Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
Dominican RepublicDominican Republic: LDF    
00:00Universidad O&M - Atl. San Francisco 4:2 (1:0, 3:2)
BrazilBrazil: Serie B    
00:15Brasil de Pelotas - Bragantino 0:1 (0:1, 0:0)
00:15Operario - America MG 1:0 (0:0, 1:0)
PeruPeru: Liga 1    
00:45AD Cantolao - Cajamarca 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL League One    
01:00Lansing - Toronto FC II 0:2 (0:1, 0:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
01:30Diaz - Guarani 1:1 (0:0, 1:1)
MexicoMexico: Primera Division    
02:00Puebla - U.A.N.L.- Tigres 1:1 (0:1, 1:0)
ArgentinaArgentina: Copa de la Superliga    
02:10Talleres Cordoba - Atl. Tucuman 3:2 (1:1, 2:1)
BrazilBrazil: Serie B    
02:30Sao Bento - Atletico GO 1:3 (0:1, 1:2)
02:30Sport Recife - Oeste 1:1 (0:0, 1:1)
ChileChile: Primera Division    
02:30Colo Colo - Antofagasta 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
02:30Austin Bold - Real Monarchs 3:2 (3:1, 0:1)
02:30San Antonio - Tacoma Defiance 3:0 (3:0, 0:0)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
03:00Dep. Cuenca - U. Catolica 1:2 (0:1, 1:1)
PanamaPanama: LPF    
03:00Plaza Amador - Arabe Unido 2:1 (0:0, 2:1)
PeruPeru: Liga 1    
03:00Sport Boys - Molinos El Pirata 2:1 (1:0, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
03:30New Mexico - Portland 2 3:3 (0:0, 3:3)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
04:00Petapa - Malacateco 1:2 (1:1, 0:1)
MexicoMexico: Primera Division    
04:00Atl. Morelia - Club Tijuana 1:4 (1:1, 0:3)
PanamaPanama: LPF    
04:00San Francisco - Alianza 2:2 (1:1, 1:1)
USAUSA: USL Championship    
04:30Fresno - Orange County SC 2:2 (0:2, 2:0)
USAUSA: USL League One    
04:30Tucson - Tormenta 0:2 (0:0, 0:2)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
05:00Sydney FC U21 - Sydney Utd 1:3 (1:2, 0:1)
JapanJapan: J2 League    
05:00Avispa Fukuoka - Montedio Yamagata 0:1 (0:0, 0:1)
JapanJapan: J3 League    
05:00Blaublitz - Giravanz Kitakyushu 0:0  
05:00Fujieda MYFC - Nagano 2:0  
JapanJapan: Nadeshiko League Women    
06:00Albirex Niigata W - Beleza W 3:2 (1:1, 2:1)
06:00Kunoichi W - Parceiro Nagano W 0:0 (0:0, 0:0)
06:00Nittaidai W - JEF United W 0:2 (0:1, 0:1)
06:00Nojima Stella W - Inac Kobe Leonesa W 1:0 (0:0, 1:0)
06:00Vegalta Sendai W - Urawa W 0:2 (0:1, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
06:30Lake Macquarie - Maitland 1:3 (1:1, 0:2)
06:30Newcastle Jets U21 - Lambton J. 3:1 (2:0, 1:1)
JapanJapan: J1 League    
07:00C-Osaka - Oita 0:0 (0:0, 0:0)
JapanJapan: J2 League    
07:00V-Varen Nagasaki - Kagoshima Utd 0:0 (0:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
07:00Jeju Utd - Sangju Sangmu 2:3 (0:0, 2:3)
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
07:15Avondale FC - Oakleigh Cannons 3:1 (0:0, 3:1)
AustraliaAustralia: NPL South Australian    
07:30Adelaide U21 - Adelaide Comets 1:3 (0:1, 1:2)
07:30Blue Eagles - Croydon Kings 2:1 (2:0, 0:1)
07:30Campbelltown City - Adelaide Olympic 4:1 (1:0, 3:1)
07:30South Adelaide - West Adelaide 1:2 (0:1, 1:1)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
08:00Jeonnam - Busan 1:0 (0:0, 1:0)
08:00Seoul E. - Bucheon FC 1995 1:2 (0:1, 1:1)
South KoreaSouth Korea: National League    
08:00Busan Kyotong - Gyeongju KHNP 2:1 (0:1, 2:0)
08:00Changwon - Daejeon Korail 1:1 (0:0, 1:1)
08:00Gangneung - Gimhae 2:0 (1:0, 1:0)
08:00Mokpo City - Cheonan City 0:1 (0:0, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
08:30Devonport - Launceston 5:2 (3:0, 2:2)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
09:00Riverina - Woden Weston 0:1 (0:0, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL Northern NSW    
09:00Broadmeadow - Weston Workers 5:3 (3:2, 2:1)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
09:00SWQ Thunder - Queensland Lions 1:4 (0:2, 1:2)
AustraliaAustralia: NPL Western Australia    
09:00Armadale - Inglewood Utd 3:4 (0:4, 3:0)
09:00Balcatta - Floreat Athena 0:2 (0:0, 0:2)
09:00Bayswater - Perth SC 1:2 (1:1, 0:1)
09:00Cockburn City - Stirling Lions 5:1 (2:1, 3:0)
09:00ECU Joondalup - Rockingham City 4:3 (3:1, 1:2)
09:00Perth Glory U21 - Sorrento 5:2 (2:1, 3:1)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
09:00Taringa - Centenary Stormers 3:1 (1:0, 2:1)
ChinaChina: Yi League    
09:00Baoding Yingli Yitong - Taizhou Yuanda 0:3 (0:2, 0:1)
09:00Hangzhou Wuyue - Fujian Tianxin 0:1 (0:1, 0:0)
09:00Hubei Chufeng Heli - Jiangxi Liansheng 1:1 (0:1, 1:0)
09:00Jiangsu Yancheng - Dalian Chanjoy 3:1 (0:0, 3:1)
09:00Lhasa Chengtou - Wuhan Three Towns 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Nanjing Shaye - Guangxi Baoyun 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Qingdao Red Lions - Hebei Elite 0:3 (0:1, 0:2)
09:00Shenzhen Pengcheng - Hunan Billows 3:0 (3:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
09:00Gangwon - Daegu 0:2 (0:0, 0:2)
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
09:30Hume City - Pascoe Vale 2:1 (1:0, 1:1)
ChinaChina: Super League    
09:30Hebei - Beijing Renhe 1:1 (0:1, 1:0)
ChinaChina: Jia League    
09:30Heilongjiang Lava - Guizhou Zhicheng 2:1 (2:1, 0:0)
09:30Qingdao Huanghai - Shijiazhuang 2:1 (1:0, 1:1)
09:30Shaanxi Changan - Shanghai Shenxin 2:0 (1:0, 1:0)
ChinaChina: Yi League    
09:30Beijing Technology - Qingdao Jonoon 1:3 (0:1, 1:2)
09:30Jilin Baijia - Inner Mongolia 2:0 (2:0, 0:0)
09:30Yunnan Kunlu - Sichuan Jiuniu 1:2 (0:1, 1:1)
AustraliaAustralia: A-League    
09:35Newcastle Jets - Sydney FC 2:0 (1:0, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL Tasmania    
10:00Kingborough Lions - Clarence Zebras 3:0 (1:0, 2:0)
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
10:00Heidelberg Utd - Dandenong City 5:2 (3:0, 2:2)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
10:00Bayside - Univ. of Queensland 3:1 (1:0, 2:1)
10:00Caboolture - Grange Thistle 2:3 (1:1, 1:2)
ChinaChina: Yi League    
10:00Zibo Cuju - Shenyang Urban FC 1:0 (0:0, 1:0)
RomaniaRomania: Superliga Women    
10:00Universitatea Galati W - Heniu Prundu Bargaului W 1:2 (1:0, 0:2)
RussiaRussia: Youth League    
10:00Anzhi U21 - FK Rostov U21 0:2 (0:1, 0:1)
South KoreaSouth Korea: K League 2    
10:00Ansan Greeners - Gwangju FC 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10:00Philippine Air Force - Mendiola FC 1991 2:2 (1:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
10:15Motorlet Prague - Neratovice 2:1 (0:1, 2:0)
10:15Tatran Rakovnik - Ostrov 1:3 (1:1, 0:2)
10:15Zbuzany - Libis 3:1 (1:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:15Jiskra Mseno - Caslav 4:0 (2:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Kralovehradecky KP    
10:15Slavia HK - Trebes 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 3:5)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
10:15Kadan - Vilemov 0:3 (0:1, 0:2)
10:15Steti - Brna 2:3 (0:1, 2:2)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
10:15Branik - Motorlet Prague B 3:3 (1:2, 2:1)
10:15Ujezd Prague - Vysehrad B 0:3 (0:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Stredocesky KP    
10:15Kutna Hora - Klicany 3:1 (1:0, 2:1)
10:15Vykan - Tuchlovice 1:2 (0:1, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:15Benesov - Vltavin 0:3 (0:1, 0:2)
10:15Prevysov - Zivanice 2:1 (1:0, 1:1)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
10:15Sarawak FA - PDRM FA 0:1 (0:0, 0:1)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
10:30Sutherland Sharks - Wollongong Wolves 2:2 (1:1, 1:1)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
10:30Gold Coast Knights - Brisbane U21 3:0 (0:0, 3:0)
CambodiaCambodia: C-League    
10:30Electricite Du Cambodge - Svay Rieng 0:1  
10:30Kompong Cham - Sports Academy 0:3  
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:30Velke Hamry - Turnov 4:3 (4:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Liberecky KP    
10:30Frydlant - Chrastava 0:2 (0:2, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
10:30Dukla JM - Treboradice 2:3 (0:1, 2:2)
10:30Hostivar - Admira Prague B 1:0 (0:0, 1:0)
10:30US Prague - Zizkov B 1:4 (0:1, 1:3)
10:30Vrsovice - Tempo Prague 0:3 (0:0, 0:3)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
10:30Horni Slavkov - Union Nove Sedlo 2:1 (0:1, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:30Kraluv Dvur - Domazlice 0:1 (0:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
10:30Dukla Prague W - Lok. Brno W 1:1 (0:1, 1:0)
IndonesiaIndonesia: Piala Indonesia    
10:30Bhayangkara Utd - PSM Makassar 4:2 (2:1, 2:1)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
10:30Alay Osh - Akademiy Futbola 2:1 (1:0, 1:1)
AustraliaAustralia: NPL ACT    
11:00Monaro Panthers - Canberra FC 2:4 (2:0, 0:4)
AustraliaAustralia: NPL NSW    
11:00Druitt Town Rangers - Marconi Stallions 3:3 (2:1, 1:2)
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
11:00Magpies Crusaders - Brisbane City 0:5 (0:2, 0:3)
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
11:00Dandenong Thunder - South Melbourne 2:2 (1:1, 1:1)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
11:00North Pine - Brisbane K. 2:4 (0:3, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
11:00Horni Jiretin - Modlany 1:2 (1:0, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
11:00Ceske Budejovice U19 - Slavia Prague U19 2:3 PEN. (1:1, 1:1, 4:5)
11:00Hradec Kralove U19 - Brno U19 2:1 (1:1, 1:0)
11:00Jihlava U19 - FC Fastav Zlin U19 2:3 PEN. (2:0, 0:2, 3:4)
11:00Sigma Olomouc U19 - Pribram U19 4:1 (2:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
11:00Plzen W - Hradec Kralove W 3:1 (2:0, 1:1)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
11:00Odense Q W - Aalborg W 4:0 (3:0, 1:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
11:00Dresden U19 - Hamburger SV U19 4:0 (1:0, 3:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga West    
11:00B. Monchengladbach U19 - Alemannia Aachen U19 1:1 (0:0, 1:1)
ItalyItaly: Primavera 1    
11:00Cagliari U19 - AC Milan U19 2:1 (0:1, 2:0)
JapanJapan: J2 League    
11:00Ehime - Kofu 1:1 (0:1, 1:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
11:00Okzhetpes - Ertis Pavlodar 1:0 (1:0, 0:0)
11:00Shakhtar Karagandy - Kaisar Kyzylorda 0:1 (0:1, 0:0)
PolandPoland: Central Youth League    
11:00Cracovia U18 - Jagiellonia U18 1:3 (0:1, 1:2)
11:00Escola Warszawa U18 - Slask U18 1:2 (0:1, 1:1)
11:00Ruch Chorzow U18 - Motor Lublin U18 2:0 (0:0, 2:0)
RomaniaRomania: Liga 2    
11:00Petrolul - Daco-Getica Bucuresti 1:3 (1:3, 0:0)
RussiaRussia: Youth League    
11:00Lokomotiv Moscow U21 - Yenisey U21 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Ufa U21 - Ural U21 1:1 (1:1, 0:0)
South KoreaSouth Korea: K League 1    
11:00Incheon - Seongnam 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 13    
11:00EDMF Churra - Estudiantes de Murcia 2:1  
SpainSpain: Primera Division Women    
11:00Levante W - Madrid C. W 0:1 (0:0, 0:1)
UkraineUkraine: Youth League    
11:00Ch. Odessa U21 - Olimpik Donetsk U21 AWA.  
11:00Lviv U21 - Karpaty U21 1:2 (0:1, 1:1)
VietnamVietnam: V.League 2    
11:00An Do-An Giang - Fico Tay Ninh 0:0  
11:00Can Tho - TTBD Phu Dong 3:1  
11:00Dak Lak - Hue 2:0  
MyanmarMyanmar: National League    
11:30Rakhine United - Hantharwady Utd 1:1 (1:0, 0:1)
11:30Sagaing - Magwe 1:4 (1:0, 0:4)
11:30Zwekapin Utd - Chinland 3:1 (0:0, 3:1)
SingaporeSingapore: Premier League    
11:30Albirex Niigata - Lion City 4:0 (4:0, 0:0)
AustraliaAustralia: A-League    
11:50WS Wanderers - Melbourne Victory 0:1 (0:1, 0:0)
ArmeniaArmenia: Premier League    
12:00Pyunik Yerevan - Alashkert 1:0 (0:0, 1:0)
AustraliaAustralia: NPL South Australian    
12:00Adelaide Raiders - NE Metrostars 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Premier League U18    
12:00Brighton U18 - West Ham U18 3:1 (3:0, 0:1)
12:00Fulham U18 - Arsenal U18 0:3 (0:0, 0:3)
12:00Manchester Utd U18 - Everton U18 4:5 (1:4, 3:1)
12:00Norwich U18 - Southampton U18 1:4 (1:1, 0:3)
12:00Reading U18 - Chelsea U18 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Sunderland U18 - Stoke City U18 0:3 (0:1, 0:2)
12:00Wolverhampton U18 - Derby U18 0:6 (0:2, 0:4)
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
12:00Tallinna Kalev - Tammeka 0:4 (0:1, 0:3)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
12:00Elva - Levadia U21 4:0 (2:0, 2:0)
12:00Legion - Flora U21 3:0 (2:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
12:00Wurzburger Kickers II - Neumarkt 4:1 (0:0, 4:1)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
12:00Jena U19 - Hannover U19 0:3 (0:0, 0:3)
KenyaKenya: Premier League    
12:00Chemelil - Nzoia Sugar 1:2 (0:0, 1:2)
LatviaLatvia: 1. Liga    
12:00FK Smiltene - Tukums 2000 2:5 (1:2, 1:3)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
12:00FK Panevezys - Stumbras 1:1 (0:1, 1:0)
PolandPoland: Division 2    
12:00Skra - Widzew Lodz 1:1 (0:0, 1:1)
PolandPoland: Central Youth League    
12:00GKS Belchatow U18 - Pogon Szczecin U18 2:1 (0:1, 2:0)
12:00Korona Kielce U18 - Lech Poznan U18 3:2 (2:0, 1:2)
PortugalPortugal: LigaPro    
12:00Leixoes - Academica 1:1 (1:0, 0:1)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
12:00Belenenses U23 - Vitoria Guimaraes U23 1:1 (1:0, 0:1)
12:00Benfica U23 - Braga U23 3:1 (0:1, 3:0)
12:00Estoril U23 - Sporting U23 2:1 (1:1, 1:0)
12:00Portimonense U23 - Maritimo U23 1:1 (1:1, 0:0)
RussiaRussia: PFL - Center    
12:00Krasnogorsk - R. Volgograd 2 4:0 (1:0, 3:0)
RussiaRussia: Youth League    
12:00Zenit U21 - Krylya Sovetov Samara U21 2:2 (1:0, 1:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
12:00Felanitx - Poblense 0:1  
UkraineUkraine: Youth League    
12:00Arsenal Kiev U21 - Dynamo Kiev U21 1:3 (0:1, 1:2)
12:00Vorskla Poltava U21 - Shakhtar Donetsk U21 3:1 (1:0, 2:1)
VietnamVietnam: V.League 1    
12:00BHTS Quang Nam - The Cong 0:2 (0:2, 0:0)
12:00Song Lam Nghe An - Nam Dinh 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: Premier League U18    
12:30Tottenham U18 - Leicester U18 3:4 (3:1, 0:3)
JapanJapan: J2 League    
12:30Ryukyu - Machida 1:1 (1:0, 0:1)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
12:30Alga - Dordoi Bishkek 1:4 (0:2, 1:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
12:30Flint - Brodd 2:1 (2:1, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 9    
12:30River Melilla - Alhaurin 1:5 (0:3, 1:2)
UkraineUkraine: Youth League    
12:30Mariupol U21 - Desna U21 3:0  
ThailandThailand: Thai League 1    
12:45PTT Rayong - Muang Thong Utd 2:2 (1:0, 1:2)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
13:00Krumkachy - Naftan 1:4 (1:3, 0:1)
CambodiaCambodia: C-League    
13:00National Defense - Boeung Ket 0:2  
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
13:00Ostrava U19 - Dukla Prague U19 2:1 (1:0, 1:1)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
13:00Aarhus Fremad - Bronshoj 3:0 (2:0, 1:0)
13:00Hellerup - Kolding IF 2:2 (1:2, 1:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Relegation Group    
13:00Tarup-Paarup - Vejgaard 1:1 (0:0, 1:1)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
13:00Farum BK W - B93 W 1:4 (1:2, 0:2)
13:00KoldingQ W - Thisted FC W 1:4 (1:2, 0:2)
13:00VSK Aarhus W - Brondby W 2:5 (1:5, 1:0)
EnglandEngland: Premier League U18    
13:00West Brom U18 - Manchester City U18 3:1 (1:1, 2:0)
FinlandFinland: Ykkonen    
13:00KTP - AC Oulu 0:1 (0:1, 0:0)
FinlandFinland: Liiga Women    
13:00HJK W - Aland Utd W 2:0 (1:0, 1:0)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
13:00Magdeburg - Greuther Furth 2:1 (2:1, 0:0)
13:00Sandhausen - Holstein Kiel 3:2 (2:2, 1:0)
13:00St. Pauli - Regensburg 4:3 (1:2, 3:1)
GermanyGermany: Regionalliga North    
13:00Hamburger SV II - Jeddeloh 1:1 (1:1, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Bremen    
13:00Bremer - OSC Bremerhaven 4:0 (2:0, 2:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
13:00Freiburg U19 - Stuttgart U19 1:2 (1:1, 0:1)
13:00Ingolstadt U19 - Heidenheim U19 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Kaiserslautern U19 - Stuttgarter Kickers U19 0:2 (0:2, 0:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga West    
13:00Bochum U19 - Leverkusen U19 2:2 (0:1, 2:1)
ItalyItaly: Primavera 1    
13:00Inter U19 - Genoa U19 1:0 (0:0, 1:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
13:00Ordabasy - K. Almaty 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Zhetysu Taldykorgan - Atyrau 0:0 (0:0, 0:0)
KenyaKenya: Premier League    
13:00Kenya CB - Kakamega Homeboyz 1:1 (1:0, 0:1)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
13:00Metta/LU - Valmiera 1:4 (0:3, 1:1)
LatviaLatvia: 1. Liga    
13:00Auda - Balvu 6:2 (3:1, 3:1)
MauritiusMauritius: Mauritian League    
13:00Bolton City - Port Louis 3:0  
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
13:00Sola - Brattvag 2:1 (0:1, 2:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
13:00Sogndal 2 - V. Haugesund 1:2 (0:0, 1:2)
PolandPoland: III Liga - Group III    
13:00Zaglebie 2 - Gwarek Tarnowskie Gory 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Central Youth League    
13:00Gornik Z. U18 - Wisla U18 1:0 (1:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - West    
13:00Kolomna - Luki-Energiya 0:2 (0:1, 0:1)
SpainSpain: LaLiga    
13:00Ath Bilbao - Alaves 1:1 (1:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
13:00IFK Ostersund - Skelleftea 0:1 (0:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
13:00Skiljebo - Upsala 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
13:00Hittarps - Ullareds IK 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
13:00Nassjo - Asarums 0:4 (0:4, 0:0)
SwedenSweden: Elitettan Women    
13:00Mallbackens W - Umea W 0:1 (0:1, 0:0)
ThailandThailand: Thai League 1    
13:00Samut Prakan City - Chainat 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: 1. Lig    
13:00Gaziantep - Giresunspor 2:2 (0:1, 2:1)
13:00Hatayspor - Adanaspor AS 4:1 (1:1, 3:0)
TurkmenistanTurkmenistan: Yokary Liga    
13:00Kopetdag Asgabat - Ahal 1:1  
13:00Merw - Energetik 0:1 (0:0, 0:1)
UkraineUkraine: Premier League    
13:00Ch. Odessa - Vorskla Poltava 1:2 (1:0, 0:2)
ZambiaZambia: Super League    
13:00Circuit City - Power Dynamos 0:1 (0:0, 0:1)
GermanyGermany: 3. Liga    
13:15Munich 1860 - Karlsruher 0:2 (0:1, 0:1)
WorldWorld: Club Friendly    
13:15Green Archers - Kaya 0:3 (0:2, 0:1)
ChinaChina: Jia League    
13:30Liaoning - Sichuan Annapurna 0:2 (0:0, 0:2)
13:30Nei Mongol - Xinjiang Tianshan 0:0 (0:0, 0:0)
ChinaChina: Yi League    
13:30Chengdu Better City - Kunshan 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Suzhou Dongwu - Zhejiang Yiteng 1:1 (0:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
13:30Cizova - Aritma Prague 2:0 (0:0, 2:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
13:30Koge - Viborg 1:0 (1:0, 0:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Relegation Group    
13:30Kjellerup - Slagelse 1:2 (1:0, 0:2)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
13:30BSF W - Fortuna Hjorring W 0:4 (0:1, 0:3)
EnglandEngland: Premier League    
13:30Tottenham - West Ham 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: National League    
13:30AFC Fylde - FC Halifax 0:2 (0:2, 0:0)
13:30Boreham Wood - Eastleigh 3:3 (1:1, 2:2)
13:30Bromley - Ebbsfleet 5:1 (1:0, 4:1)
13:30Dag & Red - Solihull Moors 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Dover - Sutton 3:0 (1:0, 2:0)
13:30Gateshead - Barrow 0:2 (0:2, 0:0)
13:30Hartlepool - Salford 3:2 (0:1, 3:1)
13:30Havant & W - Barnet 0:2 (0:0, 0:2)
13:30Leyton Orient - Braintree 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Maidenhead - Chesterfield 2:0 (0:0, 2:0)
13:30Maidstone - Aldershot 0:2 (0:0, 0:2)
13:30Wrexham - Harrogate 2:1 (1:1, 1:0)
EnglandEngland: Premier League U18    
13:30Newcastle Utd U18 - Blackburn U18 1:6 (1:2, 0:4)
GermanyGermany: Regionalliga Nordost    
13:30Meuselwitz - Halberstadt 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Oberlausitz - Chemnitzer 3:2 (1:0, 2:2)
13:30Viktoria Berlin - Auerbach 4:0 (3:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
13:30SC Weiche-08 II - Schilksee 1:0 (0:0, 1:0)
ScotlandScotland: Premiership    
13:30Celtic - Kilmarnock 1:0 (0:0, 1:0)
SwedenSweden: Superettan    
13:30Mjallby - Degerfors 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
13:30Savedalens - Gauthiod 1:1 (0:1, 1:0)
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
13:30CSKA Pomir Dushanbe - Khatlon 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Kuktosh - Panjsher 3:1 (2:1, 1:0)
ChinaChina: Super League    
13:35Henan Jianye - Jiangsu Suning 2:1 (1:0, 1:1)
13:35Shanghai Shenhua - Tianjin Tianhai 2:3 (0:1, 2:2)
ChinaChina: Jia League    
13:35Nantong Zhiyun - Guangdong Tigers 1:2 (0:0, 1:2)
AustriaAustria: Regionalliga East    
14:00St. Polten (Am) - Mauerwerk 2:2 (0:0, 2:2)
AustriaAustria: Bundesliga Women    
14:00Bergheim W - Sudburgenland W 1:1 (0:0, 1:1)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
14:00FC Slonim - Smolevichi 0:3 (0:2, 0:1)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: RS    
14:00Mrkonjic Grad - Drina Zvornik 1:3 (0:0, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
14:00Karvina U19 - FK Pardubice U19 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
14:00Slavia Prague W - Liberec W 7:0 (4:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: 2. Liga Women    
14:00FK Pardubice W - Caslav W 2:1  
14:00Hodonin W - Branik W 0:4  
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
14:00Jammerbugt - AB Copenhagen 0:0 (0:0, 0:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Relegation Group    
14:00Marienlyst - Hillerod 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Odder - Dalum IF 1:2 (0:0, 1:2)
EnglandEngland: Premier League U18    
14:00Aston Villa U18 - Swansea U18 1:1 (0:0, 1:1)
FinlandFinland: Liiga Women    
14:00Jypk W - ONS Oulu W 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Myran W - KuPS W 2:1 (1:0, 1:1)
GermanyGermany: 3. Liga    
14:00Aalen - Uerdingen 2:4 (0:1, 2:3)
14:00Energie Cottbus - VfL Osnabruck 1:2 (0:0, 1:2)
14:00Hansa Rostock - Lotte 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Meppen - Zwickau 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Wurzburger Kickers - Fortuna Koln 2:0 (0:0, 2:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
14:00Werder Bremen II - BSV Rehden 1:2 (1:0, 0:2)
GermanyGermany: Regionalliga West    
14:00Kaan-Marienborn - Dusseldorf II 2:1 (1:1, 1:0)
14:00Koln II - Wiedenbruck 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Straelen - Alemannia Aachen 2:0 (0:0, 2:0)
14:00TV Herkenrath - Oberhausen 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Wuppertaler - Rodinghausen 0:2 (0:0, 0:2)
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
14:00Hoffenheim II - FSV Frankfurt 0:4 (0:2, 0:2)
14:00Mainz II - Saarbrucken 3:1 (2:0, 1:1)
14:00Offenbach - Pirmasens 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Ulm - Freiburg II 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Walldorf - Stadtallendorf 2:1 (1:0, 1:1)
14:00Worms - Balingen 2:2 (1:1, 1:1)
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
14:00Burghausen - Furth II 1:1 (1:0, 0:1)
14:00Eichstatt - Schweinfurt 2:3 (1:2, 1:1)
14:00Nurnberg II - Garching 1:1 (1:0, 0:1)
14:00Pipinsried - Rosenheim 2:1 (0:1, 2:0)
14:00Schalding - Augsburg II 2:0 (0:0, 2:0)
14:00SpVgg Bayreuth - Aschaffenburg 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
14:00Askania Bernburg - Inter Leipzig 0:5 (0:2, 0:3)
14:00Jena II - Eilenburg 2:4 (0:2, 2:2)
14:00Ludwigsfelder - Sandersdorf 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
14:00Eutin - Bordesholm 4:2 (2:1, 2:1)
14:00Flensburg - Neumunster 2:0 (0:0, 2:0)
14:00TSV Kropp - NTSV Strand 08 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
14:00Meiendorfer SV - Dassendorf 0:3 (0:3, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Bremen    
14:00Aumund-Vegesack - Geestemunde 6:3 (2:1, 4:2)
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
14:00Braunschweig II - Hildesheim 1:3 (0:2, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Westfalen    
14:00FC Gutersloh - Paderborn II 4:2 (1:2, 3:0)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
14:00Kassel - Hadamar 2:2 (1:1, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
14:00VFB Dillingen - Eintracht Trier 2:3 (1:2, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
14:00Rain/Lech - Kottern-St. Mang 2:1 (2:1, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
14:00Freiberg - Stutt. Kickers 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Ravensburg - Neckarsulmer 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Reutlingen - Goppinger SV 1:3 (0:1, 1:2)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
14:00Wolfsburg U19 - VfL Osnabruck U19 2:0 (1:0, 1:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
14:00Bayern U19 - Karlsruher U19 0:1 (0:0, 0:1)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
14:00Aktobe - Taraz 2:3 (0:2, 2:1)
KenyaKenya: Premier League    
14:00Kariobangi Sharks - Posta Rangers 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Western Stima - Sony Sugar 0:2 (0:0, 0:2)
LatviaLatvia: 1. Liga    
14:00Rezekne - Alberts JDFS 3:0 (1:0, 2:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
14:00Palanga - Zalgiris 1:4 (1:1, 0:3)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
14:00Alta - Senja 1:1 (0:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
14:00Frigg - Follo 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Tonsberg - Halsen 4:1 (1:1, 3:0)
14:00Ullern - Ready 2:1 (2:0, 0:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
14:00Steinkjer - Kolstad 0:2 (0:1, 0:1)
NorwayNorway: Toppserien Women    
14:00Lyn W - Stabaek W 2:0 (1:0, 1:0)
RussiaRussia: PFL - West    
14:00Leningradets - Murom 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - Center    
14:00Ryazan - Kvant 3:3 (2:1, 1:2)
14:00Salyut-Belgorod - Kaluga 2:2 (1:0, 1:2)
14:00T. Moscow - Lipetsk 2:1 (0:0, 2:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
14:00Forward - Sandvikens 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
14:00Eskilsminne - Torns 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Lindome - Kristianstads 5:1 (0:0, 5:1)
14:00Lunds - Varnamo 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Tvaakers - Assyriska IK 2:2 (0:2, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
14:00Anundsjo - Kramfors-Alliansen 3:0 (2:0, 1:0)
14:00IFK Lulea - Friska Viljor 1:2 (1:2, 0:0)
14:00Sandviks - Umea FC 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Taftea IK - Timra 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:00Enkopings SK - Karlbergs 1:3 (1:1, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
14:00Eslovs - Assyriska BK 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Olympic - Angelholms 2:1 (1:0, 1:1)
14:00Stafsinge - Rosengard 2:3 (2:2, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
14:00Haninge - Newroz 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Huddinge - Stockholm Internazionale 1:1 (1:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
14:00Amal - Vargarda IK 3:2 (0:1, 3:1)
14:00Torslanda - Grebbestads 1:3 (1:1, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
14:00Bromolla - Dalstorps 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Husqvarna - Karlskrona 1:2 (1:0, 0:2)
14:00IFK Berga - Almeboda/Linneryd 1:1 (1:0, 0:1)
14:00IFK Hassleholm - Osterlen FF 3:1 (1:1, 2:0)
14:00Nosaby IF - Rappe GOIF 3:1 (2:1, 1:0)
ThailandThailand: Thai League 1    
14:00Trat FC - Chiangmai FC 4:0 (2:0, 2:0)
VietnamVietnam: V.League 1    
14:00Hanoi FC - Ho Chi Minh 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
14:15Slovacko U19 - Plzen U19 3:2 (2:1, 1:1)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
14:30Zira - Qarabag 0:3 (0:2, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
14:30Lovosice - FK Jilove 2:1 (2:0, 0:1)
EnglandEngland: Championship    
14:30Millwall - Stoke 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
14:30Emmelshausen - Jagersburg 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Rochling - Karbach 1:0 (0:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie D - Group G    
14:30Castiadas - Aprilia 3:1 (2:1, 1:0)
MalawiMalawi: Super League    
14:30Civil - Dwangwa United 2:0  
14:30Mzuni - Moyale Barracks 1:0  
RussiaRussia: PFL - South    
14:30Dynamo Stavropol - Krasnodar 3 3:1 (2:0, 1:1)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
14:30Orebro W - Rosengard W 0:4 (0:3, 0:1)
TurkmenistanTurkmenistan: Yokary Liga    
14:30Sagadam - Nebitci 1:1  
UzbekistanUzbekistan: Super League    
14:30Lok. Tashkent - Qizilqum 3:1 (2:0, 1:1)
AfricaAfrica: Africa Cup of Nations U17    
15:00Nigeria U17 - Angola U17 1:2 (1:1, 0:1)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
15:00Sabah Baku - Keshla 1:1 (0:0, 1:1)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
15:00JUA Zhitkovichi - Belshina CAN.  
15:00Lokomotiv Gomel - Sputnik 2:0 (1:0, 1:0)
BelgiumBelgium: Super League Women    
15:00Leuven W - Heist W 5:0  
BelgiumBelgium: 1st National Women    
15:00Famkes Merkem W - Zulte Waregem W 3:1  
15:00Femina Woluwe W - Melsele W 2:0  
15:00Genk II W - Aalst W 4:3  
15:00Gent II W - Tongeren W 5:3  
15:00Massenhoven W - St. Liege 2 W 2:0  
15:00Moldavo W - Club Brugge W 2:1  
15:00SG-Tertre Hautrage W - GBA Kontich W 2:0  
BurundiBurundi: Primus League    
15:00Flambeau de l'Est - Les Lierres 3:0  
15:00LLB-S4A - Bumamuru 2:2  
15:00Musongati - Atletico Olympic 3:1  
15:00Ngozi City - Kayanza 0:2  
15:00Olympic S. - Bujumbura C. 3:2  
15:00Rukinzo - Flambeau du Centre 0:2  
15:00Vital'O - Le Messager Ngozi 1:1  
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
15:00Marianske Lazne - Prestice 1:4 (1:2, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
15:00Pardubice B - Kolin 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
15:00Kralovice - CAFC 2:1 (0:1, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
15:00Lomnice - Nejdek 2:7 (1:3, 1:4)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
15:00B.93 - Middelfart 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Vanlose - Skive IK 0:1 (0:1, 0:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division - Relegation Group    
15:00Skovshoved - Sydvest 1:2 (0:1, 1:1)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
15:00Vildbjerg W - Naesby W 1:2  
DjiboutiDjibouti: Division 1    
15:00Port - Guelleh / GR 5:1  
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
15:00Maardu - Narva 0:1 (0:0, 0:1)
EswatiniEswatini: Swazi MTN Premier League    
15:00Manzini Sundowns - Mbabane Highlanders 0:3  
15:00Manzini Wanderers - Vovovo 1:1  
15:00Matsapha United - Moneni Pirates 1:0  
15:00Mbabane Swallows - Royal Leopards 0:2  
15:00Tambuti - Manzini Sea Birds 2:0  
FinlandFinland: Liiga Women    
15:00TPS W - TiPS W 1:2 (0:2, 1:0)
FranceFrance: Ligue 2    
15:00Brest - Lens 2:0 (2:0, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga North    
15:00Holstein Kiel II - Hannover II 1:1 (1:0, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
15:00Halle - Hohenstein-Ernstthal 3:1 (2:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
15:00Ederbergland - Alzenau 0:4 (0:3, 0:1)
15:00Flieden - Viktoria Griesheim 1:2 (1:2, 0:0)
15:00Hunfelder - Giessen 0:3 (0:1, 0:2)
15:00Lohfelden - Friedberg 4:1 (3:0, 1:1)
15:00Waldgirmes - Fulda-Lehnerz 1:1 (1:1, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
15:00Jahn Forchheim - Ammerthal 3:3 (2:3, 1:0)
15:00Spvgg Ansbach 09 - Aubstadt 0:3 (0:1, 0:2)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
15:00Kirchanschoring - Dachau 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Schwaben Augsburg - Turkgucu Munchen 2:3 (2:2, 0:1)
15:00Vilzing - Nordlingen 1:1 (1:0, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
15:00Villingen - Normannia Gmund 1:0 (1:0, 0:0)
IraqIraq: Super League    
15:00Al Zawraa - Al Minaa 1:0 (0:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie A    
15:00Bologna - Empoli 3:1 (0:1, 3:0)
ItalyItaly: Serie B    
15:00Livorno - Palermo 2:2 (0:1, 2:1)
15:00Pescara - Verona 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Salernitana - Carpi 2:5 (2:2, 0:3)
15:00Venezia - Crotone 1:4 (1:1, 0:3)
ItalyItaly: Primavera 1    
15:00Sassuolo U19 - Palermo U19 0:1 (0:0, 0:1)
ItalyItaly: Serie B Women    
15:00Cesena W - Arezzo W 2:1  
15:00Empoli W - Lazio W 2:1  
15:00Genoa W - Milan Ladies W 1:0  
15:00Inter W - Ravenna W 7:0  
15:00Lady Granata W - Roma CF W 2:2  
15:00Roma XIV W - Chievo Fortitudo W 1:12  
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
15:00FC Astana - Tobol 2:1 (0:1, 2:0)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
15:00Jelgava - BFC Daugavpils 1:0 (0:0, 1:0)
LesothoLesotho: Premier League    
15:00Bantu - LCS 1:0  
15:00Kick4Life - Liphakoe 0:1  
15:00Majantja - Linare 1:1  
15:00Sefotha-Fotha - Defence Force 0:0  
MalaysiaMalaysia: Super League    
15:00Perak 2 - Perak 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Petaling Jaya CFC - Terengganu 1:2 (1:0, 0:2)
15:00Selangor 2 - Kuala Lumpur 3:2 (2:1, 1:1)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
15:00Terengganu 2 - Negeri Sembilan 1:0 (1:0, 0:0)
15:00UKM - UiTM 0:5 (0:2, 0:3)
MozambiqueMozambique: Mocambola    
15:00Textil do Pungue - UD Songo 0:3 (0:1, 0:2)
NamibiaNamibia: MTC Premiership    
15:00Life Fighters - Black Africa 2:4  
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
15:00Arvoll - Eidsvold 0:1 (0:1, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 3    
15:00Donn - Viking 2 1:2 (0:1, 1:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
15:00Brann 2 - Fjora 4:3 (2:1, 2:2)
15:00OS TF - Lysekloster 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Stromsgodset 2 - Fyllingsdalen 3:0 (0:0, 3:0)
15:00Valdres - Vestfossen 4:1 (2:1, 2:0)
NorwayNorway: Toppserien Women    
15:00Fart W - Kolbotn W 2:3 (1:0, 1:3)
PolandPoland: III Liga - Group II    
15:00Baltyk Koszalin - Swit Skolwin 2:3 (0:2, 2:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
15:00Legnica 2 - Gornik Z. 2 0:1 (0:1, 0:0)
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
15:00Inter Club - CARA Brazzaville 0:0 (0:0, 0:0)
RomaniaRomania: Liga 1    
15:00Calarasi - FC Hermannstadt 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: PFL - South    
15:00Angust Nazran - Chernomorets Novorossijsk 0:3 (0:1, 0:2)
15:00Biolog - Spartak Nalchik 0:3 (0:0, 0:3)
15:00Maykop - Kuban 2:3 (1:2, 1:1)
15:00SKA Rostov - Legion Dynamo 0:1 (0:0, 0:1)
RussiaRussia: PFL - West    
15:00Vladimir - Veles Moscow 0:2 (0:1, 0:1)
RussiaRussia: PFL - Center    
15:00FK Strogino Moscow - Khimik-Arsenal 0:1 (0:0, 0:1)
San MarinoSan Marino: Campionato Sammarinese    
15:00Tre Fiori - Fiorentino 2:1 (2:1, 0:0)
SeychellesSeychelles: Special Competition    
15:00Anse Reunion - La Passe 1:2  
15:00Victoria City - Foresters FC 1:1  
SloveniaSlovenia: Prva liga    
15:00Rudar - Domzale 1:2 (1:0, 0:2)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
15:00Black Leopards - Maritzburg Utd 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Highlands - Polokwane 0:2 (0:1, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:00Gefle - Carlstad 0:3 (0:2, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
15:00Oskarshamns - Ljungskile 1:0 (0:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
15:00Hudiksvalls - Kvarnsvedens 5:0 (1:0, 4:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
15:00Halmia - Onsala 0:2 (0:2, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
15:00Vanersborgs FK - Vanersborgs IF 1:2 (0:0, 1:2)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
15:00Raslatts - Hassleholms IF 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
15:00Kungsbacka W - Djurgarden W 1:2 (0:1, 1:1)
SwedenSweden: Elitettan Women    
15:00Lidkopings FK W - AIK W 2:8 (0:2, 2:6)
15:00Uppsala W - Hammarby W 1:2 (1:2, 0:0)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
15:00Biashara Mara United - Simba 0:2 (0:2, 0:0)
ThailandThailand: Thai League 1    
15:00Port MTI FC - Suphanburi 3:2 (0:1, 3:1)
TurkeyTurkey: Super Lig    
15:00Antalyaspor - Erzurum BB 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Rizespor - Sivasspor 0:0 (0:0, 0:0)
ZambiaZambia: Super League    
15:00Kabwe - Green Buffaloes FC 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Kitwe United - Prison Leopards 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Lumwana Radiants - Forest Rangers 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Nakambala Leopards - Zanaco 4:2 (3:2, 1:0)
15:00NAPSA Stars - Buildcon 2:2 (1:1, 1:1)
15:00Nkana - FC MUZA 2:1 (0:1, 2:0)
15:00ZESCO - Mufulira 6:0 (2:0, 4:0)
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00Chicken Inn - Platinum 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Harare City - Black Rhinos 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Mushowani Stars - Highlanders 0:0 (0:0, 0:0)
15:00ZPC Kariba - Yadah 2:1 (0:0, 2:1)
KenyaKenya: Premier League    
15:15Tusker - Gor Mahia 0:2 (0:2, 0:0)
MauritiusMauritius: Mauritian League    
15:15Pamplemousses - La Cure Sylvester 3:1  
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
15:30Sabail - Gabala 2:1 (2:1, 0:0)
GermanyGermany: Bundesliga    
15:30Dortmund - Schalke 2:4 (1:2, 1:2)
15:30Dusseldorf - Werder Bremen 4:1 (2:1, 2:0)
15:30Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Hannover - Mainz 1:0 (0:0, 1:0)
15:30RB Leipzig - Freiburg 2:1 (1:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
15:30Hassia Bingen - Arminia Ludwigshafen 5:1 (1:0, 4:1)
15:30Hertha Wiesbach - Mechtersheim 1:0 (0:0, 1:0)
15:30Idar-Oberstein - TuS Koblenz 1:1 (0:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
15:30Backnang - Pforzheim 2:1 (1:0, 1:1)
15:30Bissingen - Oberachern 4:2 (2:2, 2:0)
15:30Linx - TSV Ilshofen 1:0 (1:0, 0:0)
15:30Spielberg - Bahlinger 3:5 (0:1, 3:4)
KosovoKosovo: Superliga    
15:30FC Ballkani - Ferizaj 2:4 (1:1, 1:3)
15:30Feronikeli - Gjilani 2:0 (2:0, 0:0)
15:30KF Llapi - Drita 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: OBOS-ligaen    
15:30Start - Sandefjord 2:2 (0:0, 2:2)
PolandPoland: Central Youth League    
15:30Zaglebie U18 - Legia U18 4:0 (2:0, 2:0)
RussiaRussia: Premier League    
15:30FK Anzi Makhackala - FK Rostov 1:1 (0:1, 1:0)
RwandaRwanda: National Football league    
15:30APR - Bugesera FC 3:0 (1:0, 2:0)
15:30Espoir - Sunrise 1:1 (1:1, 0:0)
15:30Marines - Musanze 1:0  
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
15:30Dun. Streda - Slovan Bratislava 1:0 (0:0, 1:0)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
15:30Metallurg Bekabad - Kokand 1912 3:1 (1:1, 2:0)
WalesWales: Division 1    
15:30Ammanford - Taffs Well 1:1 (0:0, 1:1)
15:30Briton Ferry - Cambrian & Clydach 1:2 (1:0, 0:2)
15:30Cwmamman United - Goytre AFC 4:2 (1:1, 3:1)
15:30Cwmbran Celtic - Afan Lido 4:4 (0:3, 4:1)
15:30Llantwit Major - Haverfordwest 3:2 (1:1, 2:1)
15:30Pontypridd - Undy 2:1 (0:1, 2:0)
15:30Port Talbot - Penybont 0:2 (0:1, 0:1)
WalesWales: Cymru Alliance    
15:30Holywell - Holyhead 3:0  
15:30Penrhyncoch - Conwy Borough 3:2 (0:0, 3:2)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
15:45Isloch - FC Gomel 3:1 (1:1, 2:0)
AlbaniaAlbania: First Division    
16:00Cerrik - Pogradeci 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Elbasani - Apolonia Fier 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Iliria Kruja - Burreli 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Korabi Peshkopi - Erzeni 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Lushnja - Besa Kavaje 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Oriku - Bylis 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Vora - Koplik 0:1 (0:1, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
16:00Dock Sud - Excursionistas 1:2 (1:1, 0:1)
ArgentinaArgentina: Primera D Metropolitana    
16:00Liniers - Deportivo Muniz 2:1 (1:0, 1:1)
AustriaAustria: Regionalliga East    
16:00Wiener Linien - Neusiedl 1:0 (1:0, 0:0)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
16:00Union Gurten - AC Wolfsberger (Am) 1:1 (0:1, 1:0)
AustriaAustria: Regionalliga West    
16:00Grodig - Dornbirn 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Johann - Hohenems 6:1 (2:0, 4:1)
16:00Langenegg - SV Worgl 0:4 (0:1, 0:3)
16:00Wals-Grunau - Kufstein 1:1 (1:1, 0:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
16:00Chimik Svetlogorsk - Mikashevichi 4:0 (0:0, 4:0)
16:00Rukh Brest - Lida 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Volna Pinsk - Baranovici 5:0 (3:0, 2:0)
BrazilBrazil: Serie B    
16:00Botafogo SP - Vitoria 3:1 (0:0, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
16:00Dolni Benesov - Otrokovice 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Hlucin - Vyskov 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Rymarov - Spartak Hulin 1:1 (0:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16:00Bzenec - Humpolec 4:0 (2:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
16:00Detmarovice - Hermanice 3:3 (1:2, 2:1)
16:00HFK Olomouc - Prerov 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Novy Jicin - Slavicin 2:2 (2:0, 0:2)
16:00SK Hranice - Bohumin 4:2 (1:0, 3:2)
16:00Vsetin - Bruntal 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Zlinsky KP    
16:00Holesov - Brumov 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 4:3)
16:00Nevsova - Jurinka 5:0 (2:0, 3:0)
16:00Provodov - Batov 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Skastice - Morkovice 3:1 (2:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Jihomoravsky KP    
16:00Kurim - Bosonohy 1:3 (0:2, 1:1)
16:00Moravsky Krumlov - Bohunice 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Mutenice - Svratka Brno 3:0 (1:0, 2:0)
16:00SK Krumvir - Ivancice 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Start Brno - Sparta Brno 5:1 (3:1, 2:0)
16:00Tisnov - Boskovice 0:6 (0:2, 0:4)
16:00Vojkovice - Moravska Slavia 0:2 (0:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Vysocina KP    
16:00Bystrice n. Pern. - HFK Trebic 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Kosetice - Namest n. Oslavou 0:5 (0:2, 0:3)
16:00Velke Mezirici B - Chotebor 2:5 (1:2, 1:3)
Czech RepublicCzech Republic: Olomoucky KP    
16:00Litovel - Cernovir 3:2 (2:2, 1:0)
16:00Sternberk - Hnevotin CAN.  
16:00Zelatovice - Medlov 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 3:4)
EnglandEngland: Premier League    
16:00Crystal Palace - Everton 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Fulham - Cardiff 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Southampton - Bournemouth 3:3 (1:2, 2:1)
16:00Watford - Wolves 1:2 (0:1, 1:1)
EnglandEngland: Championship    
16:00Birmingham - Wigan 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Bolton - Brentford 0:1 AWA.  
16:00Bristol City - Derby 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Middlesbrough - Reading 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Preston - Sheffield Wed 3:3 (2:0, 1:3)
16:00QPR - Nottingham 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Swansea - Hull 2:2 (1:0, 1:2)
16:00West Brom - Rotherham 2:1 (0:0, 2:1)
EnglandEngland: League One    
16:00Accrington - Plymouth 5:1 (3:0, 2:1)
16:00AFC Wimbledon - Wycombe 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Barnsley - Blackpool 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Burton - Luton 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Fleetwood - Bristol Rovers 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Gillingham - Charlton 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Oxford Utd - Doncaster 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Rochdale - Southend 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Scunthorpe - Bradford City 2:3 (0:3, 2:0)
16:00Sunderland - Portsmouth 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Walsall - Peterborough 3:0 (1:0, 2:0)
EnglandEngland: League Two    
16:00Cambridge Utd - Morecambe 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Carlisle - Crawley 4:2 (4:1, 0:1)
16:00Cheltenham - Swindon 3:2 (3:0, 0:2)
16:00Colchester - MK Dons 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Crewe - Forest Green 4:3 (1:1, 3:2)
16:00Exeter - Oldham 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Mansfield - Stevenage 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Newport - Lincoln 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Northampton - Yeovil 2:2 (0:2, 2:0)
16:00Notts Co - Grimsby 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Port Vale - Macclesfield 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: National League North    
16:00Alfreton - Chester 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Ashton Utd - Altrincham 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Blyth - Southport 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Brackley Town - FC United 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Chorley - Bradford PA 3:2 (1:1, 2:1)
16:00Curzon Ashton - Spennymoor 0:5 (0:2, 0:3)
16:00Darlington - Leamington 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Hereford - Boston Utd 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Kidderminster - Guiseley 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Nuneaton - Stockport 0:3 (0:2, 0:1)
16:00York - AFC Telford 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: National League South    
16:00Billericay - Bath 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Chippenham - Chelmsford 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Eastbourne Boro - Concord 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Hungerford - East Thurrock 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Oxford City - Dartford 2:1 (0:1, 2:0)
16:00St. Albans - Torquay 0:4 (0:2, 0:2)
16:00Truro - Slough 3:3 (1:1, 2:2)
16:00Wealdstone - Hemel Hempstead 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Welling - Hampton & Richmond 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Weston-super-Mare - Dulwich Hamlet 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Woking - Gloucester 1:2 (1:0, 0:2)
EnglandEngland: NPL Premier Division    
16:00Bamber Bridge - Mickleover 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Basford - Nantwich 7:3 (5:1, 2:2)
16:00Buxton - Warrington 2:2 (2:1, 0:1)
16:00Farsley - Marine 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Gainsborough - South Shields 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Lancaster - Whitby 2:1 (0:0, 2:1)
16:00North Ferriby - Hyde CAN.  
16:00Scarborough - Workington 5:1 (2:0, 3:1)
16:00Stafford - Matlock 4:1 (2:1, 2:0)
16:00Stalybridge - Grantham 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Witton - Hednesford 1:1 (1:0, 0:1)
EnglandEngland: Southern League Central Division    
16:00Banbury - Hitchin 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Biggleswade Town - Rushall 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Coalville - St. Ives 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Kettering - Stratford 5:1 (2:0, 3:1)
16:00Lowestoft - Bedworth United 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Needham Market - Alvechurch 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Redditch - Leiston 3:1 (2:0, 1:1)
16:00Royston - Barwell 1:0 (0:0, 1:0)
16:00St. Neots - Halesowen 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Stourbridge - King’s Lynn 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Tamworth - AFC Rushden & Diamonds 1:1 (0:0, 1:1)
EnglandEngland: Southern League South Division    
16:00Basingstoke - Taunton 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Hartley Wintney - Dorchester 3:1 (0:0, 3:1)
16:00Hendon - Swindon S 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Kings Langley - Frome 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Merthyr Town - Walton Casuals 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Met. Police - Gosport 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Salisbury - Harrow 0:6 (0:1, 0:5)
16:00Staines - Poole 0:7 (0:5, 0:2)
16:00Tiverton - Beaconsfield Town 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Weymouth - Farnborough 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Wimborne - Chesham 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: Isthmian League Premier Division    
16:00Brightlingsea - Enfield Town 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Carshalton - Bishop's Stortford 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Dorking - Haringey 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Folkestone - Bognor Regis 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Harlow - Margate 3:4 (1:1, 2:3)
16:00Kingstonian - Leatherhead 0:4 (0:0, 0:4)
16:00Lewes - Hornchurch 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Potters Bar - Tonbridge 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Whitehawk - Corinthian-Casuals 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Wingate & Finchley - Burgess Hill 4:2 (2:0, 2:2)
16:00Worthing - Merstham 2:4 (1:3, 1:1)
FinlandFinland: Ykkonen    
16:00AC Kajaani - MuSa 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Ekenas - Jaro 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Haka - TPV 1:0 (0:0, 1:0)
16:00MyPa - TPS 0:1 (0:0, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
16:00Honka Akatemia - Jazz Pori 2:1 (1:1, 1:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
16:00Hercules - SJK Akatemia 1:4 (1:0, 0:4)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
16:00Erlangen - Abtswind 4:3 (1:2, 3:1)
16:00Grossbardorf - ATSV 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Sand - Wurzburger FV 1:2 (1:0, 0:2)
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
16:00Hankofen-Hailing - Pullach 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Sonthofen - Ismaning 1:3 (1:3, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Mittelrhein    
16:00Duren - VfL Vichttal 1:0 (1:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Niederrhein    
16:00FC Monheim - SW Essen 0:3 (0:1, 0:2)
GibraltarGibraltar: Premier Division    
16:00Lions Gibraltar - Glacis United 1:2 (0:2, 1:0)
HungaryHungary: NB I Women    
16:00Gyor W - Szent Mihaly W 3:0 (2:0, 1:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
16:00Grindavik - Breidablik 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Vestmannaeyjar - Fylkir 0:3 (0:2, 0:1)
IraqIraq: Super League    
16:00Erbil - Al Kahraba 0:0 (0:0, 0:0)
JordanJordan: Premier League    
16:00Al Hussein - Al Ramtha 0:1 (0:0, 0:1)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
16:00Kauno Zalgiris - Atlantas 2:1 (1:0, 1:1)
MaltaMalta: Premier League    
16:00Hamrun - Valletta 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Hibernians - Balzan 5:1 (1:0, 4:1)
16:00Sliema - Pieta Hotspurs 2:1 (1:0, 1:1)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
16:00Sf.Gheorghe - Dinamo-Auto 3:1 (1:1, 2:0)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
16:00Zeta - Titograd 1:1 (0:1, 1:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Premiership    
16:00Ballymena - Crusaders 3:0 AWA.  
16:00Coleraine - Linfield 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Glenavon - Cliftonville 4:0 (3:0, 1:0)
16:00Glentoran - Institute 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Newry City - Dungannon 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Warrenpoint - Ards 1:1 (0:1, 1:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: NIFL Championship    
16:00Ballinamallard - Larne 0:5 (0:1, 0:4)
16:00Ballyclare - PSNI 1:3 (1:0, 0:3)
16:00Carrick Rangers - Portadown 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Dergview - Loughgall 1:0 (1:0, 0:0)
16:00H&W Welders - Dundela 2:2 (0:0, 2:2)
16:00Limavady - Knockbreda 3:0 (0:0, 3:0)
North MacedoniaNorth Macedonia: First League    
16:00Akademija Pandev - Rabotnicki 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Makedonija GP - Renova 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Pobeda - Sileks 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Shkendija - Shkupi 5:1 (3:0, 2:1)
16:00Vardar - Belasica 1:1 (0:1, 1:0)
North MacedoniaNorth Macedonia: Division 1    
16:00Borec - Sasa 6:0 (2:0, 4:0)
16:00FK Korab - Gench Kalemler 2:1 (1:1, 1:0)
16:00FK Skopje - KF Gostivar 5:1 (1:0, 4:1)
16:00Kozuv Gevgelija - Bregalnica Stip 2:3 (1:1, 1:2)
16:00Labunishta - Pelister 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Plackovica - Vardar Negotino 5:0 (2:0, 3:0)
16:00Tikves - Kit Go Pehchevo 3:2 (3:1, 0:1)
16:00Vellazerimi - Goblen 2:0 (0:0, 2:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
16:00Asane - Elverum 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Asker - Odd 2 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Baerum Sportsklubb - Floro 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Fram - Grorud 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Oppsal - Kjelsas 1:1 (0:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 1    
16:00Herd - Traeff 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Rommen SK - Krakeroy 4:2 (1:1, 3:1)
16:00Sunndal - Lorenskog 1:3 (1:2, 0:1)
NorwayNorway: Division 3 - Group 4    
16:00Djerv 1919 - Stord 3:1 (0:0, 3:1)
16:00Fana - Bergen Nord 1:1 (1:1, 0:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 5    
16:00Rosenborg 2 - Nybergsund 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Tiller - Orkla 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Verdal - Melhus 2:3 (2:0, 0:3)
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
16:00Melbo - Ull/Kisa 2 3:2 (3:0, 0:2)
PolandPoland: Division 1    
16:00Bytovia Bytow - Chojniczanka 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group I    
16:00T. Mazowiecki - Biala Piska 4:1 (2:1, 2:0)
16:00Ursus Warszawa - Ostroda 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
16:00Sroda - Jarocin 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Starogard Gdanski - Gornik Konin 2:2 (2:1, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group III    
16:00Brzeg - Kluczbork 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Lechia Dzierzoniow - Bielsko-Biala 0:1 (0:1, 0:0)
16:00LZS Agroplon Gluszyna - Piast Zmigrod 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Polkowice - Foto-Higiena Gac 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Radzionkow - Warta Gorzow 0:4 (0:2, 0:2)
16:00Ruch Zdzieszowice - Pawlowice 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Sleza Wroclaw - Stilon Gorzow 5:2 (2:1, 3:1)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
16:00Avia Swidnik - Orleta Radzyn 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Biala Podlaska - Podhale Nowy Targ 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Czarni Polaniec - S. Rzeszow 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Sandomierz - Stal Krasnik 3:1 (0:0, 3:1)
16:00Spartakus Daleszyce - Wolka Pelkinska 0:4 (0:1, 0:3)
16:00Wisla Pulawy - Chelmianka Chelm 3:0 (1:0, 2:0)
RussiaRussia: PFL - South    
16:00Alania Vladikavkaz - FC Akademia 3:0 AWA.  
RussiaRussia: PFL - West    
16:00Lokomotiv-Kazanka - Tekstilshtik 1:2 (1:0, 0:2)
ScotlandScotland: Premiership    
16:00Hamilton - Livingston 3:3 (1:0, 2:3)
16:00Motherwell - Dundee FC 4:3 (2:2, 2:1)
16:00St. Mirren - St Johnstone 1:1 (0:0, 1:1)
ScotlandScotland: Championship    
16:00Alloa - Inverness 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Dundee Utd - Falkirk 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Dunfermline - Morton 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Partick Thistle - Ayr 1:2 (1:1, 0:1)
ScotlandScotland: League One    
16:00Airdrieonians - Arbroath 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Dumbarton - Stranraer 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Forfar Athletic - Montrose 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Raith - Brechin 3:2 (2:2, 1:0)
16:00Stenhousemuir - East Fife 1:1 (1:1, 0:0)
ScotlandScotland: League Two    
16:00Annan - Cowdenbeath 3:2 (2:0, 1:2)
16:00Berwick - Albion Rovers 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Clyde - Queen's Park 3:0 (1:0, 2:0)
16:00East Kilbride - Cove Rangers 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Edinburgh City - Elgin City 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Peterhead - Stirling 1:1 (1:0, 0:1)
ScotlandScotland: Highland League    
16:00Fort William - Wick Academy 1:5 (0:1, 1:4)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
16:00Becej - Buducnost Dobanovci 2:1 (2:0, 0:1)
16:00FK Indjija - Metalac 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Sloboda - Novi Pazar 1:4 (1:2, 0:2)
16:00Teleoptik - Borac 1926 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Zlatibor Cajetina - Sindjelic Beograd 4:0 (0:0, 4:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
16:00FK Nove Zamky - Galanta 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Kalna n. Hronom - Trencianske Teplice CAN.  
16:00Sala - Belusa 1:1 (0:1, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
16:00MSK Martin - Cadca 6:1 (2:0, 4:1)
16:00Novohrad Lucenec - Namestovo 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Ruzomberok B - Rimavska Sobota 0:2 (0:1, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
16:00CD Vitoria - R. Sociedad B 2:1 (1:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
16:00Jove - Acero 1:2  
16:00Paterna - La Nucia 1:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 7    
16:00RSD Alcala - Rayo Vallecano B 1:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
16:00Murense - Ibiza Islas Pitiusas 0:3  
16:00Pena Deportiva - Manacor 3:1  
16:00Santanyi - Binissalem 1:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
16:00CD Baztan - Pena 1:1  
16:00Huarte - Osasuna B 0:4  
SpainSpain: Tercera Division - Group 16    
16:00Logrones Promesas - Arnedo 5:1  
SwedenSweden: Allsvenskan    
16:00Sirius - Elfsborg 2:4 (1:4, 1:0)
SwedenSweden: Superettan    
16:00Brommapojkarna - Halmstad 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Jonkopings - Frej 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
16:00Akropolis - Karlstad 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Sollentuna - Linkoping City 1:3 (0:0, 1:3)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
16:00Atvidabergs - Landskrona 0:5 (0:2, 0:3)
16:00Skovde AIK - Oddevold 2:0 (1:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
16:00Gottne IF - Pitea 1:1 (0:0, 1:1)
16:00IFK Umea - Ytterhogdals 0:1 (0:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
16:00IFK Stocksund - Sundbybergs 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Mora - Lidingo IFK 2:3 (0:2, 2:1)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
16:00Arameisk-Syrianska - Sodertalje FK 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Assyriska IF - Enskede 3:0 (2:0, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Götaland    
16:00Uddevalla - Lidkopings FK 4:4 (2:0, 2:4)
SwedenSweden: Elitettan Women    
16:00Kalmar W - IF Brommapojkarna W 1:1 (1:0, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
16:00Cham - Sion II 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Koniz - Basel II 2:2 (1:1, 1:1)
16:00La Chaux-De-Fonds - Munsingen 0:1 (0:1, 0:0)
16:00YF Juventus - Yverdon 1:3 (0:2, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
16:00Old Boys - Bassecourt 2:3 (1:3, 1:0)
16:00Zug - Solothurn 0:2 (0:1, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 3    
16:00Hongg - St. Gallen II 3:3 (3:3, 0:0)
16:00Linth - Red Star Zurich 2:3 (0:1, 2:2)
16:00Wettswil-Bonstetten - United Zurich 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Winterthur II - Baden 1:2 (1:1, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Nationalliga A Women    
16:00Zurich W - Grasshoppers W 5:0 (2:0, 3:0)
UkraineUkraine: Premier League    
16:00Olimpik Donetsk - Karpaty 3:2 (1:1, 2:1)
UkraineUkraine: Youth League    
16:00Oleksandriya U21 - Zorya U21 2:0 (1:0, 1:0)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
16:00Al Wasl - Al Jazira 3:1 (1:1, 2:0)
16:05Bani Yas - Al Ain 2:0 (0:0, 2:0)
SpainSpain: LaLiga    
16:15Atl. Madrid - Valladolid 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: LaLiga2    
16:15Malaga - Mallorca 0:1 (0:0, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga West    
16:30Kitzbuhel - Saalfelden 3:0 (1:0, 2:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
16:30Smorgon - Orsha 1:2 (0:2, 1:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: RS    
16:30Slavija - Modrica 1:1 (0:1, 1:0)
16:30Sloga Crnjelovo - Podrinje Janja 3:0 (1:0, 2:0)
16:30Tekstilac - Sutjeska Foca 1:0 (1:0, 0:0)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
16:30Gorica - Hajduk Split 3:0 (2:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Moravskoslezsky KP    
16:30Celadna - Krnov 1:2 (0:1, 1:1)
16:30Hlubina - Bridlicna 0:2 (0:1, 0:1)
16:30Lok.Petrovice - Haj ve Slezsku 2:4 (1:0, 1:4)
16:30Senov - Frenstat p. R. 3:4 (2:2, 1:2)
16:30Stara Bela - Moravan Oldrisov 3:5 (0:1, 3:4)
Czech RepublicCzech Republic: Pardubicky KP    
16:30Ceska Trebova - Lanskroun 0:4 (0:1, 0:3)
16:30Dolni Ujezd - Hlinsko 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Holice - Chocen 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Tremosnice - Litomysl 3:2 PEN. (0:2, 2:0, 3:1)
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
16:30St Eloi Lupopo - Don Bosco 1:1  
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
16:30Kaiserslautern II - Pfeddersheim 1:3 (1:1, 0:2)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
16:30TSV Havelse U19 - St. Pauli U19 3:3 (1:3, 2:0)
ItalyItaly: Serie C - Group A    
16:30Albissola - Lucchese 1:1 (0:1, 1:0)
16:30Arezzo - Gozzano 2:0 (0:0, 2:0)
16:30Arzachena - Pistoiese 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Carrarese - Cuneo 3:0 (0:0, 3:0)
16:30Juventus U23 - Entella 0:2 (0:2, 0:0)
16:30Novara - ACN Siena 2:2 (1:1, 1:1)
16:30Piacenza - Olbia 3:2 (1:1, 2:1)
16:30Pontedera - Alessandria 1:2 (1:0, 0:2)
16:30Pro Patria - Pisa 1:2 (1:1, 0:1)
LatviaLatvia: 1. Liga    
16:30New Project - Grobina 6:0 (0:0, 6:0)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
16:30Grbalj - Iskra 2:1 (1:0, 1:1)
16:30Lovcen - Buducnost 1:1 (0:1, 1:0)
16:30Mornar Bar - OFK Petrovac 1:5 (1:2, 0:3)
16:30Sutjeska - Rudar 4:0 (3:0, 1:0)
PolandPoland: III Liga - Group I    
16:30Legionowo - Bron Radom 3:0 (2:0, 1:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
16:30Portimonense - Feirense 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Santa Clara - Vitoria Setubal 0:0 (0:0, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
16:30Zarnovica - Filakovo 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
16:30Ferriolense - Santa Catalina Atletico 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Llosetense - Mallorca B 1:3 (1:2, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
16:30Tyreso - Assyriska FF 1:2 (0:2, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
16:30Bruhl - Bellinzona 1:1 (1:1, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
16:30Martigny - Bulle 2:0 (1:0, 1:0)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
16:35Sogdiana - Pakhtakor 1:2 (0:0, 1:2)
IranIran: Persian Gulf Pro League    
16:45Sanat Naft - Naft M.I.S 3:1 (1:0, 2:1)
AlbaniaAlbania: Superliga    
17:00Kastrioti - Kamza 3:0 AWA.  
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
17:00Paradou - Hussein Dey 2:1 (1:0, 1:1)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
17:00Paradou U21 - Hussein Dey U21 1:1  
17:00Saoura U21 - Constantine U21 3:1  
AngolaAngola: Girabola    
17:00ASA - Saurimo 1:0  
17:00Interclube - Caala 1:1  
17:00Kabuscorp - Sagrada 1:1  
17:00Santa Rita - Petro Atletico 0:1  
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
17:00Altach - Wacker Innsbruck 1:4 (1:1, 0:3)
17:00Mattersburg - Admira 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Rapid Vienna - Hartberg 3:4 (2:2, 1:2)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
17:00Neftci Baku - Sumqayit 2:3 (1:2, 1:1)
BeninBenin: Ligue 1    
17:00ASVO - Avrankou Omnisport 0:0  
17:00Ayema - ASPAC 1:0  
17:00Bembereke - ASOS 3:0  
17:00FC Esae - USS Krake 1:0  
17:00JS Pob - Tonnerre 1:0  
17:00Pantheres - Dynamo Abomey 2:0  
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
17:00Celik Zenica - GOSK Gabela 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Mladost DK - Zrinjski 2:2 (1:1, 1:1)
17:00Radnik Bijeljina - FK Sarajevo 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Siroki Brijeg - Krupa 2:1 (2:0, 0:1)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: FBiH    
17:00Bratstvo Gracanica - Gradacac 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Capljina - Gorazde 4:3 (1:3, 3:0)
17:00Jedinstvo Bihac - Igman K. 3:1 (1:1, 2:0)
17:00NK Novi Travnik - Metalleghe 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Velez Mostar - Kakanj 4:0 (1:0, 3:0)
17:00Visoko - Olimpik Sarajevo 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Zivinice - HNK Orasje 1:0 (1:0, 0:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: RS    
17:00Zeljeznicar Banja Luka - Prijedor 1:0 (0:0, 1:0)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
17:00Sibenik - Dugopolje 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Solin - Bijelo Brdo 2:2 (2:0, 0:2)
17:00Zadar - Varazdin 3:0 (1:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
17:00Jablonec - Ostrava 4:0 (2:0, 2:0)
17:00Karvina - Liberec 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Mlada Boleslav - Zlin 3:0 (3:0, 0:0)
17:00Opava - Sparta Prague 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Plzen - Dukla Prague 4:0 (3:0, 1:0)
17:00Slavia Prague - Sigma Olomouc 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Slovacko - Bohemians 1905 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Teplice - Pribram 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
17:00Prostejov - Mas Taborsko 2:1 (1:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
17:00Dobris - Admira Prague 0:4 (0:1, 0:3)
17:00Doubravka - Mas Taborsko B 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Sobeslav - Horovicko 3:1 (2:0, 1:1)
17:00Tachov - Klatovy 3:1 (2:1, 1:0)
17:00Union Beroun - Jindrichuv Hradec 2:0 (1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
17:00Ostra - Nymburk 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 3:4)
17:00Sous - Olympie Brezova 3:1 (0:1, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
17:00Nachod - Horky nad Jizerou 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 4:2)
17:00Slatinany - Cesky Brod 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Trutnov - Prepere 2:3 PEN. (0:1, 2:1, 3:5)
17:00Vysoke Myto - Benatky n. Jiz. 2:1 (0:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Kralovehradecky KP    
17:00Chlumec nad Cidlinou - Jicin 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Kostelec n. O. - Vysoka n. Labem 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Libcany - Sobotka 5:1 (1:1, 4:0)
Czech RepublicCzech Republic: Liberecky KP    
17:00Hradek nad Nisou - Novy Bor 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Sedmihorky - Zelezny Brod 1:2 (1:2, 0:0)
17:00TJ Doksy - FK Ceska Lipa 2:3 (0:2, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Ustecky KP    
17:00Krupka - Louny 0:4 (0:1, 0:3)
17:00Modra - Litomericko B 6:1 (1:1, 5:0)
17:00Srbice - Dobromerice 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Zatec - Perstejn 4:0 (1:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Plzensky KP    
17:00Chotikov - Myto 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Horni Briza - SSC Boleve 2:3 (1:1, 1:2)
17:00Nyrsko - Rokycany 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Vejprnice - Stribro 1:2 (0:0, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: Jihocesky KP    
17:00Drazice - Cesky Krumlov 2:2 (1:1, 1:1)
17:00Olesnik - Rudolfov 5:0 (2:0, 3:0)
17:00Protivin - Katovice 0:2 (0:0, 0:2)
17:00TJ Osek - Malse Roudne 4:2 (2:0, 2:2)
17:00Zelec - Sokol Lom 2:4 (0:2, 2:2)
Czech RepublicCzech Republic: Prazsky prebor    
17:00Predni Kopanina - Podoli Praha 5:1 (2:1, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Stredocesky KP    
17:00Bohemia Podebrady - Velim 2:1 PEN. (1:0, 0:1, 4:3)
17:00Nespeky - Libusin 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 6:5)
17:00Nove Straseci - Povltavska FA B 4:2 (1:2, 3:0)
17:00Slany - Porici n. S. 4:0 (1:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
17:00Chodov - Citice 4:2 (1:1, 3:1)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
17:00Dobrovice - Litomericko 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 3:5)
17:00Velvary - Zapy 0:1 (0:0, 0:1)
DjiboutiDjibouti: Division 1    
17:00ASC Hayab - Bahache/UD 2:5  
EuropeEurope: Premier League (Crimea)    
17:00SKCHF Sevastopol - TSK Simferopol 2:2 (2:1, 0:1)
GabonGabon: Championnat D1    
17:00Mberi Sportif - Akanda 3:3  
17:00Missile - CF Mounana 0:1  
17:00Stade Mandji - Pelican 0:3  
17:00Stade Migoveen - Olympique de Mandji 0:0 (0:0, 0:0)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
17:00Kisvarda - Haladas 1:2 (1:2, 0:0)
17:00Mezokovesd-Zsory - DVTK 3:0 (1:0, 2:0)
17:00MOL Fehervar - Puskas Academy 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Paks - MTK Budapest 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Ujpest - Debrecen 1:1 (1:0, 0:1)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
17:00Hapoel Hadera - Maccabi Tel Aviv 0:1 (0:0, 0:1)
LatviaLatvia: 1. Liga    
17:00Dinamo Riga - Super Nova 0:5 (0:1, 0:4)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
17:00Hoceima - Mouloudia Oujda 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Olympique Khouribga - Olympique de Safi 4:4 (2:2, 2:2)
MoroccoMorocco: Botola 2    
17:00Chabab Atlas Khenifra - Wydad Fes 1:0  
17:00Jeunesse Massira - RAC Casablanca 1:4  
17:00KAC Kenitra - Salmi 2:2 (2:1, 0:1)
17:00Kasba Tadla - Sidi Kacem 1:3  
17:00Maghreb Fez - Ittihad Khemisset 2:3  
17:00Renaissance Zemamra - Benguerir 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Sale - Raja Beni Mellal 1:2 (0:2, 1:0)
17:00Widad Temara - Dcheira 0:3 (0:1, 0:2)
NamibiaNamibia: MTC Premiership    
17:00Citizens - Mighty Gunners 0:0 (0:0, 0:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
17:00Byasen - Stjordals Blink 1:2 (0:0, 1:2)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
17:00Grei - Orn 1:2 (1:1, 0:1)
NorwayNorway: Toppserien Women    
17:00LSK Kvinner W - Roa W 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Sandviken W - Avaldsnes W 6:4 (2:1, 4:3)
PolandPoland: III Liga - Group I    
17:00Mazur Elk - Huragan Morag 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Skierniewice - Zambrow 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Sokol Aleksandrow L. - Pelikan 1:0 (0:0, 1:0)
PolandPoland: III Liga - Group II    
17:00Kleczew - Chemik Bydgoszcz 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Mieszko - Wierzyca 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Stezyca - Kotwica Kolobrzeg 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group IV    
17:00Hutnik Krakow - Ostrowiec Swietokrzyski 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Sola Oswiecim - Wislanie Jaskowice 2:0 (0:0, 2:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
17:00Braga B - Covilha 1:2 (1:0, 0:2)
17:00Mafra - CD Cova da Piedade 1:0 (0:0, 1:0)
PortugalPortugal: Campeonato de Portugal    
17:00Sanjoanense - Gondomar 0:2 (0:1, 0:1)
PortugalPortugal: Liga Revelacao U23    
17:00CD Cova da Piedade U23 - Vitoria Setubal U23 1:2 (0:1, 1:1)
PortugalPortugal: Liga BPI Women    
17:00Valadares Gaia W - Braga W 0:2  
Republic of the CongoRepublic of the Congo: Ligue 1    
17:00Patronage Sainte-Anne - Leopard 1:0  
RussiaRussia: PFL - South    
17:00FK Chayka - Volgar-Astrakhan 1:0 (1:0, 0:0)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
17:00TSC Backa Topola - Radnicki 1923 2:1 (1:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Fortuna liga    
17:00Michalovce - Zilina 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Senica - Trencin 4:0 (1:0, 3:0)
17:00Z. Moravce-Vrable - Trnava 1:1 (0:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
17:00Banska Bystrica - Bardejov 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Lipany - Komarno 1:5 (1:2, 0:3)
17:00Presov - L. Mikulas 0:2 (0:2, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Bratislava    
17:00D. Luzna - Bahon 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Pezinok - Devinska N. Ves 2:1 (0:0, 2:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
17:00Aluminij - Triglav 2:1 (0:1, 2:0)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
17:00Beltinci - Tabor Sezana 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Dob - Rogaska 2:2 (0:0, 2:2)
17:00Ilirija - Fuzinar 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Jadran Dekani - Ankaran 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Nafta - Bilje 1:1 (1:1, 0:0)
17:00NK Krka - Brezice 3:2 (2:1, 1:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
17:00Dep. Fabril - Unionistas 3:3 (1:0, 2:3)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
17:00Leioa - Racing Santander 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Tudelano - Langreo 2:0 (2:0, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
17:00Conquense - Lleida 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Villarreal B - Cornella 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
17:00CD Choco - Ferrol 0:5 (0:4, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 2    
17:00Condal - Marino de Luanco 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
17:00Guarnizo - Siete Villas 3:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
17:00Beasain - Pasaia 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Lagun Onak - Ordizia 1:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 5    
17:00Santboia - Pobla Mafumet 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
17:00Atzeneta - Silla CF 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Saguntino - Rayo Ibense 4:2 (1:1, 3:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
17:00La Virgen - Bembibre 2:1 (1:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
17:00Alcudia - Soller 4:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
17:00Las Palmas C - Villa Santa Brigida 1:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
17:00Extremadura UD B - Azuaga 4:0 (1:0, 3:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
17:00Beti Kozkor - CD Cantolagua 2:0  
17:00Cortes - Valle Egues 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 16    
17:00CF Rapid - Agoncillo 2:4  
17:00River Ebro - SD Logrones 1:2 (0:1, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
17:00Atl. Ibanes - La Roda 2:1 (0:1, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
17:00Lausanne Ouchy - Breitenrain 2:1 (1:1, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
17:00Azzurri Lausanne - Lancy 1:4 (1:2, 0:2)
17:00Echallens - Chenois 4:2 (3:1, 1:1)
17:00Etoile-Carouge - Lausanne II 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Fribourg - Thun II 2:2 (1:0, 1:2)
17:00Young Boys II - Vevey 2:2 (0:1, 2:1)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
17:00Buochs - Grasshopper II 3:2 (1:0, 2:2)
17:00Zofingen - Luzern II 1:4 (1:1, 0:3)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 3    
17:00Gossau - Mendrisio 0:0 (0:0, 0:0)
NigerNiger: Ligue 1    
17:15ASFAN - Nigelec 1:1  
17:15Jangorzo - Douanes Niamey 1:0  
17:15US Gendarmerie - Racing FC de Boukoki 3:0  
ArmeniaArmenia: Premier League    
17:30Urartu - Noah 3:0 (1:0, 2:0)
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
17:30Klubi 04 - VJS 3:5 (2:3, 1:2)
GambiaGambia: GFA League    
17:30Tallinding United - Hawks 0:0 (0:0, 0:0)
Ivory CoastIvory Coast: Ligue 1    
17:30ASI d'Abengourou - Moossou 2:0  
17:30Sporting Gagnoa - Bouake 1:2  
LuxembourgLuxembourg: National Division    
17:30Fola - Victoria Rosport 1:1 (1:0, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
17:30Amorebieta - Durango 3:0 (1:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
17:30Boiro - UD Ourense 0:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
17:30Torina - Ribamontan al Mar 2:2  
17:30UD Samano - Barreda Balompie 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
17:30Zamudio - Bermeo 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 5    
17:30Reus Deportiu B - Asco 3:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
17:30Burgos Promesas - La Baneza 5:2 (1:0, 4:2)
17:30La Granja - Real Avila 1:1 (0:0, 1:1)
17:30Santa Marta Tormes - Cebrerena 3:1 (2:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
17:30Ceuta - CD Utrera 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
17:30Mensajero - Ibarra 4:0  
17:30Panaderia - El Cotillo 0:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
17:30Aceuchal - Merida AD 0:3  
17:30CD Calamonte - Cacereno 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
17:30Alesves - CD Ardoi 2:3 (2:1, 0:2)
17:30Burlades - CD Corellano 0:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 16    
17:30Berceo - Oyonesa 1:1 (0:1, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: Promotion League    
17:30Wohlen - Zurich II 2:1 (1:0, 1:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
17:45Shakhtyor Soligorsk - Energetik-BGU 3:4 (1:0, 2:4)
IranIran: Persian Gulf Pro League    
17:45Shahr Khodrou - Esteghlal F.C. 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Division 1    
17:45LKS Lodz - Rakow 2:0 (2:0, 0:0)
AfricaAfrica: CAF Champions League    
18:00Esperance Tunis - Mazembe 1:0 (0:0, 1:0)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
18:00Oostende - Charleroi 2:2 (0:0, 2:2)
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
18:00ASEC Koudougou - AJEB 3:0  
18:00ASFA Yennega - AS Douanes 1:2  
18:00Majestic - Salitas 0:0  
18:00Rahimo - US Comoe 0:1  
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Kuressaare - Kalju 0:0 (0:0, 0:0)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
18:00Rakvere - JK Jarve 3:2 (0:2, 3:0)
GermanyGermany: Regionalliga West    
18:00Verl - Dortmund II 0:2 (0:0, 0:2)
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
18:00Ingolstadt II - Memmingen 0:0 (0:0, 0:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
18:00Akranes - KA Akureyri 3:1 (2:1, 1:0)
18:00Hafnarfjordur - Kopavogur 2:0 (1:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie A    
18:00AS Roma - Cagliari 3:0 (2:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie B    
18:00Spezia - Perugia 1:1 (1:0, 0:1)
MauritaniaMauritania: Ligue 1    
18:00Nouadhibou - JAHE 2:0 (1:0, 1:0)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
18:00Milsami - Speranta Nisporeni 1:1 (1:1, 0:0)
NorwayNorway: Eliteserien    
18:00Sarpsborg 08 - Mjondalen 1:1 (0:1, 1:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 6    
18:00Honefoss - Leknes 3:0 (1:0, 2:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
18:00Pogon Szczecin - Lech Poznan 1:1 (1:0, 0:1)
PolandPoland: III Liga - Group II    
18:00B. Gdynia - Wda Swiecie 3:0 AWA.  
18:00KKS Kalisz - Pogon Szczecin II 2:1 (1:0, 1:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
18:00FC Voluntari - Din. Bucuresti 1:2 (0:0, 1:2)
RussiaRussia: Premier League    
18:00Dynamo Moscow - Akhmat Grozny 0:0 (0:0, 0:0)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
18:00Supersport Utd - Bidvest Wits 1:1 (1:1, 0:0)
SpainSpain: LaLiga2    
18:00Almeria - R. Oviedo 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Osasuna - Albacete 2:0 (0:0, 2:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
18:00Coruxo FC - Atl. Madrid B 3:0 (0:0, 3:0)
18:00Guijuelo - Leonesa 1:0 (0:0, 1:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
18:00Logrones - Mirandes 3:0 (1:0, 2:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
18:00Peralada - Hercules 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Sabadell - Castellon 2:1 (0:0, 2:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
18:00El Ejido - UCAM Murcia 2:0 (0:0, 2:0)
18:00Marbella - Don Benito 4:0 (3:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
18:00Arenteiro - Arosa SC 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Polvorin - Bergantinos 5:1  
18:00Somozas - Alondras 1:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 2    
18:00Llanera - Union Club Ceares 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Praviano - EI San Martin 3:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
18:00Rinconeda Polanco - Naval Reinosa 2:3 (1:1, 1:2)
18:00Velarde - Bezana 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 4    
18:00Balmaseda - Amurrio Club 1:0 (0:0, 1:0)
18:00SD San Pedro - Sodupe 1:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 5    
18:00Martinenc - Vilafranca 2:1 (1:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
18:00Alzira - Elche CF Ilicitano B 1:2 (1:2, 0:0)
18:00Crevillente - Orihuela 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Roda - Novelda CF 2:0 (2:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
18:00Atl. Astorga - Leonesa B 3:2 (2:2, 1:0)
18:00Zamora - Briviesca 3:2 (2:0, 1:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 9    
18:00Guadix - El Palo 2:2 (0:1, 2:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
18:00Betis B - Ciudad de Lucena 2:0 (2:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 12    
18:00Las Zocas - CD Buzanada 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Union Guimar - Union Viera 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
18:00Jerez CF - Arroyo 1:2  
SpainSpain: Tercera Division - Group 16    
18:00CCD Alberite - Haro Deportivo 0:6 (0:3, 0:3)
SpainSpain: Primera Division Women    
18:00Athletic Bilbao W - Malaga W 0:0 (0:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
18:00Vaduz - Schaffhausen 0:2 (0:0, 0:2)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 1    
18:00Meyrin - Oberwallis Naters 2:2 (2:1, 0:1)
TurkeyTurkey: Super Lig    
18:00Fenerbahce - Trabzonspor 1:1 (0:1, 1:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
18:05Almirante Brown - Dep. Riestra 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: Championship    
18:15Sheffield Utd - Ipswich 2:0 (1:0, 1:0)
GibraltarGibraltar: Premier Division    
18:15St Josephs - Mons Calpe 1:1 (0:0, 1:1)
MauritiusMauritius: Mauritian League    
18:15Quatre Bornes - Savanne 0:6  
SpainSpain: Tercera Division - Group 2    
18:15L'Entregu - Gijon Industrial 0:1 (0:1, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
18:15Diocesano - Valdivia 1:1 (0:0, 1:1)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: King Cup    
18:25Al-Ittihad FC - Al-Nassr 4:2 ET (1:0, 1:2, 2:0)
ChileChile: Primera Division    
18:30Deportes Iquique - Cobresal 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Premier League    
18:30Brighton - Newcastle 1:1 (0:1, 1:0)
GermanyGermany: Bundesliga    
18:30Stuttgart - B. Monchengladbach 1:0 (0:0, 1:0)
JordanJordan: Premier League    
18:30Al-Faisaly Amman - Al Ahli 2:1 (1:1, 1:0)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
18:30Poprad - Pohronie 2:1 (0:1, 2:0)
SpainSpain: LaLiga    
18:30Leganes - Celta Vigo 0:0 (0:0, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
18:30Sanluqueno - Sevilla FC B 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 3    
18:30Laredo - Vimenor 1:0  
18:30Revilla - Solares 1:1  
TurkeyTurkey: 1. Lig    
18:30Altinordu - Altay 2:1 (1:1, 1:0)
AlbaniaAlbania: Superliga    
19:00Partizani - Laci 1:1 (0:1, 1:0)
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
19:00Saoura - Constantine 3:1 (0:0, 3:1)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: RS    
19:00Borac Banja Luka - Kozara 5:0 (3:0, 2:0)
BrazilBrazil: Brasileiro Women    
19:00Internacional W - Sport Recife W 4:0  
CanadaCanada: Canadian Premier League    
19:00Forge - York 9 1:1 (0:1, 1:0)
Cape VerdeCape Verde: Campeonato Nacional    
19:00Academica do Fogo - Mindelense 0:1  
19:00Academica Porto Novo - Academica Praia 2:1  
19:00Academico 83 - Santo Crucifixo 1:1  
19:00Onze Estrelas - Celtic 1:0  
19:00Ultramarina - Sporting da Brava 2:2  
19:00Varandinha - Oasis 1:2  
CroatiaCroatia: 1. HNL    
19:00Osijek - D. Zagreb 2:1 (1:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Karlovarsky KP    
19:00Hvezda Cheb - Zlutice 4:0 (3:0, 1:0)
DjiboutiDjibouti: Division 1    
19:00Gendarmerie - ASAS 2:1 (0:1, 2:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
19:00Riteriai - Suduva 1:2 (0:1, 1:1)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
19:00Difaa El Jadidi - Moghreb Tetouan 2:0 (0:0, 2:0)
NorwayNorway: Division 3 - Group 2    
19:00Valerenga 2 - Lokomotiv Oslo 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: III Liga - Group I    
19:00Sulejowek - Swit 2:3 (0:2, 2:1)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
19:00Sporting - Vitoria Guimaraes 2:0 (1:0, 1:0)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
19:00Javor - Bezanija 3:1 (2:0, 1:1)
19:00Trayal Krusevac - Zarkovo 1:1 (0:1, 1:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
19:00CD Badajoz - Malaga B 4:0 (2:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
19:00Ourense CF - Celtiga 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 7    
19:00Santa Ana - Canillas 2:1 (1:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
19:00Conil - Cordoba B 0:3 (0:0, 0:3)
SpainSpain: Tercera Division - Group 11    
19:00Constancia - Son Cladera 2:0  
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
19:00Pueblonuevo - Montijo 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 15    
19:00Cirbonero - Txantrea 2:1  
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
19:00Mora CF - Marchamalo 0:1 (0:0, 0:1)
19:00Villarrubia - Tarancon 2:1 (2:0, 0:1)
SpainSpain: Primera Division Women    
19:00Atl. Madrid W - Valencia W 3:0 (1:0, 2:0)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
19:00Luzern - Thun 3:1 (2:0, 1:1)
19:00Xamax - Grasshoppers 1:1 (0:1, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
19:00Servette - Aarau 1:2 (1:0, 0:2)
SwitzerlandSwitzerland: Nationalliga A Women    
19:00Basel W - Luzern W 4:4 (0:2, 4:2)
USAUSA: MLS    
19:00New York City - Orlando City 1:1 (0:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
19:15Llerenense - Moralo 2:1  
19:15Valdelacalzada - UP Plasencia 0:0 (0:0, 0:0)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
19:30Honved - Ferencvaros 3:2 (1:0, 2:2)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
19:30H. Raanana - Hapoel Tel Aviv 2:1 (0:1, 2:0)
19:30Kiryat Shmona - Beitar Jerusalem 0:1 (0:0, 0:1)
19:30Maccabi Petah Tikva - Ashdod 0:3 (0:2, 0:1)
19:30Sakhnin - Hapoel Haifa 1:2 (0:1, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
19:30Vilamarxant - Eldense 4:1 (1:1, 3:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 14    
19:30Olivenza - Castuera 6:4 (2:2, 4:2)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
19:45Dnyapro - Gorodeja 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Division 1    
19:45Stomil Olsztyn - Termalica B-B. 3:0 (0:0, 3:0)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
20:00Dep. Merlo - Ituzaingo 0:1 (0:1, 0:0)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:00Mouscron - Kortrijk 2:3 (1:1, 1:2)
20:00Waasland-Beveren - St. Gilloise 3:2 (1:1, 2:1)
20:00Waregem - Cercle Brugge KSV 6:2 (3:0, 3:2)
20:00Westerlo - Eupen 1:0 (1:0, 0:0)
BelgiumBelgium: First Amateur Division    
20:00Aalst - Dessel 0:2 (0:1, 0:1)
20:00ASV Geel - Dender 3:3 (2:3, 1:0)
20:00Boom - Seraing 2:0 (0:0, 2:0)
20:00Chatelet - Knokke 0:0 (0:0, 0:0)
20:00Lierse K. - Heist 1:1 (0:1, 1:0)
20:00Oudenaarde - RWDM 2:0 (0:0, 2:0)
20:00RFC Liege - Virton 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Thes Sport - Deinze 1:1 (1:1, 0:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
20:00Sloboda - Zeljeznicar 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Capixaba    
20:00Real Noroeste - Vitoria ES 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 2:4)
IrelandIreland: Division 1    
20:00Cobh Ramblers - Drogheda 1:4 (1:2, 0:2)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
20:00Ponferradina - DUX Internacional de Madrid 3:0 (2:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 1    
20:00Ribadumia - Silva SD 1:1 (0:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 18    
20:00Villacanas - Albacete B 1:6 (0:2, 1:4)
SwitzerlandSwitzerland: Nationalliga A Women    
20:00FF Lugano 1976 W - Yverdon W 2:0 (1:0, 1:0)
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
20:15Sonabel Ouagadougou - Etoile Filante 0:1  
South AfricaSouth Africa: Premier League    
20:15Bloem Celtic - Kaizer Chiefs 1:0 (1:0, 0:0)
AndorraAndorra: Primera Divisió    
20:30FC Santa Coloma - Inter Escaldes 1:1 (0:0, 1:1)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
20:30All Boys - UAI Urquiza 1:2 (0:1, 1:1)
20:30Comunicaciones - Talleres (R.E) 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Justo Jose de Urquiza - Atletico Atlanta 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
20:30Argentino de Quilmes - Leandro N. Alem 3:0 (0:0, 3:0)
20:30Deportivo Armenio - Sportivo Italiano 2:1 (1:0, 1:1)
20:30General Lamadrid - Victoriano A. 2:0 (1:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Primera D Metropolitana    
20:30Argentino de Rosario - Real Pilar 2:1 (1:0, 1:1)
20:30Juventud Unida S. M. - Claypole 2:2 (1:1, 1:1)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:30Gent - Genk 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Amazonense    
20:30Manaus - Fast Clube 0:0  
EnglandEngland: Championship    
20:30Norwich - Blackburn 2:1 (2:1, 0:0)
IrelandIreland: Division 1    
20:30Longford - Limerick 1:0 (0:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie A    
20:30Inter - Juventus 1:1 (1:0, 0:1)
PolandPoland: Ekstraklasa    
20:30Lechia Gdansk - Legia 1:3 (1:0, 0:3)
SpainSpain: LaLiga2    
20:30Extremadura UD - Tenerife 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: LaLiga    
20:45Barcelona - Levante 1:0 (0:0, 1:0)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
21:00Always Ready - Bolivar 1:1 (0:0, 1:1)
BrazilBrazil: Serie A    
21:00Sao Paulo - Botafogo RJ 2:0 (1:0, 1:0)
BrazilBrazil: Serie C    
21:00Tombense - EC Sao Jose 1:1 (1:0, 0:1)
21:00Volta Redonda - Acreano 3:0 (0:0, 3:0)
ChileChile: Primera B    
21:00Deportes Temuco - Nublense 1:0 (0:0, 1:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
21:00La Equidad - Envigado 0:1 (0:0, 0:1)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
21:00EL Nacional - Fuerza A. 3:0 (1:0, 2:0)
FranceFrance: Coupe de France    
21:00Rennes - Paris SG 3:2 PEN. (1:2, 1:0, 0:0, 6:5)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
21:00Iztapa - Deportivo Chiantla 0:1 (0:1, 0:0)
USAUSA: MLS    
21:00Toronto FC - Portland Timbers 1:2 (1:1, 0:1)
BrazilBrazil: Serie B    
21:30Criciuma - Cuiaba Esporte 0:1 (0:0, 0:1)
21:30Guarani - Figueirense 0:0 (0:0, 0:0)
ChileChile: Primera Division    
21:30Everton - U. De Chile 1:1 (0:0, 1:1)
ChileChile: Primera B    
21:30San Felipe - Magallanes 1:0 (0:0, 1:0)
21:30S. Morning - Valdivia 2:0 (1:0, 1:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
21:30Aves - Belenenses 3:0 (0:0, 3:0)
USAUSA: MLS    
21:30FC Dallas - San Jose Earthquakes 0:0 (0:0, 0:0)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
21:30Dep. Anzoategui - Metropolitanos 0:1 (0:0, 0:1)
VenezuelaVenezuela: Segunda Division    
21:30Gran Valencia - Yaracuyanos 1:1  
21:30Local Andina - Frontera 0:5  
21:30Yaracuy - Petare 1:0  
Dominican RepublicDominican Republic: LDF    
22:00San Cristobal - Delfines Del Este 2:1 (0:0, 2:1)
EcuadorEcuador: Serie B    
22:00LDU Loja - Gualaceo 0:1 (0:1, 0:0)
22:00Orense - Ind. Juniors 1:2 (0:1, 1:1)
22:00Santa Rita - Manta 2:1 (1:0, 1:1)
22:00Santo Domingo - LDU Portoviejo 0:0 (0:0, 0:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
22:00Stjarnan - KR Reykjavik 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Elitettan Women    
22:00Moron W - Borgeby W 4:1 (3:1, 1:0)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
22:00AC Lala FC - Zulia 3:3 (0:2, 3:1)
22:00Carabobo - Estudiantes Merida 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Portuguesa - Caracas 1:1 (0:0, 1:1)
VenezuelaVenezuela: Segunda Division    
22:00Titanes - Hermanos Colmenares 4:0  
22:00Urena - El Vigia 3:1  
BrazilBrazil: Serie C    
22:15Ypiranga FC - Paysandu PA 0:1 (0:0, 0:1)
PanamaPanama: LPF    
22:30Deportivo Universitario - Independiente 1:4 (0:2, 1:2)
PeruPeru: Liga 1    
22:30Sport Huancayo - Carlos Mannucci 2:1 (2:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Copa de la Superliga    
22:45Lanus - Velez Sarsfield 1:2 (1:1, 0:1)
ChileChile: Primera B    
23:00Rangers - Barnechea 0:1 (0:1, 0:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
23:00U. Magdalena - Santa Fe 3:1 (2:0, 1:1)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
23:00Municipal - Sanarate 4:1 (3:0, 1:1)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
23:00Honduras Progreso - Juticalpa 1:1 (0:1, 1:0)
23:00Motagua - Vida 1:1 (1:0, 0:1)
23:00Real de Minas - Marathon 0:2 (0:1, 0:1)
23:00Real Espana - Platense 0:1 (0:0, 0:1)
23:00UPNFM - Olimpia 3:0 (1:0, 2:0)
USAUSA: MLS    
23:00Vancouver Whitecaps - Philadelphia Union 1:1 (1:0, 0:1)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
23:15Real Potosi - San Jose 2:1 (2:1, 0:0)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
23:15Ind. del Valle - Olmedo 2:1 (1:1, 1:0)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
23:30Chalatenango - Sonsonate 1:1 (1:1, 0:0)
23:30Jocoro - Municipal Limeno 0:0 (0:0, 0:0)
23:30Luis Angel Firpo - Alianza FC 1:4 (0:2, 1:2)
23:30Metapan - FAS 0:1 (0:1, 0:0)
23:30Pasaquina - Aguila 0:2 (0:1, 0:1)
23:30Santa Tecla - Audaz 2:1 (1:0, 1:1)
USAUSA: USL League One    
23:50North Texas - Orlando City B 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Serie A    
28.04.2019
00:00Atletico-MG - Avai 2:1 (1:0, 1:1)
00:00Chapecoense-SC - Internacional 2:0 (1:0, 1:0)
BrazilBrazil: Serie C    
28.04.2019
00:00Imperatriz - Globo 2:0 (1:0, 1:0)
ChileChile: Primera Division    
28.04.2019
00:00Curico Unido - Huachipato 4:2 (2:0, 2:2)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
28.04.2019
00:00Dep. Cali - Aguilas 2:1 (1:0, 1:1)
Dominican RepublicDominican Republic: LDF    
28.04.2019
00:00Cibao - Atletico Pantoja 2:1 (1:1, 1:0)
MexicoMexico: Primera Division    
28.04.2019
00:00Pachuca - Atlas 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: MLS    
28.04.2019
00:00Atlanta Utd - Colorado Rapids 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Serie C    
28.04.2019
00:15Remo - Boa 1:0 (0:0, 1:0)
PeruPeru: Liga 1    
28.04.2019
00:45Cesar Vallejo - Cusco 1:0 (0:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Copa de la Superliga    
28.04.2019
01:00Estudiantes L.P. - Racing Club 1:1 (0:1, 1:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
28.04.2019
01:00Atl. Nacional - America De Cali 2:0 (0:0, 2:0)
USAUSA: MLS    
28.04.2019
01:00New York Red Bulls - FC Cincinnati 1:0 (1:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
28.04.2019
01:00North Carolina - Hartford Athletic 4:1 (2:0, 2:1)
01:00Pittsburgh - Nashville SC 2:2 (0:1, 2:1)
USAUSA: USL League One    
28.04.2019
01:00Richmond Kickers - Chattanooga Red Wolves 1:0 (0:0, 1:0)
BoliviaBolivia: Division Profesional    
28.04.2019
01:30Royal Pari - Nacional Potosi 1:1 (1:1, 0:0)
EcuadorEcuador: Liga Pro    
28.04.2019
01:30Aucas - Barcelona SC 3:4 (0:1, 3:3)
ParaguayParaguay: Primera Division    
28.04.2019
01:30River Plate - Dep. Capiata 1:0 (0:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
28.04.2019
01:30Tampa Bay - Charlotte Independ. 1:1 (1:1, 0:0)
USAUSA: NWSL Women    
28.04.2019
01:30Orlando Pride W - Utah Royals W 0:1 (0:1, 0:0)
BrazilBrazil: Serie A    
28.04.2019
02:00Flamengo RJ - Cruzeiro 3:1 (1:1, 2:0)
BrazilBrazil: Serie B    
28.04.2019
02:00Vila Nova FC - Parana 1:1 (1:0, 0:1)
MexicoMexico: Primera Division    
28.04.2019
02:00Club America - Santos Laguna 1:0 (1:0, 0:0)
02:00Monterrey - Necaxa 2:2 (2:1, 0:1)
USAUSA: USL Championship    
28.04.2019
02:00Birmingham - Loudoun 1:0 (0:0, 1:0)
02:00FC Tulsa - Oklahoma City Energy 1:1 (1:1, 0:0)
02:00Memphis - Charleston 0:1 (0:0, 0:1)
USAUSA: USL League One    
28.04.2019
02:00Forward Madison - Greenville 0:0 (0:0, 0:0)
ChileChile: Primera B    
28.04.2019
02:30San Luis - D. Puerto Montt 1:1 (0:1, 1:0)
USAUSA: MLS    
28.04.2019
02:30Houston Dynamo - Columbus Crew 2:0 (1:0, 1:0)
02:30Sporting Kansas City - New England Revolution 4:4 (1:3, 3:1)
USAUSA: USL Championship    
28.04.2019
02:30Saint Louis FC - Sporting Kansas City 2 3:1 (1:0, 2:1)
ChileChile: Primera B    
28.04.2019
03:00Copiapo - CD Santa Cruz 3:0 (1:0, 2:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
28.04.2019
03:00Petrolera - Ind. Medellin 1:1 (1:0, 0:1)
MexicoMexico: Liga de Ascenso    
28.04.2019
03:00Atl. San Luis - Venados 3:1 (2:0, 1:1)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
28.04.2019
03:00Diriangen - Esteli 2:3 (1:1, 1:2)
03:00Managua FC - Ocotal 4:2 (1:0, 3:2)
PeruPeru: Liga 1    
28.04.2019
03:00Sporting Cristal - U. de Deportes 1:1 (1:0, 0:1)
USAUSA: USL Championship    
28.04.2019
03:30El Paso - Reno 1:0 (0:0, 1:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
28.04.2019
04:00Coban Imperial - Siquinala 1:0 (1:0, 0:0)
MexicoMexico: Primera Division    
28.04.2019
04:00Guadalajara Chivas - Club Leon 2:1 (0:0, 2:1)
MexicoMexico: Liga MX Women    
28.04.2019
04:06Monterrey W - U.N.A.M.- Pumas W 3:0 (2:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
28.04.2019
04:30Sacramento Republic - Phoenix Rising 0:0 (0:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga de Ascenso    
28.04.2019
04:45Zacatecas Mineros - Dorados de Sinaloa 0:2 (0:0, 0:2)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Champions League    
28.04.2019
05:00Hienghene - Team Wellington 2:0 (0:0, 2:0)
JapanJapan: J3 League    
28.04.2019
05:00Azul Claro Numazu - Kumamoto 0:2  
05:00C-Osaka U23 - Toyama 0:0  
05:00Gainare Tottori - Grulla Morioka 1:1  
05:00Sagamihara - Kamatamare 1:1  
05:00Vanraure - Fukushima Utd 2:3  
05:00YSCC - FC Tokyo U23 3:2