)
10:10Ferrando C. - Brancaccio N.   0:1 RET. (2:6)
11:30Rubini S. - Turati A.   2:0 (7:5, 7:5)
13:35Arcidiacono F. - Di Sarra F.   0:2 (1:6, 3:6)
13:35Rosatello C. - Di Sarra F.   CAN.  
18:20Samsonova L. - Scala C.   2:0 (6:2, 6:0)
18:40Paoletti M. - Turati B.   2:1 (4:6, 6:3, 6:2)
18:45Caregaro M. - Bronzetti L.   0:2 (2:6, 2:6)
02.07.2020
10:35Brancaccio N. - Stefanini L.   2:1 (6:2, 2:6, 7:65)
13:05Samsonova L. - Di Sarra F.   2:0 (6:1, 6:1)
13:40Rubini S. - Ormaechea P.   2:0 (7:65, 6:2)
15:05Bronzetti L. - Paoletti M.   2:0 (6:4, 6:1)
USAExhibition - Women: MatchPlay 120, hard  
18:00Davis L. - Kalinskaya A.   CAN.  
20:10Li A. - Osuigwe W.   0:2 (3:6, 2:6)
01:00Glatch A. - Liu C.   0:2 (1:6, 3:6)
19:45Min G. - Osuigwe W.   1:1 INT. (6:3, 1:6, 0:1)
02.07.2020
19:10Di Lorenzo F. - Li A.  
WorldExhibition - Women: Others matches  
00:35Hance K. - Montez P.   0:2 (2:6, 0:6)
14:20Khazaniuk D. - Xu S.   1:2 (6:1, 0:6, 9:11)
14:20Nefedova A. - Udvardy P.   2:0 (6:0, 6:1)
15:55Portillo Ramirez M. J. - Newborn R.   2:0 (6:3, 6:3)
16:05Halbauer E. - Jovic J.   0:2 (1:6, 1:6)
18:50Manasse M. - Olmos G.   0:2 (3:6, 2:6)
19:35Chang H. - Chang S.   1:1 RET. (7:5, 3:6)
19:55Xu S. - Udvardy P.   2:0 (6:4, 6:4)
20:35Khazaniuk D. - Nefedova A.   1:2 (6:4, 2:6, 8:10)
21:55Jovic J. - Portillo Ramirez M. J.   2:0 (6:2, 6:3)
22:25Olmos G. - Sherif J.   2:0 (6:0, 6:4)
22:25Olmos G. - Chang H.   CAN.  
23:10Halbauer E. - Newborn R.   2:1 (6:0, 1:6, 10:3)
23:55Chang S. - Manasse M.   2:0 (6:1, 6:1)
10:00Kostic T. - Zlatanovic T.   2:1 (4:6, 6:4, 6:4)
10:15Neuwirth Y. - Pichler S.   2:0 (6:3, 6:3)
10:30Nadel N. - Kimchi S.   0:2 (3:6, 2:6)
12:05Karner E. - Kraus L.   2:0 (6:3, 6:1)
12:50Glanzer D. - Rothensteiner L.   2:0 (6:4, 6:1)
13:00Sabino L. - Sugnaux T.   1:2 (6:2, 3:6, 4:6)
13:15Stummer B. - Grabher J.   1:2 (2:6, 6:1, 5:7)
14:10Sewing S. - Xu S.   1:2 (2:6, 6:3, 6:10)
14:10Stewart K. - Mendez S.   2:0 (6:4, 7:64)
15:45Dshandshgava I. - Gasparovic C.   2:0 (6:4, 6:1)
16:15Sleeth L. - Nefedova A.   0:2 (5:7, 2:6)
16:25Clousing K. - Khazaniuk D.   0:2 (5:7, 0:6)
16:25Kraus S. - Gross A.   2:0 (7:5, 6:1)
18:00Michalitsch A. - Antonitsch M.   0:2 (2:6, 1:6)
18:20Sewing S. - Stewart K.   0:2 (1:6, 3:6)
18:25Xu S. - Mendez S.   1:2 (3:6, 6:0, 7:10)
19:55Nefedova A. - Aikawa M.   2:0 (6:4, 6:2)
20:10Clousing K. - Sleeth L.   2:0 (6:3, 6:1)
20:15Hance K. - Volynets K.   0:2 (3:6, 1:6)
21:40Wijesundera R. - Gamiz A.   0:2 (0:6, 2:6)
23:05Volynets K. - Wijesundera R.   1:0 RET. (6:2, 2:2)
02.07.2020
00:10Gamiz A. - Hance K.   2:0 (6:0, 6:2)
10:05Glanzer D. - Kostic T.   2:0 (7:69, 6:1)
10:05Kraus S. - Dshandshgava I.   2:0 (6:1, 6:2)
11:30Neuwirth Y. - Grabher J.   1:2 (4:6, 6:3, 1:6)
13:00Murray S. - Banks A.   0:2 (2:6, 3:6)
13:00Piper G. - Rajecki A.   0:2 (3:6, 5:7)
14:25Jovic J. - Portillo Ramirez M. J.   2:0 (6:4, 6:0)
14:25Lepchenko V. - Evtimova D.   2:0 (6:1, 6:2)
15:45Sewing S. - Halbauer E.   2:1 (6:4, 2:6, 11:9)
16:00Khazaniuk D. - Black H. T.   0:2 (1:6, 5:7)
17:00Karner E. - Antonitsch M.   WO.  
17:25William T. - Silva E.   0:2 (2:6, 1:6)
18:05Chang S. - Olmos G.  
18:20Maloney E. - Miyazaki L.  
18:40Barnett A. - Gillan A.  
18:55Evtimova D. - Jovic J.  
19:30Wijesundera R. - Manasse M.  
19:45Raducanu E. - Appleton E.      
20:00Black H. T. - Halbauer E.  
20:00Christie F. - Burrage J.  
20:00Grey S. B. - Broady N.  
20:00Lepchenko V. - Portillo Ramirez M. J.  
20:00Sewing S. - Khazaniuk D.  
21:00Wijesundera R. - Olmos G.  
22:30Chang H. - Gamiz A.  
00:00Manasse M. - Chang S.  
Czech RepublicExhibition - Women: Tipsport Elite Trophy, clay  
12:10Alexandrova E. - Pliskova Kr.   1:2 (0:6, 6:4, 7:10)
13:40Kvitova P. - Vondrousova M.   0:2 (4:6, 1:6)
15:10Fruhvirtova L. - Bartunkova N.   2:1 (1:6, 7:66, 10:4)
12:10Siniakova K. - Pliskova Kr.   2:0 (7:5, 6:4)
14:00Strycova B. - Martincova T.   2:1 (4:6, 6:3, 10:6)
16:10Krejcikova B. - Muchova K.   2:1 (6:4, 3:6, 11:9)
Czech RepublicExhibition - Women: TOP liga CTS, clay  
02.07.2020
10:00Fruhvirtova B. - Detiuc A.   CAN.  
10:00Fruhvirtova L. - Markova J.   1:2 (6:0, 2:6, 2:6)
10:00Hazmukova V. - Valentova T.   0:2 (1:6, 2:6)
10:00Noskova L. - Detiuc A.   2:0 (6:3, 6:1)
10:00Siskova A. - Kolodziejova M.   1:2 (4:6, 6:2, 3:6)
10:05Laboutkova A. - Vidmanova D.   2:0 (7:5, 6:3)
11:45Siniakova K. - Maleckova J.   2:1 (6:3, 3:6, 6:4)
12:00Smejkalova A. - Miklova B.   1:2 (6:4, 3:6, 4:6)
16:30Bartunkova N. - Palicova B.   1:2 (1:6, 6:3, 2:6)
RomaniaExhibition - Women: Turneu Amical, clay  
02.07.2020
10:05Bara Irina M. - Craciun G. A.   2:0 (7:5, 6:4)
12:15Bulgaru M. - Cristian J. A.   2:1 (6:4, 3:6, 10:5)
16:20Craciun G. A. - Ruse G.   0:2 (3:6, 4:6)
17:45Begu I. - Bulgaru M.   2:0 (7:5, 6:1)
WorldExhibition - Women: UTR Pro Match Series, hard  
01:35Brankovic Z. - Lawless T.   0:2 (3:6, 2:6)
03:00Cabrera L. - Tomic S.   2:1 (5:7, 6:2, 10:3)
05:10Sanders S. - Gibson T.   2:0 (6:2, 6:0)
05:25Bozovic A. - Perez E.   0:2 (4:6, 4:6)
06:15Aiava D. - da Silva Fick G.   2:0 (6:2, 6:1)
06:40Bains N. - Tjandramulia O.   2:0 (6:2, 6:2)
08:30Haet M. - Mays L.   0:2 (4:6, 3:6)
09:10Romeo C. - Komardina A.   0:2 (1:6, 1:6)
12:30Touly C. - Cavalle-Reimers Y.   0:2 (3:6, 0:6)
15:10Paquet C. - Monnet C.   1:2 (2:6, 6:0, 8:10)
17:00Paquet C. - Marcinkevica D.   CAN.  
01:40Di Tommaso C. - Aulia C.   1:2 (1:6, 6:3, 6:10)
01:40Sanders S. - Woolcock B.   2:0 (6:4, 6:4)
03:20Cabrera L. - Gadecki O.   2:0 (7:5, 6:3)
03:35Aiava D. - Popovic I.   2:0 (6:4, 6:4)
03:35Jones R. - Belovukovic S.   2:1 (67:7, 7:63, 10:5)
05:20Inglis M. - Bains N.   2:0 (6:4, 7:5)
09:10Monnet C. - Komardina A.   0:2 (3:6, 4:6)
11:30Paquet C. - Romeo C.   2:0 (6:2, 6:4)
16:35Marcinkevica D. - Touly C.   2:1 (2:6, 6:1, 10:5)
02.07.2020
01:30Poppe S. - Di Tommaso C.   2:0 (7:5, 6:4)
03:10Tomic S. - Tjandramulia O.   2:1 (0:6, 7:5, 10:8)
03:40Schumacher G. - Belovukovic S.   2:0 (7:61, 6:1)
03:40Woolcock B. - Popovic I.   2:0 (6:2, 6:1)
06:35Cabrera L. - Inglis M.   1:2 (4:6, 6:1, 9:11)
06:50Sanders S. - Aiava D.   0:2 (1:6, 69:7)
09:10Romeo C. - Marcinkevica D.   2:1 (6:2, 5:7, 10:7)
10:40Gadecki O. - Bains N.   2:0 (6:3, 7:5)
10:40Gibson T. - da Silva Fick G.   2:0 (6:4, 6:2)
13:45Touly C. - Tubello A.   2:0 (6:2, 6:1)
15:40Komardina A. - Arcangioli M.   2:0 (6:3, 6:4)
01:30Schumacher G. - Jones R.  
04:00Stevens A. - Webb S.      
05:30Poppe S. - Aulia C.  
USAExhibition - Doubles Men: MatchPlay 120, hard  
22:00Lindstedt R. / Rodriguez C. - Martinez L. D. / Behar A.   CAN.  
22:00Martinez L. D. / Arevalo M. - Lindstedt R. / Rojer J.   2:0 (6:4, 6:1)
WorldExhibition - Doubles Men: Others matches  
02.07.2020
16:10Rodriguez C. / Lindstedt R. - Arevalo M. / Martinez L. D.   2:1 (7:65, 3:6, 10:4)
Czech RepublicExhibition - Doubles Men: TOP liga CTS, clay  
02.07.2020
14:00Kolar Z. / Lehecka J. - Kodat T. A. / Kellovsky D.   2:1 (3:6, 6:2, 10:4)
14:00Vesely J. / Poljak D. - Nouza P. / Konecny M.   2:0 (6:4, 6:3)
Czech RepublicExhibition - Doubles Women: Tipsport Elite Trophy, clay  
17:25Krejcikova B. / Siniakova K. - Pliskova Ka. / Pliskova Kr.   2:1 (3:6, 7:63, 10:6)
18:45Strycova B. / Krejcikova B. - Muchova K. / Vondrousova M.   0:2 (4:6, 65:7)
Czech RepublicExhibition - Doubles Women: TOP liga CTS, clay  
02.07.2020
14:00Fruhvirtova L. / Noskova L. - Vlckova K. / Gadient N.   2:0 (6:2, 6:2)
14:00Siniakova K. / Krejcikova B. - Kolodziejova M. / Maleckova J.   0:2 (5:7, 2:6)
17:10Pavkova K. / Hazmukova V. - Palicova B. / Valentova T.      
Czech RepublicExhibition - Mixed Doubles: TOP liga CTS, clay  
02.07.2020
14:00Svrcina D. / Siskova A. - Vocel M. / Markova J.   1:2 (4:6, 7:6, 4:10)