Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
  • Show:
AfricaAfrica: CAF Champions League    
17:30Academie de FAD - Etoile Sahel 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Al-Merreikh - Mazembe 1:1 (0:0, 1:1)
21:30ASO Chlef - Al-Hilal Omdurman 2:1 PEN. (0:1, 1:0, 4:2)
15:00Dynamos - Esperance Tunis 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Cotonsport - Berekum Chelsea 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Sunshine Stars - Djoliba 1:0  
19:30Zamalek - Maghreb Fez 2:0 (1:0, 1:0)
14.05.2012
19:30Al Ahly - Stade Malien 3:1  
AfricaAfrica: CAF Confederations Cup    
17:00Club Africain - Royal Leopards 4:2 (1:2, 3:0)
18:00Real Bamako - Wydad 1:0  
15:00Black Leopards - Warri 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Leopard - Heartland 2:1 (1:0, 1:1)
18:00CO Bamako - Enppi 3:0 (0:0, 3:0)
18:30Amal Atbara - Interclube 0:2 (0:1, 0:1)
19:00Ahli Shendi - Simba 4:0 PEN. (0:0, 3:0, 9:8)
19:00Meknes - ASEC Mimosas 0:0 (0:0, 0:0)
AlbaniaAlbania: Super League    
17:00Apolonia Fier - Berat 6:5 (1:0, 5:5)
17:00Flamurtari - Laci 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Kastrioti - Teuta 1:2 (1:1, 0:1)
17:00KF Tirana - Kamza 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Pogradeci - Skenderbeu 1:3 (1:2, 0:1)
17:00Vllaznia - Shkumbini Peqin 4:4 (1:1, 3:3)
AlgeriaAlgeria: Division 1    
18:00Kabylie - Hussein Dey 3:1 (1:1, 2:0)
18:45USM Alger - Bejaia 3:4 (2:3, 1:1)
AndorraAndorra: Primera Divisió    
18:00Inter Club Escaldes - Extremenya 2:0 (1:0, 1:0)
AndorraAndorra: Andorra Cup    
12:00FC Santa Coloma - Sant Julia 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Lusitanos - UE Santa Coloma 2:1 ET (0:0, 1:1, 1:0)
ArgentinaArgentina: Primera Division    
02:15Estudiantes L.P. - Godoy Cruz 1:0 (1:0, 0:0)
21:10Newells Old Boys - Union de Santa Fe 3:1 (3:0, 0:1)
21:30Independiente - All Boys 0:3 (0:1, 0:2)
23:15Belgrano - Atl. Rafaela 1:1 (1:0, 0:1)
01:20San Lorenzo - Olimpo Bahia Blanca 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Lanus - Banfield 2:1 (2:0, 0:1)
22:10Argentinos Jrs - Racing Club 2:1 (1:1, 1:0)
22:10Colon Santa FE - Tigre 1:1 (1:1, 0:0)
14.05.2012
00:15Boca Juniors - Velez Sarsfield 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Nacional    
16:00Ind. Rivadavia - Gimnasia L.P. 2:1 (1:1, 1:0)
20:00Dep. Merlo - Desamparados 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Ferro - Chacarita Juniors 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Huracan - Patronato 0:0 (0:0, 0:0)
23:30Atl. Tucuman - River Plate 2:4 (1:2, 1:2)
16:00Aldosivi - Rosario Central 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Guillermo Brown - Gimnasia Jujuy 1:2 (1:1, 0:1)
14.05.2012
19:00Almirante Brown - Atletico Atlanta 2:0 (1:0, 1:0)
23:00Quilmes - Defensa y Justicia 2:0 (1:0, 1:0)
01:10Boca Unidos - Instituto 3:2 (1:0, 2:2)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
19:00Colegiales - Deportivo Moron 3:0 (0:0, 3:0)
19:00Comunicaciones - Sarmiento Junin 1:0 (1:0, 0:0)
19:00Los Andes - Brown Adrogue 1:0 (0:0, 1:0)
02:30Sportivo Italiano - Villa San Carlos 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Nueva Chicago - Platense 0:0 (0:0, 0:0)
14.05.2012
20:30Almagro - Temperley 1:1 (1:0, 0:1)
20:30Tristan Suarez - Defensores de Belgrano 1:0 (1:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
20:30Justo Jose de Urquiza - Dock Sud 5:2  
14.05.2012
20:30Def. de Cambaceres - El Porvenir 2:0  
20:30Defensores Unidos - Central Cordoba 1:1  
20:30Excursionistas - Villa Dalmine 0:3  
20:30Leandro N. Alem - Laferrere 0:2  
20:30Liniers - UAI Urquiza 2:4  
20:30Midland - Deportivo Espanol 2:0  
20:30Sacachispas - Argentino de Merlo 4:0  
20:30San Miguel - Club Lujan 2:0  
20:30Talleres Remedios Escalada - Berazategui 0:1  
ArmeniaArmenia: Premier League    
15:00Impuls - Banants Yerevan 1:1  
15:00Ulisses Yerevan - Pyunik Yerevan 1:1  
15:00Ararat Yerevan - Gandzasar 0:1  
15:00Mika - Shirak Gyumri 2:1  
AsiaAsia: Presidents Cup    
16:00KRL FC - Taipower 0:0  
AustraliaAustralia: NSW Premier League    
11:00Bonnyrigg White Eagles - Blacktown Spartans 3:1 (2:1, 1:0)
11:00Sutherland Sharks - Marconi Stallions 3:1 (2:1, 1:0)
11:00Wollongong Wolves - Parramatta Eagles 2:2 (1:1, 1:1)
07:00Blacktown City - Sydney Olympic 2:2 (0:0, 2:2)
08:00Sydney Utd - Manly Utd 0:1 (0:1, 0:0)
AustraliaAustralia: Victorian Premier League    
11:00Southern Stars - Oakleigh Cannons 0:2 (0:1, 0:1)
07:00Dandenong Thunder - Bentleigh Greens 2:0 (1:0, 1:0)
07:00Melbourne Knights - Heidelberg Utd 1:2 (1:2, 0:0)
07:00Whittlesea Zebras - Northcote City 3:0 (0:0, 3:0)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
09:00Peninsula - Queensland Lions 1:1 (1:1, 0:0)
09:30North Star - Redlands 0:5 (0:1, 0:4)
10:00North Pine - Queensland 1:2 (1:0, 0:2)
11:00Souths - Taringa 1:5 (0:0, 1:5)
07:00Capalaba FC - Rochedale 0:1 (0:1, 0:0)
09:00Olympic FC - Wolves FC 1:2 (0:0, 1:2)
AustraliaAustralia: South Australian Super League    
07:30Adelaide Comets - Campbelltown City 0:1 (0:0, 0:1)
07:30Adelaide Raiders - Western Strikers 2:1 (0:0, 2:1)
07:30Blue Eagles - NE Metrostars 2:0 (0:0, 2:0)
07:30Croydon Kings - Adelaide City 2:0 (1:0, 1:0)
07:30Enfield City - West Torrens 1:0 (0:0, 1:0)
AustraliaAustralia: Queensland State League    
11:00N.Q. Razorbacks - Queensland Academy 1:3 (0:1, 1:2)
11:30Bundaberg Spirit - F.N.Q. Heat 0:1 (0:1, 0:0)
06:00Gold Coast Stars - Whitsunday Miners 0:5 (0:3, 0:2)
06:00Sunshine Coast - Capricorn Cougars 3:2  
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Champions League    
04:00Tefana - Auckland City 0:1  
AustriaAustria: tipp3-Bundesliga    
16:00Admira - Ried 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Austria Vienna - Mattersburg 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Kapfenberg - Rapid Vienna 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Neustadt - Salzburg 1:5 (1:2, 0:3)
16:00Wacker Innsbruck - Sturm Graz 1:1 (1:0, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga East    
16:00Floridsdorf - Simmeringer 3:1 (2:1, 1:0)
19:00Ritzing - Admira (Am) 2:2 (1:2, 1:0)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
17:00Gleinstatten - Grazer 1:3 (1:1, 0:2)
17:00Kapfenberg (Am) - Vocklamarkt 2:0 (1:0, 1:0)
16:15LASK Linz (Am) - Gratkorn 2:1 (1:0, 1:1)
AustriaAustria: Regionalliga West    
15:30Bregenz - Salzburg (Am) 2:4 (1:4, 1:0)
16:00Dornbirn - Wattens 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Altach (Am) - Hard 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Johann - U. Innsbruck 3:0 (3:0, 0:0)
18:00Seekirchen - Hall 1:2 (1:2, 0:0)
10:30Liefering - A. Salzburg 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Saalfelden - Wacker Innsbruck (Am) 1:2 (0:2, 1:0)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
14:30AZAL PFK - Turan 1:0  
14:30Kapaz - Zaqatala 0:1  
14:30Ravan - SumQayit 3:2  
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
16:00FC Gomel - BATE 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Naftan - Neman 2:1 (1:0, 1:1)
17:00FC Minsk - Belshina 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Slavia Mozyr - Brest 2:1 (2:1, 0:0)
17:00Zhodino - Din. Minsk 0:0 (0:0, 0:0)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
14:30Anderlecht - St. Liege 3:0 (1:0, 2:0)
14:30Club Brugge KV - Kortrijk 3:2 (1:0, 2:2)
14:30Gent - Genk 3:1 (2:0, 1:1)
15:00Eupen - Waasland-Beveren 1:2  
15:00Westerlo - Oostende 5:1  
14.05.2012
20:30Cercle Brugge KSV - Mons 3:2 (0:1, 3:1)
BelgiumBelgium: 1st National Women    
15:00Achterbroek W - Femina Woluwe W 1:4  
15:00Beerschot W - St. Liege W 0:1  
15:00KRC Harelbeke W - Sinaai Girls W 0:5  
15:00Leuven W - Heist W 1:1  
15:00Lierse W - Club Brugge W 1:0  
15:00RSC Anderlecht W - Tienen W 0:2  
15:00Zulte Waregem W - St. Truiden W 2:1  
BoliviaBolivia: Liga de Futbol Prof    
22:00Aurora - Real Mamore 5:0 (2:0, 3:0)
22:00Blooming - Real Potosi 2:0 (1:0, 1:0)
22:00Bolivar - La Paz 4:0 (2:0, 2:0)
22:00Guabira - U. Sucre 0:2 (0:1, 0:1)
22:00Nacional Potosi - Oriente Petrolero 2:2 (1:0, 1:2)
22:00San Jose - The Strongest 1:2 (0:1, 1:1)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
17:00Celik Zenica - Prijedor 3:0  
17:00FK Sarajevo - Zeljeznicar 2:2  
17:00GOSK Gabela - Sloboda 1:4 (1:1, 0:3)
17:00Kozara - Olimpic Sarajevo 0:6  
17:00Leotar - Zrinjski 1:2  
17:00Siroki Brijeg - Travnik 3:1  
17:00Slavija - Gradacac 3:1  
17:00Velez Mostar - Borac Banja Luka 1:0  
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
21:00Botafogo RJ - Fluminense 0:1 (0:0, 0:1)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
23:30Mogi Mirim - Bragantino 4:2 (3:1, 1:1)
21:00Santos - Guarani 4:2 (2:2, 2:0)
BulgariaBulgaria: A PFG    
15:00Ludogorets - Chernomorets Burgas 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Minyor Pernik - CSKA Sofia 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Botev Vratsa - Lok. Plovdiv 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Litex Lovech - Kaliakra 5:0 (2:0, 3:0)
17:00Montana - Lok. Sofia 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Slavia Sofia - Svetkavitsa 2:0 (1:0, 1:0)
14.05.2012
17:00Cherno More - Vidima-Rakovski 2:1 (1:1, 1:0)
BulgariaBulgaria: B PFG East    
17:00Dobrudzha - Sliven 2000 1:1  
17:00Dorostol - Pomorie 0:3  
17:00Etar - Neftochimic Burgas 3:1 (2:1, 1:0)
17:00Lyubimets 2007 - Botev Plovdiv 0:1  
17:00Spartak - Nesebar 3:1 (3:1, 0:0)
BulgariaBulgaria: B PFG West    
17:00Bansko - Svoge 0:3 (0:2, 0:1)
17:00Chavdar B. Slatina - Septemvri 0:3  
17:00Chavdar Etropole - Akademik Sofia 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Gotse Delchev - Malesh 2:0  
17:00Slivnishki Geroy - Bdin Vidin 1:0  
CanadaCanada: CSL    
02:00Mississauga - North York Astros 5:1 (3:1, 2:0)
02:00SC Toronto - St. Catharines 5:0 (0:0, 5:0)
03:00Serbian W. E. - Hamilton City 2:2 (1:1, 1:1)
01:00Kingston - York Region 1:1 (1:1, 0:0)
01:15Windsor Border Stars - Brampton Utd 1:0 (1:0, 0:0)
20:00Montreal U21 - York Region 0:0 (0:0, 0:0)
14.05.2012
02:00Toronto Croatia - Brantford 4:1 (2:1, 2:0)
ChileChile: Primera Division    
02:00Huachipato - Union La Calera 1:2 (0:1, 1:1)
18:30U. Espanola - Deportes Iquique 1:2 (1:1, 0:1)
22:00Rangers - U. De Concepcion 1:2 (1:0, 0:2)
22:00S. Wanderers - Cobreloa 1:3 (0:3, 1:0)
00:15Colo Colo - Antofagasta 1:0 (0:0, 1:0)
00:15La Serena - Cobresal 1:1 (1:1, 0:0)
02:30San Felipe - Palestino 1:0 (1:0, 0:0)
18:00U. Catolica - U. De Chile 2:1 (2:1, 0:0)
23:30O'Higgins - A. Italiano 3:1 (0:0, 3:1)
ChileChile: Primera B    
23:00D. Concepcion - D. Puerto Montt 4:0 (2:0, 2:0)
02:00Curico Unido - Union Temuco 2:1 (2:0, 0:1)
02:00San Luis - C.D.S. Naval 1:1 (0:1, 1:0)
04:00San Marcos de Arica - Nublense 2:2 (1:2, 1:0)
21:00Barnechea - S. Morning 1:1 (0:0, 1:1)
21:30L. Schwager - Magallanes 1:0 (1:0, 0:0)
22:00Coquimbo - Everton 2:3 (1:1, 1:2)
ChinaChina: Super League    
13:30Hangzhou Greentown - Liaoning 2:1 (2:1, 0:0)
13:40Jiangsu Suning - Changchun Yatai 1:2 (0:1, 1:1)
13:45Shanghai Shenhua - Shanghai Shenxin 0:0 (0:0, 0:0)
09:30Qingdao Jonoon - Dalian Yifang F.C. 1:3 (1:1, 0:2)
11:35Guangzhou R&F - Henan Jianye 2:1 (2:0, 0:1)
ChinaChina: Jia League    
08:30Zhejiang Yiteng - Yanbian 4:2 (3:1, 1:1)
09:00Beijing Technology - Shenzhen 2:0 (1:0, 1:0)
09:00Guangdong - Chongqing Lifan 2:3 (1:3, 1:0)
09:00Shenyan Dongjin - Beijing 2:2 (0:2, 2:0)
09:30Chengdu Tiancheng - Shenyang Zhongze 1:1 (0:0, 1:1)
09:30Tianjin Quanjian - Shijiazhuang 1:0 (1:0, 0:0)
09:30Wuhan Zall - Hunan Billows 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Chongqing FC - Shanghai SIPG 0:0 (0:0, 0:0)
ChinaChina: Yi League    
09:00Beijing Youth - Beijing 4:0  
09:00Dongguan Topship - Sichuan FC 2:0  
09:00Guangdong U19 - Hubei U19 1:1  
09:00Guizhou Hengfeng Zhicheng F.C. - Xinjiang Tianshan 0:0  
09:00Hebei - Shaanxi Youth 1:0  
09:00Kunming Ruilong - Jiangxi Liansheng 0:2  
09:00Qinghai Senke - Nei Mongol 4:1  
09:00Shandong U19 - Shanghai Zobon 1:4  
09:00Shenzhen Ming Bo - Jiangsu U19 1:0  
11:00Xinjiang Haitang - Jingtie Locomotive 0:0  
08:55Sichuan U19 - Shenzhen Fengpeng 1:1  
09:00Qinghai U19 - Beijing Yitong Kuju 0:3  
ColombiaColombia: Liga Postobon    
03:00Once Caldas - La Equidad 1:1 (0:0, 1:1)
22:30Aguilas - Patriotas 1:1 (1:1, 0:0)
22:30Chico - Envigado 4:1 (2:0, 2:1)
01:10Dep. Cali - Santa Fe 2:0 (1:0, 1:0)
03:00Millonarios - Dep. Pasto 1:2 (1:0, 0:2)
22:30Cartagena - Huila 1:0 (1:0, 0:0)
22:30Cucuta - Ind. Medellin 1:2 (0:0, 1:2)
22:30Deportes Tolima - Quindio 2:0 (0:0, 2:0)
14.05.2012
01:45Atl. Nacional - Junior 3:1 (1:0, 2:1)
ColombiaColombia: Torneo Postobon    
02:30Tigres - Petrolera 2:1 (0:1, 2:0)
03:00Cortulua - Valledupar 2:1 (2:0, 0:1)
22:30Academia - Leones 1:1 (1:0, 0:1)
22:30Atlético F.C. - Barranquilla 3:2 (1:2, 2:0)
22:30Bucaramanga - Popayan 0:2 (0:1, 0:1)
22:30Pereira - Bogota 0:3  
22:30U. Magdalena - Fortaleza 3:0 AWA.  
23:00Pacifico - Real Santander 2:0 (1:0, 1:0)
03:00Uniautonoma - America De Cali 3:2 (1:2, 2:0)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
04:00Herediano - Santos DG 4:2 (0:1, 4:1)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
19:00Belupo - Istra 1961 2:2 (2:1, 0:1)
19:00Cibalia - NK Zagreb 0:2 (0:1, 0:1)
19:00D. Zagreb - RNK Split 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Hajduk Split - Lok. Zagreb 0:1 (0:1, 0:0)
19:00Karlovac - Rijeka 1:2 (1:0, 0:2)
19:00Lucko - Sibenik 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Osijek - Zadar 5:0 (2:0, 3:0)
19:00Zapresic - Varazdin 3:0 AWA.  
CyprusCyprus: First Division    
15:00Omonia - AEL Limassol 1:0  
16:00Alki Larnaca - Apollon 1:0  
16:00Anorthosis - APOEL 1:2  
16:00Nea Salamis - AEK Larnaca 1:1  
16:00Paralimni - Ol. Nicosia 5:0  
Czech RepublicCzech Republic: Gambrinus liga    
17:30Liberec - Plzen 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Mlada Boleslav - Jablonec 3:0 (2:0, 1:0)
17:30Pribram - Slovacko 0:4 (0:1, 0:3)
17:30Sigma Olomouc - Dukla Prague 2:1 (1:1, 1:0)
17:30Slavia Prague - Bohemians 1905 3:1 (0:0, 3:1)
17:30Sparta Prague - Ceske Budejovice 3:0 (2:0, 1:0)
17:30Teplice - Ostrava 1:1 (0:0, 1:1)
17:30Zizkov - Hradec Kralove 1:1 (0:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
10:15Bohemians Prague - Zlin 0:0 (0:0, 0:0)
10:15Sokolov - Mostecky FK 0:2 (0:1, 0:1)
10:15Trinec - Sparta Prague B 0:2 (0:1, 0:1)
10:15Usti nad Labem - Vlasim 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Sezimovo Usti - Opava 1:6 (0:1, 1:5)
17:00Brno - Jihlava 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Caslav - Varnsdorf 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Znojmo - Karvina 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:15Chomutov - Roudnice n. L. 2:0  
10:15Pisek - Ceska Lipa 2:3  
10:15Vltavin - Chrudim 0:0  
10:25FK Pardubice - Karlovy Vary 5:0  
17:00Kunice - Hlavice 4:0  
17:00Ovcary - Letohrad 2:0  
10:15Domazlice - Kladno 2:0  
10:15Mlada Boleslav B - Liberec B 3:2  
17:00Kraluv Dvur - Plzen B 3:2  
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
11:00Jihlava B - Frydek-Mistek 1:1 (0:1, 1:0)
16:30Hulin - Zlin B 2:4 (1:2, 1:2)
16:30Kromeriz - Breclav 3:0 (1:0, 2:0)
10:15Hlucin - Rosice 6:2 (2:2, 4:0)
10:15Ostrava B - HFK Olomouc 1:2 (1:1, 0:1)
10:15Sigma Olomouc B - Brno B 2:0 (2:0, 0:0)
10:15Unicov - Lisen 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Zabreh - Slovacko B 5:2 (5:0, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
11:00Tachov - Votice 5:0 (1:0, 4:0)
17:00Cizova - Slavia Prague B 0:0 (0:0, 0:0)
10:15Dukla Prague B - Rokycany 2:3 (2:0, 0:3)
10:15Tabor - Kolovec 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Benesov - Strakonice 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Horni Mecholupy - Horovicko 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Milevsko - Cesky Krumlov 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Stechovice - Bohemians 1905 B 2:1 (2:0, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
10:15Celakovice - Motorlet Prague 1:5 (0:1, 1:4)
17:00Sous - Predni Kopanina 2:0 (0:0, 2:0)
10:15Meteor Prague - Cesky Dub 5:0 (3:0, 2:0)
10:15Vysehrad - Zatec 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Jirny - Vilemov 6:1 (2:1, 4:0)
17:00Brozany - Litol 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Neratovice - Blsany 3:0 (0:0, 3:0)
17:00Zapy - Teplice B 3:0 (2:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:15Jablonec B - Velim 0:1 (0:1, 0:0)
10:15Trutnov - FK Turnov 1:1 (1:1, 0:0)
14:30Nachod - Dvur Kralove 5:3 (3:2, 2:1)
17:00Usti nad Orlici - Mseno 2:2 (2:0, 0:2)
10:15Admira Prague - Nova Paka 2:4 (0:2, 2:2)
17:00Kolin - Prevysov 4:2 (4:1, 0:1)
17:00Novy Bydzov - Hradec Kralove B 0:3 (0:2, 0:1)
17:00Pardubice B - Polepy 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16:30Hodonin - Spytihnev 3:1 (1:0, 2:1)
16:30Otrokovice - Trebic 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Sparta Brno - Bystrc 1:4 (0:1, 1:3)
10:15Velke Mezirici - Bohunice 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Pelhrimov - Napajedla 1:1 (1:0, 0:1)
16:30Slavoj Polna - Prerov 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Vrchovina - Zdar na Sazavou 3:2 (0:1, 3:1)
16:30Vyskov - Tasovice 4:0 (3:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
16:30Liskovec - Kravare 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Mikulovice - Dolni Benesov 6:2 (3:0, 3:2)
16:30Novy Jicin - Petrovice 1:1 (1:0, 0:1)
10:15Opava B - Mohelnice 1:0 (1:0, 0:0)
10:15Slavicin - Sumperk 3:1 (1:1, 2:0)
14:30Havirov - Brumov 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Krnov - Orlova 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Valasske Mezirici - Prostejov 0:1 (0:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
14:00Slavia Prague W - Brno W 8:1  
15:00Plzen W - Pardubice W 8:0  
14:00Ostrava W - Hradec Kralove W 1:3  
15:00Slovacko W - Sparta Prague W 0:5  
DenmarkDenmark: Superliga    
14:00Horsens - Midtjylland 2:1  
14:00Lyngby - Aalborg 3:2 (1:1, 2:1)
16:00Koge - Silkeborg 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Sonderjyske - FC Copenhagen 2:2 (1:0, 1:2)
18:00Aarhus - Brondby 5:1 (2:0, 3:1)
14.05.2012
19:00Nordsjaelland - Odense 0:0 (0:0, 0:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
13:45Vestsjaelland - Vejle 3:1  
15:00Fredericia - Bronshoj 0:5  
15:00Jammerbugt - Naestved 1:3 (0:2, 1:1)
15:00Vendsyssel FF - Skive 0:1  
DenmarkDenmark: 2nd Division East    
13:00B 1908 - Birkerod 1:1 (0:1, 1:0)
13:00Hellerup - Avarta 3:2 (1:1, 2:1)
15:00Egedal - B.93 1:2 (0:2, 1:0)
15:00Herlev - Svebolle 2:5 (1:3, 1:2)
15:00Rishoj - Nordvest 3:3 (3:0, 0:3)
15:00Sollerod-Ved. - F. Amager 4:0 (1:0, 3:0)
15:00Vanlose - Hvidovre 1:3 (1:1, 0:2)
13:00Helsingor - BGA 3:1 (2:1, 1:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division West    
13:00Skovbakken - Varde 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Viby - Marienlyst 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Brabrand - Otterup 3:3 (1:2, 2:1)
15:00Aarhus Fremad - FC Fyn 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Aarup - Nykobing 4:3 (1:0, 3:3)
15:00Skjold - Naesby 1:3 (0:2, 1:1)
16:00Kjellerup - Lindholm 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Svendborg - Thisted FC 0:1 (0:0, 0:1)
DenmarkDenmark: Elitedivisionen Women    
13:00Taastrup W - Odense W 1:4 (1:3, 0:1)
15:00Fortuna Hjorring W - Brondby W 1:1  
15:30Koldingq FC W - Viborg W 2:0  
12:00Sonderjyske W - Vejle W 0:3 (0:1, 0:2)
13:00BSF W - Skovbakken W 2:0 (0:0, 2:0)
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
16:30Elima - St Eloi Lupopo 0:0  
EcuadorEcuador: Serie A    
03:00Tecnico U. - Macara 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Manta - Ind. del Valle 3:0 (1:0, 2:0)
00:30LDU Quito - LDU Loja 2:2 (0:2, 2:0)
02:30Olmedo - Barcelona SC 0:2 (0:1, 0:1)
14.05.2012
00:00Emelec - Dep. Cuenca 2:1 (0:1, 2:0)
EnglandEngland: Premier League    
16:00Chelsea - Blackburn 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Everton - Newcastle Utd 3:1 (2:0, 1:1)
16:00Manchester City - QPR 3:2 (1:0, 2:2)
16:00Norwich - Aston Villa 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Stoke City - Bolton 2:2 (1:2, 1:0)
16:00Sunderland - Manchester United 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Swansea - Liverpool 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Tottenham - Fulham 2:0 (1:0, 1:0)
16:00West Brom - Arsenal 2:3 (2:2, 0:1)
16:00Wigan - Wolves 3:2 (2:1, 1:1)
EnglandEngland: League One    
13:30Milton Keynes Dons - Huddersfield 0:2  
14.05.2012
20:45Sheffield Utd - Stevenage 1:0  
EnglandEngland: League Two    
18:30Crewe - Southend 1:0  
13:00Cheltenham - Torquay 2:0  
EnglandEngland: Blue Square Bet North    
16:00Gainsborough - Nuneaton 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: Blue Square Bet South    
16:00Dartford - Welling 1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: FA Trophy    
16:00Newport - York 0:2 (0:0, 0:2)
EnglandEngland: Premier League U18    
15:00Fulham U18 - Blackburn U18 2:0  
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
13:00Tallinna Kalev - Tammeka 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Kalju - Sillamae 5:0 (3:0, 2:0)
16:00Kuressaare - Levadia 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Paide - Flora 0:5 (0:0, 0:5)
16:00Viljandi - Narva 0:1 (0:0, 0:1)
EstoniaEstonia: Esiliiga    
13:00Infonet - Tartu SK 10 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Kivioli Irbis - Flora II 1:1 (0:1, 1:0)
13:00Kohtla-Jarve - Parnu 2:1 (2:1, 0:0)
13:00Tammeka Tartu II - Puuma 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Levadia Tallinn II - Rakvere 4:1 (0:0, 4:1)
EuropeEurope: Euro U17    
17:30Germany U17 - Poland U17 1:0 (1:0, 0:0)
20:30Netherlands U17 - Georgia U17 2:0 (0:0, 2:0)
EuropeEurope: Setanta Sports Cup    
17:00Crusaders - Derry City 3:2 PEN. (0:0, 1:1, 1:1, 7:6)
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
16:00TB Tvoroyri - Toftir 3:1  
18:00HB Torshavn - IF Fuglafjordur 1:2  
16:00B36 Torshavn - Vikingur 3:0  
16:00Klaksvik - FC Suduroy 5:1  
16:00Streymur - NSI Runavik 1:0  
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30HJK - KuPS 2:0 (0:0, 2:0)
17:30Inter Turku - JJK Jyvaskyla 2:1 (0:0, 2:1)
17:30Jaro - Honka 0:1 (0:0, 0:1)
17:30MyPa - Haka 3:1 (3:0, 0:1)
13:00TPS - VPS 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Mariehamn - Lahti 2:0 (1:0, 1:0)
FinlandFinland: Ykkonen    
16:00OPS - JIPPO 2:1 (0:1, 2:0)
16:00PK-35 Vantaa - Rovaniemi 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Viikingit - SJK 0:2 (0:1, 0:1)
17:30KooTeePee - Hameenlinna 0:0 (0:0, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen North    
14:00TP-47 - GBK Kokkola 4:5 (2:2, 2:3)
16:00AC Kajaani - PK-37 0:0 (0:0, 0:0)
16:00KPV Kokkola - HauPa 2:2 (0:0, 2:2)
16:00Warkaus - Santa Claus 2:0 (1:0, 1:0)
16:30PS Kemi - YPA 3:1 (3:0, 0:1)
FinlandFinland: Kakkonen South    
16:00BK-46 - EsPa 3:1 (2:1, 1:0)
16:00SalPa - Espoo 4:1 (2:0, 2:1)
13:00Klubi 04 - Ekenas 6:0 (1:0, 5:0)
17:30GrIFK - LoPa 3:1 (1:1, 2:0)
FinlandFinland: Kakkonen East    
16:00Futura - Mikkeli 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Gnistan - JaPS 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Lahti Akatemia - Kiffen 1:2 (0:1, 1:1)
FinlandFinland: Kakkonen West    
16:00Ilves - Kiisto 8:1 (4:1, 4:0)
16:00Jamsankosken Ilves - Jazz Pori 0:2 (0:2, 0:0)
16:00P-Iirot Rauma - Narpes Kraft 0:4 (0:1, 0:3)
16:00S. Kristina - TPV 0:1 (0:0, 0:1)
16:00VIFK - Harma 3:0 (0:0, 3:0)
FranceFrance: Ligue 1    
21:00AC Ajaccio - Lyon 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Bordeaux - Lorient 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Brest - Valenciennes 1:0 (1:0, 0:0)
21:00Caen - Sochaux 1:3 (0:2, 1:1)
21:00Dijon - Toulouse 1:1 (1:1, 0:0)
21:00Marseille - Auxerre 3:0 (1:0, 2:0)
21:00Montpellier - Lille 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Nancy - St Etienne 3:2 (3:1, 0:1)
21:00Nice - Evian TG 1:1 (1:1, 0:0)
21:00Paris SG - Rennes 3:0 (0:0, 3:0)
FranceFrance: CFA - Group A    
15:00Auxerre II - Calvi 3:2 (2:1, 1:1)
17:00Senart-Moissy - Compiegne 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Valenciennes II - Alfortville 2:3 (1:1, 1:2)
18:00CA Bastia - Avion 2:1 (0:0, 2:1)
18:00Lens II - Dunkerque 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Poissy - Aubervilliers 2:4 (2:3, 0:1)
18:00Villemomble - JA Drancy 0:1 (0:0, 0:1)
19:00Ivry - Lille II 1:2  
15:00Paris SG II - Amiens AC 1:1 (1:1, 0:0)
FranceFrance: CFA - Group B    
18:00Amneville - Mulhouse 3:3 (1:3, 2:0)
18:00ASM Belfort - Valence 1:0  
18:00Jura Sud - Monts 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Lyon Duchere - Strasbourg CAN.  
18:00Villefranche - Bourg Peronnas 1:0  
18:30Yzeure - Metz II 3:0  
19:00Raon L Etape - Lyon II 1:0  
15:00Sochaux II - Moulins 1:0  
FranceFrance: CFA - Group C    
17:00Cannes - Consolat 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Colomiers - Beziers 2:1  
18:00Pont Du Gard - Hyeres 2:1 (2:1, 0:0)
18:00Pontet - St Etienne II 1:0  
19:00Gap - Stade Montois 1:2  
19:00Pau - Agde 2:0  
19:00Tarbes - Monaco II 2:3 (1:0, 1:3)
20:00Rodez - Marignane 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Bordeaux II - Albi 3:1  
FranceFrance: CFA - Group D    
15:00Le Mans II - Avranches 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Carquefou - Pontivy 3:1 (1:0, 2:1)
18:00Viry-Chatillon - Plabennec 2:2 (1:1, 1:1)
19:00Lucon - Concarneau 4:3 (1:3, 3:0)
19:00Saumur Olympique - Mantes 1:3 (0:3, 1:0)
19:30Pacy Eure - Fontenay 2:2 (1:1, 1:1)
15:00Caen II - Les Herbiers 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Le Havre II - La Vitreenne 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Lorient II - Romorantin 1:1 (1:1, 0:0)
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: First League    
16:30Renova - Met. Skopje 1:0  
16:30Oktomvri - Ohrid 3:1  
16:30Rabotnicki - Napredok 4:1  
16:30Shkendija - Bregalnica Stip 3:2  
16:30Sileks - Vardar 1:2  
16:30Turnovo - Teteks 2:1  
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: Division 1    
16:30Drita - Tikves 4:0  
16:30Euromilk - Pelister 2:0  
16:30FK Korab - Belasica 2:0 (2:0, 0:0)
16:30FK Rufeja - Pobeda 2:0  
16:30KF Gostivar - Osogovo 3:1  
16:30Makedonija GP - Lok. Skopje 0:2  
16:30Miravci - FK Skopje 3:1  
16:30Ohrid Lote - Vellazerimi 0:1  
GeorgiaGeorgia: Umaglesi Liga    
15:00Merani Martvili - Dila Gori 1:2  
15:00Poti - Dinamo Tbilisi 2:1  
16:00Torpedo Kutaisi - Rustavi 0:0  
18:00Zestafoni - Zugdidi 4:1  
15:00FC Ozurgeti - Gagra 0:2 (0:2, 0:0)
15:00Guria - Dinamo Batumi 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Tskhinvali - Bolnisi 2:2 (0:0, 2:2)
15:00WIT Georgia - Chikhura 1:2 (1:1, 0:1)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
14.05.2012
20:30Karlsruher - Regensburg 2:2  
GermanyGermany: Regionalliga North    
13:30Cottbus II - Hamburger SV II 4:1 (1:1, 3:0)
13:30Holstein Kiel - Halberstadt 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Magdeburg - Lubeck 0:2 (0:1, 0:1)
13:30Meuselwitz - Hallescher 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Plauen - Wilhelmshaven 1:1 (1:0, 0:1)
13:30RB Leipzig - Wolfsburg II 2:2 (1:0, 1:2)
13:30St. Pauli II - Meppen 2:3 (1:2, 1:1)
14:00Berliner AK 07 - Hannover II 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Hertha Berlin II - TSV Havelse 0:3 (0:2, 0:1)
GermanyGermany: Regionalliga South    
14:00Alzenau - Munich 1860 II 5:1  
14:00Eintracht Frankfurt II - Memmingen 4:1  
14:00Freiburg II - Hoffenheim II 1:0  
14:00Karlsruher II - Pfullendorf 3:0  
14:00Nurnberg II - Stutt. Kickers 2:3  
14:00Sonnenhof Grossaspach - Worms 5:0  
14:00Mannheim - Kassel 0:1  
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
14:00BFC Dynamo - Neubrandenburg 1:4 (1:3, 0:1)
14:00Brandenburger - Torgelower Greif 1:3 (0:1, 1:2)
14:00Hansa Rostock II - Viktoria Berlin 2:1  
14:00Malchower - Altludersdorf 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Neustrelitz - LFC Berlin 3:0 (2:0, 1:0)
14:00Rathenow - Furstenwalde 3:0 (2:0, 1:0)
14:00Schoneiche - Wismar 5:1 (3:1, 2:0)
14:00Union Berlin II - Turkiyemspor CAN.  
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
13:30Borea Dresden - Bautzen 0:0 CAN.  
13:30Gotha - Chemnitzer FC II 1:1  
13:30Halle - Fortuna Chemnitz 0:4  
13:30Jena II - FC Gera 03 CAN.  
13:30Lokomotive Leipzig - Dresden II 2:1  
13:30Luckenwalde - Auerbach 2:0  
13:30Piesteritz - Erfurt II 2:4  
14.05.2012
18:00Aue II - Zwickau 2:3  
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
14:00Husumer - Preetzer TSV 2:4  
14:00TSV Kropp - Todesfelde 4:2  
15:00ETSV Weiche - Lubeck II 5:2  
15:00Eichede - Breitenfelde 1:1  
15:00FC Sylt - NTSV Strand 08 2:7  
15:00Heikendorfer - Heider SV 4:0  
15:00Henstedt-Ulzburg - VfR Neumunster 0:2  
15:00Holstein Kiel II - Flensburg 08 6:3  
15:00SV Schackendorf - Eider Budelsdorf 1:2  
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
13:00Rugenbergen - Norderstedt 1:3  
10:45Condor Hamburg - Paloma 3:0  
14:00Halstenbek-Rellingen - Oststeinbeker 0:2  
15:00Niendorfer TSV - Pinneberg 2:1  
15:00TSV Buchholz 08 - Meiendorfer SV 1:3  
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
15:00Heeslingen - BSV Rehden 0:7 (0:6, 0:1)
16:00Ottersberg - Osterholz-Scharmbeck 2:1 (2:0, 0:1)
15:00Buckeburg - Oldenburg 0:3 (0:1, 0:2)
15:00Emden - Luneburger Hansa CAN.  
15:00Gottingen 05 - Langenhagen 3:0 (0:0, 3:0)
15:00Holthausen-Biene - Hildesheim 6:0 (1:0, 5:0)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
14:00Kirchheim - VfR Mannheim CAN.  
15:30Balingen - Ulm 0:2  
15:30Bonlanden - FC 08 Villingen 1:1  
15:30Hollenbach - Bahlinger 0:1  
15:30Illertissen - Kehler 2:1  
15:30Offenburger FV - Stutt. Kickers II 1:0  
15:30Reutlingen - FC Normannia Gmund 1:5  
15:30Spielberg - Neckarelz 0:1  
GermanyGermany: Oberliga NRW    
15:00Ahlen - Speldorf 1:0  
15:00Bergisch Gladbach - SW Essen 1:2  
15:00Schermbeck - Siegen 2:3  
15:00VfB Huls - Westfalia Rhynern 0:0  
15:00Westfalia Herne - Alemannia Aachen II 0:3  
GermanyGermany: Oberliga Sudwest    
14:00Mechtersheim - Salmrohr 2:0  
14:00Wirges - Neunkirchen 2:2  
15:30FC 08 Homburg - Betzdorf 2:0  
15:30Kollerbach - Arminia Ludwigshafen 0:1  
15:30Rossbach/Verscheid - Gonsenheim 5:2  
15:00Saarbrucken II - Waldalgesheim 0:0  
16:00Eintracht Trier II - Zweibrucken 0:2  
GermanyGermany: Oberliga Bayern    
15:00Bayern Hof - Bamberg 4:1  
15:00Frohnlach - Gersthofen 3:3  
15:00Grossbardorf - Rain/Lech 1:1  
15:00Heimstetten - Ismaning 0:2  
15:00Rosenheim - Seligenporten 3:0  
15:00Schweinfurt - DJK Rosenheim 3:1  
15:00TSV Aindling - Buchbach 0:4  
15:00Unterhaching II - Erlangen 4:2  
15:00Wurzburger FV - Eltersdorf 2:1  
GermanyGermany: DFB Pokal    
20:00Dortmund - Bayern Munich 5:2 (3:1, 2:1)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
12:00Oldenburg U19 - Union Berlin U19 1:7 (0:5, 1:2)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
14:00Furth U19 - Karlsruher U19 2:1 (0:1, 2:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga West    
11:00Dusseldorf U19 - Koln U19 2:1 (0:1, 2:0)
GermanyGermany: DFB Pokal Women    
16:00Frankfurt W - Bayern Munich W 0:2 (0:0, 0:2)
GhanaGhana: Premier League    
16:30Aduana Stars - Tema Youth 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Asante Kotoko - Bechem United 4:3 (2:1, 2:2)
16:30Ebusua - Heart of Lions 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Liberty - Medeama 2:2 (2:1, 0:1)
16:30New Edubiase - Berekum Arsenal 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Wa All Stars - Ashanti 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Wassaman United - Mighty Jets 2:1 (1:0, 1:1)
GreeceGreece: Super League    
16:00Atromitos - AEK Athens FC 1:0 (0:0, 1:0)
18:15Panathinaikos - PAOK 2:0 (0:0, 2:0)
GreeceGreece: Football League    
16:00Vyzas FC - Fokikos FC 0:0  
16:00AEL Larissa - Kallithea 0:1  
16:00Kalloni - Giannitsa 3:3  
16:00Panachaiki - Diagoras 3:0  
16:00Panserraikos - Psachna 1:0  
16:00Panthrakikos - E. Asteras 3:0  
16:00Pierikos - Thrasivoulos 1:2  
16:00Platanias FC - Epanomi 1:0  
16:00Veria - A. Asteras 3:0  
GreeceGreece: Football League 2 - Group 1    
15:30Zakynthos - Glyfada 2:1 (1:0, 1:1)
16:00AO Proodeftiki - AO Ilisiakos 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Kalamata - AO Paniliakos 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Rouf FC - Rouvas 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Smyrnis - Chania 2:0 (1:0, 1:0)
GreeceGreece: Football League 2 - Group 2    
16:00Kranoula - Megas Alexandros 4:2 (1:1, 3:1)
16:00Niki Volos - Serres 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Odysseas - Tyrnavos 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Tsaritsani - Tilikratis L. 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Vataniakos - Aetos 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Kalamaria - AEP Iraklis 0:0 (0:0, 0:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
20:00Marquense - Xelaju 1:1 (0:1, 1:0)
14.05.2012
02:00Comunicaciones - Municipal 1:2 (1:1, 0:1)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
02:30Marathon - Olimpia 0:0 (0:0, 0:0)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
15:00Ujpest - Ferencvaros 1:1 (0:1, 1:0)
17:30Debrecen - Pecsi MFC 4:0 (3:0, 1:0)
18:00Kaposvar - Haladas 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Siofok - Zalaegerszegi 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Lombard Papa - Kecskemeti TE 1:0 (0:0, 1:0)
16:45Videoton - Gyor 2:1 (0:0, 2:1)
18:30DVTK - Honved 2:1 (1:1, 1:0)
HungaryHungary: NB II - East    
16:00Cegledi - DVSC-DEAC 3:3 (0:1, 3:2)
17:30Honved II - Mezokovesd-Zsory 2:0 (0:0, 2:0)
17:30Kazincbarcikai - Oroshaza 2:2 (0:1, 2:1)
17:30Szeged - VAC 3:2 (2:2, 1:0)
17:30Vecsesi - Egri 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Ujpest II - Bekescsaba 1912 0:1 (0:1, 0:0)
14.05.2012
17:30Szolnoki MAV - Nyiregyhaza 1:3 (1:1, 0:2)
HungaryHungary: NB II - West    
17:30Bajai - Paks II 1:2 (1:1, 0:1)
17:30Budaorsi SC - Gyirmot SE 4:1 (1:0, 3:1)
17:30Gyor II - Ajka 5:2 (4:0, 1:2)
17:30Szigetszentmiklos - Kozarmisleny SE 3:2 (2:0, 1:2)
17:30Veszprem - Tatabanya 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Videoton II - BKV Elore 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Soproni VSE - MTK Budapest 1:1 (1:1, 0:0)
IcelandIceland: Pepsideild    
14.05.2012
21:15Keflavik - Stjarnan 0:1 (0:1, 0:0)
IcelandIceland: Division 1    
16:00Bolungarvik - Vikingur Reykjavik 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Haukar - Tindastoll 2:0 (1:0, 1:0)
16:00IR Reykjavik - KA Akureyri 3:2 (0:1, 3:1)
16:00Olafsvik - Fjolnir 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Thor Akureyri - Leiknir 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Throttur - Hottur 1:3 (0:1, 1:2)
IcelandIceland: Division 2    
16:00Dalvik/Reynir - Fjardabyggd 2:0 (1:0, 1:0)
16:00KV Reykjavik - KFR 4:0 (1:0, 3:0)
18:00Volsungur - Fjallabyggd 1:0 (1:0, 0:0)
IndonesiaIndonesia: Super Liga    
10:30Balikpapan - PSAP Sigli 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Arema Cronus - Bali United 1:0 (0:0, 1:0)
08:30Persipura Jayapura - Persija Jakarta 0:1 (0:1, 0:0)
10:30Persib Bandung - Pelita Bandung 3:2 (2:0, 1:2)
12:00Persiwa Wamena - Pekanbaru 3:0 (0:0, 3:0)
14.05.2012
08:30Persidafon - Sriwijaya 2:2 (1:0, 1:2)
IndonesiaIndonesia: Premier League    
10:30PSM Makassar - Arema Cronus 1:1 (0:1, 1:0)
10:30Persebaya - Bontang PKT 1:0 (1:0, 0:0)
11:15Persiraja Aceh - Persibo Bojonegoro 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Jakarta Chibi - PSMS Medan 1:1 (1:0, 0:1)
14.05.2012
14:00Persema Malang - Semen Padang 2:3 (1:1, 1:2)
IraqIraq: Super League    
15:00Al Minaa - Al Talaba 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Karbala - Zakho 1:1 (0:0, 1:1)
14.05.2012
15:30Al Kahraba - Al Shorta 2:1 (2:0, 0:1)
15:30Al Zawraa - Al Sinaah 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Erbil - Al Masafi 2:1 (0:1, 2:0)
IrelandIreland: Premier Division    
14:45Sligo Rovers - Shamrock Rovers 3:0  
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
16:00Maccabi Haifa - Hapoel Tel Aviv 1:1  
16:00Maccabi Tel Aviv - Shmona 3:2  
16:00Moadon Sport Ashdod - Yehuda 2:1  
16:00Netanya - Sakhnin 3:2  
20:00Hapoel Haifa - Hapoel Petah Tikva 2:1  
20:00H. Beer Sheva - Beitar Jerusalem 3:1  
20:00H. Ironi Rishon - H. Akko 1:2  
20:00Maccabi Petah Tikva - Ramat Hasharon 0:0  
IsraelIsrael: Leumit League    
14.05.2012
17:00Hak. Ramat Gan - H. Herzliya 3:1 (1:1, 2:0)
17:00H. Nazareth - M. Ironi Bat Yam 2:1 (1:0, 1:1)
17:00M. Beer Sheva - Nes Tziona 4:0 (2:0, 2:0)
ItalyItaly: Serie A    
15:00AC Milan - Novara 2:1 (0:1, 2:0)
15:00Fiorentina - Cagliari 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Juventus - Atalanta 3:1 (2:0, 1:1)
18:00Cesena - AS Roma 2:3 (1:2, 1:1)
18:00Parma - Bologna 1:0 (1:0, 0:0)
20:45Catania - Udinese 0:2 (0:1, 0:1)
20:45Chievo - Lecce 1:0 (0:0, 1:0)
20:45Genoa - Palermo 2:0 (0:0, 2:0)
20:45Lazio - Inter 3:1 (0:1, 3:0)
20:45Napoli - Siena 2:1 (2:1, 0:0)
ItalyItaly: Serie B    
15:00Crotone - Nocerina 3:1 (0:0, 3:1)
15:00Empoli - Vicenza 1:1 (0:1, 1:0)
15:00Juve Stabia - Sampdoria 1:2 (1:0, 0:2)
15:00Livorno - Sassuolo 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Modena - Grosseto 2:1 (0:1, 2:0)
15:00Padova - Gubbio 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Reggina 1914 - Cittadella 3:3 (1:1, 2:2)
15:00Varese - Ascoli 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Pescara - Torino 2:0 (1:0, 1:0)
14.05.2012
20:45AlbinoLeffe - Verona 1:1 (1:1, 0:0)
ItalyItaly: Super Cup (Lega Pro)    
15:00Ternana - Spezia 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Treviso - Perugia 1:2 (0:0, 1:2)
JapanJapan: J-League    
06:00Sapporo - FC Tokyo 0:1 (0:1, 0:0)
07:00Iwata - Kashima 3:0 (1:0, 2:0)
07:00Sagan Tosu - Omiya Ardija 1:1 (0:0, 1:1)
08:00Hiroshima - Yokohama M. 1:3 (1:1, 0:2)
08:00Kawasaki Frontale - Kashiwa 0:2 (0:0, 0:2)
08:30Shimizu - C-Osaka 1:1 (0:1, 1:0)
09:00Urawa - Albirex Niigata 1:1 (1:1, 0:0)
11:30Kobe - Nagoya 0:1 (0:1, 0:0)
12:00G-Osaka - Vegalta Sendai 1:1 (0:0, 1:1)
JapanJapan: J-League Division 2    
07:00Ehime - Giravanz Kitakyushu 2:2 (1:1, 1:1)
06:00Avispa Fukuoka - Montedio Yamagata 1:1 (0:1, 1:0)
06:00Kusatsu - Tochigi 1:2 (1:2, 0:0)
06:00Machida - Chiba 1:6 (0:2, 1:4)
06:00Verdy - Okayama 0:1 (0:0, 0:1)
06:00Yokohama - Toyama 3:0 (1:0, 2:0)
09:00Gainare Tottori - Mito 2:1 (1:0, 1:1)
09:00Kumamoto - Kofu 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Kyoto - Tokushima 2:1 (0:0, 2:1)
09:00Shonan - Oita 1:1 (0:1, 1:0)
12:00Gifu - Yamaga 0:1 (0:1, 0:0)
JapanJapan: Football Championships Women    
05:00Urawa W - Yunogo W 1:0  
06:00Fukuoka W - JEF United W 0:3  
05:30Inac Kobe Leonesa W - Kunoichi W 2:1  
06:00Beleza W - Albirex Niigata W 3:1  
06:00FC Takatsuki Speranza W - Sayama W 2:2  
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
11:00Shakhtar Karagandy - FK Akzhayik 3:1  
13:00FC Astana - Sunkar 0:0  
13:00I. Pavlodar - Taraz 1:1  
13:00K. Almaty - Ordabasy 1:1  
13:00Okzhetpes - Aktobe 1:4  
13:00Tobol - Zhetysu Taldykorgan 2:1  
15:00Atyrau - Kaisar Kyzylorda 0:1  
KenyaKenya: Premier League    
11:00Muhoroni - Sofapaka 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Western Stima - Nairobi City 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Kenya CB - Gor Mahia 2:3 (0:1, 2:2)
14:00Karuturi - Oserian 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Thika Utd. - Mathare Utd. 2:1 (1:0, 1:1)
14.05.2012
18:00Rangers - Ulinzi Stars 0:3 (0:2, 0:1)
KuwaitKuwait: Premier League    
16:45Al Naser - Al Kuwait 0:1 (0:1, 0:0)
19:15Al Jahra - Al Qadisiya 1:1 (0:1, 1:0)
16:45Kazma SC - Al Salmiya 0:1 (0:0, 0:1)
LatviaLatvia: Virslīga    
13:00FC Daugava - Daugava Riga 3:1 (1:1, 2:0)
13:00Gulbene - Metta/LU 5:1 (3:0, 2:1)
17:00Spartaks - Ventspils 2:0 (1:0, 1:0)
LatviaLatvia: Latvian Cup    
16:00Skonto - FK Liepaja 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 0:0, 4:3)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
15:00Dainava Alytus - Atlantas 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Tauras Taurage - Ekranas 1:2 (0:2, 1:0)
15:00Siauliai - Suduva 3:3 (1:2, 2:1)
17:00Zalgiris - Kruoja 0:2 (0:1, 0:1)
LithuaniaLithuania: Division 2    
12:00NFA Kaunas - Palanga 2:3 (0:1, 2:2)
13:00Kedainiai - Jonava 2:7 (0:3, 2:4)
14:00Silute - Nevezis Kedainiai 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Granitas Vilnius - Polonija Vilnius 3:1 (0:1, 3:0)
LuxembourgLuxembourg: National Division    
16:00Fola - Grevenmacher 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Hesperange - Differdange 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Kaerjeng - Benfica 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Niedercorn - Hostert 5:2 (0:1, 5:1)
16:00Petange - Jeunesse Esch 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Racing Luxembourg - Dudelange 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Rumelange - Union Tetange 4:1 (1:1, 3:0)
MalaysiaMalaysia: Super League    
13:45LionsXII - Kedah 3:3 (2:1, 1:2)
14:15Sarawak FA - Sabah 1:0 (1:0, 0:0)
14:45Felda Utd. - Terengganu 2:1 (0:1, 2:0)
14:45Negeri Sembilan FA - Johor DT 2:1 (1:1, 1:0)
14:45PKNS FC - Kelantan 0:3 (0:1, 0:2)
14:45T-Team - Kuala Lumpur 2:1 (1:1, 1:0)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
14.05.2012
10:45Muar - Betaria 1:2 (0:0, 1:2)
14:45ATM FA - Sime Darby 2:1 (1:0, 1:1)
14:45DRB-Hicom - PDRM FA 1:0 (0:0, 1:0)
14:45Johor DT II - Harimau Muda B 3:1 (1:0, 2:1)
14:45Pahang - Perlis 7:2 (2:0, 5:2)
MaltaMalta: Premier League    
16:00Valletta - Hibernians 1:2  
MaltaMalta: Division 1    
15:00Melita FC - Rabat Ajax 1:0 (1:0, 0:0)
17:15Pieta Hotspurs - Zejtun Corinthians 0:1  
14.05.2012
18:00Vittoriosa - St. Andrews 2:1 (2:1, 0:0)
20:00Dingli Swallows - Birzebbuga 2:1 (1:0, 1:1)
20:00St. George's FC - Naxxar Lions 2:0 (1:0, 1:0)
20:00St. Patrick - Lija Athletic 1:3 (0:2, 1:1)
MexicoMexico: Primera Division    
04:00Monterrey - Club America 2:0 (1:0, 1:0)
14.05.2012
03:00Santos Laguna - U.A.N.L.- Tigres 2:2 (0:2, 2:0)
MexicoMexico: Liga de Ascenso    
03:00Club Leon - Correcaminos 5:0 (3:0, 2:0)
MoldovaMoldova: Moldovan Cup    
14.05.2012
15:00Milsami - Dacia Chisinau 5:4 (3:2, 2:2)
15:00Rapid Ghidighici - Sheriff Tiraspol 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 0:0, 4:2)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
17:00Berane - Grbalj 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Bokelj - OFK Petrovac 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Buducnost - Zeta 2:2 (1:1, 1:1)
17:00Lovcen - Decic 3:1 (1:1, 2:0)
17:00Rudar - Mogren 4:1 (2:1, 2:0)
17:00Sutjeska - Mladost Podgorica 2:0 (2:0, 0:0)
MontenegroMontenegro: Division 2    
17:00Celik Niksic - Zabjelo 2:0  
17:00Iskra - OFK Bar 5:1  
17:00Jedinstvo - Mornar Bar 1:2  
17:00Jezero - Igalo 1:0  
17:00KOM - Cijevna 2:1  
17:00Petnjica - Ibar 0:2  
NamibiaNamibia: Premier League    
16:00African Stars - Eleven Arrows 3:1  
16:00Blue Waters - Ramblers 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Mighty Gunners - Civics 0:2  
16:00United Stars - SK Windhoek 1:0  
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
12:30Graafschap - Den Bosch 1:1  
14:30Eindhoven FC - Helmond 0:2  
14:30Sparta Rotterdam - Willem II 1:1  
14:30Vitesse - Nijmegen 2:0 (0:0, 2:0)
16:30Twente - Waalwijk 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Venlo - Cambuur 4:3  
NigeriaNigeria: Premier League    
16:00Sharks - Gombe 5:2 (4:2, 1:0)
16:00Kano - Enugu Rangers 2:0  
17:00Bukola Saraki - Akwa 2:0  
17:00Kaduna - Kwara 2:1  
17:00Lobi - Wikki 2:0  
17:00Ocean Boys - Enyimba 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Rivers United FC - Shooting 0:0 (0:0, 0:0)
North & Central AmericaNorth & Central America: CONCACAF Championship Women U17    
22:00Panama U17 W - Mexico U17 W 0:6  
22:00USA U17 W - Canada U17 W 1:0  
NorwayNorway: Tippeligaen    
16:00Stabaek - Molde 0:5  
18:00Tromso - Valerenga 3:1 (2:0, 1:1)
18:00Aalesund - Stromsgodset 3:1  
18:00Fredrikstad - Haugesund 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Honefoss - Odd 1:4 (0:2, 1:2)
18:00Sandnes - Rosenborg 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Sogndal - Viking 1:2  
20:00Lillestrom - Brann 3:4 (2:3, 1:1)
NorwayNorway: Adeccoligaen    
14:30Kongsvinger - Start 0:1  
18:00Alta - Ull/Kisa 1:3  
18:00Baerum Sportsklubb - Tromsdalen 1:2  
18:00Bodo/Glimt - Bryne 4:1  
18:00Mjondalen - Hodd 2:1  
18:00Notodden - Sandefjord 3:0  
18:00Ranheim - Ham-Kam 1:1  
18:00Strommen - Sarpsborg 08 0:2  
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
16:00Brumunddal - Gjovik 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Fram - Tonsberg 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Nybergsund - Raufoss 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Orn - Elverum 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Valdres - Grorud 3:1 (2:1, 1:0)
14.05.2012
19:00Stromsgodset 2 - Lillehammer 1:1 (1:0, 0:1)
20:00Valerenga 2 - Birkebeineren 2:3 (2:0, 0:3)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
15:00Nardo - Skeid 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Fyllingsdalen - Kjelsas 4:0 (0:0, 4:0)
16:00Buvik - Kristiansund 1:6 (1:2, 0:4)
18:00Fana - Traeff 4:0 (0:0, 4:0)
14.05.2012
14:30Aalesund 2 - Levanger 1:2 (0:1, 1:1)
18:00K. Oslo - Molde 2 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Rosenborg 2 - Byasen 1:5 (0:2, 1:3)
NorwayNorway: Division 2 - Group 3    
15:00Algard - Asane 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Randaberg - Flekkeroy 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Egersunds - Vidar 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Pors Grenland - Vindbjart 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Mandalskameratene - Nest-Sotra 1:4 (0:2, 1:2)
14.05.2012
18:00Jerv - Odds 2 1:1 (0:0, 1:1)
18:00V. Haugesund - Brann 2 5:1 (2:0, 3:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 4    
16:00Finnsnes - Senja 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Frigg - Nesodden 4:2 (1:1, 3:1)
15:00Mjolner - Follo 3:3 (2:1, 1:2)
15:00Mo IL - Halden 3:2 (1:0, 2:2)
15:00Ostsiden - Tromso 2 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Moss - Lorenskog 1:1 (0:1, 1:0)
NorwayNorway: Toppserien Women    
14:30Sandviken W - Roa W 3:2 (2:0, 1:2)
15:00Kattem W - Arna-Bjornar W 1:6 (0:3, 1:3)
15:00Klepp W - Trondheims-Orn W 5:1 (2:1, 3:0)
15:00Kolbotn W - Valerenga W 1:3 (1:1, 0:2)
17:00Grimstad W - LSK Kvinner W 0:2 (0:1, 0:1)
OmanOman: Elite League    
14.05.2012
16:00Al-Shabab - Al Nahda 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Fanja SC - Al Oruba 1:0 (0:0, 1:0)
18:15Dhofar - Sur Club 0:2 (0:2, 0:0)
18:20Al-Msnaa - Salalah SC 3:0 (0:0, 3:0)
18:20Al Suwaiq - Al-Ahli/Sedab 4:1 (0:0, 4:1)
18:20Oman FC - Al Talia 2:1 (1:0, 1:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
21:00Cerro Porteno PF - Sp. Luqueno 0:1 (0:1, 0:0)
23:00Libertad Asuncion - Sol de America 0:1 (0:0, 0:1)
01:10Tacuary - Guarani 1:1 (1:1, 0:0)
21:00Independiente - Sp. Carapegua 1:1 (1:0, 0:1)
21:10Nacional Asuncion - Olimpia Asuncion 0:0 (0:0, 0:0)
23:30Rubio Nu - Cerro Porteno 2:3 (1:1, 1:2)
PeruPeru: Primera Division    
02:30U. de Deportes - Union Comercio 1:3 (1:1, 0:2)
20:15Cobresol - Alianza Lima 1:0 (1:0, 0:0)
22:00Sport Boys - FBC Melgar 1:1 (0:1, 1:0)
22:30Leon de Huanuco - Cesar Vallejo 1:1 (1:0, 0:1)
22:30Sporting Cristal - Cienciano 4:0 (3:0, 1:0)
00:45Juan Aurich - Sport Huancayo 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Garcilaso - U. San Martin 3:0 (1:0, 2:0)
23:00Jose Galvez - Ayacucho 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Division 1    
14:45Polonia Bytom - Zawisza 1:1  
15:00Sandecja Nowy S. - Zabki 1:2  
17:00Ol. Grudziadz - KS Polkowice 3:2  
17:00Pogon Szczecin - GKS Katowice 1:0  
17:00Warta Poznan - Leczna 2:0  
17:30Arka Gdynia - Plock 1:0  
18:00Elblag - Radzionkow 1:2  
19:00Piast Gliwice - Kolejarz 2:0  
16:30Termalica B-B. - Swinoujscie 2:3  
PolandPoland: Division 2 East    
17:00Lublin - Jeziorak 3:0 AWA.  
17:00Ostrowiec Swietokrzyski - S. Rzeszow 0:3 AWA.  
17:00R. Rzeszow - Pruszkow 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Sokolka - S. Wola CAN.  
20:00Wisla Pulawy - Puszcza 3:1 (1:1, 2:0)
11:15Pelikan - Pogon Siedlce 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Brzesko - Garbarnia 5:0 (2:0, 3:0)
17:00Olsztyn - Swit 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Division 2 West    
15:00Nielba Wagrowiec - Czarni Zagan 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Tychy - Calisia Kalisz 4:0 (2:0, 2:0)
17:00Chojniczanka - Kluczbork 2:3 (0:3, 2:0)
17:00Drutex-Bytovia - Elana Torun 2:3 (1:1, 1:2)
17:00Legnica - Ruch Zdzieszowice 4:0 (2:0, 2:0)
17:00Rakow - Chrobry Glogow 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Walbrzych - ROW Rybnik 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Zaglebie Sosnowiec - B. Gdynia 3:0 (3:0, 0:0)
15:00Jarocin - Turek 1:0 (0:0, 1:0)
PolandPoland: Młoda Ekstraklasa U21    
11:00Jagiellonia U21 - Slask U21 3:2 (3:2, 0:0)
11:00Podbeskidzie U21 - Lech U21 0:2 (0:1, 0:1)
11:00Ruch U21 - Cracovia U21 5:0 (1:0, 4:0)
12:00Belchatow U21 - LKS Lodz U21 2:0 (1:0, 1:0)
12:00Wisla U21 - Gornik Z. U21 1:1 (0:1, 1:0)
15:00Legia U21 - Lechia U21 3:1 (1:0, 2:1)
11:00Widzew Lodz U21 - Korona U21 0:2 (0:2, 0:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
19:30Beira Mar - Olhanense 1:2 (0:1, 1:1)
19:30Gil Vicente - Feirense 3:1 (1:0, 2:1)
19:30Guimaraes - Academica 1:2 (0:1, 1:1)
19:30Leiria - Nacional 2:3 (0:2, 2:1)
19:30Maritimo - Ferreira 1:1 (0:0, 1:1)
19:30Rio Ave - FC Porto 2:5 (1:2, 1:3)
19:30Setubal - Benfica 1:3 (1:1, 0:2)
22:15Sporting - Braga 3:2 (1:0, 2:2)
PortugalPortugal: Liga de Honra    
18:00Belenenses - Leixoes 1:0  
18:00Estoril - Arouca 2:2  
18:00Freamunde - Penafiel 1:0  
18:00Moreirense - Covilha 1:1  
18:00Naval - Santa Clara 5:1  
18:00Oliveirense - Atletico CP 2:1  
18:00Trofense - Aves 1:0  
18:00U. Madeira - Portimonense 2:1  
PortugalPortugal: Second Division Promotion Group    
19:30Fatima - Tondela 2:3 (1:3, 1:0)
RomaniaRomania: Liga 1    
18:00Otelul - U. Cluj 2:0 (1:0, 1:0)
20:30Din. Bucuresti - Mioveni 4:1 (2:0, 2:1)
16:00Concordia - Targu Mures 4:1 (1:0, 3:1)
16:00Petrolul - Gaz Metan Medias 4:0 (3:0, 1:0)
18:00FC Rapid Bucuresti - Pandurii 2:2 (2:1, 0:1)
18:30Vaslui - Sp. Studentesc 1:0 (0:0, 1:0)
20:30FC Brasov - FC Steaua Bucuresti 1:2 (0:2, 1:0)
14.05.2012
20:30Ceahlaul - Astra 1:2 (0:2, 1:0)
RomaniaRomania: Liga 2/Serie A    
10:00CSM Iasi - FC Botosani 1:0 (0:0, 1:0)
10:00Delta Tulcea - F. Constanta 2:0 (0:0, 2:0)
10:00FCM Bacau - Dunarea Giurgiu 2:0 (1:0, 1:0)
10:00FC Snagov - Navodari 0:3  
10:00FC Viitorul - CS Otopeni 5:1 (1:0, 4:1)
12:00Din. Bucuresti II - Braila 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Mangalia - Branesti 3:0 AWA.  
RomaniaRomania: Liga 2/Serie B    
10:00Alba Iulia - Chindia Targoviste 0:1 (0:1, 0:0)
10:00FC Bihor - Turda 3:0  
10:00Olt Slatina (2009) - FC Arges 3:0 (1:0, 2:0)
10:00Timisoara - Muresul 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Ramnicu Valcea - Bistrita 1:1 (1:0, 0:1)
19:00CS Turnu Severin - Luceafarul Oradea 1:0 (0:0, 1:0)
10:00Olt Slatina - FC Juventus Bucuresti 2:0 (1:0, 1:0)
RussiaRussia: Premier League    
13:30Amkar - Volga N. Novgorod 4:1 (2:1, 2:0)
13:30FK Krylya Sovetov Samara - Terek Grozni 1:1 (1:1, 0:0)
13:30Spartak Nalchik - Krasnodar 3:3 (2:2, 1:1)
13:30Tomsk - FK Rostov 2:1 (0:0, 2:1)
16:30FK Anzi Makhackala - Zenit Petersburg 0:2 (0:0, 0:2)
16:30Kuban - Dynamo Moscow 1:1 (1:0, 0:1)
16:30Lokomotiv Moscow - Spartak Moscow 0:2 (0:2, 0:0)
16:30Rubin Kazan - CSKA Moscow 3:1 (0:1, 3:0)
RussiaRussia: Division 1    
16:00D. Bryansk - M. Saransk 1:0  
16:00Shinnik Yaroslavl - Sibir 1:2  
16:00T. Moscow - N. Novgorod 3:0  
16:00Ural - Vladikavkaz 2:2  
RussiaRussia: Division 2 - South    
15:00Alania 2 - Slavyansky 1:4 (0:2, 1:2)
15:00Angust Nazran - Kaspiysk 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Gelendzhik - FAYUR Beslan 4:0 (3:0, 1:0)
15:00Mashuk - Astrakhan 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Armavir - Novocherkassk 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Dynamo Stavropol - Taganrog 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Maykop - R. Volgograd 0:0 (0:0, 0:0)
16:00SKA Rostov - Dynamo GTS 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Volzhsky - Biolog 2:1 (1:1, 1:0)
RussiaRussia: Division 2 - East    
09:00Mostovik - Smena Komsomolsk 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Sakhalin - Amur 0:0 (0:0, 0:0)
10:00Baikal Irkutsk - Chita 2:1 (2:0, 0:1)
11:30Yakutiya - Sibiryak 2:0 (1:0, 1:0)
12:00Omsk - FC Novokuznetsk 2:0 (2:0, 0:0)
13:30Dynamo Barnaul - Kemerovo 2:2 (0:0, 2:2)
RussiaRussia: Division 2 - West    
16:00Cherepovets - Saturn Ramenskoye 2 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Istra - Petrozavodsk 2:0 (1:0, 1:0)
16:00S. Kostroma - Znamya Truda 4:2  
16:00Vol.-Ratmir - D. Kostroma 0:2 (0:1, 0:1)
16:30Pskov 747 - Lokomotiv Moscow 2 2:3 (0:1, 2:2)
16:30Tekstilshtik - Murmansk 1:2 (0:2, 1:0)
16:30Tver - Vologda 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Dynamo SPB - Smolensk 2:0 (2:0, 0:0)
RussiaRussia: Division 2 - Ural-Povolzhye    
14:00Khimik - Oktan 3:1 (3:0, 0:1)
14:00Rubin Kazan 2 - Ufa 2:2 (1:2, 1:0)
14:00Uchaly - Neftekhimik 1:3 (0:3, 1:0)
14:30Chelyabinsk - Ulyanovsk 2:2 (2:0, 0:2)
15:00Tyumen - Akademiya Tolyatti 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Kirov - Syzran 2:2 (2:0, 0:2)
16:00Zenit-Izhevsk - Nosta 6:0 (2:0, 4:0)
RussiaRussia: Youth League    
11:00Amkar U21 - Volga N. Novgorod U21 1:1  
11:00Rubin Kazan U21 - CSKA Moscow U21 0:1  
12:00Lokomotiv Moscow U21 - Spartak Moscow U21 0:0  
13:00Kuban U21 - Dynamo Moscow U21 1:5  
13:00Tomsk U21 - FK Rostov U21 1:0  
13:30Spartak Nalchik U21 - Krasnodar U21 3:1 (3:1, 0:0)
14:00Anzhi U21 - Zenit Petersburg U21 1:2  
14:00Krylya Sovetov Samara U21 - Terek Grozni U21 3:1  
San MarinoSan Marino: Campionato Sammarinese    
14.05.2012
21:15Cosmos - Faetano 2:1  
ScotlandScotland: Premier League    
16:00Aberdeen - St. Mirren 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Dunfermline - Kilmarnock 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Inverness - Hibernian 2:0 (0:0, 2:0)
13:30Celtic - Hearts 5:0 (3:0, 2:0)
13:30Motherwell - Dundee Utd 0:2 (0:1, 0:1)
13:30St Johnstone - Rangers 0:4 (0:1, 0:3)
ScotlandScotland: Division 1    
16:00Arbroath - Dumbarton 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Ayr - Airdrieonians 1:3 (0:0, 1:3)
ScotlandScotland: Division 2    
16:00Albion Rovers - Elgin City 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Queen's Park - Stranraer 0:2 (0:2, 0:0)
SerbiaSerbia: Super Liga    
17:00Borac - Vojvodina 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Borca - Sp. Subotica 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Metalac - Jagodina 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Novi Pazar - OFK Beograd 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Radnicki 1923 - Partizan 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Sloboda - Hajduk Kula 4:2 (2:1, 2:1)
17:00Smederevo - Javor 0:1 (0:1, 0:0)
19:00FK Crvena zvezda - Rad Beograd 3:1 (1:0, 2:1)
SingaporeSingapore: S.League    
13:45Harimau Muda - Tampines 2:3 (0:0, 2:3)
13:45Home Utd - Young Lions 3:1 (1:1, 2:0)
SingaporeSingapore: Singapore Cup    
14.05.2012
13:45Warriors - Balestier Khalsa 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 0:0, 6:5)
SlovakiaSlovakia: Corgon Liga    
17:30B. Bystrica - Trencin 1:2 (1:0, 0:2)
17:30Dun. Streda - Slovan Bratislava 2:3 (0:0, 2:3)
17:30Nitra - Senica 1:0 (1:0, 0:0)
17:30Ruzomberok - Zilina 0:1 (0:1, 0:0)
17:30VSS Kosice - Presov 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Z. Moravce - Trnava 0:2 (0:0, 0:2)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
16:30D. Kubin - Myjava 2:2 (1:2, 1:0)
16:30L. Mikulas - Rimavska Sobota 0:1 (0:1, 0:0)
17:30SK Senec - FC Petrzalka Akademia 1:0 (1:0, 0:0)
19:30Michalovce - Podbrezova 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Moldava - Dubnica 1:1 (0:0, 1:1)
16:30Lucenec - Ruzomberok B 0:2 (0:2, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
16:30Nove Mesto - Sered 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Pezinok - Moravany 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Sala - D. Luzna 2:0 (0:0, 2:0)
17:30Puchov - Samorin CAN.  
10:30Trnava B - Nemsova 4:0 (2:0, 2:0)
16:30MFK Topolcany - Nitra B 1:3 (1:0, 0:3)
16:30Vrable - Nove Zamky 0:1 (0:0, 0:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
16:30Lok. Kosice - Poprad 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Ruzina - Lubovna 8:0 (4:0, 4:0)
16:30Trebisov - Namestovo 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Zvolen - Vranov 2:1 (0:0, 2:1)
16:30Bardejov - Presov B 4:1 (2:0, 2:1)
16:30B. Bystrica B - Lipany 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Kosice B - Kremnicka 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Moldava B - Spisska Nova Ves 0:3 (0:2, 0:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
17:00Rudar - Koper 0:1  
17:00Triglav - Celje 4:3  
18:00Domzale - Mura 1:2  
18:00Nafta - ND Gorica 1:1  
20:00Maribor - NK Olimpija Ljubljana 3:2  
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
17:00Dob - Dravinja 3:1 (2:0, 1:1)
17:00Krsko - NK Smartno 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Interblock - Bela Krajina 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Radomlje - Sampion Celje 2:1 (1:0, 1:1)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
15:00Ajax Cape Town - Golden Arrows 4:1 (3:1, 1:0)
15:00Amazulu - Santos 2:2 (1:2, 1:0)
15:00Free State Stars - Kaizer Chiefs 1:2 (1:0, 0:2)
15:00Jomo Cosmos - Maritzburg Utd 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Mamelodi Sundowns - Supersport Utd 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Moroka Swallows - Platinum Stars 2:1 (2:0, 0:1)
15:00Orlando Pirates - Bloem Celtic 2:1 (0:1, 2:0)
South AfricaSouth Africa: First Division    
15:00African Warriors - Carara Kicks 1:2 (1:2, 0:0)
15:00Atlie - Royal Eagles 1:1  
15:00Cape Town City - Pretoria U. 3:2  
15:00Chippa Utd. - Blackburn 2:0  
15:00Dynamos - FC AK 4:3 (1:1, 3:2)
15:00FC Cape Town - United FC 2:0  
15:00Polokwane - Witbank 1:0  
15:00Thanda Royal Zulu - Stellenbosch 4:1  
South KoreaSouth Korea: K-League    
08:00Sangju Sangmu - Jeonnam 1:2 (0:0, 1:2)
10:00Gyeongnam - Seoul 0:1 (0:0, 0:1)
08:00Busan - Daegu 2:0 (1:0, 1:0)
08:00Jeju Utd - Gangwon 4:2 (2:2, 2:0)
09:50Suwon Bluewings - Gwangju FC 4:1 (0:1, 4:0)
South KoreaSouth Korea: National League    
08:00Mokpo City - Changwon 1:3 (1:1, 0:2)
09:00Yongin City - Gimhae 0:0 (0:0, 0:0)
10:00Suwon City - Cheonan City 2:1 (0:0, 2:1)
12:00Gangneung - Goyang Zaicro FC 2:2 (1:0, 1:2)
12:00Hummel - Ulsan Mipo 0:1 (0:1, 0:0)
SpainSpain: Primera Division    
20:00Real Sociedad - Valencia 1:0 (0:0, 1:0)
22:00Betis - Barcelona 2:2 (0:1, 2:1)
20:00Espanyol - Sevilla 1:1 (0:1, 1:0)
20:00Getafe - Zaragoza 0:2 (0:0, 0:2)
20:00Levante - Ath Bilbao 3:0 (1:0, 2:0)
20:00Malaga - Gijon 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Rayo Vallecano - Granada CF 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Real Madrid - Mallorca 4:1 (2:0, 2:1)
20:00Santander - Osasuna 2:4 (1:0, 1:4)
20:00Villarreal - Atl. Madrid 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division    
16:00Almeria - Barcelona B 1:2 (0:2, 1:0)
18:00Celta Vigo - Alcorcon 3:0 (2:0, 1:0)
18:00Girona - Alcoyano 5:1 (3:0, 2:1)
18:00Huesca - Recreativo Huelva 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Murcia - Guadalajara 2:2 (1:0, 1:2)
18:00Numancia - Dep. La Coruna 0:3 (0:2, 0:1)
12:00Valladolid - Hercules 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Elche - Sabadell 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Xerez CD - Villarreal B 0:1 (0:0, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
18:00Coruxo FC - Albacete 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Getafe B - Conquense 0:4 (0:1, 0:3)
18:00La Roda - Celta Vigo B 4:0 (1:0, 3:0)
18:00Leganes - Atl. Madrid B 5:2 (3:1, 2:1)
18:00Montaneros - Gijon B 2:1 (2:1, 0:0)
18:00Rayo Vallecano B - Marino de Luanco 5:0 (1:0, 4:0)
18:00Real Madrid B - Vecindario 5:0 (2:0, 3:0)
18:00San Sebastian Reyes - R. Oviedo 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Tenerife - RSD Alcala 1:2 (1:1, 0:1)
18:00Toledo - Lugo 4:0 (2:0, 2:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
18:00Ath Bilbao B - Sestao 2:1 (0:1, 2:0)
18:00Mirandes - Arandina 4:1 (3:1, 1:0)
18:00Burgos - G. Segoviana 1:4 (1:2, 0:2)
18:00Eibar - R. Sociedad B 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Lemona - Amorebieta 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Osasuna B - R. Union 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Ponferradina - Guijuelo 2:2 (0:2, 2:0)
18:00Salamanca - Zamora 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Torrelavega - Alaves 1:1 (0:1, 1:0)
18:00UD Logrones - Palencia 4:1 (2:0, 2:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
12:00Manacor - Ontinyent 1:5 (0:2, 1:3)
12:00Teruel - Mallorca B 5:1 (1:1, 4:0)
16:30Llagostera - Mahones 2:0 AWA.  
18:00Denia - Badalona 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Gandia - Andorra CF 1:2 (1:1, 0:1)
18:00Huracan - Baleares 1:0 (0:0, 1:0)
18:00L Hospitalet - Olimpic Xativa 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Lleida - Orihuela 1:2 (1:1, 0:1)
18:00Reus Deportiu - Zaragoza B 2:3 (2:1, 0:2)
18:00Sant Andreu - Valencia B 2:4 (1:2, 1:2)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
18:00Ceuta - CD Badajoz 0:5 (0:2, 0:3)
11:30Betis B - Almeria B 2:3 (1:0, 1:3)
16:30El Ejido - Cadiz CF 0:2 AWA.  
16:30Sp. Villanueva - Melilla 0:1 AWA.  
18:00Cacereno - Ecija 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Caravaca - Lucena 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Jaen - Sevilla FC B 4:1  
18:00Linense - Roquetas 2:0 (0:0, 2:0)
18:00Puertollano - Villanovense 1:2 (1:1, 0:1)
18:00San Roque - Lorca Atl. 3:2 (1:0, 2:2)
SpainSpain: Superliga Women    
12:00Lagunak W - Huelva W 0:2 (0:0, 0:2)
12:00Levante W - Collerense W 5:0 (3:0, 2:0)
12:00Llanos Olivenza W - Valencia W 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Rayo Vallecano W - San Gabriel W 5:1 (2:1, 3:0)
12:15FVPR El Olivo W - Reocin W 2:0 (1:0, 1:0)
12:15Malaga W - Athletic Bilbao W 0:7 (0:2, 0:5)
12:30Transportes Alcaine W - Real Sociedad W 1:3 (0:3, 1:0)
15:30Estartit W - Atletico Madrid W 0:5 (0:3, 0:2)
SwedenSweden: Allsvenskan    
16:00Djurgarden - Atvidabergs 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Kalmar - Mjallby 1:2 (1:2, 0:0)
15:00Norrkoping - Orebro 3:0 (2:0, 1:0)
17:30Elfsborg - AIK 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Helsingborg - Hacken 3:2 (2:1, 1:1)
14.05.2012
19:00Gefle - Sundsvall 0:0 (0:0, 0:0)
19:05Goteborg - Malmo FF 2:2 (1:1, 1:1)
SwedenSweden: Superettan    
16:00Brage - Ljungskile 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Varbergs - Degerfors 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Halmstad - Jonkopings 3:2 (2:1, 1:1)
17:00Assyriska FF - Falkenbergs 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Umea FC - Osters 0:4 (0:1, 0:3)
18:00Varnamo - Hammarby 0:1 (0:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:00Ostersunds - Eskilstuna City 3:0 (3:0, 0:0)
16:00Akropolis - S. Kerbura 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Frej - AFC United 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Forward - Enkopings SK 2:1 (0:0, 2:1)
15:00Vasteras SK - IFK Lulea 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Dalkurd - Sirius 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Vasalunds - Sandvikens 2:1 (0:1, 2:0)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
15:00Qviding - Gauthiod 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Sleipner - Bunkeflo IF 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Lunds - Sylvia 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Kristianstads - Karlstad 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Oddevold - Skovde AIK 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Orgryte - Norrby 3:1 (1:0, 2:1)
14.05.2012
19:00Trollhattan - Utsiktens 0:1 (0:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
15:00Moron - Anundsjo 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Bodens - Harnosands 1:1 (1:0, 0:1)
14.05.2012
19:00Assi - Pitea 1:2 (1:1, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:00Rotebro - Karlbergs 2:1 (0:1, 2:0)
15:00Sparvagens - Hudiksvalls 4:3 (1:1, 3:2)
17:00Boo FF - Falu 1:2 (0:1, 1:1)
16:00V. Syrianska - Skiljebo 3:1 (2:1, 1:0)
17:00Stromsbergs - Vasteras IK 4:3 (4:2, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
15:00Assyriska BK - Jonsereds 2:1 (1:0, 1:1)
15:00Savedalens - Torslanda 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Tibro - Fassbergs 1:0 (1:0, 0:0)
14.05.2012
19:00Uddevalla - Gunnilse 3:1 (1:1, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Götaland    
13:00Helsingborgs IF Akademi - Nike 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Hogaborgs - Rosengard 3:2 (1:0, 2:2)
14:00Klagshamn - Eskilsminne 0:5 (0:4, 0:1)
14:00Kvarnby - Solvesborgs 4:2 (2:1, 2:1)
14:00Torns - Halmia 0:5 (0:2, 0:3)
17:00Tvaakers - Olympic 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
12:30Carlstad - Gute 5:1 (3:0, 2:1)
14:00Karlskoga - Rynninge 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Varmbols - Arameisk-Syrianska 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Nykopings - Karlslunds 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Konyaspor - Enskede 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Varmdo - Eskilstuna Sodra 2:0 (0:0, 2:0)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
14:00Assyriska IF - Vimmerby 2:1 (2:1, 0:0)
15:00Karlskrona - Myresjo 4:1 (1:0, 3:1)
16:00Tenhults - Tord 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Husqvarna - Motala 3:2 (0:2, 3:0)
17:00Oskarshamns - Lindsdals 0:2 (0:0, 0:2)
14.05.2012
19:00Ljungby - Haga 3:3 (1:2, 2:1)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
14:00Tyreso W - AIK W 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Kristianstads W - Goteborg W 4:1 (0:0, 4:1)
15:00Rosengard W - Vittsjo W 4:1 (1:0, 3:1)
15:00Djurgarden W - Umea W 1:0 (1:0, 0:0)
15:30Jitex W - Pitea W 2:2 (1:1, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
17:45Basel - Grasshoppers 6:3 (2:1, 4:2)
17:45Luzern - Lausanne 3:2 (0:0, 3:2)
16:00Sion - Xamax CAN.  
16:00Thun - Young Boys 2:2 (2:1, 0:1)
16:00Zurich - Servette Geneve FC 0:1 (0:0, 0:1)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
17:30Aarau - Delemont 5:0  
17:30Kriens - Stade Nyonnais 3:4  
17:30Wil - Bruhl 3:0  
18:00Winterthur - Biel 2:1  
19:30Chiasso - Etoile-Carouge 0:1  
19:30Lugano - Wohlen 0:2  
16:00Locarno - St. Gallen 0:2  
16:00Vaduz - Bellinzona 0:0  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 1    
17:00FC UGS - Yverdon 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Monthey - Bulle 2:2  
17:30Fribourg - Malley 2:1  
17:30Le Mont - Grand-Lancy 1:1  
18:00Meyrin - Oberwallis Naters 5:2 (1:0, 4:2)
19:00Young Boys II - Martigny 2:1  
14:30FC Baulmes - Echallens 1:1  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 2    
16:00Baden - Munsingen 4:1 (1:1, 3:0)
16:00Breitenrain - Thun II 4:3  
16:00Dornach - Schotz 6:2  
16:00Old Boys - Grenchen 5:0  
16:00Zofingen - Serrieres 1:1  
17:30Solothurn - Basel II 3:1 (1:0, 2:1)
17:30Wangen - Muttenz 2:3 (2:1, 0:2)
16:00Grasshopper II - Zurich II 0:2  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 3    
16:00Hongg - St. Gallen II 1:3  
16:00Rapperswil - Schaffhausen 0:2  
16:00YF Juventus - Luzern II 3:1  
16:30Biaschesi - Cham 2:3  
17:00Eschen - Mendrisio-Stabio 3:2 (0:1, 3:1)
14:30Muri - Balzers 4:2  
15:00Gossau - Winterthur II 1:1  
16:00Lugano II - Tuggen 2:4  
SyriaSyria: Premier League    
11:00Al Jaish - Al Misfat 6:0  
11:00Al Majd - Al Taliya 1:1  
11:00Al Shorta - Al Wahda 0:0  
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
10:00Ravshan - Energetik Dushanbe 2:0  
10:00Xayr Vahdat - Guardia Dushanbe 2:1  
10:00Zarafshon Panjakent - CSKA-Pomir Dushanbe 1:1  
10:00Istiqlol Dushanbe - Parvoz Bobojon Ghafurov 1:0  
10:00Khosilot Parkhar - Regar-TadAZ 1:2  
10:00Khujand - Vakhsh 1:0  
ThailandThailand: Thai Premier League    
13:00BEC Tero Sasana - Bangkok Glass 3:0 (1:0, 2:0)
13:00Chiangrai Utd - Sisaket 2:1 (1:0, 1:1)
13:00Police Utd - BBCU 1:1 (1:0, 0:1)
13:00Samut Songkhram - Chainat 2:3 (1:1, 1:2)
13:00TTM Chiangmai - TOT 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Muang Thong Utd - Army United 2:1 (0:0, 2:1)
13:00Pattaya Utd - Osotsapa 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Chonburi - Songkhla United 1:0 (0:0, 1:0)
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
16:00Hammam-Lif - Olympique Beja 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Monastir - Zarzis 2:2 (1:0, 1:2)
16:00ES Beni-Khalled - Gafsa 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Stade Tunisien - Sfaxien 1:0 (1:0, 0:0)
TunisiaTunisia: Tunisia Cup    
15:00Metlaoui - Sporting Ben Arous 2:0  
15:00Sfaxien - Gabes 1:2  
15:00Sfaxien - Stade Gabesien 1:2  
15:00Ben Guerdane - Olympique Kef 2:1  
15:00Club Nafta - Kasserine 2:2  
15:00CO Transports - Jendouba Sport 2:0  
15:00Djerba - Aigle Teboulba 2:1  
15:00Espoir Bouchama - Union Ksibet Mediouni 3:1  
15:00Grombalia Sports - Messadine 4:2  
15:00Hammamet - EO Goulette Kram 4:2  
15:00Hilalien - Kerkennah 3:2 ET  
15:00Jeunesse Sportive - Manouba 2:0  
15:00Kalaa - Stade Nabeulien 4:3  
15:00Korba - Msaken 3:2  
15:00LPTA Tozeur - Sbeitla 4:0 (1:0, 3:0)
15:00Mateur - Moknine 3:1  
15:00Oued Ellil - HSKK 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 5:3)
TurkeyTurkey: Super Lig    
15:00Basaksehir - Bursaspor 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Sivasspor - Eskisehirspor 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Fenerbahce - Galatasaray 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: Bank Asya 1. Lig    
13:00Denizlispor - Adanaspor AS 3:1  
13:00Gungoren - Boluspor 0:1  
15:00Karsiyaka - Gaziantep 0:0  
15:00Sakaryaspor - Giresunspor 1:2  
13:00Kartalspor - Goztepe 2:0  
13:00Tavsanli Linyitspor - Kayseri Erciyesspor 3:0  
15:00Bucaspor - Kasimpasa 3:3  
15:00Konyaspor - Elazigspor 4:1  
15:00Rizespor - Akhisar Genclik Spor 1:2  
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig White Group    
14:30Altay - Turgutluspor 1:1 (0:0, 1:1)
14:30Balikesirspor - Bugsasspor 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Diyarbakirspor - Pendikspor 1:1 (0:0, 1:1)
14:30Gaziosmanpasa - Ofspor 4:2 (3:2, 1:0)
14:30Iskenderun - Sanliurfaspor 0:2 (0:2, 0:0)
14:30Kocaelispor - Tepecik 3:2 (0:1, 3:1)
14:30Tokatspor - Anadolu Selcukspor 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Yeni Malatyaspor - Bozuyukspor 4:1 (2:1, 2:0)
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig Red Group    
13:30Adana Demirspor - Kocaeli Birlikspor 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Alanyaspor - Unyespor 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Cankiri - Adiyamanspor 4:0 (2:0, 2:0)
13:30Fethiyespor - Eyupspor 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Sariyer - Altinordu 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Trabzon - Golbasispor 5:2 (3:0, 2:2)
13:30Tutap Sekerspor - Bandirmaspor 3:0 (0:0, 3:0)
14:30Denizli BB - Mardinspor 3:0  
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 1    
14:30Amedspor - Menemen Bld. 3:2 (1:1, 2:1)
14:30Besikduzuspor - Elaziz Belediyespor Kulubu 3:0 (0:0, 3:0)
14:30Gebzespor - Sandiklispor 2:1 (0:0, 2:1)
14:30Gumushanespor - Kastamonuspor 2:1 (2:0, 0:1)
14:30Hacettepe - Kirikkalespor 2:0 (0:0, 2:0)
14:30Inegolspor - Kirikhanspor 2:1 (0:0, 2:1)
14:30Umraniyespor - Luleburgazspor 3:1 (0:1, 3:0)
14:30Kecioren - Bayrampasa 1:2 (0:2, 1:0)
14:30Vanspor Bld. - Sebatspor 3:0 AWA.  
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 2    
14:30Arsinspor - Orhangazispor 4:1 (2:1, 2:0)
14:30Erganispor - Trabzon Akcaabat 0:3 (0:1, 0:2)
14:30Istanbulspor AS - Batman Petrolspor 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Kahramanmarasspor - Keciorengucu 1:1 (1:0, 0:1)
14:30Karsspor - Kucukcekmecespor 3:0 (2:0, 1:0)
14:30Kepez Bld. - Nazillispor 0:3  
14:30Kilimli - Bingol 2:1 (1:0, 1:1)
14:30Yesil Bursa - Maltepespor 3:1 (0:0, 3:1)
14:30Sivas Belediyespor - Golcukspor 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 3    
14:30Afyonkarahisaspor - Yozgatspor 1959 FK 3:1 (1:1, 2:0)
14:30Aydinspor - Diyarbakir Kayapinar 6:0 (3:0, 3:0)
14:30Beylerbeyi SK - Dardanelspor 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Carsambaspor - Sancaktepe 0:3  
14:30Erzurum BB - Araklispor 2:1 (0:0, 2:1)
14:30Kemerspor 2003 - Ankara Demirspor 3:1 (1:1, 2:0)
14:30Pazarspor - Karacabey Birlikspor 2:0 (1:0, 1:0)
14:30Siirtspor - Anadolu Uskudar 2:0 (1:0, 1:0)
14:30Hatayspor - Tarsus 4:3 (2:1, 2:2)
TurkeyTurkey: Spor Toto Cup    
14:00Antalyaspor - Genclerbirligi 1:3 (0:0, 1:3)
14:00Gaziantepspor - Kayserispor 3:2 (1:1, 2:1)
14:00Samsunspor - Ankaragucu 0:0 (0:0, 0:0)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:00Cerrito - Fenix 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Racing Montevideo - Bella Vista 0:1 (0:1, 0:0)
21:00Club Nacional - Rampla Juniors 1:1 (0:0, 1:1)
15:15Defensor Sp. - Cerro Largo 2:1 (1:0, 1:1)
20:00CA Cerro - Sisley 1:0 (0:0, 1:0)
20:00Liverpool M. - Rentistas 2:1 (0:1, 2:0)
20:00River Plate - Danubio 1:1 (1:1, 0:0)
21:00Wanderers - Penarol 1:5 (1:4, 0:1)
USAUSA: MLS    
22:00Montreal Impact - Los Angeles Galaxy 1:1 (1:0, 0:1)
22:30Houston Dynamo - DC United 1:0 (0:0, 1:0)
01:30Columbus Crew - FC Dallas 2:1 (0:1, 2:0)
01:30New England Revolution - Vancouver Whitecaps 4:1 (3:1, 1:0)
02:30Chicago Fire - Sporting Kansas City 2:1 (0:1, 2:0)
04:00Seattle Sounders - Real Salt Lake 0:1 (0:0, 0:1)
18:30Philadelphia Union - New York Red Bulls 2:3 (1:1, 1:2)
14.05.2012
01:00San Jose Earthquakes - Chivas USA 1:1 (0:1, 1:0)
USAUSA: North American Soccer League    
01:30Atlanta Silverbacks - Edmonton 0:2 (0:1, 0:1)
01:30Puerto Rico - Fort Lauderdale 2:0 (1:0, 1:0)
01:30Tampa Bay - San Antonio 1:2 (0:0, 1:2)
02:30Minnesota - Carolina RailHawks 2:1 (1:0, 1:1)
UzbekistanUzbekistan: Professional Football League    
14:00Navbahor Namangan - Din. Samarkand 1:1 (0:1, 1:0)
14:30Met. Bekobod - Buxoro 2:0 (0:0, 2:0)
14:30Qizilqum Zarafshon - Neftchi Fargona 2:1 (2:0, 0:1)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
02:30Petare - La Guaira 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Aragua - Dep. Anzoategui 0:2 (0:0, 0:2)
22:00Atletico El Vigia - Caracas 2:3 (2:2, 0:1)
22:00Zulia - Mineros 1:0 (0:0, 1:0)
22:30Dep. Tachira - Llaneros 3:1 (3:1, 0:0)
22:30Lara - Carabobo 2:0 (1:0, 1:0)
22:30Monagas - Trujillanos 1:1 (1:1, 0:0)
22:30Tucanes - Yaracuyanos 0:1 (0:1, 0:0)
22:30Zamora - Estudiantes Merida 3:2 (1:1, 2:1)
VietnamVietnam: V-League    
11:00Gia Lai - Da Nang 2:0 (1:0, 1:0)
11:10Khanh Hoa - Hoa Phat 1:2 (0:0, 1:2)
12:00Binh Duong - Thanh Hoa 4:1 (2:1, 2:0)
11:00Dong Thap - Hai Phong 3:0 (2:0, 1:0)
13:30Xuan Thanh Saigon - Tien Giang FC 1:0 (0:0, 1:0)
14.05.2012
12:00Ninh Binh - NB Sai Gon 1:2 (0:1, 1:1)
12:00T&T Ha Noi - Song Lam Nghe An 2:6 (2:2, 0:4)
WalesWales: Premier    
15:00Llanelli - Aberystwyth 1:0 ET (0:0, 0:0, 1:0)
15:30Bala - Prestatyn 2:1 (1:1, 1:0)
WalesWales: Division 1    
14:30Pontardawe - Aberaman 4:1  
WorldWorld: Club Friendly    
18:00St. Truiden - Tienen 5:2 (1:2, 4:0)
19:00Veendam - FC Emmen 3:1 (2:0, 1:1)
YemenYemen: Division 1    
14.05.2012
14:45Al Baydaa - Al Oruba Zabid 1:3  
14:45Al Shula - Al-Tilal 1:1  
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00Chicken Inn - Buffaloes 0:1  
15:00Gunners - WWS Rangers 1:0  
15:00Harare City - Platinum 1:4  
15:00Motor Action - Hardbody 1:0  
15:00Highlanders - Monomotapa 3:0  
15:00Hwange - Black Mambas 2:1  
14.05.2012
15:00CAPS Utd - Quelaton 1:0