Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last hockey results

Calendar
AsiaAsia: Asia League    
01.02.2020
07:00Daemyung - Anyang 3:5 (1:0, 0:4, 2:1)
AustriaAustria: EBEL    
18:30Znojmo - Fehervar AV19 2:3 ET (1:0, 0:0, 1:2, 0:1)
19:15Black Wings Linz - TWK Innsbruck 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
19:15Salzburg - Bolzano 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
19:15Vienna Capitals - Graz 99ers 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
19:15Villach - Dornbirn 0:1 pen. (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
BelarusBelarus: Extraleague    
17:00Belarus U18 - Baranavichy 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
17:00Gomel - Molodechno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
17:00Yunost Minsk - Neman Grodno 2:3 pen. (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 3:4)
17:00Zhlobin - Soligorsk 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
17:00Belarus U18 - Baranavichy 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
17:00Bobruisk - Vitebsk 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
17:00Lida - Brest 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
17:00Novopolotsk - Mogilev 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
01.02.2020
11:00Bobruisk - Vitebsk 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
11:00Soligorsk - Yunost Minsk 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
13:30Molodechno - Neman Grodno 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
16:00Zhlobin - Gomel 4:3 pen. (0:0, 1:1, 2:2, 0:0, 2:1)
CanadaCanada: OHL    
01:00Niagara IceDogs - Ottawa 67s 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
01:00North Bay Battalion - Guelph Storm 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
01:05Peterborough Petes - Soo Greyhounds 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
01:05Windsor Spitfires - Flint Firebirds 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)
01:30Barrie Colts - Sudbury Wolves 2:3 ET (0:1, 1:0, 1:1, 0:1)
01.02.2020
01:00Flint Firebirds - Erie Otters 4:3 ET (0:0, 2:1, 1:2, 1:0)
01:00Hamilton Bulldogs - Ottawa 67s 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
01:00Kingston Frontenacs - Soo Greyhounds 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)
01:00Mississauga Steelheads - North Bay Battalion 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)
01:00Niagara IceDogs - Barrie Colts 2:8 (0:5, 1:1, 1:2)
01:05Sarnia Sting - Saginaw Spirit 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)
01:05Sudbury Wolves - Guelph Storm 2:5 (2:3, 0:2, 0:0)
01:30Kitchener Rangers - Owen Sound Attack 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
01:30London Knights - Windsor Spitfires 7:4 (0:2, 3:1, 4:1)
01:35Oshawa Generals - Peterborough Petes 7:2 (4:1, 2:1, 1:0)
22:00Hamilton Bulldogs - Niagara IceDogs 9:4 (6:2, 2:0, 1:2)
22:05Sarnia Sting - London Knights 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
01:00Flint Firebirds - Kitchener Rangers 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
01:05Peterborough Petes - Oshawa Generals 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
01:05Saginaw Spirit - Erie Otters 6:3 (3:0, 0:2, 3:1)
01:30Barrie Colts - Kingston Frontenacs 5:3 (2:2, 0:0, 3:1)
01:30Owen Sound Attack - Windsor Spitfires 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
CanadaCanada: WHL    
02:00Prince Albert Raiders - Victoria Royals 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
03:00Calgary Hitmen - Winnipeg Ice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
03:00Red Deer Rebels - Brandon Wheat Kings 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
04:00Kamloops Blazers - Spokane Chiefs 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
01.02.2020
02:00Moose Jaw Warriors - Saskatoon Blades 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
02:00Prince Albert Raiders - Lethbridge Hurricanes 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
02:00Regina Pats - Victoria Royals 5:4 pen. (1:2, 1:0, 2:2, 0:0, 1:0)
02:00Swift Current Broncos - Medicine Hat Tigers 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
03:00Calgary Hitmen - Brandon Wheat Kings 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
03:00Red Deer Rebels - Winnipeg Ice 6:5 (1:1, 2:1, 3:3)
04:00Prince George Cougars - Tri-City Americans 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
04:05Kelowna Rockets - Spokane Chiefs 3:7 (2:4, 1:2, 0:1)
04:30Vancouver Giants - Kamloops Blazers 5:4 ET (0:2, 4:0, 0:2, 1:0)
04:35Everett Silvertips - Portland Winterhawks 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
21:30Calgary Hitmen - Red Deer Rebels 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
02:00Moose Jaw Warriors - Victoria Royals 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)
02:00Saskatoon Blades - Lethbridge Hurricanes 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
02:00Swift Current Broncos - Prince Albert Raiders 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
03:00Edmonton Oil Kings - Winnipeg Ice 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
03:00Portland Winterhawks - Seattle Thunderbirds 3:4 pen. (1:1, 2:2, 0:0, 0:0, 1:2)
03:30Medicine Hat Tigers - Brandon Wheat Kings 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
04:00Kamloops Blazers - Vancouver Giants 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
04:00Prince George Cougars - Tri-City Americans 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
04:05Spokane Chiefs - Kelowna Rockets 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)
CanadaCanada: QMJHL    
00:00Acadie-Bathurst Titan - Halifax Mooseheads 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
01:00Quebec Remparts - Saint John Sea Dogs 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
01:00Victoriaville Tigres - Val-d'Or Foreurs 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
00:00Charlottetown Islanders - Shawinigan Cataractes 6:5 (2:3, 1:2, 3:0)
01:00Drummondville Voltigeurs - Rouyn-Noranda Huskies 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
01.02.2020
00:00Cape Breton Eagles - Acadie-Bathurst Titan 6:4 (2:0, 2:0, 2:4)
00:00Moncton Wildcats - Shawinigan Cataractes 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
01:00Quebec Remparts - Victoriaville Tigres 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
01:30Baie-Comeau Drakkar - Sherbrooke Phoenix 4:7 (1:3, 1:4, 2:0)
01:30Blainville-Boisbriand Armada - Rouyn-Noranda Huskies 3:5 (1:4, 2:0, 0:1)
01:30Chicoutimi Sagueneens - Saint John Sea Dogs 4:5 pen. (2:0, 0:1, 2:3, 0:0, 0:1)
01:30Gatineau Olympiques - Drummondville Voltigeurs 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
01:30Rimouski Oceanic - Val-d'Or Foreurs 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
21:00Moncton Wildcats - Charlottetown Islanders 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
22:00Baie-Comeau Drakkar - Saint John Sea Dogs 3:4 ET (2:2, 0:0, 1:1, 0:1)
22:00Chicoutimi Sagueneens - Sherbrooke Phoenix 8:6 (2:2, 4:2, 2:2)
22:00Rimouski Oceanic - Val-d'Or Foreurs 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
00:00Blainville-Boisbriand Armada - Quebec Remparts 3:2 ET (1:0, 0:0, 1:2, 1:0)
00:00Cape Breton Eagles - Acadie-Bathurst Titan 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)
00:00Halifax Mooseheads - Shawinigan Cataractes 4:7 (1:1, 2:2, 1:4)
01:00Gatineau Olympiques - Rouyn-Noranda Huskies 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
CanadaCanada: LNAH    
02:00Sorel-Tracy - Assurancia de Thetford Mines 2:3 pen. (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 0:2)
01.02.2020
02:00Assurancia de Thetford Mines - Jonquiere Marquis 4:3 (0:3, 2:0, 2:0)
02:00Petroliers du Nord - Sorel-Tracy 5:4 (1:1, 1:0, 3:3)
02:00Saint-Georges - Riviere-du-Loup 3L 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
01:30Riviere-du-Loup 3L - Jonquiere Marquis 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
CanadaCanada: U Sports    
00:00StFX - Dalhousie 4:5 pen. (1:2, 2:1, 1:1, 0:0, 1:2)
01:00Western - University of Toronto 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
01:07Laurier - Waterloo 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
01:15York - Brock 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
01:30UOIT - RMC 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
00:00Mount Royal - Calgary 5:4 ET (0:0, 3:0, 1:4, 1:0)
01:00Western - Guelph 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
01:03Waterloo - York 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
01:15Ryerson - Laurier 2:3 ET (1:1, 0:0, 1:1, 0:1)
01.02.2020
00:00Acadia - UNB 2:4 (1:0, 0:0, 1:4)
00:00Dalhousie - UPEI 3:4 ET (1:2, 0:0, 2:1, 0:1)
00:00Saint Marys - Moncton 5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
01:00Carleton - UQTR 2:1 pen. (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
01:00Lakehead - Brock 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
01:30Guelph - Windsor 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)
01:30Laurentian - Concordia 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
01:30Nipissing - McGill 3:6 (0:1, 3:4, 0:1)
01:30Queens - UOIT 3:4 ET (1:1, 2:1, 0:1, 0:1)
02:00Manitoba - Saskatchewan 2:3 ET (0:1, 1:1, 1:0, 0:1)
02:00Regina - Alberta 3:6 (2:3, 1:3, 0:0)
03:00Calgary - Mount Royal 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
03:00Lethbridge - UBC 1:6 (1:0, 0:2, 0:4)
21:00Lethbridge - UBC 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)
22:00Regina - Alberta 1:6 (0:4, 0:2, 1:0)
00:00Acadia - Moncton 3:4 pen. (2:2, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
00:00Saint Marys - UNB 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)
00:00StFX - UPEI 5:6 ET (1:3, 4:0, 0:2, 0:1)
01:00Lakehead - Brock 5:3 (2:3, 0:0, 3:0)
01:00RMC - UQTR 6:4 (2:1, 3:0, 1:3)
01:00University of Toronto - Windsor 9:3 (2:1, 4:2, 3:0)
01:00Western - Waterloo 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
01:30Laurentian - McGill 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)
01:30Nipissing - Concordia 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
01:30Queens - Carleton 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
02:00Manitoba - Saskatchewan 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: DHL Super Cup    
16:00Liberec U20 - Trinec U20 5:6 ET (1:0, 3:5, 1:0, 0:1)
16:30Salzburg U20 - Ceske Budejovice U20 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
16:45Kladno U20 - Karlovy Vary U20 3:4 ET (1:2, 2:1, 0:0, 0:1)
17:00Litvinov U20 - Sparta Prague U20 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
17:00Vitkovice U20 - Zlin U20 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
17:30Chomutov U20 - Plzen U20 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)
18:15Pardubice U20 - Kometa Brno U20 8:4 (3:0, 2:3, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: ULLH    
20:00BO Ostrava - Academy Pilsen 4:3 ET (0:1, 1:1, 2:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Extraliga    
17:00Trinec - Sparta Prague 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
17:30Plzen - Mountfield HK 2:3 pen. (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: DHL Super Cup    
18:00Jihlava U20 - Liberec U20 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Extraliga    
18:00Kladno - Karlovy Vary 4:5 ET (1:1, 2:2, 1:1, 0:1)
18:00Kometa Brno - Mlada Boleslav 2:1 pen. (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 2:0)
18:00Liberec - Vitkovice 1:2 pen. (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:2)
18:00Olomouc - Zlin 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
18:00Pardubice - Litvinov 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: DHL Super Cup    
01.02.2020
12:00Mountfield HK U20 - Olomouc U20 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
13:00Karlovy Vary U20 - Litvinov U20 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
13:00Kometa Brno U20 - Zlin U20 5:4 (1:1, 3:2, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Chance Liga    
01.02.2020
16:00Ceske Budejovice - Chomutov 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
16:00Poruba - Slavia Prague 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: DHL Super Cup    
01.02.2020
16:15Mlada Boleslav U20 - Salzburg U20 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
16:45Pardubice U20 - Vitkovice U20 8:4 (4:1, 0:2, 4:1)
Czech RepublicCzech Republic: Chance Liga    
01.02.2020
17:00AZ Havirov - Vsetin 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
17:00Kadan - Usti nad Labem 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - North    
01.02.2020
17:00Nova Paka - Trutnov 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: Chance Liga    
01.02.2020
17:00Prerov - Litomerice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
17:00Prostejov - Frydek-Mistek 3:4 ET (1:2, 0:0, 2:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: DHL Super Cup    
01.02.2020
17:00Slavia Prague U20 - Kladno U20 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: Chance Liga    
01.02.2020
17:00Sokolov - Benatky 2:1 ET (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - North    
01.02.2020
17:30Bilina - Decin 2:7 (1:2, 1:1, 0:4)
Czech RepublicCzech Republic: Chance Liga    
01.02.2020
17:30Jihlava - Trebic 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - North    
01.02.2020
17:30Mostecti Lvi - Jablonec 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - East    
01.02.2020
17:00Havlickuv Brod - Novy Jicin 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)
17:00Moravske Budejovice - Valasske Mezirici 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
17:00Opava - Koprivnice 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
17:30Zdar nad Sazavou - Sumperk 1:8 (1:2, 0:4, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - Central    
01.02.2020
17:30Klatovy - Pribram 7:4 (3:0, 2:0, 2:4)
18:00Kobra Praha - DS Ceske Budejovice 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
18:00Nymburk - Pisek CAN.  
18:00Tabor - Kolin 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
DenmarkDenmark: Danish Cup    
16:30Herlev - Rungsted 1:2 pen. (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:2)
DenmarkDenmark: Metal Ligaen    
19:30Herning Blue Fox - Sonderjyske Ishockey 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
DenmarkDenmark: Danish Cup    
20:00Aalborg - Frederikshavn 4:5 pen. (1:1, 2:2, 1:1, 0:0, 0:1)
01.02.2020
18:30Rungsted - Frederikshavn 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
EstoniaEstonia: Hokiliiga    
01.02.2020
15:00Everest - Narva PSK 9:6 (1:3, 3:2, 5:1)
17:00HC Viking - Valk 494 3:9 (0:3, 1:3, 2:3)
EuropeEurope: Alps Hockey League    
01.02.2020
19:00Acroni Jesenice - Bregenzerwald 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
19:00Asiago - Kitzbuhel 14:3 (4:0, 2:1, 8:2)
19:00Cortina - Feldkirch 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
19:00Eisbaren - HK Olimpija 1:2 ET (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
19:00Gherdeina - Salzburg 2 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
19:00Lustenau - Fassa 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
19:00Ritten - Steinbach BW II 8:1 (2:0, 1:1, 5:0)
19:00Val Pusteria - Vienna Capitals II 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
19:00Vipiteno - Klagenfurt II 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
EuropeEurope: BeNe League    
20:30Nijmegen - Heerenveen 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
21:00Den Haag - Mechelen 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
01.02.2020
18:45Liege Bulldogs - Limburg 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
20:00Heerenveen - Antwerp 10:0 (4:0, 2:0, 4:0)
20:15Zoetermeer - Nijmegen 4:7 (3:2, 1:2, 0:3)
FinlandFinland: Liiga    
17:30Hameenlinna - Karpat 2:6 (1:3, 1:3, 0:0)
17:30Ilves - Tappara 3:4 pen. (1:1, 0:1, 2:1, 0:0, 1:2)
17:30Jukurit - Assat 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
17:30JYP - SaiPa 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
17:30Pelicans - KalPa 4:3 ET (0:1, 1:2, 2:0, 1:0)
17:30TPS Turku - Lukko 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
01.02.2020
16:00IFK Helsinki - KalPa 3:4 (0:1, 1:0, 2:3)
16:00Karpat - Hameenlinna 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
16:00KooKoo - Jukurit 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
16:00SaiPa - Assat 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
16:00Tappara - JYP 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
17:30Lukko - TPS Turku 2:1 pen. (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)
17:30Vaasan Sport - Ilves 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
FinlandFinland: Mestis    
17:30Hermes - Kettera 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)
17:30IPK - Koovee 8:4 (2:0, 3:2, 3:2)
17:30K-Vantaa - KeuPa 3:8 (1:3, 1:2, 1:3)
17:30SaPKo - Peliitat 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
01.02.2020
16:00Hokki - Koovee 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
16:00Kiekko-Pojat - SaPKo 5:4 ET (2:0, 2:2, 0:2, 1:0)
16:00Peliitat - IPK 7:3 (1:2, 5:0, 1:1)
16:00RoKi - Kettera 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
16:00TUTO - KeuPa 4:5 pen. (1:1, 1:0, 2:3, 0:0, 1:3)
FinlandFinland: Suomi-sarja    
01.02.2020
15:00Hunters - FPS 7:6 (1:1, 2:2, 4:3)
16:00HC Giants - Kiekko-Espoo 2:10 (0:4, 2:4, 0:2)
16:00HCIK - Riemu 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
16:00Pyry - JHT 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
16:00Titaanit - S-Kiekko 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
17:30Karhu HT - Jarvenpaa 10:3 (3:1, 3:1, 4:1)
18:00D-Kiekko - RaaheK 7:5 (3:0, 0:4, 4:1)
FinlandFinland: Nuorten SM-Liiga    
13:00Hameenlinna U20 - Pelicans Lahti U20 3:2 pen. (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 3:2)
14:00K-Vantaa U20 - Kiekko-Espoo U20 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)
16:00SaiPa U20 - Ilves U20 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
17:00Jokerit U20 - Jukurit U20 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
17:30Assat U20 - Jyvaskyla U20 3:4 ET (2:1, 0:1, 1:1, 0:1)
17:30IFK Helsinki U20 - Karpat U20 6:2 (3:1, 0:0, 3:1)
FinlandFinland: Naisten Liiga    
17:30KalPa W - Karpat W 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
FinlandFinland: Nuorten SM-Liiga    
17:30Lukko U20 - KalPa U20 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
17:30TUTO U20 - Koovee U20 4:5 ET (2:2, 0:1, 2:1, 0:1)
17:30Vaasan Sport U20 - KooKoo U20 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
18:00Tappara U20 - TPS U20 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
01.02.2020
11:30Ilves U20 - KooKoo U20 4:3 ET (1:0, 1:2, 1:1, 1:0)
FinlandFinland: Naisten Liiga    
01.02.2020
11:30Karpat W - Hameenlinna W 3:4 pen. (0:1, 0:2, 3:0, 0:0, 0:2)
FinlandFinland: Nuorten SM-Liiga    
01.02.2020
11:30SaiPa U20 - K-Vantaa U20 6:4 (3:1, 3:1, 0:2)
12:00Koovee U20 - Kiekko-Espoo U20 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
12:30TUTO U20 - KalPa U20 1:2 pen. (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 0:1)
13:00Vaasan Sport U20 - Lukko U20 6:3 (3:0, 0:2, 3:1)
FinlandFinland: Naisten Liiga    
01.02.2020
14:00Ilves W - KalPa W 3:4 ET (2:0, 1:0, 0:3, 0:1)
14:00Kiekko-Espoo W - Kuortane W 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
FinlandFinland: Nuorten SM-Liiga    
01.02.2020
14:30IFK Helsinki U20 - TPS U20 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
14:30Jyvaskyla U20 - Assat U20 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
FinlandFinland: Naisten Liiga    
01.02.2020
15:00APV W - RoKi W 2:6 (0:0, 1:1, 1:5)
FinlandFinland: Nuorten SM-Liiga    
01.02.2020
15:00Hameenlinna U20 - Tappara U20 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
15:00Pelicans Lahti U20 - Karpat U20 4:3 ET (0:2, 1:1, 2:0, 1:0)
FinlandFinland: Naisten Liiga    
01.02.2020
15:30Sport W - IFK Helsinki W 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
FinlandFinland: Nuorten SM-Liiga    
01.02.2020
17:00Jukurit U20 - Jokerit U20 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
FranceFrance: Ligue Magnus    
20:00Bordeaux - Lyon CAN.  
20:00Grenoble - Chamonix Mont-Blanc 9:3 (3:2, 4:0, 2:1)
20:00Nice - Rouen 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
20:30Angers - Briancon 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
20:30Anglet - Mulhouse 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
20:30Gap - Amiens 3:4 ET (0:0, 1:2, 2:1, 0:1)
FranceFrance: D1    
01.02.2020
18:00Strasbourg - Nantes 9:4 (4:1, 4:1, 1:2)
19:00Dunkerque Corsaires - Cholet 6:5 (1:1, 3:3, 2:1)
20:30Caen - Marseille 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
20:30Cergy-Pontoise - Brest 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
20:30Chambery - Montpellier 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)
20:30Clermont-Ferrand - Neuilly Sur Marne 3:5 (0:3, 2:0, 1:2)
20:30Tours - Mont Blanc 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
GermanyGermany: DEL    
19:30Munchen - Augsburger Panther 5:4 ET (0:3, 2:0, 2:1, 1:0)
19:30Eisbaren Berlin - Straubing Tigers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
19:30ERC Ingolstadt - Iserlohn Roosters 2:1 ET (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
GermanyGermany: DEL2    
19:30Frankfurt Lowen - Ravensburg 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
19:30Freiburg - Heilbronner 4:5 ET (2:1, 1:2, 1:1, 0:1)
GermanyGermany: DEL    
19:30Grizzly Wolfsburg - Adler Mannheim 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
GermanyGermany: DEL2    
19:30Kassel - Lausitzer Fuchse 3:2 pen. (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
GermanyGermany: DEL    
19:30Krefeld Pinguine - Kolner 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)
GermanyGermany: DEL2    
19:30Landshut - Bietigheim/Bissingen 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)
GermanyGermany: DEL    
19:30Nurnberg Ice Tigers - Bremerhaven 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
19:30Schwenninger - Dusseldorf 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
GermanyGermany: DEL2    
19:30Tolzer Lowen - Kaufbeuren 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
20:00Bayreuth - Bad Nauheim 4:2 (0:0, 4:1, 0:1)
20:00Crimmitschau - Dresdner Eislowen 7:5 (2:2, 2:1, 3:2)
GermanyGermany: Oberliga North    
20:00Crocodiles Hamburg - Essen 7:1 (3:1, 0:0, 4:0)
20:00Hannover Scorpions - Krefelder EV 9:4 (0:2, 7:1, 2:1)
20:00Herner - Halle 9:3 (3:1, 3:2, 3:0)
20:00Leipzig - Erfurt 6:1 (4:0, 0:0, 2:1)
20:00Rostock - EC Hannover 3:7 (1:2, 2:0, 0:5)
20:00Tilburg Trappers - Fuchse Duisburg 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga South    
20:00Deggendorfer - Selber 3:7 (0:1, 0:4, 3:2)
20:00EHC Waldkraiburg - Passau 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)
20:00Hochstadter EC - Erding 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)
20:00Klostersee - Sonthofen 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
20:00Memmingen - Fussen 7:3 (2:2, 3:0, 2:1)
20:00Miesbach - Landsberg 5:4 pen. (0:2, 4:1, 0:1, 0:0, 1:0)
20:00Regensburg - Peiting 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
20:00Riessersee - Lindau 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
20:00Weiden - Starbulls Rosenheim 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
HungaryHungary: Erste Liga    
18:00DAB - Brasov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
18:30DEAC - Csikszereda 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
17:30Gyergyoi - Fehervari Titanok 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
18:00Ujpest - Hokiklub Budapest 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
01.02.2020
18:00Ferencvaros - Brasov 3:2 pen. (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
ItalyItaly: IHL    
20:00Bressanone - Valpeagle 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)
20:00Varese - Pergine 3:2 ET (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)
20:30Alleghe - Unterland 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
20:30Merano - Eppan 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)
20:30Valdifiemme - Como 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
01.02.2020
18:00Como - Alleghe 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
18:30Pergine - Merano 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
19:30Eppan - Bressanone 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
19:30Unterland - Kaltern 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
20:30Valpeagle - Varese 2:6 (0:1, 0:2, 2:3)
KazakhstanKazakhstan: Championship    
09:00Altay Torpedo - Beibarys Atyrau 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
14:00HC Astana - Temirtau 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
14:00Kokshetau - Gornyak Rudny 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
14:00Pavlodar - Kulager 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
14:30Almaty - Aktobe 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
07:00Altay Torpedo - Beibarys Atyrau 1:8 (1:2, 0:3, 0:3)
14:00HC Astana - Temirtau 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
14:00Kokshetau - Gornyak Rudny 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
14:00Pavlodar - Kulager 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
14:30Almaty - Aktobe 3:6 (0:1, 1:0, 2:5)
LatviaLatvia: Optibet Hokeja Liga    
01.02.2020
12:30Mogo - HS Riga 6:1 (3:0, 0:0, 3:1)
15:00Zemgale - Riga Prizma 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
16:00Daugavpils - HK Olimp 0:0 AWA.  
NorwayNorway: Get-ligaen    
18:30Gruner - Stjernen 2:9 (2:1, 0:4, 0:4)
18:30Lillehammer - Frisk Asker 6:1 (0:1, 5:0, 1:0)
18:30Manglerud - Sparta Sarpsborg 3:2 ET (0:0, 2:2, 0:0, 1:0)
19:00Storhamar - Valerenga 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
19:00Narvik - Stavanger 2:3 ET (1:1, 0:0, 1:1, 0:1)
01.02.2020
18:00Sparta Sarpsborg - Storhamar 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
NorwayNorway: Division 1    
01.02.2020
17:00Tonsberg - Furuset 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)
PolandPoland: Polish Hockey League    
18:00Jastrzebie - MMKS Podhale 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
18:00Tychy - Gdansk 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
18:00Unia Oswiecim - Katowice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
19:00Janow - Torun 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
19:00Zaglebie Sosnowiec - Krakow 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
01.02.2020
18:00MMKS Podhale - Janow 13:1 (5:1, 6:0, 2:0)
RomaniaRomania: Campionatul National    
17:30CSM Galati - Sapientia U23 12:2 (0:0, 7:1, 5:1)
01.02.2020
17:30CSM Galati - Sapientia U23 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
RussiaRussia: KHL    
14:30Barys Nur-Sultan - Niznekamsk 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
15:00Metallurg Magnitogorsk - Jokerit 3:4 ET (0:2, 3:0, 0:1, 0:1)
15:00Tractor Chelyabinsk - Kunlun 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
15:00Yekaterinburg - Din. Minsk 6:5 ET (1:0, 2:2, 2:3, 1:0)
17:00Lokomotiv Yaroslavl - Nizhny Novgorod 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
17:30Dyn. Moscow - Dinamo Riga 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
17:30SKA St. Petersburg - Avangard Omsk 1:0 ET (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
17:30Sochi - Cherepovets 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
10:00Amur Khabarovsk - CSKA Moscow 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
10:30Vladivostok - Salavat Ufa 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
01.02.2020
11:30Sibir Novosibirsk - Din. Minsk 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
12:00Barys Nur-Sultan - Avangard Omsk 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)
13:00Metallurg Magnitogorsk - Yekaterinburg 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
15:00Bars Kazan - Dinamo Riga 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
15:00Lokomotiv Yaroslavl - Jokerit 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
15:00Nizhny Novgorod - Cherepovets 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
15:00Sochi - Podolsk 5:4 (0:2, 4:2, 1:0)
15:30Sp. Moscow - Dyn. Moscow 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
RussiaRussia: MHL    
10:00Amurskie Tigry - SKA-1946 6:11 (2:3, 1:4, 3:4)
RussiaRussia: VHL    
13:30Kazzinc-Torpedo - Metallurg Novokuznetsk 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
15:00Toros Neftekamsk - Yermak Angarsk 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
16:30Almetyevsk - Krasnoyarsk 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
RussiaRussia: MHL    
16:30Din. St. Petersburg - Atlant 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
17:00Kapitan - MHC Spartak 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)
17:00Krylya Sovetov - Dyn. Moscow 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
17:00SKA-Varyagi - Krasnaya Armiya 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
17:30HC Riga - Loko 5:6 pen. (3:2, 1:0, 1:3, 0:0, 1:2)
04:00Amurskie Tigry - SKA-1946 2:3 ET (2:1, 0:1, 0:0, 0:1)
RussiaRussia: VHL    
14:00Karaganda - Nomad Nur-Sultan 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
14:30Voronezh - Orsk 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
16:00CSK VVS - Torpedo Gorky 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
RussiaRussia: MHL    
16:00HC Riga - Loko 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
16:00SKA-Varyagi - Krasnaya Armiya 1:7 (0:2, 1:5, 0:0)
16:30Din. St. Petersburg - Atlant 2:3 pen. (1:2, 0:0, 1:0, 0:0, 1:2)
RussiaRussia: VHL    
17:00Beijing - Tseng Tou 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
17:00Dynamo Moscow Region - Penza 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
RussiaRussia: MHL    
17:00Kapitan - MHC Spartak 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)
17:00Krylya Sovetov - Dyn. Moscow 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
RussiaRussia: VHL    
17:00Ryazan - KRS ORG 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)
17:30HC Rostov - Zvezda Moscow 1:2 ET (0:0, 0:0, 1:1, 0:1)
01.02.2020
11:00Gornyak - Chelmet Chelyabinsk 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
13:00Humo - Dinamo St. Petersburg 2:5 (0:2, 0:1, 2:2)
13:00Perm - Krasnoyarsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
13:00Toros Neftekamsk - HC Yugra 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
14:00Izhevsk - Yermak Angarsk 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
15:00Almetyevsk - Rubin Tyumen 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
RussiaRussia: VHL-B    
13:00Krasnoyarskie Rysi - Dyn. Altay 3:6 (1:0, 2:5, 0:1)
15:00Kristall Saratov - HK Orenburg 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
16:30Cheboksary - Chelny 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)
16:30Mordovia - Junior Kurgan CAN.  
15:00Kristall Saratov - HK Orenburg 1:2 ET (0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
01.02.2020
11:00Cheboksary - Chelny 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
11:00Krasnoyarskie Rysi - Dyn. Altay 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
11:00Mordovia - Junior Kurgan CAN.  
SlovakiaSlovakia: Tipsport Liga    
17:00Liptovsky Mikulas - DVTK 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
SlovakiaSlovakia: 1. Liga    
17:30Spisska Nova Ves - Skalica 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
17:30Trnava - Zilina 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
SlovakiaSlovakia: Tipsport Liga    
18:00Detva - Nove Zamky 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
18:00Kosice - Poprad 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
18:00Nitra - Ban. Bystrica 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
SlovakiaSlovakia: 1. Liga    
18:00Povazska Bystrica - Levice 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)
18:00Topolcany - Martin 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Tipsport Liga    
18:00Zvolen - Dukla Trencin 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: 1. Liga    
19:00Bratislava - Dubnica 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
SlovakiaSlovakia: Tipsport Liga    
19:00MAC Ujbuda - Michalovce 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
SlovakiaSlovakia: 2. Liga    
01.02.2020
17:00HC 19 Humenne - Sanok 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
17:00Rimavska Sobota - Bardejov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
17:30Kezmarok - Gelnica 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
17:30Puchov - Bratislava 2 11:3 (3:0, 3:1, 5:2)
17:30Trebisov - Liptovsky Mikulas B 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
18:00Partizanske - Prievidza 8:5 (2:3, 2:1, 4:1)
18:00Ziar nad Hronom - Dolny Kubin 4:3 ET (1:2, 1:0, 1:1, 1:0)
18:45Brezno - Senica 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
SloveniaSlovenia: IHL    
01.02.2020
17:15Mladost - Celje 4:6 (2:2, 0:1, 2:3)
18:00Crvena zvezda - Medvescak Zagreb CAN.  
19:15Triglav - Hidria Jesenice 5:3 (2:0, 0:3, 3:0)
SpainSpain: LNHH    
01.02.2020
14:00Majadahonda - Urdin 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
SwedenSweden: SHL    
19:00Djurgardens - Frolunda 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
19:00Farjestad BK - Leksands 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
19:00Lulea - Vaxjo 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
19:00Malmo - Skelleftea 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
19:00Orebro - Brynas 3:6 (2:2, 0:3, 1:1)
19:00Oskarshamn - HV 71 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
SwedenSweden: HockeyAllsvenskan    
19:00BIK Karlskoga - Vita Hasten 6:4 (0:1, 3:3, 3:0)
SwedenSweden: SuperElit U20    
19:00HV 71 U20 - Linkopings U20 6:5 (3:3, 1:1, 2:1)
SwedenSweden: HockeyAllsvenskan    
19:00IF Bjorkloven - Vasteras 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
19:00Mora - Modo 5:4 (1:1, 0:1, 4:2)
19:00Timra - Tingsryds 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
19:00Vasterviks IK - Almtuna 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
SwedenSweden: SuperElit U20    
19:30Malmo U20 - Sodertalje U20 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
19:30Rogle U20 - Karlskrona U20 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
01.02.2020
11:00Skelleftea U20 - AIK U20 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
12:00Frolunda U20 - Leksands U20 2:7 (0:4, 1:2, 1:1)
12:00Modo U20 - Orebro U20 4:7 (1:2, 1:3, 2:2)
12:00Timra U20 - Vasteras U20 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
12:00Vaxjo U20 - Brynas U20 5:8 (1:0, 1:3, 3:5)
14:00Lulea U20 - Djurgardens U20 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
SwedenSweden: HockeyAllsvenskan    
01.02.2020
15:15Kristianstads - AIK 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
SwedenSweden: SHL    
01.02.2020
15:15Leksands - Frolunda 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
15:15Malmo - Lulea 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
15:15Rogle - Oskarshamn 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
15:15Skelleftea - Linkopings 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
SwedenSweden: SuperElit U20    
01.02.2020
16:00Karlskrona U20 - Sodertalje U20 3:4 ET (1:1, 0:1, 2:1, 0:1)
SwedenSweden: SHL    
01.02.2020
18:00Brynas - Djurgardens 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
18:00Farjestad BK - Orebro 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
18:00HV 71 - Vaxjo 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
SwedenSweden: HockeyAllsvenskan    
01.02.2020
18:00Sodertalje - Karlskrona 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
SwedenSweden: HockeyEttan Norra    
19:00Kiruna AIF - Vannas 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
01.02.2020
11:00Kiruna AIF - Vannas 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
SwedenSweden: HockeyEttan Sodra    
01.02.2020
15:00Boras - Dalen 3:5 (0:0, 1:4, 2:1)
SwedenSweden: HockeyEttan Vastra    
19:00Malungs - Nykopings SK 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
01.02.2020
16:00Eskilstuna Linden - Surahammars 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)
SwedenSweden: HockeyEttan Ostra    
01.02.2020
18:00Hammarby - Enkopings 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
SwedenSweden: AllEttan Norra    
19:00Hudiksvalls - Borlange 7:3 (0:0, 2:1, 5:2)
19:00Lindlovens - Ostersund 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
01.02.2020
16:00Bodens - Vallentuna 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
16:00Kiruna IF - Vasby 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
16:00Pitea - Tegs 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
SwedenSweden: AllEttan Södra    
19:00Visby/Roma - Halmstad 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
01.02.2020
15:00Troja/Ljungby - Skovde 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
16:00Mariestads - KRIF hockey 3:2 ET (1:0, 0:0, 1:2, 1:0)
16:00Tranas - Grums 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
SwedenSweden: SDHL Women    
18:00Modo W - Brynas W 2:1 ET (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)
19:00AIK W - HV 71 W 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
19:00Djurgardens W - Linkopings W 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
19:00Lulea W - Leksands W 9:2 (3:1, 3:1, 3:0)
01.02.2020
13:30Lulea W - Brynas W 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
15:30AIK W - Goteborg W 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
16:00Modo W - Leksands W 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
17:10SDE HF W - HV 71 W 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: National League    
19:45Davos - Zug 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
19:45Rapperswil - Ambri-Piotta 3:2 pen. (2:0, 0:0, 0:2, 0:0, 2:1)
19:45Servette - Lausanne 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
19:45Zurich - Fribourg 1:2 ET (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
19:45Ambri-Piotta - Bern 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
19:45Langnau Tigers - Biel 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
19:45Lausanne - Zurich 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
19:45Lugano - Davos 5:3 (1:3, 3:0, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: Swiss League    
19:45Visp - Ticino Rockets 3:2 pen. (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 2:1)
SwitzerlandSwitzerland: National League    
19:45Zug - Rapperswil 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
SwitzerlandSwitzerland: Swiss League    
20:00Thurgau - Ajoie 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
01.02.2020
16:30La Chaux-de-Fonds - Sierre-Anniviers 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
17:30Langenthal - EHC Kloten 1:8 (0:2, 1:6, 0:0)
17:30Olten - GCK Lions 4:5 ET (0:1, 1:2, 3:1, 0:1)
19:45Academy Zug - Winterthur 6:4 (2:1, 3:2, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: National League    
01.02.2020
19:45Bern - Langnau Tigers 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
19:45Biel - Lugano 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)
19:45Fribourg - Servette 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
UkraineUkraine: UHL    
17:05Kharkiv - Donbass 0:10 (0:4, 0:4, 0:2)
17:05Kharkiv - Donbass 0:11 (0:1, 0:4, 0:6)
01.02.2020
12:00Bilyi Bars - Dnipro Kherson 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
14:00Kryzhani Vovky - Kremenchuk 2:6 (2:3, 0:0, 0:3)
United KingdomUnited Kingdom: Elite League    
01.02.2020
20:00Belfast - Cardiff 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
20:00Glasgow - Dundee 2:3 pen. (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 1:2)
20:00Manchester - Guildford 1:2 ET (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
20:00Sheffield - Nottingham 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
20:15Fife - Coventry 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
USAUSA: NHL    
01:30Dallas Stars - Toronto Maple Leafs 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
01:30Washington Capitals - Nashville Predators 4:5 (2:3, 2:0, 0:2)
04:00Anaheim Ducks - Arizona Coyotes 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
04:00Edmonton Oilers - Calgary Flames 3:4 pen. (0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 0:1)
04:00Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
04:30San Jose Sharks - Vancouver Canucks 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
01:00Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
01:30New Jersey Devils - Nashville Predators 5:6 pen. (1:2, 3:1, 1:2, 0:0, 1:2)
03:30Arizona Coyotes - Los Angeles Kings 2:3 ET (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)
01.02.2020
01:00New York Rangers - Detroit Red Wings 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
01:00Pittsburgh Penguins - Philadelphia Flyers 4:3 ET (0:1, 3:1, 0:1, 1:0)
01:30Carolina Hurricanes - Vegas Golden Knights 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)
01:30Ottawa Senators - Washington Capitals 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
02:00Winnipeg Jets - Boston Bruins 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
03:00Edmonton Oilers - St. Louis Blues 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
04:00Anaheim Ducks - Tampa Bay Lightning 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
19:00Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets 2:1 ET (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
19:00New York Islanders - Vancouver Canucks 3:4 ET (1:1, 1:2, 1:0, 0:1)
20:00Montreal Canadiens - Florida Panthers 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
01:00Detroit Red Wings - New York Rangers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
01:00New Jersey Devils - Dallas Stars 2:3 ET (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)
01:00Philadelphia Flyers - Colorado Avalanche 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
01:00Toronto Maple Leafs - Ottawa Senators 2:1 ET (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
01:00Winnipeg Jets - St. Louis Blues 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
02:00Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 2:3 pen. (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 0:2)
02:00Minnesota Wild - Boston Bruins 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)
02:00Nashville Predators - Vegas Golden Knights 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
04:00Calgary Flames - Edmonton Oilers 3:8 (1:3, 2:3, 0:2)
04:30Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
04:30San Jose Sharks - Tampa Bay Lightning 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
USAUSA: AHL    
01.02.2020
01:00Bridgeport Sound Tigers - Hershey Bears 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
01:00Cleveland Monsters - Utica Comets 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
01:00Toronto Marlies - Charlotte Checkers 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)
01:05Binghamton Devils - Providence Bruins 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
01:05Rochester Americans - Syracuse Crunch 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
01:05Wilkes-Barre/Scranton - Lehigh Valley Phantoms 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
01:15Hartford Wolf Pack - Springfield Thunderbirds 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)
01:30Laval Rocket - Belleville Senators 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
02:00Chicago Wolves - Milwaukee Admirals 3:7 (1:2, 2:4, 0:1)
02:00Henderson Silver Knights - Texas Stars 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
02:00Iowa Wild - Grand Rapids Griffins 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
02:00Rockford IceHogs - Manitoba Moose 3:4 pen. (1:1, 1:0, 1:2, 0:0, 1:2)
03:05Tucson Roadrunners - Colorado Eagles 3:4 (0:0, 3:4, 0:0)
04:00Bakersfield Condors - Ontario Reign 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)
04:00San Diego Gulls - San Jose Barracuda 5:3 (3:2, 1:0, 1:1)
19:00Cleveland Monsters - Utica Comets 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
22:00Toronto Marlies - Charlotte Checkers 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
01:00Hershey Bears - Lehigh Valley Phantoms 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
01:00Laval Rocket - Belleville Senators 4:5 ET (0:0, 2:1, 2:3, 0:1)
01:00Rockford IceHogs - Milwaukee Admirals 1:7 (1:3, 0:2, 0:2)
01:00San Diego Gulls - Ontario Reign 4:5 ET (2:0, 1:2, 1:2, 0:1)
01:00Syracuse Crunch - Providence Bruins 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)
01:05Binghamton Devils - Rochester Americans 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
01:05Springfield Thunderbirds - Hartford Wolf Pack 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
01:05Wilkes-Barre/Scranton - Bridgeport Sound Tigers 2:3 pen. (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 2:3)
02:00Chicago Wolves - Manitoba Moose 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
03:00Stockton Heat - Bakersfield Condors 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
03:05Tucson Roadrunners - Colorado Eagles 2:3 pen. (0:0, 2:1, 0:1, 0:0, 0:1)
USAUSA: ECHL    
01:00Adirondack Thunder - Maine Mariners 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
01:05Atlanta Gladiators - Utah Grizzlies 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
01:05Greenville Swamp Rabbits - South Carolina Stingrays 6:2 (0:0, 5:2, 1:0)
01:05Wheeling Nailers - Norfolk Admirals 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
01:30Florida Everblades - Fort Wayne Komets 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
01:35Cincinnati Cyclones - Orlando Solar Bears 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
01:00Jacksonville IceMen - Fort Wayne Komets 2:3 ET (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)
01:05Indy Fuel - Kalamazoo Wings 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
02:05Allen Americans - Tulsa Oilers 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
23:30Newfoundland - Brampton Beast 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
01.02.2020
01:00Adirondack Thunder - Maine Mariners 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
01:00Jacksonville IceMen - Fort Wayne Komets 5:4 ET (2:3, 1:0, 1:1, 1:0)
01:05Greenville Swamp Rabbits - Florida Everblades 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
01:05South Carolina Stingrays - Norfolk Admirals 6:8 (2:1, 2:2, 2:5)
01:05Wheeling Nailers - Orlando Solar Bears 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
01:05Worcester Railers - Reading Royals 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)
01:15Toledo Walleye - Kalamazoo Wings 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
01:35Cincinnati Cyclones - Indy Fuel 4:3 ET (1:2, 1:0, 1:1, 1:0)
02:05Kansas City - Tulsa Oilers 2:1 ET (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)
02:05Wichita Thunder - Allen Americans 3:6 (0:0, 1:2, 2:4)
03:10Idaho Steelheads - Rapid City Rush 3:2 ET (0:2, 1:0, 1:0, 1:0)
23:30Newfoundland - Brampton Beast 6:1 (0:0, 6:1, 0:0)
00:00Maine Mariners - Adirondack Thunder 3:2 ET (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)
00:05Greenville Swamp Rabbits - Utah Grizzlies 4:6 (1:4, 3:0, 0:2)
00:05Indy Fuel - Toledo Walleye 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
00:05South Carolina Stingrays - Florida Everblades 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
01:05Atlanta Gladiators - Norfolk Admirals 7:0 (0:0, 5:0, 2:0)
01:05Worcester Railers - Reading Royals 2:6 (1:1, 1:5, 0:0)
01:35Cincinnati Cyclones - Kalamazoo Wings 4:3 ET (3:0, 0:1, 0:2, 1:0)
01:35Wheeling Nailers - Orlando Solar Bears 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
02:05Allen Americans - Wichita Thunder 7:6 (1:4, 2:1, 4:1)
02:05Kansas City - Tulsa Oilers 1:5 (1:0, 0:4, 0:1)
03:10Idaho Steelheads - Rapid City Rush 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
USAUSA: FHL    
01:30Watertown Wolves - Danbury Hat Tricks 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
01:00Danbury Hat Tricks - Carolina Thunderbirds 7:6 pen. (4:1, 2:3, 0:2, 0:0, 1:0)
01.02.2020
01:00Danbury Hat Tricks - Carolina Thunderbirds 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
01:05Elmira Enforcers - Columbus River Dragons 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
01:30Port Huron Prowlers - Mentor Ice Breakers 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
01:30Watertown Wolves - Battle Creek 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
02:05Danville Dashers - Delaware Thunder 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
01:00Danbury Hat Tricks - Carolina Thunderbirds 7:4 (0:2, 3:1, 4:1)
01:05Elmira Enforcers - Columbus River Dragons 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
01:30Port Huron Prowlers - Mentor Ice Breakers 9:2 (1:1, 5:0, 3:1)
01:30Watertown Wolves - Battle Creek 4:3 ET (1:1, 1:2, 1:0, 1:0)
02:05Danville Dashers - Delaware Thunder 8:2 (4:0, 1:0, 3:2)
USAUSA: SPHL    
02:00Huntsville Havoc - Roanoke Dawgs 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
01.02.2020
01:05Roanoke Dawgs - Pensacola Ice Flyers 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
01:30Macon Mayhem - Huntsville Havoc 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
01:35Knoxville Ice Bears - Fayetteville Marksmen 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
02:10Quad City Storm - Peoria Rivermen 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
02:15Evansville Thunderbolts - Birmingham Bulls 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
22:00Huntsville Havoc - Fayetteville Marksmen 3:2 ET (0:0, 1:0, 1:2, 1:0)
01:00Macon Mayhem - Knoxville Ice Bears 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)
01:05Roanoke Dawgs - Pensacola Ice Flyers 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
02:10Quad City Storm - Peoria Rivermen 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
02:15Evansville Thunderbolts - Birmingham Bulls 6:4 (3:1, 0:1, 3:2)
USAUSA: USHL    
01.02.2020
01:05Muskegon Lumberjacks - Lincoln Stars 6:5 ET (0:0, 2:4, 3:1, 1:0)
02:05Cedar Rapids - Youngstown Phantoms 2:1 ET (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
02:05Chicago Steel - Madison Capitols 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
02:05Dubuque Fighting Saints - Des Moines Buccaneers 7:3 (2:0, 1:1, 4:2)
02:05Green Bay Gamblers - Fargo Force 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)
02:05Sioux-City - Tri-City Storm 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
02:05Sioux Falls Stampede - Waterloo Black Hawks 3:2 ET (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)
01:05Muskegon Lumberjacks - Lincoln Stars 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)
02:05Cedar Rapids - Youngstown Phantoms 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
02:05Chicago Steel - Des Moines Buccaneers 6:7 (2:2, 1:2, 3:3)
02:05Dubuque Fighting Saints - Madison Capitols 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)
02:05Green Bay Gamblers - Fargo Force 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
02:05Sioux-City - Omaha Lancers 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
02:05Sioux Falls Stampede - Waterloo Black Hawks 5:4 (1:1, 2:0, 2:3)
WorldWorld: WCH U18 IIB Women    
02:30Turkey U18 W - Mexico U18 W 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
23:00Spain U18 W - Turkey U18 W 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
02:30New Zealand U18 W - Mexico U18 W 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
WorldWorld: WCH U20 IIB    
05:00Netherlands U20 - Belgium U20 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
08:30Croatia U20 - China U20 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
12:30South Korea U20 - Israel U20 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
01.02.2020
05:00Belgium U20 - Croatia U20 5:8 (2:2, 1:4, 2:2)
08:30China U20 - South Korea U20 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
12:00Israel U20 - Netherlands U20 0:13 (0:6, 0:3, 0:4)