Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
AndorraAndorra: Primera Divisió    
20:30Sant Julia - UE Santa Coloma 1:3 (0:2, 1:1)
20:30UE Engordany - Inter Escaldes 0:4 (0:2, 0:2)
AngolaAngola: Girabola    
15:00Bravos do Maquis - Santa Rita 0:1 (0:1, 0:0)
15:30Interclube - Dragao 3:1 (3:0, 0:1)
15:00Cuando Cubango - CD Lunda Sul 1:1 (0:0, 1:1)
15:30Academica - Sporting de Cabinda 3:0 AWA.  
15:30Primeiro de Agosto - Sporting de Benguela 2:1 (1:0, 1:1)
15:30Sagrada - C.R.D. Libolo 4:1 (1:1, 3:0)
ArmeniaArmenia: Premier League    
11:00Alashkert - Pyunik Yerevan 1:2 (0:1, 1:1)
13:00BKMA - Ararat-Armenia 2:2 (2:0, 0:2)
15:00Urartu - Ararat Yerevan 2:1 (2:1, 0:0)
ArmeniaArmenia: Armenian Cup    
15:00Shirak Gyumri - Van 2:0 (1:0, 1:0)
AzerbaijanAzerbaijan: Azerbaijan Cup    
11:00MOIK Baku - Sabail 0:4 (0:2, 0:2)
11:00Shamakhi - Turan 0:1 (0:0, 0:1)
12:00Gabala - Araz 5:0 (1:0, 4:0)
11:00Energetik Mingechevir - Zira 0:2 (0:1, 0:1)
11:00Kapaz - Sumqayit 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Sabah Baku - Lokbatan 5:0 (2:0, 3:0)
BahrainBahrain: Premier League    
16:30Al-Ahli Manama - Al-Hidd 0:2 (0:2, 0:0)
16:30Bahrain SC - Al-Budaiya 2:0 (1:0, 1:0)
BelgiumBelgium: Belgian Cup Women    
20:00Leuven II W - St. Liege II W 2:1 (1:0, 1:1)
BeninBenin: Ligue 1    
16:00Cavaliers - Bembereke 1:1  
BoliviaBolivia: Nacional B    
01:1524 de Septiembre - Libertad Gran Mamore 3:3  
BulgariaBulgaria: Third League - South-West    
13:00Chavdar Etropole - Gotse Delchev 6:0 (2:0, 4:0)
13:00Razlog - Vihren 1:3 (1:1, 0:2)
BulgariaBulgaria: Third League - North-East    
13:00Spartak II - Dunav Ruse II 3:1 (0:1, 3:0)
BulgariaBulgaria: Bulgarian Cup    
12:30Krumovgrad - Septemvri Sofia 0:1 (0:0, 0:1)
BurundiBurundi: Primus League    
14:00Bumamuru - TOP Junior 1:0 (0:0, 1:0)
ChileChile: Primera B    
00:00Copiapo - Cobreloa 0:0 (0:0, 0:0)
ChinaChina: Super League    
12:00Cangzhou - Dalian Pro 1:1 (0:0, 1:1)
12:30Henan Songshan Longmen - Wuhan FC 3:0 (1:0, 2:0)
12:30Shenzhen - Guangzhou FC 2:1 (2:0, 0:1)
12:30Zhejiang Professional - Shanghai Port 2:1 (0:0, 2:1)
ChinaChina: Jia League    
07:30Beijing Sport University - Sichuan Jiuniu 0:2 (0:1, 0:1)
07:30Suzhou Dongwu - Zibo Cuju 3:0 (2:0, 1:0)
07:30Guangxi Pingguo Haliao - Xinjiang Tianshan 5:2 (3:0, 2:2)
07:30Qingdao Hainiu - Qingdao Youth Island 1:1 (0:0, 1:1)
07:30Shanghai Jiading Huilong - Shaanxi Changan 1:3 (0:2, 1:1)
ColombiaColombia: Primera A    
02:35Ind. Medellin - Aguilas 2:1 (0:1, 2:0)
00:30Dep. Pasto - America De Cali 1:0 (0:0, 1:0)
00:30Junior - Santa Fe 2:3 (0:0, 2:3)
02:35Pereira - Millonarios 2:1 (2:1, 0:0)
ColombiaColombia: Primera B    
02:00Chico - Huila 1:0 (1:0, 0:0)
Costa RicaCosta Rica: Copa Costa Rica    
01:00Zeledon - Sporting San Jose 1:4 (0:3, 1:1)
01:00Saprissa - CS Uruguay 2:0 (1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
16:00Hlucin - Slovacko B 0:2 (0:0, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
18:30Horni Jiretin - Oldrichov 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Tipsport liga    
11:00Sparta Prague B - Teplice 4:1 (2:1, 2:0)
11:00Zlin - Brno 0:2 (0:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga Women    
17:00Sparta Prague W - Slovacko W 6:1 (3:0, 3:1)
DenmarkDenmark: 2nd Division    
18:30Esbjerg - Thisted FC 2:2 (1:0, 1:2)
DR CongoDR Congo: Ligue 1    
14:30Mazembe - Groupe Bazano 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Simba - US Panda 1:2 (1:1, 0:1)
15:30JSK - Maniema 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Blessing - St Eloi Lupopo 0:2 (0:0, 0:2)
EgyptEgypt: Premier League    
16:00Future FC - Aswan SC 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Pharco - El Ismaily 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Pyramids - National Bank Egypt 2:0 (0:0, 2:0)
EgyptEgypt: Division 2 - Group A    
13:30Al Aluminium - Tamya 3:1 (1:0, 2:1)
13:30Asmant Asyut - Telephonaat Beni Suef 0:1 (0:0, 0:1)
13:30El Madina El Monowara - Fayoum 1:1 (1:1, 0:0)
13:30Kima Aswan - Asyut Petroleum 0:4 (0:1, 0:3)
13:30La Viena - El Gouna 2:2 (1:1, 1:1)
13:30Misr Lel Makkasa - Shoban Moslemen Qena 3:1 (2:0, 1:1)
EgyptEgypt: Division 2 - Group C    
13:30Abu Qir Semad - Salloum 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Alexandria SC - Al Magd 2:0 (1:0, 1:0)
13:30Al Hammam - Baladiyat El Mahalla 3:2 (2:2, 1:0)
13:30El Mansoura - Proxy 1:1 (1:0, 0:1)
13:30El Olympi - Nabarouh 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Kafr El Sheikh - El Dabaa 3:0 (2:0, 1:0)
13:30Pioneers - Gomhoriat Shebin 1:2 (0:0, 1:2)
13:30Tanta - Dekernes 0:2 (0:1, 0:1)
EnglandEngland: League Two    
20:45Crawley - Gillingham 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: National League North    
20:45AFC Fylde - Boston Utd 4:1 (1:0, 3:1)
20:45AFC Telford - Kidderminster 1:2 (1:0, 0:2)
20:45Banbury - Bradford PA 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Curzon Ashton - Blyth 0:2 (0:1, 0:1)
20:45Farsley - Chester 0:2 (0:0, 0:2)
EnglandEngland: National League South    
20:45Hemel Hempstead - Eastbourne Boro 1:2 (1:0, 0:2)
20:45Oxford City - Dartford 1:1 (0:1, 1:0)
20:45Taunton - Dulwich Hamlet POSTP.  
20:45Worthing - Tonbridge 3:2 (3:1, 0:1)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
20:45Hyde - Lancaster 1:2 (0:2, 1:0)
20:45South Shields - Bamber Bridge 5:0 (3:0, 2:0)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
20:45Bedford - Kings Langley 2:0 (2:0, 0:0)
20:45Coalville - Mickleover 4:1 (1:0, 3:1)
20:45Leiston - Royston 3:0 (2:0, 1:0)
20:45Rushall - Tamworth 2:2 (0:2, 2:0)
20:45Stourbridge - Hednesford 3:1 (1:1, 2:0)
20:45Stratford - Redditch POSTP.  
EnglandEngland: Southern League South Division    
20:30Hartley Wintney - Salisbury 1:3 (1:3, 0:0)
20:45Harrow - Bracknell POSTP.  
20:45Plymouth Parkway - Dorchester POSTP.  
20:45Winchester - North Leigh 2:2 (1:1, 1:1)
20:45Yate Town - Weston-super-Mare 0:4 (0:2, 0:2)
20:30Swindon S - Gosport POSTP.  
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
20:45Bognor Regis - Bowers & Pitsea 2:1 (1:0, 1:1)
20:45Horsham FC - Cray Wanderers 2:2 (2:0, 0:2)
20:45Potters Bar - Lewes 4:3 (1:2, 3:1)
20:45Wingate & Finchley - Corinthian-Casuals 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: EFL Trophy    
20:00Burton - Tranmere 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 5:4)
20:00Forest Green - Cheltenham 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 3:4)
20:00Lincoln - Morecambe 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 4:3)
20:00MK Dons - Newport 3:1 (1:0, 2:1)
20:00Plymouth - Charlton 3:2 (2:1, 1:1)
20:00Stevenage - Arsenal U21 3:2 (0:1, 3:1)
20:00Wolves U21 - Manchester Utd U21 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 1:4)
20:30Grimsby - Accrington 0:1 (0:0, 0:1)
20:30Peterborough - Chelsea U21 2:4 (1:3, 1:1)
20:30Salford - Bradford City 1:0 (1:0, 0:0)
20:45AFC Wimbledon - Sutton 1:0 (1:0, 0:0)
20:45Bolton - Barrow 3:2 (2:1, 1:1)
20:45Ipswich - Portsmouth 0:2 (0:1, 0:1)
20:30Colchester - Bristol Rovers 1:2 (0:0, 1:2)
20:30Port Vale - Barnsley 2:1 (2:0, 0:1)
EnglandEngland: Professional Development League    
14:00Wigan U21 - Sheffield Wed U21 2:0 (1:0, 1:0)
EnglandEngland: Women’s Super League    
20:00Reading W - Liverpool W 3:3 (1:1, 2:2)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Elva - Legion 0:3 (0:3, 0:0)
EswatiniEswatini: Swazi MTN Premier League    
13:30Tambuti - Royal Leopards 2:1  
EthiopiaEthiopia: Premier League    
14:00Defence Force - Sidama Bunna 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Hawassa - St. George 0:3 (0:3, 0:0)
14:00Ethiopian Insurance - Dire Dawa 1:3 (0:1, 1:2)
17:00Ethio Electric - Ethiopia Bunna 2:4 (0:2, 2:2)
14:00Wolkite Ketema - Hadiya Hossana 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Welayta Dicha - Arba Menche 0:0 (0:0, 0:0)
EuropeEurope: Euro U19    
12:00Faroe Islands U19 - Finland U19 1:5 (1:5, 0:0)
12:00Israel U19 - Croatia U19 0:3 (0:3, 0:0)
14:00Kazakhstan U19 - Iceland U19 1:4 (1:4, 0:0)
20:30Scotland U19 - France U19 1:3 (0:3, 1:0)
13:00San Marino U19 - North Macedonia U19 0:2 (0:1, 0:1)
13:00Serbia U19 - Norway U19 2:0 (0:0, 2:0)
18:00Kosovo U19 - Cyprus U19 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Sweden U19 - Ukraine U19 0:2 (0:0, 0:2)
EuropeEurope: Euro U17    
18:00Kazakhstan U17 - Faroe Islands U17 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Slovenia U17 - Portugal U17 0:2 (0:1, 0:1)
EuropeEurope: Elite League U20    
18:00Germany U20 - Portugal U20 0:1 (0:0, 0:1)
EuropeEurope: Champions League Women    
18:45Paris SG W - Vllaznia W 5:0 (2:0, 3:0)
18:45Slavia Prague W - St. Polten W 0:1 (0:0, 0:1)
21:00AS Roma W - Wolfsburg W 1:1 (1:1, 0:0)
21:00Chelsea W - Real Madrid W 2:0 (0:0, 2:0)
18:45Barcelona W - Bayern Munich W 3:0 (0:0, 3:0)
18:45Zurich W - Lyon W 0:3 (0:2, 0:1)
21:00Juventus W - Arsenal W 1:1 (0:0, 1:1)
21:00SL Benfica W - Rosengard W 1:0 (1:0, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga West    
18:00Schalke II - Preussen Munster 1:3 (1:1, 0:2)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
19:00Eintracht Frankfurt II - Hanau 4:0 (3:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
20:00Eisbachtal - Waldalgesheim 4:2 (3:1, 1:1)
GreeceGreece: Super League 2    
14:00Rouf FC - Proodeftiki 0:1 (0:1, 0:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
22:00Coban Imperial - Xelaju 1:0 (1:0, 0:0)
22:00Municipal - Santa Lucia 2:0 (0:0, 2:0)
03:00Antigua - Comunicaciones 3:0 (1:0, 2:0)
GuineaGuinea: Ligue 1    
17:00Fello Star - Sequence 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Hafia - Ashanti GB 3:2 (3:2, 0:0)
17:00Horoya - Milo FC 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Kamsar - Renaissance 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Satellite - Flamme Olympique POSTP.  
HondurasHonduras: Liga Nacional    
02:30Victoria - Real Espana 1:1 (0:1, 1:0)
22:00Marathon - Olancho 1:0 (0:0, 1:0)
IndiaIndia: ISL    
15:00Odisha FC - Chennaiyin 3:2 (1:0, 2:2)
IndiaIndia: I-League    
09:30Real Kashmir - Gokulam 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Punjab - Rajasthan United 1:1 (1:0, 0:1)
14:30Mohammedan - Neroca FC 3:1 (1:0, 2:1)
09:30Sreenidi Deccan - TRAU FC 1:0 (1:0, 0:0)
12:00Kenkre - Churchill Brothers 1:1 (1:0, 0:1)
IraqIraq: Super League    
12:30Al Talaba - Duhok 2:0 (0:0, 2:0)
12:30Al Wasat - Al Diwaniya 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Naft Al-Basra - Naft Missan 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Al Najaf - Newroz 2:1 (0:1, 2:0)
17:00Al Quwa Al Jawiya - Al-Hudod 0:0 (0:0, 0:0)
ItalyItaly: Serie D - Group I    
14:30Santa Maria Cilento - Real Aversa 0:0 (0:0, 0:0)
Ivory CoastIvory Coast: Ligue 1    
16:30SO Armee - Stella Adjame 1:0 (0:0, 1:0)
19:00ASEC Mimosas - Racing d'Abidjan 2:1 (1:1, 1:0)
JamaicaJamaica: Premier League    
01:30Mount Pleasant - Portmore 0:0 (0:0, 0:0)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
18:00Metta/LU - Grobina 2:0 (2:0, 0:0)
LesothoLesotho: Premier League    
14:00Manonyane - Lijabatho 2:1  
14:00Naughty Boys - Linare 0:3 (0:2, 0:1)
LiberiaLiberia: LFA First Division    
17:00Invincible Eleven - Nimba Kwado 1:5 (1:3, 0:2)
LibyaLibya: Premier League    
14:00Al Ahly Tripoli - Al-Athad 4:0 (0:0, 4:0)
14:00Shabaab Al Jabal - Al Akhdar 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Al Tahaddi - Al Nasr 0:1 (0:1, 0:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
18:00Banga - Siauliai FA 2:3 (1:3, 1:0)
18:00FK Panevezys - Jonava 2:1 (2:1, 0:0)
18:00Hegelmann - Riteriai 2:2 (0:0, 2:2)
18:00Suduva - Dziugas Telsiai 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Zalgiris - Kauno Zalgiris 2:3 (0:2, 2:1)
MaliMali: Premiere Division    
17:00Djoliba - Foot Elite 1:0 (1:0, 0:0)
MaltaMalta: FA Trophy    
18:00Sannat Lions - Qala Saints 1:3 ET (1:0, 0:1, 0:2)
MauritaniaMauritania: Ligue 1    
18:00Police - ASAC Concorde 0:2 (0:1, 0:1)
20:40Douane - Tevragh-Zeina 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Madine Trarza - SNIM 2:1  
18:00Gendrim - Inter Nouakchott 2:2 (0:0, 2:2)
20:40Chemal - Kaedi 2:1 (2:1, 0:0)
MozambiqueMozambique: Mocambola    
14:00Ferroviario Beira - UD Songo 2:2 (0:2, 2:0)
NetherlandsNetherlands: Derde Divisie    
20:00Watergraafsmeer - DEM 1:1 (0:0, 1:1)
NetherlandsNetherlands: Divisie 1 U18    
16:30Feyenoord U18 - PSV U18 1:2 (0:0, 1:2)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
22:00Matagalpa - UNAN-Managua 3:3 (2:0, 1:3)
02:00Managua FC - Sport Sebaco 0:1 (0:1, 0:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera U20    
19:00Matagalpa U20 - UNAN-Managua U20 1:0 (0:0, 1:0)
23:00Managua FC U20 - Sport Sebaco U20 1:0 (1:0, 0:0)
23:00Diriangen U20 - Esteli U20 0:2 (0:0, 0:2)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Premiership    
20:45Linfield - Larne 1:0 (0:0, 1:0)
OmanOman: Professional League    
13:40Bahla - Al Orouba 4:2 (1:1, 3:1)
13:40Sohar - Al-Msnaa 1:1 (0:1, 1:0)
14:05Al-Ittihad - Al Seeb 0:0 (0:0, 0:0)
15:45Oman Club - Al Suwaiq 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Central Youth League    
14:30Wisla U19 - Zaglebie U19 1:1 (1:0, 0:1)
PortugalPortugal: League Cup    
21:45Vizela - Chaves 2:2 (1:1, 1:1)
21:45Leixoes - Santa Clara 2:1 (0:1, 2:0)
21:45Tondela - Torreense 1:1 (1:0, 0:1)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
12:00Maritimo U23 - Vizela U23 0:1 (0:0, 0:1)
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
15:00Diables Noirs - CARA Brazzaville 2:1 (0:1, 2:0)
RomaniaRomania: Liga 3 - Seria 3    
13:00Calarasi - F. Constanta 2 1:1 (1:0, 0:1)
RussiaRussia: Russian Cup    
13:00Ural - CSKA Moscow 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 5:4)
15:30Khimki - Nizhny Novgorod 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 1:3)
18:00Torpedo Moscow - Sochi 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 2:4)
12:00Orenburg - FK Rostov 4:2 (3:0, 1:2)
14:00Akhmat Grozny - Dynamo Moscow 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Krylya Sovetov - Spartak Moscow 2:1 (0:0, 2:1)
18:00Krasnodar - Lokomotiv Moscow 1:0 (1:0, 0:0)
RwandaRwanda: Premier League    
14:00Gasogi United - Sunrise 1:1 (0:0, 1:1)
17:00APR - Kiyovu 2:2 (2:0, 0:2)
14:00Rayon Sport - AS Kigali 1:0 (1:0, 0:0)
SerbiaSerbia: Srpska Liga - East    
13:00Buducnost Popovac - Radnicki Svilajnac 1:0  
SeychellesSeychelles: First Division League    
12:30La Passe - Anse Reunion 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Bazar Brothers - Real Maldives 1:1  
15:00Foresters FC - Mont Fleuri 6:0  
13:00Revengers - Lightstars 1:2  
15:00Anse Royale - Saint Louis 1:6  
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
18:30Dun. Streda - Ruzomberok 1:0 (1:0, 0:0)
18:30Slovan Bratislava - Z. Moravce-Vrable 4:1 (2:1, 2:0)
18:30Trnava - Michalovce 4:1 (3:0, 1:1)
SloveniaSlovenia: 1. SZNL Women    
20:00Radomlje W - MSM Ptuj W 23:0 (9:0, 14:0)
SpainSpain: Tercera RFEF - Group 12    
17:00CD Marino - Mensajero 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: Copa de la Reina Women    
17:00Espanyol W - Villarreal W 1:2 ET (0:0, 1:1, 0:1)
19:30Granada W - Betis W 3:1 (1:0, 2:1)
20:30Fundacion Tenerife W - Eibar W 2:1 (1:0, 1:1)
18:00CA Osasuna W - Huelva W 2:0 (0:0, 2:0)
18:30Albacete W - Rayo Vallecano W 1:0 (1:0, 0:0)
19:30Cordoba W - Madrid C. W 0:4 (0:1, 0:3)
20:00Alhama W - Valencia W 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Real Oviedo W - Alaves W 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 0:3)
SudanSudan: Premier League    
17:45Al-Hilal Omdurman - Hay al-Arab 1:0  
17:45Al-Merreikh - Hilal Alsahil 1:0  
17:30Alfalah Atbra - Ahli Shendi 0:0 (0:0, 0:0)
14:15Haidob Al Nuhod - Ahli Khartoum 1:0  
14:15Rabita Kosti - Al Wadi 0:3  
17:30Alamal Atbara - Al-Ahly Merowe 1:1  
17:30Kober - Tuti 3:1  
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
10:00Istiqlol Dushanbe - Khujand 2:0 (0:0, 2:0)
10:00Khatlon - Ravshan 3:0 (2:0, 1:0)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
14:00Dodoma Jiji - Young Africans 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Singida Big Star - Kinondoni MC 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Mbeya City - Simba 1:1 (0:1, 1:0)
TogoTogo: Championnat National    
16:00Kara - Binah 1:0 (1:0, 0:0)
TunisiaTunisia: Ligue 2    
14:00AS Djerba - Moknine 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Espoir Rogba - CO Medenine 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Oued Ellil - AS Mohamdia 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Stade Gabesien - Kalaa 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Zarzis - Gafsa 1:2 (1:2, 0:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 1    
12:001922 Konyaspor - Nevsehirspor 0:1 (0:1, 0:0)
12:00Edirnespor - Belediye Derince 1:2 (1:0, 0:2)
12:00Eskisehirspor - 52 Orduspor 1:2 (0:2, 1:0)
12:00Hacettepe 1945 - Kutahyaspor 0:1 (0:1, 0:0)
12:00Karakopru - Yeni Mersin Idmanyurdu 2:1 (1:0, 1:1)
12:00Karsiyaka - Catalca 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Kelkit - Agri 1970 1:3 (1:1, 0:2)
12:00Sile Yildizspor - Elazigspor 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Yomraspor - Yeni Amasyaspor 0:1 (0:1, 0:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 2    
12:00Darica Genclerbirligi - Ergene Velimese 0:2 (0:0, 0:2)
12:00Elazig Karakocan - Eynesil 1:0 (1:0, 0:0)
12:00Igdir FK - Kusadasispor 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Kahramanmarasspor - Bulvarspor 2:1 (0:1, 2:0)
12:00Karaman - Bayrampasa 3:0 (1:0, 2:0)
12:00Ofspor - Gumushanespor 0:1 (0:0, 0:1)
12:00Orduspor 1967 - Kirikkale Buyuk Anadolu 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Turgutluspor - Ayvalikgucu 0:1 (0:1, 0:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 3    
12:00Akhisarspor - Aksaray Bld. 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Arguvan - Fatsa Belediyespor 3:2 (2:0, 1:2)
12:00Bursa - Nigde Anadolu 0:1 (0:0, 0:1)
12:00Efeler 09 - Bergama Bld. 2:0 (2:0, 0:0)
12:00Erbaaspor - Cankaya FK 1:2 (0:1, 1:1)
12:00Musspor - Kepez Bld. 1:2 (0:1, 1:1)
12:00Osmaniyespor - Siirt Ozel 4:0 (2:0, 2:0)
12:00Sapanca Genclikspor - Beyoglu Yeni Carsi 0:4 (0:2, 0:2)
12:00Tepecik - Hopaspor 2:1 (1:0, 1:1)
TurkmenistanTurkmenistan: Yokary Liga    
11:00Nebitci - Altyn Asyr 0:3  
UgandaUganda: Premier League    
14:00Express - Bright Stars 0:2 (0:2, 0:0)
14:00UPDF - Maroons 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Gadaffi - Arua Hill 2:0 (0:0, 2:0)
14:00Onduparaka FC - Wakiso Giants 0:0 (0:0, 0:0)
UkraineUkraine: Premier League    
13:00Shakhtar Donetsk - Vorskla Poltava 3:2 (1:0, 2:2)
15:15Dnipro-1 - Oleksandriya 0:0 ABN.  
UkraineUkraine: Persha Liga    
11:00Hirnyk-Sport - FC Chernihiv 0:2 (0:1, 0:1)
UkraineUkraine: Youth League    
12:00Dnipro-1 U19 - Oleksandriya U19 POSTP.  
12:00Shakhtar Donetsk U19 - Vorskla Poltava U19 POSTP.  
13:15Ch. Odessa U19 - Metalist Kharkiv U19 0:2 (0:1, 0:1)
VietnamVietnam: Vietnamese Cup    
11:00Binh Dinh - Thanh Hoa 4:0 (2:0, 2:0)
11:00Gia Lai - Hanoi FC 0:2 (0:1, 0:1)
WalesWales: Premier Women    
20:30Swansea W - Abergavenny Town W 5:0 (2:0, 3:0)
20:45Cardiff Met. W - Cardiff City W 0:5 (0:2, 0:3)
WorldWorld: World Cup    
11:00Argentina - Saudi Arabia 1:2 (1:0, 0:2)
14:00Denmark - Tunisia 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Mexico - Poland 0:0 (0:0, 0:0)
20:00France - Australia 4:1 (2:1, 2:0)
11:00Morocco - Croatia 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Germany - Japan 1:2 (1:0, 0:2)
17:00Spain - Costa Rica 7:0 (3:0, 4:0)
20:00Belgium - Canada 1:0 (1:0, 0:0)
11:00Switzerland - Cameroon 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Uruguay - South Korea 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Portugal - Ghana 3:2 (0:0, 3:2)
20:00Brazil - Serbia 2:0 (0:0, 2:0)
WorldWorld: Friendly International    
12:00North Macedonia U16 - Romania U16 0:4 (0:2, 0:2)
14:00Belgium U20 - Norway U20 2:1 (1:1, 1:0)
14:00Serbia U21 - North Macedonia U21 1:1 (1:1, 0:0)
14:30Czech Republic U21 - Norway U21 0:4 (0:2, 0:2)
20:15Portugal U21 - Japan U21 1:2 (0:1, 1:1)
11:00Germany U19 - Poland U19 3:0 (1:0, 2:0)
11:00Mexico U16 - Germany U16 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 4:2)
11:00Spain U16 - USA U16 3:2 PEN. (0:0, 2:2, 4:2)
14:00Malta U21 - Andorra U21 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Belgium U16 - England U16 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Japan U16 - Wales U16 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Malta U19 - Portugal U19 1:2 (0:2, 1:0)
10:00North Macedonia U16 - Romania U16 1:4 (0:0, 1:4)
21:00Colombia U20 - Ecuador U20 2:2 (1:1, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly    
11:00Zilina B - Wisla Plock 4:0 (2:0, 2:0)
11:30Aarhus - Hacken 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Sroda - Warta Poznan 3:4 (1:3, 2:1)
16:00Torremolinos - Hammarby 0:3 (0:2, 0:1)
18:00First Vienna - SV Donau 8:0 (3:0, 5:0)
18:00Zenit - Crvena zvezda 3:1 (0:1, 3:0)
19:30Fortuna Koln II - Lindenthal-Hohenlind 3:3 (3:0, 0:3)
09:45Everton - WS Wanderers 5:1 (2:1, 3:0)
12:00L. Mikulas - Wisla Plock 4:4 (0:2, 4:2)
12:00Petrolul - Sepsi Sf. Gheorghe 2:2 (1:2, 1:0)
13:00Nordsjaelland - Odense 1:2 (0:2, 1:0)
15:00Wolfsberger AC - Celje 1:2 (1:1, 0:1)
19:30Vardar - Zeljeznicar 2:0 (1:0, 1:0)
02:00Cancun - Cruz Azul 0:2 (0:1, 0:1)
11:30Koge - F. Amager 4:1 (1:0, 3:1)
13:00Mura - Bravo 2:2 (1:1, 1:1)
13:00Wisla Pulawy - R. Rzeszow CAN.  
13:30Lion City - Dortmund 2:7 (0:3, 2:4)
14:00AIK - Vasteras SK 1:1 (0:0, 1:1)
14:00A. Lustenau - Tirol 4:3 (0:2, 4:1)
14:00Kapfenberg - Mauerwerk 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Antequera - Hammarby 1:2 (1:1, 0:1)
18:00Norrkoping - Motala 1:0 (1:0, 0:0)
18:00SAK Klagenfurt - ASK Klagenfurt 3:2 (1:0, 2:2)