Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
ArgentinaArgentina: Superliga    
00:00Lanus - Central Cordoba 1:0 (1:0, 0:0)
MexicoMexico: Ascenso MX    
00:00UAEM Potros - Alebrijes Oaxaca 1:1 (0:1, 1:0)
BrazilBrazil: Serie B    
00:15Parana - Vila Nova FC 1:1 (1:1, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera C    
00:30Excursionistas - Canuelas 1:2 (1:0, 0:2)
ParaguayParaguay: Primera Division    
00:45Dep. Capiata - Olimpia Asuncion 0:6 (0:3, 0:3)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Championship U19 Women    
01:00Solomon Islands U19 W - Fiji U19 W 1:3 (1:1, 0:2)
CanadaCanada: CSL    
01:00Serbian W. E. - Real Mississauga 2:1  
USAUSA: USL Championship    
01:00Charlotte Independ. - Charleston 0:0 (0:0, 0:0)
01:00Louisville City - Indy Eleven 1:1 (0:1, 1:0)
01:00Ottawa Fury - Pittsburgh 0:4 (0:3, 0:1)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
01:30Royal Pari - Guabira 2:0 (2:0, 0:0)
ChileChile: Primera Division    
01:30Union La Calera - Everton 0:0 (0:0, 0:0)
ChileChile: Primera B    
02:00Barnechea - San Luis 3:2 (2:1, 1:1)
MexicoMexico: Liga MX    
02:00Atl. Morelia - Veracruz 1:0 (0:0, 1:0)
MexicoMexico: Ascenso MX    
02:00Tampico Madero - Cafetaleros 2:2 (1:1, 1:1)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
02:00Tecos FC - Saltillo 1:0  
ArgentinaArgentina: Primera Nacional    
02:05Belgrano - Barracas Central 1:0 (0:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Superliga    
02:10Defensa y Justicia - Banfield 0:0 (0:0, 0:0)
02:10Estudiantes L.P. - Velez Sarsfield 0:1 (0:1, 0:0)
BrazilBrazil: Serie B    
02:30Cuiaba Esporte - Criciuma 0:0 (0:0, 0:0)
02:30Vitoria - Botafogo SP 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Torneo Federal    
03:00Club A. Guemes - Union Sunchales 0:2 (0:1, 0:1)
CanadaCanada: U Sports    
03:00UNBC - UFV 1:1 (0:1, 1:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila Women    
03:00America de Cali W - Atl. Nacional W 2:2  
EcuadorEcuador: Liga Pro    
03:00Dep. Cuenca - Barcelona SC 1:1 (0:0, 1:1)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
03:00Alacranes de Durango - Murcielagos 3:3  
PeruPeru: Liga 1    
03:00Cesar Vallejo - Sporting Cristal 2:3 (1:1, 1:2)
MexicoMexico: Liga Premier Serie B    
03:36Calor De San Pedro - Cuautla 2:3  
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Championship U19 Women    
04:00Vanuatu U19 W - Cook Islands U19 W 0:1 (0:0, 0:1)
MexicoMexico: Ascenso MX    
04:00Venados - Zacatecas Mineros 1:2 (0:1, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
04:00Real Monarchs - Oklahoma City Energy 2:2 (1:0, 1:2)
04:00Tacoma Defiance - San Antonio 5:1 (2:0, 3:1)
WorldWorld: Friendly International    
04:00Belize - Saint Vincent and the Grenadines 1:1 (1:0, 0:1)
MexicoMexico: Liga MX    
04:10Atlas - Club America 3:0 (1:0, 2:0)
USAUSA: USL League One    
04:30Tucson - Chattanooga Red Wolves 1:0 (1:0, 0:0)
JapanJapan: J3 League    
05:00C-Osaka U23 - Kumamoto 0:1  
05:00Fujieda MYFC - Gainare Tottori 1:1  
05:00Grulla Morioka - FC Tokyo U23 1:1  
05:00Kusatsu - Nagano 3:2  
05:00Toyama - Sagamihara 2:1  
JapanJapan: Nadeshiko League Women    
05:00Inac Kobe Leonesa W - Vegalta Sendai W 1:2 (1:1, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
06:00Gungahlin - Canberra FC 5:2 (1:1, 4:1)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
06:15Riverside Olympic - Olympia Warriors 2:4 (0:3, 2:1)
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
07:00Green Gully - Bentleigh Greens 0:1 (0:1, 0:0)
AustraliaAustralia: NPL South Australian    
07:30Campbelltown City - Adelaide Comets 2:0 (1:0, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
08:30Canberra Olympic - Tigers FC 0:1 (0:0, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
08:30Launceston - Hobart Zebras 0:4 (0:2, 0:2)
Hong KongHong Kong: Premier League    
08:30Tai Po - Guangzhou R&F (HK) 1:4 (1:1, 0:3)
AustraliaAustralia: NPL Western Australia    
09:00Armadale - ECU Joondalup 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Balcatta - Stirling Lions 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Bayswater - Cockburn City 1:2 (0:1, 1:1)
09:00Floreat Athena - Rockingham City 3:6 (1:4, 2:2)
09:00Inglewood Utd - Perth Glory U21 2:0 (2:0, 0:0)
09:00Perth SC - Sorrento 2:3 (0:3, 2:0)
RussiaRussia: FNL    
09:00Luch - SKA Khabarovsk 0:2 (0:0, 0:2)
ChinaChina: Yi League    
09:30Shanxi Xindu - Zibo Cuju 0:1 (0:1, 0:0)
09:30Yinchuan - Baoding Yingli Yitong 2:1 (0:0, 2:1)
RussiaRussia: Youth League    
09:30Lokomotiv Moscow U19 - FK Rostov U19 2:3 (2:0, 0:3)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
10:00Bordj Bou Arreridj U21 - ES Setif U21 1:4 (1:1, 0:3)
10:00Oran U21 - Constantine U21 0:1 (0:0, 0:1)
10:00Paradou U21 - JS Kabylie U21 0:0 (0:0, 0:0)
10:00Saoura U21 - MC Alger U21 4:1 (1:0, 3:1)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
10:00APIA Tigers - Sydney Utd 2:1 ET (1:0, 0:1, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
10:00Brisbane Strikers - Western Pride 1:1 (1:1, 0:0)
10:00Moreton Bay Utd - Peninsula 1:3 (0:1, 1:2)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
10:00Caboolture - Taringa 0:2 (0:0, 0:2)
ChinaChina: Yi League    
10:00Guangxi Baoyun - Wuhan Three Towns 0:1 (0:1, 0:0)
10:00Hebei Elite - Dalian Chanjoy 2:1 (0:0, 2:1)
10:00Hubei Chufeng Heli - Yunnan Kunlu 0:0 (0:0, 0:0)
10:00Hunan Billows - Suzhou Dongwu 0:1 (0:0, 0:1)
10:00Inner Mongolia - Qingdao Red Lions 1:3 (0:1, 1:2)
10:00Sichuan Jiuniu - Lhasa Chengtou 1:1 (1:1, 0:0)
10:00Taizhou Yuanda - Jiangsu Yancheng 2:1 (2:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (ZLK) - Group A    
10:00Horni Lidec - Valasske Klobouky 1:0  
JapanJapan: Nadeshiko League Women    
10:00Nojima Stella W - JEF United W 1:2 (1:1, 0:1)
10:00Urawa W - Nittaidai W 6:0 (2:0, 4:0)
PhilippinesPhilippines: PFL    
10:00Global FC - Philippine Air Force 1:1 (0:0, 1:1)
RomaniaRomania: Liga 2    
10:00ASU Poli Timisoara - Concordia 0:0 (0:0, 0:0)
10:00Calarasi - Ripensia Timisoara 1:1 (0:0, 1:1)
10:00Gloria Buzau - Mioveni 0:2 (0:1, 0:1)
10:00Luceafarul Oradea - Daco-Getica Bucuresti CAN.  
10:00UTA Arad - Sportul Snagov 4:0 (3:0, 1:0)
South AfricaSouth Africa: Multichoice Diski    
10:00Bidvest Wits U21 - Kaizer Chiefs U21 4:2 (2:2, 2:0)
10:00Chippa Utd. U21 - Amazulu U21 3:2 (2:0, 1:2)
10:00Maritzburg Utd U21 - Black Leopards U21 2:2 (0:0, 2:2)
10:00Stellenbosch U21 - Polokwane U21 2:2 (1:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
10:15Chrudim - Vysehrad 3:2 (2:0, 1:2)
10:15Dukla Prague - Vlasim 4:0 (2:0, 2:0)
10:15Sokolov - Prostejov 1:1 (0:1, 1:0)
10:15Trinec - Brno 1:1 (0:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: CFL - Group A    
10:15Pisek - Benesov 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL - Group B    
10:15Jablonec B - Liberec B 3:2 (1:2, 2:0)
10:15Zbuzany - Teplice B 3:1 (2:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:15Ceske Budejovice B - Doubravka 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 5:3)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
10:15Aritma Prague - Sous 1:2 (1:2, 0:0)
10:15Brandys n. Labem - SK Kladno 0:2 (0:1, 0:1)
10:15Neratovice - Tatran Rakovnik 4:0 (0:0, 4:0)
10:15Steti - Ostrov 1:2 (0:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:15Kolin - Kutna Hora 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 5:4)
10:15Velke Hamry - Benatky n. Jiz. 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 5:6)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
10:15Havlickuv Brod - Start Brno 1:6 (0:3, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: Division F    
10:15Novy Jicin - Bruntal 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Kralovehradecky KP    
10:15Jicin - Trebes 1:4 (0:2, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
10:15Kadan - FK Jilove 4:2 (1:1, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: Jihocesky KP    
10:15Mas Taborsko B - Protivin 0:4 (0:1, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
10:15Motorlet Prague B - Kralovice 2:2 (1:2, 1:0)
10:15Ujezd Prague - Olympia Radotin 4:2 (2:1, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Pardubicky KP    
10:15Litomysl - SK Pardubicky 3:0 (2:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHC) - Group A    
10:15Ctyri Dvory - Velesin 1:3  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (KVK)    
10:15Dolni Rychnov - Kraslice 2:6  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (PHA) - Group A    
10:15Brezineves - Uhrineves 2:3  
10:15Spoje Prague - Troja 9:0  
10:15Tempo Prague - Haje 2:2  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (PHA) - Group B    
10:15Libus - Reporyje 5:1  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (STC) - Group B    
10:15FC Melnik - Sokolec 0:2  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (ULK)    
10:15Nestemice - Cernovice 9:2  
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (HKK) - Group B    
10:15Slavia HK B - Hejtmankovice 3:1  
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
10:30Brisbane City - SWQ Thunder 5:2 (2:1, 3:1)
10:30Gold Coast Knights - Olympic FC 4:2 (1:0, 3:2)
AustraliaAustralia: NPL South Australian    
10:30Adelaide Olympic - NE Metrostars 1:2 (0:0, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: CFL - Group B    
10:30Mlada Boleslav B - Velvary 2:3 PEN. (1:1, 1:1, 4:5)
10:30Prepere - Chlumec nad Cidlinou 1:3 (0:1, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:30Jindrichuv Hradec - Petrin Plzen 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Moravskoslezsky KP    
10:30Haj ve Slezsku - Pusta Polom 3:1 (0:0, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: Jihomoravsky KP    
10:30Sparta Brno - Rousinov 3:0 (0:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Liberecky KP    
10:30Frydlant - Novy Bor 2:0 (1:0, 1:0)
10:30Zelezny Brod - TJ Doksy 1:2 (0:0, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
10:30Treboradice - Predni Kopanina 3:0 (1:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Stredocesky KP    
10:30FK Komarov - Dobrovice 1:3 (0:1, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (STC) - Group A    
10:30Vestec - Tochovice 4:2  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (STC) - Group B    
10:30Lustenice - Pruhonice 1:2  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (ULK)    
10:30Dobromerice - Roudnice n. L. 5:1  
10:30Ledvice - Chuderov 4:1  
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
10:30Bhayangkara Utd - Persebaya 0:2 (0:1, 0:1)
RussiaRussia: Premier League    
10:30Ufa - Orenburg 1:2 (0:1, 1:1)
VietnamVietnam: V.League 2    
10:30An Do-An Giang - TTBD Phu Dong 1:2 (0:1, 1:1)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
11:00Brisbane U21 - Magpies Crusaders 1:1 (0:0, 1:1)
11:00Eastern Suburbs - Redlands 2:2 (2:0, 0:2)
11:00Queensland Lions - Sunshine Coast 7:1 (4:0, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
11:00Mostecky FK - Vilemov 3:1 (0:0, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (PHA) - Group B    
11:00Modrany - SK Zbraslav 1:0  
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
11:00Meteor Prague U19 - Pribram U19 0:1 (0:1, 0:0)
11:00Plzen U19 - Opava U19 3:2 PEN. (1:0, 1:2, 4:2)
11:00Slavia Prague U19 - Hradec Kralove U19 3:2 (2:1, 1:1)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2    
11:00Telavi - Gagra 2:0  
GermanyGermany: DFB Junioren Pokal    
11:00Borgfeld U19 - Leverkusen U19 0:6 (0:2, 0:4)
11:00Dortmund U19 - RB Leipzig U19 1:2 (1:0, 0:2)
11:00Dusseldorf U19 - Hannover U19 2:3 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 1:3)
11:00Hallescher U19 - St. Pauli U19 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Hansa Rostock U19 - Regensburg U19 2:3 (0:1, 2:2)
11:00Ingolstadt U19 - Freiburg U19 2:0 (2:0, 0:0)
11:00Koln U19 - Mainz U19 1:2 (0:2, 1:0)
11:00Offenbach U19 - B. Monchengladbach U19 1:3 (0:2, 1:1)
11:00Pirmasens U19 - Bochum U19 1:5 (0:1, 1:4)
JapanJapan: J2 League    
11:00Kofu - Omiya Ardija 1:0 (0:0, 1:0)
11:00V-Varen Nagasaki - Verdy 2:1 (1:1, 1:0)
JapanJapan: Nadeshiko League Women    
11:00Beleza W - Kunoichi W 3:0 (1:0, 2:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
11:00Baltyk Koszalin - Grom Nowy Staw 2:2 (0:1, 2:1)
PolandPoland: Central Youth League    
11:00Pogon Szczecin U18 - Korona Kielce U18 3:1 (0:1, 3:0)
RussiaRussia: Youth League    
11:00Spartak Moscow U19 - Zenit U19 3:4 (2:3, 1:1)
UkraineUkraine: Youth League    
11:00Lviv U21 - Mariupol U21 3:2 (1:1, 2:1)
11:00Zorya U21 - Dynamo Kiev U21 2:3 (1:0, 1:3)
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
11:30Oakleigh Cannons - Hume City 2:0 (1:0, 1:0)
Hong KongHong Kong: Premier League    
11:30Yuen Long - Eastern AA 1:2 (0:0, 1:2)
IndiaIndia: Calcutta Football League    
11:30Aryan - Rainbow 0:1 (0:0, 0:1)
11:30BSS Sporting - Bhawanipore 1:0 (0:0, 1:0)
SingaporeSingapore: Premier League    
11:30Warriors - Albirex Niigata 2:1 (1:0, 1:1)
VietnamVietnam: V.League 2    
11:30Binh Phuoc - Pho Hien 1:2 (1:1, 0:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
12:00Energetik-BGU 2 - Sachter Soligorsk 2 0:1  
12:00Minsk 2 - BATE 2 0:1  
12:00Neman 2 - Din. Minsk 2 0:1  
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
12:00Brno U19 - Ostrava U19 2:0 (2:0, 0:0)
EnglandEngland: Premier League U18    
12:00Blackburn U18 - Stoke City U18 1:2 (0:1, 1:1)
12:00Liverpool U18 - Manchester Utd U18 4:3 (2:2, 2:1)
12:00Manchester City U18 - Everton U18 3:0 (2:0, 1:0)
12:00Norwich U18 - Brighton U18 2:4 (0:2, 2:2)
12:00Reading U18 - West Ham U18 3:3 (1:1, 2:2)
12:00Sunderland U18 - Wolverhampton U18 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Swansea U18 - Tottenham U18 0:4 (0:0, 0:4)
12:00West Brom U18 - Newcastle Utd U18 2:1 (0:1, 2:0)
GermanyGermany: DFB Junioren Pokal    
12:00Cottbus U19 - Hertha U19 3:2 (2:1, 1:1)
12:00Holstein Kiel U19 - Werder Bremen U19 1:2 (1:0, 0:2)
12:00Ulm U19 - Hoffenheim U19 4:2 ET (0:0, 2:2, 2:0)
JapanJapan: J1 League    
12:00Iwata - Hiroshima 0:2 (0:0, 0:2)
12:00Kobe - Sapporo 2:3 (1:1, 1:2)
12:00Yamaga - Oita 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Yokohama M. - G-Osaka 3:1 (1:0, 2:1)
JapanJapan: J2 League    
12:00Avispa Fukuoka - Ehime 3:0 (0:0, 3:0)
12:00Kanazawa - Kagoshima Utd 1:2 (1:2, 0:0)
12:00Kashiwa - Albirex Niigata 1:1 (0:1, 1:0)
12:00Montedio Yamagata - Yokohama 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Ryukyu - Gifu 1:2 (0:2, 1:0)
12:00Tokushima - Kyoto 2:1 (0:0, 2:1)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
12:00Zhetysu Taldykorgan - Ordabasy 0:1 (0:1, 0:0)
KenyaKenya: Premier League    
12:00Wazito - Nzoia Sugar 1:1 (0:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
12:00Jutrzenka Giebultow - Ostrowiec Swietokrzyski 1:3 (0:1, 1:2)
PolandPoland: Central Youth League    
12:00Jagiellonia U18 - UKS SMS Lodz U18 5:1 (2:0, 3:1)
12:00Lech Poznan U18 - Cracovia U18 1:1 (1:0, 0:1)
12:00Slask U18 - Arka Gdynia U18 3:2 (1:2, 2:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
12:00Leixoes - Feirense 2:2 (1:0, 1:2)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
12:00Belenenses U23 - Academica U23 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Benfica U23 - Estoril U23 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Feirense U23 - CD Cova da Piedade U23 1:1 (0:1, 1:0)
12:00Portimonense U23 - Aves U23 2:2 (1:1, 1:1)
RomaniaRomania: Liga 2    
12:00Metaloglobus Bucharest - U. Cluj 2:0 (1:0, 1:0)
RussiaRussia: FNL    
12:00Yenisey - FK Chayka 1:3 (1:0, 0:3)
RussiaRussia: Youth League    
12:00Akhmat Grozny U19 - Tambov U19 1:1 (0:1, 1:0)
South AfricaSouth Africa: Multichoice Diski    
12:00Mamelodi Sundowns U21 - Highlands U21 1:0 (1:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
12:00Pohang - Seongnam 1:0 (1:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:00Anyang - Daejeon 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Seoul E. - Busan 3:3 (1:3, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
12:00Vinbergs - Assyriska BK 5:0 (3:0, 2:0)
VietnamVietnam: V.League 2    
12:00Can Tho - Hue 2:1 (0:0, 2:1)
WorldWorld: Friendly International Women    
12:00Switzerland U19 W - Finland U19 W 0:8 (0:5, 0:3)
ChinaChina: Yi League    
12:30Jilin Baijia - Beijing Technology 0:2 (0:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
12:30Sparta Prague U19 - Sigma Olomouc U19 1:2 (1:2, 0:0)
EnglandEngland: Premier League U18    
12:30Arsenal U18 - Southampton U18 0:1 (0:0, 0:1)
EuropeEurope: Euro Women    
12:30Germany W - Montenegro W 10:0 (5:0, 5:0)
JapanJapan: J1 League    
12:30Sagan Tosu - Vegalta Sendai 2:1 (0:1, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
12:30Qviding - Rosengard 8:1 (3:1, 5:0)
WorldWorld: Club Friendly Women    
12:30Eibar W - Athletic Bilbao W 1:5 (0:2, 1:3)
ChinaChina: Yi League    
13:00Jiangxi Liansheng - Chengdu Better City 2:1 (2:0, 0:1)
13:00Shenyang Urban FC - Yanbian Beiguo 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
13:00FK Pardubice U19 - FC Fastav Zlin U19 3:2 (1:1, 2:1)
13:00Slovacko U19 - Ceske Budejovice U19 3:1 (1:1, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Czech Cup Women    
13:00Sazava u L. W - Jihlava W 0:10 (0:5, 0:5)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Group 1    
13:00Vanlose - Skovshoved 2:0 (0:0, 2:0)
EnglandEngland: Premier League 2    
13:00Swansea U23 - Stoke City U23 3:4 (2:2, 1:2)
EnglandEngland: Premier League U18    
13:00Chelsea U18 - Aston Villa U18 1:0 (1:0, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
13:00KaaPo - EPS 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
13:00Arminia Bielefeld - Greuther Furth 2:2 (1:2, 1:0)
13:00SG Dynamo Dresden - St. Pauli 3:3 (1:3, 2:0)
13:00Wehen - Regensburg 0:5 (0:2, 0:3)
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
13:00Dassendorf - Hamburger SV III 3:0 (0:0, 3:0)
GermanyGermany: Oberliga Bremen    
13:00BTS Neustadt - Brinkumer 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Union 60 Bremen - Werder Bremen III 1:0 (0:0, 1:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
13:00Shakhtar Karagandy - K. Almaty 0:4 (0:1, 0:3)
KenyaKenya: Premier League    
13:00Kisumu All-Stars - Ulinzi Stars 0:2 (0:0, 0:2)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
13:00Kara Balta - Alga 2:1  
LithuaniaLithuania: I Lyga    
13:00Hegelmann Litauen - Banga 2:3 (0:1, 2:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
13:00Viking 2 - Pors Grenland 0:1 (0:1, 0:0)
PhilippinesPhilippines: PFL    
13:00Green Archers - Stallion 0:7 (0:2, 0:5)
RussiaRussia: Premier League    
13:00Rubin Kazan - Sochi 0:3 (0:1, 0:2)
RussiaRussia: Youth League    
13:00Arsenal Tula U19 - CSKA Moscow U19 0:1 (0:0, 0:1)
SeychellesSeychelles: First Division League    
13:00La Passe - Anse Reunion 3:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
13:00Santa Ursula - Union Viera 1:1  
13:00Tamaraceite - Vera 4:3  
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
13:00Skiljebo - Sundbybergs 4:1 (1:0, 3:1)
ChinaChina: Jia League    
13:30Beijing EG - Xinjiang Tianshan 3:1 (1:1, 2:0)
13:30Meizhou Hakka - Shaanxi Changan 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Qingdao Huanghai - Guangdong Tigers 3:2 (2:1, 1:1)
13:30Shanghai Shenxin - Liaoning 1:4 (0:2, 1:2)
13:30Shijiazhuang - Changchun Yatai 3:2 (0:0, 3:2)
13:30Zhejiang Greentown - Nei Mongol 2:0 (2:0, 0:0)
ChinaChina: Yi League    
13:30Kunshan - Fujian Tianxin 5:0 (2:0, 3:0)
13:30Zhejiang Yiteng - Hangzhou Wuyue 4:2 (2:1, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
13:30Cizova - Horovicko 6:0 (3:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHC) - Group B    
13:30Kovarov - Tyn nad Vltavou 0:2  
DenmarkDenmark: 2nd Division - Group 2    
13:30VSK Aarhus - Brabrand 0:3 (0:0, 0:3)
EnglandEngland: Premier League    
13:30Southampton - Manchester Utd 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: Championship    
13:30Bristol City - Middlesbrough 2:2 (1:0, 1:2)
EnglandEngland: Premier League U18    
13:30Derby U18 - Middlesbrough U18 4:1 (1:1, 3:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
13:30SC Weiche-08 - Norderstedt 1:0 (0:0, 1:0)
GermanyGermany: Regionalliga Nordost    
13:30Babelsberg - Halberstadt 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Bischofswerdaer - Furstenwalde 0:3 (0:1, 0:2)
13:30Viktoria Berlin - Auerbach 1:1 (0:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Sud    
13:30Hohenstein-Ernstthal - Sandersdorf 1:3 (1:1, 0:2)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
13:30Arema FC - PSIS Semarang 1:1 (1:0, 0:1)
SeychellesSeychelles: First Division League    
13:30Revengers - Au Cap 1:1  
SwedenSweden: Allsvenskan    
13:30Elfsborg - Sirius 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Superettan    
13:30Degerfors - Halmstad 2:1 (2:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
13:30Savedalens - Torslanda 1:0 (1:0, 0:0)
ChinaChina: Jia League    
13:35Nantong Zhiyun - Guizhou Zhicheng 1:2 (0:0, 1:2)
13:35Sichuan Annapurna - Heilongjiang Lava 2:0 (2:0, 0:0)
ChinaChina: Super League Women    
13:35Beijing Beikong W - Henan Jianye W 2:1  
13:35Jiangsu Suning W - Wuhan Jiangda W 1:0  
AustriaAustria: Regionalliga West - Tyrol    
14:00Reichenau - Kufstein 1:2 (1:0, 0:2)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
14:00Slavia Mozyr - Dynamo Brest 2:4 (1:2, 1:2)
BelgiumBelgium: 1st National Women    
14:00Aalst W - Femina Woluwe W 1:0  
BulgariaBulgaria: Third League - South-East    
14:00Atletik Kuklen - Yambol 1915 2:0  
14:00Chernomorets 1919 - Maritsa Plovdiv 1:1  
14:00Dimitrovgrad - Levski Karlovo 1:1  
14:00Karnobat - Sozopol 0:1  
14:00Nesebar - Haskovo 1957 2:2  
14:00Radnevo - Rodopa Smolyan 3:0  
14:00Svilengrad 1921 - Rozova Dolina 0:0  
14:00Zagorets - Gigant Saedinenie 2:1  
BulgariaBulgaria: Third League - South-West    
14:00Bansko - Botev Ihtiman 0:1  
14:00Chavdar Etropole - Minyor Pernik 1:1  
14:00Marek - Rilski Sportist 2:1  
14:00Nadezhda Dobroslavci - Belasitsa 5:1  
14:00Perun - Kyustendil 0:3  
14:00Razlog - Oborishte 0:0  
14:00Svoge - Septemvri Simitli 0:0  
14:00Vihren - Slivnishki Geroy 2:1  
BulgariaBulgaria: Third League - North-East    
14:00Botev Novi Pazar - Svetkavitsa 0:1  
14:00Hitrino - Chernolomets 1:2  
14:00Topolite - Kubrat 3:0  
Czech RepublicCzech Republic: CFL - Group B    
14:00Zivanice - Brozany 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
14:00Vsetin - Slavicin 0:2 (0:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
14:00Lomnice - Frantiskovy Lazne 1:3 (1:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHM) - Group A    
14:00FK Zbraslav - Rajhrad 7:2  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (LBK)    
14:00Kostalov-Libstat - Jenisovice 6:2  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (PHA) - Group B    
14:00Vltavin B - Cechie Smichov 0:1  
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (HKK) - Group B    
14:00Javornice - Ceske Mezirici 2:4  
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (LBK) - Group A    
14:00Prepere B - Plavy 3:1  
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
14:00Mlada Boleslav U19 - Karvina U19 4:2 (3:1, 1:1)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Group 1    
14:00Hillerod - Slagelse 3:1 (1:1, 2:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Group 2    
14:00Sydvest - Middelfart 0:1 (0:0, 0:1)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
14:00KPV Kokkola - Honka 0:1 (0:0, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
14:00JaPS - Mikkelin 2:2 (0:0, 2:2)
GermanyGermany: 3. Liga    
14:00Bayern II - Unterhaching 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Hallescher - Grossaspach 4:0 (2:0, 2:0)
14:00Hansa Rostock - Preussen Munster 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Viktoria Koln - Ingolstadt 3:0 (2:0, 1:0)
14:00Wurzburger Kickers - Zwickau 0:2 (0:2, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
14:00Heider SV - Altona 2:2 (2:1, 0:1)
GermanyGermany: Regionalliga West    
14:00Homberg - Haltern 3:4 (1:1, 2:3)
14:00Koln II - Alemannia Aachen 4:2 (2:0, 2:2)
14:00Lippstadt - Fortuna Koln 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Rodinghausen - Wuppertaler 3:0 (3:0, 0:0)
14:00Schalke II - Verl 0:2 (0:2, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
14:00Balingen - Giessen 0:1 (0:0, 0:1)
14:00FC 08 Homburg - Offenbach 2:1 (0:0, 2:1)
14:00FSV Frankfurt - Ulm 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Hoffenheim II - Elversberg 3:1 (2:1, 1:0)
14:00Mainz II - Saarbrucken 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Steinbach Haiger - Aalen 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Walldorf - Alzenau 2:2 (0:2, 2:0)
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
14:00Augsburg II - Furth II 2:2 (1:0, 1:2)
14:00Illertissen - Aubstadt 1:2 (1:2, 0:0)
14:00Nurnberg II - Eichstatt 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
14:00Ludwigsfelder - Torgelower Greif 2:2 (2:1, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Sud    
14:00Askania Bernburg - Krieschow 5:3 (3:3, 2:0)
14:00Einheit Rudolstadt - Halle 0:1 (0:1, 0:0)
14:00FC Merseburg - Plauen 2:2 (2:1, 0:1)
14:00Grimma - Jena II 2:3 (1:1, 1:2)
14:00Oberlausitz - Luckenwalde 2:4 (2:3, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
14:00Bordesholm - Eckernforder SV 2:2 (0:1, 2:1)
14:00Lubeck II - Todesfelde 0:2 (0:0, 0:2)
14:00Phonix Lubeck - Oldenburger 3:0 (0:0, 3:0)
14:00TSV Kropp - Eutin 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
14:00Ismaning - Landsberg 2:2 (0:0, 2:2)
14:00Pullach - Pipinsried 0:5 (0:3, 0:2)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
14:00Bissingen - Freiberg 2:3 (1:2, 1:1)
14:00Goppinger SV - Reutlingen 4:0 (2:0, 2:0)
14:00Pforzheim - Stutt. Kickers 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Ravensburg - Oberachern 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Sandhausen II - Dorfmerkingen 1:3 (1:2, 0:1)
14:00Stuttgart II - Rielasingen-Arlen 7:1 (3:1, 4:0)
GermanyGermany: DFB Junioren Pokal    
14:00Elversberg U19 - Stuttgart U19 0:3 (0:0, 0:3)
Hong KongHong Kong: Premier League    
14:00Southern District - Hong Kong Rangers 3:1 (2:0, 1:1)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
14:00Taraz - Tobol 0:5 (0:3, 0:2)
KenyaKenya: Premier League    
14:00Mathare Utd. - Bandari 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Sony Sugar - Kenya CB 0:3 (0:2, 0:1)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
14:00Palanga - Zalgiris 0:4 (0:3, 0:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
14:00Ullern - Halsen 6:3 (1:0, 5:3)
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
14:00Valdres - Fana 1:5 (1:3, 0:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
14:00Verdal - Raufoss 2 1:1 (0:1, 1:0)
RussiaRussia: FNL    
14:00Nizhny Novgorod - Chertanovo M. 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Tomsk - Neftekhimik 0:1 (0:1, 0:0)
SeychellesSeychelles: First Division League    
14:00Cote d'Or - Foresters FC 1:1  
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
14:00Rynninge - Karlstad 2:1 (1:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
14:00Anundsjo - Timra 1:3 (0:0, 1:3)
14:00Gottne IF - Skelleftea 2:0 (0:0, 2:0)
14:00Sandviks - Friska Viljor 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Taftea IK - IFK Lulea 0:7 (0:2, 0:5)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:00Enkopings SK - Kvarnsvedens 2:1 (0:0, 2:1)
14:00Karlbergs - Upsala 3:2 (3:0, 0:2)
14:00Valbo FF - IFK Stocksund 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
14:00Olympic - Stafsinge 0:1 (0:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
14:00Haninge - Assyriska IF 5:1 (2:0, 3:1)
14:00Huddinge - Aspudden Tellus 4:2 (2:0, 2:2)
14:00Tyreso - Enskede 3:1 (1:0, 2:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
14:00Amal - Orebro Syr. 0:4 (0:2, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
14:00Bromolla - Asarums 3:1 (1:0, 2:1)
14:00IFK Berga - Hassleholms IF 2:1 (1:1, 1:0)
14:00IFK Hassleholm - Karlskrona 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Raslatts - Nassjo 1:1 (1:1, 0:0)
UgandaUganda: Premier League    
14:00Kampala City - Wakiso Giants 1:0 (1:0, 0:0)
AustriaAustria: 2. Liga    
14:30Vorwarts Steyr - Dornbirn 3:2 (0:0, 3:2)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
14:30Lovosice - Modlany 0:3 (0:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (ULK)    
14:30Rumburk - Libouchec 3:2  
DR CongoDR Congo: Ligue 1    
14:30Lubumbashi Sport - Simba 0:1  
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Sud    
14:30Eilenburg - Martinroda 6:0 (3:0, 3:0)
GermanyGermany: Oberliga Bremen    
14:30Aumund-Vegesack - Blumenthaler 0:3 (0:1, 0:2)
MalawiMalawi: Super League    
14:30Big Bullets - Masters Security 3:0 (3:0, 0:0)
14:30Chitipa United - TN Stars 2:0 AWA.  
14:30Kamuzu Barracks - Mighty Wanderers 0:1 (0:0, 0:1)
NetherlandsNetherlands: Tweede Divisie    
14:30Excelsior Maassluis - IJsselmeervogels 1:3 (0:2, 1:1)
14:30GVVV - Rijnsburgse Boys 3:4 (0:2, 3:2)
14:30Noordwijk - HFC 4:1 (1:0, 3:1)
NetherlandsNetherlands: Derde Divisie    
14:30Ajax (Am) - DVS '33 Ermelo 0:4 (0:1, 0:3)
14:30Barendrecht - Ter Leede 4:1 (4:0, 0:1)
14:30Lisse - Harkemase Boys 0:1 (0:0, 0:1)
14:30ODIN '59 - Hoek 0:1 (0:0, 0:1)
14:30SteDoCo - Excelsior 31 0:2 (0:0, 0:2)
14:30VVOG - Sparta Nijkerk 1:3 (1:1, 0:2)
RomaniaRomania: Liga 1    
14:30Gaz Metan Medias - Poli Iasi 3:2 (0:0, 3:2)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
14:30Almeboda/Linneryd - Osterlen FF 1:0 (1:0, 0:0)
ArmeniaArmenia: Premier League    
15:00Alashkert - Shirak Gyumri 1:2 (1:0, 0:2)
ArmeniaArmenia: First League    
15:00Ani Yerevan - Ararat-Armenia 2 1:2  
15:00Dilijan - Van 0:1  
15:00Makaravank - Aragats CAN.  
15:00Masis - Lernayin Artsakh 5:3  
15:00Torpedo Yerevan - BKMA 2:1  
AustriaAustria: Regionalliga West - Salzburg    
15:00USK Anif - Wals-Grunau 2:0 (1:0, 1:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
15:00Belshina - JUA Zhitkovichi CAN.  
BelgiumBelgium: 1st National Women    
15:00GBA Kontich W - Gent II W 0:7  
15:00Leuven II W - Tienen W 3:0  
15:00Massenhoven W - Zulte Waregem W 1:1  
15:00Moldavo W - St. Liege 2 W 0:1  
BurundiBurundi: Primus League    
15:00Ngozi City - Flambeau du Centre 2:3  
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
15:00Bohemians 1905 - Liberec 2:1 (0:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
15:00Olympie Brezova - Cesky Brod 1:2 (0:0, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
15:00Oldrichov - Horni Jiretin 4:2 (2:0, 2:2)
Czech RepublicCzech Republic: Plzensky KP    
15:00Meclov - Chotikov 1:2 (1:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHC) - Group B    
15:00Nova Vcelnice - Lisov 3:2  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (LBK)    
15:00Doubi - Mimon 4:5  
DenmarkDenmark: 2nd Division - Group 1    
15:00Bronshoj - B.93 1:3 (0:2, 1:1)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
15:00Tallinna Kalev - Narva 0:3 (0:1, 0:2)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
15:00SJK - KuPS 1:3 (0:0, 1:3)
FranceFrance: Ligue 2    
15:00Lorient - Guingamp 0:1 (0:0, 0:1)
FranceFrance: National 2 - Group D    
15:00Lyon II - Jura Sud 3:0 (1:0, 2:0)
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
15:00Torpedo Kutaisi - WIT Georgia 1:0 (0:0, 1:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
15:00BSV Rehden - Werder Bremen II 1:3 (0:2, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
15:00Fernwald - Bad Vilbel 0:3 (0:0, 0:3)
15:00Fulda-Lehnerz - Hadamar 2:2 (2:1, 0:1)
15:00TUS Dietkirchen - Hessen Dreieich 3:2 (1:0, 2:2)
15:00Viktoria Griesheim - Stadtallendorf 0:4 (0:2, 0:2)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
15:00Spvgg Ansbach 09 - Bamberg 5:2 (2:1, 3:1)
15:00Vilzing - Bayern Hof 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
15:00Deisenhofen - Schwabmunchen 7:2 (4:0, 3:2)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
15:00Kaisar Kyzylorda - Aktobe 1:3 (0:1, 1:2)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
15:00Spartaks - Ventspils 0:1 (0:0, 0:1)
LatviaLatvia: 1. Liga    
15:00Rezekne - Super Nova 2:3 (2:2, 0:1)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
15:00Dziugas Telsiai - Nevezis Kedainiai 2:0 (0:0, 2:0)
MozambiqueMozambique: Mocambola    
15:00Maxaquene - Costa do Sol 0:0 (0:0, 0:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
15:00Elverum - Floro 3:2 (2:1, 1:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
15:00Lorenskog - Eidsvold 1:3 (0:1, 1:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
15:00Bryne 2 - Donn 3:2 (1:1, 2:1)
15:00Mandalskameratene - Brodd 4:1 (1:0, 3:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
15:00Bergen Nord - Fjora 3:0 (2:0, 1:0)
15:00Lysekloster - V. Haugesund 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
15:00Wisla Plock - LKS Lodz 2:1 (1:1, 1:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
15:00Gwardia Koszalin - KKS Kalisz 0:2 (0:2, 0:0)
RussiaRussia: FNL    
15:00Kursk - Baltika 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - South    
15:00Spartak Vladikavkaz - Biolog 0:1 (0:1, 0:0)
South AfricaSouth Africa: GladAfrica Championship    
15:00Mbombela - Free State Stars 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Real Kings - TS Galaxy 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Steenberg United - TS Sporting 3:1 (0:0, 3:1)
15:00Tshakhuma - Swallows 3:0 (0:0, 3:0)
South AfricaSouth Africa: MTN 8 Cup    
15:00Polokwane - Highlands 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:00Umea FC - Sandvikens 3:1 (2:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
15:00Utsiktens - Eskilsminne 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
15:00IFK Umea - IFK Ostersund 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Ytterhogdals - Umea FC 2:0 (0:0, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
15:00Hudiksvalls - Mora 5:4 (2:2, 3:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
15:00Vanersborgs FK - Grebbestads 4:0 (2:0, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
15:00Rappe GOIF - Dalstorps 3:0 (1:0, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 3    
15:00St. Gallen II - Red Star Zurich 4:0 (1:0, 3:0)
TurkeyTurkey: 2. Lig Red Group    
15:00Sivas Belediyespor - Kardemir Karabuk 6:1 (3:0, 3:1)
UgandaUganda: Premier League    
15:00Mbarara City - Proline 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Tooro United - Busoga 2:1 (1:1, 1:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
15:00Dinaz Vyshgorod - Kalush 0:3 (0:0, 0:3)
ZambiaZambia: Super League    
15:00Green Eagles - Kabwe 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Kabwe Youth Academy - Buildcon 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Kansanshi - Power Dynamos 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Mufulira - NAPSA Stars 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Nkwazi - Forest Rangers 0:3 AWA.  
15:00Red Arrows - Nakambala Leopards 1:0 (0:0, 1:0)
15:00ZESCO - Zanaco 1:0 (0:0, 1:0)
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00Bulawayo Chiefs - CAPS Utd 3:3 (2:1, 1:2)
15:00Dynamos - TelOne 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Ngezi Platinum - Herentals 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Platinum - Chicken Inn 1:2 (0:1, 1:1)
UruguayUruguay: Segunda Division    
15:05Montevideo City - Villa Teresa 2:0 (1:0, 1:0)
15:10Villa Espanola - Cerrito 3:2 (2:1, 1:1)
FranceFrance: National 2 - Group A    
15:15Mulhouse - Lusitanos 1:1 (0:0, 1:1)
KenyaKenya: Premier League    
15:15Gor Mahia - Tusker 5:2 (1:1, 4:1)
AustriaAustria: Regionalliga West - Vorarlberg    
15:30Dornbirner SV - Wolfurt 2:1 (1:1, 1:0)
BotswanaBotswana: Premier League    
15:30Extension Gunners - Township Rollers 2:3 (0:0, 2:3)
15:30Gilport Lions - Gaborone Utd 0:3 (0:1, 0:2)
15:30Prisons XI Gaborone - BR Highlanders 2:1 (2:0, 0:1)
15:30Security Systems - Morupule 1:0 (1:0, 0:0)
GermanyGermany: Bundesliga    
15:30Bayer Leverkusen - Hoffenheim 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Bayern Munich - Mainz 6:1 (2:1, 4:0)
15:30Freiburg - FC Koln 1:2 (1:0, 0:2)
15:30Schalke - Hertha Berlin 3:0 (1:0, 2:0)
15:30Wolfsburg - Paderborn 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
15:30Pirmasens - Bahlinger 1:1 (1:0, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
15:30Eisbachtal - TuS Koblenz 0:3 (0:2, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
15:30Schwaben Augsburg - Ingolstadt II 0:2 (0:2, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
15:30Linx - Villingen 1:3 (0:1, 1:2)
15:30Neckarsulmer - TSV Ilshofen 0:3 (0:1, 0:2)
GreeceGreece: Greek Cup    
15:30Elassona - Tilikratis L. 3:2 PEN. (1:1, 0:0, 1:1, 5:3)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
15:30Atyrau - Ertis Pavlodar 0:3 (0:1, 0:2)
NetherlandsNetherlands: Tweede Divisie    
15:30HHC - Scheveningen 1:0 (0:0, 1:0)
15:30Jong Sparta Rotterdam - Quick Boys 2:1 (0:1, 2:0)
15:30Katwijk - ASWH 3:0 (1:0, 2:0)
15:30Spakenburg - AFC 2:4 (1:0, 1:4)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
15:30Skeid - Kongsvinger 0:2 (0:1, 0:1)
15:30Start - Sogndal 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
15:30Aalesund 2 - Sunndal 2:1 (2:0, 0:1)
RussiaRussia: Premier League    
15:30Lokomotiv Moscow - FK Rostov 1:2 (0:1, 1:1)
SeychellesSeychelles: First Division League    
15:30St Michel United - Red Star 1:0  
TurkeyTurkey: 2. Lig Red Group    
15:30Etimesgut - Nigde Anadolu 1:1 (1:1, 0:0)
WalesWales: Cymru Premier    
15:30TNS - Penybont 2:1 (0:1, 2:0)
WalesWales: Cymru South    
15:30Briton Ferry - Haverfordwest 2:4 (2:1, 0:3)
WalesWales: Cymru North    
15:30Buckley - Flint 0:3 (0:3, 0:0)
15:30Colwyn Bay - Llandudno 2:0 (1:0, 1:0)
15:30Conwy Borough - Llangefni 4:0 (2:0, 2:0)
WalesWales: Cymru South    
15:30Cwmbran Celtic - Caerau Ely 2:0 (1:0, 1:0)
WalesWales: Cymru North    
15:30Guilsfield - Llanfair United 6:1 (5:1, 1:0)
15:30Llanrhaeadr - Gresford 1:0 (1:0, 0:0)
WalesWales: Cymru South    
15:30Llantwit Major - Ammanford 1:3 (0:1, 1:2)
WalesWales: Cymru North    
15:30Porthmadog - Bangor City 0:1 (0:1, 0:0)
15:30Rhyl - Prestatyn 2:1 (2:1, 0:0)
WalesWales: Cymru South    
15:30STM Sports - Pontypridd 3:1 (0:0, 3:1)
15:30Undy - Taffs Well 4:2 (2:0, 2:2)
WalesWales: Division 1    
15:30Aberbargoed - Abergavenny Town 2:1 (0:1, 2:0)
15:30Garden Village - Caldicot 1:1 (1:1, 0:0)
15:30Pontardawe - Goytre AFC 1:1 (1:1, 0:0)
AngolaAngola: Girabola    
16:00Primeiro de Maio - Sporting de Cabinda 0:0  
16:00Sagrada - Primeiro de Agosto 0:1 (0:0, 0:1)
ArmeniaArmenia: Premier League    
16:00Gandzasar - Ararat Yerevan 0:1 (0:0, 0:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
16:00Slutsk - Vitebsk 3:0 (3:0, 0:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
16:00Baranovici - Volna Pinsk 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Lida - Rukh Brest 2:4 (0:1, 2:3)
16:00Mikashevichi - Chimik Svetlogorsk 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Naftan - Krumkachy 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Orsha - Smorgon 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Smolevichi - FC Slonim 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Sputnik - Lokomotiv Gomel 2:1 (0:1, 2:0)
BelgiumBelgium: 1st National Women    
16:00Zwevezele W - Famkes Merkem W 2:3 (2:0, 0:3)
BrazilBrazil: Serie A    
16:00Sao Paulo - Gremio 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Serie B    
16:00Oeste - Sport Recife 0:0 (0:0, 0:0)
BurundiBurundi: Primus League    
16:00Bujumbura C. - Aigle Noir 1:2  
CroatiaCroatia: 2. HNL    
16:00Kustosija - Rudes 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Solin - Cibalia 2:2 (0:0, 2:2)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
16:00Nove Mesto na M. - Kromeriz 1:3 (0:2, 1:1)
16:00Uhersky Brod - Rosice 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Vyskov - Dolni Benesov 2:1 (0:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16:00Breclav - Slavoj Polna 1:4 (0:2, 1:2)
16:00Bystrice n. Pern. - Jihlava B 0:6 (0:3, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
16:00Hodonin - HFK Olomouc 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Nove Sady - FK Kozlovice 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Prerov - Brumov 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Skastice - Bzenec 4:1 (1:0, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division F    
16:00Detmarovice - Havirov 7:2 (2:1, 5:1)
16:00Hermanice - Bohumin 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Rymarov - Frydlant n. O. 4:1 (1:0, 3:1)
16:00Valasske Mezirici - Frenstat p. R. 3:1 (2:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Zlinsky KP    
16:00Holesov - Nedasov 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Kvasice - Luhacovice 5:0 (0:0, 5:0)
16:00Slusovice - Provodov 1:5 (1:0, 0:5)
16:00Velke Karlovice - Nevsova 0:1 (0:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Vysocina KP    
16:00Nova Ves - Namest n. Oslavou 4:2 (3:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Olomoucky KP    
16:00Mohelnice - Jesenik 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Sokol Usti - Medlov 1:3 (1:2, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHC) - Group A    
16:00Vimperk - Sousedovice 2:0  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHC) - Group B    
16:00Veseli nad Luznici - Sl. Ceske Budejovice 0:2  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (OLK) - Group A    
16:00Belkovice-Lastany - Chvalkovice 0:2  
16:00Bohdikov - Rapotin 0:3  
16:00Namest na Hane - Maletin 0:2  
16:00Olesnice u Bouzova - Paseka 5:0  
16:00Retezarna C.Ves - Hlubocky 3:7  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (OLK) - Group B    
16:00Belotin - Kojetin-Kovalovice 10:1  
16:00Plumlov - Benov 1:4  
16:00Urcice - Lipnik nad Becvou 1:2 PEN.  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (VYS) - Group A    
16:00Humpolec B - Novy Rychnov 6:2  
16:00Kamenice nad Lipou - SK Kostelec 3:0  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (VYS) - Group B    
16:00Jemnicko - Merin 1:1  
16:00Zdar na Sazavou B - Dukovany 2:0  
16:00Zeletava - Moravec 6:4  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (ZLK) - Group A    
16:00Vigantice - Jurinka 4:2  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (ZLK) - Group B    
16:00Hluk - Dolni Nemci 3:2 PEN.  
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (LBK) - Group A    
16:00FK Albrechtice-Jiretin - Jablonec n. Jiz. 8:1  
DenmarkDenmark: Superliga    
16:00Nordsjaelland - Hobro 2:1 (2:1, 0:0)
EnglandEngland: Premier League    
16:00Chelsea - Sheffield Utd 2:2 (2:0, 0:2)
16:00Crystal Palace - Aston Villa 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Leicester - Bournemouth 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Manchester City - Brighton 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Newcastle - Watford 1:1 (1:1, 0:0)
16:00West Ham - Norwich 2:0 (1:0, 1:0)
EnglandEngland: Championship    
16:00Birmingham - Stoke 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Brentford - Derby 3:0 (3:0, 0:0)
16:00Leeds - Swansea 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Luton - Huddersfield 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Millwall - Hull 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Nottingham - Preston 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Reading - Charlton 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Sheffield Wed - QPR 1:2 (1:0, 0:2)
16:00West Brom - Blackburn 3:2 (3:2, 0:0)
16:00Wigan - Barnsley 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: League One    
16:00Accrington - MK Dons 2:1 (0:1, 2:0)
16:00AFC Wimbledon - Wycombe 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Blackpool - Portsmouth 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Burton - Bristol Rovers 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Gillingham - Bolton 5:0 (2:0, 3:0)
16:00Ipswich - Shrewsbury 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Lincoln - Fleetwood 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Oxford Utd - Coventry 3:3 (0:1, 3:2)
16:00Peterborough - Sunderland 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Rotherham - Tranmere 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Southend - Rochdale 0:3 (0:2, 0:1)
EnglandEngland: League Two    
16:00Crawley - Cheltenham 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Crewe - Bradford City 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Exeter - Mansfield 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Forest Green - Newport 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Northampton - Plymouth 3:1 (3:1, 0:0)
16:00Oldham - Colchester 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Port Vale - Cambridge Utd 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Salford - Leyton Orient 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Scunthorpe - Carlisle 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Stevenage - Macclesfield 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Swindon - Morecambe 3:1 (3:1, 0:0)
16:00Walsall - Grimsby 1:3 (1:1, 0:2)
EnglandEngland: National League    
16:00Bromley - AFC Fylde 2:2 (1:2, 1:0)
16:00Chesterfield - Dag & Red 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Eastleigh - Barnet 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Ebbsfleet - Aldershot 1:2 (0:1, 1:1)
16:00FC Halifax - Solihull Moors 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Harrogate - Dover 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Sutton - Maidenhead 0:3 (0:0, 0:3)
16:00Torquay - Hartlepool 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Woking - Barrow 3:2 (0:1, 3:1)
16:00Wrexham - Stockport 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Yeovil - Notts Co 3:1 (1:0, 2:1)
EnglandEngland: National League North    
16:00Altrincham - Farsley 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Bradford PA - AFC Telford 2:3 (1:2, 1:1)
16:00Gateshead - Brackley Town 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Gloucester - York 2:3 (2:2, 0:1)
16:00Guiseley - Curzon Ashton 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Hereford - Boston Utd 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Kidderminster - Alfreton 0:1 (0:1, 0:0)
16:00King’s Lynn - Darlington 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Leamington - Blyth 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Southport - Kettering 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Spennymoor - Chester 2:1 (0:1, 2:0)
EnglandEngland: National League South    
16:00Billericay - Hungerford 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Chelmsford - Bath 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Chippenham - Braintree 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Concord - Welling 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Dartford - Hemel Hempstead 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Dorking - Dulwich Hamlet 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Eastbourne Boro - Hampton & Richmond 4:1 (3:0, 1:1)
16:00Oxford City - Havant & W 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Slough - St. Albans 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Tonbridge - Weymouth 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Wealdstone - Maidstone 2:1 (2:0, 0:1)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
16:00Ashton Utd - Matlock 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Atherton - Nantwich 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Basford - Radcliffe 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Buxton - Stalybridge 0:0 (0:0, 0:0)
16:00FC United - Morpeth 4:2 (3:1, 1:1)
16:00Gainsborough - Lancaster 2:4 (0:3, 2:1)
16:00Grantham - Whitby 0:4 (0:4, 0:0)
16:00Hyde - Stafford 4:0 (0:0, 4:0)
16:00Scarborough - Witton 0:0 (0:0, 0:0)
16:00South Shields - Bamber Bridge 4:1 (4:0, 0:1)
16:00Warrington - Mickleover 1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
16:00Barwell - Kings Langley 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Bromsgrove - Banbury 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Hednesford - Needham Market 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Hitchin - Tamworth 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Leiston - Alvechurch 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Nuneaton - Lowestoft 4:1 (3:0, 1:1)
16:00Peterborough Sports - Stourbridge 2:2 (0:0, 2:2)
16:00Redditch - AFC Rushden & Diamonds 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Royston - Rushall 2:1 (1:1, 1:0)
16:00St. Ives - Coalville 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Stratford - Biggleswade Town 1:2 (1:1, 0:1)
EnglandEngland: Southern League South Division    
16:00Chesham - Blackfield & Langley 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Dorchester - Hartley Wintney 2:3 (0:1, 2:2)
16:00Farnborough - Truro 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Gosport - Hayes & Yeading 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Harrow - Taunton 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Met. Police - Merthyr Town 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Swindon S - Poole 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Tiverton - Salisbury 3:3 (1:1, 2:2)
16:00Weston-super-Mare - Beaconsfield Town 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Wimborne - Walton Casuals 4:1 (0:0, 4:1)
16:00Yate Town - Hendon 2:2 (0:1, 2:1)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
16:00Bishop's Stortford - Cheshunt 3:2 (3:1, 0:1)
16:00Bognor Regis - Carshalton 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Bowers & Pitsea - Enfield Town 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Corinthian-Casuals - Brightlingsea 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Haringey - East Thurrock 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Hornchurch - Wingate & Finchley 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Horsham FC - Folkestone 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Leatherhead - Lewes 1:4 (0:2, 1:2)
16:00Margate - Worthing 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Merstham - Kingstonian 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Potters Bar - Cray 1:1 (0:0, 1:1)
EuropeEurope: Premier League (Crimea)    
16:00Inkomport - Krymteplytsia 0:5 (0:3, 0:2)
16:00TSK Simferopol - Ocean Kerch 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Yevpatoriya - Kyzyltash 1:0 (1:0, 0:0)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
16:00Ilves - Inter Turku 0:1 (0:0, 0:1)
16:00VPS - HIFK 3:2 (1:1, 2:1)
FinlandFinland: Ykkonen    
16:00AC Oulu - Haka 0:1 (0:0, 0:1)
16:00MuSa - Jaro 2:1 (1:1, 1:0)
16:00MyPa - AC Kajaani 2:2 (0:0, 2:2)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
16:00Lahden Reipas - Sudet 4:1 (2:0, 2:1)
16:00NJS - Kiffen 0:0 (0:0, 0:0)
16:00VJS - Viikingit 3:2 (1:0, 2:2)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
16:00Espoo - GrIFK 5:1 (2:0, 3:1)
16:00P-Iirot Rauma - Ilves 2 2:1 (1:0, 1:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
16:00Vaajakoski - Kajaanin Haka 5:3 (3:3, 2:0)
FranceFrance: National 2 - Group B    
16:00Guingamp II - Paris 13 Atl. 0:2 (0:1, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
16:00Inter Turkspor Kiel - Preussen Reinfeld 1:5 (0:3, 1:2)
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
16:00Arminia Hannover - Delmenhorst 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Egestorf-Langreder - VfL Oldenburg 1:3 (0:1, 1:2)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
16:00Abtswind - Seligenporten 0:5 (0:3, 0:2)
16:00Cham - ATSV 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Gebenbach - Ammerthal 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Grossbardorf - Karlburg 3:2 (1:1, 2:1)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
16:00Hankofen-Hailing - Munich 1860 II 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Niederrhein    
16:00SSVg Velbert - FC Monheim 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Straelen - Bocholt 5:2 (2:1, 3:1)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
16:00Afturelding - Njardvik 2:2 (1:2, 1:0)
IcelandIceland: Division 2    
16:00Dalvik/Reynir - Vestri 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Vidir - Fjardabyggd 4:0 (1:0, 3:0)
KosovoKosovo: Superliga    
16:00Feronikeli - Prishtina 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Flamurtari - Ferizaj 1:0 (1:0, 0:0)
16:00KF Llapi - FC Ballkani 0:0 (0:0, 0:0)
LatviaLatvia: 1. Liga    
16:00Alberts JDFS - Balvu 11:1 (5:0, 6:1)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
16:00Kauno Zalgiris - Atlantas 1:0 (0:0, 1:0)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
16:00Jonava - FK Minija 4:1 (1:1, 3:0)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
16:00Dinamo-Auto - Milsami 1:0 (1:0, 0:0)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
16:00FK Podgorica - Iskra 0:0 (0:0, 0:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Premiership    
16:00Crusaders - Dungannon 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Warrenpoint - Cliftonville 1:5 (0:1, 1:4)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Championship    
16:00Dundela - Queens Univ. 3:1 (2:0, 1:1)
16:00H&W Welders - Ballinamallard 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Newry City - Knockbreda 2:2 (0:0, 2:2)
16:00PSNI - Dergview 3:1 (3:1, 0:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
16:00Brattvag - Moss 2:2 (0:0, 2:2)
16:00Byasen - Levanger 1:3 (0:1, 1:2)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
16:00Grorud - Asane 4:3 (1:2, 3:1)
16:00Oppsal - Baerum Sportsklubb 2:2 (1:2, 1:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
16:00Nordstrand - Arvoll 8:1 (4:1, 4:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
16:00Drobak-Frogn - Tonsberg 1:5 (1:2, 0:3)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
16:00Vardeneset - Flekkeroy 0:1 (0:1, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
16:00Stord - Djerv 1919 2:1 (1:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
16:00Brumunddal - Nybergsund 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Steinkjer - Melhus 0:5 (0:1, 0:4)
PolandPoland: Division 2    
16:00Pogon Siedlce - Lech Poznan 2 0:2 (0:0, 0:2)
PolandPoland: III Liga - Group I    
16:00Ursus Warszawa - T. Mazowiecki 1:2 (1:0, 0:2)
PolandPoland: III Liga - Group II    
16:00Chemik Police - Sroda 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Gornik Konin - Kotwica Kolobrzeg 1:2 (1:1, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
16:00Zielona Gora - Gornik Z. 2 1:4 (0:1, 1:3)
RussiaRussia: FNL    
16:00Tekstilshtik - F. Voronezh 1:4 (0:1, 1:3)
ScotlandScotland: Premiership    
16:00Aberdeen - Ross County 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Hearts - Hamilton 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Livingston - St. Mirren 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Motherwell - Hibernian 3:0 (1:0, 2:0)
16:00St Johnstone - Kilmarnock 0:1 (0:1, 0:0)
ScotlandScotland: Championship    
16:00Arbroath - Dunfermline 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Partick Thistle - Ayr 2:3 (2:1, 0:2)
16:00Queen of South - Alloa 0:1 (0:0, 0:1)
ScotlandScotland: League One    
16:00Airdrieonians - Falkirk 0:0 (0:0, 0:0)
16:00East Fife - Raith 4:2 (1:1, 3:1)
16:00Forfar Athletic - Clyde 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Montrose - Dumbarton 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Stranraer - Peterhead 1:2 (0:2, 1:0)
ScotlandScotland: League Two    
16:00Albion Rovers - Stirling 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Annan - Stenhousemuir 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Cove Rangers - Queen's Park 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Cowdenbeath - Brechin 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Elgin City - Edinburgh City 3:3 (0:2, 3:1)
ScotlandScotland: Lowland League    
16:00Berwick - Civil Service Strollers 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Bonnyrigg Rose - Caledonian Braves 3:0 (1:0, 2:0)
16:00BSC Glasgow - Vale Of Leithen 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Dalbeattie Star - East Stirlingshire 0:4 (0:1, 0:3)
16:00East Kilbride - Edinburgh University 5:0 (1:0, 4:0)
16:00Kelty Hearts - Gretna 2008 10:0 (4:0, 6:0)
16:00Spartans - Cumbernauld Colts 3:2 (3:0, 0:2)
16:00Stirling University - Gala Fairydean 2:1 (1:1, 1:0)
ScotlandScotland: Highland League    
16:00Brora Rangers - Huntly 6:0 (3:0, 3:0)
16:00Buckie Thistle - Formartine Utd 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Forres Mechanics - Keith 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Inverurie Loco Works - Nairn County 5:1 (2:1, 3:0)
16:00Strathspey Thistle - Lossiemouth 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Turriff Utd - Fraserburgh 1:6 (0:5, 1:1)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
16:00Kabel Novi Sad - Zarkovo 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
16:00Arenas Club - Tudelano 1:1 (0:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
16:00Conquense - Atl. Ibanes 2:2 (1:1, 1:1)
SwedenSweden: Allsvenskan    
16:00Orebro - AFC Eskilstuna 3:1 (2:1, 1:0)
SwedenSweden: Superettan    
16:00Mjallby - Frej 2:1 (0:0, 2:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
16:00Sylvia - Gefle 1:0 (0:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
16:00Assyriska IK - Tvaakers 0:1 (0:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
16:00Angelholms - Onsala 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Halmia - Ullareds IK 5:2 (1:2, 4:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
16:00Arameisk-Syrianska - AFK Linkopings 3:3 (2:1, 1:2)
16:00Motala - Assyriska FF 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
16:00Lidkopings FK - Vanersborgs IF 1:2 (0:1, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
16:00Basel II - Etoile-Carouge 1:3 (0:2, 1:1)
16:00Breitenrain - Bellinzona 3:3 (2:1, 1:2)
16:00Bruhl - Munsingen 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Cham - Rapperswil 2:4 (2:1, 0:3)
16:00Koniz - Black Stars 1:0 (1:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
16:00La Chaux-De-Fonds - Vevey 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Lausanne II - Bulle 2:3 (1:1, 1:2)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
16:00Baden - Muttenz 4:2 (3:1, 1:1)
16:00Wohlen - Buochs 3:2 (3:2, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 3    
16:00Dietikon - Thalwil 6:2 (4:1, 2:1)
16:00Eschen - Paradiso 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Gossau - Balzers 1:1 (0:1, 1:0)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
16:00Umraniyespor - Istanbulspor AS 2:1 (0:1, 2:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 1    
16:00Silivrispor - Iskenderun 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Sultanbeyli - Manisaspor 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 2    
16:00Tepecik - Karsiyaka 1:1 (0:0, 1:1)
UkraineUkraine: Premier League    
16:00Dnipro-1 - Kolos Kovalivka 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Vorskla Poltava - Oleksandriya 0:1 (0:1, 0:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
16:00Balkany - Hirnyk-Sport 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Kremin - Kramatorsk 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Rukh Lviv - Mykolaiv 4:1 (0:1, 4:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
16:00Kramatorsk 2 - Alliance 1:4 (0:2, 1:2)
16:00Mykolaiv 2 - Krystal 1:7 (0:3, 1:4)
16:00Nyva Ternopil - Podillya Khmelnytskyi 2:2 (2:0, 0:2)
16:00Uzhhorod - Chaika 2:1 (0:1, 2:0)
16:00VPK-Agro - Tavriya 3:0 (0:0, 3:0)
QatarQatar: QSL    
16:10Al Ahli Doha - Al Sailiya 3:0 (1:0, 2:0)
AngolaAngola: Girabola    
16:30Desportivo Huila - Petro Atletico 1:0 (0:0, 1:0)
AustriaAustria: Regionalliga East    
16:30Wiener Neustadt - Admira (Am) 2:1 (0:0, 2:1)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
16:30Gabala - Keshla 0:4 (0:3, 0:1)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
16:30Mladost DK - Zrinjski 0:2 (0:0, 0:2)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: FBiH    
16:30Banovici - Gradacac 5:0 (2:0, 3:0)
16:30Bratstvo Gracanica - Gorazde 2:1 (0:0, 2:1)
16:30HNK Orasje - Travnik 1:3 (1:0, 0:3)
16:30Kakanj - Metalleghe 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Olimpik Sarajevo - Capljina 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Moravskoslezsky KP    
16:30Brusperk - Koberice 5:1 (3:0, 2:1)
16:30Cesky Tesin - Bridlicna 2:1 (1:0, 1:1)
16:30Dolni Datyne - TJ Bystrice 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Hlubina - Bilovec 0:4 (0:2, 0:2)
16:30Lok.Petrovice - Celadna 6:0 (3:0, 3:0)
16:30Senov - Moravan Oldrisov 3:4 CAN. (3:2, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Jihomoravsky KP    
16:30Kurim - Moravsky Krumlov 3:0 (1:0, 2:0)
16:30Moravska Slavia - Bosonohy 1:2 (1:1, 0:1)
16:30Ratiskovice - Ivancice 2:2 (1:0, 1:2)
16:30Svratka Brno - Mutenice 3:2 (1:1, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Stredocesky KP    
16:30Kosor - Hrebec 2:5 (1:2, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHM) - Group A    
16:30Novosedly - Sobesice 3:1  
16:30SC Slatina - Vojkovice 2:2  
16:30Slovan Brno - Tisnov 0:0  
16:30Zebetin - Cechie Zastavka 1:1  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHM) - Group B    
16:30Paclavice-Detkovice - Vyskov B 0:4  
16:30Veseli n. Moravou - Rajhradice 2:0  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (MSK) - Group A    
16:30Darkovicky - Bolatice 2:1  
16:30Hradec nad Moravici - Slovan Ostrava 5:1  
16:30Stara Bela - Kravare 1:7  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (MSK) - Group B    
16:30Jablunkov - Vratimov 1:1  
16:30Petrvald na Morave - Sokol Dobra 2:0  
16:30SC Stare Mesto - Orlova 2:2  
16:30Stonava - Lucina 3:2  
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
16:30Buducnost - Grbalj 3:2 (1:2, 2:0)
16:30Kom Podgorica - Sutjeska 1:1 (0:0, 1:1)
16:30Zeta - Rudar 2:1 (1:1, 1:0)
North MacedoniaNorth Macedonia: 1. MFL    
16:30Borec - Shkendija 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Rabotnicki - Akademija Pandev 1:2 (1:1, 0:1)
16:30Sileks - Makedonija GP 3:4 (0:2, 3:2)
16:30Struga Trim & Lum - Shkupi 1:1 (0:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
16:30Banska Bystrica - Poprad 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Dubnica - Podbrezova 3:1 (1:0, 2:1)
16:30Komarno - Skalica 1:1 (0:0, 1:1)
16:30L. Mikulas - FC Kosice 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
16:30Amorebieta - Salamanca 2:3 (1:1, 1:2)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
16:30Sion II - Bavois 1:1 (0:0, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
16:30Martigny - Olympique de Geneve 2:2 (1:2, 1:0)
16:30Terre Sainte - Oberwallis Naters 1:3 (0:3, 1:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
16:30Ahrobiznes Volochysk - MFC Metalurh 2:0 (1:0, 1:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
16:30Bukovyna - Zhytomyr 0:2 (0:0, 0:2)
16:30Real Pharma - Nova Kakhovka 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera Nacional    
16:35Chacarita Juniors - Santamarina 0:3 (0:1, 0:2)
BelgiumBelgium: 1st National Women    
16:45Mechelen W - Genk II W 1:2 (0:0, 1:2)
ArgentinaArgentina: Primera C    
17:00Dep. Merlo - El Porvenir 3:2 (2:2, 1:0)
17:00Victoriano A. - Deportivo Espanol 1:4 (0:2, 1:2)
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
17:00Admira - Mattersburg 1:3 (1:2, 0:1)
17:00LASK - Wolfsberger AC 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Tirol - Salzburg 1:5 (0:3, 1:2)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
17:00Stadl Paura - SC Weiz 2:2 (2:1, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga West - Salzburg    
17:00SAK 1914 - Saalfelden 3:1 (0:0, 3:1)
AustriaAustria: Regionalliga West - Vorarlberg    
17:00Altach U21 - Bregenz 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Hohenems - RW Rankweil 3:1 (1:0, 2:1)
BelgiumBelgium: Proximus League    
17:00Lokeren - Leuven 0:2 (0:2, 0:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
17:00Velez Mostar - Radnik Bijeljina 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Zvijezda 09 - Siroki Brijeg 0:0 (0:0, 0:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: RS    
17:00Jedinstvo Brcko - Tekstilac 3:0 (0:0, 3:0)
17:00Kozara - Zeljeznicar Banja Luka 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Podrinje Janja - Prijedor 0:2 (0:1, 0:1)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
17:00Lok. Plovdiv - Botev Plovdiv 1:1 (0:1, 1:0)
BulgariaBulgaria: Vtora liga    
17:00Hebar - Vereya CAN.  
17:00Kariana Erden - Litex Lovech 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Lok. Sofia - Montana 0:1 (0:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
17:00Slovacko - Mlada Boleslav 1:1 (1:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
17:00Lisen - Zizkov 3:3 (1:1, 2:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
17:00Katovice - Union Beroun 5:2 (4:1, 1:1)
17:00Klatovy - Rokycany 2:3 (1:2, 1:1)
17:00Prestice - Sobeslav 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
17:00FK Ceska Lipa - Dobris 2:1 PEN. (1:1, 0:0, 4:2)
17:00Slany - Meteor Prague 3:4 PEN. (1:0, 2:3, 2:4)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
17:00Horky nad Jizerou - Poricany 4:2 (1:2, 3:0)
17:00Letohrad - Ostra 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Trutnov - Nachod 4:3 (1:1, 3:2)
Czech RepublicCzech Republic: Kralovehradecky KP    
17:00Dobruska - Horice 0:1 (0:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Liberecky KP    
17:00Hradek nad Nisou - Chrastava 2:4 (2:2, 0:2)
17:00Jiskra Mseno - Sedmihorky 2:0 (2:0, 0:0)
17:00Rovensko p. Tr. - Straz p. Ralskem 1:3 (1:0, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
17:00Brna - Perstejn 5:2 (3:1, 2:1)
17:00Krupka - Zatec 5:1 (2:1, 3:0)
17:00Litomericko - Domousice 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Plzensky KP    
17:00Bolevec - Zruc 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Domazlice B - Stribro 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Nyrsko - Nepomuk 5:1 (3:0, 2:1)
17:00Rapid Plzen - Holysov 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 4:2)
17:00Sokol Lhota - Stankov 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Tlumacov - Vejprnice 3:0 (2:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Jihocesky KP    
17:00Blatna - Rudolfov 1:1 (1:1, 0:0)
17:00Cesky Krumlov - Sokol Lom 5:1 (4:1, 1:0)
17:00Cimelice - Milevsko 1:1 (1:1, 0:0)
17:00Olesnik - Sezimovo Usti 3:1 (1:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
17:00Vysehrad B - Zlicin 4:1 (3:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Stredocesky KP    
17:00Bohemia Podebrady - Nespeky 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 1:3)
17:00Nove Straseci - Kosmonosy 1:4 (1:1, 0:3)
17:00Povltavska FA B - Lysa n. L. 6:2 (1:2, 5:0)
17:00Vlasim B - Tuchlovice 4:3 (1:2, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
17:00Chodov - Loko K. Vary 2:4 (0:2, 2:2)
17:00Kralovske Porici - Nova Role 4:2 (1:0, 3:2)
17:00Nejdek - Horni Slavkov 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Union Nove Sedlo - Hroznetin 4:3 (4:1, 0:2)
17:00Zlutice - Touzim 1:5 (1:3, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Pardubicky KP    
17:00Ceska Trebova - Rohovladova Bela 2:0 (2:0, 0:0)
17:00Chocen - Tremosnice 0:2 (0:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (HKK)    
17:00Kuncice - SK Roudnice 1:5  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHC) - Group A    
17:00Prachatice - Lhenice 2:1  
17:00SK Plana - Vodnany 1:5  
17:00Trhove Sviny - Malse Roudne 1:1  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHC) - Group B    
17:00Dacice - Lokomotiva CB 1:3  
17:00Nemanice - Sevetin 5:1  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (KVK)    
17:00Citice - Ostrov B 3:2  
17:00Trstenice - Vintirov 1:4  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (LBK)    
17:00Bily Kostel nad Nisou - Ruprechtice 0:2  
17:00Hejnice - Rynoltice 1:4  
17:00Jivan Bela - Krasna Studanka 3:0  
17:00Lomnice nad Popelkou - Horni Branna 4:1  
17:00Sokol Pencin - FC Pencin 5:0  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (PAK)    
17:00Dolni Ujezd - Libisany 1:4  
17:00Nacesice - Rosice nad Labem 3:2 PEN.  
17:00Vysoke Myto B - Svitavy B 3:0  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (PHA) - Group A    
17:00Dolni Pocernice - Kyje Prague 2:0  
17:00Kunratice - Vrsovice 0:0  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (PHA) - Group B    
17:00Dolni Chabry - Slivenec 0:1  
17:00Nebusice - Branik 1:2  
17:00Stodulky - Aritma Prague B 1:4  
17:00Stresovice - 1999 Prague 3:0 AWA.  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (PLK)    
17:00Kosutka Plzen - Rokycany B 1:2  
17:00Luby - Sveradice 3:1  
17:00Svatobor Hradek - Stary Plzenec 3:1  
17:00Zakava - Sokol Kralovice 2:6  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (STC) - Group A    
17:00Jiloviste - Klecany 0:5  
17:00SK Chlumec - Libusin 1:4  
17:00Spartak Pribram - Votice 0:1  
17:00Velka Dobra - Sedlec-Prcice 1:0  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (STC) - Group B    
17:00Divisov - Hlizov 1:3  
17:00Pecice - Celakovice 2:1  
17:00Psovka Melnik - Caslav B 6:2  
17:00Rejsice - Zaryby 1:0 PEN.  
17:00Slavia Jesenice - Dolnobousovsky SK 4:3  
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (ULK)    
17:00Ervenice-Jirkov - Probostov 1:4  
17:00Sluknov - Klasterec n. Oh. 3:1  
17:00Strekov - Libesice 6:3  
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (HKK) - Group A    
17:00Bila Tremesna - Dolni Kalna 0:4  
17:00Dvur Kralove B - Kopidlno 4:1  
17:00Jicin B - Upice 5:2  
17:00Skrivany - Nova Paka 3:1  
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (HKK) - Group B    
17:00Kosicky - Lipa nad Orlici 4:3 PEN.  
17:00Malsovice - Mezimesti 3:1  
17:00Opocno - Vamberk 4:0  
17:00Predmerice nad Labem - Prepychy 5:6 PEN.  
Czech RepublicCzech Republic: 1. B trida (LBK) - Group A    
17:00Bozkov - Drzkov 0:3  
17:00Lucany nad Nisou - Harrachov 6:3  
17:00Spartak Rychnov - Semily 4:0  
EuropeEurope: Premier League (Crimea)    
17:00SKCHF Sevastopol - Kafa 3:0 (0:0, 3:0)
FranceFrance: National 2 - Group A    
17:00Reims II - Epinal 2:1 (1:0, 1:1)
17:00St Quentin - Schiltigheim 1:1 (1:0, 0:1)
FranceFrance: National 2 - Group C    
17:00Sete - Chamalieres 2:0 (1:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
17:00Uphusen - Hildesheim 0:2 (0:0, 0:2)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
17:00Kottern-St. Mang - Dachau 5:0 (2:0, 3:0)
17:00Nordlingen - Regensburg II 1:5 (1:2, 0:3)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
17:00Ashdod - Hapoel Tel Aviv 2:1 (0:0, 2:1)
ItalyItaly: Serie C - Group A    
17:00Pianese - Arezzo 1:0 (1:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
17:00Cimarrones de Sonora 2 - UA Zacatecas 0:2  
MexicoMexico: Liga Premier Serie B    
17:00Dorados de Sinaloa 2 - Chimalhuacan 5:2  
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
17:00Egersunds - Fredrikstad 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
17:00Gjellerasen - Leknes 5:0 (2:0, 3:0)
PolandPoland: Division 1    
17:00Ol. Grudziadz - Warta Poznan 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: Division 2    
17:00S. Wola - Leczna 1:3 (1:0, 0:3)
PolandPoland: III Liga - Group I    
17:00Concordia Elblag - W. Mazowieckie 1:1 (0:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group II    
17:00B. Gdynia - Starogard Gdanski 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Kleczew - Stezyca 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Mieszko - Jarocin 3:1 (2:0, 1:1)
17:00Unia Janikowo - Pogon Szczecin II 4:3 (2:2, 2:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
17:00Pawlowice - Foto-Higiena Gac 2:1 (0:0, 2:1)
17:00ROW Rybnik - Gwarek Tarnowskie Gory 3:2 (1:2, 2:0)
17:00Ruch Chorzow - Kluczbork 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Ruch Zdzieszowice - Legnica 2 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Starowice Dolne - Sleza Wroclaw 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
17:00Biala Podlaska - Stal Krasnik 1:5 (0:1, 1:4)
17:00Podhale Nowy Targ - Orleta Radzyn 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Siarka Tarnobrzeg - Korona Kielce 2 1:2 (1:0, 0:2)
17:00Wisla Pulawy - Hutnik Krakow 3:2 (2:0, 1:2)
PortugalPortugal: LigaPro    
17:00FC Porto B - Casa Pia 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Vilafranquense - Nacional 1:2 (1:1, 0:1)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
17:00Vitoria Guimaraes U23 - Maritimo U23 1:0 (0:0, 1:0)
RussiaRussia: FNL    
17:00Khimki - Spartak Moscow 2 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Krasnodar 2 - Shinnik Yaroslavl 2:2 (1:0, 1:2)
17:00R. Volgograd - T. Moscow 0:2 (0:1, 0:1)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
17:00Borac 1926 - Buducnost Dobanovci CAN.  
17:00Din. Vranje - Zlatibor Cajetina 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Radnicki 1923 - Metalac 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Radnicki Pirot - Trayal Krusevac 2:1 (2:1, 0:0)
17:00Smederevo - Graficar Beograd 1:2 (1:2, 0:0)
17:00Zemun - Kolubara 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Zemun - Bezanija CAN.  
SloveniaSlovenia: Prva liga    
17:00Tabor Sezana - O. Ljubljana 1:2 (1:1, 0:1)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
17:00Bilje - ND Gorica 2:3 (2:0, 0:3)
17:00Dob - Nafta 1:7 (0:3, 1:4)
17:00Fuzinar - Jadran Dekani 4:1 (1:0, 3:1)
17:00Krsko - Brda 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Rogaska - NK Krka 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: LaLiga    
17:00Osasuna - Barcelona 2:2 (1:0, 1:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
17:00Barreda Balompie - Selaya 2:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
17:00Tolosa FC - Gernika 2:2 (1:2, 1:0)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
17:00Varnamo - Oddevold 1:0 (1:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
17:00Stade Nyonnais - YF Juventus 4:0 (2:0, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
17:00Azzurri Lausanne - Echallens 1:1 (0:1, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
17:00Zug - Bassecourt 0:3 (0:0, 0:3)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 3    
17:00Linth - Wettswil-Bonstetten 0:2 (0:2, 0:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
17:00Inhulets - Minaj 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Obolon - Volyn Lutsk 0:0 (0:0, 0:0)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: Arabian Gulf Cup    
17:00Al Sharjah - Al Wahda 1:3 (0:2, 1:1)
17:00Khorfakkan - Al Nasr 0:0 (0:0, 0:0)
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
17:30ASF Dioulasso - Royal 0:1 (0:0, 0:1)
17:30Majestic - Rahimo 0:1 (0:1, 0:0)
17:30Salitas - ASEC Koudougou 3:1 (1:0, 2:1)
EcuadorEcuador: Serie B    
17:30Ind. Juniors - LDU Loja 1:1 (1:1, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
17:30Gnistan - SalPa 2:1 (0:1, 2:0)
FranceFrance: Ligue 1    
17:30Lyon - Bordeaux 1:1 (1:0, 0:1)
ItalyItaly: Serie C - Group C    
17:30Paganese - Monopoli 2:0 (2:0, 0:0)
Ivory CoastIvory Coast: Ligue 1    
17:30Bouake - ASEC Mimosas 0:0 (0:0, 0:0)
MoroccoMorocco: Coupe du Trone    
17:30Sale - Fath Wislan Meknes 2:0 (1:0, 1:0)
17:30USM Oujda - Ittihad Khemisset 2:3 PEN. (0:0, 2:2, 0:0, 1:3)
PolandPoland: Ekstraklasa    
17:30Piast Gliwice - Lechia Gdansk 1:2 (0:0, 1:2)
PolandPoland: Division 1    
17:30Radomiak Radom - Sandecja Nowy S. 1:0 (1:0, 0:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
17:30Aves - Famalicao 2:3 (1:1, 1:2)
17:30Ferreira - Maritimo 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 2    
17:30SD Navarro CF - Lealtad 0:2 (0:0, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
17:30Ribamontan al Mar - Bezana 1:1 (1:0, 0:1)
17:30UD Samano - Solares 1:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 9    
17:30Melilla CD - Linares 0:3 (0:0, 0:3)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
17:30Cortes - Pamplona 2:2  
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
17:30Kriens - Winterthur 3:2 (2:0, 1:2)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
17:30Yverdon - Zurich II 5:0 (4:0, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
17:30Lancy - Chenois 1:3 (0:0, 1:3)
WorldWorld: Olympic Games Women    
17:30Ivory Coast W - Mali W 3:0 (1:0, 2:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
17:40Al-Ettifaq - Al Ahli SC 1:2 (0:1, 1:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
17:45FC Gomel - Isloch 2:2 (1:1, 1:1)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
18:00Hussein Dey U21 - CR Belouizdad U21 0:0 (0:0, 0:0)
AustriaAustria: Regionalliga East    
18:00Drassburg - Neusiedl 1:4 (0:1, 1:3)
18:00Wiener Linien - Wiener Sport-Club 2:1 (1:0, 1:1)
AustriaAustria: Regionalliga West - Salzburg    
18:00A. Salzburg - Seekirchen 0:1 (0:1, 0:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
18:00Torpedo Minsk - Zhodino 0:3 AWA.  
BelgiumBelgium: Jupiler League    
18:00Eupen - St. Truiden 0:2 (0:1, 0:1)
BulgariaBulgaria: Vtora liga    
18:00Chernomorets Balchik - Pirin Blagoevgrad 0:2 (0:1, 0:1)
CyprusCyprus: First Division    
18:00Omonia - Nea Salamis 2:0 (2:0, 0:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Tammeka - Kalju 1:2 (1:0, 0:2)
FranceFrance: National 2 - Group A    
18:00Haguenau - Bastia 2:3 (2:3, 0:0)
18:00IC Croix - FC 93 0:4 (0:1, 0:3)
18:00JA Drancy - Lens II 1:2 (1:1, 0:1)
18:00Lille II - Sainte-Genevieve 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Sedan - ASM Belfort 1:0 (0:0, 1:0)
FranceFrance: National 2 - Group B    
18:00Chartres - Lorient II 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Fleury-Merogis - Vannes 2:4 (1:2, 1:2)
18:00Poissy - Oissel 3:1 (1:0, 2:1)
18:00Rouen - Mantes 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Saint-Malo - Granville 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Stade Briochin - Sannois 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Vitre - Angers II 1:1 (0:0, 1:1)
FranceFrance: National 2 - Group C    
18:00Angouleme CFC - Saint-Pryve 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Blois - Bergerac 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Les Herbiers - Bourges 3:0 (2:0, 1:0)
18:00Montpellier II - Colomiers 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Stade Bordelais - Andrezieux 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Trelissac - Romorantin 0:0 (0:0, 0:0)
FranceFrance: National 2 - Group D    
18:00Grasse - Frejus Saint Raphael 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Hyeres - Monaco II 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Louhans Cuiseaux - Moulins-Yzeure 2:0 (0:0, 2:0)
18:00Marseille II - Marseille Endoume 4:1 (0:0, 4:1)
18:00Saint Priest - GOAL FC 1:2 (0:0, 1:2)
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
18:00Rustavi - Dinamo Batumi 0:2 (0:2, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
18:00Emden - Heeslinger 2:1 (1:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
18:00Hanau - Kassel 2:2 (2:0, 0:2)
GermanyGermany: Oberliga Niederrhein    
18:00Schonnebeck - SW Essen 2:1 (1:1, 1:0)
GreeceGreece: Super League    
18:00Panetolikos - Xanthi FC 1:2 (0:0, 1:2)
IcelandIceland: Pepsideild    
18:00Grindavik - KA Akureyri 0:2 (0:0, 0:2)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
18:00Keflavik - Thor Akureyri 2:0 (0:0, 2:0)
18:00Magni - Grotta 0:2 (0:2, 0:0)
IcelandIceland: Division 2    
18:00IR Reykjavik - Throttur Vogar 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Tindastoll - Selfoss 1:4 (0:2, 1:2)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
18:00Netanya - Nes Tziona 3:0 (2:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie A    
18:00AC Milan - Brescia 1:0 (1:0, 0:0)
ItalyItaly: Serie B    
18:00Benevento - Cittadella 4:1 (1:0, 3:1)
18:00Spezia - Crotone 1:2 (1:2, 0:0)
LuxembourgLuxembourg: National Division    
18:00Victoria Rosport - Niedercorn 0:3 (0:0, 0:3)
MauritaniaMauritania: Ligue 1    
18:00SNIM - Sahel 2:1  
MexicoMexico: Liga Premier Serie B    
18:00Zacatecas 2 - Tlayacapan 4:3 PEN. (0:0, 3:3, 5:4)
MoroccoMorocco: Coupe du Trone    
18:00Chabab Atlas Khenifra - Berkane 3:2 PEN. (0:1, 2:1, 0:0, 5:4)
NetherlandsNetherlands: Tweede Divisie    
18:00De Treffers - Kozakken Boys 1:2 (0:0, 1:2)
18:00TEC - Jong Volendam 2:0 (2:0, 0:0)
NetherlandsNetherlands: Derde Divisie    
18:00GOES - Jong Almere City 0:3 (0:2, 0:1)
18:00VVSB - VV DOVO 2:2 (0:1, 2:1)
NorwayNorway: Eliteserien    
18:00Stabaek - Stromsgodset 2:1 (1:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
18:00Follo - Norild 4:1 (1:1, 3:0)
PeruPeru: Liga 1    
18:00U. San Martin - Union Comercio 1:2 (0:1, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group I    
18:00Ostroda - Biala Piska 2:1 (0:0, 2:1)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
18:00Leixoes U23 - Braga U23 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: Premier League    
18:00Akhmat Grozny - Tambov 1:1 (0:1, 1:0)
RussiaRussia: FNL    
18:00Armavir - M. Saransk 0:0 (0:0, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
18:00Trnava - Michalovce 2:1 (0:1, 2:0)
SpainSpain: LaLiga2    
18:00Fuenlabrada - R. Oviedo 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Numancia - Mirandes 2:0 (0:0, 2:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
18:00Ath Bilbao B - Calahorra 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 2    
18:00Llanes - CD Colunga 1:1  
18:00Tuilla - Llanera 3:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
18:00Torina - Guarnizo 4:1 (3:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
18:00Lagun Onak - Durango 1:0  
18:00San Ignacio - Santurtzi 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Sodupe - Urduliz 0:2 (0:1, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
18:00Atzeneta - CF Intercity 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
18:00Leonesa B - Real Avila 1:1 (0:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
18:00Mallorca B - Soller 4:0 (4:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
18:00CD Buzanada - Las Palmas C 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
18:00Burlades - Huarte 1:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 16    
18:00Yague - River Ebro 2:3 (1:2, 1:1)
SwedenSweden: Superettan    
18:00Varbergs - Osters 0:0 (0:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
18:00Meyrin - Young Boys II 1:0 (0:0, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
18:00Grasshopper II - Goldau 5:0 (4:0, 1:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
18:00Metalist 1925 - Cherkashchyna 3:0 (2:0, 1:0)
WorldWorld: Arab Club Champions Cup    
18:00Al Ahed - Al-Ittihad FC 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera Nacional    
18:05Tigre - All Boys 2:0 (1:0, 1:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
18:05Al-Raed - Al-Hilal 0:5 (0:2, 0:3)
ArgentinaArgentina: Superliga    
18:15Argentinos Jrs - Gimnasia L.P. 1:0 (1:0, 0:0)
GreeceGreece: Super League    
18:15Panathinaikos - OFI Crete 1:3 (0:1, 1:2)
TurkeyTurkey: Super Lig    
18:15Konyaspor - Antalyaspor 2:2 (0:1, 2:1)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
18:15Erzurum BB - Boluspor 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: National League    
18:20Chorley - Boreham Wood 1:3 (0:2, 1:1)
QatarQatar: QSL    
18:20Al-Shahaniya - Al-Sadd 1:7 (0:6, 1:1)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
18:30Zira - Sabah Baku 1:1 (0:1, 1:0)
ChileChile: Primera Division    
18:30Curico Unido - Deportes Iquique 1:2 (0:1, 1:1)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
18:30Hajduk Split - D. Zagreb 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: Premier League    
18:30Burnley - Liverpool 0:3 (0:2, 0:1)
GermanyGermany: Bundesliga    
18:30Union Berlin - Dortmund 3:1 (1:1, 2:0)
MauritaniaMauritania: Ligue 1    
18:30Tidjikja - Kaedi 1:0  
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
18:30Heerenveen - Sittard 1:1 (1:1, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
18:30Unionistas - R. Sociedad B 1:3 (0:2, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 2    
18:30Caudal Deportivo - L'Entregu 3:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
18:30Burgos Promesas - Zamora 1:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
18:30Andratx - Binissalem 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Manacor - Collerense 2:0  
18:30Platges de Calvia - Constancia 0:1 (0:0, 0:1)
18:30Santa Catalina Atletico - Ferriolense 0:3 AWA.  
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
18:30CD Baztan - Txantrea 2:3  
SpainSpain: Tercera Division - Group 17    
18:30Tarazona - Cuarte 0:0 (0:0, 0:0)
UkraineUkraine: Premier League    
18:30Lviv - Mariupol 0:1 (0:0, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly Women    
18:30Rayo Vallecano W - Real Sociedad W CAN.  
SerbiaSerbia: Super Liga    
18:45Vojvodina - FK Crvena zvezda 1:2 (1:1, 0:1)
AlbaniaAlbania: Superliga    
19:00Teuta - Luftetari Gjirokastra 3:1 (2:0, 1:1)
19:00Vllaznia - KF Tirana 0:2 (0:0, 0:2)
AlgeriaAlgeria: Ligue 2    
19:00MO Bejaia - Tadjenant 2:0 (1:0, 1:0)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
19:00Weindorf St. Anna - Vocklamarkt 3:2 (1:0, 2:2)
AustriaAustria: Regionalliga West - Salzburg    
19:00Kuchl - Bischofshofen 5:1 (4:0, 1:1)
BulgariaBulgaria: Vtora liga    
19:00Botev Galabovo - Pomorie 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Spartak Pleven - Spartak 0:0 (0:0, 0:0)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
19:00Sibenik - Osijek 2 2:1 (1:0, 1:1)
CyprusCyprus: First Division    
19:00AEL Limassol - Paralimni 2:0 (0:0, 2:0)
EnglandEngland: Premier League 2    
19:00Liverpool U23 - Manchester City U23 1:4 (1:2, 0:2)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
19:00Siquinala - Guastatoya 1:2 (1:0, 0:2)
LuxembourgLuxembourg: National Division    
19:00Rodange - Jeunesse Esch 3:3 (1:1, 2:2)
MexicoMexico: Liga Premier Serie A    
19:00U.N.A.M.- Pumas 2 - Pioneros 2:3  
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
19:00Sheriff Tiraspol - Codru Lozova 2:0 (0:0, 2:0)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
19:00OFK Petrovac - Titograd 0:3 (0:2, 0:1)
MoroccoMorocco: Coupe du Trone    
19:00Raja Casablanca - Renaissance Zemamra 2:3 (1:0, 1:3)
North MacedoniaNorth Macedonia: 2. MFL    
19:00Bregalnica Stip - Osogovo 5:0 (2:0, 3:0)
PolandPoland: Division 1    
19:00GKS Jastrzebie - Odra Opole 2:0 (1:0, 1:0)
PolandPoland: Division 2    
19:00GKS Katowice - Skra 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Polkowice - Garbarnia 1:1 (0:1, 1:0)
19:00Pruszkow - Blekitni Stargard 2:3 (1:2, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group I    
19:00Polonia Warszawa - Wasilkow 1:2 (0:2, 1:0)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
19:00Backa - Sindjelic Beograd 3:2 (1:1, 2:1)
19:00Novi Pazar - Buducnost Dobanovci 2:0 (0:0, 2:0)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
19:00Sered - Pohronie 3:3 (1:2, 2:1)
19:00Zilina - Senica 5:0 (1:0, 4:0)
19:00Z. Moravce-Vrable - Ruzomberok 4:2 (3:0, 1:2)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
19:00Koper - Beltinci 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: LaLiga    
19:00Getafe - Alaves 1:1 (1:1, 0:0)
19:00Levante - Valladolid 2:0 (0:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
19:00Somorrostro - Balmaseda 0:1 (0:1, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
19:00Acero - Jove 0:1  
19:00Roda - Elche CF Ilicitano B 0:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
19:00Arandina - Santa Marta Tormes 0:2 (0:0, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
19:00Esporles - Felanitx 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Santanyi - Llosetense 2:2 (0:1, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
19:00EDMF Churra - Lorca FC 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 16    
19:00Logrones Promesas - SD Logrones 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Oyonesa - Anguiano 0:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
19:00Ciudad Real - Puertollano C.F. 0:0  
19:00Pedroneras - La Solana 2:2  
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
19:00Servette - Xamax 2:2 (0:2, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
19:00Aarau - Wil 1:0 (1:0, 0:0)
19:00Schaffhausen - Chiasso 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Division 2    
19:10Widzew Lodz - S. Rzeszow 3:1 (1:1, 2:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
19:15CD Cova da Piedade - Benfica B 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
19:15Llagostera - Ejea 2:2 (1:0, 1:2)
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group VFV A    
19:30Oudenaarde - Petegem 1:1  
19:30Zwevezele - Mandel United 0:2 (0:1, 0:1)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
19:30Etar - Beroe 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
19:30Pribram - Plzen 1:2 (1:1, 0:1)
FranceFrance: National 2 - Group D    
19:30Annecy - Nimes II 1:0 (0:0, 1:0)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
19:30Debrecen - Kaposvar 0:1 (0:1, 0:0)
19:30Mezokovesd-Zsory - Paks 0:2 (0:1, 0:1)
19:30MOL Fehervar - Kisvarda 3:0 (1:0, 2:0)
19:30Ujpest - Honved 2:3 (1:3, 1:0)
19:30Zalaegerszegi - Puskas Academy 1:1 (1:1, 0:0)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
19:30Hapoel Haifa - Maccabi Haifa 0:0 (0:0, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
19:30Skjervoy - Skjetten 1:3 (1:1, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
19:30Hercules B - Crevillente 3:0 (0:0, 3:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 7    
19:30Flat Earth - Union Adarve 2:1 (0:0, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
19:30Arroyo - Cacereno 1:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
19:30CD Ardoi - AD San Juan 0:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
19:30Villacanas - Albacete B 1:0  
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: Arabian Gulf Cup    
19:30Shabab Al-Ahli Dubai - Al Jazira 4:0 (1:0, 3:0)
WorldWorld: Friendly International    
19:30United Arab Emirates - Sri Lanka 5:1 (2:0, 3:1)
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
19:45Etoile Filante - Bobo-Dioulasso 2:0 (2:0, 0:0)
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
19:45Groningen - Heracles 1:2 (0:1, 1:1)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:00Kortrijk - Oostende 2:2 (0:1, 2:1)
BelgiumBelgium: First Amateur Division    
20:00La Louviere - Lierse K. 2:1 (1:0, 1:1)
20:00OC Charleroi - URSL Vise 1:0 (1:0, 0:0)
20:00Patro Eisden - Seraing 1:1 (0:0, 1:1)
20:00RWDM - Dender 0:2 (0:2, 0:0)
20:00Tubize - Saint Eloois 0:0 (0:0, 0:0)
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group ACFF    
20:00Onhaye - Entente Durbuy 1:2  
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group VFV A    
20:00Sint Niklaas - Gullegem 1:3  
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group VFV B    
20:00Hasselt - Vosselaar 1:0  
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
20:00Zeljeznicar - FK Sarajevo 5:2 (2:2, 3:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: RS    
20:00Modrica - Krupa 0:2 (0:1, 0:1)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
20:00Medjimurje Cakovec - Sesvete 1:2 (1:0, 0:2)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
20:00America de Quito - Tecnico U. 2:0 (0:0, 2:0)
FranceFrance: Ligue 1    
20:00Angers - Dijon 2:0 (0:0, 2:0)
20:00Nantes - Montpellier 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Nimes - Brest 3:0 (2:0, 1:0)
20:00Toulouse - Amiens 2:0 (0:0, 2:0)
IrelandIreland: Division 1    
20:00Cobh Ramblers - Cabinteely 1:1 (1:1, 0:0)
MoroccoMorocco: Coupe du Trone    
20:00Hassania Agadir - Youssoufia Berrechid 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
20:00Wisla - Zaglebie 4:2 (2:2, 2:0)
PolandPoland: Division 1    
20:00Termalica B-B. - Podbeskidzie 2:2 (1:1, 1:1)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
20:00Sporting - Rio Ave 2:3 (1:1, 1:2)
PortugalPortugal: Campeonato de Portugal    
20:00Trofense - Paredes 1:4 (0:1, 1:3)
RomaniaRomania: Liga 1    
20:00Astra - CFR Cluj 3:2 (1:1, 2:1)
SerbiaSerbia: Super Liga    
20:00Macva - Radnik 1:1 (1:0, 0:1)
20:00Sp. Subotica - FK Vozdovac 2:1 (1:1, 1:0)
SpainSpain: LaLiga2    
20:00Almeria - Huesca 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
20:00Ferrol - Pontevedra 4:1 (4:0, 0:1)
20:00Real Madrid B - Marino de Luanco 3:1 (3:1, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
20:00Cornella - Olot 1:1 (1:1, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
20:00Villarrubia - Cordoba 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 5    
20:00Horta - Pobla Mafumet 1:2  
20:00Santfeliuenc - Igualada 2:0 (0:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 9    
20:00El Palo - Antequera 2:0 (2:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
20:00Mutilvera - Lourdes 3:0  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
20:00Delemont - Luzern II 3:1 (2:1, 1:0)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:00Cerro Largo - Fenix 1:0 (1:0, 0:0)
20:00Defensor Sp. - Boston River 2:2 (1:1, 1:1)
20:00Liverpool M. - Plaza Colonia 3:0 (2:0, 1:0)
20:00Progreso - Juventud 0:0 (0:0, 0:0)
20:00Racing Montevideo - Rampla Juniors 2:4 (1:2, 1:2)
UruguayUruguay: Segunda Division    
20:00Bella Vista - Sud America 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Central Esp. - Albion 0:0 (0:0, 0:0)
20:00Maldonado - Atenas 1:3 (1:0, 0:3)
20:00Tacuarembo - Rentistas 0:2 (0:0, 0:2)
WorldWorld: Arab Club Champions Cup    
20:00Al-Merreikh - Wydad 1:1 (1:1, 0:0)
CanadaCanada: U Sports    
20:15Nipissing - Laurentian 2:1 (1:1, 1:0)
20:15Trent - Carleton 0:1 (0:0, 0:1)
PeruPeru: Liga 2    
20:15Juan Aurich - Grau 2:0 (1:0, 1:0)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
20:15Aluminij - Mura 2:0 (1:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Superliga    
20:30San Lorenzo - Union de Santa Fe 2:1 (2:1, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera Nacional    
20:30Brown Adrogue - Gimnasia Jujuy 0:1 (0:1, 0:0)
20:30Def. de Belgrano - Atl. Rafaela 2:2 (1:0, 1:2)
20:30Sarmiento Junin - San Martin T. 3:1 (1:0, 2:1)
ArgentinaArgentina: Torneo Federal    
20:30Sansinena - Desamparados 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera B    
20:30Acassuso - San Miguel 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera C    
20:30Central Cordoba - Dock Sud 2:2 (1:1, 1:1)
20:30Real Pilar - Sportivo Italiano 1:0 (0:0, 1:0)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:30Waasland-Beveren - Charleroi 0:4 (0:1, 0:3)
BelgiumBelgium: Proximus League    
20:30KSV Roeselare - Lommel SK 1:1 (0:1, 1:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
20:30Tuzla City - Sloboda 2:1 (0:0, 2:1)
GreeceGreece: Super League    
20:30Volos - Aris 1:0 (0:0, 1:0)
MauritaniaMauritania: Ligue 1    
20:30ASAC Concorde - Ksar 3:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
20:30Vilamarxant - Alzira 1:1 (1:0, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly Women    
20:30Santa Teresa W - Betis W 3:1 (2:0, 1:1)
ItalyItaly: Serie A    
20:45Juventus - Napoli 4:3 (2:0, 2:3)
ItalyItaly: Serie C - Group B    
20:45Piacenza - Modena 2:1 (0:0, 2:1)
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
20:45Den Haag - Venlo 1:0 (1:0, 0:0)
ParaguayParaguay: Division Intermedia    
20:45Resistencia - 12 de Octubre 2:1 (1:1, 1:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
20:45CD Badajoz - Sevilla FC B 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
20:45Besiktas - Rizespor 1:1 (0:1, 1:0)
20:45Goztepe - Denizlispor 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
20:45Akhisarspor - Altinordu 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Altay - Balikesirspor 1:0 (0:0, 1:0)
AlgeriaAlgeria: Ligue 2    
21:00Annaba - Medea 1:3 (0:1, 1:2)
21:00Tlemcen - Khroub 1:0 (0:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Torneo Federal    
21:00Club Sportivo Penarol - Deportivo Maipu 0:0 (0:0, 0:0)
21:00Def. Pronunciamiento - Crucero del Norte 0:1 (0:0, 0:1)
CanadaCanada: U Sports    
21:00Algoma - Western 0:7 (0:4, 0:3)
21:00McMaster - Windsor 1:1 (1:1, 0:0)
21:00Thompson Rivers - UBC 1:1 (1:1, 0:0)
ChileChile: Primera Division    
21:00Coquimbo - U. De Chile 2:2 (1:1, 1:1)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
21:00La Equidad - Petrolera 1:2 (1:0, 0:2)
Costa RicaCosta Rica: Liga de Ascenso    
21:00AD Rosario - Guanacasteca 4:1  
21:00Carmelita - Cofutpa 3:2  
21:00Curridabat - Escazucena 1:2  
21:00Sporting San Jose - Puerto Golfito FC 1:0  
CroatiaCroatia: 1. HNL    
21:00Istra 1961 - Osijek 0:0 (0:0, 0:0)
ItalyItaly: Serie B    
21:00Cosenza - Salernitana 0:1 (0:0, 0:1)
21:00Cremonese - Entella 0:1 (0:1, 0:0)
21:00Livorno - Perugia 0:1 (0:0, 0:1)
21:00Trapani - Venezia 0:1 (0:1, 0:0)
SpainSpain: LaLiga    
21:00Betis - Leganes 2:1 (0:0, 2:1)
SpainSpain: LaLiga2    
21:00Las Palmas - Racing Santander 2:2 (0:1, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
21:00San Roque - Ceuta 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Friendly International Women    
21:00France W - Spain W 2:0 (1:0, 1:0)
CanadaCanada: U Sports    
21:15Queens - Ryerson 1:4 (1:2, 0:2)
21:15RMC - Toronto 1:5 (1:5, 0:0)
21:15Waterloo - Brock 2:2 (0:2, 2:0)
21:15York - Guelph 0:0 (0:0, 0:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
21:15Stjarnan - Hafnarfjordur 1:3 (1:0, 0:3)
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
21:30Bordj Bou Arreridj - ES Setif 1:0 (0:0, 1:0)
21:30Oran - Constantine 1:0 (0:0, 1:0)
21:30Paradou - JS Kabylie 0:3 (0:1, 0:2)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
21:30Bolivar - The Strongest 1:1 (0:0, 1:1)
BoliviaBolivia: Nacional B    
21:30Fortaleza - U. Sucre 0:4  
21:30Stormers SC - Independiente 0:1  
21:30Torre Fuerte - Vaca Diez 0:1  
21:30Wils. Cooperativas - Stormers 2:3