Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
USAUSA: USL League Two    
01:00Cincinnati Dutch Lions - Dayton CAN.  
01:00Reading - West Chester Utd CAN.  
USAUSA: NWSL Women    
01:00Orlando Pride W - Washington Spirit W CAN.  
USAUSA: USL League Two    
01:30Grand Rapids - Oakland County CAN.  
02:00Houston FC - Brazos Valley Cavalry CAN.  
02:00Peoria - Manitoba CAN.  
TaiwanTaiwan: Mulan Football League Women    
04:00Taichung Blue W - Kaohsiung W 6:0 (2:0, 4:0)
USAUSA: USL League Two    
04:00Sound FC - Willamette CAN.  
04:00TSS Rovers - Lane United CAN.  
04:00Ventura - Glens SC CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
07:00Avondale FC - Bentleigh Greens CAN.  
AustraliaAustralia: NPL ACT    
07:45Woden Weston - Belconnen United CAN.  
JapanJapan: J3 League    
08:00Fukushima Utd - Vanraure 2:0 (2:0, 0:0)
08:00Grulla Morioka - Blaublitz 0:4 (0:2, 0:2)
TaiwanTaiwan: Mulan Football League Women    
08:00New Taipei W - Taoyuan W 0:2 (0:1, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
08:30Sutherland Sharks - Manly Utd CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Western Australia    
09:00Armadale - Sorrento CAN.  
09:00Balcatta - Perth Glory U21 CAN.  
09:00Bayswater - Inglewood Utd CAN.  
09:00Cockburn City - ECU Joondalup CAN.  
09:00Floreat Athena - Gwelup Croatia SC CAN.  
09:00Rockingham City - Perth SC CAN.  
JapanJapan: J3 League    
09:00Azul Claro Numazu - Fujieda MYFC 2:1 (0:1, 2:0)
South KoreaSouth Korea: K3 League    
09:00Gimpo C. - Cheongju 1:1 (0:1, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
09:00Rockingham City - Joondalup United 0:0 (0:0, 0:0)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
09:30Brisbane City - Magpies Crusaders CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
09:30Hume City - Eastern Lions CAN.  
10:00Altona Magic - Green Gully CAN.  
10:00South Melbourne - Dandenong Thunder CAN.  
JapanJapan: J3 League    
10:00Sagamihara - YSCC 0:0 (0:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K3 League    
10:00Gyeongju KHNP - Jeonju Citizen 2:1 (1:0, 1:1)
10:00Pyeongtaek Citizen - Hwaseong 1:2 (1:0, 0:2)
10:00Yangju - Busan Kyotong 0:2 (0:2, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10:00Caslav - Kolin 3:3 (0:1, 3:2)
10:00Spartak Moscow 2 - Lokomotiv-Kazanka 3:0 (0:0, 3:0)
10:00Sumperk - Rapotin 3:2 (1:0, 2:2)
10:15Admira Prague - Dukla Prague B 4:1 (2:1, 2:0)
AustraliaAustralia: NPL South Australian    
10:30Adelaide Olympic - Adelaide U21 1:1 (1:1, 0:0)
TaiwanTaiwan: Mulan Football League Women    
10:30Taipei Bear W - Hualien W 3:7 (1:3, 2:4)
WorldWorld: Club Friendly    
10:30FC Kosice - Vranov 3:1 (0:0, 3:1)
10:30Fishsan Khanh Hoa - Binh Thuan 2:2 (1:1, 1:1)
10:30L. Mikulas - Spisska Nova Ves 3:3 (2:0, 1:3)
BelarusBelarus: Division 2 - Group A    
11:00Chayka Zelva - Kronon Stolbtsy 2:2 (2:0, 0:2)
JapanJapan: J2 League    
11:00Ehime - Tokushima 4:3 (0:3, 4:0)
11:00Kanazawa - Yamaga 0:0 (0:0, 0:0)
11:00Kofu - Albirex Niigata 3:3 (2:2, 1:1)
11:00Verdy - Machida 1:1 (0:1, 1:0)
JapanJapan: J3 League    
11:00C-Osaka U23 - Gainare Tottori 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Gifu - Imabari 0:0 (0:0, 0:0)
11:00Kumamoto - Kagoshima Utd 3:2 (2:1, 1:1)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
11:00BFA Vilnius - Dainava Alytus 0:1 (0:0, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
11:00Lanzhot - Strani 2:1 (2:0, 0:1)
11:00LKS Belk - Czechowice 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Motorlet Prague - Teplice B 0:2 (0:1, 0:1)
11:00Vasas - Mosonmagyarovari TE 3:2 (2:2, 1:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
12:00Kuressaare - Flora 0:4 (0:2, 0:2)
12:00Tulevik - Tallinna Kalev 2:1 (1:1, 1:0)
JapanJapan: J2 League    
12:00Chiba - Omiya Ardija 0:1 (0:1, 0:0)
12:00Kusatsu - Mito 1:3 (0:1, 1:2)
12:00Montedio Yamagata - Tochigi 1:0 (1:0, 0:0)
12:00Okayama - Renofa Yamaguchi 2:2 (0:1, 2:1)
12:00V-Varen Nagasaki - Giravanz Kitakyushu 2:1 (1:0, 1:1)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
12:00Hegelmann Litauen - FK Panevezys 2 4:0 (2:0, 2:0)
PolandPoland: Division 2    
12:00Lech Poznan 2 - GKS Katowice 3:2 (1:0, 2:2)
12:00Legionowo - R. Rzeszow 0:0 (0:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
12:00Busan - Seongnam 1:1 (0:1, 1:0)
12:00Seoul - Incheon 1:0 (0:0, 1:0)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:00Ansan Greeners - Asan 1:1 (1:1, 0:0)
12:00Daejeon - Anyang 3:3 (1:0, 2:3)
South KoreaSouth Korea: K3 League    
12:00Changwon - Mokpo City 0:3 (0:1, 0:2)
12:00Cheonan City - Gyeongju Citizen 2:0 (2:0, 0:0)
12:00Gangneung - Chuncheon 5:0 (0:0, 5:0)
12:00Gimhae - Daejeon Korail 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly Women    
12:00Roa W - Valerenga W 0:4 (0:1, 0:3)
12:00Rosenborg W - Stabaek W 0:2 (0:1, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
12:30Qviding - Karlskrona 2:2 (0:2, 2:0)
WorldWorld: Club Friendly    
12:30Guangzhou R&F - Guangzhou Evergrande 3:0  
PolandPoland: Division 1    
12:40Legnica - Warta Poznan 0:0 (0:0, 0:0)
BelarusBelarus: Division 2 - Group B    
13:00Polotsk - Viktoria Mar. Gorka 0:3 (0:2, 0:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
13:00FK Gorodeja 2 - Isloch 2 0:2 (0:0, 0:2)
BurundiBurundi: National League B    
13:00New Oil - Messager Rumonge 1:3  
DenmarkDenmark: 1st Division    
13:00Vejle - Fredericia 2:0 (1:0, 1:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
13:00Hellerup - Brabrand 4:0 (3:0, 1:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
13:00KaaPo - Ilves 2 2:3 (0:1, 2:2)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga    
13:00Dila Gori - Samtredia CAN.  
13:00Dinamo Batumi - Telavi CAN.  
13:00Loco. Tbilisi - Merani Tbilisi CAN.  
13:00Saburtalo Tbilisi - Dinamo Tbilisi CAN.  
13:00Torpedo Kutaisi - Chikhura CAN.  
RussiaRussia: Premier League    
13:00Orenburg - Krasnodar 0:3 AWA.  
South KoreaSouth Korea: K League 1    
13:00Daegu - Gangwon 2:1 (0:0, 2:1)
SwedenSweden: Superettan    
13:00AFC Eskilstuna - Umea FC 1:3 (1:0, 0:3)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
13:00Assyriska BK - Vinbergs 4:2 (1:1, 3:1)
13:00Frolunda - Halmia POSTP.  
13:00Onsala - Ullareds IK 0:2 (0:2, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
13:00Trosa-Vagnharads - Assyriska IF 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
13:00Stenungsunds - Vanersborgs FK 3:3 (2:1, 1:2)
13:00Stenungsunds - Oddevold POSTP.  
SwedenSweden: Elitettan Women    
13:00Moron W - Alvsjo W 2:1 (0:0, 2:1)
WorldWorld: Club Friendly    
13:00Jerv - Arendal 1:3 (0:0, 1:3)
WorldWorld: Club Friendly Women    
13:00Lyn W - LSK Kvinner W 0:3 (0:1, 0:2)
EnglandEngland: Premier League    
13:30Aston Villa - Wolves 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Championship    
13:30Charlton - QPR 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Preston - Cardiff 1:3 (0:0, 1:3)
13:30Swansea - Luton 0:1 (0:0, 0:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
14:00Zhodino 2 - Vitebsk 2 3:1 (2:1, 1:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
14:00Viborg - Koge 4:2 (2:1, 2:1)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Relegation Group    
14:00Dalum IF - Holbaek 0:2 (0:1, 0:1)
14:00FA 2000 - Naesby 0:2 (0:0, 0:2)
14:00Vejgaard - Hillerod 0:3 (0:1, 0:2)
DenmarkDenmark: Elitedivisionen Women    
14:00Farum BK W - VSK Aarhus W 3:4 (1:4, 2:0)
14:00Fortuna Hjorring W - Brondby W 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Thisted FC W - KoldingQ W 0:2 (0:2, 0:0)
EnglandEngland: Championship    
14:00Barnsley - Millwall 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Derby - Reading 2:1 (2:0, 0:1)
FinlandFinland: Ykkonen    
14:00SJK Akatemia - Ekenas 0:3 (0:2, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
14:00Kiffen - Lahden Reipas CAN.  
14:00Viikingit - PK-35 CAN.  
14:00Viikingit - JaPS 0:2 (0:0, 0:2)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
14:00Ilves 2 - KaaPo CAN.  
14:00SalPa - Atlantis 2:3 (0:0, 2:3)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
14:00VIFK - Hercules 1:2 (1:0, 0:2)
FinlandFinland: Kansallinen Liiga Women    
14:00PK-35 Helsinki W - TPS W 4:0 (2:0, 2:0)
GermanyGermany: 3. Liga    
14:00Duisburg - Hallescher 2:2 (1:2, 1:0)
14:00Jena - Bayern II 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Kaiserslautern - Viktoria Koln 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Mannheim - Preussen Munster 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Munich 1860 - Unterhaching 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Wurzburger Kickers - Hansa Rostock 3:1 (2:0, 1:1)
14:00Zwickau - Braunschweig 3:2 (0:1, 3:1)
SpainSpain: LaLiga    
14:00Ath Bilbao - Mallorca 3:1 (2:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
14:00Gefle - Haninge 1:2 (0:1, 1:1)
14:00IFK Berga - Sandvikens 0:2 (0:0, 0:2)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
14:00Eskilsminne - Skovde AIK 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
14:00Taftea IK - Stode 0:3 (0:2, 0:1)
14:00Umea FC - Friska Viljor 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Ytterhogdals - Bodens POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:00Enskede - Fagersta Sodra POSTP.  
14:00IFK Stocksund - Enkopings SK POSTP.  
14:00Kungsangens - Enkopings SK 1:2 (1:0, 0:2)
14:00Stockholm Internazionale - Hudiksvalls POSTP.  
14:00Stockholm Internazionale - Upsala 1:1 (1:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
14:00Olympic - IFK Malmo POSTP.  
14:00Varbergs GIF - Rosengard POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
14:00Arameisk-Syrianska - Forward 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Atvidabergs - Gute POSTP.  
14:00Huddinge - Forward POSTP.  
14:00Huddinge - Varmbols 2:3 (1:1, 1:2)
14:00IFK Eskilstuna - Assyriska IF POSTP.  
14:00Newroz - Assyriska FF 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Rynninge - Tyreso 1:4 (1:0, 0:4)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
14:00Amal - Tidaholm IFK POSTP.  
14:00Amal - Karlstad II 2:1 (1:1, 1:0)
14:00Vargarda IK - Savedalens POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
14:00Husqvarna - Rappe GOIF POSTP.  
14:00IFK Hassleholm - Dalstorps POSTP.  
14:00Nosaby IF - Hassleholms IF POSTP.  
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
14:00Umea W - Pitea W 2:3 (0:1, 2:2)
SwedenSweden: Elitettan Women    
14:00AIK W - Sandvikens W 5:0 (3:0, 2:0)
14:00Lidkopings FK W - Hammarby W 0:2 (0:1, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
14:00Ekenas - HIFK CAN.  
14:00Plzen B - Slavia Prague B 2:1 (0:1, 2:0)
WorldWorld: Club Friendly Women    
14:00Avaldsnes W - Sandviken W 2:3  
BelarusBelarus: Division 2 - Group A    
14:30Ostrovets - Meliorator Zhitkovichi 1:2 (0:1, 1:1)
MalawiMalawi: Super League    
14:30Big Bullets - Moyale Barracks CAN.  
14:30Chitipa United - Ekwendeni Hammers CAN.  
14:30Karonga United - Mzuni CAN.  
14:30Ntopwa - Civo Utd CAN.  
RomaniaRomania: Liga 1    
14:30Chindia Targoviste - Poli Iasi 0:2 (0:1, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:30IFK Stocksund - Kvarnsvedens 1:1 (0:1, 1:0)
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
14:30Istaravshan - Lokomotiv Pamir 2:0 (0:0, 2:0)
14:30Khatlon - Faizkand 1:1 (0:0, 1:1)
14:30Kuktosh - CSKA Pomir Dushanbe 0:0 (0:0, 0:0)
ArmeniaArmenia: First League    
15:00Ararat-Armenia 2 - Lernayin Artsakh 2:2 (2:0, 0:2)
AustriaAustria: 2. Liga    
15:00FC Juniors - Amstetten 1:3 (1:1, 0:2)
15:00Floridsdorfer AC - Austria Vienna II 1:1 (0:1, 1:0)
15:00Grazer - Dornbirn 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Liefering - Kapfenberg 3:2 (2:2, 1:0)
BelarusBelarus: Division 2 - Group A    
15:00Molodechno - Ivatsevichi 5:0 (1:0, 4:0)
BelarusBelarus: Division 2 - Group B    
15:00BumProm Gomel - SMIavtotrans 5:3 (2:0, 3:3)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
15:00Ceske Budejovice - Mlada Boleslav 0:2 (0:1, 0:1)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
15:00Avarta - Aarhus Fremad 0:2 (0:0, 0:2)
15:00BK Frem - Middelfart 4:2 (3:1, 1:1)
15:00Bronshoj - Jammerbugt 1:3 (0:2, 1:1)
15:00Helsingor - Thisted FC 3:0 (2:0, 1:0)
15:00Vanlose - AB Copenhagen 1:3 (0:2, 1:1)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Relegation Group    
15:00B.93 - Sydvest 3:1 (2:1, 1:0)
15:00Skovshoved - VSK Aarhus 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Slagelse - Ringkobing 1:2 (0:1, 1:1)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
15:00Narva - Levadia 4:4 (3:2, 1:2)
FinlandFinland: Suomen Cup    
15:00Haka - HJK 2:3 (1:2, 1:1)
FinlandFinland: Kansallinen Liiga Women    
15:00HJK W - KuPS W 4:2 (3:1, 1:1)
15:00Honka W - PK-35 Vantaa W 2:1 (0:1, 2:0)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
15:00Atmosfera - Kauno Zalgiris 2 1:0 (0:0, 1:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
15:00Wisla Plock - LKS Lodz 2:0 (2:0, 0:0)
SwedenSweden: Allsvenskan    
15:00Ostersunds - Norrkoping 2:4 (1:1, 1:3)
SwedenSweden: Superettan    
15:00Akropolis - Orgryte 2:0 (2:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
15:00Assyriska IK - Lunds 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Trollhattan - Torns 2:1 (0:0, 2:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
15:00Gottne IF - Bodens 1:0 (0:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
15:00Atvidabergs - Kumla 4:1 (2:0, 2:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
15:00Nordvarmland - Oddevold 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Vanersborgs IF - Savedalens 2:1 (0:0, 2:1)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
15:00Linkopings W - Vaxjo DFF W 3:0 (3:0, 0:0)
15:00Uppsala W - Djurgarden W 3:2 (1:2, 2:0)
SwedenSweden: Elitettan Women    
15:00Kalmar W - Jitex W 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Kvarnsvedens W - Bollstanas W 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Mallbackens W - Alingsas FC W 3:4 (1:0, 2:4)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
15:00Alliance - Coastal Union 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Biashara Mara United - Azam 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Kagera Sugar - Kinondoni MC 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Mbeya City - JKT Tanzania 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Mwadui - Mtibwa Sugar 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Ruvu Shooting - Namungo 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Singida United - Lipuli 2:3 (2:2, 0:1)
15:00Young Africans - Ndanda 3:2 (2:2, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
15:00Asker - Fredrikstad 0:5 (0:1, 0:4)
WorldWorld: Club Friendly Women    
15:00Grimstad W - Klepp W 0:2  
PolandPoland: Division 1    
15:10Ol. Grudziadz - Tychy 2:4 (0:1, 2:3)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
15:15Zalaegerszegi - MOL Fehervar 1:1 (0:1, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
15:30FC Minsk - Shakhtyor Soligorsk 1:1 (0:0, 1:1)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
15:30Vitosha Bistritsa - Tsarsko Selo 0:1 (0:0, 0:1)
BurundiBurundi: National League B    
15:30Buhumuza - Garage Express 1:0  
15:30Delta Star - Unite Muyinga 2:1  
15:30Flambeau de l'Est - Moso Sugar 0:0  
15:30Les Elephants - Volontaires 4:1  
15:30Muzinga - Telaviv 5:1  
15:30Royal de Muramvya - Lumiere 2:0  
GermanyGermany: Bundesliga    
15:30Augsburg - RB Leipzig 1:2 (0:1, 1:1)
15:30Bayer Leverkusen - Mainz 1:0 (1:0, 0:0)
15:30B. Monchengladbach - Hertha Berlin 2:1 (1:0, 1:1)
15:30Dortmund - Hoffenheim 0:4 (0:2, 0:2)
15:30Eintracht Frankfurt - Paderborn 3:2 (2:0, 1:2)
15:30Freiburg - Schalke 4:0 (2:0, 2:0)
15:30Union Berlin - Dusseldorf 3:0 (1:0, 2:0)
15:30Werder Bremen - FC Koln 6:1 (3:0, 3:1)
15:30Wolfsburg - Bayern Munich 0:4 (0:2, 0:2)
IcelandIceland: Division 2    
15:30Fjardabyggd - IR Reykjavik 4:1 (4:0, 0:1)
RussiaRussia: Premier League    
15:30Spartak Moscow - Ufa 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
15:30Unia Kalety - Zyglin 3:1 (2:0, 1:1)
ArmeniaArmenia: First League    
16:00Alashkert 2 - Dilijan 1:1 (0:0, 1:1)
16:00BKMA - Urartu 2 1:0 (1:0, 0:0)
BelarusBelarus: Division 2 - Group A    
16:00Baranovici - Pershiy Region 5:0 (0:0, 5:0)
16:00Stanles Pinsk - Brest Malorita 4:1 (3:1, 1:0)
BelarusBelarus: Division 2 - Group B    
16:00Zhlobin - Osipovichi 0:5 (0:1, 0:4)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
16:00Rukh Brest 2 - Belshina 2 2:1 (1:0, 1:1)
DenmarkDenmark: 1st Division    
16:00Skive IK - Naestved 2:0 (0:0, 2:0)
EnglandEngland: Championship    
16:00Birmingham - Hull 3:3 (0:2, 3:1)
16:00Leeds - Fulham 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Stoke - Middlesbrough 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Wigan - Blackburn 2:0 (0:0, 2:0)
Faroe IslandsFaroe Islands: Faroe Islands Cup    
16:00FC Suduroy - Royn Hvalba 9:1 (4:1, 5:0)
16:00Midvagur - Undri 2:6 (2:4, 0:2)
FinlandFinland: Ykkonen    
16:00AC Kajaani - Jaro 2:2 (1:1, 1:1)
16:00AC Oulu - Gnistan 2:0 (1:0, 1:0)
16:00KPV Kokkola - KTP 1:1 (1:1, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
16:00HJS Akatemia - Jazz Pori 2:2 (1:2, 1:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
16:00JIPPO - KuFu-98 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Rovaniemi 2 - Kiisto 3:2 (1:0, 2:2)
16:00Vaajakoski - JBK 3:1 (2:0, 1:1)
IcelandIceland: Division 2    
16:00Fjallabyggd - Vidir 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Selfoss - Njardvik 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Throttur Vogar - Kari 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Volsungur - Haukar 2:4 (2:1, 0:3)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
16:00FK Minija - Siauliai FA 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Zalgiris 2 - Dziugas Telsiai 0:3 (0:2, 0:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
16:00Bryne - Asker CAN.  
PolandPoland: Division 2    
16:00Elblag - Blekitni Stargard 0:3 (0:2, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
16:00Karlslunds - Orebro Syr. 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Karlstad - Vasalunds 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Nykopings - Sylvia 1:3 (1:2, 0:1)
16:00Taby - Frej 1:0 (0:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
16:00Landskrona - Varnamo 1:4 (0:0, 1:4)
16:00Utsiktens - Oskarshamns 2:2 (0:0, 2:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
16:00Gottne IF - Friska Viljor POSTP.  
16:00Umea FC - Skelleftea POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
16:00Fagersta Sodra - Osteraker IFK 0:4 (0:1, 0:3)
16:00Fanna - Hudiksvalls 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Kungsangens - Karlbergs POSTP.  
16:00Osteraker IFK - Upsala POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
16:00Angelholms - Bunkeflo IF 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Angelholms - Ullareds IK POSTP.  
16:00Assyriska BK - Eslovs POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
16:00Arameisk-Syrianska - Assyriska FF POSTP.  
16:00Newroz - Kumla POSTP.  
16:00Rynninge - Varmbols POSTP.  
16:00Trosa-Vagnharads - Tyreso POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
16:00Gauthiod - Vanersborgs FK POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
16:00Asarums - IFK Karlshamn POSTP.  
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
16:00Orebro W - Eskilstuna United W 3:3 (1:1, 2:2)
UkraineUkraine: Premier League    
16:00Karpaty - Lviv 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Kolos Kovalivka - Oleksandriya 2:1 (2:0, 0:1)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
16:00AGMK - Mashal Muborak 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Metallurg Bekabad - Navbahor Namangan 1:3 (1:2, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
16:00Moss - Baerum Sportsklubb 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Sogndal - Oygarden 1:3  
RussiaRussia: Premier League    
16:30Rubin Kazan - Lokomotiv Moscow 0:2 (0:2, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
16:30Lidingo IFK - Kvarnsvedens POSTP.  
16:30Lidingo IFK - Skiljebo 4:2 (3:1, 1:1)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
16:30Ankaraspor - Erzurum BB 1:3 (1:2, 0:1)
16:30Eskisehirspor - Altay 2:2 (0:0, 2:2)
AlbaniaAlbania: Superliga    
17:00Flamurtari - Luftetari Gjirokastra 6:1 (2:0, 4:1)
17:00Partizani - Laci 1:0 (1:0, 0:0)
AlbaniaAlbania: First Division    
17:00Burreli - Egnatia Rrogozhine 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Cerrik - Iliria Kruja 4:0 (1:0, 3:0)
17:00Dinamo Tirana - Terbuni 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Elbasani - Shenkolli 5:0 (3:0, 2:0)
17:00Oriku - Devolli 1:0 (1:0, 0:0)
ArmeniaArmenia: Premier League    
17:00Ararat Yerevan - Shirak Gyumri 1:4 (1:1, 0:3)
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
17:00Austria Vienna - St. Polten 2:5 (2:2, 0:3)
17:00Mattersburg - Admira 1:2 (1:0, 0:2)
17:00Tirol - Altach 0:1 (0:1, 0:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
17:00Naftan - Mikashevichi 3:0 (1:0, 2:0)
BelarusBelarus: Division 2 - Group B    
17:00Petrikov - Energetik-BGATU 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
17:00Dukla Prague - Chrudim 3:0 (2:0, 1:0)
17:00Sokolov - Varnsdorf 1:0 (1:0, 0:0)
FinlandFinland: Kansallinen Liiga Women    
17:00Jypk W - Aland Utd W 2:6 (0:3, 2:3)
PolandPoland: Division 2    
17:00Pogon Siedlce - Elana Torun 3:1 (0:0, 3:1)
17:00S. Rzeszow - Pruszkow 1:2 (0:0, 1:2)
17:00S. Wola - Garbarnia 0:2 (0:2, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
17:00Pohronie - Z. Moravce-Vrable 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Sered - Nitra 1:0 (0:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
17:00Banska Bystrica - Skalica 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Dubnica - Poprad 2:1 (0:1, 2:0)
SpainSpain: LaLiga    
17:00Celta Vigo - Barcelona 2:2 (0:1, 2:1)
SpainSpain: LaLiga2    
17:00Dep. La Coruna - Ponferradina 2:1 (0:0, 2:1)
WorldWorld: Club Friendly    
17:00CSKA 1948 Sofia - Strumska Slava 5:0 (4:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie A    
17:15Brescia - Genoa 2:2 (2:1, 0:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
17:30Neman - Dynamo Brest 1:0 (1:0, 0:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
17:30Chimik Svetlogorsk - Oshmyany 1:4 (0:2, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
17:30Bohemians 1905 - Slovacko 2:1 (0:1, 2:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
17:30Lahden Reipas - EPS 0:1 (0:0, 0:1)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
17:30Debrecen - Paks 1:1 (0:1, 1:0)
17:30DVTK - Kisvarda 0:2 (0:2, 0:0)
17:30Ujpest - Kaposvar 5:0 (3:0, 2:0)
ItalyItaly: Serie C - Play Out    
17:30ArzignanoChiampo - Imolese 1:2 (0:2, 1:0)
17:30Pianese - Pergolettese 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
17:30Legia - Piast Gliwice 1:1 (0:0, 1:1)
PolandPoland: Division 2    
17:30Skra - Gryf Wejherowo 7:0 (2:0, 5:0)
SwedenSweden: Superettan    
17:30Halmstad - Jonkopings 3:0 (0:0, 3:0)
17:30Osters - Vasteras SK 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Sundsvall - Dalkurd 1:1 (1:1, 0:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
17:30Fenerbahce - Yeni Malatyaspor 3:2 (0:0, 3:2)
WorldWorld: Club Friendly    
17:30Hebar - Lok. Sofia 2:1 (1:1, 1:0)
PolandPoland: Division 1    
17:40Stal Mielec - Radomiak Radom 2:0 (2:0, 0:0)
PolandPoland: Division 2    
17:40Leczna - Bytovia Bytow 2:0 (1:0, 1:0)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
17:45Slavia Sofia - CSKA Sofia 0:0 (0:0, 0:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
18:00Sputnik - Volna Pinsk 3:1 (1:0, 2:1)
DenmarkDenmark: Superliga    
18:00Sonderjyske - Silkeborg 1:0 (0:0, 1:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Paide - Legion 2:0 (1:0, 1:0)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
18:00Parnu JK Vaprus - Tammeka U21 3:0 (2:0, 1:0)
IcelandIceland: Division 2    
18:00Kordrengir - Dalvik/Reynir 3:0 (1:0, 2:0)
ItalyItaly: Serie C - Play Out    
18:00Rende - Picerno 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Eliteserien    
18:00Start - Odd 0:5 (0:2, 0:3)
RussiaRussia: Premier League    
18:00Dynamo Moscow - CSKA Moscow 0:0 (0:0, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
18:00Michalovce - Trnava 2:2 (0:2, 2:0)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
18:00Tabor Sezana - Bravo 0:0 (0:0, 0:0)
GreeceGreece: Super League    
18:15Panionios - Xanthi FC 2:1 (1:0, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
18:15Luzern - Servette 2:2 (0:2, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
18:15Lausanne Ouchy - Schaffhausen 1:1 (1:0, 0:1)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
18:30FC Gomel - Smorgon 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: FA Cup    
18:30Norwich - Manchester Utd 1:2 ET (0:0, 1:1, 0:1)
ItalyItaly: Serie C - Play Out    
18:30Fano - Ravenna 2:0 (0:0, 2:0)
UkraineUkraine: Premier League    
18:30Shakhtar Donetsk - FK Zorya Luhansk 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: NWSL Challenge Cup Women    
18:30North Carolina Courage W - Portland Thorns W 2:1 (0:0, 2:1)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
18:45Hapoel Hadera - H. Raanana 2:2 (2:1, 0:1)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
19:00Forge - Atl. Ottawa CAN.  
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
19:00Klubi 04 - TPV 0:0 (0:0, 0:0)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga    
19:00Dila Gori - Samtredia 1:1 (1:1, 0:0)
ItalyItaly: Serie C - Play Out    
19:00Bisceglie - Sicula Leonzio 0:1 (0:1, 0:0)
RomaniaRomania: Liga 1    
19:00Sepsi Sf. Gheorghe - Viitorul Constanta 3:3 (1:2, 2:1)
RussiaRussia: Premier League    
19:00FK Rostov - Arsenal Tula 2:1 (2:0, 0:1)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
19:00Rosengard W - Vittsjo W 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
19:00Adana Demirspor - Giresunspor 4:2 (2:0, 2:2)
19:00Menemenspor - Boluspor 1:1 (0:0, 1:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
19:30BATE - Din. Minsk 0:2 (0:0, 0:2)
ItalyItaly: Serie A    
19:30Cagliari - Torino 4:2 (2:0, 2:2)
SpainSpain: LaLiga    
19:30Osasuna - Leganes 2:1 (1:0, 1:1)
SpainSpain: LaLiga2    
19:30Cadiz CF - Tenerife 0:2 (0:1, 0:1)
19:30Las Palmas - Elche 1:1 (1:1, 0:0)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
19:45Maccabi Haifa - H. Beer Sheva 2:1 (1:0, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
20:00Americano FC - America RJ 0:2 (0:0, 0:2)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
20:00Ludogorets - Lok. Plovdiv 6:1 (4:0, 2:1)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
20:00D. Zagreb - Osijek 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
20:00Liberec - Ostrava 2:1 (0:0, 2:1)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
20:00Ferencvaros - Mezokovesd-Zsory 1:0 (1:0, 0:0)
20:00Puskas Academy - Honved 2:1 (1:1, 1:0)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
20:00Maccabi Tel Aviv - Hapoel Tel Aviv 3:0 (0:0, 3:0)
ItalyItaly: Serie C - Play Out    
20:00Olbia - Giana Erminio 1:0 (0:0, 1:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
20:00Gornik Z. - Wisla 0:1 (0:0, 0:1)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
20:00Senica - Trencin 1:3 (0:3, 1:0)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
20:00Aluminij - Celje 0:2 (0:2, 0:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
20:00Goztepe - Alanyaspor 3:3 (1:2, 2:1)
20:00Trabzonspor - Ankaragucu 1:1 (1:0, 0:1)
USAUSA: USL League Two    
20:00Calgary-Foothills - Portland U23 CAN.  
AustriaAustria: 2. Liga    
20:25Lafnitz - Wacker Innsbruck 1:1 (0:1, 1:0)
GreeceGreece: Super League    
20:30OFI Crete - Panathinaikos 0:0 (0:0, 0:0)
NorwayNorway: Eliteserien    
20:30Valerenga - Viking 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: Polish Cup Women    
20:30Czarni Sosnowiec W - Leczna W 0:1 (0:0, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
20:30Young Boys - Xamax 6:0 (4:0, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
20:30Vaduz - Kriens 4:2 (0:0, 4:2)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie C    
20:45Ternana - Juventus U23 1:2 (1:2, 0:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
21:00HFX Wanderers - Cavalry CAN.  
TunisiaTunisia: Ligue 2    
21:00Sidi Bouzid - Olympique Beja CAN.  
ItalyItaly: Serie A    
21:45Lazio - Fiorentina 2:1 (0:1, 2:0)
SpainSpain: LaLiga2    
21:45Racing Santander - Albacete 1:2 (1:0, 0:2)
SpainSpain: LaLiga    
22:00Atl. Madrid - Alaves 2:1 (0:0, 2:1)
USAUSA: USL League Two    
22:00Black Rock - Seacoast Utd Phantoms CAN.  
22:00Treasure Coast - Tampa Bay U23 CAN.  
28.06.2020
00:00AC Connecticut - Boston Bolts CAN.  
00:00St. Louis Lions - Chicago United CAN.  
USAUSA: USL Championship    
28.06.2020
01:00Charleston - Charlotte Independ. CAN.  
01:00Louisville City - Philadelphia Union 2 CAN.  
01:00North Carolina - Loudoun CAN.  
USAUSA: USL League Two    
28.06.2020
01:00Flint City - Louisville City U23 CAN.  
01:00Lehigh Valley - Ocean City CAN.  
01:00Lionsbridge - North Carolina Fusion U23 CAN.  
01:00Ocean City - Lehigh Valley CAN.  
01:00The Villages - Miami City CAN.  
01:00Tobacco Road - North Carolina FC U23 CAN.  
01:30Bantams - Asheville City CAN.  
01:30East Atlanta - Peachtree City MOBA CAN.  
01:30Peachtree City MOBA - East Atlanta CAN.  
01:30Southern Soccer Academy - Charlotte Independ. 2 CAN.  
USAUSA: USL League One    
28.06.2020
02:00Forward Madison - Fort Lauderdale CAN.  
USAUSA: USL League Two    
28.06.2020
02:00Cedar - Westchester CAN.  
02:00Euro New York - Long Island CAN.  
02:00Green Bay Voyageurs - Thunder Bay Chill CAN.  
USAUSA: NWSL Women    
28.06.2020
02:00Chicago W - North Carolina Courage W CAN.  
USAUSA: USL Championship    
28.06.2020
02:30Austin Bold - Colorado Springs CAN.  
02:30Rio Grande - Las Vegas Lights CAN.  
USAUSA: USL League One    
28.06.2020
02:30North Texas - Greenville CAN.  
USAUSA: USL League Two    
28.06.2020
02:30Menace - Kaw Valley CAN.  
USAUSA: NWSL Women    
28.06.2020
02:30Reign W - Sky Blue W CAN.  
USAUSA: USL Championship    
28.06.2020
03:30El Paso - Tacoma Defiance CAN.  
04:00Real Monarchs - Oklahoma City Energy CAN.  
USAUSA: NWSL Challenge Cup Women    
28.06.2020
04:00Chicago W - Washington Spirit W 1:2 (0:1, 1:1)
04:00Chicago W - Orlando Pride W CAN.  
USAUSA: USL League One    
28.06.2020
04:30Tucson - Chattanooga Red Wolves CAN.