Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
AndorraAndorra: Primera Divisió    
01.08.2020
10:00Carroi - La Massana 4:1 (1:0, 3:1)
AustraliaAustralia: A-League    
11:30Adelaide United - Perth Glory 5:3 (4:1, 1:2)
11:30WS Wanderers - Wellington Phoenix 1:0 (0:0, 1:0)
01.08.2020
09:00Melbourne City - Sydney FC 2:0 (0:0, 2:0)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
01.08.2020
07:00Canberra Olympic - Monaro Panthers 3:1 (1:1, 2:0)
07:45Woden Weston - Tuggeranong Utd 0:2 (0:2, 0:0)
07:45Woden Weston - Monaro Panthers CAN.  
09:30Belconnen United - Canberra FC CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
01.08.2020
06:30Lambton J. - Newcastle Olympic 2:2 (2:1, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
11:00APIA Tigers - Marconi Stallions 1:2 (0:0, 1:2)
11:30Blacktown City - North Shore Mariners 0:0 (0:0, 0:0)
11:30Manly Utd - Rockdale City Suns 0:0 (0:0, 0:0)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
01.08.2020
09:30Brisbane City - Queensland Lions 1:1 (0:0, 1:1)
10:30Gold Coast Knights - Eastern Suburbs 2:2 (2:1, 0:1)
11:00Redlands - Brisbane Strikers 2:3 (1:2, 1:1)
11:15Capalaba FC - Magpies Crusaders CAN.  
AustraliaAustralia: NPL South Australian    
01.08.2020
07:30Adelaide City - Campbelltown City 0:2 (0:1, 0:1)
07:30Cumberland Utd. - Adelaide Raiders 1:1 (0:1, 1:0)
07:30Modbury Jets - Blue Eagles 0:2 (0:1, 0:1)
07:30NE Metrostars - Adelaide U21 2:2 (0:0, 2:2)
07:30Para - Adelaide Comets 1:3 (0:0, 1:3)
10:30Adelaide Olympic - Croydon Kings 2:4 (1:1, 1:3)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
01.08.2020
06:00Clarence Zebras - Olympia Warriors CAN.  
06:00South Hobart - Glenorchy Knights 1:3 (1:2, 0:1)
06:15Devonport - Olympia Warriors 3:2 (1:1, 2:1)
06:15Riverside Olympic - Devonport CAN.  
08:30Clarence Zebras - Kingborough Lions 1:2 (1:1, 0:1)
08:30Kingborough Lions - Glenorchy Knights CAN.  
08:30Launceston - Riverside Olympic 1:2 (0:1, 1:1)
06:00South Hobart - Launceston CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
11:30Melbourne Knights - Oakleigh Cannons CAN.  
11:30South Melbourne - Melbourne Knights CAN.  
11:45Port Melbourne Sharks - Altona Magic CAN.  
12:00Green Gully - South Melbourne CAN.  
12:15Bentleigh Greens - Dandenong City CAN.  
12:30Oakleigh Cannons - Dandenong Thunder CAN.  
01.08.2020
07:00Avondale FC - Eastern Lions CAN.  
07:00Eastern Lions - Green Gully CAN.  
09:00St Albans - Dandenong Thunder CAN.  
09:30Hume City - Avondale FC CAN.  
10:00Altona Magic - Dandenong City CAN.  
11:30Hume City - Port Melbourne Sharks CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Western Australia    
01.08.2020
09:00Armadale - Perth Glory U21 CAN.  
09:00Bayswater - Floreat Athena CAN.  
09:00Bayswater - Perth Glory U21 1:0 (1:0, 0:0)
09:00Cockburn City - Balcatta CAN.  
09:00Cockburn City - Sorrento 2:2 (2:0, 0:2)
09:00ECU Joondalup - Armadale 1:3 (1:0, 0:3)
09:00Gwelup Croatia SC - Floreat Athena 3:0 (1:0, 2:0)
09:00Gwelup Croatia SC - Rockingham City CAN.  
09:00Inglewood Utd - ECU Joondalup CAN.  
09:00Inglewood Utd - Perth SC 1:2 (0:0, 1:2)
09:00Rockingham City - Balcatta 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Sorrento - Perth SC CAN.  
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
01.08.2020
09:00The Gap - Centenary Stormers 1:2 (0:0, 1:2)
10:00Caboolture - Toowong 0:3 (0:1, 0:2)
10:00Grange Thistle - Acacia Ridge 5:0 (4:0, 1:0)
AustriaAustria: 2. Liga    
20:30A. Klagenfurt - Wacker Innsbruck 6:1 (1:0, 5:1)
20:30A. Lustenau - Amstetten 1:3 (1:1, 0:2)
20:30BW Linz - Dornbirn 4:0 (2:0, 2:0)
20:30FC Juniors - Horn 3:1 (1:0, 2:1)
20:30Grazer - Lafnitz 2:2 (0:2, 2:0)
20:30Kapfenberg - Austria Vienna II 0:3 (0:1, 0:2)
20:30Ried - Floridsdorfer AC 9:0 (5:0, 4:0)
20:30Vorwarts Steyr - Liefering 0:3 (0:2, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga West - Tyrol    
19:30SV Worgl - Telfs 2:1 (0:1, 2:0)
01.08.2020
16:00Wacker Innsbruck (Am) - Kufstein 2:2 (0:1, 2:1)
18:00Kitzbuhel - Reichenau 0:1 (0:0, 0:1)
18:00SC Imst - Hall 8:1 (3:0, 5:1)
AustriaAustria: Regionalliga West - Vorarlberg    
01.08.2020
17:00Bregenz - Rothis 2:2 (2:1, 0:1)
17:00Lauterach - Dornbirner S. 2:1 (1:1, 1:0)
17:00RW Rankweil - Hohenems 0:5 (0:3, 0:2)
BangladeshBangladesh: Premier League    
13:30Bangladesh Police - Sheikh Russel CAN.  
13:30Baridhara - Abahani Limited CAN.  
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
17:30Slutsk - Shakhtyor Soligorsk 0:2 (0:1, 0:1)
19:30Dynamo Brest - Vitebsk 1:0 (1:0, 0:0)
01.08.2020
15:30Smolevichi - Belshina 0:3 (0:1, 0:2)
17:30Slavia Mozyr - Isloch 2:4 (1:2, 1:2)
19:30Neman - Din. Minsk 1:0 (0:0, 1:0)
BelarusBelarus: Division 2 - Group A    
01.08.2020
11:00Chayka Zelva - Stanles Pinsk 1:2 (0:2, 1:0)
14:00Brest Malorita - Baranovici 2:3 (0:2, 2:1)
15:00Ivatsevichi - Meliorator Zhitkovichi 3:0 (2:0, 1:0)
15:00Pershiy Region - BGU Minsk 1:11 (0:6, 1:5)
16:00Kronon Stolbtsy - Ostrovets 0:3 (0:1, 0:2)
BelarusBelarus: Division 2 - Group B    
01.08.2020
13:00Osipovichi - Dnepr Mogilev 0:3 (0:1, 0:2)
14:00Polotsk - Zhlobin 5:1 (4:0, 1:1)
16:00Gorki - Dnepr Rogachev 0:0 (0:0, 0:0)
16:00SMIavtotrans - Energetik-BGATU 3:2 (3:0, 0:2)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
11:30Brest 2 - Vitebsk 2 2:2 (1:1, 1:1)
17:00Slutsk 2 - Sachter Soligorsk 2 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Slavia Mozyr 2 - Isloch 2 3:3 (2:1, 1:2)
14:00Smolevichi 2 - Belshina 2 0:1 (0:0, 0:1)
01.08.2020
13:00FK Gorodeja 2 - Energetik-BGU 2 1:6 (0:3, 1:3)
14:00Minsk 2 - Rukh Brest 2 3:1 (2:0, 1:1)
16:00Zhodino 2 - BATE 2 1:2 (0:1, 1:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Women    
01.08.2020
14:00Belarus U19 W - Botsor Brest W 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Dnepr Mogilev W - Zorka-BDU W 1:5 (0:4, 1:1)
BelgiumBelgium: Belgian Cup    
01.08.2020
20:30Club Brugge KV - Antwerp 0:1 (0:1, 0:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
01.08.2020
17:30Sloboda - Radnik Bijeljina 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Borac Banja Luka - Mladost DK 6:0 (4:0, 2:0)
20:00Zrinjski - Olimpic Sarajevo 1:0 (0:0, 1:0)
20:30Zeljeznicar - Velez Mostar 3:0 (3:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Alagoano    
01.08.2020
01:00Coruripe - Jacyoba 1:0 (0:0, 1:0)
01:00CSA - CRB 1:0 (1:0, 0:0)
01:00CSE - ASA 1:2 (0:1, 1:1)
01:00Olhodaguense - Murici 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Baiano    
02:30Juazeirense - Alagoinhas 1:4 (1:2, 0:2)
22:30Jacuipense - Bahia 0:2 (0:1, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Catarinense    
02:30Figueirense - Gremio Juventus 1:4 (0:1, 1:3)
21:00Marcilio Dias - Criciuma 0:1 (0:1, 0:0)
23:00Brusque - Joinville 2:1 (1:0, 1:1)
01:00Avai - Chapecoense-SC 1:1 (1:1, 0:0)
01.08.2020
20:00Tubarao - Concordia 0:2 (0:0, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Gaucho    
01.08.2020
20:00Pelotas - Brasil de Pelotas 2:1 (0:0, 2:1)
BrazilBrazil: Campeonato Maranhense    
01.08.2020
20:30SE Juventude - Maranhao 2:0  
23:00Imperatriz - Sampaio Correa 0:1 (0:1, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Mineiro    
02:30Atletico-MG - Patrocinense 4:0 (4:0, 0:0)
02:30Boa - Tupynambas 1:0 (0:0, 1:0)
02:30Caldense - Cruzeiro 0:1 (0:1, 0:0)
02:30Tombense - Uberlandia 1:0 (0:0, 1:0)
02:30URT - America MG 0:3 (0:2, 0:1)
02:30Villa Nova MG - Coimbra 1:2 (1:1, 0:1)
01.08.2020
19:30Cruzeiro - Patrocinense 3:0 (0:0, 3:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paraense    
01.08.2020
14:30Itupiranga - Carajas 3:2 (1:1, 2:1)
20:30Castanhal - Tapajos 2:1 (1:0, 1:1)
00:00Paragominas - Paysandu PA 0:4 (0:1, 0:3)
BrazilBrazil: Campeonato Paraibano    
01.08.2020
01:15Sousa - Campinense 2:2 (1:0, 1:2)
02:30Botafogo PB - Treze PB 2:0 (2:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paranaense    
01:00Coritiba - Cianorte 2:0 (0:0, 2:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
00:00Novorizontino - Botafogo SP 0:2 (0:0, 0:2)
00:00Sao Paulo - Mirassol 2:3 (2:2, 0:1)
02:30Palmeiras - Santo Andre 2:0 (0:0, 2:0)
00:00Bragantino - Corinthians 0:2 (0:1, 0:1)
02:30Santos - Ponte Preta 1:3 (1:0, 0:3)
01.08.2020
16:00Internacional de Limeira - Guarani 1:2 (1:0, 0:2)
02:00Bragantino - Botafogo SP 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 4:3)
BrazilBrazil: Campeonato Pernambucano    
02:30Santa Cruz - Nautico 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 7:6)
00:00Salgueiro - Afogados da Ingazeira 3:0 (1:0, 2:0)
01.08.2020
21:00Academica Vitoria - Petrolina 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Decisao - Sport Recife 0:3 (0:3, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Sergipano    
01:15Sergipe - Itabaiana 2:1 (0:1, 2:0)
01.08.2020
21:00Confianca - Frei Paulistano 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
00:30Bahia - Confianca 1:0 (0:0, 1:0)
01.08.2020
21:00Ceara - Bahia 3:1 (1:1, 2:0)
CambodiaCambodia: C-League    
01.08.2020
10:30Asia Euro United - NagaWorld 2:4 (1:4, 1:0)
10:30Kirivong Sok Sen Chey - National Defense 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Phnom Penh Crown - Soltilo Angkor 2:2 (1:0, 1:2)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
03:00Cavalry - HFX Wanderers POSTP.  
03:00Edmonton - Atl. Ottawa POSTP.  
04:00Pacific FC - York 9 POSTP.  
ChinaChina: Super League    
12:00Shanghai Shenhua - Shenzhen 3:2 (1:0, 2:2)
14:00Guangzhou R&F - Guangzhou Evergrande 0:5 (0:2, 0:3)
12:00Jiangsu Suning - Shandong Luneng 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Dalian Pro - Henan Jianye 1:1 (0:0, 1:1)
01.08.2020
12:00Beijing Guoan - Wuhan Zall 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Shijiazhuang - Qingdao Huanghai 2:2 (1:1, 1:1)
ColombiaColombia: Primera B    
01.08.2020
22:00Boca Juniors - Valledupar POSTP.  
22:00Bogota - Cortulua POSTP.  
22:00Cartagena - Barranquilla POSTP.  
22:00Fortaleza - Huila POSTP.  
22:00Leones - Tigres POSTP.  
22:00Orsomarso - Llaneros POSTP.  
22:00Quindio - U. Magdalena POSTP.  
22:00Real San Andres - Atletico F.C. POSTP.  
CroatiaCroatia: Croatian Cup    
01.08.2020
20:30Rijeka - Lok. Zagreb 1:0 (0:0, 1:0)
CuraçaoCuraçao: Promé Divishon    
01:30CSD Barber - UNDEBA 4:1  
01:30Vesta - Willemstad 2:1 (1:1, 1:0)
01:30SUBT - Scherpenheuvel 0:2  
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (OC)    
01.08.2020
14:00Prikazy B - Tesetice 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (OC)    
01.08.2020
14:30Cervenka - Hodolany 4:3 (2:1, 2:2)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (OC)    
01.08.2020
15:00Kralova - Starnov 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Petrovice - Mladec 2:4 (2:2, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (OC)    
01.08.2020
16:30Blatec - Sokol Ujezd 4:1 (2:1, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (OC)    
01.08.2020
16:30Naklo - Slavonin B 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 4:2)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (OC)    
01.08.2020
16:30Prikazy - Strelice 3:0 (0:0, 3:0)
17:00Hlubocky B - Grygov 1:5 (0:0, 1:5)
17:00Praslavice - Horka nad Moravou 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 3:4)
17:00Slatinice B - Dlouha Loucka 4:2 (3:0, 1:2)
DjiboutiDjibouti: Division 1    
17:00Dikhil - ASC Hayab 1:1  
01.08.2020
17:00AS Arta - EAD 2:0 (1:0, 1:0)
19:00SID - ASAS 2:1  
EnglandEngland: Championship    
20:45Fulham - Cardiff 1:2 (1:1, 0:1)
EnglandEngland: National League North    
01.08.2020
16:00Boston Utd - Altrincham 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: National League South    
01.08.2020
14:00Weymouth - Dartford 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 3:0)
EnglandEngland: FA Cup    
01.08.2020
18:30Arsenal - Chelsea 2:1 (1:1, 1:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Tallinna Kalev - Flora 0:3 (0:2, 0:1)
18:30Kalju - Tammeka 1:1 (1:0, 0:1)
01.08.2020
15:00Legion - Paide 0:3 (0:3, 0:0)
18:00Narva - Kuressaare 1:0 (0:0, 1:0)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
18:00Parnu - Parnu JK Vaprus 1:1 (1:0, 0:1)
01.08.2020
18:00Levadia U21 - Flora U21 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Maardu - JK Jarve 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Nomme Utd - Vandra Vaprus 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Tammeka U21 - Elva 5:1 (3:1, 2:0)
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
19:00Loo JK - JK Metsis 9:1 (6:0, 3:1)
01.08.2020
16:00Parnu Sadam - Puhkus Mehhikos 8:1 (2:0, 6:1)
FijiFiji: Premier League    
01.08.2020
05:00Ba - Suva 3:1 (1:0, 2:1)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
01.08.2020
16:00HJK - KuPS 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Ilves - HIFK 2:2 (2:1, 0:1)
16:00Inter Turku - Mariehamn 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Rovaniemi - TPS 2:3 (1:1, 1:2)
16:00SJK - Haka 1:1 (0:0, 1:1)
FinlandFinland: Ykkonen    
01.08.2020
15:00Ekenas - KTP 0:1 (0:0, 0:1)
16:00AC Oulu - Jaro 2:1 (1:0, 1:1)
16:00MyPa - AC Kajaani 0:0 (0:0, 0:0)
16:00VPS - KPV Kokkola 4:1 (2:0, 2:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
01.08.2020
14:00Keski-Uusimaa - PK-35 2:3 (1:0, 1:3)
15:00Viikingit - EPS 1:4 (0:2, 1:2)
16:00Lahden Reipas - PEPO 4:1 (2:0, 2:1)
16:00NJS - JaPS 2:1 (1:0, 1:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
01.08.2020
13:00KaaPo - PIF Pargas 1:2 (1:1, 0:1)
14:00SalPa - HJS Akatemia 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Jazz Pori - P-Iirot Rauma 0:0 (0:0, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
17:30JJK Jyvaskyla - JBK CAN.  
01.08.2020
14:00KuFu-98 - JIPPO 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Kemi City - Rovaniemi 2 2:3 (1:0, 1:3)
FinlandFinland: Suomen Cup Women    
01.08.2020
15:00TiPS W - PK-35 Vantaa W 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Aland Utd W - KuPS W 3:2 PEN. (1:2, 1:0, 0:0, 4:3)
FranceFrance: Coupe de la Ligue    
21:10Paris SG - Lyon 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 6:5)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga    
19:00Telavi - Merani Tbilisi 0:0 (0:0, 0:0)
01.08.2020
18:30Dinamo Tbilisi - Chikhura 1:0 (0:0, 1:0)
19:30Lokomotiv Tbilisi - Torpedo Kutaisi 1:2 (0:1, 1:1)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
01.08.2020
20:00Kaposvar - Nyiregyhaza 0:1 (0:0, 0:1)
IcelandIceland: Division 2    
19:00Volsungur - Vidir 2:1 (1:0, 1:1)
19:30Throttur Vogar - Fjallabyggd POSTP.  
IcelandIceland: Icelandic Cup    
19:45KA Akureyri - Vestmannaeyjar 1:3 ET (1:1, 0:0, 0:2)
20:00Hafnarfjordur - Thor Akureyri 3:1 (1:0, 2:1)
21:15Breidablik - Grotta 3:0 (1:0, 2:0)
21:15Fram - Fylkir 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 0:0, 4:3)
21:15Kopavogur - Afturelding 6:2 (3:1, 3:1)
21:15KR Reykjavik - Fjolnir 2:0 (0:0, 2:0)
22:00Vikingur Reykjavik - Stjarnan 1:2 (0:1, 1:1)
21:15Valur - Akranes POSTP.  
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
10:30Persib Bandung - Arema FC POSTP.  
10:30PSM Makassar - Persita POSTP.  
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
01.08.2020
09:30Sulut Utd - Persijap Jepara POSTP.  
IranIran: Persian Gulf Pro League    
17:30Tractor - Paykan 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Zob Ahan - Naft M.I.S 1:1 (0:1, 1:0)
18:15Saipa - Machine Sazi 1:0 (0:0, 1:0)
18:30Sanat Naft - Shahr Khodrou 1:1 (0:0, 1:1)
01.08.2020
17:00Nassaji Mazandaran - Persepolis 1:1 (1:1, 0:0)
17:45Gol Gohar - Foolad 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Pars Janoobi Jam - Shahin Bushehr 0:2 (0:2, 0:0)
19:00Esteghlal F.C. - Sepahan 2:1 (0:0, 2:1)
IrelandIreland: Premier Division    
18:45Derry City - Sligo Rovers 0:2 (0:1, 0:1)
20:45Derry City - Dundalk CAN.  
20:45Dundalk - St. Patricks 1:1 (1:1, 0:0)
20:45Shelbourne - Cork City CAN.  
20:45Waterford - St. Patricks CAN.  
21:00Shamrock Rovers - Bohemians CAN.  
01.08.2020
15:00Shelbourne - Waterford 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Shamrock Rovers - Finn Harps 3:1 (3:1, 0:0)
20:45Sligo Rovers - Finn Harps CAN.  
IrelandIreland: Division 1    
20:45Athlone - Wexford 1:3 (1:1, 0:2)
20:45Bray - Cobh Ramblers 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Drogheda - Bray CAN.  
20:45Galway - Cabinteely 0:2 (0:1, 0:1)
20:45UC Dublin - Shamrock 2 CAN.  
20:45UC Dublin - Longford 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Wexford - Cabinteely CAN.  
01.08.2020
20:00Cobh Ramblers - Galway CAN.  
20:30Longford - Athlone CAN.  
ItalyItaly: Serie A    
01.08.2020
18:00Brescia - Sampdoria 1:1 (0:1, 1:0)
20:45AC Milan - Cagliari 3:0 (1:0, 2:0)
20:45Atalanta - Inter 0:2 (0:2, 0:0)
20:45Juventus - AS Roma 1:3 (1:2, 0:1)
20:45Napoli - Lazio 3:1 (1:1, 2:0)
ItalyItaly: Serie B    
21:00Ascoli - Benevento 2:4 (0:3, 2:1)
21:00Chievo - Pescara 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Cosenza - Juve Stabia 3:1 (2:1, 1:0)
21:00Cremonese - Pordenone 2:2 (1:1, 1:1)
21:00Entella - Cittadella 2:3 (2:2, 0:1)
21:00Frosinone - Pisa 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Livorno - Empoli 0:2 (0:1, 0:1)
21:00Salernitana - Spezia 1:2 (1:1, 0:1)
21:00Trapani - Crotone 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Venezia - Perugia 3:1 (1:0, 2:1)
JapanJapan: J1 League    
01.08.2020
11:00Nagoya - Kashiwa 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Vegalta Sendai - Yokohama M. 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Yokohama - Hiroshima 0:2 (0:2, 0:0)
12:00FC Tokyo - Sagan Tosu 2:3 (1:2, 1:1)
12:00G-Osaka - Kawasaki Frontale 0:1 (0:0, 0:1)
12:00Oita - Kashima 1:4 (1:2, 0:2)
12:00Shonan - C-Osaka 0:1 (0:0, 0:1)
12:00Urawa - Shimizu 1:1 (0:0, 1:1)
JapanJapan: J2 League    
01.08.2020
12:00Okayama - Ryukyu 1:2 (1:0, 0:2)
JapanJapan: Nadeshiko League Women    
01.08.2020
10:00Nojima Stella W - Vegalta Sendai W 2:1 (1:0, 1:1)
11:00Albirex Niigata W - C-Osaka W 0:1 (0:0, 0:1)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
15:00FC Astana - Shakhtar Karagandy POSTP.  
15:00Kaisar Kyzylorda - Ordabasy POSTP.  
15:00Kyzylzhar - K. Almaty POSTP.  
15:00Okzhetpes - Kaspij Aktau POSTP.  
15:00Taraz - Zhetysu Taldykorgan POSTP.  
KazakhstanKazakhstan: First Division    
01.08.2020
16:00Aktobe - Shakhtar Bulat POSTP.  
16:00Atyrau - Ekibastuz POSTP.  
16:00Baykonur Kyzylorda - Sdyushor POSTP.  
16:00FK Akzhayik - Altai Semey POSTP.  
16:00Kairat Academy - Akademiya Ontustik POSTP.  
16:00Zhetysu 2 - Arys POSTP.  
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
01.08.2020
14:00Ilbirs - Dordoi Bishkek POSTP.  
14:00Kara Balta - Abdish-Ata POSTP.  
LaosLaos: Lao League    
13:00Ezra - Viengchanh 0:1 (0:0, 0:1)
01.08.2020
11:00Lao Police - Young Elephant 1:3 (1:1, 0:2)
11:00Vientiane - Master 7 1:5 (0:2, 1:3)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
17:00BFC Daugavpils - Jelgava 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Metta/LU - FK Liepaja 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Tukums 2000 - Ventspils 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Riga FC - Spartaks 4:2 (1:2, 3:0)
LatviaLatvia: 1. Liga    
01.08.2020
13:00Auda - Rezekne 5:2 (1:2, 4:0)
13:00Saldus SS/Leevon - Super Nova 1:6 (1:4, 0:2)
15:00Grobina - Lokomotiv Daugavpils 2:2 (1:2, 1:0)
16:00FK Smiltene - Riga/Staicele 2:4 (1:3, 1:1)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
01.08.2020
16:00Banga - Riteriai 1:1 (1:1, 0:0)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
18:00Dziugas Telsiai - Hegelmann Litauen 0:0 (0:0, 0:0)
18:00FK Panevezys 2 - Riteriai 2 3:1 (2:0, 1:1)
01.08.2020
11:00Zalgiris 2 - BFA Vilnius 4:0 (1:0, 3:0)
16:00Kauno Zalgiris 2 - Minija 0:3 (0:0, 0:3)
16:00Vilniaus Vytis - Siauliai FA 1:0 (0:0, 1:0)
MexicoMexico: Liga MX    
01.08.2020
02:30Puebla - Cruz Azul 1:1 (0:0, 1:1)
04:30Juarez - Necaxa 1:0 (0:0, 1:0)
02:00U.A.N.L.- Tigres - Pachuca 1:1 (0:0, 1:1)
04:00Club America - Club Tijuana 4:0 (1:0, 3:0)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
17:00CSCA Buiucani - Speranta Nisporeni 0:3 (0:0, 0:3)
19:30Milsami - Codru Lozova 3:1 (1:0, 2:1)
01.08.2020
17:00Floresti - Sheriff Tiraspol 0:1 (0:0, 0:1)
19:30Petrocub - Sfintul 1:0 (1:0, 0:0)
MongoliaMongolia: Premier League    
13:00Khaan Khuns-Erchim - Athletic 220 0:0 (0:0, 0:0)
01.08.2020
10:00FC Ulaanbaatar - Sumida Gepro 6:0 (2:0, 4:0)
13:30Mazaalainuud - Anduud City 0:3 (0:0, 0:3)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
21:00Difaa El Jadidi - Berkane 0:0 (0:0, 0:0)
23:00Raja Casablanca - Renaissance Zemamra 3:1 (2:0, 1:1)
MyanmarMyanmar: National League    
01.08.2020
11:00Rakhine United - Sagaing POSTP.  
11:00Shan Utd - Hantharwady Utd POSTP.  
11:00Yangon Utd - Magwe POSTP.  
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
01:00Managua FC - CD Junior 2:0 (0:0, 2:0)
04:00Esteli - Ocotal 2:1 (0:0, 2:1)
04:00Ferretti - Real Madriz 3:1 (2:1, 1:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera U20    
01.08.2020
19:00Managua FC U20 - CD Junior U20 2:1 (1:0, 1:1)
22:00Ferretti U20 - Real Madriz U20 2:2 (2:2, 0:0)
01:00Esteli U20 - Ocotal U20 5:1 (2:0, 3:1)
Northern IrelandNorthern Ireland: Irish Cup    
21:00Ballymena - Glentoran 1:2 ET (0:1, 1:0, 0:1)
NorwayNorway: Eliteserien    
18:00Stabaek - Bodo/Glimt 2:2 (1:2, 1:0)
20:30Rosenborg - Viking 3:0 (1:0, 2:0)
01.08.2020
18:00Sandefjord - Molde 2:1 (1:1, 1:0)
20:30Brann - Valerenga 1:2 (1:1, 0:1)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
18:00KFUM Oslo - Asane 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Oygarden - Grorud 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Ranheim - Kongsvinger 3:2 (0:1, 3:1)
18:00Sogndal - Raufoss 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Strommen - Sandnes 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Tromso - Stjordals Blink 4:2 (1:2, 3:0)
18:00Ull/Kisa - Ham-Kam 2:2 (1:1, 1:1)
20:30Jerv - Lillestrom 2:2 (1:2, 1:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
17:00Floya - Floro 2:5 (0:4, 2:1)
01.08.2020
16:00Fredrikstad - Skeid 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Kjelsas - Eidsvold 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Moss - Alta 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Tromsdalen - Hodd 0:0 (0:0, 0:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
01.08.2020
14:00Sotra - Notodden 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Arendal - V. Haugesund 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Arendal - Levanger CAN.  
16:00Baerum Sportsklubb - Flekkeroy 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Bryne - Fram 5:0 (3:0, 2:0)
16:00Egersunds - Baerum Sportsklubb CAN.  
16:00Flekkeroy - V. Haugesund CAN.  
16:00Fram - Asker CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
01.08.2020
13:00Lysekloster - Lyn CAN.  
16:00Bjarg - Sandviken CAN.  
16:00Frigg - Fjora CAN.  
16:00Ready - Ardal CAN.  
16:00Stord - OS TF CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
01.08.2020
14:00Melhus - Aalesund 2 CAN.  
14:00Tynset - Spjelkavik CAN.  
14:00Volda TI - Tiller CAN.  
16:00Byasen - Orkla CAN.  
16:00Kolstad - Ntnui CAN.  
16:00Strindheim - Traeff CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
01.08.2020
13:00Skjervoy - Lokomotiv Oslo CAN.  
16:00Bodo/Glimt 2 - Ullern CAN.  
NorwayNorway: Toppserien Women    
01.08.2020
13:30Arna-Bjornar W - Valerenga W 0:3 (0:1, 0:2)
14:00Lyn W - LSK Kvinner W 2:3 (1:0, 1:3)
15:00Kolbotn W - Roa W 2:1 (1:0, 1:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
22:00Sp. Luqueno - River Plate 0:1 (0:1, 0:0)
01.08.2020
00:30Diaz - 12 de Octubre 1:1 (0:1, 1:0)
22:00Sol de America - Nacional Asuncion 1:1 (1:0, 0:1)
00:30Libertad Asuncion - Guarani 1:3 (0:1, 1:2)
PolandPoland: Division 1    
17:40Warta Poznan - Radomiak Radom 2:0 (0:0, 2:0)
PolandPoland: Division 2    
17:00R. Rzeszow - S. Rzeszow 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 7:6)
PolandPoland: III Liga - Group II    
01.08.2020
11:00Sroda - Kleczew 2:1 (1:1, 1:0)
13:00Unia Swarzedz - Chemik Police 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Gwardia Koszalin - Stezyca 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Kotwica Kolobrzeg - Mieszko 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Nielba Wagrowiec - Pogon Szczecin II 1:5 (1:2, 0:3)
17:00Pomorzanin Torun - B. Gdynia 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Przodkowo - Baltyk Koszalin 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Starogard Gdanski - Jarocin 2:6 (2:3, 0:3)
17:00Swinoujscie - Unia Janikowo 3:1 (2:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
01.08.2020
15:00Pniowek - Piast Zmigrod 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Brzeg - Zielona Gora 1:1 (1:1, 0:0)
17:00Goczalkowice Zdroj - Kluczbork 2:3 (1:3, 1:0)
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - Zaglebie 2 0:4 (0:3, 0:1)
17:00Legnica 2 - Sleza Wroclaw 1:4 (0:1, 1:3)
17:00Nysa - Foto-Higiena Gac 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Polonia Swidnica - Ruch Chorzow 2:4 (2:0, 0:4)
17:00ROW Rybnik - Bielsko-Biala 1:1 (1:0, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
01.08.2020
17:00Cracovia 2 - Avia Swidnik 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Orleta Radzyn - Biala Podlaska 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Siarka Tarnobrzeg - Wisloka Debica 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Sokol Sieniawa - Ostrowiec Swietokrzyski 3:1 (2:0, 1:1)
18:00Wisla Pulawy - Wolka Pelkinska 2:1 (0:1, 2:0)
PortugalPortugal: Taça de Portugal    
01.08.2020
21:45Benfica - FC Porto 1:2 (0:0, 1:2)
QatarQatar: QSL    
01.08.2020
15:30Al Rayyan - Al Arabi 0:0 (0:0, 0:0)
17:45Al Sailiya - Al-Shahaniya 2:2 (2:1, 0:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
18:00Din. Bucuresti - Chindia Targoviste POSTP.  
19:30Poli Iasi - FC Voluntari 2:1 (1:1, 1:0)
17:45Astra - U Craiova POSTP.  
20:30FCSB - CFR Cluj 0:2 (0:0, 0:2)
01.08.2020
15:30Academica Clinceni - FC Hermannstadt 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Viitorul Constanta - Sepsi Sf. Gheorghe 0:3 (0:3, 0:0)
20:00Sepsi Sf. Gheorghe - Din. Bucuresti POSTP.  
20:30FC Botosani - Gaz Metan Medias 4:1 (3:1, 1:0)
RussiaRussia: FNL    
01.08.2020
13:00Nizhny Novgorod - Tomsk 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Chertanovo M. - Spartak Moscow 2 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Omsk - Yenisey 1:2 (1:1, 0:1)
16:00D. Bryansk - Orenburg 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Tekstilshtik - Veles Moscow 0:0 (0:0, 0:0)
17:00F. Voronezh - Akron Togliatti 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Neftekhimik - FK Chayka 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Volgar-Astrakhan - Krasnodar 2 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Alania Vladikavkaz - SKA Khabarovsk 2:4 (1:3, 1:1)
RussiaRussia: Supreme Division Women    
01.08.2020
14:00Zvezda 2005 W - FK Yenisey W 2:1 (2:0, 0:1)
16:00CSKA Moscow W - Zenit W 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Chertanovo M. W - Ryazan W 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Lokomotiv Moscow W - Krasnodar W 1:0 (1:0, 0:0)
ScotlandScotland: Premiership    
01.08.2020
13:30Aberdeen - Rangers 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Dundee Utd - St Johnstone 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Hibernian - Kilmarnock 2:1 (2:1, 0:0)
16:00St. Mirren - Livingston 1:0 (1:0, 0:0)
SerbiaSerbia: Super Liga    
19:00Sp. Subotica - Zlatibor Cajetina 3:0 (2:0, 1:0)
19:00TSC Backa Topola - Vojvodina 2:2 (1:1, 1:1)
20:00Mladost - Javor 2:1 (2:0, 0:1)
01.08.2020
17:30Napredak - Partizan 1:3 (1:0, 0:3)
19:30Cukaricki - FK Indjija 3:0 (2:0, 1:0)
19:30FK Crvena zvezda - Novi Pazar 3:0 (2:0, 1:0)
19:30FK Vozdovac - Radnik 1:3 (0:1, 1:2)
19:30Macva - Backa 1:0 (0:0, 1:0)
19:30Proleter - Rad Beograd 2:0 (2:0, 0:0)
19:30Radnicki Nis - Metalac 3:0 (2:0, 1:0)
SeychellesSeychelles: First Division League    
15:00Anse Reunion - Victoria City 2:0 AWA.  
15:00Cote d'Or - Au Cap 2:0 AWA.  
15:00Foresters FC - Red Star 2:0 AWA.  
15:00Saint Louis - St Michel United 2:0 AWA.  
14:00Saint Louis - Lightstars 0:2 (0:0, 0:2)
01.08.2020
12:00Foresters FC - La Passe 2:4  
13:30Revengers - Cote d'Or 0:5  
SingaporeSingapore: Premier League    
01.08.2020
11:30Hougang - Geylang POSTP.  
11:30Young Lions - Balestier Khalsa POSTP.  
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
17:00Poprad - Bardejov 1:3 (1:1, 0:2)
01.08.2020
16:30Zilina B - Samorin 5:0 (3:0, 2:0)
17:00Banska Bystrica - Slovan Bratislava B 4:0 (1:0, 3:0)
17:00Dubnica - Trebisov 1:1 (1:1, 0:0)
17:00L. Mikulas - FC Kosice 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Podbrezova - Komarno 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Skalica - Petrzalka 3:0 (2:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
01.08.2020
16:30FK Humenne - Lipany 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Spisska Nova Ves - 1.FK Svidnik 1:1 (0:0, 1:1)
16:30Vranov - Spisske Podhradie 2:1 (0:0, 2:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
17:30Oravske Vesele - Cadca 3:0 (1:0, 2:0)
01.08.2020
17:00MSK Martin - Novohrad Lucenec 4:2 (2:2, 2:0)
17:00Namestovo - Zarnovica 5:0 (3:0, 2:0)
17:00Rimavska Sobota - Kovacova 3:1 (3:0, 0:1)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
01.08.2020
17:00Danubia - Slovan Most 0:4 (0:2, 0:2)
17:00Handlova - Banik Prievidza 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 4:3)
17:00Jacovce - Banovce n. Bebravou 3:1 (1:1, 2:0)
17:00Kmetovo - Velke Lovce 2:3 (1:1, 1:2)
17:00NMSK 1922 Bratislava - Domino 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Vinicne - Raca 2:5 (0:2, 2:3)
17:00Voderady - Soporna 0:11 (0:4, 0:7)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
17:00Triglav - ND Gorica 0:5 (0:2, 0:3)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
01.08.2020
12:00Jeonbuk - Pohang 2:1 (0:0, 2:1)
12:00Seongnam - Seoul 1:2 (1:1, 0:1)
13:00Incheon - Gwangju FC 1:3 (1:0, 0:3)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
01.08.2020
12:00Asan - Daejeon 1:2 (0:1, 1:1)
12:00Jeju Utd - Jeonnam 1:1 (0:1, 1:0)
13:00Suwon City - Ansan Greeners 1:2 (1:1, 0:1)
South KoreaSouth Korea: K3 League    
01.08.2020
10:00Chuncheon - Cheonan City 1:2 (0:0, 1:2)
SpainSpain: Tercera Division - Promotion Play Offs    
01.08.2020
22:00Lealtad - Alcoyano POSTP.  
SwedenSweden: Allsvenskan    
01.08.2020
15:00Djurgarden - Hacken 3:1 (2:1, 1:0)
15:00Orebro - Falkenbergs 1:2 (0:0, 1:2)
SwedenSweden: Superettan    
19:00Brage - Akropolis 1:1 (0:1, 1:0)
19:00Trelleborgs - Umea FC 1:1 (0:0, 1:1)
01.08.2020
17:30AFC Eskilstuna - Osters 1:1 (1:1, 0:0)
17:30Ljungskile - Halmstad 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Sundsvall - Degerfors 1:4 (0:2, 1:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
01.08.2020
15:00Sandviks - Ytterhogdals 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
01.08.2020
14:00Olympic - Rosengard 2:0 (2:0, 0:0)
14:00Varbergs GIF - Eslovs 4:1  
SwedenSweden: Division 2 - Ostra Gotaland    
01.08.2020
14:00Nosaby IF - Almeboda/Linneryd 1:2 (1:0, 0:2)
SwedenSweden: Svenska Cupen    
17:45Goteborg - Malmo FF 2:1 ET (0:1, 1:0, 1:0)
SwedenSweden: Svenska Cupen    
19:00Angelholms - Lunds 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 0:0, 2:4)
19:00Forward - Karlstad 1:0 (0:0, 1:0)
01.08.2020
13:00Assyriska BK - Onsala 5:3 (2:1, 3:2)
14:00IFK Stocksund - Vasalunds 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
19:00Goteborg W - Rosengard W 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Vaxjo DFF W - Umea W 2:2 (0:1, 2:1)
SwedenSweden: Elitettan Women    
01.08.2020
13:30Bollstanas W - Moron W 1:6 (0:3, 1:3)
14:00IF Brommapojkarna W - Jitex W 1:2 (0:0, 1:2)
14:00Sandvikens W - Hammarby W 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Sunnana W - Kalmar W 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Kvarnsvedens W - AIK W 0:2 (0:2, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
20:30Lugano - Servette 3:1 (1:1, 2:0)
20:30Luzern - Zurich 2:1 (1:1, 1:0)
20:30Sion - Young Boys 0:1 (0:1, 0:0)
20:30St. Gallen - Xamax 6:0 (4:0, 2:0)
20:30Thun - Basel 0:0 (0:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
20:30Aarau - Grasshoppers 2:2 (1:0, 1:2)
20:30Lausanne Ouchy - Lausanne 0:4 (0:1, 0:3)
20:30Vaduz - Schaffhausen 3:1 (0:1, 3:0)
20:30Wil - Chiasso 1:1 (1:1, 0:0)
20:30Winterthur - Kriens 4:0 (4:0, 0:0)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
01.08.2020
15:00Mbao - Ihefu 4:2 (2:1, 2:1)
15:00Mbeya City - Geita Gold 1:0 (1:0, 0:0)
ThailandThailand: Thai League 1    
01.08.2020
12:45Chonburi - Police Tero POSTP.  
13:00Sukhothai - Nakhon Ratchasima POSTP.  
14:00Pathum United - Bangkok Utd POSTP.  
15:00Ratchaburi - Muang Thong Utd POSTP.  
ThailandThailand: Thai League 2    
01.08.2020
12:45Uthai Thani - Thai Navy POSTP.  
13:00Phrae - Nong Bua Pitchaya POSTP.  
14:00Sisaket - Chiangmai Utd POSTP.  
14:00Udon Thani - Chainat POSTP.  
15:00Chiangmai FC - Ranong POSTP.  
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
01.08.2020
18:00Bizertin - Ben Guerdane 0:0 (0:0, 0:0)
18:00JS Kairouan - Etoile Sahel 1:3 (0:0, 1:3)
19:00Esperance Tunis - Slimane 2:1 (2:1, 0:0)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
20:00Adana Demirspor - Karagumruk 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 0:0, 5:6)
UkraineUkraine: Persha Liga    
18:00Obolon Kyiv - Inhulets 1:1 (1:0, 0:1)
01.08.2020
18:00MFC Metalurh - Hirnyk-Sport 3:2 (2:1, 1:1)
USAUSA: MLS    
02:00Philadelphia Union - Sporting Kansas City 3:1 (3:1, 0:0)
01.08.2020
01:30Orlando City - Los Angeles FC 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 5:4)
02:00San Jose Earthquakes - Minnesota United 1:4 (0:2, 1:2)
04:30New York City - Portland Timbers 1:3 (1:1, 0:2)
USAUSA: USL Championship    
01:00Indy Eleven - Hartford Athletic 4:1 (1:0, 3:1)
01:30Atlanta United 2 - Birmingham CAN.  
01:30Atlanta United 2 - Miami FC 4:3 (1:1, 3:2)
02:00Louisville City - Sporting Kansas City 2 1:2 (1:1, 0:1)
02:00Sporting Kansas City 2 - Charleston CAN.  
03:00San Diego Loyal - Rio Grande CAN.  
04:30Portland 2 - Reno 1:4 (0:1, 1:3)
05:00Sacramento Republic - Orange County SC POSTP.  
01.08.2020
01:30Tampa Bay - Charleston 2:0 (1:0, 1:0)
01:00Hartford Athletic - Indy Eleven CAN.  
01:00Indy Eleven - Sporting Kansas City 2 0:1 (0:0, 0:1)
01:00North Carolina - Birmingham 1:0 (0:0, 1:0)
01:00Pittsburgh - Philadelphia Union 2 4:0 (3:0, 1:0)
02:00Colorado Springs - Real Monarchs 1:2 (0:1, 1:1)
02:00Colorado Springs - Portland 2 CAN.  
02:00Oklahoma City Energy - Las Vegas Lights CAN.  
02:00Oklahoma City Energy - New Mexico 0:3 (0:2, 0:1)
02:00Saint Louis FC - Birmingham CAN.  
02:30Memphis - Saint Louis FC 1:0 (0:0, 1:0)
02:30Rio Grande - Orange County SC CAN.  
02:30San Antonio - Sacramento Republic CAN.  
03:00Austin Bold - San Antonio 2:4 (1:2, 1:2)
03:00Rio Grande - FC Tulsa 1:2 (0:1, 1:1)
04:00LA Galaxy 2 - El Paso CAN.  
04:00San Diego Loyal - Sacramento Republic 0:0 (0:0, 0:0)
04:00Tacoma Defiance - New Mexico CAN.  
04:30Las Vegas Lights - Reno 0:1 (0:1, 0:0)
04:30Phoenix Rising - El Paso 3:1 (3:1, 0:0)
04:30Phoenix Rising - FC Tulsa CAN.  
04:30Reno - Real Monarchs CAN.  
USAUSA: USL League One    
22:00Toronto FC II - Orlando City B POSTP.  
01.08.2020
02:00Forward Madison - Greenville 0:0 (0:0, 0:0)
23:00Chattanooga Red Wolves - Tucson 1:0 (0:0, 1:0)
00:00Richmond Kickers - Fort Lauderdale POSTP.  
01:30Fort Lauderdale - Chattanooga Red Wolves POSTP.  
02:00Tormenta - Orlando City B 2:0 (0:0, 2:0)
02:00Tormenta - Forward Madison POSTP.  
02:00Union Omaha - North Texas 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: NWSL Women    
01:00North Carolina Courage W - Portland Thorns W CAN.  
01:00Washington Spirit W - Houston Dash W CAN.  
VietnamVietnam: V.League 2    
10:30An Do-An Giang - Hue POSTP.  
10:30Ba Ria Vung Tau - Fico Tay Ninh POSTP.  
10:30Binh Dinh - Khanh Hoa POSTP.  
10:30Binh Phuoc - Can Tho POSTP.  
10:30Dong Thap - Pho Hien POSTP.  
10:30Long An - Dak Lak POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
15:00St. Truiden - Waasland-Beveren 4:1 (2:0, 2:1)
16:00RB Leipzig - Wolfsburg 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Renova - Borec CAN.  
17:00Topolite - Chernomorets Balchik 0:2 (0:0, 0:2)
17:30Vardari Forino - Shkupi 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Omonia - Zalaegerszegi 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Stari Banovci - Sindjelic Beograd 3:1 (1:0, 2:1)
18:30Fagersta Sodra - Sandvikens 1:6  
18:30Kustosija - Sibenik 3:1 (1:1, 2:0)
19:00Eindhoven FC - Graafschap 0:1 (0:1, 0:0)
19:00SV Burgaltendorf 1913 - SW Wattenscheid 2:1 (1:1, 1:0)
08:00Hapoel Katamon - Ramat Hasharon 4:0 (1:0, 3:0)
08:00Hapoel Kfar Shalem - Hapoel Tel Aviv 2:0 (0:0, 2:0)
08:00Nes Tziona - Hapoel Petah Tikva 0:0 (0:0, 0:0)
08:30Netanya - Maccabi Petah Tikva 2:1 (1:1, 1:0)
09:00Hapoel Haifa - Hapoel Kfar Saba CAN.  
09:00H. Raanana - Hapoel Hadera 2:3 (1:1, 1:2)
09:30Arda - Pirin Blagoevgrad 0:2 (0:0, 0:2)
12:00Kortrijk - Lille CAN.  
13:00Usti nad Labem - Plzen B 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Vitesse - Westerlo 4:2 (2:1, 2:1)
16:00Bayern Munich - Marseille 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Blansko - Brno 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Brest - Lorient 2:2 (2:0, 0:2)
17:00Dunkerque - Quevilly Rouen 2:2 (0:1, 2:1)
17:00Grenoble - Nimes 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Unicov - Prostejov 1:1 (0:1, 1:0)
17:30Botev Plovdiv - Etar 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Beroe - Hebar 4:1 (2:0, 2:1)
18:00Botev Vratsa - Kariana Erden 3:1 (1:0, 2:1)
18:00CSKA Sofia - Montana 2:3 (2:1, 0:2)
18:00Dubnica - Kromeriz CAN.  
18:00Eupen - St. Truiden 2:2 (1:2, 1:0)
18:00Hyeres - Montpellier II 3:1  
18:00Myjava - Uhersky Brod CAN.  
18:00Wurmla - ASK Elektra 0:4 (0:2, 0:2)
18:30Bruck Leitha - Leithaprodersdorf 4:1 (2:1, 2:0)
18:30Mannsworth - Oberlaa 3:3 (1:0, 2:3)
18:30OC Charleroi - Charleroi 0:4 (0:2, 0:2)
18:30Spratzern - Slovan HAC 2:3 (1:0, 1:3)
18:30Union Gurten - SAK 1914 8:1 (4:1, 4:0)
19:00ASV Siegendorf - Wiener Sportklub 2:3 (0:1, 2:2)
19:00Bad Sauerbrunn - Neusiedl 0:2 (0:0, 0:2)
19:00Heiligenkreuz - Pachern 7:0 (1:0, 6:0)
19:00IFK Eskilstuna - Fanna 4:1 (2:1, 2:0)
19:00KAC 1909 - Bleiburg 4:2 (1:2, 3:0)
19:00Kalsdorf - SV Union Gnas 7:0 (2:0, 5:0)
19:00Lebring - Allerheiligen 2:3 (0:2, 2:1)
19:00Leobendorf - First Vienna 1:3 (1:2, 0:1)
19:00Nitra - Ostrava 1:1 (0:0, 1:1)
19:00PSV - UNA CAN.  
19:00SC Weiz - Bruck/Mur 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Toulouse - Pau FC 2:2 (1:1, 1:1)
19:00UFC Fehring - Gleisdorf 4:3  
19:30Oberneuland - Viktoria Berlin 2:4 (0:1, 2:3)
19:30Roda - Meerssen 2:3 (0:3, 2:0)
20:00Cham - Zug 2:0  
20:00Maastricht - Den Haag 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Hibernians - Floriana 0:0 (0:0, 0:0)
01.08.2020
10:00Caslav - Stara Rise 1:1 (0:1, 1:0)
10:00Kit Go Pehchevo - Osogovo CAN.  
10:00Kolin - Hradec Kralove B 8:0 (3:0, 5:0)
10:00Liberec B - Slavia Prague B 2:3 (1:0, 1:3)
10:00Prostejov - Otrokovice 6:0 (2:0, 4:0)
10:00Slovacko B - Zbrojovka Brno B 1:1 (0:0, 1:1)
10:00USK Anif - Strasswalchen 8:0 (4:0, 4:0)
10:00Z. Moravce - Ostrava 3:2 (2:0, 1:2)
10:15Humpolec - Velke Mezirici 1:2 (1:2, 0:0)
10:15Litomericko - Neratovice 1:1  
10:15Ostrava B - Frydek-Mistek 2:3 (2:1, 0:2)
10:15Vysoke Myto - Chlumec nad Cidlinou 1:4  
10:30Kortrijk - Deinze 0:1 (0:1, 0:0)
10:30Metz - KV Mechelen 1:0 (1:0, 0:0)
10:30Sokolov - Usti nad Labem 0:2 (0:1, 0:1)
10:30Usti nad Orlici - Sigma Olomouc B 1:1 (0:1, 1:0)
10:30Velvary - Vltavin 2:1 (1:0, 1:1)
10:30Zizkov - Jablonec 3:1 (2:1, 1:0)
11:00Admira Prague - Bohemians 1905 1:2 (0:1, 1:1)
11:00Blonianka Blonie - Grodzisk M. 1:2 (1:1, 0:1)
11:00Jablonec B - Teplice B 2:1  
11:00Legia II - Swit 0:0 (0:0, 0:0)
11:00Liberec - Chrudim 2:1 (0:0, 2:1)
11:00Mlada Boleslav - Trinec 4:2 (3:1, 1:1)
11:00Mouscron - St. Gilloise 0:2 (0:2, 0:0)
11:00Plzen - Ceske Budejovice 2:0 (1:0, 1:0)
11:00Rebecquoise - RWDM 2:1 (0:0, 2:1)
11:00Rosice - Hodonin 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Rosice - Jihlava B CAN.  
11:00Sparta Prague - Mas Taborsko 5:0 (4:0, 1:0)
11:00Sparta Prague B - Pisek CAN.  
11:00Teplice - Hradec Kralove 0:1 (0:1, 0:0)
11:00Waregem - Gent 2:1 (2:0, 0:1)
12:00Bremer - Viktoria Berlin 0:4 (0:1, 0:3)
12:00Trencin - Pohronie 0:3 (0:1, 0:2)
12:00Trinec B - Zlin B 4:1 (4:1, 0:0)
13:00Furstenwalde - Mahlsdorf 3:0  
13:00Genk - Lens 1:1 (1:0, 0:1)
13:00Hertha Zehlendorf - Berliner AK 07 3:1 (2:0, 1:1)
13:00Mlada Boleslav - Trinec 2:3 (2:1, 0:2)
13:00Rathenow - Stendal 5:0  
13:30Energie Cottbus - Varnsdorf 0:2 (0:0, 0:2)
13:30Meuselwitz - Einheit Rudolstadt 3:0 (2:0, 1:0)
13:30Prepere - Liberec 2:1 (1:1, 1:0)
14:00Almere City - Jong Ajax 2:0 (2:0, 0:0)
14:00Altglienicke - Neustrelitz 7:0 (1:0, 6:0)
14:00Chateauroux - Orleans CAN.  
14:00Chemnitzer - SpVgg Bayreuth 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Eintracht Rheine - Lotte 1:2 (0:0, 1:2)
14:00Ennepetal - Wanne-Eickel 3:1 (2:0, 1:1)
14:00Freiberg - Stuttgart II 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Harkemase Boys - HHC 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Helmond - UNA 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Homberg - Union Nettetal 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Ludwigsfelder - Brandenburger 0:3 (0:2, 0:1)
14:00Nijmegen - Longa 8:0 (4:0, 4:0)
14:00Oostende - Cercle Brugge KSV 3:1 (1:0, 2:1)
14:00Oranienburg - Hertha Berlin II 0:3 (0:2, 0:1)
14:00Rayong FC - Chonburi 1:3 (1:1, 0:2)
14:00RW Essen - Steinbach Haiger 2:1 (1:0, 1:1)
14:00Saarbrucken - FSV Frankfurt 5:2 (4:1, 1:1)
14:00Stammersdorf - Essling CAN.  
14:00Tasmania Berlin - Babelsberg 1:1 (1:1, 0:0)
14:00TSV Havelse - Norderstedt 1:2 (1:2, 0:0)
14:00Vsetin - Brumov 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Wuppertaler - Kray 3:2 (2:0, 1:2)
14:30ASWH - Dordrecht 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Hlinsko - Havlickuv Brod 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Breda - Heerenveen 1:0 (0:0, 1:0)
15:00DVTK - Ujpest 1:1 (1:0, 0:1)
15:00FC Monheim - Pesch 1:1 (1:0, 0:1)
15:00FSV Bernau - TB Berlin 1:3 (1:2, 0:1)
15:00FSV Duisburg - MSV Dusseldorf 2:5 (0:3, 2:2)
15:00Kozakken Boys - Sparta Nijkerk 3:5 (1:4, 2:1)
15:00Lille - Anderlecht 2:0 (0:0, 2:0)
15:00St. Liege - Reims 1:0 (0:0, 1:0)
15:00TuRU Dusseldorf - Deutz 3:1 (0:1, 3:0)
15:00USV Hercules - De Treffers 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Dijon - Sochaux 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Genk - Lens 2:3 (1:3, 1:0)
16:00Jena - Inter Leipzig CAN.  
16:00Niort - Concarneau 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Uphusen - BSV Rehden 1:3 (1:2, 0:1)
16:30Charleroi - AC Ajaccio 2:2 (1:1, 1:1)
16:30Karmiotissa - Sotiras 0:1  
16:30Ypsonas - Chloraka 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Akademija Pandev - Tikves 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Auxerre - Le Mans 3:2 (2:1, 1:1)
17:00Boulogne - Versailles 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Cambuur - Zwolle 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Dun. Streda - Nice 0:6 (0:4, 0:2)
17:00FK Pardubice - Jihlava 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Haguenau - Strasbourg II CAN.  
17:00Honved - Paks 2:1 (0:1, 2:0)
17:00Kisvarda - Ruzomberok 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Kromeriz - Valasske Mezirici 2:2 (2:2, 0:0)
17:00Lok. Sofia - CSKA 1948 Sofia 2:2 (2:0, 0:2)
17:00MTK Budapest - Sered 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Nantes - Charleroi CAN.  
17:00Rouen - Gonfreville 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Senica - Slovacko 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Sturm Graz (Am) - Admira (Am) 2:2 (2:0, 0:2)
17:00Trencin - Zlin 2:5 (1:0, 1:5)
17:00Trnava - Sigma Olomouc 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Vrchovina - Zivanice 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Zapy - Brandys n. Labem 2:0 (1:0, 1:0)
17:15Drassburg - Rapid Vienna 1:4 (1:3, 0:1)
17:30Blansko - Hodonin CAN.  
17:30Levski Sofia - Vitosha Bistritsa 2:1 (1:0, 1:1)
17:30Ohrid - Struga Trim & Lum 0:2 (0:2, 0:0)
17:30Sloga Vinica - Makedonija GP 0:1 (0:0, 0:1)
17:30St. Liege - Reims 3:0 (2:0, 1:0)
17:30Utrecht - AZ Alkmaar 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Belasica - Kozuv Gevgelija 6:0 (2:0, 4:0)
18:00Brezice - NK Krka 2:3 (0:3, 2:0)
18:00Caen - Le Havre 1:2 (1:1, 0:1)
18:00Cham - Rotkreuz 3:0  
18:00Doxa - AEL Limassol 1:1  
18:00Eintracht Frankfurt - Monaco 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Ermis - Paralimni 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Guingamp - Niort CAN.  
18:00Horitschon - Traiskirchen 2:2  
18:00Jeunesse Esch - Differdange 3:2 (1:2, 2:0)
18:00Kagran - SV Gablitz 8:4 (4:1, 4:3)
18:00Mladost Petrinja - Bjelovar 2:2 (1:0, 1:2)
18:00MOL Fehervar - Mura 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Nancy - Strasbourg CAN.  
18:00Paris FC - Red Star 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Puskas Academy - Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Rabotnicki - Borec 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Rennes - Angers 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Rodez - Clermont 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Sedan - Creteil ABN. (0:0, 0:0)
18:00Stadlau - Wiener Linien 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Stammersdorf - Gersthofer 9:0 (3:0, 6:0)
18:00St Etienne - Bordeaux 4:2 (2:1, 2:1)
18:00St. Polten - Lisen 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Tsarsko Selo - Strumska Slava 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Villefranche - Troyes 0:2 (0:2, 0:0)
18:00Zdralovi - Vrbovec 2:1 (0:0, 2:1)
18:30Hajduk Split 2 - Zagora 2:1 PEN. (1:0, 0:1, 0:0, 6:5)
18:30Zilina - Puchov 5:2 (2:1, 3:1)
19:00Bastia - Montpellier 2:2 (0:1, 2:1)
19:00Chambly - Amiens 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Maribor - Beltinci 8:1 (2:1, 6:0)
19:00Tubize - Schaerbeek-Evere 3:0 (2:0, 1:0)
19:00Wals-Grunau - Eugendorf 1:0 (0:0, 1:0)
19:30Bregalnica Stip - Shkendija 0:2 (0:0, 0:2)
19:30Dessel - Witgoor Sport CAN.  
20:00Groningen - Heracles 1:0 (0:0, 1:0)
20:30Goias - Cuiaba Esporte 0:2 (0:2, 0:0)
20:30RAAL La Louviere - Stade Brainois 1:0 (0:0, 1:0)
22:00Alianza Lima - Dep. Municipal 1:1 (0:0, 1:1)
00:00Botafogo RJ - Fluminense 1:1 (0:0, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly Women    
01.08.2020
12:00FK Pardubice W - Medyk Konin W 0:2 (0:1, 0:1)
13:00AZS Wroclaw W - Rekord Bielsko-Biala W 3:2 (0:0, 3:2)
13:30Czarni Sosnowiec W - UKS SMS Lodz W 3:2 (0:1, 3:1)
13:30Sturm Graz W - MB Tabor W 7:0 (3:0, 4:0)
14:00Plzen W - Medyk Konin W 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Sparta Prague W - Ferencvaros W 3:1 (2:0, 1:1)
16:00FK Pardubice W - Plzen W 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Fleury 91 W - RSC Anderlecht W 3:4 (0:2, 3:2)
17:00Sand W - Young Boys W 3:0 (2:0, 1:0)
18:00PSV W - Gent W CAN.  
ZambiaZambia: Super League    
15:00NAPSA Stars - Buildcon 2:0 (1:0, 1:0)
01.08.2020
13:00Lusaka Dynamos - ZESCO 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Lumwana Radiants - Kabwe 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Red Arrows - Nkana 2:2 (1:0, 1:2)