Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHM) - Group B    
15:00Rajhradice - Hroznova Lhota 6:4  
BrazilBrazil: Serie B    
00:15Botafogo SP - Figueirense 0:0 (0:0, 0:0)
00:15Coritiba - Guarani 1:0 (1:0, 0:0)
00:15Operario - Parana 0:1 (0:1, 0:0)
01:30Atletico GO - Cuiaba Esporte 1:1 (1:0, 0:1)
01:30Criciuma - Brasil de Pelotas 2:2 (1:2, 1:0)
01:30Vitoria - Oeste 3:1 (1:0, 2:1)
WorldWorld: Olympic Games Women    
01:30Jamaica W - United States Virgin Islands W 7:0 (6:0, 1:0)
USAUSA: USL Championship    
02:00Nashville SC - Louisville City 2:1 (1:0, 1:1)
02:00Sporting Kansas City 2 - Ottawa Fury 1:2 (0:1, 1:1)
BrazilBrazil: Serie B    
02:30America MG - Bragantino 2:0 (0:0, 2:0)
02:30Ponte Preta - Londrina 3:1 (2:1, 1:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
02:30Envigado - Jaguares de Cordoba 2:0 (1:0, 1:0)
WorldWorld: Olympic Games Women    
03:00El Salvador W - Costa Rica W 0:5 (0:3, 0:2)
03:00Guatemala W - Panama W 1:3 (1:2, 0:1)
PhilippinesPhilippines: PFL    
10:00Kaya - Mendiola FC 1991 5:1 (2:1, 3:0)
RomaniaRomania: Romanian Cup Women    
10:00Coltea Brasov W - FCM Targoviste W 3:1 (2:0, 1:1)
IndonesiaIndonesia: Liga 2    
10:30Persis Solo - PSBS Biak Numfor 3:0 (3:0, 0:0)
GreeceGreece: Gamma Ethniki - Group 6    
11:00Aiolikos - Palliniakos 3:1 (2:1, 1:0)
PhilippinesPhilippines: PFL    
11:00Stallion - Green Archers 0:1 (0:1, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
11:30Olimpic Xativa - Crevillente 2:1 (2:1, 0:0)
JapanJapan: YBC Levain Cup    
12:00G-Osaka - Sapporo 2:1 (0:0, 2:1)
12:00Kawasaki Frontale - Kashima 3:1 (1:1, 2:0)
SpainSpain: Copa Federacion    
12:00Jove - Sabadell 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 4:1)
UkraineUkraine: Druha Liga    
12:00Ch. Odessa 2 - Krystal 1:2 (1:1, 0:1)
WorldWorld: Friendly International    
12:35China U22 - Jordan U22 2:0 (0:0, 2:0)
EuropeEurope: Euro U19    
13:00Germany U19 - Andorra U19 3:0 (1:0, 2:0)
TurkeyTurkey: 2. Lig Red Group    
13:00Bayburt - Bodrumspor 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Elazigspor - Kardemir Karabuk 2:3 (1:3, 1:0)
13:00FK Vanspor - Utas Usakspor 1:2 (1:1, 0:1)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 1    
13:0052 Orduspor - Tokatspor 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Karakopru - Kizilcaboluk Spor Kulubu 3:0 (1:0, 2:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 2    
13:00Cizrespor - Fethiyespor 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Ofspor - Agri 1970 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 3    
13:00Batman Petrolspor - Diyarbekirspor 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Kelkit - Darica Genclerbirligi 2:3 (1:1, 1:2)
13:00Malatya - Karacabey Belediyespor 3:1 (0:1, 3:0)
TurkeyTurkey: 2. Lig White Group    
13:30Zonguldak - Hacettepe 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: 2. Lig Red Group    
13:30Etimesgut - Ankara Demirspor 1:2 (0:1, 1:1)
13:30Kastamonuspor - Kahramanmarasspor 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Kirsehir Belediyespor - Bandirmaspor 2:2 (1:0, 1:2)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 1    
13:30Cankaya FK - Manisaspor 2:1 (0:0, 2:1)
13:30Duzcespor - Sultanbeyli 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Iskenderun - Aksaray Bld. 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Serik Belediyespor - Hopaspor 2:2 (1:1, 1:1)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 2    
13:30Erbaaspor - Fatsa Belediyespor 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Kozan - Erokspor 1:4 (0:4, 1:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 3    
13:30Altindag Bld. - Bayrampasa 0:2 (0:1, 0:1)
13:30Yozgatspor 1959 FK - Modafenspor 1:1 (1:0, 0:1)
WorldWorld: Friendly International    
13:45Singapore U23 - United Arab Emirates U23 0:3 (0:1, 0:2)
EnglandEngland: Professional Development League    
14:00Crewe U23 - Watford U23 1:4 (0:2, 1:2)
14:00Ipswich U23 - Bolton U23 6:3 (2:0, 4:3)
EuropeEurope: Euro U19    
14:00Croatia U19 - Kazakhstan U19 3:0 (2:0, 1:0)
NorwayNorway: Junior U19    
14:00Start U19 - Bodo/Glimt U19 1:3 (0:0, 1:3)
TurkeyTurkey: 2. Lig White Group    
14:00Corum - Mamak 3:2 (0:0, 3:2)
14:00Inegolspor - Sanliurfaspor 4:0 (2:0, 2:0)
14:00Kirklarelispor - Sariyer 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Manisa FK - 1922 Konyaspor 6:2 (4:1, 2:1)
14:00Sancaktepe - H.Trabzon 4:1 (0:0, 4:1)
TurkeyTurkey: 2. Lig Red Group    
14:00Eyupspor - Ergene Velimese 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Tuzlaspor - Nigde Anadolu 2:0 (0:0, 2:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 1    
14:00Sile Yildizspor - 24 Erzincanspor 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Silivrispor - Yomraspor 3:1 (0:1, 3:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 2    
14:00Belediye Derince - Elazig Karakocan 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Karsiyaka - Kemerspor 2003 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Tepecik - Kocaelispor 2:1 (1:0, 1:1)
14:00Turgutluspor - Payasspor 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 3    
14:00Golcukspor - Osmaniyespor 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Halide E. - Nevsehirspor 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Muglaspor - Pazarspor 2:3 (1:1, 1:2)
14:00Nazillispor - Soma Spor 1:1 (1:1, 0:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
14:00Chaika - Veres-Rivne 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Tavriya - Nova Kakhovka 1:1 (0:1, 1:0)
14:00VPK-Agro - Kryvbas 2020 5:1 (1:1, 4:0)
WorldWorld: Club Friendly    
14:00Apollon Larissa - Aris 1:3 (1:2, 0:1)
14:00Slimane - Club Africain 1:3 (0:0, 1:3)
14:00Smyrnis - Panachaiki 3:1 (1:1, 2:0)
14:00Zurich - Spartaks 3:1 (2:0, 1:1)
ItalyItaly: Serie D - Group A    
14:15Ligorna - Lavagnese 4:3 (2:1, 2:2)
DR CongoDR Congo: Ligue 1    
14:30RCK - Dauphins Noirs 1:0 (0:0, 1:0)
ItalyItaly: Serie C - Group C    
14:30Teramo - Sicula Leonzio 2:0 (1:0, 1:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
14:30Obolon 2 - Zhytomyr 0:3 (0:1, 0:2)
WorldWorld: Club Friendly    
14:30Heerenveen - Ajax 1:0 (1:0, 0:0)
AfricaAfrica: Africa Cup of Nations    
15:00Mauritius - Sao Tome and Principe 1:3 (1:1, 0:2)
15:00South Sudan - Seychelles 2:1 (2:1, 0:0)
BurundiBurundi: Primus League    
15:00Vital'O - Aigle Noir 0:0 (0:0, 0:0)
EuropeEurope: Euro U19    
15:00Azerbaijan U19 - Norway U19 0:1 (0:1, 0:0)
GreeceGreece: Gamma Ethniki - Group 2    
15:00Almopos - Astrapi Mes. 1:0 (1:0, 0:0)
15:00AS Giannitsa - Niki Agkathia 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Florina - Seirina 1:0  
15:00Makedonikos - Thyella Sarakinoi 2:0 (0:0, 2:0)
15:00M. Alexandros Trikala - A. Asteras 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Nea Kallikrateia - Edessaikos 2:2 (2:1, 0:1)
15:00Poseidonas Michanionas - Thermaikos FC 1:0 (0:0, 1:0)
GreeceGreece: Greek Cup    
15:00O. Volos - Apollon Pontou 1:0 (0:0, 1:0)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie C    
15:00Carpi - Carrarese 2:0 (0:0, 2:0)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie D    
15:00Campodarsego - Adriese 2:1 (2:1, 0:0)
15:00Ciliverghe Mazzano - Folgore Caratese 1:2 (0:2, 1:0)
15:00Crema - Seregno 1:2 (0:2, 1:0)
15:00Grassina - San Donato 1:3 (0:1, 1:2)
15:00Inveruno - Brusaporto 3:2 (3:0, 0:2)
15:00Marsala - AS Acireale 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Mezzolara - Savignanese 2:1 (2:0, 0:1)
15:00Montegiorgio - US Tolentino 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Ponsacco - Seravezza Pozzi 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Taranto - Audace Cerignola 2:0 (1:0, 1:0)
RwandaRwanda: National Football league    
15:00Espoir - Kiyovu 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Gasogi United - Marines 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Gicumbi - Muhanga 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Heroes FC - Etincelles 0:3 (0:2, 0:1)
15:00Musanze - Police 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Sunrise - Mukura Victory Sports 0:0 (0:0, 0:0)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
15:00Bezanija - Sindjelic Beograd CAN.  
15:00Borac 1926 - Backa CAN.  
15:00Buducnost Dobanovci - Metalac 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Radnicki Pirot - Kabel Novi Sad 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Zarkovo - Smederevo 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Zemun - Din. Vranje 0:0 (0:0, 0:0)
SerbiaSerbia: Serbian Cup    
15:00FK Vozdovac - Teleoptik 2:3 PEN. (0:1, 2:1, 7:8)
15:00Proleter - Javor 2:1 (0:1, 2:0)
15:00Vodojaza - Partizan 0:6 (0:1, 0:5)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
15:00Cadca - L. Hradok 0:2 (0:2, 0:0)
15:00Filakovo - Rakytovce 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Krasno - Namestovo 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Novohrad Lucenec - Kalinovo 5:1 (2:1, 3:0)
15:00Oravske Vesele - Rimavska Sobota 3:3 (1:0, 2:3)
15:00Zarnovica - Jednota Banova 0:4 (0:3, 0:1)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
15:00Lip. Stiavnica - Slovan Bratislava 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Slavia TU Kosice - Pohronie 0:3 (0:1, 0:2)
UkraineUkraine: Druha Liga    
15:00Nyva Ternopil - Bukovyna 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Nyva Vinnytsya - Podillya Khmelnytskyi 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Real Pharma - Mykolaiv 2 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Uzhhorod - Kalush 1:0 (1:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
15:00Brescia - Bagnolese 11:0 (2:0, 9:0)
EuropeEurope: Euro U17    
15:30Belgium U17 - Liechtenstein U17 12:0 (4:0, 8:0)
15:30North Macedonia U17 - Poland U17 2:3 (1:1, 1:2)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie D    
15:30Sanremese - Chieri 3:0 (2:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C Central    
15:30Kovacova - Zvolen 0:0 (0:0, 0:0)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
15:30Drava - Dob 3:1 (0:0, 3:1)
UgandaUganda: Premier League    
15:30Mbarara City - Maroons 1:2 (0:1, 1:1)
15:30Police - Vipers 1:3 (1:2, 0:1)
EuropeEurope: Euro U17    
16:00Wales U17 - Slovenia U17 1:0 (0:0, 1:0)
WorldWorld: Friendly International    
16:00Finland U16 - Germany U16 1:2 (1:1, 0:1)
DR CongoDR Congo: Ligue 1    
16:30AC Rangers - Simba 2:0  
16:30Groupe Bazano - Motema Pembe 2:1  
WorldWorld: Club Friendly    
16:30Admira - Lafnitz 1:1 (0:1, 1:0)
EuropeEurope: UEFA Youth League    
17:00Zaragoza U19 - Korona Kielce U19 1:0 (1:0, 0:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
17:00Al Khaleej - Najran 2:3 (2:1, 0:2)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
17:00La Virgen - Real Avila 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: 2. Lig White Group    
17:00Amedspor - Samsunspor 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Tarsus - Pendikspor 1:0 (0:0, 1:0)
UkraineUkraine: Druha Liga    
17:00Alliance - Nikopol 2:0 (2:0, 0:0)
WorldWorld: Friendly International    
17:00England U19 - France U19 1:3 (0:1, 1:2)
WorldWorld: Friendly International Women    
17:00Finland U16 W - Sweden U16 W 4:1 (0:1, 4:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
17:25Al-Taqadom - Al Ain 1:1 (0:1, 1:0)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie C    
17:30Monza - Renate 4:1 (3:1, 1:0)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie D    
17:30ASD Pineto Calcio - Ostia Mare 1:0 (1:0, 0:0)
LithuaniaLithuania: I Lyga    
17:30Hegelmann Litauen - FC Pakruojis 11:1 (2:0, 9:1)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
17:30Novi Pazar - Backa 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
17:30Mirandes B - Numancia B 0:3 (0:3, 0:0)
WorldWorld: Friendly International    
17:30Finland U19 - Iceland U19 0:1 (0:0, 0:1)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
17:35Hottain - Jeddah 2:1 (1:0, 1:1)
17:40Al Ansar - Al-Shoalah 0:1 (0:0, 0:1)
AfricaAfrica: Africa Cup of Nations    
18:00Djibouti - Gambia 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Liberia - Chad 1:0 (1:0, 0:0)
EuropeEurope: Euro U21    
18:00Liechtenstein U21 - Slovakia U21 2:4 (0:2, 2:2)
EuropeEurope: Euro U19    
18:00Czech Republic U19 - San Marino U19 6:0 (3:0, 3:0)
18:00Hungary U19 - Georgia U19 2:4 (1:1, 1:3)
PolandPoland: III Liga - Group I    
18:00Bron Radom - Zambrow 2:2 (2:0, 0:2)
SerbiaSerbia: Prva Liga    
18:00Kolubara - Sindjelic Beograd 2:1 (0:1, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
18:00Bupolsa - Becerril 2:1 (1:1, 1:0)
18:00La Baneza - Real Burgos CF 2:0 (0:0, 2:0)
SpainSpain: Copa Federacion    
18:00Alcoyano - Castellon 4:3 PEN. (1:1, 1:1, 1:1, 4:3)
TurkeyTurkey: 2. Lig White Group    
18:00Afjet Afyonspor - Gumushanespor 3:2 (1:0, 2:2)
TurkeyTurkey: 2. Lig Red Group    
18:00Sakaryaspor - Sivas Belediyespor 1:0 (1:0, 0:0)
TurkeyTurkey: 3. Lig Group 1    
18:001928 Bucaspor - Catalca 1:2 (0:1, 1:1)
DR CongoDR Congo: Ligue 1    
18:30Renaissance - Nyuki 3:0  
ItalyItaly: Coppa Italia Serie C    
18:30Sambenedettese - Fermana 0:2 (0:1, 0:1)
18:30Sudtirol - FeralpiSalo 0:1 (0:1, 0:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
18:30Atl. Tordesillas - Salamanca B 0:2 (0:1, 0:1)
WorldWorld: Friendly International    
18:30Bahrain - Azerbaijan 2:3 (1:1, 1:2)
WorldWorld: Club Friendly    
18:30Brakel - Paderborn 2:0 (1:0, 1:0)
AfricaAfrica: WAFU Cup of Nations    
19:00Guinea - Liberia 1:0 (1:0, 0:0)
DenmarkDenmark: Landspokal Cup    
19:00Vendsyssel - Nordsjaelland 0:2 (0:1, 0:1)
EswatiniEswatini: Swazi MTN Premier League    
19:00Mhlume - Young Buffaloes 1:3  
EuropeEurope: Euro U17    
19:00Netherlands U17 - Kosovo U17 1:1 (1:0, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
19:00Orihuela - Levante B 1:1 (0:0, 1:1)
SpainSpain: Tercera Division - Group 6    
19:00Acero - Silla CF 2:0 (0:0, 2:0)
SudanSudan: Premier League    
19:00El-Ahli Atbara - Al-Hilal Omdurman 2:2  
UgandaUganda: Premier League    
19:00Villa - Wakiso Giants 2:0 (0:0, 2:0)
WorldWorld: Club Friendly    
19:00Austria Vienna - Mondsee CAN.  
19:00Schalke U19 - SC Velbert 4:1  
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
19:30Eston Villa II - Otepaa 3:0 (0:0, 3:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
19:30Bembibre - G. Segoviana 0:2 (0:1, 0:1)
19:30Santa Marta Tormes - Leonesa B 1:1  
WorldWorld: Club Friendly    
19:30B. Monchengladbach U19 - Kapellen-Erft 7:4 (4:1, 3:3)
BrazilBrazil: Brasileiro U20    
20:00Bahia U20 - Corinthians U20 1:0 (1:0, 0:0)
20:00Botafogo U20 - Santos U20 0:2 (0:0, 0:2)
20:00Coritiba U20 - Internacional U20 4:1 (3:0, 1:1)
20:00Fluminense U20 - Chapecoense-SC U20 3:1 (2:0, 1:1)
20:00Sao Paulo U20 - Gremio U20 5:0 (3:0, 2:0)
20:00Vitoria U20 - Palmeiras U20 2:0 (1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (PHA) - Group B    
20:00Cechie Smichov - Modrany 0:0  
EuropeEurope: Euro U19    
20:00Belarus U19 - Scotland U19 2:2 (1:2, 1:0)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie D    
20:00Feltre - Villafranca 2:0 (0:0, 2:0)
20:00Savoia - Fidelis Andria 3:0 (1:0, 2:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 8    
20:00La Granja - Atl. Astorga 1:3 (1:2, 0:1)
20:15Arandina - Almazan 1:2 (0:0, 1:2)
20:15Cristo Atletico - Burgos Promesas 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera D    
20:30Sportivo Barracas - Yupanqui 0:0 (0:0, 0:0)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie C    
20:30ACN Siena - Pontedera 2:0 (1:0, 1:0)
20:30Monopoli - Virtus Francavilla 3:2 (1:1, 2:1)
20:30Novara - Alessandria 0:1 (0:0, 0:1)
20:30Potenza - Rende 4:1 (2:0, 2:1)
EnglandEngland: National League    
20:45Stockport - Hartlepool 2:1 (2:0, 0:1)
ScotlandScotland: Highland League    
20:45Forres Mechanics - Fort William 6:0 (1:0, 5:0)
20:45Huntly - Formartine Utd 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Keith - Brora Rangers 2:3 (1:2, 1:1)
20:45Lossiemouth - Buckie Thistle 0:5 (0:4, 0:1)
20:45Strathspey Thistle - Inverurie Loco Works 0:1 (0:0, 0:1)
20:45Turriff Utd - Deveronvale 0:3 (0:1, 0:2)
WorldWorld: Friendly International    
20:45Germany - Argentina 2:2 (2:0, 0:2)
ScotlandScotland: Highland League    
21:00Nairn County - Clachnacuddin 2:1 (1:0, 1:1)
UruguayUruguay: Primera Division    
21:00Fenix - Boston River 1:2 (0:1, 1:1)
21:00Progreso - Racing Montevideo 2:1 (2:0, 0:1)
21:00River Plate - Plaza Colonia 0:0 (0:0, 0:0)
BoliviaBolivia: Nacional B    
21:30Santa Cruz - CD Kivon 5:0  
21:30Torre Fuerte - Universitario Beni 5:0  
ParaguayParaguay: Copa Paraguay    
21:30Guairena FC - Sol de America 0:1 PEN. (0:0, 0:0, 1:3)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
21:30La Guaira - Mineros 0:0 (0:0, 0:0)
21:30Yaracuy - Caracas 0:1 (0:0, 0:1)
AfricaAfrica: WAFU Cup of Nations    
22:00Senegal - Mali 2:0 (0:0, 2:0)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
22:00Angostura - Monagas 1:2 (0:0, 1:2)
22:00Estudiantes Caracas - Metropolitanos 0:2 (0:0, 0:2)
22:00Estudiantes Merida - Carabobo 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Lara - Zulia 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Trujillanos - Puerto Cabello 1:2 (0:1, 1:1)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
23:00Petrolera - Dep. Pasto 2:2 (1:0, 1:2)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
23:05Limon - Herediano 1:0 (1:0, 0:0)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
10.10.2019
00:00HFX Wanderers - Pacific FC 1:1 (1:1, 0:0)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
10.10.2019
00:00Deportes Tolima - Millonarios 2:0 (1:0, 1:0)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
10.10.2019
00:00Dep. Tachira - Zamora 0:2 (0:1, 0:1)
BrazilBrazil: Serie A    
10.10.2019
00:15Botafogo RJ - Goias 3:1 (1:0, 2:1)
00:15CSA - Internacional 1:0 (0:0, 1:0)
CanadaCanada: U Sports    
10.10.2019
00:15Dalhousie - Acadia 2:3 (1:2, 1:1)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
10.10.2019
01:00America De Cali - U. Magdalena 2:0 (0:0, 2:0)
UruguayUruguay: Primera Division    
10.10.2019
01:00Nacional - Danubio 1:0 (1:0, 0:0)
BrazilBrazil: Serie A    
10.10.2019
01:30Fortaleza - Chapecoense-SC 2:0 (0:0, 2:0)
USAUSA: USL Championship    
10.10.2019
01:30Atlanta United 2 - Bethlehem 5:2 (2:0, 3:2)
01:30Loudoun - Saint Louis FC 4:3 (0:1, 4:2)
BrazilBrazil: Serie A    
10.10.2019
02:00Bahia - Sao Paulo 0:0 (0:0, 0:0)
02:00Gremio - Ceara 2:1 (2:1, 0:0)
CanadaCanada: U Sports    
10.10.2019
02:00McMaster - Waterloo 3:2 (0:1, 3:1)
USAUSA: USL Championship    
10.10.2019
02:00Hartford Athletic - Birmingham 4:0 (0:0, 4:0)
BoliviaBolivia: Nacional B    
10.10.2019
02:30Mariscal Sucre - San Joaquin 5:1  
BrazilBrazil: Serie A    
10.10.2019
02:30Cruzeiro - Fluminense 0:0 (0:0, 0:0)
02:30Santos - Palmeiras 2:0 (2:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10.10.2019
02:30Sacramento Republic - Juarez 3:4 (1:2, 2:2)
CanadaCanada: Canadian Premier League    
10.10.2019
03:00Cavalry - Forge 2:1 (0:0, 2:1)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
10.10.2019
03:00Junior - Dep. Cali 3:0 (2:0, 1:0)
03:00Santa Fe - Huila 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: USL Championship    
10.10.2019
03:00Real Monarchs - Orange County SC 2:0 (0:0, 2:0)
WorldWorld: Club Friendly    
10.10.2019
04:30Guadalajara Chivas - Atl. Morelia 0:1 (0:0, 0:1)