Too many matches? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Next matches, your favourite sport will be displayed by default.

Next soccer matches

Calendar
  • Sort by:
Czech RepublicCzech Republic: 1. A trida (JHM) - Group B    
15:00Rajhradice - Hroznova Lhota 6:4  
WorldWorld: World Cup U17    
00:00Australia U17 - Hungary U17 2:2 (0:2, 2:0)
00:00Brazil U17 - New Zealand U17 3:0 (1:0, 2:0)
ArgentinaArgentina: Superliga    
01:20River Plate - Colon Santa FE 2:1 (0:0, 2:1)
ColombiaColombia: Liga Aguila    
01:30America De Cali - Dep. Pasto 1:0 (1:0, 0:0)
01:30Envigado - Dep. Cali 1:1 (1:0, 0:1)
01:30Ind. Medellin - Deportes Tolima 1:1 (0:0, 1:1)
01:30Junior - Cucuta 0:0 (0:0, 0:0)
01:30Patriotas - Petrolera 1:1 (0:0, 1:1)
01:30Santa Fe - Atl. Nacional 0:0 (0:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga MX    
02:00Atl. San Luis - Club America 0:1 (0:0, 0:1)
02:00Santos Laguna - Queretaro 1:0 (1:0, 0:0)
02:00Veracruz - Puebla 1:0 (0:0, 1:0)
BrazilBrazil: Serie B    
02:30Cuiaba Esporte - Coritiba 3:3 (1:2, 2:1)
USAUSA: MLS    
03:00Los Angeles FC - Seattle Sounders 1:3 (1:2, 0:1)
MexicoMexico: Liga MX    
04:00U.N.A.M.- Pumas - Atlas 5:1 (1:1, 4:0)
MexicoMexico: Ascenso MX    
04:00Dorados de Sinaloa - Atlante 0:0 (0:0, 0:0)
South KoreaSouth Korea: National League    
07:00Gyeongju KHNP - Cheonan City 2:0 (0:0, 2:0)
PhilippinesPhilippines: Copa Paulino Alcantara    
09:00Mendiola FC 1991 - Green Archers 1:0 (1:0, 0:0)
09:00Philippines U22 - United City 1:2 (1:0, 0:2)
KyrgyzstanKyrgyzstan: Premier Liga    
09:30Akademiy Futbola - Alga 0:5 (0:2, 0:3)
09:30Ilbirs - Kara Balta 4:0 (2:0, 2:0)
09:30Neftchi Kochkor-Ata - Dordoi Bishkek 1:0 (1:0, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship Women U19    
10:00Vietnam U19 W - North Korea U19 W 0:3 (0:0, 0:3)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
10:00Okzhetpes - FC Astana 0:1 (0:1, 0:0)
ItalyItaly: Coppa Italia Primavera    
10:30Lecce U19 - Benevento U19 0:1 (0:1, 0:0)
JapanJapan: Nadeshiko League Women    
10:30Nojima Stella W - Albirex Niigata W 0:0 (0:0, 0:0)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
11:00Hussein Dey U21 - Saoura U21 0:2 (0:1, 0:1)
ItalyItaly: Coppa Italia Primavera    
11:00Cremonese U19 - Salernitana U19 2:1 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 6:5)
JapanJapan: J2 League    
11:00Kagoshima Utd - Gifu 1:0 (0:0, 1:0)
JapanJapan: Nadeshiko League Women    
11:00Parceiro Nagano W - Vegalta Sendai W 0:1 (0:1, 0:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
11:00Kaisar Kyzylorda - Tobol 1:1 (1:0, 0:1)
PolandPoland: Polish Cup Women    
11:00Marcus Gdynia W - Wloclawek W 1:3 ET (1:0, 0:1, 0:2)
11:00Olimpia Szczecin 2 W - Pogon Tczew W 0:8 (0:2, 0:6)
11:00R. Rzeszow II W - Trojka Staszowka W 1:2 (0:1, 1:1)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
11:00FK Vanspor - Sancaktepe 1:0 (1:0, 0:0)
11:00Gumushanespor - Samsunspor 0:3 (0:0, 0:3)
11:00Kastamonuspor - 24 Erzincanspor 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 0:0, 4:5)
ZambiaZambia: Super League    
11:00Forest Rangers - Power Dynamos 0:1 (0:0, 0:1)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
11:30Keciorengucu - Siirt Ozel 3:1 (1:1, 2:0)
11:30Payasspor - Manisa FK 2:3 (1:1, 1:2)
TurkmenistanTurkmenistan: Yokary Liga    
11:30Merw - Nebitci 4:1  
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
11:45Kemerspor 2003 - Kasimpasa 2:3 (1:2, 1:1)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
12:00CR Belouizdad U21 - ES Setif U21 1:2 (1:1, 0:1)
MoldovaMoldova: Moldovan Cup    
12:00Sf.Gheorghe - Milsami 0:0 (0:0, 0:0)
PhilippinesPhilippines: Copa Paulino Alcantara    
12:00Philippine Air Force - Stallion 1:2 (1:1, 0:1)
PolandPoland: Central Youth League    
12:00Gornik Z. U18 - Arka Gdynia U18 0:2 (0:0, 0:2)
12:00Jagiellonia U18 - Slask U18 1:5 (1:2, 0:3)
PolandPoland: Polish Cup Women    
12:00Warta Gorzow W - Bielawa W 0:5 (0:2, 0:3)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
12:00Istanbulspor AS - Tepecik 5:2 ET (1:1, 1:1, 3:0)
12:00Karacabey Belediyespor - Tuzlaspor 1:3 (0:1, 1:2)
12:00Karagumruk - Bandirmaspor 4:1 (2:1, 2:0)
TurkmenistanTurkmenistan: Yokary Liga    
12:00Sagadam - Kopetdag Asgabat 1:0  
IranIran: Division 1    
12:15Baderan Tehran - Malavan 1:0 (0:0, 1:0)
12:15Elmoadab Tabriz - Aluminium Arak 1:1 (0:1, 1:0)
12:15Fajr Sepasi - Gol Reyhan Alborz 0:0 (0:0, 0:0)
12:15Khooshe Talaee - Damash 0:0 (0:0, 0:0)
12:15Mes Rafsanjan - Mes Kerman 1:1 (1:0, 0:1)
12:15Navad Urmia - Arman Gohar 1:0 (0:0, 1:0)
12:15Niroye Zamini - Rayka Babol 1:0 (0:0, 1:0)
12:15Sepidrood Rasht - Qashqai Shiraz 2:1 (1:0, 1:1)
HungaryHungary: Hungarian Cup    
12:30ASR Gazgyar - Gyor 1:4 (0:2, 1:2)
12:30Balatoni Vasas - Dabas-Gyon 0:4 (0:2, 0:2)
12:30Berettyoujfalui - Siofok 0:4 (0:1, 0:3)
12:30BKV Elore - Ferencvaros 1:3 (1:2, 0:1)
12:30Budaorsi SC - Zalaegerszegi 3:7 (2:3, 1:4)
12:30Debreceni EAC - MTK Budapest 0:3 (0:0, 0:3)
12:30FC Dabas - DVTK 0:3 (0:2, 0:1)
12:30Fuzesgyarmati SK - Bekescsaba 1912 0:1 (0:1, 0:0)
12:30III. Keruleti TVE - Nyiregyhaza 5:0 (3:0, 2:0)
12:30Kazincbarcikai - Honved 0:2 ET (0:0, 0:0, 0:2)
12:30Kozarmisleny SE - Kisvarda 1:2 (1:1, 0:1)
12:30Maglodi - Puskas Academy 0:15 (0:4, 0:11)
12:30Menfocsanak - Haladas 0:2 (0:1, 0:1)
12:30Mosonmagyarovari TE - Tallya 4:1 (3:1, 1:0)
12:30Nagybajom - Dorogi 0:5 (0:2, 0:3)
12:30Pecsi MFC - Rakosmenti KSK 2:0 (0:0, 2:0)
12:30Sarbogard - Vac 1:3 (1:0, 0:3)
12:30SBTC - Paks 1:7 (0:2, 1:5)
12:30Senyo Carnifex - Mezokovesd-Zsory 1:2 (1:2, 0:0)
12:30Szarvasi - Balkanyi 2:1 (2:1, 0:0)
12:30Szegedi - Ozdi 2:4 (1:1, 1:3)
12:30Tamasi - Monori 0:2 (0:1, 0:1)
12:30Tatabanya - Debrecen 0:2 (0:0, 0:2)
12:30Tiszaujvaros - MOL Fehervar 0:3 (0:1, 0:2)
12:30Vep VSE - Szeged 1:4 (0:1, 1:3)
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
12:30Madura United - TIRA Persikabo 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
12:30Erzurum BB - Bodrumspor 3:1 (2:0, 1:1)
SingaporeSingapore: Singapore Cup    
12:45Geylang - Tampines 1:2 (0:1, 1:1)
12:45Warriors - DPMM 6:4 PEN. (2:2, 2:1, 1:1, 4:2)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
13:00Magra U21 - USM Alger U21 0:1 (0:1, 0:0)
AsiaAsia: AFC Championship Women U19    
13:00Australia U19 W - Thailand U19 W 3:1 (2:0, 1:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
13:00Slavia Mozyr - Din. Minsk 1:1 (0:1, 1:0)
BelarusBelarus: Pershaya Liga    
13:00Lokomotiv Gomel - Rukh Brest 0:2 (0:1, 0:1)
EuropeEurope: Euro U17    
13:00Hungary U17 - Serbia U17 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Latvia U17 - Belarus U17 0:1 (0:0, 0:1)
PolandPoland: Polish Cup    
13:00Chelmianka Chelm - Lechia Gdansk 0:2 (0:1, 0:1)
13:00S. Wola - GKS Katowice 2:1 PEN. (1:0, 0:1, 0:0, 4:3)
UkraineUkraine: Persha Liga    
13:00Balkany - Ch. Odessa 1:1 (1:1, 0:0)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
13:00Mariupol - Olimpik Donetsk 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Minaj - Lviv 2:0 (0:0, 2:0)
13:00Mykolaiv - Desna 2:4 (1:2, 1:2)
UzbekistanUzbekistan: Super League    
13:00Andijan - Bunyodkor 1:1 (0:0, 1:1)
13:00Buxoro - Kokand 1912 0:1 (0:1, 0:0)
ZambiaZambia: Super League    
13:00Buildcon - NAPSA Stars 0:1 (0:1, 0:0)
CyprusCyprus: Cyprus Cup    
13:30Ol. Nicosia - Xylotympou 5:3 (4:1, 1:2)
13:30Sotiras - Achnas 1:5 (0:0, 1:5)
IranIran: Division 1    
13:30Esteghlal Khuzestan - Havadar SC 1:1 (0:1, 1:0)
North MacedoniaNorth Macedonia: Macedonian Cup    
13:30Makedonija GP - Bregalnica Stip 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Ohrid - Labunishta 2:3 (1:2, 1:1)
13:30Osogovo - Akademija Pandev 1:4 (1:1, 0:3)
13:30Rabotnicki - Pelister 4:0 (1:0, 3:0)
13:30Shkendija - Vardar 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Sileks - Shkupi 1:1 (1:0, 0:1)
13:30Struga Trim & Lum - Borec 1:0 (0:0, 1:0)
PolandPoland: Polish Cup Women    
13:30KSP Kielce W - Widok Lublin W 3:1 (1:1, 2:0)
13:30Zamlynie Radom W - Ekosport Bialystok W 3:1 (1:0, 2:1)
RomaniaRomania: Romanian Cup    
13:30Academica Clinceni - FC Botosani 2:0 (1:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
13:30Sered - Petrzalka 3:0 (1:0, 2:0)
13:30Trencin - Skalica 4:0 (1:0, 3:0)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
14:00ASO Chlef U21 - Constantine U21 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Biskra U21 - MC Alger U21 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Bordj Bou Arreridj U21 - Oran U21 0:0 (0:0, 0:0)
CroatiaCroatia: 2. HNL    
14:00NK Dinamo Zagreb 2 - Solin 3:0 (0:0, 3:0)
CroatiaCroatia: Croatian Cup    
14:00Bijelo Brdo - Slaven Belupo 0:2 (0:0, 0:2)
14:00Sibenik - Belisce 2:1 (1:1, 1:0)
14:00Vinogradar - Lok. Zagreb 0:3 (0:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: MOL Cup    
14:00Chlumec nad Cidlinou - Plzen 3:4 ET (1:0, 2:3, 0:1)
EuropeEurope: Champions League Women    
14:00Minsk FK W - Barcelona W 1:3 (0:0, 1:3)
GreeceGreece: Gamma Ethniki - Group 2    
14:00Aris Palaiochori - Seirina 0:3 AWA.  
14:00AS Giannitsa - M. Alexandros Trikala 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Astrapi Mes. - Thyella Sarakinoi 0:1  
14:00Florina - Nea Kallikrateia 3:2 (1:1, 2:1)
14:00Niki Agkathia - Edessaikos 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Poseidonas Michanionas - Makedonikos 0:3 (0:2, 0:1)
14:00Thermaikos FC - A. Asteras 2:1 (1:0, 1:1)
GreeceGreece: Greek Cup    
14:00Kalamata - AEL Larissa 3:0 (1:0, 2:0)
14:00O. Volos - Panionios 0:3 (0:0, 0:3)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
14:00Shakhtar Karagandy - Atyrau 0:1 (0:1, 0:0)
LesothoLesotho: Premier League    
14:00Matlama - Linare 1:0  
PolandPoland: Central Youth League    
14:00Korona Kielce U18 - UKS SMS Lodz U18 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Legia U18 - Gwarek Zabrze U18 2:1 (2:1, 0:0)
RomaniaRomania: Romanian Cup Women    
14:00Targu Mures W - Ol. Cluj W 0:12 (0:5, 0:7)
RwandaRwanda: National Football league    
14:00Muhanga - AS Kigali 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Musanze - Sunrise 1:1 (1:1, 0:0)
TanzaniaTanzania: Ligi Kuu Bara    
14:00Kagera Sugar - Namungo 2:0  
14:00Lipuli - Polisi Tanzania 2:1  
14:00Mtibwa Sugar - Coastal Union 2:1  
14:00Mwadui - Simba 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Ruvu Shooting - Kinondoni MC 1:0  
14:00Singida United - JKT Tanzania 1:2  
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
14:00Inhulets - Dnipro-1 2:1 (1:1, 1:0)
ZambiaZambia: Super League    
14:00Kabwe - Lumwana Radiants 1:3 (1:0, 0:3)
14:00Kabwe Youth Academy - Green Buffaloes FC 1:2 (1:0, 0:2)
14:00Nkana - Red Arrows 3:0 (2:0, 1:0)
14:00Nkwazi - Mufulira 0:0 (0:0, 0:0)
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
14:00Bulawayo Chiefs - Mushowani Stars 3:1 (2:0, 1:1)
14:00CAPS Utd - Herentals 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Chapungu Utd - ZPC Kariba 2:0 (2:0, 0:0)
14:00Harare City - Chicken Inn 2:0 (2:0, 0:0)
14:00Manica - Dynamos 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Platinum - Ngezi Platinum 2:1 (2:1, 0:0)
PolandPoland: Polish Cup Women    
14:15Olsztyn W - Tygrys Huta W 3:0 (0:0, 3:0)
BotswanaBotswana: Premier League    
14:30Gilport Lions - Tafic FC 2:3 (1:1, 1:2)
Czech RepublicCzech Republic: MOL Cup    
14:30Mlada Boleslav - Zlin 3:1 (1:1, 2:0)
ItalyItaly: Serie D - Group A    
14:30Savona - Bra 1:2 (0:2, 1:0)
14:30Verbania - Caronnese 0:0 (0:0, 0:0)
ItalyItaly: Serie D - Group B    
14:30Brusaporto - Ciserano-Bergamo 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Pontisola - Caravaggio 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Pro Sesto - Inveruno 4:2 (1:2, 3:0)
14:30Scanzorosciate - NibionnOggiono 2:1 (0:1, 2:0)
14:30Seregno - Levico Terme 1:0 (1:0, 0:0)
14:30Sondrio - Milano City 0:2 (0:1, 0:1)
14:30USD Dro - Castellanzese 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Villa Alme - Folgore Caratese 1:4 (0:3, 1:1)
14:30Virtus Bolzano - Tritium 1:2 (1:0, 0:2)
ItalyItaly: Serie D - Group C    
14:30Adriese - Belluno 1:3 (1:1, 0:2)
14:30Caldiero Terme - Cjarlins Muzane 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Campodarsego - Vigasio 2:0 (0:0, 2:0)
14:30Cartigliano - Luparense 1:1 (0:1, 1:0)
14:30Chions - Ambrosiana 2:1 (0:0, 2:1)
14:30Feltre - Este 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Legnago Salus - Union Clodiense 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Mestre - Tamai 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Montebelluna - Delta Porto Tolle 1:0 (0:0, 1:0)
ItalyItaly: Coppa Italia Serie D    
14:30Citta di Fasano - Taranto 3:2 (0:1, 3:1)
ItalyItaly: Coppa Italia Primavera    
14:30Genoa U19 - Entella U19 5:4 (1:3, 4:1)
14:30Napoli U19 - Lazio U19 2:1 (2:1, 0:0)
14:30Pordenone U19 - Verona U19 0:4 (0:3, 0:1)
14:30Sassuolo U19 - Bologna U19 2:3 (2:0, 0:3)
14:30Spezia U19 - AC Milan U19 1:5 (1:2, 0:3)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
14:30Genclerbirligi - Erokspor 0:2 (0:1, 0:1)
UgandaUganda: Premier League    
14:30Onduparaka FC - Tooro United 3:0 (2:0, 1:0)
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
15:00Hussein Dey - Saoura 1:0 (0:0, 1:0)
15:00JS Kabylie - Mlila 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Magra - USM Alger 1:2 (0:0, 1:2)
AlgeriaAlgeria: U21 League    
15:00JS Kabylie U21 - Mlila U21 1:0  
ArmeniaArmenia: First League    
15:00BKMA - Sevan 2:4  
15:00Makaravank - Ani Yerevan CAN.  
15:00Torpedo Yerevan - Masis 2:0  
BulgariaBulgaria: Parva liga    
15:00Botev Plovdiv - Arda 1:1 (0:0, 1:1)
CameroonCameroon: Elite One    
15:00Panthere - Cotonsport 0:0 (0:0, 0:0)
CameroonCameroon: Elite Two    
15:00Bafoussam - OFTA 0:0  
EswatiniEswatini: Swazi MTN Premier League    
15:00Young Buffaloes - Manzini Sea Birds 3:0  
IndiaIndia: ISL    
15:00Chennaiyin - ATK 0:1 (0:0, 0:1)
MozambiqueMozambique: Mocambola    
15:00Baia de Pemba - Incomati Xinavane 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Chibuto - Ferroviario Maputo 2:2 (0:2, 2:0)
15:00Ferroviario Nampula - Ferroviario Beira 3:1 (2:0, 1:1)
15:00LD Maputo - Textafrica Chimoio 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Nacala - Costa do Sol 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Textil do Pungue - Desportivo Maputo 0:0 (0:0, 0:0)
15:00UD Songo - ENH Vilankulo 1:0 (0:0, 1:0)
PolandPoland: Polish Cup Women    
15:00Leczna II W - Pradniczanka Krakow W 0:3 (0:2, 0:1)
15:00Sianow W - Ostrovia W 1:2 (1:1, 0:1)
RussiaRussia: Russian Cup    
15:00Ural - Arsenal Tula 3:2 PEN. (2:2, 0:0, 0:0, 5:4)
SudanSudan: Premier League    
15:00Merreikh El-Fasher - Al-Merreikh 0:1  
ZambiaZambia: Super League    
15:00ZESCO - Lusaka Dynamos 4:1 (1:0, 3:1)
ItalyItaly: Serie D - Group C    
15:15Villafranca - San Luigi 0:0 (0:0, 0:0)
DR CongoDR Congo: Ligue 1    
15:30Bukavu Dawa - RCK 0:3 AWA.  
15:30Dauphins Noirs - AS Vita Club 0:2  
15:30Groupe Bazano - Simba 2:0  
PolandPoland: Polish Cup Women    
15:30Krobia W - Luzino W 5:1 (3:1, 2:0)
SerbiaSerbia: Super Liga    
15:30Cukaricki - Partizan 2:1 (1:0, 1:1)
15:30Radnicki Nis - Radnik 0:2 (0:1, 0:1)
SeychellesSeychelles: First Division League    
15:30St Michel United - Northern Dynamo 4:1  
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
15:40Al-Nahda - Al Mojzel 3:3 (0:1, 3:2)
QatarQatar: Division 2    
15:45Al-Kharitiyath - Al Markhiya 2:1 (1:0, 1:1)
15:45Al Mesaimeer - Al Bidda 1:3 (0:2, 1:1)
15:45Al-Waab - Shamal 0:2 (0:0, 0:2)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
15:45Al Najoom - Al-Taqadom 1:0 (0:0, 1:0)
15:55Al-Kawkab - Al Ain 1:1 (0:1, 1:0)
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
16:00CR Belouizdad - ES Setif 1:0 (0:0, 1:0)
BahrainBahrain: King's Cup    
16:00Al-Hidd - Malkia 2:2 (1:0, 1:2)
16:00East Riffa - Isa Town 3:1 (0:1, 3:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
16:00Torpedo Minsk - Shakhtyor Soligorsk 0:3 AWA.  
CroatiaCroatia: Croatian Cup    
16:00Istra 1961 - Zapresic 1:2 (1:1, 0:1)
EcuadorEcuador: Serie B    
16:00Manta - Orense 0:0 (0:0, 0:0)
ItalyItaly: Serie D - Group A    
16:00Sanremese - Borgosesia 1:0 (1:0, 0:0)
PortugalPortugal: LigaPro    
16:00Academico Viseu - FC Porto B 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Nacional - Varzim 1:1 (1:1, 0:0)
RomaniaRomania: Romanian Cup    
16:00Sanatatea Cluj - Petrolul 0:7 (0:3, 0:4)
RussiaRussia: Russian Cup    
16:00Akhmat Grozny - Luch 5:1 (2:0, 3:1)
ScotlandScotland: SWPL 1 Women    
16:00Rangers W - Spartans W 2:1  
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
16:00Poprad - Banska Bystrica 3:0 (0:0, 3:0)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
16:00Kolos Kovalivka - Vorskla Poltava 0:1 (0:0, 0:1)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
16:00La Guaira - Monagas 2:1 (0:1, 2:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
16:10Al Jabalain - Al Bukayriyah 1:1 (0:0, 1:1)
GreeceGreece: Greek Cup    
16:15Kavala - OFI Crete 2:0 (2:0, 0:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Division 1    
16:25Al Ansar - Al Khaleej 1:1 (0:1, 1:0)
BulgariaBulgaria: Vtora liga    
16:30Neftochimic Burgas - Ludogorets II 0:0 (0:0, 0:0)
EuropeEurope: Champions League Women    
16:30Lyon W - Fortuna Hjorring W 7:0 (2:0, 5:0)
MoldovaMoldova: Moldovan Cup    
16:30Petrocub - Zimbru Chisinau 3:1 (0:0, 3:1)
SloveniaSlovenia: Slovenian Cup    
16:30Rudar - Nafta 0:2 (0:1, 0:1)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
16:30Goztepe - Sivas Belediyespor 3:0 (2:0, 1:0)
CroatiaCroatia: Croatian Cup    
17:00Gorica - Hajduk Split 2:1 (0:0, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: MOL Cup    
17:00Ceske Budejovice - Sparta Prague 0:4 (0:2, 0:2)
17:00Ostrava - Slavia Prague 2:0 ET (0:0, 0:0, 2:0)
EuropeEurope: Euro U17    
17:00San Marino U17 - Romania U17 0:6 (0:5, 0:1)
17:00Switzerland U17 - Russia U17 1:2 (1:0, 0:2)
GuineaGuinea: Ligue 1    
17:00Horoya - Ashanti GB 1:0  
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
17:00Metta/LU - Jelgava 0:3 (0:3, 0:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
17:00Suduva - Atlantas 9:1 (6:0, 3:1)
MoroccoMorocco: Botola Pro    
17:00Youssoufia Berrechid - Moghreb Tetouan 1:1 (0:1, 1:0)
RussiaRussia: Russian Cup    
17:00CSKA Moscow - Ufa 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Nizhny Novgorod - Shinnik Yaroslavl 2:3 PEN. (0:2, 2:0, 0:0, 0:3)
RwandaRwanda: National Football league    
17:00Police - APR 1:1 (0:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
17:00Nitra - L. Mikulas 3:2 (1:1, 2:1)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
17:00Alliance - Hirnyk-Sport 5:3 (2:1, 3:2)
17:00Oleksandriya - FK Zorya Luhansk 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 0:0, 5:4)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
17:30Dnyapro - BATE 0:1 (0:1, 0:0)
BulgariaBulgaria: Parva liga    
17:30Etar - CSKA Sofia 0:4 (0:0, 0:4)
CroatiaCroatia: Croatian Cup    
17:30Opatija - D. Zagreb 0:3 (0:3, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: MOL Cup    
17:30Liberec - Teplice 2:0 (0:0, 2:0)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30Mariehamn - Honka 1:2 (1:2, 0:0)
PolandPoland: Polish Cup    
17:30Stal Mielec - Pogon Szczecin 2:0 (1:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
17:30Senica - Ruzomberok 1:2 PEN. (0:0, 1:1, 3:4)
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
18:00ASO Chlef - Constantine 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Biskra - MC Alger 0:3 AWA.  
AustriaAustria: OFB Cup    
18:00Ebreichsdorf - Salzburg 0:5 (0:3, 0:2)
BotswanaBotswana: Premier League    
18:00BDF XI - Notwane 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Jwaneng Galaxy - Extension Gunners 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Miscellaneous - Morupule 1:3 (1:1, 0:2)
18:00Orapa United - Security Systems 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Prisons XI Gaborone - Township Rollers 0:5 (0:2, 0:3)
EstoniaEstonia: Estonian Cup    
18:00Paide - Flora 1:3 (1:0, 0:3)
18:00Tulevik - Tammeka 0:1 (0:0, 0:1)
HungaryHungary: Hungarian Cup    
18:00Duna Aszfalt - Kaposvar 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Dunaujvaros PASE - Nagykanizsa 2:1 ET (1:1, 0:0, 1:0)
18:00Gyirmot - Soroksar 3:0 (2:0, 1:0)
18:00Kecskemeti TE - Lipot      
18:00SC Sopron - Budafoki 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 6:7)
LatviaLatvia: Optibet Virsliga    
18:00Riga FC - RFS 1:1 (0:1, 1:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
18:00Zalgiris - FK Panevezys 3:1 (1:0, 2:1)
PolandPoland: Polish Cup    
18:00Elblag - Rakow 0:4 (0:2, 0:2)
18:00Legia II - Odra Opole 1:0 (0:0, 1:0)
PolandPoland: Polish Cup Women    
18:00Loczki Wyszkow W - Pogon Zdunska Wola W 0:2 (0:2, 0:0)
18:00ROW Rybnik II W - Sleza Wroclaw W 1:2 (0:0, 1:2)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
18:00Rio Ave - Moreirense 1:1 (0:1, 1:0)
QatarQatar: Division 2    
18:00Al Muaidar - Lusail 1:0 (0:0, 1:0)
RussiaRussia: Russian Cup    
18:00Zenit - Tomsk 4:0 (1:0, 3:0)
SerbiaSerbia: Super Liga    
18:00FK Crvena zvezda - TSC Backa Topola 3:1 (2:0, 1:1)
18:00FK Vozdovac - Rad Beograd 2:1 (0:0, 2:1)
18:00Javor - Proleter 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Mladost - Napredak 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Sp. Subotica - Macva 3:1 (2:1, 1:0)
18:00Vojvodina - FK Indjija 1:0 (1:0, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
18:00Dun. Streda - Trnava 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 4:3)
SudanSudan: Premier League    
18:00Ahli Khartoum - Hilal El Obied 1:2 (1:1, 0:1)
BahrainBahrain: King's Cup    
18:30Al Riffa - Al-Ahli Manama 2:0 (1:0, 1:0)
18:30Al-Shabbab - Sitra 2:0 (0:0, 2:0)
BrazilBrazil: Brasileiro U20    
18:30Flamengo RJ U20 - Fluminense U20 2:1 (0:0, 2:1)
GermanyGermany: DFB Pokal    
18:30Kaiserslautern - Nurnberg 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 6:5)
18:30Verl - Holstein Kiel 2:1 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 8:7)
18:30Werder Bremen - Heidenheim 4:1 (4:1, 0:0)
18:30Wolfsburg - RB Leipzig 1:6 (0:1, 1:5)
GreeceGreece: Greek Cup    
18:30Panachaiki - Panathinaikos 1:3 (0:2, 1:1)
ItalyItaly: Serie C - Group A    
18:30Pro Vercelli - Juventus U23 0:1 (0:1, 0:0)
NetherlandsNetherlands: KNVB Beker    
18:30Heracles - Waalwijk 4:3 (2:1, 2:2)
PolandPoland: Polish Cup    
18:30Pogon Siedlce - Piast Gliwice 0:4 (0:2, 0:2)
RomaniaRomania: Romanian Cup    
18:30Foresta Suceava - Din. Bucuresti 0:4 (0:1, 0:3)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
18:30Bloem Celtic - Supersport Utd 1:1 (0:1, 1:0)
TurkeyTurkey: Turkish Cup    
18:30Tarsus - Fenerbahce 1:3 (0:2, 1:1)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
18:30Dyn. Kyiv - Shakhtar Donetsk 2:1 ET (1:0, 0:1, 1:0)
AlgeriaAlgeria: Ligue 1    
18:45Bordj Bou Arreridj - Oran 1:2 (1:0, 0:2)
FranceFrance: Coupe de la Ligue    
18:45Le Mans - Nice 3:2 (3:2, 0:0)
ItalyItaly: Serie B    
18:50Benevento - Cremonese 2:0 (0:0, 2:0)
AfricaAfrica: CAF Confederations Cup    
19:00Generation F. - FC Esae 0:1 (0:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Superliga    
19:00Argentinos Jrs - Talleres Cordoba 1:0 (0:0, 1:0)
AustriaAustria: OFB Cup    
19:00Wacker Innsbruck - Wolfsberger AC 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Czech Cup Women    
19:00Trebes W - FC Praha W 2:3 (0:2, 2:1)
DenmarkDenmark: Landspokal Cup    
19:00Viby - Randers FC 0:2 (0:0, 0:2)
EcuadorEcuador: Serie B    
19:00Ind. Juniors - Gualaceo 0:0 (0:0, 0:0)
EuropeEurope: Euro U17    
19:00Luxembourg U17 - Northern Ireland U17 0:7 (0:5, 0:2)
19:00Turkey U17 - Italy U17 0:4 (0:3, 0:1)
EuropeEurope: Champions League Women    
19:00Bayern Munich W - Shymkent W 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Twente W - Wolfsburg W 0:1 (0:1, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga West    
19:00Koln II - Dusseldorf II 1:2 (0:1, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
19:00Neustrelitz - Greifswald 1:2 (1:2, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
19:00Tornesch - Dassendorf 0:6 (0:4, 0:2)
ItalyItaly: Serie A    
19:00Napoli - Atalanta 2:2 (1:1, 1:1)
SpainSpain: LaLiga    
19:00Real Sociedad - Levante 1:2 (0:2, 1:0)
19:00Valencia - Sevilla 1:1 (0:1, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 10    
19:00Antoniano - Xerez CD 0:0 (0:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Swiss Cup    
19:00Grasshoppers - Luzern 0:1 (0:0, 0:1)
CroatiaCroatia: Croatian Cup    
19:30Varazdin - Rijeka 1:2 (0:0, 1:2)
EuropeEurope: Champions League Women    
19:30Atl. Madrid W - Manchester City W 2:1 (1:0, 1:1)
GermanyGermany: Regionalliga West    
19:30SG Wattenscheid - Dortmund II CAN.  
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
19:30TuS Osdorf - Curslack-Neuengamme 3:3 (2:2, 1:1)
SloveniaSlovenia: Slovenian Cup    
19:30Mura - Domzale 4:2 PEN. (1:2, 2:0, 0:0, 5:4)
SwitzerlandSwitzerland: Swiss Cup    
19:30Winterthur - Thun 1:0 (1:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Mittelrhein    
19:45Duren - Wegberg-Beeck 1:4 (0:3, 1:1)
NetherlandsNetherlands: KNVB Beker    
19:45AFC - ODIN '59 3:4 PEN. (2:1, 1:2, 0:0, 2:4)
19:45Ajax (Am) - Oostzaan 2:3 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 2:3)
19:45De Treffers - Twente 0:2 (0:2, 0:0)
19:45Excelsior Maassluis - Heerenveen 0:3 (0:2, 0:1)
19:45Groene Ster - Venlo 3:2 PEN. (0:0, 2:2, 0:0, 4:2)
19:45Harkemase Boys - Groningen 1:2 (0:1, 1:1)
19:45HV & CV Quick - Willem II 0:4 (0:2, 0:2)
19:45Spakenburg - ASWH 2:0 (0:0, 2:0)
19:45Sparta Nijkerk - Fortuna 5:2 (2:2, 3:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
19:45Maritimo - FC Porto 1:1 (1:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Torneo Federal    
20:00Camioneros Buenos Aires - Circulo Deportivo 1:1 (0:1, 1:0)
DenmarkDenmark: Landspokal Cup    
20:00Brondby - Sonderjyske 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Premier League International Cup    
20:00Ath Bilbao B - Paris SG II 0:1 (0:1, 0:0)
20:00Everton U23 - Jong PSV 1:1 (1:0, 0:1)
20:00West Ham U23 - Wolfsburg II 2:3 (2:2, 0:1)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
20:00Mechtersheim - Karbach 1:2 (0:0, 1:2)
HungaryHungary: Hungarian Cup    
20:00Papai Perutz - Vasas 3:4 ET (1:2, 1:0, 1:2)
LiechtensteinLiechtenstein: Liechtenstein Cup    
20:00Schaan - Eschen 0:3 (0:2, 0:1)
NorwayNorway: NM Cup    
20:00Viking - Ranheim 3:0 (2:0, 1:0)
PolandPoland: Polish Cup Women    
20:00Unia Opole W - Skra W 0:2 (0:0, 0:2)
SpainSpain: LaLiga    
20:00Ath Bilbao - Espanyol 3:0 (2:0, 1:0)
SpainSpain: Tercera Division - Group 9    
20:00Melilla CD - Mancha 0:0 (0:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Swiss Cup    
20:00Linth - Sion 0:2 (0:1, 0:1)
UruguayUruguay: Segunda Division    
20:00Bella Vista - Central Esp. 0:2 (0:0, 0:2)
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Classic Group 2    
20:15Langenthal - Grasshopper II 0:2 (0:1, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Swiss Cup    
20:15Lausanne Ouchy - Basel 1:2 (0:0, 1:2)
20:15Young Boys - Zurich 4:0 (2:0, 2:0)
AustriaAustria: OFB Cup    
20:30LASK - Altach 3:1 (3:0, 0:1)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:30Genk - Antwerp 2:2 (0:1, 2:1)
20:30KV Mechelen - St. Truiden 1:2 (1:0, 0:2)
20:30St. Liege - Waasland-Beveren 2:0 (1:0, 1:0)
20:30Waregem - Club Brugge KV 0:2 (0:1, 0:1)
BelgiumBelgium: 1st National Women    
20:30Leuven II W - Mechelen W 3:0  
EnglandEngland: EFL Cup    
20:30Liverpool - Arsenal 6:5 PEN. (2:3, 3:2, 5:4)
ItalyItaly: Serie D - Group B    
20:30Arconatese - Legnano 1:3 (0:2, 1:1)
PolandPoland: Polish Cup    
20:30Widzew Lodz - Legia 2:3 (0:0, 2:3)
EnglandEngland: National League North    
20:45Darlington - Kidderminster 1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: EFL Cup    
20:45Aston Villa - Wolves 2:1 (1:0, 1:1)
EnglandEngland: FA Trophy    
20:45Carlton Town - Matlock 1:2 (0:2, 1:0)
GermanyGermany: DFB Pokal    
20:45Dortmund - B. Monchengladbach 2:1 (0:0, 2:1)
20:45Dusseldorf - Aue 2:1 (1:1, 1:0)
20:45Hertha Berlin - SG Dynamo Dresden 4:3 PEN. (0:1, 2:1, 1:1, 5:4)
20:45St. Pauli - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:2, 0:0)
NetherlandsNetherlands: KNVB Beker    
20:45Sparta Rotterdam - FC Volendam 1:0 (1:0, 0:0)
ScotlandScotland: Premiership    
20:45Celtic - St. Mirren 2:0 (0:0, 2:0)
20:45Hamilton - Aberdeen 0:1 (0:1, 0:0)
20:45Hibernian - Livingston 2:2 (0:2, 2:0)
20:45Motherwell - Kilmarnock 2:1 (1:1, 1:0)
20:45Ross County - Rangers 0:4 (0:3, 0:1)
20:45St Johnstone - Hearts 1:0 (0:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Superliga    
21:00San Lorenzo - Defensa y Justicia 1:3 (1:2, 0:1)
Costa RicaCosta Rica: Liga de Ascenso    
21:00Puerto Golfito FC - Escazucena 2:3  
EcuadorEcuador: Serie B    
21:00Santo Domingo - Atl. Porteno 0:2 (0:1, 0:1)
ItalyItaly: Serie A    
21:00Cagliari - Bologna 3:2 (0:1, 3:1)
21:00Juventus - Genoa 2:1 (1:1, 1:0)
21:00Lazio - Torino 4:0 (2:0, 2:0)
21:00Sampdoria - Lecce 1:1 (0:1, 1:0)
21:00Sassuolo - Fiorentina 1:2 (1:0, 0:2)
21:00Udinese - AS Roma 0:4 (0:1, 0:3)
ItalyItaly: Serie B    
21:00Frosinone - Trapani 3:0 (1:0, 2:0)
JamaicaJamaica: Premier League    
21:00Portmore - Mount Pleasant 0:2 (0:1, 0:1)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
21:00Vitoria Guimaraes - Belenenses 5:0 (2:0, 3:0)
SpainSpain: LaLiga    
21:00Betis - Celta Vigo 2:1 (1:0, 1:1)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
21:00Carabobo - Zamora 0:2 (0:1, 0:1)
21:00Zulia - Puerto Cabello 0:1 (0:0, 0:1)
WorldWorld: World Cup U17    
21:00Netherlands U17 - Senegal U17 1:3 (1:0, 0:3)
21:00South Korea U17 - France U17 1:3 (0:2, 1:1)
EnglandEngland: EFL Cup    
21:05Chelsea - Manchester Utd 1:2 (0:1, 1:1)
FranceFrance: Coupe de la Ligue    
21:05Amiens - Angers 3:2 (0:1, 3:1)
21:05Metz - Brest 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 3:4)
21:05Monaco - Marseille 2:1 (2:0, 0:1)
21:05Montpellier - Nancy 3:2 (2:0, 1:2)
21:05Nantes - Paris FC 8:0 (5:0, 3:0)
21:05Niort - Toulouse 1:2 (1:0, 0:2)
21:05Reims - Bourg en Bresse 2:1 (2:0, 0:1)
EcuadorEcuador: Serie B    
21:15Clan Juvenil - LDU Loja 0:3 AWA.  
PortugalPortugal: Primeira Liga    
21:15Benfica - Portimonense 4:0 (1:0, 3:0)
SpainSpain: LaLiga    
21:15Real Madrid - Leganes 5:0 (3:0, 2:0)
EcuadorEcuador: Serie B    
21:30Santa Rita - LDU Portoviejo 0:0 (0:0, 0:0)
EcuadorEcuador: Copa Ecuador    
22:00Delfin - Barcelona SC 3:0 (1:0, 2:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
22:00Famalicao - Gil Vicente 2:1 (1:0, 1:1)
VenezuelaVenezuela: Copa Venezuela    
23:00Caracas - Metropolitanos 1:1 (1:0, 0:1)
ArgentinaArgentina: Superliga    
23:10Union de Santa Fe - Independiente 2:2 (0:2, 2:0)
BrazilBrazil: Serie A    
23:30Atletico-MG - Chapecoense-SC 0:2 (0:1, 0:1)
23:30Avai - Fortaleza 1:3 (0:1, 1:2)
23:30Palmeiras - Sao Paulo 3:0 (2:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Torneo Federal    
31.10.2019
00:00Sportivo Las Parejas - Def. Pronunciamiento 0:0 (0:0, 0:0)
WorldWorld: World Cup U17    
31.10.2019
00:00Chile U17 - Haiti U17 4:2 (2:1, 2:1)
00:00USA U17 - Japan U17 0:0 (0:0, 0:0)
USAUSA: MLS    
31.10.2019
01:00Atlanta Utd - Toronto FC 1:2 (1:1, 0:1)
ArgentinaArgentina: Superliga    
31.10.2019
01:20Racing Club - Banfield 0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Serie A    
31.10.2019
01:30Ceara - Fluminense 2:0 (1:0, 1:0)
01:30CSA - Corinthians 2:1 (1:1, 1:0)
01:30Vasco - Gremio 1:3 (1:1, 0:2)
EcuadorEcuador: Copa Ecuador    
31.10.2019
01:30Emelec - LDU Quito 2:1 PEN. (0:0, 2:0, 0:0, 4:5)
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
31.10.2019
01:45Pereira - Cortulua 1:0 (1:0, 0:0)
MexicoMexico: Liga MX    
31.10.2019
02:00Pachuca - Monterrey 2:3 (1:2, 1:1)
NicaraguaNicaragua: Liga Primera    
31.10.2019
02:00Jalapa - Real Madriz 1:1 (1:1, 0:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
31.10.2019
03:00Xelaju - Comunicaciones 0:3 (0:2, 0:1)
MexicoMexico: Liga MX    
31.10.2019
04:00Guadalajara Chivas - Club Tijuana 0:1 (0:1, 0:0)
04:00U.A.N.L.- Tigres - Toluca 1:0 (0:0, 1:0)
JapanJapan: J3 League    
31.10.2019
05:00Nagano - YSCC 3:0