Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
AlbaniaAlbania: Albanian Cup    
14:00Apolonia Fier - Luftetari Gjirokastra 3:0 (0:0, 3:0)
14:00Besa Kavaje - Skenderbeu 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Beselidhja Lezha - Partizani 3:0 (3:0, 0:0)
14:00Erzeni - Teuta 1:3 (0:0, 1:3)
14:00Kastrioti - KF Tirana 1:3 (1:0, 0:3)
14:00Lushnja - Kukesi 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Vllaznia - Flamurtari 2:2 (1:2, 1:0)
30.01.2020
14:00Bylis - Laci 2:0 (0:0, 2:0)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
12:00ASO Chlef U21 - Magra U21 1:0 (1:0, 0:0)
12:00Bel Abbes U21 - Oran U21 0:1 (0:1, 0:0)
12:00ES Setif U21 - USM Alger U21 2:1 (0:0, 2:1)
12:00Kabylie U21 - Hussein Dey U21 2:1  
12:00Mlila U21 - MC Alger U21 1:3 (1:2, 0:1)
12:00Constantine U21 - Saoura U21 4:0 (2:0, 2:0)
ArgentinaArgentina: Superliga    
01:10Velez Sarsfield - Aldosivi 1:1 (1:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Primera B    
01:05Talleres (R.E) - Tristan Suarez 1:1 (0:1, 1:0)
ArgentinaArgentina: Torneo Federal    
01:00Villa Mitre - Sportivo Estudiantes 1:0 (1:0, 0:0)
01:40Deportivo Maipu - Club Sportivo Penarol 1:0 (0:0, 1:0)
01:45Desamparados - Sansinena 2:0 (0:0, 2:0)
AsiaAsia: AFC Champions League    
08:00Shanghai Port - Buriram 3:0 (0:0, 3:0)
11:00FC Tokyo - United City 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Kashima Antlers - Melbourne Victory 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Seoul - Kedah 4:1 (1:0, 3:1)
15:40Al Ain - Bunyodkor 1:0 (0:0, 1:0)
16:10Al Sailiya - Shahr Khodrou 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 4:5)
16:15Al Rayyan - Esteghlal F.C. 0:5 (0:2, 0:3)
18:30Al Ahli SC - Istiqlol Dushanbe 1:0 (0:0, 1:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
15:30Sur Club - Al Quds 0:0 (0:0, 0:0)
09:30Paro - Defenders FC 2:2 (1:1, 1:1)
09:30PSM Makassar - Lalenok 3:1 (2:0, 1:1)
10:00Yangon Utd - Indera 3:1 (1:1, 2:0)
11:00Master 7 - Svay Rieng 0:3 (0:2, 0:1)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Champions League    
04:00Tupapa - Soaga 0:0 (0:0, 0:0)
04:00Veitongo - Tupapa 2:2 (2:1, 0:1)
BahrainBahrain: King's Cup    
16:00East Riffa - Al Riffa 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 4:5)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:30Charleroi - Club Brugge KV 0:0 (0:0, 0:0)
BelgiumBelgium: Pro League U21    
30.01.2020
20:00St. Truiden U21 - Anderlecht U21 2:2  
BermudaBermuda: Premier League    
02:00Robin Hood - Southampton 1:1 (0:0, 1:1)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
20:00Royal Pari - Bolivar 1:0 (0:0, 1:0)
23:15Nacional Potosi - Palmaflor 4:2 (1:2, 3:0)
23:15The Strongest - Real Potosi 3:2 (3:0, 0:2)
30.01.2020
01:30Blooming - Always Ready 0:2 (0:1, 0:1)
01:30Aurora - Wilstermann 2:1 (1:0, 1:1)
01:30Guabira - Oriente Petrolero 1:2 (0:1, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Amazonense    
01:30Fast Clube - Sao Raimundo AM 1:1  
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
19:00Atibaia - Votuporanguense 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Monte Azul - Juventus-SP 1:1 (1:1, 0:0)
19:00Rio Claro - RB Brasil 2:0 (1:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Amazonense    
20:30Penarol - Iranduba 2:2  
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
23:00Audax-SP - Portuguesa Santista 0:2  
23:15Sao Bento - Sertaozinho 1:3 (1:2, 0:1)
23:30Penapolense - Sao Bernardo 0:2  
BrazilBrazil: Campeonato Amazonense    
30.01.2020
00:00Princesa Solimoes - Amazonas 0:3 (0:1, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Capixaba    
30.01.2020
00:00Rio Branco-VN - Linhares 3:1 (0:0, 3:1)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
30.01.2020
00:00Sao Caetano - Piracicaba 2:1  
00:30Portuguesa - Taubate 0:1 (0:1, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Amazonense    
01:30Nacional-AM - Manaus 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Alagoano    
00:00CSA - Jacyoba 3:2 (0:0, 3:2)
30.01.2020
00:00Murici - Coruripe 1:1 (1:1, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Baiano    
23:30Vitoria - Juazeirense 2:2 (1:1, 1:1)
30.01.2020
00:30Alagoinhas - Vitoria da Conquista 0:0  
00:30Jacobina - Fluminense de Feira 0:1 (0:0, 0:1)
00:30Jacuipense - Doce Mel 1:1 (0:0, 1:1)
01:30Bahia De Feira - Bahia 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
23:15Boavista - Madureira 3:1 (3:0, 0:1)
20:00Bangu - Volta Redonda 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Portuguesa RJ - Macae 4:1 (3:0, 1:1)
30.01.2020
00:30Flamengo RJ - Fluminense 0:1 (0:0, 0:1)
23:15Botafogo RJ - Resende 2:1 (0:1, 2:0)
BrazilBrazil: Campeonato Catarinense    
00:00Avai - Marcilio Dias 3:1 (2:0, 1:1)
23:00Chapecoense-SC - Gremio Juventus 0:1 (0:0, 0:1)
30.01.2020
01:30Figueirense - Joinville 2:1 (0:1, 2:0)
23:00Criciuma - Tubarao 0:0 (0:0, 0:0)
01:00Marcilio Dias - Concordia 2:1 (2:0, 0:1)
01:30Avai - Brusque 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Cearense    
01:00Caucaia - Fortaleza 0:1 (0:0, 0:1)
19:30Pacajus - Barbalha 3:2 (2:0, 1:2)
30.01.2020
00:00Ceara - Ferroviario 1:1 (0:1, 1:0)
01:30Guarany - Atletico-CE 2:1 (1:1, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Gaucho    
30.01.2020
00:00Aimore - SER Caxias 0:1 (0:0, 0:1)
00:00Juventude - Novo Hamburgo 0:0 (0:0, 0:0)
00:00Ypiranga FC - Pelotas 2:1 (2:0, 0:1)
00:30Brasil de Pelotas - Esportivo 0:0 (0:0, 0:0)
01:30Sao Luiz - Internacional 3:4 (1:3, 2:1)
01:30Gremio - EC Sao Jose 2:1 (0:1, 2:0)
BrazilBrazil: Campeonato Goiano    
19:30Ipora - CRAC 1:0 (0:0, 1:0)
23:30Aparecidense - Goiania 1:0 (0:0, 1:0)
23:30Goianesia - Jaragua 0:2 (0:0, 0:2)
30.01.2020
00:30Anapolina - Goias 1:3 (1:1, 0:2)
00:30Atletico GO - Anapolis 5:1 (3:0, 2:1)
00:30Vila Nova FC - Gremio Anapolis 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Matogrossense    
30.01.2020
01:10Luverdense - Cuiaba 0:1 (0:1, 0:0)
01:10Mixto - Araguaia 3:0 (2:0, 1:0)
01:10Sinop - Pocone 1:0 (0:0, 1:0)
01:10Dom Bosco - Uniao Rondonopolis 1:2  
01:10Operario VG - Nova Mutum 0:2 (0:0, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Mineiro    
00:00Cruzeiro - Villa Nova MG 1:0 (0:0, 1:0)
23:00Tombense - Boa 0:0 (0:0, 0:0)
30.01.2020
00:00Tupynambas - America MG 0:1 (0:0, 0:1)
00:00Uberlandia - Patrocinense 0:0 (0:0, 0:0)
00:00URT - Caldense 1:0 (0:0, 1:0)
01:30Coimbra - Atletico-MG 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paraense    
00:00Paysandu PA - Bragantino 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paranaense    
20:00Rio Branco PR - Cascavel CR 2:0 (2:0, 0:0)
23:30Toledo - Londrina 1:3 (1:2, 0:1)
30.01.2020
00:00Coritiba - Operario 1:1 (1:0, 0:1)
00:00Uniao PR - Parana S.T.C. 1:0 (0:0, 1:0)
23:30Parana - Cascavel 1:2 (1:0, 0:2)
00:00Cianorte - Athletico-PR 3:1 (0:1, 3:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
00:00Bragantino - Inter de Limeira 0:1 (0:0, 0:1)
00:00Guarani - Santos 1:2 (0:1, 1:1)
20:30Santo Andre - Agua Santa 1:0 (1:0, 0:0)
23:15Ituano - Botafogo SP 2:2 (1:1, 1:1)
23:15Palmeiras - Oeste 4:0 (1:0, 3:0)
30.01.2020
01:30Ferroviaria - Sao Paulo 1:2 (1:1, 0:1)
23:15Novorizontino - Bragantino 0:0 (0:0, 0:0)
23:15Santos - Inter de Limeira 2:0 (2:0, 0:0)
01:30Mirassol - Guarani 1:1 (0:0, 1:1)
01:30Ponte Preta - Corinthians 2:1 (2:0, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Pernambucano    
00:00Sport Recife - Central SC 1:0 (1:0, 0:0)
30.01.2020
01:30Nautico - Decisao 4:0 (2:0, 2:0)
BrazilBrazil: Campeonato Potiguar    
19:00CE Forca E Luz - Globo 4:3 (0:3, 4:0)
30.01.2020
00:00America RN - Potiguar 3:1 (1:1, 2:0)
00:00ASSU - ABC 0:5 (0:2, 0:3)
BrazilBrazil: Campeonato Sergipano    
00:15Itabaiana - Confianca 0:1 (0:1, 0:0)
19:30America EC - Frei Paulistano 3:2 (1:0, 2:2)
BrazilBrazil: Campeonato Paraibano    
00:15Sao Paulo Crystal - Treze PB 0:2 (0:1, 0:1)
00:15Sport PB - Sousa 0:1 (0:1, 0:0)
30.01.2020
00:15Nacional de Patos - Botafogo PB 2:3 (1:2, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Maranhense    
00:00Sampaio Correa - Sao Jose MA 7:1 (2:1, 5:0)
BrazilBrazil: Campeonato Piauiense    
00:00Timon - Flamengo PI 2:2 (1:1, 1:1)
20:00AE Altos - Piaui 2:1 (0:1, 2:0)
30.01.2020
00:00Parnahyba - River-PI 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
00:00Bahia - Imperatriz 2:0 (1:0, 1:0)
23:30CRB - Santa Cruz 1:0 (0:0, 1:0)
CameroonCameroon: Elite One    
13:00Avion Academy - Canon Yaounde 1:3 (0:2, 1:1)
13:00Eding Sport - UMS de Loum 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Panthere - APEJES Academy 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Bamboutos FC - Colombe 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Bamenda - Fortuna Mfou 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Dragon de Yaounde - Union Douala 0:2 (0:2, 0:0)
15:00Feutcheu - Cotonsport 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Stade Renard - Young Sports 4:1 (1:1, 3:0)
15:00Tonnerre - Fovu Baham 2:1 (1:1, 1:0)
CameroonCameroon: Elite Two    
13:00AS Fap - Fauve Azur Elite 1:2 (1:2, 0:0)
13:00AS Matelots - Leopard de Douala 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Bafang - Stade de Bertoua 1:1 (0:1, 1:0)
15:00Foncha - Dynamo Douala 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Les Astres - OFTA 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Renaissance - Bafoussam 3:0 (1:0, 2:0)
ChileChile: Primera Division    
22:00Curico Unido - La Serena 1:0 (1:0, 0:0)
00:30Colo Colo - Palestino 3:0 (1:0, 2:0)
ColombiaColombia: Primera A    
22:00Once Caldas - Bucaramanga 1:1 (1:1, 0:0)
00:05Ind. Medellin - Aguilas 2:1 (1:0, 1:1)
02:10Dep. Cali - Junior 0:0 (0:0, 0:0)
22:05Jaguares de Cordoba - America De Cali 2:2 (1:1, 1:1)
30.01.2020
00:10Chico - Patriotas 1:0 (0:0, 1:0)
02:15La Equidad - Atl. Nacional 3:4 (3:2, 0:2)
22:00Petrolera - Pereira 1:0 (0:0, 1:0)
00:05Cucuta - Millonarios 1:1 (0:0, 1:1)
00:05Santa Fe - Envigado 1:1 (1:0, 0:1)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
22:00Grecia - ADR Jicaral 1:0 (0:0, 1:0)
22:00Marineros - Limon 2:1 (0:1, 2:0)
30.01.2020
03:00Cartagines - Zeledon 0:3 (0:2, 0:1)
03:00San Carlos - Alajuelense 1:1 (1:0, 0:1)
03:00Saprissa - Santos DG 1:0 (0:0, 1:0)
03:00Guadalupe - Herediano 0:0 (0:0, 0:0)
Costa RicaCosta Rica: Liga de Ascenso    
30.01.2020
21:00Escazucena - Sporting San Jose 1:0  
CyprusCyprus: Cyprus Cup    
13:30Digenis Akritas - Achnas 0:3 (0:1, 0:2)
15:30APOEL - Apollon 1:2 (0:1, 1:1)
15:30Nea Salamis - Paphos 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Anorthosis - Ol. Nicosia 3:0 (2:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHM) - Group B    
15:00Rajhradice - Hroznova Lhota 6:4  
DR CongoDR Congo: Ligue 1    
15:30Maniema - Bukavu Dawa CAN.  
15:30RCK - Renaissance 0:1  
30.01.2020
15:30Bukavu Dawa - Nyuki 3:0 AWA.  
EgyptEgypt: Premier League    
18:30Wadi Degla - Zamalek 1:1 (1:1, 0:0)
16:00El Masry - El Gouna 1:2 (0:0, 1:2)
18:30ZED - Pyramids 1:2 (1:1, 0:1)
30.01.2020
16:00El Ismaily - El-Entag El-Harby 3:2 (2:1, 1:1)
18:30Al Ittihad - Smouha 1:1 (1:0, 0:1)
EnglandEngland: Premier League    
20:45West Ham - Liverpool 0:2 (0:1, 0:1)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
20:45AFC Rushden & Diamonds - Needham Market 1:2 (1:1, 0:1)
EnglandEngland: National League North    
20:45AFC Telford - Blyth 4:2 (3:0, 1:2)
20:45Alfreton - Gloucester 6:1 (3:1, 3:0)
EnglandEngland: EFL Cup    
20:45Aston Villa - Leicester 2:1 (1:0, 1:1)
EnglandEngland: Championship    
20:45Blackburn - QPR 2:1 (2:1, 0:0)
20:45Brentford - Nottingham 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
20:45Brightlingsea - Bishop's Stortford 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: Championship    
20:45Cardiff - West Brom 2:1 (0:0, 2:1)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
20:45Cheshunt - Bowers & Pitsea 1:1 (1:1, 0:0)
20:45Corinthian-Casuals - Bognor Regis 1:1 (1:0, 0:1)
EnglandEngland: National League    
20:45Eastleigh - Aldershot 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Ebbsfleet - Woking 2:1 (0:0, 2:1)
20:45FC Halifax - Dover 4:2 (2:1, 2:1)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
20:45Folkestone - Hornchurch 2:1 (1:1, 1:0)
EnglandEngland: National League North    
20:45Gateshead - Chester 2:0 (0:0, 2:0)
EnglandEngland: Southern League South Division    
20:45Gosport - Weston-super-Mare 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: National League South    
20:45Hampton & Richmond - Slough 1:2 (1:0, 0:2)
20:45Hemel Hempstead - Weymouth 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Championship    
20:45Hull - Huddersfield 1:2 (0:1, 1:1)
EnglandEngland: National League North    
20:45Kettering - Altrincham 0:2 (0:2, 0:0)
EnglandEngland: Championship    
20:45Leeds - Millwall 3:2 (0:2, 3:0)
20:45Luton - Derby 3:2 (0:0, 3:2)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
20:45Margate - Enfield Town 0:3 (0:0, 0:3)
EnglandEngland: Southern League South Division    
20:45Merthyr Town - Hayes & Yeading 1:2 (1:1, 0:1)
EnglandEngland: National League    
20:45Solihull Moors - Barrow 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
20:45Stratford - Hitchin 3:3 (2:0, 1:3)
20:45Tamworth - Royston 2:0 (1:0, 1:0)
EnglandEngland: Championship    
20:45Wigan - Sheffield Wed 2:1 (0:1, 2:0)
21:00Reading - Bristol City 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Women's League Cup    
20:30Arsenal W - Manchester City W 2:1 (2:0, 0:1)
20:30Manchester Utd W - Chelsea W 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
20:45Kingstonian - East Thurrock 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: EFL Cup    
20:45Manchester City - Manchester Utd 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: League One    
20:45Accrington - Peterborough 0:2 (0:1, 0:1)
20:45AFC Wimbledon - Burton 2:2 (1:2, 1:0)
20:45Doncaster - Southend 3:1 (2:0, 1:1)
20:45Fleetwood - Coventry 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Lincoln - Portsmouth 0:2 (0:1, 0:1)
20:45MK Dons - Rochdale 2:1 (0:1, 2:0)
20:45Rotherham - Ipswich 1:0 (1:0, 0:0)
20:45Wycombe - Blackpool 2:1 (2:0, 0:1)
21:00Bolton - Bristol Rovers 1:1 (0:0, 1:1)
20:45Gillingham - Shrewsbury 2:0 (2:0, 0:0)
20:45Tranmere - Sunderland 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: League Two    
20:45Bradford City - Cheltenham 1:1 (1:0, 0:1)
20:45Cambridge Utd - Salford 0:4 (0:1, 0:3)
20:45Colchester - Swindon 3:1 (0:0, 3:1)
20:45Crewe - Leyton Orient 2:0 (1:0, 1:0)
20:45Forest Green - Carlisle 1:4 (0:2, 1:2)
20:45Grimsby - Stevenage 3:1 (1:0, 2:1)
20:45Newport - Macclesfield 1:0 (1:0, 0:0)
20:45Northampton - Scunthorpe 3:0 (1:0, 2:0)
20:45Oldham - Mansfield 3:1 (2:0, 1:1)
20:45Plymouth - Crawley 2:2 (1:1, 1:1)
20:45Port Vale - Exeter 3:1 (0:1, 3:0)
20:45Walsall - Morecambe 0:2 (0:0, 0:2)
EnglandEngland: Professional Development League    
14:00Crystal Palace U23 - Cardiff U23 2:3 (1:0, 1:3)
EnglandEngland: FA Trophy    
20:45Barnet - Farsley 2:0 (0:0, 2:0)
20:45Bath - Concord 1:2 (1:1, 0:1)
EnglandEngland: Premier League Cup    
14:00West Brom U23 - Hull U23 2:1 (1:0, 1:1)
20:00Doncaster U23 - Aston Villa U23 4:0 (2:0, 2:0)
30.01.2020
20:00Colchester U23 - Reading U23 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: Premier League International Cup    
20:00Wolves U23 - Liverpool U23 2:2 (1:0, 1:2)
EnglandEngland: FA Youth Cup    
20:00Burnley U18 - West Brom U18 2:0 (0:0, 2:0)
EthiopiaEthiopia: Premier League    
13:00Bahir Dar Kenema - Adama City 2:1 (1:1, 1:0)
13:00Dire Dawa - Sebeta City 1:0 (1:0, 0:0)
13:00Hadiya Hossana - Wolkite Kenema 1:2 (0:1, 1:1)
13:00Hawassa - Welayta Dicha 2:1 (1:0, 1:1)
13:00Jimma Aba Jifar - Fasil Ketema 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Mekelle 70 Enderta F.C. - Shire Endaselassie 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Ethiopia Bunna - St. George 0:1 (0:0, 0:1)
30.01.2020
13:00Sidama Bunna - Welwalo Adigrat 5:0 (1:0, 4:0)
FranceFrance: National 2 - Group B    
20:00Sannois - Angers II 1:1 (0:0, 1:1)
FranceFrance: Coupe de France    
18:30Angers - Rennes 4:5 ET (0:2, 3:1, 1:2)
18:30ASM Belfort - Montpellier 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 5:4)
18:30Limonest - Dijon 1:2 ET (0:0, 1:1, 0:1)
20:55Monaco - St Etienne 0:1 (0:1, 0:0)
18:30Epinal - Lille 2:1 (0:1, 2:0)
18:30Pau FC - Paris SG 0:2 (0:1, 0:1)
21:05Marseille - Strasbourg 3:1 (2:0, 1:1)
30.01.2020
20:55Nice - Lyon 1:2 (0:1, 1:1)
GambiaGambia: GFA League    
17:30Gamtel - Fortune 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Real Banjul - WAA Banjul 0:2 (0:1, 0:1)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
18:30Arminia Bielefeld - Bochum 2:0 (1:0, 1:0)
20:30Greuther Furth - St. Pauli 3:0 (1:0, 2:0)
20:30Regensburg - Hannover 1:0 (1:0, 0:0)
20:30Wehen - Aue 1:0 (1:0, 0:0)
18:30Stuttgart - Heidenheim 3:0 (1:0, 2:0)
20:30Holstein Kiel - Darmstadt 1:1 (1:1, 0:0)
20:30SG Dynamo Dresden - Karlsruher 1:0 (1:0, 0:0)
20:30VfL Osnabruck - Sandhausen 1:3 (0:1, 1:2)
30.01.2020
20:30Hamburger SV - Nurnberg 4:1 (2:0, 2:1)
GibraltarGibraltar: National League    
20:30Boca Gibraltar - Mons Calpe 0:2 (0:0, 0:2)
20:30Manchester 62 - College 1975 FC 5:0 (2:0, 3:0)
30.01.2020
20:30Europa Point - Glacis United 2:1 (1:1, 1:0)
GreeceGreece: Greek Cup    
30.01.2020
18:30AEK Athens FC - Asteras Tripolis 2:0 (2:0, 0:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
22:30Sanarate - Santa Lucia 1:0 (1:0, 0:0)
23:00Siquinala - Xelaju 4:1 (3:0, 1:1)
30.01.2020
02:00Coban Imperial - Iztapa 0:0 (0:0, 0:0)
02:00Deportivo Mixco - Municipal 0:1 (0:1, 0:0)
03:00Comunicaciones - Guastatoya 1:1 (0:0, 1:1)
03:00Malacateco - Antigua 0:1 (0:1, 0:0)
GuineaGuinea: Ligue 1    
30.01.2020
17:00Wakriya - ASFAG 1:0 (0:0, 1:0)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
30.01.2020
02:00Olimpia - Platense 2:0 (2:0, 0:0)
02:00Real Sociedad - UPNFM 1:0 (0:0, 1:0)
02:15Vida - Motagua 3:1 (1:0, 2:1)
22:00Marathon - Real de Minas 3:0 (1:0, 2:0)
02:15Honduras Progreso - Real Espana 1:2 (1:2, 0:0)
IcelandIceland: Fotbolti.net Cup    
30.01.2020
19:00Breidablik - Akranes 2:5 (0:3, 2:2)
IcelandIceland: Reykjavik Cup    
30.01.2020
20:00KR Reykjavik - Vikingur Reykjavik 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 5:3)
22:00Valur - Fjolnir 1:0 (0:0, 1:0)
IndiaIndia: ISL    
15:00Odisha - Goa 2:4 (0:3, 2:1)
30.01.2020
15:00Bengaluru - Pune City CAN.  
15:00Bengaluru - Hyderabad 1:0 (1:0, 0:0)
IndiaIndia: I-League    
09:30Punjab - Neroca FC 3:2 (2:2, 1:0)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
18:00H. Raanana - Kiryat Shmona 1:1 (1:0, 0:1)
19:15H. Beer Sheva - Maccabi Tel Aviv 1:1 (0:0, 1:1)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie D    
15:00Sanremese - Folgore Caratese 0:3 AWA.  
ItalyItaly: Serie C - Group B    
15:00Virtus Verona - Gubbio 0:1 (0:1, 0:0)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie D    
15:30US Tolentino - Citta di Fasano 1:1 (0:0, 1:1)
ItalyItaly: Coppa Italia    
20:45AC Milan - Torino 4:2 ET (1:1, 1:1, 2:0)
20:45Inter - Fiorentina 2:1 (1:0, 1:1)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie C    
15:00Ternana - Catania 2:0 (0:0, 2:0)
20:00FeralpiSalo - Juventus U23 2:0 (2:0, 0:0)
ItalyItaly: Coppa Italia Primavera    
14:30Juventus U19 - Cremonese U19 3:0 (2:0, 1:0)
11:30Verona U19 - Frosinone U19 3:1 (0:1, 3:0)
12:00Atalanta U19 - AS Roma U19 1:4 (0:1, 1:3)
14:30Fiorentina U19 - AC Milan U19 3:1 (1:0, 2:1)
ItalyItaly: Serie A Women    
12:00AC Milan W - Bari W 6:3 (1:1, 5:2)
JamaicaJamaica: Premier League    
02:05Mount Pleasant - Humble Lions 0:1 (0:0, 0:1)
30.01.2020
21:00Dunbeholden - Portmore 1:4 (0:2, 1:2)
21:00Molynes - Vere United 1:1 (1:1, 0:0)
21:00Tivoli - Mount Pleasant 0:2 (0:1, 0:1)
21:00UWI - Arnett Gardens 1:3 (0:1, 1:2)
23:00Humble Lions - Cavalier 2:1 (1:0, 1:1)
JordanJordan: Shield Cup    
15:00Al Sareeh - Aqaba 1:1 (0:1, 1:0)
17:30Al Ahli - Al-Faisaly Amman 0:3 (0:2, 0:1)
15:00Maan - Al Hussein 1:2 (0:2, 1:0)
17:30Shabab Al Ordon - Al Jazeera Amman 2:1 (1:1, 1:0)
30.01.2020
15:00Al Ramtha - Al Salt 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Sahab - Al Wehdat 0:2 (0:0, 0:2)
KenyaKenya: Premier League    
13:00Zoo - Mathare Utd. 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Gor Mahia - Sofapaka 2:1 (1:1, 1:0)
KuwaitKuwait: Premier League    
30.01.2020
14:35Al Tadamon - Al Kuwait 0:3 (0:1, 0:2)
17:05Al Qadisiya - Al Sahel 1:1 (1:0, 0:1)
LesothoLesotho: Premier League    
30.01.2020
14:30Sefotha-Fotha - Likhopo 0:0 (0:0, 0:0)
MaldivesMaldives: Dhivehi Premier League    
17:00Maziya - TC Sports Club 0:0 (0:0, 0:0)
12:10Club Eagles - Da Grande 3:0 (2:0, 1:0)
17:00Green Streets - Foakaidhoo 2:0  
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
00:00Reboceros de La Piedad - Tlaxcala 1:3  
MexicoMexico: Liga MX Women    
00:00Toluca W - Cruz Azul W 1:2 (0:1, 1:1)
02:00Club Leon W - Atl. Morelia W 0:0 (0:0, 0:0)
02:00Monterrey W - Club Tijuana W 3:1 (2:0, 1:1)
03:00Atl. San Luis W - Guadalajara Chivas W 0:2 (0:0, 0:2)
04:00Santos Laguna W - U.N.A.M.- Pumas W 0:2 (0:1, 0:1)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
30.01.2020
18:00Cimarrones de Sonora 2 - Saltillo 2:4  
MexicoMexico: Ascenso MX    
03:30Alebrijes Oaxaca - Cimarrones de Sonora 3:0 (1:0, 2:0)
MexicoMexico: Copa Mexico    
02:00Pachuca - Venados 3:1 (1:0, 2:1)
02:00Toluca - Atlas 4:2 PEN. (1:1, 2:1, 5:3)
04:10Club Tijuana - Atl. San Luis 1:0 (0:0, 1:0)
04:10Dorados de Sinaloa - Guadalajara Chivas 1:1 PEN. (0:1, 0:0, 6:5)
30.01.2020
02:00Atl. Morelia - Cafetaleros 4:0 PEN. (2:0, 1:0, 3:2)
02:00U.N.A.M.- Pumas - Santos Laguna 2:1 (1:1, 1:0)
04:10Juarez - Queretaro 3:1 (1:0, 2:1)
04:10Monterrey - Celaya 3:0 (1:0, 2:0)
NetherlandsNetherlands: Reserve League    
14:00Jong Feyenoord - Jong Roda 1:4 (0:2, 1:2)
NetherlandsNetherlands: KNVB Beker    
20:00Sittard - Feyenoord 1:2 ET (0:1, 1:0, 0:1)
North & Central AmericaNorth & Central America: Caribbean Club Championship    
30.01.2020
01:00Waterhouse - Cibao 0:0 (0:0, 0:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Premiership    
20:45Glentoran - Glenavon 4:0 (3:0, 1:0)
20:45Larne - Linfield 3:1 (2:1, 1:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Championship    
20:45Ards - H&W Welders 1:2 (0:1, 1:1)
OmanOman: Professional League    
14:00Sohar - Mirbat 0:1 (0:0, 0:1)
14:40Dhofar - Al Orouba 0:0 (0:0, 0:0)
16:15Oman Club - Saham 1:1 (1:1, 0:0)
PalestinePalestine: West Bank League    
14:00Ahli Al-Khalil - Merkaz 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Ahli Qalqilyah - Wadi Al-Nes 0:1  
14:00Albirah - Al Khaleel 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Jabal Al Mukaber - Al Amari 1:1 (1:0, 0:1)
14:00Thaqafi Tulkarem - Shabab Alsamu 3:1  
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
16:00Leixoes U23 - Belenenses U23 1:1 (1:1, 0:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
21:15FC Porto - Gil Vicente 2:1 (1:1, 1:0)
21:15Moreirense - Braga 1:2 (0:2, 1:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
30.01.2020
21:00Academica - Academico Viseu 2:0 (1:0, 1:0)
QatarQatar: Division 2    
15:45Al Markhiya - Al-Kharitiyath 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Al Bidda - Al Mesaimeer 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Shamal - Al-Waab 5:1 (3:0, 2:1)
18:00Lusail - Al Muaidar 0:1 (0:0, 0:1)
QatarQatar: QSL    
30.01.2020
14:35Al Ahli Doha - Al Khor 2:2 (1:1, 1:1)
16:45Al Arabi - Umm-Salal 1:1 (0:0, 1:1)
San MarinoSan Marino: Campionato Sammarinese    
20:45La Fiorita - Cailungo 2:1 (1:0, 1:1)
20:45Virtus - Murata 3:4 (1:2, 2:2)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
30.01.2020
14:00Damac - Al-Nassr 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Al-Ettifaq - Al Wehda 3:1 (1:1, 2:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
13:20Al Khaleej - Al Jabalain 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Al-Shoalah - Al Najoom 1:0  
13:50Najran - Al Thuqbah 4:3 (2:2, 2:1)
16:45Hottain - Al Ain 2:2 (1:0, 1:2)
16:50Jeddah - Ohod 0:1 (0:1, 0:0)
13:20Al Jeel - Al-Kawkab 1:0 (0:0, 1:0)
13:20Al Qadisiya - Al Bukayriyah 1:1 (1:0, 0:1)
13:30Al Batin - Al Mojzel 2:0 (2:0, 0:0)
13:50Al Taee - Al-Nahda 0:0 (0:0, 0:0)
16:45Al Ansar - Al-Taqadom 1:1 (0:0, 1:1)
ScotlandScotland: Premiership    
20:45Rangers - Ross County 2:0 (1:0, 1:0)
20:45St Johnstone - Celtic 0:3 (0:3, 0:0)
ScotlandScotland: Scottish Cup    
20:45Falkirk - Arbroath 2:0 (0:0, 2:0)
20:45Hibernian - Dundee Utd 4:2 (1:1, 3:1)
ScotlandScotland: Highland League    
21:00Formartine Utd - Keith 1:2 (0:1, 1:1)
Sierra LeoneSierra Leone: Premier League    
20:00RSLAF - FC Johansen 0:1 (0:0, 0:1)
30.01.2020
20:00Central Parade - Mighty Blackpool 2:3  
SomaliaSomalia: Nation Link Telecom Championship    
13:30Raadsan - Midnimo 3:0  
13:30Horseed - Dekedda 0:0  
30.01.2020
13:30Jazeera - Mogadishu City 1:3  
South AfricaSouth Africa: GladAfrica Championship    
14:30Steenberg United - Uthongathi 1:1 (1:0, 0:1)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
01:30U. de Deportes - Carabobo 1:0 (1:0, 0:0)
23:15Guarani - San Jose 4:0 (2:0, 2:0)
30.01.2020
01:30Barcelona SC - Progreso 3:1 (1:0, 2:1)
SpainSpain: Copa del Rey    
21:00Tenerife - Ath Bilbao 3:4 PEN. (2:1, 0:1, 1:1, 2:4)
19:00Leonesa - Valencia 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 2:4)
19:00Rayo Vallecano - Villarreal 0:2 (0:0, 0:2)
21:00CD Badajoz - Granada CF 2:3 ET (1:1, 1:1, 0:1)
21:00Real Sociedad - Osasuna 3:1 (1:1, 2:0)
21:00Zaragoza - Real Madrid 0:4 (0:2, 0:2)
30.01.2020
19:00Barcelona - Leganes 5:0 (2:0, 3:0)
21:00Mirandes - Sevilla 3:1 (2:0, 1:1)
SyriaSyria: Premier League    
13:00Al-Ittihad - Tishreen 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Al Karamah - Al Nawaeir 1:1 (0:1, 1:0)
13:00Al Shorta - Wathbah 2:0 (0:0, 2:0)
13:00Al Taliya - Al-Sahel 2:1 (1:1, 1:0)
13:00Foutoua - Al Wahda 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Hottin - Al Jazira 2:1 (2:1, 0:0)
13:00Jableh - Al Jaish 1:1 (0:1, 1:0)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
14:00Polisi Tanzania - Tanzania Prisons 1:0  
17:00Simba - Namungo 3:2 (2:1, 1:1)
30.01.2020
14:00Azam - Mtibwa Sugar 1:1 (0:0, 1:1)
Trinidad and TobagoTrinidad and Tobago: Pro League    
23:00Central FC - Defence Force 1:2 (1:1, 0:1)
23:00Port Of Spain - Sando 1:0 (0:0, 1:0)
23:00W Connection - Police 0:4  
00:00La Horquetta - Point Fortin 5:1  
01:00San Juan Jabloteh - Cunupia 1:1  
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
14:00Chebba - Esperance Tunis 1:2 (0:1, 1:1)
UgandaUganda: Premier League    
14:00Mbarara City - Vipers 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Kyetume - Kampala City 0:2 (0:2, 0:0)
14:30Onduparaka FC - Busoga 2:1 (1:1, 1:0)
14:30Proline - Police 2:1 (2:1, 0:0)
14:30Tooro United - URA SC 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Villa - Express 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Bright Stars - Maroons 2:1 (1:1, 1:0)
14:30BUL - Wakiso Giants 0:0 (0:0, 0:0)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
14:15Ajman - Bani Yas 1:4 (0:3, 1:1)
14:15Al Dhafra - Al Jazira 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Al Wasl - Al Nasr 0:0 (0:0, 0:0)
14:15Al Wahda - Al Fujairah 2:1 (0:0, 2:1)
14:15Shabab Al-Ahli Dubai - Hatta 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Khorfakkan - Al Sharjah 2:1 (0:1, 2:0)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
30.01.2020
22:00Portuguesa - Mineros 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
02:00Vegalta Sendai - Mito 0:2  
10:00Dyn. Kyiv - K. Almaty 2:0 (0:0, 2:0)
10:00Lech Poznan - FK Vozdovac CAN.  
10:00Volgar-Astrakhan - Ararat Yerevan 2:1 (2:1, 0:0)
10:15West Torrens - Croydon Kings 4:1 (1:0, 3:1)
10:30Kuban - Maykop 6:1 (2:0, 4:1)
11:00Z. Moravce-Vrable - Petrzalka 2:1 (1:0, 1:1)
13:00Cherno More - Makedonija GP 3:2  
13:00Kilkisiakos - Borec 0:3 (0:2, 0:1)
13:00Kursk - Din. Minsk 4:2 (4:1, 0:1)
13:00Nordsjaelland - Roskilde 1:1 (1:0, 0:1)
13:00Pelister - Tikves 2:1 (2:0, 0:1)
13:00Van - Armavir 0:2 (0:1, 0:1)
13:00Zlin - Spartaks 1:1 (0:0, 1:1)
13:15Mizoram - United Sikkim 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Struga - Arka Gdynia 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Celik Zenica - Shkupi 2:2 (0:1, 2:1)
14:00Kaiserslautern II - FC 08 Homburg 1:2 (1:0, 0:2)
14:00LKS Lodz - Napredak 3:0 (0:0, 3:0)
14:00Penang - Perak 2:0 (2:0, 0:0)
14:00Slask Wroclaw - FK Liepaja 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Tsarsko Selo - Rakow 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Dynamo Moscow - Lechia Gdansk 0:2 (0:1, 0:1)
14:30F. Voronezh - Tomsk 2:1 (1:0, 1:1)
14:30Kolos Kovalivka - Vorwarts Steyr 2:0 (1:0, 1:0)
14:30Triglav - Javor 1:3 (0:3, 1:0)
15:00Dragovoljac - Maksimir 0:3 (0:1, 0:2)
15:00Hartberg - Desna 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Sigma Olomouc - Orenburg 2:0 (1:0, 1:0)
15:00St. Polten - Mariupol 1:1 (0:0, 1:1)
15:30Dnipro-1 - Bohemians 1905 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Lech Poznan - Maribor 3:0 (1:0, 2:0)
16:15Hammarby - Midtjylland 0:4 (0:1, 0:3)
17:00Bardejov - Lipany 0:2 (0:0, 0:2)
17:30Kustosija - Vinogradar 5:1 (1:1, 4:0)
18:00Amstetten - ASK St.Valentin 0:0 (0:0, 0:0)
18:00First Vienna - Marchfeld 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Stripfing - Favoritner 4:0 (2:0, 2:0)
18:30Gratkorn - FC Trofaiach 2:5 (0:2, 2:3)
18:30Rathenow - Premnitz 4:1 (3:0, 1:1)
18:30Slovan HAC - Simmeringer 6:2 (4:2, 2:0)
18:30Vellmar - Kassel 4:1 (3:1, 1:0)
19:00Dornbirn - Alberschwende 3:1 (2:1, 1:0)
19:00Floridsdorf - SV Spillern 0:7 (0:5, 0:2)
19:00Halmstad - Tvaakers 2:1 (1:0, 1:1)
19:30Eimsbutteler - Altona CAN.  
19:30ESV St.Michael - Kalsdorf 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Koln II - Frechen 7:1 (6:1, 1:0)
20:00Dudenhofen - Schifferstadt 3:2 (2:1, 1:1)
20:30Drogheda - Bohemians 2:4 (2:2, 0:2)
20:45Ballinamallard - Sligo Rovers 1:5 (1:3, 0:2)
20:45Derry City - Institute 3:2 (2:0, 1:2)
20:45Shelbourne - Longford 1:0 (0:0, 1:0)
21:00DC United - Club de Foot Montreal 1:3 (0:0, 1:3)
22:00Columbus Crew - Vancouver Whitecaps 1:1 (1:0, 0:1)
03:00Gamba Osaka - Sagan Tosu 2:3  
08:45Shakhtar Donetsk - Proleter 0:1 (0:0, 0:1)
09:00South Adelaide - Western Strikers 3:2 (1:1, 2:1)
09:00Zhodino - Slutsk 0:2 (0:1, 0:1)
09:15Sydney Olympic - Hakoah Sydney 2:2 (0:0, 2:2)
09:45Adelaide Victory - Adelaide Comets 3:5 (0:2, 3:3)
10:15Melbourne Knights - Heidelberg Utd 4:1  
10:30Khimik-Arsenal - Kaluga 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Cartagena - Dudelange 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Gzira - Dun. Streda CAN.  
11:00Mlada Boleslav B - Varnsdorf 2:2 (1:1, 1:1)
11:00OFK Beograd - Buducnost Dobanovci 1:1 (0:1, 1:0)
11:00Pohronie - Komarno 2:1 (0:1, 2:0)
11:00Sokolov - Vltavin 2:1 (1:1, 1:0)
11:00Vitosha Bistritsa - Sileks 1:0 (1:0, 0:0)
11:00Zaglebie Sosnowiec - Podbrezova 0:1 (0:0, 0:1)
11:30Krylya Sovetov Samara 2 - Akron Togliatti 1:4 (1:1, 0:3)
11:30Vitebsk - Isloch 3:2 (2:1, 1:1)
12:00Sanatatea Cluj - CSM Zalau 4:1 (2:0, 2:1)
12:00Sandecja Nowy S. - Puszcza 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Senica - Banska Bystrica 3:0 (2:0, 1:0)
12:00S. Rzeszow - Lublin 3:2 (2:1, 1:1)
12:30Riga FC - Zilina 2:3 (1:1, 1:2)
13:00Belasica - Plackovica 1:1 (0:1, 1:0)
13:00Belasitsa - Kariana Erden 0:1 (0:1, 0:0)
13:00Botev Galabovo - Lok. Gorna 5:0 (3:0, 2:0)
13:00Dunav Ruse - Litex Lovech 2:0 (1:0, 1:0)
13:00FC Arges - Unirea Bascov 1:0 (0:0, 1:0)
13:00GKS Belchatow - Tychy 1:1 (0:0, 1:1)
13:00Jihlava - Pohronie CAN.  
13:00Karpaty - Slovan Bratislava 1:1 (0:1, 1:0)
13:00Rabotnicki - Pirin Blagoevgrad 1:1 (1:0, 0:1)
13:00Randers FC - Vejle 2:0  
13:00Rapid Vienna - Odense 0:0 (0:0, 0:0)
13:00R. Rzeszow - Leczna 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Samorin - Znojmo 2:2 (2:1, 0:1)
13:00Vihren - Strumska Slava 1:2 (0:1, 1:1)
13:00Zeta - Titograd 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Hibernians - Mlada Boleslav 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Ripensia Timisoara - Septemvri Sofia 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Triglav - FK Indjija 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Mas Taborsko - Dukla Prague 0:1 (0:0, 0:1)
14:00O. Ljubljana - Radomlje CAN.  
14:00Opava - Z. Moravce-Vrable 3:0 (0:0, 3:0)
14:00Polkowice - Slask Wroclaw 2 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Slavia Sofia - Sered 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Szolnoki MAV - III. Keruleti TVE CAN.  
14:00Teplice - Trencin 4:1 (2:0, 2:1)
14:00Wacker Innsbruck - Wolfsberger AC 1:2 (0:0, 1:2)
14:15Ried - Nitra 2:1 (2:0, 0:1)
14:30Hrvace - Sibenik 0:5 (0:1, 0:4)
14:30Solin - RNK Split 3:1 (0:1, 3:0)
15:00Cracovia - Sochi 0:0 (0:0, 0:0)
15:00CSKA Sofia - Jeonbuk 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Johor DT - Zilina 2:1 (2:1, 0:0)
15:00LASK - Silkeborg 6:2  
15:00Ludogorets - K. Almaty 6:0 (2:0, 4:0)
15:00Rudar - FK Indjija 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Sesvete - Dugo Selo 1:2 (0:1, 1:1)
15:30Dynamo Brest - Slovan Bratislava 1:0 (0:0, 1:0)
15:30FK Vozdovac - FK Zorya Luhansk 0:2 (0:1, 0:1)
15:30Levski Sofia - Pyunik Yerevan 3:2 (1:1, 2:1)
15:30Piast Gliwice - Shakhtyor Soligorsk 2:0 (2:0, 0:0)
15:30Radnik - Tambov 1:2 (0:2, 1:0)
15:30Tirol - Viking 1:3 (1:2, 0:1)
15:30Vardar - FK Crvena zvezda 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Vojvodina - Rapid Vienna 2:0 (1:0, 1:0)
16:00GKS Katowice - Sleza Wroclaw 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Jablonec - Shonan Bellmare 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Ol. Grudziadz - Stezyca 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Sp. Subotica - Akademija Pandev 1:2 (1:0, 0:2)
16:30Botev Vratsa - Sileks 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Atlanta Utd - Philadelphia Union 4:0 (4:0, 0:0)
17:00Brabrand - Skive IK 1:2 (0:2, 1:0)
17:00Cibalia - Granicar Zupanja 0:2 (0:2, 0:0)
17:00Naestved - Nykobing 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Rapperswil - Schaffhausen 1:3 (0:1, 1:2)
17:00Rogaska - Radomlje 0:2 (0:2, 0:0)
17:00Vendsyssel - Thisted FC 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Wisla Pulawy - Chelmianka Chelm 3:2 (2:0, 1:2)
17:30Brozany - Litomericko 3:4 (2:1, 1:3)
17:30Dubrava - Zagorec K. 2:1 (0:1, 2:0)
18:00FC Dabas - Kiskunfelegyhazi 7:2 (4:1, 3:1)
18:00Jihlava - Benesov 8:2 (4:2, 4:0)
18:00Legionowo - Ursus Warszawa 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Sparta Prague B - Prepere 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Usti nad Labem - Chomutov 6:0 (1:0, 5:0)
18:00Usti nad Labem - Sous CAN.  
18:301980 Wien - Perchtoldsdorf 2:2 (1:0, 1:2)
18:30A. Klagenfurt - ATSV Wolfsberger 2:1 (1:0, 1:1)
19:00Aschaffenburg - Alzenau 2:5 (1:3, 1:2)
19:00A XII-Auhof Center - Sieghartskirchen 7:2 (3:1, 4:1)
19:00Kapfenberg - Allerheiligen 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Ostbahn - Stammersdorf 1:2 (1:0, 0:2)
19:00TSV Havelse - Hannoverscher SC 3:1 (1:1, 2:0)
19:15Leobendorf - Mannersdorf 5:2 (3:0, 2:2)
19:30Essling - Ankerbrot 3:2 (2:1, 1:1)
19:30Giessen - Bad Vilbel 6:2  
19:30Gonsenheim - Mainz II 1:1  
19:30Hamburger SV II - Teutonia Ottensen 0:2 (0:1, 0:1)
19:30Kuchl - UFC Altenmarkt 0:1  
19:30RW Koblenz - Hassia Bingen 2:1 (0:0, 2:1)
19:30SC Sonnborn - Wulfrath 0:2 (0:1, 0:1)
19:30Siegburger - Bergisch Gladbach 1:2 (1:1, 0:1)
19:30TB Berlin - Turkiyemspor 2:1 (0:1, 2:0)
20:00Sturm Graz (Am) - Leoben 8:0 (2:0, 6:0)
20:30Athlone - St. Patricks 1:6 (1:3, 0:3)
23:00FC Dallas - NTX Rayados 3:0  
23:00Phoenix Rising - FC Cincinnati 0:3 (0:2, 0:1)
30.01.2020
08:00Shakhtar Donetsk - Slovacko 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Isloch - Smolevichi 0:3 (0:1, 0:2)
11:00Ceahlaul - CSM Bacau 2:4 (1:1, 1:3)
11:00Chiangrai Utd - Port MTI FC 2:3 PEN. (1:0, 1:2, 11:12)
11:00FC Buzau - Unirea Slobozia 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Kamaz - Ulyanovsk 1:1 (1:1, 0:0)
11:00Marbella - Sparta Prague 2:1 (0:1, 2:0)
11:00Rakow - Kauno Zalgiris 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Shonan Bellmare - Plzen 0:1 (0:1, 0:0)
11:30Neman - Slutsk 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Etar - Slovacko CAN.  
12:00Ohrid - Macva 0:1 (0:1, 0:0)
12:00Radnicki Zrenjanin - Kabel Novi Sad 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Saburtalo Tbilisi - Dusheti 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Termalica B-B. - Wisloka Debica 1:1 (0:1, 1:0)
12:30Austria Vienna - Michalovce 2:0 (2:0, 0:0)
13:00Karvina - Shkendija 0:0 (0:0, 0:0)
13:00KF Gostivar - FK Skopje CAN.  
13:00Piast Gliwice - Celje 1:2 (1:1, 0:1)
13:00Valerenga - Ull/Kisa 7:0 (3:0, 4:0)
13:00Zaglebie - Beroe 3:0 (2:0, 1:0)
13:30Austria Vienna II - Hebar 1:5 (0:1, 1:4)
13:30Mornar Bar - Buducnost 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Altach - Ruzomberok 3:1 (2:0, 1:1)
14:00Drita - Vorskla Poltava 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Macva - Renova 1:2 (0:0, 1:2)
14:00Midtjylland - Fredericia 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Wisla - Dinamo Tbilisi 3:2 (0:0, 3:2)
14:25Muang Thong Utd - Prachuap 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 4:3)
14:30HASK - Krsko 1:2 (0:1, 1:1)
14:30Junak Sinj - Croatia Zmijavci 2:1 (2:1, 0:0)
15:00Austria Vienna - Dnipro-1 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Tuzla City - TSC Backa Topola 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Wolfsberger AC - Jagiellonia 3:2 (1:0, 2:2)
16:00Tallinna Kalev - Kuressaare 0:2 (0:1, 0:1)
18:00B.93 - Skovshoved 3:1 (1:0, 2:1)
18:00Balzan - Brno 0:0 (0:0, 0:0)
18:00SV Hitzendorf - Feldkirchen 1:2 (0:2, 1:0)
18:30Freiburg II - Bahlinger 2:0 (1:0, 1:0)
18:30Stutt. Kickers - Balingen 1:1 (1:1, 0:0)
19:30Ginsheim - Neu-Isenburg 3:4 (1:3, 2:1)
19:30Hemelingen - Uphusen 1:2 (0:1, 1:1)
19:30SC Victoria Hamburg - Turkiye Wilhelmsburg 8:3 (4:1, 4:2)
20:00Birkirkara - Ostrava 1:3 (1:1, 0:2)
20:45Dundalk - Drogheda 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Elfsborg - Nashville SC 0:0  
WorldWorld: Olympic Games    
00:00Argentina U23 - Ecuador U23 1:0 (1:0, 0:0)
02:30Colombia U23 - Venezuela U23 2:1 (1:1, 1:0)
00:00Peru U23 - Uruguay U23 0:1 (0:1, 0:0)
02:30Brazil U23 - Bolivia U23 5:3 (3:1, 2:2)
00:00Venezuela U23 - Argentina U23 1:4 (1:0, 0:4)
02:30Colombia U23 - Chile U23 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: Olympic Games Women    
00:00Costa Rica W - Panama W 6:1 (2:1, 4:0)
02:30USA W - Haiti W 4:0 (1:0, 3:0)
23:30Canada W - Saint Kitts and Nevis W 11:0 (7:0, 4:0)
30.01.2020
02:00Mexico W - Jamaica W 1:0 (1:0, 0:0)
WorldWorld: Friendly International Women    
10:30Myanmar W - Thailand W 1:1 (1:0, 0:1)
14:30Italy U19 W - Sweden U19 W 4:1 (2:1, 2:0)
15:00Morocco W - Tunisia W 2:1 (1:0, 1:1)
11:00Georgia U19 W - Azerbaijan U19 W 0:1 (0:1, 0:0)
30.01.2020
14:00Italy U19 W - Sweden U19 W 1:0 (0:0, 1:0)
ZambiaZambia: Super League    
14:00Kabwe - ZESCO 2:1 (0:0, 2:1)