Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
BrazilBrazil: Copa do Brasil U20    
00:00Flamengo RJ U20 - Cruzeiro U20 1:4 (1:3, 0:1)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
00:00Iranduba de Amazonia W - Sao Francisco W 3:2  
South AmericaSouth America: Copa Sudamericana    
00:15CA Cerro - Cajamarca 3:1 (2:0, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
01:00Louisville City - Memphis 2:1 (1:0, 1:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
01:30Diaz - River Plate 0:1 (0:1, 0:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
02:00Envigado - Atl. Nacional 4:0 (1:0, 3:0)
BrazilBrazil: Serie B    
02:30America MG - Botafogo SP 0:1 (0:0, 0:1)
South AmericaSouth America: Copa Sudamericana    
02:30Colo Colo - U. Catolica 0:2 PEN. (0:1, 0:0, 0:3)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
03:00Coban Imperial - Guastatoya 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
04:00Portland 2 - Rio Grande 1:2 (0:1, 1:1)
USAUSA: USL League One    
04:00Tucson - Lansing 2:0 (1:0, 1:0)
ChinaChina: FA Cup    
09:00Wuhan Zall - Shanghai SIPG 1:3 (0:3, 1:0)
09:30Changchun Yatai - Sichuan Jiuniu 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 5:4)
09:30Heilongjiang Lava - Beijing Guoan 0:1 (0:1, 0:0)
09:30Shandong Luneng - Zhejiang Greentown 2:1 (0:1, 2:0)
09:30Taizhou Yuanda - Guangzhou R&F 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
10:00Motorlet Prague B - US Prague 8:1 (2:1, 6:0)
Czech RepublicCzech Republic: Jihomoravsky KP    
10:15Bohunice - Rousinov 1:1 (1:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:15Pisek - Usti nad Orlici 1:2 (1:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:30Velke Hamry - Prepere 0:1 (0:1, 0:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
11:00Shan Utd - United City 0:5 (0:2, 0:3)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
11:00Shakhtar Karagandy - Aktobe 3:0 (0:0, 3:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
11:00Pogon Szczecin II - Lech Poznan 2 3:2 (2:2, 1:0)
PolandPoland: III Liga - Group III    
11:00Foto-Higiena Gac - Lechia Dzierzoniow 2:3 (1:1, 1:2)
PolandPoland: Central Youth League    
11:00Pogon Szczecin U18 - Wisla U18 1:1 (0:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
11:00Cabecense - CD Gerena 3:1 (2:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
11:00Llosetense - Ferriolense 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
11:00Estudiantes de Murcia - Mar Menor 2:1 (0:0, 2:1)
11:00Huercal-Overa - UCAM Murcia B 2:1 (0:0, 2:1)
11:15Yeclano - Ciudad Cieza 2:1 (2:1, 0:0)
ChinaChina: FA Cup    
11:30Shenzhen - Shanghai Shenhua 0:3 AWA.  
SpainSpain: Tercera Division - Group 7    
11:30Tres Cantos - San Agustin 2:0  
11:30Villaverde San Andres - Santa Ana 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
11:30San Rafael - Felanitx 1:1 (0:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
11:30Lorca Deportiva - UD Los Garres 3:0 (1:0, 2:0)
11:30Real Murcia B - Muleno 2:3 (2:1, 0:2)
AndorraAndorra: Primera Divisió    
12:00Inter Escaldes - UE Engordany 1:0 (0:0, 1:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
12:00Binh Duong - Persija Jakarta 3:1 (2:0, 1:1)
12:00NagaWorld - Hanoi FC 1:5 (0:2, 1:3)
KenyaKenya: Premier League    
12:00Chemelil - Kariobangi Sharks 2:2 (1:1, 1:1)
12:00Nzoia Sugar - Leopards 0:2 AWA.  
12:00Sony Sugar - Vihiga United 3:1 (0:1, 3:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
12:00Swit Skolwin - Mieszko 2:1 (1:1, 1:0)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
12:00Belenenses U23 - CD Cova da Piedade U23 2:1 (1:1, 1:0)
12:00Braga U23 - Aves U23 1:1 (0:1, 1:0)
12:00Maritimo U23 - Vitoria Setubal U23 1:1 (1:0, 0:1)
12:00Rio Ave U23 - Estoril U23 1:2 (1:0, 0:2)
12:00Sporting U23 - Benfica U23 4:2 (3:0, 1:2)
12:00Vitoria Guimaraes U23 - Feirense U23 1:1 (0:1, 1:0)
South AfricaSouth Africa: Multichoice Diski Shield    
12:00Supersport Utd U21 - Mamelodi Sundowns U21 0:1 (0:1, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:00Daejeon - Asan 0:1 (0:1, 0:0)
12:00Suwon City - Anyang 1:2 (0:0, 1:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 9    
12:00River Melilla - Loja 2:5  
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
12:00Cordoba B - Atletico Espeleno 5:1 (3:0, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
12:00Binissalem - Alcudia 2:1  
12:00Pena Deportiva - Santa Catalina Atletico 3:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
12:00Cartagena B - CAP Ciudad de Murcia 3:2 (2:2, 1:0)
12:00Deportiva Minera - Lorca FC 0:2 (0:0, 0:2)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
12:30Albany Creek - Taringa 2:0 (1:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie B    
12:30Palermo - Spezia 2:2 (2:2, 0:0)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
12:30Sunndal W - Herd W 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 3:4)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
12:30Ansan Greeners - Jeonnam 3:0 (0:0, 3:0)
12:30Bucheon FC 1995 - Gwangju FC 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
12:30Silva SD - Somozas 3:0 (1:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 7    
12:30Rayo Vallecano B - Parla 2:2 (2:0, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
12:30Qviding - Vinbergs 5:0 (2:0, 3:0)
ArmeniaArmenia: Premier League    
13:00Alashkert - Gandzasar 2:0 (0:0, 2:0)
13:00Ararat-Armenia - Pyunik Yerevan 1:4 (0:0, 1:4)
ChinaChina: FA Cup    
13:00Chongqing Lifan - Hebei 1:0 (0:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
13:00Cloppenburg - Braunschweig II 2:3 (1:0, 1:3)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
13:00Turkgucu Munchen - Schwabmunchen 1:0 (1:0, 0:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
13:00Nurnberg U19 - Hoffenheim U19 2:1 (1:0, 1:1)
ItalyItaly: Primavera 1    
13:00Fiorentina U19 - AS Roma U19 2:2 (2:2, 0:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
13:00Taraz - Okzhetpes 2:6 (2:2, 0:4)
13:00Tobol - Ordabasy 1:1 (0:0, 1:1)
KenyaKenya: Premier League    
13:00Mount Kenya United - Western Stima 0:3 (0:1, 0:2)
NorwayNorway: Toppserien Women    
13:00Avaldsnes W - Fart W 3:3 (2:1, 1:2)
13:00Rosenborg W - Valerenga W 0:1 (0:0, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group II    
13:00Gwardia Koszalin - Sroda 0:1 (0:1, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
13:00Orleta Radzyn - Sola Oswiecim 2:4 (0:4, 2:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
13:00Novohrad Lucenec - Poltar 2:1 (1:1, 1:0)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
13:00Busan - Seoul E. 4:1 (2:0, 2:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
13:00Bodens - Forward 1:1 (0:0, 1:1)
UkraineUkraine: Persha Liga    
13:00Balkany - Dnipro-1 0:2 (0:0, 0:2)
13:00Inhulets - Sumy 6:0 (4:0, 2:0)
13:00Mykolaiv - Metalist 1925 3:0 (2:0, 1:0)
MacaoMacao: Elite League    
13:05Monte Carlo - Benfica 2:0 (0:0, 2:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
13:30Tampines - Yangon Utd 4:3 (2:0, 2:3)
ChinaChina: FA Cup    
13:30Dalian Pro - Shaanxi Changan 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
13:30Pribram U19 - Slovacko U19 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 3:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
13:30Atyrau - FC Astana 0:3 (0:1, 0:2)
13:30Kaisar Kyzylorda - K. Almaty 2:1 (0:1, 2:0)
ChinaChina: FA Cup    
13:35Guangzhou Evergrande - Henan Jianye 2:0 (1:0, 1:0)
13:35Shanghai Jiading City Development - Beijing EG 1:0 (0:0, 1:0)
13:35Tianjin Tianhai - Shijiazhuang 3:2 PEN. (2:1, 0:1, 4:3)
AndorraAndorra: Primera Divisió    
14:00Ordino - UE Santa Coloma 0:0 (0:0, 0:0)
ArmeniaArmenia: Premier League    
14:00Noah - Lori 2:1 (0:0, 2:1)
AsiaAsia: AFC Cup    
14:00Kitchee - Hang Yuen 3:0 (1:0, 2:0)
GermanyGermany: Regionalliga West    
14:00Kaan-Marienborn - TV Herkenrath 4:0 (3:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
14:00Eintracht Trier - Engers 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Pfeddersheim - Schott Mainz 3:0 (1:0, 2:0)
14:00TuS Koblenz - Kaiserslautern II 0:2 (0:0, 0:2)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
14:00Munich 1860 II - Nordlingen 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Pullach - Rain/Lech 0:1 (0:0, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
14:00Goppinger SV - Bissingen 1:4 (1:1, 0:3)
14:00Normannia Gmund - Spielberg 2:2 (0:1, 2:1)
14:00Pforzheim - Freiberg 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Stutt. Kickers - Ravensburg 4:4 (2:4, 2:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
14:00Ertis Pavlodar - Zhetysu Taldykorgan 0:3 (0:1, 0:2)
KenyaKenya: Premier League    
14:00Mathare Utd. - Zoo 3:1 (1:1, 2:0)
NorwayNorway: Toppserien Women    
14:00Arna-Bjornar W - Sandviken W 1:2 (1:0, 0:2)
14:00LSK Kvinner W - Stabaek W 4:0 (1:0, 3:0)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
14:00Haugar W - Staal Jorpeland W 6:1 (2:1, 4:0)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
14:00Wolka Pelkinska - Biala Podlaska 2:3 (0:3, 2:0)
PolandPoland: Central Youth League    
14:00Legia U18 - Escola Warszawa U18 2:1 (1:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
14:00FK Nove Zamky - Kalna n. Hronom 0:3 (0:2, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
14:00Sollentuna - Karlstad 0:0 (0:0, 0:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
14:00Cherkashchyna - Minaj 3:2 (1:0, 2:2)
14:00Nyva Vinnytsya - Bukovyna 1:0 (0:0, 1:0)
BelgiumBelgium: Belgian Cup    
14:30Gent - KV Mechelen 1:2 (1:1, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
14:30Neumarkt - Bayern Hof 3:1 (1:1, 2:0)
IranIran: Persian Gulf Pro League    
14:30Tractor - Persepolis 1:1 (0:1, 1:0)
ItalyItaly: Serie C - Group C    
14:30Catanzaro - Viterbese 2:0 (1:0, 1:0)
KenyaKenya: Premier League    
14:45Kakamega Homeboyz - Tusker 0:3 AWA.  
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
14:45Najran - Al Adalh 1:3 (1:1, 0:2)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
14:45Domzale - Mura 1:1 (1:1, 0:0)
AsiaAsia: AFC Cup    
15:00Punjab - Manang Marshyangdi 2:2 (1:0, 1:2)
AzerbaijanAzerbaijan: Azerbaijan Cup    
15:00Qarabag - Gabala 2:1 (1:0, 1:1)
BeninBenin: Ligue 1    
15:00ASOS - Dynamo Abomey 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
15:00Frydek-Mistek - Dolni Benesov 6:0 (6:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Westfalen    
15:00Holzwickeder SC - Gievenbeck 4:1 (3:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
15:00Alzenau - Baunatal 6:0  
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
15:00Ammerthal - Aubstadt 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Grossbardorf - Sand 0:1 (0:1, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
15:00Linx - Ger. Friedrichstal 3:0 (3:0, 0:0)
15:00Neckarsulmer - Villingen 2:1 (2:1, 0:0)
15:00Oberachern - Nottingen 2:5 (2:2, 0:3)
15:00TSV Ilshofen - Backnang 0:3 (0:1, 0:2)
IraqIraq: Super League    
15:00Al Karkh - Al Zawraa 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Al Wasat - Al Bahri 3:0 (1:0, 2:0)
ItalyItaly: Serie B    
15:00Carpi - Cremonese 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Cosenza - Venezia 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Crotone - Benevento 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Foggia - Salernitana 3:1 (2:0, 1:1)
15:00Padova - Lecce 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Perugia - Cittadella 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Verona - Livorno 2:3 (1:2, 1:1)
ItalyItaly: Serie D - Group A    
15:00Stresa Sportiva - Bra 0:0 (0:0, 0:0)
LatviaLatvia: 1. Liga    
15:00Alberts JDFS - New Project 3:2 (0:2, 3:0)
LiberiaLiberia: LFA First Division    
15:00Watanga - Small Town 2:1  
MalaysiaMalaysia: FA Cup    
15:00Terengganu - Pahang 2:1 (2:0, 0:1)
NorwayNorway: NM Cup    
15:00Hinna - Sola 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Nordstrand - KFUM Oslo 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Oppsal - Ullern 3:5 (3:0, 0:5)
15:00Tonsberg - Sandefjord 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Traeff - Hodd 3:4 (3:2, 0:2)
NorwayNorway: Toppserien Women    
15:00Roa W - Kolbotn W 1:2 (0:0, 1:2)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
15:00Aalesund W - Molde W 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Grimstad W - Snogg W 5:2 (3:0, 2:2)
15:00Kil/Hemne W - Byasen W 5:4 PEN. (2:1, 2:3, 0:0, 5:3)
15:00Nardo W - Grand Bodo W 1:8 (0:3, 1:5)
15:00Vestsiden-Askoy W - Kaupanger W 2:0 (0:0, 2:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
15:00Wierzyca - Starogard Gdanski 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group III    
15:00Stilon Gorzow - Brzeg 0:3 (0:0, 0:3)
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
15:00Inter Club - Cheminots 1:1  
SomaliaSomalia: Nation Link Telecom Championship    
15:00Midnimo - Mogadishu City 1:3  
South AfricaSouth Africa: Multichoice Diski Shield    
15:00Orlando Pirates U21 - Golden Arrows U21 0:2 (0:0, 0:2)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:00Umea FC - Akropolis 1:3 (0:0, 1:3)
15:00Vasalunds - Carlstad 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
15:00Assyriska IK - Lunds 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Ljungskile - Atvidabergs 4:0 (2:0, 2:0)
15:00Utsiktens - Oskarshamns 4:2 (3:0, 1:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
15:00Grebbestads - Tidaholm IFK 2:1 (0:1, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
15:00Dalstorps - IFK Hassleholm 1:2 (1:0, 0:2)
UgandaUganda: Premier League    
15:00Police - URA SC 0:2 (0:1, 0:1)
UkraineUkraine: Druha Liga    
15:00Kryvbas 2020 - Nikopol 3:0 (1:0, 2:0)
ZambiaZambia: Super League    
15:00Nkwazi - Nkana 2:2 (1:0, 1:2)
KenyaKenya: Premier League    
15:15Sofapaka - Posta Rangers 3:2 (1:0, 2:2)
BotswanaBotswana: Premier League    
15:30Molepolole - Police XI 1:1 (1:0, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
15:30Hassia Bingen - Hertha Wiesbach 3:0 (2:0, 1:0)
15:30Jagersburg - Diefflen 7:4 (3:4, 4:0)
15:30Karbach - Arminia Ludwigshafen 0:1 (0:0, 0:1)
15:30Mechtersheim - RW Koblenz 0:1 (0:1, 0:0)
KosovoKosovo: Kosovar Cup    
15:30Feronikeli - FC Ballkani 2:0 (1:0, 1:0)
15:30Trepca 89 - Vellaznimi 0:1 (0:1, 0:0)
RwandaRwanda: National Football league    
15:30Amagaju - Mukura Victory Sports 1:1 (1:0, 0:1)
15:30Bugesera FC - Muhanga 2:0 (1:0, 1:0)
15:30Kirehe - Marines 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Police - Sunrise 4:0 (3:0, 1:0)
UgandaUganda: Premier League    
15:30Express - Bright Stars 3:1 (2:0, 1:1)
15:30Nyamityobora - Kampala City 0:2 (0:2, 0:0)
15:30Paidha Black Angels - Vipers 0:1 (0:1, 0:0)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
15:30Pakhtakor - Metallurg Bekabad 2:1 (2:1, 0:0)
BotswanaBotswana: Premier League    
15:45BDF XI - Gaborone Utd 1:1 (0:1, 1:0)
15:45Township Rollers - Centre Chiefs 4:0 (1:0, 3:0)
AndorraAndorra: Primera Divisió    
16:00Sant Julia - FC Santa Coloma 1:1 (1:1, 0:0)
AngolaAngola: Girabola    
16:00Onze Bravos - Desportivo Huila 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Saurimo - Petro Atletico 0:2 (0:0, 0:2)
AsiaAsia: AFC Cup    
16:00Istiqlol Dushanbe - Dordoi Bishkek 4:1 (2:0, 2:1)
BotswanaBotswana: Premier League    
16:00Jwaneng Galaxy - Orapa United 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Miscellaneous - Prisons XI Gaborone 2:2 (1:1, 1:1)
BulgariaBulgaria: Vtora liga    
16:00Tsarsko Selo - Arda 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Zlinsky KP    
16:00Morkovice - Bystrice pod Hostynem 2:6 (0:2, 2:4)
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
16:00Heimstetten - Eichstatt 3:2 (0:1, 3:1)
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
16:00Wolfenbuttel - Delmenhorst 3:4 (1:2, 2:2)
IcelandIceland: Icelandic Cup    
16:00Augnablik - Akranes 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Fylkir - Grotta 2:1 (1:1, 1:0)
16:00KA Hafnarfjordur - Vikingur Reykjavik 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Kopavogur - Fjardabyggd 5:1 (3:1, 2:0)
16:00Vestmannaeyjar - Stjarnan 1:0  
16:00Volsungur - Midas 4:0 (1:0, 3:0)
LuxembourgLuxembourg: National Division    
16:00Hostert - Fola 2:3 (0:0, 2:3)
16:00Rumelange - UNA Strassen 0:2 (0:0, 0:2)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship U17    
16:00El Salvador U17 - Guyana U17 4:0 (1:0, 3:0)
NorwayNorway: NM Cup    
16:00Melbo - Mjolner 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Rorvik - Rosenborg 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Skjervoy - Tromsdalen 0:6 (0:2, 0:4)
16:00Spjelkavik - Brattvag 2:4 ET (0:0, 1:1, 1:3)
16:00Verdal - Stjordals Blink 1:4 (0:3, 1:1)
NorwayNorway: Toppserien Women    
16:00Klepp W - Lyn W 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
16:00Ovrevoll Hosle W - Hallingdal W 11:0 (5:0, 6:0)
16:00Sortland W - Mjolner W 1:4 (0:1, 1:3)
PolandPoland: III Liga - Group II    
16:00Chemik Bydgoszcz - KKS Kalisz 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Jarocin - Stezyca 2:2 (2:0, 0:2)
16:00Kotwica Kolobrzeg - B. Gdynia 4:2 (0:0, 4:2)
PolandPoland: III Liga - Group III    
16:00Bielsko-Biala - Ruch Zdzieszowice 0:1 (0:0, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
16:00Wislanie Jaskowice - Spartakus Daleszyce 2:0 (1:0, 1:0)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
16:00Academica U23 - Portimonense U23 1:1 (1:1, 0:0)
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
16:00La Mancha - Etoile du Congo 0:4  
16:00Otoho d'Oyo - Nico-Nicoye 3:1  
SerbiaSerbia: Super Liga    
16:00Rad Beograd - Din. Vranje 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Radnik - FK Vozdovac 4:2 (1:0, 3:2)
16:00Vojvodina - FK Crvena zvezda 0:5 (0:2, 0:3)
16:00Zemun - Backa 7:0 (4:0, 3:0)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
16:00Becej - Teleoptik 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Bezanija - FK Indjija 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Buducnost Dobanovci - Borac 1926 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Sindjelic Beograd - TSC Backa Topola 2:2 (2:1, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
16:00Platges de Calvia - Murense 2:0  
16:00Soller - Mallorca B 0:6  
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
16:00Karlslunds - Nykopings 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Sylvia - Rynninge 3:3 (3:1, 0:2)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
16:00Kristianstads - Trollhattan 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Landskrona - Tvaakers 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Torns - Skovde AIK 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Varnamo - Lindome 1:3 (1:1, 0:2)
UkraineUkraine: Persha Liga    
16:00Kolos Kovalivka - Ahrobiznes Volochysk 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Kramatorsk - Hirnyk-Sport 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Prykarpattya - Volyn Lutsk 1:3 (1:3, 0:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
16:00Kalush - Zhytomyr 1:2 (0:1, 1:1)
16:00MFC Metalurh - Krystal 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Podillya Khmelnytskyi - Nyva Ternopil 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Veres-Rivne - Chaika 1:0 (0:0, 1:0)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
16:05Al Ain - Ittihad Kalba 2:2 (2:2, 0:0)
AustriaAustria: OFB Cup    
16:30Salzburg - Rapid Vienna 2:0 (2:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
16:30Lisen - Odra Petrkovice 1:2 (1:0, 0:2)
16:30Rymarov - Kromeriz 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Uhersky Brod - Hlucin 1:1 (0:0, 1:1)
16:30Unicov - Hodonin 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Valasske Mezirici - Vyskov 0:6 (0:4, 0:2)
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
16:30Maniema - AC Rangers 3:0  
EgyptEgypt: Premier League    
16:30Arab Contractors - El Daklyeh 2:2 (2:0, 0:2)
MontenegroMontenegro: Montenegrin Cup    
16:30OFK Petrovac - Lovcen 0:4 (0:1, 0:3)
16:30Sutjeska - Buducnost 1:1 (1:0, 0:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
16:30AFC Nove Mesto - Velke Ludince 0:2 (0:2, 0:0)
UkraineUkraine: Persha Liga    
16:30Kobra - Obolon CAN.  
16:30Rukh Lviv - Zirka Kropyvnytskyi AWA.  
UkraineUkraine: Druha Liga    
16:30Hornostayivka - Kremin 5:2 (1:0, 4:2)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
17:00Constantine U21 - MC Alger U21 0:1  
BeninBenin: Ligue 1    
17:00ASPAC - Energie Sports 0:2  
17:00ASVO - FC Esae 0:0  
17:00Ayema - JS Pob 2:0  
17:00Bembereke - USS Krake 1:1  
17:00Tonnerre - Pantheres 0:2  
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
17:00Horky nad Jizerou - Dvur Kralove 0:1 (0:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
17:00Rosice - Breclav 6:0 (3:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Jihomoravsky KP    
17:00Ivancice - Boskovice 1:2 (1:2, 0:0)
17:00Moravska Slavia - Bosonohy 3:1 (0:1, 3:0)
17:00Moravsky Krumlov - Kurim 0:1 (0:1, 0:0)
17:00SK Krumvir - Rajecko 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Start Brno - Tisnov 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Svratka Brno - Sparta Brno 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Vojkovice - Mutenice 1:5 (0:1, 1:4)
Czech RepublicCzech Republic: Kralovehradecky KP    
17:00Cerveny Kostelec - Horice 3:0 (3:0, 0:0)
17:00Libcany - Jaromer 5:1 (2:1, 3:0)
GermanyGermany: Oberliga Westfalen    
17:00Siegen - FC Gutersloh 1:2 (1:1, 0:1)
GhanaGhana: Special Competition    
17:00Berekum Chelsea - Medeama 1:2  
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
17:00Budaorsi SC - Monori 3:0 (2:0, 1:0)
17:00Cegledi - Zalaegerszegi 1:2 (1:0, 0:2)
17:00Dorogi - Bekescsaba 1912 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Kazincbarcikai - Siofok 3:2 (0:1, 3:1)
17:00Mosonmagyarovari TE - Vasas 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Soroksar - Gyor 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Vac - Nyiregyhaza 1:2 (0:0, 1:2)
IcelandIceland: Icelandic Cup    
17:00KR Reykjavik - Dalvik/Reynir 5:0 (2:0, 3:0)
LiberiaLiberia: LFA First Division    
17:00Jubilee - Nimba FC 2:1  
17:00Keitrace - Barrack Young Controllers 1:5  
17:00LPRC Oiler - Fassell 8:0  
17:00MC Breweries - Nimba 1:1  
17:00NPA Anchors - LISCR FC 2:2  
LiechtensteinLiechtenstein: Liechtenstein Cup    
17:00Vaduz - Ruggell 3:2 (1:1, 2:1)
LuxembourgLuxembourg: National Division    
17:00Victoria Rosport - Mondorf 0:4 (0:2, 0:2)
NamibiaNamibia: MTC Premiership    
17:00Civics - African Stars 1:0  
17:00Julinho Sporting - Citizens 0:0  
17:00Tura Magic - Black Africa 1:3  
NigeriaNigeria: NNL    
17:00ABS - Mighty Jets 1:1  
17:00Adamawa Utd - Giordano 4:1  
17:00Aklosendi - Sokoto 1:0  
17:00Bayelsa - Giant Brillars 4:1  
17:00De Sapele Lion - 36 Lion 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Ekiti United - Dynamite Force 0:0  
17:00FC Zamfara - Taraba 3:1  
17:00Gateway Utd. - Nnewi 2:3  
17:00J'Atete - Jossy 3:0  
17:00Jigawa Golden Stars - Yarmalight 2:0  
17:00Kada City - EFCC 1:1  
17:00Lamray UTD - Ibom Youths 1:0  
17:00Osun - Abia Comets 1:1  
17:00Rarara - Real Stars 2:1  
17:00Road Safety - Bimo 1:0  
17:00Word Of Life - Crown FC 1:1  
NorwayNorway: NM Cup    
17:00Bergsoy - Aalesund 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Heming - Stabaek 1:3 (0:1, 1:2)
PolandPoland: III Liga - Group II    
17:00Gornik Konin - Kleczew 0:1 (0:0, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
17:00Gornik Z. 2 - LZS Agroplon Gluszyna 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Gwarek Tarnowskie Gory - Legnica 2 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Kluczbork - Zaglebie 2 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Pawlowice - Sleza Wroclaw 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Piast Zmigrod - Radzionkow 3:1 (0:0, 3:1)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
17:00Avia Swidnik - Sandomierz 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Chelmianka Chelm - Czarni Polaniec 4:1 (0:0, 4:1)
17:00Ostrowiec Swietokrzyski - Sokol Sieniawa 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Podhale Nowy Targ - Wisla Pulawy 2:0 (2:0, 0:0)
17:00S. Rzeszow - Hutnik Krakow 2:0 (1:0, 1:0)
PortugalPortugal: Campeonato de Portugal    
17:00Sanjoanense - U. Madeira 0:1 (0:1, 0:0)
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
17:00JS Talangai - Diables Noirs 1:2  
SloveniaSlovenia: Prva liga    
17:00Maribor - Aluminij 1:1 (0:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
17:00Bergantinos - Barco 2:1 (1:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
17:00Burgos Promesas - Real Burgos CF CAN.  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
17:00Poblense - Mercadal 2:0  
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
17:00Linkoping City - Gefle 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Sandvikens - Team TG FF 1:2 (0:1, 1:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
17:00Oddevold - Eskilsminne 4:1 (2:1, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: Nationalliga A Women    
17:00Grasshoppers W - FF Lugano 1976 W 2:1 (1:1, 1:0)
GermanyGermany: DFB Pokal Women    
17:15Wolfsburg W - Freiburg W 1:0 (0:0, 1:0)
NigerNiger: Ligue 1    
17:15Police - Urana 2:1  
17:15Sahel - Akokana 3:2  
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30Mariehamn - KuPS 3:4 (3:0, 0:4)
GermanyGermany: Oberliga Westfalen    
17:30Westfalia Rhynern - Hammer SpVgg. 1:0 (0:0, 1:0)
PolandPoland: III Liga - Group III    
17:30Warta Gorzow - Polkowice 0:2 (0:2, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
17:30Cadca - Namestovo 0:2 (0:1, 0:1)
17:30Filakovo - Rimavska Sobota 1:0 (1:0, 0:0)
17:30Kalinovo - Podbrezova B 1:0 (1:0, 0:0)
17:30Krasno - L. Hradok 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Lip. Stiavnica - Ruzomberok B 0:3 (0:2, 0:1)
17:30Oravske Vesele - Zvolen 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Zarnovica - MSK Martin 0:1 (0:1, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Bratislava    
17:30Bahon - Ivanka pri Dunaji 3:0 (3:0, 0:0)
17:30Devinska N. Ves - Slovan Most 3:0 (2:0, 1:0)
17:30Malacky - Bernolakovo 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Rovinka - Rohoznik 0:4 (0:1, 0:3)
17:30Rusovce - Raca 0:6 (0:3, 0:3)
17:30Slovan Bratislava B - D. Luzna 3:2 (0:1, 3:1)
17:30Tomasov - Pezinok 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Vajnory - Lozorno 3:4 (1:1, 2:3)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
17:30Alondras - Ourense CF 0:1 (0:1, 0:0)
17:30UD Ourense - CD Choco 0:3 (0:2, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
17:30Esporles - Constancia 1:1 (0:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
17:30CD Algar - EDMF Churra 0:1 (0:0, 0:1)
IranIran: Persian Gulf Pro League    
17:45Esteghlal F.C. - Esteghlal Khuzestan 4:2 (1:1, 3:1)
SwedenSweden: Svenska Cupen Women    
17:45Goteborg W - Kristianstads W 2:1 (1:0, 1:1)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
17:50Al-Nahda - Al Jeel 0:1 (0:1, 0:0)
17:50Hajer - Al Ansar 2:2 (1:1, 1:1)
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
18:00Constantine - MC Alger 2:0 (2:0, 0:0)
AndorraAndorra: Primera Divisió    
18:00Lusitanos - Encamp 1:1 (0:0, 1:1)
AzerbaijanAzerbaijan: Azerbaijan Cup    
18:00Zira - Sumqayit 3:3 (0:3, 3:0)
BelarusBelarus: Belarusian Cup    
18:00Shakhtyor Soligorsk - Isloch 4:2 ET (2:1, 0:1, 2:0)
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
18:00Salitas - ASF Dioulasso 4:0  
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
18:00Balmazujvaros Sport - Kaposvar 0:2 (0:1, 0:1)
IcelandIceland: Icelandic Cup    
18:00Magni - Breidablik 1:10 (1:4, 0:6)
18:00Sindri - KA Akureyri 0:5 (0:2, 0:3)
18:00Vestmannaeyjar - Stjarnan 1:0 ET (0:0, 0:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie B    
18:00Brescia - Ascoli 1:0 (1:0, 0:0)
LuxembourgLuxembourg: National Division    
18:00Benfica - Differdange 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Ettelbruck - Dudelange 0:2 (0:2, 0:0)
18:00Jeunesse Esch - Racing Luxembourg 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Niedercorn - Union Titus Petange 1:0 (1:0, 0:0)
NorwayNorway: NM Cup    
18:00Aga - Bodo/Glimt 0:8 (0:4, 0:4)
18:00Akra - Haugesund 0:4 (0:1, 0:3)
18:00Algard - Bryne 0:9 (0:2, 0:7)
18:00Assiden - Kjelsas 1:2 (0:2, 1:0)
18:00Bergen Nord - Asane 1:5 (0:2, 1:3)
18:00Brodd - Egersunds 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Brumunddal - Elverum 0:3 (0:0, 0:3)
18:00Donn - Notodden 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Eide Omegn - Molde 0:5 (0:3, 0:2)
18:00Eidsvold - Frigg 3:0 ET (0:0, 0:0, 3:0)
18:00Flekkeroy - Jerv 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Flint - Stromsgodset 0:7 (0:1, 0:6)
18:00Follo - Baerum Sportsklubb 1:2 ET (1:0, 0:1, 0:1)
18:00Fram - Start 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Froya - Nest-Sotra 1:6 (1:4, 0:2)
18:00Fyllingsdalen - Fana 3:2 (3:1, 0:1)
18:00Gjellerasen - Lillestrom 1:3 (0:0, 1:3)
18:00Halden - Lokomotiv Oslo 5:0 (2:0, 3:0)
18:00Herd - Kristiansund 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Jeloy - Sarpsborg 08 0:3 (0:0, 0:3)
18:00Kolstad - Ranheim 1:3 (1:2, 0:1)
18:00Krakeroy - Grorud 2:6 (2:2, 0:4)
18:00Lyn - Moss 0:5 (0:3, 0:2)
18:00Lysekloster - Sotra 2:4 (0:1, 2:3)
18:00Madla IL - Sandnes 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Norild - Tromso 1:8 (1:7, 0:1)
18:00Ntnui - Nardo 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Nybergsund - Kongsvinger 1:3 ET (1:1, 0:0, 0:2)
18:00Orn - Pors Grenland 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Ottestad - Ham-Kam 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Porsanger - Alta 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Ready - Skeid 0:9 (0:4, 0:5)
18:00Skanland - Harstad 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Skjetten - Lorenskog 2:3 (0:1, 2:2)
18:00Sparta Sarpsborg - Fredrikstad 0:9 (0:4, 0:5)
18:00Steinkjer - Levanger 0:6 (0:4, 0:2)
18:00Stryn - Sogndal 0:5 (0:1, 0:4)
18:00Sunndal - Byasen 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Toten - Raufoss 2:5 ET (0:0, 2:2, 0:3)
18:00Trygg/Lade - Tiller 2:3 (0:1, 2:2)
18:00Vestfossen - Asker 0:3 (0:2, 0:1)
18:00V. Haugesund - Vidar 2:1 ET (0:1, 1:0, 1:0)
18:00Vindbjart - Arendal 0:3 (0:2, 0:1)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
18:00Asane W - Fyllingsdalen W 2:1 ET (0:1, 1:0, 1:0)
18:00Floya W - Tromsdalen W 6:0 (0:0, 6:0)
18:00Grei W - Kongsvinger W 7:1 (5:0, 2:1)
18:00Hoybraten Stovner IL W - Sarpsborg 08 W 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Innstrandens W - Bossmo & Ytteren W 6:2 (1:1, 5:1)
18:00Medkila W - Tromso W 6:1 (1:0, 5:1)
PolandPoland: Division 1    
18:00Tychy - GKS Jastrzebie 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group II    
18:00Wda Swiecie - Baltyk Koszalin 0:3 AWA.  
SerbiaSerbia: Super Liga    
18:00Cukaricki - Napredak 5:2 (2:0, 3:2)
18:00Macva - Sp. Subotica 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Partizan - Mladost 2:1 (1:0, 1:1)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
18:00Sloboda - Trayal Krusevac 2:1 (1:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
18:00Trnava - Zilina 4:3 PEN. (2:0, 1:3, 0:0, 4:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
18:00Arosa SC - Laracha 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Celtiga - Polvorin 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Compostela - Racing Club Villalbes 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Ferrol - Arenteiro 4:1 (1:0, 3:1)
18:00Paiosaco - Ribadumia 3:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
18:00Ibiza Islas Pitiusas - Formentera 2:0 (2:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
18:00Aguilas FC - Mazarron CF 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Olimpico de Totana - La Union 0:2 (0:2, 0:0)
18:00Pulpileno - Minerva 2:1 (0:0, 2:1)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
18:30Vereya - Botev Vratsa 1:6 (0:4, 1:2)
IcelandIceland: Icelandic Cup    
18:30Valur - Hafnarfjordur 1:2 (0:1, 1:1)
NorwayNorway: NM Cup    
18:30Arna-Bjornar - Brann 1:6 (1:2, 0:4)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
18:30Jeddah - Al Mojzel 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
18:30Porrino Industrial - Boiro 3:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
18:30Son Cladera - Santanyi 0:2  
EgyptEgypt: Premier League    
18:45El Gaish - Al Ahly 1:2 (0:1, 1:1)
BotswanaBotswana: Premier League    
19:00Black Forest - Security Systems 0:5 (0:4, 0:1)
FranceFrance: Ligue 1    
19:00Rennes - Monaco 2:2 (2:0, 0:2)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
19:00Budafoki - Duna Aszfalt 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Gyirmot - Csakvari 1:1 (0:0, 1:1)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
19:00Berkane - Kawkab Marrakech 1:1 (0:1, 1:0)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
19:00Lublin - Stal Krasnik 3:0 (1:0, 2:0)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
19:00Novi Pazar - Zarkovo 3:0 (1:0, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
19:30Stade Nyonnais - Bavois 2:2 (1:2, 1:0)
NorwayNorway: NM Cup    
19:35Honefoss - Mjondalen 0:2 (0:0, 0:2)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
20:00Flamengo W - Sport Recife W 6:0  
20:00Ponte Preta W - Internacional W 0:2  
20:00SAO Jose W - Vitoria das Tabocas W 4:0  
20:00Vitoria W - Ferroviaria W 0:0  
EnglandEngland: National League    
20:00AFC Fylde - Harrogate 3:1 (2:0, 1:1)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
20:00Malacateco - Municipal 2:0 (0:0, 2:0)
20:00Siquinala - Antigua 1:2 (1:2, 0:0)
NorwayNorway: Norway Cup Women    
20:00Nanset W - Uraedd W 3:0 AWA.  
SerbiaSerbia: Prva Liga    
20:00Metalac - Javor 1:1 (0:1, 1:0)
Sierra LeoneSierra Leone: Premier League    
20:00Anti Drugs Strikers - Mighty Blackpool 0:0  
SwitzerlandSwitzerland: Nationalliga A Women    
20:00Luzern W - Zurich W 1:4 (0:1, 1:3)
20:00Young Boys W - Basel W 1:2 (1:0, 0:2)
20:00Yverdon W - Servette Geneve FC W 0:3 (0:1, 0:2)
EnglandEngland: Women’s Championship    
20:30Aston Villa W - Tottenham W 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: Championship    
20:45Swansea - Derby 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: National League North    
20:45Altrincham - Blyth 3:2 PEN. (1:2, 1:0, 0:0, 7:6)
20:45Spennymoor - Bradford PA 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: National League South    
20:45Bath - Wealdstone 1:3 (0:1, 1:2)
EnglandEngland: Southern League South Division    
20:45Met. Police - Salisbury 3:2 (2:1, 1:1)
20:45Taunton - Poole 1:2 PEN. (0:1, 1:0, 0:0, 3:4)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
21:00Always Ready - Guabira 6:0 (3:0, 3:0)
21:00Nacional Potosi - Real Potosi 0:1 (0:1, 0:0)
BrazilBrazil: Serie A    
21:00Corinthians - Chapecoense-SC 1:0 (0:0, 1:0)
21:00CSA - Palmeiras 1:1 (0:1, 1:0)
21:00Internacional - Flamengo RJ 2:1 (1:0, 1:1)
BrazilBrazil: Serie B    
21:00Oeste - Guarani 2:0 (1:0, 1:0)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
21:00Foz Cataratas W - Kindermann W 0:5  
ColombiaColombia: Liga Aguila    
21:00Patriotas - Deportes Tolima 1:0 (1:0, 0:0)
Costa RicaCosta Rica: Liga de Ascenso    
21:00Municipal Garabito - ADR Jicaral 0:0  
21:00Santa Rosa - Cofutpa 1:1  
EuropeEurope: Champions League    
21:00Barcelona - Liverpool 3:0 (1:0, 2:0)
VenezuelaVenezuela: Segunda Division    
21:00Vinotinto - Fundacion AIFI 0:0  
BoliviaBolivia: Division Profesional    
22:00Bolivar - Aurora 6:3 (3:2, 3:1)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista A2    
22:00Santo Andre - Internacional de Limeira 3:1  
HaitiHaiti: Championnat National    
22:00Triomphe Liancourt - Violette 0:0 (0:0, 0:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship U17    
22:00Honduras U17 - Haiti U17 0:2 (0:2, 0:0)
22:00Trinidad & Tobago U17 - Bermuda U17 3:1 (2:0, 1:1)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
22:00Zulia - Monagas 0:0 (0:0, 0:0)
PeruPeru: Liga 1    
22:30U. de Deportes - Sport Huancayo 1:1 (1:1, 0:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
23:00Aguilas - Dep. Pasto 2:1 (1:1, 1:0)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
23:00UPNFM - Real Espana 3:1 (2:1, 1:0)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
23:00Chinandega - Managua FC 0:4 (0:0, 0:4)
23:00Jalapa - Esteli 0:10 (0:6, 0:4)
23:00Ocotal - Diriangen 3:0 (2:0, 1:0)
23:00Real Madriz - Ferretti 0:3 (0:2, 0:1)
23:00UNAN-Managua - Juventus Managua 4:2 (2:2, 2:0)
ParaguayParaguay: Primera Division    
23:00Cerro Porteno - San Lorenzo 1:1 (0:0, 1:1)
23:00Dep. Capiata - Olimpia Asuncion 2:2 (1:2, 1:0)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
23:15Destroyers - The Strongest 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
23:15Confianca - Sampaio Correa 0:0 (0:0, 0:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
23:45Sanarate - Iztapa 2:1 (1:0, 1:1)
HaitiHaiti: Championnat National    
02.05.2019
00:00Cosmopolites - Ouanaminthe 3:2 (2:0, 1:2)
00:00Real du Cap - Racing des Gonaives 2:0 (0:0, 2:0)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
02.05.2019
00:00Platense - Motagua 0:0 (0:0, 0:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship U17    
02.05.2019
00:00Mexico U17 - Jamaica U17 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Serie A    
02.05.2019
00:15Avai - Gremio 1:1 (0:1, 1:0)
00:15Cruzeiro - Ceara 1:0 (0:0, 1:0)
South AmericaSouth America: Copa Sudamericana    
02.05.2019
00:15Sol de America - Mineros 2:0 PEN. (0:0, 1:0, 4:3)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
02.05.2019
01:00Jaguares de Cordoba - La Equidad 1:1 (1:0, 0:1)
01:00Santa Fe - Millonarios 0:0 (0:0, 0:0)
HaitiHaiti: Championnat National    
02.05.2019
01:00Baltimore - Mirebalais 1:1 (0:0, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
02.05.2019
01:00Indy Eleven - Tampa Bay 0:0 (0:0, 0:0)
01:00New York Red Bulls 2 - Birmingham 5:0 (1:0, 4:0)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
02.05.2019
01:30Blooming - Royal Pari 2:3 (0:1, 2:2)
USAUSA: MLS    
02.05.2019
01:30Philadelphia Union - FC Cincinnati 2:0 (0:0, 2:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
02.05.2019
02:00Comunicaciones - Petapa 5:0 (1:0, 4:0)
BrazilBrazil: Serie A    
02.05.2019
02:30Fortaleza - Athletico-PR 2:1 (1:1, 1:0)
02:30Goias - Sao Paulo 1:2 (1:2, 0:0)
02:30Vasco - Atletico-MG 1:2 (0:0, 1:2)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
02.05.2019
02:30Campinense - Nautico 2:1 (0:1, 2:0)
South AmericaSouth America: Copa Sudamericana    
02.05.2019
02:30Binacional - Independiente 1:2 (0:0, 1:2)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
02.05.2019
03:00Ind. Medellin - Huila 2:1 (0:0, 2:1)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
02.05.2019
04:00Deportivo Chiantla - Xelaju 1:1 (1:0, 0:1)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Champions League    
02.05.2019
04:00Monterrey - U.A.N.L.- Tigres 1:1 (1:0, 0:1)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
02.05.2019
05:00Pacific FC - Valour 1:2 (1:1, 0:1)