Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
AfricaAfrica: COSAFA Cup    
17:30Angola - Comoros CAN.  
17:30Comoros - Mauritius 2:1 (0:0, 2:1)
AlbaniaAlbania: Superliga    
17:00Kamza - Skenderbeu 0:3 AWA.  
AndorraAndorra: Primera Divisió    
21:00Lusitanos - Carroi 1:1 PEN. (0:0, 1:0, 0:0, 2:4)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
02:05All Boys - Acassuso 1:1 (1:1, 0:0)
AsiaAsia: AFC Champions League    
20:30Zob Ahan - Al-Nassr 0:0 (0:0, 0:0)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
11:30Brisbane City - Peninsula 1:4 (0:3, 1:1)
11:30Brisbane U21 - Redlands 0:1 (0:1, 0:0)
11:30Gold Coast - Eastern Suburbs 4:2 (2:2, 2:0)
11:30Moreton Bay Utd - Queensland Lions 2:2 (2:1, 0:1)
AustriaAustria: 2. Liga    
19:10A. Klagenfurt - Vorwarts Steyr 2:1 (2:0, 0:1)
19:10Austria Vienna II - Floridsdorfer AC 1:2 (1:1, 0:1)
19:10BW Linz - Ried 0:1 (0:0, 0:1)
19:10FC Juniors - Amstetten 1:5 (1:0, 0:5)
19:10Kapfenberg - Horn 3:0 (0:0, 3:0)
19:10Tirol - A. Lustenau 1:0 (0:0, 1:0)
19:10Wacker Innsbruck (Am) - Liefering 1:1 (0:1, 1:0)
19:10Wiener Neustadt - Lafnitz 2:2 (0:2, 2:0)
AustriaAustria: Regionalliga West    
18:30Hohenems - Reichenau 1:3 (1:3, 0:0)
19:00Langenegg - Johann 2:3 (1:2, 1:1)
19:00Wals-Grunau - Altach U21 5:1 (3:0, 2:1)
BeninBenin: Ligue 1    
17:00Dragons - Buffles du Borgou 0:0  
17:00JAC - FC Esae 1:0  
17:00JS Pob - Energie Sports 0:0  
17:00Pantheres - ASOS 1:0  
17:00Tonnerre - ASVO 1:0  
17:00USS Krake - Ayema 1:0  
20:00Dynamo Abomey - Bembereke 2:3  
BrazilBrazil: Serie B    
00:15Operario - Sport Recife 2:1 (0:1, 2:0)
02:30Guarani - Brasil de Pelotas 1:2 (1:0, 0:2)
BrazilBrazil: Copa do Brasil    
30.05.2019
00:15Paysandu PA - Internacional 0:1 (0:0, 0:1)
02:30Bahia - Sao Paulo 1:0 (0:0, 1:0)
02:30Gremio - Juventude 3:0 (1:0, 2:0)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
30.05.2019
01:00Botafogo PB - Fortaleza 0:1 (0:1, 0:0)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
17:30Septemvri Sofia - Arda 0:1 ET (0:0, 0:0, 0:1)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
30.05.2019
00:00HFX Wanderers - York 9 1:1 (1:1, 0:0)
01:00Forge - Edmonton 2:0 (1:0, 1:0)
ChinaChina: FA Cup    
12:00Shanghai SIPG - Jilin Baijia 4:0 (1:0, 3:0)
13:35Beijing Guoan - Changchun Yatai 3:1 (2:1, 1:0)
13:35Dalian Pro - Shanghai Jiading City Development 2:0 (0:0, 2:0)
13:35Guangzhou Evergrande - Beijing Renhe 5:0 (2:0, 3:0)
13:35Jiangsu Suning - Shandong Luneng 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Shanghai Shenhua - Chongqing Lifan 3:2 ET (1:2, 1:0, 1:0)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
30.05.2019
02:30Barranquilla - Cartagena 1:3 (0:1, 1:2)
02:30Cortulua - Leones 3:0 (1:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
18:00Brno - Pribram 3:3 (2:2, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
17:00Benesov - Brozany 3:2 (1:1, 2:1)
17:00Domazlice - Pisek 5:4 PEN. (2:2, 2:2, 4:2)
17:00Kraluv Dvur - Povltavska FA 4:2 (2:0, 2:2)
17:00Olympia Radotin - Litomericko 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 0:3)
17:00Usti nad Orlici - Dobrovice 3:2 PEN. (2:0, 0:2, 0:0, 3:2)
17:00Velvary - Jirny CAN.  
17:00Vltavin - Vysehrad 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Zapy - Zivanice 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Karlovy Vary - Prevysov 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
18:00Velke Mezirici - Unicov 1:2 (0:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
17:00Vysoke Myto - Slatinany 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Dvur Kralove - Caslav 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 4:5)
Czech RepublicCzech Republic: Plzensky KP    
18:00Luby - Tlumacov 1:5 (0:5, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
17:30Vilemov - Horni Jiretin 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 6:5)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
13:00Slavia Prague U19 - Brno U19 2:3 (1:2, 1:1)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
19:00Odense Q W - Farum BK W 1:2 (1:0, 0:2)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:30Flora - Levadia 1:3 (1:1, 0:2)
EuropeEurope: Europa League    
21:00Chelsea - Arsenal 4:1 (0:0, 4:1)
FinlandFinland: Ykkonen    
17:30MuSa - AC Oulu 1:0 (1:0, 0:0)
17:30MyPa - KTP 1:1 (0:0, 1:1)
17:30TPS - Haka 0:1 (0:0, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
17:30Lahden Reipas - Kiffen 1:1 (0:0, 1:1)
17:30PEPO - MiPK 1:0 (0:0, 1:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
17:30Honka Akatemia - SalPa 1:2 (0:1, 1:1)
GambiaGambia: GFA League    
22:30Armed Forces - Banjul Utd 1:1  
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
16:30Loco. Tbilisi - Chikhura 2:0 (0:0, 2:0)
18:30Dinamo Batumi - Bolnisi 5:1 (1:0, 4:1)
GermanyGermany: Regionalliga North    
19:30Eintracht Northeim - Luneburger Hansa 0:1 (0:0, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Play Offs    
19:30Heider SV - Bremer 1:1 (0:1, 1:0)
HaitiHaiti: Championnat National    
30.05.2019
01:00Tempete - Real du Cap 1:1  
IcelandIceland: Icelandic Cup    
19:00Vestmannaeyjar - Fjolnir 2:0 (1:0, 1:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
15:30TIRA Persikabo - PSM Makassar 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Semen Padang - Persib Bandung 0:0 (0:0, 0:0)
IranIran: Hazfi Cup    
18:30Sepahan - Persepolis 0:1 ET (0:0, 0:0, 0:1)
IraqIraq: Super League    
15:30Al Naft - Al Zawraa 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Erbil - Al Simawa 3:0 (1:0, 2:0)
IsraelIsrael: Leumit League    
18:00M. Herzliya - H. Akko 1:3 (1:1, 0:2)
ItalyItaly: Serie C - Promotion - Play Offs    
20:30Arezzo - Pisa 2:3 (1:1, 1:2)
20:30Catania - Trapani 2:2 (0:1, 2:1)
20:30FeralpiSalo - Triestina 1:1 (0:1, 1:0)
20:30Imolese - Piacenza 0:2 (0:1, 0:1)
JapanJapan: J3 League    
30.05.2019
05:00C-Osaka U23 - Vanraure 0:3  
KenyaKenya: Premier League    
13:00Chemelil - Sony Sugar 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Gor Mahia - Mathare Utd. 2:2 (1:0, 1:2)
13:00Kariobangi Sharks - Vihiga United 4:0 (1:0, 3:0)
13:00Kenya CB - Zoo 2:2 (1:2, 1:0)
13:00Nzoia Sugar - Bandari 2:2 (0:1, 2:1)
13:00Sofapaka - Kakamega Homeboyz 2:0 (1:0, 1:0)
13:00Tusker - Posta Rangers 2:1 (2:0, 0:1)
13:00Western Stima - Leopards 0:0 (0:0, 0:0)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
17:30Bokelj - Rudar 0:2 (0:1, 0:1)
NetherlandsNetherlands: Tweede Divisie    
19:30GOES - Lienden 0:3 (0:2, 0:1)
20:00ASWH - Oostzaan 2:1 (2:0, 0:1)
20:00Hoek - VVSB 2:3 (0:2, 2:1)
20:00OSS '20 - Quick Boys 1:3 (0:1, 1:2)
PhilippinesPhilippines: PFL    
09:30Stallion - Kaya 0:2 (0:1, 0:1)
10:00Philippine Air Force - United City 0:5 (0:1, 0:4)
13:00Green Archers - Global FC 1:0 (0:0, 1:0)
PolandPoland: III Liga - Group I    
19:00Polonia Warszawa - Legia II 3:1 (1:0, 2:1)
PolandPoland: III Liga - Group II    
16:00Chemik Bydgoszcz - Jarocin 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Pogon Szczecin II - Gornik Konin 4:1 (2:0, 2:1)
17:00Gwardia Koszalin - Wierzyca 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Kleczew - Stezyca 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Mieszko - Baltyk Koszalin 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Sroda - Swit Skolwin 0:2 (0:1, 0:1)
18:00KKS Kalisz - Kotwica Kolobrzeg 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Lech Poznan 2 - Wda Swiecie 3:0 AWA.  
PolandPoland: III Liga - Group III    
17:00Foto-Higiena Gac - Gwarek Tarnowskie Gory 1:3 (1:2, 0:1)
17:00Gornik Z. 2 - Lechia Dzierzoniow 7:0 (5:0, 2:0)
17:00Kluczbork - Bielsko-Biala 1:0 (1:0, 0:0)
17:00LZS Agroplon Gluszyna - Brzeg 0:4 (0:1, 0:3)
17:00Pawlowice - Stilon Gorzow 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Piast Zmigrod - Zaglebie 2 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Polkowice - Ruch Zdzieszowice 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Warta Gorzow - Legnica 2 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Radzionkow - Sleza Wroclaw 0:2 (0:0, 0:2)
PolandPoland: Central Youth League    
17:00Motor Lublin U18 - Torun U18 3:0 (1:0, 2:0)
RussiaRussia: PFL - Ural-Povolzhye    
11:00Ural 2 - Lada Togliatti 6:1 (3:0, 3:1)
15:00Nosta - Zvezda Perm 3:2 (1:0, 2:2)
RussiaRussia: PFL - West    
16:00Dnepr Smolensk - Znamya Truda 0:3 AWA.  
RussiaRussia: PFL - Ural-Povolzhye    
16:00Zenit-Izhevsk - Chelyabinsk 4:3 (1:0, 3:3)
RussiaRussia: PFL - Center    
17:00Krasnogorsk - Salyut-Belgorod 0:4 (0:1, 0:3)
RussiaRussia: PFL - Ural-Povolzhye    
17:00Neftekhimik - Kamaz 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Syzran - Ulyanovsk 2:1 (0:1, 2:0)
SeychellesSeychelles: Special Competition    
15:00Red Star - St Michel United 1:1  
Sierra LeoneSierra Leone: Premier League    
18:30Old Edwardians - East End Lions 0:0  
SingaporeSingapore: Premier League    
14:30Tampines - Young Lions 4:0 (2:0, 2:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
18:00Zvolen - Poltar 1:1 (1:0, 0:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
17:00Tabor Sezana - ND Gorica 2:1 (2:1, 0:0)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
15:00Royal Eagles - Maritzburg Utd 0:2 (0:1, 0:1)
South AmericaSouth America: Copa Sudamericana    
00:15Colon Santa FE - River Plate 3:1 (2:1, 1:0)
00:15FBC Melgar - U. Catolica 0:0 (0:0, 0:0)
00:15Independiente - Aguilas 2:0 (0:0, 2:0)
02:30Atletico-MG - Union La Calera 2:0 PEN. (0:0, 1:0, 3:0)
02:30Sporting Cristal - U. Espanola 3:0 (2:0, 1:0)
30.05.2019
00:15Botafogo RJ - Sol de America 4:0 (2:0, 2:0)
00:15Palestino - Zulia 0:1 (0:0, 0:1)
00:15Penarol - Dep. Cali 2:0 (0:0, 2:0)
02:30Atl. Nacional - Fluminense 1:0 (1:0, 0:0)
02:30Deportivo Santani - La Equidad 1:2 (0:0, 1:2)
02:30Macara - Royal Pari 3:2 (2:1, 1:1)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
12:00Gangwon - Jeonbuk 2:3 (2:1, 0:2)
12:00Sangju Sangmu - Gyeongnam 1:1 (1:1, 0:0)
12:30Suwon Bluewings - Pohang 3:0 (1:0, 2:0)
12:30Ulsan Hyundai - Daegu 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
19:00Rynninge - Carlstad 2:1 (1:1, 1:0)
19:30Forward - Akropolis 0:3 (0:2, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
19:00Ljungskile - Utsiktens 2:2 (1:0, 1:2)
19:00Varnamo - Torns 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Trollhattan - Lindome 2:0 (2:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
19:30Umea FC - Pitea 1:7 (0:3, 1:4)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
19:30Hudiksvalls - Valbo FF 2:1 (1:1, 1:0)
20:00Kungsangens - Upsala 2:5 (1:2, 1:3)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
19:00Eslovs - Olympic 1:3 (1:0, 0:3)
19:00Hittarps - Qviding 4:4 (0:1, 4:3)
19:00Rosengard - Angelholms 0:3 (0:1, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
19:00Arameisk-Syrianska - Haninge 1:1 (0:1, 1:0)
19:45Aspudden Tellus - Varmbols 2:2 (0:1, 2:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
19:00Savedalens - Uddevalla 6:0 (6:0, 0:0)
19:00Vanersborgs IF - Vargarda IK 0:2 (0:0, 0:2)
19:30Gauthiod - Stenungsunds 1:2 (1:0, 0:2)
19:30Tidaholm IFK - Vanersborgs FK 2:1 (1:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
19:30Husqvarna - Bromolla 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Elitettan Women    
19:00Lidkopings FK W - Hammarby W 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Moron W - Umea W 1:2 (1:1, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Play Offs    
19:30Lausanne II - Tuggen 3:1 (2:0, 1:1)
20:00Eschen - Black Stars 1:4 (1:1, 0:3)
20:00Martigny - Baden 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Solothurn - Etoile-Carouge 0:1 (0:0, 0:1)
ThailandThailand: Thai League 1    
12:45Muang Thong Utd - Sukhothai 2:0 (1:0, 1:0)
12:45Ratchaburi - Suphanburi 3:0 (2:0, 1:0)
13:00Chainat - Buriram 2:1 (1:1, 1:0)
14:00Chiangrai Utd - Bangkok Utd 1:3 (0:0, 1:3)
14:00Prachuap - Trat FC 2:3 (1:2, 1:1)
14:00Samut Prakan City - Nakhon Ratchasima 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Port MTI FC - Chiangmai FC 3:1 (0:0, 3:1)
15:00PTT Rayong - Chonburi 1:0 (0:0, 1:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
12:00Sumy - Cherkashchyna 0:4 (0:0, 0:4)
UkraineUkraine: Premier League    
16:00Arsenal Kiev - Karpaty 2:3 (1:3, 1:0)
16:00Ch. Odessa - Desna 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Vorskla Poltava - Olimpik Donetsk 2:2 (2:0, 0:2)
UkraineUkraine: Persha Liga    
18:00MFC Metalurh - Ahrobiznes Volochysk 0:4 (0:3, 0:1)
UkraineUkraine: Youth League    
11:00Arsenal Kiev U21 - Shakhtar Donetsk U21 1:9 (0:3, 1:6)
11:00Lviv U21 - Olimpik Donetsk U21 AWA.  
11:00Vorskla Poltava U21 - Zorya U21 2:3 (1:1, 1:2)
12:00Mariupol U21 - Karpaty U21 2:1 (1:1, 1:0)
13:00Oleksandriya U21 - Dynamo Kiev U21 0:1 (0:1, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
00:00St. Louis Lions - WSA Winnipeg 4:1  
01:00Bantams - Discoveries 2:1  
01:00North Carolina II - Carolina Dynamo 2:0  
01:00Tri-Cities - Lionsbridge 3:2  
01:30Cedar - Reading 0:1 (0:1, 0:0)
02:00Chicago United - Flint City 5:0 (4:0, 1:0)
02:00Mississippi Brilla - Corpus Christi FC 3:6  
02:00Texas United - Houston FC 3:1  
18:00Miami City - Daytona 1:1 (1:1, 0:0)
USAUSA: USL League One    
22:00Toronto FC II - North Texas 3:2 (2:1, 1:1)
USAUSA: USL League Two    
30.05.2019
00:30Weston - Florida Elite 0:3 (0:2, 0:1)
USAUSA: MLS    
30.05.2019
01:00Atlanta Utd - Minnesota United 3:0 (1:0, 2:0)
USAUSA: USL League Two    
30.05.2019
01:00Lehigh Valley - Ocean City 2:0 (1:0, 1:0)
01:00Tobacco Road - Wake FC 4:1 (2:0, 2:1)
USAUSA: MLS    
30.05.2019
01:30Montreal Impact - Real Salt Lake 2:1 (1:0, 1:1)
USAUSA: USL League Two    
30.05.2019
02:00Boston Bolts - Western Mass Pioneers 0:4 (0:4, 0:0)
USAUSA: MLS    
30.05.2019
02:00DC United - Chicago Fire 3:3 (1:2, 2:1)
02:30Philadelphia Union - Colorado Rapids 1:1 (1:0, 0:1)
02:30Sporting Kansas City - Los Angeles Galaxy 0:2 (0:0, 0:2)
USAUSA: USL Championship    
30.05.2019
04:00Portland 2 - Real Monarchs 2:1 (0:1, 2:0)
04:30LA Galaxy 2 - Tacoma Defiance 2:2 (0:2, 2:0)
USAUSA: US Open Cup    
04:50Oklahoma City Energy - Tampa Bay 4:3 (3:2, 1:1)
30.05.2019
01:00Louisville City - Birmingham 1:0 (0:0, 1:0)
01:00North Carolina - Florida Soccer Soldiers 1:0 (0:0, 1:0)
01:45Pittsburgh - Indy Eleven 1:0 (0:0, 1:0)
02:00Memphis - Hartford Athletic 4:0 (2:0, 2:0)
02:30Austin Bold - San Antonio 4:2 (3:1, 1:1)
02:30Nashville SC - Charleston 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 0:0, 0:3)
02:30Saint Louis FC - Forward Madison 3:1 (2:1, 1:0)
03:00Colorado Springs - New Mexico 1:2 ET (0:0, 1:1, 0:1)
04:30Las Vegas Lights - Orange County FC 3:5 (1:3, 2:2)
04:30Sacramento Republic - Fresno 1:0 ET (0:0, 0:0, 1:0)
WorldWorld: World Cup U20    
18:00Ecuador U20 - Mexico U20 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Italy U20 - Japan U20 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
18:00Lindau - Bayern Munich 2:4 (1:2, 1:2)
WorldWorld: World Cup U20    
20:30Colombia U20 - Tahiti U20 6:0 (4:0, 2:0)
20:30Senegal U20 - Poland U20 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: Friendly International    
22:00Venezuela - Trinidad & Tobago CAN.  
30.05.2019
03:00Panama - Basque Country 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: Friendly International Women    
15:00Italy W - Switzerland W 3:1 (1:0, 2:1)