Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
AfricaAfrica: COSAFA Cup    
15:00South Africa - Botswana 2:3 PEN. (2:0, 0:2, 4:5)
17:30Zambia - Malawi 3:2 PEN. (0:1, 2:1, 4:2)
AlbaniaAlbania: Albanian Cup    
19:00Kukesi - KF Tirana 2:1 (1:0, 1:1)
ArgentinaArgentina: Primera B Nacional    
00:00Central Cordoba - Sarmiento Junin 1:1 (0:0, 1:1)
ArgentinaArgentina: Copa de la Superliga    
23:45Tigre - Boca Juniors 2:0 (2:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
20:00Excursionistas - Laferrere 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Villa San Carlos - Dock Sud 2:0 (0:0, 2:0)
ArgentinaArgentina: Torneo Federal A    
20:45San Jorge - Defensores Belgrano VR 1:2 (0:0, 1:2)
21:00Alvarado - Deportivo Madryn 4:2 (3:0, 1:2)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
07:00Tigers FC - Gungahlin 1:3 (0:0, 1:3)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
08:00Sydney Olympic - Druitt Town Rangers 2:2 (1:1, 1:1)
08:30Rockdale City Suns - Marconi Stallions 2:5 (2:2, 0:3)
09:00Hakoah Sydney - Sutherland Sharks 1:2 (0:1, 1:1)
09:00Sydney Utd - Blacktown City 2:4 (1:1, 1:3)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
10:00Brisbane K. - Bayside 1:3 (1:2, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
08:15Oakleigh Cannons - Hume City 1:1 (0:1, 1:0)
10:00Bentleigh Greens - Pascoe Vale 3:1 (0:1, 3:0)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
08:30Brisbane City - Gold Coast 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Brisbane U21 - Sunshine Coast 6:0 (3:0, 3:0)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
06:30Olympia Warriors - Hobart Zebras 3:1 (2:1, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
06:30Newcastle Olympic - Weston Workers 2:4 (0:1, 2:3)
06:45Edgeworth E. - Broadmeadow 0:0 (0:0, 0:0)
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
17:00Sturm Graz - Rapid Vienna 0:1 (0:1, 0:0)
AustriaAustria: Bundesliga Women    
14:55St. Polten W - Landhaus W 3:0 (2:0, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
15:00Torpedo Minsk - FC Minsk 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Slutsk - Dynamo Brest 1:3 (0:1, 1:2)
18:45Neman - Slavia Mozyr 0:1 (0:1, 0:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
17:00Krumkachy - Baranovici 2:0 (2:0, 0:0)
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Play Offs    
15:00Ronse - URSL Vise 1:2  
15:00Wijgmaal - Oudenaarde 0:5 AWA.  
BeninBenin: Ligue 1    
17:00ASPAC - USS Krake 1:0  
17:00Avrankou Omnisport - Dragons 2:0  
17:00Ayema - Dynamo Abomey 0:1  
17:00Bembereke - JAC 1:0  
17:00Buffles du Borgou - JS Pob 2:0  
BrazilBrazil: Serie A    
00:00Bahia - Gremio 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Serie B    
00:00Cuiaba Esporte - Ponte Preta 1:3 (1:1, 0:2)
BrazilBrazil: Serie A    
16:00Botafogo RJ - Vasco 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Athletico-PR - Fluminense 3:0 (2:0, 1:0)
21:00Ceara - Santos 0:1 (0:0, 0:1)
21:00Sao Paulo - Cruzeiro 1:1 (1:0, 0:1)
03.06.2019
00:00Atletico-MG - CSA 4:0 (2:0, 2:0)
00:00Chapecoense-SC - Palmeiras 1:2 (1:2, 0:0)
00:00Internacional - Avai 2:0 (0:0, 2:0)
BrazilBrazil: Serie C    
00:15Imperatriz - Santa Cruz 0:1 (0:1, 0:0)
21:00ABC - Ferroviario 2:4 (2:2, 0:2)
21:00Confianca - Botafogo PB 3:0 (0:0, 3:0)
21:00Treze PB - Sampaio Correa 3:0 (2:0, 1:0)
22:00Luverdense - Boa 1:1 (1:0, 0:1)
23:00Paysandu PA - EC Sao Jose 1:1 (1:0, 0:1)
BrazilBrazil: Serie D    
00:00Coruripe - Salgueiro 0:0  
00:00Fast Clube - Rio Branco 5:0 (2:0, 3:0)
00:00Uniao Rondonopolis - Operario MS 2:2 (0:0, 2:2)
21:00Academica Vitoria - ASA 1:3 (0:2, 1:1)
21:00America PE - America RN 0:0 (0:0, 0:0)
21:00Cianorte - Sao Caetano 0:0 (0:0, 0:0)
21:00Fluminense de Feira - Sergipe 2:1 (0:0, 2:1)
21:00Gurupi - Aparecidense CAN.  
21:00Hercilio Luz - Novorizontino 1:2 (1:1, 0:1)
21:00Jacuipense - Campinense 2:0 (1:0, 1:0)
21:00River-PI - Floresta EC 2:2 (1:2, 1:0)
21:00SER Caxias - Tubarao 2:0 (1:0, 1:0)
22:00Maranhao - Central SC 4:3 (2:1, 2:2)
22:00SAO Raimundo PA - Moto Club 1:1 (0:0, 1:1)
03.06.2019
00:00Galvez - Manaus 2:2 (1:1, 1:1)
CambodiaCambodia: C-League    
10:30Asia Euro United - Sports Academy 6:1  
10:30Kirivong Sok Sen Chey - Electricite Du Cambodge 1:2  
13:00NagaWorld - Boeung Ket 0:2  
13:00Svay Rieng - Visakha 5:3  
CameroonCameroon: Elite One    
17:00APEJES Academy - UMS de Loum 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Cotonsport - Dragon de Yaounde 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Fovu Baham - Union Douala 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Les Astres - Bamenda 0:0 (0:0, 0:0)
17:00New Star - Bafang 3:0 (0:0, 3:0)
CameroonCameroon: Elite Two    
15:00Panthere - AS Fap 2:3  
15:00Renaissance - Bamboutos FC 0:1  
16:00Aigle Royal - Lion Blesse 1:3  
16:00Bang Bullet FC - Yafoot 0:2  
16:00Fauve Azur Elite - Dynamo Douala 0:0  
CanadaCanada: CSL    
03:00Vorkuta - Brantford 6:0 (3:0, 3:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
18:30Edmonton - Valour 0:1 (0:0, 0:1)
CanadaCanada: CSL    
03.06.2019
00:00Kingsman - Real Mississauga 2:0 (1:0, 1:0)
02:00Scarborough B. - Waterloo 3:0 (1:0, 2:0)
ChileChile: Primera B    
00:00D. Puerto Montt - S. Wanderers 2:1 (1:0, 1:1)
21:00CD Santa Cruz - Cobreloa 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Valdivia - Melipilla 1:1 (0:1, 1:0)
22:00Rangers - Deportes Temuco 1:1 (0:0, 1:1)
23:30San Felipe - La Serena 1:1 (1:1, 0:0)
ChinaChina: Super League    
09:00Dalian Pro - Shanghai SIPG 1:2 (0:2, 1:0)
13:35Henan Jianye - Guangzhou Evergrande 2:5 (0:2, 2:3)
13:35Tianjin Teda - Beijing Guoan 1:2 (1:1, 0:1)
ChinaChina: Jia League    
10:00Xinjiang Tianshan - Guizhou Zhicheng 1:0 (0:0, 1:0)
ChinaChina: Yi League    
10:00Nanjing Shaye - Suzhou Dongwu 0:3 (0:2, 0:1)
10:00Xian Daxing Chongde - Inner Mongolia 2:1 (2:0, 0:1)
13:00Wuhan Three Towns - Zhejiang Yiteng 0:0 (0:0, 0:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
01:00America De Cali - Dep. Pasto 0:3 (0:1, 0:2)
03.06.2019
00:30Deportes Tolima - Atl. Nacional 2:1 (2:0, 0:1)
02:15Junior - Dep. Cali 2:0 (1:0, 1:0)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
22:15Cartagena - Cortulua 1:1 (1:1, 0:0)
22:15Leones - Barranquilla 1:0 (0:0, 1:0)
03.06.2019
00:15Chico - Llaneros 0:0 (0:0, 0:0)
00:15Quindio - Pereira 0:2 (0:1, 0:1)
Costa RicaCosta Rica: Liga de Ascenso    
21:00ADR Jicaral - Guanacasteca 2:1  
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
18:30Jihlava - Karvina 1:1 (1:0, 0:1)
18:30Pribram - Brno 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga Women    
11:00Lisen W - Caslav W 1:8  
11:00Teplice W - FK Pardubice W 1:5  
16:00Branik W - Olomouc W 1:3  
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
17:00Zapy - Brozany 3:1 (1:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
10:15Unicov - Kromeriz 2:1 (2:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:15Admira Prague - Doubravka 4:1 (2:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
17:00Hostoun - Zbuzany 3:0 (1:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
17:00Caslav - Benatky n. Jiz. 3:1 (1:1, 2:0)
17:00Dvur Kralove - Prepere 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 4:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
15:00Stara Rise - Zdar na Sazavou 3:1 (1:1, 2:0)
17:00Humpolec - Breclav 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Lanzhot - Slavoj Polna 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Tasovice - Bystrc 11:0 (4:0, 7:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
10:15Havirov - Bruntal 2:1 (0:1, 2:0)
10:15Slavicin - Sumperk 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Bohumin - Opava B 4:1 (3:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
14:00Admira Prague B - Ujezd Prague 5:2 (2:1, 3:1)
17:00Treboradice - Motorlet Prague B 2:5 (2:2, 0:3)
17:00Vysehrad B - Hostivar 0:1 (0:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Jihocesky KP    
17:00Jankov - Blatna 4:1 (1:0, 3:1)
17:00Milevsko - Protivin 1:2 (1:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Plzensky KP    
16:00Tlumacov - Stribro 6:4 (4:2, 2:2)
17:00Myto - Domazlice B 3:2 (2:0, 1:2)
17:00Nepomuk - Horni Briza 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 2:4)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
17:00Touzim - Chodov 4:7 (3:4, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
17:00Litomericko B - Horni Jiretin 1:6 (0:1, 1:5)
17:00Louny - Dobromerice 6:1 (1:0, 5:1)
Czech RepublicCzech Republic: Liberecky KP    
10:30Skalice u C.Lipy - Zelezny Brod 1:1 (0:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Kralovehradecky KP    
17:00Novy Bydzov - Rychnov n. Kneznou 8:2 (4:0, 4:2)
17:00Trebes - Horice 5:1 (4:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Pardubicky KP    
17:00Hermanuv Mestec - Dolni Ujezd 4:1 (2:1, 2:0)
17:00Hlinsko - Luze 5:1 (3:0, 2:1)
17:00Svitavy - Tremosnice 3:2 PEN. (0:1, 2:1, 4:2)
Czech RepublicCzech Republic: Vysocina KP    
16:30Ledec nad Sazavou - HFK Trebic 1:6 (0:1, 1:5)
16:30Nova Ves - Chotebor 1:1 (0:1, 1:0)
16:30Pribyslav - Pelhrimov 2:4 (0:2, 2:2)
Czech RepublicCzech Republic: Olomoucky KP    
10:00Sokol Opatovice - HFK Olomouc B 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Lutin - Cernovir 3:0 (0:0, 3:0)
17:00Velke Losiny - Vsechovice 2:4 (1:1, 1:3)
17:00Zabreh - Kralice na Hane 0:1 (0:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Zlinsky KP    
10:15Brumov - Morkovice 4:1 (0:0, 4:1)
17:00Borsice - Skastice 1:5 (1:1, 0:4)
17:00Hluk - Holesov 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Nevsova - Provodov 1:3 (1:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Moravskoslezsky KP    
17:00Frenstat p. R. - Cesky Tesin 4:1 (2:0, 2:1)
17:00Krnov - Haj ve Slezsku 3:2 (1:2, 2:0)
17:00Polanka nad Odrou - Bilovec 2:1 (0:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
14:00Slavia Prague W - Sparta Prague W 3:5 (1:3, 2:2)
17:00Dukla Prague W - Plzen W 1:2 (1:1, 0:1)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
15:00Farum BK W - Aalborg W 2:1 (1:1, 1:0)
DenmarkDenmark: Superliga    
16:00Vendsyssel - Lyngby 2:2 (0:1, 2:1)
18:00Viborg - Hobro 0:2 (0:2, 0:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
14:00Ringkobing - Hellerup 0:4 (0:2, 0:2)
15:00AB Copenhagen - Kolding IF 1:2 (0:0, 1:2)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Relegation Group    
15:00Slagelse - Hillerod 1:2 (1:1, 0:1)
Dominican RepublicDominican Republic: LDF    
22:00Atl. San Francisco - Jarabacoa 1:1 (0:1, 1:0)
22:00Delfines Del Este - Atletico Pantoja 0:3 (0:2, 0:1)
22:00Moca - San Cristobal 3:0 (2:0, 1:0)
22:00Universidad O&M - Cibao 0:1 (0:1, 0:0)
22:00Vega Real - Barcelona Atletico 1:0 (0:0, 1:0)
EcuadorEcuador: Serie B    
22:00Atl. Porteno - Orense 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Clan Juvenil - Santo Domingo 0:1 (0:1, 0:0)
22:00Manta - LDU Loja 2:1 (2:1, 0:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
14:00Kuressaare - Flora 0:4 (0:1, 0:3)
18:00Levadia - Paide 1:1 (0:0, 1:1)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
18:00JK Jarve - Rakvere 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Parnu JK Vaprus - Legion 1:2 (0:2, 1:0)
EthiopiaEthiopia: Premier League    
14:00Dedebit - St. George 2:3 (0:2, 2:1)
14:00Dire Dawa - Shire Endaselassie 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Fasil Ketema - Bahir Dar Kenema 4:0 (3:0, 1:0)
14:00Welayta Dicha - Jimma Aba Jifar 3:0 AWA.  
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
16:00HB Torshavn - Streymur 6:4 (3:3, 3:1)
16:00IF Fuglafjordur - B36 Torshavn 1:3 (0:2, 1:1)
16:00Vikingur - Skala Itrottarfelag 2:1 (0:1, 2:0)
16:30Klaksvik - AB Argir 2:1 (0:0, 2:1)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30Honka - KPV Kokkola 0:1 (0:1, 0:0)
17:30KuPS - SJK 0:1 (0:1, 0:0)
17:30Mariehamn - Lahti 0:1 (0:0, 0:1)
FinlandFinland: Ykkonen    
17:30AC Oulu - MyPa 0:0 (0:0, 0:0)
17:30TPS - Jaro 3:2 (1:2, 2:0)
17:30TPV - AC Kajaani 1:1 (0:1, 1:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
17:30JIPPO - Lahden Reipas 2:0 (1:0, 1:0)
17:30MiPK - NJS 1:0 (1:0, 0:0)
17:30Viikingit - PEPO 1:0 (0:0, 1:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
17:30Espoo - P-Iirot Rauma 1:2 (0:2, 1:0)
17:30Jazz Pori - KaaPo 2:0 (1:0, 1:0)
17:30KaPa - EPS 1:0 (0:0, 1:0)
17:30SalPa - Tampere Utd 5:1 (3:1, 2:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
14:00OLS Oulu - Vaajakoski 1:2 (1:0, 0:2)
17:30Kajaanin Haka - Hercules 1:1 (1:1, 0:0)
17:30Rovaniemi 2 - PK-37 1:1 (1:0, 0:1)
FranceFrance: Ligue 1    
21:00Dijon - Lens 3:1 (1:1, 2:0)
FranceFrance: Ligue 2    
18:00GFC Ajaccio - Le Mans 0:2 (0:0, 0:2)
GambiaGambia: GFA League    
00:30Samger - Armed Forces 0:0 (0:0, 0:0)
22:30Wellingara - Gamtel 1:4  
03.06.2019
00:30Marimoo - Hawks 0:0  
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
15:00Bolnisi - Loco. Tbilisi 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Dinamo Batumi - Rustavi 2:1 (1:1, 1:0)
19:00Chikhura - Saburtalo Tbilisi 0:0 (0:0, 0:0)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2    
11:00Tskhinvali - Samtredia 1:1  
GermanyGermany: Regionalliga North    
16:00Luneburger Hansa - Eintracht Northeim 2:0 (0:0, 2:0)
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
16:00Furth II - Gebenbach CAN.  
16:00Heimstetten - Rain/Lech 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Rosenheim - Gebenbach 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Rosenheim - Rain/Lech CAN.  
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
14:00CFC Hertha - Altludersdorf 2:5 (1:3, 1:2)
14:00Hansa Rostock II - Greifswald 4:2 (1:1, 3:1)
14:00Neustrelitz - Brandenburger 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Staaken - Blau Weiss Berlin 3:2 (0:0, 3:2)
14:00Stendal - Malchower 5:4 (2:3, 3:1)
14:00Strausberg - Lichtenberg 0:0 (0:0, 0:0)
14:00TB Berlin - Wismar 4:0 (1:0, 3:0)
14:00Torgelower Greif - Hertha Zehlendorf 1:1 (0:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
14:00Askania Bernburg - Einheit Rudolstadt 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Chemie Leipzig - Eilenburg 2:1 (1:0, 1:1)
14:00Halle - Wismut Gera 7:4 (3:2, 4:2)
14:00Hohenstein-Ernstthal - Ludwigsfelder 4:2 (2:1, 2:1)
14:00Jena II - Nordhausen II 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Krieschow - Luckenwalde 2:4 (1:2, 1:2)
14:00Plauen - Blau-Weiss Zorbau 3:2 (0:1, 3:1)
14:00Sandersdorf - Inter Leipzig 1:4 (0:3, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Mittelrhein    
14:00Breinig - Merten 3:2 (0:1, 3:1)
15:00Alfter - VfL Vichttal 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Freialdenhoven - Frechen 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Hurth - Euskirchen CAN.  
15:00Wegberg-Beeck - Bergisch Gladbach 1:2 (1:1, 0:1)
15:15Friesdorf - Hennef 1:3 (1:1, 0:2)
15:30Siegburger - Deutz 2:2 (2:0, 0:2)
17:30FC Viktoria 08 - Duren 0:3 (0:2, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Niederrhein    
15:00Baumberg - SC Velbert 5:3 (2:2, 3:1)
15:00Bocholt - Germania Ratingen 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Dusseldorf-West - TuRU Dusseldorf 1:3 (0:1, 1:2)
15:00FSV Duisburg - Hilden 2:5 (0:1, 2:4)
15:00Homberg - Union Nettetal 0:0 (0:0, 0:0)
15:00SSVg Velbert - FC Monheim 1:3 (0:1, 1:2)
15:00SW Essen - Speldorf 9:1 (4:1, 5:0)
GermanyGermany: Oberliga Play Offs    
14:00Stutt. Kickers - Rochling 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga Play Offs    
12:45Stuttgart U19 - Dortmund U19 3:5 (3:1, 0:4)
HaitiHaiti: Championnat National    
00:00Real du Cap - Tempete 2:1 PEN. (1:1, 0:0, 6:5)
03.06.2019
00:00Capoise - Arcahaie 2:1  
HondurasHonduras: Liga Nacional    
03.06.2019
00:00Olimpia - Motagua 0:1 (0:1, 0:0)
HungaryHungary: NB I Women    
14:00MTK Hungaria W - Ferencvaros W 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Haladas W - DVTK W 1:0 (0:0, 1:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
18:00KR Reykjavik - KA Akureyri 1:0 (0:0, 1:0)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
18:00Thor Akureyri - Throttur 2:0 (1:0, 1:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
18:00Vestmannaeyjar - Akranes 3:2 (2:1, 1:1)
19:00Breidablik - Hafnarfjordur 4:1 (0:0, 4:1)
21:15Kopavogur - Fylkir 1:2 (1:0, 0:2)
21:15Stjarnan - Valur 2:1 (0:1, 2:0)
IcelandIceland: Division 2    
14:00Vidir - Volsungur 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Leiknir F. - Throttur Vogar 1:0 (1:0, 0:0)
IranIran: Hazfi Cup    
20:50Damash - Persepolis 0:1 (0:1, 0:0)
IraqIraq: Super League    
15:30Al Simawa - Al Naft 0:1 (0:1, 0:0)
15:30Baghdad - Al Hussein 4:2 (1:0, 3:2)
21:00Al Zawraa - Al Talaba 5:0 (2:0, 3:0)
21:00Erbil - Al-Hudod 3:0 (2:0, 1:0)
21:00Naft Al-Basra - Al Wasat 1:0 (1:0, 0:0)
ItalyItaly: Serie B    
21:15Verona - Cittadella 3:0 (1:0, 2:0)
ItalyItaly: Serie C - Promotion - Play Offs    
20:30Piacenza - Imolese 1:2 (1:1, 0:1)
20:30Pisa - Arezzo 1:0 (0:0, 1:0)
20:30Trapani - Catania 1:1 (1:0, 0:1)
20:30Triestina - FeralpiSalo 2:0 (1:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie D - Winners stage    
16:00Lecco - Avellino 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 0:2)
JapanJapan: J3 League    
05:00Azul Claro Numazu - YSCC 1:3  
05:00Blaublitz - Fukushima Utd 0:2  
05:00Giravanz Kitakyushu - Kumamoto 1:2  
05:00G-Osaka U23 - Fujieda MYFC 3:1  
05:00Nagano - Toyama 1:2  
JapanJapan: J2 League    
06:05Avispa Fukuoka - Omiya Ardija 1:1 (0:1, 1:0)
07:00Kanazawa - Tokushima 0:0 (0:0, 0:0)
07:00Montedio Yamagata - Kagoshima Utd 1:0 (1:0, 0:0)
07:00Verdy - Kyoto 1:4 (0:3, 1:1)
07:00Yokohama FC - Ryukyu 2:1 (0:0, 2:1)
09:00Chiba - V-Varen Nagasaki 1:4 (0:1, 1:3)
09:00Machida - Tochigi 2:2 (1:0, 1:2)
KenyaKenya: Premier League    
14:00Ulinzi Stars - Mount Kenya United 4:0 (1:0, 3:0)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
14:00Neftchi Kochkor-Ata - Akademiy Futbola 3:1 (2:0, 1:1)
LiberiaLiberia: LFA First Division    
16:00MC Breweries - Jubilee 2:0  
16:00Small Town - LPRC Oiler 0:1  
18:00Fassell - Barrack Young Controllers 0:0  
18:00LISCR FC - Nimba 3:2  
18:00NPA Anchors - Keitrace 0:0  
18:00Watanga - Nimba FC 2:1  
LithuaniaLithuania: I Lyga    
12:00FC Pakruojis - Zalgiris 2 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Dziugas Telsiai - Dainava Alytus 3:0 (1:0, 2:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
17:00FK Panevezys - Atlantas 4:1 (3:1, 1:0)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
17:00Riteriai 2 - Kupiskis 3:3 (2:1, 1:2)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
17:30Rudar - Bokelj 2:1 (1:1, 1:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
03:00Esteli - Managua FC 0:0 (0:0, 0:0)
North MacedoniaNorth Macedonia: First League    
16:30Tikves - Labunishta 6:3 (3:1, 3:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
13:00Skjervoy - Gjellerasen 1:3 (1:1, 0:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
14:00Tonsberg - Ready 0:0 (0:0, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
15:00Floya - Skjetten 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
15:00Kongsvinger 2 - Steinkjer 0:1 (0:1, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
15:00Lillestrom 2 - Melbo 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Finnsnes - Honefoss 4:2 (1:1, 3:1)
16:00Leknes - Bodo/Glimt 2 0:1 (0:0, 0:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
17:30Traeff - Lorenskog 0:3 (0:2, 0:1)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
18:00Aalesund - Ull/Kisa 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Ham-Kam - Jerv 2:2 (1:0, 1:2)
18:00KFUM Oslo - Notodden 4:1 (2:1, 2:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
18:00Lokomotiv Oslo - Frigg 5:0 (1:0, 4:0)
18:00Lyn - Orn 0:0 (0:0, 0:0)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
18:00Nest-Sotra - Strommen 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Raufoss - Tromsdalen 6:4 (1:2, 5:2)
18:00Start - Skeid 2:0 (0:0, 2:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
18:00Ullern - Drobak-Frogn 2:0 (1:0, 1:0)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
20:00Sandefjord - Sogndal 0:3 (0:1, 0:2)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
14:00Bryne - Brattvag 1:1 (1:0, 0:1)
14:00Sola - Stjordals Blink 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Vidar - Hodd 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Egersunds - Arendal 2:2 (1:2, 1:0)
18:00Levanger - Byasen 1:2 (1:1, 0:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
17:00Mjolner - Odd 2 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Grorud - Kjelsas 1:1 (0:0, 1:1)
PanamaPanama: LPF    
01:00San Francisco - Independiente 1:2 PEN. (0:0, 0:0, 1:1, 1:4)
ParaguayParaguay: Division Intermedia    
21:1512 de Octubre - Independiente FBC 1:0  
21:15Deportivo Caaguazu - Fernando de la Mora 1:1  
21:15General Caballero JLM - Atyra 0:3  
21:15Resistencia - Sportivo Iteno 0:0  
21:15RI 3 Corrales - Sportivo Trinidense 1:2  
PeruPeru: Liga 1    
00:45Carlos Mannucci - AD Cantolao 1:2 (0:0, 1:2)
03:00FBC Melgar - Cesar Vallejo 1:2 (0:1, 1:1)
18:15Union Comercio - Cusco 0:1 (0:0, 0:1)
PeruPeru: Liga 2    
20:00Grau - Deportivo Coopsol 4:1 (3:0, 1:1)
PeruPeru: Liga 1    
20:30U. San Martin - Dep. Municipal 0:0 (0:0, 0:0)
22:30Alianza Huanuco - Sporting Cristal 1:1 (1:1, 0:0)
PeruPeru: Liga 2    
22:30Cienciano - Comerciantes Unidos 4:1 (2:0, 2:1)
22:30Huaral - Alianza Atl. 3:3 (0:2, 3:1)
22:30Sport Loreto - Santa Rosa 0:0 (0:0, 0:0)
22:30Sport Victoria - Los Caimanes 2:1 (2:1, 0:0)
PeruPeru: Liga 1    
03.06.2019
01:00U. de Deportes - Cajamarca 2:1 (1:1, 1:0)
PhilippinesPhilippines: PFL    
09:30Mendiola FC 1991 - Green Archers 1:5 (1:1, 0:4)
PolandPoland: III Liga - Group I    
11:00T. Mazowiecki - Legia II 6:1 (1:0, 5:1)
11:15Pelikan - Ostroda 2:1 (1:0, 1:1)
16:00W. Mazowieckie - Swit 2:1 (2:1, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
16:00Swit Skolwin - Gwardia Koszalin 5:0 (3:0, 2:0)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
17:00Spartakus Daleszyce - Wisla Pulawy 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Wolka Pelkinska - Lublin 2:1 (2:1, 0:0)
PortugalPortugal: Campeonato de Portugal    
18:00Leiria - Lusitania FC 2:0 (0:0, 2:0)
18:00SC Espinho - Casa Pia 1:1 PEN. (0:0, 1:0, 0:0, 2:4)
18:00SC Praiense - AD Fafe 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Vizela - Vilafranquense 3:1 (1:1, 2:0)
RomaniaRomania: Superliga Women    
10:00Fairplay Bucuresti W - Baia Mare W 3:4 (1:1, 2:3)
RomaniaRomania: Liga 1    
17:30FC Hermannstadt - Calarasi 2:1 (0:0, 2:1)
20:00Gaz Metan Medias - Concordia 3:1 (3:1, 0:0)
RussiaRussia: PFL - West    
12:00Veles Moscow - Kolomna 7:0 (1:0, 6:0)
RussiaRussia: Premier League    
13:00Tomsk - Ufa 1:0 (1:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - West    
15:00Olimp-Dolgoprudny - Luki-Energiya 2:0 (0:0, 2:0)
RussiaRussia: PFL - Center    
15:00R. Volgograd 2 - Ryazan 1:2 (0:1, 1:1)
16:00D. Bryansk - Saratov 0:1 (0:1, 0:0)
RussiaRussia: Premier League    
16:00FK Krylya Sovetov Samara - Nizhny Novgorod 0:1 (0:1, 0:0)
RussiaRussia: PFL - Center    
16:00Kaluga - Khimik-Arsenal 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Khimki 2 - T. Moscow 1:4 (1:0, 0:4)
16:00Lipetsk - Kvant 5:1 (3:0, 2:1)
RussiaRussia: PFL - West    
16:00Lokomotiv-Kazanka - Leningradets 5:3 (2:1, 3:2)
RussiaRussia: PFL - Center    
16:00Saturn Ramenskoye - FK Strogino Moscow 3:2 (2:2, 1:0)
RussiaRussia: PFL - West    
16:00Tekstilshtik - Znamya Truda 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Vladimir - Pskov 747 3:2 (1:1, 2:1)
Sierra LeoneSierra Leone: Premier League    
17:00Kamboi Eagles - Old Edwardians 3:0  
17:00Ports Authority - Mighty Blackpool 0:1  
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
10:30Trnava B - AFC Nove Mesto 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Galanta - Crystal 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Malzenice - Belusa 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Trencianske Teplice - Nitra B CAN.  
17:00Z. Moravce-Vrable B - Kalna n. Hronom 1:1 (0:1, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
17:00Gelnica - Šarišské Michalany 0:8 (0:2, 0:6)
17:00Krompachy - Stropkov 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Snina - Plavnica 1:2 (1:0, 0:2)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
10:30Podbrezova B - MSK Martin 1:3 (1:3, 0:0)
17:30Filakovo - Oravske Vesele 3:1 (2:1, 1:0)
17:30Namestovo - Ruzomberok B 2:0 (2:0, 0:0)
17:30Poltar - Zarnovica 1:4 (1:0, 0:4)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
17:00ND Gorica - Tabor Sezana 0:0 (0:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
10:00Gyeongnam - Seoul 1:2 (0:0, 1:2)
10:00Jeonbuk - Sangju Sangmu 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Pohang - Daegu 0:2 (0:0, 0:2)
12:00Suwon Bluewings - Gangwon 1:1 (0:1, 1:0)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
10:00Seoul E. - Asan 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Anyang - Gwangju FC 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Play Offs    
11:00Getafe B - Lealtad 4:1 (3:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Promotion Play Offs    
11:30Cacereno - Formentera 2:2 (1:2, 1:0)
12:00Las Rozas - Saguntino 3:0 (0:0, 3:0)
12:00Mallorca B - Beti Kozkor 4:0 (2:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Play Offs    
12:00Osasuna B - Cadiz CF B 3:1 (0:1, 3:0)
12:00Pena Deportiva - Tamaraceite 2:1 ET (0:1, 1:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Promotion Play Offs    
13:00Mensajero - Alondras 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Ceuta - Prat 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Marino de Luanco - San Ignacio 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Bergantinos - Covadonga 5:0 (1:0, 4:0)
18:00Caudal Deportivo - Union Viera 1:1 (0:1, 1:0)
SpainSpain: LaLiga2    
18:00Las Palmas - Almeria 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Play Offs    
19:00Escobedo - Yeclano 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Promotion Play Offs    
19:00La Nucia - Logrones Promesas 2:0 (0:0, 2:0)
19:00L Hospitalet - Algeciras 2:1 (0:1, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Play Offs    
19:00Orihuela - Tarazona 2:1 (1:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Promotion Play Offs    
19:00Sestao - Toledo 2:1 (1:1, 1:0)
19:30Arandina - Zaragoza B 3:0 (1:0, 2:0)
19:30Compostela - Alaves B 3:2 (1:1, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Play Offs    
19:30Haro Deportivo - Zamora 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Promotion Play Offs    
19:30Linares - Tenerife B 2:0 ET (0:0, 1:0, 1:0)
19:30Lorca FC - Alcobendas 1:2 (1:1, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Play Offs    
19:30Merida AD - Socuellamos 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 7:6)
SpainSpain: Tercera Division - Promotion Play Offs    
19:30Villarrubia - CD Coria 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Play Offs    
20:00Jaen - Ferrol 2:1 (1:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Promotion Play Offs    
20:00Olimpic Xativa - Villarrobledo 0:3 (0:1, 0:2)
SpainSpain: LaLiga2    
20:00Reus Deportiu - Gijon 0:1 AWA.  
SpainSpain: Segunda Division B Winners Play Offs    
12:00Baleares - Racing Santander 1:1 (1:0, 0:1)
18:30Recreativo Huelva - Fuenlabrada 1:1 (0:1, 1:0)
SpainSpain: Segunda Division B Losers Play Offs    
19:30Cartagena - Real Madrid B 2:0 (2:0, 0:0)
19:30Hercules - Barakaldo 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Logrones - CD Badajoz 3:3 (2:3, 1:0)
19:30Melilla - Villarreal B 2:1 (0:1, 2:0)
19:30Mirandes - Atl. Madrid B 2:1 (0:1, 2:0)
20:00Ponferradina - Cornella 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: Segunda Division B Play Out    
18:00Alcoyano - Celta Vigo B 0:1 (0:0, 0:1)
18:30R. Union - Jumilla 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Allsvenskan    
15:00AFC Eskilstuna - Norrkoping 0:2 (0:1, 0:1)
15:00AIK - Hammarby 2:0 (2:0, 0:0)
15:00Elfsborg - Hacken 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Helsingborg - Malmo FF 0:1 (0:1, 0:0)
SwedenSweden: Superettan    
15:00Varbergs - GAIS 2:1 (1:0, 1:1)
17:30Brommapojkarna - Trelleborgs 2:3 (0:1, 2:2)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:00Akropolis - Team TG FF 4:0 (2:0, 2:0)
15:00Karlstad - Bodens 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Rynninge - Karlslunds 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Carlstad - Linkoping City 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Sollentuna - Sylvia 6:0 (3:0, 3:0)
17:00Vasalunds - Sandvikens 1:1 (0:0, 1:1)
17:30Umea FC - Gefle 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
14:00Lindome - Atvidabergs 1:3 (1:1, 0:2)
14:00Lunds - Tvaakers 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Utsiktens - Torns 4:1 (2:0, 2:1)
16:00Assyriska IK - Oddevold 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Landskrona - Kristianstads 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Oskarshamns - Trollhattan 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Skovde AIK - Eskilsminne 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Varnamo - Ljungskile 0:2 (0:1, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
14:00Anundsjo - IFK Lulea 0:5 (0:2, 0:3)
14:00Gottne IF - IFK Ostersund 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Pitea - Timra 5:4 (2:1, 3:3)
15:00Kramfors-Alliansen - Skelleftea 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Ytterhogdals - Friska Viljor 0:3 (0:1, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:00Karlbergs - Sundbybergs 2:1 (2:0, 0:1)
15:00Enkopings SK - Mora 4:1 (2:1, 2:0)
15:00Upsala - Kvarnsvedens 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Valbo FF - Kungsangens 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Skiljebo - IFK Stocksund 2:2 (2:1, 0:1)
16:00Taby - Lidingo IFK 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Gute - Hudiksvalls 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
12:30Qviding - Stafsinge 4:3 (2:2, 2:1)
14:00Olympic - Onsala 3:2 (1:2, 2:0)
15:00Prespa Birlik - Assyriska BK 4:2 (3:1, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
13:00Motala - Enskede 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Haninge - Stockholm Internazionale 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Tyreso - Assyriska IF 2:2 (2:1, 0:1)
17:00Assyriska FF - Sodertalje FK 4:1 (1:0, 3:1)
17:00Varmbols - AFK Linkopings 6:0 (3:0, 3:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
15:00Nordvarmland - Torslanda 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Vanersborgs FK - Savedalens 3:1 (0:1, 3:0)
17:00Lidkopings FK - Grebbestads 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Vargarda IK - Gauthiod 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Stenungsunds - Orebro Syr. 2:1 (1:1, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
15:00Bromolla - Raslatts 0:0 (0:0, 0:0)
15:00IFK Berga - Nassjo 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Osterlen FF - Hassleholms IF 3:1 (2:1, 1:0)
17:00IFK Hassleholm - Husqvarna 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Elitettan Women    
12:30Assi W - Borgeby W 3:3 (2:2, 1:1)
13:00Asarum W - Mallbackens W 2:1 (0:0, 2:1)
13:00Moron W - Lidkopings FK W 1:2 (1:1, 0:1)
13:30Umea W - AIK W 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Hammarby W - Kalmar W 4:0 (3:0, 1:0)
15:00Kvarnsvedens W - IF Brommapojkarna W 2:2 (1:1, 1:1)
15:00Sundsvall W - Uppsala W 1:3 (0:0, 1:3)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
16:00Aarau - Xamax 0:5 PEN. (0:3, 0:1, 0:0, 4:5)
UkraineUkraine: Persha Liga    
14:00Cherkashchyna - Sumy 3:1 (2:1, 1:0)
17:00Ahrobiznes Volochysk - MFC Metalurh 0:1 (0:0, 0:1)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:00CA Cerro - Wanderers 3:0 (2:0, 1:0)
20:00Danubio - Boston River 1:0 (0:0, 1:0)
20:00River Plate - Liverpool M. 0:0 (0:0, 0:0)
21:00Cerro Largo - Penarol 1:0 (1:0, 0:0)
UruguayUruguay: Segunda Division    
22:00Bella Vista - Villa Teresa 2:2 (1:0, 1:2)
22:00Tacuarembo - Cerrito 2:0 (1:0, 1:0)
USAUSA: MLS    
00:00Atlanta Utd - Chicago Fire 2:0 (2:0, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
01:00Bantams - Discoveries 1:0  
01:00Black Rock - Seacoast Utd Phantoms 3:0 (1:0, 2:0)
01:00Carolina Dynamo - Wake FC 2:0 (2:0, 0:0)
USAUSA: USL League One    
01:00Chattanooga Red Wolves - Toronto FC II 2:2 (1:0, 1:2)
01:00Greenville - Tormenta 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
01:00Hartford Athletic - North Carolina 1:1 (1:0, 0:1)
01:00Indy Eleven - Pittsburgh 2:1 (0:1, 2:0)
USAUSA: USL League Two    
01:00Lakeland Tropics - Miami City 0:2 (0:0, 0:2)
01:00Lehigh Valley - Euro New York 1:1  
01:00Lionsbridge - North Carolina II 3:0 (3:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
01:00Louisville City - Charleston 4:1 (2:0, 2:1)
USAUSA: USL League Two    
01:00Manhattan - Boston Bolts 1:2 (0:2, 1:0)
USAUSA: MLS    
01:00New York Red Bulls - Real Salt Lake 4:0 (0:0, 4:0)
USAUSA: USL League Two    
01:00Ocean City - Evergreen 2:1 (1:1, 1:0)
USAUSA: USL League One    
01:00Richmond Kickers - North Texas 0:3 (0:1, 0:2)
USAUSA: USL League Two    
01:00Virginia Beach - Tobacco Road 0:1  
USAUSA: MLS    
01:30Columbus Crew - New York City 2:2 (1:0, 1:2)
USAUSA: USL League Two    
01:30Daytona - The Villages 0:2 (0:1, 0:1)
01:30Long Island - New York U23 2:1 (0:1, 2:0)
01:30Westchester - Western Mass Pioneers 1:5 (0:3, 1:2)
USAUSA: USL Championship    
02:00Birmingham - Tampa Bay 0:2 (0:2, 0:0)
02:00Colorado Springs - Fresno 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
02:00Corpus Christi FC - Brazos Valley Cavalry 1:8  
USAUSA: MLS    
02:00DC United - San Jose Earthquakes 1:1 (0:1, 1:0)
02:00FC Dallas - Seattle Sounders 2:1 (2:0, 0:1)
USAUSA: USL Championship    
02:00FC Tulsa - Austin Bold 2:3 (1:0, 1:3)
USAUSA: USL League One    
02:00Forward Madison - Lansing 0:1 (0:0, 0:1)
USAUSA: MLS    
02:30Colorado Rapids - FC Cincinnati 3:1 (1:0, 2:1)
02:30Houston Dynamo - Sporting Kansas City 1:1 (0:0, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
02:30Orange County SC - Rio Grande 2:1 (2:1, 0:0)
03:00Oklahoma City Energy - LA Galaxy 2 0:0 (0:0, 0:0)
04:00Tacoma Defiance - El Paso 1:2 (1:1, 0:1)
USAUSA: USL League Two    
04:00Ventura - San Diego Zest 3:0  
USAUSA: MLS    
04:30Portland Timbers - Los Angeles FC 2:3 (0:2, 2:1)
USAUSA: USL Championship    
04:30Reno - Las Vegas Lights 4:0 (1:0, 3:0)
05:00Sacramento Republic - San Antonio 2:1 (0:0, 2:1)
USAUSA: USL League Two    
20:00Albion Hurricanes - Mississippi Brilla 1:1 (0:0, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
20:00Ottawa Fury - Charlotte Independ. 4:1 (2:1, 2:0)
USAUSA: USL League Two    
21:00St. Louis Lions - Kaw Valley 0:2 (0:0, 0:2)
22:00Breakers FC - Glens SC 5:1 (2:1, 3:0)
USAUSA: MLS    
22:00Minnesota United - Philadelphia Union 2:3 (1:2, 1:1)
USAUSA: USL League Two    
23:00Portland U23 - Calgary-Foothills 1:1 (0:1, 1:0)
23:00Victoria Highlanders - Lane United 0:3 (0:2, 0:1)
03.06.2019
01:30Euro New York - Long Island 2:2 (0:0, 2:2)
02:00Orange County SC II - Golden State Force 1:2 (0:1, 1:1)
02:00Tormenta II - Dalton 1:1 (0:1, 1:0)
USAUSA: MLS    
03.06.2019
04:30Los Angeles Galaxy - New England Revolution 1:2 (0:1, 1:1)
USAUSA: NWSL Women    
01:00Washington Spirit W - Utah Royals W 2:0 (1:0, 1:0)
01:30Orlando Pride W - North Carolina Courage W 0:3 (0:0, 0:3)
22:00Reign W - Houston Dash W 1:1 (1:0, 0:1)
03.06.2019
00:00Portland Thorns W - Chicago W 3:0 (2:0, 1:0)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
23:00Estudiantes Merida - Aragua 1:1 (0:1, 1:0)
VietnamVietnam: V.League 2    
11:00Hong Linh Ha Tinh - Can Tho 2:0 (2:0, 0:0)
11:00Hue - An Do-An Giang 5:0 (1:0, 4:0)
11:00Long An - TTBD Phu Dong 1:1 (1:0, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
16:00Wiener Sport-Club - First Vienna 2:3 (2:2, 0:1)
WorldWorld: World Cup U20    
17:30Italy U20 - Poland U20 1:0 (1:0, 0:0)
20:30Colombia U20 - New Zealand U20 2:1 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 5:4)
WorldWorld: Club Friendly    
03.06.2019
02:00Chicago United - Dayton 3:2 (1:2, 2:0)
WorldWorld: Friendly International    
02:30Venezuela - Ecuador 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Malaysia - Nepal 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Luxembourg - Madagascar 3:3 (1:2, 2:1)
20:00Turkey - Uzbekistan 2:0 (1:0, 1:0)
21:00France - Bolivia 2:0 (2:0, 0:0)
22:00El Salvador - Haiti 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Toulon Tournament    
15:30France U18 - Qatar U23 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Brazil U22 - Guatemala U23 4:0 (2:0, 2:0)
WorldWorld: Friendly International Women    
13:50Spain W - Japan W 1:1 (1:0, 0:1)
20:45South Africa W - Norway W 2:7 (0:5, 2:2)
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00CAPS Utd - Chicken Inn 1:3 (0:1, 1:2)
15:00Chapungu Utd - TelOne 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Highlanders - ZPC Kariba 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Triangle - Mushowani Stars 2:1 (0:0, 2:1)