# | Group 1 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SC Vianense | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:2 | 3 | 9 | |
2. | Merelinense | 3 | 2 | 0 | 1 | 5:5 | 0 | 6 | |
3. | AD Limianos | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:2 | 2 | 5 | |
4. | Forjaes | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:6 | -4 | 1 | |
# | Group 2 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | SC Mirandela | 3 | 1 | 2 | 0 | 2:1 | 1 | 5 | |
2. | Pedras Salgadas | 3 | 1 | 2 | 0 | 2:1 | 1 | 5 | |
3. | Maria de Fonte | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
4. | Macedo de Cavaleiros | 3 | 1 | 1 | 1 | 1:1 | 0 | 4 | |
# | Group 3 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Tirsense | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | 6 | |
2. | Amarante | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
3. | Berco | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:5 | -1 | 4 | |
4. | SC Vila Real | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:7 | -4 | 4 | |
# | Group 4 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Camacha | 3 | 2 | 1 | 0 | 7:2 | 5 | 7 | |
2. | Vila Mea | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | 4 | |
3. | Camara de Lobos | 3 | 0 | 2 | 1 | 3:4 | -1 | 2 | |
4. | Santa Marta Penaguiao | 3 | 0 | 2 | 1 | 2:4 | -2 | 2 | |
# | Group 5 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Valadares Gaia | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:1 | 3 | 7 | |
2. | Gondomar | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:6 | -2 | 4 | |
3. | SC Espinho | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:3 | -1 | 3 | |
4. | Alvarenga | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | 1 | |
# | Group 6 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Castro Daire | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:0 | 6 | 7 | |
2. | Ferreira de Aves | 3 | 2 | 1 | 0 | 3:1 | 2 | 7 | |
3. | Uniao de Coimbra | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | 1 | 5 | |
4. | Gouveia | 3 | 0 | 0 | 3 | 1:5 | -4 | 0 | |
# | Group 7 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | SB Castelo Branco | 3 | 2 | 1 | 0 | 9:4 | 5 | 7 | |
2. | Oleiros | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:3 | 1 | 6 | |
3. | Condeixa | 3 | 0 | 3 | 0 | 4:4 | 0 | 3 | |
4. | Idanhense | 3 | 1 | 0 | 2 | 1:2 | -1 | 3 | |
# | Group 8 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Coruchense | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:3 | 3 | 6 | |
2. | Marinhense | 3 | 1 | 2 | 0 | 3:2 | 1 | 5 | |
3. | Vitoria Sernache | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | 4 | |
4. | Peniche | 3 | 0 | 1 | 2 | 0:5 | -5 | 1 | |
# | Group 9 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Loures | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:1 | 3 | 7 | |
2. | Sacavenense | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:2 | 5 | 6 | |
3. | Sintrense | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:1 | 3 | 6 | |
4. | O Elvas CAD | 3 | 0 | 0 | 3 | 3:8 | -5 | 0 | |
# | Group 10 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | CD Rabo Peixe | 3 | 2 | 1 | 0 | 9:2 | 7 | 7 | |
2. | SC Praiense | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:2 | 4 | 7 | |
3. | Operario | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:2 | 2 | 5 | |
4. | Sporting Ideal | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:6 | -2 | 3 | |
# | Group 11 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Juv. Evora | 3 | 3 | 0 | 0 | 6:1 | 5 | 9 | |
2. | FC Barreirense | 3 | 2 | 0 | 1 | 2:1 | 1 | 6 | |
3. | Serpa | 3 | 1 | 1 | 1 | 4:4 | 0 | 4 | |
4. | Uniao Montemor | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:9 | -6 | 1 | |
# | Group 12 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Esperanca de Lagos | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 1 | 4 | |
2. | Imortal | 2 | 1 | 1 | 0 | 2:1 | 1 | 4 | |
3. | Louletano | 2 | 1 | 0 | 1 | 5:2 | 3 | 3 |