# | Group 1 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | AIK | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:0 | 4 | 7 | |
2. | Dalkurd | 3 | 1 | 2 | 0 | 5:3 | 2 | 5 | |
3. | Kristianstad | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:7 | -4 | 3 | |
4. | GAIS | 3 | 0 | 1 | 2 | 3:5 | -2 | 1 | |
# | Group 2 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Norrkoping | 3 | 1 | 2 | 0 | 10:3 | 7 | 5 | |
2. | Vanersborgs FK | 3 | 1 | 2 | 0 | 7:5 | 2 | 5 | |
3. | Halmstad | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:9 | -3 | 4 | |
4. | Orgryte | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:8 | -6 | 1 | |
# | Group 3 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Goteborg | 3 | 2 | 1 | 0 | 11:4 | 7 | 7 | |
2. | Sirius | 3 | 2 | 1 | 0 | 9:2 | 7 | 7 | |
3. | Ljungskile | 3 | 1 | 0 | 2 | 4:5 | -1 | 3 | |
4. | Arameisk-Syrianska | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:13 | -13 | 0 | |
# | Group 4 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Elfsborg | 3 | 2 | 1 | 0 | 11:3 | 8 | 7 | |
2. | Varnamo | 3 | 1 | 2 | 0 | 4:3 | 1 | 5 | |
3. | Falkenberg | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:7 | -2 | 4 | |
4. | Ytterhogdal | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:7 | -7 | 0 | |
# | Group 5 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Trelleborg | 3 | 2 | 1 | 0 | 5:3 | 2 | 7 | |
2. | Kalmar | 3 | 1 | 2 | 0 | 6:3 | 3 | 5 | |
3. | Landskrona | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:5 | 0 | 4 | |
4. | Gefle | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:7 | -5 | 0 | |
# | Group 6 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Brommapojkarna | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:2 | 6 | 7 | |
2. | Degerfors | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:7 | -1 | 6 | |
3. | Djurgarden | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | 4 | |
4. | Helsingborg | 3 | 0 | 0 | 3 | 2:7 | -5 | 0 | |
# | Group 7 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Ostersund | 3 | 3 | 0 | 0 | 8:2 | 6 | 9 | |
2. | Hammarby | 3 | 1 | 1 | 1 | 6:6 | 0 | 4 | |
3. | Varberg | 3 | 0 | 2 | 1 | 5:6 | -1 | 2 | |
4. | Nykopings | 3 | 0 | 1 | 2 | 4:9 | -5 | 1 | |
# | Group 8 | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
1. | Hacken | 3 | 2 | 1 | 0 | 8:2 | 6 | 7 | |
2. | Orebro | 3 | 1 | 2 | 0 | 7:2 | 5 | 5 | |
3. | Atvidaberg | 3 | 1 | 1 | 1 | 8:4 | 4 | 4 | |
4. | Norrtalje | 3 | 0 | 0 | 3 | 0:15 | -15 | 0 |