Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last hockey results

Calendar
BelarusBelarus: Extraleague    
17:00Gomel - Neman Grodno 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
17:00Soligorsk - Molodechno 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
17:00Zhlobin - Yunost Minsk 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
17:00Lida - Pinskiye Yastreby 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
17:00Mogilev - Lokomotiv Orsha 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
30.01.2020
17:00Belarus U18 - Baranavichy 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
17:00Gomel - Molodechno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
17:00Yunost Minsk - Neman Grodno 2:3 pen. (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 3:4)
17:00Zhlobin - Soligorsk 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
CanadaCanada: OHL    
01:00Niagara IceDogs - Ottawa 67s 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
01:00North Bay Battalion - Guelph Storm 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
01:05Peterborough Petes - Soo Greyhounds 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
01:05Windsor Spitfires - Flint Firebirds 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)
01:30Barrie Colts - Sudbury Wolves 2:3 ET (0:1, 1:0, 1:1, 0:1)
CanadaCanada: WHL    
02:00Saskatoon Blades - Victoria Royals 4:3 ET (0:0, 0:1, 3:2, 1:0)
03:00Edmonton Oil Kings - Brandon Wheat Kings 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
03:00Medicine Hat Tigers - Swift Current Broncos 7:0 (5:0, 2:0, 0:0)
04:05Seattle Thunderbirds - Tri-City Americans 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
30.01.2020
02:00Prince Albert Raiders - Victoria Royals 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
03:00Calgary Hitmen - Winnipeg Ice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
03:00Red Deer Rebels - Brandon Wheat Kings 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
04:00Kamloops Blazers - Spokane Chiefs 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
CanadaCanada: QMJHL    
00:00Cape Breton Eagles - Moncton Wildcats 5:4 ET (3:2, 0:0, 1:2, 1:0)
01:00Sherbrooke Phoenix - Drummondville Voltigeurs 6:4 (2:1, 3:2, 1:1)
01:30Rimouski Oceanic - Saint John Sea Dogs 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
30.01.2020
00:00Acadie-Bathurst Titan - Halifax Mooseheads 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)
01:00Quebec Remparts - Saint John Sea Dogs 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
01:00Victoriaville Tigres - Val-d'Or Foreurs 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
00:00Charlottetown Islanders - Shawinigan Cataractes 6:5 (2:3, 1:2, 3:0)
01:00Drummondville Voltigeurs - Rouyn-Noranda Huskies 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
CanadaCanada: LNAH    
02:00Sorel-Tracy - Assurancia de Thetford Mines 2:3 pen. (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 0:2)
CanadaCanada: U Sports    
00:00Dalhousie - UPEI 5:4 ET (1:2, 1:2, 2:0, 1:0)
30.01.2020
00:00StFX - Dalhousie 4:5 pen. (1:2, 2:1, 1:1, 0:0, 1:2)
01:00Western - University of Toronto 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
01:07Laurier - Waterloo 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
01:15York - Brock 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
01:30UOIT - RMC 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
00:00Mount Royal - Calgary 5:4 ET (0:0, 3:0, 1:4, 1:0)
01:00Western - Guelph 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
01:03Waterloo - York 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
01:15Ryerson - Laurier 2:3 ET (1:1, 0:0, 1:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Extraliga    
17:20Litvinov - Plzen 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
17:30Karlovy Vary - Pardubice 2:3 pen. (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 0:2)
17:30Mlada Boleslav - Olomouc 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Chance Liga    
17:30Poruba - Chomutov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Extraliga    
17:30Vitkovice - Zlin 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
18:00Kometa Brno - Trinec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
18:00Mountfield HK - Kladno 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Chance Liga    
17:30Benatky - Usti nad Labem 2:1 ET (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
17:30Litomerice - Ceske Budejovice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: DHL Super Cup    
17:30Olomouc U20 - Jihlava U20 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Chance Liga    
17:30Trebic - Sokolov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - North    
18:00Bilina - Risuty 9:6 (2:2, 4:3, 3:1)
18:00Dvur Kralove - Trutnov 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Chance Liga    
18:00Frydek-Mistek - Jihlava 5:6 pen. (3:1, 1:3, 1:1, 0:0, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - North    
18:00HC Vrchlabi - Decin 10:3 (1:0, 6:1, 3:2)
18:00Nova Paka - Jablonec 5:4 ET (1:1, 1:2, 2:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Chance Liga    
18:00Prerov - AZ Havirov 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
18:00Prostejov - Kadan 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
18:00Slavia Prague - Vsetin 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Extraliga    
18:30Sparta Prague - Liberec 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: ULLH    
20:00BO Ostrava - Academy Pilsen 4:3 ET (0:3, 2:0, 1:0, 1:0)
20:00Masaryk University - Cavaliers Brno 4:3 pen. (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: DHL Super Cup    
30.01.2020
16:00Liberec U20 - Trinec U20 5:6 ET (1:0, 3:5, 1:0, 0:1)
16:30Salzburg U20 - Ceske Budejovice U20 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
16:45Kladno U20 - Karlovy Vary U20 3:4 ET (1:2, 2:1, 0:0, 0:1)
17:00Litvinov U20 - Sparta Prague U20 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
17:00Vitkovice U20 - Zlin U20 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
17:30Chomutov U20 - Plzen U20 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)
18:15Pardubice U20 - Kometa Brno U20 8:4 (3:0, 2:3, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: ULLH    
30.01.2020
20:00BO Ostrava - Academy Pilsen 4:3 ET (0:1, 1:1, 2:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - East    
18:00Havlickuv Brod - Koprivnice 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
18:00Novy Jicin - Zdar nad Sazavou 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)
18:00Valasske Mezirici - Hodonin 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
18:30Moravske Budejovice - Opava 3:4 (0:2, 1:2, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga - Central    
18:00China Golden Dragon - Klatovy 0:12 (0:3, 0:4, 0:5)
18:00DS Ceske Budejovice - Tabor 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
18:00Nymburk - Klatovy CAN.  
18:07Kolin - Pisek 11:1 (3:0, 3:0, 5:1)
18:30Pribram - Kobra Praha 6:5 (2:2, 2:0, 2:3)
DenmarkDenmark: Metal Ligaen    
19:00Aalborg - Rodovre Mighty Bulls 7:2 (4:0, 2:2, 1:0)
19:00Rungsted - Esbjerg 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
19:00Sonderjyske Ishockey - Frederikshavn 2:3 pen. (2:0, 0:1, 0:1, 0:0, 1:2)
20:30Herlev - Herning Blue Fox 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
EuropeEurope: Alps Hockey League    
20:00Bregenzerwald - Gherdeina 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
20:00Fassa - Eisbaren 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
20:00Feldkirch - Acroni Jesenice 1:2 pen. (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
20:00HK Olimpija - Lustenau 2:3 ET (0:2, 1:0, 1:0, 0:1)
20:00Kitzbuhel - Cortina 4:3 (0:2, 1:1, 3:0)
20:00Klagenfurt II - Val Pusteria 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
20:00Salzburg 2 - Ritten 2:3 ET (0:2, 0:0, 2:0, 0:1)
20:00Steinbach BW II - Vipiteno 2:10 (1:5, 1:3, 0:2)
20:00Vienna Capitals II - Asiago 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
FinlandFinland: Liiga    
17:30IFK Helsinki - Vaasan Sport 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
17:30Ilves - Lukko 3:2 pen. (0:1, 0:0, 2:1, 0:0, 1:0)
17:30JYP - KooKoo 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
17:30KalPa - Karpat 3:4 pen. (1:1, 0:1, 2:1, 0:0, 1:2)
17:30TPS Turku - Pelicans 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
FinlandFinland: Mestis    
17:30IPK - Kiekko-Pojat 3:6 (0:0, 2:0, 1:6)
17:30Kettera - KeuPa 6:5 ET (3:1, 1:0, 1:4, 1:0)
17:30K-Vantaa - Hermes 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
17:30Peliitat - SaPKo 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
17:30RoKi - Hokki 2:1 ET (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
FinlandFinland: Naisten Liiga    
18:15Ilves W - Kuortane W 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
FranceFrance: Ligue Magnus    
20:00Briancon - Rouen 3:10 (0:5, 2:2, 1:3)
20:00Lyon - Anglet CAN.  
20:00Mulhouse - Angers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
20:15Amiens - Grenoble 3:4 ET (1:0, 1:2, 1:1, 0:1)
20:30Chamonix Mont-Blanc - Bordeaux 3:4 pen. (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 2:3)
GermanyGermany: DEL    
19:30Kolner - Nurnberg Ice Tigers 3:5 (0:1, 3:3, 0:1)
30.01.2020
19:30Munchen - Augsburger Panther 5:4 ET (0:3, 2:0, 2:1, 1:0)
HungaryHungary: Erste Liga    
18:00DAB - Csikszereda 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
18:00Hokiklub Budapest - Vasas 2:4 (1:0, 0:0, 1:4)
30.01.2020
18:00DAB - Brasov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
18:30DEAC - Csikszereda 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
ItalyItaly: IHL    
30.01.2020
20:00Bressanone - Valpeagle 5:3 (3:2, 0:1, 2:0)
20:00Varese - Pergine 3:2 ET (0:1, 1:1, 1:0, 1:0)
20:30Alleghe - Unterland 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
20:30Merano - Eppan 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)
20:30Valdifiemme - Como 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
KazakhstanKazakhstan: Championship    
30.01.2020
09:00Altay Torpedo - Beibarys Atyrau 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
14:00HC Astana - Temirtau 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
14:00Kokshetau - Gornyak Rudny 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
14:00Pavlodar - Kulager 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
14:30Almaty - Aktobe 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
LatviaLatvia: Optibet Hokeja Liga    
18:00Riga Prizma - HK Olimp 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
18:00Kurbads - HS Riga 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
18:15Mogo - Daugavpils 5:4 pen. (2:2, 0:2, 2:0, 0:0, 2:0)
18:30Zemgale - Liepaja 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
LithuaniaLithuania: Lietuvos Cempionatas    
19:15Gelezinis Vilkas - Punks Vilnius 8:9 (5:5, 1:4, 2:0)
NorwayNorway: Get-ligaen    
19:00Stavanger - Valerenga 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
30.01.2020
18:30Gruner - Stjernen 2:9 (2:1, 0:4, 0:4)
18:30Lillehammer - Frisk Asker 6:1 (0:1, 5:0, 1:0)
18:30Manglerud - Sparta Sarpsborg 3:2 ET (0:0, 2:2, 0:0, 1:0)
19:00Storhamar - Valerenga 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
NorwayNorway: Division 1    
19:00Comet - Furuset 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
19:00Hasle/Loren - Ringerike 4:6 (1:2, 1:1, 2:3)
19:00Lorenskog - Gjovik 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
PolandPoland: Polish Hockey League    
18:00Jastrzebie - Janow 5:3 (0:1, 1:0, 4:2)
18:00MMKS Podhale - Unia Oswiecim 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
18:30Gdansk - Zaglebie Sosnowiec 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
18:30Katowice - Tychy 5:3 (2:0, 3:2, 0:1)
18:30Krakow - Torun 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
RomaniaRomania: Campionatul National    
10:00Brasov - Sportul Studentesc 17:0 (6:0, 5:0, 6:0)
16:00Sapientia U23 - Gyergyoi 2:10 (0:5, 1:2, 1:3)
10:00Sportul Studentesc - Brasov 3:19 (2:10, 0:4, 1:5)
RussiaRussia: KHL    
10:00Amur Khabarovsk - Salavat Ufa 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
17:30Avangard Omsk - Niznekamsk 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
17:30Dyn. Moscow - Nizhny Novgorod 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
17:30SKA St. Petersburg - Din. Minsk 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
18:30Dinamo Riga - Sibir Novosibirsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
10:00Amur Khabarovsk - Salavat Ufa 1:0 pen. (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
10:30Vladivostok - CSKA Moscow 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)
17:30Podolsk - Bars Kazan 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
30.01.2020
14:30Barys Nur-Sultan - Niznekamsk 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
15:00Metallurg Magnitogorsk - Jokerit 3:4 ET (0:2, 3:0, 0:1, 0:1)
15:00Tractor Chelyabinsk - Kunlun 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
15:00Yekaterinburg - Din. Minsk 6:5 ET (1:0, 2:2, 2:3, 1:0)
17:00Lokomotiv Yaroslavl - Nizhny Novgorod 5:0 (4:0, 1:0, 0:0)
17:30Dyn. Moscow - Dinamo Riga 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
17:30SKA St. Petersburg - Avangard Omsk 1:0 ET (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
17:30Sochi - Cherepovets 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
RussiaRussia: VHL    
07:00Nomad Nur-Sultan - Izhevsk 3:4 ET (2:0, 0:3, 1:0, 0:1)
RussiaRussia: MHL    
09:00Sakhalinskie Akuly - Tayfun 3:2 pen. (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0)
RussiaRussia: NMHL    
10:00Dinamo Junior - Olympia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
10:00Kristall BDK - Loko Junior 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
RussiaRussia: MHL    
13:00Stalnye Lisy - Irbis 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
14:00Belye Medvedi - Chaika 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
RussiaRussia: VHL    
14:00Karaganda - Perm 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
RussiaRussia: MHL    
14:00Ladya - Sputnik Almetievsk 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
14:00Snezhnye Barsy - Omskie Yastreby 4:6 (2:1, 1:1, 1:4)
14:30Avto - Mamonty Yugry 2:4 (1:3, 1:1, 0:0)
15:00Sarmaty - Reaktor 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)
RussiaRussia: NMHL    
16:30Tverichi - Bryansk 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
17:00Dizelist - Polot 4:5 (1:1, 3:4, 0:0)
RussiaRussia: MHL    
09:00Sakhalinskie Akuly - Tayfun 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
RussiaRussia: NMHL    
10:00Kristall BDK - Loko Junior 2:3 pen. (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 0:1)
11:00Tverichi - Bryansk 6:7 ET (3:1, 2:2, 1:3, 0:1)
RussiaRussia: MHL    
13:00Stalnye Lisy - Irbis 3:2 pen. (0:0, 0:0, 2:2, 0:0, 3:2)
RussiaRussia: VHL    
13:30Kazzinc-Torpedo - Metallurg Novokuznetsk 6:4 (1:1, 3:0, 2:3)
RussiaRussia: MHL    
14:00Belye Medvedi - Chaika 1:0 pen. (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 2:0)
14:30Avto - Mamonty Yugry 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
RussiaRussia: VHL    
14:30Orsk - Chelmet Chelyabinsk 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
16:30Bars - KRS ORG 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
16:30Tambov - Gornyak 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
RussiaRussia: NMHL    
17:00Dizelist - Polot 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
RussiaRussia: VHL    
17:00Dynamo Moscow Region - Lada 4:5 pen. (1:2, 3:2, 0:0, 0:0, 1:2)
17:00Ryazan - Beijing 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
17:00SKA Neva St. Petersburg - Penza 4:3 ET (3:0, 0:3, 0:0, 1:0)
17:00Voronezh - Zvezda Moscow 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
17:30HC Rostov - Khimik 2:1 ET (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
RussiaRussia: MHL    
30.01.2020
10:00Amurskie Tigry - SKA-1946 6:11 (2:3, 1:4, 3:4)
RussiaRussia: VHL    
30.01.2020
13:30Kazzinc-Torpedo - Metallurg Novokuznetsk 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
15:00Toros Neftekamsk - Yermak Angarsk 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
16:30Almetyevsk - Krasnoyarsk 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
RussiaRussia: MHL    
30.01.2020
16:30Din. St. Petersburg - Atlant 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
17:00Kapitan - MHC Spartak 5:3 (0:1, 1:2, 4:0)
17:00Krylya Sovetov - Dyn. Moscow 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
17:00SKA-Varyagi - Krasnaya Armiya 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
17:30HC Riga - Loko 5:6 pen. (3:2, 1:0, 1:3, 0:0, 1:2)
04:00Amurskie Tigry - SKA-1946 2:3 ET (2:1, 0:1, 0:0, 0:1)
RussiaRussia: VHL-B    
15:00Kristall Saratov - HK Orenburg 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
30.01.2020
13:00Krasnoyarskie Rysi - Dyn. Altay 3:6 (1:0, 2:5, 0:1)
15:00Kristall Saratov - HK Orenburg 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
16:30Cheboksary - Chelny 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)
16:30Mordovia - Junior Kurgan CAN.  
SlovakiaSlovakia: 1. Liga    
17:30Levice - Slovakia U18 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
18:30Bratislava - Martin 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
SlovakiaSlovakia: Tipsport Liga    
17:30Kosice - Michalovce 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: 1. Liga    
18:00Dubnica - Skalica 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
18:00Levice - Trnava 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Tipsport Liga    
18:00Nitra - Zvolen 3:5 (0:0, 0:2, 3:3)
SlovakiaSlovakia: 1. Liga    
18:00Povazska Bystrica - Zilina 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Tipsport Liga    
18:30DVTK - Dukla Trencin 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
18:30Nove Zamky - Liptovsky Mikulas 3:4 ET (1:0, 0:2, 2:1, 0:1)
18:30Slovan Bratislava - Poprad 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
19:00MAC Ujbuda - Detva 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)
SloveniaSlovenia: IHL    
19:00Hidria Jesenice - Celje 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
19:15Slavija - Mladost 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)
SwedenSweden: SHL    
19:00HV 71 - Farjestad BK 8:4 (2:1, 4:1, 2:2)
19:00Malmo - Brynas 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
SwedenSweden: HockeyAllsvenskan    
19:00AIK - Almtuna 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
19:00Karlskrona - Mora 2:3 ET (1:0, 1:0, 0:2, 0:1)
19:00Kristianstads - BIK Karlskoga 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
SwedenSweden: SuperElit U20    
19:00Malmo U20 - Karlskrona U20 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
SwedenSweden: HockeyAllsvenskan    
19:00Modo - IF Bjorkloven 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
SwedenSweden: SuperElit U20    
19:00Mora U20 - Vasteras U20 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)
SwedenSweden: HockeyAllsvenskan    
19:00Sodertalje - Timra 3:2 pen. (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 2:1)
19:00Vasteras - Vasterviks IK 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
19:00Vita Hasten - Tingsryds 3:2 ET (1:0, 1:1, 0:1, 1:0)
SwedenSweden: SHL    
30.01.2020
19:00Djurgardens - Frolunda 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
19:00Farjestad BK - Leksands 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
19:00Lulea - Vaxjo 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
19:00Malmo - Skelleftea 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
19:00Orebro - Brynas 3:6 (2:2, 0:3, 1:1)
19:00Oskarshamn - HV 71 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
SwedenSweden: HockeyEttan Norra    
19:00Kalix - Lejon 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
SwedenSweden: HockeyEttan Sodra    
19:00Boras - Vimmerby 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
19:00Morrums GoIS - Kalmar 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
19:00Tyringe - Dalen 0:1 ET (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
SwedenSweden: HockeyEttan Vastra    
19:00Eskilstuna Linden - Malungs 2:3 ET (1:0, 1:0, 0:2, 0:1)
19:00Nykopings SK - Kumla 3:2 pen. (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 2:1)
19:00Surahammars - Forshaga 2:6 (0:1, 1:3, 1:2)
SwedenSweden: HockeyEttan Ostra    
19:00Arlanda - Segeltorps IF 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)
19:00Enkopings - Hammarby 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
19:00Sollentuna - Stromsbro IF 2:5 (0:2, 1:3, 1:0)
SwedenSweden: AllEttan Norra    
19:00Tegs - Kiruna IF 5:4 pen. (0:0, 3:1, 1:3, 0:0, 1:0)
19:00Borlange - Lindlovens 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
19:00Pitea - Bodens 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
19:00Vallentuna - Hudiksvalls 1:5 (1:5, 0:0, 0:0)
19:00Vasby - Ostersund 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
SwedenSweden: AllEttan Södra    
19:00Grums - Halmstad 1:7 (0:1, 0:3, 1:3)
19:00KRIF hockey - Troja/Ljungby 3:4 pen. (2:2, 1:0, 0:1, 0:0, 1:2)
19:00Mariestads - Huddinge 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
19:00Nybro - Tranas 4:5 (1:0, 0:3, 3:2)
19:00Skovde - Visby/Roma 4:3 pen. (3:2, 0:1, 0:0, 0:0, 2:1)
SwedenSweden: SDHL Women    
19:30SDE HF W - Djurgardens W 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Swiss League    
19:45Academy Zug - Thurgau 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
SwitzerlandSwitzerland: National League    
19:45Lausanne - Rapperswil 2:1 pen. (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 3:1)
SwitzerlandSwitzerland: Swiss League    
19:45Visp - GCK Lions 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)
20:00Ajoie - Sierre-Anniviers 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
20:00Langenthal - La Chaux-de-Fonds 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
20:00Ticino Rockets - Winterthur 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)
19:45Olten - EHC Kloten 2:3 ET (1:1, 0:1, 1:0, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: National League    
30.01.2020
19:45Davos - Zug 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
19:45Rapperswil - Ambri-Piotta 3:2 pen. (2:0, 0:0, 0:2, 0:0, 2:1)
19:45Servette - Lausanne 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
19:45Zurich - Fribourg 1:2 ET (1:1, 0:0, 0:0, 0:1)
UkraineUkraine: UHL    
17:05Kharkiv - Bilyi Bars 2:12 (0:4, 1:2, 1:6)
17:30Donbass - Kryzhani Vovky 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
17:30Kremenchuk - Dnipro Kherson 3:2 pen. (2:1, 0:1, 0:0, 0:0, 3:0)
30.01.2020
17:05Kharkiv - Donbass 0:10 (0:4, 0:4, 0:2)
United KingdomUnited Kingdom: Challenge Cup    
20:30Nottingham - Cardiff 3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
20:30Sheffield - Glasgow 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
USAUSA: NHL    
01:00Montreal Canadiens - Washington Capitals 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
01:30Ottawa Senators - New Jersey Devils 3:4 pen. (1:1, 0:1, 2:1, 0:0, 0:2)
02:00Dallas Stars - Tampa Bay Lightning 3:2 ET (0:0, 1:1, 1:1, 1:0)
02:00Nashville Predators - Toronto Maple Leafs 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
04:00Vancouver Canucks - St. Louis Blues 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
04:30San Jose Sharks - Anaheim Ducks 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
01:00Buffalo Sabres - Ottawa Senators 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
03:00Calgary Flames - St. Louis Blues 4:5 pen. (2:3, 2:0, 0:1, 0:0, 0:2)
30.01.2020
01:30Dallas Stars - Toronto Maple Leafs 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
01:30Washington Capitals - Nashville Predators 4:5 (2:3, 2:0, 0:2)
04:00Anaheim Ducks - Arizona Coyotes 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
04:00Edmonton Oilers - Calgary Flames 3:4 pen. (0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 0:1)
04:00Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
04:30San Jose Sharks - Vancouver Canucks 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
01:00Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
01:30New Jersey Devils - Nashville Predators 5:6 pen. (1:2, 3:1, 1:2, 0:0, 1:2)
03:30Arizona Coyotes - Los Angeles Kings 2:3 ET (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)
USAUSA: ECHL    
01:00Orlando Solar Bears - Jacksonville IceMen 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
01:05Atlanta Gladiators - Utah Grizzlies 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
02:05Kansas City - Kalamazoo Wings 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)
30.01.2020
01:00Adirondack Thunder - Maine Mariners 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
01:05Atlanta Gladiators - Utah Grizzlies 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
01:05Greenville Swamp Rabbits - South Carolina Stingrays 6:2 (0:0, 5:2, 1:0)
01:05Wheeling Nailers - Norfolk Admirals 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
01:30Florida Everblades - Fort Wayne Komets 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
01:35Cincinnati Cyclones - Orlando Solar Bears 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
01:00Jacksonville IceMen - Fort Wayne Komets 2:3 ET (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)
01:05Indy Fuel - Kalamazoo Wings 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
02:05Allen Americans - Tulsa Oilers 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
USAUSA: FHL    
30.01.2020
01:30Watertown Wolves - Danbury Hat Tricks 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
01:00Danbury Hat Tricks - Carolina Thunderbirds 7:6 pen. (4:1, 2:3, 0:2, 0:0, 1:0)
USAUSA: SPHL    
02:00Huntsville Havoc - Roanoke Dawgs 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
WorldWorld: WCH U18 IIA Women    
15:30Australia U18 W - Chinese Taipei U18 W 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
19:00Netherlands U18 W - Kazakhstan U18 W 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
WorldWorld: WCH U18 IIB Women    
23:00Turkey U18 W - New Zealand U18 W 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
03:00Mexico U18 W - Spain U18 W 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)
23:00Spain U18 W - New Zealand U18 W 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
30.01.2020
02:30Turkey U18 W - Mexico U18 W 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
23:00Spain U18 W - Turkey U18 W 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)
02:30New Zealand U18 W - Mexico U18 W 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
WorldWorld: WCH U20 IIB    
05:00Croatia U20 - Israel U20 16:1 (3:0, 7:1, 6:0)
08:30China U20 - Belgium U20 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
12:00Netherlands U20 - South Korea U20 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)
05:00Israel U20 - China U20 0:12 (0:5, 0:4, 0:3)
08:30Croatia U20 - Netherlands U20 2:7 (0:5, 1:0, 1:2)
12:00South Korea U20 - Belgium U20 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
05:00Netherlands U20 - Belgium U20 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)