Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
  • Show:
AlbaniaAlbania: Superliga    
17:00Kukesi - Bylis 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Vllaznia - Teuta 0:3 (0:1, 0:2)
20:00Skenderbeu - KF Tirana 1:2 (1:0, 0:2)
AlbaniaAlbania: First Division    
17:00Apolonia Fier - Besa Kavaje 8:5 (3:1, 5:4)
17:00Beselidhja Lezha - Korabi Peshkopi 2:2 (0:1, 2:1)
17:00Erzeni - Kastrioti 2:2 (0:0, 2:2)
17:00Lushnja - Pogradeci 3:2 (2:1, 1:1)
ArmeniaArmenia: Premier League    
15:30Alashkert - Noah 0:1 (0:0, 0:1)
15:30Lori - Ararat-Armenia 2:1 (0:1, 2:0)
17:30Urartu - Pyunik Yerevan 0:1 (0:1, 0:0)
ArmeniaArmenia: First League    
15:30Aragats - Sevan 4:3  
15:30FC Van - Masis 4:0 (1:0, 3:0)
15:30Torpedo Yerevan - Ani Yerevan 12:0 (3:0, 9:0)
16:00Ararat Yerevan 2 - Shirak Gyumri 2 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Lokomotiv Yerevan - Pyunik Yerevan II 7:0 (4:0, 3:0)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
07:00Monaro Panthers - Gungahlin POSTP.  
07:00Tigers FC - Canberra Olympic POSTP.  
07:00Tuggeranong Utd - Canberra FC POSTP.  
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
06:30Edgeworth E. - Broadmeadow CAN.  
06:30Weston Workers - Lambton J. CAN.  
AustraliaAustralia: NPL NSW    
07:00Blacktown City - Druitt Town Rangers POSTP.  
07:00North Shore Mariners - Rockdale City Suns POSTP.  
08:00Sydney Olympic - Sydney Utd POSTP.  
10:30Sydney FC U21 - Wollongong Wolves POSTP.  
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
07:00St Albans - Port Melbourne Sharks POSTP.  
09:00Heidelberg Utd - Melbourne Knights POSTP.  
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
17:00LASK - Wolfsberger AC 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Salzburg - Hartberg 3:0 (1:0, 2:0)
19:30Sturm Graz - Rapid Vienna 2:3 (2:0, 0:3)
30.06.2020
20:30Admira - St. Polten 0:3 (0:0, 0:3)
20:30Altach - Austria Vienna 1:2 (1:0, 0:2)
20:30Mattersburg - Tirol 4:1 (2:0, 2:1)
AustriaAustria: 2. Liga    
10:30Vorwarts Steyr - A. Klagenfurt 1:2 (1:2, 0:0)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
30.06.2020
13:00Gabala - Sabail CAN.  
13:00Keshla - Neftci Baku CAN.  
13:00Qarabag - Zira CAN.  
13:00Sabah Baku - Sumqayit CAN.  
BangladeshBangladesh: Premier League    
13:30Bangladesh Police - Brothers U. CAN.  
13:30Abahani Chittagong - Abahani Limited CAN.  
13:30Baridhara - Rahmatgonj MFS CAN.  
13:30Bashundara Kings - Mohammedan CAN.  
30.06.2020
13:30Saif Sporting Club - Arambagh CAN.  
13:30Sheikh Russel - Sheikh Jamal CAN.  
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
15:00Zhodino - Vitebsk 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Rukh Brest - Belshina 3:0 (3:0, 0:0)
19:00Gorodeja - Isloch 0:2 (0:1, 0:1)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
16:00Lokomotiv Gomel - FC Slonim 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Arsenal Dzyarzhynsk - Orsha 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Krumkachy - Lida 2:2 (0:1, 2:1)
BelarusBelarus: Division 2 - Group B    
17:00Dnepr Rogachev - Dnepr Mogilev 1:5 (1:3, 0:2)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
12:00Minsk 2 - Sachter Soligorsk 2 3:0 (1:0, 2:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Women    
13:00Din. Minsk W - Belarus U19 W 8:0 (4:0, 4:0)
15:00Neman W - Bobruichanka W 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Dnepr Mogilev W - Minsk FK W 0:9 (0:4, 0:5)
16:00Zorka-BDU W - Botsor Brest W 7:0 (4:0, 3:0)
BrazilBrazil: Serie A    
21:00Atletico GO - Atletico-MG POSTP.  
21:00Botafogo RJ - Santos POSTP.  
21:00Bragantino - Ceara POSTP.  
21:00Corinthians - Bahia POSTP.  
21:00Coritiba - Vasco POSTP.  
21:00Flamengo RJ - Goias POSTP.  
21:00Fortaleza - Internacional POSTP.  
21:00Gremio - Palmeiras POSTP.  
21:00Sao Paulo - Athletico-PR POSTP.  
21:00Sport Recife - Fluminense POSTP.  
BrazilBrazil: Serie B    
30.06.2020
21:00Botafogo SP - CRB POSTP.  
21:00Brasil de Pelotas - Parana POSTP.  
21:00Chapecoense-SC - America MG POSTP.  
21:00Cruzeiro - Avai POSTP.  
21:00CSA - Juventude POSTP.  
21:00Figueirense - Guarani POSTP.  
21:00Operario - Cuiaba Esporte POSTP.  
21:00Ponte Preta - Confianca POSTP.  
21:00Sampaio Correa - Nautico POSTP.  
21:00Vitoria - Oeste POSTP.  
BrazilBrazil: Serie C    
22:00Botafogo PB - Paysandu PA POSTP.  
22:00Criciuma - EC Sao Jose POSTP.  
22:00Imperatriz - Ferroviario POSTP.  
22:00Remo - Manaus POSTP.  
22:00Santa Cruz - Jacuipense POSTP.  
22:00Sao Bento - Boa POSTP.  
22:00Tombense - Londrina POSTP.  
22:00Vila Nova FC - Treze PB POSTP.  
22:00Volta Redonda - Brusque POSTP.  
22:00Ypiranga FC - Ituano POSTP.  
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
16:00Botafogo RJ - Cabofriense 6:2 (2:0, 4:2)
20:15Madureira - Resende 0:2 (0:0, 0:2)
21:00Vasco - Macae 3:1 (3:1, 0:0)
00:00Fluminense - Volta Redonda 0:3 (0:1, 0:2)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
20:00Beroe - Levski Sofia 1:2 (1:1, 0:1)
17:45Dunav Ruse - Botev Vratsa 1:3 (0:1, 1:2)
20:00Arda - Botev Plovdiv 1:0 (0:0, 1:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
21:00York 9 - Pacific FC POSTP.  
23:00Edmonton - Valour POSTP.  
ChinaChina: Super League    
08:30Hebei - Shanghai SIPG POSTP.  
12:35Beijing Guoan - Chongqing Lifan POSTP.  
12:35Shandong Luneng - Guangzhou Evergrande POSTP.  
13:35Jiangsu Suning - Qingdao Huanghai POSTP.  
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
30.06.2020
04:30Saprissa - Alajuelense 1:0 (0:0, 1:0)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
30.06.2020
18:55Lok. Zagreb - Varazdin 2:0 (1:0, 1:0)
18:55Slaven Belupo - Istra 1961 3:0 (3:0, 0:0)
21:05Gorica - Hajduk Split 3:1 (2:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
14:30Opava - Pribram 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Sigma Olomouc - Karvina 3:1 (2:0, 1:1)
14:30Teplice - Zlin 4:1 (1:1, 3:0)
16:30Plzen - Sparta Prague 2:1 (0:0, 2:1)
19:00Slavia Prague - Jablonec 4:0 (2:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
17:00Brno - Zizkov 6:1 (4:1, 2:0)
17:00Prostejov - Hradec Kralove 2:1 (0:1, 2:0)
17:00Usti nad Labem - Trinec 3:3 (2:1, 1:2)
17:00Vitkovice - Lisen 2:2 (0:1, 2:1)
17:00Vlasim - Vysehrad 1:1 (1:0, 0:1)
18:00FK Pardubice - Jihlava 2:1 (2:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (HKK)    
30.06.2020
14:30Sobotka - Trutnov B CAN.  
DenmarkDenmark: Superliga    
14:00Randers FC - Horsens 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Hobro - Esbjerg 2:1 (0:1, 2:0)
18:00Nordsjaelland - Brondby 0:2 (0:1, 0:1)
20:00FC Copenhagen - Midtjylland 1:2 (0:1, 1:1)
19:00Odense - Lyngby 3:1 (0:1, 3:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
13:00F. Amager - Roskilde 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Nykobing - Hvidovre 1:1 (1:1, 0:0)
30.06.2020
18:00Koge - Vejle 2:1 (0:0, 2:1)
19:00Kolding IF - Skive 2:1 (0:1, 2:0)
19:00Naestved - Viborg 2:2 (1:2, 1:0)
DenmarkDenmark: Elitedivisionen Women    
14:00B93 W - Vildbjerg W 5:2 (2:1, 3:1)
14:00Koge W - Aalborg W 3:1 (2:1, 1:0)
14:00Odense Q W - BSF W 6:0 (1:0, 5:0)
EcuadorEcuador: Serie B    
22:00Atl. Porteno - Ind. Juniors POSTP.  
22:00Fuerza A. - America de Quito POSTP.  
22:00Gualaceo - Chacaritas POSTP.  
22:00Manta - Nueve de Octubre POSTP.  
22:00Santa Rita - Santo Domingo POSTP.  
EnglandEngland: Premier League    
17:30Watford - Southampton 1:3 (0:1, 1:2)
21:00Crystal Palace - Burnley 0:1 (0:0, 0:1)
30.06.2020
21:15Brighton - Manchester Utd 0:3 (0:2, 0:1)
EnglandEngland: Championship    
13:00Bristol City - Sheffield Wed 1:2 (0:1, 1:1)
15:15Nottingham - Huddersfield 3:1 (1:0, 2:1)
30.06.2020
18:00Millwall - Swansea 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Barnsley - Blackburn 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Cardiff - Charlton 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Reading - Brentford 0:3 (0:1, 0:2)
19:30QPR - Fulham 1:2 (1:1, 0:1)
20:45Leeds - Luton 1:1 (0:0, 1:1)
20:45Wigan - Stoke 3:0 (1:0, 2:0)
EnglandEngland: League Two    
20:30Exeter - Northampton 0:4 (0:2, 0:2)
EnglandEngland: FA Cup    
14:00Sheffield Utd - Arsenal 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Leicester - Chelsea 0:1 (0:0, 0:1)
19:30Newcastle - Manchester City 0:2 (0:1, 0:1)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
30.06.2020
18:00Legion - Tallinna Kalev 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Flora - Narva 3:1 (1:0, 2:1)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
18:00Flora U21 - JK Jarve 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Maardu - Levadia U21 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Parnu - Nomme Utd 1:3 (0:2, 1:1)
18:00Vandra Vaprus - Elva 2:3 (2:1, 0:2)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
16:00IF Fuglafjordur - TB Tvoroyri 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Skala Itrottarfelag - HB Torshavn 1:3 (1:0, 0:3)
16:00Vikingur - Klaksvik 1:2 (1:0, 0:2)
18:00AB Argir - NSI Runavik 2:3 (1:1, 1:2)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
14:00Kultsu - NJS CAN.  
16:00Honka Akatemia - PK-35 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Kultsu - Keski-Uusimaa 4:3 (2:1, 2:2)
16:00NJS - PEPO 3:0 (0:0, 3:0)
17:30MiPK - Kiffen 0:3 (0:2, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
14:00Espoo - P-Iirot Rauma 2:0 (1:0, 1:0)
14:00PIF Pargas - GrIFK 4:0 (3:0, 1:0)
16:00GrIFK - SalPa CAN.  
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
14:00GBK Kokkola - Kemi City 3:1 (2:0, 1:1)
14:00OLS Oulu - JJK Jyvaskyla 1:1 (1:0, 0:1)
FinlandFinland: Suomen Cup    
15:00Inter Turku - Lahti 5:0 (1:0, 4:0)
FinlandFinland: Kansallinen Liiga Women    
14:00Ilves W - TiPS W 0:1 (0:1, 0:0)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga    
19:00Torpedo Kutaisi - Chikhura 2:2 (0:1, 2:1)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2    
13:00Dusheti - Rustavi POSTP.  
13:00Merani Martvili - Gagra POSTP.  
13:00Shevardeni Tbilisi - Samgurali POSTP.  
13:00Shukura - WIT Georgia POSTP.  
13:00Zugdidi - Bolnisi POSTP.  
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
15:30Arminia Bielefeld - Heidenheim 3:0 (2:0, 1:0)
15:30Greuther Furth - Karlsruher 1:2 (1:1, 0:1)
15:30Hamburger SV - Sandhausen 1:5 (0:2, 1:3)
15:30Hannover - Bochum 2:0 (1:0, 1:0)
15:30Holstein Kiel - Nurnberg 1:1 (0:1, 1:0)
15:30Regensburg - Aue 1:2 (1:1, 0:1)
15:30SG Dynamo Dresden - VfL Osnabruck 2:2 (1:0, 1:2)
15:30Stuttgart - Darmstadt 1:3 (1:1, 0:2)
15:30Wehen - St. Pauli 5:3 (3:2, 2:1)
GermanyGermany: 3. Liga    
13:00Meppen - Ingolstadt 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Magdeburg - Grossaspach 0:1 (0:0, 0:1)
GermanyGermany: Regionalliga Play Offs    
30.06.2020
16:00Verl - Lokomotive Leipzig 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Bundesliga Women    
14:00Frankfurt W - Freiburg W 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Jena W - Duisburg W 0:2 (0:2, 0:0)
14:00Koln W - Sand W 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Potsdam W - Hoffenheim W 2:1 (1:1, 1:0)
14:00SGS Essen W - Bayern Munich W 0:3 (0:1, 0:2)
14:00Wolfsburg W - Bayer Leverkusen W 5:0 (3:0, 2:0)
GreeceGreece: Super League    
18:15Aris - PAOK 0:2 (0:2, 0:0)
18:30Panetolikos - Asteras Tripolis 1:1 (1:1, 0:0)
20:30AEK Athens FC - Olympiacos Piraeus 1:2 (0:2, 1:0)
18:30Volos - Lamia 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Atromitos - AEL Larissa 3:0 (1:0, 2:0)
GreeceGreece: Super League 2    
18:00Apollon Larissa - Platanias FC CAN.  
18:00Apollon Pontou - Levadiakos CAN.  
18:00Dramas - Kerkyra CAN.  
18:00Karaiskakis - Giannina CAN.  
18:00PAE Chania - Ergotelis CAN.  
18:00Smyrnis - Panachaiki CAN.  
IcelandIceland: Pepsideild    
21:15Akranes - KR Reykjavik 1:2 (0:0, 1:2)
21:15Kopavogur - Valur 0:4 (0:3, 0:1)
21:15Breidablik - Fjolnir 3:1 (1:0, 2:1)
21:15Fylkir - Grotta 2:0 (0:0, 2:0)
21:15Vikingur Reykjavik - Hafnarfjordur 4:1 (3:0, 1:1)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
16:00Grindavik - Throttur 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Leiknir - Vestri 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Afturelding - Vestmannaeyjar 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Leiknir F. - Thor Akureyri 2:3 (1:2, 1:1)
18:00Magni - Fram 1:2 (1:2, 0:0)
18:00Olafsvik - Keflavik 0:4 (0:0, 0:4)
IcelandIceland: Urvalsdeild Women    
30.06.2020
20:00IBV Vestmannaeyjar W - Valur W 1:3 (0:1, 1:2)
20:00Thor/KA W - Fylkir W POSTP.  
21:15Throttur W - Breidablik W POSTP.  
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
10:30Persija Jakarta - Bali United POSTP.  
13:30Persebaya - Persib Bandung POSTP.  
13:30Persela Lamongan - Barito Putera POSTP.  
30.06.2020
13:30TIRA Persikabo - Persik Kediri POSTP.  
IranIran: Persian Gulf Pro League    
17:45Tractor - Nassaji Mazandaran 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Shahr Khodrou - Zob Ahan 2:1 (1:1, 1:0)
18:30Paykan - Persepolis 1:3 (0:1, 1:2)
18:30Sanat Naft - Pars Janoobi Jam 2:0 (1:0, 1:0)
18:30Shahin Bushehr - Naft M.I.S 2:2 (0:1, 2:1)
18:15Sepahan - Gol Gohar 2:0 (2:0, 0:0)
18:30Esteghlal F.C. - Saipa 1:1 (1:1, 0:0)
18:30Foolad - Machine Sazi 2:1 (1:1, 1:0)
IranIran: Division 1    
30.06.2020
16:45Arman Gohar - Navad Urmia 2:0 (1:0, 1:0)
16:45Mes Kerman - Mes Rafsanjan 0:0 (0:0, 0:0)
16:55Gol Reyhan Alborz - Fajr Sepasi 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Qashqai Shiraz - Sepidrood Rasht 1:0 (0:0, 1:0)
17:20Rayka Babol - Niroye Zamini 1:1 (0:0, 1:1)
17:20Sorkhpooshan Pakdasht - Esteghlal Khuzestan 0:1 (0:0, 0:1)
17:25Aluminium Arak - Shahrdari Tabriz 7:0 (2:0, 5:0)
17:30Damash - Khooshe Talaee 0:1 (0:0, 0:1)
17:30Malavan - Baderan Tehran 2:0 (0:0, 2:0)
IrelandIreland: Premier Division    
20:45Bohemians - Shelbourne POSTP.  
20:45Sligo Rovers - Shamrock Rovers POSTP.  
20:45St. Patricks - Cork City POSTP.  
20:45Waterford - Derry City POSTP.  
21:00Finn Harps - Dundalk POSTP.  
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
19:45Hapoel Haifa - Beitar Jerusalem 0:0 (0:0, 0:0)
20:00Bnei Yehuda - Kiryat Shmona 2:0 (0:0, 2:0)
20:00Hapoel Kfar Saba - Nes Tziona 0:1 (0:1, 0:0)
20:00Netanya - Ashdod 2:5 (1:3, 1:2)
30.06.2020
19:15Hapoel Tel Aviv - H. Beer Sheva 1:0 (0:0, 1:0)
IsraelIsrael: Leumit League    
16:30Maccabi Petah Tikva - Hap. Ramat Gan 0:3 (0:0, 0:3)
19:30Hapoel Katamon - Sakhnin 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Hapoel Petah Tikva - Hapoel Afula 1:4 (0:1, 1:3)
19:30H. Ironi Rishon - Beitar Tel Aviv 0:2 (0:0, 0:2)
19:30M. Nazareth - Ashkelon 2:0 (0:0, 2:0)
19:30Nof Hagalil - H. Akko 0:2 (0:2, 0:0)
19:30Ramat Hasharon - MS Kafr Qasim 2:4 (2:1, 0:3)
IsraelIsrael: Liga Alef - Promotion Play Offs    
30.06.2020
19:30Hapoel Kaukab - H. Marmorek 1:2 (1:1, 0:1)
ItalyItaly: Serie A    
17:15AC Milan - AS Roma 2:0 (0:0, 2:0)
19:30Napoli - Spal 3:1 (2:1, 1:0)
19:30Sampdoria - Bologna 1:2 (0:0, 1:2)
19:30Sassuolo - Verona 3:3 (0:0, 3:3)
19:30Udinese - Atalanta 2:3 (1:1, 1:2)
21:45Parma - Inter 1:2 (1:0, 0:2)
30.06.2020
19:30Torino - Lazio 1:2 (1:0, 0:2)
21:45Genoa - Juventus 1:3 (0:0, 1:3)
ItalyItaly: Serie B    
18:45Salernitana - Cremonese 3:3 (0:1, 3:2)
21:00Ascoli - Crotone 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Benevento - Juve Stabia 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Chievo - Frosinone 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Cittadella - Perugia 2:0 (1:0, 1:0)
21:00Cosenza - Trapani 2:2 (1:2, 1:0)
21:00Livorno - Venezia 0:2 (0:2, 0:0)
21:00Pescara - Empoli 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Pordenone - Entella 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Spezia - Pisa 1:2 (1:1, 0:1)
ItalyItaly: Serie C - Promotion - Play Offs    
30.06.2020
20:30Catania - Virtus Francavilla 3:2 (1:2, 2:0)
20:30Catanzaro - Teramo 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Novara - AlbinoLeffe 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Alessandria - Pro Patria WO.  
20:45FeralpiSalo - Modena WO.  
20:45Padova - Sambenedettese 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Piacenza - Triestina WO.  
20:45Siena - Arezzo WO.  
ItalyItaly: Serie C - Play Out    
30.06.2020
17:30Imolese - ArzignanoChiampo 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Pergolettese - Pianese 3:3 (1:2, 2:1)
18:00Picerno - Rende 3:0 (2:0, 1:0)
18:30Ravenna - Fano 0:1 (0:1, 0:0)
19:00Sicula Leonzio - Bisceglie 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Giana Erminio - Olbia 1:1 (1:0, 0:1)
JapanJapan: J2 League    
11:00Kyoto - Iwata 2:0 (1:0, 1:0)
11:30Ryukyu - Avispa Fukuoka 1:1 (1:0, 0:1)
JapanJapan: J3 League    
11:30Toyama - Nagano 1:1 (1:0, 0:1)
12:00Kamatamare - G-Osaka U23 2:3 (0:1, 2:2)
KosovoKosovo: Superliga    
17:00Drenica - Trepca 89 2:4 (2:2, 0:2)
17:00Drita - Dukagjini 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Flamurtari - Ferizaj 3:2 (1:0, 2:2)
17:00FC Ballkani - Vushtrria 3:1 (2:0, 1:1)
17:00Gjilani - KF Llapi 2:2 (1:2, 1:0)
19:00Prishtina - Feronikeli 3:1 (2:1, 1:0)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
14:00Abdish-Ata - Alay Osh POSTP.  
14:00Kaganat - Kara Balta POSTP.  
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
17:00BFC Daugavpils - Metta/LU 4:2 (3:1, 1:1)
17:00Spartaks - Ventspils 1:3 (0:1, 1:2)
19:00Valmiera - Tukums 2000 2:0 (0:0, 2:0)
30.06.2020
17:00Jelgava - Riga FC 0:3 (0:1, 0:2)
19:00FK Liepaja - RFS 2:5 (2:3, 0:2)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
14:00Kauno Zalgiris - Suduva 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Riteriai - Zalgiris 0:7 (0:4, 0:3)
18:00FK Panevezys - Banga 2:1 (1:0, 1:1)
LithuaniaLithuania: Lithuanian Cup    
19:15Viltis Vilnius - Saned J. 11:0 (4:0, 7:0)
17:00Vidzgiris Alytus - Minija 2:6 (1:1, 1:5)
18:00Babrungas - Tauras Taurage 2:1 (0:0, 2:1)
30.06.2020
15:00Vilniaus Vytis - Dziugas Telsiai 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Silas - BFA Vilnius 2:3 (1:1, 1:2)
18:00Utenis - Sveikata 0:2 (0:2, 0:0)
18:45FSK Radviliskis - Jonava 1:5 (1:2, 0:3)
19:00Dainava Alytus - FK Atmosfera 3:0 (1:0, 2:0)
MalawiMalawi: Super League    
14:30MAFCO - Kamuzu Barracks POSTP.  
14:30Mighty Wanderers - Mighty Tigers POSTP.  
14:30Red Lions - Moyale Barracks POSTP.  
14:30TN Stars - Blue Eagles POSTP.  
MoldovaMoldova: Moldovan Cup    
30.06.2020
20:00Petrocub - Sfintul 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 5:3)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
30.06.2020
20:00Buducnost - OFK Petrovac 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Grbalj - Kom Podgorica 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Iskra - Zeta 3:1 (1:1, 2:0)
20:00Sutjeska - Rudar 2:0 (2:0, 0:0)
20:00Titograd - FK Podgorica 0:0 (0:0, 0:0)
MontenegroMontenegro: Druga Liga    
18:00Arsenal Tivat - Jedinstvo 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Decic - Otrant 4:0 (1:0, 3:0)
18:00Drezga - Lovcen 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Jezero - Bokelj 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Mornar Bar - Ibar 2:0 (0:0, 2:0)
NorwayNorway: Eliteserien    
18:00Bodo/Glimt - Sarpsborg 08 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Mjondalen - Kristiansund 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Molde - Stabaek 4:1 (1:0, 3:1)
18:00Sandefjord - Haugesund 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Stromsgodset - Aalesund 1:1 (0:1, 1:0)
20:30Brann - Rosenborg 1:2 (1:1, 0:1)
PolandPoland: Ekstraklasa    
15:00Jagiellonia - Lechia Gdansk 1:2 (1:0, 0:2)
17:30Slask Wroclaw - Lech Poznan 2:2 (0:1, 2:1)
18:00Cracovia - Pogon Szczecin 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: Division 1    
12:40Suwalki - GKS Belchatow 2:4 (0:3, 2:1)
15:10Podbeskidzie - Stomil Olsztyn 2:0 (0:0, 2:0)
30.06.2020
15:00Odra Opole - Chojniczanka 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Sandecja Nowy S. - Zaglebie Sosnowiec 1:1 (0:1, 1:0)
17:40Warta Poznan - Chrobry Glogow 1:2 (0:0, 1:2)
20:40GKS Jastrzebie - Stal Mielec 1:2 (0:1, 1:1)
PolandPoland: Division 2    
13:05Polkowice - Widzew Lodz 4:3 (4:2, 0:1)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
22:00Boavista - Santa Clara 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Aves - Moreirense 0:1 (0:0, 0:1)
19:00Maritimo - Benfica 2:0 (0:0, 2:0)
22:15Ferreira - FC Porto 0:1 (0:1, 0:0)
30.06.2020
18:00Famalicao - Portimonense 0:1 (0:1, 0:0)
20:15Vitoria Guimaraes - Vitoria Setubal 2:0 (1:0, 1:0)
22:30Rio Ave - Braga 4:3 (3:2, 1:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
16:00Din. Bucuresti - FC Voluntari 0:1 (0:0, 0:1)
19:00CFR Cluj - U Craiova 2:3 (0:1, 2:2)
19:00Astra - FCSB 3:2 (1:2, 2:0)
30.06.2020
19:00Poli Iasi - FC Hermannstadt 2:3 (2:1, 0:2)
RussiaRussia: Premier League    
15:30Ural - Tambov 2:1 (1:0, 1:1)
30.06.2020
17:00Lokomotiv Moscow - FK Krylya Sovetov Samara 1:1 (0:1, 1:0)
19:30CSKA Moscow - Spartak Moscow 2:0 (1:0, 1:0)
ScotlandScotland: SWPL 1 Women    
15:00Celtic W - Rangers W POSTP.  
15:00Forfar Farmington W - Spartans W POSTP.  
15:00Hibernian W - Glasgow City W POSTP.  
15:00Motherwell W - Hearts W POSTP.  
SingaporeSingapore: Premier League    
11:30Geylang - DPMM POSTP.  
11:30Young Lions - Lion City POSTP.  
13:45Tampines - Albirex Niigata POSTP.  
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
18:00Ruzomberok - Zilina 2:1 (1:0, 1:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
18:00Mura - Domzale 0:1 (0:0, 0:1)
20:45O. Ljubljana - Maribor 1:0 (0:0, 1:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
11:00Ulsan Hyundai - Jeonbuk 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Suwon Bluewings - Sangju Sangmu 0:1 (0:0, 0:1)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
09:00Jeju Utd - Gyeongnam 1:1 (1:1, 0:0)
11:00Jeonnam - Suwon City 1:2 (0:0, 1:2)
12:00Bucheon FC 1995 - Seoul E. 2:3 (1:0, 1:3)
South KoreaSouth Korea: WK League Women    
12:00Boeun Sangmu W - Gumi Sportstoto W 0:2 (0:0, 0:2)
12:00Gyeongju W - Seoul W 4:1 (2:1, 2:0)
12:00Hwacheon W - Suwon FMC W 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Incheon Hyundai Steel W - Changnyeong W 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: LaLiga    
14:00Levante - Betis 4:2 (2:0, 2:2)
17:00Villarreal - Valencia 2:0 (2:0, 0:0)
19:30Granada CF - Eibar 1:2 (0:1, 1:1)
22:00Espanyol - Real Madrid 0:1 (0:1, 0:0)
22:00Getafe - Real Sociedad 2:1 (1:0, 1:1)
30.06.2020
19:30Mallorca - Celta Vigo 5:1 (3:0, 2:1)
21:00Leganes - Sevilla 0:3 (0:2, 0:1)
22:00Barcelona - Atl. Madrid 2:2 (1:1, 1:1)
SpainSpain: LaLiga2    
17:00Gijon - Lugo 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Mirandes - Almeria 2:2 (1:2, 1:0)
19:30Malaga - Girona 2:0 (1:0, 1:0)
19:30Numancia - R. Oviedo 1:0 (1:0, 0:0)
21:45Fuenlabrada - Extremadura UD 1:1 (1:1, 0:0)
21:00Alcorcon - Rayo Vallecano 3:2 (1:1, 2:1)
21:45Zaragoza - Huesca 0:1 (0:0, 0:1)
30.06.2020
19:30Tenerife - Dep. La Coruna 1:1 (0:0, 1:1)
21:45Elche - Cadiz CF 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Allsvenskan    
14:30Djurgarden - Kalmar 5:0 (4:0, 1:0)
14:30Mjallby - Hammarby 2:1 (0:1, 2:0)
14:30Sirius - Goteborg 2:2 (1:1, 1:1)
17:30AIK - Malmo FF 2:2 (1:0, 1:2)
17:30Elfsborg - Orebro 1:1 (0:1, 1:0)
19:00Hacken - Helsingborg 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Varbergs - Falkenbergs 3:1 (2:0, 1:1)
SwedenSweden: Superettan    
14:30Degerfors - Norrby 0:1 (0:1, 0:0)
14:30GAIS - Brage 0:1 (0:1, 0:0)
17:30Ljungskile - Trelleborgs 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
14:00Brommapojkarna - Team TG FF 3:3 (0:1, 3:2)
18:00Sollentuna - IFK Lulea 2:1 (1:1, 1:0)
30.06.2020
19:00Sylvia - Karlstad 3:1 (2:1, 1:0)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
13:00Linkoping City - Motala 2:0 (0:0, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
13:00Notvikens IK - Stode POSTP.  
13:00Ytterhogdals - Pitea 2:3 (2:0, 0:3)
14:00IFK Ostersund - Sandviks POSTP.  
15:00IFK Umea - IFK Ostersund 2:3 (1:2, 1:1)
19:30Notvikens IK - Skelleftea 3:0 (2:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
16:00Onsala - Vinbergs POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
16:30Gute - IFK Eskilstuna 1:2 (0:1, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
18:00Lidkopings FK - Carlstad POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Ostra Gotaland    
15:00Syrianska - Husqvarna 1:3 (0:1, 1:2)
15:00Tord - IFK Karlshamn 2:2 (2:2, 0:0)
15:00Tord - Osterlen FF POSTP.  
16:00Kristianstads - Syrianska POSTP.  
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
15:00Goteborg W - Kristianstads W 5:1 (1:0, 4:1)
SwedenSweden: Elitettan Women    
13:00Sunnana W - IF Brommapojkarna W 1:2 (1:1, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
16:00Basel - Sion 2:0 (0:0, 2:0)
16:00St. Gallen - Thun 3:2 (3:0, 0:2)
16:00Zurich - Lugano 1:0 (0:0, 1:0)
30.06.2020
20:30Servette - Young Boys 1:1 (0:0, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
30.06.2020
18:15Schaffhausen - Vaduz 2:2 (2:1, 0:1)
18:15Winterthur - Aarau 5:2 (5:1, 0:1)
20:30Grasshoppers - Wil 4:1 (1:1, 3:0)
20:30Lausanne - Lausanne Ouchy 0:0 (0:0, 0:0)
SyriaSyria: Premier League    
16:00Al-Ittihad - Al Wahda 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Al Shorta - Al-Sahel 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Al Taliya - Al Jazira 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Foutoua - Al Karamah 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Hottin - Al Jaish 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Jableh - Tishreen 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Wathbah - Al Nawaeir 2:0 (1:0, 1:0)
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
14:30Khujand - Istiqlol Dushanbe 1:3 (1:1, 0:2)
14:30Regar-TadAZ - Dushanbe 83 1:2 (0:1, 1:1)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
15:00Mbao - Polisi Tanzania 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Tanzania Prisons - Simba 0:0 (0:0, 0:0)
ThailandThailand: Thai League 1    
13:00Pathum United - Prachuap POSTP.  
13:00Suphanburi - Chiangrai Utd POSTP.  
14:00Bangkok Utd - Muang Thong Utd POSTP.  
14:00Chonburi - Buriram POSTP.  
ThailandThailand: Thai League 2    
13:00Khonkaen FC - Phrae POSTP.  
13:00Nong Bua Pitchaya - Ranong POSTP.  
14:00Ayutthaya Utd - Khonkaen Utd. POSTP.  
14:00Samut Sakhon - Kasetsart POSTP.  
TunisiaTunisia: Ligue 2    
14:00AS Marsa - Gafsa CAN.  
14:00ES Djerba - Kasserine CAN.  
14:00Hamam-Sousse - Oued Ellil CAN.  
14:00Menzel Bourguiba - Sporting Ben Arous CAN.  
14:00Menzel Bouzelfa - AS Djerba CAN.  
14:00Msaken - Olympique Beja CAN.  
14:00Rades - Sbikha CAN.  
14:00Rejiche - SS Sfaxien CAN.  
14:00Sfax Railways - Gabes CAN.  
14:00Sidi Bouzid - Ariana CAN.  
14:00Stade Gabesien - Jendouba Sport CAN.  
14:00Zarzis - CO Medenine CAN.  
21:00Gafsa - Rejiche CAN.  
TurkeyTurkey: Super Lig    
17:30Rizespor - Denizlispor 2:2 (1:2, 1:0)
17:30Sivasspor - Kayserispor 0:2 (0:1, 0:1)
20:00Basaksehir - Galatasaray 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Gaziantep - Antalyaspor 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Genclerbirligi - Kasimpasa 0:2 (0:1, 0:1)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
16:30Hatayspor - Balikesirspor 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Akhisarspor - Umraniyespor 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Karagumruk - Istanbulspor AS 1:0 (0:0, 1:0)
30.06.2020
16:30Keciorengucu - Menemen Bld. 2:1 (0:1, 2:0)
18:00Adanaspor AS - Altinordu 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Giresunspor - Bursaspor 0:1 (0:0, 0:1)
UkraineUkraine: Premier League    
16:00Mariupol - Dnipro-1 2:1 (2:0, 0:1)
18:30Desna - Dyn. Kyiv 3:2 (2:1, 1:1)
18:30Vorskla Poltava - Olimpik Donetsk 0:0 (0:0, 0:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
15:00Mykolaiv - Rukh Lviv 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Kramatorsk - Kremin 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Cherkashchyna - Metalist 1925 1:4 (0:1, 1:3)
17:00Hirnyk-Sport - Balkany 4:0 (1:0, 3:0)
17:00MFC Metalurh - Ahrobiznes Volochysk 1:3 (0:1, 1:2)
17:00Minaj - Inhulets 1:1 (1:0, 0:1)
30.06.2020
17:00Prykarpattya - Ch. Odessa 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Volyn Lutsk - Obolon Kyiv 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: USL League One    
00:30Richmond Kickers - Orlando City B POSTP.  
02:00Forward Madison - Fort Lauderdale POSTP.  
02:00Union Omaha - New England II POSTP.  
02:30North Texas - Greenville POSTP.  
04:30Tucson - Chattanooga Red Wolves POSTP.  
USAUSA: USL League Two    
00:00AC Connecticut - Boston Bolts CAN.  
00:00St. Louis Lions - Chicago United CAN.  
01:00Flint City - Louisville City U23 CAN.  
01:00Lehigh Valley - Ocean City CAN.  
01:00Lionsbridge - North Carolina Fusion U23 CAN.  
01:00Ocean City - Lehigh Valley CAN.  
01:00The Villages - Miami City CAN.  
01:00Tobacco Road - North Carolina FC U23 CAN.  
01:30Bantams - Asheville City CAN.  
01:30East Atlanta - Peachtree City MOBA CAN.  
01:30Peachtree City MOBA - East Atlanta CAN.  
01:30Southern Soccer Academy - Charlotte Independ. 2 CAN.  
02:00Cedar - Westchester CAN.  
02:00Euro New York - Long Island CAN.  
02:00Green Bay Voyageurs - Thunder Bay Chill CAN.  
02:30Menace - Kaw Valley CAN.  
20:00Manhattan - New York U23 CAN.  
21:00Ann Arbor - South Bend Lions CAN.  
22:00Golden State Force - Breakers FC CAN.  
23:00Dayton - Grand Rapids CAN.  
23:00Portland Phoenix - Seacoast Utd Phantoms CAN.  
23:00Sound FC - Lane United CAN.  
23:00TSS Rovers - Willamette CAN.  
00:00Green Bay Voyageurs - Manitoba CAN.  
00:00Philadelphia Lone Star - Reading CAN.  
01:00Virginia Beach - Wake FC CAN.  
02:00Corpus Christi FC - Brazos Valley Cavalry CAN.  
02:00Texas United - Houston FC CAN.  
30.06.2020
01:00Charlotte Eagles - Dalton CAN.  
02:00Chicago United - Thunder Bay Chill CAN.  
23:30Bermuda Bascome - Evergreen CAN.  
01:00The Villages - Weston CAN.  
01:00Tri-Cities - Tobacco Road CAN.  
02:00Chicago United - Thunder Bay Chill CAN.  
02:00Tormenta II - Charlotte Independ. 2 CAN.  
02:30Brazos Valley Cavalry - Mississippi Brilla CAN.  
04:00Southern California - Ventura CAN.  
USAUSA: USL Championship    
01:00Charleston - Charlotte Independ. CAN.  
01:00Louisville City - Philadelphia Union 2 CAN.  
01:00North Carolina - Loudoun CAN.  
02:30Austin Bold - Colorado Springs CAN.  
02:30Rio Grande - Las Vegas Lights CAN.  
03:30El Paso - Tacoma Defiance CAN.  
04:00Real Monarchs - Oklahoma City Energy CAN.  
02:00Saint Louis FC - Memphis CAN.  
03:00New Mexico - Tacoma Defiance CAN.  
USAUSA: NWSL Women    
02:00Chicago W - North Carolina Courage W POSTP.  
02:30Reign W - Sky Blue W POSTP.  
01:00Houston Dash W - Portland Thorns W POSTP.  
USAUSA: NWSL Challenge Cup Women    
04:00Chicago W - Washington Spirit W 1:2 (0:1, 1:1)
30.06.2020
18:30Houston Dash W - Utah Royals W 3:3 (1:1, 2:2)
04:00Reign W - Sky Blue W 0:0 (0:0, 0:0)
VietnamVietnam: V.League 1    
12:00BHTS Quang Nam - The Cong 0:3 (0:2, 0:1)
12:00Hai Phong - Gia Lai 0:0 (0:0, 0:0)
14:15Ho Chi Minh - Da Nang 2:2 (0:1, 2:1)
30.06.2020
12:00Thanh Hoa - Than Quang Ninh 2:0 (0:0, 2:0)
13:00Hong Linh Ha Tinh - Binh Duong 1:1 (1:1, 0:0)
13:00Nam Dinh - Song Lam Nghe An 3:0 (1:0, 2:0)
14:15Hanoi FC - Sai Gon FC 0:1 (0:0, 0:1)
VietnamVietnam: V.League 2    
12:00Hue - Can Tho 2:1 (1:1, 1:0)
12:00Long An - Ba Ria Vung Tau 0:1 (0:0, 0:1)
30.06.2020
11:30Binh Dinh - Dong Thap 2:1 (0:0, 2:1)
WorldWorld: Friendly International    
30.06.2020
12:00Finland U16 - Lithuania U16 CAN.  
WorldWorld: Club Friendly    
06:00Clarence Zebras - South Hobart 2:4  
10:00Taganrog - FC Akademia 9:1 (4:1, 5:0)
10:30Bohemians 1905 B - Benesov 4:1 (2:1, 2:0)
11:00Znamya Truda - Balashikha 4:3 (2:0, 2:3)
15:00Akron Togliatti - Saratov 0:0 (0:0, 0:0)
16:30FK Chayka - Urozhay 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Veles Moscow - Rodina Moscow 3:1 (0:0, 3:1)
10:00Omsk - Chertanovo M. 0:2  
16:00Khimki - Saturn Ramenskoye 3:0 (2:0, 1:0)
19:00AFA Olaine - Tente 0:3 (0:2, 0:1)
30.06.2020
16:00T. Moscow - Chertanovo M. 3:2 (1:1, 2:1)
17:00Mas Taborsko - Plzen B 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Tabor Sezana - Triestina 1:3 (0:2, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly Women    
18:00Kolbotn W - Ovrevoll Hosle W 3:1 (1:0, 2:1)