Spain

Tercera Division 2017/2018

  • Next matches
   B's1X2  
Santurtzi - Portugalete   8 17.12.2017 11:15
CP Parla - Los Yebenes San Bruno           17.12.2017 11:30
El Alamo - Santa Ana           17.12.2017 11:30
SR Villaverde Boetticher - Alcorcon B   1 17.12.2017 11:30
Tres Cantos - RSD Alcala   2 17.12.2017 11:30
Siete Villas - Laredo   2 17.12.2017 11:45
CD Almazora - Crevillente   4 17.12.2017 11:45
Almudevar - La Almunia           17.12.2017 12:00
Sarinena - Teruel           17.12.2017 12:00
Conquense - Atl. Ibanes           17.12.2017 12:00
Guadalajara - Tomelloso CF           17.12.2017 12:00
Miguelturreno - UD Almansa           17.12.2017 12:00
Socuellamos - Villarrobledo           17.12.2017 12:00
Laracha - Racing Club Villalbes   11 17.12.2017 12:00
Mosconia - Real Aviles           17.12.2017 12:00
Praviano - CD Colunga   3 17.12.2017 12:00
Roces - Valdesoto           17.12.2017 12:00
CE Europa - Vilassar de Mar           17.12.2017 12:00
CF Gava - Cerdanyola   3 17.12.2017 12:00
Pobla Mafumet - Espanyol B   11 17.12.2017 12:00
Prat - Vilafranca   3 17.12.2017 12:00
Santboia - Granollers   3 17.12.2017 12:00
UE Figueres - Sant Andreu   3 17.12.2017 12:00
Borriol - Paiporta   2 17.12.2017 12:00
Paterna - Villarreal C   11 17.12.2017 12:00
Internacional - Trival Valderas   8 17.12.2017 12:00
Pozuelo de Alarcon - Colmenar           17.12.2017 12:00
San Agustin - CD Mostoles           17.12.2017 12:00
Burgos Promesas - Arandina           17.12.2017 12:00
Guadix - Villacarrillo           17.12.2017 12:00
Loja - Torredonjimeno   7 17.12.2017 12:00
Malagueno - UD San Pedro           17.12.2017 12:00
Velez - Mancha   3 17.12.2017 12:00
Atl. Onubense - Guadalcacin           17.12.2017 12:00
Cabecense - Puente Genil           17.12.2017 12:00
Castilleja CF - Atletico Espeleno   2 17.12.2017 12:00
CD Utrera - Los Barrios   3 17.12.2017 12:00
Lebrijana - Ciudad de Lucena           17.12.2017 12:00
San Rafael - Llosetense           17.12.2017 12:00
Minerva - Bala Azul   3 17.12.2017 12:00
Don Benito - Montijo   11 17.12.2017 12:00
Extremadura UD B - Valdivia   2 17.12.2017 12:00
Moralo - Santa Amalia   6 17.12.2017 12:00
Iruna - Valle Egues           17.12.2017 12:15
Villegas - Vianes   2 17.12.2017 12:15
Silva SD - Barbadas-Bentraces   3 17.12.2017 12:15
Club Siero - Marino de Luanco   7 17.12.2017 12:15
E.G. El Palmar - Muleno   7 17.12.2017 12:15
Valdefierro - Sabinanigo   10 17.12.2017 12:30
Covadonga - Condal   11 17.12.2017 12:30
Union Club Ceares - El San Martin           17.12.2017 12:30
Rayo Vallecano B - San Fernando           17.12.2017 12:30
Cartagena B - Pinatar   3 17.12.2017 12:30
Jerez CF - Azuaga           17.12.2017 12:30
Atletico Union Guimar - Las Palmas C   6 17.12.2017 13:00
CD Marino - La Cuadra   9 17.12.2017 13:00
Estrella - Tenerife B   1 17.12.2017 13:00
Las Zocas - Lanzarote           17.12.2017 13:00
San Fernando - Mensajero   3 17.12.2017 13:00
SD Tenisca - Yaiza           17.12.2017 13:00
Llanera - Gijon Industrial           17.12.2017 15:45
Becerril - Bembibre           17.12.2017 15:45
Numancia B - Unionistas de Salamanca           17.12.2017 15:45
CF Illueca - Belchite 97           17.12.2017 16:00
Tamarite - Binefar           17.12.2017 16:00
Alfaro - Arnedo   6 17.12.2017 16:00
Pradejon - Calasancio           17.12.2017 16:00
Atletico Pinto - Getafe B   5 17.12.2017 16:00
Leganes B - Alcobendas           17.12.2017 16:00
Bupolsa - Atl. Tordesillas           17.12.2017 16:00
La Baneza - Almazan   2 17.12.2017 16:00
Sporting Uxama - Cebrerena           17.12.2017 16:00
Jaen - Huetor Vega           17.12.2017 16:00
Deportiva Minera - Aguilas FC           17.12.2017 16:00
Real Murcia B - Ciudad Cieza   6 17.12.2017 16:00
Fraga - Robres           17.12.2017 16:15
Marchamalo - Albacete B           17.12.2017 16:15
Ourense CF - Celtiga           17.12.2017 16:15
Villalonga - Somozas           17.12.2017 16:15
Linares - Almeria B           17.12.2017 16:15
Sevilla FC C - Arcos CF   2 17.12.2017 16:15
Huercal-Overa - Estudiantes de Murcia CF           17.12.2017 16:15
Ejea - Carinena           17.12.2017 16:30
Tarazona - Brea           17.12.2017 16:30
Utebo FC - Borja   5 17.12.2017 16:30
CD Calahorra - River Ebro           17.12.2017 16:30
Madridejos - Pedroneras           17.12.2017 16:30
Alondras - Bergantinos           17.12.2017 16:30
Arenteiro - CD Cultural Areas           17.12.2017 16:30
SD Negreira - Barco   6 17.12.2017 16:30
Orihuela - Castellon   2 17.12.2017 16:30
Motril - Martos   6 17.12.2017 16:30
Sanluqueno - CD Alcala   6 17.12.2017 16:30
EDMF Churra - Lorca FC B   2 17.12.2017 16:30
Cacereno - CP Amanecer   2 17.12.2017 16:30
CD Calamonte - Aceuchal   2 17.12.2017 16:30
Pueblonuevo - UP Plasencia           17.12.2017 16:30
UD Los Garres - Mar Menor   2 17.12.2017 16:45
Caspe - Atletico Monzon           17.12.2017 17:00
Oyonesa - Varea           17.12.2017 17:00
Tedeon - SD Logrones           17.12.2017 17:00
CD Choco - Compostela           17.12.2017 17:00
Noia - Arosa SC           17.12.2017 17:00
Ribadumia - Boiro   1 17.12.2017 17:00
Castro - Cayon           17.12.2017 17:00
Textil Escudo - Velarde           17.12.2017 17:00
Tropezon - Rayo Cantabria           17.12.2017 17:00
Vimenor - Guarnizo           17.12.2017 17:00
Deportivo Getxo - Anaitasuna FT   2 17.12.2017 17:00
Sodupe - Basconia   2 17.12.2017 17:00
Zamudio - Bermeo   10 17.12.2017 17:00
Terrassa - Castelldefels           17.12.2017 17:00
Novelda CF - Silla CF   10 17.12.2017 17:00
Real Avila - La Virgen           17.12.2017 17:00
Salmantino - San Jose           17.12.2017 17:00
Zamora - Real Burgos           17.12.2017 17:00
Antequera - Atarfe Industrial   2 17.12.2017 17:00
Algeciras - CD Gerena   10 17.12.2017 17:00
Ferriolense - Petra   10 17.12.2017 17:00
Arroyo - Olivenza   2 17.12.2017 17:00
Somorrostro - SD Deusto   10 17.12.2017 17:30
Reus Deportiu B - Horta   2 17.12.2017 17:30
La Nucia - Levante B           17.12.2017 18:00
Las Zocas - Yaiza           20.12.2017 16:00
Atletico Union Guimar - Lanzarote           20.12.2017 16:30
Atletico de Lugones - L Entregu Club de Futbol           20.12.2017 17:00
Gijon Industrial - Covadonga           20.12.2017 17:00
Llanes - Roces           20.12.2017 17:00
Marino de Luanco - Praviano           20.12.2017 17:00
Alaves B - Sestao           20.12.2017 17:00
Castellon - Alzira           20.12.2017 17:00
Eldense - Elche CF Ilicitano           20.12.2017 17:00
Levante B - Orihuela           20.12.2017 17:00
Olimpic Xativa - Novelda CF           20.12.2017 17:00
Paiporta - Recambios Colon           20.12.2017 17:00
Rayo Ibense - CD Bunol           20.12.2017 17:00
Roda - Paterna           20.12.2017 17:00
Silla CF - Borriol           20.12.2017 17:00
Torre Levante - La Nucia           20.12.2017 17:00
Villarreal C - CD Almazora           20.12.2017 17:00
Atarfe Industrial - El Palo           20.12.2017 17:00
Huetor Tajar - Motril   1 20.12.2017 17:00
Huetor Vega - Antequera           20.12.2017 17:00
UD San Pedro - Loja           20.12.2017 17:00
Arcos CF - Castilleja CF           20.12.2017 17:00
Atletico Espeleno - CD Utrera           20.12.2017 17:00
Cadiz CF B - Lebrijana           20.12.2017 17:00
Ciudad de Lucena - Algeciras           20.12.2017 17:00
Guadalcacin - AD Ceuta           20.12.2017 17:00
CD Marino - Villa Santa Brigida           20.12.2017 18:00
Atletico Monzon - Utebo FC           23.12.2017 17:00
Belchite 97 - Almudevar           23.12.2017 17:00
Binefar - CF Illueca           23.12.2017 17:00
Borja - Ejea           23.12.2017 17:00
Brea - Tamarite           23.12.2017 17:00
Carinena - Sarinena           23.12.2017 17:00
La Almunia - Caspe           23.12.2017 17:00
Robres - Tarazona           23.12.2017 17:00
Sabinanigo - Fraga           23.12.2017 17:00
Teruel - Valdefierro           23.12.2017 17:00
Tuilla - Club Siero           23.12.2017 17:00
Almazan - Sporting Uxama           23.12.2017 17:00
Arandina - Numancia B           23.12.2017 17:00
Atl. Tordesillas - Zamora           23.12.2017 17:00
Bembibre - La Baneza           23.12.2017 17:00
Cebrerena - Salmantino           23.12.2017 17:00
Cristo Atletico - Bupolsa           23.12.2017 17:00
La Virgen - Atl. Astorga           23.12.2017 17:00
Real Burgos - Becerril           23.12.2017 17:00
San Jose - Burgos Promesas           23.12.2017 17:00
Unionistas de Salamanca - Real Avila           23.12.2017 17:00
CD Buzanada - El Cotillo           23.12.2017 17:00
Ibarra - Estrella           23.12.2017 17:00
La Cuadra - Las Zocas           23.12.2017 17:00
Lanzarote - Santa Ursula           23.12.2017 17:00
Las Palmas C - CD Marino           23.12.2017 17:00
Los Llanos - San Fernando           23.12.2017 17:00
Mensajero - Panaderia Pulido San Mateo           23.12.2017 17:00
Tenerife B - Atletico Union Guimar           23.12.2017 17:00
Vera - Haria           23.12.2017 17:00
Villa Santa Brigida - SD Tenisca           23.12.2017 17:00
Alaves B - Somorrostro           24.12.2017 17:00
Anaitasuna FT - Santurtzi           24.12.2017 17:00
Aurrera de Vitoria - Zamudio           24.12.2017 17:00
Basconia - Amurrio Club           24.12.2017 17:00
Beasain - Sodupe           24.12.2017 17:00
Bermeo - Balmaseda           24.12.2017 17:00
Portugalete - Lagun Onak           24.12.2017 17:00
Real Sociedad C - Sestao           24.12.2017 17:00
Santuxu - SCD Durango           24.12.2017 17:00
SD Deusto - Deportivo Getxo           24.12.2017 17:00
  • Results
  • Show last:
  • Sort by:
Group 14 - 19. Round1X2 
Castuera - Diocesano1:0   16.12.2017
CD Coria - Trujillo3:016.12.2017
Group 13 - 19. Round1X2 
CA P. - UCAM Murcia B2:0   16.12.2017
Yeclano - La Union1:116.12.2017
Group 12 - 20. Round1X2 
El Cotillo - Ibarra1:2   16.12.2017
Haria - CD Buzanada1:2   16.12.2017
Panaderia Pulido San Mateo - Vera0:016.12.2017
Santa Ursula - Villa Santa Brigida2:2   16.12.2017
Group 11 - 19. Round1X2 
Binissalem - Platges de Calvia2:2   16.12.2017
Collerense - Constancia2:2   16.12.2017
Felanitx - Esporles1:0   16.12.2017
Manacor - Santanyi1:216.12.2017
Poblense - Mallorca B1:3   16.12.2017
Santa Catalina Atletico - Alcudia0:116.12.2017
Son Cladera - Mercadal3:0   16.12.2017
Group 10 - 19. Round1X2 
AD Ceuta - San Roque3:2   16.12.2017
Xerez CD - Cadiz CF B1:316.12.2017
Group 9 - 21. Round1X2 
El Palo - Maracena3:116.12.2017
Melistar - Juventud Torremolinos2:116.12.2017
Rincon - Huetor Tajar1:216.12.2017
Group 8 - 18. Round1X2 
Atl. Astorga - Cristo Atletico1:016.12.2017
Group 6 - 20. Round1X2 
Alzira - Eldense2:0   16.12.2017
CD Bunol - Roda3:216.12.2017
Elche CF Ilicitano - Rayo Ibense1:016.12.2017
Recambios Colon - Torre Levante0:216.12.2017
Group 5 - 19. Round1X2 
L Hospitalet - Palamos CF5:116.12.2017
Santfeliuenc - Asco0:316.12.2017
Group 4 - 18. Round1X2 
Amurrio Club - Aurrera de Vitoria3:016.12.2017
Balmaseda - Real Sociedad C1:216.12.2017
Lagun Onak - Beasain2:116.12.2017
SCD Durango - Alaves B1:216.12.2017
Sestao - Santuxu2:016.12.2017
Group 3 - 19. Round1X2 
Atletico Albericia - UD Samano2:0   16.12.2017
Barreda Balompie - Deportiva Santillana1:0   16.12.2017
Santander B - Bezana5:1   16.12.2017
Union Montanesa Escobedo - Selaya0:0   16.12.2017
Group 2 - 19. Round1X2 
Langreo - Atletico de Lugones5:116.12.2017
L Entregu Club de Futbol - Tuilla1:1   16.12.2017
R. Oviedo B - Llanes4:016.12.2017
Group 15 - 19. Round1X2 
AD San Juan - CD Baztan2:216.12.2017
Group 16 - 19. Round1X2 
Agoncillo - Haro Deportivo1:0   16.12.2017
Berceo - Anguiano0:1   16.12.2017
Casalarreina - Logrones Promesas1:3   16.12.2017
Group 15 - 19. Round1X2 
CD Cantolagua - Burlades1:0   16.12.2017
CD River Ega - CD Ardoi2:3   16.12.2017
Cirbonero - Beti Kozkor3:116.12.2017
Group 18 - 19. Round1X2 
Ciudad Real - Azuqueca0:316.12.2017
Group 15 - 19. Round1X2 
Cortes - Huarte0:0   16.12.2017
Idoya - CD Corellano0:2   16.12.2017
Group 18 - 19. Round1X2 
Mora CF - Almagro2:1   16.12.2017
Group 16 - 19. Round1X2 
Naxara - Yague4:0   16.12.2017
Group 15 - 19. Round1X2 
Subiza - CD Gares6:1   16.12.2017
Txantrea - Pamplona1:0   16.12.2017
Group 18 - 19. Round1X2 
Villacanas - Quintanar3:2   16.12.2017
Villarrubia - La Roda1:1   16.12.2017
Group 3 - 19. Round1X2 
Solares - Torrelavega0:115.12.2017
Group 15 - 19. Round1X2 
Oberena - Mutilvera1:115.12.2017
Group 13 - 18. Round1X2 
Estudiantes de Murcia CF - UD Los Garres1:013.12.2017
Mar Menor - Minerva1:113.12.2017
Group 10 - 18. Round1X2 
CD Alcala - Sevilla FC C0:213.12.2017
Group 4 - 17. Round1X2 
Aurrera de Vitoria - Sodupe0:013.12.2017
Group 11 - 18. Round1X2 
Constancia - Felanitx0:1   12.12.2017
Group 14 - 18. Round1X2 
Azuaga - Moralo0:210.12.2017
Santa Amalia - Castuera3:310.12.2017
Group 13 - 18. Round1X2 
Aguilas FC - Cartagena B2:110.12.2017
La Union - EDMF Churra0:110.12.2017
Lorca FC B - E.G. El Palmar1:010.12.2017
Muleno - CA P.0:110.12.2017
Pinatar - Yeclano1:210.12.2017
Group 16 - 18. Round1X2 
Anguiano - Alfaro2:210.12.2017
Arnedo - Casalarreina2:110.12.2017
Haro Deportivo - CD Calahorra0:010.12.2017
River Ebro - Naxara1:210.12.2017
Varea - Tedeon5:010.12.2017
Vianes - Pradejon0:010.12.2017
Group 11 - 19. Round1X2 
UD Ibiza-Eivissa - Serverense6:1   09.12.2017
Group 16 - 18. Round1X2 
Logrones Promesas - Oyonesa5:1   09.12.2017
Group 14 - 18. Round1X2 
Aceuchal - Extremadura UD B2:008.12.2017
CP Amanecer - Don Benito1:308.12.2017
Diocesano - CD Coria1:208.12.2017
Montijo - Arroyo2:008.12.2017
Olivenza - Pueblonuevo1:108.12.2017
Trujillo - CD Calamonte0:008.12.2017
UP Plasencia - Jerez CF3:208.12.2017
Valdivia - Cacereno0:108.12.2017
Group 13 - 18. Round1X2 
Bala Azul - Real Murcia B1:1 ABN.08.12.2017
UCAM Murcia B - Huercal-Overa2:208.12.2017
Group 12 - 18. Round1X2 
Los Llanos - Vera1:308.12.2017
Group 2 - 18. Round1X2 
CD Colunga - Mosconia2:308.12.2017
Group 13 - 18. Round1X2 
Ciudad Cieza - Deportiva Minera1:106.12.2017
Group 10 - 18. Round1X2 
CD Gerena - Cabecense0:206.12.2017
Los Barrios - Atl. Onubense1:206.12.2017
Puente Genil - Sanluqueno2:206.12.2017
San Roque - Xerez CD3:106.12.2017
Group 9 - 20. Round1X2 
Almeria B - Malagueno3:106.12.2017
Juventud Torremolinos - Rincon2:306.12.2017
Mancha - Linares0:006.12.2017
Maracena - Melistar3:006.12.2017
Martos - Guadix1:106.12.2017
Torredonjimeno - Jaen1:206.12.2017
Villacarrillo - Velez1:2   06.12.2017
Group 8 - 17. Round1X2 
San Jose - Sporting Uxama1:0   06.12.2017
Group 6 - 19. Round1X2 
Castellon - La Nucia1:006.12.2017
Crevillente - Paterna1:206.12.2017
Paiporta - Novelda CF0:306.12.2017
Silla CF - Olimpic Xativa0:106.12.2017
Torre Levante - Borriol0:106.12.2017
Group 2 - 18. Round1X2 
Condal - Union Club Ceares1:206.12.2017
El San Martin - R. Oviedo B0:006.12.2017
Real Aviles - Llanera1:006.12.2017
Group 16 - 18. Round1X2 
Calasancio - Berceo1:306.12.2017
SD Logrones - Agoncillo1:0   06.12.2017
Yague - Villegas4:1   06.12.2017
Group 6 - 19. Round1X2 
Eldense - Orihuela1:105.12.2017
Levante B - Recambios Colon3:005.12.2017
Rayo Ibense - Alzira2:205.12.2017
Roda - Elche CF Ilicitano3:105.12.2017
Villarreal C - CD Bunol1:005.12.2017
Group 14 - 17. Round1X2 
Arroyo - CP Amanecer2:103.12.2017
Cacereno - Aceuchal5:0   03.12.2017
Castuera - Azuaga2:2   03.12.2017
CD Calamonte - Diocesano3:0   03.12.2017
CD Coria - Santa Amalia4:0   03.12.2017
Don Benito - Valdivia2:0   03.12.2017
Moralo - Jerez CF1:103.12.2017
Pueblonuevo - Montijo0:1   03.12.2017
UP Plasencia - Olivenza1:203.12.2017
Group 13 - 17. Round1X2 
Cartagena B - Ciudad Cieza0:003.12.2017
Deportiva Minera - Bala Azul4:2   03.12.2017
EDMF Churra - Pinatar2:203.12.2017
E.G. El Palmar - La Union1:003.12.2017
Huercal-Overa - Muleno0:0   03.12.2017
Lorca FC B - CA P.1:1   03.12.2017
Mar Menor - Estudiantes de Murcia CF1:1   03.12.2017
Real Murcia B - Minerva1:103.12.2017
UD Los Garres - UCAM Murcia B1:0   03.12.2017
Yeclano - Aguilas FC2:0   03.12.2017
Group 12 - 19. Round1X2 
La Cuadra - Atletico Union Guimar1:0   03.12.2017
Lanzarote - CD Marino1:2   03.12.2017
Mensajero - Los Llanos4:0   03.12.2017
Tenerife B - El Cotillo7:103.12.2017
Vera - San Fernando1:103.12.2017
Villa Santa Brigida - Las Zocas0:103.12.2017
Group 11 - 18. Round1X2 
Alcudia - Son Cladera1:0   03.12.2017
Mercadal - San Rafael0:1   03.12.2017
Petra - Binissalem0:1   03.12.2017
Santanyi - Santa Catalina Atletico0:203.12.2017
Serverense - Manacor1:2   03.12.2017
Group 10 - 17. Round1X2 
Algeciras - Cadiz CF B0:1   03.12.2017
Atl. Onubense - Atletico Espeleno3:203.12.2017
Cabecense - Ciudad de Lucena0:0   03.12.2017
Castilleja CF - Sevilla FC C2:0   03.12.2017
CD Utrera - Arcos CF0:0   03.12.2017
Lebrijana - San Roque1:0   03.12.2017
Sanluqueno - CD Gerena1:0   03.12.2017
Xerez CD - Guadalcacin3:203.12.2017
Group 9 - 19. Round1X2 
Antequera - Torredonjimeno2:2   03.12.2017
Guadix - Huetor Tajar0:103.12.2017
Jaen - UD San Pedro1:0   03.12.2017
Linares - Villacarrillo4:0   03.12.2017
Loja - Almeria B0:0   03.12.2017
Motril - Rincon1:1   03.12.2017
Velez - Martos2:3   03.12.2017
Group 8 - 17. Round1X2 
Almazan - Becerril1:103.12.2017
Arandina - Salmantino1:2   03.12.2017
Atl. Tordesillas - Atl. Astorga0:2   03.12.2017
Cebrerena - La Baneza0:1   03.12.2017
Cristo Atletico - Real Avila0:0   03.12.2017
Zamora - Bupolsa3:0   03.12.2017
Group 7 - 16. Round1X2 
Alcobendas - Pozuelo de Alarcon0:0   03.12.2017
Alcorcon B - Atletico Pinto1:0   03.12.2017
CD Mostoles - Leganes B3:403.12.2017
Colmenar - Rayo Vallecano B2:2   03.12.2017
CP Parla - El Alamo1:2   03.12.2017
Getafe B - Internacional2:003.12.2017
Los Yebenes San Bruno - San Agustin0:6   03.12.2017
RSD Alcala - Santa Ana2:0   03.12.2017
San Fernando - SR Villaverde Boetticher1:1   03.12.2017
Trival Valderas - Tres Cantos2:2   03.12.2017
Group 6 - 18. Round1X2 
Olimpic Xativa - Paiporta3:003.12.2017
Paterna - CD Almazora0:003.12.2017
Group 5 - 18. Round1X2 
Castelldefels - Pobla Mafumet2:0   03.12.2017
Cerdanyola - Terrassa0:0   03.12.2017
Espanyol B - Santfeliuenc3:003.12.2017
Granollers - UE Figueres0:3   03.12.2017
Horta - L Hospitalet2:203.12.2017
Palamos CF - Prat0:2   03.12.2017
Sant Andreu - Reus Deportiu B6:003.12.2017
Vilafranca - CE Europa4:1   03.12.2017
Vilassar de Mar - CF Gava1:1   03.12.2017
Group 4 - 17. Round1X2 
Anaitasuna FT - Somorrostro1:2   03.12.2017
Santurtzi - Deportivo Getxo3:003.12.2017
Santuxu - Balmaseda1:203.12.2017
Group 3 - 18. Round1X2 
Laredo - Vimenor1:003.12.2017
Selaya - Santander B0:1   03.12.2017
Torrelavega - Siete Villas1:003.12.2017
Velarde - Atletico Albericia1:0   03.12.2017
Group 2 - 17. Round1X2 
Atletico de Lugones - Valdesoto1:0   03.12.2017
Club Siero - L Entregu Club de Futbol0:303.12.2017
Covadonga - Real Aviles5:1   03.12.2017
Langreo - Llanes4:103.12.2017
Llanera - CD Colunga2:1   03.12.2017
Praviano - Tuilla1:1   03.12.2017
R. Oviedo B - Condal4:003.12.2017
Union Club Ceares - Gijon Industrial0:2   03.12.2017
Group 1 - 18. Round1X2 
Arosa SC - Alondras1:1   03.12.2017
Barbadas-Bentraces - CD Choco0:0   03.12.2017
Barco - Ourense CF1:0   03.12.2017
Bergantinos - Laracha1:0   03.12.2017
Boiro - Silva SD2:0   03.12.2017
CD Cultural Areas - Villalonga4:0   03.12.2017
Celtiga - Noia1:0   03.12.2017
Compostela - Arenteiro4:0   03.12.2017
Racing Club Villalbes - Ribadumia3:0   03.12.2017
Somozas - SD Negreira2:003.12.2017
Group 18 - 18. Round1X2 
Albacete B - Ciudad Real0:103.12.2017
Almagro - Guadalajara0:0   03.12.2017
Atl. Ibanes - Villarrubia1:0   03.12.2017
Azuqueca - Socuellamos0:0   03.12.2017
Group 15 - 18. Round1X2 
CD Ardoi - Idoya1:1   03.12.2017
CD Corellano - Txantrea1:0   03.12.2017
Group 18 - 18. Round1X2 
La Roda - Marchamalo2:3   03.12.2017
Pedroneras - Mora CF1:2   03.12.2017
Quintanar - Miguelturreno0:0   03.12.2017
Tomelloso CF - Conquense0:1   03.12.2017
Villarrobledo - Villacanas1:0   03.12.2017
Group 16 - 17. Round1X2 
Agoncillo - Varea1:3   03.12.2017
Alfaro - Calasancio3:0   03.12.2017
Group 17 - 17. Round1X2 
Atletico Monzon - Almudevar0:0   03.12.2017
Belchite 97 - Tamarite0:3   03.12.2017
Group 16 - 17. Round1X2 
Berceo - Pradejon1:0   03.12.2017
Group 17 - 17. Round1X2 
Binefar - Tarazona1:1   03.12.2017
Borja - Caspe0:0   03.12.2017
Brea - Fraga2:0   03.12.2017
Group 16 - 17. Round1X2 
Casalarreina - AnguianoPOSTP.03.12.2017
CD Calahorra - SD Logrones2:0   03.12.2017
Group 17 - 17. Round1X2 
Ejea - Utebo FC2:1   03.12.2017
La Almunia - CF Illueca2:3   03.12.2017
Group 16 - 17. Round1X2 
Naxara - Haro Deportivo3:2   03.12.2017
Oyonesa - Arnedo0:1   03.12.2017
Group 17 - 17. Round1X2 
Robres - Valdefierro4:1   03.12.2017
Sabinanigo - Sarinena0:2   03.12.2017
Group 16 - 17. Round1X2 
Tedeon - Logrones Promesas0:2   03.12.2017
Group 17 - 17. Round1X2 
Teruel - Carinena8:0   03.12.2017
Group 16 - 17. Round1X2 
Vianes - Yague3:3   03.12.2017
Villegas - River Ebro2:1   03.12.2017
Group 14 - 17. Round1X2 
Extremadura UD B - Trujillo2:302.12.2017
Group 12 - 19. Round1X2 
CD Buzanada - Panaderia Pulido San Mateo3:002.12.2017
Ibarra - Haria4:102.12.2017
Las Palmas C - Estrella3:102.12.2017
Yaiza - Santa Ursula2:2   02.12.2017
Group 11 - 18. Round1X2 
Esporles - UD Ibiza-Eivissa0:1   02.12.2017
Llosetense - Ferriolense2:5   02.12.2017
Mallorca B - Collerense2:0   02.12.2017
Platges de Calvia - Poblense0:6   02.12.2017
Group 10 - 17. Round1X2 
AD Ceuta - Los Barrios1:0   02.12.2017
CD Alcala - Puente Genil1:0   02.12.2017
Group 9 - 19. Round1X2 
El Palo - Huetor Vega3:202.12.2017
Juventud Torremolinos - Maracena1:4   02.12.2017
Malagueno - Mancha1:0   02.12.2017
Melistar - Atarfe Industrial0:402.12.2017
Group 8 - 17. Round1X2 
Bembibre - Real Burgos0:0   02.12.2017
La Virgen - Numancia B0:0   02.12.2017
Unionistas de Salamanca - Burgos Promesas4:0   02.12.2017
Group 6 - 18. Round1X2 
Alzira - Roda1:0   02.12.2017
Borriol - Levante B1:2   02.12.2017
CD Bunol - Crevillente1:202.12.2017
Elche CF Ilicitano - Villarreal C3:1   02.12.2017
Novelda CF - Torre Levante0:102.12.2017
Orihuela - Rayo Ibense4:102.12.2017
Recambios Colon - Castellon1:402.12.2017
Group 5 - 18. Round1X2 
Asco - Santboia1:1   02.12.2017
Group 4 - 17. Round1X2 
Basconia - Lagun Onak3:002.12.2017
Beasain - Portugalete2:1   02.12.2017
Bermeo - Amurrio Club0:1   02.12.2017
Real Sociedad C - Zamudio2:002.12.2017
SD Deusto - SCD Durango0:0   02.12.2017
Group 3 - 18. Round1X2 
Bezana - Barreda Balompie0:102.12.2017
Cayon - Union Montanesa Escobedo5:1   02.12.2017
Deportiva Santillana - Tropezon0:202.12.2017
Guarnizo - Textil Escudo1:2   02.12.2017
Rayo Cantabria - Solares1:2   02.12.2017
UD Samano - Castro2:0   02.12.2017
Group 2 - 17. Round1X2 
Mosconia - Marino de Luanco1:202.12.2017
Roces - El San Martin0:202.12.2017
Group 15 - 18. Round1X2 
Beti Kozkor - OberenaPOSTP.   02.12.2017
Burlades - Subiza2:0   02.12.2017
CD Baztan - Iruna0:5   02.12.2017
CD Gares - AD San Juan1:0   02.12.2017
Huarte - CD River Ega1:3   02.12.2017
Mutilvera - Cortes1:0   02.12.2017
Pamplona - CD Cantolagua3:0   02.12.2017
Group 18 - 18. Round1X2 
UD Almansa - Madridejos1:102.12.2017
Group 15 - 18. Round1X2 
Valle Egues - CirboneroPOSTP.   02.12.2017
Group 6 - 18. Round1X2 
La Nucia - Eldense2:201.12.2017
Group 12 - 18. Round1X2 
Santa Ursula - SD Tenisca5:329.11.2017
Group 14 - 16. Round1X2 
Aceuchal - Don Benito1:2   26.11.2017
Azuaga - CD Coria0:4   26.11.2017
CP Amanecer - Pueblonuevo1:0   26.11.2017
Diocesano - Extremadura UD B2:126.11.2017
Jerez CF - Castuera4:0   26.11.2017
Montijo - Olivenza0:0   26.11.2017
Moralo - UP Plasencia2:1   26.11.2017
Santa Amalia - CD Calamonte0:1   26.11.2017
Trujillo - Cacereno2:1   26.11.2017
Valdivia - Arroyo1:0   26.11.2017
Group 13 - 16. Round1X2 
Aguilas FC - EDMF Churra1:2   26.11.2017
Bala Azul - Cartagena B0:0   26.11.2017
Ciudad Cieza - Yeclano1:226.11.2017
La Union - CA P.0:2   26.11.2017
Minerva - Deportiva Minera2:226.11.2017
Muleno - UD Los Garres0:0   26.11.2017
Pinatar - E.G. El Palmar0:0   26.11.2017
Real Murcia B - Mar Menor2:026.11.2017
UCAM Murcia B - Estudiantes de Murcia CF1:026.11.2017
Group 12 - 18. Round1X2 
El Cotillo - Las Palmas C1:3   26.11.2017
Estrella - La Cuadra0:026.11.2017
San Fernando - CD Buzanada5:126.11.2017
Group 11 - 17. Round1X2 
Binissalem - Llosetense2:2   26.11.2017
San Rafael - Alcudia0:1   26.11.2017
Serverense - Esporles1:2   26.11.2017
Son Cladera - Santanyi0:1   26.11.2017
Group 10 - 16. Round1X2 
Arcos CF - Atl. Onubense2:0   26.11.2017
Atletico Espeleno - AD Ceuta2:1   26.11.2017
Cadiz CF B - Cabecense1:0   26.11.2017
Castilleja CF - CD Alcala2:226.11.2017
CD Gerena - Puente Genil0:126.11.2017
Ciudad de Lucena - Sanluqueno4:026.11.2017
Guadalcacin - Lebrijana1:126.11.2017
Los Barrios - Xerez CD0:3   26.11.2017
San Roque - Algeciras0:226.11.2017
Sevilla FC C - CD Utrera1:0   26.11.2017
Group 9 - 18. Round1X2 
Almeria B - Jaen0:226.11.2017
Atarfe Industrial - Maracena0:0   26.11.2017
Huetor Tajar - Velez5:1   26.11.2017
Huetor Vega - Melistar2:1   26.11.2017
Mancha - Loja2:0   26.11.2017
Martos - Linares3:1   26.11.2017
Motril - Juventud Torremolinos3:2   26.11.2017
Rincon - Guadix2:126.11.2017
Torredonjimeno - El Palo2:2   26.11.2017
UD San Pedro - Antequera0:1   26.11.2017
Villacarrillo - Malagueno0:1   26.11.2017
Group 8 - 16. Round1X2 
Becerril - Cebrerena1:3   26.11.2017
Bembibre - Zamora0:026.11.2017
La Baneza - San Jose1:0   26.11.2017
Numancia B - Cristo Atletico0:026.11.2017
Real Burgos - Almazan2:1   26.11.2017
Salmantino - Unionistas de Salamanca1:026.11.2017
Sporting Uxama - Arandina1:0   26.11.2017
Group 7 - 15. Round1X2 
Atletico Pinto - San Fernando0:2   26.11.2017
El Alamo - RSD Alcala0:0   26.11.2017
Internacional - Alcorcon B3:1   26.11.2017
Leganes B - Los Yebenes San Bruno1:0   26.11.2017
Pozuelo de Alarcon - CD Mostoles2:1   26.11.2017
Rayo Vallecano B - Alcobendas0:1   26.11.2017
San Agustin - CP Parla2:1   26.11.2017
Santa Ana - Trival Valderas3:1   26.11.2017
SR Villaverde Boetticher - Colmenar2:1   26.11.2017
Tres Cantos - Getafe B2:0   26.11.2017
Group 6 - 17. Round1X2 
Borriol - Castellon2:2   26.11.2017
CD Almazora - CD Bunol3:2   26.11.2017
Crevillente - Elche CF Ilicitano2:0   26.11.2017
Levante B - Novelda CF3:026.11.2017
Villarreal C - Alzira2:126.11.2017
Group 5 - 17. Round1X2 
Castelldefels - Cerdanyola1:0   26.11.2017
CE Europa - Palamos CF1:0   26.11.2017
CF Gava - Vilafranca0:126.11.2017
L Hospitalet - Sant Andreu1:226.11.2017
Prat - Horta1:226.11.2017
Reus Deportiu B - Granollers3:226.11.2017
Santboia - Espanyol B0:026.11.2017
Terrassa - Vilassar de Mar0:026.11.2017
UE Figueres - Asco3:026.11.2017
Group 4 - 16. Round1X2 
Balmaseda - Alaves B0:026.11.2017
Sestao - SD Deusto2:226.11.2017
Sodupe - Bermeo0:2   26.11.2017
Group 3 - 17. Round1X2 
Castro - Velarde1:0   26.11.2017
Rayo Cantabria - Deportiva Santillana3:0   26.11.2017
Siete Villas - Solares1:126.11.2017
Textil Escudo - Laredo0:2   26.11.2017
Tropezon - Bezana3:0   26.11.2017
Union Montanesa Escobedo - UD Samano6:0   26.11.2017
Vimenor - Torrelavega0:1   26.11.2017
Group 2 - 16. Round1X2 
CD Colunga - Covadonga2:1   26.11.2017
Club Siero - Atletico de Lugones1:126.11.2017
Condal - Roces1:126.11.2017
El San Martin - Langreo0:0   26.11.2017
Gijon Industrial - R. Oviedo B1:4   26.11.2017
L Entregu Club de Futbol - Praviano1:126.11.2017
Llanes - Valdesoto2:1   26.11.2017
Marino de Luanco - Llanera2:0   26.11.2017
Real Aviles - Union Club Ceares0:0   26.11.2017
Tuilla - Mosconia3:026.11.2017
Group 1 - 17. Round1X2 
Alondras - Celtiga3:0   26.11.2017
Arenteiro - Barbadas-Bentraces1:2   26.11.2017
Bergantinos - Arosa SC1:1   26.11.2017
CD Choco - Boiro3:2   26.11.2017
Noia - Barco0:1   26.11.2017
Ourense CF - Somozas2:326.11.2017
Ribadumia - Laracha2:1   26.11.2017
SD Negreira - CD Cultural Areas1:0   26.11.2017
Villalonga - Compostela1:2   26.11.2017
Group 15 - 17. Round1X2 
CD River Ega - Mutilvera1:3   26.11.2017
Cirbonero - CD Baztan0:2   26.11.2017
Group 18 - 17. Round1X2 
Ciudad Real - La Roda0:1   26.11.2017
Conquense - Almagro1:0   26.11.2017
Guadalajara - Mora CF2:1   26.11.2017
Group 15 - 17. Round1X2 
Idoya - Huarte0:2   26.11.2017
Group 18 - 17. Round1X2 
Madridejos - Quintanar1:0   26.11.2017
Marchamalo - Atl. Ibanes3:1   26.11.2017
Miguelturreno - Villarrobledo0:4   26.11.2017
Pedroneras - UD Almansa1:1   26.11.2017
Socuellamos - Albacete B4:2   26.11.2017
Villacanas - Azuqueca2:4   26.11.2017
Villarrubia - Tomelloso CF1:1   26.11.2017
Group 17 - 16. Round1X2 
Almudevar - Borja1:026.11.2017
Group 16 - 16. Round1X2 
Anguiano - Oyonesa4:2   26.11.2017
Arnedo - Tedeon3:2   26.11.2017
Berceo - Vianes1:026.11.2017
Calasancio - Casalarreina1:0   26.11.2017
Group 17 - 16. Round1X2 
Carinena - Sabinanigo1:126.11.2017
Caspe - Utebo FC2:1   26.11.2017
CF Illueca - Atletico Monzon0:0   26.11.2017
Fraga - Binefar1:1   26.11.2017
Group 16 - 16. Round1X2 
Logrones Promesas - Agoncillo1:0   26.11.2017
Pradejon - Alfaro0:2   26.11.2017
River Ebro - Yague4:1   26.11.2017
Group 17 - 16. Round1X2 
Sarinena - Robres0:1   26.11.2017
Group 16 - 16. Round1X2 
SD Logrones - Naxara1:1   26.11.2017
Group 17 - 16. Round1X2 
Tamarite - La Almunia1:1   26.11.2017
Tarazona - Belchite 973:0   26.11.2017
Teruel - Ejea1:1   26.11.2017
Valdefierro - Brea0:026.11.2017
Group 16 - 16. Round1X2 
Varea - CD Calahorra0:226.11.2017
Group 13 - 16. Round1X2 
Lorca FC B - Huercal-Overa2:2   25.11.2017
Group 12 - 18. Round1X2 
Haria - Tenerife B1:2   25.11.2017
Panaderia Pulido San Mateo - Ibarra0:125.11.2017
Group 11 - 17. Round1X2 
Collerense - Platges de Calvia2:1   25.11.2017
Felanitx - Mallorca B2:125.11.2017
Ferriolense - Mercadal1:1   25.11.2017
Poblense - Petra7:1   25.11.2017
Santa Catalina Atletico - Manacor1:1   25.11.2017
UD Ibiza-Eivissa - Constancia1:0   25.11.2017
Group 8 - 16. Round1X2 
Atl. Astorga - Bupolsa2:0   25.11.2017
Burgos Promesas - La Virgen2:1   25.11.2017
Real Avila - Atl. Tordesillas1:1   25.11.2017
Group 6 - 17. Round1X2 
Eldense - Recambios Colon5:125.11.2017
Paiporta - Silla CF1:225.11.2017
Rayo Ibense - La Nucia3:1   25.11.2017
Roda - Orihuela1:3   25.11.2017
Torre Levante - Olimpic Xativa1:0   25.11.2017
Group 5 - 17. Round1X2 
Santfeliuenc - Pobla Mafumet0:125.11.2017
Group 4 - 16. Round1X2 
Amurrio Club - Real Sociedad C2:2   25.11.2017
Beasain - Santurtzi3:0   25.11.2017
Lagun Onak - Aurrera de Vitoria2:0   25.11.2017
Portugalete - Basconia2:025.11.2017
SCD Durango - Anaitasuna FT0:0   25.11.2017
Somorrostro - Deportivo Getxo7:025.11.2017
Zamudio - Santuxu2:0   25.11.2017
Group 3 - 17. Round1X2 
Atletico Albericia - Guarnizo4:3   25.11.2017
Barreda Balompie - Selaya2:1   25.11.2017
Santander B - Cayon0:3   25.11.2017
Group 1 - 17. Round1X2 
Silva SD - Racing Club Villalbes0:025.11.2017
Group 15 - 17. Round1X2 
AD San Juan - Burlades2:1   25.11.2017
Cortes - Beti Kozkor0:0   25.11.2017
Iruna - CD Gares2:1   25.11.2017
Oberena - Valle Egues3:0   25.11.2017
Pamplona - CD Corellano1:1   25.11.2017
Subiza - CD Cantolagua5:1   25.11.2017
Txantrea - CD Ardoi5:1   25.11.2017
Group 16 - 16. Round1X2 
Haro Deportivo - Villegas4:025.11.2017
Group 11 - 13. Round1X2 
Esporles - Petra1:122.11.2017
Group 14 - 15. Round1X2 
Arroyo - Aceuchal0:0   19.11.2017
Cacereno - Diocesano1:0   19.11.2017
Castuera - Moralo1:3   19.11.2017
CD Calamonte - Azuaga3:119.11.2017
CD Coria - Jerez CF2:0   19.11.2017
Don Benito - Trujillo3:0   19.11.2017
Extremadura UD B - Santa Amalia3:019.11.2017
Olivenza - CP Amanecer1:1   19.11.2017
Pueblonuevo - Valdivia0:1   19.11.2017
UP Plasencia - Montijo4:2   19.11.2017
Group 13 - 15. Round1X2 
CA P. - Pinatar1:0   19.11.2017
Cartagena B - Minerva2:419.11.2017
Deportiva Minera - Real Murcia B2:0   19.11.2017
EDMF Churra - Ciudad Cieza1:0   19.11.2017
E.G. El Palmar - Aguilas FC3:0   19.11.2017
Estudiantes de Murcia CF - Muleno0:019.11.2017
Huercal-Overa - La Union2:0   19.11.2017
Mar Menor - UCAM Murcia B1:119.11.2017
UD Los Garres - Lorca FC B1:0   19.11.2017
Yeclano - Bala Azul5:1   19.11.2017
Group 12 - 17. Round1X2 
CD Buzanada - Los Llanos0:019.11.2017
La Cuadra - El Cotillo2:1   19.11.2017
Lanzarote - Estrella4:0   19.11.2017
SD Tenisca - Las Zocas1:1   19.11.2017
Tenerife B - Panaderia Pulido San Mateo2:019.11.2017
Vera - Mensajero0:7   19.11.2017
Villa Santa Brigida - Atletico Union Guimar2:2   19.11.2017
Yaiza - CD Marino1:1   19.11.2017
Group 11 - 16. Round1X2 
Alcudia - Ferriolense2:019.11.2017
Llosetense - Poblense2:119.11.2017
Mercadal - Binissalem2:0   19.11.2017
Petra - Collerense1:0   19.11.2017
Santanyi - San Rafael2:4   19.11.2017
Group 10 - 15. Round1X2 
Algeciras - Guadalcacin2:019.11.2017
Cabecense - San Roque3:1   19.11.2017
CD Alcala - CD Gerena0:219.11.2017
CD Utrera - Castilleja CF3:119.11.2017
Lebrijana - Los Barrios0:019.11.2017
Puente Genil - Ciudad de Lucena1:0   19.11.2017
Sanluqueno - Cadiz CF B1:2   19.11.2017
Xerez CD - Atletico Espeleno4:1   19.11.2017
Group 9 - 17. Round1X2 
Antequera - Almeria B2:2   19.11.2017
El Palo - UD San Pedro3:0   19.11.2017
Guadix - Motril2:3   19.11.2017
Jaen - Mancha2:0   19.11.2017
Juventud Torremolinos - Atarfe Industrial1:019.11.2017
Linares - Huetor Tajar1:1   19.11.2017
Loja - Villacarrillo3:1   19.11.2017
Malagueno - Martos5:1   19.11.2017
Maracena - Huetor Vega0:0   19.11.2017
Velez - Rincon0:1   19.11.2017
Group 8 - 15. Round1X2 
Almazan - Bembibre1:119.11.2017
Arandina - La Baneza1:2   19.11.2017
Atl. Tordesillas - Numancia B1:0   19.11.2017
Bupolsa - Real Avila2:2   19.11.2017
Cebrerena - Real Burgos2:1   19.11.2017
Cristo Atletico - Burgos Promesas3:0   19.11.2017
Zamora - Atl. Astorga1:1   19.11.2017
Group 7 - 14. Round1X2 
Alcobendas - SR Villaverde Boetticher0:1   19.11.2017
Alcorcon B - Tres Cantos2:1   19.11.2017
CD Mostoles - Rayo Vallecano B4:319.11.2017
Colmenar - Atletico Pinto1:1   19.11.2017
CP Parla - Leganes B0:5   19.11.2017
Getafe B - Santa Ana3:019.11.2017
Los Yebenes San Bruno - Pozuelo de Alarcon0:019.11.2017
San Agustin - El Alamo1:1   19.11.2017
San Fernando - Internacional2:1   19.11.2017
Trival Valderas - RSD Alcala1:0   19.11.2017
Group 6 - 16. Round1X2 
Alzira - Crevillente1:019.11.2017
Borriol - Eldense0:219.11.2017
CD Bunol - Paterna1:119.11.2017
Elche CF Ilicitano - CD Almazora2:0   19.11.2017
La Nucia - Roda4:0   19.11.2017
Novelda CF - Castellon0:3   19.11.2017
Orihuela - Villarreal C4:119.11.2017
Recambios Colon - Rayo Ibense2:019.11.2017
Silla CF - Torre Levante1:019.11.2017
Group 5 - 16. Round1X2 
Asco - Reus Deportiu B2:2   19.11.2017
Granollers - L Hospitalet2:1   19.11.2017
Palamos CF - CF Gava3:119.11.2017
Sant Andreu - Prat2:219.11.2017
Vilafranca - Terrassa1:2   19.11.2017
Vilassar de Mar - Cerdanyola2:2   19.11.2017
Group 4 - 15. Round1X2 
Alaves B - Zamudio0:0   19.11.2017
Aurrera de Vitoria - Portugalete0:319.11.2017
Real Sociedad C - Sodupe3:119.11.2017
Santurtzi - Somorrostro3:319.11.2017
Santuxu - Amurrio Club2:119.11.2017
Group 3 - 16. Round1X2 
Cayon - Barreda Balompie1:019.11.2017
Laredo - Atletico Albericia2:119.11.2017
Selaya - Tropezon3:1   19.11.2017
Siete Villas - Rayo Cantabria0:119.11.2017
Torrelavega - Textil Escudo2:119.11.2017
Velarde - Union Montanesa Escobedo0:1   19.11.2017
Group 2 - 15. Round1X2 
Atletico de Lugones - Llanes0:1   19.11.2017
Covadonga - Marino de Luanco0:019.11.2017
Langreo - Condal0:119.11.2017
Llanera - Tuilla3:119.11.2017
Mosconia - L Entregu Club de Futbol1:0   19.11.2017
Praviano - Club Siero2:1   19.11.2017
Roces - Gijon Industrial0:3   19.11.2017
R. Oviedo B - Real Aviles2:119.11.2017
Union Club Ceares - CD Colunga0:3   19.11.2017
Valdesoto - El San Martin0:119.11.2017
Group 1 - 16. Round1X2 
Barbadas-Bentraces - Villalonga1:0   19.11.2017
Barco - Alondras2:0   19.11.2017
Boiro - Arenteiro2:1   19.11.2017
CD Cultural Areas - Ourense CF2:2   19.11.2017
Celtiga - Arosa SC0:3   19.11.2017
Laracha - Silva SD0:1   19.11.2017
Racing Club Villalbes - CD Choco2:0   19.11.2017
Ribadumia - Bergantinos0:3   19.11.2017
Somozas - Noia0:1   19.11.2017
Group 18 - 16. Round1X2 
Albacete B - Villacanas3:119.11.2017
Almagro - Villarrubia1:2   19.11.2017
Atl. Ibanes - Ciudad Real1:0   19.11.2017
Azuqueca - Miguelturreno3:1   19.11.2017
Group 15 - 16. Round1X2 
Beti Kozkor - CD River Ega1:1   19.11.2017
CD Cantolagua - AD San Juan0:1   19.11.2017
Group 18 - 16. Round1X2 
Guadalajara - Pedroneras1:0   19.11.2017
La Roda - Socuellamos0:319.11.2017
Mora CF - Conquense2:119.11.2017
Quintanar - UD Almansa1:119.11.2017
Tomelloso CF - Marchamalo1:1   19.11.2017
Villarrobledo - Madridejos6:0   19.11.2017
Group 16 - 15. Round1X2 
Alfaro - Berceo3:0   19.11.2017
Group 17 - 15. Round1X2 
Atletico Monzon - Tamarite1:2   19.11.2017
Belchite 97 - Fraga0:1   19.11.2017
Binefar - Valdefierro1:1   19.11.2017
Borja - CF Illueca1:1   19.11.2017
Brea - Sarinena1:0   19.11.2017
Group 16 - 15. Round1X2 
CD Calahorra - Logrones Promesas6:0   19.11.2017
Group 17 - 15. Round1X2 
Ejea - Caspe1:1   19.11.2017
La Almunia - Tarazona1:3   19.11.2017
Group 16 - 15. Round1X2 
Naxara - Varea3:1   19.11.2017
Oyonesa - Calasancio0:0   19.11.2017
Group 17 - 15. Round1X2 
Robres - Carinena2:1   19.11.2017
Sabinanigo - Teruel1:2   19.11.2017
Group 16 - 15. Round1X2 
Tedeon - Anguiano1:3   19.11.2017
Group 17 - 15. Round1X2 
Utebo FC - Almudevar1:319.11.2017
Group 16 - 15. Round1X2 
Villegas - SD Logrones1:819.11.2017
Yague - Haro Deportivo0:119.11.2017
Group 12 - 17. Round1X2 
Ibarra - San Fernando4:118.11.2017
Las Palmas C - Haria3:0   18.11.2017
Group 11 - 16. Round1X2 
Constancia - Esporles0:1   18.11.2017
Mallorca B - UD Ibiza-Eivissa2:0   18.11.2017
Manacor - Son Cladera1:218.11.2017
Platges de Calvia - Felanitx3:4   18.11.2017
Santa Catalina Atletico - Serverense1:1   18.11.2017
Group 10 - 15. Round1X2 
AD Ceuta - Arcos CF0:0   18.11.2017
Atl. Onubense - Sevilla FC C2:2   18.11.2017
Group 9 - 17. Round1X2 
Melistar - Torredonjimeno0:2   18.11.2017
Group 8 - 15. Round1X2 
La Virgen - Salmantino0:1   18.11.2017
San Jose - Becerril1:0   18.11.2017
Unionistas de Salamanca - Sporting Uxama2:118.11.2017
Group 6 - 16. Round1X2 
Olimpic Xativa - Levante B0:318.11.2017
Group 5 - 16. Round1X2 
Espanyol B - UE Figueres3:018.11.2017
Horta - CE Europa1:2   18.11.2017
Pobla Mafumet - Santboia0:018.11.2017
Santfeliuenc - Castelldefels1:1   18.11.2017
Group 4 - 15. Round1X2 
Anaitasuna FT - Sestao0:1   18.11.2017
Basconia - Beasain0:3   18.11.2017
Bermeo - Lagun Onak2:2   18.11.2017
Deportivo Getxo - SCD Durango0:1   18.11.2017
SD Deusto - Balmaseda0:0   18.11.2017
Group 3 - 16. Round1X2 
Bezana - Deportiva Santillana2:118.11.2017
Guarnizo - Castro2:2   18.11.2017
Solares - Vimenor1:2   18.11.2017
UD Samano - Santander B1:1   18.11.2017
Group 1 - 16. Round1X2 
Compostela - SD Negreira5:018.11.2017
Group 15 - 16. Round1X2 
Burlades - Iruna2:0   18.11.2017
CD Ardoi - CD Corellano1:2   18.11.2017
CD Baztan - Oberena2:0   18.11.2017
CD Gares - Cirbonero2:0   18.11.2017
Huarte - Txantrea1:1   18.11.2017
Mutilvera - Idoya2:1   18.11.2017
Valle Egues - Cortes3:118.11.2017
Group 16 - 15. Round1X2 
Agoncillo - Arnedo3:1   18.11.2017
Casalarreina - Pradejon1:3   18.11.2017
Vianes - River Ebro0:1   18.11.2017
Group 15 - 16. Round1X2 
Subiza - Pamplona2:2   17.11.2017
  • Head-to-head
OddsPortal.comBetting odds service provided in cooperation with OddsPortal.com
Help: This page serves to display overall, home, away, form and other Soccer tables relating to Tercera Division 2017/2018 which is sorted in Spain category of BetExplorer sports stats service. Apart from Soccer tables, statistics and results, you can see archive odds of previous games in Tercera Division 2017/2018. The tabs on top of page let you see complete results of Tercera Division 2017/2018, fixtures and league stats informing of trends for the whole competition. Use Soccer item in the main navigation to browse through other Soccer leagues and to find more competitions from Spain category, including history results, tables and statistics.