Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
AfricaAfrica: CAF Champions League    
01.02.2020
14:00Mamelodi Sundowns - Wydad 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Mazembe - ZESCO 3:1 (1:1, 2:0)
14:00Primeiro de Agosto - Zamalek 0:0 (0:0, 0:0)
14:00USM Alger - Petro Atletico 2:2 (1:0, 1:2)
17:00Kabylie - Esperance Tunis 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Raja Casablanca - AS Vita Club 1:0 (1:0, 0:0)
20:00Al-Hilal Omdurman - Al Ahly 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Etoile Sahel - Platinum 2:0 (0:0, 2:0)
AlbaniaAlbania: First Division    
01.02.2020
14:00Besa Kavaje - Iliria Kruja 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Beselidhja Lezha - Terbuni 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Devolli - Cerrik 2:1 (0:0, 2:1)
14:00Egnatia Rrogozhine - Koplik 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Kastrioti - Shkumbini Peqin CAN.  
14:00Korabi Peshkopi - Burreli 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Oriku - Lushnja 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Pogradeci - Elbasani 3:0 (1:0, 2:0)
AlbaniaAlbania: Albanian Cup    
14:00Bylis - Laci 2:0 (0:0, 2:0)
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
01.02.2020
15:00Mlila - MC Alger 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Constantine - Saoura 2:2 (0:2, 2:0)
17:45ASO Chlef - Magra 0:0 (0:0, 0:0)
18:45Bel Abbes - Oran 1:2 (1:1, 0:1)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
01.02.2020
11:00Paradou U21 - Biskra U21 3:0 (0:0, 3:0)
AlgeriaAlgeria: Ligue 2    
01.02.2020
15:00Arba - Harrach 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Arzew - ASM Oran 1:3 (0:2, 1:1)
15:00Bejaia - Amal Bou Saada 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Eulma - Saida 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Khroub - Tlemcen 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Medea - Annaba 2:0 (2:0, 0:0)
15:00Relizane - Skikda 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Tadjenant - MO Bejaia 3:2 (1:0, 2:2)
AngolaAngola: Girabola    
01.02.2020
15:00C.R.D. Libolo - Progresso 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Onze Bravos - Ferroviario do Huambo 3:0  
15:00Sporting de Cabinda - Primeiro de Maio CAN.  
15:30Interclube - Santa Rita 3:1  
ArgentinaArgentina: Superliga    
01:10Velez Sarsfield - Aldosivi 1:1 (1:0, 0:1)
01.02.2020
01:10Huracan - Gimnasia L.P. 1:1 (1:1, 0:0)
21:35Independiente - Rosario Central 5:0 (3:0, 2:0)
23:40Atl. Tucuman - Defensa y Justicia 1:1 (1:0, 0:1)
23:40Estudiantes L.P. - Union de Santa Fe 3:1 (1:0, 2:1)
01:45Argentinos Jrs - Racing Club 1:1 (1:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Primera B    
01.02.2020
21:00Colegiales - Almirante Brown 2:1 (1:0, 1:1)
21:00Deportivo Armenio - Talleres (R.E) 0:3 (0:1, 0:2)
21:00Tristan Suarez - UAI Urquiza 3:0 (1:0, 2:0)
ArgentinaArgentina: Primera C    
21:00El Porvenir - Midland 1:2 (0:0, 1:2)
21:00Ituzaingo - San Martin Burzaco 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Leandro N. Alem - Berazategui 3:3 (0:2, 3:1)
21:00Sportivo Italiano - Laferrere 1:1 (0:1, 1:0)
01.02.2020
21:00Argentino de Merlo - Central Cordoba 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Canuelas - Dep. Merlo 0:4 (0:2, 0:2)
21:00Deportivo Espanol - Club Lujan 1:1 (0:0, 1:1)
21:00General Lamadrid - Dock Sud 3:0 (0:0, 3:0)
21:00Victoriano A. - Real Pilar 1:2 (1:0, 0:2)
ArgentinaArgentina: Torneo Federal    
21:45San Martin Formosa - Defensores Belgrano VR 1:2 (0:2, 1:0)
01.02.2020
01:00Boca Unidos - Chaco For Ever 2:0 (0:0, 2:0)
01:00Sarmiento Resistencia - Central Norte 1:0 (0:0, 1:0)
22:00Douglas Haig - Crucero del Norte 2:0 (0:0, 2:0)
00:30Club A. Guemes - Sportivo Belgrano 2:0 (0:0, 2:0)
01:30Def. Pronunciamiento - Union Sunchales 3:2 (1:1, 2:1)
AustraliaAustralia: Y-League    
06:30Sydney FC U23 - Melbourne Victory U23 5:1 (2:1, 3:0)
AustraliaAustralia: A-League    
09:30Sydney FC - Brisbane Roar 1:0 (0:0, 1:0)
01.02.2020
07:00Newcastle Jets - Western United 0:0 (0:0, 0:0)
09:30Adelaide United - Melbourne City 3:1 (3:1, 0:0)
11:45Perth Glory - Melbourne Victory 2:2 (1:1, 1:1)
AustraliaAustralia: W-League    
01.02.2020
09:30Newcastle W - Adelaide W 2:0 (0:0, 2:0)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Champions League    
04:00Veitongo - Tupapa 2:2 (2:1, 0:1)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
01.02.2020
12:00Zira - Sabah Baku 2:0 (1:0, 1:0)
14:30Neftci Baku - Sumqayit 1:1 (0:1, 1:0)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:30Kortrijk - St. Liege 3:1 (0:0, 3:1)
01.02.2020
18:00Genk - Charleroi 1:0 (1:0, 0:0)
20:00Eupen - Cercle Brugge KSV 1:0 (1:0, 0:0)
20:00Oostende - St. Truiden 1:0 (0:0, 1:0)
20:30KV Mechelen - Gent 0:3 (0:1, 0:2)
BelgiumBelgium: Pro League U21    
20:00St. Truiden U21 - Anderlecht U21 2:2  
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group VFV B    
20:00Diegem - Pepingen 2:1 (2:1, 0:0)
BelgiumBelgium: Proximus League    
20:30Beerschot VA - Westerlo 1:0 (0:0, 1:0)
01.02.2020
17:00Lokeren - St. Gilloise 0:2 (0:1, 0:1)
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group VFV B    
01.02.2020
20:00Hoogstraten - Duffel CAN.  
BelgiumBelgium: Proximus League    
01.02.2020
20:30Leuven - KSV Roeselare 2:1 (2:1, 0:0)
BelgiumBelgium: First Amateur Division    
01.02.2020
20:00Dender - RWDM 0:1 (0:0, 0:1)
20:00La Louviere - Dessel 3:6 (2:1, 1:5)
20:00OC Charleroi - Heist 2:3 (2:1, 0:2)
20:00Patro Eisden - Lierse K. 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Tubize - Thes Sport 0:2 (0:0, 0:2)
BelgiumBelgium: Super League Women    
20:00Genk W - St. Liege W 0:1  
20:30Gent W - Club Brugge W 2:1 (1:1, 1:0)
20:30Leuven W - RSC Anderlecht W 0:2  
BelgiumBelgium: 1st National Women    
01.02.2020
14:00Aalst W - Gent II W 1:0 (0:0, 1:0)
15:00GBA Kontich W - Leuven II W 0:3 (0:1, 0:2)
15:00Genk II W - Tienen W 2:2 (1:2, 1:0)
15:00Massenhoven W - Femina Woluwe W 2:4 (1:3, 1:1)
15:00Zwevezele W - Zulte Waregem W 1:1 (1:0, 0:1)
16:45Mechelen W - St. Liege II W 0:4 (0:1, 0:3)
BermudaBermuda: Premier League    
01.02.2020
20:00North Village Rams - Robin Hood 1:1 (0:0, 1:1)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
01:30Blooming - Always Ready 0:2 (0:1, 0:1)
01:30Aurora - Wilstermann 2:1 (1:0, 1:1)
01:30Guabira - Oriente Petrolero 1:2 (0:1, 1:1)
01.02.2020
20:00Always Ready - The Strongest 4:1 (2:0, 2:1)
01:00Bolivar - Nacional Potosi 4:0 (1:0, 3:0)
01:00San Jose - Royal Pari 0:2 (0:2, 0:0)
BotswanaBotswana: Premier League    
01.02.2020
14:30BR Highlanders - Jwaneng Galaxy 0:4 (0:1, 0:3)
14:30Extension Gunners - BDF XI 1:4 (0:2, 1:2)
14:30Orapa United - Gaborone Utd 0:2 (0:2, 0:0)
14:30Police XI - Notwane 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Molepolole - Miscellaneous 2:3 (1:1, 1:2)
17:15Prisons XI Gaborone - Tafic FC 2:1 (2:1, 0:0)
18:00Gilport Lions - Township Rollers 2:1 (1:0, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Amazonense    
00:00Princesa Solimoes - Amazonas 0:3 (0:1, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Capixaba    
00:00Rio Branco-VN - Linhares 3:1 (0:0, 3:1)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
00:00Sao Caetano - Piracicaba 2:1  
00:30Portuguesa - Taubate 0:1 (0:1, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Amazonense    
01:30Nacional-AM - Manaus 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Capixaba    
01.02.2020
19:00Itapemirim - Linhares 3:1 (1:1, 2:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
01.02.2020
19:00Sao Bernardo - Atibaia 1:1 (0:0, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Capixaba    
01.02.2020
19:00Serra - Vitoria ES 0:2 (0:1, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
01.02.2020
19:00Taubate - Penapolense 1:0 (1:0, 0:0)
20:00RB Brasil - Audax-SP 0:2 (0:0, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Amazonense    
01.02.2020
20:30Amazonas - Penarol 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Rondoniense    
01.02.2020
21:00Porto Velho - Genus 2:1 (2:0, 0:1)
21:00Vilhenense - Uniao Cacoalense 1:1  
BrazilBrazil: Campeonato Capixaba    
01.02.2020
22:00SAO Mateus - Rio Branco ES 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
01.02.2020
23:00Piracicaba - Sao Bento 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Amazonense    
01.02.2020
23:00Sao Raimundo AM - Iranduba 4:3 (1:0, 3:3)
BrazilBrazil: Campeonato Alagoano    
00:00Murici - Coruripe 1:1 (1:1, 0:0)
01.02.2020
21:00ASA - Olhodaguense 2:1 (2:1, 0:0)
21:00CSE - CRB 1:1 (1:1, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Baiano    
00:30Alagoinhas - Vitoria da Conquista 0:0  
00:30Jacobina - Fluminense de Feira 0:1 (0:0, 0:1)
00:30Jacuipense - Doce Mel 1:1 (0:0, 1:1)
01:30Bahia De Feira - Bahia 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Brasiliense    
01.02.2020
19:30Ceilandia - Real Brasilia 0:2 (0:1, 0:1)
20:00Paranoa - Capital 1:4 (1:2, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
00:30Flamengo RJ - Fluminense 0:1 (0:0, 0:1)
23:15Botafogo RJ - Resende 2:1 (0:1, 2:0)
15:00Vasco - Cabofriense 0:1 (0:1, 0:0)
01.02.2020
20:00Madureira - Bangu 0:0 (0:0, 0:0)
23:00Fluminense - Boavista 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Catarinense    
01:30Figueirense - Joinville 2:1 (0:1, 2:0)
23:00Criciuma - Tubarao 0:0 (0:0, 0:0)
01:00Marcilio Dias - Concordia 2:1 (2:0, 0:1)
01:30Avai - Brusque 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Cearense    
00:00Ceara - Ferroviario 1:1 (0:1, 1:0)
01:30Guarany - Atletico-CE 2:1 (1:1, 1:0)
01.02.2020
20:30Barbalha - Caucaia 2:1 (1:1, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Gaucho    
00:00Aimore - SER Caxias 0:1 (0:0, 0:1)
00:00Juventude - Novo Hamburgo 0:0 (0:0, 0:0)
00:00Ypiranga FC - Pelotas 2:1 (2:0, 0:1)
00:30Brasil de Pelotas - Esportivo 0:0 (0:0, 0:0)
01:30Sao Luiz - Internacional 3:4 (1:3, 2:1)
01:30Gremio - EC Sao Jose 2:1 (0:1, 2:0)
01.02.2020
20:00Pelotas - Juventude 3:1 (1:0, 2:1)
23:00Ypiranga FC - Internacional 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Goiano    
00:30Anapolina - Goias 1:3 (1:1, 0:2)
00:30Atletico GO - Anapolis 5:1 (3:0, 2:1)
00:30Vila Nova FC - Gremio Anapolis 1:0 (1:0, 0:0)
01.02.2020
20:00Anapolis - Ipora 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Goiania - Goianesia 0:1 (0:1, 0:0)
20:00Jaragua - Atletico GO 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Matogrossense    
01:10Luverdense - Cuiaba 0:1 (0:1, 0:0)
01:10Mixto - Araguaia 3:0 (2:0, 1:0)
01:10Sinop - Pocone 1:0 (0:0, 1:0)
01:10Dom Bosco - Uniao Rondonopolis 1:2  
01:10Operario VG - Nova Mutum 0:2 (0:0, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Mineiro    
00:00Tupynambas - America MG 0:1 (0:0, 0:1)
00:00Uberlandia - Patrocinense 0:0 (0:0, 0:0)
00:00URT - Caldense 1:0 (0:0, 1:0)
01:30Coimbra - Atletico-MG 0:0 (0:0, 0:0)
01.02.2020
20:00America MG - Uberlandia 3:0 (1:0, 2:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paraense    
01.02.2020
21:00Independente - Remo 1:2 (0:1, 1:1)
21:00Itupiranga - Tapajos 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paranaense    
00:00Coritiba - Operario 1:1 (1:0, 0:1)
00:00Uniao PR - Parana S.T.C. 1:0 (0:0, 1:0)
23:30Parana - Cascavel 1:2 (1:0, 0:2)
00:00Cianorte - Athletico-PR 3:1 (0:1, 3:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
01:30Ferroviaria - Sao Paulo 1:2 (1:1, 0:1)
23:15Novorizontino - Bragantino 0:0 (0:0, 0:0)
23:15Santos - Inter de Limeira 2:0 (2:0, 0:0)
01:30Mirassol - Guarani 1:1 (0:0, 1:1)
01:30Ponte Preta - Corinthians 2:1 (2:0, 0:1)
01.02.2020
20:30Oeste - Ferroviaria 1:5 (1:2, 0:3)
BrazilBrazil: Campeonato Pernambucano    
01:30Nautico - Decisao 4:0 (2:0, 2:0)
01.02.2020
20:00Afogados da Ingazeira - Retro 2:2 (0:0, 2:2)
00:00Salgueiro - Petrolina 2:0 (0:0, 2:0)
BrazilBrazil: Campeonato Potiguar    
00:00America RN - Potiguar 3:1 (1:1, 2:0)
00:00ASSU - ABC 0:5 (0:2, 0:3)
BrazilBrazil: Campeonato Sergipano    
01.02.2020
19:30Boca Junior - Lagarto 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Sul-Matogrossense    
01.02.2020
20:00Aquidauanense - Chapadao 3:1 (0:0, 3:1)
20:00Comercial MS - Aguia Negra 1:2 (1:1, 0:1)
21:00Costa Rica - Nova Andradina 2:0 (1:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paraibano    
00:15Nacional de Patos - Botafogo PB 2:3 (1:2, 1:1)
01.02.2020
20:00Sao Paulo Crystal - Atl. Cajazeirense 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Maranhense    
01.02.2020
20:30Maranhao - Sampaio Correa 1:1 (1:1, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Piauiense    
00:00Parnahyba - River-PI 1:0 (1:0, 0:0)
00:00Picos - AE Altos 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
01.02.2020
20:00River-PI - CSA 3:1 (2:0, 1:1)
20:00Sport Recife - Vitoria 1:1 (0:0, 1:1)
22:00Botafogo PB - Confianca 1:1 (0:0, 1:1)
22:00Fortaleza - Ceara 1:1 (0:1, 1:0)
00:00Frei Paulistano - Nautico 0:2 (0:0, 0:2)
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
16:30Royal - ASEC Koudougou 3:0 (2:0, 1:0)
16:30US Ouagadougou - Kozaf 2:0 (0:0, 2:0)
01.02.2020
16:30AS Police - Bobo-Dioulasso 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Majestic - ASF Dioulasso 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Rahimo - Salitas 0:4 (0:3, 0:1)
CameroonCameroon: Elite Two    
01.02.2020
13:00AS Matelots - Ngaoundere 2:2 (1:0, 1:2)
13:00Fauve Azur Elite - Dynamo Douala 4:0 (1:0, 3:0)
15:00AS Fap - Foncha 3:2 (3:1, 0:1)
15:00Les Astres - Renaissance 1:0 (1:0, 0:0)
15:00New Star - AS Matelots CAN.  
15:00OFTA - Bafoussam 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Stade de Bertoua - Yafoot 0:0 (0:0, 0:0)
ChileChile: Primera Division    
01.02.2020
01:00Union La Calera - U. Espanola 1:0 (1:0, 0:0)
16:00U. De Concepcion - S. Wanderers 0:2 (0:1, 0:1)
21:30Palestino - Huachipato 1:0 (1:0, 0:0)
21:30U. De Chile - Curico Unido 5:1 (2:1, 3:0)
ColombiaColombia: Primera A    
00:10Chico - Patriotas 1:0 (0:0, 1:0)
02:15La Equidad - Atl. Nacional 3:4 (3:2, 0:2)
22:00Petrolera - Pereira 1:0 (0:0, 1:0)
00:05Cucuta - Millonarios 1:1 (0:0, 1:1)
00:05Santa Fe - Envigado 1:1 (1:0, 0:1)
01.02.2020
22:05Bucaramanga - Deportes Tolima 0:0 (0:0, 0:0)
00:10Junior - Ind. Medellin 1:0 (1:0, 0:0)
02:15Atl. Nacional - Jaguares de Cordoba 1:2 (0:0, 1:2)
ColombiaColombia: Primera B    
01.02.2020
02:05Llaneros - U. Magdalena 4:0 (1:0, 3:0)
20:00Tigres - Fortaleza 1:2 (1:1, 0:1)
21:30Atletico F.C. - Boca Juniors 1:0 (0:0, 1:0)
21:30Leones - Bogota 0:0 (0:0, 0:0)
21:30Valledupar - Quindio 0:0 (0:0, 0:0)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
03:00Cartagines - Zeledon 0:3 (0:2, 0:1)
03:00San Carlos - Alajuelense 1:1 (1:0, 0:1)
03:00Saprissa - Santos DG 1:0 (0:0, 1:0)
03:00Guadalupe - Herediano 0:0 (0:0, 0:0)
Costa RicaCosta Rica: Liga de Ascenso    
21:00Escazucena - Sporting San Jose 1:0  
21:00Barrio Mexico - Puntarenas FC 2:1  
21:00Guanacasteca - Carmelita 0:1  
21:00Municipal Turrialba - Municipal Garabito 0:0  
21:00Santa Ana - Curridabat 7:2  
21:00Santa Rosa - AD Cartagena 3:3  
01.02.2020
21:00CS Uruguay - Consultants Desamparados 3:1  
21:00Liberia - AD Rosario 3:4  
CroatiaCroatia: 1. HNL    
18:00Zapresic - Istra 1961 2:0 (2:0, 0:0)
01.02.2020
15:00Lok. Zagreb - Rijeka 2:1 (1:0, 1:1)
17:30Slaven Belupo - D. Zagreb 0:2 (0:1, 0:1)
CyprusCyprus: First Division    
01.02.2020
16:00Achnas - Paphos 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Anorthosis - Doxa 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Ol. Nicosia - Omonia 0:2 (0:2, 0:0)
CyprusCyprus: Division 2    
01.02.2020
14:00Alki Oroklini - Zakakiou 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Aris - Othellos Athienou 1:0 (1:0, 0:0)
14:00ASIL Lysi - Ermis 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Ayia Napa - Sotiras 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Karmiotissa - Anagennisi Derynia 3:1 (2:0, 1:1)
14:00Omonia Aradippou - Xylotympou 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Omonia Psevda - Digenis Akritas 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Ypsonas - Chloraka 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHM) - Group B    
15:00Rajhradice - Hroznova Lhota 6:4  
DjiboutiDjibouti: Division 1    
13:00ASAS - ASC Hayab 3:0  
15:00Esperance Sportive - CF GR/SIAF 1:0  
17:00Institut/ETP - EAD 1:4  
01.02.2020
15:00Port - Gendarmerie 1:0  
17:00AS Arta - Dikhil 0:0  
DR CongoDR Congo: Ligue 1    
15:30Bukavu Dawa - Nyuki 3:0 AWA.  
15:30Groupe Bazano - Bukavu Dawa CAN.  
15:30Maniema - AS Vita Club CAN.  
15:30Sanga Balende - Mazembe CAN.  
EcuadorEcuador: Super Cup    
01.02.2020
22:00Delfin - LDU Quito 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 4:5)
EgyptEgypt: Premier League    
16:00El Ismaily - El-Entag El-Harby 3:2 (2:1, 1:1)
18:30Al Ittihad - Smouha 1:1 (1:0, 0:1)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
01.02.2020
22:15Jocoro - Chalatenango 4:1 (2:0, 2:1)
02:15Metapan - Sonsonate 1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: Premier League    
01.02.2020
13:30Leicester - Chelsea 2:2 (0:0, 2:2)
16:00Bournemouth - Aston Villa 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Crystal Palace - Sheffield Utd 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Liverpool - Southampton 4:0 (0:0, 4:0)
16:00Newcastle - Norwich 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Watford - Everton 2:3 (2:2, 0:1)
16:00West Ham - Brighton 3:3 (2:0, 1:3)
18:30Manchester Utd - Wolves 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: Championship    
20:45Cardiff - Reading 1:1 (0:1, 1:0)
20:45Derby - Stoke 4:0 (2:0, 2:0)
01.02.2020
13:30Hull - Brentford 1:5 (1:2, 0:3)
EnglandEngland: National League    
01.02.2020
16:00AFC Fylde - Boreham Wood 1:2 (1:1, 0:1)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
01.02.2020
16:00AFC Rushden & Diamonds - Redditch 3:0 (3:0, 0:0)
EnglandEngland: National League North    
01.02.2020
16:00AFC Telford - Altrincham 2:2 (1:0, 1:2)
EnglandEngland: National League    
01.02.2020
16:00Aldershot - Harrogate 1:1 (1:0, 0:1)
EnglandEngland: National League North    
01.02.2020
16:00Alfreton - Hereford 2:0 (1:0, 1:0)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
01.02.2020
16:00Alvechurch - Leiston 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Banbury - Bromsgrove 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: National League    
01.02.2020
16:00Barnet - Hartlepool 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Barrow - Torquay 2:1 (0:0, 2:1)
EnglandEngland: Southern League South Division    
01.02.2020
16:00Beaconsfield Town - Weston-super-Mare 2:2 (1:0, 1:2)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
01.02.2020
16:00Biggleswade Town - Stratford 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Championship    
01.02.2020
16:00Birmingham - Nottingham 2:1 (1:1, 1:0)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
01.02.2020
16:00Bishop's Stortford - Wingate & Finchley 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Southern League South Division    
01.02.2020
16:00Blackfield & Langley - Chesham 0:2 (0:2, 0:0)
EnglandEngland: National League North    
01.02.2020
16:00Blyth - Boston Utd 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
01.02.2020
16:00Bognor Regis - Kingstonian 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: National League North    
01.02.2020
16:00Brackley Town - Farsley 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: National League South    
01.02.2020
16:00Braintree - Weymouth 1:1 (0:0, 1:1)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
01.02.2020
16:00Brightlingsea - Potters Bar 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Carshalton - Worthing 1:2 (1:1, 0:1)
EnglandEngland: Championship    
01.02.2020
16:00Charlton - Barnsley 2:1 (2:0, 0:1)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
01.02.2020
16:00Cheshunt - Leatherhead 1:3 (0:0, 1:3)
EnglandEngland: National League South    
01.02.2020
16:00Chippenham - Dartford 1:5 (1:5, 0:0)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
01.02.2020
16:00Coalville - St. Ives 1:2 (1:0, 0:2)
EnglandEngland: National League South    
01.02.2020
16:00Concord - Havant & W 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
01.02.2020
16:00Corinthian-Casuals - Lewes 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Cray - Horsham FC 2:1 (2:1, 0:0)
EnglandEngland: National League North    
01.02.2020
16:00Darlington - Guiseley 0:3 (0:1, 0:2)
EnglandEngland: National League South    
01.02.2020
16:00Dorking - Bath 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Dulwich Hamlet - Chelmsford 5:3 (2:1, 3:2)
16:00Eastbourne Boro - Hemel Hempstead 1:1 (1:1, 0:0)
EnglandEngland: National League    
01.02.2020
16:00Eastleigh - Woking 2:0 (2:0, 0:0)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
01.02.2020
16:00East Thurrock - Folkestone 1:3 (0:1, 1:2)
EnglandEngland: National League    
01.02.2020
16:00Ebbsfleet - Sutton 1:1 (1:0, 0:1)
16:00FC Halifax - Bromley 2:1 (2:1, 0:0)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
01.02.2020
16:00FC United - Mickleover 3:3 (1:1, 2:2)
EnglandEngland: Championship    
01.02.2020
16:00Fulham - Huddersfield 3:2 (3:2, 0:0)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
01.02.2020
16:00Gainsborough - Basford 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: National League North    
01.02.2020
16:00Gateshead - Leamington 4:2 (3:1, 1:1)
16:00Gloucester - Spennymoor 1:2 (0:2, 1:0)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
01.02.2020
16:00Grantham - Buxton 1:3 (1:0, 0:3)
EnglandEngland: National League South    
01.02.2020
16:00Hampton & Richmond - Hungerford 7:1 (3:1, 4:0)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
01.02.2020
16:00Haringey - Bowers & Pitsea 1:1 (0:0, 1:1)
EnglandEngland: Southern League South Division    
01.02.2020
16:00Hartley Wintney - Dorchester 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Hayes & Yeading - Gosport 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Hendon - Yate Town 2:1 (1:0, 1:1)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
01.02.2020
16:00Hornchurch - Enfield Town 4:0 (4:0, 0:0)
EnglandEngland: National League North    
01.02.2020
16:00Kettering - Curzon Ashton 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
01.02.2020
16:00Kings Langley - Barwell 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: National League North    
01.02.2020
16:00King’s Lynn - Kidderminster 0:2 (0:2, 0:0)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
01.02.2020
16:00Lancaster - Warrington 2:1 (2:1, 0:0)
EnglandEngland: Championship    
01.02.2020
16:00Leeds - Wigan 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
01.02.2020
16:00Lowestoft - Nuneaton 0:2 (0:2, 0:0)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
01.02.2020
16:00Matlock - Hyde 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
01.02.2020
16:00Merstham - Margate 1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: Southern League South Division    
01.02.2020
16:00Merthyr Town - Met. Police 1:2 (0:0, 1:2)
EnglandEngland: Championship    
01.02.2020
16:00Middlesbrough - Blackburn 1:1 (0:0, 1:1)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
01.02.2020
16:00Morpeth - Radcliffe 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Nantwich - Bamber Bridge 3:2 (2:0, 1:2)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
01.02.2020
16:00Needham Market - Hednesford 4:3 (3:1, 1:2)
EnglandEngland: Southern League South Division    
01.02.2020
16:00Poole - Swindon S 2:0 (2:0, 0:0)
EnglandEngland: Championship    
01.02.2020
16:00Preston - Swansea 1:1 (1:1, 0:0)
16:00QPR - Bristol City 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
01.02.2020
16:00Rushall - Royston 1:3 (0:2, 1:1)
EnglandEngland: Southern League South Division    
01.02.2020
16:00Salisbury - Tiverton 2:2 (1:2, 1:0)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
01.02.2020
16:00Scarborough - Ashton Utd 3:1 (1:1, 2:0)
EnglandEngland: Championship    
01.02.2020
16:00Sheffield Wed - Millwall 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: National League South    
01.02.2020
16:00Slough - Oxford City 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: National League    
01.02.2020
16:00Solihull Moors - Maidenhead 0:2 (0:0, 0:2)
EnglandEngland: National League North    
01.02.2020
16:00Southport - Bradford PA 3:3 (1:1, 2:2)
EnglandEngland: National League South    
01.02.2020
16:00St. Albans - Welling 1:2 (0:1, 1:1)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
01.02.2020
16:00Stalybridge - South Shields 2:2 (1:1, 1:1)
EnglandEngland: National League    
01.02.2020
16:00Stockport - Dover 0:2 (0:0, 0:2)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
01.02.2020
16:00Stourbridge - Peterborough Sports 1:6 (1:2, 0:4)
16:00Tamworth - Hitchin 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: Southern League South Division    
01.02.2020
16:00Taunton - Harrow 3:2 (1:0, 2:2)
16:00Truro - Farnborough 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Walton Casuals - Wimborne 0:2 (0:0, 0:2)
EnglandEngland: Championship    
01.02.2020
16:00West Brom - Luton 2:0 (1:0, 1:0)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
01.02.2020
16:00Whitby - Atherton 3:1 (2:0, 1:1)
16:00Witton - Stafford 2:2 (1:1, 1:1)
EnglandEngland: National League    
01.02.2020
16:00Wrexham - Dag & Red 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Yeovil - Chorley 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: National League North    
01.02.2020
16:00York - Chester 4:2 (3:1, 1:1)
EnglandEngland: National League    
01.02.2020
18:20Notts Co - Chesterfield 3:0 (0:0, 3:0)
EnglandEngland: League One    
01.02.2020
16:00Accrington - AFC Wimbledon 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Bolton - Tranmere 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Bristol Rovers - Coventry 1:2 (1:2, 0:0)
16:00Fleetwood - Doncaster 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Ipswich - Peterborough 1:4 (0:2, 1:2)
16:00MK Dons - Wycombe 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Oxford Utd - Blackpool 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Portsmouth - Sunderland 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Rochdale - Shrewsbury 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Rotherham - Burton 3:2 (1:1, 2:1)
16:00Southend - Lincoln 2:1 (0:0, 2:1)
EnglandEngland: League Two    
01.02.2020
16:00Cambridge Utd - Colchester 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Cheltenham - Morecambe 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Crawley - Scunthorpe 3:1 (3:0, 0:1)
16:00Grimsby - Forest Green 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Macclesfield - Northampton 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Mansfield - Carlisle 2:2 (0:0, 2:2)
16:00Plymouth - Newport 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Port Vale - Salford 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Stevenage - Leyton Orient 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Swindon - Exeter 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Walsall - Crewe 1:2 (1:0, 0:2)
16:30Oldham - Bradford City 3:0 (3:0, 0:0)
EnglandEngland: Premier League 2    
20:00Chelsea U23 - Leicester U23 2:2 (1:0, 1:2)
20:00Manchester City U23 - Everton U23 4:1 (1:0, 3:1)
20:00Norwich U23 - Manchester Utd U23 1:2 (1:2, 0:0)
01.02.2020
14:00Liverpool U23 - Arsenal U23 3:0 (2:0, 1:0)
EnglandEngland: Professional Development League    
14:30Birmingham U23 - Nottingham U23 1:3 (1:0, 0:3)
EnglandEngland: Premier League U18    
01.02.2020
12:00Arsenal U18 - West Ham U18 1:5 (1:1, 0:4)
12:00Blackburn U18 - Manchester Utd U18 0:1 (0:0, 0:1)
12:00Chelsea U18 - Southampton U18 2:0 (1:0, 1:0)
12:00Leicester U18 - Brighton U18 3:0 (2:0, 1:0)
12:00Reading U18 - Fulham U18 1:4 (1:1, 0:3)
12:30Norwich U18 - Tottenham U18 1:1 (0:0, 1:1)
12:30West Brom U18 - Everton U18 1:2 (1:2, 0:0)
13:30Manchester City U18 - Middlesbrough U18 6:2 (1:0, 5:2)
14:00Derby U18 - Newcastle Utd U18 1:3 (1:1, 0:2)
14:00Stoke City U18 - Sunderland U18 5:0 (3:0, 2:0)
14:00Swansea U18 - Aston Villa U18 1:4 (0:2, 1:2)
EnglandEngland: Premier League Cup    
20:00Colchester U23 - Reading U23 1:1 (0:1, 1:0)
EswatiniEswatini: Swazi MTN Premier League    
01.02.2020
13:00Malanti Chiefs - Black Swallows 3:0  
13:00Manzini Sea Birds - Mhlume 3:0  
15:00Young Buffaloes - Milling Hotspurs 2:0  
15:05Royal Leopards - Moneni Pirates 2:0  
EthiopiaEthiopia: Premier League    
13:00Sidama Bunna - Welwalo Adigrat 5:0 (1:0, 4:0)
EuropeEurope: Atlantic Cup    
17:00Brondby - Norrkoping 2:0 (1:0, 1:0)
21:00FC Copenhagen - FC Astana 1:0 (1:0, 0:0)
01.02.2020
14:00Slavia Prague - Aarhus 3:4 PEN. (0:2, 3:1, 2:4)
FijiFiji: Premier League    
01.02.2020
02:30Labasa - Suva 1:2 (1:1, 0:1)
04:00Lautoka - Nasinu 6:0 (3:0, 3:0)
04:00Navua - Nadi 1:2 (0:1, 1:1)
04:00Rewa - Ba 0:1 (0:1, 0:0)
FinlandFinland: Suomen Cup Women    
01.02.2020
12:00KTP W - HJK W 0:9 (0:5, 0:4)
13:00KuPS W - Myran W 2:0 (0:0, 2:0)
13:00PK-35 Vantaa W - Jypk W 1:0 (0:0, 1:0)
15:00TPS W - Aland Utd W 0:3  
FinlandFinland: Kakkosen Cup    
01.02.2020
16:00OLS Oulu - Rovaniemi 2 2:4 (2:3, 0:1)
17:45Jazz Pori - PIF Pargas 1:1 (1:1, 0:0)
FinlandFinland: Suomen Cup    
17:30KuPS - Lahti 1:0 (1:0, 0:0)
18:30SJK Akatemia - Jaro 2:2 (0:2, 2:0)
01.02.2020
12:00Inter Turku - Honka 1:0 (1:0, 0:0)
12:30HIFK - HJK 1:2 (0:2, 1:0)
13:00AC Oulu - AC Kajaani 3:1 (2:0, 1:1)
13:00SJK - Haka 1:3 (1:2, 0:1)
13:30Ilves - Rovaniemi 3:1 (2:0, 1:1)
14:00KPV Kokkola - VPS 1:2 (0:2, 1:0)
14:30KTP - Ekenas 2:1 (0:0, 2:1)
15:15Gnistan - Mikkelin 1:2 (0:1, 1:1)
FranceFrance: Ligue 1    
20:45Rennes - Nantes 3:2 (0:0, 3:2)
01.02.2020
17:30Paris SG - Montpellier 5:0 (3:0, 2:0)
20:00Amiens - Toulouse 0:0 (0:0, 0:0)
20:00Angers - Reims 1:4 (1:1, 0:3)
20:00Dijon - Brest 3:0 (2:0, 1:0)
20:00Nimes - Monaco 3:1 (1:1, 2:0)
20:00Strasbourg - Lille 1:2 (1:0, 0:2)
FranceFrance: Ligue 2    
20:00AC Ajaccio - Chateauroux 0:1 (0:1, 0:0)
20:00Chambly - Caen 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Clermont - Orleans 3:1 (0:0, 3:1)
20:00Guingamp - Auxerre 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Le Havre - Lens 0:0 (0:0, 0:0)
20:00Le Mans - Nancy 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Niort - Paris FC 4:4 (3:2, 1:2)
20:00Rodez - Valenciennes 1:1 (1:0, 0:1)
20:00Troyes - Grenoble 1:2 (0:1, 1:1)
FranceFrance: Coupe de France Women    
01.02.2020
14:15Rodez AF W - Paris SG W 0:6 (0:4, 0:2)
14:15Thonon Evian W - Lyon W 0:2 (0:2, 0:0)
14:30Soyaux W - Guingamp W 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Montpellier W - Metz W 7:1 (4:0, 3:1)
FranceFrance: Ligue 2    
01.02.2020
15:30Sochaux - Lorient 0:4 (0:2, 0:2)
FranceFrance: National    
18:00Dunkerque - Red Star 1:1 (0:1, 1:0)
20:00Avranches - Le Puy 3:1 (1:0, 2:1)
20:00Bastia-Borgo - GFC Ajaccio 2:1 (2:0, 0:1)
20:00Bourg en Bresse - Toulon 2:1 (1:0, 1:1)
20:00Concarneau - Boulogne 0:2 (0:1, 0:1)
20:00Creteil - Cholet 3:0 (0:0, 3:0)
20:00Laval - Lyon - La Duchere 1:1 (0:1, 1:0)
20:00Villefranche - Quevilly Rouen 2:0 (2:0, 0:0)
01.02.2020
20:00Pau FC - Beziers 7:0 (1:0, 6:0)
FranceFrance: National 2 - Group A    
01.02.2020
16:00Epinal - FC 93 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Haguenau - ASM Belfort 1:0 (1:0, 0:0)
FranceFrance: National 2 - Group B    
01.02.2020
18:00Fleury-Merogis - Sannois 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Granville - Vannes 0:3 (0:0, 0:3)
FranceFrance: National 2 - Group C    
01.02.2020
18:00Romorantin - Angouleme CFC 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Saint-Pryve - Bourges 2:1 (1:1, 1:0)
FranceFrance: Coupe de France    
20:55Nice - Lyon 1:2 (0:1, 1:1)
GabonGabon: Championnat D1    
01.02.2020
15:30Bitam - Lozo 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Pelican - Stade Mandji 1:0  
16:00FC Libreville - Mangasport 2:2  
GambiaGambia: GFA League    
17:30Gamtel - BK Milan 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Hawks - WAA Banjul 1:1 (1:0, 0:1)
17:30Marimoo - Tallinding United 2:1  
GermanyGermany: Bundesliga    
20:30Hertha Berlin - Schalke 0:0 (0:0, 0:0)
01.02.2020
15:30Augsburg - Werder Bremen 2:1 (0:1, 2:0)
15:30Dortmund - Union Berlin 5:0 (2:0, 3:0)
15:30Dusseldorf - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:0, 1:1)
15:30Hoffenheim - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1, 1:0)
15:30Mainz - Bayern Munich 1:3 (1:3, 0:0)
18:30RB Leipzig - B. Monchengladbach 2:2 (0:2, 2:0)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
20:30Hamburger SV - Nurnberg 4:1 (2:0, 2:1)
18:30Aue - Arminia Bielefeld 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Regensburg - Greuther Furth 0:2 (0:2, 0:0)
01.02.2020
13:00Hannover - Wehen 2:2 (0:1, 2:1)
13:00Karlsruher - Holstein Kiel 0:2 (0:2, 0:0)
13:00St. Pauli - Stuttgart 1:1 (0:0, 1:1)
GermanyGermany: 3. Liga    
19:00Hallescher - Viktoria Koln 3:4 (0:1, 3:3)
01.02.2020
14:00Bayern II - Hansa Rostock 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Braunschweig - Jena 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Ingolstadt - Kaiserslautern 2:1 (0:0, 2:1)
14:00Meppen - Chemnitzer 1:2 (1:0, 0:2)
14:00Preussen Munster - Duisburg 1:4 (1:2, 0:2)
14:00Unterhaching - Uerdingen 1:0 (1:0, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga Nordost    
19:00Halberstadt - Berliner AK 07 1:5 (0:2, 1:3)
01.02.2020
13:30Altglienicke - Rathenow 3:0 (2:0, 1:0)
13:30Lokomotive Leipzig - Viktoria Berlin 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Erfurt - Energie Cottbus CAN.  
GermanyGermany: Regionalliga West    
19:00Schalke II - Bonner 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Verl - Lippstadt 1:0 (1:0, 0:0)
01.02.2020
14:00Alemannia Aachen - Dortmund II 3:3 (2:2, 1:1)
14:00Bergisch Gladbach - SG Wattenscheid CAN.  
14:00RW Essen - Rodinghausen 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Wuppertaler - Homberg 3:1 (1:1, 2:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
01.02.2020
11:00Hamburger SV U19 - Cottbus U19 4:1 (1:1, 3:0)
11:00Holstein Kiel U19 - Hannover U19 1:2 (0:1, 1:1)
12:00RB Leipzig U19 - Chemnitzer FC U19 7:0 (3:0, 4:0)
13:00Dresden U19 - Magdeburg U19 5:2 (2:1, 3:1)
14:30Hertha U19 - St. Pauli U19 1:1 (1:0, 0:1)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
01.02.2020
11:00Bayern U19 - Kaiserslautern U19 2:1 (2:1, 0:0)
12:00Stuttgart U19 - Offenbach U19 2:0 (1:0, 1:0)
13:00Freiburg U19 - Karlsruher U19 3:0 (1:0, 2:0)
13:00Furth U19 - Augsburg U19 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Heidenheim U19 - Hoffenheim U19 3:2 (0:2, 3:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga West    
01.02.2020
11:00Duisburg U19 - Leverkusen U19 3:1 (1:1, 2:0)
13:00Bochum U19 - Alemannia Aachen U19 3:0 (2:0, 1:0)
13:30B. Monchengladbach U19 - Preussen Munster U19 1:0 (0:0, 1:0)
GhanaGhana: Premier League    
16:00Karela - Legon Cities 3:0 (2:0, 1:0)
16:30Inter Allies - King Faisal 4:2 (2:0, 2:2)
01.02.2020
16:00Elmina Sharks - Eleven Wonders 1:1 (0:0, 1:1)
GibraltarGibraltar: National League    
20:30Europa Point - Glacis United 2:1 (1:1, 1:0)
20:30St Josephs - Lions Gibraltar 5:3 (3:3, 2:0)
01.02.2020
16:00Lincoln Red Imps - Europa FC 0:2 (0:0, 0:2)
18:15Lynx - Magpies 3:1 (2:0, 1:1)
GreeceGreece: Super League 2    
14:00Kerkyra - Ergotelis 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Panachaiki - Apollon Larissa 4:0 (3:0, 1:0)
GreeceGreece: Football League    
01.02.2020
13:30Ialisos - Ionikos 2:2 (1:1, 1:1)
GreeceGreece: Gamma Ethniki - Group 5    
01.02.2020
14:00AO Akratitos - Agioi Anargyroi 1:0 (0:0, 1:0)
GreeceGreece: Football League    
01.02.2020
14:00Kavala - AO Trikala 0:0 (0:0, 0:0)
14:00PO Triglia - Thesprotos 0:1 (0:0, 0:1)
GreeceGreece: Super League    
01.02.2020
16:15OFI Crete - AEL Larissa 0:0 (0:0, 0:0)
16:15Volos - Lamia 1:0 (0:0, 1:0)
18:30Olympiacos Piraeus - Xanthi FC 3:1 (2:0, 1:1)
GreeceGreece: Greek Cup    
18:30AEK Athens FC - Asteras Tripolis 2:0 (2:0, 0:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
02:00Coban Imperial - Iztapa 0:0 (0:0, 0:0)
02:00Deportivo Mixco - Municipal 0:1 (0:1, 0:0)
03:00Comunicaciones - Guastatoya 1:1 (0:0, 1:1)
03:00Malacateco - Antigua 0:1 (0:1, 0:0)
01.02.2020
22:00Municipal - Siquinala 3:1 (1:1, 2:0)
03:00Xelaju - Sanarate 1:1 (1:0, 0:1)
GuineaGuinea: Ligue 1    
17:00Wakriya - ASFAG 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Ashanti GB - Loubha 3:0  
HondurasHonduras: Liga Nacional    
02:00Olimpia - Platense 2:0 (2:0, 0:0)
02:00Real Sociedad - UPNFM 1:0 (0:0, 1:0)
02:15Vida - Motagua 3:1 (1:0, 2:1)
22:00Marathon - Real de Minas 3:0 (1:0, 2:0)
02:15Honduras Progreso - Real Espana 1:2 (1:2, 0:0)
02:00UPNFM - Vida 1:1 (0:0, 1:1)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
01.02.2020
17:00DVTK - Kaposvar 2:0 (2:0, 0:0)
17:00Honved - Mezokovesd-Zsory 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Kisvarda - Ferencvaros 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Paks - Zalaegerszegi 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Puskas Academy - Debrecen 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Ujpest - MOL Fehervar 0:1 (0:0, 0:1)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
01.02.2020
17:00Balmazujvaros Sport - Szolnoki MAV CAN.  
IcelandIceland: Fotbolti.net Cup    
19:00Breidablik - Akranes 2:5 (0:3, 2:2)
IcelandIceland: Reykjavik Cup    
20:00KR Reykjavik - Vikingur Reykjavik 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 5:3)
22:00Valur - Fjolnir 1:0 (0:0, 1:0)
IcelandIceland: Fotbolti.net Cup    
01.02.2020
11:45Hafnarfjordur - Grindavik 2:3 (0:1, 2:2)
12:15Kopavogur - Grotta 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 4:2)
12:30Stjarnan - Vestmannaeyjar 3:1 (2:1, 1:0)
IndiaIndia: ISL    
15:00Bengaluru - Pune City CAN.  
15:00Bengaluru - Hyderabad 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Mumbai City - North East Utd 1:0 (1:0, 0:0)
01.02.2020
15:00Kerala Blasters - Chennaiyin 3:6 (0:3, 3:3)
IndiaIndia: I-League    
14:30Chennai City - Mohun Bagan 2:3 (0:2, 2:1)
01.02.2020
09:30Aizawl - Real Kashmir 0:2 (0:1, 0:1)
12:30East Bengal - Indian Arrows 0:1 (0:0, 0:1)
IranIran: Persian Gulf Pro League    
12:15Pars Janoobi Jam - Gol Gohar 1:1 (1:0, 0:1)
12:30Paykan - Shahin Bushehr 1:3 (0:3, 1:0)
12:45Tractor - Zob Ahan 2:1 (0:0, 2:1)
13:00Nassaji Mazandaran - Saipa 1:3 (0:2, 1:1)
14:30Sepahan - Foolad 2:1 (1:0, 1:1)
01.02.2020
12:30Sanat Naft - Persepolis 0:1 (0:1, 0:0)
12:45Shahr Khodrou - Machine Sazi 3:1 (1:1, 2:0)
14:30Esteghlal F.C. - Naft M.I.S 2:1 (1:1, 1:0)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
01.02.2020
14:00Ashdod - Netanya 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Maccabi Haifa - Hapoel Kfar Saba 0:1 (0:0, 0:1)
17:30Hapoel Hadera - Nes Tziona 1:0 (0:0, 1:0)
18:50Hapoel Tel Aviv - Hapoel Haifa 0:1 (0:1, 0:0)
IsraelIsrael: Liga Alef North    
10:30H. Asi Gilboa - Hapoel Bnei Zalfa 1:2 (1:1, 0:1)
IsraelIsrael: Liga Alef South    
11:00H. Bikat Hayarden - Hapoel Azor 0:2 (0:1, 0:1)
11:30Shimshon Kafr Qasim - Maccabi Shaarayim FC 0:0 (0:0, 0:0)
11:45Hak. Ramat Gan - Holon Yermiyahu 0:1 (0:1, 0:0)
12:15H. Marmorek - Kiryat Gat 5:0  
12:15Maccabi Jaffa - Agudat Sport Ashdod 1:1 (0:0, 1:1)
12:15M. Herzliya - Ironi Or Yehuda 1:3 (0:0, 1:3)
IsraelIsrael: Liga Alef North    
12:15MS Tira - Shapira 0:0 (0:0, 0:0)
12:30Daburiya Osama - Maccabi Tamra 2:2 (1:1, 1:1)
12:30Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara - Hapoel Iksal Imad 1:0 (1:0, 0:0)
12:30Hapoel Kaukab - M. Ironi Kiryat 2:0 (1:0, 1:0)
12:30Ironi Tiberias - H. Migdal HaEmek 2:2  
IsraelIsrael: Liga Alef South    
12:30Maccabi Yavne - Nordia Jerusalem 0:1 (0:0, 0:1)
IsraelIsrael: Leumit League    
14:00Hapoel Afula - Hapoel Jerusalem 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Hapoel Petah Tikva - MS Kafr Qasim 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Hap. Ramat Gan - Nof Hagalil 1:1 (1:0, 0:1)
14:00M. Nazareth - Ashkelon 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Sakhnin - H. Ironi Rishon 1:0 (1:0, 0:0)
IsraelIsrael: Liga Alef South    
01.02.2020
19:00M. Ironi Ashdod - Hapoel Kfar Shalem 0:2 (0:1, 0:1)
ItalyItaly: Serie A    
01.02.2020
15:00Bologna - Brescia 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Cagliari - Parma 2:2 (1:1, 1:1)
20:45Sassuolo - AS Roma 4:2 (3:0, 1:2)
ItalyItaly: Serie B    
21:00Cremonese - Pisa 3:4 (2:1, 1:3)
ItalyItaly: Serie D - Group F    
01.02.2020
14:30Calcio Chieti - Matelica 1:3 (1:2, 0:1)
ItalyItaly: Serie B    
01.02.2020
15:00Frosinone - Entella 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Livorno - Ascoli 0:3 (0:1, 0:2)
15:00Spezia - Pordenone 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Trapani - Cittadella 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Empoli - Crotone 3:1 (2:1, 1:0)
ItalyItaly: Serie C - Group B    
01.02.2020
20:45Imolese - Ravenna 1:1 (0:1, 1:0)
ItalyItaly: Serie C - Group A    
01.02.2020
20:45Monza - Lecco 4:0 (3:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie C - Group C    
01.02.2020
20:45Paganese - Cavese 0:0 (0:0, 0:0)
ItalyItaly: Primavera 1    
01.02.2020
11:00AS Roma U19 - Torino U19 1:2 (0:0, 1:2)
13:00Fiorentina U19 - Inter U19 1:2 (1:0, 0:2)
13:00Napoli U19 - Bologna U19 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Pescara U19 - Lazio U19 2:4 (0:1, 2:3)
17:00Juventus U19 - Atalanta U19 2:1 (0:1, 2:0)
ItalyItaly: Primavera 2    
01.02.2020
11:00Ascoli U19 - Pisa U19 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Lecce U19 - Juve Stabia U19 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Livorno U19 - Frosinone U19 2:2 (0:1, 2:1)
11:30Trapani U19 - Benevento U19 1:0 (0:0, 1:0)
14:30AC Milan U19 - Cittadella U19 7:3 (3:2, 4:1)
14:30Brescia U19 - Udinese U19 0:3 (0:2, 0:1)
14:30Cosenza U19 - Crotone U19 4:0 (1:0, 3:0)
14:30Cremonese U19 - Parma U19 2:0  
14:30Perugia U19 - Salernitana U19 1:1  
14:30Pordenone U19 - Verona U19 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Spal U19 - Spezia U19 1:0 (0:0, 1:0)
15:30Entella U19 - Venezia U19 0:5 (0:1, 0:4)
ItalyItaly: Serie A Women    
01.02.2020
12:00Tavagnacco W - Fiorentina W 0:3 AWA.  
14:30Florentia W - Juventus W 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Sassuolo W - Orobica W 6:0 (1:0, 5:0)
14:30Verona W - Bari W 1:1 (1:1, 0:0)
Ivory CoastIvory Coast: Ligue 1    
16:30ASI d'Abengourou - Sporting Gagnoa 1:1  
19:00Academie de FAD - ASEC Mimosas 1:3 (0:0, 1:3)
01.02.2020
16:30SOL - Issia Wazi 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Tanda - SO Armee 0:0 (0:0, 0:0)
JamaicaJamaica: Premier League    
21:00Dunbeholden - Portmore 1:4 (0:2, 1:2)
21:00Molynes - Vere United 1:1 (1:1, 0:0)
21:00Tivoli - Mount Pleasant 0:2 (0:1, 0:1)
21:00UWI - Arnett Gardens 1:3 (0:1, 1:2)
23:00Humble Lions - Cavalier 2:1 (1:0, 1:1)
JordanJordan: Shield Cup    
15:00Al Ramtha - Al Salt 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Sahab - Al Wehdat 0:2 (0:0, 0:2)
01.02.2020
15:00Aqaba - Al Ahli 3:1 (1:0, 2:1)
17:30Al-Faisaly Amman - Al Sareeh 0:2 (0:2, 0:0)
KenyaKenya: Premier League    
01.02.2020
12:00Posta Rangers - Bandari 1:1 (0:1, 1:0)
13:00Western Stima - Chemelil 1:1 (1:1, 0:0)
13:00Zoo - KCB 1:2 (0:1, 1:1)
KuwaitKuwait: Premier League    
14:35Al Tadamon - Al Kuwait 0:3 (0:1, 0:2)
17:05Al Qadisiya - Al Sahel 1:1 (1:0, 0:1)
15:55Kazma SC - Al Salmiya 2:1 (0:1, 2:0)
01.02.2020
14:35Al Naser - Yarmouk 3:1 (1:1, 2:0)
17:05Al Arabi - Al Shabab 2:0 (1:0, 1:0)
LesothoLesotho: Premier League    
14:30Sefotha-Fotha - Likhopo 0:0 (0:0, 0:0)
MaliMali: Premiere Division    
17:00ASOM - Yeelen 0:6 (0:1, 0:5)
19:00CSK - USFAS Bamako 1:2 (0:1, 1:1)
01.02.2020
16:30AS Nianan - AS Police 1:0 (1:0, 0:0)
16:30AS Performance - Sonni 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Onze Createurs - CO Bamako 1:0 (1:0, 0:0)
19:00AS Bamako - Mamahira 1:0 (1:0, 0:0)
MaltaMalta: Premier League    
01.02.2020
14:00Hamrun - Tarxien 2:3 (1:1, 1:2)
14:00Sliema - Gzira 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Mosta - Senglea Athletics 1:0 (0:0, 1:0)
16:15Santa Lucia - Gudja 2:1 (2:0, 0:1)
MaltaMalta: Division 1    
19:00Qrendi - Vittoriosa 1:3 (0:1, 1:2)
19:00St. Andrews - Fgura 0:0 (0:0, 0:0)
01.02.2020
14:00Mqabba FC - Pieta Hotspurs 2:2 (0:2, 2:0)
16:15Qormi - St. George's FC 2:2 (1:2, 1:0)
MauritiusMauritius: Mauritian League    
01.02.2020
13:00Entente Boulet - Pamplemousses 2:6  
13:00Port Louis - Petite Riviere 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Savanne - Cercle De Joachim 2:2  
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
18:00Cimarrones de Sonora 2 - Saltillo 2:4  
MexicoMexico: Ascenso MX    
03:30Alebrijes Oaxaca - Cimarrones de Sonora 3:0 (1:0, 2:0)
MexicoMexico: Liga MX Women    
22:45Cruz Azul W - Atl. San Luis W 0:0 (0:0, 0:0)
23:00Queretaro W - Monterrey W 0:2 (0:1, 0:1)
MexicoMexico: Ascenso MX    
01.02.2020
02:00Atlante - Dorados de Sinaloa 2:1 (0:0, 2:1)
MexicoMexico: Liga MX    
01.02.2020
02:00Atl. San Luis - Guadalajara Chivas 2:2 (0:2, 2:0)
MexicoMexico: Ascenso MX    
01.02.2020
02:00Zacatecas Mineros - Venados 4:0 (1:0, 3:0)
02:00Zacatecas Mineros - Loros CAN.  
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
01.02.2020
03:00Alacranes de Durango - Atl. Bahia 4:1  
MexicoMexico: Liga Premier Serie B    
01.02.2020
03:00Calor De San Pedro - Chimalhuacan 3:0  
MexicoMexico: Liga MX    
01.02.2020
04:00Atlas - Club Tijuana 2:1 (1:0, 1:1)
MexicoMexico: Liga Premier Serie B    
01.02.2020
17:00Dorados de Sinaloa 2 - Ciervos 4:1  
18:00Zacatecas 2 - Uruapan 3:0 (1:0, 2:0)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
01.02.2020
19:00Tlaxcala - Canamy 1:0 (1:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga MX Women    
01.02.2020
19:00U.N.A.M.- Pumas W - Club America W 1:1 (0:1, 1:0)
MexicoMexico: Liga Premier Serie B    
01.02.2020
22:00Chapulineros - Cuautla 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 9:8)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
01.02.2020
22:00Cruz Azul Hidalgo - Cafessa 1:1 (1:0, 0:1)
MexicoMexico: Liga Premier Serie B    
01.02.2020
22:00Dongu - San Francisco 1:1 (0:1, 1:0)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
01.02.2020
22:00Pioneros - U.N.A.M.- Pumas 2 2:0 (1:0, 1:0)
22:00UA Chihuahua - Leones Negros 2 0:0 (0:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga Premier Serie B    
01.02.2020
22:00Zitacuaro - Cafessa 1:2  
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
01.02.2020
23:00Cafetaleros de Chiapas 2 - Reboceros de La Piedad 3:0 (1:0, 2:0)
23:00Canoneros Marina - Yalmakan 1:0 (1:0, 0:0)
23:00Gavilanes de Matamoros - UA Zacatecas 2:3  
MexicoMexico: Liga MX    
00:00Atl. Morelia - Club Leon 1:2 (1:1, 0:1)
00:00Monterrey - Queretaro 1:2 (0:1, 1:1)
00:00Necaxa - Puebla 2:0 (1:0, 1:0)
02:00Pachuca - U.A.N.L.- Tigres 2:0 (0:0, 2:0)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
02:00Tepatitlan de Morelos - Reynosa 4:0 (1:0, 3:0)
MexicoMexico: Ascenso MX    
02:00Zacatepec - Celaya 3:1 (1:0, 2:1)
MexicoMexico: Liga Premier Serie B    
03:10La Paz - Tlayacapan 1:1  
MexicoMexico: Liga MX    
04:00Club America - Juarez 1:3 (0:2, 1:1)
MexicoMexico: Ascenso MX    
04:00Correcaminos - Cafetaleros 3:2 (1:1, 2:1)
MexicoMexico: Liga MX    
04:00Santos Laguna - U.N.A.M.- Pumas 1:1 (0:0, 1:1)
MexicoMexico: Copa Mexico    
02:00Atl. Morelia - Cafetaleros 4:0 PEN. (2:0, 1:0, 3:2)
02:00U.N.A.M.- Pumas - Santos Laguna 2:1 (1:1, 1:0)
04:10Juarez - Queretaro 3:1 (1:0, 2:1)
04:10Monterrey - Celaya 3:0 (1:0, 2:0)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
19:00IR Tanger - Rapide Oued Zem 0:0 (0:0, 0:0)
01.02.2020
15:00Olympique Khouribga - Moghreb Tetouan 2:2 (1:2, 1:0)
19:00Difaa El Jadidi - Youssoufia Berrechid 2:1 (1:0, 1:1)
MyanmarMyanmar: National League    
10:30Zwekapin Utd - Magwe 0:0 (0:0, 0:0)
01.02.2020
10:00Ayeyawady - Shan Utd 1:0 (0:0, 1:0)
10:00Ispe FC - Chin United 1:0 (0:0, 1:0)
NetherlandsNetherlands: Eerste Divisie    
20:00Almere City - Telstar 4:2 (2:2, 2:0)
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
20:00AZ Alkmaar - Waalwijk 4:0 (2:0, 2:0)
NetherlandsNetherlands: Eerste Divisie    
20:00Den Bosch - Jong AZ 3:0 (2:0, 1:0)
20:00Eindhoven FC - Graafschap 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Excelsior - Breda 2:2 (1:0, 1:2)
20:00FC Volendam - Helmond 2:1 (0:0, 2:1)
20:00Maastricht - Jong PSV 3:1 (0:0, 3:1)
20:00Nijmegen - Cambuur 0:2 (0:0, 0:2)
20:00Oss - Roda 0:0 (0:0, 0:0)
NetherlandsNetherlands: Eredivisie U19    
01.02.2020
14:00Zwolle U19 - Almere City U19 2:1  
14:30Vitesse U19 - Breda U19 1:0  
14:45Den Haag U19 - NEC/Oss U19 0:1  
15:15Alphense Boys U19 - FC Emmen U19 2:1  
15:15Willem II U19 - Sparta Rotterdam U19 3:3  
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
01.02.2020
18:30Den Haag - Vitesse 0:0 (0:0, 0:0)
19:45Feyenoord - FC Emmen 3:0 (1:0, 2:0)
19:45Twente - Sparta Rotterdam 2:0 (0:0, 2:0)
20:45Zwolle - Groningen 1:0 (1:0, 0:0)
NetherlandsNetherlands: Tweede Divisie    
01.02.2020
14:30Excelsior Maassluis - AFC 2:3 (2:1, 0:2)
14:30GVVV - Scheveningen 4:0 (0:0, 4:0)
14:30HHC - Kozakken Boys 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Noordwijk - Spakenburg 0:3 (0:1, 0:2)
15:00IJsselmeervogels - ASWH 4:1 (2:1, 2:0)
15:00Jong Volendam - TEC 3:1 (2:0, 1:1)
15:30Quick Boys - Rijnsburgse Boys 0:2 (0:0, 0:2)
18:00De Treffers - Katwijk 2:2 (0:2, 2:0)
NetherlandsNetherlands: Derde Divisie    
19:30GOES - Hoek 2:0 (1:0, 1:0)
01.02.2020
14:30Barendrecht - VV DOVO 2:2 (0:1, 2:1)
14:30ODIN '59 - ONS Sneek 4:1 (2:1, 2:0)
14:30SteDoCo - Jong Almere City 4:1 (2:0, 2:1)
14:30Ter Leede - Excelsior 31 1:3 (1:0, 0:3)
14:30VVOG - DVS '33 Ermelo 1:1 (1:0, 0:1)
15:30Harkemase Boys - Lisse 0:3 (0:2, 0:1)
18:00VVSB - Ajax (Am) 2:3 (2:2, 0:1)
19:30EVV - Groene Ster 2:1 (2:0, 0:1)
NetherlandsNetherlands: KNVB Beker Women    
19:00Be Quick 28 W - Ajax W 1:3 (1:3, 0:0)
01.02.2020
12:45Ter Leede W - Excelsior W 4:1  
14:00Eindhoven FC W - PSV W 1:6 (1:3, 0:3)
15:00DTS Ede W - VV Alkmaar W 2:3 (0:1, 2:2)
15:00Oranje Nassau W - Heerenveen W 0:8 (0:3, 0:5)
16:00VV Nooit Gedacht W - Twente W 0:12 (0:7, 0:5)
17:30Barendrecht W - PEC Zwolle W 0:7 (0:4, 0:3)
New ZealandNew Zealand: Football Championship    
01.02.2020
02:00Wellington Phoenix 2 - Team Wellington 0:1 (0:0, 0:1)
00:00Eastern Suburbs - Southern United 6:0 (2:0, 4:0)
01:00Tasman United - Hawke's Bay 3:1 (1:0, 2:1)
02:00Auckland City - Hamilton 3:1 (2:0, 1:1)
04:00Canterbury - Waitakere United 1:2 (0:0, 1:2)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera U20    
01.02.2020
23:25Diriangen U20 - Sabanas U20 1:1  
23:30Ferretti U20 - Juventus Managua U20 1:1  
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
02:00Diriangen - Sabanas 1:2 (1:0, 0:2)
02:00Esteli - Ocotal 5:0 (2:0, 3:0)
02:00Ferretti - Juventus Managua 4:1 (3:0, 1:1)
NigerNiger: Ligue 1    
01.02.2020
16:00Racing FC de Boukoki - Olympic Niamey 0:1  
16:00US Gendarmerie - Police 2:3  
NigeriaNigeria: NPFL    
01.02.2020
16:00Jigawa Golden Stars - Lobi Stars 1:0 (0:0, 1:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: Caribbean Club Championship    
01:00Waterhouse - Cibao 0:0 (0:0, 0:0)
21:00Cibao - Don Bosco 1:1 (1:0, 0:1)
Northern IrelandNorthern Ireland: Irish Cup    
01.02.2020
14:30Knockbreda - Ballinamallard 2:5 (0:1, 2:4)
14:30Queens Univ. - Glentoran 2:3 (2:2, 0:1)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Championship    
01.02.2020
15:00Dergview - PSNI 2:4 (2:2, 0:2)
Northern IrelandNorthern Ireland: Irish Cup    
01.02.2020
16:00Ballyclare - Larne 0:1 ET (0:0, 0:0, 0:1)
16:00Carrick Rangers - Crusaders 1:5 (1:3, 0:2)
16:00Cliftonville - Rathfriland 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Coleraine - Banbridge 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Dungannon - Newry City 4:2 ET (1:1, 1:1, 2:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Championship    
01.02.2020
16:00H&W Welders - Loughgall 1:2 (0:1, 1:1)
Northern IrelandNorthern Ireland: Irish Cup    
01.02.2020
16:00Warrenpoint - Ballymena 1:2 (0:0, 1:2)
OmanOman: Professional League    
14:10Al-Rustaq - Al Nahda 1:1 (0:0, 1:1)
14:35Al Nasr - Oman Club 2:2 (0:0, 2:2)
16:50Muscat - Al Orouba 1:0 (0:0, 1:0)
01.02.2020
14:35Dhofar - Bahla 1:1 (0:0, 1:1)
16:50Al Seeb - Mirbat 3:0 (1:0, 2:0)
16:50Saham - Fanja SC 1:1 (0:0, 1:1)
PalestinePalestine: West Bank League    
01.02.2020
13:30Merkaz - Ahli Qalqilyah 5:0  
14:00Al Amari - Albirah 4:0  
14:00Al Quds - Thaqafi Tulkarem 1:1  
14:00Shabab Alsamu - Jabal Al Mukaber 2:2  
14:00Wadi Al-Nes - Palestinian Forces 3:0 (0:0, 3:0)
PanamaPanama: LPF    
01.02.2020
01:00Costa del Este - Independiente 0:0 (0:0, 0:0)
03:00San Francisco - Plaza Amador 6:3 (4:1, 2:2)
21:00Deportivo Universitario - Chiriqui 2:0 (0:0, 2:0)
00:00Alianza - Tauro 1:2 (0:1, 1:1)
00:00Miguelito - Arabe Unido 0:1 (0:0, 0:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
22:00Sp. Luqueno - Guairena FC 1:1 (0:1, 1:0)
01.02.2020
00:15Cerro Porteno - Sol de America 4:1 (1:0, 3:1)
22:0012 de Octubre - Guarani 1:3 (0:3, 1:0)
00:15Olimpia Asuncion - San Lorenzo 4:2 (1:1, 3:1)
PeruPeru: Liga 1    
01.02.2020
00:00FBC Melgar - U. de Deportes 1:2 (1:1, 0:1)
02:30Alianza Lima - Alianza Huanuco 2:3 (1:1, 1:2)
21:00Cajamarca - Sporting Cristal 2:1 (2:1, 0:0)
23:30Sport Huancayo - Grau 1:0 (0:0, 1:0)
02:00Cesar Vallejo - Dep. Municipal 1:1 (1:1, 0:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
21:00Academica - Academico Viseu 2:0 (1:0, 1:0)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
12:00Braga U23 - Vitoria Guimaraes U23 4:0 (0:0, 4:0)
14:00Vitoria Setubal U23 - Aves U23 3:2 (2:1, 1:1)
16:00Academica U23 - Sporting U23 1:2 (1:2, 0:0)
17:00Benfica U23 - Portimonense U23 0:2 (0:1, 0:1)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
20:00Benfica - Belenenses 3:2 (2:0, 1:2)
22:15Rio Ave - Famalicao 2:2 (0:2, 2:0)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
01.02.2020
12:00CD Cova da Piedade U23 - Maritimo U23 1:0 (1:0, 0:0)
12:00Estoril U23 - Famalicao U23 2:1 (0:0, 2:1)
12:00Feirense U23 - Leixoes U23 4:2 (4:2, 0:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
01.02.2020
12:00SC Farense - Estoril 0:2 (0:1, 0:1)
PortugalPortugal: Taça da Liga Women    
01.02.2020
12:45Sporting W - CF Benfica W 9:0 (3:0, 6:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
01.02.2020
16:00Mafra - Chaves 1:0 (1:0, 0:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
01.02.2020
16:30Portimonense - Tondela 0:1 (0:1, 0:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
01.02.2020
18:15Penafiel - Casa Pia 1:1 (1:1, 0:0)
PortugalPortugal: Taça da Liga Women    
01.02.2020
18:30Braga W - SL Benfica W 1:3 (1:1, 0:2)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
01.02.2020
19:00Vitoria Setubal - FC Porto 0:4 (0:2, 0:2)
PortugalPortugal: Campeonato de Portugal    
01.02.2020
15:45Oliveira Hospital - Leiria 3:2 (1:2, 2:0)
16:00Berco - CDC Montalegre 1:3 (1:2, 0:1)
16:30Torreense - Vitoria Sernache 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Real SC - Olhanense 1:1 (0:0, 1:1)
QatarQatar: QSL    
14:35Al Ahli Doha - Al Khor 2:2 (1:1, 1:1)
16:45Al Arabi - Umm-Salal 1:1 (0:0, 1:1)
14:35Al Wakra - Al-Shahaniya 4:1 (1:0, 3:1)
16:45Al-Gharafa - Qatar SC 0:0 (0:0, 0:0)
01.02.2020
14:35Al-Sadd - Al Sailiya 3:0 (1:0, 2:0)
16:45Al Rayyan - Al-Duhail 1:0 (0:0, 1:0)
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
01.02.2020
14:00CARA Brazzaville - Cheminots 3:1  
16:00Kondzo - V. Club Mokanda 3:0  
RomaniaRomania: Liga 1    
19:00Univ. Craiova - Gaz Metan Medias 3:1 (2:1, 1:0)
01.02.2020
12:00Academica Clinceni - FC Voluntari 1:2 (1:1, 0:1)
14:00FC Hermannstadt - Sepsi Sf. Gheorghe 2:2 (0:1, 2:1)
19:00Din. Bucuresti - Astra 2:0 (0:0, 2:0)
San MarinoSan Marino: Campionato Sammarinese    
01.02.2020
15:00Cailungo - Tre Penne 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Folgore - Murata 5:0 (4:0, 1:0)
15:00La Fiorita - Tre Fiori 1:2 (1:2, 0:0)
15:00Libertas - Virtus 2:3 (2:1, 0:2)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
14:00Damac - Al-Nassr 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Al-Ettifaq - Al Wehda 3:1 (1:1, 2:0)
14:00Abha - Al-Hilal 1:2 (0:2, 1:0)
16:25Al-Hazem - Al-Taawon 0:0 (0:0, 0:0)
18:15Al-Raed - Al-Ittihad FC 1:1 (0:0, 1:1)
01.02.2020
13:25Al Adalh - Al Ahli SC 1:1 (1:1, 0:0)
16:15Al-Shabab - Al-Fateh 2:1 (0:1, 2:0)
18:15Al Feiha - Al-Faisaly 2:1 (1:1, 1:0)
ScotlandScotland: Premiership    
01.02.2020
16:00Hibernian - St. Mirren 2:2 (2:2, 0:0)
16:00Kilmarnock - Ross County 3:1 (0:1, 3:0)
16:00Livingston - Motherwell 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Rangers - Aberdeen 0:0 (0:0, 0:0)
16:00St Johnstone - Hearts 3:3 (1:2, 2:1)
ScotlandScotland: Championship    
20:05Partick Thistle - Ayr 1:1 (1:0, 0:1)
01.02.2020
16:00Dundee Utd - Arbroath 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Inverness - Alloa 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Morton - Dundee FC 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Queen of South - Dunfermline 2:3 (1:2, 1:1)
ScotlandScotland: League One    
01.02.2020
16:00Airdrieonians - Raith 0:1 (0:1, 0:0)
16:00East Fife - Dumbarton 4:2 (2:1, 2:1)
16:00Forfar Athletic - Clyde 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Montrose - Peterhead 4:3 (3:1, 1:2)
16:00Stranraer - Falkirk 1:1 (0:1, 1:0)
ScotlandScotland: League Two    
01.02.2020
16:00Albion Rovers - Cove Rangers 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Annan - Stenhousemuir 0:3 (0:3, 0:0)
16:00Brechin - Elgin City 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Edinburgh City - Stirling 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Queen's Park - Cowdenbeath 1:0 (1:0, 0:0)
ScotlandScotland: Lowland League    
01.02.2020
15:00Civil Service Strollers - Gretna 2008 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Broomhill - Berwick 4:1 (3:1, 1:0)
16:00Cumbernauld Colts - Vale Of Leithen 7:1 (5:0, 2:1)
16:00East Kilbride - Gala Fairydean 2:2 (1:2, 1:0)
16:00East Stirlingshire - Dalbeattie Star 6:1 (2:0, 4:1)
16:00Edinburgh University - Spartans 2:5 (1:3, 1:2)
16:00Kelty Hearts - Caledonian Braves 4:1 (1:0, 3:1)
16:00Stirling University - Bonnyrigg Rose 0:3 (0:1, 0:2)
ScotlandScotland: Highland League    
20:45Clachnacuddin - Forres Mechanics 2:3 (2:2, 0:1)
01.02.2020
16:00Brora Rangers - Inverurie Loco Works 4:0 (3:0, 1:0)
16:00Buckie Thistle - Turriff Utd 4:1 (1:1, 3:0)
16:00Deveronvale - Fort William 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Formartine Utd - Lossiemouth 4:1 (3:0, 1:1)
16:00Huntly - Fraserburgh 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Rothes - Strathspey Thistle 3:2 (0:0, 3:2)
SenegalSenegal: Ligue 1    
01.02.2020
17:00Generation F. - US Goree 0:1 (0:0, 0:1)
17:30Jaraaf - Teungueth 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Excellence - Douanes 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Niary Tally - Mbour 2:0  
SeychellesSeychelles: First Division League    
14:30Cote d'Or - La Passe 2:2  
01.02.2020
12:00Foresters FC - Anse Reunion 1:1  
Sierra LeoneSierra Leone: Premier League    
20:00Central Parade - Mighty Blackpool 2:3  
20:00Old Edwardians - East End Tigers 2:1  
01.02.2020
17:30Anti Drugs Strikers - RSLAF 1:2  
17:30Bo Rangers - Diamond Stars 2:1  
17:30Kamboi Eagles - East End Lions 1:0  
20:00Freetown City - Kallon 0:1  
SomaliaSomalia: Nation Link Telecom Championship    
13:30Jazeera - Mogadishu City 1:3  
13:30Rajo - Elman 1:6  
South AfricaSouth Africa: Premier League    
19:00Maritzburg Utd - Cape Town City 1:1 (0:0, 1:1)
01.02.2020
14:30Golden Arrows - Supersport Utd 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Chippa Utd. - Orlando Pirates 1:2 (1:2, 0:0)
19:15Highlands - Baroka 1:0 (0:0, 1:0)
South AfricaSouth Africa: GladAfrica Championship    
14:30Cape Umoya United - Jomo Cosmos 0:1 (0:0, 0:1)
01.02.2020
14:30Free State Stars - Cape Town Spurs 2:2 (1:1, 1:1)
14:30JDR Stars - Richards Bay 1:2 (0:1, 1:1)
14:30Mbombela - TS Sporting 0:1 (0:1, 0:0)
14:30Royal AM - Royal Eagles 1:1 (1:1, 0:0)
14:30TS Galaxy - Swallows 1:2 (0:1, 1:1)
South AfricaSouth Africa: Multichoice Diski    
01.02.2020
09:00Bidvest Wits U21 - Golden Arrows U21 4:2 (3:1, 1:1)
09:00Chippa Utd. U21 - Cape Town City U21 3:4 (2:2, 1:2)
09:00Polokwane U21 - Highlands U21 0:1 (0:0, 0:1)
10:00Kaizer Chiefs U21 - Amazulu U21 1:2  
11:00Stellenbosch U21 - Orlando Pirates U21 2:1 (0:0, 2:1)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
01:30Barcelona SC - Progreso 3:1 (1:0, 2:1)
SpainSpain: LaLiga    
01.02.2020
13:00Granada CF - Espanyol 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Real Madrid - Atl. Madrid 1:0 (0:0, 1:0)
18:30Mallorca - Valladolid 0:1 (0:0, 0:1)
21:00Valencia - Celta Vigo 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: LaLiga2    
21:00Tenerife - Gijon 2:1 (2:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
22:00CD Buzanada - Santa Ursula 1:2 (1:1, 0:1)
22:00Panaderia - Tamaraceite 0:1 (0:0, 0:1)
01.02.2020
13:30Union Viera - Atl. Paso 0:3 (0:1, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
01.02.2020
16:00Cortes - Subiza 3:0 (1:0, 2:0)
SpainSpain: LaLiga2    
01.02.2020
16:00Extremadura UD - Lugo 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
01.02.2020
16:00Ilicitano - Paterna 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
01.02.2020
16:00La Virgen - Burgos Promesas 1:3 (0:1, 1:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
01.02.2020
16:00Platges de Calvia - Soller 1:1 (1:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
01.02.2020
16:15Numancia B - Becerril 2:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
01.02.2020
16:15Valle Egues - CD Baztan 2:1 (2:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
01.02.2020
16:30Beniganim - Roda 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
01.02.2020
16:30Beti Onak - Lourdes 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
01.02.2020
16:30Esporles - Ibiza Islas Pitiusas 2:4 (0:2, 2:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
01.02.2020
16:30Huarte - Txantrea 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
01.02.2020
16:30Jove - Villarreal C 4:2 (1:2, 3:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
01.02.2020
16:30Manacor - Llosetense 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
01.02.2020
16:30Mirandes B - Real Burgos CF 1:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
01.02.2020
16:30Santanyi - Poblense 2:5 (0:3, 2:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
01.02.2020
16:30Tolosa FC - San Ignacio 0:2 (0:2, 0:0)
17:00Beasain - CD Vitoria 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
01.02.2020
17:00Solares - Atletico Albericia 1:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 16    
01.02.2020
17:00Villegas - Arnedo 2:5 (0:1, 2:4)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
01.02.2020
17:15Collerense - Binissalem 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
01.02.2020
17:30Balmaseda - SD Deusto 2:2 (1:2, 1:0)
17:30Durango - Ariznabarra 9:0 (2:0, 7:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
01.02.2020
17:30Santa Catalina Atletico - Constancia 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
01.02.2020
17:30Vera - Ibarra 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
01.02.2020
18:00Betis B - Xerez CD 3:0 (1:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
01.02.2020
18:00Burlades - Fontellas 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
01.02.2020
18:00Gernika - Lagun Onak 2:0 (0:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 5    
01.02.2020
18:00Igualada - Castelldefels 0:3 (0:1, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
01.02.2020
18:00Laredo - CD Barquereno 1:1 (0:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
01.02.2020
18:00Las Palmas C - Tenerife B 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
01.02.2020
18:00Mutilvera - AD San Juan 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
01.02.2020
18:00Real Sociedad C - Pasaia 1:1  
18:00Sestao - Sodupe 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Urduliz - Portugalete 1:2 (1:1, 0:1)
SpainSpain: LaLiga2    
01.02.2020
18:15Dep. La Coruna - Las Palmas 2:1 (1:0, 1:1)
18:15Ponferradina - Huesca 3:1 (2:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
01.02.2020
18:15Santa Marta Tormes - Salamanca B 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
01.02.2020
18:30Crevillente - Olimpic Xativa 1:1 (0:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
01.02.2020
18:30Escobedo - Barreda Balompie 2:1 (1:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
01.02.2020
18:30Zamora - Leonesa B 4:1 (2:0, 2:1)
SpainSpain: LaLiga2    
01.02.2020
21:00Elche - Malaga 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
01.02.2020
16:00R. Sociedad B - Izarra 3:1 (2:0, 1:1)
16:30Osasuna B - Amorebieta 3:2 (1:1, 2:1)
17:00Salamanca - Ath Bilbao B 1:1 (1:1, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
01.02.2020
17:00Villarreal B - Llagostera 4:1 (2:0, 2:1)
19:00Espanyol B - Lleida 2:2 (0:1, 2:1)
SpainSpain: Copa del Rey    
19:00Barcelona - Leganes 5:0 (2:0, 3:0)
21:00Mirandes - Sevilla 3:1 (2:0, 1:1)
SpainSpain: Primera Division Women    
01.02.2020
11:00Real Sociedad W - Espanyol W 4:1 (1:0, 3:1)
12:00Barcelona W - Sevilla FC W 3:0 (0:0, 3:0)
13:00Levante W - Granadilla Tenerife W 6:2 (4:0, 2:2)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
20:00Grasshoppers - Vaduz 1:2 (0:1, 1:1)
01.02.2020
17:30Wil - Lausanne Ouchy 1:2 (0:1, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
01.02.2020
19:00Lugano - Xamax 1:1 (1:1, 0:0)
19:00Luzern - Young Boys 2:0 (0:0, 2:0)
SyriaSyria: Premier League    
01.02.2020
13:00Al Jaish - Foutoua 1:0 (1:0, 0:0)
13:00Al Jazira - Al-Ittihad 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Al-Sahel - Jableh 2:2 (2:0, 0:2)
13:00Al Taliya - Al Shorta 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Al Wahda - Al Nawaeir 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Tishreen - Al Karamah 2:0 (1:0, 1:0)
13:00Wathbah - Hottin 1:1 (0:1, 1:0)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
14:00Azam - Mtibwa Sugar 1:1 (0:0, 1:1)
01.02.2020
14:00Biashara Mara United - Mwadui 2:1 (0:1, 2:0)
14:00Kagera Sugar - Singida United 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Namungo - Mbao 3:0 (2:0, 1:0)
14:00Ndanda - Alliance 1:0  
14:00Ruvu Shooting - Lipuli 3:1 (2:0, 1:1)
14:00Simba - Coastal Union 2:0 (1:0, 1:0)
TogoTogo: Championnat National    
01.02.2020
16:00OTR - AS Togo-Port 1:2 (0:2, 1:0)
Trinidad and TobagoTrinidad and Tobago: Pro League    
23:00W Connection - Sando 2:3  
01.02.2020
00:00La Horquetta - Cunupia 8:1  
01:00San Juan Jabloteh - Police 3:2  
23:00Point Fortin - Defence Force 0:3  
TurkeyTurkey: 1. Lig    
17:00Adanaspor AS - Ankaraspor 3:1 (2:0, 1:1)
TurkeyTurkey: Super Lig    
18:00Basaksehir - Genclerbirligi 3:1 (1:1, 2:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 1    
01.02.2020
11:301928 Bucaspor - 24 Erzincanspor 3:3 (1:0, 2:3)
TurkeyTurkey: 2. Lig Red Group    
01.02.2020
11:30Ankara Demirspor - Usakspor 2:0 (1:0, 1:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 1    
01.02.2020
11:30Cankaya FK - Sile Yildizspor 2:2 (1:1, 1:1)
TurkeyTurkey: 2. Lig Red Group    
01.02.2020
11:30Eyupspor - Kardemir Karabuk 2:1 (1:1, 1:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 3    
01.02.2020
11:30Halide E. - Pazarspor 0:1 (0:0, 0:1)
11:30Modafenspor - Osmaniyespor 2:1 (0:0, 2:1)
11:30Muglaspor - Soma Spor 1:0 (1:0, 0:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 1    
01.02.2020
11:30Silivrispor - Aksaray Bld. 1:1 (0:0, 1:1)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 2    
01.02.2020
11:30Turgutluspor - Kocaelispor 2:0 (0:0, 2:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
01.02.2020
12:00Antalyaspor - Konyaspor 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
01.02.2020
12:00Keciorengucu - Adana Demirspor 1:3 (0:0, 1:3)
14:30Boluspor - Erzurum BB 1:1 (1:1, 0:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
01.02.2020
15:00Rizespor - Besiktas 1:2 (1:1, 0:1)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
01.02.2020
17:00Menemenspor - Karagumruk 0:1 (0:0, 0:1)
TurkeyTurkey: Super Lig    
01.02.2020
18:00Trabzonspor - Fenerbahce 2:1 (2:1, 0:0)
UgandaUganda: Premier League    
14:00URA SC - Kampala City 2:1 (0:0, 2:1)
14:30Maroons - Tooro United 1:1 (1:1, 0:0)
01.02.2020
13:00Busoga - BUL 2:1 (2:1, 0:0)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
01.02.2020
14:15Al Nasr - Ajman 0:1 (0:1, 0:0)
14:15Bani Yas - Al Dhafra 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Al Ain - Al Wasl 5:0 (2:0, 3:0)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: Division 1    
14:10Dibba Al Fujairah - Al Urooba 0:3 (0:2, 0:1)
14:10Dibba Al Hisn - Al Thaid 2:1 (0:0, 2:1)
14:10Masfut - Al Hamriyah 1:5 (0:3, 1:2)
01.02.2020
14:10Al-Taawon - Masafi 2:2 (1:1, 1:1)
14:15Al Bataeh - Al Arabi 5:1 (2:0, 3:1)
UruguayUruguay: Super Cup    
00:30Nacional - Liverpool M. 2:4 ET (0:1, 2:1, 0:2)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
22:00Portuguesa - Mineros 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Metropolitanos - Aragua 1:3 (1:2, 0:1)
01.02.2020
00:00Lara - Zulia 2:1 (2:0, 0:1)
20:30Yaracuyanos - Atl. Venezuela 0:0 (0:0, 0:0)
21:00AC Lala FC - Monagas 1:1 (0:1, 1:0)
00:00Dep. Tachira - Puerto Cabello 0:0 (0:0, 0:0)
WalesWales: Cymru South    
20:30Haverfordwest - Swansea University 0:1 (0:0, 0:1)
20:30Taffs Well - Afan Lido 3:2 (0:1, 3:1)
WalesWales: Division 1    
01.02.2020
15:00Aberbargoed - Pontardawe 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Abergavenny Town - Risca 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Bridgend Street - Goytre AFC 2:2  
WalesWales: Cymru North    
01.02.2020
15:00Corwen - Bangor City 1:1 (1:0, 0:1)
WalesWales: Division 1    
01.02.2020
15:00Dinas Powys - Caldicot 1:1  
WalesWales: Cymru North    
01.02.2020
15:00Gresford - Porthmadog 7:1 (0:1, 7:0)
15:00Llanfair United - Llandudno 2:2 (0:1, 2:1)
15:00Llanrhaeadr - Colwyn Bay 0:1 (0:1, 0:0)
WalesWales: Cymru South    
01.02.2020
15:00Llantwit Major - Pontypridd 0:1 (0:1, 0:0)
WalesWales: Division 1    
01.02.2020
15:00Monmouth - Garden Village 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Penydarren - Trefelin 1:6 (1:3, 0:3)
15:00Port Talbot - Croesyceiliog 2:2 (2:0, 0:2)
WalesWales: Cymru North    
01.02.2020
15:00Ruthin - Prestatyn 1:4 (1:1, 0:3)
WalesWales: Division 1    
01.02.2020
15:00Ton Pentre - Llwydcoed 5:3 (1:2, 4:1)
WalesWales: Cymru South    
01.02.2020
15:30Cwmamman United - Goytre Utd 0:2 (0:1, 0:1)
WalesWales: Cymru North    
01.02.2020
15:30Penrhyncoch - Llangefni 2:0 (2:0, 0:0)
WalesWales: League Cup    
01.02.2020
18:15Connahs Q. - STM Sports 3:0 (2:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
08:00Shakhtar Donetsk - Slovacko 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Isloch - Smolevichi 0:3 (0:1, 0:2)
11:00Ceahlaul - CSM Bacau 2:4 (1:1, 1:3)
11:00Chiangrai Utd - Port MTI FC 2:3 PEN. (1:0, 1:2, 11:12)
11:00Gloria Buzau - Unirea Slobozia 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Kamaz - Ulyanovsk 1:1 (1:1, 0:0)
11:00Marbella - Sparta Prague 2:1 (0:1, 2:0)
11:00Rakow - Kauno Zalgiris 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Shonan Bellmare - Plzen 0:1 (0:1, 0:0)
11:30Neman - Slutsk 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Etar - Slovacko CAN.  
12:00Ohrid - Macva 0:1 (0:1, 0:0)
12:00Radnicki Zrenjanin - Kabel Novi Sad 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Saburtalo Tbilisi - Dusheti 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Termalica B-B. - Wisloka Debica 1:1 (0:1, 1:0)
12:30Austria Vienna - Michalovce 2:0 (2:0, 0:0)
13:00Karvina - Shkendija 0:0 (0:0, 0:0)
13:00KF Gostivar - FK Skopje CAN.  
13:00Piast Gliwice - Celje 1:2 (1:1, 0:1)
13:00Valerenga - Ull/Kisa 7:0 (3:0, 4:0)
13:00Zaglebie - Beroe 3:0 (2:0, 1:0)
13:30Austria Vienna II - Hebar 1:5 (0:1, 1:4)
13:30Mornar Bar - Buducnost 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Altach - Ruzomberok 3:1 (2:0, 1:1)
14:00Drita - Vorskla Poltava 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Macva - Renova 1:2 (0:0, 1:2)
14:00Midtjylland - Fredericia 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Wisla - Dinamo Tbilisi 3:2 (0:0, 3:2)
14:25Muang Thong Utd - Prachuap 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 4:3)
14:30HASK - Krsko 1:2 (0:1, 1:1)
14:30Junak Sinj - Croatia Zmijavci 2:1 (2:1, 0:0)
15:00Austria Vienna - Dnipro-1 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Tuzla City - TSC Backa Topola 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Wolfsberger AC - Jagiellonia 3:2 (1:0, 2:2)
16:00Tallinna Kalev - Kuressaare 0:2 (0:1, 0:1)
18:00B.93 - Skovshoved 3:1 (1:0, 2:1)
18:00Balzan - Brno 0:0 (0:0, 0:0)
18:00SV Hitzendorf - Feldkirchen 1:2 (0:2, 1:0)
18:30Freiburg II - Bahlinger 2:0 (1:0, 1:0)
18:30Stutt. Kickers - Balingen 1:1 (1:1, 0:0)
19:30Ginsheim - Neu-Isenburg 3:4 (1:3, 2:1)
19:30Hemelingen - Uphusen 1:2 (0:1, 1:1)
19:30SC Victoria Hamburg - Turkiye Wilhelmsburg 8:3 (4:1, 4:2)
20:00Birkirkara - Ostrava 1:3 (1:1, 0:2)
20:45Dundalk - Drogheda 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Elfsborg - Nashville SC 0:0  
09:00Zhodino - Neman 1:1 (0:1, 1:0)
10:00Lechia Gdansk - Sered 2:1 (0:1, 2:0)
10:00UTA Arad - Crisul Chisineu Cris 3:1 (2:0, 1:1)
10:30Olympia Warriors - Glenorchy Knights 2:1 (1:0, 1:1)
11:00Csikszereda M. Ciuc - Cukaricki 1:1  
11:00Gryf Wejherowo - Widzew Lodz 0:4 (0:2, 0:2)
11:00Impuls - Noah 0:5  
11:00Kursk - Taganrog 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Metaloglobus Bucharest - Mostistea Ulmu 1:1 (0:0, 1:1)
11:00Progresul Spartac - Turnu Magurele 1:4 (1:2, 0:2)
11:30Gosnells City - Mandurah City 3:0 (0:0, 3:0)
11:30Vitebsk - Smolevichi 1:2 (1:1, 0:1)
12:00Chojniczanka - Bytovia Bytow 2:2  
12:00Petrolul - SR Brasov 5:0 (4:0, 1:0)
12:30Kryvbas - Nova Kakhovka 4:1 (0:1, 4:0)
13:00Backa - Brodarac 3:0 (2:0, 1:0)
13:00Belasica - Kit Go Pehchevo 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Brann - Horsens 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Bregalnica Stip - Pelister 2:0 (1:0, 1:0)
13:00FC Arges - CS U Craiova 2 3:1 (1:0, 2:1)
13:00LKS Lodz - Proleter 4:1  
13:00Napredak - Tomsk 1:2 (0:0, 1:2)
13:00Neftochimic Burgas - Dobrudzha 4:1 (1:1, 3:0)
13:00Sonderjyske - Bohemians 1905 2:0 (0:0, 2:0)
13:00Struga - Offenbach 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Sundsvall - AIK 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Joondalup - Joondalup United 2:2 (1:1, 1:1)
13:30Lok. Plovdiv - Arka Gdynia 4:1 (2:1, 2:0)
13:30Ripensia Timisoara - Flamurtari 2:0 (0:0, 2:0)
14:00Botev Plovdiv - Tsarsko Selo 4:1 (2:1, 2:0)
14:00Botev Vratsa - Vorwarts Steyr 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Korona Kielce - Termalica B-B. CAN.  
14:00R. Volgograd - Radnik 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Ulm - Nurnberg II 3:0 (2:0, 1:0)
14:30Bravo - Javor 2:2 (1:1, 1:1)
14:30ND Gorica - Rudar 2:2 (1:1, 1:1)
15:00Nordsjaelland - Liefering 4:2 (2:1, 2:1)
15:00Odd - Notodden 7:0 (1:0, 6:0)
15:00Orenburg - Borac Banja Luka 2:2 (2:1, 0:1)
15:30Sturm Graz - Domzale 4:1 (2:0, 2:1)
16:00CSKA Sofia - Plzen 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Sparta Prague - Bodo/Glimt 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Unicov - Prostejov 0:1 (0:0, 0:1)
16:15Bad Gleichenberg - SV Wildon 6:1 (4:1, 2:0)
16:30Brommapojkarna - Ostersunds 0:4 (0:2, 0:2)
16:45Levadia - Paide 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Aalesund - Brattvag 1:2 (1:0, 0:2)
17:00Norrby - Jonkopings 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Start - Mjondalen 2:1 (1:0, 1:1)
17:30Grorud - Stabaek 3:1 (2:0, 1:1)
18:00Drassburg - Margarethen 2:3 (0:2, 2:1)
18:00First Vienna - SK Rapid Vienna (Am) 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Gaflenz - Florian 1:2 (0:0, 1:2)
18:00SC Weiz - Lafnitz 0:11 (0:3, 0:8)
18:00Strommen - Baerum Sportsklubb 3:2 (3:0, 0:2)
18:00Wiener Sport-Club - Horn CAN.  
18:15Rottenman - Stadl Paura 1:5 (0:3, 1:2)
18:15SV Union Gnas - Kalsdorf 0:5 (0:2, 0:3)
18:30Hard - Bregenz 3:1 (2:0, 1:1)
19:00Bramfelder SV - Altona 0:2 (0:1, 0:1)
19:00IFK Hassleholm - Hassleholms IF 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Neusiedl - Schwechat 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Saarbrucken - Rochling 3:0 (1:0, 2:0)
19:00SV Burgaltendorf 1913 - SC Velbert 0:4 (0:1, 0:3)
20:00Asane - Sotra 6:0 (4:0, 2:0)
20:30Shelbourne - Cabinteely 1:1 (1:0, 0:1)
20:45St Mochta's - Bohemians 0:2 (0:2, 0:0)
21:00Los Angeles FC - New York City 3:1 (2:0, 1:1)
01.02.2020
00:30Instituto - CA Mitre 0:1 (0:0, 0:1)
01:15Penarol - Belgrano 0:0 (0:0, 0:0)
03:00Macarthur Rams - Blacktown Spartans CAN.  
04:00South Hobart - Pascoe Vale 1:8 (1:3, 0:5)
05:00Mount Druitt Rangers - Blacktown City 1:1 (1:1, 0:0)
05:30Cumberland Utd. - Sturt Lions 1:1 (0:1, 1:0)
05:30Modbury Jets - Playford Patriots 4:2 (2:2, 2:0)
06:00Mito - Kashima Antlers 0:1 (0:1, 0:0)
07:00Rochedale - Moreton Bay Utd 2:2 (0:0, 2:2)
07:30Adelaide Olympic - Adelaide Comets 3:5 (2:1, 1:4)
08:00Marconi Stallions - St. George City 2:1 (0:1, 2:0)
08:00Peninsula - Redlands 5:2 (4:0, 1:2)
08:45Hills Brumbies - Sydney Utd 1:2 (0:0, 1:2)
08:45Keila JK - Paide Linnameeskond U21 0:5 (0:4, 0:1)
09:00Dynamo Moscow - Mladost 3:1 (3:1, 0:0)
09:00Manly Utd - Sydney Olympic 2:0 (0:0, 2:0)
09:30Adelaide Raiders - West Adelaide CAN.  
09:30White City - NE Metrostars 1:2 (1:0, 0:2)
10:00Karvina B - Ostrava B 0:3  
10:00Lisen - Blansko 1:1 (0:1, 1:0)
10:00Nykobing - Roskilde 3:2 (3:0, 0:2)
10:00Para - Adelaide Victory 2:1 (2:1, 0:0)
10:00Queensland Lions - Sunshine Coast Wanderers 3:0 (2:0, 1:0)
10:00Samut Prakan City - Renofa Yamaguchi 2:0 (0:0, 2:0)
10:00SK Kladno - Teplice B 2:1 (1:1, 1:0)
10:00Slavicin - Slovacko B 2:5 (1:3, 1:2)
10:00Vihren - Kariana Erden 0:2 (0:0, 0:2)
10:00Zlin B - Puchov 7:1 (3:1, 4:0)
10:30FC Minsk - Gorodeja 3:1 (1:1, 2:0)
10:30Gold Coast Knights - Logan Lightning 4:1 (3:0, 1:1)
10:30Podbrezova - Presov 3:0 (2:0, 1:0)
10:30Skra - Gornik Z. 2 4:4 (1:4, 3:0)
11:00Alashkert - Armavir 2:1 (1:0, 1:1)
11:00Banga - Dziugas Telsiai 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Chrobry Glogow - GKS Katowice 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Cukaricki - Ufa 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Hvidovre IF - Hellerup 3:2 (2:0, 1:2)
11:00Jihlava - FK Pardubice 0:2 (0:0, 0:2)
11:00Leczna - GKS Belchatow 1:0 (1:0, 0:0)
11:00Podbeskidzie - Tychy 1:0 (1:0, 0:0)
11:00Salzburg - BW Linz 6:0 (3:0, 3:0)
11:00Samgurali - Poti 2:0 (1:0, 1:0)
11:00Skeid - Kjelsas 1:2 (0:0, 1:2)
11:00Sparta Prague B - Chomutov 5:0 (1:0, 4:0)
11:00Stal Mielec - R. Rzeszow 3:2 (1:2, 2:0)
11:00Usti nad Labem - Karlovy Vary 4:1 (2:1, 2:0)
11:00Vysehrad - Mas Taborsko 5:2 (1:1, 4:1)
11:00Walldorf - Kaiserslautern II 4:3 (2:2, 2:1)
11:00Wisla Pulawy - Stal Krasnik 0:0 (0:0, 0:0)
11:00Zilina B - Trinec 2:4 (1:3, 1:1)
11:00Zizkov - Varnsdorf 2:1 (1:1, 1:0)
11:30Rosenborg 2 - Ntnui 3:0 (1:0, 2:0)
11:45Viborg - Aarhus Fremad 4:1  
12:00Bronshoj - Vanlose 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Chrudim - Slavia Prague B 9:2 (4:1, 5:1)
12:00Eintracht Northeim - Baunatal CAN.  
12:00Grodig - Kufstein 2:1 (1:0, 1:1)
12:00Hoffenheim II - TSV Ilshofen 1:1 (1:0, 0:1)
12:00KFUM Oslo - Fredrikstad 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Kromeriz - Skalica 0:5 (0:2, 0:3)
12:00Lindome - GAIS 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Lokomotiv Moscow - Partizan 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 2:4)
12:00Mainz II - RW Koblenz CAN.  
12:00Oedt - Amstetten CAN.  
12:00Renova - FK Korab 0:1 (0:0, 0:1)
12:00Roskilde KFUM's - Avarta 1:6 (0:4, 1:2)
12:00Ruch Chorzow - Garbarnia 0:1 (0:0, 0:1)
12:00S. Rzeszow - Hutnik Krakow 0:3 (0:2, 0:1)
12:00Stomil Olsztyn - Swit 3:1 (2:1, 1:0)
12:00St. Pauli II - Dassendorf 4:2 (1:1, 3:1)
12:00Suwalki - Zalgiris 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Vilniaus Vytis - BFC Daugavpils 1:3 (1:2, 0:1)
12:00Vitkovice - L. Mikulas 3:0 (2:0, 1:0)
12:30Z. Moravce-Vrable - Samorin 2:0 (2:0, 0:0)
12:45Asker - Frigg 3:3 (1:2, 2:1)
13:00Amstetten - SV Wallern 8:1 (4:0, 4:1)
13:00Brage - Sandvikens 4:0 (4:0, 0:0)
13:00Buchbach - Deisenhofen 3:3 (1:1, 2:2)
13:00Cracovia - Ruzomberok 1:2 (0:1, 1:1)
13:00Degerfors - Orebro Syr. 2:1 (1:0, 1:1)
13:00Eidsvold - Gjellerasen 1:4 (0:3, 1:1)
13:00FC Gomel - Belshina 2:0 (1:0, 1:0)
13:00Gefle - Sirius 0:3 (0:1, 0:2)
13:00Ham-Kam - Gjovik-Lyn 4:3 (2:1, 2:2)
13:00Hannover II - Schwachhausen 3:1 (3:1, 0:0)
13:00Hobro - Stromsgodset 2:5 (0:3, 2:2)
13:00Middelfart - SC Weiche-08 2:1 (2:1, 0:0)
13:00Nafta - Varteks Varazdin 8:1 (2:0, 6:1)
13:00Ohrid - Karaorman 3:1 (1:1, 2:0)
13:00Pogon Szczecin - Warta Poznan 3:0 (1:0, 2:0)
13:00Rapid Vienna - Levski Sofia 1:2 (1:0, 0:2)
13:00Sarpsborg 08 - Goteborg 1:0 (1:0, 0:0)
13:00Sered - Karpaty 0:3 (0:2, 0:1)
13:00Shinnik Yaroslavl - Pribram 2:2 (1:0, 1:2)
13:00Slovan Bratislava - Zhetysu Taldykorgan 1:1 (1:1, 0:0)
13:00S. Wola - Puszcza 2:0 (0:0, 2:0)
13:00Trelleborgs - Varnamo 2:0  
13:00Ulm - TSV Berg 7:1 (2:0, 5:1)
13:00Wexford - Bohemians 1:6 (0:3, 1:3)
13:00Wolfsburg II - BSV Rehden 2:1 (0:1, 2:0)
13:00Zenit - Dudelange 4:0 (3:0, 1:0)
13:30Dubnica - Pohronie 1:5 (1:2, 0:3)
13:30Horsens - Kristiansund 1:2 (0:0, 1:2)
13:30Legnica - Odra Opole 0:2 (0:1, 0:1)
13:30Vitosha Bistritsa - Pyunik Yerevan 1:1 (0:1, 1:0)
13:45Flora - Hammarby 1:1 (0:0, 1:1)
14:00A. Lustenau - Memmingen 1:0  
14:00Athlone - Sligo Rovers 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Austria Vienna - Senica CAN.  
14:00Bahlinger - Villingen 4:0 (3:0, 1:0)
14:00Cibalia - Osijek 2 1:3 (1:1, 0:2)
14:00FK Panevezys - Jelgava 1:1 (0:0, 1:1)
14:00FSV Frankfurt - Worms 2:1 (2:1, 0:0)
14:00Giessen - Eddersheim 6:2 (3:0, 3:2)
14:00Gonsenheim - Pirmasens 2:3 (2:2, 0:1)
14:00Hajduk Split 2 - Siroki Brijeg 3:1 (1:0, 2:1)
14:00Hohenems - Dornbirn 2:3 (0:1, 2:2)
14:00Holstein Kiel II - Skive IK 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Jerv - Vindbjart 4:0 (3:0, 1:0)
14:00LASK - Viking 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Lok. Plovdiv - Dinamo Batumi 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Mjallby - Karlskrona 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Mladost DK - Sp. Subotica 2:2 (0:2, 2:0)
14:00Molde - Hodd 3:1 (2:1, 1:0)
14:00Opava - GKS Jastrzebie 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Pirin Blagoevgrad - Makedonija GP 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Radnicki Nis - Arda 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Radomlje - Tabor Sezana 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Salzburg - Gornik Z. 3:0 (3:0, 0:0)
14:00Sandefjord - Fram 2:3  
14:00Sandnes - V. Haugesund CAN.  
14:00Schweinfurt - Wurzburger FV 3:0  
14:00Septemvri Sofia - Akademija Pandev 2:2  
14:00Shakhtyor Soligorsk - Slovan Bratislava CAN.  
14:00SpVgg Bayreuth - Plauen 5:0 (2:0, 3:0)
14:00Stjordals Blink - Rosenborg 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Straelen - B. Monchengladbach II 4:1 (1:1, 3:0)
14:00Trnje - Zdralovi 1:0 (1:0, 0:0)
14:00TSV Havelse - Hildesheim 1:2 (1:0, 0:2)
14:00TuS Koblenz - Alzenau 3:4 (1:2, 2:2)
14:00Varbergs - Halmstad 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Vasteras SK - Dalkurd 2:1 (1:0, 1:1)
14:00VfL Oldenburg - Jeddeloh 0:1  
14:00Vlasim - Dukla Prague 2:3 (1:1, 1:2)
14:15Ebreichsdorf - Floridsdorfer AC 0:1 (0:1, 0:0)
14:30Nordsjaelland - Admira 2:0 (0:0, 2:0)
14:30Valerenga 2 - Moss 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Viktoria Griesheim - Aschaffenburg 4:3 (2:3, 2:0)
15:00Aalesund - Herd CAN.  
15:00Akhmat Grozny - Shakhtyor Soligorsk 1:3 (0:2, 1:1)
15:00Dynamo Moscow - Liberec 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Elversberg - UNA Strassen 5:0 (4:0, 1:0)
15:00FK Crvena zvezda - Ludogorets 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Hannoverscher SC - Oberneuland 2:4 (1:1, 1:3)
15:00Korona Kielce - Radomiak Radom 3:5 (1:1, 2:4)
15:00Nitra - Banska Bystrica 1:5 (0:2, 1:3)
15:00Ostroda - Sandecja Nowy S. CAN.  
15:00Sigma Olomouc - Dnipro-1 1:0 (1:0, 0:0)
15:00St. Polten - FC Juniors 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Thisted FC - Kolding IF 1:2  
15:00Trnava - Sochi 2:2 (2:1, 0:1)
15:00Umea FC - Friska Viljor 5:1 (2:0, 3:1)
15:00Waterford - Bray 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Zlin - BATE 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Lillestrom - Tromso 2:0 (1:0, 1:0)
15:45Kalju - Tammeka 5:2 (2:2, 3:0)
16:00Augsburg II - Regensburg II 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Furth II - Eltersdorf 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Hagen/Uthlede - Oldenburg 1:5  
16:00Halden - Follo 7:2 (4:1, 3:1)
16:00Hamburger SV II - Todesfelde 4:1 (3:0, 1:1)
16:00Lok. Plovdiv - Slovan Bratislava CAN.  
16:00O. Ljubljana - Slovan Bratislava 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Spartak Moscow - FK Rostov 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Ufa - FK Liepaja 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Weindorf St. Anna - Grazer 2:4 (0:2, 2:2)
16:30TuS Osdorf - Luneburger Hansa 0:2 (0:2, 0:0)
17:00Columbus Crew - Orlando City CAN.  
17:00Maribor - Vojvodina 3:2 (1:0, 2:2)
17:00Tirol - CSKA Moscow 2:2 (1:1, 1:1)
17:15Jablonec - CSKA Sofia 2:0 (2:0, 0:0)
17:30DC United - New York Red Bulls 0:3 (0:2, 0:1)
17:30Struga - Mladost 1:1  
17:35Tulevik - Legion 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Saprissa - Portland Timbers 1:2 (0:1, 1:1)
18:30Riteriai - Metta/LU 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Galway - Shamrock Rovers 0:1 (0:0, 0:1)
19:00Orange County SC - Colorado Rapids 0:4 (0:2, 0:2)
19:00Sporting Kansas City - FC Cincinnati 4:0 (2:0, 2:0)
19:25Rakvere - Levadia Tallinn II 2:4 (0:1, 2:3)
19:30Longford - Finn Harps 2:1 (2:0, 0:1)
20:00FC Dallas - Vancouver Whitecaps 1:4  
20:00San Antonio - Oklahoma City Energy 5:1 (2:0, 3:1)
22:00Philadelphia Union - Chicago Fire 3:0 (2:0, 1:0)
23:00Atlanta Utd - Elfsborg 1:1 (0:0, 1:1)
00:00Cerro Largo - Guarany de Bage 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Friendly International    
01.02.2020
21:55USA - Costa Rica 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Olympic Games    
00:00Venezuela U23 - Argentina U23 1:4 (1:0, 0:4)
02:30Colombia U23 - Chile U23 0:0 (0:0, 0:0)
01.02.2020
00:00Bolivia U23 - Peru U23 2:1 (0:0, 2:1)
02:30Brazil U23 - Paraguay U23 2:1 (0:0, 2:1)
WorldWorld: Olympic Games Women    
02:00Mexico W - Jamaica W 1:0 (1:0, 0:0)
01.02.2020
00:00Haiti W - Costa Rica W 0:2 (0:0, 0:2)
02:30Panama W - USA W 0:8 (0:4, 0:4)
21:30Saint Kitts and Nevis W - Mexico W 0:6 (0:4, 0:2)
23:30Jamaica W - Canada W 0:9 (0:3, 0:6)
WorldWorld: Friendly International Women    
14:00Italy U19 W - Sweden U19 W 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Morocco W - Tunisia W 6:3 (3:1, 3:2)
WorldWorld: Club Friendly Women    
09:00Adelaide City W - Metro United W 1:0  
09:15Fulham United W - West Adelaide W 0:1 (0:1, 0:0)
10:45Adelaide Comets W - Salisbury Inter W 1:0 (1:0, 0:0)
13:00Valerenga W - Goteborg W 0:2 (0:0, 0:2)
17:001. FFC Frankfurt W - Wolfsburg W 0:5 (0:2, 0:3)
18:00Stabaek W - Roa W 0:2 (0:2, 0:0)
18:30Vaxjo DFF W - Linkopings W 1:2 (1:1, 0:1)
19:00Sarpsborg 08 W - Kolbotn W 0:11  
19:15Koln W - B. Monchengladbach W 1:2 (1:0, 0:2)
01.02.2020
11:10Flora W - Hammarby W 1:0 (1:0, 0:0)
13:00Sand W - Basel W 1:0  
13:30Eskilstuna United W - Orebro W 1:2 (1:0, 0:2)
14:00Bayer Leverkusen W - SGS Essen W 2:4 (0:4, 2:0)
14:00Vittsjo W - Bunkeflo W 3:0 (2:0, 1:0)
ZambiaZambia: Super League    
01.02.2020
14:00Forest Rangers - Buildcon 4:3 (2:1, 2:2)
14:00Green Buffaloes FC - Kansanshi 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Kabwe - Kabwe Youth Academy 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Mufulira - Nkana 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Nakambala Leopards - Green Eagles 0:0 (0:0, 0:0)
14:00NAPSA Stars - Lusaka Dynamos 0:0 (0:0, 0:0)