Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
BrazilBrazil: Serie B    
00:15Confianca - Avai 2:2 (0:1, 2:1)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
00:15Colo Colo - Penarol 2:1 (0:1, 2:0)
00:15Wilstermann - Athletico-PR 2:3 (1:1, 1:2)
ParaguayParaguay: Primera Division    
00:30Cerro Porteno - Nacional Asuncion 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL League One    
01:00Orlando City B - Forward Madison CAN.  
CanadaCanada: Canadian Premier League    
02:00HFX Wanderers - Pacific FC 0:5 (0:4, 0:1)
MexicoMexico: Liga de Expansion MX    
02:05Tepatitlan de Morelos - Venados 2:0 (0:0, 2:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
02:30Sao Bento - Taubate 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 8:7)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
02:30Binacional - LDU Quito 0:1 (0:1, 0:0)
02:30Santos - Olimpia Asuncion 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
04:00LA Galaxy 2 - Las Vegas Lights 3:2 (1:2, 2:0)
MexicoMexico: Liga de Expansion MX    
04:05Cancun - Zacatecas Mineros 1:1 (1:1, 0:0)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
07:00Abdish-Ata - Ilbirs 2:0 (2:0, 0:0)
07:00Neftchi Kochkor-Ata - Alay Osh 2:4 (1:2, 1:2)
ChinaChina: Jia League    
09:30Heilongjiang Lava - Sichuan Jiuniu 1:1 (1:0, 0:1)
09:30Zhejiang Greentown - Jiangxi Liansheng 4:0 (2:0, 2:0)
10:00Chengdu Qianbao - Beijing EG 1:0 (1:0, 0:0)
RussiaRussia: Youth League    
10:00Ufa U19 - Zenit U19 0:2 (0:2, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10:30Hercules - Baleares 2:1 (1:1, 1:0)
10:30Madura United - Martapura 4:1 (2:0, 2:1)
KazakhstanKazakhstan: First Division    
11:00FK Akzhayik - Sdyushor 1:0 (0:0, 1:0)
MyanmarMyanmar: National League    
11:00Magwe - Ispe FC 2:0 (2:0, 0:0)
11:00Shan Utd - Yangon Utd 4:0 (2:0, 2:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
11:00Busan - Gangwon 1:2 (0:0, 1:2)
WorldWorld: Club Friendly    
11:00Extremadura UD - Cacereno 5:0 (3:0, 2:0)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
12:00Sunshine Coast Wanderers - Brisbane City 3:0 (1:0, 2:0)
ChinaChina: Super League    
12:00Qingdao Huanghai - Chongqing Lifan 0:3 (0:0, 0:3)
JapanJapan: J1 League    
12:00FC Tokyo - Oita 2:3 (0:0, 2:3)
12:00Kobe - C-Osaka 0:1 (0:0, 0:1)
JapanJapan: J2 League    
12:00Omiya Ardija - Avispa Fukuoka 0:1 (0:0, 0:1)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
12:00Tobol - Ordabasy 0:4 (0:1, 0:3)
RussiaRussia: Youth League    
12:00Khimki U19 - CSKA Moscow U19 0:3 (0:1, 0:2)
12:00Lokomotiv Moscow U19 - Ural U19 4:0 (2:0, 2:0)
RussiaRussia: Russian Cup    
12:00Leningradets - Ufa 0:1 (0:0, 0:1)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
12:00Incheon - Seoul 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Suwon Bluewings - Pohang 0:0 (0:0, 0:0)
JapanJapan: J1 League    
12:30Sagan Tosu - Sapporo 0:2 (0:0, 0:2)
12:30Yokohama M. - Shimizu 3:0 (3:0, 0:0)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
12:30Alga - Kara Balta 2:1 (2:1, 0:0)
12:30Dordoi Bishkek - Kaganat 8:1 (3:0, 5:1)
ThailandThailand: Thai League 2    
12:45Chiangmai FC - Thai Navy 1:1 (1:0, 0:1)
12:45Khonkaen Utd. - Uthai Thani POSTP.  
AustraliaAustralia: NPL Western Australia    
13:00Cockburn City - Armadale 4:1 (2:0, 2:1)
13:00Floreat Athena - ECU Joondalup 2:1 (0:0, 2:1)
13:00Inglewood Utd - Perth SC 2:1 (0:0, 2:1)
13:00Perth Glory U21 - Rockingham City 5:1 (4:0, 1:1)
13:00Sorrento - Gwelup Croatia SC 0:5 (0:2, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
13:00Mlada Boleslav U19 - Ostrava U19 3:2 PEN. (1:0, 1:2, 7:6)
RussiaRussia: Youth League    
13:00Konoplev Academy U19 - UOR U19 0:4 (0:2, 0:2)
13:00Spartak Moscow U19 - FK Rostov U19 4:1 (1:1, 3:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
13:00Daegu - Seongnam 3:2 (2:1, 1:1)
ThailandThailand: Thai League 2    
13:00Kasetsart - Chiangmai Utd 3:3 (2:1, 1:2)
13:00Sisaket - Samut Sakhon 0:1 (0:1, 0:0)
VietnamVietnam: Vietnamese Cup    
13:00Than Quang Ninh - The Cong 1:2 (0:0, 1:2)
RussiaRussia: Youth League    
13:20Rubin Kazan U19 - FK Strogino Moscow U19 3:0 (1:0, 2:0)
ChinaChina: Jia League    
13:35Beijing Renhe - Suzhou Dongwu 1:0 (0:0, 1:0)
13:35Shenyang Urban FC - Shaanxi Changan 1:1 (1:1, 0:0)
SingaporeSingapore: Premier League    
13:45Lion City - Geylang POSTP.  
13:45Tampines - Hougang POSTP.  
13:45Tanjong Pagar - Balestier Khalsa POSTP.  
ChinaChina: Super League    
14:00Tianjin Teda - Shijiazhuang 1:1 (0:0, 1:1)
ChinaChina: Jia League    
14:00Kunshan - Nantong Zhiyun 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: Professional Development League    
14:00Sheffield Wed U23 - Wigan U23 2:3 (2:1, 0:2)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
14:00Freiburg II - Aalen 4:0 (2:0, 2:0)
RussiaRussia: Youth League    
14:00Akhmat Grozny U19 - Tambov U19 1:0 (1:0, 0:0)
14:00R. Volgograd U19 - Dynamo Moscow U19 3:0 (1:0, 2:0)
ThailandThailand: Thai League 2    
14:00Nakhon Pathom - Chainat 1:2 (0:2, 1:0)
14:00Nong Bua Pitchaya - Ayutthaya Utd 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Ranong - Khonkaen FC 2:1 (0:0, 2:1)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
14:00Kokand 1912 - Metallurg Bekabad 0:2 (0:0, 0:2)
VietnamVietnam: Vietnamese Cup    
14:15Hanoi FC - Ho Chi Minh 5:1 (1:0, 4:1)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
14:30Mashal Muborak - Bunyodkor 1:2 (1:1, 0:1)
ChileChile: Primera B    
15:00Melipilla - Cobreloa 1:1 (1:1, 0:0)
RussiaRussia: Youth League    
15:00Krasnodar U19 - Chertanovo M. U19 0:2 (0:1, 0:1)
RussiaRussia: Russian Cup    
15:00Mashuk - Tambov 1:2 (0:1, 1:1)
SloveniaSlovenia: Slovenian Cup    
15:00Ilirija - Domzale 0:6 (0:2, 0:4)
ThailandThailand: Thai League 2    
15:00Phrae - Lampang 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Udon Thani - Customs Utd 2:0 (0:0, 2:0)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
15:00Kryvbas 2020 - Tavriya 4:1 (2:0, 2:1)
15:00Mykolaiv - Ch. Odessa 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Mykolaivka - Dinaz Vyshgorod 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 8:7)
15:00Nyva Vinnytsya - Krystal 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 4:3)
15:00Uzhhorod - Ahrobiznes Volochysk 0:1 (0:1, 0:0)
BulgariaBulgaria: Third League - North-West    
16:00Etar II - OFK Levski 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16:00Velka Bites - Zdirec n. D. 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: MOL Cup    
16:00Aritma Prague - Dukla Prague 0:3 AWA.  
16:00Cesky Brod - Chlumec nad Cidlinou 0:3 AWA.  
16:00Domazlice - Usti nad Labem 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Frenstat p. R. - Ostrava 0:4 (0:1, 0:3)
16:00Hlubina - Karvina 0:6 (0:2, 0:4)
16:00Hlucin - Trinec 0:3 AWA.  
16:00Hostoun - Mlada Boleslav 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Motorlet Prague - Chrudim 0:3 AWA.  
16:00Odra Petrkovice - Sigma Olomouc 0:3 AWA.  
16:00Povltavska FA - Mas Taborsko 0:3 AWA.  
16:00Rosice - Brno 0:3 AWA.  
16:00Srbice - Vlasim 0:3 AWA.  
16:00Usti nad Orlici - Zlin 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Velke Mezirici - Prostejov 0:3 AWA.  
16:00Velvary - Bohemians 1905 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Vltavin - Pribram 0:3 AWA.  
16:00Vyskov - Slovacko 0:3 AWA.  
16:00Vysoke Myto - Prepere 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Znojmo - Lisen 0:3 AWA.  
EuropeEurope: Euro Women    
16:00Azerbaijan W - Moldova W POSTP.  
FinlandFinland: Ykkonen    
16:00KPV Kokkola - MyPa 6:0 (3:0, 3:0)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
16:00Debreceni EAC - Kazincbarcikai 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Dorogi - Szentlorinc 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Soroksar - Haladas 2:1 (0:1, 2:0)
HungaryHungary: NB III - Centre    
16:00Honved II - ESMTK Budapest 3:5 (1:5, 2:0)
KazakhstanKazakhstan: First Division    
16:00Akademiya Ontustik - FK Akzhayik POSTP.  
16:00Arys - Atyrau POSTP.  
16:00Sdyushor - Altai Semey POSTP.  
16:00Shakhtar Bulat - Ekibastuz POSTP.  
PolandPoland: III Liga - Group II    
16:00Pomorzanin Torun - Unia Janikowo 1:1 (1:1, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
16:00Wiazownica - Stal Krasnik 0:1 (0:0, 0:1)
RussiaRussia: Youth League    
16:00Sochi U19 - Arsenal Tula U19 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: Russian Cup    
16:00Ulyanovsk - Ural 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Zvezda Perm - Sochi 0:1 (0:1, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
16:00Besenova - Puchov 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Druzstevnik Radimov - Trencin POSTP.  
16:00Jacovce - Podbrezova 0:4 (0:2, 0:2)
16:00Kezmarok - Bardejov 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 7:6)
16:00Kvasov - Slovan Bratislava POSTP.  
16:00Lok. Kosice - Slavia TU Kosice 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Melcice - Galanta 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Modra - Komarno 1:6 (1:2, 0:4)
16:00MSK Slavoj Spisska Bela - Gerlachov 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Namestovo - Zilina 0:7 (0:4, 0:3)
16:00Pavlovce n. Uhom - Stropkov 0:6 (0:5, 0:1)
16:00Raca - Pohronie 0:6 (0:2, 0:4)
16:00Rimavska Sobota - FC Kosice 0:7 (0:3, 0:4)
16:00Rohoznik - Malacky 6:1 (2:1, 4:0)
16:00SK Javornik Makov - Sered 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Spisske Podhradie - Trebisov 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Vranov - Michalovce POSTP.  
16:00Zvolen - Nitra 0:5 (0:2, 0:3)
16:00Zvoncin - Trnava 1:10 (0:4, 1:6)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
16:00Beltinci - Krsko 3:1 (0:0, 3:1)
16:00Bilje - Primorje 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Dob - Brda 5:0 (3:0, 2:0)
16:00Jadran Dekani - Triglav 1:2 (0:2, 1:0)
16:00NK Smartno - Nafta 0:10 (0:5, 0:5)
16:00Radomlje - Rudar 2:0 (2:0, 0:0)
SudanSudan: Premier League    
16:00Alfalah Atbra - Alamal Atbara 2:2 (1:2, 1:0)
16:00Al-Khartoum - Rabita Kosti POSTP.  
16:00Al-Khartoum - Al-Merreikh 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Al-Merreikh - El-Ahli Atbara POSTP.  
16:00Al Shorta - Hilal El Obied POSTP.  
16:00Al Wadi - Alfalah Atbra POSTP.  
16:00El-Ahli Atbara - Al Hilal Kadougli 3:1 (2:0, 1:1)
16:00Merreikh El-Fasher - Ahli Khartoum 2:1 (0:0, 2:1)
TunisiaTunisia: Tunisia Cup    
16:00Gafsa - Monastir 2:3 (0:0, 2:3)
16:00Kalaa - Esperance Tunis 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Metlaoui - Sfaxien 0:1 (0:1, 0:0)
16:00US Tataouine - Chebba 1:2 PEN. (0:0, 0:0, 1:1, 1:4)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
16:00Volyn Lutsk - Prykarpattya 0:1 (0:1, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
16:00Cittadella - Piacenza 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Venezia - Pordenone 2:2 (1:1, 1:1)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
16:30Olimpic Sarajevo - FK Sarajevo 1:3 (0:1, 1:2)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
16:30Bijelo Brdo - Solin 3:1 (1:0, 2:1)
16:30Dugopolje - Osijek 2 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Hajduk Split 2 - Sesvete POSTP.  
16:30Junak Sinj - Croatia Zmijavci 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Kustosija - Dubrava 0:0 (0:0, 0:0)
16:30NK Dinamo Zagreb 2 - Rudes 3:0 (2:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
16:30Banik Most - Sous - Steti 4:0 (1:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Vysocina KP    
16:30Sebkovice - Okrisky POSTP.  
Czech RepublicCzech Republic: Pardubicky KP    
16:30Chrudim B - Moravany 3:1 (1:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (PAK) - Group A    
16:30Lazne Bohdanec - Rozhovice 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (OV) - Group A    
16:30Repiste B - Markvartovice 0:5 (0:3, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (ZL) - Group B    
16:30TJ Drnovice - Dolni Lhota 3:1 (1:0, 2:1)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
16:30Kaposvar - Debrecen 1:3 (0:1, 1:2)
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
16:45Kose - Tulevik 0:8 (0:5, 0:3)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
17:00Zeljeznicar - Zrinjski POSTP.  
ChileChile: Primera Division    
17:00Palestino - Deportes Iquique 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (MSK) - Group A    
17:00Ludgerovice - Chlebicov 3:3 (2:3, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (MSK) - Group B    
17:00Banik Albrechtice - TJ Dobratice 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (MSK) - Group B    
17:00Hrabova - Ostrava-Jih 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (OLK) - Group B    
17:00Doloplazy - Velka Bystrice 1:4 (0:1, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (HK)    
17:00Klamos - Lokomotiva HK B 3:4 (0:1, 3:3)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (NB) - Group B    
17:00Slovan Podebrady B - Berunice 1:2 (0:0, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: OP IV. tridy (KH) - Group A    
17:00Potehy - Chotusice B 1:5 (0:2, 1:3)
EuropeEurope: Champions League    
17:00Omonia - FK Crvena zvezda 2:1 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 4:2)
MontenegroMontenegro: Druga Liga    
17:00Grbalj - Bokelj 1:1 (1:0, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
17:00Zaglebie 2 - Polonia Swidnica 6:0 (2:0, 4:0)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
17:00Alliance - Veres-Rivne 0:3 (0:0, 0:3)
17:00Obolon - Zhytomyr 0:1 (0:0, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
17:00Giannina - Karaiskakis 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Ludogorets - Lok. Gorna 2:1 (1:1, 1:0)
17:00ND Gorica - Triestina 0:2 (0:0, 0:2)
KuwaitKuwait: Emir Cup    
17:20Kazma SC - Yarmouk 3:1 (2:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (NB)    
17:30Vykan - Kostomlaty nad Labem 4:3 (3:3, 1:0)
FinlandFinland: Ykkonen    
17:30AC Kajaani - Mikkelin 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Jaro - Ekenas 4:2 (3:1, 1:1)
17:30KTP - Gnistan 4:0 (3:0, 1:0)
17:30MuSa - SJK Akatemia 3:2 (1:1, 2:1)
17:30VPS - AC Oulu 1:2 (0:1, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
17:30Dorfmerkingen - Backnang 3:1 (2:1, 1:0)
17:30Freiberg - Neckarsulmer 2:0 (1:0, 1:0)
17:30Freiburger - Villingen 0:1 (0:1, 0:0)
17:30Ravensburg - Rielasingen-Arlen 3:0 (2:0, 1:0)
17:30TSV Ilshofen - Goppinger SV 0:0 (0:0, 0:0)
MaliMali: Premiere Division    
17:30AS Bamako - AS Performance CAN.  
17:30US Bougouni - Tombouctou CAN.  
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
17:30VPK-Agro - Kremin 3:2 PEN. (0:2, 2:0, 0:0, 4:2)
WorldWorld: Club Friendly    
17:30Entella - Lucchese 1:1 (1:0, 0:1)
CyprusCyprus: Cyprus Cup    
18:00AEL Limassol - Omonoia Psevda 5:0 (4:0, 1:0)
18:00Ayia Napa - Paphos 1:5 (1:4, 0:1)
18:00Karmiotissa - Thoi Lakatamias 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Nea Salamis - Achyronas Liopetriou 4:1 (1:0, 3:1)
18:00Paeek - Doxa 2:1 (0:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Pardubicky KP    
18:00Holice - Luze 5:1 (3:0, 2:1)
DenmarkDenmark: 1st Division    
18:00Silkeborg - Skive IK 2:0 (0:0, 2:0)
EgyptEgypt: Premier League    
18:00El Gouna - Smouha 1:2 (0:1, 1:1)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Kalju - Legion CAN.  
18:00Narva - Kuressaare CAN.  
18:00Tammeka - Tulevik CAN.  
EstoniaEstonia: Esiliiga    
18:00Flora U21 - Vandra Vaprus 4:1 (1:1, 3:0)
18:00Parnu JK Vaprus - Nomme Utd CAN.  
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
18:00Lorrach-Brombach - Walldorf II 4:1 (3:0, 1:1)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
18:00FK Liepaja - Spartaks 3:2 (2:0, 1:2)
RussiaRussia: Russian Cup    
18:00Chernomorets Novorossijsk - Rubin Kazan 2:4 (1:1, 1:3)
18:00Rodina Moscow - Spartak Moscow 1:5 (0:1, 1:4)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
18:00NK Krka - Fuzinar 5:3 (1:1, 4:2)
WorldWorld: Club Friendly    
18:00Pescara - Ternana 1:0 (1:0, 0:0)
AustriaAustria: Regionalliga West - Vorarlberg    
18:30Bregenz - RW Rankweil 6:1 (0:1, 6:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
18:30Esbjerg - Koge 1:0 (1:0, 0:0)
18:30Viborg - Kolding IF 4:2 (3:1, 1:1)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:30Levadia - Paide CAN.  
EuropeEurope: Europa League    
18:30Niedercorn - Willem II 0:5 (0:3, 0:2)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
18:30Oberachern - Pforzheim POSTP.  
HungaryHungary: NB III - West    
18:30Bicskei - Komaromi VSE 2:1 (1:1, 1:0)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
18:30Thor Akureyri - Olafsvik 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
18:30Gimnastic - Zaragoza 1:0 (1:0, 0:0)
18:30Salamanca - Atl. Astorga 0:0 (0:0, 0:0)
AustriaAustria: Regionalliga West - Salzburg    
19:00A. Salzburg - Seekirchen 1:3 (0:0, 1:3)
19:00Grodig - Wals-Grunau 3:1 (1:0, 2:1)
AustriaAustria: OFB Cup    
19:00Schwaz - Hohenems POSTP.  
19:00Union Gurten - Altach 1:3 (0:0, 1:3)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
19:00Medjimurje Cakovec - Dragovoljac 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Zapresic - Orijent 1:2 (1:0, 0:2)
EcuadorEcuador: Serie B    
19:00Chacaritas - Santo Domingo 3:3 (2:0, 1:3)
EnglandEngland: EFL Cup    
19:00West Brom - Harrogate 3:0 (2:0, 1:0)
EuropeEurope: Champions League    
19:00Ferencvaros - D. Zagreb 2:1 (1:1, 1:0)
19:00Maccabi Tel Aviv - Dynamo Brest 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Qarabag - Molde 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 5:6)
EuropeEurope: Europa League    
19:00Hammarby - Lech Poznan 0:3 (0:0, 0:3)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
19:00Balingen - Bahlinger 1:0 (1:0, 0:0)
19:00Steinbach Haiger - Mainz II 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Stuttgart II - Elversberg 2:1 (1:0, 1:1)
19:00Ulm - FSV Frankfurt 3:1 (0:0, 3:1)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
19:00Erlensee - RW Walldorf 1:7 (0:6, 1:1)
19:00Hunfelder - Neuhof 0:1 (0:0, 0:1)
19:00SV Steinbach - Fulda-Lehnerz 0:1 (0:0, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
19:00Sandhausen II - Linx 1:4 (0:1, 1:3)
19:00Stutt. Kickers - Bissingen 4:2 (1:2, 3:0)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
19:00Ajka - Siofok 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Gyor - Bekescsaba 1912 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Nyiregyhaza - Csakvari 2:1 (1:0, 1:1)
19:00Pecsi MFC - Budaorsi SC 0:1 (0:1, 0:0)
19:00Szeged - Gyirmot POSTP.  
19:00Vasas - Szolnoki MAV 1:1 (1:0, 0:1)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
19:00Sutjeska - Iskra 3:2 (1:1, 2:1)
19:00Zeta - Rudar 2:1 (2:1, 0:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera U20    
19:00Real Madriz U20 - CD Junior U20 POSTP.  
PolandPoland: Division 1    
19:00Chrobry Glogow - Radomiak Radom 1:2 (0:1, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C Bratislava    
19:00MSK Senec - Devinska N. Ves 2:0 (2:0, 0:0)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
19:00Brezice - Drava 3:1 (0:1, 3:0)
SudanSudan: Premier League    
19:00Al-Hilal Omdurman - Al-Ahly Merowe 1:0  
19:00Al Shorta - Hilal El-Fasher 2:1  
19:00Hilal El Obied - Hay al-Arab 1:1  
19:00Rabita Kosti - Ahli Shendi 2:1  
SwedenSweden: Superettan    
19:00Brage - GAIS 2:1 (0:0, 2:1)
19:00Degerfors - Dalkurd 2:1 (0:1, 2:0)
19:00Halmstad - Umea FC 4:0 (0:0, 4:0)
19:00Jonkopings - Orgryte 2:0 (2:0, 0:0)
19:00Sundsvall - Akropolis 1:2 (0:2, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
19:00IFK Malmo - Frolunda 2:1 (1:0, 1:1)
SwedenSweden: Svenska Cupen    
19:00Hassleholms IF - Rappe GOIF 1:0 ET (0:0, 0:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
19:00Barcelona - Girona 3:1 (2:0, 1:1)
19:00Guijuelo - CD Coria 3:1 (2:1, 1:0)
PolandPoland: Division 1    
19:10Widzew Lodz - LKS Lodz 0:2 (0:1, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
19:15Waldgirmes - Hadamar 2:3 (1:2, 1:1)
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
19:30Pohja-Tallinna JK Volta - Jarva-Jaani 4:0 (3:0, 1:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
19:30Norderstedt - Drochtersen/Assel 0:1 (0:0, 0:1)
19:30Oberneuland - Oldenburg 0:1 (0:1, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga West    
19:30Bergisch Gladbach - B. Monchengladbach II 1:1 (0:0, 1:1)
19:30Homberg - Fortuna Koln 1:3 (1:0, 0:3)
19:30Koln II - Ahlen 1:1 (0:0, 1:1)
19:30Lotte - Dortmund II 0:2 (0:1, 0:1)
19:30Rodinghausen - Oberhausen 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Straelen - Preussen Munster 1:2 (0:2, 1:0)
19:30Wegberg-Beeck - Schalke II 0:1 (0:0, 0:1)
19:30Wiedenbruck - Bonner 2:1 (1:0, 1:1)
19:30Wuppertaler - Dusseldorf II 0:3 (0:2, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
19:30Baunatal - Flieden 1:3 (1:3, 0:0)
19:30Hessen Dreieich - Viktoria Griesheim 2:1 (1:0, 1:1)
19:30TUS Dietkirchen - Fernwald 2:1 (0:1, 2:0)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
19:30Gonsenheim - Engers 2:4 (1:1, 1:3)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
19:30Reutlingen - Bruchsal 2:2 (2:0, 0:2)
MaliMali: Premiere Division    
19:30ASOM - Mamahira CAN.  
19:30CSK - Sabana de Mopti CAN.  
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
19:30Myjava - Trencin 0:2 (0:1, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
19:30Stade Nyonnais - Zurich II 1:1 (0:0, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly    
19:30Bembibre - Leonesa 2:6 (1:1, 1:5)
19:30Llagostera - Banyoles 1:1 (1:0, 0:1)
PolandPoland: Division 1    
19:45Stomil Olsztyn - Odra Opole 0:1 (0:1, 0:0)
ChileChile: Primera B    
20:00S. Morning - San Marcos de Arica 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: EFL Cup    
20:00Ipswich - Fulham 0:1 (0:1, 0:0)
EuropeEurope: Europa League    
20:00B36 Torshavn - TNS 3:2 PEN. (0:0, 1:1, 1:1, 5:4)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
20:00Eddersheim - Zeilsheim 2:1 (1:0, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 3    
20:00Paradiso - Tuggen 0:1 (0:1, 0:0)
20:00Thalwil - Eschen 1:1 (1:0, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
20:00Orihuela - Murcia 0:1 (0:0, 0:1)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
20:15IR Tanger - FAR Rabat 1:1 (0:1, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
20:15Sion II - Breitenrain 0:1 (0:1, 0:0)
EgyptEgypt: Premier League    
20:30Wadi Degla - Pyramids 0:2 (0:0, 0:2)
EuropeEurope: Champions League    
20:30Midtjylland - Young Boys 3:0 (0:0, 3:0)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:30Rentistas - River Plate 2:1 (2:1, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
20:30Rayo Ibense - Eldense 1:2  
20:30Villarrobledo - La Roda 2:2 (1:1, 1:1)
EnglandEngland: EFL Cup    
20:45Bristol City - Northampton 4:0 (1:0, 3:0)
20:45Leeds - Hull 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 8:9)
20:45Southampton - Brentford 0:2 (0:2, 0:0)
ScotlandScotland: Premiership    
20:45St. Mirren - Celtic 1:2 (1:2, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
20:45Clitheroe - Padiham 2:2 (1:2, 1:0)
20:45Kettering - Hemel Hempstead 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Montevarchi Calcio - Prato 1:1 (0:0, 1:1)
FranceFrance: Ligue 1    
21:00Paris SG - Metz 1:0 (0:0, 1:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: Premiership Women    
21:00Glentoran W - Derry City W POSTP.  
21:00Sion Swifts W - Linfield W POSTP.  
21:00Sion Swifts W - Derry City W 8:0 (6:0, 2:0)
EnglandEngland: EFL Cup    
21:15Everton - Salford 3:0 (1:0, 2:0)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
21:15Throttur - Afturelding 1:2 (0:0, 1:2)
WorldWorld: Club Friendly    
21:30UE Figueres - Olot 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Amapaense    
22:00Ypiranga AP - Sao Paulo AP 1:1 (0:0, 1:1)
EcuadorEcuador: Serie B    
22:00Fuerza A. - Nueve de Octubre 0:0 (0:0, 0:0)
PeruPeru: Liga 1    
22:00AD Cantolao - Cusco POSTP.  
22:00Alianza Huanuco - U. de Deportes POSTP.  
22:00Alianza Lima - FBC Melgar POSTP.  
22:00Ayacucho - Grau POSTP.  
22:00Carlos Stein - Sport Huancayo POSTP.  
22:00Cesar Vallejo - Carlos Mannucci POSTP.  
22:00Cienciano - Binacional POSTP.  
22:00Llacuabamba - Dep. Municipal POSTP.  
22:00Sport Boys - Cajamarca POSTP.  
22:00U. San Martin - Sporting Cristal POSTP.  
MoroccoMorocco: Botola Pro    
22:30Wydad - Raja Beni Mellal 3:0 (0:0, 3:0)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
23:00Cartagines - ADR Jicaral 2:2 (2:1, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Maranhense    
00:00Sampaio Correa - SE Juventude 1:1 (0:0, 1:1)
BrazilBrazil: Copa do Brasil    
00:00Ponte Preta - America MG 2:2 (1:1, 1:1)
MexicoMexico: Liga de Expansion MX    
00:00Atlante - Cimarrones de Sonora 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Serie B    
00:15CSA - Cuiaba Esporte 1:2 (1:1, 0:1)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
00:15Estudiantes Merida - Alianza Lima 3:2 (0:0, 3:2)
00:15Internacional - America De Cali 4:3 (3:1, 1:2)
USAUSA: USL Championship    
01:00Charleston - Indy Eleven CAN.  
01:00Hartford Athletic - New York Red Bulls 2 3:1 (2:0, 1:1)
01:00Indy Eleven - Louisville City 0:2 (0:1, 0:1)
USAUSA: NISA    
01:00Chattanooga - New Amsterdam 3:0  
BrazilBrazil: Campeonato Amapaense    
01:30Santana EC - Santos AP 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
01:30Atlanta United 2 - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:2)
01:30Miami FC - Birmingham 0:4 (0:3, 0:1)
01:30Philadelphia Union 2 - Loudoun 4:0 (3:0, 1:0)
EcuadorEcuador: Serie B    
02:00Atl. Porteno - Santa Rita 1:0 (1:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga de Expansion MX    
02:05Pumas Tabasco - Celaya 1:2 (0:0, 1:2)
BrazilBrazil: Serie A    
02:30Corinthians - Bahia 3:2 (2:1, 1:1)
BrazilBrazil: Copa do Brasil    
02:30Brusque - Ceara 0:2 (0:1, 0:1)
02:30Fluminense - Atletico GO 1:0 (0:0, 1:0)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
02:30Bolivar - Palmeiras 1:2 (0:1, 1:1)
02:30Ind. Medellin - Caracas 2:3 (1:2, 1:1)
02:30U. Catolica - Gremio 2:0 (2:0, 0:0)
USAUSA: MLS    
02:30FC Dallas - Colorado Rapids 4:1 (1:0, 3:1)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
03:00San Carlos - Saprissa 1:1 (0:0, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
03:00El Paso - Colorado Springs 2:1 (0:0, 2:1)
03:00El Paso - Reno CAN.  
03:00San Antonio - Austin Bold 3:2 (1:0, 2:2)
USAUSA: MLS    
03:30San Jose Earthquakes - Portland Timbers 1:1 (0:1, 1:0)
03:30Vancouver Whitecaps - Montreal Impact 3:1 (2:0, 1:1)
MexicoMexico: Liga MX Women    
04:00Club Tijuana W - Queretaro W 0:3 (0:1, 0:2)
USAUSA: USL Championship    
04:00Real Monarchs - Portland 2 1:2 (1:0, 0:2)
USAUSA: NISA    
04:00LA Force - California Utd. 0:0  
MexicoMexico: Liga de Expansion MX    
04:05Dorados de Sinaloa - Correcaminos 2:2 (1:2, 1:0)
USAUSA: USL League One    
04:30Tucson - New England II 1:0 (1:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
08:30Persik Kediri - Putra Sinar Giri 3:2  
ChinaChina: Jia League    
09:30Nei Mongol - Taizhou Yuanda 1:1 (1:0, 0:1)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
12:00Famalicao U23 - Vitoria Guimaraes U23 3:1 (0:0, 3:1)
ChinaChina: Jia League    
13:00Xinjiang Tianshan - Changchun Yatai 0:2 (0:1, 0:1)
GeorgiaGeorgia: Georgian Cup    
13:30FC Gareji Sagarejo - Samgurali 0:2 (0:2, 0:0)
ChinaChina: Jia League    
13:35Meizhou Hakka - Guizhou Zhicheng 0:0 (0:0, 0:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
14:00Neman 2 - Minsk 2 2:2 (0:0, 2:2)
14:00Smolevichi 2 - Rukh Brest 2 3:1 (0:1, 3:0)
EuropeEurope: Europa League    
14:00Kaisar Kyzylorda - APOEL 1:4 (1:2, 0:2)
RussiaRussia: Russian Cup    
14:00Znamya Noginsk - Akhmat Grozny 0:3 (0:2, 0:1)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
14:00Termez Surkhon - Qizilqum 0:0 (0:0, 0:0)
EuropeEurope: Europa League    
14:15Ventspils - Rosenborg 1:5 (1:3, 0:2)
UkraineUkraine: Youth League    
15:00Dnipro-1 U21 - Mariupol U21 0:4 (0:2, 0:2)
EuropeEurope: Europa League    
15:30Renova - Hajduk Split 0:1 (0:1, 0:0)
ChileChile: Primera Division    
16:00Antofagasta - U. Espanola 2:0 (1:0, 1:0)
EuropeEurope: Europa League    
16:00Ararat-Armenia - Fola 4:3 ET (1:1, 2:2, 1:0)
16:00FC Astana - Buducnost 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Teuta - Granada CF 0:4 (0:3, 0:1)
EuropeEurope: Euro Women    
16:00Bosnia & Herzegovina W - Denmark W 0:4 (0:3, 0:1)
KazakhstanKazakhstan: First Division    
16:00Atyrau - FK Kyran POSTP.  
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
16:00Sasova - Jednota Malinec 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 3:1)
SudanSudan: Premier League    
16:00Ahli Khartoum - Al Hilal Kadougli POSTP.  
16:00Hay al-Arab - Ahli Shendi POSTP.  
16:00Hilal El-Fasher - Alamal Atbara POSTP.  
16:00Merreikh El-Fasher - Al-Hilal Omdurman POSTP.  
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
16:00Dunaivtsi - Nyva Ternopil 3:0 (1:0, 2:0)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
16:00AGMK - Sogdiana 1:1 (0:0, 1:1)
WorldWorld: Friendly International    
16:00Qatar U19 - Indonesia U19 1:2 (1:1, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
16:00Pordenone - Ravenna 0:1 (0:0, 0:1)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
16:30Nomme Utd - Tammeka U21 1:2 (0:2, 1:0)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
16:45Ajman - Ittihad Kalba POSTP.  
AsiaAsia: AFC Champions League    
17:00Al Shorta - Al Ahli SC 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Shahr Khodrou - Shabab Al-Ahli Dubai 0:1 (0:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (STC) - Group B    
17:00Kosmonosy B - Chotetov 5:1 (3:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (BM)    
17:00Ricmanice - Jundrov 3:2 (0:2, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (BM)    
17:00Slatina B - MCV Brno 1:1 (1:1, 0:0)
EuropeEurope: Europa League    
17:00Lincoln Red Imps - Rangers 0:5 (0:2, 0:3)
JordanJordan: Premier League    
17:00Al Hussein - Shabab Al Ordon POSTP.  
17:00Maan - Sahab 0:1 (0:0, 0:1)
MexicoMexico: Liga MX Women    
17:00Mazatlan FC W - Toluca W 1:0 (1:0, 0:0)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
17:00MFC Metalurh - Hirnyk-Sport 1:4 (0:1, 1:3)
WorldWorld: Friendly International    
17:00Czech Republic U16 - Latvia U16 CAN.  
17:00Northern Ireland U16 - Finland U16 CAN.  
WorldWorld: Club Friendly    
17:00Arezzo - Pianese 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Triestina - Tabor Sezana 1:1 (0:0, 1:1)
EuropeEurope: Europa League    
17:30KuPS - Slovan Bratislava 2:1 PEN. (0:0, 0:0, 1:1, 4:3)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30Lahti - TPS 1:1 (0:0, 1:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
17:30MiPK - PEPO 1:2 (1:1, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
17:30SalPa - PIF Pargas 0:0 (0:0, 0:0)
JordanJordan: Premier League    
17:30Maan - Al Jazeera Amman POSTP.  
EuropeEurope: Europa League    
17:45FC Botosani - Shkendija 0:1 (0:1, 0:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
18:00Fredericia - F. Amager 3:1 (1:0, 2:1)
EgyptEgypt: Premier League    
18:00El Masry - El Gaish 0:0 (0:0, 0:0)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
18:00Levadia U21 - Vandra Vaprus CAN.  
18:00Maardu - Flora U21 CAN.  
18:00Parnu - JK Jarve CAN.  
18:00Parnu JK Vaprus - JK Jarve 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Tammeka U21 - Elva CAN.  
EuropeEurope: Europa League    
18:00Bodo/Glimt - Zalgiris 3:1 (2:1, 1:0)
18:00Goteborg - FC Copenhagen 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Lok. Plovdiv - Tottenham 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Neftci Baku - Galatasaray 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Riteriai - Liberec 1:5 (0:2, 1:3)
MexicoMexico: Liga MX Women    
18:00Juarez W - Monterrey W 0:5 (0:2, 0:3)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
18:00Vidar - Staal Jorpeland CAN.  
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
18:00Boavista U23 - Braga U23 2:4 (1:3, 1:1)
18:15Portimonense U23 - Benfica U23 0:1 (0:1, 0:0)
ChileChile: Primera B    
18:30Rangers - Barnechea 2:1 (0:0, 2:1)
18:30Valdivia - San Luis 1:1 (1:0, 0:1)
EnglandEngland: EFL Cup    
18:30Burnley - Sheffield Utd 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 5:4)
EuropeEurope: Europa League    
18:30Flora - KR Reykjavik 2:1 (2:0, 0:1)
18:30O. Ljubljana - Zrinjski 2:3 ET (1:0, 1:2, 0:1)
IcelandIceland: Pepsideild    
18:30Akranes - Valur 2:4 (0:3, 2:1)
18:30Hafnarfjordur - Vikingur Reykjavik 1:0 (1:0, 0:0)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
18:30Grindavik - Leiknir 1:1 (1:1, 0:0)
18:30Keflavik - Fram 1:1 (0:0, 1:1)
EuropeEurope: Euro Women    
18:45Sweden W - Hungary W 8:0 (1:0, 7:0)
EcuadorEcuador: Serie B    
19:00Gualaceo - Manta 0:1 (0:0, 0:1)
EuropeEurope: Europa League    
19:00Connahs Q. - Dinamo Tbilisi 0:1 (0:0, 0:1)
19:00CSKA Sofia - BATE 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Djurgarden - Europa FC 2:1 (1:0, 1:1)
19:00Hibernians - MOL Fehervar 0:1 (0:0, 0:1)
19:00Laci - H. Beer Sheva 1:2 (0:0, 1:2)
19:00Lokomotiv Tbilisi - Dynamo Moscow 2:1 (0:0, 2:1)
19:00Maccabi Haifa - K. Almaty 2:1 (1:1, 1:0)
19:00OFI Crete - Apollon 0:1 (0:0, 0:1)
19:00Sf.Gheorghe - Partizan 0:1 ET (0:0, 0:0, 0:1)
MexicoMexico: Liga MX Women    
19:00Puebla W - Club Leon W 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Allsvenskan    
19:00Elfsborg - Mjallby 2:2 (1:1, 1:1)
19:00Falkenbergs - Varbergs 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Superettan    
19:00Ljungskile - Norrby 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Vasteras SK - AFC Eskilstuna 0:1 (0:0, 0:1)
EuropeEurope: Europa League    
19:30Inter Escaldes - Dundalk 0:1 (0:1, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
19:30Ginsheim - Friedberg 0:3 (0:2, 0:1)
IsraelIsrael: Leumit League    
19:30H. Akko - Beitar Tel Aviv 1:1 (0:1, 1:0)
19:30Hapoel Afula - Hapoel Umm al-Fahm 1:1 (0:0, 1:1)
19:30Hapoel Jerusalem - Hapoel Petah Tikva 3:1 (0:1, 3:0)
19:30Hap. Ramat Gan - MS Kafr Qasim 3:0 (0:0, 3:0)
19:30H. Ironi Rishon - H. Raanana 1:1 (1:0, 0:1)
19:30M. Nazareth - Hapoel Kfar Shalem 3:0 (1:0, 2:0)
19:30Nes Tziona - Hapoel Iksal Imad 1:1 (0:0, 1:1)
19:30Ramat Hasharon - Nof Hagalil 1:0 (0:0, 1:0)
JordanJordan: Premier League    
19:30Maan - Al Sareeh POSTP.  
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
19:30Khorfakkan - Al Nasr POSTP.  
AsiaAsia: AFC Champions League    
20:00Esteghlal F.C. - Al Wahda CAN.  
20:00Pakhtakor - Al-Hilal 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: EFL Cup    
20:00Wolves - Stoke 0:1 (0:0, 0:1)
EuropeEurope: Europa League    
20:00Aris - Kolos Kovalivka 1:2 (0:0, 1:2)
20:00Borac Banja Luka - Rio Ave 0:2 (0:0, 0:2)
20:00Kukesi - Wolfsburg 0:4 (0:2, 0:2)
20:00Piast Gliwice - Hartberg 3:2 (1:1, 2:1)
20:00Shamrock Rovers - AC Milan 0:2 (0:1, 0:1)
20:00Sileks - Drita 0:2 (0:0, 0:2)
20:00St. Liege - Bala 2:0 (2:0, 0:0)
JordanJordan: Premier League    
20:00Aqaba - Shabab Al Ordon POSTP.  
LiechtensteinLiechtenstein: Liechtenstein Cup    
20:00Ruggell B - Triesen 2:3 PEN. (0:0, 1:1, 1:1, 3:4)
PeruPeru: Liga 1    
20:00Cajamarca - AD Cantolao 3:1 (1:1, 2:0)
WorldWorld: Club Friendly    
20:00Cabecense - Xerez D.F.C. 0:0 (0:0, 0:0)
20:00L Hospitalet - Santboia 3:1 (1:1, 2:0)
20:00San Fernando - Cordoba 0:0 (0:0, 0:0)
EuropeEurope: Europa League    
20:15Mura - Aarhus 3:0 (1:0, 2:0)
20:30Coleraine - Motherwell 2:3 PEN. (0:2, 2:0, 0:0, 0:3)
20:30Viking - Aberdeen 0:2 (0:1, 0:1)
EnglandEngland: EFL Cup    
20:45Brighton - Portsmouth 4:0 (1:0, 3:0)
EuropeEurope: Europa League    
20:45Dun. Streda - Jablonec 5:3 ET (1:1, 2:2, 2:0)
20:45Linfield - Floriana 0:1 (0:1, 0:0)
20:45Osijek - Basel 1:2 (0:2, 1:0)
20:45Servette - Reims 0:1 (0:1, 0:0)
EuropeEurope: Euro Women    
20:45Iceland W - Latvia W 9:0 (6:0, 3:0)
20:45Italy W - Israel W POSTP.  
BrazilBrazil: Copa do Brasil    
21:00Juventude - CRB 2:0 (1:0, 1:0)
ChileChile: Primera B    
21:00Copiapo - Magallanes 4:4 (2:2, 2:2)
21:00San Felipe - Nublense 0:0 (0:0, 0:0)
EuropeEurope: Europa League    
21:00TSC Backa Topola - FCSB 6:7 PEN. (2:1, 2:3, 2:2, 4:5)
FranceFrance: Ligue 1    
21:00Marseille - St Etienne 0:2 (0:1, 0:1)
EuropeEurope: Europa League    
21:05Honved - Malmo FF 0:2 (0:1, 0:1)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
22:00Racing Club - Nacional 0:1 (0:0, 0:1)
ColombiaColombia: Primera B    
22:15Huila - Barranquilla 2:1 (2:0, 0:1)
PeruPeru: Liga 1    
22:30Cesar Vallejo - Sport Boys 2:0 (1:0, 1:0)
MexicoMexico: Liga MX Women    
23:00Necaxa W - Atlas W 0:3 (0:1, 0:2)
BrazilBrazil: Copa do Brasil    
18.09.2020
00:00Botafogo RJ - Vasco 1:0 (0:0, 1:0)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
18.09.2020
00:00Defensa y Justicia - Delfin 3:0 (0:0, 3:0)
00:00Sao Paulo - River Plate 2:2 (1:1, 1:1)
BrazilBrazil: Serie C    
18.09.2020
01:00Londrina - EC Sao Jose 1:0 (0:0, 1:0)
MexicoMexico: Liga MX Women    
18.09.2020
02:00Guadalajara Chivas W - Cruz Azul W 2:0 (1:0, 1:0)
02:00Pachuca W - U.N.A.M.- Pumas W 1:4 (1:1, 0:3)
02:00U.A.N.L.- Tigres W - Atl. San Luis W 4:1 (3:0, 1:1)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
18.09.2020
02:00Ind. del Valle - Flamengo RJ 5:0 (1:0, 4:0)
02:00Libertad Asuncion - Boca Juniors 0:2 (0:1, 0:1)
USAUSA: USL Championship    
18.09.2020
03:30Reno - Tacoma Defiance 3:2 (1:0, 2:2)
MexicoMexico: Liga de Expansion MX    
18.09.2020
04:00Tampico Madero - Atl. Morelia 1:2 (0:1, 1:1)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
18.09.2020
04:00Barcelona SC - Junior 1:2 (1:1, 0:1)
04:00Guarani - Tigre 4:1 (1:1, 3:0)
KazakhstanKazakhstan: First Division    
18.09.2020
07:00Maqtaaral - Aktobe 0:0 (0:0, 0:0)
07:00Zhetysu 2 - Atyrau 0:1 (0:1, 0:0)
ChinaChina: Super League Women    
18.09.2020
08:15Henan Jianye W - Changchun Dazhong W 0:3  
08:15Jiangsu Suning W - Beijing Beikong W 1:2  
EuropeEurope: Europa League    
18.09.2020
09:00Riga FC - Tre Fiori 1:0 (0:0, 1:0)
ChinaChina: FA Cup    
18.09.2020
09:30Jiangsu Suning - Shenzhen 2:0 (1:0, 1:0)
ChinaChina: Super League Women    
18.09.2020
10:00Shanghai RCB W - Shandong SL W 3:1  
10:30Guangdong Meizhou W - Wuhan Jiangda W 0:5  
10:30Zhejiang W - Hebei W 1:0  
AustraliaAustralia: NPL NSW    
18.09.2020
11:00APIA Tigers - Druitt Town Rangers 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
18.09.2020
11:00Opava U19 - Brno U19 1:2 (1:1, 0:1)
11:00Pribram U19 - Sparta Prague U19 3:4 PEN. (0:1, 3:2, 1:3)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
18.09.2020
11:30Manly Utd - Blacktown City 1:2 (1:2, 0:0)
KazakhstanKazakhstan: First Division    
18.09.2020
11:30Akademiya Ontustik - Shakhtar Bulat 3:0 (2:0, 1:0)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
18.09.2020
12:00Centenary Stormers - Brisbane K. 6:3 (2:2, 4:1)
ChinaChina: FA Cup    
18.09.2020
12:00Shanghai Shenhua - Guangzhou R&F 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 3:5)
EnglandEngland: Premier League U18    
18.09.2020
12:00Brighton U18 - Fulham U18 1:3 (1:1, 0:2)
JapanJapan: J3 League    
18.09.2020
12:00C-Osaka U23 - Toyama 2:1 (1:1, 1:0)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
18.09.2020
12:00Zalgiris 2 - Riteriai 2 2:0 (2:0, 0:0)
UkraineUkraine: Youth League    
18.09.2020
12:00Dynamo Kiev U21 - Lviv U21 2:0 (1:0, 1:0)
12:00Inhulets U21 - Desna U21 1:2 (1:1, 0:1)
KazakhstanKazakhstan: First Division    
18.09.2020
12:30Baykonur Kyzylorda - Arys 2:3 (2:1, 0:2)
12:30FK Kyran - Ekibastuz 1:0 (1:0, 0:0)
AustraliaAustralia: NPL South Australian    
18.09.2020
12:45Adelaide Raiders - NE Metrostars 1:1 (0:1, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
18.09.2020
13:00Vitebsk 2 - Belshina 2 1:4 (0:1, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: CFL - Group B    
18.09.2020
13:00Liberec B - Mlada Boleslav B 3:4 (2:1, 1:3)
EnglandEngland: Premier League 2    
18.09.2020
13:00Tottenham U23 - West Ham U23 3:0 (0:0, 3:0)
MongoliaMongolia: Premier League    
18.09.2020
13:00Mazaalainuud - Athletic 220 0:5 (0:1, 0:4)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
18.09.2020
13:00Polisi Tanzania - JKT Tanzania 1:1 (1:0, 0:1)
ChinaChina: FA Cup    
18.09.2020
13:35Guangzhou Evergrande - Henan Jianye 2:0 (1:0, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
18.09.2020
14:00FK Gorodeja 2 - Zhodino 2 0:2 (0:0, 0:2)
ChinaChina: FA Cup    
18.09.2020
14:00Shandong Luneng - Dalian Pro 4:0 (1:0, 3:0)
EnglandEngland: Premier League 2    
18.09.2020
14:00Reading U23 - Fulham U23 0:4 (0:3, 0:1)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
18.09.2020
14:15Sarawak Utd. - Kelantan United 2:1 (2:0, 0:1)
ArmeniaArmenia: Armenian Cup    
18.09.2020
14:30Van - Noravank 0:0 (0:0, 0:0)
14:30West Armenia - Gandzasar 3:2 (0:2, 3:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
18.09.2020
15:00Brest 2 - Energetik-BGU 2 4:1 (3:0, 1:1)
EnglandEngland: Premier League 2    
18.09.2020
15:00Leeds U23 - Wolves U23 2:2 (2:0, 0:2)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
18.09.2020
15:00Floresti - Dinamo-Auto 0:5 (0:1, 0:4)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
18.09.2020
15:00Ajax Cape Town - Black Leopards 0:2 (0:1, 0:1)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
18.09.2020
15:00Ihefu - Mtibwa Sugar 0:1 (0:1, 0:0)
UkraineUkraine: Youth League    
18.09.2020
15:00Oleksandriya U21 - Vorskla Poltava U21 2:0 (0:0, 2:0)
UruguayUruguay: Segunda Division    
18.09.2020
15:00Albion - Cerrito 1:3 (0:0, 1:3)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
18.09.2020
15:30Smolevichi - Rukh Brest 0:6 (0:2, 0:4)
EuropeEurope: Euro Women    
18.09.2020
16:00Russia W - Netherlands W 0:1 (0:1, 0:0)
JordanJordan: Premier League    
18.09.2020
16:00Al Salt - Al Jazeera Amman 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Al Salt - Al Sareeh POSTP.  
KosovoKosovo: Superliga    
18.09.2020
16:00Trepca 89 - Arberia 0:2 (0:1, 0:1)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
18.09.2020
16:00Graficar Beograd - Zarkovo 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Sremska Mitrovica - Borac 1926 1:2 (0:2, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
18.09.2020
16:00L.R. Vicenza - Sudtirol 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (VYS) - Group A    
18.09.2020
16:30Humpolec B - Telc 5:1 (3:1, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (HB)    
18.09.2020
16:30Smolovy - Dlouha Ves 3:5 (2:3, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (VS)    
18.09.2020
16:30Liptal - Hostalkova/Katerinice B 3:5 (2:2, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (ZL)    
18.09.2020
16:30Vysoke Pole - Ujezd 1:3 (0:1, 1:2)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
18.09.2020
16:45Al Fujairah - Bani Yas POSTP.  
16:45Hatta - Al Wasl POSTP.  
AsiaAsia: AFC Champions League    
18.09.2020
17:00Al-Sadd - Al Ain 4:0 (1:0, 3:0)
17:00Al Sharjah - Al-Duhail 4:2 (1:1, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: CFL - Group A    
18.09.2020
17:00Kraluv Dvur - SK Rakovnik 2:1 (2:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Plzensky KP    
18.09.2020
17:00Chotikov - Nyrsko 4:0 (1:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (OLK) - Group A    
18.09.2020
17:00Sokol Usti B - Tovacov 5:2 (2:1, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: OP IV. tridy (BN) - Group A    
18.09.2020
17:00Marsovice B - Struharov B 1:7 (0:2, 1:5)
ItalyItaly: Primavera 1    
18.09.2020
17:00Ascoli U19 - AS Roma U19 2:3 (1:1, 1:2)
JordanJordan: Premier League    
18.09.2020
17:00Al Ramtha - Sahab POSTP.  
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
18.09.2020
17:00Okzhetpes - Kaspij Aktau 2:2 (1:1, 1:1)
PortugalPortugal: LigaPro    
18.09.2020
17:00Oliveirense - Penafiel 2:1 (0:0, 2:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
18.09.2020
17:00Chindia Targoviste - FC Hermannstadt 1:3 (1:2, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
18.09.2020
17:00Cittadella - Mantova 3:2 (2:1, 1:1)
17:00Inter - Carrarese CAN.  
17:00Monza - Alessandria 1:0 (0:0, 1:0)
EuropeEurope: Euro Women    
18.09.2020
17:15Finland W - Portugal W POSTP.  
UruguayUruguay: Segunda Division    
18.09.2020
17:15Villa Espanola - Juventud 2:2 (2:2, 0:0)
ArmeniaArmenia: Armenian Cup    
18.09.2020
17:30Urartu - Pyunik Yerevan 2:1 (1:1, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
18.09.2020
17:30Neman - FC Minsk 2:0 (2:0, 0:0)
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
18.09.2020
17:30Leopard St.Camille - Vitesse
EuropeEurope: Euro Women    
18.09.2020
17:30Belgium W - Romania W 6:1 (3:0, 3:1)
17:30Croatia W - Switzerland W 1:1 (1:0, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
18.09.2020
17:30Jazz Pori - Ilves 2 4:1 (2:0, 2:1)
17:30TPV - HJS Akatemia 1:0 (0:0, 1:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
18.09.2020
17:30Walldorf U19 - Darmstadt U19 0:1 (0:1, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
18.09.2020
17:30Sevilla - Ath Bilbao 2:1 (1:1, 1:0)
PolandPoland: Division 1    
18.09.2020
17:40Arka Gdynia - Legnica 4:0 (1:0, 3:0)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
18.09.2020
17:45Tsarsko Selo - Botev Vratsa 1:2 (0:1, 1:1)
GermanyGermany: 3. Liga    
18.09.2020
17:45Kaiserslautern - SG Dynamo Dresden 0:1 (0:1, 0:0)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
18.09.2020
18:00Sibenik - Lok. Zagreb 3:2 (2:1, 1:1)
CyprusCyprus: First Division    
18.09.2020
18:00Ermis - Ol. Nicosia 0:1 (0:0, 0:1)
CyprusCyprus: Division 2    
18.09.2020
18:00Aris - Anagennisi Derynia 2:2 (0:2, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
18.09.2020
18:00Jihlava - Lisen 1:1 (1:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
18.09.2020
18:00Hlucin - Otrokovice 1:4 (0:1, 1:3)
EgyptEgypt: Premier League    
18.09.2020
18:00Haras El Hodood - Enppi 3:2 (2:1, 1:1)
EuropeEurope: Euro Women    
18.09.2020
18:00Cyprus W - Scotland W POSTP.  
18:00Faroe Islands W - Northern Ireland W 0:6 (0:4, 0:2)
GreeceGreece: Super League    
18.09.2020
18:00PAOK - Atromitos 1:1 (0:0, 1:1)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
18.09.2020
18:00Siauliai FA - Nevezis Kedainiai 0:1 (0:1, 0:0)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
18.09.2020
18:00Speranta Nisporeni - Sheriff Tiraspol 1:2 (0:1, 1:1)
MoroccoMorocco: Botola 2    
18.09.2020
18:00Chabab Atlas Khenifra - Chabab Mohammedia 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Dcheira - Sidi Kacem 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Maghreb Fez - TAS Casablanca 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Sale - Kawkab Marrakech 0:0 (0:0, 0:0)
PeruPeru: Liga 1    
18.09.2020
18:00Carlos Stein - Grau 1:1 (1:0, 0:1)
PolandPoland: Ekstraklasa    
18.09.2020
18:00Podbeskidzie - Rakow 1:4 (1:4, 0:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
18.09.2020
18:00Chaves - Varzim 0:0 (0:0, 0:0)
SerbiaSerbia: Super Liga    
18.09.2020
18:00Vojvodina - Radnik 2:0 (0:0, 2:0)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
18.09.2020
18:00Eskisehirspor - Adanaspor AS 0:0 (0:0, 0:0)
UkraineUkraine: Premier League    
18.09.2020
18:00Dnipro-1 - Mariupol 1:2 (0:1, 1:1)
EuropeEurope: Euro Women    
18.09.2020
18:15Czech Republic W - Poland W 0:0 (0:0, 0:0)
AustriaAustria: 2. Liga    
18.09.2020
18:30Austria Vienna II - Grazer 2:4 (0:1, 2:3)
18:30Dornbirn - A. Klagenfurt 1:1 (0:0, 1:1)
18:30SK Rapid Vienna (Am) - FC Juniors 1:1 (1:1, 0:0)
18:30Vorwarts Steyr - Kapfenberg 0:3 (0:2, 0:1)
18:30Wacker Innsbruck - Floridsdorfer AC 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Zlinsky KP    
18.09.2020
18:30Batov - Velke Karlovice 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (PU)    
18.09.2020
18:30Holice B - Tetov 11:0 (8:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (VS) - Group B    
18.09.2020
18:30Roznov pod Radhostem B - Jarcova 4:3 PEN. (1:1, 2:2, 4:3)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Group 2    
18.09.2020
18:30Naestved - Hellerup 2:0 (0:0, 2:0)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
18.09.2020
18:30Hamburger SV - Dusseldorf 2:1 (1:0, 1:1)
18:30Regensburg - Nurnberg 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
18.09.2020
18:30BSV Rehden - Werder Bremen II 0:1 (0:0, 0:1)
JordanJordan: Premier League    
18.09.2020
18:30Al Ahli - Al-Faisaly Amman POSTP.  
18:30Al Ahli - Al Sareeh 2:2 (1:0, 1:2)
WorldWorld: Club Friendly    
18.09.2020
18:30Rota - Sanluqueno 0:5 (0:2, 0:3)
IcelandIceland: Division 2    
18.09.2020
18:45Njardvik - IR Reykjavik 2:3 (1:0, 1:3)
IrelandIreland: Premier Division    
18.09.2020
18:45Derry City - St. Patricks 0:0 (0:0, 0:0)
NetherlandsNetherlands: Eerste Divisie    
18.09.2020
18:45Helmond - FC Volendam 0:1 (0:0, 0:1)
18:45Jong PSV - Eindhoven FC 1:2 (0:1, 1:1)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
18.09.2020
19:00Allerheiligen - Kalsdorf 3:0 (2:0, 1:0)
19:00Deutschlandsberger - WSC Wels 3:3 (1:2, 2:1)
19:00Gleisdorf - SV Spittal 4:0 (1:0, 3:0)
19:00Vocklamarkt - AC Wolfsberger (Am) 0:2 (0:0, 0:2)
19:00Wels - SC Weiz 1:5 (1:3, 0:2)
AustriaAustria: Regionalliga West - Tyrol    
18.09.2020
19:00Hall - Kitzbuhel 0:4 (0:1, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
18.09.2020
19:00Karlovy Vary B - Frantiskovy Lazne 3:2 PEN. (0:0, 2:2, 9:8)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (PHA) - Group A    
18.09.2020
19:00Sterboholy - CAFC 2:2 (2:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (PY)    
18.09.2020
19:00Velke Popovice - Sibrina 3:1 (1:1, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: OP III. tridy (PY) - Group B    
18.09.2020
19:00Kostelec nad Cernymi lesy - Mukarov 0:1 (0:0, 0:1)
DenmarkDenmark: 1st Division    
18.09.2020
19:00Helsingor - Vendsyssel 3:0 (1:0, 2:0)
EuropeEurope: Euro Women    
18.09.2020
19:00Kosovo W - Estonia W 2:0 (2:0, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
18.09.2020
19:00Wolfsburg II - Hannoverscher SC 3:2 (3:1, 0:1)
GermanyGermany: Regionalliga Nordost    
18.09.2020
19:00Meuselwitz - Chemie Leipzig 1:4 (1:2, 0:2)
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
18.09.2020
19:00Bramfelder SV - VfL Lohbrugge 1:1 (0:1, 1:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
18.09.2020
19:00Vilafranquense - Feirense 0:4 (0:2, 0:2)
RussiaRussia: Premier League    
18.09.2020
19:00Krasnodar - Khimki 7:2 (3:2, 4:0)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
18.09.2020
19:00Gefle - Sandvikens 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Taby - Haninge 2:2 (1:1, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
18.09.2020
19:00Moron - Skelleftea 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
18.09.2020
19:00Assyriska BK - Varbergs GIF 3:1 (2:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
18.09.2020
19:00Vanersborgs FK - Grebbestads 6:4  
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
18.09.2020
19:00Thun - Lausanne Ouchy 2:2 (2:0, 0:2)
TurkeyTurkey: Super Lig    
18.09.2020
19:00Yeni Malatyaspor - Goztepe 1:1 (1:1, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
18.09.2020
19:15Wandsbeker Concordia - Meiendorfer SV 5:2 (2:2, 3:0)
AustriaAustria: Regionalliga East    
18.09.2020
19:30Drassburg - Wiener Linien 1:2 (0:1, 1:1)
19:30Traiskirchen - Wiener Viktoria 3:1 (1:1, 2:0)
19:30Wiener Sportklub - Wiener Neustadt 1:0 (1:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Sud    
18.09.2020
19:30Inter Leipzig - Grimma 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
18.09.2020
19:30Hamm United - Rugenbergen 2:0 (2:0, 0:0)
19:30SC Victoria Hamburg - Curslack-Neuengamme 0:3 (0:0, 0:3)
GreeceGreece: Super League    
18.09.2020
19:30Olympiacos Piraeus - Asteras Tripolis 3:0 (0:0, 3:0)
JordanJordan: Premier League    
18.09.2020
19:30Al Ahli - Aqaba POSTP.  
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
18.09.2020
19:30Al Jazira - Al Dhafra POSTP.  
UruguayUruguay: Segunda Division    
18.09.2020
19:30Atenas - Villa Teresa 2:1 (1:0, 1:1)
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
18.09.2020
19:45AS Police - Rahimo
WorldWorld: Club Friendly    
18.09.2020
19:45Covadonga - Llanera 1:0 (0:0, 1:0)
AsiaAsia: AFC Champions League    
18.09.2020
20:00Al-Nassr - Sepahan 2:0 (2:0, 0:0)
20:00Al-Taawon - Persepolis 0:1 (0:0, 0:1)
BelgiumBelgium: Proximus League    
18.09.2020
20:00RWDM - Lommel SK 0:1 (0:0, 0:1)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
18.09.2020
20:00Montana - Botev Plovdiv 3:1 (2:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
18.09.2020
20:00Slavia Prague - Teplice 5:1 (3:0, 2:1)
EgyptEgypt: Premier League    
18.09.2020
20:00Aswan SC - Zamalek 1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: Premier League 2    
18.09.2020
20:00Aston Villa U23 - Norwich U23 3:0 (1:0, 2:0)
20:00Blackburn U23 - Manchester City U23 2:1 (0:1, 2:0)
20:00Brighton U23 - Arsenal U23 2:2 (1:1, 1:1)
20:00Derby U23 - Liverpool U23 2:1 (2:1, 0:0)
20:00Southampton U23 - Chelsea U23 1:4 (1:3, 0:1)
EuropeEurope: Euro Women    
18.09.2020
20:00Montenegro W - Ukraine W 1:3 (0:1, 1:2)
20:00Slovenia W - Turkey W 3:1 (2:1, 1:0)
FranceFrance: National    
18.09.2020
20:00Avranches - Stade Briochin 2:1 (1:0, 1:1)
20:00Bastia-Borgo - Le Mans 1:1 (0:1, 1:0)
20:00Bourg en Bresse - Boulogne 3:3 (2:3, 1:0)
20:00Concarneau - Quevilly Rouen 1:1 (1:0, 0:1)
20:00Creteil - Cholet 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Orleans - Sporting Club Lyon 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Sete - Red Star POSTP.  
20:00Villefranche - Bastia 0:3 (0:2, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
18.09.2020
20:00Hamburger SV III - Sasel 1:1 (0:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
18.09.2020
20:00Spelle-Venhaus - Bersenbruck 2:0 (1:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Niederrhein    
18.09.2020
20:00SSVg Velbert - Union Nettetal 3:1 (1:0, 2:1)
HungaryHungary: Hungarian Cup    
18.09.2020
20:00SC Sopron - BVSC-Zuglo 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 4:5)
IcelandIceland: Division 2    
18.09.2020
20:00Haukar - Fjallabyggd 1:2 (1:0, 0:2)
LiechtensteinLiechtenstein: Liechtenstein Cup    
18.09.2020
20:00Schaan - Triesen B 6:1  
LuxembourgLuxembourg: National Division    
18.09.2020
20:00Jeunesse Esch - Mondorf 2:1 (2:0, 0:1)
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
18.09.2020
20:00Venlo - Utrecht 1:1 (1:0, 0:1)
PeruPeru: Liga 1    
18.09.2020
20:00Binacional - Llacuabamba 2:1 (2:1, 0:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
18.09.2020
20:00Famalicao - Benfica 1:5 (0:3, 1:2)
RomaniaRomania: Liga 1    
18.09.2020
20:00Astra - CFR Cluj 0:2 (0:1, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
18.09.2020
20:00Grasshoppers - Winterthur 3:2 (2:1, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
18.09.2020
20:00Schotz - Langenthal 2:3  
WorldWorld: Club Friendly    
18.09.2020
20:00Eldense - Yeclano 2:0 (1:0, 1:0)
20:00Tropezon - Selaya 4:1 (1:0, 3:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
18.09.2020
20:15Vevey - Bulle 1:4 (1:2, 0:2)
AustriaAustria: 2. Liga    
18.09.2020
20:25Lafnitz - Amstetten 2:2 (2:2, 0:0)
BelgiumBelgium: Belgian Cup    
18.09.2020
20:30Londerzeel - Thes Sport 0:2 (0:1, 0:1)
20:30Lyra-Lierse Berlaar - RAAL La Louviere 0:1 (0:0, 0:1)
GermanyGermany: Bundesliga    
18.09.2020
20:30Bayern Munich - Schalke 8:0 (3:0, 5:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
18.09.2020
20:30Wisla - Wisla Plock 0:3 (0:2, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
18.09.2020
20:30Moralo - Trujillo 0:0 ABN.  
BelgiumBelgium: Jupiler League    
18.09.2020
20:45Charleroi - Beerschot VA 3:1 (1:0, 2:1)
EnglandEngland: Championship    
18.09.2020
20:45Coventry - QPR 3:2 (1:1, 2:1)
IrelandIreland: Premier Division    
18.09.2020
20:45Cork City - St. Patricks CAN.  
20:45Derry City - Waterford CAN.  
20:45Dundalk - Finn Harps CAN.  
20:45Shelbourne - Bohemians CAN.  
20:45Sligo Rovers - Bohemians 0:1 (0:0, 0:1)
IrelandIreland: Division 1    
18.09.2020
20:45Athlone - Cobh Ramblers 2:1 (0:0, 2:1)
20:45Bray - Longford 3:0 (0:0, 3:0)
20:45Galway - Wexford 1:0 (1:0, 0:0)
20:45Shamrock 2 - Cabinteely 0:2 (0:0, 0:2)
20:45UC Dublin - Drogheda 1:3 (1:0, 0:3)
WalesWales: Cymru Premier    
18.09.2020
20:45Aberystwyth - Flint 3:1 (1:1, 2:0)
EuropeEurope: Euro Women    
18.09.2020
21:00Serbia W - France W 0:2 (0:2, 0:0)
FranceFrance: Ligue 1    
18.09.2020
21:00Lyon - Nimes 0:0 (0:0, 0:0)
IrelandIreland: Premier Division    
18.09.2020
21:00Shamrock Rovers - Sligo Rovers CAN.  
NetherlandsNetherlands: Eerste Divisie    
18.09.2020
21:00G.A. Eagles - Jong Ajax 0:3 (0:1, 0:2)
21:00Roda - Dordrecht 4:0 (2:0, 2:0)
UruguayUruguay: Segunda Division    
18.09.2020
21:45Rocha - Racing Montevideo 1:1 (1:0, 0:1)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
18.09.2020
22:15Vitoria Guimaraes - Belenenses 0:1 (0:0, 0:1)
PeruPeru: Liga 1    
18.09.2020
22:30FBC Melgar - U. San Martin 1:1 (1:0, 0:1)
MexicoMexico: Liga MX Women    
18.09.2020
23:00Club America W - Santos Laguna W 2:1 (1:1, 1:0)
EcuadorEcuador: Serie B    
18.09.2020
23:30America de Quito - Ind. Juniors 1:0 (1:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
18.09.2020
23:30Inter Playa Del Carmen - Cafessa 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Jihocesky KP    
00:00Protivin - Olesnik POSTP.  
UruguayUruguay: Segunda Division    
00:00Tacuarembo - Sud America 1:2 (1:0, 0:2)
BrazilBrazil: Serie B    
00:15Confianca - Guarani 1:0 (0:0, 1:0)
ColombiaColombia: Primera A    
01:00La Equidad - Chico 4:0 (2:0, 2:0)
ParaguayParaguay: Primera Division    
01:0012 de Octubre - Sol de America 3:1 (1:0, 2:1)
PeruPeru: Liga 1    
01:00U. de Deportes - Ayacucho 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: USL League One    
01:00Orlando City B - Greenville CAN.  
USAUSA: USL Championship    
01:30Miami FC - Hartford Athletic CAN.  
Costa RicaCosta Rica: Liga de Ascenso    
02:00Municipal Garabito - Santa Rosa 1:1 (0:0, 1:1)
CuraçaoCuraçao: Promé Divishon    
02:00Jong Holland - Scherpenheuvel      
EcuadorEcuador: Liga Pro    
02:00LDU Portoviejo - Olmedo 2:1 (0:0, 2:1)
USAUSA: USL Championship    
02:00FC Tulsa - LA Galaxy 2 CAN.  
BrazilBrazil: Serie B    
02:30Nautico - Chapecoense-SC 1:1 (0:0, 1:1)
MexicoMexico: Liga MX    
02:30Necaxa - Puebla 0:1 (0:1, 0:0)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
03:00Alacranes de Durango - Atl. San Luis 2 2:0 (1:0, 1:0)
ColombiaColombia: Primera A    
03:05Atl. Nacional - Deportes Tolima POSTP.  
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
04:00Alajuelense - Grecia 3:1 (1:1, 2:0)
TaiwanTaiwan: Mulan Football League Women    
04:00Taichung Blue W - New Taipei W 6:2 (1:1, 5:1)
USAUSA: MLS    
04:00Seattle Sounders - Los Angeles FC 3:0 (2:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
04:00Orange County SC - New Mexico CAN.  
04:00Orange County SC - Las Vegas Lights 1:0 (0:0, 1:0)
MexicoMexico: Liga MX    
04:30Mazatlan FC - Cruz Azul 2:3 (1:1, 1:2)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
05:30Gungahlin - Tigers FC 2:0 (0:0, 2:0)
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
05:45Lake Macquarie - Broadmeadow 2:3 (0:1, 2:2)