Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
BrazilBrazil: Serie A    
01:00CSA - Fortaleza 0:2 (0:2, 0:0)
BrazilBrazil: Serie B    
01:00Bragantino - Operario 4:0 (2:0, 2:0)
BrazilBrazil: Serie C    
01:00Nautico - Sampaio Correa 2:1 (1:1, 1:0)
ChileChile: Primera B    
01:30La Serena - Valdivia 2:1 (2:1, 0:0)
MexicoMexico: Liga MX Women    
02:00Club Leon W - Guadalajara Chivas W 2:1 (1:1, 1:0)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
02:30Barcelona SC - Fuerza A. 2:1 (1:1, 1:0)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
02:45Chico - Llaneros 1:0 (0:0, 1:0)
MexicoMexico: Liga MX Women    
03:00Atl. San Luis W - Veracruz W 2:1 (1:0, 1:1)
PeruPeru: Copa Bicentenario    
03:00Sport Boys - Sporting Cristal 2:3 PEN. (0:1, 2:1, 3:4)
MexicoMexico: Liga MX Women    
04:00Club Tijuana W - Necaxa W 2:0 (1:0, 1:0)
04:00Monterrey W - Queretaro W 6:1 (5:0, 1:1)
AsiaAsia: AFF Championship U19    
10:30Australia U19 - Malaysia U19 0:3 (0:3, 0:0)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
10:30Persita - Blitar United 4:4 (1:2, 3:2)
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2    
11:00Gagra - Zugdidi 0:1  
11:00Merani Tbilisi - Shukura 5:1  
11:00Telavi - Tskhinvali 1:0  
AsiaAsia: AFF Championship U19    
11:30Cambodia U19 - Singapore U19 0:1 (0:0, 0:1)
BurundiBurundi: Primus League    
13:30Atletico Olympic - Ngozi City 4:0 (2:0, 2:0)
ChinaChina: Super League    
13:35Jiangsu Suning - Henan Jianye 3:0 (0:0, 3:0)
SingaporeSingapore: Premier League    
13:45Hougang - Warriors 3:1 (1:0, 2:1)
WorldWorld: Friendly International    
14:00Iran U19 - Afghanistan U19 2:0 (1:0, 1:0)
AsiaAsia: AFF Championship U19    
14:30Thailand U19 - Vietnam U19 0:0 (0:0, 0:0)
ArmeniaArmenia: First League    
15:00Ani Yerevan - Sevan 0:1  
15:00BKMA - Ararat Yerevan 2 2:1  
15:00Dilijan - Aragats 1:5  
15:00Masis - Urartu 2 0:9  
15:00Van - Lokomotiv Yerevan 3:0  
BurundiBurundi: Primus League    
16:00Bujumbura C. - LLB-S4A 1:2 (0:1, 1:1)
EuropeEurope: Champions League Women    
16:00Bettembourg W - ZNK Split W 2:7 (2:5, 0:2)
16:00Zhytlobud-1 W - Minsk FK W 0:2 (0:1, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
16:00Caravaggio - Crema 1:4 (0:2, 1:2)
16:30H. Migdal HaEmek - Hapoel Iksal Imad 1:1 (0:0, 1:1)
16:30Picerno - Casarano 1:2 (0:0, 1:2)
16:45Aetos Orfani - PAOK U20 0:2 (0:0, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: MOL Cup    
17:00SK Kladno - Povltavska FA 1:2 (1:0, 0:2)
EuropeEurope: Champions League Women    
17:00Anenii Noi W - Slovan Bratislava W 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Birkirkara W - Wexford Youths Football Club W 2:7 (1:2, 1:5)
17:00Breidablik W - Sarajevo W 3:1 (2:0, 1:1)
17:00Ferencvaros W - Subotica W 2:2 (1:0, 1:2)
17:00KK Nike W - Cardiff Met. W 1:5 (0:3, 1:2)
17:00Linfield W - RSC Anderlecht W 1:3 (0:2, 1:1)
17:00PAOK W - LSK Kvinner W 0:1 (0:0, 0:1)
17:00PK-35 Vantaa W - Shymkent W 1:4 (0:2, 1:2)
17:00Pomurje W - Hibernian W 1:2 (1:2, 0:0)
17:00Rigas W - Braga W 0:8 (0:4, 0:4)
17:00Streymur/Skala W - Flora W 0:2 (0:2, 0:0)
17:00Sturm Graz W - Apollon W 2:7 (1:4, 1:3)
17:00Vllaznia W - Gintra W 1:1 (0:0, 1:1)
17:00ZFK Dragon W - ASA Tel Aviv W 0:7 (0:1, 0:6)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
17:00Riteriai 2 - Zalgiris 2 3:3 (1:1, 2:2)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
17:00AFC Nove Mesto - Dubnica 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Banik Stranavy - MSK Martin 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Brezno - Banska Bystrica 1:3 (0:2, 1:1)
17:00Lipany - Zilina 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Velky Lapas - Nitra 2:7 (1:4, 1:3)
WorldWorld: Friendly International    
17:00Uzbekistan U19 - Tajikistan U19 2:2 (1:1, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly    
17:00Xylotympou - Ermis 2:1 (2:0, 0:1)
EuropeEurope: Champions League Women    
17:30Mitrovica W - Breznica W 1:0 (0:0, 1:0)
17:30NSA Sofia W - Ol. Cluj W 2:3 (2:1, 0:2)
WorldWorld: Friendly International    
17:30Romania U18 - Albania U18 2:0 (2:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
17:30Essingen - Stutt. Kickers 2:6 (0:4, 2:2)
17:30Volos - PAE Egaleo 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: MOL Cup    
18:00Brandys n. Labem - Usti nad Labem 0:10 (0:5, 0:5)
18:00Meteor Prague - Chrudim 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Olympie Brezova - Marianske Lazne 0:3 (0:1, 0:2)
DenmarkDenmark: Landspokal Cup    
18:00Birkerod - Vanlose 1:4 (1:2, 0:2)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Kuressaare - Flora 0:3 (0:1, 0:2)
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
18:00Parnu Sadam - Otepaa 1:2 PEN. (0:0, 0:0, 1:1, 3:4)
EuropeEurope: Europa League    
18:00Kalju - Dudelange 0:1 (0:0, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
18:00Kiffen - Lahden Reipas 1:1 (0:0, 1:1)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
18:00Alzenau - RW Koblenz 2:0 (2:0, 0:0)
18:00Giessen - Steinbach Haiger 0:1 (0:1, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
18:00Madla IL - Viking 2 1:1 (1:1, 0:0)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
18:00Portimonense U23 - CD Cova da Piedade U23 1:2 (1:2, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
18:00NK Varteks - Sloboda Varazdin 5:1 (4:1, 1:0)
18:00Vastese - Benevento 3:3 (1:2, 2:1)
WorldWorld: Club Friendly Women    
18:00St Etienne W - Nantes W 5:0 (3:0, 2:0)
AsiaAsia: AFC Champions League    
18:15Al-Sadd - Al-Duhail 3:1 (2:0, 1:1)
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
18:15Rain/Lech - Furth II 0:1 (0:0, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga West - Salzburg    
18:30Grodig - Seekirchen 0:1 (0:1, 0:0)
EuropeEurope: Champions League    
18:30Qarabag - APOEL 0:2 (0:1, 0:1)
EuropeEurope: Champions League Women    
18:30Alashkert W - Besiktas W 0:3 (0:1, 0:2)
18:30Leczna W - Twente W 0:2 (0:0, 0:2)
NetherlandsNetherlands: Reserve League    
18:30Jong Dordrecht - Jong Den Bosch 2:2 (0:1, 2:1)
18:30Jong FC Eindhoven - Jong Waalwijk 0:4 (0:2, 0:2)
18:30Jong FC Twente - Jong Groningen 0:3 (0:0, 0:3)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
18:30Lokomotiv Oslo - Mjondalen 2 1:1 (0:0, 1:1)
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
18:30Gamla Upsala W - Uppsala W 2:3  
18:30Infjardens W - Moron W 1:4 (0:1, 1:3)
WorldWorld: Club Friendly    
18:30TSV Krefeld Bockum - Dusseldorf 0:7 (0:4, 0:3)
DenmarkDenmark: Landspokal Cup    
18:45Horn-Farvang IF - Viby 2:3 (1:1, 1:2)
FranceFrance: Coupe de la Ligue    
18:45Lorient - Le Mans 1:2 (0:1, 1:1)
DenmarkDenmark: Landspokal Cup    
19:00Toreby-Graenge - Koge 0:9 (0:7, 0:2)
EuropeEurope: Champions League    
19:00Rosenborg - Maribor 3:1 (0:1, 3:0)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
19:00Walldorf - Hoffenheim II 3:0 (2:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
19:00Engers - Diefflen 1:4 (0:2, 1:2)
19:00Hassia Bingen - Schott Mainz 1:3 (0:1, 1:2)
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
19:00Dosjobro IF W - Borgeby W 3:1  
19:00Halmia W - Hittarps W 7:1  
WorldWorld: Club Friendly    
19:00Crevillente - Seleccion AFE 0:1 (0:1, 0:0)
19:15Porz - Bergisch Gladbach 0:5 (0:3, 0:2)
AsiaAsia: AFC Champions League    
19:30Al-Hilal - Al Ahli SC 0:1 (0:1, 0:0)
EuropeEurope: Champions League    
19:30Dyn. Kyiv - Club Brugge KV 3:3 (1:1, 2:2)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
19:30Eintracht Trier - Dudenhofen 1:1 (0:1, 1:0)
19:30Elversberg II - Worms 1:1 (1:0, 0:1)
19:30Kaiserslautern II - Arminia Ludwigshafen 0:0 (0:0, 0:0)
WalesWales: Division 1    
19:30Abergavenny Town - Monmouth 1:0 (1:0, 0:0)
19:30Dinas Powys - Bridgend Street 1:5  
19:30Llwydcoed - Ton Pentre 3:1 (3:0, 0:1)
19:30Penydarren - Aberbargoed 1:0 (1:0, 0:0)
19:30Pontardawe - Garden Village 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Port Talbot - Trefelin 1:1 (1:1, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
19:30Banyoles - Barcelona B 1:3 (1:1, 0:2)
19:30Ebro - Calamocha 3:0 (1:0, 2:0)
19:30SD Navarro CF - Marino de Luanco 0:3 (0:3, 0:0)
BrazilBrazil: Copa Verde    
20:00Sobradinho - Remo 1:0 (0:0, 1:0)
EuropeEurope: Champions League    
20:00FC Copenhagen - FK Crvena zvezda 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 6:7)
20:00Ferencvaros - D. Zagreb 0:4 (0:1, 0:3)
FranceFrance: Coupe de la Ligue    
20:00AC Ajaccio - Valenciennes 4:1 (3:0, 1:1)
20:00Auxerre - Beziers 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 5:6)
20:00Bourg en Bresse - Red Star 3:2 PEN. (0:2, 2:0, 8:7)
20:00Caen - Nancy 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Clermont - Le Havre 2:1 PEN. (1:1, 0:0, 4:3)
20:00GFC Ajaccio - Chambly 2:0 (1:0, 1:0)
20:00Grenoble - Rodez 2:1 PEN. (1:0, 0:1, 4:3)
20:00Niort - Chateauroux 3:1 (1:1, 2:0)
20:00Orleans - Guingamp 4:1 (2:0, 2:1)
20:00Paris FC - Sochaux 2:1 (0:1, 2:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Championship    
20:00Queens Univ. - Knockbreda 3:2 (1:1, 2:1)
ParaguayParaguay: Copa Paraguay    
20:00Guairena FC - Diaz 1:0 (1:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
20:00Lisse - Katwijk 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Quintanar - Socuellamos 1:0 (1:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera C    
20:30Deportivo Espanol - San Martin Burzaco 2:1 (1:1, 1:0)
20:30General Lamadrid - Midland 1:0 (1:0, 0:0)
20:30Ituzaingo - Real Pilar 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Victoriano A. - Excursionistas 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: Southern League South Division    
20:30Hartley Wintney - Swindon S 1:2 (0:0, 1:2)
EuropeEurope: Champions League    
20:30Ajax - PAOK 3:2 (1:1, 2:1)
20:30LASK - Basel 3:1 (0:0, 3:1)
20:30Olympiacos Piraeus - Basaksehir 2:0 (0:0, 2:0)
GibraltarGibraltar: National League    
20:30Manchester 62 - Boca Gibraltar 0:0 (0:0, 0:0)
ScotlandScotland: Challenge Cup    
20:30Stenhousemuir - Edinburgh City 2:1 (1:0, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly    
20:30Algabeno - Camas 3:2 (1:2, 2:0)
20:30Conil - Xerez D.F.C. 2:1 (1:0, 1:1)
20:30UD Ourense - Atl. Madrid B 0:4 (0:2, 0:2)
EnglandEngland: National League    
20:45Aldershot - Bromley 0:1 (0:1, 0:0)
20:45Barnet - Dover 0:1 (0:0, 0:1)
20:45Chesterfield - Woking 1:2 (0:0, 1:2)
20:45Chorley - Solihull Moors 1:6 (0:2, 1:4)
20:45Dag & Red - Boreham Wood 0:3 (0:1, 0:2)
20:45Eastleigh - Sutton 1:1 (1:1, 0:0)
20:45Ebbsfleet - Yeovil 1:3 (0:1, 1:2)
20:45Harrogate - Notts Co 0:2 (0:1, 0:1)
20:45Hartlepool - AFC Fylde 2:2 (1:0, 1:2)
20:45Stockport - Barrow 3:2 (0:1, 3:1)
20:45Torquay - Maidenhead 0:2 (0:1, 0:1)
20:45Wrexham - FC Halifax 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: National League North    
20:45Altrincham - Alfreton 3:2 (2:1, 1:1)
20:45Blyth - York 0:3 (0:2, 0:1)
20:45Boston Utd - Leamington 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Brackley Town - King’s Lynn 1:1 (0:0, 1:1)
20:45Farsley - Southport 0:3 (0:3, 0:0)
20:45Gateshead - Bradford PA 1:1 (1:0, 0:1)
20:45Guiseley - Spennymoor 3:1 (1:1, 2:0)
20:45Hereford - AFC Telford 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Kettering - Chester 1:1 (0:0, 1:1)
20:45Kidderminster - Gloucester 2:3 (2:2, 0:1)
EnglandEngland: National League South    
20:45Bath - Hungerford 2:1 (1:0, 1:1)
20:45Billericay - Welling 2:1 (1:1, 1:0)
20:45Hemel Hempstead - Dulwich Hamlet 1:0 (1:0, 0:0)
20:45Maidstone - Eastbourne Boro 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Oxford City - Hampton & Richmond 3:2 (1:0, 2:2)
20:45Slough - Weymouth 1:1 (1:1, 0:0)
20:45St. Albans - Braintree 0:3 (0:2, 0:1)
20:45Tonbridge - Concord 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Wealdstone - Chippenham 1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
20:45AFC Rushden & Diamonds - Leiston 5:1 (2:1, 3:0)
20:45Alvechurch - Barwell 2:2 (2:2, 0:0)
20:45Banbury - Nuneaton 1:1 (0:1, 1:0)
20:45Biggleswade Town - Royston 0:5 (0:4, 0:1)
20:45Coalville - Hednesford 2:1 (1:0, 1:1)
20:45Lowestoft - St. Ives 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Needham Market - Hitchin 1:1 (1:1, 0:0)
20:45Peterborough Sports - Kings Langley 2:2 (1:2, 1:0)
20:45Rushall - Redditch 3:1 (1:1, 2:0)
20:45Tamworth - Bromsgrove 1:3 (1:2, 0:1)
EnglandEngland: Southern League South Division    
20:45Beaconsfield Town - Chesham 1:3 (1:2, 0:1)
20:45Blackfield & Langley - Wimborne 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Hayes & Yeading - Harrow 2:3 (2:2, 0:1)
20:45Hendon - Met. Police 1:1 (0:0, 1:1)
20:45Merthyr Town - Weston-super-Mare 1:1 (0:0, 1:1)
20:45Poole - Tiverton 1:2 (1:0, 0:2)
20:45Salisbury - Gosport 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Truro - Dorchester 3:0 (1:0, 2:0)
20:45Walton Casuals - Farnborough 0:2 (0:1, 0:1)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
20:45Bognor Regis - Horsham FC 1:1 (0:1, 1:0)
20:45Brightlingsea - Bowers & Pitsea 2:4 (1:1, 1:3)
20:45Cheshunt - Potters Bar 2:0 (2:0, 0:0)
20:45Corinthian-Casuals - Merstham 0:1 (0:1, 0:0)
20:45Enfield Town - Bishop's Stortford 5:0 (4:0, 1:0)
20:45Hornchurch - Margate 2:2 (1:1, 1:1)
20:45Leatherhead - Haringey 2:3 (1:1, 1:2)
20:45Wingate & Finchley - Kingstonian 1:1 (1:0, 0:1)
20:45Worthing - Lewes 3:1 (2:0, 1:1)
EnglandEngland: EFL Cup    
20:45Accrington - Sunderland 1:3 (0:1, 1:2)
20:45AFC Wimbledon - MK Dons 2:3 PEN. (1:1, 1:1, 2:4)
20:45Barnsley - Carlisle 0:3 (0:1, 0:2)
20:45Blackburn - Oldham 3:2 (0:1, 3:1)
20:45Blackpool - Macclesfield 2:3 PEN. (1:1, 1:1, 2:4)
20:45Bradford City - Preston 0:4 (0:2, 0:2)
20:45Brentford - Cambridge Utd 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 4:5)
20:45Bristol Rovers - Cheltenham 3:0 (1:0, 2:0)
20:45Charlton - Forest Green 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 3:5)
20:45Colchester - Swindon 3:0 (0:0, 3:0)
20:45Coventry - Exeter 4:1 (3:0, 1:1)
20:45Gillingham - Newport 2:3 PEN. (1:0, 1:2, 1:4)
20:45Grimsby - Doncaster 1:0 (1:0, 0:0)
20:45Huddersfield - Lincoln 0:1 (0:0, 0:1)
20:45Luton - Ipswich 3:1 (2:0, 1:1)
20:45Mansfield - Morecambe 2:3 PEN. (0:1, 2:1, 5:6)
20:45Middlesbrough - Crewe 2:3 PEN. (0:2, 2:0, 2:4)
20:45Nottingham - Fleetwood 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Oxford Utd - Peterborough 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Plymouth - Leyton Orient 2:0 (0:0, 2:0)
20:45Port Vale - Burton 1:2 (0:1, 1:1)
20:45QPR - Bristol City 4:3 PEN. (2:2, 1:1, 5:4)
20:45Rochdale - Bolton 5:2 (1:1, 4:1)
20:45Salford - Leeds 0:3 (0:1, 0:2)
20:45Scunthorpe - Derby 0:1 (0:0, 0:1)
20:45Sheffield Wed - Bury WO.  
20:45Shrewsbury - Rotherham 0:4 (0:3, 0:1)
20:45Stevenage - Southend 1:2 (1:0, 0:2)
20:45Swansea - Northampton 3:1 (0:0, 3:1)
20:45Tranmere - Hull 0:3 (0:3, 0:0)
20:45Walsall - Crawley 2:3 (0:1, 2:2)
20:45Wigan - Stoke 0:1 (0:1, 0:0)
20:45Wycombe - Reading 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 2:4)
EuropeEurope: Champions League    
20:45Celtic - CFR Cluj 3:4 (0:1, 3:3)
EuropeEurope: Europa League    
20:45Linfield - Sutjeska 3:2 (2:1, 1:1)
IrelandIreland: FAI Cup    
20:45Longford - Athlone 3:1 (0:1, 3:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Premiership    
20:45Carrick Rangers - Larne 1:2 (1:1, 0:1)
20:45Cliftonville - Glenavon 3:1 (3:0, 0:1)
20:45Crusaders - Warrenpoint 4:0 (1:0, 3:0)
20:45Glentoran - Coleraine 2:2 (0:0, 2:2)
20:45Institute - Dungannon 2:3 (0:1, 2:2)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Championship    
20:45Ballyclare - H&W Welders 8:0 (2:0, 6:0)
20:45Dundela - PSNI 5:2 (0:2, 5:0)
20:45Loughgall - Dergview 2:1 (1:0, 1:1)
ScotlandScotland: Challenge Cup    
20:45Annan - Kelty Hearts 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 5:6)
20:45Brechin - Elgin City 4:5 (3:3, 1:2)
20:45Brora Rangers - Cove Rangers 1:2 (0:0, 1:2)
20:45Clyde - Motherwell U21 4:0 (1:0, 3:0)
20:45Dumbarton - St. Mirren U21 0:1 (0:1, 0:0)
20:45East Fife - Stirling 0:2 (0:1, 0:1)
20:45Falkirk - Celtic U21 2:1 PEN. (1:1, 0:0, 6:5)
20:45Hamilton U21 - Airdrieonians 0:1 (0:1, 0:0)
20:45Hearts U21 - Cowdenbeath 3:1 (0:0, 3:1)
20:45Montrose - Forfar Athletic 2:1 (1:1, 1:0)
20:45Peterhead - Formartine Utd 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 6:7)
20:45Ross County U21 - Raith 2:3 (0:2, 2:1)
20:45Stranraer - Rangers U21 0:2 (0:0, 0:2)
EnglandEngland: EFL Cup    
21:00West Brom - Millwall 1:2 (1:1, 0:1)
EuropeEurope: Champions League    
21:00FC Porto - Krasnodar 2:3 (0:3, 2:0)
EuropeEurope: Europa League    
21:00Dundalk - Slovan Bratislava 1:3 (0:2, 1:1)
FranceFrance: Coupe de la Ligue    
21:05Troyes - Lens 1:2 (1:0, 0:2)
WorldWorld: Club Friendly Women    
22:00Betis W - Tottenham W 1:2 (1:1, 0:1)
ParaguayParaguay: Copa Paraguay    
22:15Cristobal Colon FC - San Lorenzo 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 6:5)
BrazilBrazil: Serie B    
14.08.2019
00:15Atletico GO - Oeste 2:0 (2:0, 0:0)
ParaguayParaguay: Copa Paraguay    
14.08.2019
00:3012 de Octubre - Ovetense FC 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 3:4)
BrazilBrazil: Copa Verde    
14.08.2019
01:00Ypiranga AP - Acreano 0:2 (0:0, 0:2)
MexicoMexico: Copa Mexico    
14.08.2019
02:00Leones Negros - Cafetaleros 0:1 (0:0, 0:1)
02:00Queretaro - Club Tijuana 3:2 (1:1, 2:1)
ArgentinaArgentina: Copa Argentina    
14.08.2019
02:10Boca Juniors - Almagro 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 1:3)
BrazilBrazil: Serie B    
14.08.2019
02:30Coritiba - Brasil de Pelotas 2:0 (0:0, 2:0)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
14.08.2019
02:30Leones - Quindio 2:3 (2:0, 0:3)
South AmericaSouth America: Copa Sudamericana    
14.08.2019
02:30Ind. del Valle - Independiente 1:0 (0:0, 1:0)
MexicoMexico: Copa Mexico    
14.08.2019
04:00Atlante - Juarez 0:2 (0:1, 0:1)
04:00Cimarrones de Sonora - Atl. Morelia 0:1 (0:1, 0:0)
04:00Necaxa - Dorados de Sinaloa 2:2 (0:0, 2:2)
04:00Pachuca - Zacatepec 3:1 (3:0, 0:1)
04:00U.N.A.M.- Pumas - UAEM Potros 1:0 (0:0, 1:0)