Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
USAUSA: USL League Two    
00:00Miami City - Lakeland Tropics 3:1  
BrazilBrazil: Serie D    
00:15America PE - America RN 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
01:00Bantams - Peachtree City MOBA 1:0 (1:0, 0:0)
01:00Charlotte Eagles - Tormenta II 3:3 (2:1, 1:2)
01:00North Carolina II - Virginia Beach 2:1 (1:0, 1:1)
01:00Tri-Cities - Tobacco Road 4:1 (3:0, 1:1)
USAUSA: US Open Cup    
01:00Columbus Crew - Atlanta Utd 2:3 (1:2, 1:1)
01:00Houston Dynamo - Minnesota United 2:3 (2:0, 0:3)
North & Central AmericaNorth & Central America: Gold Cup    
01:30Panama - Trinidad & Tobago 2:0 (0:0, 2:0)
USAUSA: USL League Two    
02:00Texas United - Corpus Christi FC 0:2 (0:1, 0:1)
South AmericaSouth America: Copa América    
02:30Brazil - Venezuela 0:0 (0:0, 0:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: Gold Cup    
04:00USA - Guyana 4:0 (1:0, 3:0)
USAUSA: USL Championship    
04:30Reno - Phoenix Rising 0:3 (0:1, 0:2)
ChinaChina: Yi League    
09:30Dalian Chanjoy - Shanxi Xindu 7:1 (3:0, 4:1)
09:30Jiangsu Yancheng - Beijing Technology 2:0 (0:0, 2:0)
09:30Qingdao Red Lions - Zibo Cuju 1:0 (1:0, 0:0)
09:30Yanbian Beiguo - Jilin Baijia 1:0 (1:0, 0:0)
09:30Yinchuan - Qingdao Jonoon 1:0 (1:0, 0:0)
PhilippinesPhilippines: PFL    
09:30Global FC - Philippine Air Force 3:1 (0:1, 3:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
10:00April - Hang Yuen 5:0 (1:0, 4:0)
ChinaChina: Yi League    
10:00Guangxi Baoyun - Zhejiang Yiteng 1:1 (0:0, 1:1)
10:00Hebei Elite - Inner Mongolia 3:0 (1:0, 2:0)
10:00Lhasa Chengtou - Suzhou Dongwu 0:1 (0:1, 0:0)
10:00Shenzhen Pengcheng - Fujian Tianxin 1:1 (0:0, 1:1)
10:00Xian Daxing Chongde - Baoding Yingli Yitong 0:3 (0:1, 0:2)
PhilippinesPhilippines: PFL    
10:00Mendiola FC 1991 - Kaya 3:6 (1:2, 2:4)
ChinaChina: Yi League    
10:30Hubei Chufeng Heli - Wuhan Three Towns 0:0 (0:0, 0:0)
10:30Shenyang Urban FC - Taizhou Yuanda 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10:30Opava - Vitkovice 4:0 (1:0, 3:0)
IndonesiaIndonesia: Piala Indonesia    
11:00Persebaya - Madura United 1:1 (0:1, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
11:00Ceske Budejovice - Pribram 1:2 (0:0, 1:2)
11:00Mura - Ferencvaros 1:4 (1:1, 0:3)
AsiaAsia: AFC Cup    
11:30Punjab - Chennaiyin 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Binh Duong - PSM Makassar 1:0 (0:0, 1:0)
JapanJapan: YBC Levain Cup    
12:00FC Tokyo - C-Osaka 1:0 (1:0, 0:0)
12:00Iwata - Sapporo 1:2 (0:0, 1:2)
12:00Nagoya - Vegalta Sendai 2:0 (1:0, 1:0)
12:00V-Varen Nagasaki - G-Osaka 1:4 (0:1, 1:3)
AsiaAsia: AFC Champions League    
12:30Urawa - Ulsan Hyundai 1:2 (1:1, 0:1)
ChinaChina: Yi League    
13:00Hangzhou Wuyue - Yunnan Kunlu 2:1 (1:0, 1:1)
13:00Jiangxi Liansheng - Kunshan 1:0 (1:0, 0:0)
MaldivesMaldives: Dhivehi Premier League    
13:00Maziya - Green Streets 3:1 (1:0, 2:1)
PhilippinesPhilippines: PFL    
13:00Green Archers - Stallion 0:0 (0:0, 0:0)
MacaoMacao: Elite League    
13:05Benfica - Cheng Fung 1:0 (0:0, 1:0)
ChinaChina: Yi League    
13:30Chengdu Better City - Nanjing Shaye 5:1 (2:0, 3:1)
AsiaAsia: AFC Cup    
13:45Abahani Limited - Manang Marshyangdi 5:0 (2:0, 3:0)
AsiaAsia: AFC Champions League    
14:00Shanghai SIPG - Jeonbuk 1:1 (1:1, 0:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
14:00Tai Po - Kitchee 3:3 (1:2, 2:1)
KazakhstanKazakhstan: Kazakhstan Cup    
14:00Kaisar Kyzylorda - Tobol 3:1 (1:0, 2:1)
KenyaKenya: Premier League    
14:00Posta Rangers - Nairobi Stima 1:1 (1:0, 0:1)
LiberiaLiberia: LFA First Division    
14:00MC Breweries - Keitrace 2:1  
WorldWorld: Club Friendly    
14:00Saturn Ramenskoye - Znamya Noginsk 3:1 (0:0, 3:1)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
14:15Sarawak FA - UKM 1:3 (0:1, 1:2)
AsiaAsia: AFC Cup    
14:30Khujand - Istiqlol Dushanbe 3:2 (2:1, 1:1)
WorldWorld: Friendly International    
14:30Zambia - Ivory Coast 1:4 (1:2, 0:2)
UzbekistanUzbekistan: Uzbekistan Cup    
14:40Bunyodkor - Metallurg Bekabad 2:1 (0:1, 2:0)
14:45Neftchi Fargona - Zirabulok 8:0 (3:0, 5:0)
14:45Zaamin - Xorazm Urganch 2:1 (0:0, 2:1)
GeorgiaGeorgia: Georgian Cup    
15:00Gagra - Torpedo Kutaisi 2:3 (0:1, 2:2)
15:00Telavi - Loco. Tbilisi 0:1 (0:1, 0:0)
MacaoMacao: Elite League    
15:00Tim Iec - Hang Sai 5:2 (2:2, 3:0)
MalaysiaMalaysia: Super League    
15:00Johor DT - Selangor 3:2 (2:1, 1:1)
15:00Kuala Lumpur - Melaka United SA 0:1 (0:1, 0:0)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
15:00PDRM FA - Sabah 1:2 (1:0, 0:2)
15:00UiTM - Penang 3:3 (2:1, 1:2)
NigeriaNigeria: Aiteo Cup    
15:00Aklosendi - Nasarawa 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Ambassador - Warri Wolves 0:1  
15:00Port Harcourt City - El Kanemi WO.  
SomaliaSomalia: Nation Link Telecom Championship    
15:00Mogadishu City - Gaadiidka 1:0 (0:0, 1:0)
UzbekistanUzbekistan: Uzbekistan Cup    
15:00Andijan - Buxoro 4:1 (1:0, 3:1)
15:00Termez Surkhon - Rush-Milk 3:2 (2:1, 1:1)
KazakhstanKazakhstan: Kazakhstan Cup    
15:30Atyrau - Ordabasy 0:0 (0:0, 0:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
16:00Altyn Asyr - Dordoi Bishkek 3:1 (1:0, 2:1)
IraqIraq: Super League    
16:00Al Karkh - Al Quwa Al Jawiya 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Al Najaf - Al Diwaniya 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Alsinaat Alkahrabaiya - Al Zawraa 0:1 (0:0, 0:1)
LiberiaLiberia: LFA First Division    
16:00LISCR FC - Barrack Young Controllers 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Small Town - Nimba 3:2  
NigeriaNigeria: Aiteo Cup    
16:00Crown FC - Kwara 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 4:5)
16:00EFCC - Sunshine Stars 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Gateway Utd. - Abia Warriors 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Smart City - Enyimba 3:2 (2:1, 1:1)
UzbekistanUzbekistan: Uzbekistan Cup    
16:00Sogdiana - Zarangari 3:0 AWA.  
WorldWorld: Club Friendly    
16:00Sered - Dubnica 6:0  
16:30Plzen - Sokolov 2:0 (0:0, 2:0)
16:30Zlin - Brno 0:1 (0:0, 0:1)
GeorgiaGeorgia: Georgian Cup    
17:00Merani Tbilisi - Dinamo Tbilisi 1:0 ET (0:0, 0:0, 1:0)
NigeriaNigeria: Aiteo Cup    
17:00Calabar Rovers - Wikki Tourist 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 4:2)
17:00Delta Force - Cynosure 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 10:11)
17:00Ekiti United - Bendel 2:4  
17:00Enugu Rangers - Lobi Stars 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Gombe - Niger Tornadoes 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Katsina Utd - Shooting 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Rivers United - Akwa United 3:0 (1:0, 2:0)
WorldWorld: Club Friendly    
17:00AIK - Hacken 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Din. Minsk - Tambov 2:3 (1:2, 1:1)
17:00Jablonec - Jihlava 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Sochi - Luch 2:0 (2:0, 0:0)
NigerNiger: Ligue 1    
17:15Douanes Niamey - Sahel 0:1  
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30HJK - Honka 0:1 (0:0, 0:1)
FinlandFinland: Ykkonen    
17:30AC Kajaani - MuSa 1:3 (1:3, 0:0)
17:30Jaro - Ekenas 3:0 (0:0, 3:0)
17:30MyPa - TPS 3:1 (2:0, 1:1)
17:30TPV - Haka 1:3 (1:0, 0:3)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
17:30Sudet - Klubi 04 0:0 (0:0, 0:0)
17:30VJS - Mikkelin 0:1 (0:0, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
17:30KaaPo - GrIFK 4:0 (0:0, 4:0)
17:30P-Iirot Rauma - Jazz Pori 2:2 (2:2, 0:0)
17:30SalPa - Gnistan 2:3 (1:0, 1:3)
WorldWorld: Friendly International    
17:30South Africa - Angola CAN.  
WorldWorld: Club Friendly    
17:30Akhmat Grozny - Maribor 3:2 (1:1, 2:1)
17:30Chemik Police - Pogon Szczecin 0:3 (0:1, 0:2)
17:30Ludogorets - Triglav 4:0 (1:0, 3:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Paide - Kuressaare 7:0 (4:0, 3:0)
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
18:00JK Jarve II - JK 32.KK WO.  
18:00Viimsi JK 2 - Igiliikur 1:2 (0:1, 1:1)
GeorgiaGeorgia: Georgian Cup    
18:00Rustavi - Bolnisi 2:0 (1:0, 1:0)
LiberiaLiberia: LFA First Division    
18:00LPRC Oiler - Watanga 0:0  
LithuaniaLithuania: Lithuanian Cup    
18:00Marijampole - Suduva 1:4 (0:1, 1:3)
18:00Zalgiris - Stumbras 3:0 AWA.  
MaldivesMaldives: Dhivehi Premier League    
18:00Victory - United Victory 0:4  
NorwayNorway: NM Cup    
18:00Baerum Sportsklubb - Valerenga 5:3 (1:2, 4:1)
18:00Fram - Stromsgodset 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Grorud - Mjondalen 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Levanger - Kristiansund 1:3 (0:0, 1:3)
18:00Nest-Sotra - KFUM Oslo 0:4 (0:4, 0:0)
18:00Sandefjord - Odd 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 0:0, 1:3)
18:00Sandnes - Viking 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Skeid - Ranheim 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Sogndal - Brann 1:2 (1:2, 0:0)
18:00Strommen - Lillestrom 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Tromsdalen - Sarpsborg 08 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Ull/Kisa - Rosenborg 1:2 ET (0:0, 1:1, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group I    
18:00Biala Piska - Ostroda 2:2 (2:0, 0:2)
18:00Huragan Morag - Polonia Warszawa 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Legia II - Sokol Aleksandrow L. 1:2 (0:2, 1:0)
18:00LKS Lomza - Zambrow 0:5 (0:0, 0:5)
18:00Mazur Elk - Bron Radom 0:4 (0:2, 0:2)
18:00Sulejowek - W. Mazowieckie 2:2 (1:1, 1:1)
18:00Swit - Pelikan 3:3 (0:2, 3:1)
18:00T. Mazowiecki - Skierniewice 2:1 (0:1, 2:0)
18:00Ursus Warszawa - Legionowo 3:4 (2:0, 1:4)
PolandPoland: Polish Cup Women    
18:00Czarni Sosnowiec W - Medyk Konin W 3:4 (0:3, 3:1)
SwedenSweden: Elitettan Women    
18:00Kvarnsvedens W - Hammarby W 2:0 (1:0, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
18:00Gradina Srebrenik - Tuzla City 2:3 (2:1, 0:2)
18:00Kalmar - Hammarby 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Olympiacos Piraeus - Viitorul Constanta 3:2 (2:1, 1:1)
18:00Turkgucu Munchen - Pullach 12:0 (4:0, 8:0)
IraqIraq: Super League    
18:15Al Minaa - Al Hussein 3:2 (1:2, 2:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:30Levadia - Narva 2:0 (0:0, 2:0)
EuropeEurope: Euro U21    
18:30Spain U21 - Belgium U21 2:1 (1:1, 1:0)
Sierra LeoneSierra Leone: Premier League    
18:30RSLAF - East End Lions 0:1  
SwedenSweden: Superettan    
18:30Jonkopings - Varbergs 3:1 (1:0, 2:1)
WorldWorld: Club Friendly    
18:30Calberlah - Braunschweig 0:11 (0:2, 0:9)
18:30Chemnitzer - Pirna Copitz 3:0 (2:0, 1:0)
18:30Kornwestheim - Grossaspach 0:11 (0:7, 0:4)
NorwayNorway: NM Cup    
19:00Bryne - Haugesund 2:6 (0:4, 2:2)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
19:00Kristianstads - Torns 0:2 (0:0, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
19:00Gottne IF - IFK Umea 2:2 (0:1, 2:1)
19:00Sandviks - Anundsjo 2:1 (2:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
19:00Halmia - Vinbergs 4:1 (4:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
19:00Torslanda - Vargarda IK 2:2 (2:0, 0:2)
19:00Vanersborgs FK - Nordvarmland 1:3 (0:1, 1:2)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
19:00Bromolla - IFK Berga 1:1 (1:0, 0:1)
19:00IFK Hassleholm - Nosaby IF 3:1 (2:0, 1:1)
WorldWorld: Club Friendly    
19:00Domzale - Sampion Celje 10:0 (6:0, 4:0)
19:00Neumarkt - Furth II 1:2  
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
19:30Eston Villa - JK Metsis 15:0  
LatviaLatvia: Latvian Cup    
19:30Krimulda - Keiko Jekabpils 3:2 (2:2, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
19:30IFK Ostersund - Kramfors-Alliansen 3:0 (1:0, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
19:30Skiljebo - Valbo FF 4:1 (2:1, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
19:30Aspudden Tellus - Stockholm Internazionale 0:2 (0:0, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
19:30Tidaholm IFK - Stenungsunds 0:2 (0:0, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
19:30Karlskrona - Hassleholms IF 2:2 (1:2, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
19:45Huddinge - Varmbols 1:2 (0:0, 1:2)
LatviaLatvia: Latvian Cup    
20:00Aliance - LDZ Cargo/DFA 1:2 (1:0, 0:2)
NorwayNorway: NM Cup    
20:00Aalesund - Molde 4:0 (2:0, 2:0)
EuropeEurope: Euro U21    
21:00Italy U21 - Poland U21 0:1 (0:1, 0:0)
WorldWorld: World Cup Women    
21:00Japan W - England W 0:2 (0:1, 0:1)
21:00Scotland W - Argentina W 3:3 (1:0, 2:3)
IcelandIceland: Pepsideild    
21:15KR Reykjavik - Valur 3:2 (0:1, 3:1)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
21:15Throttur - Fjolnir 0:1 (0:0, 0:1)
South AmericaSouth America: Copa América    
23:30Colombia - Qatar 1:0 (0:0, 1:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
20.06.2019
00:00HFX Wanderers - Cavalry 1:2 (0:2, 1:0)
USAUSA: USL League Two    
20.06.2019
00:00Dayton - Chicago United 0:2  
00:00The Villages - Florida Elite 4:2  
00:30Weston - Daytona 0:1  
CanadaCanada: Canadian Premier League    
20.06.2019
01:00York 9 - Edmonton 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL League One    
20.06.2019
01:00Lansing - Toronto FC II 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL League Two    
20.06.2019
01:00Black Rock - Western Mass Pioneers 0:2 (0:1, 0:1)
01:00Boston Bolts - Seacoast Utd Phantoms 2:2 (1:2, 1:0)
01:00Lehigh Valley - Cedar 1:3 (0:1, 1:2)
01:00Portland Phoenix - AC Connecticut 3:1 (0:1, 3:0)
USAUSA: US Open Cup    
20.06.2019
01:00DC United - New York City 1:2 (1:2, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
20.06.2019
01:30Westchester - Manhattan 0:3 (0:0, 0:3)
USAUSA: US Open Cup    
20.06.2019
01:30Orlando City - New England Revolution 2:1 ET (0:0, 0:0, 2:1)
North & Central AmericaNorth & Central America: Gold Cup    
20.06.2019
02:00Cuba - Martinique 0:3 (0:1, 0:2)
USAUSA: USL League Two    
20.06.2019
02:00Long Island - Euro New York 4:1 (2:1, 2:0)
02:00Orange County SC II - San Diego Zest 3:3  
USAUSA: US Open Cup    
20.06.2019
02:00FC Dallas - New Mexico 1:2 (1:1, 0:1)
South AmericaSouth America: Copa América    
20.06.2019
02:30Argentina - Paraguay 1:1 (0:1, 1:0)
USAUSA: USL League Two    
20.06.2019
02:30Evergreen - Reading 0:2 (0:0, 0:2)
USAUSA: US Open Cup    
20.06.2019
02:30Saint Louis FC - FC Cincinnati 1:0 (0:0, 1:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: Gold Cup    
20.06.2019
04:30Mexico - Canada 3:1 (1:0, 2:1)
USAUSA: US Open Cup    
20.06.2019
05:00Portland Timbers - Los Angeles Galaxy 4:0 (3:0, 1:0)