Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
ArmeniaArmenia: Premier League    
14:45Lori - Van 0:1 (0:0, 0:1)
ArmeniaArmenia: First League    
14:30Ararat Yerevan 2 - Lernayin Artsakh 2:2 (2:0, 0:2)
AsiaAsia: AFC Champions League    
17:00Al Ahli SC - Al Shorta 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Shabab Al-Ahli Dubai - Shahr Khodrou 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Al-Hilal - Pakhtakor 2:1 (1:0, 1:1)
20:00Al Wahda - Esteghlal F.C. CAN.  
17:00Al Ain - Al-Sadd 3:3 (2:1, 1:2)
17:00Al-Duhail - Al Sharjah 2:1 (1:0, 1:1)
20:00Persepolis - Al-Taawon 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Sepahan - Al-Nassr 0:2 (0:1, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
16.09.2020
12:00Sunshine Coast Wanderers - Brisbane City 3:0 (1:0, 2:0)
AustraliaAustralia: NPL Western Australia    
13:00Bayswater - Balcatta 2:5 (2:3, 0:2)
16.09.2020
13:00Cockburn City - Armadale 4:1 (2:0, 2:1)
13:00Floreat Athena - ECU Joondalup 2:1 (0:0, 2:1)
13:00Inglewood Utd - Perth SC 2:1 (0:0, 2:1)
13:00Perth Glory U21 - Rockingham City 5:1 (4:0, 1:1)
13:00Sorrento - Gwelup Croatia SC 0:5 (0:2, 0:3)
AustriaAustria: Regionalliga East    
19:30Bruck Leitha - Traiskirchen 2:1 (1:1, 1:0)
19:30Wiener Neustadt - Neusiedl 2:0 (2:0, 0:0)
19:30Wiener Sportklub - Marchfeld 2:1 (1:0, 1:1)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
19:00Deutschlandsberger - Bad Gleichenberg 0:3 (0:1, 0:2)
19:00Vocklamarkt - SC Weiz 4:1 (4:0, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga West - Tyrol    
19:00Kufstein - Kitzbuhel 0:2 (0:1, 0:1)
19:30Wacker Innsbruck (Am) - SC Imst 0:4 (0:1, 0:3)
20:00Telfs - Tirol (Am) 4:4 (1:4, 3:0)
AustriaAustria: Regionalliga West - Salzburg    
19:00Bischofshofen - Kuchl 1:2 (1:1, 0:1)
19:00Saalfelden - Johann 2:0 (1:0, 1:0)
19:00SAK 1914 - USK Anif 0:4 (0:2, 0:2)
16.09.2020
19:00A. Salzburg - Seekirchen 1:3 (0:0, 1:3)
19:00Grodig - Wals-Grunau 3:1 (1:0, 2:1)
AustriaAustria: Regionalliga West - Vorarlberg    
16.09.2020
18:30Bregenz - RW Rankweil 6:1 (0:1, 6:0)
AustriaAustria: OFB Cup    
16.09.2020
19:00Schwaz - Hohenems POSTP.  
19:00Union Gurten - Altach 1:3 (0:0, 1:3)
BahrainBahrain: Premier League    
17:30Al Riffa - Al-Muharraq 2:1 (0:0, 2:1)
17:30Al-Shabbab - Manama Club 3:1 (0:1, 3:0)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:45Beerschot VA - Genk 5:2 (1:1, 4:1)
BelgiumBelgium: Belgian Cup    
19:30Lierse K. - Hoboken 4:0 (4:0, 0:0)
BelgiumBelgium: Pro League U21    
19:30Eupen U21 - Leuven U21 2:0 (0:0, 2:0)
19:30Waasland-Beveren U21 - Mechelen U21 2:1 (0:1, 2:0)
19:30Genk U21 - St. Liege U21 1:0 (0:0, 1:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
16.09.2020
16:30Olimpic Sarajevo - FK Sarajevo 1:3 (0:1, 1:2)
17:00Zeljeznicar - Zrinjski POSTP.  
BrazilBrazil: Serie A    
00:45Palmeiras - Sport Recife 2:2 (2:1, 0:1)
01:30Botafogo RJ - Vasco 2:3 (0:1, 2:2)
02:30Corinthians - Bahia 3:2 (2:1, 1:1)
BrazilBrazil: Serie B    
01:00Juventude - Vitoria 1:1 (1:0, 0:1)
01:00Parana - CRB 2:0 (1:0, 1:0)
16.09.2020
00:15Confianca - Avai 2:2 (0:1, 2:1)
00:15CSA - Cuiaba Esporte 1:2 (1:1, 0:1)
BrazilBrazil: Serie C    
23:00Manaus - Treze PB 1:1 (0:0, 1:1)
01:00Jacuipense - Ferroviario 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Amapaense    
16.09.2020
22:00Ypiranga AP - Sao Paulo AP 1:1 (0:0, 1:1)
01:30Santana EC - Santos AP 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Maranhense    
02:00Moto Club - Sao Jose MA 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 4:2)
00:00Sampaio Correa - SE Juventude 1:1 (0:0, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
22:00Portuguesa - Piracicaba 0:1 (0:1, 0:0)
16.09.2020
02:30Sao Bento - Taubate 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 8:7)
BrazilBrazil: Copa do Brasil    
00:00Ponte Preta - America MG 2:2 (1:1, 1:1)
02:30Brusque - Ceara 0:2 (0:1, 0:1)
02:30Fluminense - Atletico GO 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
00:00Santos W - Minas ICESP W 2:0 (0:0, 2:0)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
18:30Slavia Sofia - Beroe 0:2 (0:1, 0:1)
BulgariaBulgaria: Vtora liga    
16:00Septemvri Sofia - Minyor Pernik 3:1 (2:1, 1:0)
BulgariaBulgaria: Third League - North-West    
16.09.2020
16:00Etar II - OFK Levski 0:0 (0:0, 0:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
19:00Cavalry - Forge 0:1 (0:1, 0:0)
16.09.2020
02:00HFX Wanderers - Pacific FC 0:5 (0:4, 0:1)
ChileChile: Primera Division    
21:00U. De Chile - Cobresal 2:1 (1:0, 1:1)
16:00La Serena - U. De Concepcion 0:1 (0:0, 0:1)
21:00Curico Unido - Coquimbo 2:1 (1:0, 1:1)
16.09.2020
17:00Palestino - Deportes Iquique 2:0 (0:0, 2:0)
ChileChile: Primera B    
18:30Nublense - CD Santa Cruz 2:2 (2:1, 0:1)
23:30Barnechea - Valdivia 3:3 (0:2, 3:1)
16.09.2020
15:00Melipilla - Cobreloa 1:1 (1:1, 0:0)
20:00S. Morning - San Marcos de Arica 0:1 (0:0, 0:1)
ChinaChina: Super League    
12:00Henan Jianye - Shenzhen 1:3 (0:3, 1:0)
14:00Dalian Pro - Shanghai Shenhua 1:1 (1:0, 0:1)
12:00Wuhan Zall - Shanghai SIPG 1:2 (0:0, 1:2)
14:00Hebei - Beijing Guoan 3:3 (1:2, 2:1)
16.09.2020
12:00Qingdao Huanghai - Chongqing Lifan 0:3 (0:0, 0:3)
14:00Tianjin Teda - Shijiazhuang 1:1 (0:0, 1:1)
ChinaChina: Jia League    
16.09.2020
09:30Heilongjiang Lava - Sichuan Jiuniu 1:1 (1:0, 0:1)
09:30Zhejiang Greentown - Jiangxi Liansheng 4:0 (2:0, 2:0)
10:00Chengdu Qianbao - Beijing EG 1:0 (1:0, 0:0)
13:35Beijing Renhe - Suzhou Dongwu 1:0 (0:0, 1:0)
13:35Shenyang Urban FC - Shaanxi Changan 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Kunshan - Nantong Zhiyun 0:0 (0:0, 0:0)
ChinaChina: Super League Women    
08:15Guangdong Meizhou W - Jiangsu Suning W 0:4 (0:1, 0:3)
08:15Shandong SL W - Wuhan Jiangda W 1:3 (1:1, 0:2)
10:00Henan Jianye W - Beijing Beikong W 0:1 (0:0, 0:1)
10:30Hebei W - Shanghai RCB W 0:7 (0:5, 0:2)
10:30Zhejiang W - Changchun Dazhong W 0:4 (0:2, 0:2)
ColombiaColombia: Primera A    
02:30Dep. Pasto - Deportes Tolima 1:3 (1:2, 0:1)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
02:00Santos DG - Alajuelense 0:4 (0:1, 0:3)
16.09.2020
23:00Cartagines - ADR Jicaral 2:2 (2:1, 0:1)
03:00San Carlos - Saprissa 1:1 (0:0, 1:1)
Costa RicaCosta Rica: Liga de Ascenso    
21:00Barrio Mexico - Municipal Turrialba 3:0  
22:00CS Uruguay - FC Desamparados 2:3 (1:1, 1:2)
22:00Guanacasteca - Puntarenas FC POSTP.  
03:00Escazucena - Santa Ana 3:2 (2:0, 1:2)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
16:30Opatija - Cibalia 0:1 (0:0, 0:1)
16.09.2020
16:30Bijelo Brdo - Solin 3:1 (1:0, 2:1)
16:30Dugopolje - Osijek 2 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Hajduk Split 2 - Sesvete POSTP.  
16:30Junak Sinj - Croatia Zmijavci 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Kustosija - Dubrava 0:0 (0:0, 0:0)
16:30NK Dinamo Zagreb 2 - Rudes 3:0 (2:0, 1:0)
19:00Medjimurje Cakovec - Dragovoljac 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Zapresic - Orijent 1:2 (1:0, 0:2)
CuraçaoCuraçao: Promé Divishon    
02:00Jong Holland - Willemstad 3:2  
CyprusCyprus: First Division    
18:00Achnas - Ermis 0:2 (0:0, 0:2)
CyprusCyprus: Cyprus Cup    
16.09.2020
18:00AEL Limassol - Omonoia Psevda 5:0 (4:0, 1:0)
18:00Ayia Napa - Paphos 1:5 (1:4, 0:1)
18:00Karmiotissa - Thoi Lakatamias 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Nea Salamis - Achyronas Liopetriou 4:1 (1:0, 3:1)
18:00Paeek - Doxa 2:1 (0:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
16.09.2020
16:30Banik Most - Sous - Steti 4:0 (1:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16.09.2020
16:00Velka Bites - Zdirec n. D. 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Vysocina KP    
16.09.2020
16:30Sebkovice - Okrisky POSTP.  
Czech RepublicCzech Republic: Pardubicky KP    
16.09.2020
16:30Chrudim B - Moravany 3:1 (1:0, 2:1)
18:00Holice - Luze 5:1 (3:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (MSK) - Group A    
16.09.2020
17:00Ludgerovice - Chlebicov 3:3 (2:3, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (MSK) - Group B    
16.09.2020
17:00Banik Albrechtice - TJ Dobratice 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (MSK) - Group B    
17:00Chuchelna - Silherovice 3:4 (0:2, 3:2)
16.09.2020
17:00Hrabova - Ostrava-Jih 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (OLK) - Group B    
16.09.2020
17:00Doloplazy - Velka Bystrice 1:4 (0:1, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (PAK) - Group A    
16.09.2020
16:30Lazne Bohdanec - Rozhovice 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (PLK) - Group C    
17:15Smichov Plzen - Rakova 6:2 (4:1, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (BI)    
17:00Vojkovice B - Orechov 1:5 (1:2, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (KD)    
17:30Bustehrad - Brandysek 3:2 PEN. (0:2, 2:0, 7:6)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (NB)    
16.09.2020
17:30Vykan - Kostomlaty nad Labem 4:3 (3:3, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (OV) - Group A    
16.09.2020
16:30Repiste B - Markvartovice 0:5 (0:3, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (HK)    
16.09.2020
17:00Klamos - Lokomotiva HK B 3:4 (0:1, 3:3)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (NB) - Group B    
16.09.2020
17:00Slovan Podebrady B - Berunice 1:2 (0:0, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (ZL) - Group B    
16.09.2020
16:30TJ Drnovice - Dolni Lhota 3:1 (1:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: OP IV. tridy (KH) - Group A    
16.09.2020
17:00Potehy - Chotusice B 1:5 (0:2, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: MOL Cup    
16:00Benesov - Teplice 0:3 AWA.  
16:00Frydek-Mistek - Blansko 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Olympie Brezova - Hradec Kralove 0:3 AWA.  
17:30Kromeriz - Opava 0:3 AWA.  
16.09.2020
16:00Aritma Prague - Dukla Prague 0:3 AWA.  
16:00Cesky Brod - Chlumec nad Cidlinou 0:3 AWA.  
16:00Domazlice - Usti nad Labem 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Frenstat p. R. - Ostrava 0:4 (0:1, 0:3)
16:00Hlubina - Karvina 0:6 (0:2, 0:4)
16:00Hlucin - Trinec 0:3 AWA.  
16:00Hostoun - Mlada Boleslav 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Motorlet Prague - Chrudim 0:3 AWA.  
16:00Odra Petrkovice - Sigma Olomouc 0:3 AWA.  
16:00Povltavska FA - Mas Taborsko 0:3 AWA.  
16:00Rosice - Brno 0:3 AWA.  
16:00Srbice - Vlasim 0:3 AWA.  
16:00Usti nad Orlici - Zlin 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Velke Mezirici - Prostejov 0:3 AWA.  
16:00Velvary - Bohemians 1905 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Vltavin - Pribram 0:3 AWA.  
16:00Vyskov - Slovacko 0:3 AWA.  
16:00Vysoke Myto - Prepere 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Znojmo - Lisen 0:3 AWA.  
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
16.09.2020
13:00Mlada Boleslav U19 - Ostrava U19 3:2 PEN. (1:0, 1:2, 7:6)
DenmarkDenmark: Superliga    
19:00Aarhus - Vejle 4:2 (2:0, 2:2)
DenmarkDenmark: 1st Division    
18:30Hvidovre IF - Helsingor 0:3 (0:2, 0:1)
19:00Vendsyssel - Hobro 3:0 (1:0, 2:0)
16.09.2020
18:00Silkeborg - Skive IK 2:0 (0:0, 2:0)
18:30Esbjerg - Koge 1:0 (1:0, 0:0)
18:30Viborg - Kolding IF 4:2 (3:1, 1:1)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
01:00Barcelona SC - U. Catolica 1:0 (1:0, 0:0)
22:30Orense - Macara 1:2 (0:2, 1:0)
EcuadorEcuador: Serie B    
01:00Ind. Juniors - Gualaceo 1:1 (0:0, 1:1)
16.09.2020
19:00Chacaritas - Santo Domingo 3:3 (2:0, 1:3)
22:00Fuerza A. - Nueve de Octubre 0:0 (0:0, 0:0)
02:00Atl. Porteno - Santa Rita 1:0 (1:0, 0:0)
EgyptEgypt: Premier League    
15:30Haras El Hodood - El Masry 1:2 (1:0, 0:2)
18:00Aswan SC - Tanta 4:0 (2:0, 2:0)
20:30Al Ittihad - Al Ahly 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Misr Lel Makkasa - Masr 3:0 (1:0, 2:0)
20:30El Ismaily - Arab Contractors 1:1 (1:1, 0:0)
16.09.2020
18:00El Gouna - Smouha 1:2 (0:1, 1:1)
20:30Wadi Degla - Pyramids 0:2 (0:0, 0:2)
EnglandEngland: Premier League    
19:00Sheffield Utd - Wolves 0:2 (0:2, 0:0)
21:15Brighton - Chelsea 1:3 (0:1, 1:2)
EnglandEngland: Professional Development League    
12:00Nottingham U23 - Barnsley U23 2:1 (1:1, 1:0)
14:00Swansea U23 - Cardiff U23 5:1 (3:0, 2:1)
15:00Watford U23 - Colchester U23 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Hull U23 - Sheffield Utd U23 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Ipswich U23 - Millwall U23 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Charlton U23 - QPR U23 3:0 (1:0, 2:0)
16.09.2020
14:00Sheffield Wed U23 - Wigan U23 2:3 (2:1, 0:2)
EnglandEngland: EFL Cup    
19:00Gillingham - Coventry 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 5:4)
19:00Middlesbrough - Barnsley 0:2 (0:2, 0:0)
19:00Millwall - Cheltenham 3:1 (1:0, 2:1)
19:00Reading - Luton 0:1 (0:1, 0:0)
19:30Derby - Preston 1:2 (0:0, 1:2)
20:00Bradford City - Lincoln 0:5 (0:4, 0:1)
20:00Fleetwood - Port Vale 2:1 (1:0, 1:1)
20:00Newport - Cambridge Utd 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Oxford Utd - Watford 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 0:3)
20:30Newcastle - Blackburn 1:0 (1:0, 0:0)
20:30West Ham - Charlton 3:0 (2:0, 1:0)
20:45Bournemouth - Crystal Palace 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 11:10)
20:45Burton - Aston Villa 1:3 (1:1, 0:2)
20:45Leyton Orient - Plymouth 3:2 (0:2, 3:0)
20:45Morecambe - Oldham 1:0 (1:0, 0:0)
20:45Rochdale - Sheffield Wed 0:2 (0:0, 0:2)
16.09.2020
19:00West Brom - Harrogate 3:0 (2:0, 1:0)
20:00Ipswich - Fulham 0:1 (0:1, 0:0)
20:45Bristol City - Northampton 4:0 (1:0, 3:0)
20:45Leeds - Hull 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 8:9)
20:45Southampton - Brentford 0:2 (0:2, 0:0)
21:15Everton - Salford 3:0 (1:0, 2:0)
EnglandEngland: Premier League 2    
14:00Chelsea U23 - West Ham U23 1:0 (0:0, 1:0)
14:00West Brom U23 - Aston Villa U23 3:1 (1:0, 2:1)
20:00Manchester Utd U23 - Leicester U23 0:2 (0:0, 0:2)
20:00Norwich U23 - Reading U23 3:0 (2:0, 1:0)
20:00Stoke City U23 - Leeds U23 4:0 (2:0, 2:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:30Flora - Tallinna Kalev CAN.  
16.09.2020
18:00Kalju - Legion CAN.  
18:00Narva - Kuressaare CAN.  
18:00Tammeka - Tulevik CAN.  
18:30Levadia - Paide CAN.  
EstoniaEstonia: Esiliiga    
16.09.2020
18:00Flora U21 - Vandra Vaprus 4:1 (1:1, 3:0)
18:00Parnu JK Vaprus - Nomme Utd CAN.  
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
16.09.2020
16:45Kose - Tulevik 0:8 (0:5, 0:3)
19:30Pohja-Tallinna JK Volta - Jarva-Jaani 4:0 (3:0, 1:0)
EuropeEurope: Champions League    
19:00Dyn. Kyiv - AZ Alkmaar 2:0 (0:0, 2:0)
20:00PAOK - Benfica 2:1 (0:0, 2:1)
20:30Gent - Rapid Vienna 2:1 (1:0, 1:1)
16.09.2020
17:00Omonia - FK Crvena zvezda 2:1 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 4:2)
19:00Ferencvaros - D. Zagreb 2:1 (1:1, 1:0)
19:00Maccabi Tel Aviv - Dynamo Brest 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Qarabag - Molde 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 5:6)
20:30Midtjylland - Young Boys 3:0 (0:0, 3:0)
EuropeEurope: Europa League    
16.09.2020
18:30Niedercorn - Willem II 0:5 (0:3, 0:2)
19:00Hammarby - Lech Poznan 0:3 (0:0, 0:3)
20:00B36 Torshavn - TNS 3:2 PEN. (0:0, 1:1, 1:1, 5:4)
EuropeEurope: Euro Women    
16.09.2020
16:00Azerbaijan W - Moldova W POSTP.  
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
20:00Skala Itrottarfelag - Klaksvik 0:1 (0:0, 0:1)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:00TPS - Mariehamn 1:1 (0:0, 1:1)
17:30HIFK - Inter Turku 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Lahti - KuPS 1:2 (1:0, 0:2)
FinlandFinland: Ykkonen    
16.09.2020
16:00KPV Kokkola - MyPa 6:0 (3:0, 3:0)
17:30AC Kajaani - Mikkelin 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Jaro - Ekenas 4:2 (3:1, 1:1)
17:30KTP - Gnistan 4:0 (3:0, 1:0)
17:30MuSa - SJK Akatemia 3:2 (1:1, 2:1)
17:30VPS - AC Oulu 1:2 (0:1, 1:1)
FranceFrance: Ligue 1    
21:00Montpellier - Lyon 2:1 (1:0, 1:1)
16.09.2020
21:00Paris SG - Metz 1:0 (0:0, 1:0)
FranceFrance: Ligue 2    
20:45Toulouse - Sochaux 0:0 (0:0, 0:0)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2    
13:00Dusheti - Shevardeni Tbilisi CAN.  
13:00Gagra - Samgurali CAN.  
13:00Merani Martvili - WIT Georgia CAN.  
13:00Shukura - Bolnisi CAN.  
13:00Zugdidi - Rustavi CAN.  
14:00Dusheti - Bolnisi 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Zugdidi - WIT Georgia 5:2 (1:2, 4:0)
16:00Shevardeni Tbilisi - Rustavi 0:2 (0:2, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
16.09.2020
19:30Norderstedt - Drochtersen/Assel 0:1 (0:0, 0:1)
19:30Oberneuland - Oldenburg 0:1 (0:1, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga West    
16.09.2020
19:30Bergisch Gladbach - B. Monchengladbach II 1:1 (0:0, 1:1)
19:30Homberg - Fortuna Koln 1:3 (1:0, 0:3)
19:30Koln II - Ahlen 1:1 (0:0, 1:1)
19:30Lotte - Dortmund II 0:2 (0:1, 0:1)
19:30Rodinghausen - Oberhausen 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Straelen - Preussen Munster 1:2 (0:2, 1:0)
19:30Wegberg-Beeck - Schalke II 0:1 (0:0, 0:1)
19:30Wiedenbruck - Bonner 2:1 (1:0, 1:1)
19:30Wuppertaler - Dusseldorf II 0:3 (0:2, 0:1)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
19:00Hoffenheim II - Grossaspach 1:4 (0:2, 1:2)
19:00Pirmasens - Offenbach 0:2 (0:0, 0:2)
19:00Stadtallendorf - Kassel 3:3 (3:3, 0:0)
19:00Walldorf - Alzenau 2:2 (0:1, 2:1)
19:30Schott Mainz - FC 08 Homburg 3:0 (1:0, 2:0)
16.09.2020
14:00Freiburg II - Aalen 4:0 (2:0, 2:0)
19:00Balingen - Bahlinger 1:0 (1:0, 0:0)
19:00Steinbach Haiger - Mainz II 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Stuttgart II - Elversberg 2:1 (1:0, 1:1)
19:00Ulm - FSV Frankfurt 3:1 (0:0, 3:1)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
19:30Hanau - Bad Vilbel 4:1 (2:1, 2:0)
16.09.2020
19:00Erlensee - RW Walldorf 1:7 (0:6, 1:1)
19:00Hunfelder - Neuhof 0:1 (0:0, 0:1)
19:00SV Steinbach - Fulda-Lehnerz 0:1 (0:0, 0:1)
19:15Waldgirmes - Hadamar 2:3 (1:2, 1:1)
19:30Baunatal - Flieden 1:3 (1:3, 0:0)
19:30Hessen Dreieich - Viktoria Griesheim 2:1 (1:0, 1:1)
19:30TUS Dietkirchen - Fernwald 2:1 (0:1, 2:0)
20:00Eddersheim - Zeilsheim 2:1 (1:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
16.09.2020
19:30Gonsenheim - Engers 2:4 (1:1, 1:3)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
16.09.2020
17:30Dorfmerkingen - Backnang 3:1 (2:1, 1:0)
17:30Freiberg - Neckarsulmer 2:0 (1:0, 1:0)
17:30Freiburger - Villingen 0:1 (0:1, 0:0)
17:30Ravensburg - Rielasingen-Arlen 3:0 (2:0, 1:0)
17:30TSV Ilshofen - Goppinger SV 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Lorrach-Brombach - Walldorf II 4:1 (3:0, 1:1)
18:30Oberachern - Pforzheim POSTP.  
19:00Sandhausen II - Linx 1:4 (0:1, 1:3)
19:00Stutt. Kickers - Bissingen 4:2 (1:2, 3:0)
19:30Reutlingen - Bruchsal 2:2 (2:0, 0:2)
GermanyGermany: DFB Pokal    
18:30RW Essen - Arminia Bielefeld 1:0 (1:0, 0:0)
18:30SG Dynamo Dresden - Hamburger SV 4:1 (2:0, 2:1)
18:30Wurzburger Kickers - Hannover 2:3 (0:1, 2:2)
20:45Duisburg - Dortmund 0:5 (0:3, 0:2)
HaitiHaiti: Championnat National    
00:00Baltimore - Capoise 0:0 (0:0, 0:0)
00:00Real du Cap - Cavaly 0:1  
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
16.09.2020
16:00Debreceni EAC - Kazincbarcikai 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Dorogi - Szentlorinc 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Soroksar - Haladas 2:1 (0:1, 2:0)
16:30Kaposvar - Debrecen 1:3 (0:1, 1:2)
19:00Ajka - Siofok 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Gyor - Bekescsaba 1912 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Nyiregyhaza - Csakvari 2:1 (1:0, 1:1)
19:00Pecsi MFC - Budaorsi SC 0:1 (0:1, 0:0)
19:00Szeged - Gyirmot POSTP.  
19:00Vasas - Szolnoki MAV 1:1 (1:0, 0:1)
HungaryHungary: NB III - Centre    
16.09.2020
16:00Honved II - ESMTK Budapest 3:5 (1:5, 2:0)
HungaryHungary: NB III - West    
16.09.2020
18:30Bicskei - Komaromi VSE 2:1 (1:1, 1:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
21:15Grotta - Fjolnir 2:2 (0:1, 2:1)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
18:30Vestmannaeyjar - Leiknir F. 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Vestri - Magni 2:1 (2:1, 0:0)
16.09.2020
18:30Thor Akureyri - Olafsvik 1:0 (0:0, 1:0)
21:15Throttur - Afturelding 1:2 (0:0, 1:2)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
19:00Netanya - Sakhnin 7:0 (4:0, 3:0)
IsraelIsrael: Leumit League    
18:00MS Kafr Qasim - M. Nazareth 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Nof Hagalil - H. Ironi Rishon 1:0 (0:0, 1:0)
18:45H. Raanana - Hapoel Afula 1:1 (1:0, 0:1)
JapanJapan: J1 League    
16.09.2020
12:00FC Tokyo - Oita 2:3 (0:0, 2:3)
12:00Kobe - C-Osaka 0:1 (0:0, 0:1)
12:30Sagan Tosu - Sapporo 0:2 (0:0, 0:2)
12:30Yokohama M. - Shimizu 3:0 (3:0, 0:0)
JapanJapan: J2 League    
16.09.2020
12:00Omiya Ardija - Avispa Fukuoka 0:1 (0:0, 0:1)
JordanJordan: Premier League    
16:00Shabab Al Ordon - Al Wehdat 1:3 (0:1, 1:2)
18:30Aqaba - Al Ramtha 0:0 (0:0, 0:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
16.09.2020
12:00Tobol - Ordabasy 0:4 (0:1, 0:3)
KazakhstanKazakhstan: First Division    
07:00Altai Semey - Arys 0:2 (0:1, 0:1)
07:00Zhetysu 2 - Shakhtar Bulat 4:1 (1:1, 3:0)
11:30Kairat Academy - Akademiya Ontustik 1:3 (0:1, 1:2)
12:30Baykonur Kyzylorda - FK Kyran 0:3 (0:1, 0:2)
12:30Maqtaaral - Ekibastuz 2:3 (1:0, 1:3)
16.09.2020
11:00FK Akzhayik - Sdyushor 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Akademiya Ontustik - FK Akzhayik POSTP.  
16:00Arys - Atyrau POSTP.  
16:00Sdyushor - Altai Semey POSTP.  
16:00Shakhtar Bulat - Ekibastuz POSTP.  
KuwaitKuwait: Emir Cup    
16.09.2020
17:20Kazma SC - Yarmouk 3:1 (2:0, 1:1)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
16.09.2020
07:00Abdish-Ata - Ilbirs 2:0 (2:0, 0:0)
07:00Neftchi Kochkor-Ata - Alay Osh 2:4 (1:2, 1:2)
12:30Alga - Kara Balta 2:1 (2:1, 0:0)
12:30Dordoi Bishkek - Kaganat 8:1 (3:0, 5:1)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
16.09.2020
18:00FK Liepaja - Spartaks 3:2 (2:0, 1:2)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
18:00Vilniaus Vytis - Hegelmann Litauen 1:3 (1:2, 0:1)
MaliMali: Premiere Division    
18:00Stade Malien - Real Bamako 1:1 (1:1, 0:0)
16.09.2020
17:30AS Bamako - AS Performance CAN.  
17:30US Bougouni - Tombouctou CAN.  
19:30ASOM - Mamahira CAN.  
19:30CSK - Sabana de Mopti CAN.  
MauritaniaMauritania: Ligue 1    
19:00JAHE - Nouadhibou 1:2 (1:1, 0:1)
MexicoMexico: Liga MX    
02:00Queretaro - Club Leon 2:3 (0:1, 2:2)
04:06Club Tijuana - Cruz Azul 1:2 (1:0, 0:2)
04:00Pachuca - Monterrey 1:1 (0:1, 1:0)
MexicoMexico: Liga de Expansion MX    
04:00Cimarrones de Sonora - Pumas Tabasco 2:1 (2:0, 0:1)
23:00Tlaxcala - Leones Negros 1:3 (0:1, 1:2)
16.09.2020
02:05Tepatitlan de Morelos - Venados 2:0 (0:0, 2:0)
04:05Cancun - Zacatecas Mineros 1:1 (1:1, 0:0)
00:00Atlante - Cimarrones de Sonora 1:0 (0:0, 1:0)
02:05Pumas Tabasco - Celaya 1:2 (0:0, 1:2)
04:05Dorados de Sinaloa - Correcaminos 2:2 (1:2, 1:0)
MexicoMexico: Liga MX Women    
17:00Juarez W - Necaxa W 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Monterrey W - Atl. San Luis W 3:1 (2:0, 1:1)
23:00Toluca W - Pachuca W 2:1 (2:1, 0:0)
00:00Club Leon W - Club America W 1:2 (0:2, 1:0)
02:00Santos Laguna W - Guadalajara Chivas W 0:0 (0:0, 0:0)
04:00Club Tijuana W - Queretaro W 0:3 (0:1, 0:2)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
16.09.2020
19:00Sutjeska - Iskra 3:2 (1:1, 2:1)
19:00Zeta - Rudar 2:1 (2:1, 0:0)
MontenegroMontenegro: Druga Liga    
16.09.2020
17:00Grbalj - Bokelj 1:1 (1:0, 0:1)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
16.09.2020
20:15IR Tanger - FAR Rabat 1:1 (0:1, 1:0)
22:30Wydad - Raja Beni Mellal 3:0 (0:0, 3:0)
MoroccoMorocco: Botola 2    
18:00Kawkab Marrakech - Chabab Benguerir 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Wydad Fes - TAS Casablanca 2:1 (1:0, 1:1)
MyanmarMyanmar: National League    
11:00Ayeyawady - Sagaing 2:0 (1:0, 1:0)
11:00Rakhine United - Hantharwady Utd 1:3 (0:1, 1:2)
11:00Yadanarbon - Southern Myanmar 3:0 (1:0, 2:0)
16.09.2020
11:00Magwe - Ispe FC 2:0 (2:0, 0:0)
11:00Shan Utd - Yangon Utd 4:0 (2:0, 2:0)
NetherlandsNetherlands: Eerste Divisie    
18:45Jong Ajax - Jong PSV 1:2 (1:2, 0:0)
20:00Breda - Den Bosch 2:1 (0:1, 2:0)
21:00Jong Utrecht - Jong AZ 1:2 (1:1, 0:1)
18:45Almere City - Oss 3:0 (2:0, 1:0)
21:00FC Volendam - Nijmegen 1:3 (0:2, 1:1)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
01:00Jalapa - Chinandega 1:1 (0:0, 1:1)
03:00Juventus Managua - Real Madriz 1:0 (1:0, 0:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera U20    
00:00Juventus Managua U20 - Real Madriz U20 4:2 (1:2, 3:0)
16.09.2020
19:00Real Madriz U20 - CD Junior U20 POSTP.  
Northern IrelandNorthern Ireland: Premiership Women    
16.09.2020
21:00Glentoran W - Derry City W POSTP.  
21:00Sion Swifts W - Linfield W POSTP.  
21:00Sion Swifts W - Derry City W 8:0 (6:0, 2:0)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
17:00Strommen - Ham-Kam 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Jerv - Sogndal 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Kongsvinger - Asane 2:4 (0:1, 2:3)
18:00Oygarden - KFUM Oslo 3:1 (0:1, 3:0)
18:00Ranheim - Ull/Kisa 2:3 (1:2, 1:1)
18:00Raufoss - Grorud 2:2 (0:1, 2:1)
18:00Stjordals Blink - Sandnes 5:4 (2:3, 3:1)
19:00Tromso - Lillestrom 0:1 (0:1, 0:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
18:00Halden - Valerenga 2 CAN.  
19:00Valerenga 2 - Kjelsas 2:1 (1:1, 1:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
15:00Odd 2 - Bryne 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Egersunds - Rosenborg 2 CAN.  
19:00Arendal - Odd 2 CAN.  
20:00Rosenborg 2 - Nardo 0:1 (0:1, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
19:00Grorud 2 - Brumunddal CAN.  
20:00Kongsvinger 2 - Lillestrom 2 CAN.  
20:00Ull/Kisa 2 - Raufoss 2 CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
19:00Mjondalen 2 - Krakeroy CAN.  
19:00Sarpsborg 08 2 - Tonsberg POSTP.  
19:00Sarpsborg 08 2 - Flint CAN.  
19:00Stromsgodset 2 - Orn CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
19:00Brodd - Viking 2 CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
19:00Brann 2 - Stord CAN.  
19:00Sogndal 2 - Fjora CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
18:00Melhus - Ranheim 2 CAN.  
19:00Molde 2 - Spjelkavik CAN.  
ParaguayParaguay: Primera Division    
16.09.2020
00:30Cerro Porteno - Nacional Asuncion 1:0 (0:0, 1:0)
PeruPeru: Liga 1    
18:00U. San Martin - Cusco 1:2 (0:2, 1:0)
20:15Ayacucho - Dep. Municipal 1:2 (1:1, 0:1)
22:30Carlos Mannucci - Grau 0:2 (0:1, 0:1)
01:00Cienciano - Sporting Cristal 0:0 (0:0, 0:0)
16.09.2020
22:00AD Cantolao - Cusco POSTP.  
22:00Alianza Huanuco - U. de Deportes POSTP.  
22:00Alianza Lima - FBC Melgar POSTP.  
22:00Ayacucho - Grau POSTP.  
22:00Carlos Stein - Sport Huancayo POSTP.  
22:00Cesar Vallejo - Carlos Mannucci POSTP.  
22:00Cienciano - Binacional POSTP.  
22:00Llacuabamba - Dep. Municipal POSTP.  
22:00Sport Boys - Cajamarca POSTP.  
22:00U. San Martin - Sporting Cristal POSTP.  
PolandPoland: Ekstraklasa    
18:00Rakow - Zaglebie 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: Division 1    
16.09.2020
19:00Chrobry Glogow - Radomiak Radom 1:2 (0:1, 1:1)
19:10Widzew Lodz - LKS Lodz 0:2 (0:1, 0:1)
19:45Stomil Olsztyn - Odra Opole 0:1 (0:1, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
16.09.2020
16:00Pomorzanin Torun - Unia Janikowo 1:1 (1:1, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group III    
16.09.2020
17:00Zaglebie 2 - Polonia Swidnica 6:0 (2:0, 4:0)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
16.09.2020
16:00Wiazownica - Stal Krasnik 0:1 (0:0, 0:1)
PortugalPortugal: LigaPro    
20:45Penafiel - Covilha 1:0 (0:0, 1:0)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
12:00Maritimo U23 - CD Cova da Piedade U23 3:2 (1:2, 2:0)
RomaniaRomania: Liga 1    
20:00Viitorul Constanta - U Craiova 1:4 (1:1, 0:3)
RomaniaRomania: Liga 2    
17:00ASU Poli Timisoara - F. Constanta 2:1 (1:0, 1:1)
18:30Petrolul - Ripensia Timisoara 5:0 (2:0, 3:0)
RussiaRussia: Premier League    
17:30Zenit - Arsenal Tula 3:1 (2:0, 1:1)
19:30FK Rostov - Lokomotiv Moscow 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - Group 1    
15:00Tuapse - Maykop 1:2 (0:1, 1:1)
RussiaRussia: Youth League    
16.09.2020
10:00Ufa U19 - Zenit U19 0:2 (0:2, 0:0)
12:00Khimki U19 - CSKA Moscow U19 0:3 (0:1, 0:2)
12:00Lokomotiv Moscow U19 - Ural U19 4:0 (2:0, 2:0)
13:00Konoplev Academy U19 - UOR U19 0:4 (0:2, 0:2)
13:00Spartak Moscow U19 - FK Rostov U19 4:1 (1:1, 3:0)
13:20Rubin Kazan U19 - FK Strogino Moscow U19 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Akhmat Grozny U19 - Tambov U19 1:0 (1:0, 0:0)
14:00R. Volgograd U19 - Dynamo Moscow U19 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Krasnodar U19 - Chertanovo M. U19 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Sochi U19 - Arsenal Tula U19 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: Russian Cup    
12:00Zenit Irkutsk - Khimki 0:1 (0:0, 0:1)
16.09.2020
12:00Leningradets - Ufa 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Mashuk - Tambov 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Ulyanovsk - Ural 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Zvezda Perm - Sochi 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Chernomorets Novorossijsk - Rubin Kazan 2:4 (1:1, 1:3)
18:00Rodina Moscow - Spartak Moscow 1:5 (0:1, 1:4)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
19:30Al Batin - Al-Taqadom 1:0 (0:0, 1:0)
19:30Al Jeel - Al Ansar 2:1 (1:1, 1:0)
19:30Al Khaleej - Al-Kawkab 4:3 (3:2, 1:1)
19:30Al-Shoalah - Al-Nahda 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Al Taee - Al Qadisiya 0:1 (0:0, 0:1)
19:30Al Thuqbah - Al Najoom 2:3 (2:1, 0:2)
19:30Hottain - Al Bukayriyah 1:3 (0:2, 1:1)
19:30Jeddah - Al Ain 3:2 (1:1, 2:1)
19:30Najran - Al Mojzel 3:1 (1:1, 2:0)
19:30Ohod - Al Jabalain 0:1 (0:1, 0:0)
ScotlandScotland: Premiership    
16.09.2020
20:45St. Mirren - Celtic 1:2 (1:2, 0:0)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
17:00Kolubara - Jagodina 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Trayal Krusevac - Buducnost Dobanovci 2:1 (2:1, 0:0)
SingaporeSingapore: Premier League    
13:45Albirex Niigata - Young Lions POSTP.  
16.09.2020
13:45Lion City - Geylang POSTP.  
13:45Tampines - Hougang POSTP.  
13:45Tanjong Pagar - Balestier Khalsa POSTP.  
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
15:30AFC Nove Mesto - FK Nove Zamky 2:1 (1:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
11:00Presov - 1.FK Svidnik 5:0 (2:0, 3:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Bratislava    
16:30Bahon - Kalinkovo 1:5 (1:4, 0:1)
16.09.2020
19:00MSK Senec - Devinska N. Ves 2:0 (2:0, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
14:30SK Surany - Samorin 1:4 (1:0, 0:4)
16:00Hurbanovo - Skalica 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Lipany - Ruzomberok 0:4 (0:2, 0:2)
16:00Mladost Kalsa - Michalovce 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Nevidzany - Dubnica 0:6 (0:3, 0:3)
16:00Rovinka - Senica 3:2 (2:1, 1:1)
16:00SK Bela - Poprad 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Slavia Staskov - L. Mikulas 3:4 (2:3, 1:1)
16:00Slovenske Darmoty - Banska Bystrica 0:6 (0:1, 0:5)
16:00TJ Jakub - Z. Moravce 1:8 (0:3, 1:5)
16.09.2020
16:00Besenova - Puchov 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Druzstevnik Radimov - Trencin POSTP.  
16:00Jacovce - Podbrezova 0:4 (0:2, 0:2)
16:00Kezmarok - Bardejov 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 7:6)
16:00Kvasov - Slovan Bratislava POSTP.  
16:00Lok. Kosice - Slavia TU Kosice 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Melcice - Galanta 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Modra - Komarno 1:6 (1:2, 0:4)
16:00MSK Slavoj Spisska Bela - Gerlachov 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Namestovo - Zilina 0:7 (0:4, 0:3)
16:00Pavlovce n. Uhom - Stropkov 0:6 (0:5, 0:1)
16:00Raca - Pohronie 0:6 (0:2, 0:4)
16:00Rimavska Sobota - FC Kosice 0:7 (0:3, 0:4)
16:00Rohoznik - Malacky 6:1 (2:1, 4:0)
16:00SK Javornik Makov - Sered 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Spisske Podhradie - Trebisov 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Vranov - Michalovce POSTP.  
16:00Zvolen - Nitra 0:5 (0:2, 0:3)
16:00Zvoncin - Trnava 1:10 (0:4, 1:6)
19:30Myjava - Trencin 0:2 (0:1, 0:1)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
16.09.2020
16:00Beltinci - Krsko 3:1 (0:0, 3:1)
16:00Bilje - Primorje 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Dob - Brda 5:0 (3:0, 2:0)
16:00Jadran Dekani - Triglav 1:2 (0:2, 1:0)
16:00NK Smartno - Nafta 0:10 (0:5, 0:5)
16:00Radomlje - Rudar 2:0 (2:0, 0:0)
18:00NK Krka - Fuzinar 5:3 (1:1, 4:2)
19:00Brezice - Drava 3:1 (0:1, 3:0)
SloveniaSlovenia: Slovenian Cup    
16.09.2020
15:00Ilirija - Domzale 0:6 (0:2, 0:4)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
15:00Tshakhuma - Ajax Cape Town 1:5 (1:0, 0:5)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
16.09.2020
00:15Colo Colo - Penarol 2:1 (0:1, 2:0)
00:15Wilstermann - Athletico-PR 2:3 (1:1, 1:2)
02:30Binacional - LDU Quito 0:1 (0:1, 0:0)
02:30Santos - Olimpia Asuncion 0:0 (0:0, 0:0)
00:15Estudiantes Merida - Alianza Lima 3:2 (0:0, 3:2)
00:15Internacional - America De Cali 4:3 (3:1, 1:2)
02:30Bolivar - Palmeiras 1:2 (0:1, 1:1)
02:30Ind. Medellin - Caracas 2:3 (1:2, 1:1)
02:30U. Catolica - Gremio 2:0 (2:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
12:00Jeonbuk - Ulsan Hyundai 2:1 (1:0, 1:1)
13:00Gwangju FC - Sangju Sangmu 0:1 (0:0, 0:1)
16.09.2020
11:00Busan - Gangwon 1:2 (0:0, 1:2)
12:00Incheon - Seoul 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Suwon Bluewings - Pohang 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Daegu - Seongnam 3:2 (2:1, 1:1)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:30Suwon City - Bucheon FC 1995 1:0 (0:0, 1:0)
South KoreaSouth Korea: WK League Women    
11:00Boeun Sangmu W - Changnyeong W 0:3 (0:0, 0:3)
11:00Gyeongju W - Sejong Sportstoto W 2:1 (0:0, 2:1)
11:00Hwacheon W - Seoul W 1:1 (0:0, 1:1)
11:00Incheon Hyundai Steel W - Suwon FMC W 3:1 (3:1, 0:0)
SudanSudan: Premier League    
16.09.2020
16:00Alfalah Atbra - Alamal Atbara 2:2 (1:2, 1:0)
16:00Al-Khartoum - Rabita Kosti POSTP.  
16:00Al-Khartoum - Al-Merreikh 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Al-Merreikh - El-Ahli Atbara POSTP.  
16:00Al Shorta - Hilal El Obied POSTP.  
16:00Al Wadi - Alfalah Atbra POSTP.  
16:00El-Ahli Atbara - Al Hilal Kadougli 3:1 (2:0, 1:1)
16:00Merreikh El-Fasher - Ahli Khartoum 2:1 (0:0, 2:1)
19:00Al-Hilal Omdurman - Al-Ahly Merowe 1:0  
19:00Al Shorta - Hilal El-Fasher 2:1  
19:00Hilal El Obied - Hay al-Arab 1:1  
19:00Rabita Kosti - Ahli Shendi 2:1  
SwedenSweden: Allsvenskan    
19:00Hacken - Sirius 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Kalmar - Norrkoping 0:2 (0:2, 0:0)
19:00Ostersunds - Orebro 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Superettan    
19:00Osters - Trelleborgs 1:0 (1:0, 0:0)
16.09.2020
19:00Brage - GAIS 2:1 (0:0, 2:1)
19:00Degerfors - Dalkurd 2:1 (0:1, 2:0)
19:00Halmstad - Umea FC 4:0 (0:0, 4:0)
19:00Jonkopings - Orgryte 2:0 (2:0, 0:0)
19:00Sundsvall - Akropolis 1:2 (0:2, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
16.09.2020
19:00IFK Malmo - Frolunda 2:1 (1:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
19:30Oddevold - Karlstad II 2:2 (2:1, 0:1)
SwedenSweden: Svenska Cupen    
16.09.2020
19:00Hassleholms IF - Rappe GOIF 1:0 ET (0:0, 0:0, 1:0)
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
21:15Enskede W - Alvsjo W 2:3 ET (2:1, 0:1, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
16.09.2020
19:30Stade Nyonnais - Zurich II 1:1 (0:0, 1:1)
20:15Sion II - Breitenrain 0:1 (0:1, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 3    
16.09.2020
20:00Paradiso - Tuggen 0:1 (0:1, 0:0)
20:00Thalwil - Eschen 1:1 (1:0, 0:1)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
15:00Namungo - Polisi Tanzania 0:1 (0:0, 0:1)
ThailandThailand: Thai League 2    
16.09.2020
12:45Chiangmai FC - Thai Navy 1:1 (1:0, 0:1)
12:45Khonkaen Utd. - Uthai Thani POSTP.  
13:00Kasetsart - Chiangmai Utd 3:3 (2:1, 1:2)
13:00Sisaket - Samut Sakhon 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Nakhon Pathom - Chainat 1:2 (0:2, 1:0)
14:00Nong Bua Pitchaya - Ayutthaya Utd 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Ranong - Khonkaen FC 2:1 (0:0, 2:1)
15:00Phrae - Lampang 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Udon Thani - Customs Utd 2:0 (0:0, 2:0)
TunisiaTunisia: Tunisia Cup    
16.09.2020
16:00Gafsa - Monastir 2:3 (0:0, 2:3)
16:00Kalaa - Esperance Tunis 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Metlaoui - Sfaxien 0:1 (0:1, 0:0)
16:00US Tataouine - Chebba 1:2 PEN. (0:0, 0:0, 1:1, 1:4)
TurkeyTurkey: Super Lig    
19:00Hatayspor - Basaksehir 2:0 (1:0, 1:0)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
18:00Akhisarspor - Tuzlaspor 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Balikesirspor - Giresunspor 3:1 (1:0, 2:1)
TurkmenistanTurkmenistan: Yokary Liga    
15:00Ahal - Sagadam POSTP.  
15:00Merw - FC Asgabat POSTP.  
15:00Nebitci - Energetik POSTP.  
15:00Altyn Asyr - Kopetdag Asgabat POSTP.  
TurkmenistanTurkmenistan: Youth League    
15:00Altyn Asyr U21 - Kopetdag Asgabat U21 POSTP.  
UkraineUkraine: Druha Liga    
17:00MFC Metalurh - Peremoga Dnipro 0:0 (0:0, 0:0)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
16.09.2020
15:00Kryvbas 2020 - Tavriya 4:1 (2:0, 2:1)
15:00Mykolaiv - Ch. Odessa 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Mykolaivka - Dinaz Vyshgorod 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 8:7)
15:00Nyva Vinnytsya - Krystal 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 4:3)
15:00Uzhhorod - Ahrobiznes Volochysk 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Volyn Lutsk - Prykarpattya 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Alliance - Veres-Rivne 0:3 (0:0, 0:3)
17:00Obolon - Zhytomyr 0:1 (0:0, 0:1)
17:30VPK-Agro - Kremin 3:2 PEN. (0:2, 2:0, 0:0, 4:2)
UruguayUruguay: Primera Division    
01:15Nacional - Danubio 2:0 (1:0, 1:0)
16.09.2020
20:30Rentistas - River Plate 2:1 (2:1, 0:0)
UruguayUruguay: Segunda Division    
17:15Villa Teresa - Villa Espanola 0:1 (0:1, 0:0)
19:30Juventud - Rocha 1:1 (1:1, 0:0)
21:45Sud America - Central Esp. 1:0 (0:0, 1:0)
17:15Rampla Juniors - Atenas 1:0 (0:0, 1:0)
19:30Cerrito - Tacuarembo 3:1 (0:1, 3:0)
21:45Racing Montevideo - Albion 1:1 (0:0, 1:1)
USAUSA: MLS    
02:30Sporting Kansas City - Minnesota United 1:0 (0:0, 1:0)
03:30Vancouver Whitecaps - Montreal Impact 2:4 (1:2, 1:2)
05:00Los Angeles FC - Portland Timbers 4:2 (3:2, 1:0)
05:00San Jose Earthquakes - Los Angeles Galaxy 0:0 (0:0, 0:0)
02:30FC Dallas - Colorado Rapids 4:1 (1:0, 3:1)
03:30San Jose Earthquakes - Portland Timbers 1:1 (0:1, 1:0)
03:30Vancouver Whitecaps - Montreal Impact 3:1 (2:0, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
00:00North Carolina - Memphis 3:2 (0:2, 3:0)
00:00Oklahoma City Energy - Sacramento Republic CAN.  
00:00Pittsburgh - Atlanta United 2 CAN.  
00:00San Diego Loyal - Tacoma Defiance CAN.  
04:00San Diego Loyal - Orange County SC 2:0 (1:0, 1:0)
16.09.2020
04:00LA Galaxy 2 - Las Vegas Lights 3:2 (1:2, 2:0)
01:00Charleston - Indy Eleven CAN.  
01:00Hartford Athletic - New York Red Bulls 2 3:1 (2:0, 1:1)
01:00Indy Eleven - Louisville City 0:2 (0:1, 0:1)
01:30Atlanta United 2 - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:2)
01:30Miami FC - Birmingham 0:4 (0:3, 0:1)
01:30Philadelphia Union 2 - Loudoun 4:0 (3:0, 1:0)
03:00El Paso - Colorado Springs 2:1 (0:0, 2:1)
03:00El Paso - Reno CAN.  
03:00San Antonio - Austin Bold 3:2 (1:0, 2:2)
04:00Real Monarchs - Portland 2 1:2 (1:0, 0:2)
USAUSA: USL League One    
18:00Chattanooga Red Wolves - Union Omaha 2:0 (1:0, 1:0)
16.09.2020
01:00Orlando City B - Forward Madison CAN.  
04:30Tucson - New England II 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: NISA    
01:00California Utd. - Oakland Roots 1:1  
01:00Chattanooga - New Amsterdam 3:0  
04:00LA Force - California Utd. 0:0  
UzbekistanUzbekistan: Super League    
13:30Andijan - Nasaf Qarshi 0:1 (0:1, 0:0)
15:30Lok. Tashkent - Navbahor Namangan 1:0 (0:0, 1:0)
16.09.2020
14:00Kokand 1912 - Metallurg Bekabad 0:2 (0:0, 0:2)
14:30Mashal Muborak - Bunyodkor 1:2 (1:1, 0:1)
VietnamVietnam: Vietnamese Cup    
16.09.2020
13:00Than Quang Ninh - The Cong 1:2 (0:0, 1:2)
14:15Hanoi FC - Ho Chi Minh 5:1 (1:0, 4:1)
WalesWales: Cymru Premier    
20:45Cardiff Metropolitan - Haverfordwest 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Newtown - Caernarfon 2:3 (1:1, 1:2)
20:45Penybont - Aberystwyth 1:1 (1:0, 0:1)
WorldWorld: Friendly International    
17:00Iraq - Palestine CAN.  
17:00Czech Republic U16 - Latvia U16 CAN.  
17:00Northern Ireland U16 - Finland U16 CAN.  
WorldWorld: Club Friendly    
12:00Real Madrid - Getafe 6:0 (6:0, 0:0)
14:00Torquay - Bournemouth U23 3:0 (0:0, 3:0)
17:00Inter - Lugano 5:0 (4:0, 1:0)
17:00Pergolettese - Atalanta U19 0:3 (0:2, 0:1)
18:00Sevilla - Levante 3:2 (0:2, 3:0)
19:00EI San Martin - Caudal Deportivo 0:1 CAN.  
19:30UE Figueres - Llagostera 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 5:3)
20:00Dorchester - Yeovil 0:2 (0:1, 0:1)
20:00Sutton - Dulwich Hamlet 1:0 (0:0, 1:0)
20:30AFC Telford - Wrexham 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Glentoran - Portadown 3:1 (1:0, 2:1)
20:30Matlock - Chesterfield CAN.  
20:45Bromley - Chelmsford 1:0 (1:0, 0:0)
20:45Calne Town - Chippenham 0:4 (0:4, 0:0)
20:45Curzon Ashton - Altrincham 4:3 (0:0, 4:3)
20:45Dartford - Aldershot 3:0 (1:0, 2:0)
20:45Dundela - Glenavon 1:1 (1:0, 0:1)
20:45Glentoran - Ards CAN.  
20:45Guiseley - Stockport 1:5 (0:3, 1:2)
20:45Hampton & Richmond - Eastleigh 1:1  
20:45Slough - Boreham Wood 1:7 (0:3, 1:4)
20:45St. Albans - Wealdstone 4:0 (3:0, 1:0)
20:45Witton - Macclesfield 1:2 (1:2, 0:0)
21:00Cadiz CF - Atl. Madrid CAN.  
21:30Banyoles - Olot 1:1 (0:0, 1:1)
16.09.2020
10:30Hercules - Baleares 2:1 (1:1, 1:0)
10:30Madura United - Martapura 4:1 (2:0, 2:1)
11:00Extremadura UD - Cacereno 5:0 (3:0, 2:0)
16:00Cittadella - Piacenza 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Venezia - Pordenone 2:2 (1:1, 1:1)
17:00Giannina - Karaiskakis 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Ludogorets - Lok. Gorna 2:1 (1:1, 1:0)
17:00ND Gorica - Triestina 0:2 (0:0, 0:2)
17:30Entella - Lucchese 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Pescara - Ternana 1:0 (1:0, 0:0)
18:30Gimnastic - Zaragoza 1:0 (1:0, 0:0)
18:30Salamanca - Atl. Astorga 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Barcelona - Girona 3:1 (2:0, 1:1)
19:00Guijuelo - CD Coria 3:1 (2:1, 1:0)
19:30Bembibre - Leonesa 2:6 (1:1, 1:5)
19:30Llagostera - Banyoles 1:1 (1:0, 0:1)
20:00Orihuela - Murcia 0:1 (0:0, 0:1)
20:30Rayo Ibense - Eldense 1:2  
20:30Villarrobledo - La Roda 2:2 (1:1, 1:1)
20:45Clitheroe - Padiham 2:2 (1:2, 1:0)
20:45Kettering - Hemel Hempstead 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Montevarchi Calcio - Prato 1:1 (0:0, 1:1)
21:30UE Figueres - Olot 1:0 (0:0, 1:0)