Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship U17    
00:00Bermuda U17 - Mexico U17 0:5 (0:2, 0:3)
BrazilBrazil: Serie B    
00:15Londrina - Brasil de Pelotas 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
01:30Loudoun - Bethlehem 3:3 (1:2, 2:1)
USAUSA: USL League One    
01:30Orlando City B - Chattanooga Red Wolves 0:0 (0:0, 0:0)
ChileChile: Primera Division    
02:00U. De Concepcion - Curico Unido 1:2 (0:2, 1:0)
ChileChile: Primera B    
02:00Barnechea - S. Morning 0:0 (0:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga MX Women    
02:00Pachuca W - Monterrey W 3:2 (1:0, 2:2)
ArgentinaArgentina: Copa de la Superliga    
02:10River Plate - Aldosivi 6:0 (2:0, 4:0)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
02:15Macara - Aucas 3:0 (1:0, 2:0)
BrazilBrazil: Serie B    
02:30Atletico GO - Coritiba 1:1 (1:1, 0:0)
PanamaPanama: LPF    
03:00Santa Gema - Costa del Este 0:3 AWA.  
PeruPeru: Liga 1    
03:00Carlos Mannucci - Alianza Lima 2:2 (0:1, 2:1)
USAUSA: MLS    
03:00Colorado Rapids - Vancouver Whitecaps 2:3 (1:2, 1:1)
USAUSA: NWSL Women    
03:30Utah Royals W - Chicago W 1:0 (0:0, 1:0)
MexicoMexico: Primera Division    
04:00Veracruz - Club America 0:2 (0:1, 0:1)
JapanJapan: J3 League    
05:00Grulla Morioka - YSCC 2:1  
05:00Nagano - Sagamihara 2:0  
USAUSA: USL League Two    
05:00Breakers FC - San Francisco City 1:3  
JapanJapan: J2 League    
06:00Kagoshima Utd - Kashiwa 2:1 (1:1, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
06:15Devonport - Hobart Zebras 1:1 (0:1, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
06:30Newcastle Olympic - Charlestown Azzurri 0:2 (0:0, 0:2)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
07:00Woden Weston - Tigers FC 1:3 (0:2, 1:1)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
07:00Clarence Zebras - Riverside Olympic 1:3 (0:2, 1:1)
JapanJapan: J1 League    
07:00Sapporo - Kobe 2:1 (0:0, 2:1)
07:00Yamaga - C-Osaka 0:2 (0:1, 0:1)
JapanJapan: J2 League    
07:00Albirex Niigata - Renofa Yamaguchi 2:0 (2:0, 0:0)
07:00Omiya Ardija - Ehime 2:1 (0:1, 2:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
07:00Jeju Utd - Gyeongnam 2:0 (0:0, 2:0)
07:00Pohang - Ulsan Hyundai 2:1 (1:1, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
07:15Avondale FC - Altona Magic 3:0 (0:0, 3:0)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
08:00Asan - Ansan Greeners 1:1 (0:0, 1:1)
08:00Gwangju FC - Jeonnam 2:0 (1:0, 1:0)
South KoreaSouth Korea: National League    
08:00Busan Kyotong - Daejeon Korail 3:0 (0:0, 3:0)
08:00Cheonan City - Gangneung 0:1 (0:1, 0:0)
08:00Mokpo City - Gyeongju KHNP 0:1 (0:1, 0:0)
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
08:30Lake Macquarie - Broadmeadow 1:1 (0:0, 1:1)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
08:30Gold Coast - Peninsula 0:1 (0:0, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
08:30Launceston - Kingborough Lions 4:0 (1:0, 3:0)
Hong KongHong Kong: Premier League    
08:30Guangzhou R&F (HK) - Tai Po 1:2 (1:0, 0:2)
08:30Hoi King - Kitchee 1:1 (1:0, 0:1)
08:30Southern District - Pegasus 3:1 (2:1, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
09:00SWQ Thunder - Eastern Suburbs 3:2 (3:1, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL Western Australia    
09:00Armadale - Cockburn City 0:1 (0:0, 0:1)
09:00Balcatta - Perth SC 0:2 (0:2, 0:0)
09:00Bayswater - Stirling Lions 6:1 (4:0, 2:1)
09:00Floreat Athena - Sorrento 3:1 (2:0, 1:1)
09:00Inglewood Utd - ECU Joondalup 2:0 (0:0, 2:0)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
09:00Centenary Stormers - Bayside 1:4 (0:3, 1:1)
09:00The Gap - Caboolture 4:4 (2:1, 2:3)
ChinaChina: Yi League    
09:00Inner Mongolia - Baoding Yingli Yitong 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Qingdao Jonoon - Zibo Cuju 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Shanxi Xindu - Jilin Baijia 1:2 (0:1, 1:1)
09:00Shenyang Urban FC - Qingdao Red Lions 2:1 (1:0, 1:1)
09:00Shenzhen Pengcheng - Hubei Chufeng Heli 4:0 (2:0, 2:0)
09:00Sichuan Jiuniu - Nanjing Shaye 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Taizhou Yuanda - Beijing Technology 4:3 (1:1, 3:2)
09:00Yinchuan - Yanbian Beiguo 3:2 (2:0, 1:2)
JapanJapan: J1 League    
09:00G-Osaka - FC Tokyo 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Oita - Sagan Tosu 2:0 (0:0, 2:0)
09:00Shonan - Nagoya 1:1 (1:0, 0:1)
RussiaRussia: FNL    
09:00Luch - Shinnik Yaroslavl 0:2 (0:1, 0:1)
09:00SKA Khabarovsk - Zenit 2 3:1 (2:0, 1:1)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
09:00Seongnam - Jeonbuk 0:0 (0:0, 0:0)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
09:30Univ. of Queensland - Acacia Ridge 0:1 (0:0, 0:1)
ChinaChina: Super League    
09:30Wuhan Zall - Tianjin Teda 1:1 (0:1, 1:0)
ChinaChina: Jia League    
09:30Heilongjiang Lava - Nei Mongol 0:0 (0:0, 0:0)
ChinaChina: Yi League    
09:30Dalian Chanjoy - Xian Daxing Chongde 3:1 (2:0, 1:1)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
10:00Brisbane Strikers - Magpies Crusaders 6:0 (2:0, 4:0)
ChinaChina: Jia League    
10:00Sichuan Annapurna - Qingdao Huanghai 1:2 (0:0, 1:2)
10:00Xinjiang Tianshan - Changchun Yatai 3:4 (2:1, 1:3)
ChinaChina: Yi League    
10:00Hunan Billows - Wuhan Three Towns 2:1 (1:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Jihocesky KP    
10:00Malse Roudne - Rudolfov 3:2 (0:1, 3:1)
IndonesiaIndonesia: Piala Indonesia    
10:00Persib Bandung - Pusamania Borneo 3:2 (1:0, 2:2)
RomaniaRomania: Liga 2    
10:00Academica Clinceni - Viitorul Tg. Jiu 3:1 (2:0, 1:1)
10:00Balotesti - Metaloglobus Bucharest 0:3 (0:1, 0:2)
10:00Braila - FC Arges 0:2 (0:0, 0:2)
10:00Daco-Getica Bucuresti - Mioveni 1:0 (1:0, 0:0)
10:00Pandurii - Luceafarul Oradea 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
10:15Chrudim - Trinec 1:2 (1:2, 0:0)
10:15FK Pardubice - Znojmo 3:1 (2:1, 1:0)
10:15Sokolov - Brno 0:2 (0:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
10:15Otrokovice - Kromeriz 3:3 (2:2, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:15Aritma Prague - Marianske Lazne 3:2 PEN. (0:0, 2:2, 5:3)
10:15Mas Taborsko B - Union Beroun 2:3 PEN. (1:1, 1:1, 4:5)
10:15Prestice - SK Rakovnik 1:2 (1:0, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
10:15Brandys n. Labem - Motorlet Prague 0:2 (0:1, 0:1)
10:15Libis - Meteor Prague 2:1 (1:1, 1:0)
10:15Mostecky FK - Ostra 3:1 (1:0, 2:1)
10:15Neratovice - Sous 3:0 (2:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:15Kolin - Velke Hamry 5:2 (1:1, 4:1)
Czech RepublicCzech Republic: Zlinsky KP    
10:15Luhacovice - Nevsova 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Jihomoravsky KP    
10:15Bohunice - Vojkovice 9:0 (4:0, 5:0)
10:15Moravska Slavia - Kurim 4:0 (1:0, 3:0)
10:15Rousinov - Tisnov 7:1 (3:1, 4:0)
Czech RepublicCzech Republic: Plzensky KP    
10:15Petrin Plzen - Vejprnice 5:1 (0:1, 5:0)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
10:15Podoli Praha - Kralovice 2:3 (0:1, 2:2)
Czech RepublicCzech Republic: Stredocesky KP    
10:15Hrebec - Nespeky 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 1:3)
10:15Klicany - Nove Straseci 5:0 (1:0, 4:0)
Czech RepublicCzech Republic: Pardubicky KP    
10:15Litomysl - Ceska Trebova 4:0 (2:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:15Olympia Radotin - Dobrovice 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 3:1)
10:15Pisek - Povltavska FA 1:2 (0:1, 1:1)
10:15Vltavin - Velvary 1:3 (0:0, 1:3)
10:15Vysehrad - Brozany 7:1 (5:0, 2:1)
CambodiaCambodia: C-League    
10:30Police Commissary - Kirivong Sok Sen Chey 2:3  
10:30Soltilo Angkor - National Defense 1:1  
10:30Visakha - Kompong Cham 14:0  
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:30Jindrichuv Hradec - Sobeslav 0:4 (0:2, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:30Prepere - Pardubice B 1:2 (0:1, 1:1)
10:30Turnov - Cesky Brod 1:3 (1:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
10:30Havlickuv Brod - Breclav 1:1 (0:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Jihomoravsky KP    
10:30Sparta Brno - SK Krumvir 1:2 (0:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Jihocesky KP    
10:30Olesnik - Trebon 2:1 (0:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Stredocesky KP    
10:30Spartak Pribram - Kutna Hora 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
10:30FC Fastav Zlin U19 - Sigma Olomouc U19 4:1 (1:0, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:30Litomericko - Prevysov 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 6:5)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
11:00Druitt Town Rangers - Sutherland Sharks 1:1 (0:0, 1:1)
11:00Marconi Stallions - Sydney Olympic 1:3 (1:1, 0:2)
11:00Sydney FC U21 - APIA Tigers 1:3 (0:1, 1:2)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
11:00Toowong - North Pine 5:0 (2:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
11:00Plzen U19 - Mlada Boleslav U19 1:3 (1:2, 0:1)
11:00Pribram U19 - Ostrava U19 3:0 (2:0, 1:0)
11:00Slavia Prague U19 - Hradec Kralove U19 1:0 (1:0, 0:0)
11:00Sparta Prague U19 - Jihlava U19 2:0 (1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga Women    
11:00Caslav W - Lisen W 3:0  
GeorgiaGeorgia: Crystalbet Erovnuli Liga 2    
11:00Gagra - Tskhinvali 0:0  
11:00Shukura - Samtredia 1:0  
11:00Zugdidi - Telavi 1:4  
ItalyItaly: Primavera 1    
11:00AC Milan U19 - Empoli U19 1:1 (0:1, 1:0)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
11:00Kara Balta - Ilbirs 1:3 (0:0, 1:3)
RussiaRussia: FNL    
11:00Tomsk - Kursk 1:0 (0:0, 1:0)
RussiaRussia: Youth League    
11:00Krylya Sovetov Samara U21 - Ufa U21 0:1 (0:1, 0:0)
ChinaChina: Super League    
11:30Shanghai SIPG - Guangzhou R&F 2:0 (0:0, 2:0)
MyanmarMyanmar: National League    
11:30Chinland - Magwe 2:0 (1:0, 1:0)
11:30Hantharwady Utd - Dagon 2:1 (2:1, 0:0)
11:30Yangon Utd - Sagaing 1:1 (0:1, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga Reserve    
12:00Energetik-BGU 2 - Slavia Mozyr 2 1:0  
12:00Minsk 2 - Brest 2 2:2  
12:00Slutsk 2 - Din. Minsk 2 0:3  
EstoniaEstonia: Esiliiga    
12:00Levadia U21 - Tallinna Kalev U21 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Tammeka U21 - Elva 1:0 (0:0, 1:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
12:00Dresden U19 - Hannover U19 0:2 (0:0, 0:2)
KazakhstanKazakhstan: First Division    
12:00Akademiya Ontustik - Kaspij Aktau 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Aktobe Zhas - Kyzylzhar 0:0  
12:00Altai Semey - Zhetysu 2 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Baykonur Kyzylorda - Maqtaaral 0:0  
12:00FC Astana 2 - Ekibastuz 2:1 (1:1, 1:0)
12:00FK Akzhayik - FK Kyran 2:2 (2:0, 0:2)
12:00Kairat Academy - Shakhtar Bulat 4:0 (2:0, 2:0)
NetherlandsNetherlands: Eredivisie U19    
12:00PSV U19 - Breda U19 1:1  
PolandPoland: Central Youth League    
12:00Slask U18 - Gornik Z. U18 2:0 (2:0, 0:0)
12:00Wisla U18 - Korona Kielce U18 0:3 (0:2, 0:1)
PortugalPortugal: LigaPro    
12:00Varzim - Famalicao 1:4 (1:2, 0:2)
RussiaRussia: FNL    
12:00FK Novosibirsk - Sochi 0:1 (0:1, 0:0)
12:00Tyumen - Khimki 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - Center    
12:00Krasnogorsk - Khimki 2 1:1 (0:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
12:00Hittarps - Olympic 1:1 (0:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Youth League    
12:30Bohemians 1905 U21 - Sigma Olomouc U21 1:0 (0:0, 1:0)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
12:30B93 W - Odense Q W 0:2 (0:1, 0:1)
RomaniaRomania: Liga 2    
12:30UTA Arad - ASU Poli Timisoara 0:2 (0:1, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
12:30Txantrea - Beti Kozkor 1:1  
ArmeniaArmenia: Premier League    
13:00Gandzasar - Ararat-Armenia 2:1 (2:0, 0:1)
ChinaChina: Yi League    
13:00Jiangxi Liansheng - Suzhou Dongwu 0:1 (0:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
13:00FK Pardubice U19 - Ceske Budejovice U19 2:0 (2:0, 0:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
13:00Hellerup - Aarhus Fremad 2:2 (2:0, 0:2)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
13:00Brondby W - KoldingQ W 7:0 (1:0, 6:0)
EnglandEngland: Premier League Cup    
13:00Swansea U23 - Everton U23 0:2 (0:1, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
13:00Jazz Pori - Gnistan 0:4 (0:3, 0:1)
FinlandFinland: Liiga Women    
13:00ONS Oulu W - TPS W 1:0 (1:0, 0:0)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
13:00Bochum - Magdeburg 4:2 (1:0, 3:2)
13:00Hamburger SV - Ingolstadt 0:3 (0:1, 0:2)
13:00Heidenheim - Sandhausen 2:3 (1:0, 1:3)
GermanyGermany: Regionalliga North    
13:00Hannover II - Wolfsburg II 1:1 (0:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
13:00Dassendorf - Barmbek-Uhlenhorst 1:0 (0:0, 1:0)
ItalyItaly: Primavera 1    
13:00Chievo U19 - Inter U19 1:2 (1:0, 0:2)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
13:00Alay Osh - Abdish-Ata 1:0 (1:0, 0:0)
LatviaLatvia: 1. Liga    
13:00FK Smiltene - Alberts JDFS 3:3 (2:1, 1:2)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
13:00Jonava - Siauliai FA 1:2 (0:0, 1:2)
13:00Kupiskis - Atmosfera 3:0 (0:0, 3:0)
13:00Nevezis Kedainiai - FK Minija 5:0 (2:0, 3:0)
13:00Vilniaus Vytis - Hegelmann Litauen 1:1 (0:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
13:00Stjordals Blink - Brattvag 1:1 (0:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
13:00Krakeroy - Spjelkavik 3:1 (0:0, 3:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
13:00Fjora - Djerv 1919 1:4 (0:1, 1:3)
13:00Stord - Valdres 8:1 (2:0, 6:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
13:00Tromso 2 - Melbo 1:1 (0:1, 1:0)
PolandPoland: III Liga - Group III    
13:00Brzeg - Pawlowice 5:1 (2:0, 3:1)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
13:00Biala Podlaska - Wislanie Jaskowice 3:0 (1:0, 2:0)
13:00Czarni Polaniec - Podhale Nowy Targ 0:3 (0:3, 0:0)
13:00Sola Oswiecim - Avia Swidnik 2:1 (0:1, 2:0)
RussiaRussia: Premier League    
13:00Ural - Spartak Moscow 0:1 (0:0, 0:1)
RussiaRussia: PFL - West    
13:00Veles Moscow - Lokomotiv-Kazanka 1:1 (1:0, 0:1)
RussiaRussia: PFL - Center    
13:00Kaluga - Ryazan 5:0 (2:0, 3:0)
13:00R. Volgograd 2 - Saturn Ramenskoye 3:0 (0:0, 3:0)
RussiaRussia: Youth League    
13:00CSKA Moscow U21 - Dynamo Moscow U21 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: LaLiga    
13:00Levante - Rayo Vallecano 4:1 (2:0, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 9    
13:00Juventud Torremolinos - River Melilla 5:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
13:00Mercadal - San Rafael 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
13:00Union Viera - Tacoronte 1:0  
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
13:00Skelleftea - Taftea IK 3:0 (2:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
13:00Kvarnsvedens - Gute 2:2 (0:1, 2:1)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
13:00Nassjo - Nosaby IF 1:2 (1:0, 0:2)
SwedenSweden: Elitettan Women    
13:00IF Brommapojkarna W - Lidkopings FK W 2:2 (1:1, 1:1)
UkraineUkraine: Premier League    
13:00FK Zorya Luhansk - Mariupol 0:1 (0:1, 0:0)
ZambiaZambia: Super League    
13:00Forest Rangers - NAPSA Stars 2:3 (1:1, 1:2)
13:00Red Arrows - Kitwe United 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
13:15Brno U19 - Slovacko U19 3:1 (1:0, 2:1)
ChinaChina: Jia League    
13:30Beijing EG - Shaanxi Changan 3:0 (1:0, 2:0)
13:30Meizhou Hakka - Guangdong Tigers 0:1 (0:1, 0:0)
13:30Shanghai Shenxin - Nantong Zhiyun 0:3 (0:2, 0:1)
13:30Shijiazhuang - Liaoning 2:1 (1:1, 1:0)
ChinaChina: Yi League    
13:30Fujian Tianxin - Lhasa Chengtou 2:0 (0:0, 2:0)
13:30Guangxi Baoyun - Chengdu Better City 0:2 (0:1, 0:1)
13:30Kunshan - Hangzhou Wuyue
13:30Zhejiang Yiteng - Yunnan Kunlu 2:0 (0:0, 2:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
13:30Skive IK - B.93 1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: Premier League    
13:30Bournemouth - Tottenham 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: National League    
13:30Solihull Moors - AFC Fylde 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: Premier League U18    
13:30Liverpool U18 - Middlesbrough U18 1:0 (0:0, 1:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
13:30SC Weiche-08 - Drochtersen/Assel 2:0 (0:0, 2:0)
GermanyGermany: Regionalliga Nordost    
13:30Auerbach - Bischofswerdaer 4:0 (1:0, 3:0)
13:30Chemnitzer - Meuselwitz 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Halberstadt - Viktoria Berlin 1:1 (0:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
13:30Lichtenberg - Staaken 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
13:30Egersunds - Nardo 3:0 (2:0, 1:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
13:30Sarpsborg 08 2 - Sunndal 2:0 (2:0, 0:0)
PolandPoland: Central Youth League    
13:30Jagiellonia U18 - Zaglebie U18 2:0 (1:0, 1:0)
ScotlandScotland: Premiership    
13:30Aberdeen - Celtic 0:3 (0:1, 0:2)
SwedenSweden: Allsvenskan    
13:30AIK - AFC Eskilstuna 2:1 (1:0, 1:1)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 3    
13:30Bayburt - Muglaspor 3:1 (1:0, 2:1)
ChinaChina: Super League    
13:35Guangzhou Evergrande - Beijing Guoan 0:1 (0:0, 0:1)
13:35Shandong Luneng - Hebei 2:0 (2:0, 0:0)
ArmeniaArmenia: Premier League    
14:00Lori - Urartu 1:3 (0:1, 1:2)
AustriaAustria: Regionalliga East    
14:00Stadlau - St. Polten (Am) 3:2 (2:2, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
14:00Spartak Hulin - Frydek-Mistek 0:1 (0:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
14:00Dobromerice - Lovosice 5:3 (2:1, 3:2)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
14:00Brabrand - Middelfart 3:2 (1:0, 2:2)
14:00Vanlose - Jammerbugt 0:2 (0:2, 0:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Relegation Group    
14:00BK Frem - Hillerod 0:2 (0:0, 0:2)
14:00Dalum IF - Kjellerup 3:2 (2:1, 1:1)
14:00Odder - Avarta 4:1 (1:1, 3:0)
14:00Sydvest - Tarup-Paarup 0:4 (0:2, 0:2)
14:00Vejgaard - Skovshoved 1:2 (1:1, 0:1)
EthiopiaEthiopia: Premier League    
14:00Debub Police - Adama City 2:0 (2:0, 0:0)
14:00Dedebit - Fasil Ketema 1:5 (0:2, 1:3)
EuropeEurope: Premier League (Crimea)    
14:00Ocean Kerch - Kyzyltash 1:0  
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
14:00Lahden Reipas - JaPS 3:1 (1:0, 2:1)
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
14:00Torpedo Kutaisi - Dinamo Batumi 3:2 (2:1, 1:1)
GermanyGermany: 3. Liga    
14:00Hallescher - Preussen Munster 1:2 (0:2, 1:0)
14:00Jena - Wurzburger Kickers 3:4 (1:2, 2:2)
14:00Kaiserslautern - Unterhaching 4:0 (0:0, 4:0)
14:00Karlsruher - Grossaspach 2:1 (2:0, 0:1)
14:00Lotte - Wehen 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Zwickau - Munich 1860 5:2 (2:1, 3:1)
GermanyGermany: Regionalliga West    
14:00Alemannia Aachen - B. Monchengladbach II 3:4 (0:2, 3:2)
14:00Dortmund II - Straelen 9:2 (2:2, 7:0)
14:00Oberhausen - RW Essen 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Rodinghausen - Kaan-Marienborn 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Viktoria Koln - Verl 1:1 (1:0, 0:1)
14:00Wiedenbruck - TV Herkenrath 1:1 (1:1, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
14:00Freiburg II - Hoffenheim II 3:1 (3:0, 0:1)
14:00FSV Frankfurt - Hessen Dreieich 5:1 (2:1, 3:0)
14:00Mannheim - Elversberg 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Pirmasens - Worms 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Saarbrucken - Ulm 2:1 (0:1, 2:0)
14:00Stadtallendorf - Mainz II 2:1 (1:0, 1:1)
14:00Steinbach Haiger - Walldorf 0:1 (0:0, 0:1)
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
14:00Aschaffenburg - Garching 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Augsburg II - SpVgg Bayreuth 4:1 (1:0, 3:1)
14:00Burghausen - Nurnberg II 2:0 (0:0, 2:0)
14:00Furth II - Eichstatt 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Rosenheim - Illertissen 3:4 (1:0, 2:4)
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
14:00Brandenburger - Strausberg 6:0 (3:0, 3:0)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
14:00Blau-Weiss Zorbau - Nordhausen II 2:3 (0:0, 2:3)
14:00Eilenburg - Askania Bernburg 2:1 (0:1, 2:0)
14:00Inter Leipzig - Plauen 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Krieschow - Sandersdorf 2:1 (1:1, 1:0)
14:00Luckenwalde - Halle 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Ludwigsfelder - Einheit Rudolstadt 2:2 (0:2, 2:0)
14:00Wismut Gera - Jena II 2:4 (1:2, 1:2)
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
14:00Heider SV - Eutin 1:1 (1:0, 0:1)
14:00Neumunster - Frisia Risum-Lindholm 1:0 (1:0, 0:0)
14:00NTSV Strand 08 - TSV Lagerdorf 5:0 (3:0, 2:0)
GermanyGermany: Oberliga Westfalen    
14:00Schalke II - FC Gutersloh 2:0 (1:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
14:00Diefflen - Arminia Ludwigshafen 2:0 (2:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
14:00Dachau - Sonthofen 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Ismaning - Rain/Lech 0:3 (0:1, 0:2)
14:00Pullach - Schwabmunchen 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Unterfohring - Schwaben Augsburg 2:4 (1:2, 1:2)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
14:00Freiberg - TSV Ilshofen 1:2 (1:2, 0:0)
14:00Nottingen - Goppinger SV 2:3 (1:2, 1:1)
14:00Ravensburg - Pforzheim 2:1 (0:0, 2:1)
14:00Reutlingen - Normannia Gmund 1:0 (0:0, 1:0)
GuineaGuinea: Ligue 1    
14:00Hafia - Renaissance 1:1  
KenyaKenya: Premier League    
14:00Vihiga United - Chemelil 2:1 (0:1, 2:0)
LatviaLatvia: 1. Liga    
14:00Balvu - New Project 2:1 (0:1, 2:0)
14:00Tukums 2000 - Dinamo Riga 4:1 (3:1, 1:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
14:00Fram - Sotra 3:1 (1:0, 2:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
14:00Grei - Drobak-Frogn 1:3 (0:1, 1:2)
14:00Norild - Frigg 6:2 (3:0, 3:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
14:00Brodd - Donn 2:0 (1:0, 1:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
14:00Nybergsund - Steinkjer 2:1 (2:0, 0:1)
NorwayNorway: Toppserien Women    
14:00Kolbotn W - Avaldsnes W 3:1 (1:1, 2:0)
PolandPoland: Division 2    
14:00Blekitni Stargard - Skra 3:0 (0:0, 3:0)
PolandPoland: Central Youth League    
14:00Pogon Szczecin U18 - Ruch Chorzow U18 0:1 (0:1, 0:0)
RomaniaRomania: Liga 2    
14:00Ripensia Timisoara - Aerostar 1:0 (0:0, 1:0)
RussiaRussia: FNL    
14:00M. Saransk - R. Volgograd 1:0 (0:0, 1:0)
RussiaRussia: PFL - South    
14:00Spartak Nalchik - FK Chayka 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - Center    
14:00Khimik-Arsenal - Salyut-Belgorod 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
14:00Friska Viljor - IFK Ostersund 3:5 (2:2, 1:3)
14:00Kramfors-Alliansen - Ytterhogdals 1:4 (1:4, 0:0)
14:00Timra - Sandviks 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:00Karlbergs - Taby 2:1 (0:0, 2:1)
14:00Sundbybergs - Hudiksvalls 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
14:00Assyriska BK - Halmia 5:2 (3:2, 2:0)
14:00Prespa Birlik - Vinbergs 1:3 (1:0, 0:3)
14:00Rosengard - Eslovs 6:0 (3:0, 3:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
14:00AFK Linkopings - Haninge 1:3 (0:2, 1:1)
14:00Enskede - Arameisk-Syrianska 3:2 (0:2, 3:0)
14:00Stockholm Internazionale - Tyreso 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
14:00Gauthiod - Vanersborgs FK 8:2 (5:1, 3:1)
14:00Stenungsunds - Lidkopings FK 1:1 (1:0, 0:1)
14:00Torslanda - Uddevalla 1:3 (1:0, 0:3)
14:00Vanersborgs IF - Amal 1:2 (1:0, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
14:00Karlskrona - Raslatts 4:2 (2:0, 2:2)
14:00Osterlen FF - IFK Berga 2:1 (1:0, 1:1)
SwedenSweden: Elitettan Women    
14:00Borgeby W - Asarum W 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Hammarby W - Mallbackens W 1:0 (0:0, 1:0)
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
14:00Istaravshan - CSKA Pomir Dushanbe 1:2  
14:00Khatlon - Regar-TadAZ 2:2  
14:00Khujand - Kuktosh 2:1  
14:00Panjsher - Istiqlol Dushanbe 1:5  
TurkmenistanTurkmenistan: Yokary Liga    
14:00Merw - Sagadam 0:0 (0:0, 0:0)
UkraineUkraine: Youth League    
14:00Karpaty U21 - Mariupol U21 3:4 (1:1, 2:3)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
14:15Sabah - Sarawak Utd. 1:0 (1:0, 0:0)
SingaporeSingapore: Premier League    
14:15DPMM - Lion City 2:0 (1:0, 1:0)
AustriaAustria: 2. Liga    
14:30Wiener Neustadt - Amstetten 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Vysocina KP    
14:30Kosetice - Velke Mezirici B 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
14:30Dukla Prague U19 - Karvina U19 2:3 PEN. (0:0, 2:2, 2:4)
FranceFrance: Division 1 Women    
14:30Bordeaux W - Paris FC W 1:1 (0:0, 1:1)
14:30Guingamp W - Paris SG W 1:1 (0:1, 1:0)
14:30Lyon W - Metz W 3:0 (2:0, 1:0)
14:30Montpellier W - Lille W 3:2 (2:0, 1:2)
14:30Rodez AF W - Dijon W 1:4 (0:1, 1:3)
14:30Soyaux W - Fleury 91 W 2:1 (1:1, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
14:30Schott Mainz - RW Koblenz 2:2 (1:1, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
14:30Neumarkt - Erlangen 2:1 (1:0, 1:1)
ItalyItaly: Primavera 1    
14:30Napoli U19 - Sassuolo U19 3:0 (2:0, 1:0)
MalawiMalawi: Super League    
14:30Mighty Tigers - Blue Eagles 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Ntopwa - Big Bullets 1:4 (1:2, 0:2)
14:30Silver - Kamuzu Barracks 0:1 (0:0, 0:1)
NetherlandsNetherlands: Tweede Divisie    
14:30Barendrecht - Jong Sparta Rotterdam 0:2 (0:0, 0:2)
14:30Jong Almere City - HFC 4:2 (1:0, 3:2)
14:30Jong Vitesse - Rijnsburgse Boys 4:1 (1:0, 3:1)
14:30Katwijk - HHC 2:0 (1:0, 1:0)
NetherlandsNetherlands: Derde Divisie    
14:30Eemdijk - ASWH 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Hoek - SteDoCo 2:0 (1:0, 1:0)
14:30Lisse - Quick Boys 1:2 (0:0, 1:2)
14:30ODIN '59 - De Dijk 3:5 (2:3, 1:2)
14:30SJC Noordwijk - DVS '33 Ermelo 0:6 (0:3, 0:3)
14:30VV DOVO - Ajax (Am) 4:2 (2:2, 2:0)
14:30VVOG - Noordwijk 0:2 (0:1, 0:1)
NetherlandsNetherlands: Eredivisie U19    
14:30Den Haag U19 - Twente U19 0:0  
14:30Graafschap U19 - Excelsior U19 1:3  
14:30Groningen U19 - Utrecht U19 3:3  
14:30Heerenveen U19 - Volendam U19 7:1  
14:30Willem II U19 - Almere City U19 2:3  
RomaniaRomania: Liga 2    
14:30F. Constanta - Petrolul 0:3 (0:2, 0:1)
RussiaRussia: PFL - South    
14:30Dynamo Stavropol - Kuban 2:1 (0:0, 2:1)
TurkeyTurkey: 2. Lig White Group    
14:30Bayrampasa - Amedspor 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Bodrumspor - Sancaktepe 3:2 (0:1, 3:1)
14:30Gaziantepspor - Eyupspor 0:3 AWA.  
14:30Inegolspor - Ankara Demirspor 1:1 (1:1, 0:0)
14:30Kastamonuspor - Gumushanespor 2:1 (1:1, 1:0)
14:30Keciorengucu - Manisaspor 5:0 (3:0, 2:0)
14:30Nigde Anadolu - Hacettepe 2:2 (2:0, 0:2)
14:30Samsunspor - Sakaryaspor 3:0 (1:0, 2:0)
14:30Sariyer - Utas Usakspor 1:3 (1:1, 0:2)
TurkeyTurkey: 2. Lig Red Group    
14:301922 Konyaspor - Menemenspor 4:3 (4:1, 0:2)
14:30Bandirmaspor - Fethiyespor 2:1 (0:0, 2:1)
14:30Etimesgut - Zonguldak 4:0 (2:0, 2:0)
14:30Karagumruk - Tokatspor 3:0 AWA.  
14:30Mamak - Kirklarelispor 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Manisa FK - Sivas Belediyespor 2:0 (1:0, 1:0)
14:30Pendikspor - Kahramanmarasspor 6:3 (2:2, 4:1)
14:30Sanliurfaspor - Tuzlaspor 1:1 (0:1, 1:0)
14:30Tarsus - Darica Genclerbirligi 3:1 (2:0, 1:1)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 1    
14:30Batman Petrolspor - Nevsehirspor 1:2 (0:2, 1:0)
14:30Erbaaspor - Gebzespor 1:0 (0:0, 1:0)
14:30H.Trabzon - Karakopru 1:2 (0:0, 1:2)
14:30Iskenderun - Hopaspor 2:3 (2:1, 0:2)
14:30Korfez - Nazillispor 1:4 (1:2, 0:2)
14:30Sile Yildizspor - Silivrispor 0:3 (0:0, 0:3)
14:30Tepecik - Kozan 2:1 (2:0, 0:1)
14:30Yomraspor - 1928 Bucaspor 1:3 (1:0, 0:3)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 2    
14:3052 Orduspor - Erokspor 0:2 (0:0, 0:2)
14:30Adiyamanspor - Alibeykoy 4:3 (1:1, 3:2)
14:30Bergama Bld. - Altindag Bld. 0:5 (0:1, 0:4)
14:30Catalca - Kirsehir Belediyespor 6:2 (4:2, 2:0)
14:30Duzcespor - FK Vanspor 0:6 (0:3, 0:3)
14:30Elazig Karakocan - Karsiyaka 0:2 (0:1, 0:1)
14:30Ofspor - Osmaniyespor 3:0 (2:0, 1:0)
14:30Pazarspor - Kizilcaboluk Spor Kulubu 3:1 (1:0, 2:1)
14:30Sultanbeyli - Kemerspor 2003 2:2 (1:1, 1:1)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 3    
14:30Bagcilar - Golcukspor 1:5 (0:2, 1:3)
14:30Bucaspor - Halide E. 2:4 (2:1, 0:3)
14:30Cizrespor - Karacabey Belediyespor 4:2 (2:0, 2:2)
14:30Corum - Cankaya FK 0:1 (0:1, 0:0)
14:30Diyarbekirspor - Fatsa Belediyespor 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Kocaelispor - Trabzon 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Payasspor - 24 Erzincanspor 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Serik Belediyespor - Turgutluspor 1:3 (1:2, 0:1)
TurkmenistanTurkmenistan: Yokary Liga    
14:30Kopetdag Asgabat - Energetik 1:1  
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
14:45Tempo Prague - Dukla JM 0:4 (0:2, 0:2)
AfricaAfrica: CAF Champions League    
15:00Mamelodi Sundowns - Wydad 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Mazembe - Esperance Tunis 0:0 (0:0, 0:0)
AlbaniaAlbania: Superliga    
15:00Flamurtari - Partizani 0:3 (0:1, 0:2)
15:00KF Tirana - Skenderbeu 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Laci - Kastrioti 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Teuta - Luftetari Gjirokastra 0:0 (0:0, 0:0)
BelgiumBelgium: 1st National Women    
15:00Aalst W - Femina Woluwe W 2:1  
15:00Club Brugge W - SG-Tertre Hautrage W 4:1  
15:00GBA Kontich W - Famkes Merkem W 3:4  
15:00Melsele W - Moldavo W 0:4  
15:00St. Liege 2 W - Genk II W 2:1  
15:00Tongeren W - Massenhoven W 4:0  
15:00Zulte Waregem W - Gent II W 0:3  
BeninBenin: Ligue 1    
15:00FC Esae - ASPAC 1:1  
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
15:00Olympie Brezova - Chomutov 3:0 (1:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
15:00Vysehrad B - Predni Kopanina 3:1 (1:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
15:00Citice - Nova Role 3:4 (1:4, 2:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
15:00Kolding IF - Bronshoj 5:0 (3:0, 2:0)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
15:00Fortuna Hjorring W - VSK Aarhus W 2:2 (1:0, 1:2)
15:00Thisted FC W - BSF W 2:4  
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
15:00Paide - Maardu 2:0 (1:0, 1:0)
EthiopiaEthiopia: Premier League    
15:00Defence Force - Bahir Dar Kenema 1:0 (1:0, 0:0)
EuropeEurope: Euro U17    
15:00Iceland U17 - Russia U17 3:2 (3:0, 0:2)
EuropeEurope: Premier League (Crimea)    
15:00Guardsman - SKCHF Sevastopol 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Yevpatoriya - Krymteplytsia 1:1  
FinlandFinland: Liiga Women    
15:00HJK W - KuPS W 2:1 (0:1, 2:0)
15:00Honka W - Myran W 4:1 (2:0, 2:1)
15:00TiPS W - Ilves W 1:0 (1:0, 0:0)
FranceFrance: Ligue 2    
15:00Lens - Clermont 1:0 (0:0, 1:0)
FranceFrance: National 2 - Group B    
15:00Bordeaux II - St Etienne II 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
15:00Bordesholm - Eichede 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Lubeck II - Schilksee CAN.  
GermanyGermany: Oberliga Bremen    
15:00Blumenthaler - Brinkumer 5:1 (2:0, 3:1)
15:00OSC Bremerhaven - Aumund-Vegesack 0:1 (0:0, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
15:00Alzenau - Eddersheim 4:1 (2:0, 2:1)
15:00Baunatal - Hunfelder 3:1 (2:1, 1:0)
15:00Giessen - Lohfelden 2:1 (0:1, 2:0)
15:00Hadamar - Flieden 2:1 (0:1, 2:0)
15:00Viktoria Griesheim - Neu-Isenburg 5:4 (2:2, 3:2)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
15:00Bayern Hof - Sand 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Wurzburger FV - Vach 3:3 (2:0, 1:3)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
15:00Vilzing - Holzkirchen 1:0 (1:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
15:00Villingen - Stutt. Kickers 4:2 (2:1, 2:1)
HungaryHungary: NB I Women    
15:00MLE W - Haladas W 1:5 (0:1, 1:4)
ItalyItaly: Serie B    
15:00Ascoli - Palermo 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Cremonese - Brescia 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Spezia - Crotone 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Venezia - Pescara 2:2 (1:1, 1:1)
ItalyItaly: Serie D - Group F    
15:00Sammaurese - Campobasso 2:1 (1:0, 1:1)
ItalyItaly: Serie D - Group G    
15:00Budoni - Flaminia 3:2 (2:1, 1:1)
ItalyItaly: Primavera 2    
15:00Lazio U19 - Verona U19 1:0  
15:00Spal U19 - Benevento U19 1:1  
15:00Venezia U19 - Lecce U19 0:2  
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
15:00Spartaks - Ventspils 4:3 (1:1, 3:2)
LatviaLatvia: 1. Liga    
15:00Rezekne - Grobina 5:0 (3:0, 2:0)
LesothoLesotho: Premier League    
15:00Bantu - Matlama 2:1  
LithuaniaLithuania: I Lyga    
15:00Banga - Zalgiris 2 5:2 (0:0, 5:2)
MalaysiaMalaysia: Super League    
15:00Felda Utd. - Johor DT 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Perak 2 - Terengganu 2:2 (2:1, 0:1)
15:00Petaling Jaya CFC - Pahang 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Selangor - Melaka United SA 1:1 (1:0, 0:1)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
15:00Kelantan - Sarawak FA 0:0 (0:0, 0:0)
MozambiqueMozambique: Mocambola    
15:00Costa do Sol - Maxaquene 1:0 (1:0, 0:0)
15:00ENH Vilankulo - LD Maputo 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Nacala - Baia de Pemba 2:0 (2:0, 0:0)
NetherlandsNetherlands: Tweede Divisie    
15:00Kozakken Boys - VVSB 2:2 (1:0, 1:2)
15:00Spakenburg - Excelsior Maassluis 0:2 (0:0, 0:2)
NetherlandsNetherlands: Derde Divisie    
15:00ONS Sneek - Jong Groningen 0:1 (0:0, 0:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
15:00Molde 2 - Herd 3:0 (3:0, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
15:00Mandalskameratene - Madla IL 1:1 (0:1, 1:0)
15:00Start 2 - Flint 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Viking 2 - Flekkeroy 2:2 (0:1, 2:1)
15:00Vindbjart - Vardeneset 3:3 (1:0, 2:3)
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
15:00Orkla - Raufoss 2 3:0 (1:0, 2:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
15:00Bodo/Glimt 2 - Skjetten 5:2 (2:1, 3:1)
NorwayNorway: Toppserien Women    
15:00Stabaek W - Roa W 0:2 (0:2, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group III    
15:00Lechia Dzierzoniow - Warta Gorzow 2:1 (0:0, 2:1)
15:00Legnica 2 - Kluczbork 0:1 (0:0, 0:1)
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
15:00Diables Noirs - Nico-Nicoye 0:0  
RussiaRussia: FNL    
15:00Chertanovo M. - Spartak Moscow 2 1:0 (0:0, 1:0)
RussiaRussia: PFL - South    
15:00Chernomorets Novorossijsk - Biolog 2:0 (0:0, 2:0)
RussiaRussia: PFL - West    
15:00Olimp-Dolgoprudny - Leningradets 3:0 (1:0, 2:0)
RussiaRussia: PFL - Center    
15:00Kvant - Saratov 1:1 (1:1, 0:0)
San MarinoSan Marino: Campionato Sammarinese    
15:00Fiorentino - Tre Fiori 0:1 (0:0, 0:1)
SeychellesSeychelles: Special Competition    
15:00Cote d'Or - La Passe 1:0  
South AfricaSouth Africa: Premier League    
15:00Amazulu - Black Leopards 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Bidvest Wits - Baroka 3:1 (1:0, 2:1)
15:00Cape Town City - Orlando Pirates 2:2 (1:1, 1:1)
15:00Highlands - Bloem Celtic 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Kaizer Chiefs - Free State Stars 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Maritzburg Utd - Supersport Utd 3:1 (1:0, 2:1)
15:00Polokwane - Chippa Utd. 1:3 (1:2, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:00Karlstad - Karlslunds 1:1 (1:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
15:00Kungsangens - Skiljebo 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
15:00Orebro Syr. - Savedalens 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
15:00Asarums - Husqvarna 1:2 (0:1, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
15:00Basel II - Sion II 0:3 (0:2, 0:1)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
15:00Mbao - Ndanda 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
15:00Ankaragucu - Rizespor 2:2 (0:1, 2:1)
15:00Erzurum BB - Bursaspor 2:0 (0:0, 2:0)
UgandaUganda: Premier League    
15:00Bright Stars - Paidha Black Angels 6:1 (3:0, 3:1)
15:00Busoga - Ndejje University 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Kampala City - Maroons 6:1 (3:0, 3:1)
15:00Mbarara City - Police 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Onduparaka FC - Express 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Tooro United - URA SC 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Villa - Nyamityobora 6:0 (3:0, 3:0)
15:00Vipers - BUL 1:0 (0:0, 1:0)
UkraineUkraine: Youth League    
15:00Desna U21 - Ch. Odessa U21 2:0 (2:0, 0:0)
ZambiaZambia: Super League    
15:00Buildcon - Nkwazi 0:0 (0:0, 0:0)
15:00FC MUZA - Circuit City 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Green Eagles - Nkana 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Mufulira - Nakambala Leopards 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Power Dynamos - Lumwana Radiants 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Prison Leopards - ZESCO 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Zanaco - Kabwe 0:2 (0:0, 0:2)
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00Black Rhinos - Triangle 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Bulawayo Chiefs - Yadah 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Ngezi Platinum - TelOne 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Platinum - Herentals 0:0 (0:0, 0:0)
BotswanaBotswana: Premier League    
15:30BR Highlanders - Molepolole 4:1 (4:0, 0:1)
15:30Centre Chiefs - Sankoyo Bush Bucks 1:3 (1:1, 0:2)
15:30Extension Gunners - Police XI 1:3 (1:2, 0:1)
15:30Orapa United - Notwane 3:2 (1:0, 2:2)
15:30Prisons XI Gaborone - Black Forest 3:0 (0:0, 3:0)
GermanyGermany: Bundesliga    
15:30Bayern Munich - Hannover 3:1 (2:0, 1:1)
15:30B. Monchengladbach - Hoffenheim 2:2 (0:1, 2:1)
15:30Hertha Berlin - Stuttgart 3:1 (2:0, 1:1)
15:30Wolfsburg - Nurnberg 2:0 (1:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
15:30Idar-Oberstein - Hassia Bingen 0:1 (0:1, 0:0)
15:30Jagersburg - Kaiserslautern II 1:1 (1:1, 0:0)
15:30Mechtersheim - Rochling 2:2 (1:0, 1:2)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
15:30Backnang - Linx 1:3 (1:2, 0:1)
15:30Bissingen - Bahlinger 1:3 (0:1, 1:2)
15:30Spielberg - Neckarsulmer 1:2 (0:0, 1:2)
IcelandIceland: Division 2    
15:30IR Reykjavik - Leiknir F. 2:2 (0:1, 2:1)
NetherlandsNetherlands: Tweede Divisie    
15:30De Treffers - IJsselmeervogels 3:1 (2:0, 1:1)
15:30Lienden - GVVV 2:0 (0:0, 2:0)
NetherlandsNetherlands: Derde Divisie    
15:30Achilles 29 - Harkemase Boys 1:1 (0:0, 1:1)
Northern IrelandNorthern Ireland: Irish Cup    
15:30Ballinamallard - Crusaders 0:3 (0:1, 0:2)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
15:30Aalesund - Sogndal 3:1 (0:0, 3:1)
PalestinePalestine: West Bank League    
15:30Ahli Al-Khalil - Thaqafi Tulkarem 1:2  
PolandPoland: Ekstraklasa    
15:30Korona Kielce - Legnica 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: Premier League    
15:30Akhmat Grozny - Zenit 1:1 (0:0, 1:1)
RussiaRussia: PFL - South    
15:30Angust Nazran - SKA Rostov 0:1 (0:1, 0:0)
RwandaRwanda: National Football league    
15:30Marines - Gicumbi 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Muhanga - Kiyovu 2:1 (1:1, 1:0)
SudanSudan: Premier League    
15:30Al Shorta - Al-Hilal Omdurman 2:1  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
15:30Black Stars - Zofingen 5:1 (3:0, 2:1)
WalesWales: Division 1    
15:30Cwmamman United - Ton Pentre 3:4 (1:0, 2:4)
15:30Cwmbran Celtic - Undy 4:0 (2:0, 2:0)
15:30Pontypridd - Goytre AFC 3:2 (2:0, 1:2)
OmanOman: Professional League    
15:55Muscat - Al Orouba 1:1 (1:0, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga West    
16:00Dornbirn - Reichenau 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Saalfelden - Johann 2:1 (0:1, 2:0)
BrazilBrazil: Serie B    
16:00Figueirense - Sao Bento 2:2 (0:1, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
16:00Frantiskovy Lazne - Hvezda Cheb 0:3 (0:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
16:00Sparta Prague W - Slavia Prague W 4:2 (1:1, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga Women    
16:00Olomouc W - Branik W 3:0  
EnglandEngland: Premier League    
16:00West Ham - Southampton 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Wolves - Fulham 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: League Two    
16:00Bury - Port Vale 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Crawley - Tranmere 3:1 (2:0, 1:1)
16:00Forest Green - Exeter 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Grimsby - Crewe 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Lincoln - Colchester 0:3 (0:3, 0:0)
16:00Macclesfield - Cambridge Utd 1:1 (0:1, 1:0)
16:00MK Dons - Mansfield 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Morecambe - Newport 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Oldham - Northampton 2:5 (1:3, 1:2)
16:00Stevenage - Cheltenham 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Swindon - Notts Co 3:1 (0:0, 3:1)
16:00Yeovil - Carlisle 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
16:00South Shields - Warrington 1:2 (1:0, 0:2)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
16:00Alvechurch - Stourbridge 2:1 (0:1, 2:0)
16:00King’s Lynn - Stratford 3:1 (0:1, 3:0)
EuropeEurope: Premier League (Crimea)    
16:00TSK Simferopol - Inkomport 5:0  
FinlandFinland: Ykkonen    
16:00Ekenas - TPS 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Jaro - MyPa 3:0 (2:0, 1:0)
16:00TPV - MuSa 0:0 (0:0, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
16:00Sudet - PEPO 0:4 (0:2, 0:2)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
16:00EPS - Tampere Utd 2:1 (0:1, 2:0)
16:00KaaPo - Honka Akatemia 0:0 (0:0, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
16:00KuFu-98 - Rovaniemi 2 2:0 (1:0, 1:0)
16:00SJK Akatemia - PK-37 4:0 (3:0, 1:0)
16:00VIFK - Vaajakoski 3:1 (1:1, 2:0)
FinlandFinland: Liiga Women    
16:00Aland Utd W - Jypk W 0:1 (0:0, 0:1)
FranceFrance: National 2 - Group A    
16:00Nice II - Lyon II 1:6 (1:4, 0:2)
FranceFrance: National 2 - Group D    
16:00Reims II - Lille II 2:3 (1:0, 1:3)
GermanyGermany: Regionalliga North    
16:00Jeddeloh - TSV Havelse 3:1 (1:1, 2:0)
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
16:00Flensburg - SC Weiche-08 II 6:1 (2:0, 4:1)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
16:00Abtswind - Jahn Forchheim 2:0 (1:0, 1:0)
16:00ATSV - DJK Bamberg 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Gebenbach - Eltersdorf 0:0 (0:0, 0:0)
GibraltarGibraltar: Premier Division    
16:00Europa FC - Lynx 5:0 (3:0, 2:0)
IcelandIceland: Division 2    
16:00Selfoss - Vestri 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Vidir - KFG Gardabaer 2:1 (1:0, 1:1)
JordanJordan: Premier League    
16:00Al Salt - Al Ramtha 2:3 (1:2, 1:1)
KosovoKosovo: Superliga    
16:00Drenica - Feronikeli 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Drita - Prishtina 1:1 (1:0, 0:1)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
16:00Stumbras - Riteriai 0:3 (0:1, 0:2)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
16:00Codru Lozova - Dinamo-Auto 2:5 (0:1, 2:4)
MoldovaMoldova: Moldovan Cup    
16:00Edinet - Granicerul 5:2  
16:00Flacara Falesti - Drochia 2:3 PEN.  
16:00Flacara Mingir - Real Succes 0:3 ET  
16:00Fulger Ialoveni - Sucleia 2:3  
16:00Ialoveni - Bardar 0:2  
16:00Intersport Sanatauca - Iskra Ribnita 0:1  
16:00Maiak Chirsova - Sparta Selemet 1:0  
16:00Olimp Comrat - CSCA Buiucani 1:0  
16:00Pepeni - Singerei 1:2 PEN.  
16:00Pleseni - Sireti 1:2  
16:00Riscani - FCM Ungheni 1:4  
16:00Slobozia - Cahul 2:1 PEN.  
16:00Soroca - Floresti 2:3 ET (0:0, 0:0, 2:3)
16:00Trestieni - Sparta Chisinau 5:0  
16:00Vasieni - Tighina 0:3  
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
16:00Buducnost - Zeta 0:0 (0:0, 0:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship U17    
16:00Panama U17 - Suriname U17 3:1 (1:0, 2:1)
North MacedoniaNorth Macedonia: First League    
16:00Belasica - Makedonija GP 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Rabotnicki - Shkendija 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Renova - Pobeda 9:1 (5:1, 4:0)
16:00Shkupi - Vardar 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Sileks - Akademija Pandev 3:0 (1:0, 2:0)
North MacedoniaNorth Macedonia: Division 1    
16:00Bregalnica Stip - Tikves 0:0 (0:0, 0:0)
16:00FK Skopje - Vellazerimi 1:0 (1:0, 0:0)
16:00KF Gostivar - Labunishta 2:2 (2:1, 0:1)
16:00Kit Go Pehchevo - Borec 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Kozuv Gevgelija - Detonit Junior 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Pelister - Struga Trim & Lum 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Sasa - Plackovica 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Teteks - FK Korab 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Vardar Negotino - Partizan Obrshani 2:0 (0:0, 2:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
16:00Floro - Asker 1:0 (1:0, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
16:00Eidsvold - Nordstrand 4:1 (3:1, 1:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
16:00Lyn - Ullern 1:1 (0:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
16:00Fyllingsdalen - Sogndal 2 1:3 (1:2, 0:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
16:00Brumunddal - Tiller 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Kolstad - Strindheim 3:1 (0:0, 3:1)
OmanOman: Professional League    
16:00Mirbat - Al Suwaiq 0:2 (0:1, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group I    
16:00Biala Piska - Ursus Warszawa 2:2 (0:0, 2:2)
PolandPoland: III Liga - Group II    
16:00Baltyk Koszalin - Kotwica Kolobrzeg 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Gwardia Koszalin - Jarocin 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Sroda - Pogon Szczecin II 2:0 (0:0, 2:0)
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
16:00Leopard - Inter Club 0:1  
RussiaRussia: FNL    
16:00Armavir - Nizhny Novgorod 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Krasnodar 2 - Baltika 2:1 (1:0, 1:1)
RussiaRussia: PFL - South    
16:00FC Akademia - Legion Dynamo 0:3 AWA.  
16:00Volgar-Astrakhan - Maykop 2:0 (1:0, 1:0)
RussiaRussia: PFL - Center    
16:00D. Bryansk - T. Moscow 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Lipetsk - FK Strogino Moscow 1:0 (1:0, 0:0)
ScotlandScotland: Premiership    
16:00Dundee FC - Hamilton 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Hearts - Kilmarnock 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Motherwell - St. Mirren 1:1 (0:0, 1:1)
16:00St Johnstone - Livingston 1:1 (1:0, 0:1)
ScotlandScotland: Championship    
16:00Ayr - Alloa 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Falkirk - Ross County 3:2 (1:0, 2:2)
16:00Inverness - Dunfermline 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Morton - Dundee Utd 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Queen of South - Partick Thistle 0:3 (0:2, 0:1)
ScotlandScotland: League One    
16:00Arbroath - Dumbarton 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Brechin - Stenhousemuir 1:1 (0:1, 1:0)
16:00East Fife - Forfar Athletic 2:3 (1:1, 1:2)
16:00Montrose - Raith 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Stranraer - Airdrieonians 1:4 (0:3, 1:1)
ScotlandScotland: League Two    
16:00Albion Rovers - Annan 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Cove Rangers - East Kilbride 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Cowdenbeath - Clyde 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Elgin City - Berwick 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Queen's Park - Peterhead 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Stirling - Edinburgh City 0:0 (0:0, 0:0)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
16:00Javor - Radnicki 1923 1:1 (0:0, 1:1)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
16:00Fuzinar - Radomlje 0:2 (0:0, 0:2)
SpainSpain: LaLiga2    
16:00Alcorcon - Osasuna 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
16:00R. Union - CD Vitoria 2:0 (0:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
16:00Jove - Saguntino 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
16:00Leonesa B - Almazan 3:1 (1:1, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
16:00Pena Deportiva - Llosetense 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Allsvenskan    
16:00Sirius - Goteborg 2:4 (2:1, 0:3)
SwedenSweden: Superettan    
16:00Mjallby - Orgryte 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Vasteras SK - Varbergs 1:2 (1:1, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
16:00Lunds - Torns 2:2 (1:1, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
16:00Mora - Valbo FF 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
16:00Onsala - Qviding 4:3 (3:0, 1:3)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
16:00Aspudden Tellus - Assyriska IF 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Motala - Newroz 3:1 (2:1, 1:0)
SwedenSweden: Elitettan Women    
16:00Sundsvall W - Moron W 2:5 (2:3, 0:2)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
16:00Bavois - Lausanne Ouchy 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Breitenrain - YF Juventus 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Stade Nyonnais - Cham 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Zurich II - Koniz 1:1 (0:0, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
16:00Lausanne II - Martigny 4:1 (2:0, 2:1)
16:00Thun II - Azzurri Lausanne 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Young Boys II - Meyrin 0:1 (0:0, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
16:00Goldau - Old Boys 4:3 (2:2, 2:1)
16:00Luzern II - Grasshopper II 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Schotz - Biel 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Solothurn - Langenthal 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Zug - Buochs 2:5 (1:3, 1:2)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 3    
16:00Baden - Tuggen 6:0 (5:0, 1:0)
16:00Hongg - Gossau 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Red Star Zurich - Wettswil-Bonstetten 1:5 (0:2, 1:3)
16:00Thalwil - Mendrisio 1:2 (1:2, 0:0)
16:00United Zurich - Eschen 2:5 (2:3, 0:2)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
16:00Elazigspor - Umraniyespor 3:3 (0:1, 3:2)
16:00Istanbulspor AS - Kardemir Karabuk 1:0 (0:0, 1:0)
UkraineUkraine: Premier League    
16:00Dyn. Kyiv - Oleksandriya 1:1 (0:1, 1:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
16:00Real Pharma - Mykolaiv 2 1:0 (1:0, 0:0)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
16:00Navbahor Namangan - Sogdiana 3:1 (3:0, 0:1)
SpainSpain: LaLiga    
16:15Espanyol - Atl. Madrid 3:0 (1:0, 2:0)
AustriaAustria: 2. Liga    
16:30A. Lustenau - Vorwarts Steyr 2:0 (0:0, 2:0)
AustriaAustria: Regionalliga East    
16:30Leobendorf - SK Rapid Vienna (Am) 1:1 (0:0, 1:1)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: RS    
16:30Drina Zvornik - Slavija 3:1 (0:0, 3:1)
16:30Kozara - Zeljeznicar Banja Luka 2:1 (1:0, 1:1)
16:30Modrica - Tekstilac 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Podrinje Janja - Borac Banja Luka 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Prijedor - Sloga Crnjelovo 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Sutjeska Foca - Mrkonjic Grad 4:0 (2:0, 2:0)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
16:30Cherno More - CSKA Sofia 1:3 (0:1, 1:2)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
16:30Hajduk Split - Zapresic 3:2 (2:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
16:30Hlucin - Unicov 1:3 (0:2, 1:1)
16:30Hodonin - Nove Mesto na M. 3:2 (2:0, 1:2)
16:30Lisen - Rymarov 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Valasske Mezirici - Uhersky Brod 0:4 (0:1, 0:3)
16:30Vyskov - Dolni Benesov 2:0 (2:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16:30Nove Sady - Zdirec n. D. 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Rosice - Tasovice 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
16:30Detmarovice - FK Kozlovice 1:2 (0:0, 1:2)
16:30Hermanice - SK Hranice 1:3 (0:2, 1:1)
16:30Prerov - Frydlant n. O. 0:4 (0:1, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: Moravskoslezsky KP    
16:30Bridlicna - Senov 3:2 (2:2, 1:0)
16:30Brusperk - Hlubina 4:2 (4:2, 0:0)
16:30Dolni Datyne - Stara Bela 2:2 (0:1, 2:1)
16:30Haj ve Slezsku - Cesky Tesin 5:1 (3:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Zlinsky KP    
16:30Brumov - Skastice 1:3 (0:1, 1:2)
16:30Bystrice pod Hostynem - Hluk 4:1 (2:1, 2:0)
16:30Jurinka - Holesov 0:6 (0:2, 0:4)
16:30Morkovice - Stitna nad Vlari 3:2 (2:2, 1:0)
16:30Velke Karlovice - Batov 5:3 (1:2, 4:1)
Czech RepublicCzech Republic: Vysocina KP    
16:30HFK Trebic - Chotebor 2:3 (1:1, 1:2)
16:30Namest n. Oslavou - Pribyslav 2:1 (1:0, 1:1)
16:30Zirovnice - Bystrice n. Pern. 2:3 (1:0, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: Olomoucky KP    
16:30Hnevotin - HFK Olomouc B CAN.  
16:30Jesenik - Sternberk 0:3 (0:2, 0:1)
16:30Kralice na Hane - Sokol Opatovice 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Mohelnice - Litovel 2:5 (0:3, 2:2)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
16:30TuS Koblenz - VFB Dillingen 3:0 (1:0, 2:0)
ItalyItaly: Serie C - Group A    
16:30ACN Siena - Piacenza 2:0 (0:0, 2:0)
16:30Alessandria - Albissola 3:0 (2:0, 1:0)
16:30Cuneo - Pro Patria 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Entella - Carrarese 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Gozzano - Arzachena 1:3 (1:1, 0:2)
16:30Lucchese - Pontedera 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Olbia - Pro Vercelli 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Pisa - Novara 3:0 (2:0, 1:0)
16:30Pistoiese - Arezzo 0:3 (0:1, 0:2)
MaltaMalta: Premier League    
16:30Valletta - Hibernians 3:2 PEN. (0:1, 1:0, 1:1, 4:2)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
16:30Feirense - Chaves 4:4 (2:1, 2:3)
16:30Maritimo - Braga 1:0 (0:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
16:30FC Kosice - Šarišské Michalany 4:0 (0:0, 4:0)
16:30FK Humenne - Plavnica 5:0 (3:0, 2:0)
16:30Giraltovce - Sobrance-Sobranecko 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Spisska Nova Ves - Stropkov 1:1 (1:1, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
16:30Pasaia - Lagun Onak 0:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
16:30Torre Levante - Rayo Ibense 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
16:30Felanitx - Ibiza Islas Pitiusas 1:5  
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
16:30Ibarra - Yaiza 1:0  
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
16:30Umea FC - Gottne IF 2:1 (2:0, 0:1)
KuwaitKuwait: Premier League    
16:40Al-Fahaheel - Al Shabab 2:4 (1:2, 1:2)
16:40Al Jahra - Al Kuwait 1:0 (0:0, 1:0)
16:40Al Qadisiya - Al Salmiya 4:0 (0:0, 4:0)
16:40Al Tadamon - Al Naser 2:0 (0:0, 2:0)
16:40Kazma SC - Al Arabi 1:3 (0:2, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
16:45Solares - Escobedo 0:0 (0:0, 0:0)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
16:45Buxoro - Nasaf Qarshi 0:1 (0:0, 0:1)
AlbaniaAlbania: Superliga    
17:00Kamza - Kukesi 0:3 AWA.  
AlbaniaAlbania: First Division    
17:00Apolonia Fier - Cerrik 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Beselidhja Lezha - Vllaznia 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Burreli - Vora 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Egnatia Rrogozhine - Bylis 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Korabi Peshkopi - Dinamo Tirana 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Lushnja - Oriku 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Shenkolli - Iliria Kruja 4:1 (3:0, 1:1)
17:00Tomori Berat - Elbasani 0:0 (0:0, 0:0)
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
17:00Bel Abbes - Saoura 1:0 (0:0, 1:0)
AlgeriaAlgeria: Ligue 2    
17:00Amal Bou Saada - Annaba 1:1 (0:1, 1:0)
17:00ASO Chlef - Tlemcen 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Bejaia - Eulma 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Biskra - ASM Oran 3:2  
17:00RC Kouba - Magra 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Saida - Mostaganem 3:1 (3:0, 0:1)
17:00Skikda - Harrach 0:0 (0:0, 0:0)
17:00USM Blida - Relizane 0:1 (0:0, 0:1)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
17:00Bel Abbes U21 - Saoura U21 1:2  
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
17:00Victoriano A. - Dock Sud 1:2 (0:2, 1:0)
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
17:00Admira - Rapid Vienna 3:4 (0:3, 3:1)
17:00Mattersburg - Altach 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Wacker Innsbruck - Hartberg 1:0 (1:0, 0:0)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
17:00AC Wolfsberger (Am) - Allerheiligen 4:1 (1:1, 3:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
17:00Krumkachy - Rukh Brest 0:0 (0:0, 0:0)
BeninBenin: Ligue 1    
17:00Energie Sports - ASVO 1:1  
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
17:00Krupa - Zvijezda 09 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Siroki Brijeg - Sloboda 4:0 (1:0, 3:0)
17:00Zrinjski - Radnik Bijeljina 1:1 (0:0, 1:1)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: FBiH    
17:00Gorazde - Jedinstvo Bihac 6:1 (4:1, 2:0)
17:00Gradacac - Visoko 6:0 (3:0, 3:0)
17:00HNK Orasje - Kakanj 3:1 (2:0, 1:1)
17:00Igman K. - TOSK Tesanj 3:0 (2:0, 1:0)
17:00Metalleghe - Bratstvo Gracanica 0:0 (0:0, 0:0)
17:00NK Novi Travnik - Velez Mostar 0:2 (0:0, 0:2)
17:00NK Vitez - Zivinice 4:3 (1:1, 3:2)
BulgariaBulgaria: Vtora liga    
17:00Chernomorets Balchik - Litex Lovech 2:2 (1:0, 1:2)
17:00Lok. Gorna - Nesebar 1:1 (1:1, 0:0)
17:00Lok. Sofia - Pirin Blagoevgrad 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Ludogorets II - Kariana Erden 4:0 (2:0, 2:0)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
17:00Dugopolje - Sesvete 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Lucko - Bijelo Brdo 2:3 (2:1, 0:2)
17:00Osijek 2 - Solin 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
17:00Horovicko - Dobris 5:1 (2:1, 3:0)
17:00Klatovy - Cizova 1:6 (0:2, 1:4)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
17:00Ostrov - Zbuzany 1:5 (0:2, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
17:00Slatinany - Nachod 4:0 (2:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Jihomoravsky KP    
17:00Bosonohy - Rajecko 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Start Brno - Mutenice 2:2 (0:1, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Kralovehradecky KP    
17:00Dobruska - Rychnov n. Kneznou 0:4 (0:3, 0:1)
17:00Jicin - Vrchlabi 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Sobotka - Slavia HK 2:4 (1:2, 1:2)
17:00Vysoka n. Labem - Libcany 0:3 (0:0, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: Liberecky KP    
17:00FK Ceska Lipa - Bily Kostel nad Nisou 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Novy Bor - Sedmihorky 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Rovensko p. Tr. - TJ Doksy 2:3 (0:2, 2:1)
17:00Zelezny Brod - Frydlant 3:3 (0:2, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
17:00Brna - Horni Jiretin 2:3 PEN. (1:0, 1:2, 5:6)
17:00FK Jilove - Modra 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Modlany - Kadan 1:3 (1:1, 0:2)
17:00Perstejn - Steti 5:2 (3:2, 2:0)
17:00Vilemov - Krupka 2:0 (1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Plzensky KP    
17:00Rapid Plzen - Nyrsko 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Rokycany - Chotikov 3:1 (0:1, 3:0)
17:00Sokol Lhota - Nepomuk 1:4 (0:2, 1:2)
17:00SSC Boleve - Luby 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Stribro - Domazlice B 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Jihocesky KP    
17:00Blatna - Drazice 3:3 (2:1, 1:2)
17:00Cesky Krumlov - Milevsko 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Cimelice - TJ Osek 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Jankov - Protivin 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Katovice - Zelec 5:2 (3:1, 2:1)
17:00Sokol Lom - Hluboka nad Vltavou 2:0 (1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Stredocesky KP    
17:00Libusin - Vykan 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Porici n. S. - SK Lhota 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Povltavska FA B - Bohemia Podebrady 3:2 PEN. (0:1, 2:1, 4:2)
17:00Tuchlovice - Poricany 2:4 (0:2, 2:2)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
17:00Kralovske Porici - FC Cheb 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Nejdek - Chodov 7:0 (3:0, 4:0)
17:00Stara Role - Lomnice 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Zlutice - Horni Slavkov 1:2 (1:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Pardubicky KP    
17:00Chocen - Chrudim B 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Lanskroun - Hermanuv Mestec 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 5:4)
17:00Letohrad - Holice 5:0 (0:0, 5:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
17:00Domazlice - Benesov 4:1 (0:1, 4:0)
17:00Usti nad Orlici - Kraluv Dvur 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Zivanice - Jirny CAN.  
EuropeEurope: Euro U17    
17:00Spain U17 - Austria U17 3:0 (3:0, 0:0)
FranceFrance: Ligue 1    
17:00Paris SG - Nice 1:1 (0:0, 1:1)
GambiaGambia: GFA League    
17:00Brikama U. - Gamtel 2:2  
17:00Fortune - Armed Forces 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Gambia Ports - BK Milan 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Hawks - Banjul Utd 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Wellingara - Samger 0:0 (0:0, 0:0)
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
17:00Dinamo Tbilisi - Bolnisi 5:1 (2:1, 3:0)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
17:00Debrecen - Kisvarda 1:3 (1:0, 0:3)
17:00DVTK - MOL Fehervar 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Haladas - Paks 1:1 (0:0, 1:1)
17:00MTK Budapest - Mezokovesd-Zsory 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Puskas Academy - Honved 2:2 (2:1, 0:1)
HungaryHungary: NB I Women    
17:00Szent Mihaly W - Astra Hungary W 1:3 (0:0, 1:3)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
17:00Hapoel Hadera - Netanya 1:2 (0:0, 1:2)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
17:00FK Liepaja - RFS 0:0 (0:0, 0:0)
LatviaLatvia: 1. Liga    
17:00Super Nova - Auda 1:0 (1:0, 0:0)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
17:00Iskra - Sutjeska 1:1 (0:1, 1:0)
17:00OFK Petrovac - Lovcen 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Rudar - Mornar Bar 3:1 (3:1, 0:0)
17:00Titograd - Grbalj 2:2 (0:2, 2:0)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
17:00Mouloudia Oujda - Hassania Agadir 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Rapide Oued Zem - Raja Casablanca 3:3 (2:2, 1:1)
NamibiaNamibia: MTC Premiership    
17:00African Stars - Orlando Pirates 1:0  
NigeriaNigeria: NPFL    
17:00Bendel - Niger Tornadoes 0:0 (0:0, 0:0)
17:00El Kanemi - Go Round 2:2 (1:1, 1:1)
PolandPoland: Division 2    
17:00Pogon Siedlce - Radomiak Radom 1:1 (0:1, 1:0)
17:00ROW Rybnik - Elblag 1:2 (1:0, 0:2)
17:00R. Rzeszow - Ol. Grudziadz 0:2 (0:2, 0:0)
17:00S. Wola - Pruszkow 1:2 (0:0, 1:2)
PolandPoland: III Liga - Group I    
17:00Huragan Morag - Sulejowek 3:3 (1:0, 2:3)
17:00Mazur Elk - Legionowo 0:4 (0:2, 0:2)
17:00Zambrow - Sokol Aleksandrow L. 1:1 (1:1, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
17:00Mieszko - Wda Swiecie 3:0 AWA.  
17:00Wierzyca - Kleczew 0:1 (0:0, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - Gornik Z. 2 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Polkowice - Piast Zmigrod 2:2 (1:0, 1:2)
17:00Radzionkow - LZS Agroplon Gluszyna 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Ruch Zdzieszowice - Foto-Higiena Gac 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
17:00Spartakus Daleszyce - Orleta Radzyn 4:0 (2:0, 2:0)
PolandPoland: Central Youth League    
17:00Torun U18 - Cracovia U18 1:5 (0:4, 1:1)
PortugalPortugal: LigaPro    
17:00CD Cova da Piedade - Academica 2:0 (1:0, 1:0)
PortugalPortugal: Campeonato de Portugal    
17:00Pedras Salgadas - Gil Vicente 0:2 (0:2, 0:0)
PortugalPortugal: Liga BPI Women    
17:00Ovarense W - Albergaria/Durit W 2:4  
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
17:00CARA Brazzaville - JS Talangai 4:3  
RomaniaRomania: Liga 1    
17:00Calarasi - Din. Bucuresti 1:0 (0:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
17:00Podbrezova - Z. Moravce-Vrable 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Senica - Trnava 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Sered - Michalovce 2:2 (1:1, 1:1)
17:00Trencin - Nitra 1:4 (1:1, 0:3)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
17:00Bardejov - Presov 3:1 (1:1, 2:0)
17:00Dubnica - Lipany 2:1 (2:1, 0:0)
17:00I. Bratislava - Zilina B 1:1 (1:0, 0:1)
17:00L. Mikulas - Skalica 1:3 (1:1, 0:2)
17:00Samorin - Komarno 2:2 (0:0, 2:2)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
17:00Cadca - Zarnovica 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Rimavska Sobota - MSK Martin 3:5 (2:2, 1:3)
17:00Zvolen - Ruzomberok B 1:1 (0:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C Bratislava    
17:00Pezinok - Bahon 1:3 (0:1, 1:2)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
17:00Aluminij - Domzale 0:3 (0:1, 0:2)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
17:00Ankaran - Brda 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Bilje - NK Krka 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Bravo - Jadran Dekani 5:1 (1:1, 4:0)
17:00Brezice - Ilirija 3:1 (0:0, 3:1)
17:00Drava - Beltinci 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Rogaska - Nafta 0:4 (0:3, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
17:00Granada CF B - Linense 3:2 (2:0, 1:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
17:00Atletico Albericia - Revilla 1:2 (0:1, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
17:00Bembibre - Atl. Tordesillas 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Cebrerena - Burgos Promesas 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
17:00San Roque - CD Utrera 1:1 (1:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
17:00AD San Juan - CD Baztan 1:0  
17:00CD Cantolagua - Mutilvera 1:2  
17:00CD Corellano - Ezcabarte 1:0  
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
17:00Upsala - Enkopings SK 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Elitettan Women    
17:00Assi W - Kalmar W 2:2 (1:1, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
17:00Bulle - Fribourg 4:0 (2:0, 2:0)
RussiaRussia: FNL    
17:15Tambov - F. Voronezh 0:0 (0:0, 0:0)
BahrainBahrain: Premier League    
17:30Al Riffa - Al-Muharraq 4:2 (3:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
17:30Sparta Prague - Ostrava 3:0 (1:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
17:30Union Nove Sedlo - Touzim 3:1 (2:0, 1:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
17:30KaPa - P-Iirot Rauma 0:1 (0:1, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
17:30Hercules - GBK Kokkola 1:1 (1:0, 0:1)
Ivory CoastIvory Coast: Ligue 1    
17:30Moossou - Lys Sassandra 3:2 (0:1, 3:1)
17:30Sporting Gagnoa - San Pedro 1:2 (0:2, 1:0)
17:30Tanda - Academie de FAD 1:0  
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
17:30Durango - Leioa 0:3 (0:1, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 2    
17:30Lealtad - Llanes 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
17:30Barreda Balompie - Rinconeda Polanco 2:1  
17:30Naval Reinosa - Laredo 1:3  
17:30Ribamontan al Mar - Guarnizo 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
17:30Briviesca - Numancia B 0:2  
17:30Sporting Uxama - Santa Marta Tormes 3:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
17:30Santa Ursula - San Fernando 2:3  
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
17:30Schaffhausen - Servette 0:2 (0:1, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
17:30Bellinzona - La Chaux-De-Fonds 5:0 (2:0, 3:0)
17:30Yverdon - Bruhl 2:2 (1:1, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
17:30Chenois - Oberwallis Naters 2:0 (1:0, 1:0)
17:30Lancy - Echallens 3:1 (1:0, 2:1)
17:30Vevey - Etoile-Carouge 1:1 (0:1, 1:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
17:45Torpedo Minsk - Dnyapro 0:1 (0:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
18:00Flandria - Sacachispas 2:0 (2:0, 0:0)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
18:00Charleroi - St. Truiden 2:0 (1:0, 1:0)
BulgariaBulgaria: Vtora liga    
18:00Montana - Strumska Slava 3:1 (1:0, 2:1)
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
18:00AJEB - Sonabel Ouagadougou 0:1  
18:00ASF Dioulasso - ASFA Yennega 0:0 (0:0, 0:0)
18:00AS Police - AS Douanes 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Etoile Filante - ASEC Koudougou 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Kadiogo - Majestic 3:0 (2:0, 1:0)
18:00Rahimo - Bobo-Dioulasso 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Salitas - US Ouagadougou 0:1  
18:00US Comoe - USFA 1:1 (1:1, 0:0)
CyprusCyprus: First Division    
18:00AEK Larnaca - Nea Salamis 1:1 (0:1, 1:0)
18:00AEL Limassol - Omonia 3:2 (1:0, 2:2)
18:00APOEL - Apollon 3:0 (3:0, 0:0)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Narva - Tulevik 0:1 (0:1, 0:0)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
18:00Flora U21 - Parnu JK Vaprus 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Tartu Welco - Rakvere 1:1 (0:0, 1:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
18:00JIPPO - VJS 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Klubi 04 - Viikingit 6:1 (2:1, 4:0)
FranceFrance: National 2 - Group A    
18:00Annecy - Saint Priest 1:1 (1:0, 0:1)
18:00GOAL FC - Marseille Endoume 2:4 (0:2, 2:2)
18:00Hyeres - Toulon 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Jura Sud - Athletico M. 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Marseille II - Pontarlier 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Martigues - Grasse 4:0 (0:0, 4:0)
18:00Monaco II - Frejus Saint Raphael 2:4 (1:1, 1:3)
FranceFrance: National 2 - Group B    
18:00Andrezieux - Romorantin 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Blois - Saint-Pryve 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Le Puy - Stade Bordelais 0:3 (0:0, 0:3)
18:00Moulins-Yzeure - Bergerac 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Nimes II - Colomiers 2:1  
18:00Stade Montois - Sete 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Trelissac - Les Herbiers 1:2 (1:1, 0:1)
FranceFrance: National 2 - Group C    
18:00Bastia-Borgo - Saint-Malo 5:1 (2:0, 3:1)
18:00Chartres - Nantes II 3:1 (1:0, 2:1)
18:00Granville - Stade Briochin 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Mantes - Poissy 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Oissel - Furiani Agliani 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Vitre - Vannes 2:0 (2:0, 0:0)
FranceFrance: National 2 - Group D    
18:00Arras - Lusitanos 2:4 (1:0, 1:4)
18:00Creteil - Lens II 3:1 (2:1, 1:0)
18:00FC 93 - Feignies-Aulnoye 3:2 (1:1, 2:1)
18:00Fleury-Merogis - Haguenau 2:2 (0:2, 2:0)
18:00IC Croix - Sainte-Genevieve 3:2 (1:0, 2:2)
18:00Schiltigheim - ASM Belfort 2:0 (1:0, 1:0)
GreeceGreece: Super League    
18:00Smyrnis - Lamia 0:3 (0:0, 0:3)
IcelandIceland: Pepsideild    
18:00Kopavogur - Breidablik 2:2 (0:0, 2:2)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
18:00Leiknir - Magni 4:1 (2:0, 2:1)
IcelandIceland: Division 2    
18:00Fjardabyggd - Tindastoll 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Kari - Volsungur 4:0 (2:0, 2:0)
ItalyItaly: Serie A    
18:00Chievo - Spal 0:4 (0:1, 0:3)
ItalyItaly: Serie B    
18:00Cittadella - Verona 3:0 (3:0, 0:0)
MauritaniaMauritania: Ligue 1    
18:00Armee - Kaedi 2:3  
18:00SNIM - Ksar 2:3  
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
18:00Petrocub - Zimbru Chisinau 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Eliteserien    
18:00Mjondalen - Stabaek 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
18:00Fredrikstad - Arendal 5:3 (1:2, 4:1)
PolandPoland: Ekstraklasa    
18:00Lech Poznan - Zaglebie 1:1 (0:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group I    
18:00Ostroda - Skierniewice 3:0 (1:0, 2:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
18:00KKS Kalisz - Gornik Konin 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: Premier League    
18:00Arsenal Tula - Lokomotiv Moscow 2:0 (1:0, 1:0)
SenegalSenegal: Ligue 1    
18:00Dakar SC - Pikine 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: LaLiga2    
18:00Gimnastic - Extremadura UD 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Zaragoza - Dep. La Coruna 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
18:00Arenas Club - Logrones 1:3 (1:1, 0:2)
18:00Mirandes - R. Sociedad B 2:1 (1:0, 1:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
18:00Hercules - Conquense 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Levante B - Villarreal B 1:3 (0:2, 1:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
18:00Malaga B - Murcia 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
18:00Bermeo - Balmaseda 1:1  
18:00SD San Pedro - Santurtzi 0:2  
18:00Sodupe - Zamudio 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 5    
18:00Santfeliuenc - Prat 1:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
18:00Villarreal C - Olimpic Xativa 0:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
18:00Cristo Atletico - La Virgen 3:0  
18:00La Granja - Arandina 0:4  
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
18:00Aceuchal - Olivenza 3:3  
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
18:00CD Ardoi - Pamplona 2:1  
18:00Subiza - Huarte 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Valle Egues - Alesves 2:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
18:00Marchamalo - Socuellamos 0:3  
SwedenSweden: Elitettan Women    
18:00AIK W - Uppsala W 2:2 (1:1, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
18:00Chiasso - Vaduz 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Winterthur - Wil 2:0 (1:0, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: Nationalliga A Women    
18:00FF Lugano 1976 W - Servette Geneve FC W 2:2 (2:2, 0:0)
18:00Grasshoppers W - Basel W 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
18:00Kasimpasa - Fenerbahce 1:3 (1:1, 0:2)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
18:05Atletico Atlanta - Colegiales 3:0 (3:0, 0:0)
GibraltarGibraltar: Premier Division    
18:15Mons Calpe - Gibraltar United 5:2 (2:0, 3:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
18:15Manacor - Platges de Calvia 0:1 (0:0, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
18:30Grazer - SC Weiz 5:1 (4:0, 1:1)
AustriaAustria: Regionalliga West    
18:30Kufstein - Langenegg 1:1 (1:1, 0:0)
EnglandEngland: Premier League    
18:30Cardiff - Crystal Palace 2:3 (1:2, 1:1)
EnglandEngland: League One    
18:30Blackpool - Gillingham 0:3 (0:3, 0:0)
18:30Bradford City - AFC Wimbledon 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Bristol Rovers - Barnsley 2:1 (0:1, 2:0)
18:30Charlton - Rochdale 4:0 (3:0, 1:0)
18:30Doncaster - Coventry 2:0 (1:0, 1:0)
18:30Luton - Oxford Utd 3:1 (1:0, 2:1)
18:30Peterborough - Burton 3:1 (2:0, 1:1)
18:30Plymouth - Scunthorpe 3:2 (2:1, 1:1)
18:30Portsmouth - Accrington 1:1 (0:0, 1:1)
18:30Shrewsbury - Walsall 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Southend - Sunderland 2:1 (1:0, 1:1)
18:30Wycombe - Fleetwood 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: Women’s FA Cup    
18:30Manchester City W - West Ham W 3:0 (0:0, 3:0)
GermanyGermany: Bundesliga    
18:30Werder Bremen - Dortmund 2:2 (0:2, 2:0)
IcelandIceland: Inkasso-deildin    
18:30Thor Akureyri - Afturelding 3:1 (1:0, 2:1)
JordanJordan: Premier League    
18:30Al Wehdat - That Ras 4:0 (1:0, 3:0)
SpainSpain: LaLiga    
18:30Alaves - Real Sociedad 0:1 (0:1, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
18:30Unionistas - San Sebastian Reyes 1:1 (0:0, 1:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
18:30Langreo - Torrelavega 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 2    
18:30Club Siero - Condal 0:4  
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
18:30Acero - Roda 4:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
18:30Santanyi - Esporles 2:3  
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
18:30Arroyo - Castuera 3:3  
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
18:30Osasuna B - Burlades 0:1  
TurkeyTurkey: 1. Lig    
18:30Afjet Afyonspor - Ankaraspor 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Altay - Eskisehirspor 2:1 (1:0, 1:1)
UkraineUkraine: Premier League    
18:30Shakhtar Donetsk - Lviv 5:0 (1:0, 4:0)
OmanOman: Professional League    
18:45Dhofar - Al Nasr 0:0 (0:0, 0:0)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
19:00Lendorf - Gleisdorf 2:3 (2:1, 0:2)
BotswanaBotswana: Premier League    
19:00Gaborone Utd - Jwaneng Galaxy 1:2 (0:0, 1:2)
19:00Security Systems - Miscellaneous 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Township Rollers - BDF XI 3:0 (2:0, 1:0)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
19:00Minas ICESP W - Santos W 0:6  
BulgariaBulgaria: Parva liga    
19:00Botev Plovdiv - Levski Sofia 1:3 (0:1, 1:2)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
19:00HFX Wanderers - Forge 2:1 (1:0, 1:1)
Cape VerdeCape Verde: Campeonato Nacional    
19:00Academica do Fogo - Academica Praia 0:1  
19:00Mindelense - Academica Porto Novo 2:2  
19:00Oasis - Onze Estrelas 2:1  
19:00Sporting da Brava - Academico 83 3:2  
19:00Ultramarina - Santo Crucifixo 2:1  
19:00Varandinha - Celtic 0:2  
CroatiaCroatia: 1. HNL    
19:00Istra 1961 - Rijeka 0:7 (0:2, 0:5)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
19:00Varazdin - Medjimurje Cakovec 4:0 (2:0, 2:0)
FranceFrance: National 2 - Group C    
19:00Boulogne - Paris SG II 1:2 (1:1, 0:1)
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
19:00WIT Georgia - Rustavi 2:3 (2:0, 0:3)
ItalyItaly: Serie D - Group I    
19:00Portici 1906 - Turris 2:1 (2:0, 0:1)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
19:00FUS Rabat - FAR Rabat 1:0 (0:0, 1:0)
PolandPoland: Division 1    
19:00Rakow - Tychy 0:0 (0:0, 0:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
19:00Benfica - Portimonense 5:1 (0:0, 5:1)
PortugalPortugal: LigaPro    
19:00Penafiel - Oliveirense 2:4 (0:2, 2:2)
SenegalSenegal: Ligue 1    
19:00Teungueth - Niary Tally 0:2  
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
19:00Leonesa - Dep. Fabril 4:0 (0:0, 4:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
19:00Ejea - Olot 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
19:00Lebrijana - Ecija 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
19:00Azuaga - Valdelacalzada 5:0  
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
19:00Basel - Zurich 3:0 (0:0, 3:0)
19:00Grasshoppers - St. Gallen 0:1 (0:0, 0:1)
PolandPoland: Division 2    
19:10Widzew Lodz - Ruch Chorzow 3:0 (1:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 2    
19:15Union Club Ceares - La Madalena 0:3  
EuropeEurope: Euro U17    
19:30Germany U17 - Italy U17 1:3 (1:1, 0:2)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
19:30Ferencvaros - Ujpest 2:1 (1:1, 1:0)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
19:30Beitar Jerusalem - Ashdod 2:3 (1:0, 1:3)
19:30Hapoel Haifa - Maccabi Petah Tikva 0:3 (0:2, 0:1)
19:30Hapoel Tel Aviv - Sakhnin 3:0 (1:0, 2:0)
19:30Kiryat Shmona - H. Raanana 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
19:30Sanluqueno - Recreativo Huelva 0:3 (0:0, 0:3)
SpainSpain: Tercera Division - Group 9    
19:30CP Almeria - Velez 0:0 (0:0, 0:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
19:45Neman - Zhodino 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Division 1    
19:45Odra Opole - Bytovia Bytow 2:1 (1:1, 1:0)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:00Cercle Brugge KSV - St. Gilloise 2:3 (0:0, 2:3)
20:00Eupen - Oostende 3:2 (1:1, 2:1)
20:00Kortrijk - Waasland-Beveren 2:1 (2:1, 0:0)
BelgiumBelgium: First Amateur Division    
20:00Lierse K. - Deinze 4:1 (0:0, 4:1)
BelgiumBelgium: Super League Women    
20:00Genk W - St. Liege W 2:0 (0:0, 2:0)
BrazilBrazil: Serie D    
20:00Gaucho - Foz do Iguacu 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
20:00Liberec - Slavia Prague 0:0 (0:0, 0:0)
EuropeEurope: Euro U17    
20:00Hungary U17 - Portugal U17 1:0 (0:0, 1:0)
FranceFrance: Ligue 1    
20:00Bordeaux - Angers 0:1 (0:1, 0:0)
20:00Guingamp - Caen 0:0 (0:0, 0:0)
20:00Reims - Nimes 0:3 (0:2, 0:1)
FranceFrance: National 2 - Group C    
20:00Lorient II - Le Havre II 3:1  
Ivory CoastIvory Coast: Ligue 1    
20:00Africa Sports - WAC 1:1 (1:0, 0:1)
MauritaniaMauritania: Ligue 1    
20:00Tevragh-Zeina - Nouakchott King's 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Division 1    
20:00Termalica B-B. - Garbarnia 1:0 (1:0, 0:0)
RomaniaRomania: Liga 1    
20:00Viitorul Constanta - Sepsi Sf. Gheorghe 3:1 (0:0, 3:1)
SenegalSenegal: Ligue 1    
20:00Jaraaf - Generation F. 0:0 (0:0, 0:0)
Sierra LeoneSierra Leone: Premier League    
20:00Kallon - RSLAF 3:0  
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
20:00Real Madrid B - Coruxo FC 3:0 (1:0, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
20:00Aarau - Lausanne 3:0 (1:0, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: Nationalliga A Women    
20:00Luzern W - Young Boys W 3:1 (2:1, 1:0)
20:00Yverdon W - Zurich W 0:4 (0:2, 0:2)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:00River Plate - Penarol 0:2 (0:2, 0:0)
USAUSA: MLS    
20:00New York Red Bulls - Los Angeles Galaxy 3:2 (1:2, 2:0)
PeruPeru: Liga 1    
20:15Union Comercio - Ayacucho 0:1 (0:0, 0:1)
AndorraAndorra: Primera Divisió    
20:30UE Engordany - FC Santa Coloma 0:1 (0:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
20:30Deportivo Espanol - Justo Jose de Urquiza 1:0 (1:0, 0:0)
20:30Tristan Suarez - Comunicaciones 0:1 (0:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
20:30Berazategui - General Lamadrid 1:1 (1:1, 0:0)
20:30Central Cordoba - Club Lujan 0:2 (0:1, 0:1)
20:30Excursionistas - Argentino de Quilmes 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Leandro N. Alem - Deportivo Armenio 0:1 (0:0, 0:1)
20:30Midland - Villa San Carlos 2:0 (2:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera D Metropolitana    
20:30CSR Espanol - Juventud Unida S. M. 3:0 (0:0, 3:0)
20:30Real Pilar - Puerto Nuevo 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Copa de la Superliga    
20:30Atl. Tucuman - Talleres Cordoba 2:0 (0:0, 2:0)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:30Beerschot VA - Westerlo 3:2 (2:0, 1:2)
BrazilBrazil: Serie D    
20:30Atletico-CE - Central SC 1:0 (0:0, 1:0)
20:30Brasiliense - Serra 1:0 (0:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie A    
20:30Udinese - Inter 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
20:30Legia - Piast Gliwice 0:1 (0:1, 0:0)
SpainSpain: LaLiga2    
20:30Tenerife - Las Palmas 2:1 (0:0, 2:1)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:30Boston River - Liverpool M. 0:4 (0:2, 0:2)
20:30Plaza Colonia - Rampla Juniors 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: Premier League    
20:45Newcastle - Liverpool 2:3 (1:2, 1:1)
IrelandIreland: Premier Division    
20:45Sligo Rovers - Shamrock Rovers 2:1 (0:0, 2:1)
PolandPoland: Division 1    
20:45GKS Jastrzebie - LKS Lodz 0:2 (0:2, 0:0)
SpainSpain: LaLiga    
20:45Celta Vigo - Barcelona 2:0 (0:0, 2:0)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
21:00Royal Pari - Bolivar 1:2 (1:1, 0:1)
BrazilBrazil: Serie C    
21:00EC Sao Jose - Luverdense 2:0 (0:0, 2:0)
BrazilBrazil: Serie D    
21:00Gurupi - Juazeirense CAN.  
21:00Interporto - Juazeirense 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Ituano - URT 1:0 (1:0, 0:0)
21:00Santos AP - Manaus 1:2 (0:0, 1:2)
21:00Serrano PB - America RN 0:6 (0:3, 0:3)
21:00Vitoria ES - Sobradinho 2:0 (2:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
21:00Real Monarchs - Fresno 2:4 (1:1, 1:3)
VenezuelaVenezuela: Segunda Division    
21:00Dynamo Puerto - Vinotinto 2:1  
21:00Fundacion AIFI - Universidad Central 3:0  
ParaguayParaguay: Division Intermedia    
21:15RI 3 Corrales - Sportivo Iteno 4:0  
21:15Rubio Nu - Fernando de la Mora 4:1  
BrazilBrazil: Serie B    
21:30Vitoria - Vila Nova FC 2:1 (1:1, 1:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
21:30Cavalry - York 9 2:1 (1:0, 1:1)
ChileChile: Primera Division    
21:30O'Higgins - U. Catolica 1:0 (1:0, 0:0)
ChileChile: Primera B    
21:30CD Santa Cruz - La Serena 1:3 (1:0, 0:3)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
21:30FC Porto - Aves 4:0 (2:0, 2:0)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
21:30Dep. Anzoategui - Atl. Venezuela 2:1 (2:0, 0:1)
VenezuelaVenezuela: Segunda Division    
21:30El Vigia - Frontera 0:2  
21:30Furrial - Yaracuyanos 1:4  
21:30JBL Zulia - Titanes 1:6  
21:30Yaracuy - Gran Valencia 1:1  
ArgentinaArgentina: Primera B Nacional    
21:35Ind. Rivadavia - Nueva Chicago 4:1 (1:1, 3:0)
BrazilBrazil: Serie C    
22:00Globo - Confianca 2:0 (1:0, 1:0)
22:00Sampaio Correa - Botafogo PB 1:1 (1:1, 0:0)
BrazilBrazil: Serie D    
22:00Maringa FC - Avenida 2:2 (0:0, 2:2)
ChileChile: Primera B    
22:00Magallanes - Rangers 0:3 (0:1, 0:2)
22:00San Felipe - Deportes Temuco 2:3 (1:1, 1:2)
Dominican RepublicDominican Republic: LDF    
22:00Atletico Pantoja - Barcelona Atletico 4:0 (2:0, 2:0)
22:00Atl. San Francisco - San Cristobal 2:0 (1:0, 1:0)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
22:00Olmedo - Emelec 3:1 (2:0, 1:1)
EcuadorEcuador: Serie B    
22:00Ind. Juniors - Santa Rita 1:0 (0:0, 1:0)
22:00LDU Portoviejo - Orense 1:1 (1:1, 0:0)
22:00Manta - Clan Juvenil 5:1 (1:1, 4:0)
MauritaniaMauritania: Ligue 1    
22:00ASAC Concorde - Tidjikja 0:0 (0:0, 0:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship U17    
22:00Barbados U17 - USA U17 1:6 (0:4, 1:2)
22:00Curacao U17 - Costa Rica U17 0:3 (0:1, 0:2)
UruguayUruguay: Segunda Division    
22:00Bella Vista - Maldonado 0:3 (0:1, 0:2)
22:00Cerrito - Villa Teresa 0:1 (0:1, 0:0)
22:00Montevideo City - Albion 2:0 (0:0, 2:0)
22:00Tacuarembo - Atenas 2:2 (1:0, 1:2)
USAUSA: MLS    
22:00Houston Dynamo - FC Dallas 2:1 (1:0, 1:1)
22:00Orlando City - Toronto FC 0:2 (0:0, 0:2)
USAUSA: USL Championship    
22:00Memphis - Birmingham 2:2 (1:0, 1:2)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
22:00Metropolitanos - Dep. Tachira 3:0 (1:0, 2:0)
VenezuelaVenezuela: Segunda Division    
22:00Urena - Local Andina 2:2  
BrazilBrazil: Serie C    
22:15Juventude - Remo 1:1 (1:1, 0:0)
ChileChile: Primera B    
22:30S. Wanderers - Melipilla 2:1 (0:0, 2:1)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
22:30Atletico F.C. - Chico 1:2 (1:1, 0:1)
22:30Barranquilla - Fortaleza 2:0 (1:0, 1:0)
22:30Boca Juniors - Pereira 1:4 (0:1, 1:3)
22:30Orsomarso - Leones 1:2 (0:1, 1:1)
22:30Quindio - Llaneros 1:0 (1:0, 0:0)
22:30Real San Andres - Cartagena 3:3 (0:2, 3:1)
22:30Tigres - Bogota 0:3 (0:1, 0:2)
22:30Valledupar - Cortulua 1:3 (0:2, 1:1)
PeruPeru: Liga 1    
22:30Cajamarca - Dep. Municipal 2:2 (1:0, 1:2)
ArgentinaArgentina: Copa de la Superliga    
22:45Union de Santa Fe - Tigre 1:3 (1:2, 0:1)
BrazilBrazil: Serie D    
23:00Corumbaense - Palmas 3:2 (1:1, 2:1)
23:00Ferroviaria - Joinville 1:0 (0:0, 1:0)
ParaguayParaguay: Primera Division    
23:00Deportivo Santani - Olimpia Asuncion 0:6 (0:3, 0:3)
USAUSA: MLS    
23:00Montreal Impact - New York City 0:2 (0:1, 0:1)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
23:15Aurora - Always Ready 3:1 (1:0, 2:1)
ArgentinaArgentina: Primera B Nacional    
23:35Central Cordoba - Platense 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Serie A    
05.05.2019
00:00Palmeiras - Internacional 1:0 (1:0, 0:0)
00:00Vasco - Corinthians 1:1 (1:1, 0:0)
BrazilBrazil: Serie B    
05.05.2019
00:00Cuiaba Esporte - Operario 2:1 (2:1, 0:0)
00:00Parana - CRB 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Serie D    
05.05.2019
00:00Atl. Roraima - Moto Club 0:2 (0:2, 0:0)
00:00Caldense - Portuguesa RJ 2:1 (0:1, 2:0)
00:00Coruripe - Sergipe 0:4 (0:2, 0:2)
00:00Galvez - Real Ariquemes 2:3 (1:1, 1:2)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
05.05.2019
00:00Valour - Edmonton 1:2 (0:1, 1:1)
ChileChile: Primera Division    
05.05.2019
00:00Huachipato - Deportes Iquique 1:1 (1:0, 0:1)
ChileChile: Primera B    
05.05.2019
00:00D. Puerto Montt - Copiapo 2:2 (1:1, 1:1)
MexicoMexico: Primera Division    
05.05.2019
00:00Cruz Azul - Atl. Morelia 1:1 (0:1, 1:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship U17    
05.05.2019
00:00Canada U17 - Guatemala U17 4:2 (3:1, 1:1)
BrazilBrazil: Serie C    
05.05.2019
00:15Nautico - Imperatriz 4:2 (2:0, 2:2)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
05.05.2019
00:15LDU Quito - Ind. del Valle 1:1 (0:0, 1:1)
ArgentinaArgentina: Copa de la Superliga    
05.05.2019
01:00Racing Club - Estudiantes L.P. 0:0 (0:0, 0:0)
UruguayUruguay: Primera Division    
05.05.2019
01:00Nacional - Progreso 4:0 (3:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
05.05.2019
01:00Hartford Athletic - Charlotte Independ. 1:1 (1:1, 0:0)
01:00Indy Eleven - North Carolina 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL League One    
05.05.2019
01:00Greenville - North Texas 0:1 (0:1, 0:0)
01:00Richmond Kickers - Lansing 2:2 (1:0, 1:2)
USAUSA: NWSL Women    
05.05.2019
01:00North Carolina Courage W - Sky Blue W 0:0 (0:0, 0:0)
01:00Washington Spirit W - Reign W 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: MLS    
05.05.2019
01:30Philadelphia Union - New England Revolution 6:1 (1:1, 5:0)
USAUSA: USL Championship    
05.05.2019
01:30Atlanta United 2 - Nashville SC 0:2 (0:2, 0:0)
01:30Charleston - Pittsburgh 2:2 (0:2, 2:0)
BrazilBrazil: Serie A    
05.05.2019
02:00Ceara - Atletico-MG 1:2 (1:1, 0:1)
MexicoMexico: Primera Division    
05.05.2019
02:00Club Leon - Pachuca 2:1 (1:0, 1:1)
02:00U.A.N.L.- Tigres - Guadalajara Chivas 2:1 (1:0, 1:1)
USAUSA: MLS    
05.05.2019
02:00DC United - Columbus Crew 3:1 (2:0, 1:1)
02:00Minnesota United - Seattle Sounders 1:1 (1:1, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
05.05.2019
02:00Colorado Springs - El Paso 0:2 (0:0, 0:2)
USAUSA: USL League One    
05.05.2019
02:00Forward Madison - Toronto FC II 3:1 (1:1, 2:0)
ChileChile: Primera Division    
05.05.2019
02:30Coquimbo - U. Espanola 2:0 (2:0, 0:0)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
05.05.2019
02:30U. Catolica - Mushuc Runa 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
05.05.2019
02:30Oklahoma City Energy - Tacoma Defiance 2:1 (1:1, 1:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
05.05.2019
02:45Huila - Jaguares de Cordoba 0:2 (0:1, 0:1)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
05.05.2019
03:00Ferretti - Ocotal 1:0 (0:0, 1:0)
PeruPeru: Liga 1    
05.05.2019
03:00FBC Melgar - Sport Huancayo 2:2 (1:1, 1:1)
USAUSA: MLS    
05.05.2019
03:00Real Salt Lake - Portland Timbers 1:2 (0:1, 1:1)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
05.05.2019
04:00Herediano - San Carlos 2:0 (1:0, 1:0)
MexicoMexico: Primera Division    
05.05.2019
04:00Necaxa - Queretaro 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: MLS    
05.05.2019
04:00San Jose Earthquakes - FC Cincinnati 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
05.05.2019
04:00LA Galaxy 2 - Austin Bold 1:0 (0:0, 1:0)
04:00Orange County SC - Phoenix Rising 2:1 (1:0, 1:1)
04:00Reno - FC Tulsa 2:2 (2:1, 0:1)
USAUSA: USL League Two    
05.05.2019
04:00Golden State Force - Orange County SC II 3:2 (2:1, 1:1)
MexicoMexico: Primera Division    
05.05.2019
04:06Club Tijuana - Puebla 4:0 (0:0, 4:0)
USAUSA: MLS    
05.05.2019
04:30Los Angeles FC - Chicago Fire 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
05.05.2019
04:30Las Vegas Lights - Sacramento Republic 4:2 (0:0, 4:2)
JapanJapan: J3 League    
05.05.2019
05:00FC Tokyo U23 - C-Osaka U23 2:0  
05:00Fukushima Utd - Gainare Tottori 1:2  
05:00Giravanz Kitakyushu - Kusatsu 1:0  
05:00G-Osaka U23 - Blaublitz 3:1  
05:00Kamatamare - Fujieda MYFC 2:1  
05:00Kumamoto - Vanraure 1:0  
05:00Toyama - Azul Claro Numazu 1:1