Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
18:00Constantine - MC Alger 2:0 (2:0, 0:0)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
17:00Constantine U21 - MC Alger U21 0:1  
AndorraAndorra: Primera Divisió    
12:00Inter Escaldes - UE Engordany 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Ordino - UE Santa Coloma 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Sant Julia - FC Santa Coloma 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Lusitanos - Encamp 1:1 (0:0, 1:1)
AngolaAngola: Girabola    
16:00Onze Bravos - Desportivo Huila 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Saurimo - Petro Atletico 0:2 (0:0, 0:2)
ArmeniaArmenia: Premier League    
13:00Alashkert - Gandzasar 2:0 (0:0, 2:0)
13:00Ararat-Armenia - Pyunik Yerevan 1:4 (0:0, 1:4)
14:00Noah - Lori 2:1 (0:0, 2:1)
AsiaAsia: AFC Cup    
11:00Shan Utd - United City 0:5 (0:2, 0:3)
12:00Binh Duong - Persija Jakarta 3:1 (2:0, 1:1)
12:00NagaWorld - Hanoi FC 1:5 (0:2, 1:3)
13:30Tampines - Yangon Utd 4:3 (2:0, 2:3)
14:00Kitchee - Hang Yuen 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Punjab - Manang Marshyangdi 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Istiqlol Dushanbe - Dordoi Bishkek 4:1 (2:0, 2:1)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
12:30Albany Creek - Taringa 2:0 (1:0, 1:0)
AustriaAustria: OFB Cup    
16:30Salzburg - Rapid Vienna 2:0 (2:0, 0:0)
AzerbaijanAzerbaijan: Azerbaijan Cup    
15:00Qarabag - Gabala 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Zira - Sumqayit 3:3 (0:3, 3:0)
BelarusBelarus: Belarusian Cup    
18:00Shakhtyor Soligorsk - Isloch 4:2 ET (2:1, 0:1, 2:0)
BelgiumBelgium: Belgian Cup    
14:30Gent - KV Mechelen 1:2 (1:1, 0:1)
BeninBenin: Ligue 1    
15:00ASOS - Dynamo Abomey 0:0 (0:0, 0:0)
17:00ASPAC - Energie Sports 0:2  
17:00ASVO - FC Esae 0:0  
17:00Ayema - JS Pob 2:0  
17:00Bembereke - USS Krake 1:1  
17:00Tonnerre - Pantheres 0:2  
BoliviaBolivia: Division Profesional    
21:00Always Ready - Guabira 6:0 (3:0, 3:0)
21:00Nacional Potosi - Real Potosi 0:1 (0:1, 0:0)
22:00Bolivar - Aurora 6:3 (3:2, 3:1)
23:15Destroyers - The Strongest 0:1 (0:0, 0:1)
02.05.2019
01:30Blooming - Royal Pari 2:3 (0:1, 2:2)
BotswanaBotswana: Premier League    
15:30Molepolole - Police XI 1:1 (1:0, 0:1)
15:45BDF XI - Gaborone Utd 1:1 (0:1, 1:0)
15:45Township Rollers - Centre Chiefs 4:0 (1:0, 3:0)
16:00Jwaneng Galaxy - Orapa United 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Miscellaneous - Prisons XI Gaborone 2:2 (1:1, 1:1)
19:00Black Forest - Security Systems 0:5 (0:4, 0:1)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
00:00Iranduba de Amazonia W - Sao Francisco W 3:2  
BrazilBrazil: Serie B    
02:30America MG - Botafogo SP 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
20:00Flamengo W - Sport Recife W 6:0  
20:00Ponte Preta W - Internacional W 0:2  
20:00SAO Jose W - Vitoria das Tabocas W 4:0  
20:00Vitoria W - Ferroviaria W 0:0  
BrazilBrazil: Serie A    
21:00Corinthians - Chapecoense-SC 1:0 (0:0, 1:0)
21:00CSA - Palmeiras 1:1 (0:1, 1:0)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
21:00Foz Cataratas W - Kindermann W 0:5  
BrazilBrazil: Serie A    
21:00Internacional - Flamengo RJ 2:1 (1:0, 1:1)
BrazilBrazil: Serie B    
21:00Oeste - Guarani 2:0 (1:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
22:00Santo Andre - Inter de Limeira 3:1  
BrazilBrazil: Serie A    
02.05.2019
00:15Avai - Gremio 1:1 (0:1, 1:0)
00:15Cruzeiro - Ceara 1:0 (0:0, 1:0)
02:30Fortaleza - Athletico-PR 2:1 (1:1, 1:0)
02:30Goias - Sao Paulo 1:2 (1:2, 0:0)
02:30Vasco - Atletico-MG 1:2 (0:0, 1:2)
BrazilBrazil: Copa do Brasil U20    
00:00Flamengo RJ U20 - Cruzeiro U20 1:4 (1:3, 0:1)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
23:15Confianca - Sampaio Correa 0:0 (0:0, 0:0)
02.05.2019
02:30Campinense - Nautico 2:1 (0:1, 2:0)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
18:30Vereya - Botev Vratsa 1:6 (0:4, 1:2)
BulgariaBulgaria: Vtora liga    
16:00Tsarsko Selo - Arda 2:1 (1:0, 1:1)
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
18:00Salitas - ASF Dioulasso 4:0  
CanadaCanada: Canadian Premier League    
02.05.2019
05:00Pacific FC - Valour 1:2 (1:1, 0:1)
ChinaChina: FA Cup    
09:00Wuhan Zall - Shanghai SIPG 1:3 (0:3, 1:0)
09:30Changchun Yatai - Sichuan Jiuniu 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 5:4)
09:30Heilongjiang Lava - Beijing Guoan 0:1 (0:1, 0:0)
09:30Shandong Luneng - Zhejiang Greentown 2:1 (0:1, 2:0)
09:30Taizhou Yuanda - Guangzhou R&F 1:0 (0:0, 1:0)
11:30Shenzhen - Shanghai Shenhua 0:3 AWA.  
13:00Chongqing Lifan - Hebei 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Dalian Pro - Shaanxi Changan 1:0 (0:0, 1:0)
13:35Guangzhou Evergrande - Henan Jianye 2:0 (1:0, 1:0)
13:35Shanghai Jiading City Development - Beijing EG 1:0 (0:0, 1:0)
13:35Tianjin Tianhai - Shijiazhuang 3:2 PEN. (2:1, 0:1, 4:3)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
02:00Envigado - Atl. Nacional 4:0 (1:0, 3:0)
21:00Patriotas - Deportes Tolima 1:0 (1:0, 0:0)
23:00Aguilas - Dep. Pasto 2:1 (1:1, 1:0)
02.05.2019
01:00Jaguares de Cordoba - La Equidad 1:1 (1:0, 0:1)
01:00Santa Fe - Millonarios 0:0 (0:0, 0:0)
03:00Ind. Medellin - Huila 2:1 (0:0, 2:1)
Costa RicaCosta Rica: Liga de Ascenso    
21:00Municipal Garabito - ADR Jicaral 0:0  
21:00Santa Rosa - Cofutpa 1:1  
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:15Pisek - Usti nad Orlici 1:2 (1:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
15:00Frydek-Mistek - Dolni Benesov 6:0 (6:0, 0:0)
16:30Lisen - Odra Petrkovice 1:2 (1:0, 0:2)
16:30Rymarov - Kromeriz 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Uhersky Brod - Hlucin 1:1 (0:0, 1:1)
16:30Unicov - Hodonin 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Valasske Mezirici - Vyskov 0:6 (0:4, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:30Velke Hamry - Prepere 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Horky nad Jizerou - Dvur Kralove 0:1 (0:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
17:00Rosice - Breclav 6:0 (3:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
10:00Motorlet Prague B - US Prague 8:1 (2:1, 6:0)
Czech RepublicCzech Republic: Kralovehradecky KP    
17:00Cerveny Kostelec - Horice 3:0 (3:0, 0:0)
17:00Libcany - Jaromer 5:1 (2:1, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Jihomoravsky KP    
10:15Bohunice - Rousinov 1:1 (1:1, 0:0)
17:00Ivancice - Boskovice 1:2 (1:2, 0:0)
17:00Moravska Slavia - Bosonohy 3:1 (0:1, 3:0)
17:00Moravsky Krumlov - Kurim 0:1 (0:1, 0:0)
17:00SK Krumvir - Rajecko 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Start Brno - Tisnov 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Svratka Brno - Sparta Brno 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Vojkovice - Mutenice 1:5 (0:1, 1:4)
Czech RepublicCzech Republic: Zlinsky KP    
16:00Morkovice - Bystrice pod Hostynem 2:6 (0:2, 2:4)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
13:30Pribram U19 - Slovacko U19 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 3:0)
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
16:30Maniema - AC Rangers 3:0  
EgyptEgypt: Premier League    
16:30Arab Contractors - El Daklyeh 2:2 (2:0, 0:2)
18:45El Gaish - Al Ahly 1:2 (0:1, 1:1)
EnglandEngland: National League    
20:00AFC Fylde - Harrogate 3:1 (2:0, 1:1)
EnglandEngland: Women’s Championship    
20:30Aston Villa W - Tottenham W 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: National League North    
20:45Altrincham - Blyth 3:2 PEN. (1:2, 1:0, 0:0, 7:6)
EnglandEngland: National League South    
20:45Bath - Wealdstone 1:3 (0:1, 1:2)
EnglandEngland: Southern League South Division    
20:45Met. Police - Salisbury 3:2 (2:1, 1:1)
EnglandEngland: National League North    
20:45Spennymoor - Bradford PA 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: Championship    
20:45Swansea - Derby 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: Southern League South Division    
20:45Taunton - Poole 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 0:0, 3:4)
EuropeEurope: Champions League    
21:00Barcelona - Liverpool 3:0 (1:0, 2:0)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30Mariehamn - KuPS 3:4 (3:0, 0:4)
FranceFrance: Ligue 1    
19:00Rennes - Monaco 2:2 (2:0, 0:2)
GermanyGermany: Regionalliga West    
14:00Kaan-Marienborn - TV Herkenrath 4:0 (3:0, 1:0)
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
16:00Heimstetten - Eichstatt 3:2 (0:1, 3:1)
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
13:00Cloppenburg - Braunschweig II 2:3 (1:0, 1:3)
16:00Wolfenbuttel - Delmenhorst 3:4 (1:2, 2:2)
GermanyGermany: Oberliga Westfalen    
15:00Holzwickeder SC - Gievenbeck 4:1 (3:0, 1:1)
17:00Siegen - FC Gutersloh 1:2 (1:1, 0:1)
17:30Westfalia Rhynern - Hammer SpVgg. 1:0 (0:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
15:00Alzenau - Baunatal 6:0  
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
14:00Eintracht Trier - Engers 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Pfeddersheim - Schott Mainz 3:0 (1:0, 2:0)
14:00TuS Koblenz - Kaiserslautern II 0:2 (0:0, 0:2)
15:30Hassia Bingen - Hertha Wiesbach 3:0 (2:0, 1:0)
15:30Jagersburg - Diefflen 7:4 (3:4, 4:0)
15:30Karbach - Arminia Ludwigshafen 0:1 (0:0, 0:1)
15:30Mechtersheim - RW Koblenz 0:1 (0:1, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
14:30Neumarkt - Bayern Hof 3:1 (1:1, 2:0)
15:00Ammerthal - Aubstadt 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Grossbardorf - Sand 0:1 (0:1, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
13:00Turkgucu Munchen - Schwabmunchen 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Munich 1860 II - Nordlingen 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Pullach - Rain/Lech 0:1 (0:0, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
14:00Goppinger SV - Bissingen 1:4 (1:1, 0:3)
14:00Normannia Gmund - Spielberg 2:2 (0:1, 2:1)
14:00Pforzheim - Freiberg 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Stutt. Kickers - Ravensburg 4:4 (2:4, 2:0)
15:00Linx - Ger. Friedrichstal 3:0 (3:0, 0:0)
15:00Neckarsulmer - Villingen 2:1 (2:1, 0:0)
15:00Oberachern - Nottingen 2:5 (2:2, 0:3)
15:00TSV Ilshofen - Backnang 0:3 (0:1, 0:2)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
13:00Nurnberg U19 - Hoffenheim U19 2:1 (1:0, 1:1)
GermanyGermany: DFB Pokal Women    
17:15Wolfsburg W - Freiburg W 1:0 (0:0, 1:0)
GhanaGhana: Special Competition    
17:00Berekum Chelsea - Medeama 1:2  
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
03:00Coban Imperial - Guastatoya 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Malacateco - Municipal 2:0 (0:0, 2:0)
20:00Siquinala - Antigua 1:2 (1:2, 0:0)
23:45Sanarate - Iztapa 2:1 (1:0, 1:1)
02.05.2019
02:00Comunicaciones - Petapa 5:0 (1:0, 4:0)
04:00Deportivo Chiantla - Xelaju 1:1 (1:0, 0:1)
HaitiHaiti: Championnat National    
22:00Triomphe Liancourt - Violette 0:0 (0:0, 0:0)
02.05.2019
00:00Cosmopolites - Ouanaminthe 3:2 (2:0, 1:2)
00:00Real du Cap - Racing des Gonaives 2:0 (0:0, 2:0)
01:00Baltimore - Mirebalais 1:1 (0:0, 1:1)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
23:00UPNFM - Real Espana 3:1 (2:1, 1:0)
02.05.2019
00:00Platense - Motagua 0:0 (0:0, 0:0)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
17:00Budaorsi SC - Monori 3:0 (2:0, 1:0)
17:00Cegledi - Zalaegerszegi 1:2 (1:0, 0:2)
17:00Dorogi - Bekescsaba 1912 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Kazincbarcikai - Siofok 3:2 (0:1, 3:1)
17:00Mosonmagyarovari TE - Vasas 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Soroksar - Gyor 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Vac - Nyiregyhaza 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Balmazujvaros Sport - Kaposvar 0:2 (0:1, 0:1)
19:00Budafoki - Duna Aszfalt 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Gyirmot - Csakvari 1:1 (0:0, 1:1)
IcelandIceland: Icelandic Cup    
16:00Augnablik - Akranes 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Fylkir - Grotta 2:1 (1:1, 1:0)
16:00KA Hafnarfjordur - Vikingur Reykjavik 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Kopavogur - Fjardabyggd 5:1 (3:1, 2:0)
16:00Vestmannaeyjar - Stjarnan 1:0  
16:00Volsungur - Midas 4:0 (1:0, 3:0)
17:00KR Reykjavik - Dalvik/Reynir 5:0 (2:0, 3:0)
18:00Magni - Breidablik 1:10 (1:4, 0:6)
18:00Sindri - KA Akureyri 0:5 (0:2, 0:3)
18:00Vestmannaeyjar - Stjarnan 1:0 ET (0:0, 0:0, 1:0)
18:30Valur - Hafnarfjordur 1:2 (0:1, 1:1)
IranIran: Persian Gulf Pro League    
14:30Tractor - Persepolis 1:1 (0:1, 1:0)
17:45Esteghlal F.C. - Esteghlal Khuzestan 4:2 (1:1, 3:1)
IraqIraq: Super League    
15:00Al Karkh - Al Zawraa 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Al Wasat - Al Bahri 3:0 (1:0, 2:0)
ItalyItaly: Serie B    
12:30Palermo - Spezia 2:2 (2:2, 0:0)
ItalyItaly: Serie C - Group C    
14:30Catanzaro - Viterbese 2:0 (1:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie B    
15:00Carpi - Cremonese 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Cosenza - Venezia 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Crotone - Benevento 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Foggia - Salernitana 3:1 (2:0, 1:1)
15:00Padova - Lecce 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Perugia - Cittadella 0:0 (0:0, 0:0)
ItalyItaly: Serie D - Group A    
15:00Stresa Sportiva - Bra 0:0 (0:0, 0:0)
ItalyItaly: Serie B    
15:00Verona - Livorno 2:3 (1:2, 1:1)
18:00Brescia - Ascoli 1:0 (1:0, 0:0)
ItalyItaly: Primavera 1    
13:00Fiorentina U19 - AS Roma U19 2:2 (2:2, 0:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
11:00Shakhtar Karagandy - Aktobe 3:0 (0:0, 3:0)
13:00Taraz - Okzhetpes 2:6 (2:2, 0:4)
13:00Tobol - Ordabasy 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Atyrau - FC Astana 0:3 (0:1, 0:2)
13:30Kaisar Kyzylorda - K. Almaty 2:1 (0:1, 2:0)
14:00Ertis Pavlodar - Zhetysu Taldykorgan 0:3 (0:1, 0:2)
KenyaKenya: Premier League    
12:00Chemelil - Kariobangi Sharks 2:2 (1:1, 1:1)
12:00Nzoia Sugar - Leopards 0:2 AWA.  
12:00Sony Sugar - Vihiga United 3:1 (0:1, 3:0)
13:00Mount Kenya United - Western Stima 0:3 (0:1, 0:2)
14:00Mathare Utd. - Zoo 3:1 (1:1, 2:0)
14:45Kakamega Homeboyz - Tusker 0:3 AWA.  
15:15Sofapaka - Posta Rangers 3:2 (1:0, 2:2)
KosovoKosovo: Kosovar Cup    
15:30Feronikeli - FC Ballkani 2:0 (1:0, 1:0)
15:30Trepca 89 - Vellaznimi 0:1 (0:1, 0:0)
LatviaLatvia: 1. Liga    
15:00Alberts JDFS - New Project 3:2 (0:2, 3:0)
LiberiaLiberia: LFA First Division    
15:00Watanga - Small Town 2:1  
17:00Jubilee - Nimba FC 2:1  
17:00Keitrace - Barrack Young Controllers 1:5  
17:00LPRC Oiler - Fassell 8:0  
17:00MC Breweries - Nimba 1:1  
17:00NPA Anchors - LISCR FC 2:2  
LiechtensteinLiechtenstein: Liechtenstein Cup    
17:00Vaduz - Ruggell 3:2 (1:1, 2:1)
LuxembourgLuxembourg: National Division    
16:00Hostert - Fola 2:3 (0:0, 2:3)
16:00Rumelange - UNA Strassen 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Victoria Rosport - Mondorf 0:4 (0:2, 0:2)
18:00Benfica - Differdange 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Ettelbruck - Dudelange 0:2 (0:2, 0:0)
18:00Jeunesse Esch - Racing Luxembourg 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Niedercorn - Union Titus Petange 1:0 (1:0, 0:0)
MacaoMacao: Elite League    
13:05Monte Carlo - Benfica 2:0 (0:0, 2:0)
MalaysiaMalaysia: FA Cup    
15:00Terengganu - Pahang 2:1 (2:0, 0:1)
MontenegroMontenegro: Montenegrin Cup    
16:30OFK Petrovac - Lovcen 0:4 (0:1, 0:3)
16:30Sutjeska - Buducnost 1:1 (1:0, 0:1)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
19:00Berkane - Kawkab Marrakech 1:1 (0:1, 1:0)
NamibiaNamibia: MTC Premiership    
17:00Civics - African Stars 1:0  
17:00Julinho Sporting - Citizens 0:0  
17:00Tura Magic - Black Africa 1:3  
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
23:00Chinandega - Managua FC 0:4 (0:0, 0:4)
23:00Jalapa - Esteli 0:10 (0:6, 0:4)
23:00Ocotal - Diriangen 3:0 (2:0, 1:0)
23:00Real Madriz - Ferretti 0:3 (0:2, 0:1)
23:00UNAN-Managua - Juventus Managua 4:2 (2:2, 2:0)
NigerNiger: Ligue 1    
17:15Police - Urana 2:1  
17:15Sahel - Akokana 3:2  
NigeriaNigeria: NNL    
17:00ABS - Mighty Jets 1:1  
17:00Adamawa Utd - Giordano 4:1  
17:00Aklosendi - Sokoto 1:0  
17:00Bayelsa - Giant Brillars 4:1  
17:00De Sapele Lion - 36 Lion 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Ekiti United - Dynamite Force 0:0  
17:00FC Zamfara - Taraba 3:1  
17:00Gateway Utd. - Nnewi 2:3  
17:00J'Atete - Jossy 3:0  
17:00Jigawa Golden Stars - Yarmalight 2:0  
17:00Kada City - EFCC 1:1  
17:00Lamray UTD - Ibom Youths 1:0  
17:00Osun - Abia Comets 1:1  
17:00Rarara - Real Stars 2:1  
17:00Road Safety - Bimo 1:0  
17:00Word Of Life - Crown FC 1:1  
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Champions League    
02.05.2019
04:00Monterrey - U.A.N.L.- Tigres 1:1 (1:0, 0:1)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship U17    
16:00El Salvador U17 - Guyana U17 4:0 (1:0, 3:0)
22:00Honduras U17 - Haiti U17 0:2 (0:2, 0:0)
22:00Trinidad & Tobago U17 - Bermuda U17 3:1 (2:0, 1:1)
02.05.2019
00:00Mexico U17 - Jamaica U17 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: NM Cup    
15:00Hinna - Sola 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Nordstrand - KFUM Oslo 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Oppsal - Ullern 3:5 (3:0, 0:5)
15:00Tonsberg - Sandefjord 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Traeff - Hodd 3:4 (3:2, 0:2)
16:00Melbo - Mjolner 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Rorvik - Rosenborg 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Skjervoy - Tromsdalen 0:6 (0:2, 0:4)
16:00Spjelkavik - Brattvag 2:4 ET (0:0, 1:1, 1:3)
16:00Verdal - Stjordals Blink 1:4 (0:3, 1:1)
17:00Bergsoy - Aalesund 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Heming - Stabaek 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Aga - Bodo/Glimt 0:8 (0:4, 0:4)
18:00Akra - Haugesund 0:4 (0:1, 0:3)
18:00Algard - Bryne 0:9 (0:2, 0:7)
18:00Assiden - Kjelsas 1:2 (0:2, 1:0)
18:00Bergen Nord - Asane 1:5 (0:2, 1:3)
18:00Brodd - Egersunds 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Brumunddal - Elverum 0:3 (0:0, 0:3)
18:00Donn - Notodden 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Eide Omegn - Molde 0:5 (0:3, 0:2)
18:00Eidsvold - Frigg 3:0 ET (0:0, 0:0, 3:0)
18:00Flekkeroy - Jerv 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Flint - Stromsgodset 0:7 (0:1, 0:6)
18:00Follo - Baerum Sportsklubb 1:2 ET (1:0, 0:1, 0:1)
18:00Fram - Start 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Froya - Nest-Sotra 1:6 (1:4, 0:2)
18:00Fyllingsdalen - Fana 3:2 (3:1, 0:1)
18:00Gjellerasen - Lillestrom 1:3 (0:0, 1:3)
18:00Halden - Lokomotiv Oslo 5:0 (2:0, 3:0)
18:00Herd - Kristiansund 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Jeloy - Sarpsborg 08 0:3 (0:0, 0:3)
18:00Kolstad - Ranheim 1:3 (1:2, 0:1)
18:00Krakeroy - Grorud 2:6 (2:2, 0:4)
18:00Lyn - Moss 0:5 (0:3, 0:2)
18:00Lysekloster - Sotra 2:4 (0:1, 2:3)
18:00Madla IL - Sandnes 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Norild - Tromso 1:8 (1:7, 0:1)
18:00Ntnui - Nardo 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Nybergsund - Kongsvinger 1:3 ET (1:1, 0:0, 0:2)
18:00Orn - Pors Grenland 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Ottestad - Ham-Kam 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Porsanger - Alta 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Ready - Skeid 0:9 (0:4, 0:5)
18:00Skanland - Harstad 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Skjetten - Lorenskog 2:3 (0:1, 2:2)
18:00Sparta Sarpsborg - Fredrikstad 0:9 (0:4, 0:5)
18:00Steinkjer - Levanger 0:6 (0:4, 0:2)
18:00Stryn - Sogndal 0:5 (0:1, 0:4)
18:00Sunndal - Byasen 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Toten - Raufoss 2:5 ET (0:0, 2:2, 0:3)
18:00Trygg/Lade - Tiller 2:3 (0:1, 2:2)
18:00Vestfossen - Asker 0:3 (0:2, 0:1)
18:00V. Haugesund - Vidar 2:1 ET (0:1, 1:0, 1:0)
18:00Vindbjart - Arendal 0:3 (0:2, 0:1)
18:30Arna-Bjornar - Brann 1:6 (1:2, 0:4)
19:35Honefoss - Mjondalen 0:2 (0:0, 0:2)
NorwayNorway: Toppserien Women    
13:00Avaldsnes W - Fart W 3:3 (2:1, 1:2)
13:00Rosenborg W - Valerenga W 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Arna-Bjornar W - Sandviken W 1:2 (1:0, 0:2)
14:00LSK Kvinner W - Stabaek W 4:0 (1:0, 3:0)
15:00Roa W - Kolbotn W 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Klepp W - Lyn W 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
12:30Sunndal W - Herd W 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 3:4)
14:00Haugar W - Staal Jorpeland W 6:1 (2:1, 4:0)
15:00Aalesund W - Molde W 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Grimstad W - Snogg W 5:2 (3:0, 2:2)
15:00Kil/Hemne W - Byasen W 5:4 PEN. (2:1, 2:3, 0:0, 5:3)
15:00Nardo W - Grand Bodo W 1:8 (0:3, 1:5)
15:00Vestsiden-Askoy W - Kaupanger W 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Ovrevoll Hosle W - Hallingdal W 11:0 (5:0, 6:0)
16:00Sortland W - Mjolner W 1:4 (0:1, 1:3)
18:00Asane W - Fyllingsdalen W 2:1 ET (0:1, 1:0, 1:0)
18:00Floya W - Tromsdalen W 6:0 (0:0, 6:0)
18:00Grei W - Kongsvinger W 7:1 (5:0, 2:1)
18:00Hoybraten Stovner IL W - Sarpsborg 08 W 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Innstrandens W - Bossmo & Ytteren W 6:2 (1:1, 5:1)
18:00Medkila W - Tromso W 6:1 (1:0, 5:1)
20:00Nanset W - Uraedd W 3:0 AWA.  
ParaguayParaguay: Primera Division    
01:30Diaz - River Plate 0:1 (0:1, 0:0)
23:00Cerro Porteno - San Lorenzo 1:1 (0:0, 1:1)
23:00Dep. Capiata - Olimpia Asuncion 2:2 (1:2, 1:0)
PeruPeru: Liga 1    
22:30U. de Deportes - Sport Huancayo 1:1 (1:1, 0:0)
PolandPoland: Division 1    
18:00Tychy - GKS Jastrzebie 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group II    
11:00Pogon Szczecin II - Lech Poznan 2 3:2 (2:2, 1:0)
12:00Swit Skolwin - Mieszko 2:1 (1:1, 1:0)
13:00Gwardia Koszalin - Sroda 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Wierzyca - Starogard Gdanski 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Chemik Bydgoszcz - KKS Kalisz 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Jarocin - Stezyca 2:2 (2:0, 0:2)
16:00Kotwica Kolobrzeg - B. Gdynia 4:2 (0:0, 4:2)
17:00Gornik Konin - Kleczew 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Wda Swiecie - Baltyk Koszalin 0:3 AWA.  
PolandPoland: III Liga - Group III    
11:00Foto-Higiena Gac - Lechia Dzierzoniow 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Stilon Gorzow - Brzeg 0:3 (0:0, 0:3)
16:00Bielsko-Biala - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Gornik Z. 2 - LZS Agroplon Gluszyna 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - Legnica 2 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Kluczbork - Zaglebie 2 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Pawlowice - Sleza Wroclaw 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Piast Zmigrod - Radzionkow 3:1 (0:0, 3:1)
17:30Warta Gorzow - Polkowice 0:2 (0:2, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
13:00Orleta Radzyn - Sola Oswiecim 2:4 (0:4, 2:0)
14:00Wolka Pelkinska - Biala Podlaska 2:3 (0:3, 2:0)
16:00Wislanie Jaskowice - Spartakus Daleszyce 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Avia Swidnik - Sandomierz 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Chelmianka Chelm - Czarni Polaniec 4:1 (0:0, 4:1)
17:00Ostrowiec Swietokrzyski - Sokol Sieniawa 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Podhale Nowy Targ - Wisla Pulawy 2:0 (2:0, 0:0)
17:00S. Rzeszow - Hutnik Krakow 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Lublin - Stal Krasnik 3:0 (1:0, 2:0)
PolandPoland: Central Youth League    
11:00Pogon Szczecin U18 - Wisla U18 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Legia U18 - Escola Warszawa U18 2:1 (1:0, 1:1)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
12:00Belenenses U23 - CD Cova da Piedade U23 2:1 (1:1, 1:0)
12:00Braga U23 - Aves U23 1:1 (0:1, 1:0)
12:00Maritimo U23 - Vitoria Setubal U23 1:1 (1:0, 0:1)
12:00Rio Ave U23 - Estoril U23 1:2 (1:0, 0:2)
12:00Sporting U23 - Benfica U23 4:2 (3:0, 1:2)
12:00Vitoria Guimaraes U23 - Feirense U23 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Academica U23 - Portimonense U23 1:1 (1:1, 0:0)
PortugalPortugal: Campeonato de Portugal    
17:00Sanjoanense - U. Madeira 0:1 (0:1, 0:0)
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
15:00Inter Club - Cheminots 1:1  
16:00La Mancha - Etoile du Congo 0:4  
16:00Otoho d'Oyo - Nico-Nicoye 3:1  
17:00JS Talangai - Diables Noirs 1:2  
RwandaRwanda: Premier League    
15:30Amagaju - Mukura Victory Sports 1:1 (1:0, 0:1)
15:30Bugesera FC - Muhanga 2:0 (1:0, 1:0)
15:30Kirehe - Marines 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Police - Sunrise 4:0 (3:0, 1:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
14:45Najran - Al Adalh 1:3 (1:1, 0:2)
17:50Al-Nahda - Al Jeel 0:1 (0:1, 0:0)
17:50Hajer - Al Ansar 2:2 (1:1, 1:1)
18:30Jeddah - Al Mojzel 0:0 (0:0, 0:0)
SerbiaSerbia: Super Liga    
16:00Rad Beograd - Din. Vranje 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Radnik - FK Vozdovac 4:2 (1:0, 3:2)
16:00Vojvodina - FK Crvena zvezda 0:5 (0:2, 0:3)
16:00Zemun - Backa 7:0 (4:0, 3:0)
18:00Cukaricki - Napredak 5:2 (2:0, 3:2)
18:00Macva - Sp. Subotica 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Partizan - Mladost 2:1 (1:0, 1:1)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
16:00Becej - Teleoptik 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Bezanija - FK Indjija 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Buducnost Dobanovci - Borac 1926 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Sindjelic Beograd - TSC Backa Topola 2:2 (2:1, 0:1)
18:00Sloboda - Trayal Krusevac 2:1 (1:0, 1:1)
19:00Novi Pazar - Zarkovo 3:0 (1:0, 2:0)
20:00Metalac - Javor 1:1 (0:1, 1:0)
Sierra LeoneSierra Leone: Premier League    
20:00Anti Drugs Strikers - Mighty Blackpool 0:0  
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
14:00FK Nove Zamky - Kalna n. Hronom 0:3 (0:2, 0:1)
16:30AFC Nove Mesto - Velke Ludince 0:2 (0:2, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
13:00Novohrad Lucenec - Poltar 2:1 (1:1, 1:0)
17:30Cadca - Namestovo 0:2 (0:1, 0:1)
17:30Filakovo - Rimavska Sobota 1:0 (1:0, 0:0)
17:30Kalinovo - Podbrezova B 1:0 (1:0, 0:0)
17:30Krasno - L. Hradok 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Lip. Stiavnica - Ruzomberok B 0:3 (0:2, 0:1)
17:30Oravske Vesele - Zvolen 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Zarnovica - MSK Martin 0:1 (0:1, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Bratislava    
17:30Bahon - Ivanka pri Dunaji 3:0 (3:0, 0:0)
17:30Devinska N. Ves - Slovan Most 3:0 (2:0, 1:0)
17:30Malacky - Bernolakovo 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Rovinka - Rohoznik 0:4 (0:1, 0:3)
17:30Rusovce - Raca 0:6 (0:3, 0:3)
17:30Slovan Bratislava B - D. Luzna 3:2 (0:1, 3:1)
17:30Tomasov - Pezinok 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Vajnory - Lozorno 3:4 (1:1, 2:3)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
18:00Trnava - Zilina 4:3 PEN. (2:0, 1:3, 0:0, 4:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
14:45Domzale - Mura 1:1 (1:1, 0:0)
17:00Maribor - Aluminij 1:1 (0:1, 1:0)
SomaliaSomalia: Nation Link Telecom Championship    
15:00Midnimo - Mogadishu City 1:3  
South AfricaSouth Africa: Multichoice Diski Shield    
12:00Supersport Utd U21 - Mamelodi Sundowns U21 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Orlando Pirates U21 - Golden Arrows U21 0:2 (0:0, 0:2)
South AmericaSouth America: Copa Sudamericana    
00:15CA Cerro - Cajamarca 3:1 (2:0, 1:1)
02:30Colo Colo - U. Catolica 0:2 PEN. (0:1, 0:0, 0:3)
02.05.2019
00:15Sol de America - Mineros 2:0 PEN. (0:0, 1:0, 4:3)
02:30Binacional - Independiente 1:2 (0:0, 1:2)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:00Daejeon - Asan 0:1 (0:1, 0:0)
12:00Suwon City - Anyang 1:2 (0:0, 1:2)
12:30Ansan Greeners - Jeonnam 3:0 (0:0, 3:0)
12:30Bucheon FC 1995 - Gwangju FC 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Busan - Seoul E. 4:1 (2:0, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
11:00Cabecense - CD Gerena 3:1 (2:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
11:00Estudiantes de Murcia - Mar Menor 2:1 (0:0, 2:1)
11:00Huercal-Overa - UCAM Murcia B 2:1 (0:0, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
11:00Llosetense - Ferriolense 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
11:15Yeclano - Ciudad Cieza 2:1 (2:1, 0:0)
11:30Lorca Deportiva - UD Los Garres 3:0 (1:0, 2:0)
11:30Real Murcia B - Muleno 2:3 (2:1, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
11:30San Rafael - Felanitx 1:1 (0:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 7    
11:30Tres Cantos - San Agustin 2:0  
11:30Villaverde San Andres - Santa Ana 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
12:00Binissalem - Alcudia 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
12:00Cartagena B - CAP Ciudad de Murcia 3:2 (2:2, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
12:00Cordoba B - Atletico Espeleno 5:1 (3:0, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
12:00Deportiva Minera - Lorca FC 0:2 (0:0, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
12:00Pena Deportiva - Santa Catalina Atletico 3:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 9    
12:00River Melilla - Loja 2:5  
SpainSpain: Tercera Division - Group 7    
12:30Rayo Vallecano B - Parla 2:2 (2:0, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
12:30Silva SD - Somozas 3:0 (1:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
16:00Platges de Calvia - Murense 2:0  
16:00Soller - Mallorca B 0:6  
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
17:00Bergantinos - Barco 2:1 (1:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
17:00Burgos Promesas - Real Burgos CF CAN.  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
17:00Poblense - Mercadal 2:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
17:30Alondras - Ourense CF 0:1 (0:1, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
17:30CD Algar - EDMF Churra 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
17:30Esporles - Constancia 1:1 (0:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
17:30UD Ourense - CD Choco 0:3 (0:2, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
18:00Aguilas FC - Mazarron CF 1:1 (1:1, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
18:00Arosa SC - Laracha 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Celtiga - Polvorin 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Compostela - Racing Club Villalbes 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Ferrol - Arenteiro 4:1 (1:0, 3:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
18:00Ibiza Islas Pitiusas - Formentera 2:0 (2:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
18:00Olimpico de Totana - La Union 0:2 (0:2, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
18:00Paiosaco - Ribadumia 3:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
18:00Pulpileno - Minerva 2:1 (0:0, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
18:30Porrino Industrial - Boiro 3:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
18:30Son Cladera - Santanyi 0:2  
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
13:00Bodens - Forward 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Sollentuna - Karlstad 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Umea FC - Akropolis 1:3 (0:0, 1:3)
15:00Vasalunds - Carlstad 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Karlslunds - Nykopings 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Sylvia - Rynninge 3:3 (3:1, 0:2)
17:00Linkoping City - Gefle 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Sandvikens - Team TG FF 1:2 (0:1, 1:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
15:00Assyriska IK - Lunds 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Ljungskile - Atvidabergs 4:0 (2:0, 2:0)
15:00Utsiktens - Oskarshamns 4:2 (3:0, 1:2)
16:00Kristianstads - Trollhattan 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Landskrona - Tvaakers 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Torns - Skovde AIK 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Varnamo - Lindome 1:3 (1:1, 0:2)
17:00Oddevold - Eskilsminne 4:1 (2:1, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
12:30Qviding - Vinbergs 5:0 (2:0, 3:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
15:00Grebbestads - Tidaholm IFK 2:1 (0:1, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
15:00Dalstorps - IFK Hassleholm 1:2 (1:0, 0:2)
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
17:45Goteborg W - Kristianstads W 2:1 (1:0, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
19:30Stade Nyonnais - Bavois 2:2 (1:2, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: Nationalliga A Women    
17:00Grasshoppers W - FF Lugano 1976 W 2:1 (1:1, 1:0)
20:00Luzern W - Zurich W 1:4 (0:1, 1:3)
20:00Young Boys W - Basel W 1:2 (1:0, 0:2)
20:00Yverdon W - Servette Geneve FC W 0:3 (0:1, 0:2)
UgandaUganda: Premier League    
15:00Police - URA SC 0:2 (0:1, 0:1)
15:30Express - Bright Stars 3:1 (2:0, 1:1)
15:30Nyamityobora - Kampala City 0:2 (0:2, 0:0)
15:30Paidha Black Angels - Vipers 0:1 (0:1, 0:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
13:00Balkany - Dnipro-1 0:2 (0:0, 0:2)
13:00Inhulets - Sumy 6:0 (4:0, 2:0)
13:00Mykolaiv - Metalist 1925 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Kolos Kovalivka - Ahrobiznes Volochysk 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Kramatorsk - Hirnyk-Sport 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Prykarpattya - Volyn Lutsk 1:3 (1:3, 0:0)
16:30Kobra - Obolon CAN.  
16:30Rukh Lviv - Zirka Kropyvnytskyi AWA.  
UkraineUkraine: Druha Liga    
14:00Cherkashchyna - Minaj 3:2 (1:0, 2:2)
14:00Nyva Vinnytsya - Bukovyna 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Kryvbas 2020 - Nikopol 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Kalush - Zhytomyr 1:2 (0:1, 1:1)
16:00MFC Metalurh - Krystal 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Podillya Khmelnytskyi - Nyva Ternopil 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Veres-Rivne - Chaika 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Hornostayivka - Kremin 5:2 (1:0, 4:2)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
16:05Al Ain - Ittihad Kalba 2:2 (2:2, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
01:00Louisville City - Memphis 2:1 (1:0, 1:1)
04:00Portland 2 - Rio Grande 1:2 (0:1, 1:1)
USAUSA: USL League One    
04:00Tucson - Lansing 2:0 (1:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
02.05.2019
01:00Indy Eleven - Tampa Bay 0:0 (0:0, 0:0)
01:00New York Red Bulls 2 - Birmingham 5:0 (1:0, 4:0)
USAUSA: MLS    
02.05.2019
01:30Philadelphia Union - FC Cincinnati 2:0 (0:0, 2:0)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
15:30Pakhtakor - Metallurg Bekabad 2:1 (2:1, 0:0)
VenezuelaVenezuela: Segunda Division    
21:00Vinotinto - Fundacion AIFI 0:0  
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
22:00Zulia - Monagas 0:0 (0:0, 0:0)
ZambiaZambia: Super League    
15:00Nkwazi - Nkana 2:2 (1:0, 1:2)