Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
BrazilBrazil: Serie B    
00:15Botafogo SP - Parana 0:1 (0:0, 0:1)
00:15Brasil de Pelotas - Ponte Preta 1:0 (0:0, 1:0)
00:15Coritiba - Vitoria 1:1 (1:0, 0:1)
00:15Vila Nova FC - Cuiaba Esporte 0:0 (0:0, 0:0)
01:30Criciuma - Oeste 3:1 (1:1, 2:0)
01:30Operario - Figueirense 1:0 (1:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga MX    
02:00Atlas - U.A.N.L.- Tigres 1:1 (0:0, 1:1)
02:00Atl. San Luis - Atl. Morelia 1:1 (1:0, 0:1)
02:00Veracruz - Queretaro 0:5 (0:3, 0:2)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF League    
02:00Independiente - Robinhood 2:1 (2:0, 0:1)
USAUSA: USL League One    
02:00North Texas - Tormenta 5:0 (3:0, 2:0)
USAUSA: US Open Cup    
02:00Atlanta Utd - Minnesota United 2:1 (2:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Primera B    
02:05Los Andes - Argentino de Quilmes 4:0 (1:0, 3:0)
BrazilBrazil: Serie B    
02:30Sport Recife - Atletico GO 1:1 (0:1, 1:0)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
02:30Quindio - Real San Andres 1:0 (0:0, 1:0)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
02:30Palmeiras - Gremio 1:2 (1:2, 0:0)
South AmericaSouth America: Copa Sudamericana    
02:30La Equidad - Atletico-MG 1:3 (0:1, 1:2)
MexicoMexico: Liga MX    
04:00Club America - Pachuca 1:1 (0:0, 1:1)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF League    
04:00Motagua - Managua FC 1:1 (1:1, 0:0)
04:00San Carlos - Santa Tecla 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 4:2)
USAUSA: USL Championship    
04:00Tacoma Defiance - Phoenix Rising 2:4 (1:1, 1:3)
ChinaChina: Yi League    
09:30Shanxi Xindu - Qingdao Red Lions 1:3 (0:2, 1:1)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
09:30Sulut Utd - Persatu Tuban 3:1 (1:1, 2:0)
PhilippinesPhilippines: PFL    
09:30Stallion - Mendiola FC 1991 0:0 (0:0, 0:0)
ChinaChina: Yi League    
10:00Hebei Elite - Beijing Technology 5:0 (1:0, 4:0)
10:00Shenzhen Pengcheng - Guangxi Baoyun 0:4 (0:1, 0:3)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
10:00Martapura - Persik Kediri 1:0 (1:0, 0:0)
PhilippinesPhilippines: PFL    
10:00Global FC - United City 0:13 (0:5, 0:8)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
10:30Persija Jakarta - PSM Makassar 0:0 (0:0, 0:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
10:30Muba United - Perserang Serang 4:1 (2:0, 2:1)
10:30Sriwijaya - Cilegon United 3:0 (2:0, 1:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
11:00April - Abahani Limited 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
11:00Meteor Prague U19 - Sparta Prague U19 0:6 (0:4, 0:2)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
11:00PSMS Medan - Persibat Batang 3:1 (2:1, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
11:30South Hobart - Kingborough Lions 1:1 (0:1, 1:0)
AustraliaAustralia: FFA Cup    
11:30Adelaide Olympic - Hume City 1:3 (1:1, 0:2)
11:30Brisbane Roar - Central Coast Mariners 2:3 PEN. (0:1, 2:1, 0:0, 2:4)
11:30Brisbane Strikers - Manly Utd 1:0 (0:0, 1:0)
11:30Sydney Utd - WS Wanderers 1:7 (0:3, 1:4)
IndiaIndia: Calcutta Football League    
11:30East Bengal - Aryan 3:0 (1:0, 2:0)
11:30Mohun Bagan - BSS Sporting 2:1 (1:1, 1:0)
RussiaRussia: PFL - East    
11:30Zenit Irkutsk - Chita 0:1 (0:1, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
11:30Port Melbourne Sharks - Melbourne Victory 1:5 (0:3, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
12:00Hradec Kralove U19 - Brno U19 2:1 (1:1, 1:0)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
12:00Estoril U23 - Feirense U23 1:0 (1:0, 0:0)
WorldWorld: Friendly International Women    
12:00Belgium U19 W - Netherlands U19 W 2:5 (2:2, 0:3)
ChinaChina: Yi League    
12:30Jilin Baijia - Yanbian Beiguo 3:0 (2:0, 1:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
13:00Madura United - Semen Padang 1:1 (1:0, 0:1)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
13:00Yozgatspor 1959 FK - Aksaray Bld. 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 4:2)
WorldWorld: Club Friendly Women    
13:00QPR W - Balcatta W 0:2 (0:0, 0:2)
RussiaRussia: PFL - East    
13:30Dynamo Barnaul - Sakhalin 0:1 (0:0, 0:1)
ChinaChina: Super League Women    
13:35Shanghai Shenhua W - Guangdong Meizhou W 5:0  
AsiaAsia: AFC Champions League    
14:00Guangzhou Evergrande - Kashima 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: Professional Development League    
14:00Coventry U23 - Crewe U23 4:3 (1:1, 3:2)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
14:00Termez Surkhon - Qizilqum 2:0 (0:0, 2:0)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
14:30Agri 1970 - Igdir Aras Spor 5:0 (2:0, 3:0)
14:30Kelkit - Carsambaspor 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 5:4)
14:30Malatya - 12 Bingol 5:0 (2:0, 3:0)
WorldWorld: Olympic Games Women    
14:30Malawi W - Kenya W 3:2 (3:1, 0:1)
GreeceGreece: Greek Cup    
15:00Doxa Arta - Zakynthos 2:0 (2:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - East    
15:00Omsk - FK Novosibirsk 1:1 (1:1, 0:0)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
15:00Young Africans - Ruvu Shooting 0:1 (0:1, 0:0)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
15:00Icel - Kepez Bld. 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Kastamonu - Bartinspor 2:1 PEN. (0:0, 0:0, 1:1, 3:2)
WorldWorld: Club Friendly    
15:00Kampala City - Proline 4:1 (2:0, 2:1)
WorldWorld: Olympic Games Women    
15:00Zambia W - Zimbabwe W 5:0 (0:0, 5:0)
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00CAPS Utd - Black Rhinos 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Chicken Inn - Ngezi Platinum 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Herentals - Dynamos 2:3 (0:2, 2:1)
15:00Hwange - Platinum 1:1 (0:1, 1:0)
15:00Mushowani Stars - Manica 2:2 (1:0, 1:2)
15:00TelOne - Yadah 4:1 (2:0, 2:1)
15:00ZPC Kariba - Bulawayo Chiefs 3:0 (2:0, 1:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
15:15Najran - Al Najoom 2:2 (1:0, 1:2)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
15:30Bali United - Pusamania Borneo 2:1 (1:0, 1:1)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
15:30Persiraja Aceh - PSPS Riau 2:1 (1:0, 1:1)
SeychellesSeychelles: First Division League    
15:30Victoria City - Saint Louis 1:4  
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
15:30Alemdag - Modafenspor 3:1 (2:0, 1:1)
15:30Belediye Derince - Edirnespor 2:3 ET (1:2, 1:0, 0:1)
15:30Maltepespor - Hendek 1:0 (0:0, 1:0)
15:30Soma Spor - Aksehirspor 2:1 PEN. (1:0, 0:1, 0:0, 4:3)
AlbaniaAlbania: Superliga    
16:00Bylis - Vllaznia 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Laci - Skenderbeu 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Luftetari Gjirokastra - Partizani 0:1 (0:1, 0:0)
CroatiaCroatia: Croatian Cup    
16:00Bednja Beletinec - Vuteks Sloga 1:2 ET (1:0, 0:1, 0:1)
16:00Belisce - Jadran LP 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 4:2)
16:00Bjelovar - Opatija 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Din. Predavac - Udarnik 1:3 ET (1:1, 0:0, 0:2)
16:00Imbriovec - Porec 1:3 (0:0, 1:3)
16:00Klostar Podravski - Sloga NG 1:4 (0:1, 1:3)
16:00Komletinci - Buje Zigante 2:3 PEN. (2:0, 0:2, 0:0, 3:4)
16:00Maksimir - Varazdin 2:6 (0:2, 2:4)
16:00Mladost Petrinja - Medjimurje Cakovec 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Nedelisce - Slavonija Pozega 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Nehaj Senj - Karlovac 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Primorac Biograd - Bijelo Brdo 1:3 (1:3, 0:0)
16:00Zagora - Papuk 5:1 (4:0, 1:1)
GreeceGreece: Greek Cup    
16:00Ipato - Panargiakos 5:0 (4:0, 1:0)
16:00Panthiraikos - AO Ilisiakos 3:0 (3:0, 0:0)
NetherlandsNetherlands: Eredivisie U19    
16:00Twente U19 - Groningen U19 1:3 (0:1, 1:2)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
16:00OSK Rudnany - Podbrezova 1:3 (0:1, 1:2)
SudanSudan: Premier League    
16:00Merreikh El-Fasher - Alamal Atbara 2:0  
LithuaniaLithuania: Lithuanian Cup    
16:30Dziugas Telsiai - Palanga 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 3:5)
MontenegroMontenegro: Montenegrin Cup    
16:30Bokelj - Jezero 1:0 (0:0, 1:0)
16:30FK Cetinje - FK Podgorica 0:7 (0:5, 0:2)
16:30Gorstak - Petnjica 0:5 (0:0, 0:5)
16:30Grbalj - Arsenal Tivat 4:0 (3:0, 1:0)
16:30Jedinstvo - Kom Podgorica 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Komovi - Ibar 0:4 (0:1, 0:3)
16:30Mladost DG - Drezga 2:4 (1:1, 1:3)
16:30Radovici - Titograd 0:11 (0:1, 0:10)
16:30Rudar - Otrant 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Zeta - Decic 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 6:5)
RomaniaRomania: Romanian Cup    
16:30Baia Mare - Comuna Recea 0:2 (0:2, 0:0)
16:30Ceahlaul - Csikszereda M. Ciuc 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Crisul Chisineu Cris - Teuz Cermei 6:0 (3:0, 3:0)
16:30CSM Focsani - Otelul 3:1 ET (0:1, 1:0, 2:0)
16:30FC Rapid Bucuresti - Daco-Getica Bucuresti 2:1 (0:1, 2:0)
16:30Foresta Suceava - Bucovina Radauti 3:0 (2:0, 1:0)
16:30Horezu - Pandurii 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Magura Cisnadie - Industria Galda 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 3:5)
16:30Metalul Buzau - Gloria Buzau 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 3:2)
16:30Moreni - Progresul Spartac 3:1 (2:0, 1:1)
16:30Petrila - CSM Resita 1:5 (1:1, 0:4)
16:30Popesti Leordeni - Afumati 2:1 PEN. (1:0, 0:1, 0:0, 4:3)
16:30Steaua Bucuresti - Balotesti 4:0 (2:0, 2:0)
16:30Targu Secuiesc - Cetate Rasnov 0:2 (0:0, 0:2)
16:30Tunari - Unirea Slobozia 1:0 (0:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
16:30B. Nova Ves - FC Kosice 0:9 (0:6, 0:3)
16:30Stropkov - Poprad 0:2 (0:0, 0:2)
WorldWorld: Club Friendly    
16:30Sonsbeck - Uerdingen 0:11 (0:7, 0:4)
WorldWorld: Olympic Games Women    
16:30Gabon W - Ghana W 0:3 (0:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Moravskoslezsky KP    
17:00Brusperk - Lok.Petrovice 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Celadna - Bridlicna 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Dolni Datyne - Haj ve Slezsku 3:1 (1:1, 2:0)
17:00Fulnek - Senov 7:1 CAN. (2:0, 5:1)
17:00Koberice - Cesky Tesin 3:1 (1:1, 2:0)
17:00Krnov - Moravan Oldrisov 4:3 (1:2, 3:1)
17:00Pusta Polom - Bilovec 3:3 (1:3, 2:0)
17:00TJ Bystrice - Hlubina 1:2 (1:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Jihomoravsky KP    
17:00Bosonohy - Rousinov 1:2 (0:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (ZLK) - Group A    
17:00Jurinka - Sokol Podlesi 3:2  
Czech RepublicCzech Republic: MOL Cup    
17:00Chlumec nad Cidlinou - Pribram 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Domazlice - Usti nad Labem 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 4:3)
17:00Frydek-Mistek - Karvina 1:3 (0:2, 1:1)
17:00Kraluv Dvur - Dukla Prague 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Lanzhot - Ostrava 1:3 (1:3, 0:0)
17:00Marianske Lazne - Liberec 2:5 (1:3, 1:2)
17:00Mas Taborsko - Varnsdorf 4:5 PEN. (3:3, 1:1, 0:0, 3:5)
17:00Motorlet Prague - Vysehrad 0:5 (0:3, 0:2)
17:00Odra Petrkovice - Brno 3:4 ET (0:2, 3:1, 0:1)
17:00Olesnice u Bouzova - Opava 0:6 (0:2, 0:4)
17:00Pisek - Teplice 1:3 (1:0, 0:3)
17:00Prepere - Chrudim 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Unicov - Zlin 1:4 (0:2, 1:2)
17:00Usti nad Orlici - Ceske Budejovice 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Velvary - Zizkov 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Vltavin - Vlasim 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Zapy - Bohemians 1905 2:3 (0:1, 2:2)
17:00Zdirec n. D. - Lisen 0:4 (0:2, 0:2)
North MacedoniaNorth Macedonia: Macedonian Cup    
17:00Sasa - Vardar 0:5 (0:3, 0:2)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
17:00Hetman Zamosc - Biala Podlaska 4:0 (2:0, 2:0)
17:00Hutnik Krakow - Sokol Sieniawa 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Korona Kielce 2 - Wisla Pulawy 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Orleta Radzyn - Avia Swidnik 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Ostrowiec Swietokrzyski - Sandomierz 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Siarka Tarnobrzeg - Chelmianka Chelm 4:1 (1:0, 3:1)
17:00Stal Krasnik - Wolka Pelkinska 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Wisloka Debica - Jutrzenka Giebultow 0:2 (0:0, 0:2)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
17:00Puchov - Banska Bystrica 1:2 (0:2, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
17:00Kechnec - Tahanovce 5:4 PEN. (1:2, 3:2, 0:0, 5:4)
17:00K. Nove Mesto - Krasno 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 5:6)
17:00Medzibrod - Kovacova 0:5 (0:0, 0:5)
17:00Medzilaborce - Strazske 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Secovska Polianka - Vranov 1:5 (0:3, 1:2)
17:00Slovenske Darmoty - Filakovo 0:3 (0:1, 0:2)
WorldWorld: Olympic Games Women    
17:00D.R. Congo W - Equatorial Guinea W WO.  
Czech RepublicCzech Republic: MOL Cup    
17:30Povltavska FA - Sokolov 1:4 (1:3, 0:1)
DenmarkDenmark: Landspokal Cup    
17:30Kjellerup - Vendsyssel 0:9 (0:6, 0:3)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
17:30Maardu - Tulevik 2:2 (1:1, 1:1)
17:30Narva - Kuressaare 4:2 (1:1, 3:1)
GermanyGermany: Regionalliga Nordost    
17:30Berliner AK 07 - Altglienicke 2:4 (2:0, 0:4)
17:30Chemie Leipzig - Furstenwalde 1:4 (0:1, 1:3)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
17:30Balmazujvaros Sport - Dorogi 0:2 (0:1, 0:1)
17:30Nyiregyhaza - Duna Aszfalt 1:2 (0:0, 1:2)
17:30Szeged - Gyor 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Vac - Bekescsaba 1912 0:2 (0:1, 0:1)
Ivory CoastIvory Coast: Ligue 1    
17:30Africa Sports - ASI d'Abengourou 1:1 (1:1, 0:0)
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
17:30Hammam-Lif - Club Africain 0:1 (0:0, 0:1)
17:30Slimane - US Tataouine 1:1 (1:1, 0:0)
17:30Stade Tunisien - Chebba 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: Friendly International    
17:30Oman - Yemen 1:0 (0:0, 1:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
17:45Al Khaleej - Al Ain 0:0 (0:0, 0:0)
17:55Al-Shoalah - Al Jabalain 1:1 (0:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
18:00Perstejn - Lovosice 6:1 (3:0, 3:1)
EnglandEngland: Premier League U18    
18:00Leicester U18 - Fulham U18 1:2 (1:0, 0:2)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Tallinna Kalev - Paide 0:2 (0:2, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga Nordost    
18:00BFC Dynamo - Lichtenberg 1:1 (0:1, 1:0)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
18:00Aalesund - Ham-Kam 5:2 (3:1, 2:1)
RomaniaRomania: Romanian Cup    
18:00U Craiova 1948 - Viitorul Tg. Jiu 3:2 PEN. (1:0, 1:2, 0:0, 6:5)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
18:25Jeddah - Al Thuqbah 0:3 (0:0, 0:3)
18:25Ohod - Al Ansar 1:3 (0:0, 1:3)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:30Flora - Kalju 1:1 (0:0, 1:1)
MaltaMalta: Premier League    
18:30Senglea Athletics - Birkirkara 1:0 (0:0, 1:0)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
18:30Sutjeska - Iskra 4:2 (1:1, 3:1)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
18:45Academica U23 - Rio Ave U23 0:0 (0:0, 0:0)
AlbaniaAlbania: Superliga    
19:00Flamurtari - Kukesi 0:3 (0:1, 0:2)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
19:00Zrinjski - Zvijezda 09 3:0 (2:0, 1:0)
CroatiaCroatia: Croatian Cup    
19:00Gorica - Zagorec K. 10:0 (3:0, 7:0)
DenmarkDenmark: Landspokal Cup    
19:00Bronshoj - Hvidovre IF 1:2 ET (0:0, 1:1, 0:1)
FranceFrance: Ligue 1    
19:00Lille - St Etienne 3:0 (1:0, 2:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
19:00Altona - Luneburger Hansa 1:2 (1:2, 0:0)
19:00Drochtersen/Assel - St. Pauli II 3:3 (3:1, 0:2)
19:00Hamburger SV II - BSV Rehden 1:4 (1:1, 0:3)
19:00Hannover II - Holstein Kiel II 2:3 (1:1, 1:2)
19:00Jeddeloh - Heider SV 4:4 (3:1, 1:3)
19:00TSV Havelse - Oldenburg 3:2 (3:0, 0:2)
19:00Werder Bremen II - SC Weiche-08 1:1 (0:0, 1:1)
GermanyGermany: Regionalliga Nordost    
19:00Babelsberg - Bischofswerdaer 3:3 (2:2, 1:1)
19:00Rathenow - Erfurt 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Viktoria Berlin - Energie Cottbus 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
19:00FC 08 Homburg - Ulm 1:5 (0:3, 1:2)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
19:00Budafoki - Soroksar 1:0 (1:0, 0:0)
19:00Gyirmot - Csakvari 3:0 (1:0, 2:0)
19:00Haladas - Budaorsi SC 0:0 (0:0, 0:0)
19:00MTK Budapest - Ajka 4:4 (2:3, 2:1)
19:00Siofok - Szolnoki MAV 2:1 (0:0, 2:1)
19:00Vasas - Kazincbarcikai 1:1 (0:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
19:00Lublin - Podhale Nowy Targ 2:1 (0:1, 2:0)
SudanSudan: Premier League    
19:00Hilal El Obied - El-Ahli Atbara 1:0  
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
19:00Sfaxien - Metlaoui 1:0 (1:0, 0:0)
WorldWorld: Arab Club Champions Cup    
19:15Al Kuwait - Al Shorta 3:1 (2:1, 1:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
19:19Lubeck - Wolfsburg II 1:2 (1:0, 0:2)
GermanyGermany: Regionalliga Nordost    
19:30Nordhausen - Halberstadt 3:2 (0:1, 3:1)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
19:30Eintracht Trier - Kaiserslautern II 1:1 (0:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Baden-W├╝rttemberg    
19:30Villingen - Rielasingen-Arlen 1:1 (1:0, 0:1)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
19:30Baroka - Supersport Utd 0:2 (0:0, 0:2)
19:30Bidvest Wits - Stellenbosch 2:1 (0:0, 2:1)
19:30Bloem Celtic - Mamelodi Sundowns 1:2 (0:1, 1:1)
19:30Chippa Utd. - Polokwane 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Maritzburg Utd - Black Leopards 0:1 (0:1, 0:0)
19:30Orlando Pirates - Golden Arrows 0:0 (0:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
19:30Bellinzona - Zurich II 2:1 (0:1, 2:0)
19:30Cham - YF Juventus 3:2 (1:1, 2:1)
19:30Yverdon - Koniz 5:0 (2:0, 3:0)
WalesWales: Cymru North    
19:30Llanfair United - Penrhyncoch 0:1 (0:1, 0:0)
ArgentinaArgentina: Copa Argentina    
19:40Sol de Mayo - Colon Santa FE 0:4 (0:3, 0:1)
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group ACFF    
20:00Meux - Rebecquoise 2:0  
20:00RAAL La Louviere - Verlaine 4:1  
20:00Waremme - Tilleur 2:1  
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
20:00Siroki Brijeg - FK Sarajevo 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Brasileiro U20    
20:00Atletico-MG U20 - Santos U20 4:0 (1:0, 3:0)
20:00Botafogo U20 - Sao Paulo U20 1:4 (0:3, 1:1)
20:00Corinthians U20 - Sport Recife U20 1:2 (1:1, 0:1)
20:00Internacional U20 - Athletico-PR U20 3:4 (2:1, 1:3)
20:00Palmeiras U20 - Ponte Preta U20 2:1 (0:1, 2:0)
20:00Vitoria U20 - America MG U20 1:2 (1:1, 0:1)
EgyptEgypt: Egypt Cup    
20:00Zamalek - Misr Lel Makkasa 1:0 (1:0, 0:0)
LiechtensteinLiechtenstein: Liechtenstein Cup    
20:00Triesen B - Balzers B 0:1  
20:00Triesenberg B - Schaan II 3:4  
NetherlandsNetherlands: KNVB Beker    
20:00ADO 20 Heemskerk - ONS Sneek 3:0 (1:0, 2:0)
SerbiaSerbia: Super Liga    
20:00Rad Beograd - Cukaricki 2:3 (2:1, 0:2)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
20:00Lancy - Olympique de Geneve 1:3 (0:1, 1:2)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 3    
20:00Kosova - Linth 1:1 (1:0, 0:1)
WorldWorld: Olympic Games Women    
20:00Algeria W - Nigeria W 0:2 (0:1, 0:1)
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group ACFF    
20:30Francs Borains - Givry 2:1  
WalesWales: Cymru North    
20:30Llangefni - Colwyn Bay 1:1 (0:0, 1:1)
EnglandEngland: EFL Cup    
20:45Bournemouth - Forest Green 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 3:0)
20:45Burnley - Sunderland 1:3 (1:1, 0:2)
20:45Lincoln - Everton 2:4 (1:1, 1:3)
20:45Newcastle - Leicester 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 2:4)
20:45QPR - Portsmouth 0:2 (0:0, 0:2)
20:45Rotherham - Sheffield Wed 0:1 (0:0, 0:1)
20:45Swansea - Cambridge Utd 6:0 (5:0, 1:0)
MaltaMalta: Premier League    
20:45Hibernians - Tarxien 4:1 (2:1, 2:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: Irish League Cup    
20:45Institute - PSNI 3:2 (2:2, 1:0)
ScotlandScotland: Lowland League    
20:45Gala Fairydean - East Stirlingshire 0:3 (0:3, 0:0)
20:45Gretna 2008 - Cumbernauld Colts 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Stirling University - Vale Of Leithen 4:0 (1:0, 3:0)
BrazilBrazil: Brasileiro U20    
21:00Flamengo RJ U20 - Cruzeiro U20 0:1 (0:1, 0:0)
EuropeEurope: Champions League    
21:00Ajax - APOEL 2:0 (1:0, 1:0)
21:00Club Brugge KV - LASK 2:1 (0:0, 2:1)
21:00Slavia Prague - CFR Cluj 1:0 (0:0, 1:0)
FranceFrance: Ligue 1    
21:00Nice - Marseille 1:2 (0:1, 1:1)
VenezuelaVenezuela: Segunda Division    
21:00Chico de Guayana - Dynamo Puerto 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Universidad Central - Petroleros de Anzoategui 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Vinotinto - Fundacion AIFI 2:0 (1:0, 1:0)
21:30El Vigia - JBL Zulia 1:1 (0:0, 1:1)
21:30Hermanos Colmenares - Local Andina 5:2 (3:1, 2:1)
ArgentinaArgentina: Copa Argentina    
22:00Patronato - Independiente 0:1 (0:0, 0:1)
CanadaCanada: U Sports    
22:00Concordia - Laval 1:1  
22:00Montreal - Sherbrooke 1:0 (0:0, 1:0)
22:00UQTR - UQAM 2:1  
ParaguayParaguay: Copa Paraguay    
22:003 de Febrero - River Plate 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 3:5)
VenezuelaVenezuela: Segunda Division    
22:00Titanes - Frontera 2:1 (0:0, 2:1)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
23:00Ocotal - Esteli 0:0 (0:0, 0:0)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
29.08.2019
00:00Puerto Cabello - Zulia 3:3 (2:2, 1:1)
WorldWorld: Friendly International Women    
29.08.2019
00:00El Salvador W - Guatemala W 3:3 (2:3, 1:0)
ArgentinaArgentina: Copa Argentina    
29.08.2019
00:10Arsenal Sarandi - CA Estudiantes 2:3 (1:3, 1:0)
BrazilBrazil: Serie B    
29.08.2019
00:15Guarani - Londrina 1:0 (1:0, 0:0)
00:15Sao Bento - America MG 0:2 (0:2, 0:0)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
29.08.2019
00:15Boca Juniors - LDU Quito 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
29.08.2019
01:30Atlanta United 2 - Memphis 1:2 (1:0, 0:2)
01:30Loudoun - Birmingham 1:1 (0:1, 1:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
29.08.2019
02:00Valour - HFX Wanderers 2:0 (0:0, 2:0)
MexicoMexico: Liga MX    
29.08.2019
02:00Club Leon - Santos Laguna 2:2 (1:1, 1:1)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF League    
29.08.2019
02:00Guastatoya - Comunicaciones 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: MLS    
29.08.2019
02:00Montreal Impact - Vancouver Whitecaps 2:1 (2:1, 0:0)
USAUSA: USL League One    
29.08.2019
02:00Forward Madison - Greenville 0:1 (0:1, 0:0)
ColombiaColombia: Copa Aguila    
29.08.2019
02:30Once Caldas - Ind. Medellin 2:3 (1:1, 1:2)
EcuadorEcuador: Copa Ecuador    
29.08.2019
02:30Tecnico U. - Emelec 1:0 (0:0, 1:0)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
29.08.2019
02:30Internacional - Flamengo RJ 1:1 (0:0, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
29.08.2019
02:30FC Tulsa - Las Vegas Lights 1:1 (0:0, 1:1)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
29.08.2019
03:00Cavalry - Pacific FC 1:1 (1:1, 0:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
29.08.2019
03:00Sabanas - Real Madriz 0:2 (0:0, 0:2)
MexicoMexico: Liga MX    
29.08.2019
04:00Necaxa - Toluca 1:1 (1:1, 0:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF League    
29.08.2019
04:00Aguila - Saprissa 1:0 (0:0, 1:0)
MexicoMexico: Liga MX    
29.08.2019
04:06Club Tijuana - Cruz Azul 3:2 (1:2, 2:0)