Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
BrazilBrazil: Campeonato Paraense    
00:00Paragominas - Paysandu PA 0:4 (0:1, 0:3)
USAUSA: USL League One    
00:00Richmond Kickers - Fort Lauderdale POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
00:00Botafogo RJ - Fluminense 1:1 (0:0, 1:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
00:30Libertad Asuncion - Guarani 1:3 (0:1, 1:2)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
01:00Managua FC - CD Junior 2:0 (0:0, 2:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera U20    
01:00Esteli U20 - Ocotal U20 5:1 (2:0, 3:1)
USAUSA: USL Championship    
01:00Hartford Athletic - Indy Eleven CAN.  
01:00Indy Eleven - Sporting Kansas City 2 0:1 (0:0, 0:1)
01:00North Carolina - Birmingham 1:0 (0:0, 1:0)
01:00Pittsburgh - Philadelphia Union 2 4:0 (3:0, 1:0)
USAUSA: NWSL Women    
01:00North Carolina Courage W - Portland Thorns W CAN.  
01:00Washington Spirit W - Houston Dash W CAN.  
USAUSA: USL League One    
01:30Fort Lauderdale - Chattanooga Red Wolves POSTP.  
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
02:00Bragantino - Botafogo SP 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 4:3)
MexicoMexico: Liga MX    
02:00U.A.N.L.- Tigres - Pachuca 1:1 (0:0, 1:1)
USAUSA: MLS    
02:00San Jose Earthquakes - Minnesota United 1:4 (0:2, 1:2)
USAUSA: USL Championship    
02:00Colorado Springs - Portland 2 CAN.  
02:00Colorado Springs - Real Monarchs 1:2 (0:1, 1:1)
02:00Oklahoma City Energy - Las Vegas Lights CAN.  
02:00Oklahoma City Energy - New Mexico 0:3 (0:2, 0:1)
02:00Saint Louis FC - Birmingham CAN.  
USAUSA: USL League One    
02:00Tormenta - Forward Madison POSTP.  
02:00Tormenta - Orlando City B 2:0 (0:0, 2:0)
02:00Union Omaha - North Texas 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
02:30Memphis - Saint Louis FC 1:0 (0:0, 1:0)
02:30Rio Grande - Orange County SC CAN.  
02:30San Antonio - Sacramento Republic CAN.  
03:00Austin Bold - San Antonio 2:4 (1:2, 1:2)
03:00Rio Grande - FC Tulsa 1:2 (0:1, 1:1)
MexicoMexico: Liga MX    
04:00Club America - Club Tijuana 4:0 (1:0, 3:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
04:00Esteli - Ocotal 2:1 (0:0, 2:1)
04:00Ferretti - Real Madriz 3:1 (2:1, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
04:00LA Galaxy 2 - El Paso CAN.  
04:00San Diego Loyal - Sacramento Republic 0:0 (0:0, 0:0)
04:00Tacoma Defiance - New Mexico CAN.  
USAUSA: MLS    
04:30New York City - Portland Timbers 1:3 (1:1, 0:2)
USAUSA: USL Championship    
04:30Las Vegas Lights - Reno 0:1 (0:1, 0:0)
04:30Phoenix Rising - El Paso 3:1 (3:1, 0:0)
04:30Phoenix Rising - FC Tulsa CAN.  
04:30Reno - Real Monarchs CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
06:00South Hobart - Launceston CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
06:30Adamstown Rosebud - Weston Workers 1:1 (1:0, 0:1)
06:30Broadmeadow - Edgeworth E. 0:1 (0:0, 0:1)
06:30Charlestown Azzurri - Lake Macquarie 1:1 (1:1, 0:0)
06:30Charlestown Azzurri - Weston Workers CAN.  
06:30Maitland - Valentine 5:1 (0:0, 5:1)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
06:30Wollongong Wolves - Druitt Town Rangers 1:0 (0:0, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
07:00Gungahlin - Belconnen United 3:1 (1:0, 2:1)
07:00Gungahlin - Tigers FC CAN.  
07:00Tigers FC - Canberra FC 2:4 (1:2, 1:2)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
07:00Sydney Utd - Sydney Olympic 0:2 (0:2, 0:0)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
07:00Peninsula - Brisbane U21 1:0 (1:0, 0:0)
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
07:00St Albans - Heidelberg Utd CAN.  
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
07:00North Star - Bayside 0:1 (0:0, 0:1)
JapanJapan: J1 League    
07:00Sapporo - Kobe 2:3 (1:2, 1:1)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
07:05Tuggeranong Utd - Canberra Olympic CAN.  
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
08:00Gold Coast - Moreton Bay Utd 1:1 (1:1, 0:0)
08:00Sunshine Coast Wanderers - Olympic FC 1:2 (1:1, 0:1)
JapanJapan: J3 League    
08:00Grulla Morioka - C-Osaka U23 3:1 (2:1, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
09:00Sydney FC U21 - WS Wanderers U21 3:2 (3:0, 0:2)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
09:00Albany Creek - Taringa 4:0 (3:0, 1:0)
09:00St. George Willawong - Brisbane K. 4:1 (1:1, 3:0)
JapanJapan: J3 League    
09:00Imabari - Vanraure 1:1 (0:0, 1:1)
JapanJapan: Nadeshiko League Women    
09:00Ehime W - Kunoichi W 2:1 (1:1, 1:0)
09:00Inac Kobe Leonesa W - JEF United W 2:0 (0:0, 2:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
09:30Persis Solo - Mitra Kukar POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
09:30Udarnik - Kustosija 2:2 (2:0, 0:2)
JapanJapan: J3 League    
10:00Fujieda MYFC - Gifu 3:1 (1:0, 2:1)
10:00Sagamihara - Kagoshima Utd 2:1 (2:0, 0:1)
10:00YSCC - Blaublitz 0:1 (0:0, 0:1)
JapanJapan: Nadeshiko League Women    
10:00Urawa W - Beleza W 1:0 (0:0, 1:0)
MongoliaMongolia: Premier League    
10:00Athletic 220 - Khangarid 2:4 (1:2, 1:2)
TaiwanTaiwan: Premier League    
10:00Hang Yuen - Taiwan Steel 0:1 (0:1, 0:0)
10:00Ming Chuan University - Taipei Tatung 0:1 (0:0, 0:1)
10:00Red Lions - Taichung 1:3 (0:2, 1:1)
10:00Taipower - NTUS 2:0 (2:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10:00Sampion Celje - Grosuplje 3:0 (3:0, 0:0)
AustriaAustria: Regionalliga West - Tyrol    
10:30Tirol (Am) - Schwaz 1:2 (1:1, 0:1)
CambodiaCambodia: C-League    
10:30Electricite Du Cambodge - Boeung Ket 2:4 (2:1, 0:3)
10:30Police Commissary - Sports Academy 1:1 (0:0, 1:1)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
10:30Persija Jakarta - Bhayangkara Utd POSTP.  
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
10:30Badak Lampung - Persekat Tegal POSTP.  
10:30Cilegon United - PSPS Riau POSTP.  
10:30Kalteng Putra - PSBS Biak Numfor POSTP.  
10:30Martapura - Persewar Waropen POSTP.  
10:30Perserang Serang - PSIM Yogyakarta POSTP.  
10:30Putra Sinar Giri - PSCS Cilacap POSTP.  
10:30Semen Padang - Sriwijaya POSTP.  
10:30Tiga Naga - Muba United POSTP.  
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
10:30Slavia TU Kosice - Krompachy 1:1 (1:1, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
10:30Jednota Banova - Zvolen 5:0 (2:0, 3:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10:30Letohrad - Pardubice B 3:3 (0:3, 3:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
11:00Neman 2 - Din. Minsk 2 0:3 (0:3, 0:0)
HungaryHungary: NB III - Centre    
11:00Ferencvaros II - Kecskemeti TE 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Honved II - Ivancsa 0:0 (0:0, 0:0)
HungaryHungary: NB III - West    
11:00Puskas Academy II - Mosonmagyarovari TE 0:0 (0:0, 0:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
11:00PSMS Medan - PSKC Cimahi POSTP.  
JapanJapan: J2 League    
11:00Kofu - Renofa Yamaguchi 1:1 (0:1, 1:0)
11:00Tochigi - Albirex Niigata 0:0 (0:0, 0:0)
11:00V-Varen Nagasaki - Verdy 0:0 (0:0, 0:0)
11:00Yamaga - Giravanz Kitakyushu 1:2 (0:0, 1:2)
JapanJapan: J3 League    
11:00Kamatamare - Azul Claro Numazu 0:1 (0:1, 0:0)
11:00Kumamoto - Fukushima Utd 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Nagano - G-Osaka U23 1:0 (0:0, 1:0)
LaosLaos: Lao League    
11:00Viengchanh - Lao Toyota 1:5 (0:3, 1:2)
MyanmarMyanmar: National League    
11:00Ayeyawady - Yadanarbon POSTP.  
11:00Ispe FC - Southern Myanmar POSTP.  
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
11:00Chocholna-Velcice - Castkovce 2:1 PEN. (1:0, 0:1, 6:5)
WorldWorld: Club Friendly    
11:00CSKA Moscow - R. Volgograd 0:0 (0:0, 0:0)
AustraliaAustralia: A-League    
11:30Newcastle Jets - Western United 1:0 (1:0, 0:0)
JapanJapan: J2 League    
11:30Kyoto - Machida 1:0 (0:0, 1:0)
SingaporeSingapore: Premier League    
11:30Albirex Niigata - DPMM POSTP.  
11:30Tampines - Tanjong Pagar POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
11:30Drochtersen/Assel - Curslack-Neuengamme 1:2 (1:1, 0:1)
ChinaChina: Super League    
12:00Shanghai SIPG - Hebei 4:0 (1:0, 3:0)
JapanJapan: J2 League    
12:00Chiba - Kusatsu 1:2 (1:1, 0:1)
12:00Ehime - Iwata 1:2 (0:0, 1:2)
12:00Mito - Kanazawa 3:2 (1:1, 2:1)
12:00Omiya Ardija - Avispa Fukuoka POSTP.  
12:00Tokushima - Montedio Yamagata 1:0 (0:0, 1:0)
JapanJapan: J3 League    
12:00Gainare Tottori - Toyama 2:0 (0:0, 2:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
12:00Busan - Ulsan Hyundai 1:2 (0:1, 1:1)
12:00Gangwon - Sangju Sangmu 2:2 (1:1, 1:1)
12:00Suwon Bluewings - Daegu 0:1 (0:0, 0:1)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:00Gyeongnam - Anyang 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Seoul E. - Bucheon FC 1995 3:0 (1:0, 2:0)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
12:00Kristianstads W - Umea W 1:1 (1:0, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
12:00Hannover II - Wolfenbuttel 4:1 (4:1, 0:0)
12:00Ricklingen - Hannoverscher SC 1:2  
12:00VfL Oldenburg - Blumenthaler 5:0 (2:0, 3:0)
12:00Wesel-Lackhausen - Mulheimer SV 07 3:0 (0:0, 3:0)
CambodiaCambodia: C-League    
13:00Svay Rieng - Visakha 3:2 (0:1, 3:1)
MongoliaMongolia: Premier League    
13:00Falcons - Ulaanbaatar City 5:0 (3:0, 2:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
13:00Brattvag - Senja 3:1 (0:0, 3:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
13:00Egersunds - Nardo 1:2 (0:0, 1:2)
NorwayNorway: Toppserien Women    
13:00Rosenborg W - Klepp W 1:1 (0:0, 1:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
13:00Poli Iasi - Chindia Targoviste 1:0 (0:0, 1:0)
ThailandThailand: Thai League 1    
13:00Samut Prakan City - Prachuap POSTP.  
13:00Suphanburi - Buriram POSTP.  
ThailandThailand: Thai League 2    
13:00Kasetsart - Customs Utd POSTP.  
13:00Khonkaen Utd. - Samut Sakhon POSTP.  
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
13:30Madura United - Bali United POSTP.  
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
13:30Balikpapan - PS Hizbul Wathan POSTP.  
RéunionRéunion: Regionale 1    
13:30Capricorne - SDEFA 1:0  
13:30Jeanne d'Arc - Tamponnaise 1:1  
13:30Piton - Saint-Pierroise 0:1  
13:30Saint-Denis - Excelsior 2:2  
13:30Sainte-Marienne - Marsouins 3:2  
13:30St. Louis - Saint-Pauloise 1:0  
13:30Trois Bassins - Bretagne 0:1  
WorldWorld: Club Friendly    
13:30Essen - Oldenburg 1:3 (0:1, 1:2)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Women    
14:00Neman W - Minsk FK W 0:1 (0:1, 0:0)
ChinaChina: Super League    
14:00Chongqing Lifan - Tianjin Teda 2:2 (1:1, 1:1)
FinlandFinland: Ykkonen    
14:00SJK Akatemia - Gnistan 2:2 (0:2, 2:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
14:00Espoo - Klubi 04 1:3 (0:1, 1:2)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
14:00Alga - Kaganat POSTP.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
14:00Junkeren - Mjolner CAN.  
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
14:00Prespa Birlik - Halmia 0:3 (0:2, 0:1)
SwedenSweden: Svenska Cupen    
14:00Skiljebo - Karlslunds 1:2 (1:0, 0:2)
14:00Vartans - Gute 2:4 ET (1:0, 0:1, 1:3)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
14:00Rosengard W - Pitea W 2:1 (2:0, 0:1)
ThailandThailand: Thai League 1    
14:00Chiangrai Utd - Rayong FC POSTP.  
14:00Port MTI FC - Trat FC POSTP.  
ThailandThailand: Thai League 2    
14:00Lampang - Ayutthaya Utd POSTP.  
14:00Nakhon Pathom - Khonkaen FC POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
14:00Bendestorf - Norderstedt 1:5 (0:4, 1:1)
14:00CFC Hertha - Croatia Berlin 1:1 (0:0, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly Women    
14:00Slovacko W - GKS Katowice W 0:2 (0:0, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Paraense    
14:30Bragantino - Independente 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Allsvenskan    
14:30Helsingborg - Hammarby 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Superettan    
14:30Norrby - Jonkopings 1:2 (0:0, 1:2)
WorldWorld: Club Friendly    
14:30G.A. Eagles - Telstar 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Hannover II - Bremer 5:0  
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
15:00Zhodino - BATE 3:2 (1:2, 2:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
15:00Kiisto - GBK Kokkola 1:0 (0:0, 1:0)
FranceFrance: Coupe de France Women    
15:00Guingamp W - Lyon W 0:1 (0:0, 0:1)
HungaryHungary: NB III - East    
15:00DVTK II - Debrecen II 0:0 (0:0, 0:0)
LatviaLatvia: Latvian Cup    
15:00Lubana - Kalupe 1:13 (0:4, 1:9)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
15:00FK Atmosfera - Jonava 1:2 (0:2, 1:0)
ScotlandScotland: SWPL 1 Women    
15:00Celtic W - Hibernian W CAN.  
15:00Hearts W - Glasgow City W CAN.  
15:00Rangers W - Forfar Farmington W CAN.  
15:00Spartans W - Motherwell W CAN.  
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
15:00Vaxjo DFF W - Djurgarden W 1:0 (0:0, 1:0)
SwedenSweden: Elitettan Women    
15:00Alvsjo W - Alingsas FC W 1:1 (1:1, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
15:00Bergisch Born - Cronenberger 5:3 (2:3, 3:0)
15:00Michalovce - Mezokovesd-Zsory 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Ostrava B - Frydek-Mistek CAN.  
15:00Schonnebeck - ASC 09 Dortmund 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Siegen - Hennef 1:3 (1:1, 0:2)
ZambiaZambia: Super League    
15:00Green Buffaloes FC - Kabwe Youth Academy 3:0 AWA.  
15:00Mufulira - Nkwazi 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Nakambala Leopards - Zanaco 0:3 AWA.  
WorldWorld: Club Friendly    
15:15Frechen - Wermelskirchen 0:0 (0:0, 0:0)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga    
15:30Saburtalo Tbilisi - Dila Gori 1:1 (1:0, 0:1)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
15:30Persiraja Aceh - Persik Kediri POSTP.  
QatarQatar: QSL    
15:30Al Khor - Al Wakra 1:1 (0:1, 1:0)
RussiaRussia: FNL    
15:30Shinnik Yaroslavl - T. Moscow 1:0 (0:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
15:30Plavnica - Giraltovce 3:0 (2:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
15:30TSG 1846 Bretzenheim - Ginsheim 0:6 (0:2, 0:4)
BelgiumBelgium: Belgian Cup    
16:00Freylangeoise - Saint-Hubert POSTP.  
16:00Lorraine Arlon - Melreux-Hotton POSTP.  
BrazilBrazil: Campeonato Mineiro    
16:00Caldense - Tombense 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: National League    
16:00Harrogate - Notts Co 3:1 (2:0, 1:1)
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
16:00Marjamaa Kompanii - Teleios 4:1 (1:1, 3:0)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
16:00HB Torshavn - NSI Runavik 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Skala Itrottarfelag - Klaksvik 0:6 (0:3, 0:3)
16:00Vikingur - Streymur 6:0 (5:0, 1:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
16:00Kiffen - Honka Akatemia 1:1 (1:0, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
16:00Ilves 2 - TPV 3:0 (1:0, 2:0)
IrelandIreland: Division 1    
16:00Shamrock 2 - Drogheda 2:2 (2:1, 0:1)
LatviaLatvia: Latvian Cup    
16:00Talsu/Laidze - DSVK Traktors 2:1 ET (1:1, 0:0, 1:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
16:00Suduva - FK Panevezys 1:0 (1:0, 0:0)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
16:00Dainava Alytus - Nevezis Kedainiai 0:2 (0:1, 0:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
16:00Bryne - Notodden CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
16:00Nordstrand - Skanland CAN.  
16:00Skeid 2 - Melbo CAN.  
NorwayNorway: Toppserien Women    
16:00Avaldsnes W - Sandviken W 1:3 (1:2, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
16:00LKS Lagow - Jutrzenka Giebultow 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Stal Krasnik - Korona Kielce 2 1:2 (0:0, 1:2)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
16:00Lehota p. V. - Kanianka 5:1 (1:0, 4:1)
SwedenSweden: Division 2 - Ostra Gotaland    
16:00Hassleholms IF - Syrianska 2:3 (2:2, 0:1)
SwedenSweden: Svenska Cupen    
16:00Carlstad - Amal 2:1  
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
16:00Orebro W - Vittsjo W 1:2 (1:0, 0:2)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
16:00Chiasso - Lausanne Ouchy 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Grasshoppers - Winterthur 0:6 (0:1, 0:5)
16:00Kriens - Vaduz 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Lausanne - Wil 5:3 (3:2, 2:1)
16:00Schaffhausen - Aarau 2:4 (0:1, 2:3)
WorldWorld: Club Friendly    
16:00B. Monchengladbach II - Schermbeck 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Khimki - Dynamo Moscow 2:0 (0:0, 2:0)
AustriaAustria: Regionalliga West - Vorarlberg    
16:30Wolfurt - Rotenberg 2:1 (0:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (OC)    
16:30Nova Hradecna - Bohunovice B 5:4 (4:2, 1:2)
IranIran: Division 1    
16:30Mes Rafsanjan - Fajr Sepasi 1:0 (0:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
16:30Mladost Kalsa - Presov 2:3 (2:2, 0:1)
16:30Snina - Sobrance-Sobranecko 3:2 (2:1, 1:1)
16:30Stropkov - B. Nova Ves 1:0 (1:0, 0:0)
IranIran: Division 1    
16:45Elmoadab Tabriz - Damash 0:3 (0:1, 0:2)
16:45Qashqai Shiraz - Arman Gohar 1:1 (0:1, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
17:00FC Minsk - Rukh Brest 0:1 (0:1, 0:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Women    
17:00Bobruichanka W - Din. Minsk W 0:4 (0:2, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: OP II. tridy (OC)    
17:00Sumvald - Luzice 3:2 (2:1, 1:1)
DjiboutiDjibouti: Division 1    
17:00Port - Esperance Sportive 3:0 (2:0, 1:0)
EuropeEurope: Premier League (Crimea)    
17:00Inkomport - Kafa 5:2 (2:0, 3:2)
17:00TSK Simferopol - Krymteplytsia 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Yevpatoriya - Ocean Kerch 1:0 (0:0, 1:0)
IranIran: Division 1    
17:00Aluminium Arak - Malavan 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Baderan Tehran - Navad Urmia 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Niroye Zamini - Mes Kerman 1:2 (1:2, 0:0)
17:00Rayka Babol - Havadar SC 1:2 (0:1, 1:1)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
17:00Dinamo-Auto - Zimbru Chisinau 1:1 (1:0, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group II    
17:00Swit Skolwin - Gornik Konin 3:1 (2:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
17:00Gornik Z. 2 - Warta Gorzow 5:1 (3:1, 2:0)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
17:00Lewart Lubartow - Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Sandomierz - Chelmianka Chelm 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Wiazownica - Hetman Zamosc 3:0 (1:0, 2:0)
RussiaRussia: FNL    
17:00FK Krylya Sovetov Samara - Baltika 0:0 (0:0, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
17:00Filakovo - Lip. Stiavnica 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Kalinovo - Krasno 1:1 (0:0, 1:1)
17:00L. Hradok - Rakytovce 1:2 (1:0, 0:2)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
17:00Banov - Hurbanovo 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Besenov - Velke Ludince 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 5:3)
17:00Gbely - Iskra Holic 3:0 (0:0, 3:0)
17:00Horna Krupa - Trebatice 3:0 (2:0, 1:0)
17:00Horna Poruba - Kvasov 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Horne Oresany - Blava Jaslovske Bohunice 3:6 (2:3, 1:3)
17:00Ivanka pri Nitre - Velky Lapas 0:7 (0:5, 0:2)
17:00Klasov - Nevidzany 2:3 (1:1, 1:2)
17:00Kolarovo - FK Nove Zamky 3:1 (0:1, 3:0)
17:00Komjatice - SK Surany 1:5 (0:4, 1:1)
17:00Kostolne Kracany - Velky Meder 3:0 (2:0, 1:0)
17:00Lab - Malacky 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 3:5)
17:00Limbach - Kalinkovo 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Lipova - Imel 0:4 (0:1, 0:3)
17:00Mala Maca - Myjava 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 4:5)
17:00Marianka - SK Zavod 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 2:4)
17:00Melcice - Stankovce 2:0 (1:0, 1:0)
17:00OFK Mokry Haj - Druzstevnik Radimov 2:3 PEN. (0:1, 2:1, 2:4)
17:00Pata - Hlohovec 4:2 (2:1, 2:1)
17:00Plevnik-Drienove - Povazska Bystrica 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Povazan Pruske - TJ Partizan Precin 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Rybky - Malzenice 0:6 (0:4, 0:2)
17:00SK Velke Zaluzie - Kovarce 4:1 (3:1, 1:0)
17:00Slovan Brvniste - Belusa 1:6 (1:1, 0:5)
17:00Slov. Grob - Rovinka 0:8 (0:3, 0:5)
17:00Solcany - Tovarniky 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Svaty Jur - Pezinok 2:3 PEN. (0:2, 2:0, 1:4)
17:00Trstice - Galanta 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Velke Ripnany - Piestany 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Vrakuna B. - Rusovce 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Vrbove - AFC Nove Mesto 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 3:4)
17:00Vysoka pri Morave - Rohoznik 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Zahorska Bystrica - Devinska N. Ves 0:4 (0:0, 0:4)
17:00Zemianske Kostolany - D. Vestenice 1:3 (0:1, 1:2)
17:00Zvoncin - Boleraz 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 5:4)
SwedenSweden: Svenska Cupen    
17:00Kvarnsvedens - Sandvikens 0:3 (0:1, 0:2)
IranIran: Division 1    
17:15Sepidrood Rasht - Khooshe Talaee 0:4 (0:1, 0:3)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
17:30Krupa - FK Sarajevo 0:2 (0:0, 0:2)
FinlandFinland: Ykkonen    
17:30Mikkelin - MuSa 1:2 (0:1, 1:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
17:30Kultsu - MiPK 1:3 (1:1, 0:2)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
17:30GrIFK - P-Iirot Rauma CAN.  
17:30GrIFK - Atlantis 5:1 (3:0, 2:1)
17:30HJS Akatemia - Klubi 04 CAN.  
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
17:30Kemi City - JIPPO CAN.  
17:30OLS Oulu - Hercules 1:3 (0:1, 1:2)
17:30VIFK - OLS Oulu CAN.  
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
17:30Soroksar - Debreceni EAC 1:0 (0:0, 1:0)
HungaryHungary: NB III - East    
17:30Balassagyarmat - Putnok 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Cegledi - Hatvan 1:0 (1:0, 0:0)
17:30Eger SE - Mezokovesd-Zsory II 6:0 (3:0, 3:0)
17:30Kisvarda II - Fuzesgyarmati SK 0:2 (0:0, 0:2)
17:30Sajobabony - Gyongyosi 3:0 (2:0, 1:0)
17:30SBTC - BVSC-Zuglo 1:1 (0:1, 1:0)
17:30Tiszafuredi - Senyo Carnifex 3:2 (1:1, 2:1)
17:30Tiszaujvaros - Jaszberenyi 1:1 (1:0, 0:1)
HungaryHungary: NB III - Centre    
17:30Dabas-Gyon - Monori 0:2 (0:0, 0:2)
17:30ESMTK Budapest - FC Dabas 0:3 (0:2, 0:1)
17:30Hodmezovasarhely FC - Szegedi 4:1 (0:1, 4:0)
17:30Korosladany MSK - Majosi 5:1 (2:1, 3:0)
17:30Kozarmisleny SE - Paks II 4:4 (0:3, 4:1)
17:30Szekszardi - Dunaujvaros PASE 2:1 (2:1, 0:0)
17:30Taksony - Ujpest II 0:1 (0:1, 0:0)
17:30Vac - Rakosmenti KSK 1:2 (0:1, 1:1)
HungaryHungary: NB III - West    
17:30Balatonfuredi - Zalaegerszegi II 0:0 (0:0, 0:0)
17:30BKV Elore - Komaromi VSE 0:1 (0:1, 0:0)
17:30Erdi - Gardony Varosi 0:0 (0:0, 0:0)
17:30III. Keruleti TVE - Menfocsanak 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Lipot - Szabadkikoto 6:2 (2:1, 4:1)
17:30Nagyatadi - Nagykanizsa FC 1:2 (1:1, 0:1)
17:30SC Sopron - Papai Perutz 1:2 (1:0, 0:2)
17:30Tatabanya - Bicskei 2:0 (1:0, 1:0)
17:30Veszprem - MOL Fehervar II 2:1 (1:1, 1:0)
RomaniaRomania: Liga 2    
17:30FC Arges - UTA Arad 1:1 (0:1, 1:0)
17:30FC Rapid Bucuresti - Turnu Magurele 1:1 (0:0, 1:1)
17:30Mioveni - Petrolul 1:2 (1:1, 0:1)
ScotlandScotland: Premiership    
17:30Celtic - Hamilton 5:1 (2:1, 3:0)
SwedenSweden: Allsvenskan    
17:30Goteborg - Malmo FF 0:3 (0:2, 0:1)
17:30Varbergs - Ostersunds 1:1 (0:0, 1:1)
SwedenSweden: Superettan    
17:30Akropolis - GAIS 2:2 (1:1, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly    
17:30FK Korab - Renova 1:3  
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
17:45Debrecen - Budaorsi SC 1:0 (0:0, 1:0)
QatarQatar: QSL    
17:45Al-Gharafa - Al-Duhail 0:2 (0:1, 0:1)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Levadia - Tulevik 5:1 (3:0, 2:1)
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
18:00Saku Sporting - Kadakas 6:0 (1:0, 5:0)
18:00Viimsi Lovid - Parnu JK Vaprus 0:4 (0:2, 0:2)
EuropeEurope: Premier League (Crimea)    
18:00SKCHF Sevastopol - Kyzyltash 4:3 (2:2, 2:1)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
18:00AB Argir - TB Tvoroyri 0:0 (0:0, 0:0)
IranIran: Division 1    
18:00Esteghlal Khuzestan - Gol Reyhan Alborz 2:0 (1:0, 1:0)
IrelandIreland: Premier Division    
18:00Cork City - Bohemians 0:1 (0:1, 0:0)
ItalyItaly: Serie A    
18:00Spal - Fiorentina 1:3 (1:1, 0:2)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
18:00Zalgiris - Kauno Zalgiris 3:1 (1:0, 2:1)
NorwayNorway: Eliteserien    
18:00Bodo/Glimt - Stromsgodset 3:2 (2:1, 1:1)
18:00Haugesund - Stabaek 3:1 (2:0, 1:1)
18:00Odd - Start POSTP.  
18:00Sarpsborg 08 - Aalesund 4:0 (0:0, 4:0)
18:00Start - Mjondalen 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Viking - Kristiansund 1:2 (1:0, 0:2)
SwedenSweden: Allsvenskan    
18:00Kalmar - AIK 0:0 (0:0, 0:0)
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
18:00Chebba - Hammam-Lif 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Metlaoui - Stade Tunisien 2:1 (1:0, 1:1)
18:00US Tataouine - Sfaxien 1:1 (0:0, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly    
18:00Anorthosis - APOEL 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Apollon - AEK Larnaca 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Germania Teveren - FC Viktoria 08 0:2 (0:2, 0:0)
AlbaniaAlbania: Superliga    
19:00Vllaznia - Beselidhja Lezha 3:1 (2:1, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
19:00Gorodeja - Energetik-BGU 1:1 (0:0, 1:1)
BelgiumBelgium: Proximus League    
19:00Leuven - Beerschot VA 1:4 (0:1, 1:3)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
19:00Atl. Ottawa - Cavalry POSTP.  
DjiboutiDjibouti: Division 1    
19:00Gendarmerie - Institut/ETP 3:0 (0:0, 3:0)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
19:00B36 Torshavn - IF Fuglafjordur 2:0 (0:0, 2:0)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga    
19:00Dinamo Batumi - Samtredia 2:0 (1:0, 1:0)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
19:00Ajka - Gyor 2:1 (0:0, 2:1)
19:00Gyirmot - Csakvari 3:0 (2:0, 1:0)
19:00Pecsi MFC - Dorogi 4:0 (4:0, 0:0)
19:00Siofok - Haladas 1:5 (1:3, 0:2)
19:00Szeged - Bekescsaba 1912 1:2 (0:0, 1:2)
19:00Szolnoki MAV - Szentlorinc 1:0 (1:0, 0:0)
HungaryHungary: NB III - East    
19:00Duna Aszfalt - Tallya 2:0 (1:0, 1:0)
IsraelIsrael: Leumit League    
19:00Hapoel Afula - H. Marmorek 2:0 (0:0, 2:0)
MexicoMexico: Liga MX    
19:00Toluca - Atl. San Luis 3:2 (2:1, 1:1)
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
19:00Monastir - Club Africain 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
19:00San Gwann - Qrendi 2:2 (2:0, 0:2)
BulgariaBulgaria: Super Cup    
19:30Ludogorets - Lok. Plovdiv 0:1 (0:0, 0:1)
AlbaniaAlbania: Albanian Cup    
20:00Teuta - KF Tirana 2:0 (1:0, 1:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
20:00Siroki Brijeg - Tuzla City 1:0 (1:0, 0:0)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
20:00Orijent - Istra 1961 0:3 (0:1, 0:2)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
20:00Vasas - Kazincbarcikai 1:1 (0:1, 1:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera U20    
20:00Diriangen U20 - Chinandega U20 4:0 (3:0, 1:0)
SpainSpain: LaLiga2    
20:00Almeria - Girona POSTP.  
20:00Zaragoza - Elche POSTP.  
USAUSA: USL Championship    
20:00Philadelphia Union 2 - Tampa Bay CAN.  
BrazilBrazil: Campeonato Paraense    
20:30Remo - Aguia De Maraba 4:2 (1:2, 3:0)
FranceFrance: Coupe de France Women    
20:30Bordeaux W - Paris SG W 1:2 (1:0, 0:2)
NorwayNorway: Eliteserien    
20:30Odd - Rosenborg 2:1 (1:0, 1:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
20:30FC Voluntari - Din. Bucuresti 1:2 (0:1, 1:1)
ItalyItaly: Serie A    
20:45Bologna - Torino 1:1 (1:0, 0:1)
20:45Genoa - Verona 3:0 (3:0, 0:0)
20:45Lecce - Parma 3:4 (2:2, 1:2)
20:45Sassuolo - Udinese 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Baiano    
21:00Alagoinhas - Juazeirense 0:2 (0:1, 0:1)
21:00Bahia - Jacuipense 2:2 (1:0, 1:2)
BrazilBrazil: Campeonato Catarinense    
21:00Gremio Juventus - Brusque 2:3 (1:2, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Gaucho    
21:00Internacional - Esportivo 4:0 (3:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Mineiro    
21:00Atletico-MG - America MG 2:1 (2:0, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Paranaense    
21:00Athletico-PR - Coritiba 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
21:00Corinthians - Mirassol 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Pernambucano    
21:00Salgueiro - Santa Cruz 1:1 (1:1, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Sergipano    
21:00Itabaiana - Sergipe 1:4 (1:2, 0:2)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
21:00York 9 - Forge POSTP.  
EcuadorEcuador: Liga Pro    
21:00Delfin - Aucas POSTP.  
21:00Emelec - Orense POSTP.  
21:00LDU Portoviejo - EL Nacional POSTP.  
21:00LDU Quito - Dep. Cuenca POSTP.  
21:00Mushuc Runa - Ind. del Valle POSTP.  
21:00Olmedo - Guayaquil City POSTP.  
21:00Tecnico U. - Barcelona SC POSTP.  
21:00U. Catolica - Macara POSTP.  
MoroccoMorocco: Botola Pro    
21:00Raja Casablanca - Youssoufia Berrechid 2:0 (0:0, 2:0)
WorldWorld: Club Friendly    
21:00Marsaxlokk - Zebbug 2:1 (2:1, 0:0)
ColombiaColombia: Primera A    
22:00Chico - America De Cali POSTP.  
22:00Cucuta - Pereira POSTP.  
22:00Dep. Cali - Patriotas POSTP.  
22:00Deportes Tolima - Bucaramanga POSTP.  
22:00Dep. Pasto - Petrolera POSTP.  
22:00Ind. Medellin - Junior POSTP.  
22:00Jaguares de Cordoba - Atl. Nacional POSTP.  
22:00La Equidad - Millonarios POSTP.  
22:00Once Caldas - Envigado POSTP.  
22:00Santa Fe - Aguilas POSTP.  
EcuadorEcuador: Serie B    
22:00America de Quito - Ind. Juniors POSTP.  
22:00Atl. Porteno - Santa Rita POSTP.  
22:00Chacaritas - Santo Domingo POSTP.  
22:00Fuerza A. - Nueve de Octubre POSTP.  
22:00Gualaceo - Manta POSTP.  
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
22:00Antigua - Iztapa POSTP.  
22:00Municipal - Coban Imperial POSTP.  
22:00Santa Lucia - Malacateco POSTP.  
22:00Xelaju - Comunicaciones POSTP.  
NicaraguaNicaragua: Liga Primera U20    
22:00Jalapa U20 - Juventus Managua U20 1:2 (1:1, 0:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
22:00Cerro Porteno - San Lorenzo 4:1 (2:0, 2:1)
PeruPeru: Liga 1    
22:00Alianza Huanuco - U. San Martin POSTP.  
22:00Ayacucho - AD Cantolao POSTP.  
22:00Binacional - Cesar Vallejo POSTP.  
22:00Carlos Mannucci - Sport Boys POSTP.  
22:00Cusco - Cajamarca POSTP.  
22:00Dep. Municipal - Sport Huancayo POSTP.  
22:00Grau - Alianza Lima POSTP.  
22:00Llacuabamba - Cienciano POSTP.  
22:00Sporting Cristal - FBC Melgar POSTP.  
22:00U. de Deportes - Carlos Stein POSTP.  
SpainSpain: Tercera Division - Promotion Play Offs    
22:00CD Marino - Linares POSTP.  
BrazilBrazil: Campeonato Catarinense    
23:00Chapecoense-SC - Criciuma 1:0 (0:0, 1:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
23:00Valour - Edmonton POSTP.  
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
23:00Diriangen - Chinandega 2:0 (1:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
23:00New York Red Bulls 2 - North Carolina CAN.  
USAUSA: NWSL Women    
23:00Orlando Pride W - Utah Royals W CAN.  
BrazilBrazil: Campeonato Gaucho    
00:00Gremio - Novo Hamburgo 4:3 (2:2, 2:1)
BrazilBrazil: Campeonato Mineiro    
00:00Uberlandia - Boa 3:2 PEN. (0:1, 2:1, 5:4)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
00:00Palmeiras - Ponte Preta 1:0 (1:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga MX    
00:00Queretaro - Mazatlan FC 1:1 (0:0, 1:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
00:30Guairena FC - Olimpia Asuncion 0:1 (0:1, 0:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
01:00Jalapa - Juventus Managua 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
01:00Hartford Athletic - Loudoun 4:1 (2:1, 2:0)
USAUSA: NWSL Women    
01:00Reign W - Chicago W CAN.  
MexicoMexico: Liga MX    
02:06Santos Laguna - Guadalajara Chivas 2:0 (1:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10:00Din. Bucuresti U19 - FC Viitorul U19 2:3 PEN. (2:0, 0:2, 3:4)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
10:30Persipura Jayapura - Persebaya POSTP.  
South KoreaSouth Korea: WK League Women    
11:00Boeun Sangmu W - Suwon FMC W 0:2 (0:1, 0:1)
11:00Changnyeong W - Seoul W 2:1 (0:1, 2:0)
11:00Gyeongju W - Hwacheon W 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Sejong Sportstoto W - Incheon Hyundai Steel W 0:4 (0:2, 0:2)
AustraliaAustralia: A-League    
11:30Melbourne Victory - Central Coast Mariners 2:3 (1:0, 1:3)
VietnamVietnam: V.League 1    
12:00Binh Duong - The Cong POSTP.  
12:00Gia Lai - Ho Chi Minh POSTP.  
12:00Hai Phong - Song Lam Nghe An POSTP.  
12:00Hanoi FC - Thanh Hoa POSTP.  
12:00Hong Linh Ha Tinh - BHTS Quang Nam POSTP.  
12:00Nam Dinh - Da Nang POSTP.  
12:00Sai Gon FC - Than Quang Ninh POSTP.  
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
13:00Kaspij Aktau - K. Almaty POSTP.  
MongoliaMongolia: Premier League    
13:00Deren - Khaan Khuns-Erchim 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
13:00Odd 2 - Levanger 0:1 (0:1, 0:0)
13:00Odd 2 - Sotra CAN.  
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
13:30Arema FC - PSIS Semarang POSTP.  
14:00Barito Putera - PSM Makassar POSTP.  
SomaliaSomalia: Nation Link Telecom Championship    
14:45Raadsan - Dekedda 0:1 (0:1, 0:0)
IcelandIceland: Division 2    
15:00Kordrengir - Fjardabyggd POSTP.  
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
15:00Tobol - FC Astana POSTP.  
ZambiaZambia: Super League    
15:00Kansanshi - Green Eagles 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Power Dynamos - Forest Rangers 2:1 (1:0, 1:1)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2    
15:30Bolnisi - Merani Martvili 1:0 (1:0, 0:0)
15:30WIT Georgia - Gagra 0:4 (0:2, 0:2)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
15:30PSS Sleman - Persib Bandung POSTP.  
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
15:30Rosenborg 2 - Asker 0:2 (0:1, 0:1)
QatarQatar: QSL    
15:30Al Ahli Doha - Al-Sadd 0:1 (0:1, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
16:00Sogndal 2 - Fyllingsdalen CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
16:00Rana - Stabaek 2 CAN.  
UkraineUkraine: Persha Liga    
16:00Balkany - Obolon Kyiv 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Cherkashchyna - Volyn Lutsk 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Inhulets - Kremin 3:0 (1:0, 2:0)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
16:00AGMK - Lok. Tashkent POSTP.  
16:00Bunyodkor - Metallurg Bekabad POSTP.  
16:00Nasaf Qarshi - Sogdiana POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
16:00Rubin Kazan - Kamaz 1:1 (0:0, 1:1)
JordanJordan: Premier League    
17:00Al Wehdat - Al Salt 3:0 (1:0, 2:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
17:00Taraz - Kyzylzhar POSTP.  
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
17:00BFC Daugavpils - Tukums 2000 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Jelgava - Metta/LU 2:2 (1:1, 1:1)
17:00Spartaks - RFS 1:1 (1:0, 0:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
17:00FCSB - Astra POSTP.  
UkraineUkraine: Persha Liga    
17:00Ahrobiznes Volochysk - Mykolaiv 2:2 (1:1, 1:1)
17:00Hirnyk-Sport - Kramatorsk 2:0 (1:0, 1:0)
17:00MFC Metalurh - Prykarpattya 1:0 (1:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
17:00BSV Schuren - Hombrucher 5:1 (3:0, 2:1)
17:00Hapoel Haifa - Hapoel Hadera 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Hapoel Petah Tikva - Netanya 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Rakow - Korona Kielce 5:0 (2:0, 3:0)
17:00Salzburg - Bravo 2:2 (1:1, 1:1)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30Lahti - Honka 0:0 (0:0, 0:0)
LatviaLatvia: Latvian Cup    
17:30Upesciems - FK Limbazi 1:3 (1:2, 0:1)
QatarQatar: QSL    
17:45Qatar SC - Umm-Salal 1:1 (0:0, 1:1)
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
18:00Parnu - Flora 1:4 (1:3, 0:1)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
18:00Afturelding - Thor Akureyri POSTP.  
18:00Magni - Throttur POSTP.  
IcelandIceland: Division 2    
18:00Haukar - Dalvik/Reynir POSTP.  
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
18:00Valmiera - Ventspils 3:0 (1:0, 2:0)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
18:00Asane - Tromso 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Grorud - Ull/Kisa 3:1 (0:1, 3:0)
18:00Ham-Kam - KFUM Oslo 2:2 (2:0, 0:2)
18:00Kongsvinger - Oygarden 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Raufoss - Strommen 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Sandnes - Ranheim 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Stjordals Blink - Jerv 2:2 (1:0, 1:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
18:00Fana - Brann 2 CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
18:00Ranheim 2 - Molde 2 CAN.  
SwedenSweden: Superettan    
18:00Umea FC - Dalkurd 1:2 (0:2, 1:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
18:00Metalist 1925 - Ch. Odessa 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Rukh Lviv - Minaj 1:0 (1:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
18:00Hapoel Tel Aviv - Hap. Ramat Gan 0:2 (0:0, 0:2)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
19:00Fram - Vestri POSTP.  
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
19:00FK Liepaja - Riga FC 1:4 (1:2, 0:2)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
19:00Halden - Valerenga 2 5:0 (2:0, 3:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
19:00Nardo - Rosenborg 2 CAN.  
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
19:00Tromso 2 - Finnsnes CAN.  
SwedenSweden: Allsvenskan    
19:00Elfsborg - Sirius 3:3 (1:3, 2:0)
19:00Norrkoping - Mjallby 1:1 (0:0, 1:1)
SwedenSweden: Superettan    
19:00Brage - Trelleborgs 3:0 (3:0, 0:0)
19:00Orgryte - Vasteras SK 2:1 (0:0, 2:1)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
19:00Eskilstuna United W - Uppsala W 1:3 (0:3, 1:0)
19:00Goteborg W - Linkopings W 2:0 (2:0, 0:0)
JordanJordan: Premier League    
19:30Al Ramtha - Al Ahli 3:1 (1:1, 2:0)
RomaniaRomania: Liga 1    
19:30U Craiova - CFR Cluj 1:3 (1:1, 0:2)
WorldWorld: Club Friendly    
20:00Roda - Eindhoven FC 3:1 (1:1, 2:0)
IrelandIreland: Division 1    
20:30Longford - Bray 0:2 (0:2, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
20:30Basel - Luzern 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Servette - Sion 1:2 (1:1, 0:1)
20:30Xamax - Lugano 0:1 (0:0, 0:1)
20:30Young Boys - St. Gallen 3:1 (2:1, 1:0)
20:30Zurich - Thun 3:3 (2:0, 1:3)
IrelandIreland: Premier Division    
20:45St. Patricks - Derry City 0:2 (0:0, 0:2)
IrelandIreland: Division 1    
20:45Galway - Athlone 2:2 (1:1, 1:1)
ScotlandScotland: Premiership    
20:45Ross County - Motherwell 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Alagoano    
21:00CSA - Murici 4:0 (0:0, 4:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
21:00HFX Wanderers - Pacific FC POSTP.  
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
21:15Leiknir - Leiknir F. POSTP.  
CuraçaoCuraçao: Promé Divishon    
04.08.2020
01:30Scherpenheuvel - Hubentut Fortuna 5:0 (0:0, 5:0)
01:30Willemstad - CSD Barber 6:0 (5:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Alagoano    
04.08.2020
02:00CRB - ASA 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 3:1)
MexicoMexico: Liga MX    
04.08.2020
02:00Atlas - U.N.A.M.- Pumas 1:2 (0:1, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
04.08.2020
03:00Portland 2 - Tacoma Defiance 0:4 (0:2, 0:2)
MexicoMexico: Liga MX    
04.08.2020
04:00Club Leon - Monterrey 1:0 (0:0, 1:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
04.08.2020
10:30Persita - TIRA Persikabo POSTP.  
VietnamVietnam: V.League 2    
04.08.2020
10:30Can Tho - An Do-An Giang POSTP.  
10:30Dak Lak - Ba Ria Vung Tau POSTP.  
10:30Fico Tay Ninh - Long An POSTP.  
10:30Hue - Binh Phuoc POSTP.  
10:30Khanh Hoa - Dong Thap POSTP.  
10:30Pho Hien - Binh Dinh POSTP.  
AustraliaAustralia: A-League    
04.08.2020
11:30WS Wanderers - Perth Glory 1:3 (0:0, 1:3)
ChinaChina: Super League    
04.08.2020
12:00Shenzhen - Guangzhou Evergrande 1:3 (0:2, 1:1)
VietnamVietnam: Vietnamese Cup    
04.08.2020
12:00Ba Ria Vung Tau - Ho Chi Minh POSTP.  
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
04.08.2020
13:00Zhetysu Taldykorgan - Ordabasy POSTP.  
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
04.08.2020
13:30Persela Lamongan - Pusamania Borneo POSTP.  
ChinaChina: Super League    
04.08.2020
14:00Jiangsu Suning - Dalian Pro 2:1 (0:0, 2:1)
VietnamVietnam: Vietnamese Cup    
04.08.2020
14:15The Cong - Binh Duong POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
14:30Heerenveen - VVCS CAN.  
SomaliaSomalia: Nation Link Telecom Championship    
04.08.2020
14:45Midnimo - Elman 0:5 (0:2, 0:3)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
04.08.2020
15:00Shakhtar Karagandy - Kaisar Kyzylorda POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
15:00Club Brugge KV - Union Titus Petange 3:0 (3:0, 0:0)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2    
04.08.2020
15:30Shevardeni Tbilisi - Zugdidi 3:1 (1:0, 2:1)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
04.08.2020
16:00Kokand 1912 - Pakhtakor POSTP.  
16:00Mashal Muborak - Andijan POSTP.  
16:00Qizilqum - Buxoro POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
16:00Jena - Meuselwitz 0:2 (0:1, 0:1)
16:30Sakhnin - Hapoel Kfar Saba 1:1 (1:0, 0:1)
AlbaniaAlbania: First Division    
04.08.2020
17:00Koplik - Maliqi 2:1 (0:0, 2:1)
JordanJordan: Premier League    
04.08.2020
17:00Shabab Al Ordon - Al-Faisaly Amman 1:3 (0:1, 1:2)
LatviaLatvia: Latvian Cup    
04.08.2020
17:00Tente - Krimulda 4:1 (1:0, 3:1)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
04.08.2020
17:00Codru Lozova - Speranta Nisporeni 0:1 (0:1, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
17:00Bohemians 1905 - Chrudim 4:0 (3:0, 1:0)
17:00Rodez - Nimes 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Stockerau - Donaufeld Wien 2:2 (2:1, 0:1)
17:00Tabor Sezana - Ferencvaros 1:1 (1:0, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly Women    
04.08.2020
17:00Pomurje W - Sturm Graz W 5:2 (3:1, 2:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
04.08.2020
17:30Vaajakoski - JJK Jyvaskyla 3:2 (0:1, 3:1)
17:30VIFK - JBK 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
17:30Struga Trim & Lum - Vardari Forino 3:2 (1:2, 2:0)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2    
04.08.2020
18:00Rustavi - Shukura 1:1 (0:0, 1:1)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
04.08.2020
18:00Al-Fateh - Al Feiha 2:0 (1:0, 1:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
04.08.2020
18:00Al Qadisiya - Al Khaleej 1:1 (0:1, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
18:00Benatky n. Jiz. - Admira Prague 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Bischofswerdaer - Varnsdorf 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Dijon - Strasbourg CAN.  
18:00Epinal - Nancy 2:3 (0:0, 2:3)
18:00First Vienna - Stripfing 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Lorient - Rennes 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Naesby - B 1913 0:0 (0:0, 0:0)
QatarQatar: Division 2    
04.08.2020
18:15Al-Kharitiyath - Shamal 2:0 (1:0, 1:0)
18:15Al Muaidar - Al Mesaimeer 1:3 (1:0, 0:3)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
04.08.2020
18:15Abha - Al-Ittihad FC 2:1 (0:1, 2:0)
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
18:15Marienlyst - Tarup-Paarup 4:2 (3:1, 1:1)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
04.08.2020
18:25Al-Raed - Damac 3:0 (2:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
18:30Luneburger Hansa - Lubeck 0:5 (0:2, 0:3)
18:30Rathenow - Brandenburger 2:2 (0:1, 2:1)
18:30SVG Gottingen - Kassel 1:3 (0:0, 1:3)
18:30Wienerberger - 1980 Wien 1:1 (0:0, 1:1)
18:30Zbuzany - Hostoun 3:1 (1:1, 2:0)
IrelandIreland: Premier Division    
04.08.2020
18:45Finn Harps - Shelbourne 0:1 (0:1, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
18:45Tus Gross St. Florian - Frannach 4:2 (2:1, 2:1)
18:45Union Vasoldsberg - SV Deutsch Goritz CAN.  
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
04.08.2020
19:00Lillestrom - Sogndal 0:2 (0:2, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Ostra Gotaland    
04.08.2020
19:00Rappe GOIF - Asarums 2:3 (1:2, 1:1)
SwedenSweden: Svenska Cupen    
04.08.2020
19:00Kristianstads - Torns 2:3 ET (0:0, 2:2, 0:1)
19:00Rosengard - Landskrona 1:2 ET (0:0, 1:1, 0:1)
19:00Stenungsunds - Trollhattan 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
19:00Andrezieux - Hauts Lyonnais 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Dunkerque - Saint-Omer 3:0 (1:0, 2:0)
19:00Gratkorn - Grazer (Am) CAN.  
19:00Leobendorf - Schrems 9:0 (2:0, 7:0)
19:00Mannsworth - Wiener Viktoria 1:6 (0:3, 1:3)
19:00Muhlhausen-Uelzen - Walldorf II 1:3 (1:2, 0:1)
19:00Nea Salamis - Omonia 0:0 (0:0, 0:0)
19:00RSV Eintracht - Berliner 7:3 (3:2, 4:1)
19:00Schwechat - Rohrbach 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Toulouse - Bordeaux 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Versailles - Red Star 0:3 (0:1, 0:2)
19:00VFB Dillingen - Schaffhausen 5:0  
19:15Buchbach - Unterfohring CAN.  
19:15Kirchberg - Strass 2:2 (1:0, 1:2)
JordanJordan: Premier League    
04.08.2020
19:30Aqaba - Maan 2:3 (1:2, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
19:30Gambarogno - Contone - Bellinzona 0:3 (0:1, 0:2)
19:30Hurth - Euskirchen 3:0 (2:0, 1:0)
19:30Petegem - Knokke CAN.  
19:30Waasland-Beveren - Knokke 0:2 (0:1, 0:1)
19:30Westlandia - Scheveningen 1:3 (0:0, 1:3)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
04.08.2020
19:45Al-Faisaly - Al-Taawon 2:1 (1:0, 1:1)
IcelandIceland: Pepsideild    
04.08.2020
20:00KA Akureyri - Kopavogur POSTP.  
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
04.08.2020
20:00Vestmannaeyjar - Keflavik POSTP.  
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
20:00De Treffers - Nijmegen 0:2 (0:0, 0:2)
20:00DVS '33 Ermelo - Sparta Nijkerk 5:2 (3:1, 2:1)
20:00HHC - HZVV Hoogeveen 7:1  
20:00Lisse - Noordwijk 1:2 (1:1, 0:1)
20:00Staphorst - Harkemase Boys 1:4 (1:1, 0:3)
20:00Telstar - Oostzaan CAN.  
20:00VV DOVO - Kozakken Boys 1:4 (0:1, 1:3)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
04.08.2020
20:15Al Ahli SC - Al-Hazem 4:2 (1:0, 3:2)
WorldWorld: Club Friendly    
04.08.2020
20:15DEM - HFC 2:2 (1:1, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Maranhense    
04.08.2020
20:30Cordino EC - Sao Jose MA 0:3 (0:1, 0:2)
20:30Imperatriz - Pinheiro 3:1 (1:0, 2:1)
20:30Moto Club - Maranhao 2:1 (1:1, 1:0)
20:30SE Juventude - Sampaio Correa 1:5 (1:2, 0:3)
EnglandEngland: Championship    
04.08.2020
20:45Brentford - Fulham 1:2 ET (0:0, 0:0, 1:2)
IrelandIreland: Premier Division    
04.08.2020
20:45Sligo Rovers - Waterford POSTP.  
ItalyItaly: Serie B    
04.08.2020
21:00Chievo - Empoli 1:1 ET (0:0, 0:0, 1:1)
IcelandIceland: Pepsideild    
04.08.2020
21:15Breidablik - Stjarnan POSTP.  
21:15Fylkir - Vikingur Reykjavik POSTP.  
21:15Grotta - KR Reykjavik POSTP.  
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
04.08.2020
21:15Olafsvik - Grindavik POSTP.  
IcelandIceland: Division 2    
04.08.2020
21:15Njardvik - Kari POSTP.  
21:15Selfoss - IR Reykjavik POSTP.  
BrazilBrazil: Campeonato Paraense    
04.08.2020
23:00Castanhal - Independente 2:1 (1:0, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
01:00Bragantino - Guarani 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paraibano    
01:15Campinense - Sousa 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 5:4)
BrazilBrazil: Campeonato Sergipano    
01:15Frei Paulistano - Confianca 0:4 (0:2, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Paraense    
01:30Itupiranga - Paysandu PA 1:4 (1:0, 0:4)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
02:30Bahia - Ceara 0:1 (0:0, 0:1)