Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
USAUSA: USL League Two    
00:00Florida Elite - Miami City CAN.  
USAUSA: USL League One    
00:30Richmond Kickers - Greenville CAN.  
USAUSA: USL Championship    
01:00Charleston - Sporting Kansas City 2 CAN.  
01:00North Carolina - Saint Louis FC CAN.  
01:00Philadelphia Union 2 - Charlotte Independ. CAN.  
USAUSA: USL League Two    
01:00Black Rock - Boston Bolts CAN.  
01:00Evergreen - Reading CAN.  
01:00North Carolina Fusion U23 - Virginia Beach CAN.  
01:00Ocean City - Philadelphia Lone Star CAN.  
01:00The Villages - Sarasota CAN.  
01:00Thunder Bay Chill - Peoria CAN.  
01:00Tobacco Road - West Virginia CAN.  
01:00Tri-Cities - Wake FC CAN.  
USAUSA: NWSL Women    
01:00Washington Spirit W - Portland Thorns W CAN.  
USAUSA: USL Championship    
01:30Birmingham - Hartford Athletic CAN.  
USAUSA: USL League Two    
01:30New York U23 - Long Island CAN.  
01:30Peachtree City MOBA - Dalton CAN.  
01:30Southern Soccer Academy - Asheville City CAN.  
01:30Westchester - Manhattan CAN.  
USAUSA: USL Championship    
02:00Colorado Springs - San Diego Loyal CAN.  
USAUSA: USL League One    
02:00Forward Madison - Toronto FC II CAN.  
USAUSA: USL League Two    
02:00AHFC Royals - Houston FC CAN.  
02:00Green Bay Voyageurs - Kaw Valley CAN.  
USAUSA: USL Championship    
02:30Austin Bold - El Paso CAN.  
02:30Memphis - New York Red Bulls 2 CAN.  
USAUSA: USL League Two    
02:30Brazos Valley Cavalry - Corpus Christi FC CAN.  
USAUSA: USL Championship    
04:00Tacoma Defiance - Rio Grande CAN.  
04:30Las Vegas Lights - Oklahoma City Energy CAN.  
04:30Reno - New Mexico CAN.  
05:00Sacramento Republic - San Antonio CAN.  
AustraliaAustralia: NPL NSW    
06:00Druitt Town Rangers - Marconi Stallions CAN.  
AustraliaAustralia: NPL ACT    
07:00Tuggeranong Utd - Monaro Panthers CAN.  
AustraliaAustralia: NPL NSW    
07:00Manly Utd - Sydney FC U21 CAN.  
07:00Wollongong Wolves - Sydney Utd CAN.  
08:30Rockdale City Suns - Sydney Olympic CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
09:00Heidelberg Utd - Dandenong City CAN.  
TaiwanTaiwan: Premier League    
10:00Hang Yuen - Taichung 0:1 (0:1, 0:0)
10:00NTUS - Ming Chuan University 6:0 (3:0, 3:0)
10:00Taipei Tatung - Red Lions 0:2 (0:1, 0:1)
10:00Taipower - Taiwan Steel 3:2 (2:2, 1:0)
AustriaAustria: 2. Liga    
10:30Vorwarts Steyr - Amstetten 2:0 (0:0, 2:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
10:30Badak Lampung - Perserang Serang CAN.  
10:30Muba United - Sriwijaya CAN.  
10:30Persekat Tegal - PSIM Yogyakarta CAN.  
10:30PSKC Cimahi - Cilegon United CAN.  
10:30PSMS Medan - PSPS Riau CAN.  
10:30Tiga Naga - Semen Padang CAN.  
South KoreaSouth Korea: K League 1    
11:00Incheon - Busan 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Jeonbuk - Gwangju FC 1:0 (0:0, 1:0)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
11:00Gyeongnam - Bucheon FC 1995 1:1 (1:0, 0:1)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
12:00Levadia U21 - Parnu JK Vaprus 2:1 (1:0, 1:1)
12:00Nomme Utd - JK Jarve 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Parnu - Maardu 0:1 (0:0, 0:1)
12:00Tammeka U21 - Vandra Vaprus 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Division 2    
12:00Pruszkow - Skra 2:1 (0:1, 2:0)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:00Suwon City - Anyang 3:2 (3:1, 0:1)
South KoreaSouth Korea: K3 League    
12:00Gangneung - Gyeongju Citizen 2:0 (2:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
12:00Orebro Syr. - IFK Lulea 2:1 (1:1, 1:0)
SwedenSweden: Elitettan Women    
12:00Alvsjo W - Sunnana W 3:1 (2:0, 1:1)
PolandPoland: Ekstraklasa    
12:30Pogon Szczecin - Lechia Gdansk 0:1 (0:1, 0:0)
PolandPoland: Division 1    
12:40Tychy - Podbeskidzie 1:1 (1:0, 0:1)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
13:00Qarabag - Gabala CAN.  
13:00Sabah Baku - Keshla CAN.  
13:00Sumqayit - Sabail CAN.  
13:00Zira - Neftci Baku CAN.  
BurundiBurundi: National League B    
13:00Unite Muyinga - Moso Sugar 1:1  
DenmarkDenmark: 1st Division    
13:00Nykobing - Naestved 2:1 (2:0, 0:1)
EnglandEngland: Championship    
13:00Cardiff - Leeds 2:0 (1:0, 1:0)
GermanyGermany: 3. Liga    
13:00Meppen - Unterhaching 3:0 (1:0, 2:0)
GermanyGermany: Bundesliga Women    
13:00Bayern Munich W - Wolfsburg W 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Freiburg W - SGS Essen W 1:2 (0:1, 1:1)
13:00Hoffenheim W - Frankfurt W 4:0 (2:0, 2:0)
LithuaniaLithuania: Lithuanian Cup    
13:00Tera Vilnius - Atmosfera 2:4 (0:2, 2:2)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
13:00Daegu - Suwon Bluewings 3:1 (0:1, 3:0)
WorldWorld: Club Friendly Women    
13:00Uppsala W - Eskilstuna United W 1:3 (1:2, 0:1)
PolandPoland: Division 2    
13:05R. Rzeszow - S. Rzeszow 0:0 (0:0, 0:0)
BangladeshBangladesh: Premier League    
13:30Bashundara Kings - Brothers U. CAN.  
13:30Rahmatgonj MFS - Abahani Limited CAN.  
RomaniaRomania: Liga 1    
13:30FC Voluntari - Poli Iasi 1:0 (1:0, 0:0)
DenmarkDenmark: Superliga    
14:00Silkeborg - Sonderjyske 1:2 (1:0, 0:2)
DenmarkDenmark: Elitedivisionen Women    
14:00BSF W - Vildbjerg W 1:2 (1:1, 0:1)
GermanyGermany: 3. Liga    
14:00Munich 1860 - Hallescher 2:1 (1:1, 1:0)
RussiaRussia: Premier League    
14:00Ufa - Tambov 2:1 (1:0, 1:1)
SpainSpain: LaLiga    
14:00Celta Vigo - Alaves 6:0 (4:0, 2:0)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
14:00Frej - Gefle 1:1 (0:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
14:00Eskilsminne - Trollhattan 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Lunds - Linkoping City 3:1 (2:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:00Enskede - Kungsangens POSTP.  
14:00Hudiksvalls - Osteraker IFK POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
14:00IFK Malmo - Halmia POSTP.  
SwedenSweden: Elitettan Women    
14:00Sandvikens W - Lidkopings FK W 1:2 (1:0, 0:2)
TunisiaTunisia: Ligue 2    
14:00AS Marsa - Kasserine CAN.  
14:00ES Djerba - Oued Ellil CAN.  
14:00Hamam-Sousse - Gafsa CAN.  
14:00Menzel Bourguiba - Sbikha CAN.  
14:00Menzel Bouzelfa - SS Sfaxien CAN.  
14:00Msaken - Sporting Ben Arous CAN.  
14:00Rades - Olympique Beja CAN.  
14:00Rejiche - Jendouba Sport CAN.  
14:00Sfax Railways - Ariana CAN.  
14:00Sidi Bouzid - CO Medenine CAN.  
14:00Stade Gabesien - AS Djerba CAN.  
14:00Zarzis - Gabes CAN.  
MalawiMalawi: Super League    
14:30Chitipa United - TN Stars CAN.  
14:30Red Lions - Ntopwa CAN.  
14:30Silver - Big Bullets CAN.  
SwedenSweden: Allsvenskan    
14:30Falkenbergs - Kalmar 0:2 (0:0, 0:2)
14:30Malmo FF - Varbergs 2:2 (1:1, 1:1)
14:30Norrkoping - Djurgarden 3:0 (2:0, 1:0)
SwedenSweden: Superettan    
14:30Norrby - GAIS 3:0 (0:0, 3:0)
14:30Umea FC - Akropolis 1:1 (0:0, 1:1)
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
14:30CSKA Pomir Dushanbe - Khatlon 2:1 (2:1, 0:0)
14:30Dushanbe 83 - Kuktosh 2:1 (0:1, 2:0)
14:30Lokomotiv Pamir - Regar-TadAZ 1:2 (0:2, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
15:00Belshina - BATE 0:2 (0:1, 0:1)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
15:00Oshmyany - Mikashevichi 1:1 (1:1, 0:0)
BurundiBurundi: National League B    
15:00Flambeau de l'Est - Royal de Muramvya 1:2  
15:00Garage Express - Delta Star 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Lumiere - Buhumuza 2:0 (2:0, 0:0)
15:00Messager Rumonge - Les Elephants 1:1  
15:00Muzinga - New Oil 4:3  
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
15:00Slovacko - Bohemians 1905 1:2 (1:1, 0:1)
DenmarkDenmark: 1st Division    
15:00Vejle - Hvidovre IF 5:3 (2:3, 3:0)
EnglandEngland: Premier League    
15:00Newcastle - Sheffield Utd 3:0 (0:0, 3:0)
GermanyGermany: Bundesliga Women    
15:00Bayer Leverkusen W - Koln W 3:1 (2:1, 1:0)
15:00Duisburg W - Potsdam W 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Sand W - Jena W 4:2 (2:2, 2:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
15:00Cracovia - Jagiellonia 1:2 (0:1, 1:1)
PolandPoland: Division 1    
15:00GKS Belchatow - Stal Mielec 2:1 (1:1, 1:0)
PolandPoland: Division 2    
15:00Gryf Wejherowo - Leczna 1:2 (0:1, 1:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
15:00Motala - Utsiktens 1:3 (0:1, 1:2)
15:00Skovde AIK - Landskrona 2:3 (2:0, 0:3)
15:00Tvaakers - Assyriska IK 1:3 (1:1, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
15:00Pitea - IFK Ostersund POSTP.  
SwedenSweden: Elitettan Women    
15:00Alingsas FC W - AIK W 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Jitex W - Kvarnsvedens W 3:2 (2:1, 1:1)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
15:00Young Africans - Azam 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Division 1    
15:10Stomil Olsztyn - Suwalki 1:0 (1:0, 0:0)
ArmeniaArmenia: First League    
15:30Van - West Armenia 4:0 (2:0, 2:0)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
15:30Ludogorets - Beroe 2:1 (0:1, 2:0)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
15:30Aue - Hannover 2:1 (1:0, 1:1)
15:30Bochum - Greuther Furth 2:2 (1:1, 1:1)
15:30Darmstadt - Wehen 3:1 (0:1, 3:0)
15:30Heidenheim - Hamburger SV 2:1 (0:0, 2:1)
15:30Karlsruher - Arminia Bielefeld 3:3 (1:3, 2:0)
15:30Nurnberg - Stuttgart 0:6 (0:3, 0:3)
15:30Sandhausen - SG Dynamo Dresden 0:1 (0:0, 0:1)
15:30St. Pauli - Regensburg 1:1 (1:1, 0:0)
15:30VfL Osnabruck - Holstein Kiel 4:1 (2:0, 2:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:30Vasalunds - Nykopings 7:1 (4:0, 3:1)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
16:00FC Slonim - FC Gomel 0:3 (0:1, 0:2)
BelarusBelarus: Division 2 - Group B    
16:00Energetik-BGATU - Dnepr Rogachev 1:3 (1:0, 0:3)
DenmarkDenmark: Superliga    
16:00Esbjerg - Hobro 1:3 (1:0, 0:3)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
16:00IF Fuglafjordur - B36 Torshavn 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Klaksvik - Skala Itrottarfelag 3:0 (2:0, 1:0)
16:00TB Tvoroyri - AB Argir 1:1 (1:1, 0:0)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
16:00FK Panevezys 2 - Kauno Zalgiris 2 3:2 (1:2, 2:0)
16:00Vilniaus Vytis - Zalgiris 2 4:1 (2:0, 2:1)
MoldovaMoldova: Moldovan Cup    
16:00Sf.Gheorghe - Speranta Nisporeni 5:2 (1:1, 4:1)
PolandPoland: Division 2    
16:00Blekitni Stargard - Pogon Siedlce 2:3 (1:2, 1:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
16:00Din. Bucuresti - Sepsi Sf. Gheorghe 1:3 (0:1, 1:2)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
16:00Triglav - Aluminij 1:4 (0:1, 1:3)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
16:00Torns - Qviding 3:0 (2:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
16:00IFK Umea - Timra CAN.  
16:00Stode - Umea FC POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
16:00Fagersta Sodra - Upsala POSTP.  
16:00Kvarnsvedens - Fanna POSTP.  
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
16:00Eslovs - Onsala POSTP.  
16:00Ullareds IK - Prespa Birlik POSTP.  
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
16:00Luzern - Basel 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Servette - Lugano 1:1 (0:1, 1:0)
UkraineUkraine: Premier League    
16:00Karpaty - Olimpik Donetsk 0:3 AWA.  
UzbekistanUzbekistan: Super League    
16:00Andijan - Metallurg Bekabad 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Mashal Muborak - Nasaf Qarshi 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: Premier League    
16:30Lokomotiv Moscow - Orenburg 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
16:30Gute - Assyriska IF POSTP.  
TurkeyTurkey: 1. Lig    
16:30Umraniyespor - Karagumruk 1:1 (1:1, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
16:30Tromso - Stjordals Blink 2:0 (0:0, 2:0)
AlbaniaAlbania: First Division    
17:00Devolli - Elbasani 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Iliria Kruja - Oriku 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Shenkolli - Cerrik 0:3 (0:1, 0:2)
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
17:00Rapid Vienna - Hartberg 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Salzburg - Wolfsberger AC 2:2 (1:0, 1:2)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
17:00Vitebsk - FC Minsk 1:0 (1:0, 0:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
17:00Orsha - Krumkachy 0:4 (0:3, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
17:00Mlada Boleslav - Ceske Budejovice 2:1 (0:1, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
17:00Brno - Chrudim 3:2 (2:1, 1:1)
17:00Prostejov - Dukla Prague 2:3 (2:2, 0:1)
17:00Sokolov - Jihlava 1:3 (0:1, 1:2)
17:00Vlasim - Varnsdorf 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Vysehrad - Zizkov 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: 3. Liga    
17:00Zwickau - Ingolstadt 0:3 (0:2, 0:1)
KosovoKosovo: Superliga    
17:00FC Ballkani - Trepca 89 3:1 (1:1, 2:0)
17:00Feronikeli - KF Llapi 2:1 (1:1, 1:0)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
17:00Spartaks - Riga FC 2:1 (1:0, 1:1)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
17:00FK Panevezys - Zalgiris CAN.  
PolandPoland: Division 2    
17:00Elana Torun - Polkowice 1:4 (1:2, 0:2)
17:00GKS Katowice - Garbarnia 2:0 (0:0, 2:0)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
17:00Sered - Pohronie 2:2 (0:2, 2:0)
SpainSpain: LaLiga2    
17:00Mirandes - Ponferradina 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Racing Santander - Tenerife 1:2 (0:1, 1:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
17:00Sandvikens - Karlstad 3:1 (0:0, 3:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
17:00Varnamo - Lindome 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
17:00Assyriska FF - Huddinge POSTP.  
17:00Kumla - Arameisk-Syrianska POSTP.  
EnglandEngland: Premier League    
17:15Aston Villa - Chelsea 1:2 (1:0, 0:2)
ArmeniaArmenia: Premier League    
17:30Ararat Yerevan - Alashkert 1:3 (1:2, 0:1)
PolandPoland: Ekstraklasa    
17:30Legia - Slask Wroclaw 2:0 (1:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
17:30Cadca - Kovacova CAN.  
17:30Jednota Banova - Novohrad Lucenec CAN.  
17:30Kalinovo - Filakovo CAN.  
17:30L. Hradok - Oravske Vesele CAN.  
17:30Namestovo - Lip. Stiavnica CAN.  
17:30Rakytovce - MSK Martin CAN.  
17:30Rimavska Sobota - Krasno CAN.  
17:30Zvolen - Zarnovica CAN.  
SwedenSweden: Allsvenskan    
17:30Hammarby - AIK 0:2 (0:0, 0:2)
17:30Orebro - Ostersunds 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Superettan    
17:30Vasteras SK - Degerfors 2:2 (1:2, 1:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
17:30Kasimpasa - Fenerbahce 2:0 (0:0, 2:0)
PolandPoland: Division 1    
17:40Warta Poznan - Sandecja Nowy S. 2:0 (0:0, 2:0)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
18:00Arda - Dunav Ruse 0:2 (0:2, 0:0)
DenmarkDenmark: Superliga    
18:00Brondby - FC Copenhagen 1:1 (0:0, 1:1)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
18:00Streymur - Vikingur 0:2 (0:0, 0:2)
ItalyItaly: Serie B    
18:00Cremonese - Benevento 0:1 (0:0, 0:1)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
18:00Grbalj - Rudar 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Sutjeska - Zeta 0:0 (0:0, 0:0)
NorwayNorway: Eliteserien    
18:00Bodo/Glimt - Haugesund 6:1 (3:0, 3:1)
18:00Kristiansund - Aalesund 7:2 (3:2, 4:0)
18:00Sandefjord - Start 2:2 (1:2, 1:0)
18:00Stromsgodset - Odd 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Valerenga - Stabaek 2:2 (1:2, 1:0)
PolandPoland: Division 2    
18:00Bytovia Bytow - Elblag 1:0 (0:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
18:00Michalovce - Ruzomberok 1:1 (0:0, 1:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
18:00Domzale - O. Ljubljana 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
18:00Team TG FF - IFK Berga 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
18:00Karlstad II - Nordvarmland POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
18:00Grorud - Strommen 0:2 (0:1, 0:1)
GreeceGreece: Super League    
18:15Asteras Tripolis - Atromitos 1:1 (1:1, 0:0)
18:30Xanthi FC - Panetolikos 1:1 (0:0, 1:1)
UkraineUkraine: Premier League    
18:30Desna - FK Zorya Luhansk 1:2 (0:1, 1:1)
IcelandIceland: Pepsideild    
18:45Fjolnir - Stjarnan 1:4 (1:1, 0:3)
IsraelIsrael: Leumit League    
18:45Hapoel Petah Tikva - Nof Hagalil 1:2 (0:1, 1:1)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
18:55Slaven Belupo - Rijeka 1:0 (1:0, 0:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
19:00Shakhtyor Soligorsk - Rukh Brest 1:1 (0:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
19:00Plzen - Jablonec 2:0 (1:0, 1:0)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
19:00Kaposvar - Kisvarda 1:2 (1:2, 0:0)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
19:00FK Liepaja - Metta/LU 3:0 (1:0, 2:0)
RomaniaRomania: Liga 1    
19:00FCSB - Gaz Metan Medias 2:2 (1:0, 1:2)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
19:00Sylvia - Karlslunds 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
19:00Altay - Akhisarspor 3:1 (2:1, 1:0)
19:00Boluspor - Altinordu 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
19:00Dayton - Ann Arbor CAN.  
PolandPoland: Division 2    
19:10Widzew Lodz - Lech Poznan 2 3:2 (1:2, 2:0)
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
19:30Sturm Graz - LASK 0:2 (0:1, 0:1)
ItalyItaly: Serie A    
19:30Atalanta - Sassuolo 4:1 (3:0, 1:1)
SpainSpain: LaLiga    
19:30Valencia - Osasuna 2:0 (2:0, 0:0)
SpainSpain: LaLiga2    
19:30Albacete - Huesca 2:2 (1:0, 1:2)
19:30Cadiz CF - Alcorcon 1:1 (0:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
19:30Dalstorps - Husqvarna POSTP.  
DenmarkDenmark: Superliga    
20:00Midtjylland - Aarhus 3:4 (1:1, 2:3)
EnglandEngland: Premier League    
20:00Everton - Liverpool 0:0 (0:0, 0:0)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
20:00Bnei Yehuda - Ashdod 3:3 (1:2, 2:1)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
20:00OFK Petrovac - Kom Podgorica 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Titograd - Iskra 2:1 (1:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
20:00Trnava - Dun. Streda 0:2 (0:0, 0:2)
TurkeyTurkey: Super Lig    
20:00Galatasaray - Gaziantep 3:3 (2:1, 1:2)
20:00Konyaspor - Sivasspor 2:2 (2:1, 0:1)
GreeceGreece: Super League    
20:30Olympiacos Piraeus - Panathinaikos 3:0 (2:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie B    
20:30Ascoli - Perugia 0:1 (0:0, 0:1)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
20:30Buducnost - FK Podgorica 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Eliteserien    
20:30Brann - Viking 3:0 (0:0, 3:0)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
20:30Maribor - Rudar 3:0 (1:0, 2:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
21:00Edmonton - Atl. Ottawa CAN.  
USAUSA: USL League Two    
21:00Cincinnati Dutch Lions - South Bend Lions CAN.  
21:00Louisville City U23 - Grand Rapids CAN.  
CroatiaCroatia: 1. HNL    
21:05Lok. Zagreb - Hajduk Split 3:2 (1:2, 2:0)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
21:05Debrecen - DVTK 4:0 (3:0, 1:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
21:15Fylkir - Breidablik 0:1 (0:0, 0:1)
21:15Hafnarfjordur - Akranes 2:1 (0:0, 2:1)
ItalyItaly: Serie A    
21:45Inter - Sampdoria 2:1 (2:0, 0:1)
SpainSpain: LaLiga2    
21:45Fuenlabrada - Numancia 2:0 (1:0, 1:0)
EcuadorEcuador: Serie B    
22:00America de Quito - Gualaceo POSTP.  
22:00Chacaritas - Atl. Porteno POSTP.  
22:00Ind. Juniors - Manta POSTP.  
22:00Nueve de Octubre - Santa Rita POSTP.  
22:00Santo Domingo - Fuerza A. POSTP.  
PortugalPortugal: Primeira Liga    
22:00Gil Vicente - Aves 3:0 (2:0, 1:0)
SpainSpain: LaLiga    
22:00Real Sociedad - Real Madrid 1:2 (0:0, 1:2)
USAUSA: USL League Two    
22:30San Francisco City - Breakers FC CAN.  
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship U20    
23:00Costa Rica U20 - Jamaica U20 POSTP.  
23:00El Salvador U20 - Canada U20 POSTP.  
23:00Mexico U20 - Aruba U20 POSTP.  
23:00USA U20 - Saint Kitts and Nevis U20 POSTP.  
USAUSA: USL League Two    
23:00Portland U23 - Willamette CAN.  
23:00TSS Rovers - Calgary-Foothills CAN.  
22.06.2020
00:00Philadelphia Lone Star - Lehigh Valley CAN.  
USAUSA: NWSL Women    
22.06.2020
00:00Chicago W - Houston Dash W CAN.  
USAUSA: USL Championship    
22.06.2020
00:30LA Galaxy 2 - Portland 2 CAN.  
USAUSA: USL League One    
22.06.2020
02:00North Texas - Union Omaha CAN.  
USAUSA: USL League Two    
22.06.2020
02:00Euro New York - Cedar CAN.  
02:00Manitoba - Menace CAN.  
04:00Golden State Force - Ventura CAN.