Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
USAUSA: USL League Two    
00:00AC Connecticut - Boston Bolts CAN.  
00:00St. Louis Lions - Chicago United CAN.  
USAUSA: USL Championship    
01:00Charleston - Charlotte Independ. CAN.  
01:00Louisville City - Philadelphia Union 2 CAN.  
01:00North Carolina - Loudoun CAN.  
USAUSA: USL League Two    
01:00Flint City - Louisville City U23 CAN.  
01:00Lehigh Valley - Ocean City CAN.  
01:00Lionsbridge - North Carolina Fusion U23 CAN.  
01:00Ocean City - Lehigh Valley CAN.  
01:00The Villages - Miami City CAN.  
01:00Tobacco Road - North Carolina FC U23 CAN.  
01:30Bantams - Asheville City CAN.  
01:30East Atlanta - Peachtree City MOBA CAN.  
01:30Peachtree City MOBA - East Atlanta CAN.  
01:30Southern Soccer Academy - Charlotte Independ. 2 CAN.  
USAUSA: USL League One    
02:00Forward Madison - Fort Lauderdale CAN.  
USAUSA: USL League Two    
02:00Cedar - Westchester CAN.  
02:00Euro New York - Long Island CAN.  
02:00Green Bay Voyageurs - Thunder Bay Chill CAN.  
USAUSA: NWSL Women    
02:00Chicago W - North Carolina Courage W CAN.  
USAUSA: USL Championship    
02:30Austin Bold - Colorado Springs CAN.  
02:30Rio Grande - Las Vegas Lights CAN.  
USAUSA: USL League One    
02:30North Texas - Greenville CAN.  
USAUSA: USL League Two    
02:30Menace - Kaw Valley CAN.  
USAUSA: NWSL Women    
02:30Reign W - Sky Blue W CAN.  
USAUSA: USL Championship    
03:30El Paso - Tacoma Defiance CAN.  
04:00Real Monarchs - Oklahoma City Energy CAN.  
USAUSA: NWSL Challenge Cup Women    
04:00Chicago W - Orlando Pride W CAN.  
04:00Chicago W - Washington Spirit W 1:2 (0:1, 1:1)
USAUSA: USL League One    
04:30Tucson - Chattanooga Red Wolves CAN.  
WorldWorld: Club Friendly    
06:00Clarence Zebras - South Hobart 2:4  
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
06:30Edgeworth E. - Broadmeadow CAN.  
AustraliaAustralia: NPL ACT    
07:00Tigers FC - Canberra Olympic CAN.  
07:00Tuggeranong Utd - Canberra FC CAN.  
AustraliaAustralia: NPL NSW    
07:00Blacktown City - Druitt Town Rangers CAN.  
07:00North Shore Mariners - Rockdale City Suns CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
07:00St Albans - Port Melbourne Sharks CAN.  
AustraliaAustralia: NPL NSW    
08:00Sydney Olympic - Sydney Utd CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
09:00Heidelberg Utd - Melbourne Knights CAN.  
South KoreaSouth Korea: K League 2    
09:00Jeju Utd - Gyeongnam 1:1 (1:1, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10:00Taganrog - FC Akademia 9:1 (4:1, 5:0)
AustriaAustria: 2. Liga    
10:30Vorwarts Steyr - A. Klagenfurt 1:2 (1:2, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10:30Bohemians 1905 B - Benesov 4:1 (2:1, 2:0)
JapanJapan: J2 League    
11:00Kyoto - Iwata 2:0 (1:0, 1:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
11:00Ulsan Hyundai - Jeonbuk 0:2 (0:1, 0:1)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
11:00Jeonnam - Suwon City 1:2 (0:0, 1:2)
WorldWorld: Club Friendly    
11:00Znamya Truda - Balashikha 4:3 (2:0, 2:3)
JapanJapan: J2 League    
11:30Ryukyu - Avispa Fukuoka 1:1 (1:0, 0:1)
JapanJapan: J3 League    
11:30Toyama - Nagano 1:1 (1:0, 0:1)
12:00Kamatamare - G-Osaka U23 2:3 (0:1, 2:2)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
12:00Suwon Bluewings - Sangju Sangmu 0:1 (0:0, 0:1)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:00Bucheon FC 1995 - Seoul E. 2:3 (1:0, 1:3)
PolandPoland: Division 1    
12:40Suwalki - GKS Belchatow 2:4 (0:3, 2:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Women    
13:00Din. Minsk W - Belarus U19 W 8:0 (4:0, 4:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
13:00F. Amager - Roskilde 2:0 (1:0, 1:0)
EnglandEngland: Championship    
13:00Bristol City - Sheffield Wed 1:2 (0:1, 1:1)
GermanyGermany: 3. Liga    
13:00Meppen - Ingolstadt 0:2 (0:1, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
13:00Linkoping City - Motala 2:0 (0:0, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
13:00IFK Ostersund - Timra CAN.  
13:00Notvikens IK - Stode POSTP.  
13:00Ytterhogdals - Pitea 2:3 (2:0, 0:3)
SwedenSweden: Elitettan Women    
13:00Sunnana W - IF Brommapojkarna W 1:2 (1:1, 0:1)
PolandPoland: Division 2    
13:05Polkowice - Widzew Lodz 4:3 (4:2, 0:1)
BangladeshBangladesh: Premier League    
13:30Bangladesh Police - Brothers U. CAN.  
DenmarkDenmark: Superliga    
14:00Randers FC - Horsens 0:3 (0:1, 0:2)
DenmarkDenmark: Elitedivisionen Women    
14:00B93 W - Vildbjerg W 5:2 (2:1, 3:1)
14:00Koge W - Aalborg W 3:1 (2:1, 1:0)
14:00Odense Q W - BSF W 6:0 (1:0, 5:0)
EnglandEngland: FA Cup    
14:00Sheffield Utd - Arsenal 1:2 (0:1, 1:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
14:00Kultsu - NJS CAN.  
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
14:00Espoo - P-Iirot Rauma 2:0 (1:0, 1:0)
14:00PIF Pargas - GrIFK 4:0 (3:0, 1:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
14:00GBK Kokkola - Kemi City 3:1 (2:0, 1:1)
14:00OLS Oulu - JJK Jyvaskyla 1:1 (1:0, 0:1)
FinlandFinland: Kansallinen Liiga Women    
14:00Ilves W - TiPS W 0:1 (0:1, 0:0)
GermanyGermany: 3. Liga    
14:00Magdeburg - Grossaspach 0:1 (0:0, 0:1)
GermanyGermany: Bundesliga Women    
14:00Frankfurt W - Freiburg W 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Jena W - Duisburg W 0:2 (0:2, 0:0)
14:00Koln W - Sand W 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Potsdam W - Hoffenheim W 2:1 (1:1, 1:0)
14:00SGS Essen W - Bayern Munich W 0:3 (0:1, 0:2)
14:00Wolfsburg W - Bayer Leverkusen W 5:0 (3:0, 2:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
14:00Kauno Zalgiris - Suduva 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: LaLiga    
14:00Levante - Betis 4:2 (2:0, 2:2)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
14:00Brommapojkarna - Team TG FF 3:3 (0:1, 3:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
14:00IFK Ostersund - Sandviks POSTP.  
TunisiaTunisia: Ligue 2    
14:00AS Marsa - Gafsa CAN.  
14:00ES Djerba - Kasserine CAN.  
14:00Hamam-Sousse - Oued Ellil CAN.  
14:00Menzel Bourguiba - Sporting Ben Arous CAN.  
14:00Menzel Bouzelfa - AS Djerba CAN.  
14:00Msaken - Olympique Beja CAN.  
14:00Rades - Sbikha CAN.  
14:00Rejiche - SS Sfaxien CAN.  
14:00Sfax Railways - Gabes CAN.  
14:00Sidi Bouzid - Ariana CAN.  
14:00Stade Gabesien - Jendouba Sport CAN.  
14:00Zarzis - CO Medenine CAN.  
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
14:30Opava - Pribram 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Sigma Olomouc - Karvina 3:1 (2:0, 1:1)
14:30Teplice - Zlin 4:1 (1:1, 3:0)
MalawiMalawi: Super League    
14:30MAFCO - Kamuzu Barracks CAN.  
14:30Mighty Wanderers - Mighty Tigers CAN.  
14:30Red Lions - Moyale Barracks CAN.  
14:30TN Stars - Blue Eagles CAN.  
SwedenSweden: Allsvenskan    
14:30Djurgarden - Kalmar 5:0 (4:0, 1:0)
14:30Mjallby - Hammarby 2:1 (0:1, 2:0)
14:30Sirius - Goteborg 2:2 (1:1, 1:1)
SwedenSweden: Superettan    
14:30Degerfors - Norrby 0:1 (0:1, 0:0)
14:30GAIS - Brage 0:1 (0:1, 0:0)
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
14:30Khujand - Istiqlol Dushanbe 1:3 (1:1, 0:2)
14:30Regar-TadAZ - Dushanbe 83 1:2 (0:1, 1:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
15:00Zhodino - Vitebsk 1:0 (0:0, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Women    
15:00Neman W - Bobruichanka W 3:1 (1:0, 2:1)
DenmarkDenmark: 1st Division    
15:00Nykobing - Hvidovre IF 1:1 (1:1, 0:0)
FinlandFinland: Suomen Cup    
15:00Inter Turku - Lahti 5:0 (1:0, 4:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
15:00Jagiellonia - Lechia Gdansk 1:2 (1:0, 0:2)
ScotlandScotland: SWPL 1 Women    
15:00Celtic W - Rangers W CAN.  
15:00Forfar Farmington W - Spartans W CAN.  
15:00Hibernian W - Glasgow City W CAN.  
15:00Motherwell W - Hearts W CAN.  
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
15:00IFK Umea - IFK Ostersund 2:3 (1:2, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
15:00Syrianska - Husqvarna 1:3 (0:1, 1:2)
15:00Tord - IFK Karlshamn 2:2 (2:2, 0:0)
15:00Tord - Osterlen FF POSTP.  
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
15:00Goteborg W - Kristianstads W 5:1 (1:0, 4:1)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
15:00Mbao - Polisi Tanzania 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Tanzania Prisons - Simba 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
15:00Akron Togliatti - Saratov 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Division 1    
15:10Podbeskidzie - Stomil Olsztyn 2:0 (0:0, 2:0)
EnglandEngland: Championship    
15:15Nottingham - Huddersfield 3:1 (1:0, 2:1)
ArmeniaArmenia: Premier League    
15:30Alashkert - Noah 0:1 (0:0, 0:1)
15:30Lori - Ararat-Armenia 2:1 (0:1, 2:0)
ArmeniaArmenia: First League    
15:30Aragats - Sevan 4:3 (2:2, 2:1)
15:30Torpedo Yerevan - Ani Yerevan 12:0 (3:0, 9:0)
15:30Van - Masis 4:0 (1:0, 3:0)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
15:30Arminia Bielefeld - Heidenheim 3:0 (2:0, 1:0)
15:30Greuther Furth - Karlsruher 1:2 (1:1, 0:1)
15:30Hamburger SV - Sandhausen 1:5 (0:2, 1:3)
15:30Hannover - Bochum 2:0 (1:0, 1:0)
15:30Holstein Kiel - Nurnberg 1:1 (0:1, 1:0)
15:30Regensburg - Aue 1:2 (1:1, 0:1)
15:30SG Dynamo Dresden - VfL Osnabruck 2:2 (1:0, 1:2)
15:30Stuttgart - Darmstadt 1:3 (1:1, 0:2)
15:30Wehen - St. Pauli 5:3 (3:2, 2:1)
RussiaRussia: Premier League    
15:30Ural - Tambov 2:1 (1:0, 1:1)
ArmeniaArmenia: First League    
16:00Ararat Yerevan 2 - Shirak Gyumri 2 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Lokomotiv Yerevan - Pyunik Yerevan 2 7:0 (4:0, 3:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
16:00Lokomotiv Gomel - FC Slonim 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
16:00Botafogo RJ - Cabofriense 6:2 (2:0, 4:2)
DenmarkDenmark: Superliga    
16:00Hobro - Esbjerg 2:1 (0:1, 2:0)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
16:00IF Fuglafjordur - TB Tvoroyri 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Skala Itrottarfelag - HB Torshavn 1:3 (1:0, 0:3)
16:00Vikingur - Klaksvik 1:2 (1:0, 0:2)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
16:00Honka Akatemia - PK-35 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Kultsu - Keski-Uusimaa 4:3 (2:1, 2:2)
16:00NJS - PEPO 3:0 (0:0, 3:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
16:00GrIFK - SalPa CAN.  
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
16:00Grindavik - Throttur 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Leiknir - Vestri 0:0 (0:0, 0:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
16:00Riteriai - Zalgiris 0:7 (0:4, 0:3)
RomaniaRomania: Liga 1    
16:00Din. Bucuresti - FC Voluntari 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
16:00Onsala - Vinbergs POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
16:00Kristianstads - Syrianska POSTP.  
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
16:00Basel - Sion 2:0 (0:0, 2:0)
16:00St. Gallen - Thun 3:2 (3:0, 0:2)
16:00Zurich - Lugano 1:0 (0:0, 1:0)
SyriaSyria: Premier League    
16:00Al-Ittihad - Al Wahda 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Al Shorta - Al-Sahel 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Al Taliya - Al Jazira 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Foutoua - Al Karamah 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Hottin - Al Jaish 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Jableh - Tishreen 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Wathbah - Al Nawaeir 2:0 (1:0, 1:0)
UkraineUkraine: Premier League    
16:00Mariupol - Dnipro-1 2:1 (2:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
16:30Plzen - Sparta Prague 2:1 (0:0, 2:1)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
16:30Gute - IFK Eskilstuna 1:2 (0:1, 1:1)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
16:30Hatayspor - Balikesirspor 2:0 (0:0, 2:0)
WorldWorld: Club Friendly    
16:30FK Chayka - Kuban 1:1 (0:1, 1:0)
AlbaniaAlbania: Superliga    
17:00Kukesi - Bylis 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Vllaznia - Teuta 0:3 (0:1, 0:2)
AlbaniaAlbania: First Division    
17:00Apolonia Fier - Besa Kavaje 8:5 (3:1, 5:4)
17:00Beselidhja Lezha - Korabi Peshkopi 2:2 (0:1, 2:1)
17:00Erzeni - Kastrioti 2:2 (0:0, 2:2)
17:00Lushnja - Pogradeci 3:2 (2:1, 1:1)
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
17:00LASK - Wolfsberger AC 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Salzburg - Hartberg 3:0 (1:0, 2:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
17:00Rukh Brest - Belshina 3:0 (3:0, 0:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
17:00Arsenal Dzyarzhynsk - Orsha 1:0 (0:0, 1:0)
BelarusBelarus: Division 2 - Group B    
17:00Dnepr Rogachev - Dnepr Mogilev 1:5 (1:3, 0:2)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Women    
17:00Dnepr Mogilev W - Minsk FK W 0:9 (0:4, 0:5)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
17:00Brno - Zizkov 6:1 (4:1, 2:0)
17:00Prostejov - Hradec Kralove 2:1 (0:1, 2:0)
17:00Usti nad Labem - Trinec 3:3 (2:1, 1:2)
17:00Vitkovice - Lisen 2:2 (0:1, 2:1)
17:00Vlasim - Vysehrad 1:1 (1:0, 0:1)
EnglandEngland: FA Cup    
17:00Leicester - Chelsea 0:1 (0:0, 0:1)
KosovoKosovo: Superliga    
17:00Drenica - Trepca 89 2:4 (2:2, 0:2)
17:00Drita - Dukagjini 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Flamurtari - Ferizaj 3:2 (1:0, 2:2)
SpainSpain: LaLiga    
17:00Villarreal - Valencia 2:0 (2:0, 0:0)
SpainSpain: LaLiga2    
17:00Gijon - Lugo 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Mirandes - Almeria 2:2 (1:2, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
17:00Veles Moscow - Rodina Moscow 3:1 (0:0, 3:1)
ItalyItaly: Serie A    
17:15AC Milan - AS Roma 2:0 (0:0, 2:0)
ArmeniaArmenia: Premier League    
17:30Urartu - Pyunik Yerevan 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: Premier League    
17:30Watford - Southampton 1:3 (0:1, 1:2)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
17:30MiPK - Kiffen 0:3 (0:2, 0:1)
PolandPoland: Ekstraklasa    
17:30Slask Wroclaw - Lech Poznan 2:2 (0:1, 2:1)
SwedenSweden: Allsvenskan    
17:30AIK - Malmo FF 2:2 (1:0, 1:2)
17:30Elfsborg - Orebro 1:1 (0:1, 1:0)
SwedenSweden: Superettan    
17:30Ljungskile - Trelleborgs 2:0 (1:0, 1:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
17:30Rizespor - Denizlispor 2:2 (1:2, 1:0)
17:30Sivasspor - Kayserispor 0:2 (0:1, 0:1)
IranIran: Persian Gulf Pro League    
17:45Tractor - Nassaji Mazandaran 0:1 (0:1, 0:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
18:00Krumkachy - Lida 2:2 (0:1, 2:1)
DenmarkDenmark: Superliga    
18:00Nordsjaelland - Brondby 0:2 (0:1, 0:1)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
18:00Flora U21 - JK Jarve 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Maardu - Levadia U21 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Parnu - Nomme Utd 1:3 (0:2, 1:1)
18:00Vandra Vaprus - Elva 2:3 (2:1, 0:2)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
18:00AB Argir - NSI Runavik 2:3 (1:1, 1:2)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
18:00Afturelding - Vestmannaeyjar 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Leiknir F. - Thor Akureyri 2:3 (1:2, 1:1)
18:00Magni - Fram 1:2 (1:2, 0:0)
18:00Olafsvik - Keflavik 0:4 (0:0, 0:4)
IranIran: Persian Gulf Pro League    
18:00Shahr Khodrou - Zob Ahan 2:1 (1:1, 1:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
18:00FK Panevezys - Banga 2:1 (1:0, 1:1)
MontenegroMontenegro: Druga Liga    
18:00Arsenal Tivat - Jedinstvo 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Decic - Otrant 4:0 (1:0, 3:0)
18:00Drezga - Lovcen 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Jezero - Bokelj 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Mornar Bar - Ibar 2:0 (0:0, 2:0)
NorwayNorway: Eliteserien    
18:00Bodo/Glimt - Sarpsborg 08 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Mjondalen - Kristiansund 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Molde - Stabaek 4:1 (1:0, 3:1)
18:00Sandefjord - Haugesund 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Stromsgodset - Aalesund 1:1 (0:1, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
18:00Ruzomberok - Zilina 2:1 (1:0, 1:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
18:00Mura - Domzale 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
18:00Sollentuna - IFK Lulea 2:1 (1:1, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
18:00Lidkopings FK - Karlstad II POSTP.  
GreeceGreece: Super League    
18:15Aris - PAOK 0:2 (0:2, 0:0)
18:30Panetolikos - Asteras Tripolis 1:1 (1:1, 0:0)
IranIran: Persian Gulf Pro League    
18:30Paykan - Persepolis 1:3 (0:1, 1:2)
18:30Sanat Naft - Pars Janoobi Jam 2:0 (1:0, 1:0)
18:30Shahin Bushehr - Naft M.I.S 2:2 (0:1, 2:1)
UkraineUkraine: Premier League    
18:30Desna - Dyn. Kyiv 3:2 (2:1, 1:1)
18:30Vorskla Poltava - Olimpik Donetsk 0:0 (0:0, 0:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
19:00Gorodeja - Isloch 0:2 (0:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
19:00Slavia Prague - Jablonec 4:0 (2:0, 2:0)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga    
19:00Torpedo Kutaisi - Chikhura 2:2 (0:1, 2:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
19:00CFR Cluj - U Craiova 2:3 (0:1, 2:2)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
19:00Akhisarspor - Umraniyespor 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Karagumruk - Istanbulspor AS 1:0 (0:0, 1:0)
LithuaniaLithuania: Lithuanian Cup    
19:15Viltis Vilnius - Saned J. 11:0 (4:0, 7:0)
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
19:30Sturm Graz - Rapid Vienna 2:3 (2:0, 0:3)
EnglandEngland: FA Cup    
19:30Newcastle - Manchester City 0:2 (0:1, 0:1)
ItalyItaly: Serie A    
19:30Napoli - Spal 3:1 (2:1, 1:0)
19:30Sampdoria - Bologna 1:2 (0:0, 1:2)
19:30Sassuolo - Verona 3:3 (0:0, 3:3)
19:30Udinese - Atalanta 2:3 (1:1, 1:2)
SpainSpain: LaLiga    
19:30Granada CF - Eibar 1:2 (0:1, 1:1)
SpainSpain: LaLiga2    
19:30Malaga - Girona 2:0 (1:0, 1:0)
19:30Numancia - R. Oviedo 1:0 (1:0, 0:0)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
19:45Hapoel Haifa - Beitar Jerusalem 0:0 (0:0, 0:0)
AlbaniaAlbania: Superliga    
20:00Skenderbeu - KF Tirana 1:2 (1:0, 0:2)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
20:00Beroe - Levski Sofia 1:2 (1:1, 0:1)
DenmarkDenmark: Superliga    
20:00FC Copenhagen - Midtjylland 1:2 (0:1, 1:1)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
20:00Bnei Yehuda - Kiryat Shmona 2:0 (0:0, 2:0)
20:00Hapoel Kfar Saba - Nes Tziona 0:1 (0:1, 0:0)
20:00Netanya - Ashdod 2:5 (1:3, 1:2)
TurkeyTurkey: Super Lig    
20:00Basaksehir - Galatasaray 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Gaziantep - Antalyaspor 1:1 (0:0, 1:1)
USAUSA: USL League Two    
20:00Manhattan - New York U23 CAN.  
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
20:15Madureira - Resende 0:2 (0:0, 0:2)
GreeceGreece: Super League    
20:30AEK Athens FC - Olympiacos Piraeus 1:2 (0:2, 1:0)
NorwayNorway: Eliteserien    
20:30Brann - Rosenborg 1:2 (1:1, 0:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
20:45O. Ljubljana - Maribor 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
21:00Vasco - Macae 3:1 (3:1, 0:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
21:00York 9 - Pacific FC CAN.  
TunisiaTunisia: Ligue 2    
21:00Gafsa - Rejiche CAN.  
USAUSA: USL League Two    
21:00Ann Arbor - South Bend Lions CAN.  
IcelandIceland: Pepsideild    
21:15Akranes - KR Reykjavik 1:2 (0:0, 1:2)
21:15Kopavogur - Valur 0:4 (0:3, 0:1)
ItalyItaly: Serie A    
21:45Parma - Inter 1:2 (1:0, 0:2)
SpainSpain: LaLiga2    
21:45Fuenlabrada - Extremadura UD 1:1 (1:1, 0:0)
EcuadorEcuador: Serie B    
22:00Atl. Porteno - Ind. Juniors POSTP.  
22:00Fuerza A. - America de Quito POSTP.  
22:00Gualaceo - Chacaritas POSTP.  
22:00Manta - Nueve de Octubre POSTP.  
22:00Santa Rita - Santo Domingo POSTP.  
PortugalPortugal: Primeira Liga    
22:00Boavista - Santa Clara 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: LaLiga    
22:00Espanyol - Real Madrid 0:1 (0:1, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
22:00Golden State Force - Breakers FC CAN.  
CanadaCanada: Canadian Premier League    
23:00Edmonton - Valour CAN.  
USAUSA: USL League Two    
23:00Dayton - Grand Rapids CAN.  
23:00Portland Phoenix - Seacoast Utd Phantoms CAN.  
23:00Sound FC - Lane United CAN.  
23:00TSS Rovers - Willamette CAN.  
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
29.06.2020
00:00Fluminense - Volta Redonda 0:3 (0:1, 0:2)
USAUSA: USL League Two    
29.06.2020
00:00Green Bay Voyageurs - Manitoba CAN.  
00:00Philadelphia Lone Star - Reading CAN.  
01:00Virginia Beach - Wake FC CAN.  
USAUSA: NWSL Women    
29.06.2020
01:00Houston Dash W - Portland Thorns W CAN.  
USAUSA: USL Championship    
29.06.2020
02:00Saint Louis FC - Memphis CAN.  
USAUSA: USL League Two    
29.06.2020
02:00Corpus Christi FC - Brazos Valley Cavalry CAN.  
02:00Texas United - Houston FC CAN.