Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
ArgentinaArgentina: Copa de la Superliga    
00:00Racing Club - Tigre 2:1 (2:0, 0:1)
BrazilBrazil: Serie B    
00:15Oeste - Cuiaba Esporte 1:1 (0:1, 1:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: Caribbean Club Championship    
00:30Real du Cap - Waterhouse 0:2 (0:2, 0:0)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
01:00CRB - Juazeirense 2:1 (1:0, 1:1)
USAUSA: USL League Two    
01:00Virginia Beach - Lionsbridge 0:2 (0:1, 0:1)
01:00Wake FC - North Carolina II 1:0  
USAUSA: US Open Cup    
01:00Charlotte Independ. - Florida Soccer Soldiers 2:3 PEN. (1:0, 0:1, 1:1, 4:5)
01:00Pittsburgh - Dayton 3:0 (0:0, 3:0)
01:00Tampa Bay - The Villages 4:1 (2:0, 2:1)
01:30Hartford Athletic - New York Cosmos 2 2:1 (2:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Copa de la Superliga    
02:10River Plate - Atl. Tucuman 4:1 (2:0, 2:1)
BrazilBrazil: Serie B    
02:30Figueirense - Brasil de Pelotas 1:0 (0:0, 1:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship U17    
02:30Mexico U17 - Haiti U17 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL League Two    
02:30Euro New York - Cedar 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: US Open Cup    
02:30Austin Bold - FC Tulsa 2:0 (1:0, 1:0)
02:30Nashville SC - Tormenta II 3:2 (2:1, 1:1)
02:30Oklahoma City Energy - NTX Rayados 3:1 (0:0, 3:1)
02:30San Antonio - Laredo Heat 2:0 (2:0, 0:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: Caribbean Club Championship    
03:00Capoise - Portmore 0:1 (0:0, 0:1)
PanamaPanama: LPF    
03:00Independiente - Deportivo Universitario 2:1 (2:0, 0:1)
03:00Tauro - Miguelito 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: US Open Cup    
04:30Las Vegas Lights - Cal 2:0 (1:0, 1:0)
ChinaChina: Yi League    
09:00Hebei Elite - Yanbian Beiguo 4:0 (3:0, 1:0)
09:00Jiangxi Liansheng - Nanjing Shaye 1:0 (1:0, 0:0)
09:00Lhasa Chengtou - Guangxi Baoyun 2:0 (1:0, 1:0)
09:00Qingdao Jonoon - Jiangsu Yancheng 2:0 (1:0, 1:0)
09:00Shanxi Xindu - Beijing Technology 0:4 (0:1, 0:3)
09:00Shenzhen Pengcheng - Yunnan Kunlu 3:3 (2:1, 1:2)
09:00Sichuan Jiuniu - Hangzhou Wuyue 2:1 (1:1, 1:0)
09:00Taizhou Yuanda - Qingdao Red Lions 2:0 (0:0, 2:0)
09:00Yinchuan - Dalian Chanjoy 2:1 (1:0, 1:1)
09:30Jilin Baijia - Baoding Yingli Yitong 0:2 (0:0, 0:2)
AsiaAsia: AFC Cup    
10:00April - Tai Po 4:0 (3:0, 1:0)
ChinaChina: Yi League    
10:00Hunan Billows - Fujian Tianxin 0:2 (0:0, 0:2)
10:00Shenyang Urban FC - Xian Daxing Chongde 5:0 (2:0, 3:0)
10:00Zibo Cuju - Inner Mongolia 5:1 (2:0, 3:1)
RomaniaRomania: Liga 2    
10:00Metaloglobus Bucharest - Luceafarul Oradea 0:1 (0:0, 0:1)
RomaniaRomania: Romanian Cup Women    
10:00Fortuna Becicherecu Mic W - Ol. Cluj W 2:0 (2:0, 0:0)
10:00Universitatea Galati W - Vasas Odorhei W 1:4 (1:1, 0:3)
ChinaChina: Yi League    
10:30Hubei Chufeng Heli - Suzhou Dongwu 3:2 (1:2, 2:0)
RomaniaRomania: Liga 2    
11:00Balotesti - Viitorul Tg. Jiu 1:4 (1:3, 0:1)
AsiaAsia: AFC Cup    
11:15Manang Marshyangdi - Punjab 1:1 (0:1, 1:0)
12:00Hanoi FC - Tampines 2:0 (2:0, 0:0)
12:00Yangon Utd - NagaWorld 2:0 (0:0, 2:0)
KenyaKenya: Premier League    
12:00Sony Sugar - Kariobangi Sharks 2:0 (1:0, 1:0)
RomaniaRomania: Liga 2    
12:00Sportul Snagov - ASU Poli Timisoara 2:0 (0:0, 2:0)
South KoreaSouth Korea: Korean Cup    
12:00Daejeon Korail - Seoul E. 2:0 (2:0, 0:0)
12:00Gangwon - Paju Citizen 2:0 (1:0, 1:0)
12:00Gyeongju KHNP - Cheongju 2:0 (1:0, 1:0)
12:00Gyeongnam - Daegu 2:0 (2:0, 0:0)
12:00Hwaseong - Cheonan City 3:2 PEN. (0:0, 2:2, 0:0, 4:3)
12:00Sangju Sangmu - Jeju Utd 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 0:0, 13:12)
12:30Anyang - Changwon 1:2 ET (0:0, 1:1, 0:1)
12:30Suwon Bluewings - Gwangju FC 3:0 (1:0, 2:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
13:00Hang Yuen - Kitchee 1:2 (0:1, 1:1)
MacaoMacao: Elite League    
13:05Policia - Monte Carlo 0:3 (0:1, 0:2)
ChinaChina: Yi League    
13:30Kunshan - Wuhan Three Towns 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Zhejiang Yiteng - Chengdu Better City 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - East    
13:30Dynamo Barnaul - Sakhalin 0:0 (0:0, 0:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
14:00United City - Binh Duong 0:1 (0:0, 0:1)
GreeceGreece: Gamma Ethniki - Promotion Play-offs    
14:00Kalamata - Diagoras 2:1 (0:0, 2:1)
KenyaKenya: Premier League    
14:00Kenya CB - Leopards 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Nzoia Sugar - Gor Mahia 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Zoo - Western Stima 2:1 (0:1, 2:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Play Offs    
14:00FK Vanspor - Karsiyaka 2:1 (1:0, 1:1)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
14:30Ertis Pavlodar - FC Astana 0:4 (0:1, 0:3)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
14:50Triglav - Krsko 3:1 (2:0, 1:1)
ArmeniaArmenia: Premier League    
15:00Alashkert - Shirak Gyumri 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Pyunik Yerevan - Urartu 1:1 (0:0, 1:1)
AsiaAsia: AFC Cup    
15:00Abahani Limited - Chennaiyin 3:2 (0:1, 3:1)
BeninBenin: Ligue 1    
15:00ASOS - JS Pob 1:4  
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
15:00Chikhura - Rustavi 0:0 (0:0, 0:0)
IraqIraq: Super League    
15:00Alsinaat Alkahrabaiya - Al Najaf 0:1 (0:0, 0:1)
MacaoMacao: Elite League    
15:00Tim Iec - Macau U23 2:1 (1:1, 1:0)
MozambiqueMozambique: Mocambola    
15:00Costa do Sol - Baia de Pemba 3:0  
NorwayNorway: Junior U19    
15:00Rosenborg U19 - Bodo/Glimt U19 3:1 (1:1, 2:0)
PolandPoland: III Liga - Group III    
15:00Legnica 2 - Pawlowice 0:3 (0:3, 0:0)
15:00Zaglebie 2 - Bielsko-Biala 0:1 (0:1, 0:0)
RomaniaRomania: Liga 2    
15:00F. Constanta - Daco-Getica Bucuresti 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - East    
15:00Omsk - FK Sibir Novosibirsk 2 3:0 (0:0, 3:0)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
15:00Royal Eagles - Tshakhuma 1:0 (1:0, 0:0)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
15:00Biashara Mara United - Alliance 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Mbeya City - Coastal Union 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Play Offs    
15:00Erokspor - Kizilcaboluk Spor Kulubu 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Karacabey Belediyespor - Serik Belediyespor 2:4 (1:3, 1:1)
15:00Nazillispor - Ergene Velimese 1:0 (1:0, 0:0)
WorldWorld: Friendly International Women    
15:00Japan U19 W - Haiti U19 W 3:0 (1:0, 2:0)
15:00North Korea U19 W - Gabon U19 W 10:0 (5:0, 5:0)
ZambiaZambia: Super League    
15:00NAPSA Stars - Nkana 2:3 (2:1, 0:2)
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00Black Rhinos - Bulawayo Chiefs 1:0 (0:0, 1:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
15:30Altyn Asyr - Khujand 1:0 (1:0, 0:0)
15:30Persija Jakarta - Shan Utd 6:1 (2:0, 4:1)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
15:30PSS Sleman - Arema FC 3:1 (1:1, 2:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
16:00Dordoi Bishkek - Istiqlol Dushanbe 2:1 (0:1, 2:0)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
16:00Slaven Belupo - Lok. Zagreb 1:1 (0:0, 1:1)
KosovoKosovo: Superliga    
16:00Drenica - FC Ballkani 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Drita - Flamurtari 1:2 (1:0, 0:2)
16:00KF Llapi - Feronikeli 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Prishtina - Trepca 89 3:0 (0:0, 3:0)
LiberiaLiberia: LFA First Division    
16:00Fassell - MC Breweries 1:1  
16:00Keitrace - Watanga 1:3  
MalaysiaMalaysia: Super League    
16:00Melaka United SA - Felda Utd. 6:0 (4:0, 2:0)
16:00Selangor - Kedah 3:1 (2:0, 1:1)
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
16:00Inter Club - Tongo FC Jambon 1:0  
16:00Otoho d'Oyo - Etoile du Congo 0:1  
ScotlandScotland: SWPL 1 Women    
16:00Celtic W - Spartans W 2:0  
16:00Forfar Farmington W - Rangers W 2:3  
16:00Hibernian W - Motherwell W 7:1  
16:00Stirling University W - Glasgow City W 0:3  
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
16:00Bizertin - Etoile Sahel 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Esperance Tunis - Stade Gabesien 2:0 (1:0, 1:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
16:00Balkany - Volyn Lutsk 2:2 (1:1, 1:1)
UkraineUkraine: Druha Liga    
16:00Cherkashchyna - Chaika 4:1 (1:0, 3:1)
16:00Kalush - Nyva Ternopil 4:3 (3:0, 1:3)
16:00Kryvbas 2020 - Kremin 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Minaj - Bukovyna 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Nyva Vinnytsya - Zhytomyr 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Tavriya - Mykolaiv 2 1:1 (0:1, 1:0)
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
16:30Maniema - Mazembe 0:1  
EuropeEurope: Premier League (Crimea)    
16:30TSK Simferopol - Krymteplytsia 2:1  
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
16:30Umea FC - Vasalunds 2:1 (0:1, 2:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
16:30Kolos Kovalivka - Zirka Kropyvnytskyi AWA.  
16:30Kramatorsk - Rukh Lviv 1:2 (0:0, 1:2)
UkraineUkraine: Druha Liga    
16:30Hornostayivka - Nova Kakhovka 1:2 (0:2, 1:0)
16:30Krystal - Nikopol 2:0 (2:0, 0:0)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
16:55O. Ljubljana - Domzale 1:4 (0:2, 1:2)
BeninBenin: Ligue 1    
17:00Avrankou Omnisport - Tonnerre 1:0  
17:00Ayema - Upi Onm 4:1  
17:00Buffles du Borgou - FC Esae 1:1  
17:00Dragons - USS Krake 1:1  
17:00Energie Sports - Bembereke 3:2  
17:00Soleil - ASVO 2:1  
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Bosnia and Herzegovina Cup    
17:00Siroki Brijeg - FK Sarajevo 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
17:00Tasovice - Lanzhot 2:1 (1:1, 1:0)
GabonGabon: Championnat D1    
17:00Akanda - Bitam 2:1  
17:00Stade Mandji - Mangasport 1:0  
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
17:00Dila Gori - Dinamo Batumi 1:0 (0:0, 1:0)
GhanaGhana: Special Competition    
17:00Asante Kotoko - Eleven Wonders 1:0  
17:00Ashanti - Aduana Stars 4:1  
17:00Berekum Chelsea - Bechem United 1:3  
17:00Hearts of Oak - Karela 1:0  
17:00Inter Allies - Liberty 0:2  
17:00WAFA - Elmina Sharks 0:1  
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
17:00Buducnost - Grbalj 5:3 (1:2, 4:1)
17:00Iskra - Lovcen 2:0 (2:0, 0:0)
17:00Rudar - OFK Petrovac 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Titograd - Mornar Bar 6:1 (4:0, 2:1)
17:00Zeta - Sutjeska 1:1 (1:0, 0:1)
MontenegroMontenegro: Druga Liga    
17:00Igalo - Arsenal Tivat 3:2 (0:2, 3:0)
NamibiaNamibia: MTC Premiership    
17:00UNAM - African Stars 0:1 (0:0, 0:1)
NigeriaNigeria: NPFL    
17:00Abia Warriors - El Kanemi 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Enugu Rangers - Bendel 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Niger Tornadoes - MFM FC 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group I    
17:00Biala Piska - Sokol Aleksandrow L. 0:4 (0:3, 0:1)
17:00Huragan Morag - T. Mazowiecki 1:1 (0:1, 1:0)
17:00LKS Lomza - Skierniewice 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Mazur Elk - Legia II 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Zambrow - Bron Radom 1:1 (1:0, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
17:00Brzeg - Foto-Higiena Gac 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - Stilon Gorzow 3:0 (2:0, 1:0)
17:00Kluczbork - Gornik Z. 2 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Lechia Dzierzoniow - LZS Agroplon Gluszyna 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Polkowice - Radzionkow 6:0 (2:0, 4:0)
17:00Ruch Zdzieszowice - Piast Zmigrod 2:2 (1:0, 1:2)
17:00Sleza Wroclaw - Warta Gorzow 1:2 (1:1, 0:1)
RomaniaRomania: Liga 2    
17:00Braila - Mioveni 0:6 (0:4, 0:2)
17:00Poli Timisoara - FC Arges 1:0 (0:0, 1:0)
17:00UTA Arad - Aerostar 2:1 (0:1, 2:0)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
17:00Ankaran - Drava 0:3 (0:2, 0:1)
17:00Bilje - Radomlje 5:2 (1:2, 4:0)
17:00Bravo - Beltinci 3:1 (2:0, 1:1)
17:00Brezice - Jadran Dekani 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Dob - NK Krka 2:4 (0:2, 2:2)
17:00Fuzinar - Brda 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Rogaska - Ilirija 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Tabor Sezana - Nafta 2:1 (1:1, 1:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Play Offs    
17:001928 Bucaspor - Nevsehirspor 0:1 (0:0, 0:1)
UkraineUkraine: Persha Liga    
17:00Mykolaiv - Hirnyk-Sport 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Prykarpattya - Metalist 1925 2:2 (0:1, 2:1)
UkraineUkraine: Druha Liga    
17:00Veres-Rivne - Podillya Khmelnytskyi 2:3 (2:1, 0:2)
NigerNiger: Ligue 1    
17:15Sahel - Nigelec 0:4  
17:15SONIDEP - Racing FC de Boukoki 3:0  
RomaniaRomania: Liga 1    
17:15FC Hermannstadt - Din. Bucuresti 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
17:30Plzen - Sparta Prague 4:0 (2:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Liberecky KP    
17:30Chrastava - Skalice u C.Lipy 0:1 (0:1, 0:0)
FinlandFinland: Ykkonen    
17:30TPS - AC Kajaani 1:0 (1:0, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
17:30Ilves 2 - Honka Akatemia 1:0 (1:0, 0:0)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
17:30FC Pakruojis - Jonava 1:2 (1:2, 0:0)
17:30FK Minija - Banga 1:2 (1:0, 0:2)
17:30Kupiskis - BFA Vilnius 3:1 (1:0, 2:1)
17:30Siauliai FA - Atmosfera 2:2 (1:0, 1:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
17:30Lillestrom 2 - Skjervoy 0:2 (0:1, 0:1)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
17:30Raufoss W - Valerenga W 0:6 (0:3, 0:3)
RussiaRussia: FNL    
17:30Kursk - Krasnodar 2 1:1 (0:1, 1:0)
SerbiaSerbia: Serbian Cup    
17:30Mladost - FK Crvena zvezda 0:0 (0:0, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
17:30Galanta - AFC Nove Mesto 1:1 (1:0, 0:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
17:30Novohrad Lucenec - Oravske Vesele 1:1 (0:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C Bratislava    
17:30Rovinka - Slovan Bratislava B 2:5 (0:3, 2:2)
WorldWorld: Friendly International Women    
17:30France U19 W - Mexico U19 W 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 6:5)
BulgariaBulgaria: Bulgarian Cup    
18:00Botev Plovdiv - Lok. Plovdiv 0:1 (0:0, 0:1)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
18:00D. Zagreb - Gorica 3:1 (2:1, 1:0)
FinlandFinland: Liiga Women    
18:00Ilves W - HJK W 1:2 (1:1, 0:1)
LiberiaLiberia: LFA First Division    
18:00Jubilee - NPA Anchors 1:2  
18:00LPRC Oiler - LISCR FC 1:1  
18:00Nimba - Barrack Young Controllers 2:1  
18:00Nimba FC - Small Town 2:1  
LithuaniaLithuania: I Lyga    
18:00Vilniaus Vytis - Dziugas Telsiai 0:1 (0:0, 0:1)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
18:00Asane W - Arna-Bjornar W 1:6 (1:2, 0:4)
18:00Bryne W - Avaldsnes W 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Floya W - Bossekop W 4:0 (0:0, 4:0)
18:00Grand Bodo W - Innstrandens W 3:1 (1:1, 2:0)
18:00Grei W - Fart W 4:1 (3:1, 1:0)
18:00Grimstad W - Lyn W 3:2 ET (0:1, 2:1, 1:0)
18:00Haugar W - Klepp W 1:5 (0:3, 1:2)
18:00Herd W - Rosenborg W 0:7 (0:2, 0:5)
18:00Hoybraten Stovner IL W - LSK Kvinner W 0:5 (0:3, 0:2)
18:00Mjolner W - Medkila W 0:5 (0:0, 0:5)
18:00Ovrevoll Hosle W - Stabaek W 1:3 (1:0, 0:3)
PolandPoland: III Liga - Group I    
18:00Ostroda - W. Mazowieckie 2:1 (0:0, 2:1)
18:00Pelikan - Polonia Warszawa 1:4 (1:2, 0:2)
RussiaRussia: Russian Cup    
18:00Arsenal Tula - Ural 2:2 (0:2, 2:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
18:00Obolon - Dnipro-1 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga Play Offs    
18:15Schalke U19 - Dortmund U19 2:2 (1:1, 1:1)
EswatiniEswatini: Swazi MTN Premier League    
18:30Malanti Chiefs - Manzini Sea Birds 0:2  
18:30Manzini Sundowns - Mbabane Citizens 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Westfalen    
18:30Haltern - Schalke II 1:2 (1:0, 0:2)
ItalyItaly: Serie C - Promotion - Play Offs    
18:30Monza - Sudtirol 3:3 (2:1, 1:2)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
18:30Nanset W - Roa W 0:5 (0:2, 0:3)
RussiaRussia: Russian Cup    
18:30FK Rostov - Lokomotiv Moscow 0:2 (0:1, 0:1)
Sierra LeoneSierra Leone: Premier League    
18:30Freetown City - Bo Rangers 0:2  
SwedenSweden: Svenska Cupen    
18:30Gnosjo - Varnamo 0:3 (0:3, 0:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Play Offs    
18:30Kocaelispor - Corum 0:3 (0:1, 0:2)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
19:00Odense Q W - Vildbjerg W 2:3 (1:2, 1:1)
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
19:00Dinamo Tbilisi - Loco. Tbilisi 1:3 (0:1, 1:2)
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
19:00Uphusen - Heeslinger 1:4 (1:2, 0:2)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
19:00Honefoss W - Kolbotn W 2:7 (0:2, 2:5)
PolandPoland: III Liga - Group I    
19:00Sulejowek - Legionowo 0:1 (0:0, 0:1)
19:00Swit - Ursus Warszawa 1:1 (0:1, 1:0)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
19:00Aluminij - Mura 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Allsvenskan    
19:00Elfsborg - AFC Eskilstuna 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Falkenbergs - Djurgarden 0:3 (0:3, 0:0)
19:00Hacken - Kalmar 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Helsingborg - AIK 1:3 (1:2, 0:1)
19:00Sirius - Sundsvall 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Superettan    
19:00Frej - Brommapojkarna 1:1 (0:1, 1:0)
19:00Mjallby - Trelleborgs 2:1 (0:1, 2:0)
19:00Orgryte - Varbergs 1:1 (0:1, 1:0)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
19:00Djurgarden W - Vittsjo W 1:3 (1:2, 0:1)
19:00Eskilstuna United W - Orebro W 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Kristianstads W - Linkopings W 1:1 (1:1, 0:0)
19:00Kungsbacka W - Bunkeflo W 2:2 (0:1, 2:1)
19:00Rosengard W - Pitea W 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Vaxjo DFF W - Goteborg W 0:2 (0:0, 0:2)
WorldWorld: Friendly International    
19:00Uruguay U20 - Senegal U20 2:1 (2:1, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Westfalen    
19:30ASC 09 Dortmund - Erndtebruck 3:1 (1:1, 2:0)
19:30Brunninghausen - Westfalia Herne 1:2 (0:0, 1:2)
19:30FC Gutersloh - Holzwickeder SC 2:0 (1:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Niederrhein    
19:30Homberg - Dusseldorf-West 3:1 (2:0, 1:1)
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
19:30Breda - Zwolle 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Den Haag - Willem II 6:2 (1:1, 5:1)
19:30Excelsior - AZ Alkmaar 4:2 (1:1, 3:1)
19:30FC Emmen - Groningen 1:0 (1:0, 0:0)
19:30Graafschap - Ajax 1:4 (1:2, 0:2)
19:30PSV - Heracles 3:1 (1:1, 2:0)
19:30Sittard - Feyenoord 1:4 (1:1, 0:3)
19:30Utrecht - Heerenveen 3:1 (1:1, 2:0)
19:30Venlo - Vitesse 1:3 (0:2, 1:1)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
19:30Aalesund W - Kil/Hemne W 4:2 ET (0:2, 2:0, 2:0)
19:30Vestsiden-Askoy W - Sandviken W 0:5 (0:1, 0:4)
IsraelIsrael: State Cup    
19:45Bnei Yehuda - Netanya 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 0:0, 5:4)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
19:45Akhisarspor - Galatasaray 1:3 (0:0, 1:3)
BelgiumBelgium: First Amateur Division    
20:00Lierse K. - Thes Sport 2:2 (0:0, 2:2)
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Play Offs    
20:00Bocholter - Wijgmaal 0:3  
20:00KRC Gent - Ronse 1:2  
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
20:00Kindermann W - Osasco Audax W 3:2 (1:1, 2:1)
20:00Ponte Preta W - Sport Recife W 5:0 (2:0, 3:0)
20:00SAO Jose W - Sao Francisco W 1:1 (1:0, 0:1)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
20:00Osijek - Rijeka 2:1 (1:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
20:00Slavia Prague - Jablonec 2:1 (1:1, 1:0)
RomaniaRomania: Liga 1    
20:00FC Voluntari - Concordia 2:1 (0:1, 2:0)
SerbiaSerbia: Serbian Cup    
20:00Radnicki Nis - Partizan 1:1 (0:0, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
20:00Basel - Luzern 3:2 (2:0, 1:2)
20:00Sion - Xamax 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Zurich - Thun 3:0 (3:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
20:00Aarau - Kriens 1:1 (1:1, 0:0)
20:00Lausanne - Schaffhausen 0:0 (0:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Nationalliga A Women    
20:00Zurich W - Servette Geneve FC W 4:0 (4:0, 0:0)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
20:00Shakhtar Donetsk - Inhulets 4:0 (3:0, 1:0)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
20:00Al Ain - Al Wasl 5:1 (5:0, 0:1)
20:00Al Jazira - Al Dhafra 1:1 (1:0, 0:1)
20:00Al Sharjah - Al Wahda 3:2 (1:1, 2:1)
20:00Shabab Al-Ahli Dubai - Bani Yas 4:1 (2:1, 2:0)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
20:15Celje - Maribor 1:3 (1:0, 0:3)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:30Eupen - Beerschot VA 1:0 (0:0, 1:0)
20:30Oostende - St. Truiden 1:1 (1:0, 0:1)
20:30Westerlo - Charleroi 0:2 (0:1, 0:1)
BelgiumBelgium: First Amateur Division    
20:30Deinze - Virton 1:1  
EswatiniEswatini: Swazi MTN Premier League    
20:30Young Buffaloes - Mbabane Swallows 1:3  
ItalyItaly: Serie C - Promotion - Play Offs    
20:30Arezzo - Novara 2:2 (0:0, 2:2)
20:30Catania - Reggina 4:1 (2:1, 2:0)
20:30FeralpiSalo - Ravenna 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Potenza - Virtus Francavilla 3:1 (1:0, 2:1)
20:30Pro Vercelli - Carrarese 1:2 (0:0, 1:2)
PolandPoland: Ekstraklasa    
20:30Jagiellonia - Legia 1:0 (1:0, 0:0)
20:30Lech Poznan - Lechia Gdansk 2:1 (0:0, 2:1)
20:30Pogon Szczecin - Piast Gliwice 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Zaglebie - Cracovia 1:2 (0:0, 1:2)
EnglandEngland: Championship    
20:45Leeds - Derby 2:4 (1:1, 1:3)
ItalyItaly: Coppa Italia    
20:45Atalanta - Lazio 0:2 (0:0, 0:2)
ScotlandScotland: Championship    
20:45Raith - Queen of South 1:3 (0:2, 1:1)
ArgentinaArgentina: Copa Argentina    
21:00Huracan - Union Sunchales 2:0 (0:0, 2:0)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
21:00Royal Pari - Aurora 2:1 (0:1, 2:0)
IraqIraq: Super League    
21:00Naft Al Junoob - Al Minaa 1:2 (0:0, 1:2)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
21:00Abha - Al Khaleej 2:2 (0:0, 2:2)
21:00Al Adalh - Damac 2:0 (1:0, 1:0)
21:00Al Ain - Hajer 1:2 (0:2, 1:0)
21:00Al Ansar - Al Jabalain 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Al Jeel - Al-Qaisumah 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Al Mojzel - Najran 1:1 (1:0, 0:1)
21:00Al Orubah - Al-Nahda 1:3 (1:2, 0:1)
21:00Al-Shoalah - Jeddah 3:1 (2:1, 1:0)
21:00Al Taee - Al-Kawkab 3:2 (2:0, 1:2)
21:00Al-Washm - Al Najoom 0:2 (0:0, 0:2)
IcelandIceland: Pepsideild    
21:15Akranes - Hafnarfjordur 2:0 (1:0, 1:0)
21:15KA Akureyri - Breidablik 0:1 (0:1, 0:0)
21:15Vikingur Reykjavik - Stjarnan 3:4 (0:2, 3:2)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
21:30Dep. Pasto - America De Cali 1:0 (1:0, 0:0)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
22:00Leones - Cortulua 3:1 (1:0, 2:1)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
22:00Municipal Limeno - Alianza FC 2:2 (1:1, 1:1)
JordanJordan: Jordan Cup    
22:00Al Ramtha - Mansheyat 2:1 (0:1, 2:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
22:30Guastatoya - Antigua 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL League Two    
23:00Orange County SC II - Ventura 3:1 (2:1, 1:0)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
23:30Ferroviaria W - Minas ICESP W 1:0  
USAUSA: US Open Cup    
23:30El Farolito - Fresno 0:1 (0:0, 0:1)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
16.05.2019
00:15Real Potosi - Always Ready 2:1 (1:0, 1:1)
BrazilBrazil: Copa do Brasil    
16.05.2019
00:15Atletico-MG - Santos 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
16.05.2019
00:30Weston - Sarasota 1:4 (0:2, 1:2)
CanadaCanada: Championship    
16.05.2019
01:00Blainville - York 9 0:0 (0:0, 0:0)
01:00Vaughan - HFX Wanderers 2:3 (0:2, 2:1)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
16.05.2019
01:00Chico - Pereira 0:1 (0:1, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
16.05.2019
01:00Cincinnati Dutch Lions - Flint City 1:1 (1:1, 0:0)
USAUSA: US Open Cup    
16.05.2019
01:00Greenville - Charleston 1:2 (1:0, 0:2)
01:00Indy Eleven - Lansing 1:0 (0:0, 1:0)
01:00Louisville City - Reading 3:0 (2:0, 1:0)
01:00North Carolina - Richmond Kickers 4:1 (1:1, 3:0)
USAUSA: USL League Two    
16.05.2019
01:30Daytona - Treasure Coast 1:0 (1:0, 0:0)
01:30Long Island - Lehigh Valley 2:0 (2:0, 0:0)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
16.05.2019
02:00Guabira - Destroyers 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: MLS    
16.05.2019
02:00Toronto FC - DC United 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL League Two    
16.05.2019
02:00Boston Bolts - Portland Phoenix 0:1 (0:0, 0:1)
USAUSA: US Open Cup    
16.05.2019
02:00Birmingham - West Chester Utd 4:1 (2:0, 2:1)
02:00Memphis - New York U23 3:1 (2:1, 1:0)
WorldWorld: Club Friendly    
16.05.2019
02:00New England Revolution - Chelsea 0:3 (0:2, 0:1)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
16.05.2019
02:30The Strongest - Blooming 3:1 (2:0, 1:1)
02:30Wilstermann - San Jose 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Copa do Brasil    
16.05.2019
02:30Corinthians - Flamengo RJ 0:1 (0:0, 0:1)
02:30Fluminense - Cruzeiro 1:1 (0:0, 1:1)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
16.05.2019
02:30Nautico - Campinense 2:0 (0:0, 2:0)
USAUSA: MLS    
16.05.2019
02:30Houston Dynamo - Portland Timbers 1:1 (1:0, 0:1)
USAUSA: US Open Cup    
16.05.2019
02:30Menace - Saint Louis FC 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 1:3)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
16.05.2019
03:00Millonarios - U. Magdalena 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: US Open Cup    
16.05.2019
03:00Colorado Springs - FC Denver 1:0 (1:0, 0:0)
03:00El Paso - Forward Madison 0:3 (0:2, 0:1)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
16.05.2019
03:45Metapan - Aguila 0:2 (0:1, 0:1)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
16.05.2019
04:00San Carlos - Saprissa 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: MLS    
16.05.2019
04:00Vancouver Whitecaps - Atlanta Utd 0:1 (0:1, 0:0)
MexicoMexico: Primera Division    
16.05.2019
04:06Monterrey - U.A.N.L.- Tigres 1:0 (1:0, 0:0)
CanadaCanada: Championship    
16.05.2019
04:30Pacific FC - Cavalry 0:2 (0:2, 0:0)
USAUSA: MLS    
16.05.2019
04:30Seattle Sounders - Orlando City 2:1 (1:0, 1:1)
USAUSA: US Open Cup    
16.05.2019
04:30Orange County SC - Orange County FC 2:3 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 3:5)
04:30Phoenix Rising - New Mexico 2:3 PEN. (0:0, 1:1, 1:1, 3:4)
04:30Sacramento Republic - Reno 1:0 (0:0, 1:0)