Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
  • Show:
AfricaAfrica: CAF African Championship U20    
16:30Mauritania U20 - Morocco U20 2:2 (0:1, 2:1)
16:30Mozambique U20 - Uganda U20 1:1 (1:0, 0:1)
16:30Rwanda U20 - Namibia U20 2:1 (0:0, 2:1)
16:30Sierra Leone U20 - Chad U20 2:1 (0:1, 2:0)
16:30Sudan U20 - Tanzania U20 2:1 (1:1, 1:0)
16:30Liberia U20 - Niger U20 1:3 (0:1, 1:2)
AlbaniaAlbania: Super League    
17:00Berat - Bylis 2:2 (0:1, 2:1)
17:00Dinamo Tirana - Vllaznia 0:3 (0:3, 0:0)
17:00Kamza - Kastrioti 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Laci - KF Tirana 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Shkumbini Peqin - Flamurtari 0:3 AWA.  
17:00Skenderbeu - Apolonia Fier 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Teuta - Pogradeci 5:3 (4:0, 1:3)
AlgeriaAlgeria: Division 1    
16:00ASO Chlef - Tlemcen 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Batna - Eulma 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Bejaia - Oran 1:3 (0:1, 1:2)
16:00Constantine - Saida 2:1 (1:1, 1:0)
16:00ES Setif - Kabylie 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Harrach - Khroub 1:1 (0:1, 1:0)
16:00MC Alger - CR Belouizdad 1:1 (1:1, 0:0)
AndorraAndorra: Andorra Cup    
16:00Sant Julia - FC Santa Coloma 0:3  
AngolaAngola: Girabola    
16:00C.R.D. Libolo - Nacional de Benguela 6:1  
16:30Cabinda - Caala 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Sagrada - Interclube 0:1  
16:30Soyo - Atletico do Namibe 2:3  
17:00ASA - Progresso 1:0  
17:00Santos - Onze Bravos 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Petro Atletico - Kabuscorp 1:1  
ArgentinaArgentina: Primera Division    
19:00Arsenal Sarandi - Independiente 3:1 (3:0, 0:1)
01:20Velez Sarsfield - Argentinos Jrs 0:2 (0:0, 0:2)
01:30Tigre - Union de Santa Fe 4:0 (3:0, 1:0)
19:00Godoy Cruz - Lanus 0:1 (0:1, 0:0)
21:00All Boys - San Lorenzo 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Olimpo Bahia Blanca - Newells Old Boys 1:2 (1:1, 0:1)
22:00Racing Club - Estudiantes L.P. 2:0 (1:0, 1:0)
07.05.2012
00:15Atl. Rafaela - Boca Juniors 2:2 (0:1, 2:1)
01:15Colon Santa FE - Belgrano 2:0 (1:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Nacional    
16:00Instituto - Guillermo Brown 0:0 (0:0, 0:0)
21:10Patronato - Ferro 3:0 (3:0, 0:0)
23:15River Plate - Gimnasia Jujuy 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Rosario Central - Huracan 3:0 (0:0, 3:0)
20:30Atletico Atlanta - Boca Unidos 1:1 (1:1, 0:0)
20:30Defensa y Justicia - Ind. Rivadavia 1:1 (1:0, 0:1)
21:00Desamparados - Quilmes 0:3 (0:2, 0:1)
07.05.2012
20:30Chacarita Juniors - Dep. Merlo 1:0 (1:0, 0:0)
21:00Gimnasia L.P. - Almirante Brown 2:0 (1:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
01:00Platense - Colegiales 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Brown Adrogue - CA Estudiantes 1:1 (0:1, 1:0)
20:30Villa San Carlos - San Telmo 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Deportivo Armenio - Acassuso 0:1 (0:0, 0:1)
21:10Sarmiento Junin - Sportivo Italiano 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Deportivo Moron - Comunicaciones 1:0 (0:0, 1:0)
20:30Barracas Central - Los Andes 1:3 (1:1, 0:2)
20:30Defensores de Belgrano - Nueva Chicago 0:1 (0:0, 0:1)
20:30General Lamadrid - Flandria 1:3 (0:3, 1:0)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
20:30Central Cordoba - Def. de Cambaceres 0:1  
20:30Deportivo Espanol - Laferrere 0:0  
16:00Berazategui - Excursionistas 0:0  
07.05.2012
19:00Dock Sud - Defensores Unidos 2:0  
19:00El Porvenir - Talleres Remedios Escalada 2:0  
20:30Argentino de Merlo - Justo Jose de Urquiza 0:4  
20:30Club Lujan - Sacachispas 2:0  
20:30San Miguel - Leandro N. Alem 0:2  
20:30UAI Urquiza - Midland 2:1  
20:30Villa Dalmine - Liniers 1:1  
ArmeniaArmenia: Premier League    
15:00Ararat Yerevan - Pyunik Yerevan 2:3  
15:00Mika - Gandzasar 0:2  
15:00Shirak Gyumri - Impuls 3:1  
15:00Ulisses Yerevan - Banants Yerevan 0:0  
AsiaAsia: Presidents Cup    
16:00Balkan - Al Amari 1:2  
16:00Dordoi Bishkek - Nepal PC 5:1  
16:00Phnom Penh - Yeedzin 8:0  
07.05.2012
16:00Al Amari - Istiqlol Dushanbe 0:1  
16:00Nepal PC - Phnom Penh 0:1  
16:00Yeedzin - Dordoi Bishkek 2:11  
AustraliaAustralia: NSW Premier League    
11:00Blacktown Spartans - Sutherland Sharks 1:4 (1:1, 0:3)
11:00Parramatta Eagles - Blacktown City 0:2 (0:1, 0:1)
11:30Marconi Stallions - Wollongong Wolves 4:3 (3:2, 1:1)
07:00APIA Tigers - Sydney Olympic 2:1 (0:0, 2:1)
07:00Rockdale City Suns - Manly Utd 2:1 (1:0, 1:1)
08:30Sydney Utd - Bonnyrigg White Eagles 1:0 (0:0, 1:0)
AustraliaAustralia: Victorian Premier League    
07:00Green Gully - Whittlesea Zebras 2:1 (0:1, 2:0)
07:00Northcote City - Dandenong Thunder 1:3 (1:1, 0:2)
10:00Heidelberg Utd - Hume City 1:2 (1:0, 0:2)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
09:00Capalaba FC - North Star 4:4 (1:0, 3:4)
10:00Eastern Suburbs - Taringa 3:1 (2:1, 1:0)
08:00Queensland Lions - Wolves FC 1:2 (0:2, 1:0)
AustraliaAustralia: Western Australia Premier League    
09:00Bayswater - Floreat Athena 6:0 (1:0, 5:0)
09:00ECU Joondalup - NTC 3:3 (0:2, 3:1)
09:00Sorrento - Inglewood Utd 2:1 (1:0, 1:1)
09:00South West Phoenix - Armadale 0:3 (0:0, 0:3)
09:00Stirling Lions - Western Knights 4:2 (1:1, 3:1)
09:00Balcatta - Perth SC 1:3 (0:1, 1:2)
AustraliaAustralia: South Australian Super League    
07:30Campbelltown City - Croydon Kings 3:3 (0:1, 3:2)
07:30NE Metrostars - Adelaide Raiders 3:2 (1:1, 2:1)
07:30Western Strikers - Adelaide Comets 4:2 (1:0, 3:2)
07:30West Torrens - Blue Eagles 1:4 (0:2, 1:2)
07.05.2012
12:00Adelaide City - Enfield City 3:0 (1:0, 2:0)
AustraliaAustralia: Queensland State League    
10:10Brisbane Strikers - N.Q. Razorbacks 1:0 (1:0, 0:0)
11:00F.N.Q. Heat - Capricorn Cougars 2:2 (0:1, 2:1)
06:00Queensland Academy - Bundaberg Spirit 2:1 (1:1, 1:0)
06:00Sunshine Coast - Gold Coast Stars 3:1 (1:0, 2:1)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Champions League    
02:00Tupapa - Pago 9:0 (4:0, 5:0)
04:30Kiwi - Lotohaapai 1:2 (0:1, 1:1)
04:00Tupapa - Mont Dore 1:3 (0:2, 1:1)
AustriaAustria: tipp3-Bundesliga    
16:00Neustadt - Sturm Graz 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Admira - Austria Vienna 3:2 (2:0, 1:2)
18:30Kapfenberg - Ried 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Wacker Innsbruck - Mattersburg 3:6 (1:3, 2:3)
16:00Rapid Vienna - Salzburg 0:1 (0:0, 0:1)
AustriaAustria: Erste Liga    
07.05.2012
18:30LASK Linz - A. Lustenau 2:1 (0:0, 2:1)
AustriaAustria: Regionalliga East    
14:30Simmeringer - FK Austria Vienna (Am) 1:6 (0:2, 1:4)
18:001. SC Sollenau - Wiener Sportklub 3:3 (1:1, 2:2)
15:30Admira (Am) - Amstetten 5:1 (1:1, 4:0)
AustriaAustria: Regionalliga West    
16:00Hard - Bregenz 4:1 (3:1, 1:0)
16:00Wattens - Kufstein 1:0 (0:0, 1:0)
17:00A. Salzburg - Saalfelden 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Hall - Johann 2:0 (0:0, 2:0)
18:00U. Innsbruck - Dornbirn 0:6 (0:1, 0:5)
15:00Neumarkt - Liefering 1:3 (0:1, 1:2)
16:00Wacker Innsbruck (Am) - Altach (Am) 0:1 (0:1, 0:0)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
14:30FK Baku - Neftci Baku 2:0 (1:0, 1:0)
14:30Khazar Lenkoran - Gabala 1:1 (0:0, 1:1)
14:30Qarabag - Inter Baku 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Kapaz - Turan 2:1  
14:30SumQayit - AZAL PFK 1:0  
14:30Zaqatala - Ravan 1:1  
BahrainBahrain: Premier League    
16:45Al-Ahli Manama - Busaiteen 1:4 (0:1, 1:3)
18:45Manama Club - East Riffa 1:0 (1:0, 0:0)
17:45Al-Muharraq - Al-Hala 6:1 (1:1, 5:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
07.05.2012
16:00Din. Minsk - Shakhtyor Soligorsk 1:2 (1:2, 0:0)
17:00Belshina - Slavia Mozyr 3:0 (1:0, 2:0)
18:00BATE - Naftan 3:0 (3:0, 0:0)
18:00Brest - FC Gomel 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Neman - Zhodino 1:1 (1:0, 0:1)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
18:00Gent - Kortrijk 2:3 (0:1, 2:2)
20:00Beerschot - Mons 1:1 (1:1, 0:0)
20:00Cercle Brugge KSV - KV Mechelen 3:1 (1:0, 2:1)
20:00Lierse - Leuven 1:2 (0:0, 1:2)
20:00Waregem - Lokeren 2:2 (0:0, 2:2)
14:30Anderlecht - Club Brugge KV 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Eupen - Westerlo 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Waasland-Beveren - Oostende 4:1  
18:00St. Liege - Genk 2:3 (1:0, 1:3)
BelgiumBelgium: Belgium Third Division Group A    
15:00Bertrix - UR La Louviere 1:1 (0:1, 1:0)
15:00BX Brussels - Ronse 4:2 (2:0, 2:2)
15:00Charleroi Fleurus - Vervietois 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Coxyde - Mouscron 3:7 (2:2, 1:5)
15:00Huy - Olsa Brakel 1:1 (0:1, 1:0)
15:00Oudenaarde - Geants 3:2 (1:2, 2:0)
15:00Rac. Waregem - OC Charleroi 5:0  
15:00Torhout - Virton 3:2 (0:1, 3:1)
15:00Tournai - Deinze 0:1 (0:1, 0:0)
BelgiumBelgium: Belgium Third Division Group B    
15:00Boom - Temse 3:1  
15:00Bornem - Bocholter 2:1  
15:00Diegem - KRC Mechelen 1:1  
15:00Hamme - Wijgmaal 5:2  
15:00Hasselt - Dessel 0:1  
15:00K. FC Turnhout - Hoogstraten 1:3  
15:00La Calamine - Grimbergen 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Patro Eisden - Woluwe Zaventem 1:1  
15:00St. Gilloise - ASV Geel 2:1 (1:1, 1:0)
BelgiumBelgium: 1st National Women    
15:00Achterbroek W - Heist W 2:1  
15:00Club Brugge W - Leuven W 1:1  
BelgiumBelgium: Belgian Cup Women    
16:30Lierse W - St. Liege W 2:3  
BoliviaBolivia: Liga de Futbol Prof    
02:00Bolivar - The Strongest 0:1 (0:1, 0:0)
21:30Real Potosi - Real Mamore 4:0 (2:0, 2:0)
21:30San Jose - Nacional Potosi 3:0 (1:0, 2:0)
22:00Aurora - La Paz 1:1 (1:0, 0:1)
07.05.2012
00:00Blooming - U. Sucre 0:1 (0:0, 0:1)
00:00Guabira - Oriente Petrolero 0:1 (0:0, 0:1)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
16:00GOSK Gabela - Gradacac 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Celik Zenica - Siroki Brijeg 0:0  
17:00Kozara - Travnik 1:2  
17:00Leotar - Prijedor 1:0  
17:00Sloboda - Borac Banja Luka 0:1  
17:00Velez Mostar - Zeljeznicar 1:2  
17:00Slavija - Olimpic Sarajevo 2:2  
20:00FK Sarajevo - Zrinjski 2:0  
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
21:00Fluminense - Botafogo RJ 4:1 (1:1, 3:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
23:30Bragantino - Mogi Mirim 2:4 (2:2, 0:2)
21:00Guarani - Santos 0:3 (0:1, 0:2)
BulgariaBulgaria: A PFG    
15:00Kaliakra - Minyor Pernik 2:2 (1:1, 1:1)
17:00Beroe - Cherno More 2:0 (2:0, 0:0)
17:00Vidima-Rakovski - Slavia Sofia 1:2 (1:1, 0:1)
19:00Chernomorets Burgas - Litex Lovech 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Lok. Sofia - Ludogorets 0:1 (0:1, 0:0)
16:45Lok. Plovdiv - Levski 3:2 (2:2, 1:0)
07.05.2012
16:00Svetkavitsa - Montana 1:2 (0:0, 1:2)
19:00CSKA Sofia - Botev Vratsa 2:0 (1:0, 1:0)
BulgariaBulgaria: B PFG East    
17:00Botev Plovdiv - Dobrudzha 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Nesebar - Lyubimets 2007 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Pomorie - Etar 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Sliven 2000 - Dorostol 3:0 AWA.  
17:00Neftochimic Burgas - Spartak 3:1 (0:1, 3:0)
BulgariaBulgaria: B PFG West    
17:00Akademik Sofia - Chavdar B. Slatina 3:0 AWA.  
17:00Bdin Vidin - Bansko 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Malesh - Chavdar Etropole 1:4 (0:1, 1:3)
17:00Septemvri - Slivnishki Geroy 5:3 (4:1, 1:2)
17:00Svoge - Gotse Delchev 2:1 (0:0, 2:1)
CanadaCanada: CSL    
01:00Kingston - TFC Academy 2:4 (0:1, 2:3)
07.05.2012
00:30York Region - Brantford 1:0 (1:0, 0:0)
01:00Waterloo - Windsor Border Stars 2:0 (1:0, 1:0)
ChileChile: Primera Division    
02:00A. Italiano - Huachipato 2:2 (1:1, 1:1)
18:30Union La Calera - La Serena 3:0 (1:0, 2:0)
22:00Cobreloa - Palestino 1:0 (1:0, 0:0)
22:00Deportes Iquique - S. Wanderers 2:1 (1:0, 1:1)
00:15Colo Colo - San Felipe 1:0 (1:0, 0:0)
00:15O'Higgins - Rangers 2:2 (1:0, 1:2)
18:00Antofagasta - U. Espanola 1:1 (0:0, 1:1)
22:00U. De Concepcion - U. De Chile 2:0 (1:0, 1:0)
07.05.2012
00:30U. Catolica - Cobresal 5:0 (4:0, 1:0)
ChileChile: Primera B    
21:30C.D.S. Naval - Coquimbo 2:3 (1:0, 1:3)
22:00Magallanes - Barnechea 0:2 (0:1, 0:1)
02:30Union Temuco - D. Puerto Montt 3:0 (1:0, 2:0)
21:30Everton - San Marcos de Arica 3:2 (0:2, 3:0)
21:30L. Schwager - San Luis 3:0 (2:0, 1:0)
21:30Nublense - D. Concepcion 1:0 (1:0, 0:0)
21:30S. Morning - Curico Unido 2:2 (0:0, 2:2)
ChinaChina: Super League    
09:30Changchun Yatai - Qingdao Jonoon 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Beijing Renhe - Jiangsu Suning 3:1 (1:1, 2:0)
13:30Shandong Luneng - Hangzhou Greentown 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Shanghai Shenxin - Guangzhou R&F 4:2 (1:1, 3:1)
09:30Dalian Shide - Tianjin Teda 4:1 (3:0, 1:1)
10:00Liaoning - Shanghai Shenhua 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Henan Jianye - Beijing Guoan 2:2 (1:0, 1:2)
13:35Guangzhou Evergrande - Dalian Yifang F.C. 2:1 (1:0, 1:1)
ChinaChina: Jia League    
09:00Beijing - Chongqing FC 1:2 (0:1, 1:1)
09:00Hunan Billows - Shenyan Dongjin 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Shenyang Zhongze - Zhejiang Yiteng 2:0 (1:0, 1:0)
09:00Yanbian - Wuhan Zall 0:1 (0:0, 0:1)
09:30Tianjin Quanjian - Shanghai SIPG 3:0 (0:0, 3:0)
10:00Shijiazhuang - Guangdong 4:1 (2:0, 2:1)
13:30Chongqing Lifan - Beijing Technology 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Shenzhen - Chengdu Tiancheng 2:1 (1:0, 1:1)
ChinaChina: Yi League    
09:00Hebei U19 - Beijing 1:1  
09:00Hubei U19 - Dongguan Topship 0:4  
09:00Jiangsu U19 - Sichuan U19 0:1  
09:00Jiangxi Liansheng - Chongqing FC U19 2:2  
09:00Nei Mongol - Xinjiang Haitang 0:0  
09:00Qinghai U19 - Qinghai Senke 0:3  
09:00Shaanxi Youth - Beijing Yitong Kuju 1:0  
09:00Shandong U19 - Beijing Youth 1:2  
09:00Shenzhen Fengpeng - Kunming Ruilong 0:0  
09:00Sichuan FC - Guizhou Hengfeng Zhicheng F.C. 0:1  
09:00Xinjiang Tianshan - Shenzhen Ming Bo 0:1  
ColombiaColombia: Liga Postobon    
03:00La Equidad - Atl. Nacional 3:2 (2:2, 1:0)
22:30Envigado - Aguilas 1:2 (0:2, 1:0)
22:30Patriotas - Dep. Cali 1:0 (1:0, 0:0)
03:00Huila - Once Caldas 3:2 (1:0, 2:2)
22:30Dep. Pasto - Chico 2:0 (1:0, 1:0)
22:30Ind. Medellin - Deportes Tolima 0:1 (0:0, 0:1)
22:30Junior - Cucuta 4:0 (2:0, 2:0)
22:30Santa Fe - Cartagena 5:0 (1:0, 4:0)
07.05.2012
01:45Quindio - Millonarios 2:2 (0:0, 2:2)
ColombiaColombia: Torneo Postobon    
22:00Barranquilla - Cortulua 1:0 (1:0, 0:0)
22:00Bogota - Academia 3:2 (1:0, 2:2)
22:00Fortaleza - Uniautonoma 2:1 (1:0, 1:1)
22:30Real Santander - U. Magdalena 3:1 (0:1, 3:0)
22:30Valledupar - Tigres 3:0 (1:0, 2:0)
02:00Leones - Atlético F.C. 1:0 (0:0, 1:0)
18:30Popayan - Pacifico 3:0 (2:0, 1:0)
03:00America De Cali - Pereira 3:0 AWA.  
03:00Petrolera - Bucaramanga 2:4 (2:3, 0:1)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
04:00Santos DG - Saprissa 1:0 (1:0, 0:0)
19:00Zeledon - Herediano 0:2 (0:0, 0:2)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
17:00Sibenik - Osijek 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Zadar - Karlovac 2:2 (0:2, 2:0)
19:00Istra 1961 - Cibalia 3:0 (1:0, 2:0)
19:00NK Zagreb - D. Zagreb 0:3 (0:1, 0:2)
19:00RNK Split - Zapresic 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Varazdin - Hajduk Split 0:3 AWA.  
19:00Rijeka - Belupo 1:1 (0:0, 1:1)
CyprusCyprus: First Division    
16:00AEL Limassol - Anorthosis 1:0  
16:00APOEL - Omonia 1:2  
16:00Achnas - Paralimni 2:0  
16:00AEK Larnaca - Alki Larnaca 3:1  
16:00Apollon - Nea Salamis 1:1  
16:00Ol. Nicosia - Aris 3:1  
Czech RepublicCzech Republic: Gambrinus liga    
15:20Pribram - Ostrava 1:2 (1:1, 0:1)
10:15Zizkov - Ceske Budejovice 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Mlada Boleslav - Plzen 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Sigma Olomouc - Jablonec 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Teplice - Dukla Prague 4:0 (3:0, 1:0)
19:15Sparta Prague - Bohemians 1905 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
10:15Bohemians Prague - Opava 1:2 (0:1, 1:1)
10:15Sokolov - Karvina 2:0 (0:0, 2:0)
10:15Trinec - Vlasim 1:2 (0:1, 1:1)
10:15Usti nad Labem - Znojmo 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Sezimovo Usti - Varnsdorf 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Brno - Sparta Prague B 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Caslav - Zlin 3:0 (0:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:15Kladno - Vltavin 2:3  
17:00Hlavice - Mlada Boleslav B 2:0  
17:00Letohrad - Chrudim 1:2  
17:00Ovcary - Kraluv Dvur 3:1  
10:15Liberec B - Pisek 3:1  
10:15Plzen B - FK Pardubice 2:1  
10:30Karlovy Vary - Kunice 3:0  
17:00Ceska Lipa - Chomutov 0:5  
17:00Roudnice n. L. - Domazlice 1:2  
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
10:15Brno B - Ostrava B 1:1 (0:1, 1:0)
10:15Frydek-Mistek - Hulin 5:1 (4:0, 1:1)
15:00Lisen - Kromeriz 1:1 (0:0, 1:1)
16:30Breclav - Zabreh 0:0 (0:0, 0:0)
16:30HFK Olomouc - Hlucin 0:2 (0:2, 0:0)
10:15Slovacko B - Jihlava B 3:0 (0:0, 3:0)
10:30Zlin B - Sigma Olomouc B 2:0 (2:0, 0:0)
16:30Rosice - Unicov 1:1 (1:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:15Bohemians 1905 B - Tabor 1:1 (0:0, 1:1)
10:15Slavia Prague B - Strakonice 0:3 (0:2, 0:1)
17:00Cizova - Horni Mecholupy 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Horovicko - Stechovice 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Kolovec - Dukla Prague B 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Votice - Benesov 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Cesky Krumlov - Tachov 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
10:15Cesky Dub - Zapy 0:3 (0:3, 0:0)
10:15Teplice B - Sous 9:1 (4:0, 5:1)
10:30Blsany - Meteor Prague 1:7 (0:4, 1:3)
17:00Litol - Jirny 0:4 (0:1, 0:3)
17:00Motorlet Prague - Brozany 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Vilemov - Neratovice 4:2 (2:0, 2:2)
10:15Vysehrad - Celakovice 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Zatec - Predni Kopanina 3:2 (1:0, 2:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:15Mseno - Kolin 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Nova Paka - Trutnov 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Polepy - Jablonec B 3:0 (1:0, 2:0)
10:15Hradec Kralove B - Dvur Kralove 1:1 (0:1, 1:0)
10:15Prevysov - Nachod 4:1 (1:1, 3:0)
17:00FK Turnov - Usti nad Orlici 2:3 (1:2, 1:1)
17:00Novy Bydzov - Pardubice B 1:3 (1:1, 0:2)
17:00Velim - Admira Prague 2:1 (2:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16:30Bohunice - Slavoj Polna 1:3 (1:0, 0:3)
16:30Bystrc - Vyskov 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Napajedla - Sparta Brno 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Prerov - Hodonin 5:0 (4:0, 1:0)
16:30Spytihnev - Pelhrimov 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Tasovice - Vrchovina 1:2 (1:1, 0:1)
16:30Trebic - Velke Mezirici 2:2 (1:1, 1:1)
16:30Zdar na Sazavou - Otrokovice 3:0 (2:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
16:30Dolni Benesov - Liskovec 1:3 (1:2, 0:1)
16:30Mohelnice - Havirov 3:0 (1:0, 2:0)
16:30Orlova - Novy Jicin 4:3 (1:0, 3:3)
16:30Petrovice - Opava B 1:2 (0:1, 1:1)
16:30Prostejov - Krnov 0:0 (0:0, 0:0)
10:15Brumov - Mikulovice 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Kravare - Slavicin 4:1 (3:0, 1:1)
16:30Sumperk - Valasske Mezirici 2:1 (0:1, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
11:00Pardubice W - Ostrava W 0:0  
14:30Brno W - Slovacko W 1:3  
14:00Hradec Kralove W - Plzen W 1:1  
15:00Sparta Prague W - Slavia Prague W 3:1  
DenmarkDenmark: Superliga    
17:00Lyngby - Nordsjaelland 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Koge - Aarhus 1:3 (0:1, 1:2)
16:00Aalborg - Brondby 1:0  
16:00Silkeborg - Horsens 0:1 (0:0, 0:1)
18:00FC Copenhagen - Odense 1:1 (0:0, 1:1)
07.05.2012
18:00Sonderjyske - Midtjylland 1:1 (1:0, 0:1)
DenmarkDenmark: 1st Division    
14:30Vejle - Esbjerg 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Bronshoj - Viborg 1:3 (0:1, 1:2)
15:00Hobro - Jammerbugt 3:1 (3:1, 0:0)
13:00Roskilde - Vendsyssel FF 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Skive - Vestsjaelland 0:0 (0:0, 0:0)
13:45Randers FC - Fredericia 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Naestved - AB Copenhagen 2:1 (2:0, 0:1)
DenmarkDenmark: 2nd Division East    
13:00BGA - Egedal 0:2 (0:1, 0:1)
15:00B.93 - B 1908 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Birkerod - Vanlose 2:1 (0:0, 2:1)
15:00Rishoj - Herlev 2:1 (0:1, 2:0)
13:00Avarta - Helsingor 3:3 (2:1, 1:2)
13:00F. Amager - Hellerup 0:1 (0:1, 0:0)
13:00Svebolle - Sollerod-Ved. 3:3 (2:1, 1:2)
DenmarkDenmark: 2nd Division West    
13:00Viby - Lindholm 1:2 (0:0, 1:2)
14:00Brabrand - Marienlyst 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Naesby - Aarhus Fremad 3:3 (0:1, 3:2)
15:00Varde - Skjold 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Kjellerup - Svendborg 1:1 (0:0, 1:1)
13:00FC Fyn - Aarup 2:0 (0:0, 2:0)
13:00Nykobing - Otterup 2:1 (2:0, 0:1)
13:00Thisted FC - Skovbakken 3:0 (2:0, 1:0)
DenmarkDenmark: Elitedivisionen Women    
15:30Koldingq FC W - Taastrup W 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Odense W - Sonderjyske W 10:0 (5:0, 5:0)
13:00Skovbakken W - Brondby W 0:2 (0:0, 0:2)
14:00BSF W - Fortuna Hjorring W 1:5 (0:2, 1:3)
15:00Vejle W - Viborg W 4:0 (1:0, 3:0)
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
16:30Mazembe - Elima 6:0  
16:30Motema Pembe - Vutuka 1:0  
16:30Nkoy - St Eloi Lupopo 0:1  
16:30Virunga - Molunge 0:0  
EcuadorEcuador: Serie A    
23:00Dep. Cuenca - Tecnico U. 2:1 (2:0, 0:1)
18:30Macara - Olmedo 3:1 (1:0, 2:1)
19:00EL Nacional - LDU Quito 1:1 (1:0, 0:1)
19:15Ind. del Valle - Dep. Quito 0:0 (0:0, 0:0)
23:30Barcelona SC - Manta 4:0 (2:0, 2:0)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
23:00Metapan - Aguila 1:2 (0:1, 1:1)
EnglandEngland: Premier League    
13:45Arsenal - Norwich 3:3 (1:2, 2:1)
14:30Newcastle Utd - Manchester City 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Aston Villa - Tottenham 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Bolton - West Brom 2:2 (1:0, 1:2)
15:00Fulham - Sunderland 2:1 (2:1, 0:0)
15:00QPR - Stoke City 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Wolves - Everton 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Manchester United - Swansea 2:0 (2:0, 0:0)
07.05.2012
21:00Blackburn - Wigan 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Championship    
07.05.2012
17:30West Ham - Cardiff 3:0 (2:0, 1:0)
EnglandEngland: League One    
16:00Bournemouth - Preston 1:0  
16:00Charlton - Hartlepool 3:2  
16:00Chesterfield - Brentford 2:3  
16:00Exeter - Sheffield Utd 2:2  
16:00Huddersfield - Yeovil 2:0  
16:00Leyton Orient - Rochdale 2:1  
16:00Milton Keynes Dons - Walsall 0:1  
16:00Notts County - Colchester 4:1  
16:00Oldham - Carlisle 2:1  
16:00Sheffield Wed - Wycombe 2:0  
16:00Stevenage - Bury 3:0  
16:00Tranmere - Scunthorpe 1:1  
EnglandEngland: League Two    
16:00Accrington - Crawley Town 0:1  
16:00AFC Wimbledon - Shrewsbury 3:1  
16:00Bradford - Swindon 0:0  
16:00Burton - Barnet 1:2  
16:00Crewe - Aldershot 2:2  
16:00Dagenham & Red. - Bristol Rovers 4:0  
16:00Gillingham FC - Morecambe 2:0  
16:00Hereford - Torquay 3:2  
16:00Plymouth - Cheltenham 1:2  
16:00Port Vale - Oxford Utd 3:0  
16:00Rotherham - Northampton 1:0  
16:00Southend - Macclesfield 2:0  
EnglandEngland: Blue Square Bet Premier    
07.05.2012
15:00Mansfield - York 0:1 ET  
17:30Wrexham - Luton 2:1  
EnglandEngland: Blue Square Bet North    
16:00Guiseley - Nuneaton 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Halifax - Gainsborough 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Blue Square Bet South    
16:00Dartford - Basingstoke 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Welling - Sutton 0:0 (0:0, 0:0)
EnglandEngland: Southern Premier League    
07.05.2012
16:00Oxford City - Totton & Eling 4:2 (1:0, 3:2)
EnglandEngland: Northern Premier League    
15:00Bradford PA - United of Manchester 1:0 ET (0:0, 0:0, 1:0)
EnglandEngland: Ryman League    
07.05.2012
16:00Hornchurch - Lowestoft 2:1 ET  
EnglandEngland: FA Cup    
18:15Chelsea - Liverpool 2:1 (1:0, 1:1)
EnglandEngland: Premier League U18    
13:00Crewe U18 - Manchester United U18 2:3  
13:00Huddersfield U18 - Sunderland U18 0:3  
13:00Sheffield Utd U18 - Nottingham U18 4:0  
13:00West Brom U18 - Stoke City U18 2:3  
13:30Blackburn U18 - Newcastle Utd U18 2:0  
15:00Fulham U18 - Leicester U18 2:1  
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
13:00Flora - Kalju 1:0  
16:00Kuressaare - Viljandi 0:0  
16:00Levadia - Tallinna Kalev 0:0  
16:00Narva - Sillamae 1:0  
16:00Tammeka - Paide 1:2  
EstoniaEstonia: Esiliiga    
13:00Flora II - Tammeka Tartu II 3:1 (3:0, 0:1)
13:00Infonet - Kohtla-Jarve 6:2 (1:1, 5:1)
13:00Rakvere - Kivioli Irbis 1:3 (1:2, 0:1)
13:00Tartu SK 10 - Levadia Tallinn II 3:3 (0:2, 3:1)
16:00Puuma - Parnu 1:1 (1:0, 0:1)
EuropeEurope: Euro U17    
07.05.2012
17:00Netherlands U17 - Belgium U17 0:0 (0:0, 0:0)
17:30France U17 - Georgia U17 1:1 (0:1, 1:0)
18:30Iceland U17 - Germany U17 0:1 (0:1, 0:0)
20:15Slovenia U17 - Poland U17 1:1 (1:1, 0:0)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
16:00FC Suduroy - TB Tvoroyri 1:1  
16:00IF Fuglafjordur - Streymur 1:2  
16:00Toftir - Klaksvik 0:2  
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30Haka - Jaro 4:1  
17:30Honka - TPS 0:2  
17:30JJK Jyvaskyla - Lahti 2:1  
17:30KuPS - MyPa 1:2  
17:30VPS - Mariehamn 1:2  
13:00HJK - Inter Turku 2:1  
FinlandFinland: Ykkonen    
16:00AC Oulu - JIPPO 1:1  
16:00Hameenlinna - Rovaniemi 0:2  
16:00KooTeePee - OPS 1:1  
16:00SJK - HIFK 3:1  
07.05.2012
17:30Viikingit - PK-35 Vantaa 0:4 (0:3, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen North    
16:00HauPa - GBK Kokkola 1:0 (0:0, 1:0)
16:00KPV Kokkola - AC Kajaani 3:1 (0:1, 3:0)
16:00YPA - PK-37 0:1 (0:0, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen South    
13:00Ekenas - EsPa 1:1 (0:1, 1:0)
13:00Pallohonka - BK-46 0:2 (0:0, 0:2)
FinlandFinland: Kakkonen East    
12:00PK-35/VJS - Lahti Akatemia 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Atlantis - Gnistan 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Mikkeli - Kiffen 1:3 (1:2, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen West    
14:00Kiisto - Harma 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Jazz Pori - Ilves 1:1 (0:1, 1:0)
16:00S. Kristina - VIFK 0:2 (0:1, 0:1)
13:00TPV - Narpes Kraft 4:1 (1:1, 3:0)
FranceFrance: Ligue 1    
17:00Evian TG - AC Ajaccio 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Lyon - Brest 1:1 (1:0, 0:1)
21:15Valenciennes - Paris SG 3:4 (2:3, 1:1)
07.05.2012
19:00Auxerre - Bordeaux 2:4 (0:3, 2:1)
19:00Lille - Caen 3:0 (2:0, 1:0)
19:00Lorient - Dijon 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Sochaux - Nancy 1:0 (0:0, 1:0)
19:00St Etienne - Marseille 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Toulouse - Nice 0:0 (0:0, 0:0)
21:00Rennes - Montpellier 0:2 (0:1, 0:1)
FranceFrance: Ligue 2    
07.05.2012
20:30Reims - Monaco 2:0 (1:0, 1:0)
FranceFrance: National    
07.05.2012
20:00Quevilly Rouen - Paris FC 2:2 (0:2, 2:0)
FranceFrance: CFA - Group A    
15:00Alfortville - Senart-Moissy 1:1  
15:00Amiens AC - Villemomble 2:1  
15:00Aubervilliers - Ivry 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Avion - Paris SG II 0:1  
15:00Calvi - Poissy 4:1 (2:1, 2:0)
15:00JA Drancy - Valenciennes II 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Lille II - Lens II 1:1 (1:0, 0:1)
FranceFrance: CFA - Group B    
20:00Strasbourg - Raon L Etape CAN.  
15:00Lyon II - ASM Belfort 3:3  
15:00Metz II - Sochaux II 3:0  
15:00Monts - Lyon Duchere 2:0  
15:00Mulhouse - Yzeure 1:1  
15:00Valence - Sarre Union 4:1 (3:1, 1:0)
FranceFrance: CFA - Group C    
15:00Albi - Pontet 4:1 (3:0, 1:1)
15:00Monaco II - Rodez 1:0  
15:00Stade Montois - Bordeaux II 1:1  
15:00St Etienne II - Pont Du Gard 1:1 (1:0, 0:1)
FranceFrance: CFA - Group D    
15:00Concarneau - Viry-Chatillon 4:1 (2:0, 2:1)
15:00Mantes - Lorient II 1:0  
16:30Fontenay - Caen II 3:0  
FranceFrance: Division 1 Women    
13:00Rodez W - Vendenheim W 3:3 (2:1, 1:2)
15:00Guingamp W - St Etienne W 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Lyon W - Soyaux W 6:0  
15:00Muretaine W - Montpellier W 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Paris SG W - Henin W 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Yzeure Allier W - Juvisy W 1:3  
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: First League    
16:30Bregalnica Stip - Teteks 1:2  
16:30Met. Skopje - Sileks 1:0  
16:30Napredok - Oktomvri 2:0  
16:30Ohrid - Turnovo 1:1  
16:30Shkendija - Renova 4:0  
16:30Vardar - Rabotnicki 2:2  
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: Division 1    
16:30Belasica - Drita 1:2  
16:30FK Rufeja - FK Korab 3:1  
16:30FK Skopje - Euromilk 2:2  
16:30Osogovo - Miravci 0:2  
16:30Tikves - KF Gostivar 1:1  
16:30Vellazerimi - Makedonija GP 2:1  
16:30Pelister - Ohrid Lote 3:0  
16:30Pobeda - Lok. Skopje 1:2  
GeorgiaGeorgia: Umaglesi Liga    
15:00Dila Gori - Poti 5:1  
15:00Merani Martvili - Zugdidi 2:1  
15:00Rustavi - Zestafoni 0:2  
16:00Dinamo Tbilisi - Torpedo Kutaisi 0:1  
07.05.2012
15:00Bolnisi - WIT Georgia 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Chikhura - Guria 5:0 (1:0, 4:0)
15:00Dinamo Batumi - FC Ozurgeti 4:0  
15:00Gagra - Tskhinvali 0:2 (0:1, 0:1)
GermanyGermany: Bundesliga    
15:301. FC Koln - Bayern Munich 1:4 (0:1, 1:3)
15:301. FSV Mainz 05 - B. Monchengladbach 0:3 (0:1, 0:2)
15:30Dortmund - SC Freiburg 4:0 (4:0, 0:0)
15:30FC Augsburg - Hamburger SV 1:0 (1:0, 0:0)
15:30Hannover - Kaiserslautern 2:1 (1:1, 1:0)
15:30Hertha Berlin - Hoffenheim 3:1 (1:0, 2:1)
15:30Nurnberg - Bayer Leverkusen 1:4 (0:2, 1:2)
15:30SV Werder Bremen - Schalke 2:3 (1:1, 1:2)
15:30VfB Stuttgart - Wolfsburg 3:2 (0:1, 3:1)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
13:30Aue - Bochum 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Braunschweig - Ingolstadt 3:1 (1:1, 2:0)
13:30Dusseldorf - Duisburg 2:2 (2:2, 0:0)
13:30Energie Cottbus - Union Berlin 2:1 (0:0, 2:1)
13:30FSV Frankfurt - SG Dynamo Dresden 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Hansa Rostock - Greuther Furth 2:2 (0:1, 2:1)
13:30Karlsruher - Eintracht Frankfurt 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Munich 1860 - Alemannia Aachen 1:2 (1:2, 0:0)
13:30St. Pauli - Paderborn 5:0 (2:0, 3:0)
GermanyGermany: 3. Liga    
13:30Aalen - VfL Osnabruck 0:4  
13:30Arminia Bielefeld - SV Werder Bremen II 1:0  
13:30Burghausen - Chemnitzer 3:0  
13:30Darmstadt - Stuttgart II 2:2  
13:30Erfurt - Oberhausen 4:0  
13:30Preussen Munster - Kickers Offenbach 1:0  
13:30Regensburg - Jena 1:1  
13:30Saarbrucken - Unterhaching 4:2  
13:30Sandhausen - Heidenheim 1:2  
13:30Wehen - Babelsberg 2:2  
GermanyGermany: Regionalliga North    
13:00Wolfsburg II - Meuselwitz 2:1 (2:1, 0:0)
14:00Lubeck - Hannover II 1:2 (0:1, 1:1)
13:30Berliner AK 07 - Holstein Kiel 0:3 (0:0, 0:3)
13:30Halberstadt - RB Leipzig 2:3 (1:2, 1:1)
13:30Hallescher - St. Pauli II 5:0 (4:0, 1:0)
13:30Hamburger SV II - Plauen 1:1  
14:20TSV Havelse - Magdeburg 4:0 (3:0, 1:0)
GermanyGermany: Regionalliga West    
13:00RW Essen - Dortmund II 0:4  
14:00B. Monchengladbach II - Dusseldorf II 2:1  
14:00Bochum II - Schalke II 1:4  
14:00Elversberg - Koln II 2:1  
14:00Kaiserslautern II - Wiedenbruck 2:2  
14:00Verl - Fortuna Koln 3:0  
14:00Wuppertaler - Idar-Oberstein 6:0  
GermanyGermany: Regionalliga South    
14:00Furth II - Alzenau 4:4  
14:00Ingolstadt II - Nurnberg II 0:1  
14:00Munich 1860 II - Freiburg II 2:0  
14:00Hoffenheim II - Sonnenhof Grossaspach 3:2  
14:00Worms - Mannheim 1:1  
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
14:00Furstenwalde - BFC Dynamo 1:1 (0:1, 1:0)
14:00LFC Berlin - Torgelower Greif 1:4 (1:2, 0:2)
14:00Wismar - Hansa Rostock II 0:5 (0:2, 0:3)
14:00Altludersdorf - Neustrelitz 0:4 (0:0, 0:4)
14:00Brandenburger - Union Berlin II 1:3 (0:1, 1:2)
14:00Viktoria Berlin - Rathenow 1:5 (0:2, 1:3)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
13:30Fortuna Chemnitz - Luckenwalde 2:0  
13:30Zwickau - Piesteritz 3:2  
13:30Bautzen - Aue II 3:0  
13:30Chemnitzer FC II - Borea Dresden CAN.  
13:30Dresden II - Halle 3:1  
13:30Erfurt II - FC Gera 03 CAN.  
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
14:00Eider Budelsdorf - Heikendorfer 0:2  
14:00Flensburg 08 - Lubeck II 1:4  
14:00Heider SV - Eichede 3:2  
15:00NTSV Strand 08 - ETSV Weiche 1:0  
15:00Preetzer TSV - TSV Kropp 1:2  
15:00Todesfelde - FC Sylt 1:5  
15:00Breitenfelde - Husumer 2:3  
15:00Holstein Kiel II - Henstedt-Ulzburg 3:1  
15:00VfR Neumunster - SV Schackendorf 5:0  
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
14:00Meiendorfer SV - Rugenbergen 1:1  
15:00Curslack-Neuengamme - Condor Hamburg 2:1  
15:00Sasel - Bergedorf 0:4  
10:45Paloma - Billstedt 2:1  
15:00Pinneberg - Vier-und Marschlande 0:3  
GermanyGermany: Oberliga Bremen    
15:00Blumenthaler - Schwachhausen 2:2  
15:00Bremer - Union 60 Bremen 8:1  
15:00OSC Bremerhaven - Aumund-Vegesack 0:0  
15:00Sparta Bremerhaven - Wulsdorf 6:2  
15:00VfL Bremen - Burg 1:4  
15:00Habenhauser - Turkspor Bremen 1:3  
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
15:00Goslarer - Gottingen 05 5:1 (3:0, 2:1)
15:00Emden - Holthausen-Biene CAN.  
15:00Hildesheim - Buckeburg 4:0 (2:0, 2:0)
15:00Langenhagen - Braunschweig II 0:5 (0:2, 0:3)
15:00Luneburger Hansa - Eintracht Nordhorn CAN.  
15:00VfL Osnabruck II - Cloppenburg 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Heeslingen - Ottersberg 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
14:00FC 08 Villingen - Kirchheim CAN.  
14:00Stutt. Kickers II - Illertissen 0:2  
15:30Bahlinger - Reutlingen 3:1  
15:30FC Normannia Gmund - Spielberg 2:2  
15:30FC Nottingen - Bonlanden 4:1  
15:30Kehler - Walldorf 0:2  
15:30Neckarelz - Balingen 2:2  
15:30Ulm - Offenburger FV 3:2  
15:30VfR Mannheim - Hollenbach 0:0  
GermanyGermany: Oberliga NRW    
15:00Alemannia Aachen II - Ahlen 2:0  
15:00Duisburg II - Erndtebruck 2:1  
15:00Arminia Bielefeld II - Westfalia Herne 8:0  
15:00Dornberg - Schermbeck 2:1  
15:00Siegen - Bergisch Gladbach 1:0  
15:00SW Essen - VfB Huls 3:2  
15:00Viktoria Koln - SSVg Velbert 3:0  
15:00Westfalia Rhynern - Uerdingen 3:1  
GermanyGermany: Oberliga Sudwest    
14:30Rochling - FC 08 Homburg 2:4  
15:00Zweibrucken - Kollerbach 2:0  
15:30Betzdorf - Saarbrucken II 3:1  
15:30Neunkirchen - Hauenstein 1:4  
15:30Salmrohr - Elversberg II 0:1  
15:30Waldalgesheim - Eintracht Trier II 2:1  
16:00Arminia Ludwigshafen - Rossbach/Verscheid 5:2  
15:00Gonsenheim - Wirges 1:2  
GermanyGermany: Oberliga Bayern    
15:00Bayern Hof - Unterhaching II 0:0  
15:00DJK Rosenheim - TSV Aindling 4:1  
15:00Eltersdorf - Heimstetten 3:2  
15:00Rain/Lech - Frohnlach 3:1  
15:00Seligenporten - Wurzburger FV 0:2  
16:00Grossbardorf - Ismaning 0:0  
17:00Buchbach - Bamberg 5:2  
15:00Gersthofen - Schweinfurt 0:5  
17:00Erlangen - Rosenheim 2:4  
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
13:00Hamburger SV U19 - Hertha U19 1:1 (0:0, 1:1)
13:00Hansa Rostock U19 - Zehlendorf U19 4:1 (2:0, 2:1)
13:00Union Berlin U19 - Hallescher U19 4:2 (1:1, 3:1)
11:00Erfurt U19 - Osnabruck U19 4:1 (1:0, 3:1)
12:00Cottbus U19 - Hannover U19 2:0 (2:0, 0:0)
13:00Bremen U19 - Wolfsburg U19 0:2 (0:1, 0:1)
13:00Oldenburg U19 - St. Pauli U19 1:4 (0:3, 1:1)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
11:00Bayern U19 - Stuttgart U19 2:1 (0:0, 2:1)
13:00Freiburg U19 - Mannheim U19 1:0 (1:0, 0:0)
13:00Hoffenheim U19 - Mainz U19 0:1 (0:1, 0:0)
13:00Nurnberg U19 - Munich 1860 U19 0:2 (0:0, 0:2)
11:00Kaiserslautern U19 - Unterhaching U19 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Saarbrucken U19 - Eintracht Frankfurt U19 0:5 (0:2, 0:3)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga West    
12:00Dortmund U19 - Leverkusen U19 0:3 (0:1, 0:2)
14:00Bonner U19 - Bochum U19 3:1 (3:1, 0:0)
15:00Oberhausen U19 - Preussen Munster U19 1:1 (1:1, 0:0)
11:00B. Monchengladbach U19 - Duisburg U19 2:2 (1:2, 1:0)
11:00Schalke U19 - Wuppertaler U19 4:1 (1:1, 3:0)
13:00Ahlen U19 - Alemannia Aachen U19 1:8 (0:6, 1:2)
GermanyGermany: Bundesliga Women    
11:00Jena W - Hamburger SV W 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Bayern Munich W - Duisburg W 2:0 (0:0, 2:0)
14:00Neuenahr W - Leipzig W 5:0 (1:0, 4:0)
14:00Potsdam W - Frankfurt W 3:1 (2:0, 1:1)
14:00SGS Essen W - Bayer Leverkusen W 4:0 (0:0, 4:0)
14:00Wolfsburg W - Freiburg W 3:0 (2:0, 1:0)
GhanaGhana: Premier League    
17:00Berekum Chelsea - Wassaman United 0:0 (0:0, 0:0)
GreeceGreece: Super League    
18:30Kavala - Ergotelis CAN.  
18:30O. Volos - Skoda Xanthi CAN.  
07.05.2012
16:45Atromitos - PAOK 1:1 (0:1, 1:0)
19:00AEK Athens FC - Panathinaikos 2:0 (1:0, 1:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
07.05.2012
02:00Municipal - Suchitepequez 3:0 (0:0, 3:0)
02:00Xelaju - Heredia 6:2 (3:1, 3:1)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
03:30Motagua - Marathon 0:2 (0:1, 0:1)
07.05.2012
00:00Olimpia - Real Espana 5:0 (1:0, 4:0)
Hong KongHong Kong: Division 1    
08:30Dreams Metro Gallery FC - South China 2:5 (1:2, 1:3)
11:30Pegasus - Tai Po 4:0 (0:0, 4:0)
08:30Sham Shui Po - Sun Hei 0:1 (0:0, 0:1)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
15:00Kecskemeti TE - Videoton 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Haladas - Paks 5:0 (3:0, 2:0)
17:00Vasas - Siofok 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Zalaegerszegi - Ujpest 1:1 (0:0, 1:1)
17:30Ferencvaros - Lombard Papa 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Honved - Kaposvar 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Gyor - Debrecen 1:2 (1:1, 0:1)
HungaryHungary: NB II - East    
17:30Egri - Cegledi 2:1 (0:0, 2:1)
17:30Nyiregyhaza - REAC 6:2 (1:2, 5:0)
17:30Oroshaza - Ujpest II 2:1 (1:0, 1:1)
17:30Vecsesi - Szeged 0:2 (0:1, 0:1)
17:30Balmazujvaros Sport - VAC 1:3 (1:1, 0:2)
17:30Mezokovesd-Zsory - Kazincbarcikai 1:0 (0:0, 1:0)
07.05.2012
17:30Bekescsaba 1912 - Szolnoki MAV 2:2 (2:1, 0:1)
HungaryHungary: NB II - West    
17:30Ajka - Szigetszentmiklos 2:0 (1:0, 1:0)
17:30Dunaujvaros PASE - Soproni VSE 2:2 (2:0, 0:2)
17:30Kozarmisleny SE - Ferencvaros II 2:0 (1:0, 1:0)
17:30MTK Budapest - Bajai 2:3 (2:2, 0:1)
19:00Gyirmot SE - Gyor II 1:0 (0:0, 1:0)
17:30BKV Elore - Budaorsi SC 3:1 (0:1, 3:0)
17:30Paks II - Tatabanya 1:2 (0:1, 1:1)
17:30Videoton II - Veszprem 0:2 (0:0, 0:2)
IcelandIceland: Pepsideild    
20:00Selfoss - Vestmannaeyjar 2:1 (2:0, 0:1)
21:15Breidablik - Akranes 0:1 (0:0, 0:1)
21:15Fylkir - Keflavik 1:1 (0:1, 1:0)
21:15Hafnarfjordur - Grindavik 1:1 (0:0, 1:1)
21:15KR Reykjavik - Stjarnan 2:2 (1:0, 1:2)
07.05.2012
22:00Fram - Valur 0:1 (0:1, 0:0)
IndiaIndia: I-League    
12:00Prayag Utd - Dempo 0:3 (0:2, 0:1)
14:00SC Goa - Hindustan Aeronautics 7:0 (3:0, 4:0)
15:00Air India - East Bengal 0:1 (0:1, 0:0)
11:30Viva Kerala - Mumbai 5:2 (2:1, 3:1)
12:00Mohun Bagan - Pune 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Churchill Brothers - AIFF XI 3:2 (1:1, 2:1)
IndonesiaIndonesia: Super Liga    
10:30Persib Bandung - Persiwa Wamena 3:0 (3:0, 0:0)
14:00Deltras Sidoarjo - Mitra Kukar 0:0 (0:0, 0:0)
10:30Persija Jakarta - Arema Cronus 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Sriwijaya - PSAP Sigli 3:1 (1:0, 2:1)
07.05.2012
10:30Pekanbaru - Persela Lamongan 0:2 (0:0, 0:2)
IndonesiaIndonesia: Premier League    
10:30Persiba Bantul - PSM Makassar 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Jakarta Chibi - Persijap Jepara 6:1 (4:1, 2:0)
11:00Persibo Bojonegoro - Persema Malang 0:0 (0:0, 0:0)
07.05.2012
14:00Semen Padang - PSMS Medan 3:0 (1:0, 2:0)
IranIran: Pro League    
14:30Malavan - Foolad 2:0 (0:0, 2:0)
14:30Naft Tehran - Damash 1:0 (1:0, 0:0)
14:30Persepolis - Rah Ahan 3:4 (1:2, 2:2)
14:30Saba Qom - Mes 1:1 (0:0, 1:1)
14:30Sanat Naft - Esteghlal TEH 1:2 (1:1, 0:1)
14:30Sarcheshme - Tractor 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Shahin Bushehr - Saipa 2:2 (0:0, 2:2)
14:30Shahrdari Tabriz - Fajr Sepasi 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Zob Ahan - Sepahan 0:0 (0:0, 0:0)
IraqIraq: Super League    
15:30Al Taji - Karkuk 2:1  
15:30Zakho - Al Zawraa 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Al Karkh - Al-Hudod 1:0  
07.05.2012
15:30Al Talaba - Karbala 0:0 (0:0, 0:0)
IrelandIreland: Division 1    
20:30Longford - Wexford 1:0  
20:45Finn Harps - Athlone 1:2  
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
16:00Moadon Sport Ashdod - Hapoel Tel Aviv 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Netanya - Shmona 1:3 (1:0, 0:3)
16:00Sakhnin - Yehuda 0:3 (0:3, 0:0)
16:30Beitar Jerusalem - Hapoel Petah Tikva 2:0  
19:00Hapoel Haifa - Ramat Hasharon 1:1  
19:00H. Beer Sheva - H. Akko 1:3  
19:00Maccabi Petah Tikva - H. Ironi Rishon 2:1  
19:50Maccabi Haifa - Maccabi Tel Aviv 2:1  
IsraelIsrael: Leumit League    
17:00Beitar Tel Aviv - Ashkelon 3:3 (1:1, 2:2)
17:00Hapoel Kfar-Saba - Maccabi Umm al-Fahm 0:0 (0:0, 0:0)
07.05.2012
17:00H. Herzliya - M. Beer Sheva 2:1 (0:0, 2:1)
17:00M. Ironi Bat Yam - Hak. Ramat Gan 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Nes Tziona - H. Nazareth 1:3 (1:2, 0:1)
ItalyItaly: Serie A    
18:00Lecce - Fiorentina 0:1 (0:1, 0:0)
20:45AS Roma - Catania 2:2 (0:0, 2:2)
12:30Siena - Parma 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Atalanta - Lazio 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Bologna - Napoli 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Novara - Cesena 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Palermo - Chievo 4:4 (2:2, 2:2)
15:00Udinese - Genoa 2:0 (1:0, 1:0)
20:45Cagliari - Juventus 0:2 (0:1, 0:1)
20:45Inter - AC Milan 4:2 (1:1, 3:1)
ItalyItaly: Serie B    
15:00Ascoli - Empoli 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Brescia - Varese 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Cittadella - Bari 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Grosseto - Pescara 2:4 (0:2, 2:2)
15:00Nocerina - AlbinoLeffe 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Sassuolo - Crotone 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Verona - Livorno 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Vicenza - Modena 2:1 (1:0, 1:1)
12:30Sampdoria - Reggina 1914 3:1 (2:0, 1:1)
07.05.2012
19:00Gubbio - Juve Stabia 0:0 (0:0, 0:0)
21:00Torino - Padova 3:1 (1:0, 2:1)
ItalyItaly: Lega Pro C1/A    
15:00Avellino - Taranto 1:2  
15:00Benevento - Monza 1:0  
15:00Como - Ternana 0:0  
15:00Foggia - Pavia 1:2  
15:00Foligno - Spal 0:1  
15:00Pisa - Sorrento 2:2  
15:00Pro Vercelli - Carpi 0:0  
15:00Reggiana - Lumezzane 1:0  
15:00Tritium - Viareggio 0:2  
ItalyItaly: Lega Pro C1/B    
15:00Andria - Portogruaro 5:0  
15:00Carrarese - Pergocrema 4:1  
15:00Cremonese - Sudtirol 1:1  
15:00Frosinone - Siracusa 0:1  
15:00Lanciano - FeralpiSalo 1:2  
15:00Piacenza - Barletta 2:2  
15:00Prato - Triestina 5:0  
15:00Spezia - Latina 3:0  
15:00Trapani - Bassano 3:3  
ItalyItaly: Lega Pro C2/A    
15:00Borgo a Buggiano - San Marino 1:2  
15:00Cuneo - Savona 4:3  
15:00Entella - Rimini 6:2  
15:00Giacomense - Poggibonsi 2:2  
15:00Lecco - Alessandria 2:1  
15:00Montichiari - Treviso 2:3  
15:00Pro Patria - Mantova 3:2  
15:00Sambonifacese - Bellaria Igea 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Santarcangelo - Casale 1:1 (0:1, 1:0)
15:00Valenzana - Renate 2:2  
ItalyItaly: Lega Pro C2/B    
15:00Aprilia - Melfi 1:1  
15:00Arzanese - Paganese 1:3  
15:00Campobasso - Fondi 2:1  
15:00Catanzaro - Giulianova 3:3  
15:00Celano - Calcio Chieti 0:1  
15:00Ebolitana - Vigor Lamezia 0:0  
15:00Fano - L Aquila 2:1  
15:00Gavorrano - Neapolis Frattese 2:2  
15:00Perugia - Isola Liri 2:1  
15:00Vibonese - Aversa 2:1  
JapanJapan: J-League    
06:00C-Osaka - Kobe 1:2 (1:1, 0:1)
06:00Vegalta Sendai - Shimizu 0:1 (0:1, 0:0)
06:00Yokohama M. - Sapporo 2:1 (1:1, 1:0)
08:00Kashiwa - Hiroshima 2:5 (0:1, 2:4)
09:00Iwata - Urawa 2:2 (1:0, 1:2)
10:00Nagoya - Kawasaki Frontale 2:3 (1:3, 1:0)
10:00Omiya Ardija - G-Osaka 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Albirex Niigata - FC Tokyo 0:2 (0:0, 0:2)
12:00Kashima - Sagan Tosu 0:0 (0:0, 0:0)
JapanJapan: J-League Division 2    
06:00Kofu - Kyoto 0:3 (0:1, 0:2)
06:00Tokushima - Kumamoto 1:1 (0:0, 1:1)
06:00Toyama - Machida 1:1 (0:0, 1:1)
07:00Oita - Gainare Tottori 3:0 (1:0, 2:0)
09:00Chiba - Ehime 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Okayama - Gifu 0:1 (0:0, 0:1)
09:00Yamaga - Shonan 1:1 (0:0, 1:1)
11:30Montedio Yamagata - Kusatsu 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Giravanz Kitakyushu - Yokohama 1:2 (0:1, 1:1)
12:00Mito - Verdy 0:2 (0:0, 0:2)
JapanJapan: Football Championships Women    
05:30JEF United W - Inac Kobe Leonesa W 1:3  
06:00Kunoichi W - Beleza W 0:0  
06:00Sayama W - Fukuoka W 3:1  
06:00Yunogo W - FC Takatsuki Speranza W 1:0  
08:30Albirex Niigata W - Urawa W 0:1  
JordanJordan: Premier League    
17:00Al Ramtha - Al Faisaly Amman 0:3 (0:1, 0:2)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
11:00FC Astana - Shakhtar Karagandy 1:0  
11:00Kaisar Kyzylorda - Okzhetpes 1:0  
13:00Ordabasy - FK Akzhayik 2:0  
13:00Zhetysu Taldykorgan - I. Pavlodar 1:2  
13:30Sunkar - Atyrau 0:0  
13:30Taraz - K. Almaty 2:1  
15:00Aktobe - Tobol 0:1  
KenyaKenya: Premier League    
12:00Rangers - Tusker 2:4 (1:1, 1:3)
13:15Muhoroni - Kenya CB 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Nairobi City - Leopards 3:0 (0:0, 3:0)
12:00Western Stima - Ulinzi Stars 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Sony Sugar - Karuturi 0:0 (0:0, 0:0)
13:45Gor Mahia - Chemelil 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Oserian - Thika Utd. 0:1 (0:0, 0:1)
07.05.2012
18:00Sofapaka - Mathare Utd. 2:0 (1:0, 1:0)
KuwaitKuwait: Premier League    
16:40Al Qadisiya - Al Arabi 4:2 (3:1, 1:1)
19:10Al Naser - Al Salmiya 2:1 (1:0, 1:1)
LatviaLatvia: Virslīga    
13:00Gulbene - Daugava Riga 0:0  
13:00Skonto - Jelgava 2:3 (0:1, 2:2)
13:00Spartaks - Jurmala 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Ventspils - FC Daugava 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Metta/LU - FK Liepaja 4:1 (1:0, 3:1)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
15:00Suduva - Tauras Taurage 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Kruoja - Siauliai 0:4 (0:1, 0:3)
17:00Banga - Dainava Alytus 2:1 (2:0, 0:1)
19:00Ekranas - REO Vilnius 6:1 (3:0, 3:1)
07.05.2012
17:30Atlantas - Zalgiris 0:1 (0:1, 0:0)
LithuaniaLithuania: Division 2    
11:00NFA Kaunas - Kedainiai 2:2 (0:1, 2:1)
13:00Kursenai - Jonava 1:3 (1:2, 0:1)
13:00Palanga - Granitas Vilnius 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Silute - Trakai 1:2 (1:1, 0:1)
13:00Polonija Vilnius - Nevezis Kedainiai 2:1 (1:1, 1:0)
LuxembourgLuxembourg: National Division    
19:00Jeunesse Esch - Hesperange 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Benfica - Petange 0:4 (0:1, 0:3)
16:00Differdange - Rumelange 6:1 (3:0, 3:1)
16:00Dudelange - Kaerjeng 4:1 (2:0, 2:1)
16:00Grevenmacher - Racing Luxembourg 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Hostert - Fola 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Union Tetange - Niedercorn 1:1 (1:1, 0:0)
MalaysiaMalaysia: Super League    
14:45Kuala Lumpur - Sarawak FA 1:1 (1:0, 0:1)
MaltaMalta: Premier League    
16:00Hamrun - Tarxien 0:3  
18:00Floriana - Valletta 0:1  
15:00Hibernians - Balzan 3:0  
17:00Sliema - Birkirkara 1:4  
MaltaMalta: Division 1    
15:00Dingli Swallows - Vittoriosa 1:3  
17:15Naxxar Lions - Melita FC 2:2  
15:00Lija Athletic - Pieta Hotspurs 1:0  
17:15Zejtun Corinthians - St. George's FC 5:1  
MexicoMexico: Primera Division    
01:00Club America - Pachuca 0:1 (0:1, 0:0)
03:00Monterrey - Club Tijuana 2:2 (1:1, 1:1)
07.05.2012
01:00Santos Laguna - Chiapas 2:1 (2:1, 0:0)
03:00Monarcas - U.A.N.L.- Tigres 1:4 (0:0, 1:4)
MexicoMexico: Liga de Ascenso    
03:00Club Leon - Lobos BUAP 4:0 (1:0, 3:0)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
15:00Zimbru Chisinau - Zaria Balti 1:1  
16:00Academia Chisinau - Rapid Ghidighici 3:1  
16:00Costuleni - Sfintul 1:0  
16:00Iskra-Stal - Milsami 0:2  
17:00Sheriff Tiraspol - Otaci 3:0  
18:00Dacia Chisinau - FC Tiraspol 0:0  
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
16:30Bokelj - Grbalj 1:1 (0:1, 1:0)
16:30Buducnost - Mladost Podgorica 6:0 (2:0, 4:0)
16:30Lovcen - Berane 2:0 (2:0, 0:0)
16:30Mogren - Zeta 2:3 (1:1, 1:2)
16:30Rudar - OFK Petrovac 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Sutjeska - Decic 2:0 (1:0, 1:0)
MontenegroMontenegro: Division 2    
16:30Celik Niksic - OFK Bar 5:1  
16:30Iskra - Ibar 1:0  
16:30Jedinstvo - Cijevna 3:1  
16:30KOM - Igalo 2:1  
16:30Mornar Bar - Zabjelo 2:0  
16:30Petnjica - Jezero 1:1  
MoroccoMorocco: Botola    
18:00Hassania Agadir - Difaa El Jadidi 0:0 (0:0, 0:0)
18:45Ittihad Khemisset - Moghreb Tetouan 0:3 (0:2, 0:1)
20:45FUS Rabat - Meknes 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Raja Casablanca - Wydad 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Hoceima - KAC Kenitra 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Olympique de Safi - Jeunesse Massira 2:2 (1:1, 1:1)
07.05.2012
20:00Wydad Fes - Olympique Khouribga 1:1 (0:0, 1:1)
MoroccoMorocco: Botola 2    
17:00IR Tanger - Stade Marocain 0:1  
17:00Kasba Tadla - Union de Mohammedia 0:0  
17:00Kawkab Marrakech - Rachad Bernoussi 4:0  
17:00Mouloudia Oujda - Chabab Houara 2:1  
17:00Raja Beni Mellal - Youssoufia Berrechid 2:0  
17:00TAS Casablanca - RAC Casablanca 2:2  
17:00Union Ait Melloul - Berkane 2:0  
17:00US Temara - Sale 1:3  
NamibiaNamibia: Premier League    
16:00Eleven Arrows - Tigers 2:0  
16:00Hotspurs FC - Mighty Gunners 2:3  
18:00Civics - United Stars 2:2  
18:00Orlando Pirates - Blue Waters 0:1  
16:00SK Windhoek - African Stars 1:1  
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
18:45Cambuur - Maastricht 0:1  
18:45Den Bosch - G.A. Eagles 2:0  
14:30AZ Alkmaar - Groningen 1:0 (1:0, 0:0)
14:30Breda - Waalwijk 3:2 (1:1, 2:1)
14:30Den Haag - Graafschap 3:5 (2:2, 1:3)
14:30Excelsior - PSV 1:3 (0:2, 1:1)
14:30Heerenveen - Feyenoord 2:3 (0:0, 2:3)
14:30Heracles - Nijmegen 1:2 (0:1, 1:1)
14:30Roda - Utrecht 1:3 (0:1, 1:2)
14:30Venlo - Twente 4:2 (1:1, 3:1)
14:30Vitesse - Ajax 1:3 (1:1, 0:2)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship Women U17    
22:00Guatemala U17 W - Panama U17 W 1:7  
22:00USA U17 W - Trinidad & Tobago U17 W 5:0  
22:00Mexico U17 W - Bahamas U17 W 6:0  
22:00Panama U17 W - Jamaica U17 W 1:1  
07.05.2012
22:00Guatemala U17 W - Canada U17 W 1:6  
22:00Trinidad & Tobago U17 W - Bahamas U17 W 0:0  
Northern IrelandNorthern Ireland: Irish Cup    
15:30Crusaders - Linfield 1:4  
NorwayNorway: Tippeligaen    
18:00Odd - Tromso 2:2 (0:2, 2:0)
18:00Haugesund - Lillestrom 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Sandnes - Honefoss 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Stromsgodset - Sogndal 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Valerenga - Fredrikstad 3:2 (3:0, 0:2)
20:00Molde - Aalesund 2:1 (1:1, 1:0)
07.05.2012
19:00Brann - Viking 0:0 (0:0, 0:0)
NorwayNorway: Adeccoligaen    
15:00Ham-Kam - Notodden 1:0  
18:00Bryne - Alta 1:1  
18:00Sandefjord - Kongsvinger 1:0  
18:00Sarpsborg 08 - Ranheim 2:2  
18:00Start - Strommen 3:1  
18:00Tromsdalen - Mjondalen 2:0  
18:00Ull/Kisa - Bodo/Glimt 0:3  
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
16:00Lillehammer - Fram 1:3 (0:0, 1:3)
16:00Tonsberg - Nybergsund 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Valdres - Brumunddal 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Grorud - Orn 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Raufoss - Gjovik 4:0 (0:0, 4:0)
07.05.2012
18:00Birkebeineren - Stromsgodset 2 2:2 (1:0, 1:2)
18:00Elverum - Valerenga 2 0:0 (0:0, 0:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
14:00Skeid - Fyllingsdalen 2:2 (1:1, 1:1)
15:00Buvik - K. Oslo 2:4 (1:2, 1:2)
16:00Kjelsas - Fana 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Levanger - Nardo 5:0 (3:0, 2:0)
16:00Traeff - Rosenborg 2 2:2 (1:2, 1:0)
07.05.2012
18:00Byasen - Molde 2 5:2 (3:0, 2:2)
18:00Kristiansund - Aalesund 2 6:0 (3:0, 3:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 3    
13:30Vidar - Pors Grenland 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Mandalskameratene - Randaberg 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Nest-Sotra - V. Haugesund 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Vindbjart - Algard 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Asane - Flekkeroy 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Odds 2 - Egersunds 1:0 (1:0, 0:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 4    
16:00Halden - Frigg 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Lorenskog - Follo 3:1 (1:0, 2:1)
14:00Ostsiden - Mjolner 2:1 (0:1, 2:0)
15:00Senja - Asker 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Nesodden - Finnsnes 1:0 (1:0, 0:0)
07.05.2012
16:00Tromso 2 - Mo IL 2:0 (2:0, 0:0)
18:00Stabaek 2 - Moss 2:1 (1:0, 1:1)
NorwayNorway: Toppserien Women    
13:00Fart W - Grimstad W 1:5 (0:4, 1:1)
15:00LSK Kvinner W - Arna-Bjornar W 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Roa W - Kattem W 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Sandviken W - Kolbotn W 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Trondheims-Orn W - Stabaek W 1:5 (0:2, 1:3)
15:00Valerenga W - Klepp W 3:0 (2:0, 1:0)
OmanOman: Elite League    
17:30Al Nahda - Dhofar 0:1  
07.05.2012
17:30Salalah SC - Fanja SC 2:3 (0:2, 2:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
00:00Guarani - Libertad Asuncion 2:3 (1:2, 1:1)
00:15Olimpia Asuncion - Rubio Nu 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Sol de America - Nacional Asuncion 3:2 (1:2, 2:0)
21:00Sp. Carapegua - Cerro Porteno PF 1:2 (1:2, 0:0)
23:10Cerro Porteno - Independiente 1:2 (0:0, 1:2)
07.05.2012
00:00Sp. Luqueno - Tacuary 1:1 (0:0, 1:1)
PeruPeru: Primera Division    
22:30U. San Martin - Leon de Huanuco 0:1 (0:1, 0:0)
17:40Cienciano - Jose Galvez 3:1 (1:0, 2:1)
19:30Union Comercio - Sport Boys 2:1 (0:0, 2:1)
19:45Ayacucho - Sporting Cristal 2:1 (1:0, 1:1)
20:15Sport Huancayo - Cobresol 3:0 (1:0, 2:0)
22:00FBC Melgar - Garcilaso 0:0 (0:0, 0:0)
07.05.2012
01:15Cesar Vallejo - U. de Deportes 2:0 (1:0, 1:0)
02:30Alianza Lima - Juan Aurich 0:3 (0:0, 0:3)
PolandPoland: Ekstraklasa    
17:00GKS Belchatow - Cracovia 2:2 (1:2, 1:0)
17:00Jagiellonia - LKS Lodz 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Legia - Korona Kielce 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Podbeskidzie - Polonia Warszawa 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Ruch - Lechia Gdansk 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Widzew Lodz - Lech Poznan 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Wisla - Slask Wroclaw 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Zaglebie - Gornik Z. 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: Division 1    
16:30Termalica B-B. - Ol. Grudziadz 2:0  
17:30Arka Gdynia - GKS Katowice 1:1  
19:00Plock - Zawisza 0:1  
19:00Sandecja Nowy S. - Radzionkow 1:2  
20:00Pogon Szczecin - Kolejarz 1:2  
PolandPoland: Division 2 East    
17:00Jeziorak - S. Wola 1:2 (0:2, 1:0)
17:00Lublin - Pruszkow 1:2 (1:0, 0:2)
17:00Ostrowiec Swietokrzyski - Olsztyn 0:3 AWA.  
17:00Puszcza - Garbarnia 2:0 (1:0, 1:0)
17:00R. Rzeszow - Pogon Siedlce 0:1 (0:0, 0:1)
19:00Sokolka - Wisla Pulawy CAN.  
19:00Suwalki - Swit 0:1 (0:1, 0:0)
11:15Pelikan - S. Rzeszow 0:2 (0:1, 0:1)
PolandPoland: Division 2 West    
17:00Chojniczanka - Nielba Wagrowiec 2:1 (2:1, 0:0)
17:00Drutex-Bytovia - Turek 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Legnica - Kluczbork 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Rakow - ROW Rybnik 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Tychy - Elana Torun 1:3 (1:1, 0:2)
17:00Walbrzych - Ruch Zdzieszowice 0:2 (0:2, 0:0)
17:00Zaglebie Sosnowiec - Czarni Zagan 3:0 (1:0, 2:0)
17:30Chrobry Glogow - Calisia Kalisz 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Jarocin - B. Gdynia 1:2 (0:1, 1:1)
PolandPoland: Młoda Ekstraklasa U21    
11:00Lechia U21 - Ruch U21 1:4 (1:2, 0:2)
12:00Cracovia U21 - Belchatow U21 0:2 (0:0, 0:2)
13:00Gornik Z. U21 - Zaglebie U21 1:2 (1:0, 0:2)
14:00Slask U21 - Wisla U21 1:0 (1:0, 0:0)
07.05.2012
12:00LKS Lodz U21 - Jagiellonia U21 3:3 (2:1, 1:2)
13:00Polonia W. U21 - Podbeskidzie U21 7:3 (3:2, 4:1)
15:00Lech U21 - Widzew Lodz U21 1:2 (1:2, 0:0)
17:00Korona U21 - Legia U21 1:2 (0:1, 1:1)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
21:30Academica - Setubal 1:0 (1:0, 0:0)
21:30Benfica - Leiria 1:0 (1:0, 0:0)
21:30Braga - Beira Mar 1:0 (0:0, 1:0)
21:30FC Porto - Sporting 2:0 (0:0, 2:0)
21:30Feirense - Guimaraes 1:3 (1:1, 0:2)
21:30Ferreira - Rio Ave 2:2 (1:1, 1:1)
21:30Nacional - Gil Vicente 3:1 (1:1, 2:0)
21:30Olhanense - Maritimo 0:0 (0:0, 0:0)
PortugalPortugal: Liga de Honra    
18:00Arouca - Naval 1:2  
18:00Atletico CP - U. Madeira 1:1  
18:00Aves - Freamunde 0:0  
18:00Covilha - Belenenses 0:0  
18:00Leixoes - Estoril 0:1  
18:00Penafiel - Oliveirense 1:0  
18:00Portimonense - Trofense 2:2  
18:00Santa Clara - Moreirense 2:2  
RomaniaRomania: Liga 1    
16:00U. Cluj - Sp. Studentesc 1:1 (0:0, 1:1)
20:45Din. Bucuresti - CFR Cluj 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Ceahlaul - Mioveni 2:0 (1:0, 1:0)
18:30Otelul - Pandurii 2:1 (2:1, 0:0)
19:00Petrolul - Astra 3:1 (1:1, 2:0)
20:30FC Rapid Bucuresti - Targu Mures 1:1 (0:0, 1:1)
07.05.2012
18:00Concordia - FC Steaua Bucuresti 0:2 (0:1, 0:1)
20:30Vaslui - Gaz Metan Medias 4:0 (2:0, 2:0)
RomaniaRomania: Liga 2/Serie A    
10:00Braila - FC Viitorul 0:2 (0:0, 0:2)
10:00Branesti - FC Snagov 0:3  
10:00CS Otopeni - FCM Bacau 1:3 (1:1, 0:2)
10:00Dunarea Giurgiu - CSM Iasi 2:4 (1:2, 1:2)
10:00FC Botosani - Mangalia 2:0 (0:0, 2:0)
10:00F. Constanta - Din. Bucuresti II 2:1 (1:1, 1:0)
10:00Navodari - Gloria Buzau 4:0 (1:0, 3:0)
10:00Dunarea Galati - Delta Tulcea 2:1 (0:1, 2:0)
RomaniaRomania: Liga 2/Serie B    
10:00Bistrita - UTA Arad 3:2 (1:2, 2:0)
10:00Chindia Targoviste - Timisoara 1:2 (0:1, 1:1)
10:00FC Arges - Olt Slatina 1:1 (0:1, 1:0)
10:00FC Juventus Bucuresti - FC Bihor 0:1 (0:1, 0:0)
10:00FCMU Baia Mare - CS Turnu Severin 0:4 (0:3, 0:1)
10:00Luceafarul Oradea - Alba Iulia 1:0 (0:0, 1:0)
10:00Muresul - Olt Slatina (2009) 0:2 (0:0, 0:2)
10:00Turda - Ramnicu Valcea 0:3 AWA.  
RussiaRussia: Premier League    
12:00Dynamo Moscow - Lokomotiv Moscow 2:2 (0:1, 2:1)
14:00Zenit Petersburg - Spartak Moscow 2:3 (1:0, 1:3)
16:15FK Rostov - Volga N. Novgorod 1:0 (0:0, 1:0)
16:30FK Anzi Makhackala - Rubin Kazan 3:1 (1:1, 2:0)
16:30Terek Grozni - Amkar 3:1 (2:1, 1:0)
07.05.2012
09:00Tomsk - Spartak Nalchik 1:1 (1:1, 0:0)
17:30Krasnodar - FK Krylya Sovetov Samara 0:2 (0:1, 0:1)
RussiaRussia: Division 1    
05:00Luch Energiya - FK Chimki Moskovska oblast 1:2  
RussiaRussia: Division 2 - South    
07.05.2012
12:00FAYUR Beslan - Dynamo Stavropol 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Dynamo GTS - Alania 2 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Kaspiysk - Gelendzhik 3:1 (1:1, 2:0)
15:00Novocherkassk - Volzhsky 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Astrakhan - Armavir 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Biolog - Maykop 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Slavyansky - Mashuk 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Taganrog - SKA Rostov 3:2 (2:1, 1:1)
17:00R. Volgograd - Angust Nazran 4:0 (1:0, 3:0)
RussiaRussia: Division 2 - Center    
16:00Gubkin - Lipetsk 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Metallurg-Oskol - Liski 3:1 (2:0, 1:1)
16:00Penza - Spartak Tambov 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Kursk - Kaluga 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Ryazan - Podolye 2:2 (2:2, 0:0)
17:00Saratov - Energomash Belgorod 2:2 (1:0, 1:2)
17:00Vityaz - Oryol 2:1 (1:1, 1:0)
RussiaRussia: Division 2 - West    
12:00Lokomotiv Moscow 2 - Cherepovets 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Znamya Truda - Vol.-Ratmir 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Murmansk - Petrozavodsk 0:1 (0:1, 0:0)
16:30D. Kostroma - Istra 1:2 (1:0, 0:2)
16:30Smolensk - S. Kostroma 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Vologda - Tekstilshtik 2:4 (1:3, 1:1)
17:00Saturn Ramenskoye 2 - Tver 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: Division 2 - Ural-Povolzhye    
13:00Nosta - Uchaly 3:0 (1:0, 2:0)
13:00Ufa - Kirov 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Neftekhimik - Khimik 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Akademiya Tolyatti - Chelyabinsk 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Oktan - Rubin Kazan 2 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Ulyanovsk - Zenit-Izhevsk 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Syzran - Tyumen 0:2 (0:0, 0:2)
RussiaRussia: Youth League    
12:00Dynamo Moscow U21 - Lokomotiv Moscow U21 5:0  
13:00Zenit Petersburg U21 - Spartak Moscow U21 1:0  
14:00Anzhi U21 - Rubin Kazan U21 3:2  
14:00FK Rostov U21 - Volga N. Novgorod U21 3:0  
16:30Terek Grozni U21 - Amkar U21 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Tomsk U21 - Spartak Nalchik U21 1:2  
12:00CSKA Moscow U21 - Kuban U21 2:0  
16:30Krasnodar U21 - Krylya Sovetov Samara U21 0:3  
San MarinoSan Marino: Campionato Sammarinese    
21:15Cosmos - Tre Penne 1:4  
21:15La Fiorita - Faetano 1:2 PEN.  
ScotlandScotland: Premier League    
13:45Rangers - Motherwell 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Kilmarnock - Aberdeen 1:1 (0:1, 1:0)
16:00St. Mirren - Inverness 0:1 (0:0, 0:1)
13:45Dundee Utd - Celtic 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Hearts - St Johnstone 2:0 (1:0, 1:0)
07.05.2012
20:45Hibernian - Dunfermline 4:0 (3:0, 1:0)
ScotlandScotland: Division 1    
16:00Dundee FC - Livingston 1:0  
16:00Falkirk - Ayr 3:2 (1:0, 2:2)
16:00Hamilton - Partick 2:2 (2:2, 0:0)
16:00Morton - Raith 1:3 (0:1, 1:2)
16:00Queen of South - Ross County 3:5 (2:2, 1:3)
ScotlandScotland: Division 2    
16:00Albion Rovers - Stirling 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Cowdenbeath - Airdrieonians 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Dumbarton - Brechin 4:2 (0:0, 4:2)
16:00East Fife - Arbroath 1:3 (0:2, 1:1)
16:00Stenhousemuir - Forfar Athletic 1:2 (1:2, 0:0)
ScotlandScotland: Division 3    
16:00Alloa - Annan 1:1  
16:00Berwick - Stranraer 1:0  
16:00Montrose - Clyde 5:0  
16:00Peterhead - East Stirlingshire 2:0  
16:00Queen's Park - Elgin City 1:3  
SerbiaSerbia: Super Liga    
17:00Hajduk Kula - Javor 1:4 (0:3, 1:1)
17:00Jagodina - Radnicki 1923 1:0 (1:0, 0:0)
17:00OFK Beograd - Metalac 2:0 (2:0, 0:0)
17:00Rad Beograd - Borac 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Sloboda - Novi Pazar 3:0 (2:0, 1:0)
17:00Sp. Subotica - Smederevo 4:1 (2:1, 2:0)
19:30Partizan - FK Crvena zvezda 0:1 (0:0, 0:1)
19:30Vojvodina - Borca 2:0 (2:0, 0:0)
SingaporeSingapore: S.League    
13:45Gombak - Warriors 0:1 (0:0, 0:1)
13:45Home Utd - Woodlands W. 3:1 (1:1, 2:0)
14:15Brunei DPMM - Hougang 5:1 (2:0, 3:1)
13:45Tanjong Pagar - Balestier Khalsa 1:0 (0:0, 1:0)
13:45Young Lions - Albirex Niigata 1:1 (1:1, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Corgon Liga    
17:30Presov - Dun. Streda 4:0 (3:0, 1:0)
17:30Slovan Bratislava - Nitra 2:1 (1:0, 1:1)
17:30Trencin - VSS Kosice 1:1 (0:0, 1:1)
19:30Trnava - B. Bystrica 2:0 (1:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
15:00Rimavska Sobota - SK Senec 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Myjava - Moldava 2:0 (2:0, 0:0)
16:30Podbrezova - Lucenec 7:0 (3:0, 4:0)
16:30Ruzomberok B - D. Kubin 3:1 (1:1, 2:0)
10:30FC Petrzalka Akademia - Michalovce 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Dubnica - L. Mikulas 3:1 (2:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
16:30MFK Topolcany - Sala 2:5 (1:1, 1:4)
16:30Samorin - Nove Mesto 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Vrbove - Vrable 2:2 (1:0, 1:2)
16:30D. Luzna - Trnava B 2:4 (1:2, 1:2)
16:30Moravany - Slovan Bratislava B 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Nitra B - Nove Zamky 3:2 (3:1, 0:1)
16:30Sered - Pezinok 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Nemsova - Puchov CAN.  
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
16:30Lipany - Trebisov 7:5 (3:2, 4:3)
16:30Poprad - Zvolen 2:2 (2:0, 0:2)
16:30Vranov - Bardejov 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Kremnicka - Lok. Kosice 3:1 (2:1, 1:0)
16:30Lubovna - B. Bystrica B 0:5 (0:1, 0:4)
16:30Namestovo - Moldava B 3:0 (3:0, 0:0)
16:30Spisska Nova Ves - Kosice B 0:2 (0:1, 0:1)
16:30Zdana - Ruzina 2:1 (2:0, 0:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
20:00Koper - Nafta 2:0  
16:00Mura - Maribor 1:3  
17:30Celje - Rudar 1:1  
17:30ND Gorica - Domzale 0:0  
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
17:00Dob - Sencur 0:4 (0:2, 0:2)
17:00Dravinja - Bela Krajina 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Aluminij - Krsko 2:0 (1:0, 1:0)
17:00NK Smartno - Radomlje 1:4 (0:1, 1:3)
South AfricaSouth Africa: First Division    
15:00Atlie - FC AK 1:2  
15:00Dynamos - Witbank 3:0  
15:00FC Cape Town - Stellenbosch 0:1  
15:00Thanda Royal Zulu - Carara Kicks 0:2  
19:30Pretoria U. - United FC 4:1  
15:00Cape Town City - Royal Eagles 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Chippa Utd. - Polokwane 1:1  
South AfricaSouth Africa: Nedbank Cup    
20:15Mamelodi Sundowns - Free State Stars 2:0 (2:0, 0:0)
15:00Supersport Utd - Amazulu 3:0 (1:0, 2:0)
South KoreaSouth Korea: K-League    
08:00Busan - Gyeongnam 1:0 (1:0, 0:0)
08:00Daejeon - Suwon Bluewings 2:1 (1:1, 1:0)
08:00Gangwon - Sangju Sangmu 0:3 (0:0, 0:3)
08:00Gwangju FC - Daegu 2:2 (1:2, 1:0)
08:00Incheon - Jeonbuk 3:3 (2:1, 1:2)
08:00Seongnam - Jeju Utd 1:1 (0:0, 1:1)
08:00Seoul - Pohang 2:1 (1:0, 1:1)
07:00Ulsan Hyundai - Jeonnam 1:0 (0:0, 1:0)
South KoreaSouth Korea: National League    
08:00Cheonan City - Hummel 1:2 (0:1, 1:1)
08:00Daejeon H&N Power - Gangneung 1:2 (1:1, 0:1)
SpainSpain: Primera Division    
21:00Ath Bilbao - Getafe 0:0 (0:0, 0:0)
21:00Atl. Madrid - Malaga 2:1 (0:1, 2:0)
21:00Barcelona - Espanyol 4:0 (1:0, 3:0)
21:00Gijon - Betis 2:1 (1:1, 1:0)
21:00Granada CF - Real Madrid 1:2 (1:0, 0:2)
21:00Mallorca - Levante 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Osasuna - Real Sociedad 1:0 (1:0, 0:0)
21:00Sevilla - Rayo Vallecano 5:2 (2:1, 3:1)
21:00Valencia - Villarreal 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Zaragoza - Santander 2:1 (1:1, 1:0)
SpainSpain: Segunda Division    
16:00Cartagena - Numancia 2:1 (2:1, 0:0)
18:00Alcorcon - Murcia 3:0 (2:0, 1:0)
18:00Barcelona B - Elche 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Guadalajara - Girona 1:4 (0:2, 1:2)
18:00Hercules - Almeria 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Huesca - Xerez CD 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Sabadell - Celta Vigo 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Villarreal B - Las Palmas 1:4 (0:1, 1:3)
12:00Recreativo Huelva - Gimnastic 2:2 (1:1, 1:1)
20:00Dep. La Coruna - Valladolid 1:1 (1:0, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
18:00Albacete - La Roda 3:0 (2:0, 1:0)
18:00Atl. Madrid B - San Sebastian Reyes 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Celta Vigo B - Toledo 3:1 (2:1, 1:0)
18:00Conquense - Coruxo FC 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Gijon B - Getafe B 3:0 (2:0, 1:0)
18:00Lugo - Leganes 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Marino de Luanco - Tenerife 0:3 (0:1, 0:2)
18:00R. Oviedo - Rayo Vallecano B 3:1 (1:0, 2:1)
18:00RSD Alcala - Real Madrid B 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Vecindario - Montaneros 0:5 (0:1, 0:4)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
18:00Alaves - Mirandes 2:2 (1:2, 1:0)
18:00Amorebieta - UD Logrones 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Arandina - Ponferradina 1:2 (0:1, 1:1)
18:00G. Segoviana - Lemona 1:2 (1:1, 0:1)
18:00Guijuelo - Salamanca 2:1 (0:1, 2:0)
18:00Palencia - Ath Bilbao B 1:0 (0:0, 1:0)
18:00R. Sociedad B - Osasuna B 3:0 (1:0, 2:0)
18:00R. Union - Torrelavega 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Sestao - Eibar 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Zamora - Burgos 1:2 (1:1, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
16:30Mahones - Manacor 0:2 AWA.  
18:00Andorra CF - Llagostera 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Badalona - Reus Deportiu 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Baleares - L Hospitalet 2:2 (1:0, 1:2)
18:00Mallorca B - Denia 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Olimpic Xativa - Teruel 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Ontinyent - Huracan 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Orihuela - Sant Andreu 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Valencia B - Gandia 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Zaragoza B - Lleida 2:3 (0:1, 2:2)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
18:00Cadiz CF - Puertollano 1:1 (1:0, 0:1)
16:30Almeria B - Sp. Villanueva 1:0 AWA.  
16:30Sevilla FC B - El Ejido 2:0 AWA.  
18:00CD Badajoz - Jaen 1:3 (0:2, 1:1)
18:00Ecija - Linense 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Lorca Atl. - Caravaca 2:0 (0:0, 2:0)
18:00Lucena - Cacereno 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Melilla - Ceuta 3:1 (3:0, 0:1)
18:00Roquetas - Betis B 2:1 (2:0, 0:1)
18:00Villanovense - San Roque 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Superliga Women    
12:30Real Sociedad W - Malaga W 5:0 (1:0, 4:0)
16:00Valencia W - Transportes Alcaine W 2:1 (1:0, 1:1)
20:00Espanyol W - FVPR El Olivo W 10:0 (6:0, 4:0)
11:30Collerense W - Rayo Vallecano W 1:1 (0:1, 1:0)
12:15Estartit W - Llanos Olivenza W 1:0 (0:0, 1:0)
12:15Huelva W - Levante W 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Atletico Madrid W - San Gabriel W 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Reocin W - Lagunak W 0:3 (0:2, 0:1)
SudanSudan: Premier League    
07.05.2012
19:00Al-Hilal Omdurman - Al-Nil 3:0 (0:0, 3:0)
SwedenSweden: Allsvenskan    
16:00Sundsvall - Helsingborg 0:1  
15:00Norrkoping - Syrianska 1:4 (0:1, 1:3)
17:30Malmo FF - Atvidabergs 2:1 (0:0, 2:1)
07.05.2012
19:00GAIS - Mjallby 2:2 (0:0, 2:2)
19:00Orebro - Kalmar 0:1  
19:05Elfsborg - Goteborg 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Superettan    
16:00Degerfors - Brage 3:2  
17:00Falkenbergs - Varnamo 3:2  
17:00Ljungskile - Brommapojkarna 3:1  
17:20Hammarby - Varbergs 1:1  
07.05.2012
19:00Jonkopings - Angelholms 2:2 (1:0, 1:2)
19:00Osters - Halmstad 2:1 (1:1, 1:0)
19:00Trelleborgs - Umea FC 4:2 (2:1, 2:1)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:00Sandvikens - Ostersunds 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Dalkurd - Vasalunds 1:3 (0:2, 1:1)
16:00IFK Lulea - Akropolis 3:2 (1:1, 2:1)
18:00S. Kerbura - Forward 2:2 (1:1, 1:1)
07.05.2012
19:00Enkopings SK - Frej 2:4 (1:1, 1:3)
19:00Sirius - AFC United 2:1 (1:1, 1:0)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
15:00Gauthiod - Utsiktens 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Karlstad - Sleipner 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Skovde AIK - Kristianstads 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Sylvia - Orgryte 2:2 (1:2, 1:0)
16:00Qviding - Oddevold 2:0 (1:0, 1:0)
07.05.2012
19:00Bunkeflo IF - Lunds 0:3 (0:1, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
14:00Harnosands - Assi 3:1 (0:1, 3:0)
15:00Anundsjo - Mariehem 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Team TG FF - Bodens 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Selanger - Umedalen 4:0 (1:0, 3:0)
15:00Skelleftea - Solleftea 4:4 (1:1, 3:3)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:00Falu - Stromsbergs 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Karlbergs - Boo FF 2:0 (2:0, 0:0)
14:00Skiljebo - Sparvagens 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Sollentuna - Vasteras IK 2:2 (1:0, 1:2)
15:00Upsala - V. Syrianska 0:4 (0:2, 0:2)
16:00Hudiksvalls - Rotebro 0:3 (0:1, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
14:00Jonsereds - Tibro 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Torslanda - Gotene 2:1 (1:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Götaland    
14:00Olympic - Kvarnby 4:2 (3:1, 1:1)
15:00Halmia - Helsingborgs IF Akademi 5:1 (4:0, 1:1)
15:00Hogaborgs - Tvaakers 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Nike - Klagshamn 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Rosengard - Eskilsminne 0:4 (0:1, 0:3)
15:00Solvesborgs - Torns 1:4 (0:3, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
13:00Enskede - Carlstad 3:2 (2:2, 1:0)
14:00Varmbols - Karlskoga 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Eskilstuna Sodra - Konyaspor 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Rynninge - Varmdo 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Arameisk-Syrianska - Karlslunds 2:2 (1:0, 1:2)
16:30Gute - Nykopings 0:1 (0:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
14:00Tenhults - Assyriska IF 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Myresjo - Husqvarna 1:4 (0:2, 1:2)
15:00Vimmerby - Karlskrona 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Motala - Oskarshamns 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Lindsdals - Ljungby 1:1 (1:1, 0:0)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
15:00AIK W - Kristianstads W 2:3 (1:2, 1:1)
15:00Orebro W - Djurgarden W 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Vittsjo W - Linkopings W 3:0 (0:0, 3:0)
14:00Pitea W - Rosengard W 0:2 (0:1, 0:1)
07.05.2012
19:20Umea W - Tyreso W 1:5 (0:1, 1:4)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
17:45Xamax - Thun CAN.  
19:45Young Boys - Luzern 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Servette Geneve FC - Lausanne 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Sion - Grasshoppers 3:2 (2:2, 1:0)
16:00Zurich - Basel 1:5 (1:2, 0:3)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
16:30Bruhl - Kriens 2:0  
17:30Biel - Aarau 0:3  
17:30Wohlen - Etoile-Carouge 0:0  
18:30Bellinzona - Lugano 2:0  
18:30Chiasso - St. Gallen 1:1  
18:30Stade Nyonnais - Locarno 1:1  
15:00Delemont - Vaduz 1:1  
07.05.2012
20:10Wil - Winterthur 1:1  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 1    
17:00Echallens - Young Boys II 4:3  
17:00Grand-Lancy - Monthey 4:1  
17:00Malley - Meyrin 4:0  
17:30Bulle - FC UGS 2:0  
17:30Yverdon - FC Baulmes 2:1  
18:00Dudingen - Oberwallis Naters 3:0  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 2    
15:30Basel II - Zofingen 1:1  
16:00Breitenrain - Dornach 2:1  
16:00Grenchen - Wangen 2:0  
16:00Schotz - Old Boys 3:1  
16:00Thun II - Serrieres 1:2  
16:00Zurich II - Solothurn 3:1 (0:1, 3:0)
14:30Munsingen - Grasshopper II 5:1  
15:00Muttenz - Baden 1:3  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 3    
16:00Balzers - Rapperswil 2:2  
16:00Cham - Mendrisio-Stabio 5:0 (3:0, 2:0)
16:00Tuggen - YF Juventus 2:1 (1:0, 1:1)
17:30Schaffhausen - Hongg 4:1  
14:30St. Gallen II - Gossau 3:2  
14:30Winterthur II - Lugano II 1:1  
16:00Luzern II - Eschen 0:2  
SyriaSyria: Premier League    
11:00Al-Ittih.Aleppo - Al Jazira 3:1  
11:00Foutoua - Horriya 0:0  
11:00Teshrin - Hottin 0:0  
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
10:00Parvoz Bobojon Ghafurov - Istaravshan 2:2  
10:00Energetik Dushanbe - Xayr Vahdat 1:1  
10:00Ravshan - Khosilot Parkhar 2:1  
10:00Vakhsh - Regar-TadAZ 1:1  
ThailandThailand: Thai Premier League    
13:00BBCU - Pattaya Utd 0:2 (0:0, 0:2)
13:00Osotsapa - Muang Thong Utd 1:2 (1:1, 0:1)
13:00TOT - Chiangrai Utd 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Port MTI FC - BEC Tero Sasana 0:2 (0:0, 0:2)
13:00Bangkok Glass - Samut Songkhram 4:1 (2:1, 2:0)
13:00Chainat - TTM Chiangmai 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Sisaket - Police Utd 1:1 (1:1, 0:0)
07.05.2012
14:00Buriram - Songkhla United 0:0 (0:0, 0:0)
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
16:00AS Marsa - JS Kairouan 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Etoile Sahel - Hammam-Lif 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Gafsa - Bizertin 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Monastir - Esperance Tunis 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Olympique Beja - Hamam-Sousse 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Sfaxien - Gabes 4:0 (1:0, 3:0)
16:00Zarzis - Stade Tunisien 3:2 (1:2, 2:0)
17:00Club Africain - ES Beni-Khalled 3:0 (0:0, 3:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
14:00Bursaspor - Sivasspor 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Eskisehirspor - Basaksehir 3:1 (2:0, 1:1)
18:00Galatasaray - Besiktas 2:2 (2:0, 0:2)
18:00Trabzonspor - Fenerbahce 1:3 (1:2, 0:1)
TurkeyTurkey: Bank Asya 1. Lig    
13:00Kayseri Erciyesspor - Sakaryaspor 2:0  
13:00Adanaspor AS - Kartalspor 2:1  
13:00Akhisar Genclik Spor - Karsiyaka 3:0  
13:00Boluspor - Rizespor 1:4  
13:00Elazigspor - Bucaspor 2:1  
13:00Gaziantep - Denizlispor 0:0  
13:00Giresunspor - Gungoren 6:2  
13:00Goztepe - Konyaspor 1:0  
13:00Kasimpasa - Tavsanli Linyitspor 0:1  
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig White Group    
14:30Anadolu Selcukspor - Gaziosmanpasa 2:1 (1:1, 1:0)
14:30Bozuyukspor - Altay 4:0 (1:0, 3:0)
14:30Bugsasspor - Yeni Malatyaspor 2:1 (1:0, 1:1)
14:30Ofspor - Diyarbakirspor 1:1 (0:1, 1:0)
14:30Pendikspor - Balikesirspor 1:3 (0:1, 1:2)
14:30Sanliurfaspor - Corumspor 3:1 (3:1, 0:0)
14:30Tepecik - Iskenderun 3:2 (2:2, 1:0)
14:30Turgutluspor - Kocaelispor 9:1 (6:1, 3:0)
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig Red Group    
14:30Adiyamanspor - Adana Demirspor 2:3 (1:2, 1:1)
14:30Altinordu - Denizli BB 2:0 (1:0, 1:0)
14:30Bandirmaspor - Fethiyespor 4:1 (2:1, 2:0)
14:30Eyupspor - Trabzon 0:3 (0:1, 0:2)
14:30Golbasispor - Alanyaspor 2:0 (0:0, 2:0)
14:30Kocaeli Birlikspor - Sariyer 1:0 (1:0, 0:0)
14:30Mardinspor - Tutap Sekerspor 0:3  
14:30Unyespor - Kirklarelispor 2:1 (1:0, 1:1)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 1    
14:30Bayrampasa - Hacettepe 4:1 (0:0, 4:1)
14:30Elaziz Belediyespor Kulubu - Amedspor 1:2 (1:1, 0:1)
14:30Kastamonuspor - Besikduzuspor 2:1 (0:1, 2:0)
14:30Kirikhanspor - Kecioren 2:2 (0:1, 2:1)
14:30Kirikkalespor - Manavgatspor 0:2 (0:1, 0:1)
14:30Luleburgazspor - Gumushanespor 0:2 (0:2, 0:0)
14:30Menemen Bld. - Vanspor Bld. 1:0 (1:0, 0:0)
14:30Sandiklispor - Umraniyespor 0:3 (0:2, 0:1)
14:30Sebatspor - Inegolspor 0:3  
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 2    
14:30Batman Petrolspor - Kepez Bld. 3:0  
14:30Bingol - Kahramanmarasspor 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Golcukspor - Iskenderun 3:1 (1:1, 2:0)
14:30Keciorengucu - Arsinspor 1:2 (1:0, 0:2)
14:30Kucukcekmecespor - Sivas Belediyespor 2:1 (0:0, 2:1)
14:30Nazillispor - Yesil Bursa 1:3 (1:2, 0:1)
14:30Orhangazispor - Istanbulspor AS 2:1 (0:1, 2:0)
14:30Trabzon Akcaabat - Karsspor 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Maltepespor - Erganispor 3:1 (1:0, 2:1)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 3    
14:30Anadolu Uskudar - Afyonkarahisaspor 1:1 (1:1, 0:0)
14:30Ankara Demirspor - Beylerbeyi SK 3:0 (2:0, 1:0)
14:30Araklispor - Siirtspor 1:3 (1:2, 0:1)
14:30Dardanelspor - Hatayspor 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Diyarbakir Kayapinar - Carsambaspor 3:0  
14:30Karacabey Birlikspor - Aydinspor 1:4 (1:1, 0:3)
14:30Sancaktepe - Erzurum BB 2:0 (0:0, 2:0)
14:30Tarsus - Pazarspor 6:3 (4:1, 2:2)
14:30Yozgatspor 1959 FK - Darica Genclerbirligi 4:2 (1:1, 3:1)
TurkeyTurkey: Spor Toto Cup    
14:00Genclerbirligi - Gaziantepspor 0:2 (0:2, 0:0)
14:00Kayserispor - Antalyaspor 0:1 (0:1, 0:0)
07.05.2012
14:00Ankaragucu - Kardemir Karabuk 1:5 (0:2, 1:3)
18:00Orduspor - Samsunspor 1:0 (1:0, 0:0)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
18:30Met. Donetsk - Shakhtar Donetsk 1:2 ET (0:1, 1:0, 0:1)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
17:35Al Jazira - Al Nasr 1:5 (1:3, 0:2)
17:35Al Shabab - Ajman 4:4 (2:3, 2:1)
17:35Al Sharjah - Al Ahli Dubai 1:2 (1:1, 0:1)
17:35Al Wasl - Al Wahda 0:2 (0:1, 0:1)
17:35Bani Yas - Dubai Club 2:0 (0:0, 2:0)
17:35Emirates Club - Al Ain 1:4 (1:3, 0:1)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:30Rentistas - Cerrito 1:1 (0:0, 1:1)
20:30Sisley - Racing Montevideo 3:0 (3:0, 0:0)
21:00Fenix - Club Nacional 0:2 (0:0, 0:2)
15:15Danubio - Defensor Sp. 0:1 (0:1, 0:0)
20:30Bella Vista - River Plate 0:1 (0:1, 0:0)
20:30Cerro Largo - CA Cerro 1:0 (0:0, 1:0)
20:30Rampla Juniors - Wanderers 1:3 (1:2, 0:1)
21:00Penarol - Liverpool M. 0:1 (0:0, 0:1)
USAUSA: MLS    
05:00Chivas USA - Chicago Fire 1:2 (1:1, 0:1)
22:00Toronto FC - DC United 0:2 (0:0, 0:2)
22:30Seattle Sounders - Philadelphia Union 1:0 (0:0, 1:0)
01:00Vancouver Whitecaps - San Jose Earthquakes 2:1 (1:1, 1:0)
02:00Los Angeles Galaxy - New York Red Bulls 0:1 (0:1, 0:0)
02:30Sporting Kansas City - Montreal Impact 0:2 (0:1, 0:1)
03:00Real Salt Lake - New England Revolution 2:1 (1:1, 1:0)
04:30Portland Timbers - Columbus Crew 0:0 (0:0, 0:0)
07.05.2012
01:00FC Dallas - Colorado Rapids 0:2 (0:0, 0:2)
USAUSA: North American Soccer League    
02:30Minnesota - Atlanta Silverbacks 2:0 (1:0, 1:0)
02:30San Antonio - Tampa Bay 2:0 (0:0, 2:0)
22:05Edmonton - Carolina RailHawks 3:0 (0:0, 3:0)
UzbekistanUzbekistan: Professional Football League    
14:00Din. Samarkand - Shortan Guzor 1:0 (0:0, 1:0)
14:15Met. Bekobod - Lok. Tashkent 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Olmaliq - Navbahor Namangan 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Pakhtakor - Andijan 1:0 (1:0, 0:0)
07.05.2012
16:00Nasaf Qarshi - Qizilqum Zarafshon 2:0 (1:0, 1:0)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
21:30La Guaira - Zamora 1:2 (1:1, 0:1)
22:30Carabobo - Petare 2:0 (1:0, 1:0)
22:30Caracas - Dep. Tachira 1:1 (1:1, 0:0)
22:30Dep. Anzoategui - Tucanes 6:1 (2:1, 4:0)
22:30Estudiantes Merida - Monagas 0:0 (0:0, 0:0)
22:30Llaneros - Zulia 1:0 (1:0, 0:0)
22:30Mineros - Lara 0:1 (0:1, 0:0)
22:30Trujillanos - Aragua 2:1 (2:0, 0:1)
22:30Yaracuyanos - Atletico El Vigia 2:0 (1:0, 1:0)
VietnamVietnam: V-League    
11:00Ninh Binh - Khanh Hoa 3:1 (0:0, 3:1)
12:00Binh Duong - T&T Ha Noi 1:3 (1:0, 0:3)
12:00Hoa Phat - Tien Giang FC 1:3 (0:0, 1:3)
11:00Gia Lai - Xuan Thanh Saigon 0:3 (0:1, 0:2)
13:30Da Nang - Thanh Hoa 1:0 (0:0, 1:0)
WalesWales: Premier    
07.05.2012
15:00Airbus - Aberystwyth 0:1 (0:0, 0:1)
WalesWales: FA Cup    
15:00Druids - TNS 0:2  
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00Black Mambas - Highlanders 1:3  
15:00Monomotapa - CAPS Utd 1:0  
15:00Platinum - Motor Action 2:0  
15:00Quelaton - Gunners 1:0  
15:00Buffaloes - Shabanie 2:1  
15:00Dynamos - Hwange 4:2  
15:00Hardbody - Chicken Inn 1:0  
15:00WWS Rangers - Harare City 1:1