Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
BrazilBrazil: Serie B    
00:15Vila Nova FC - Botafogo SP 0:2 (0:2, 0:0)
WorldWorld: Friendly International Women    
01:00Peru U19 W - Colombia U19 W 1:6 (0:1, 1:5)
USAUSA: NWSL Women    
01:30North Carolina Courage W - Houston Dash W 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
02:00Nashville SC - Birmingham 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
02:00Police - Sando 2:1 (0:1, 2:0)
ArgentinaArgentina: Primera Nacional    
02:10Chacarita Juniors - San Martin T. 2:2 (1:1, 1:1)
BrazilBrazil: Serie B    
02:30Sao Bento - Vitoria 2:0 (1:0, 1:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
02:30Dep. Cali - Petrolera 0:1 (0:0, 0:1)
WorldWorld: Friendly International Women    
03:00Ecuador U19 W - Paraguay U19 W 0:1 (0:1, 0:0)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
04:00Alajuelense - Limon 2:1 (1:0, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
04:00Tacoma Defiance - Real Monarchs 1:4 (0:1, 1:3)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
08:30PSBS Biak Numfor - Persewar Waropen 1:0 (1:0, 0:0)
PhilippinesPhilippines: PFL    
09:30Kaya - United City 0:2 (0:2, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
10:00Japan U16 - Laos U16 4:0 (2:0, 2:0)
PhilippinesPhilippines: PFL    
10:00Mendiola FC 1991 - Stallion 0:0 (0:0, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
10:30China U16 - Philippines U16 6:0 (2:0, 4:0)
10:30South Korea U16 - Chinese Taipei U16 10:0 (3:0, 7:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
10:30Barito Putera - Bhayangkara Utd 1:4 (0:2, 1:2)
10:30Pusamania Borneo - Madura United 2:1 (0:1, 2:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
10:30Persis Solo - Madura FC 0:0 (0:0, 0:0)
10:30Persita - Persiraja Aceh 2:1 (1:0, 1:1)
10:30PSGC Ciamis - Perserang Serang 2:0 (2:0, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
11:00Australia U16 - Macau U16 3:0 (3:0, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship Women U16    
11:00Bangladesh U16 W - Japan U16 W 0:9 (0:5, 0:4)
EuropeEurope: Euro U17 Women    
11:00Iceland U17 W - Malta U17 W 1:0 (1:0, 0:0)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2    
11:00Shevardeni Tbilisi - Zugdidi 1:5  
11:00Telavi - Shukura 4:0  
11:00Tskhinvali - Guria 0:2  
IndiaIndia: Calcutta Football League    
11:00BSS Sporting - George Telegrapher 2:0 (0:0, 2:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
11:30Iraq U16 - United Arab Emirates U16 0:1 (0:1, 0:0)
AustraliaAustralia: FFA Cup    
11:30Brisbane Strikers - Moreland 3:2 (2:0, 1:2)
11:30Melbourne City - WS Wanderers 3:0 (2:0, 1:0)
AsiaAsia: AFC Champions League    
12:00Kashima - Guangzhou Evergrande 1:1 (0:1, 1:0)
EuropeEurope: UEFA Youth League    
12:00Shakhtar Donetsk U19 - Manchester City U19 1:3 (1:2, 0:1)
JapanJapan: Emperors Cup    
12:00Hiroshima - Oita 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 0:0, 9:10)
12:00Iwata - Shimizu 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 0:0, 3:4)
12:00Kobe - Kawasaki Frontale 3:2 (2:0, 1:2)
12:00Kofu - Hosei 2:1 ET (1:0, 0:1, 1:0)
12:00Sagan Tosu - C-Osaka 4:2 (1:0, 3:2)
12:00V-Varen Nagasaki - Vegalta Sendai 2:1 (0:0, 2:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
12:00Sunndal - Krakeroy 3:0 (3:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: Korean Cup    
12:00Daejeon Korail - Sangju Sangmu 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Hwaseong - Suwon Bluewings 1:0 (1:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:30Anyang - Suwon City 0:2 (0:0, 0:2)
12:30Gwangju FC - Bucheon FC 1995 1:0 (0:0, 1:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
13:00India U16 - Turkmenistan U16 5:0 (2:0, 3:0)
13:00Uzbekistan U16 - Bahrain U16 3:1 (1:1, 2:0)
13:00Vietnam U16 - Mongolia U16 7:0 (4:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
13:00Slovacko U19 - Hradec Kralove U19 2:3 PEN. (1:1, 1:1, 3:4)
MaldivesMaldives: Dhivehi Premier League    
13:00Club Eagles - United Victory 4:4  
South KoreaSouth Korea: K League 2    
13:00Asan - Ansan Greeners 1:1 (0:0, 1:1)
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
13:00Istaravshan - CSKA Pomir Dushanbe 1:0  
13:00Istiqlol Dushanbe - Khatlon 2:2  
13:00Kuktosh - Khujand 2:3  
13:00Regar-TadAZ - Panjsher 0:3 AWA.  
AsiaAsia: AFC Championship U16    
13:30Malaysia U16 - Cambodia U16 7:0 (4:0, 3:0)
13:30Thailand U16 - Myanmar U16 4:0 (3:0, 1:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
13:30Persib Bandung - Semen Padang 1:1 (1:0, 0:1)
SingaporeSingapore: Premier League    
13:45Albirex Niigata - Balestier Khalsa 2:0 (1:0, 1:0)
13:45Geylang - Warriors 4:3 (3:2, 1:1)
13:45Lion City - Young Lions 0:3 (0:3, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
14:00Indonesia U16 - Northern Mariana Islands U16 15:1 (6:1, 9:0)
AsiaAsia: AFC Championship Women U16    
14:00Australia U16 W - Thailand U16 W 6:1 (4:0, 2:1)
EuropeEurope: UEFA Youth League    
14:00Atl. Madrid U19 - Juventus U19 0:4 (0:2, 0:2)
14:00Leverkusen U19 - Lokomotiv Moscow U19 2:2 (2:0, 0:2)
14:00Olympiacos Piraeus U19 - Tottenham U19 1:1 (1:1, 0:0)
GreeceGreece: Greek Cup    
14:00PS Sparti - Ialisos 0:2 (0:2, 0:0)
KenyaKenya: Premier League    
14:00Bandari - Zoo 3:2 (0:2, 3:0)
ThailandThailand: Thai FA Cup    
14:00Bangkok Utd - Port MTI FC 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 4:5)
14:00Ratchaburi - Buriram 2:1 (1:0, 1:1)
ArmeniaArmenia: Premier League    
14:15Noah - Shirak Gyumri 0:0 (0:0, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
14:15Afghanistan U16 - Palestine U16 2:2 (1:1, 1:1)
SingaporeSingapore: Premier League    
14:15DPMM - Tampines 0:1 (0:1, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
15:00Yemen U16 - Bhutan U16 10:1 (4:1, 6:0)
EuropeEurope: UEFA Youth League    
15:00Club Brugge U19 - Galatasaray U19 3:2 (3:1, 0:1)
15:00D. Zagreb U19 - Atalanta U19 1:0 (0:0, 1:0)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
15:00Freiburg II - FSV Frankfurt 4:0 (1:0, 3:0)
GreeceGreece: Greek Cup    
15:00Veria - Diagoras 2:0 (0:0, 2:0)
ItalyItaly: Serie D - Group G    
15:00Arzachena - Aprilia 0:1 (0:1, 0:0)
ItalyItaly: Serie D - Group H    
15:00Audace Cerignola - Casarano 2:1 (2:0, 0:1)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie D    
15:00FC Messina - Cittanovese 2:0 (2:0, 0:0)
MalaysiaMalaysia: Malaysia Cup    
15:00Felda Utd. - Selangor 0:2 (0:1, 0:1)
15:00PDRM FA - Melaka United SA 2:2 (2:1, 0:1)
15:00Penang - Pahang 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Sabah - Perak 1:1 (0:1, 1:0)
MozambiqueMozambique: Mocambola    
15:00Ferroviario Nampula - UD Songo 3:4  
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
15:00Tromsdalen - Sandnes 1:4 (0:1, 1:3)
UkraineUkraine: Druha Liga    
15:00Bukovyna - Chaika 2:1 (0:0, 2:1)
15:00Dinaz Vyshgorod - Nyva Vinnytsya 2:1 (0:0, 2:1)
15:00VPK-Agro - Ch. Odessa 2 4:0 (1:0, 3:0)
ZambiaZambia: Super League    
15:00Nakambala Leopards - ZESCO 0:3 (0:2, 0:1)
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00Harare City - CAPS Utd 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Yadah - Bulawayo Chiefs 0:2 (0:0, 0:2)
ArmeniaArmenia: Premier League    
15:30Ararat-Armenia - Ararat Yerevan 1:0 (0:0, 1:0)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
15:30Grbalj - Titograd 0:2 (0:0, 0:2)
15:30Kom Podgorica - Rudar 5:0 (3:0, 2:0)
15:30OFK Petrovac - Iskra 0:1 (0:1, 0:0)
15:30Zeta - FK Podgorica 1:0 (0:0, 1:0)
MontenegroMontenegro: Druga Liga    
15:30Bokelj - Otrant 1:0  
15:30Decic - Jezero 2:1  
15:30Drezga - Jedinstvo 2:2 (0:0, 2:2)
15:30Lovcen - Ibar 0:1 (0:1, 0:0)
15:30Mornar Bar - Arsenal Tivat 2:1  
North MacedoniaNorth Macedonia: 1. MFL    
15:30Rabotnicki - Makedonija GP 1:0 (0:0, 1:0)
15:30Renova - Shkendija 0:2 (0:0, 0:2)
15:30Shkupi - Vardar 1:2 (0:1, 1:1)
15:30Sileks - Borec 3:0 (2:0, 1:0)
15:30Struga Trim & Lum - Akademija Pandev 0:0 (0:0, 0:0)
SeychellesSeychelles: First Division League    
15:30Foresters FC - Au Cap 7:1  
SloveniaSlovenia: Slovenian Cup    
15:30Brda - Domzale 0:3 (0:1, 0:2)
15:30Triglav - Mura 1:3 (0:3, 1:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
15:30Krystal - Nikopol 3:0 (1:0, 2:0)
15:30Real Pharma - Kramatorsk 2 2:1 (0:0, 2:1)
AlbaniaAlbania: Albanian Cup    
16:00Apolonia Fier - Kamza 3:0 AWA.  
16:00Burreli - Vllaznia 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Cerrik - Luftetari Gjirokastra 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Devolli - Skenderbeu 1:4 (0:1, 1:3)
16:00Egnatia Rrogozhine - Besa Kavaje 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Elbasani - Laci 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Erzeni - Dinamo Tirana 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Iliria Kruja - Kastrioti 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Koplik - Flamurtari 3:2 (1:2, 2:0)
16:00Korabi Peshkopi - Beselidhja Lezha 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Lushnja - Oriku 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Pogradeci - Bylis 0:4 (0:1, 0:3)
16:00Shenkolli - KF Tirana 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Shkumbini Peqin - Kukesi 1:3 (1:2, 0:1)
16:00Terbuni - Teuta 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Vora - Partizani 0:3 (0:0, 0:3)
AngolaAngola: Girabola    
16:00Academica - Progresso 2:1  
16:00C.R.D. Libolo - Desportivo Huila 2:1  
16:00Cuando Cubango - Primeiro de Maio 3:1  
16:00Interclube - Caala 2:0  
16:00Onze Bravos - Santa Rita 3:1  
16:00Petro Atletico - Sagrada 1:0  
16:00Sporting de Cabinda - Wiliet 2:0 (0:0, 2:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
16:00Kyrgyzstan U16 - Lebanon U16 3:2 (0:2, 3:0)
16:00Tajikistan U16 - Kuwait U16 9:0 (4:0, 5:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: RS    
16:00Slavija - Sloga Crnjelovo CAN.  
CroatiaCroatia: 2. HNL    
16:00Dubrava - Rudes 2:2 (0:1, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (OLK) - Group B    
16:00Kojetin-Kovalovice - Cechovice 3:1  
EuropeEurope: UEFA Youth League    
16:00Bayern U19 - Crvena zvezda U19 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Paris SG U19 - Real Madrid U19 1:2 (1:0, 0:2)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
16:00Ajka - Balmazujvaros Sport CAN.  
16:00Bekescsaba 1912 - Haladas 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Budaorsi SC - Szeged 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Dorogi - Siofok 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Duna Aszfalt - Budafoki 2:3 (2:1, 0:2)
16:00Kazincbarcikai - Vac 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Soroksar - Gyirmot 0:4 (0:2, 0:2)
KosovoKosovo: Superliga    
16:00Gjilani - FC Ballkani 1:0 (0:0, 1:0)
16:00KF Llapi - Drita 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Trepca 89 - Prishtina 0:1 (0:0, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
16:00Ruch Zdzieszowice - Kluczbork 3:2 (0:1, 3:1)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
16:00Novohrad Lucenec - Komarno 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Stankovce - AFC Nove Mesto 0:2 (0:1, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
16:00Celta Vigo B - Melilla 4:2 (2:1, 2:1)
UkraineUkraine: Druha Liga    
16:00Kalush - Podillya Khmelnytskyi 5:2 (2:0, 3:2)
16:00Kryvbas 2020 - Tavriya 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Mykolaiv 2 - Alliance 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Zhytomyr - Veres-Rivne 2:0 (1:0, 1:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Bosnia and Herzegovina Cup    
16:30Banovici - Siroki Brijeg 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 1:4)
16:30Bratstvo Gracanica - Velez Mostar 2:3 (1:2, 1:1)
16:30GOSK Gabela - Radnik Bijeljina 2:1 PEN. (1:1, 0:0, 4:2)
16:30Gradacac - Zrinjski 0:4 (0:2, 0:2)
16:30HNK Orasje - Borac Banja Luka 0:4 (0:2, 0:2)
16:30Jedinstvo Bihac - Mladost DK 1:2 (0:0, 1:2)
16:30Kakanj - Celik Zenica 3:0 (1:0, 2:0)
16:30Kozara - Sloboda 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 3:5)
16:30Krupa - Tuzla City 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 6:7)
16:30Ljubic Prnjavor - Travnik 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 4:3)
16:30Ljubuski - FK Sarajevo 2:4 (2:1, 0:3)
16:30Modrica - Zvijezda 09 0:3 (0:2, 0:1)
16:30Olimpik Sarajevo - Hadzici 2:1 (1:0, 1:1)
16:30Prijedor - Slavija 4:1 (2:1, 2:0)
16:30Skugric - TOSK Tesanj 0:10 (0:4, 0:6)
16:30Tekstilac - Zeljeznicar 0:3 (0:2, 0:1)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
16:30Bijelo Brdo - Sesvete 1:2 (0:0, 1:2)
16:30Croatia Zmijavci - Osijek 2 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Dugopolje - Hajduk Split 2 2:2 (1:0, 1:2)
16:30Kustosija - Orijent 1:2 (1:2, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16:30Start Brno - Zbrojovka Brno B 0:4 (0:2, 0:2)
DR CongoDR Congo: Ligue 1    
16:30Nyuki - Lubumbashi Sport 0:3 AWA.  
SlovakiaSlovakia: Divison C Bratislava    
16:30Devinska N. Ves - Bernolakovo 2:2 (2:0, 0:2)
16:30I. Bratislava - Malacky 4:1 (0:1, 4:0)
16:30Ivanka pri Dunaji - Bahon 1:1 (1:1, 0:0)
16:30MSK Senec - Rohoznik 2:2 (1:1, 1:1)
16:30Pezinok - D. Luzna 1:5 (0:2, 1:3)
16:30Rovinka - Raca 2:5 (0:3, 2:2)
16:30Slovan Most - Kalinkovo 3:0 (2:0, 1:0)
16:30Tomasov - Rusovce 1:2 (0:1, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
16:30Lubovna - Zilina 2:3 (0:2, 2:1)
SloveniaSlovenia: Slovenian Cup    
16:30Koper - Maribor 3:2 (1:1, 2:1)
WorldWorld: Club Friendly    
16:30Panachaiki - Smyrnis 2:2 (1:2, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Moravskoslezsky KP    
16:45Bilovec - Cesky Tesin 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (STC) - Group A    
17:00Mnisek pod Brdy - SK Doksy 2:0  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (ZLK) - Group A    
17:00Vigantice - Katerinice 4:1  
EuropeEurope: Euro U17 Women    
17:00France U17 W - Belarus U17 W 9:0 (7:0, 2:0)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
17:00Riga FC - Ventspils 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Division 2    
17:00Lech Poznan 2 - Polkowice 0:3 (0:1, 0:2)
PolandPoland: III Liga - Group III    
17:00Ruch Chorzow - Zaglebie 2 1:0 (0:0, 1:0)
SloveniaSlovenia: Slovenian Cup    
17:00Aluminij - Tabor Sezana 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 17    
17:00Zaragoza B - Cuarte 2:1 (0:1, 2:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
17:00Nyva Ternopil - Uzhhorod 0:0 (0:0, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
17:15Iran U16 - Maldives U16 13:0 (7:0, 6:0)
NorwayNorway: Toppserien Women    
17:15Lyn W - Avaldsnes W 2:3 (0:3, 2:0)
QatarQatar: Division 2    
17:15Al-Kharitiyath - Al Bidda 4:1 (1:1, 3:0)
17:15Al Muaidar - Shamal 2:2 (1:2, 1:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
17:20Al Thuqbah - Al Khaleej 1:1 (0:0, 1:1)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
17:25Oman U16 - Pakistan U16 2:0 (1:0, 1:0)
LithuaniaLithuania: Lithuanian Cup    
17:30Banga - Palanga 2:0 (0:0, 2:0)
NorwayNorway: Toppserien Women    
17:30Rosenborg W - LSK Kvinner W 0:3 (0:0, 0:3)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
17:30Al-Kawkab - Al-Taqadom 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
17:30Atl. Ibanes - La Roda 4:0  
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
17:30Dosjobro IF W - Rosengard W 0:5  
WorldWorld: Club Friendly    
17:30Lok. Plovdiv - CSKA Sofia 0:0 (0:0, 0:0)
MaliMali: Premiere Division    
17:45AS Nianan - LC Bamako 1:1  
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
17:55Al Ain - Al Taee 1:0 (1:0, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
18:00Bangladesh U16 - Qatar U16 0:2 (0:0, 0:2)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
18:00Medjimurje Cakovec - Cibalia 3:0 (0:0, 3:0)
18:00Sibenik - Dragovoljac 2:0 (1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
18:00Teplice - Mlada Boleslav 2:0 (2:0, 0:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Maardu - Paide 2:4 (1:1, 1:3)
18:00Narva - Tammeka 3:2 (1:1, 2:1)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
18:00Vasas - MTK Budapest 1:4 (0:0, 1:4)
MaldivesMaldives: Dhivehi Premier League    
18:00Maziya - Da Grande 3:0  
MaliMali: Premiere Division    
18:00Black Stars - USC Kita 0:0  
18:00CO Bamako - USFAS Bamako 2:1  
18:00Onze Createurs - Stade Malien 0:1  
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
18:00Buducnost - Sutjeska 1:4 (1:3, 0:1)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
18:00Aalesund - KFUM Oslo 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Notodden - Kongsvinger 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Sandefjord - Strommen 2:0 (2:0, 0:0)
18:00Skeid - Sogndal 2:2 (1:2, 1:0)
18:00Start - Nest-Sotra 2:0 (2:0, 0:0)
18:00Ull/Kisa - Jerv 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
18:00Wisla Plock - Legia 1:0 (1:0, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
18:00Trnava - Senica 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 17    
18:00Calamocha - Binefar 2:2  
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
18:00Lidkopings FK W - Goteborg W 0:4  
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
18:05Al Ansar - Al Bukayriyah 0:1 (0:0, 0:1)
18:05Jeddah - Najran 1:2 (1:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga Women    
18:30Sparta Prague W - Liberec W 4:0 (2:0, 2:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:30Flora - Levadia 2:1 (1:1, 1:0)
EswatiniEswatini: Swazi MTN Premier League    
18:30Young Buffaloes - Mhlume CAN.  
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
18:30Kalmar W - Linkopings W 0:1  
WorldWorld: Club Friendly    
18:30Arandina - Burgos CF 1:1 (1:1, 0:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
18:45Hafnarfjordur - Vestmannaeyjar 6:4 (4:1, 2:3)
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
18:45Jitex W - Vittsjo W 0:1  
EuropeEurope: Champions League    
18:55Club Brugge KV - Galatasaray 0:0 (0:0, 0:0)
18:55Olympiacos Piraeus - Tottenham 2:2 (1:2, 1:0)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
19:00Jordan U16 - Sri Lanka U16 7:0 (0:0, 7:0)
AustriaAustria: Regionalliga West - Tyrol    
19:00Schwaz - Reichenau 2:2 (0:1, 2:1)
BotswanaBotswana: Premier League    
19:00Extension Gunners - Miscellaneous 1:0 (1:0, 0:0)
19:00Gaborone Utd - BDF XI 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Jwaneng Galaxy - Police XI 1:1 (0:1, 1:0)
19:00Morupule - Notwane 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Orapa United - Gilport Lions 2:2 (0:0, 2:2)
19:00Tafic FC - Prisons XI Gaborone 1:2 (0:1, 1:1)
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
19:00Heimstetten - Eichstatt 2:0 (1:0, 1:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
19:00Siquinala - Xelaju 2:2 (1:1, 1:1)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
19:00Csakvari - Szolnoki MAV 0:1 (0:0, 0:1)
19:00Gyor - Nyiregyhaza 3:1 (2:1, 1:0)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
19:00Raufoss - Ham-Kam 1:2 (0:0, 1:2)
NorwayNorway: Toppserien Women    
19:00Stabaek W - Kolbotn W 2:0 (1:0, 1:0)
PolandPoland: Division 1    
19:00Ol. Grudziadz - Termalica B-B. 1:0 (1:0, 0:0)
19:00Stal Mielec - Tychy 1:2 (0:1, 1:1)
SpainSpain: LaLiga2    
19:00Huesca - Albacete 0:1 (0:1, 0:0)
19:00Lugo - Ponferradina 2:2 (2:0, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 17    
19:00CF Illueca - Tarazona 2:2 (1:1, 1:1)
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
19:00Asarum W - Vaxjo DFF W 3:4  
19:00Halmia W - Bunkeflo W 1:3 ET (1:0, 0:1, 0:2)
19:00IF Brommapojkarna W - Djurgarden W 0:1 (0:1, 0:0)
19:00Kvarnsvedens W - Uppsala W 1:3 (0:3, 1:0)
19:00Moron W - Pitea W 1:2 (1:1, 0:1)
19:00Ravasens IK W - Mallbackens W 0:1 (0:1, 0:0)
19:00Tyreso W - AIK W 2:3 (2:1, 0:2)
19:00Vasteras W - Orebro W 1:4 (0:2, 1:2)
PolandPoland: Division 1    
19:30Podbeskidzie - Legnica 2:1 (1:0, 1:1)
QatarQatar: Division 2    
19:30Al Markhiya - Al Mesaimeer 2:4 (0:3, 2:1)
19:30Lusail - Al-Waab 4:0 (0:0, 4:0)
South AfricaSouth Africa: MTN 8 Cup    
19:30Mamelodi Sundowns - Supersport Utd 0:2 (0:1, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
19:30Basconia - CD Vitoria 1:2  
19:30Durango - Somorrostro 1:0  
19:30Tolosa FC - Ariznabarra 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
19:30Quintanar - Villacanas 3:1 (1:1, 2:0)
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
19:30Goteborgs DFF W - Kristianstads W 1:5 (0:1, 1:4)
19:30Kovlands W - Umea W 2:6  
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
19:45Gernika - Real Sociedad C 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Brasileiro U20    
20:00Atletico-MG U20 - Vitoria U20 3:0 (3:0, 0:0)
20:00Botafogo U20 - Chapecoense-SC U20 1:2 (0:2, 1:0)
20:00Corinthians U20 - Athletico-PR U20 2:1 (1:1, 1:0)
20:00Coritiba U20 - Vasco U20 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Santos U20 - Gremio U20 2:0 (1:0, 1:0)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
20:00NSI Runavik - Klaksvik 0:1 (0:0, 0:1)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
20:00Santa Lucia - Municipal 1:0 (1:0, 0:0)
LiechtensteinLiechtenstein: Liechtenstein Cup    
20:00Balzers B - Triesen 2:4  
MaliMali: Premiere Division    
20:00ASOM - US Bougouni 1:0  
20:00AS Police - Real Bamako 0:2  
20:00CSK - Yeelen 0:0  
PolandPoland: Division 1    
20:00Warta Poznan - Odra Opole 3:0 (1:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
20:00Balmaseda - Portugalete 0:1  
20:00Beasain - Pasaia 2:1  
20:00Lagun Onak - San Ignacio 2:1  
20:00Santurtzi - Sodupe 2:1  
20:00Sestao - SD Deusto 3:0  
20:00Urduliz - Santuxu 0:2 (0:2, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 17    
20:00Almudevar - Teruel 0:3  
20:00Barbastro - Brea 0:1  
20:00Utebo FC - Belchite 97 1:1  
20:00Valdefierro - Borja 0:1  
20:00Villanueva CF - Sarinena 0:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
20:00Azuqueca - Conquense 2:2  
20:00Puertollano C.F. - Almansa 1:0  
20:00Tarancon - Pedroneras 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
20:00Alvsjo W - Eskilstuna United W 0:2  
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
20:00Basel II - Bavois 4:0 (1:0, 3:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
20:00La Chaux-De-Fonds - Olympique de Geneve 2:1 (1:0, 1:1)
20:00Lancy - Terre Sainte 3:3 (2:1, 1:2)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
20:00Baden - Bassecourt 1:1 (1:1, 0:0)
20:00Wohlen - Muttenz 3:2 (2:1, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Nationalliga A Women    
20:00Grasshoppers W - Zurich W 1:2 (1:1, 0:1)
AsiaAsia: AFC Championship U16    
20:20Saudi Arabia U16 - Syria U16 4:1 (3:1, 1:0)
BrazilBrazil: Copa Verde    
20:30Bragantino - Paysandu PA 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 5:6)
ItalyItaly: Serie C - Group A    
20:30Arezzo - Juventus U23 1:2 (1:2, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 17    
20:30Fraga - Robres 2:2  
20:30Tamarite - Atletico Monzon 1:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
20:30Toledo - Torrijos 3:0  
EnglandEngland: Southern League South Division    
20:45Tiverton - Merthyr Town 1:0 (1:0, 0:0)
ScotlandScotland: Challenge Cup    
20:45Ballymena - Rangers U21 0:1 (0:0, 0:1)
AndorraAndorra: Super Cup    
21:00UE Engordany - FC Santa Coloma 1:2 (1:1, 0:1)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
21:00Grecia - Herediano 2:2 (0:2, 2:0)
EuropeEurope: Champions League    
21:00Atl. Madrid - Juventus 2:2 (0:0, 2:2)
21:00Bayer Leverkusen - Lokomotiv Moscow 1:2 (1:2, 0:0)
21:00Bayern Munich - FK Crvena zvezda 3:0 (1:0, 2:0)
21:00D. Zagreb - Atalanta 4:0 (3:0, 1:0)
21:00Paris SG - Real Madrid 3:0 (2:0, 1:0)
21:00Shakhtar Donetsk - Manchester City 0:3 (0:2, 0:1)
SpainSpain: LaLiga2    
21:00Dep. La Coruna - Numancia 3:3 (0:1, 3:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
21:00Almagro - Madridejos 2:1  
21:00Illescas - Albacete B 2:1  
UruguayUruguay: Primera Division    
21:00Juventud - Progreso 1:2 (0:1, 1:1)
21:00Racing Montevideo - River Plate 1:1 (1:1, 0:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
21:15Fylkir - Vikingur Reykjavik 3:1 (1:0, 2:1)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
21:30Fortaleza - Valledupar 0:0 (0:0, 0:0)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
21:30Caracas - Petare 3:0 (2:0, 1:0)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
22:00Barranquilla - Tigres 1:1 (0:0, 1:1)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
22:00AC Lala FC - Angostura 2:2 (1:1, 1:1)
22:00Atl. Venezuela - Estudiantes Caracas 1:1 (1:0, 0:1)
22:00Carabobo - Furrial 3:1 (2:0, 1:1)
22:00Estudiantes Merida - El Vigia 4:2 (3:1, 1:1)
22:00La Guaira - Gran Valencia 6:1 (2:0, 4:1)
22:00Lara - Llaneros 1:0 (1:0, 0:0)
22:00Portuguesa - Trujillanos 0:3 (0:1, 0:2)
WorldWorld: Club Friendly    
22:00Morvant Caledonia Utd - Defence Force 0:1 (0:0, 0:1)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
22:30Guastatoya - Antigua 2:1 (1:0, 1:1)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
23:00Marineros - San Carlos 1:1 (0:1, 1:0)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
23:00Marathon - Real Sociedad 0:0 (0:0, 0:0)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
23:00Aragua - Yaracuy 0:1 (0:0, 0:1)
23:00Monagas - Dynamo Puerto 6:1 (2:0, 4:1)
ArgentinaArgentina: Copa Argentina    
23:10Talleres Cordoba - Banfield 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 6:5)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
23:30HFX Wanderers - Forge 1:1 (1:0, 0:1)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
23:30Aguila - Independiente F.C. 1:0 (0:0, 1:0)
23:30El Vencedor - Municipal Limeno 1:0 (0:0, 1:0)
23:30Jocoro - 11 Deportivo 1:0 (0:0, 1:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
23:30Sanarate - Iztapa 2:1 (0:1, 2:0)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
23:30Real de Minas - Vida 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Copa Verde    
19.09.2019
00:00Goias - Cuiaba Esporte 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Brasileiro U20    
19.09.2019
00:00Cruzeiro U20 - Internacional U20 2:2 (1:1, 1:1)
UruguayUruguay: Primera Division    
19.09.2019
00:00Cerro Largo - Defensor Sp. 1:4 (0:3, 1:1)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
19.09.2019
00:00Dep. Tachira - Frontera 1:1 (1:0, 0:1)
ParaguayParaguay: Copa Paraguay    
19.09.2019
00:45Guarani - Pastoreo 5:0 (2:0, 3:0)
UruguayUruguay: Primera Division    
19.09.2019
01:00Rampla Juniors - Penarol 1:2 (0:2, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
19.09.2019
01:00Ottawa Fury - Tampa Bay 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Friendly International Women    
19.09.2019
01:00Peru U19 W - Venezuela U19 W 0:4 (0:1, 0:3)
CanadaCanada: Championship    
19.09.2019
01:30Montreal Impact - Toronto FC 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: MLS    
19.09.2019
01:30FC Cincinnati - Atlanta Utd 0:2 (0:0, 0:2)
USAUSA: USL Championship    
19.09.2019
01:30Atlanta United 2 - Charleston 3:1 (1:1, 2:0)
01:30Bethlehem - Loudoun 5:2 (1:2, 4:0)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
19.09.2019
01:30Mineros - Fundacion AIFI 2:0 (1:0, 1:0)
01:30Zamora - Hermanos Colmenares 1:1 (1:0, 0:1)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
19.09.2019
02:00Guadalupe - Santos DG 2:4 (1:0, 1:4)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
19.09.2019
02:00Coban Imperial - Malacateco 3:0 (2:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
19.09.2019
02:00Saint Louis FC - New York Red Bulls 2 2:0 (1:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Copa Argentina    
19.09.2019
02:10Godoy Cruz - River Plate 0:1 (0:1, 0:0)
EcuadorEcuador: Copa Ecuador    
19.09.2019
02:15LDU Quito - Aucas 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 4:2)
BrazilBrazil: Copa do Brasil    
19.09.2019
02:30Internacional - Athletico-PR 1:2 (1:1, 0:1)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
19.09.2019
02:30Chico - Real San Andres 1:0 (0:0, 1:0)
South AmericaSouth America: Copa Sudamericana    
19.09.2019
02:30Corinthians - Ind. del Valle 0:2 (0:1, 0:1)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
19.09.2019
03:00Sonsonate - Chalatenango 2:1 (1:1, 1:0)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
19.09.2019
03:00Motagua - Honduras Progreso 2:1 (2:0, 0:1)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
19.09.2019
03:00Real Madriz - Managua FC 2:2 (1:2, 1:0)
WorldWorld: Friendly International Women    
19.09.2019
03:00Ecuador U19 W - Colombia U19 W 1:1 (1:1, 0:0)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
19.09.2019
03:15Santa Tecla - FAS 3:1 (0:1, 3:0)
03:30Metapan - Alianza FC 1:2 (1:0, 0:2)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
19.09.2019
04:00Comunicaciones - Deportivo Mixco 4:2 (3:1, 1:1)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
19.09.2019
04:00UPNFM - Real Espana 1:1 (0:1, 1:0)
MexicoMexico: Liga MX Women    
19.09.2019
04:00Club Tijuana W - Atl. Morelia W 4:1 (2:0, 2:1)
North & Central AmericaNorth & Central America: Leagues Cup    
19.09.2019
04:30U.A.N.L.- Tigres - Cruz Azul 1:2 (0:0, 1:2)
USAUSA: MLS    
19.09.2019
04:30Portland Timbers - New York Red Bulls 0:2 (0:1, 0:1)
04:30Seattle Sounders - FC Dallas 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
19.09.2019
04:30Fresno - Rio Grande 5:0 (3:0, 2:0)