Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
AfricaAfrica: CECAFA Clubs Cup    
15:30Atlabara - Mazembe 1:6 (1:2, 0:4)
18:00Rayon Sport - Kinondoni MC 0:1 (0:1, 0:0)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
07:00Belconnen United - Canberra FC 2:1 (0:0, 2:1)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
09:00Acacia Ridge - Taringa 1:3 (0:2, 1:1)
09:00The Gap - Brisbane K. 5:4 (4:1, 1:3)
09:30Grange Thistle - North Pine 3:0 (2:0, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
09:30Monaro Panthers - Gungahlin 1:2 (0:1, 1:1)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
10:00Bayside - Toowong 2:6 (1:3, 1:3)
11:00Centenary Stormers - Albany Creek 1:3 (1:2, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
06:45Avondale FC - Hume City 3:0 (1:0, 2:0)
10:00Pascoe Vale - Green Gully 0:1 (0:1, 0:0)
10:00Port Melbourne Sharks - Dandenong Thunder 3:1 (1:1, 2:0)
11:30Oakleigh Cannons - Dandenong City 3:1 (1:0, 2:1)
AustraliaAustralia: NPL Western Australia    
07:00Sorrento - Perth Glory U21 3:2 (1:1, 2:1)
09:00Floreat Athena - Balcatta 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Inglewood Utd - Armadale 2:1 (2:1, 0:0)
09:00Perth SC - Bayswater 1:1 (0:0, 1:1)
09:00Rockingham City - ECU Joondalup 2:2 (1:2, 1:0)
09:00Stirling Lions - Cockburn City 2:2 (1:0, 1:2)
AustraliaAustralia: NPL South Australian    
07:30Adelaide Comets - Adelaide Raiders 6:0 (1:0, 5:0)
07:30Croydon Kings - Adelaide U21 2:1 (1:1, 1:0)
07:30NE Metrostars - Campbelltown City 1:2 (1:2, 0:0)
07:30West Adelaide - Para 1:5 (1:4, 0:1)
11:30Adelaide Olympic - Adelaide City 1:1 (0:1, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
08:00Gold Coast - Magpies Crusaders 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Peninsula - Western Pride 3:0 (2:0, 1:0)
10:00Moreton Bay Utd - Olympic FC 0:2 (0:1, 0:1)
10:30Brisbane City - Brisbane Strikers 4:2 (1:2, 3:0)
11:00Eastern Suburbs - Brisbane U21 1:3 (0:2, 1:1)
11:00Queensland Lions - Gold Coast Knights 2:1 (1:0, 1:1)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
08:30Clarence Zebras - Kingborough Lions 1:5 (1:3, 0:2)
08:30Launceston - Devonport 0:4 (0:1, 0:3)
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
06:30Adamstown Rosebud - Edgeworth E. 0:1 (0:1, 0:0)
06:30Lambton J. - Valentine 5:2 (4:2, 1:0)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: Pacific Games Women    
01:00Vanuatu W - Solomon Islands W 1:2  
02:30New Caledonia W - American Samoa W 9:0  
04:00Tahiti W - Papua New Guinea W 0:4  
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
16:00Torpedo Minsk - FC Gomel 1:2 (0:2, 1:0)
17:45Neman - Slutsk 0:0 (0:0, 0:0)
19:45BATE - Zhodino 4:1 (2:0, 2:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
12:00Brest 2 - Din. Minsk 2 3:1  
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
15:00JUA Zhitkovichi - Smolevichi CAN.  
16:00Naftan - Orsha 2:4 (2:2, 0:2)
16:30Lokomotiv Gomel - FC Slonim 4:0 (2:0, 2:0)
17:00Baranovici - Chimik Svetlogorsk 1:3 (0:2, 1:1)
17:00Krumkachy - Sputnik 3:3 (2:1, 1:2)
17:00Lida - Belshina 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Mikashevichi - Smorgon 3:1 (1:1, 2:0)
17:00Rukh Brest - Volna Pinsk 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Serie B    
00:15CRB - Guarani 2:1 (2:1, 0:0)
02:30Ponte Preta - Oeste 3:2 (3:1, 0:1)
16:00America MG - Figueirense 0:4 (0:1, 0:3)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
20:00Flamengo W - Minas ICESP W 6:3 (2:1, 4:2)
20:00Ponte Preta W - Vitoria W 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Santos W - Sport Recife W 9:0 (6:0, 3:0)
BrazilBrazil: Serie B    
21:30Atletico GO - Vila Nova FC 2:0 (1:0, 1:0)
BrazilBrazil: Serie A    
22:00Fortaleza - Avai 2:0 (1:0, 1:0)
22:00Gremio - Vasco 2:1 (0:1, 2:0)
BrazilBrazil: Serie B    
23:00Botafogo SP - Brasil de Pelotas 2:3 (1:3, 1:0)
BrazilBrazil: Serie A    
14.07.2019
00:00Bahia - Santos 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Serie B    
14.07.2019
00:00Operario - Londrina 2:0 (2:0, 0:0)
00:00Parana - Bragantino 2:1 (0:1, 2:0)
BrazilBrazil: Serie A    
14.07.2019
00:00Sao Paulo - Palmeiras 1:1 (1:0, 0:1)
BrazilBrazil: Serie C    
01:00ABC - Confianca 1:2 (1:1, 0:1)
20:00EC Sao Jose - Ypiranga FC 0:0 (0:0, 0:0)
20:00Remo - Luverdense 2:2 (0:2, 2:0)
22:00Juventude - Paysandu PA 1:1 (0:1, 1:0)
BrazilBrazil: Serie D    
21:00Ituano - Itabaiana 3:1 (2:1, 1:0)
BrazilBrazil: Brasileiro U20    
20:00Athletico-PR U20 - Atletico-MG U20 1:1 (0:1, 1:0)
20:00Chapecoense-SC U20 - Gremio U20 0:1 (0:1, 0:0)
20:00Sao Paulo U20 - Coritiba U20 0:1 (0:1, 0:0)
20:00Sport Recife U20 - Vasco U20 1:2 (1:0, 0:2)
23:00Santos U20 - Bahia U20 3:1 (2:0, 1:1)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
20:00Ludogorets - Tsarsko Selo 2:0 (1:0, 1:0)
CambodiaCambodia: C-League    
10:30Asia Euro United - Police Commissary 1:1 (0:1, 1:0)
10:30Kirivong Sok Sen Chey - Visakha 1:4 (0:4, 1:0)
13:00National Defense - NagaWorld 0:1 (0:0, 0:1)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
21:30HFX Wanderers - Cavalry 0:1 (0:0, 0:1)
14.07.2019
00:00Pacific FC - Forge 2:3 (0:0, 2:3)
ChileChile: Chilean Cup    
23:30Everton - O'Higgins 1:0 (0:0, 1:0)
23:30U. Espanola - Valdivia 0:0 (0:0, 0:0)
14.07.2019
02:00A. Italiano - San Felipe 0:0 (0:0, 0:0)
ChinaChina: Super League    
13:35Beijing Renhe - Wuhan Zall 0:2 (0:1, 0:1)
13:35Jiangsu Suning - Shanghai SIPG 0:3 (0:2, 0:1)
13:35Tianjin Tianhai - Shenzhen 2:2 (1:1, 1:1)
ChinaChina: Jia League    
13:30Heilongjiang Lava - Zhejiang Greentown 1:1 (1:1, 0:0)
13:30Qingdao Huanghai - Shaanxi Changan 0:0 (0:0, 0:0)
ChinaChina: Yi League    
09:30Qingdao Jonoon - Jilin Baijia 2:0 (1:0, 1:0)
09:30Yanbian Beiguo - Qingdao Red Lions 2:1 (0:0, 2:1)
09:30Yinchuan - Inner Mongolia 4:0 (1:0, 3:0)
10:00Fujian Tianxin - Nanjing Shaye 4:2 (3:0, 1:2)
10:00Guangxi Baoyun - Suzhou Dongwu 1:0 (0:0, 1:0)
10:00Lhasa Chengtou - Hangzhou Wuyue 2:0 (2:0, 0:0)
10:00Sichuan Jiuniu - Hubei Chufeng Heli 3:1 (1:1, 2:0)
10:00Xian Daxing Chongde - Jiangsu Yancheng 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Dalian Chanjoy - Zibo Cuju 0:2 (0:0, 0:2)
13:00Shenyang Urban FC - Baoding Yingli Yitong 3:1 (1:1, 2:0)
13:30Hunan Billows - Jiangxi Liansheng 0:2 (0:1, 0:1)
13:30Kunshan - Yunnan Kunlu 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Zhejiang Yiteng - Shenzhen Pengcheng 0:2 (0:0, 0:2)
ChinaChina: Super League Women    
10:00Beijing Beikong W - Jiangsu Suning W 2:3  
10:00Shanghai Shenhua W - Changchun Dazhong W 5:2  
13:35Henan Jianye W - Dalian Quanjian W 2:0  
ColombiaColombia: Liga Aguila    
22:15Huila - La Equidad 3:2 (0:0, 3:2)
14.07.2019
00:00Junior - Deportes Tolima 1:0 (0:0, 1:0)
00:15Jaguares de Cordoba - U. Magdalena 1:0 (0:0, 1:0)
02:45Once Caldas - Atl. Nacional 1:2 (0:1, 1:1)
ColombiaColombia: Liga Aguila Women    
22:00Atletico F.C. W - Dep. Cali W 1:3  
22:00Atl. Nacional W - Once Caldas W 2:0  
22:00Bucaramanga W - Cucuta W 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Orsomarso W - Deportes Tolima W 2:2  
CroatiaCroatia: Super Cup    
20:00D. Zagreb - Rijeka 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
17:00Ostrava - Liberec 1:2 (1:0, 0:2)
17:00Pribram - Teplice 1:1 (1:0, 0:1)
19:30Plzen - Sigma Olomouc 3:1 (1:1, 2:0)
Dominican RepublicDominican Republic: LDF    
22:00Moca - Cibao 2:1 (1:0, 1:1)
14.07.2019
00:00Atletico Pantoja - Atlantico 0:1 (0:1, 0:0)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
03:00Dep. Cuenca - Mushuc Runa 3:1 (2:1, 1:0)
EcuadorEcuador: Serie B    
19:30LDU Portoviejo - Clan Juvenil 4:0 (2:0, 2:0)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
22:00Fuerza A. - Emelec 1:4 (1:1, 0:3)
EcuadorEcuador: Serie B    
23:00Gualaceo - Orense 1:0 (0:0, 1:0)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
14.07.2019
01:00LDU Quito - U. Catolica 1:5 (0:2, 1:3)
03:10Tecnico U. - Ind. del Valle 1:1 (1:0, 0:1)
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
15:00Maardu - Valga Warrior 12:0 (6:0, 6:0)
18:00Narva - Maardu Aliens WO.  
18:00Pohja-Sakala - Parnu-Jaagupi 5:2 ET (0:0, 2:2, 3:0)
18:00Pohja-Tallinna JK Volta - Viking 18:0 (6:0, 12:0)
18:00Rakvere - JK Jarve 0:3 (0:2, 0:1)
18:00Tulevik - Kadrina WO.  
EuropeEurope: Uhren Cup    
15:00Young Boys - Crystal Palace 2:0 (2:0, 0:0)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
12:00Honka - HIFK 3:0 (1:0, 2:0)
16:00SJK - VPS 1:0 (0:0, 1:0)
FinlandFinland: Ykkonen    
16:00Ekenas - TPV 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Haka - Jaro 2:0 (0:0, 2:0)
16:00KTP - AC Kajaani 0:2 (0:1, 0:1)
16:00MuSa - MyPa 4:0 (4:0, 0:0)
16:00TPS - AC Oulu 1:0 (0:0, 1:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
16:00JaPS - NJS 5:0 (0:0, 5:0)
16:00Lahden Reipas - VJS 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Mikkelin - Viikingit 1:1 (0:0, 1:1)
16:00PEPO - Klubi 04 4:0 (3:0, 1:0)
16:00Sudet - MiPK 0:4 (0:0, 0:4)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
16:00EPS - Gnistan 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Ilves 2 - GrIFK 3:1 (2:0, 1:1)
17:30KaPa - Espoo 2:1 (1:0, 1:1)
FinlandFinland: Liiga Women    
13:00Ilves W - ONS Oulu W 2:4 (1:1, 1:3)
13:00Jypk W - KuPS W 2:1 (1:1, 1:0)
13:30TPS W - Aland Utd W 0:1 (0:0, 0:1)
14:00TiPS W - Myran W 5:1 (3:0, 2:1)
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
17:00Garching - Nurnberg II 1:3 (1:3, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
16:00Ammerthal - DJK Bamberg 2:1 (2:0, 0:1)
16:00ATSV - Bayern Hof 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Cham - Eltersdorf 0:2 (0:1, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
14:00Dachau - Turkspor Augsburg 2:1 (1:1, 1:0)
14:00Pullach - Kirchanschoring 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Hankofen-Hailing - Ismaning 0:2 (0:2, 0:0)
17:00Deisenhofen - Nordlingen 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Kottern-St. Mang - TSV 1880 Wasserburg 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Schwaben Augsburg - Pipinsried 0:3 (0:3, 0:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
18:00Vestmannaeyjar - Hafnarfjordur 1:2 (0:1, 1:1)
IcelandIceland: Division 2    
16:00Throttur Vogar - Volsungur 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Tindastoll - Vestri 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Dalvik/Reynir - Vidir 1:0 (0:0, 1:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
10:30PSM Makassar - Bhayangkara Utd 2:1 (1:1, 1:0)
13:30PSS Sleman - Persebaya 2:1 (1:1, 1:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
10:30Cilegon United - PSPS Riau 4:0 (2:0, 2:0)
10:30Muba United - Blitar United 2:1 (1:1, 1:0)
10:30Perserang Serang - Persibat Batang 2:0 (0:0, 2:0)
10:30PSCS Cilacap - PSMS Medan 0:0 (0:0, 0:0)
10:30PSGC Ciamis - Persiraja Aceh 2:3 (2:1, 0:2)
10:30Sriwijaya - Persita 0:2 (0:1, 0:1)
IraqIraq: Super League    
16:00Al Simawa - Alsinaat Alkahrabaiya 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Al Wasat - Al Diwaniya 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Al Zawraa - Al Hussein 4:1 (2:1, 2:0)
16:00Erbil - Al Bahri 3:1 (0:1, 3:0)
IrelandIreland: Premier Division    
21:00Sligo Rovers - Waterford 0:0 (0:0, 0:0)
IrelandIreland: Division 1    
20:00Cobh Ramblers - Athlone 2:1 (1:0, 1:1)
20:30Longford - Drogheda 2:1 (1:1, 1:0)
JapanJapan: J3 League    
05:00Grulla Morioka - Fujieda MYFC 0:3  
05:00Sagamihara - FC Tokyo U23 3:3  
JapanJapan: J2 League    
11:00Kofu - Ehime 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Mito - V-Varen Nagasaki 2:1 (0:0, 2:1)
11:00Tochigi - Renofa Yamaguchi 2:1 (0:1, 2:0)
JapanJapan: J1 League    
11:00Yamaga - Iwata 0:1 (0:0, 0:1)
JapanJapan: J2 League    
12:00Albirex Niigata - Yokohama FC 0:2 (0:1, 0:1)
JapanJapan: J1 League    
12:00Cerezo Osaka - Nagoya Grampus 3:0 (1:0, 2:0)
12:00Gamba Osaka - Shimizu S-Pulse 1:0 (0:0, 1:0)
JapanJapan: J2 League    
12:00Montedio Yamagata - Kyoto 0:1 (0:0, 0:1)
JapanJapan: J1 League    
12:00Oita Trinita - Hokkaido Consadole Sapporo 2:1 (1:1, 1:0)
JapanJapan: J2 League    
12:00Omiya Ardija - Kagoshima Utd 6:0 (3:0, 3:0)
12:00Ryukyu - Okayama 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Tokushima - Kashiwa Reysol 1:2 (0:0, 1:2)
JapanJapan: J1 League    
12:00Vegalta Sendai - Kashima Antlers 0:4 (0:2, 0:2)
12:00Yokohama F. Marinos - Urawa Reds 3:1 (1:0, 2:1)
12:30Sagan Tosu - Sanfrecce Hiroshima 0:2 (0:0, 0:2)
JapanJapan: J3 League    
14.07.2019
05:00Azul Claro Numazu - Kusatsu 1:1  
05:00C-Osaka U23 - Giravanz Kitakyushu 2:1  
05:00Fukushima Utd - G-Osaka U23 2:1  
05:00Kumamoto - Toyama 2:1  
05:00Nagano - Gainare Tottori 0:1  
05:00Vanraure - Kamatamare 5:1  
05:00YSCC - Blaublitz 1:2  
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
15:00Zhetysu Taldykorgan - Ertis Pavlodar 4:0 (2:0, 2:0)
17:00Aktobe - Shakhtar Karagandy 2:2 (0:2, 2:0)
LatviaLatvia: Latvian Cup    
13:00Alberts JDFS - Caramba 0:1 (0:0, 0:1)
MalawiMalawi: Super League    
14:30Kamuzu Barracks - Big Bullets 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Mighty Wanderers - TN Stars 4:1 (2:0, 2:1)
14:30Mzuni - Civil 1:2  
14:30Silver - Dwangwa United 2:1 (1:1, 1:0)
MalaysiaMalaysia: Super League    
15:00Kedah - Perak 4:2 (2:1, 2:1)
15:00Kuala Lumpur - Johor DT 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Perak 2 - Felda Utd. 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Selangor - Petaling Jaya CFC 3:0 (1:0, 2:0)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
10:45Sarawak Utd. - Terengganu 2 3:1 (1:0, 2:1)
15:00Negeri Sembilan - PDRM FA 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Sabah - Kelantan 1:0 (0:0, 1:0)
MexicoMexico: Liga MX Women    
19:00U.N.A.M.- Pumas W - Club Tijuana W 2:0 (0:0, 2:0)
MozambiqueMozambique: Mocambola    
15:00Chibuto - ENH Vilankulo 3:1 (1:0, 2:1)
15:00Maxaquene - Incomati Xinavane 2:3 (1:2, 1:1)
MyanmarMyanmar: National League    
11:00Ayeyawady - Dagon 1:0 (1:0, 0:0)
11:00Southern Myanmar - Rakhine United 0:1 (0:0, 0:1)
11:30Magwe - Yadanarbon 1:1 (1:0, 0:1)
NigeriaNigeria: NNL    
17:00Aklosendi - Adamawa Utd 0:1  
17:00Mighty Jets - Giordano 5:0  
17:00Sokoto - ABS 3:0  
NorwayNorway: Eliteserien    
15:30Rosenborg - Viking 5:1 (2:1, 3:0)
21:00Bodo/Glimt - Ranheim 5:1 (1:0, 4:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
12:30Spjelkavik - Krakeroy 2:0 (0:0, 2:0)
14:00Aalesund 2 - Molde 2 1:2 (1:1, 0:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
15:00Flint - Start 2 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Donn - Staal Jorpeland 2:2 (1:2, 1:0)
16:00Flekkeroy - Pors Grenland 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
16:00Herd - Eidsvold 4:0 (1:0, 3:0)
16:00Traeff - Sunndal 3:3 (3:1, 0:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
16:00Vardeneset - Mandalskameratene 2:2 (2:0, 0:2)
16:00Vindbjart - Storm BK 3:1 (2:1, 1:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
18:00Valerenga 2 - Norild 5:0 (1:0, 4:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
16:00Egersunds - Brattvag 5:0 (3:0, 2:0)
16:00Halden - Hodd 7:1 (1:0, 6:1)
16:00Nardo - Moss 4:0 (3:0, 1:0)
16:00Sola - Fredrikstad 1:2 (0:0, 1:2)
ParaguayParaguay: Division Intermedia    
00:003 de Febrero - RI 3 Corrales 1:4 (1:3, 0:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
01:30Guarani - River Plate 1:3 (0:2, 1:1)
ParaguayParaguay: Division Intermedia    
16:00Fernando de la Mora - Atyra 1:1  
ParaguayParaguay: Primera Division    
22:00Deportivo Santani - Cerro Porteno 0:2 (0:1, 0:1)
14.07.2019
00:30Sol de America - Nacional Asuncion 2:1 (2:1, 0:0)
PeruPeru: Liga 1    
03:00Cesar Vallejo - Binacional 1:1 (0:1, 1:0)
18:15Sporting Cristal - Sport Huancayo 3:0 (1:0, 2:0)
PeruPeru: Liga 2    
20:15Alianza Atl. - Grau 2:0 (1:0, 1:0)
PeruPeru: Liga 1    
22:30Cajamarca - U. San Martin 0:2 (0:0, 0:2)
14.07.2019
00:45AD Cantolao - Alianza Huanuco 2:1 (1:0, 1:1)
03:00U. de Deportes - Union Comercio 2:1 (1:1, 1:0)
PhilippinesPhilippines: PFL    
09:30Stallion - Kaya 0:1 (0:1, 0:0)
09:30United City - Philippine Air Force 12:0 (6:0, 6:0)
PolandPoland: Super Cup    
20:30Piast Gliwice - Lechia Gdansk 1:3 (0:2, 1:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
17:00Astra - FC Botosani 2:2 (1:2, 1:0)
20:00CFR Cluj - Poli Iasi 1:1 (1:0, 0:1)
RussiaRussia: FNL    
12:00Spartak Moscow 2 - SKA Khabarovsk 2:2 (2:1, 0:1)
14:00Tomsk - Armavir 2:0 (1:0, 1:0)
RussiaRussia: Premier League    
15:30Ural - Ufa 3:2 (1:0, 2:2)
RussiaRussia: FNL    
16:00F. Voronezh - FK Chayka 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Khimki - Kursk 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Shinnik Yaroslavl - M. Saransk 1:0 (0:0, 1:0)
16:00T. Moscow - Baltika 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Chertanovo M. - Yenisey 2:1 (2:1, 0:0)
17:00Krasnodar 2 - Luch 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Neftekhimik - Nizhny Novgorod 1:1 (0:0, 1:1)
17:00R. Volgograd - Tekstilshtik 3:2 (1:0, 2:2)
RussiaRussia: Premier League    
18:00Spartak Moscow - Sochi 1:0 (0:0, 1:0)
20:30FK Rostov - Orenburg 2:1 (2:0, 0:1)
RussiaRussia: Youth League    
11:00Zenit U19 - Tambov U19 2:1 (0:0, 2:1)
15:00FK Rostov U19 - FK Orenburg U19 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Akhmat Grozny U19 - Krasnodar U19 3:0 (2:0, 1:0)
ScotlandScotland: League Cup    
16:00Annan - Dumbarton 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Arbroath - Elgin City 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Berwick - Ayr 0:7 (0:5, 0:2)
16:00Cowdenbeath - East Fife 2:0 (2:0, 0:0)
16:00East Kilbride - Albion Rovers 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Falkirk - Livingston 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 3:4)
16:00Forfar Athletic - Brechin 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Hamilton - Queen's Park 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 5:6)
16:00Partick Thistle - Airdrieonians 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Peterhead - Cove Rangers 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Queen of South - Motherwell 0:3 (0:0, 0:3)
16:00Raith - Dundee FC 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Ross County - Montrose 4:1 (2:0, 2:1)
16:00Stirling - Hibernian 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 4:5)
SeychellesSeychelles: Special Competition    
15:00Lightstars - Anse Reunion 0:1  
15:00Revengers - La Passe 2:2  
Sierra LeoneSierra Leone: Premier League    
20:30Kallon - Bo Rangers 1:0 (0:0, 1:0)
SingaporeSingapore: Premier League    
11:30Albirex Niigata - Hougang 1:2 (0:2, 1:0)
11:30Young Lions - DPMM 0:1 (0:1, 0:0)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
18:00Tabor Sezana - Aluminij 0:2 (0:2, 0:0)
20:15Maribor - Triglav 1:2 (0:1, 1:1)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
12:00Incheon - Seoul 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Jeju Utd - Pohang 1:1 (1:1, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:00Anyang - Asan 4:1 (1:0, 3:1)
12:00Suwon City - Busan 0:1 (0:0, 0:1)
South KoreaSouth Korea: National League    
10:00Gyeongju KHNP - Changwon 3:1 (1:0, 2:1)
SwedenSweden: Allsvenskan    
16:00AIK - Elfsborg 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Falkenbergs - Goteborg 1:1 (0:0, 1:1)
18:00AFC Eskilstuna - Kalmar 3:1 (2:0, 1:1)
SwedenSweden: Superettan    
16:00Frej - Mjallby 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Orgryte - Osters 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Trelleborgs - Syrianska 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Brage - Brommapojkarna 3:1 (2:1, 1:0)
ThailandThailand: Thai League 1    
12:45Chiangrai Utd - Chainat 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Nakhon Ratchasima - Ratchaburi 3:3 (0:1, 3:2)
14:00Port MTI FC - Chonburi 2:2 (2:2, 0:0)
15:00Samut Prakan City - PTT Rayong 0:3 (0:2, 0:1)
UruguayUruguay: Segunda Division    
15:05Villa Teresa - Central Esp. 1:1 (0:1, 1:0)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:00CA Cerro - Liverpool M. 0:2 (0:2, 0:0)
UruguayUruguay: Segunda Division    
20:00Cerrito - Atenas 2:0 (0:0, 2:0)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:00Cerro Largo - Racing Montevideo 3:0 (1:0, 2:0)
20:00Juventud - Danubio 2:2 (1:1, 1:1)
UruguayUruguay: Segunda Division    
20:00Rentistas - Sud America 1:2 (0:0, 1:2)
20:00Tacuarembo - Maldonado 0:0 (0:0, 0:0)
20:00Villa Espanola - Albion 1:0 (1:0, 0:0)
UruguayUruguay: Primera Division    
23:00Nacional - Defensor Sp. 1:2 (1:2, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
01:00AC Connecticut - Black Rock 7:2 (4:1, 3:1)
USAUSA: MLS    
01:00DC United - New England Revolution 2:2 (1:2, 1:0)
USAUSA: USL League Two    
01:00Lakeland Tropics - Florida Elite 1:1 (0:0, 1:1)
01:00Manhattan - Seacoast Utd Phantoms 1:2 (1:1, 0:1)
01:30Cedar - Long Island 1:1 (0:1, 1:0)
01:30Discoveries - Peachtree City MOBA 1:0 (0:0, 1:0)
02:00Albion Hurricanes - Texas United 6:0 (3:0, 3:0)
03:00Calgary-Foothills - Victoria Highlanders 3:2 (2:1, 1:1)
USAUSA: MLS    
03:00Houston Dynamo - Los Angeles FC 1:3 (1:1, 0:2)
USAUSA: USL League Two    
04:00Lane United - Portland U23 1:1 (1:1, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
04:00Real Monarchs - Tacoma Defiance 5:0 (2:0, 3:0)
USAUSA: USL League Two    
04:00San Francisco City - Orange County SC II 1:3 (0:3, 1:0)
USAUSA: MLS    
05:00Los Angeles Galaxy - San Jose Earthquakes 1:3 (1:0, 0:3)
USAUSA: USL League Two    
19:00Manhattan - Western Mass Pioneers 1:2  
21:00Colorado Pride Switchbacks U23 - Park City 3:0 (1:0, 2:0)
22:00Albuquerque Sol - Ogden City 0:2 (0:1, 0:1)
USAUSA: USL Championship    
23:00Hartford Athletic - Indy Eleven 2:1 (0:0, 2:1)
23:00New York Red Bulls 2 - Atlanta United 2 8:1 (4:0, 4:1)
USAUSA: USL League Two    
14.07.2019
00:00Miami City - Sarasota 2:4  
00:00Portland Phoenix - Boston Bolts 4:3 (1:1, 3:2)
01:00Bantams - Tormenta II 0:1 (0:0, 0:1)
01:00Carolina Dynamo - Virginia Beach 3:0 (1:0, 2:0)
USAUSA: USL Championship    
14.07.2019
01:00Charlotte Independ. - Saint Louis FC 2:1 (1:0, 1:1)
USAUSA: USL League Two    
14.07.2019
01:00Flint City - Dayton 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL League One    
14.07.2019
01:00Greenville - Orlando City B 1:0 (0:0, 1:0)
01:00Lansing - Tucson 2:2 (1:1, 1:1)
USAUSA: USL League Two    
14.07.2019
01:00New York U23 - Euro New York 2:1 (0:1, 2:0)
USAUSA: USL Championship    
14.07.2019
01:00Pittsburgh - Tampa Bay 1:1 (0:0, 1:1)
USAUSA: USL League One    
14.07.2019
01:00Richmond Kickers - North Texas 0:2 (0:2, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
14.07.2019
01:00Tobacco Road - Tri-Cities 7:3 (0:0, 7:3)
01:00Treasure Coast - Daytona 0:1 (0:0, 0:1)
USAUSA: MLS    
14.07.2019
01:30Montreal Impact - Toronto FC 0:2 (0:0, 0:2)
01:30Orlando City - Columbus Crew 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL League Two    
14.07.2019
01:30Westchester - Seacoast Utd Phantoms 3:3 (2:2, 1:1)
01:30West Virginia - Cincinnati Dutch Lions 2:2 (1:0, 1:2)
USAUSA: USL Championship    
14.07.2019
02:00Birmingham - North Carolina 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: MLS    
14.07.2019
02:00Chicago Fire - FC Cincinnati 1:2 (1:1, 0:1)
USAUSA: USL Championship    
14.07.2019
02:00Colorado Springs - FC Tulsa 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL League One    
14.07.2019
02:00Forward Madison - Chattanooga Red Wolves 1:1 (1:0, 0:1)
USAUSA: USL League Two    
14.07.2019
02:00Green Bay Voyageurs - St. Louis Lions 2:2 (0:1, 2:1)
USAUSA: MLS    
14.07.2019
02:00Minnesota United - FC Dallas 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
14.07.2019
02:30Austin Bold - Orange County SC 3:2 (2:1, 1:1)
USAUSA: USL League Two    
14.07.2019
02:30Brazos Valley Cavalry - Albion Hurricanes 3:3 (1:1, 2:2)
02:30Menace - Thunder Bay Chill 2:0 (0:0, 2:0)
USAUSA: USL Championship    
14.07.2019
02:30Rio Grande - Phoenix Rising 0:1 (0:0, 0:1)
USAUSA: USL League Two    
14.07.2019
03:00Glens SC - Orange County SC II 1:1 (0:0, 1:1)
04:00Golden State Force - Southern California 2:1 (0:0, 2:1)
USAUSA: MLS    
14.07.2019
04:00Real Salt Lake - Philadelphia Union 4:0 (1:0, 3:0)
04:00Vancouver Whitecaps - Sporting Kansas City 0:3 (0:1, 0:2)
USAUSA: USL Championship    
14.07.2019
04:30Fresno - New Mexico 2:1 (1:1, 1:0)
USAUSA: MLS    
14.07.2019
05:00Portland Timbers - Colorado Rapids 2:2 (1:1, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
14.07.2019
05:00Sacramento Republic - Portland 2 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: NWSL Women    
01:30Sky Blue W - Utah Royals W 1:0 (0:0, 1:0)
14.07.2019
01:00North Carolina Courage W - Reign W 2:0 (1:0, 1:0)
02:30Houston Dash W - Chicago W 0:1 (0:1, 0:0)
VietnamVietnam: V.League 2    
11:00Binh Dinh - Fico Tay Ninh 2:2 (1:0, 1:2)
11:30Binh Phuoc - Dak Lak 0:0 (0:0, 0:0)
VietnamVietnam: V.League 1    
12:00Da Nang - Hai Phong 1:1 (0:1, 1:0)
13:00Than Quang Ninh - Gia Lai 3:0 (2:0, 1:0)
14:00Hanoi FC - Khanh Hoa 2:2 (0:0, 2:2)
WorldWorld: Club Friendly    
02:30Central Coast Mariners - Manly Utd 4:1  
09:00Leganes - Rayo Vallecano 2:2  
10:00GKS Katowice - ROW Rybnik 2:1 (1:1, 1:0)
10:00Hatvan - Monori 1:3  
10:00Vasas - Samorin 2:4 (2:1, 0:3)
10:15Brno - Vyskov 9:1 (3:1, 6:0)
10:15FK Pardubice - Dukla Prague B 4:0 (2:0, 2:0)
10:15Vltavin - Zizkov 0:6 (0:3, 0:3)
10:30Pisek - Hradec Kralove 0:2 (0:2, 0:0)
10:30Šarišské Michalany - Trebisov 1:2  
10:30Sokolov - Domazlice 1:0 (0:0, 1:0)
10:30Teplice B - Bischofswerdaer 1:2 (0:2, 1:0)
10:30Young Boys - Kriens 0:2 (0:1, 0:1)
11:00Agueda - Oliveirense 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Ajka - Csakvari 1:2 (1:0, 0:2)
11:00Debrecen - Bekescsaba 1912 1:2 (1:1, 0:1)
11:00Dorogi - Mosonmagyarovari TE 1:1 (0:0, 1:1)
11:00Elana Torun - Starogard Gdanski 2:0 (1:0, 1:0)
11:00Hellerup - Hvidovre IF 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Jagiellonia - Atlantas 3:0 (1:0, 2:0)
11:00Kaposvar - Soroksar 0:0 (0:0, 0:0)
11:00Kolding IF - Middelfart 2:0 (2:0, 0:0)
11:00Mafra - Estoril 1:0 (1:0, 0:0)
11:00Moreirense - Varzim 1:1 (0:0, 1:1)
11:00Oberlausitz - Varnsdorf 2:1 (0:1, 2:0)
11:00Odra Opole - Wisla Plock 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Puchov - Trinec 0:2 (0:1, 0:1)
11:00St. Pauli II - Teutonia Ottensen 0:0 (0:0, 0:0)
11:00Termalica B-B. - Bardejov 3:1 (2:1, 1:0)
11:00Toulouse - AC Ajaccio 1:0 (0:0, 1:0)
11:00TSV Havelse - Verl 2:1 (1:1, 1:0)
11:00Usti nad Labem - Velvary 4:0 (2:0, 2:0)
11:00Wisla - Puszcza 4:2 (2:1, 2:1)
11:30Aves - Tondela 2:1 (1:1, 1:0)
11:30Ferreira - Chaves 1:0 (1:0, 0:0)
11:30Kisvarda - DVTK 0:1 (0:0, 0:1)
11:30Michalovce - Sandecja Nowy S. 2:2 (0:2, 2:0)
11:30Pforzheim - Walldorf 1:1  
11:30Rio Ave - Boavista 3:0  
12:00Brentford - Dyn. Kyiv 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Willem II - Oss 2:0 (1:0, 1:0)
12:25Skra - Brzeg 1:1 (0:0, 1:1)
12:30Lotte - Groningen 1:1 (0:0, 1:1)
12:30Werder Bremen - Darmstadt 1:1  
13:00Altglienicke - Blau Weiss Berlin 6:2  
13:00Bayern II - Dukla Prague 4:2 (1:0, 3:2)
13:00Hertha Berlin II - TB Berlin 2:0 (1:0, 1:0)
13:00Manchester Utd - Perth Glory 2:0 (0:0, 2:0)
13:00Roskilde - Nykobing 2:1 (0:0, 2:1)
13:00Sandhausen - Grossaspach 4:3 (3:1, 1:2)
13:00Vendsyssel - Viborg 1:1  
13:00Wingate & Finchley - Hemel Hempstead 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 4:5)
13:00Wolfsburg II - Energie Cottbus 6:0 (3:0, 3:0)
13:30BFC Dynamo - Luckenwalde 2:2 (1:2, 1:0)
14:00Alzenau - Furth II 2:3 (0:0, 2:3)
14:00Bonner - Wehen 0:2 (0:2, 0:0)
14:00Erfurt - Hallescher 3:0 (1:0, 2:0)
14:00GKS Belchatow - GKS Jastrzebie 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Heerenveen - FC Volendam 1:4 (0:1, 1:3)
14:00Holzwickeder SC - Rodinghausen 0:5 (0:2, 0:3)
14:00Karlsruher - Sturm Graz 0:1 PEN.  
14:00Kassel - Nordhausen 3:1  
14:00Liefering - Brighton 2:5 (2:3, 0:2)
14:00Lincoln - Sheffield Wed 1:3 (0:2, 1:1)
14:00Lokomotive Leipzig - Zwickau 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Mannheim - Ulm 1:2 (0:0, 1:2)
14:00Marine - Dulwich Hamlet 2:4 (1:0, 1:4)
14:00Meuselwitz - Kaan-Marienborn 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Preussen Munster - Heracles 1:3 (0:0, 1:3)
14:00RW Essen - FC 08 Homburg 4:6 (1:4, 3:2)
14:00Schalke II - Viktoria Koln 0:3  
14:00Slavia Prague B - Slask Wroclaw 2 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Steinbach Haiger - Dortmund II 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Vejle - SC Weiche-08 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Virton - Saarbrucken 1:4 (1:1, 0:3)
14:30Duisburg - Stoke 2:1 PEN. (1:0, 0:1, 1:0)
15:00Augsburg - Greuther Furth 1:0  
15:00Bayer Leverkusen - Sittard 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Bonnyrigg Rose - Clyde 1:2 (1:0, 0:2)
15:00BW Linz - Union Berlin 0:3 (0:0, 0:3)
15:00Dusseldorf II - TuS Koblenz 3:2  
15:00Hansa Rostock - Hannover 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Helmond - Nuenen 7:1 (3:0, 4:1)
15:00Hertha Berlin - Sturm Graz 1:0  
15:00Legnica - Zaglebie 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Mattersburg - Holstein Kiel 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Norderstedt - Eintracht Northeim CAN.  
15:00Offenbach - AFC Wimbledon 3:2 (0:0, 3:2)
15:00St. Patricks - Chelsea 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Tirol - Ingolstadt 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Wurzburger Kickers - FSV Frankfurt 1:3 (1:0, 0:3)
15:30Hoffenheim - Braunschweig 3:0 (1:0, 2:0)
15:30Inter Leipzig - Auerbach 1:3 (0:2, 1:1)
15:30LASK - Heidenheim 1:1 (0:1, 1:0)
15:30Wolfsburg - Venlo 2:2 (0:1, 2:1)
16:00AFC Fylde - Preston 0:4 (0:3, 0:1)
16:00AFC Telford - Wrexham 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Alemannia Aachen - Mainz II 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Alfreton - Mansfield 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Altona - Eichede 2:2 (0:0, 2:2)
16:00Bamber Bridge - Morecambe 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Barnet - Wycombe 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Barwell - Brackley Town 0:7 (0:3, 0:4)
16:00Bedford - Luton 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Bracknell - Maidenhead 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Brighouse Town - Bradford PA 2:3 (2:2, 0:1)
16:00Buckland - Torquay 0:3 (0:0, 0:3)
16:00Celtic - Rennes 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Crawley - Swansea 2:3 (0:2, 2:1)
16:00Crewe - Altrincham 6:0 (3:0, 3:0)
16:00Curzon Ashton - Stockport 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Dorking - Kingstonian 3:2 (2:1, 1:1)
16:00Elversberg - Hesperange 4:2 (3:0, 1:2)
16:00Farsley - FC Halifax 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Folkestone - Gillingham 0:4 (0:2, 0:2)
16:00Gainsborough - Doncaster 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Grays - Dartford 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Guiseley - Scunthorpe 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Hamburger SV - Huddersfield 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Hampton & Richmond - Boreham Wood 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Havant & W - Portsmouth 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Hednesford - Bangor City 5:0 (2:0, 3:0)
16:00Hertha Berlin - Karlsruher 2:1 PEN.  
16:00Ilkeston - Notts Co 0:5 (0:4, 0:1)
16:00Kidderminster - Bristol Rovers 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Kortrijk - Breda 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Leamington - Solihull Moors 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Leek - Port Vale 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Lewes - FC United 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Lippstadt - Westfalia Rhynern 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Longridge Town - Chorley 0:4 (0:2, 0:2)
16:00Maidstone - Bromley 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Matlock - Burton 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Munich 1860 - B. Monchengladbach 0:1  
16:00Nantwich - Bury 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Nuneaton - Walsall 1:4 (0:1, 1:3)
16:00Penrith - Carlisle 0:4 (0:2, 0:2)
16:00Peterborough - Kettering 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Plymouth Parkway - Plymouth 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Sion - Xamax 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Slough - Sutton 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Spennymoor - Blackpool CAN.  
16:00St. Albans - Stevenage 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Stamford - King’s Lynn 1:5 (0:2, 1:3)
16:00Staveley Miners - Chesterfield 4:4 (0:1, 4:3)
16:00Stocksbridge - Sheffield Wed 0:5 (0:1, 0:4)
16:00Stratford - Cheltenham 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Tadcaster - Spennymoor 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Welling - Charlton 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Woking - Oxford Utd 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Workington - Barrow 1:3 (0:0, 1:3)
16:30Bregalnica Stip - Rabotnicki 1:1 (1:0, 0:1)
16:30Koper - Nyiregyhaza 5:0 (2:0, 3:0)
16:30Lyon - Servette 1:2 (0:2, 1:0)
17:00Angers - Les Herbiers 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Antwerp - Valenciennes 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Bayer Leverkusen - Eupen 3:4 (3:2, 0:2)
17:00Chambly - Dunkerque 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Dijon - Auxerre 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Gaflenz - Austria Vienna 0:5 (0:3, 0:2)
17:00Komarno - Menfocsanak 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Mainz - Gonsenheim 8:0 (3:0, 5:0)
17:00Nice - Thun 1:3 (1:1, 0:2)
17:00Offenburger FV - Freiburg 1:6 (1:3, 0:3)
17:00Partizan - Paks 2:2 (0:2, 2:0)
17:00St. Polten - Znojmo 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Telstar - AZ Alkmaar 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Vac - Podbrezova CAN.  
17:00Volyn Lutsk - Karpaty 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Wolfsberger AC - Bordeaux 3:1 (3:0, 0:1)
17:30Caen - Le Havre 2:0 (0:0, 2:0)
17:30Kiryat Shmona - Zilina 0:1 (0:1, 0:0)
17:30Napoli - Benevento 1:2 (1:1, 0:1)
17:30Parma - ASV Prad 14:1  
17:30Renova - Labunishta 4:1 (3:0, 1:1)
17:30Skalica - Jihlava 0:0 (0:0, 0:0)
17:30St. Liege - Strasbourg 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Bourg en Bresse - Grenoble 2:2 (2:2, 0:0)
18:00Chiasso - Bellinzona 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Cholet - Laval 0:3 (0:2, 0:1)
18:00Clermont - St Etienne 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Fenerbahce - Boluspor 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Lausanne - Monaco 2:1 (0:0, 2:1)
18:00Lille - Reims 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Lorient - Guingamp 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Metalac - Iskra 0:4 (0:1, 0:3)
18:00Mettersdorf - Grazer 3:1 (1:0, 2:1)
18:00Niort - Le Mans 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Nitra - Vasas 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Orleans - Chateauroux 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Podbeskidzie - Ol. Grudziadz 2:2 (1:1, 1:1)
18:00Salzburg - Vorwarts Steyr 4:0 (1:0, 3:0)
18:00Santa Clara - Covilha 2:2 (1:0, 1:2)
18:00Senica - Prostejov 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Sered - Gyirmot 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Slovan Bratislava - Hartberg 4:0 (1:0, 3:0)
18:00Struga Trim & Lum - Sileks 1:1 (0:0, 1:1)
18:00St. Truiden - Gent 4:2 (3:1, 1:1)
18:30Cercle Brugge KSV - Lens 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Heerenveen - KV Mechelen 2:2 (1:1, 1:1)
19:00Lagun Onak - Real Sociedad 0:5 (0:3, 0:2)
19:00Maastricht - Lommel SK 1:1 (0:1, 1:0)
19:00Oostende - Mouscron 0:4 (0:1, 0:3)
19:00Roda - EVV 1:0 (0:0, 1:0)
19:00St. Gallen - Sporting 2:2 (1:2, 1:0)
19:00Villarreal - West Brom 3:0 (2:0, 1:0)
19:00Vitoria Setubal - Birmingham 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 5:3)
19:00Waregem - Lokeren 2:2 (2:1, 0:1)
19:30Westerlo - Eindhoven FC 5:1 (2:0, 3:1)
20:00Atromitos - Nottingham 0:3 (0:1, 0:2)
20:00Pohronie - Banska Bystrica 4:1 (0:0, 4:1)
20:00Portimonense - Braga 0:1 (0:0, 0:1)
20:15Basel - Stuttgart 2:3 (2:2, 0:1)
20:30LKS Lodz - Korona Kielce 3:0 (1:0, 2:0)
21:00Sevilla - Reading 2:1 (0:0, 2:1)
21:15Academica - Benfica 0:8 (0:3, 0:5)
14.07.2019
00:00Bristol City - Derby 1:0  
02:00San Antonio - Cardiff 0:1 (0:0, 0:1)
03:00Leones Negros - Monterrey 1:2 (0:0, 1:2)
WorldWorld: Friendly International    
16:30India - North Korea 2:5 (0:3, 2:2)
WorldWorld: Universiade    
17:00Ireland Univ. - France Univ. 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 3:4)
17:00Russia Univ. - Italy Univ. 2:3 PEN. (0:2, 2:0, 3:4)
17:00Ukraine Univ. - South Korea Univ. 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 1:3)
21:00Brazil Univ. - Japan Univ. 1:4 (0:0, 1:4)
WorldWorld: Club Friendly Women    
14:00Bayern Munich W - Ingolstadt W 2:1  
14:00Frankfurt W - 1.FC Nurnberg W 6:0  
14:00Vaxjo DFF W - Eskilstuna United W 1:1 (0:0, 1:1)
14:30Werder Bremen W - PEC Zwolle W 0:2  
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
14:00Black Rhinos - Dynamos 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Bulawayo Chiefs - Manica 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Chapungu Utd - Ngezi Platinum 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Harare City - ZPC Kariba 0:0 (0:0, 0:0)