Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
  • Show:
AfricaAfrica: CAF Champions League    
17:00Esperance Tunis - Dynamos 6:0 (3:0, 3:0)
17:00Etoile Sahel - Academie de FAD 4:1  
19:00Djoliba - Sunshine Stars 1:1  
19:00Maghreb Fez - Zamalek 0:2  
15:30Mazembe - Al-Merreikh 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Berekum Chelsea - Cotonsport 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Stade Malien - Al Ahly 1:0  
19:00Al-Hilal Omdurman - ASO Chlef 1:1  
AfricaAfrica: CAF Confederations Cup    
15:30Royal Leopards - Club Africain 0:1 (0:1, 0:0)
17:30ASEC Mimosas - Meknes 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Simba - Ahli Shendi 3:0 (0:0, 3:0)
17:00Heartland - Leopard 3:2 (1:1, 2:1)
17:00Warri - Black Leopards 3:1 (1:1, 2:0)
18:00Interclube - Amal Atbara 4:1 (1:1, 3:0)
20:00Wydad - Real Bamako 2:0  
AlbaniaAlbania: Super League    
13:00Bylis - Skenderbeu 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Flamurtari - Dinamo Tirana 5:0 (3:0, 2:0)
13:00Kastrioti - Laci 0:1 (0:1, 0:0)
13:00KF Tirana - Shkumbini Peqin 1:1 (0:0, 1:1)
13:00Pogradeci - Apolonia Fier 1:1 (1:1, 0:0)
13:00Teuta - Kamza 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Vllaznia - Berat 0:0 (0:0, 0:0)
AlgeriaAlgeria: Division 1    
16:00CR Belouizdad - Batna 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Eulma - Constantine 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Harrach - Bejaia 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Kabylie - Saida 4:0 (1:0, 3:0)
16:00Oran - Hussein Dey 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Tlemcen - ES Setif 1:0 (1:0, 0:0)
AngolaAngola: Girabola    
16:30Atletico do Namibe - Sagrada 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Kabuscorp - ASA 0:2 (0:1, 0:1)
16:30Nacional de Benguela - Soyo 3:2 (0:0, 3:2)
16:30Onze Bravos - C.R.D. Libolo 0:1  
18:00Primeiro de Agosto - Cabinda 4:1 (0:0, 4:1)
16:00Progresso - Benfica Luanda 3:1  
17:00Caala - Santos 2:0 (1:0, 1:0)
ArgentinaArgentina: Primera Division    
01:45Lanus - Racing Club 3:1 (2:0, 1:1)
19:00San Martin S.J. - Godoy Cruz 1:0 (1:0, 0:0)
21:30Newells Old Boys - All Boys 1:1 (0:1, 1:0)
23:40Boca Juniors - Colon Santa FE 1:0 (1:0, 0:0)
01:20Independiente - Banfield 2:0 (0:0, 2:0)
20:00San Lorenzo - Arsenal Sarandi 2:0 (1:0, 1:0)
20:00Union de Santa Fe - Olimpo Bahia Blanca 2:0 (0:0, 2:0)
22:15Argentinos Jrs - Atl. Rafaela 0:0 (0:0, 0:0)
00:20Belgrano - Tigre 1:1 (0:1, 1:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Nacional    
19:00Dep. Merlo - Patronato 3:1 (2:1, 1:0)
20:30Huracan - Atl. Tucuman 2:0 (0:0, 2:0)
02:00Gimnasia Jujuy - Instituto 0:1 (0:0, 0:1)
21:00Ind. Rivadavia - Desamparados 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Quilmes - Chacarita Juniors 1:0 (1:0, 0:0)
30.04.2012
00:15Aldosivi - River Plate 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Almirante Brown - Defensa y Justicia 2:0 (0:0, 2:0)
20:00Boca Unidos - Gimnasia L.P. 2:1 (1:0, 1:1)
20:30Guillermo Brown - Atletico Atlanta 3:0 (0:0, 3:0)
22:10Ferro - Rosario Central 0:2 (0:0, 0:2)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
19:00CA Estudiantes - Barracas Central 1:0 (1:0, 0:0)
19:00Colegiales - Defensores de Belgrano 2:1 (1:1, 1:0)
19:00Los Andes - Deportivo Armenio 1:0 (0:0, 1:0)
19:00San Telmo - Sarmiento Junin 2:1 (0:1, 2:0)
20:30Comunicaciones - Platense 1:2 (0:0, 1:2)
20:30Nueva Chicago - Temperley 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Sportivo Italiano - Deportivo Moron 2:1 (2:0, 0:1)
30.04.2012
19:00Acassuso - General Lamadrid 6:2 (1:1, 5:1)
19:00Flandria - Villa San Carlos 2:1 (1:0, 1:1)
19:00Tristan Suarez - Almagro 2:1 (1:1, 1:0)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
19:00Liniers - Berazategui 1:1  
30.04.2012
19:00Justo Jose de Urquiza - Club Lujan 0:0  
19:00Midland - Villa Dalmine 0:1  
19:00Talleres Remedios Escalada - Central Cordoba 3:2  
20:30Excursionistas - El Porvenir 4:1  
02:00Laferrere - UAI Urquiza 2:1  
ArmeniaArmenia: Premier League    
14:00Banants Yerevan - Ararat Yerevan 2:0  
14:00Pyunik Yerevan - Mika 0:0  
ArmeniaArmenia: Armenian Cup    
14:30Shirak Gyumri - Impuls 1:0 (1:0, 0:0)
AustraliaAustralia: NSW Premier League    
11:00Sutherland Sharks - Sydney Utd 1:1 (0:1, 1:0)
11:00Wollongong Wolves - Blacktown Spartans 2:1 (0:0, 2:1)
07:00APIA Tigers - Manly Utd 2:2 (1:1, 1:1)
07:00Blacktown City - Marconi Stallions 1:1 (0:1, 1:0)
07:00Rockdale City Suns - Bonnyrigg White Eagles 0:2 (0:1, 0:1)
07:00Sydney Olympic - Parramatta Eagles 2:1 (1:0, 1:1)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
08:00Queensland Lions - Eastern Suburbs 1:0 (0:0, 1:0)
AustraliaAustralia: Western Australia Premier League    
09:00Armadale - Sorrento 2:0 (1:0, 1:0)
09:00ECU Joondalup - Stirling Lions 2:4 (0:1, 2:3)
09:00Floreat Athena - Balcatta 3:1 (0:0, 3:1)
09:00Inglewood Utd - Bayswater 1:2 (0:0, 1:2)
09:00Perth SC - NTC 8:1 (3:0, 5:1)
09:00Western Knights - South West Phoenix 1:1 (1:1, 0:0)
AustraliaAustralia: South Australian Super League    
11:30Adelaide Comets - NE Metrostars 0:1 (0:0, 0:1)
AustraliaAustralia: Queensland State League    
11:00Capricorn Cougars - Queensland Academy 2:6 (1:3, 1:3)
11:00F.N.Q. Heat - Sunshine Coast 1:1 (1:1, 0:0)
11:00N.Q. Razorbacks - Whitsunday Miners 1:2 (1:1, 0:1)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Champions League    
04:00Auckland City - Tefana 2:1 (0:0, 2:1)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Champions League    
02:00Pago - Kiwi 1:5  
04:30Lotohaapai - Tupapa 3:3 (0:1, 3:2)
AustriaAustria: tipp3-Bundesliga    
16:00Austria Vienna - Wacker Innsbruck 3:0 (0:0, 3:0)
18:30Mattersburg - Salzburg 0:1 (0:1, 0:0)
18:30Neustadt - Admira 1:4 (1:2, 0:2)
18:30Sturm Graz - Kapfenberg 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Ried - Rapid Vienna 2:3 (1:2, 1:1)
AustriaAustria: Regionalliga East    
15:30Simmeringer - Ritzing 0:2 (0:1, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
16:00Gleinstatten - Pasching 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Wels - Vocklamarkt 0:0 (0:0, 0:0)
16:15LASK Linz (Am) - A. Klagenfurt 1:2 (0:1, 1:1)
19:00Villach - Vorwarts Steyr 7:1 (3:0, 4:1)
15:30Sturm Graz (Am) - Allerheiligen 1:3 (0:1, 1:2)
17:00Kapfenberg (Am) - Grazer 0:2 (0:2, 0:0)
AustriaAustria: Regionalliga West    
14:00Neumarkt - Altach (Am) 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Hard - Johann 0:0 (0:0, 0:0)
17:00A. Salzburg - Bregenz 2:2 (0:1, 2:1)
15:00Wacker Innsbruck (Am) - Seekirchen 3:1 (1:0, 2:1)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
13:00Turan - SumQayit 1:1  
13:30Ravan - Kapaz 5:1  
14:00Gabala - FK Baku 4:0 (1:0, 3:0)
14:00Neftci Baku - Qarabag 2:1 (0:0, 2:1)
15:15AZAL PFK - Zaqatala 0:0  
16:00Inter Baku - Khazar Lenkoran 0:0 (0:0, 0:0)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
18:00BATE - Shakhtyor Soligorsk 1:0  
15:00Belshina - Naftan 0:0  
15:00Brest - Zhodino 1:0  
15:00Neman - Din. Minsk 0:0  
17:00FC Minsk - FC Gomel 1:2  
BelgiumBelgium: Jupiler League    
18:00Gent - Club Brugge KV 2:1 (1:1, 1:0)
20:00KV Mechelen - Lierse 1:1 (1:1, 0:0)
20:00Leuven - Cercle Brugge KSV 3:2 (0:2, 3:0)
20:00Lokeren - Beerschot 3:1 (1:0, 2:1)
20:00Mons - Waregem 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Westerlo - St. Truiden CAN.  
20:30St. Liege - Kortrijk 2:0 (1:0, 1:0)
BelgiumBelgium: EXQI League    
15:00Aalst - Dender 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Borinage - Tienen 1:2  
15:00Charleroi - Tubize 1:2 (1:0, 0:2)
15:00Heist - Waasland-Beveren 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Lommel Utd - Vise 1:0 (0:0, 1:0)
15:00RWDM Brussels - KSV Roeselare 0:0  
15:00RWS Bruxelles - Oostende 3:2 (1:1, 2:1)
15:00Sint Niklaas - Eupen 0:0 (0:0, 0:0)
15:00St. Wetteren - Antwerp 2:1 (0:0, 2:1)
BelgiumBelgium: Belgium Third Division Group A    
20:00UR La Louviere - Charleroi Fleurus 3:2 (1:1, 2:1)
20:00Virton - Oudenaarde 2:3 (1:2, 1:1)
15:00Deinze - BX Brussels 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Geants - Coxyde 2:3 (1:2, 1:1)
15:00Mouscron - Tournai 0:1 (0:0, 0:1)
15:00OC Charleroi - Torhout 0:5 AWA.  
15:00Olsa Brakel - Rac. Waregem 1:2  
15:00Ronse - Bertrix 3:1 (1:0, 2:1)
15:00Vervietois - Huy 0:3 (0:0, 0:3)
BelgiumBelgium: Belgium Third Division Group B    
15:00ASV Geel - Boom 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Bocholter - St. Gilloise 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Dessel - K. FC Turnhout 3:0  
15:00Grimbergen - Bornem 0:3  
15:00Hoogstraten - Patro Eisden 3:1  
15:00KRC Mechelen - Hasselt 2:0  
15:00Temse - Diegem 1:1  
15:00Wijgmaal - La Calamine 1:3  
15:00Woluwe Zaventem - Hamme 3:0  
BelgiumBelgium: 1st National Women    
15:00RSC Anderlecht W - St. Liege W 2:1  
15:00St. Truiden W - Leuven W 0:0  
BoliviaBolivia: Liga de Futbol Prof    
22:00Bolivar - Nacional Potosi 4:3 (0:1, 4:2)
21:30La Paz - Real Mamore 6:0 (4:0, 2:0)
21:30Real Potosi - U. Sucre 2:1 (2:0, 0:1)
22:00Aurora - The Strongest 3:2 (0:0, 3:2)
22:00Guabira - San Jose 2:3 (1:1, 1:2)
30.04.2012
00:30Blooming - Oriente Petrolero 2:2 (2:2, 0:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
16:30Celik Zenica - Leotar 2:3  
16:30Kozara - Siroki Brijeg 1:2  
16:30Sloboda - Zeljeznicar 0:4  
19:30Borac Banja Luka - Gradacac 1:2  
19:30FK Sarajevo - Prijedor 3:1  
16:30GOSK Gabela - Olimpic Sarajevo 3:0 (2:0, 1:0)
16:30Slavija - Travnik 3:0  
16:30Velez Mostar - Zrinjski 3:1  
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
20:30Fluminense - Volta Redonda 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Botafogo RJ - Vasco 3:1 (2:0, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
21:00Mogi Mirim - Oeste 3:2 (1:1, 2:1)
23:30Bragantino - Mirassol 2:1 PEN. (1:0, 0:1, 4:2)
21:00Sao Paulo - Santos 1:3 (0:2, 1:1)
23:30Guarani - Ponte Preta 3:1 (0:1, 3:0)
BulgariaBulgaria: A PFG    
14:30Cherno More - Lok. Plovdiv 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Montana - Ludogorets 1:4 (0:2, 1:2)
16:00Slavia Sofia - Beroe 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Botev Vratsa - Kaliakra 6:2 (3:0, 3:2)
16:45Levski - CSKA Sofia 1:0 (0:0, 1:0)
30.04.2012
16:00Svetkavitsa - Vidima-Rakovski 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Litex Lovech - Lok. Sofia 2:0 (0:0, 2:0)
BulgariaBulgaria: B PFG East    
16:00Dobrudzha - Lyubimets 2007 1:3 (0:1, 1:2)
16:00Dorostol - Botev Plovdiv 0:3 (0:0, 0:3)
16:00Etar - Sliven 2000 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Neftochimic Burgas - Nesebar 3:1 (0:1, 3:0)
16:00Spartak - Pomorie 2:0 (1:0, 1:0)
BulgariaBulgaria: B PFG West    
16:00Bansko - Slivnishki Geroy 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Chavdar B. Slatina - Malesh 0:3 AWA.  
16:00Chavdar Etropole - Svoge 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Gotse Delchev - Bdin Vidin 2:1 (2:0, 0:1)
30.04.2012
16:00Akademik Sofia - Septemvri 2:0 (0:0, 2:0)
ChileChile: Primera Division    
01:00San Felipe - Cobreloa 0:3 (0:2, 0:1)
17:30U. Espanola - U. De Concepcion 4:1 (1:1, 3:0)
21:00Cobresal - Rangers 1:0 (1:0, 0:0)
21:00Palestino - Deportes Iquique 0:1 (0:0, 0:1)
23:15Huachipato - U. Catolica 2:2 (1:2, 1:0)
23:15La Serena - Antofagasta 4:1 (1:0, 3:1)
01:30S. Wanderers - O'Higgins 0:1 (0:0, 0:1)
22:00U. De Chile - Colo Colo 5:0 (1:0, 4:0)
30.04.2012
00:30Union La Calera - A. Italiano 1:1 (1:0, 0:1)
ChileChile: Primera B    
23:00D. Puerto Montt - Nublense 2:2 (1:1, 1:1)
01:00Coquimbo - S. Morning 2:0 (2:0, 0:0)
01:00Curico Unido - C.D.S. Naval 1:1 (0:1, 1:0)
03:00San Marcos de Arica - San Luis 2:2 (2:0, 0:2)
18:00D. Concepcion - Union Temuco 0:0 (0:0, 0:0)
22:30Barnechea - L. Schwager 1:1 (1:1, 0:0)
22:30Everton - Magallanes 1:2 (0:2, 1:0)
ChinaChina: Super League    
09:00Dalian Yifang F.C. - Changchun Yatai 1:2 (0:2, 1:0)
09:45Guangzhou R&F - Liaoning 2:1 (0:0, 2:1)
13:35Hangzhou Greentown - Dalian Shide 1:1 (0:1, 1:0)
13:40Jiangsu Suning - Henan Jianye 5:1 (3:0, 2:1)
13:45Shanghai Shenhua - Shandong Luneng 0:0 (0:0, 0:0)
09:30Qingdao Jonoon - Beijing Renhe 0:1 (0:1, 0:0)
ChinaChina: Jia League    
08:00Zhejiang Yiteng - Shenzhen 4:1 (3:0, 1:1)
09:00Beijing Technology - Guangdong 3:1 (2:0, 1:1)
09:00Shenyan Dongjin - Yanbian 1:3 (0:1, 1:2)
09:30Chengdu Tiancheng - Chongqing Lifan 1:1 (1:1, 0:0)
09:30Tianjin Quanjian - Beijing 2:0 (0:0, 2:0)
09:30Wuhan Zall - Shenyang Zhongze 1:0 (1:0, 0:0)
09:00Chongqing FC - Hunan Billows 0:2 (0:1, 0:1)
30.04.2012
13:30Shanghai SIPG - Shijiazhuang 1:1 (1:0, 0:1)
ChinaChina: Yi League    
09:00Beijing Yitong Kuju - Shanghai Zobon 2:0  
09:00Beijing Youth - Hebei U19 1:1  
09:00Chongqing FC U19 - Shenzhen Fengpeng 0:0  
09:00Guizhou Hengfeng Zhicheng F.C. - Hubei U19 1:1  
09:00Jiangsu U19 - Kunming Ruilong 0:1  
09:00Qinghai U19 - Xinjiang Haitang 0:1  
09:00Shandong U19 - Hebei 0:1  
09:00Shenzhen Ming Bo - Sichuan FC 0:1  
09:00Sichuan U19 - Xinjiang Tianshan 1:0  
09:00Beijing - Jingtie Locomotive 3:1  
09:00Dongguan Topship - Guangdong U19 2:2  
09:00Qinghai Senke - Shaanxi Youth 0:0  
ColombiaColombia: Liga Postobon    
03:00La Equidad - Junior 0:0 (0:0, 0:0)
22:30Aguilas - Dep. Pasto 3:0 (1:0, 2:0)
22:30Chico - Quindio 2:0 (1:0, 1:0)
01:10Millonarios - Ind. Medellin 2:1 (0:1, 2:0)
03:00Atl. Nacional - Huila 1:2 (1:0, 0:2)
22:30Cartagena - Patriotas 2:2 (0:1, 2:1)
22:30Dep. Cali - Envigado 1:1 (0:0, 1:1)
22:30Deportes Tolima - Cucuta 3:0 (2:0, 1:0)
30.04.2012
01:45Once Caldas - Santa Fe 2:2 (1:1, 1:1)
ColombiaColombia: Torneo Postobon    
22:00Uniautonoma - Real Santander 1:0 (0:0, 1:0)
22:30Atlético F.C. - Bogota 2:1 (0:1, 2:0)
22:30Petrolera - Popayan 1:2 (0:0, 1:2)
22:30U. Magdalena - Pacifico 0:0 (0:0, 0:0)
02:30Tigres - Barranquilla 2:1 (1:0, 1:1)
22:30Bucaramanga - Valledupar 2:2 (1:0, 1:2)
22:30Cortulua - Leones 1:1 (0:1, 1:0)
22:30Pereira - Fortaleza 0:0 (0:0, 0:0)
03:00Academia - America De Cali 2:3 (1:2, 1:1)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
04:00Herediano - Zeledon 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Saprissa - Santos DG 1:0 (1:0, 0:0)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
16:30Karlovac - Sibenik 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Osijek - Lok. Zagreb 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Belupo - Zadar 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Lucko - Varazdin 3:0 AWA.  
19:00RNK Split - NK Zagreb 2:0 (1:0, 1:0)
20:00D. Zagreb - Istra 1961 4:1 (2:1, 2:0)
17:00Cibalia - Rijeka 2:0 (2:0, 0:0)
CyprusCyprus: First Division    
16:00AEK Larnaca - Apollon 0:1  
16:00AEL Limassol - APOEL 0:0  
16:00Anorthosis - Omonia 0:4  
16:00Alki Larnaca - Nea Salamis 1:0  
16:00Aris - Paralimni 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Ol. Nicosia - Achnas 2:1  
Czech RepublicCzech Republic: Gambrinus liga    
16:45Ceske Budejovice - Liberec 0:4 (0:1, 0:3)
17:00Ostrava - Zizkov 3:1 (1:0, 2:1)
19:00Slovacko - Teplice 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Jablonec - Hradec Kralove 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Bohemians 1905 - Pribram 2:0 (2:0, 0:0)
17:00Dukla Prague - Mlada Boleslav 1:2 (0:2, 1:0)
30.04.2012
18:00Plzen - Slavia Prague 3:0 (3:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
10:15Sparta Prague B - Bohemians Prague 3:1 (1:1, 2:0)
10:15Usti nad Labem - Caslav 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Opava - Mostecky FK 2:2 (2:1, 0:1)
19:00Zlin - Sokolov 1:1 (1:1, 0:0)
17:00Karvina - Jihlava 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Varnsdorf - Brno 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Znojmo - Trinec 0:0 (0:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:15Chomutov - Liberec B 4:0  
10:15Chrudim - Kladno 4:2  
10:15FK Pardubice - Ovcary 1:2  
10:15Mlada Boleslav B - Karlovy Vary 5:0  
10:15Pisek - Hlavice 3:1  
10:15Vltavin - Roudnice n. L. 3:1  
17:00Kunice - Plzen B 0:0  
10:15Domazlice - Ceska Lipa 2:0  
17:00Kraluv Dvur - Letohrad 0:1  
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
11:00Jihlava B - Breclav 0:0 (0:0, 0:0)
16:00HFK Olomouc - Brno B 5:0 (3:0, 2:0)
16:00Hulin - Slovacko B 1:3 (1:2, 0:1)
10:15Hlucin - Unicov 0:3 (0:1, 0:2)
10:15Ostrava B - Zlin B 1:0 (0:0, 1:0)
10:15Sigma Olomouc B - Frydek-Mistek 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Kromeriz - Rosice 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Zabreh - Lisen 1:0 (1:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:15Strakonice - Votice 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Tachov - Rokycany 3:0 (2:0, 1:0)
10:15Tabor - Horovicko 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Benesov - Cesky Krumlov 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Horni Mecholupy - Slavia Prague B 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Milevsko - Kolovec 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Stechovice - Cizova 1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
10:15Celakovice - Zatec 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Predni Kopanina - Teplice B 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Sous - Cesky Dub 3:0  
10:15Meteor Prague - Vilemov 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Jirny - Motorlet Prague 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Brozany - Vysehrad 4:0 (2:0, 2:0)
17:00Neratovice - Litol 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Zapy - Blsany 7:0 (4:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:15Jablonec B - Novy Bydzov 4:1 (1:1, 3:0)
10:15Trutnov - Velim 0:3 (0:3, 0:0)
17:00Nachod - Mseno 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Pardubice B - Hradec Kralove B 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Usti nad Orlici - Nova Paka 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Admira Prague - Polepy 1:3 (0:0, 1:3)
17:00Dvur Kralove - Prevysov 1:3 (0:1, 1:2)
17:00Kolin - FK Turnov 3:0 (1:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16:00Hodonin - Pelhrimov 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Otrokovice - Tasovice 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Prerov - Bohunice 6:1 (2:0, 4:1)
16:00Sparta Brno - Spytihnev 3:0 (2:0, 1:0)
10:15Velke Mezirici - Zdar na Sazavou 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Slavoj Polna - Trebic 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Vrchovina - Bystrc 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Vyskov - Napajedla 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
16:00Mikulovice - Mohelnice 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Novy Jicin - Opava B 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Orlova - Prostejov 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Valasske Mezirici - Kravare 1:3 (0:1, 1:2)
10:15Slavicin - Dolni Benesov 4:1 (2:1, 2:0)
14:30Havirov - Petrovice 4:1 (2:0, 2:1)
16:00Krnov - Sumperk 1:7 (0:4, 1:3)
16:00Liskovec - Brumov 2:0 (1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
14:00Hradec Kralove W - Pardubice W 2:2  
14:00Slavia Prague W - Slovacko W 3:0  
14:00Plzen W - Ostrava W 6:1  
DenmarkDenmark: Superliga    
17:00Nordsjaelland - Aarhus 5:3 (2:3, 3:0)
14:00Lyngby - Midtjylland 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Koge - Horsens 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Sonderjyske - Brondby 3:3 (3:3, 0:0)
18:00FC Copenhagen - Aalborg 3:0 (2:0, 1:0)
30.04.2012
19:00Silkeborg - Odense 1:1 (1:1, 0:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
15:00Hobro - Naestved 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Vendsyssel FF - AB Copenhagen 4:0 (1:0, 3:0)
13:00Jammerbugt - Bronshoj 0:2 (0:1, 0:1)
13:00Vestsjaelland - Roskilde 0:1 (0:1, 0:0)
13:45Fredericia - Vejle 2:2 (0:1, 2:1)
15:00Esbjerg - Skive 2:1 (2:0, 0:1)
DenmarkDenmark: 2nd Division East    
13:00B 1908 - BGA 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Hellerup - Svebolle 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Sollerod-Ved. - Rishoj 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Vanlose - B.93 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Egedal - Avarta 2:1 (1:0, 1:1)
13:00Helsingor - F. Amager 0:1 (0:0, 0:1)
DenmarkDenmark: 2nd Division West    
13:00Viby - Brabrand 2:1 (0:0, 2:1)
13:30Lindholm - Svendborg 1:1 (0:1, 1:0)
14:00Otterup - FC Fyn 0:5 (0:2, 0:3)
15:00Aarhus Fremad - Varde 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Aarup - Naesby 0:6 (0:4, 0:2)
15:00Marienlyst - Nykobing 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Skjold - Thisted FC 0:2 (0:0, 0:2)
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
16:30Elima - AS Vita Club 0:3  
EcuadorEcuador: Serie A    
01:00Emelec - Ind. del Valle 1:1 (0:1, 1:0)
18:30LDU Quito - Barcelona SC 2:2 (1:1, 1:1)
18:30Manta - Macara 1:1 (1:1, 0:0)
19:00Dep. Cuenca - EL Nacional 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Dep. Quito - Olmedo 2:0 (1:0, 1:0)
21:00Tecnico U. - LDU Loja 0:0 (0:0, 0:0)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
03:00Aguila - Luis Angel Firpo 1:2 (0:1, 1:1)
03:00Metapan - FAS 3:0 (0:0, 3:0)
EnglandEngland: Premier League    
16:00Everton - Fulham 4:0 (3:0, 1:0)
16:00Stoke City - Arsenal 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Sunderland - Bolton 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Swansea - Wolves 4:4 (4:2, 0:2)
16:00West Brom - Aston Villa 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Wigan - Newcastle Utd 4:0 (4:0, 0:0)
18:30Norwich - Liverpool 0:3 (0:2, 0:1)
14:30Chelsea - QPR 6:1 (4:0, 2:1)
17:00Tottenham - Blackburn 2:0 (1:0, 1:0)
30.04.2012
21:00Manchester City - Manchester United 1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: Championship    
13:30Barnsley - Brighton 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Birmingham - Reading 2:0 (1:0, 1:0)
13:30Burnley - Bristol City 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Crystal Palace - Cardiff 1:2 (1:0, 0:2)
13:30Derby - Peterborough 1:1 (1:0, 0:1)
13:30Doncaster - Ipswich 2:3 (1:2, 1:1)
13:30Leeds - Leicester 1:2 (0:1, 1:1)
13:30Millwall - Blackpool 2:2 (1:1, 1:1)
13:30Nottingham - Portsmouth 2:0 (0:0, 2:0)
13:30Southampton - Coventry 4:0 (2:0, 2:0)
13:30Watford - Middlesbrough 2:1 (0:0, 2:1)
13:30West Ham - Hull City 2:1 (1:0, 1:1)
EnglandEngland: League One    
16:00Brentford - Sheffield Wed 1:2  
16:00Bury - Oldham 0:0  
16:00Carlisle - Exeter 4:1  
16:00Colchester - Tranmere 4:2  
16:00Hartlepool - Leyton Orient 2:1  
16:00Preston - Charlton 2:2  
16:00Rochdale - Milton Keynes Dons 1:2  
16:00Scunthorpe - Bournemouth 1:1  
16:00Walsall - Huddersfield 1:1  
16:00Wycombe - Notts County 3:4  
16:00Yeovil - Chesterfield 3:2  
18:20Sheffield Utd - Stevenage 2:2  
EnglandEngland: League Two    
16:00Aldershot - Rotherham 2:2  
16:00Barnet - AFC Wimbledon 4:0  
16:00Bristol Rovers - Accrington 5:1  
16:00Cheltenham - Bradford 3:1  
16:00Crawley Town - Hereford 0:3  
16:00Macclesfield - Burton 0:2  
16:00Morecambe - Plymouth 2:2  
16:00Northampton - Gillingham FC 1:1  
16:00Oxford Utd - Southend 0:2  
16:00Shrewsbury - Dagenham & Red. 1:0  
16:00Swindon - Port Vale 5:0  
16:00Torquay - Crewe 1:1  
EnglandEngland: Blue Square Bet Premier    
14:00Alfreton - Bath City 2:1 (2:1, 0:0)
14:00Barrow - Newport 3:1 (1:1, 2:0)
14:00Darlington - Kettering 3:1 (1:0, 2:1)
14:00Ebbsfleet - Lincoln City 2:3 (1:3, 1:0)
14:00Fleetwood Town - Luton 0:2  
14:00Gateshead - Telford 3:0  
14:00Grimsby - Southport 0:1  
14:00Hayes & Yeading - Stockport 1:2  
14:00Kidderminster - Mansfield 0:3  
14:00Tamworth - Cambridge Utd 2:2  
14:00Wrexham - Braintree 5:1  
14:00York - Forest Green 1:0  
EnglandEngland: Blue Square Bet North    
16:00Altrincham - Gainsborough 2:3 (2:2, 0:1)
16:00Blyth - Nuneaton 2:3 (2:3, 0:0)
16:00Boston - Guiseley 3:3 (2:0, 1:3)
16:00Colwyn Bay - Gloucester City 4:2 (4:0, 0:2)
16:00Corby - Harrogate 0:5 (0:1, 0:4)
16:00Droylsden - Vauxhall 5:2 (1:0, 4:2)
16:00Histon - Hyde 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Solihull - Halifax 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Stalybridge - Hinckley 4:2 (2:1, 2:1)
16:00Stortford - Eastwood 4:0 (1:0, 3:0)
16:00Worcester - Workington 0:1 (0:0, 0:1)
EnglandEngland: Blue Square Bet South    
16:00Boreham Wood - Tonbridge 4:2 (2:1, 2:1)
16:00Chelmsford - Woking 2:3 (2:2, 0:1)
16:00Dorchester - Bromley 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Eastbourne Borough - Salisbury 1:3 (0:0, 1:3)
16:00Havant & Waterlooville - Staines 3:2 (2:2, 1:0)
16:00Maidenhead - Eastleigh 4:3 (2:1, 2:2)
16:00Sutton - Farnborough 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Thurrock - Hampton 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Truro - Dartford 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Welling - Basingstoke 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Weston - Dover Ath. 1:1 (0:0, 1:1)
EnglandEngland: Southern Premier League    
16:00Barwell - Evesham 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Bashley - Hemel 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Brackley - St. Albans 6:0 (3:0, 3:0)
16:00Cambridge City - Swindon Supermarine 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Chippenham Town - Arlesey 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Cirencester - Banbury 1:3 (1:2, 0:1)
16:00Frome - Stourbridge 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Hitchin - Oxford City 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Leamington - Chesham 3:2 (1:1, 2:1)
16:00Redditch - Weymouth 2:0 (1:0, 1:0)
EnglandEngland: Northern Premier League    
16:00Bradford PA - Hednesford 5:0 (2:0, 3:0)
16:00Chorley - United of Manchester 0:2 (0:0, 0:2)
EnglandEngland: Ryman League    
16:00Aveley - Hendon 1:7  
16:00Billericay - Lowestoft 1:4  
16:00Canvey - Margate 5:0  
16:00Cray - Horsham FC 3:1  
16:00Hastings - Metropolitan 0:2  
16:00Hornchurch - Leatherhead 2:1  
16:00Kingstonian - East Thurrock 2:5  
16:00Lewes - Harrow 4:2  
16:00Tooting Mitcham - Bury Town 1:7  
16:00Wealdstone - Concord 3:1  
16:00Wingate & Finchley - Carshalton 2:1  
EnglandEngland: Premier League U18    
13:00Aston Villa U18 - Tottenham U18 2:2  
13:00Bristol City U18 - Birmingham U18 0:1  
13:00Everton U18 - Manchester United U18 2:1  
13:00Huddersfield U18 - Leeds U18 1:5  
13:00Ipswich U18 - Chelsea U18 3:0  
13:00Newcastle Utd U18 - Middlesbrough U18 0:2  
13:00Norwich U18 - Fulham U18 3:4  
13:00Sheffield Wed U18 - Nottingham U18 0:5  
13:00Stoke City U18 - Manchester City U18 4:1  
13:00Sunderland U18 - Sheffield Utd U18 2:1  
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
13:00Narva - Flora 1:2  
16:00Kalju - Tammeka 3:0  
16:00Paide - Levadia 1:5  
16:00Tallinna Kalev - Kuressaare 2:1  
16:00Viljandi - Sillamae 0:3  
EstoniaEstonia: Esiliiga    
13:00Kivioli Irbis - Tartu SK 10 2:5 (1:2, 1:3)
13:00Kohtla-Jarve - Puuma 0:3 (0:2, 0:1)
13:00Parnu - Flora II 1:1 (1:1, 0:0)
13:00Tammeka Tartu II - Rakvere 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Levadia Tallinn II - Infonet 1:3 (1:1, 0:2)
EuropeEurope: Euro U17 Women    
12:00Netherlands U17 W - Finland U17 W 1:2  
15:00Denmark U17 W - Sweden U17 W 0:0  
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
18:00Klaksvik - NSI Runavik 3:2 (1:2, 2:0)
16:00B36 Torshavn - Toftir 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Streymur - HB Torshavn 2:2 (1:2, 1:0)
16:00TB Tvoroyri - IF Fuglafjordur 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Vikingur - FC Suduroy 4:0 (0:0, 4:0)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30Jaro - KuPS 1:0  
17:30Lahti - Inter Turku 0:5  
17:30Mariehamn - Honka 0:0  
17:30MyPa - HJK 1:0  
17:30TPS - Haka 2:0  
30.04.2012
17:30JJK Jyvaskyla - VPS 0:2  
FinlandFinland: Ykkonen    
16:00JIPPO - SJK 1:1  
16:00PK-35 Vantaa - Hameenlinna 9:0  
16:00Rovaniemi - AC Oulu 1:0  
FinlandFinland: Kakkonen North    
14:00AC Kajaani - Warkaus 3:1 (2:1, 1:0)
14:00GBK Kokkola - YPA 2:1 (1:1, 1:0)
17:30PK-37 - Santa Claus 2:1 (1:1, 1:0)
17:30PS Kemi - KPV Kokkola 0:2 (0:2, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen South    
17:30BK-46 - GrIFK 1:0 (0:0, 1:0)
17:30EsPa - LoPa 4:2 (2:2, 2:0)
17:30Espoo - Ekenas 1:4 (1:2, 0:2)
17:30Klubi 04 - Pallohonka 1:1 (1:0, 0:1)
17:30SalPa - Abo 1:1 (1:1, 0:0)
FinlandFinland: Kakkonen East    
15:15Kiffen - LPS 2:3 (1:2, 1:1)
17:30Futura - PK-35/VJS 2:7 (1:1, 1:6)
17:30Gnistan - KTP 2:3 (0:2, 2:1)
17:30JaPS - Mikkeli 5:0 (1:0, 4:0)
17:30Lahti Akatemia - Atlantis 2:1 (1:1, 1:0)
FinlandFinland: Kakkonen West    
14:00Harma - Jazz Pori 1:1 (1:0, 0:1)
17:30Narpes Kraft - Kiisto 5:1 (2:1, 3:0)
17:30P-Iirot Rauma - TPV 4:0 (3:0, 1:0)
17:30VIFK - Jamsankosken Ilves 1:0 (0:0, 1:0)
FranceFrance: Ligue 1    
17:00Auxerre - Brest 4:0 (4:0, 0:0)
17:00Nancy - Caen 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Rennes - AC Ajaccio 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Sochaux - Bordeaux 0:3 (0:1, 0:2)
17:00St Etienne - Dijon 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Valenciennes - Nice 2:0 (1:0, 1:0)
21:00Lille - Paris SG 2:1 (0:0, 2:1)
FranceFrance: Ligue 2    
30.04.2012
20:30Lens - Le Havre 2:0 (0:0, 2:0)
FranceFrance: National    
30.04.2012
20:00Luzenac - Orleans 0:1  
FranceFrance: CFA - Group A    
17:00Alfortville - JA Drancy 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Ivry - Calvi 2:4 (1:2, 1:2)
17:00Senart-Moissy - Auxerre II 2:4 (0:2, 2:2)
17:00Valenciennes II - Amiens AC 2:1 (1:1, 1:0)
18:00CA Bastia - Lille II AWA.  
18:00Lens II - Aubervilliers 3:2  
18:00Poissy - Compiegne 3:2 (0:1, 3:1)
18:00Villemomble - Avion 3:3 (0:2, 3:1)
15:00Paris SG II - Dunkerque 1:1 (1:0, 0:1)
FranceFrance: CFA - Group B    
16:00Mulhouse - Nancy II 1:1  
18:00Amneville - Valence 0:0 (0:0, 0:0)
18:00ASM Belfort - Strasbourg CAN.  
18:00Jura Sud - Moulins 3:1  
18:00Lyon Duchere - Bourg Peronnas 2:2 (1:1, 1:1)
18:00Villefranche - Metz II 3:2 (1:2, 2:0)
18:30Yzeure - Sochaux II 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Raon L Etape - Monts 4:1 (1:0, 3:1)
FranceFrance: CFA - Group C    
17:00Cannes - Hyeres 4:0  
18:00Marignane - Monaco II 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Pont Du Gard - Albi 2:0  
18:00Pontet - Stade Montois 0:1  
19:00Rodez - Consolat 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Tarbes - Beziers 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Bordeaux II - Agde 0:1  
FranceFrance: CFA - Group D    
15:00Le Havre II - Les Herbiers 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Carquefou - Fontenay 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Pacy Eure - Mantes 3:5 (0:2, 3:3)
18:00Viry-Chatillon - Avranches 2:2 (2:2, 0:0)
18:30Plabennec - Concarneau 3:1 (2:0, 1:1)
19:00Lucon - La Vitreenne 6:2 (2:1, 4:1)
19:00Saumur Olympique - Lorient II 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Caen II - Romorantin 1:3 (1:1, 0:2)
15:00Le Mans II - Pontivy 2:0 (2:0, 0:0)
FranceFrance: Coupe de France    
20:45Lyon - Quevilly Rouen 1:0 (1:0, 0:0)
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: First League    
13:00Renova - Bregalnica Stip 2:2  
16:30Oktomvri - Vardar 0:1  
16:30Rabotnicki - Met. Skopje 0:3  
16:30Sileks - Shkendija 1:4  
16:30Teteks - Ohrid 0:0  
16:30Turnovo - Napredok 2:1  
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: Division 1    
14:00Makedonija GP - Pelister 0:1  
16:30Drita - FK Rufeja 1:1  
16:30Euromilk - Osogovo 5:1  
16:30FK Korab - Pobeda 4:0  
16:30KF Gostivar - Belasica 1:0  
16:30Lok. Skopje - Vellazerimi 3:1  
16:30Miravci - Tikves 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Ohrid Lote - FK Skopje 1:4  
GeorgiaGeorgia: Umaglesi Liga    
14:00Merani Martvili - Dinamo Tbilisi 1:3  
14:00Rustavi - Dila Gori 1:0  
14:00Zugdidi - Poti 2:3  
16:00Torpedo Kutaisi - Zestafoni 2:1  
14:00Bolnisi - Dinamo Batumi 1:0  
14:00Chikhura - FC Ozurgeti 4:0  
14:00Gagra - Guria 1:1  
14:00Tskhinvali - WIT Georgia 1:0 (1:0, 0:0)
GermanyGermany: Bundesliga    
15:30Bayer Leverkusen - Hannover 1:0 (0:0, 1:0)
15:30Bayern Munich - VfB Stuttgart 2:0 (1:0, 1:0)
15:30B. Monchengladbach - FC Augsburg 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Hamburger SV - 1. FSV Mainz 05 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Hoffenheim - Nurnberg 2:3 (1:2, 1:1)
15:30Kaiserslautern - Dortmund 2:5 (1:3, 1:2)
15:30SC Freiburg - 1. FC Koln 4:1 (1:0, 3:1)
15:30Schalke - Hertha Berlin 4:0 (1:0, 3:0)
15:30Wolfsburg - SV Werder Bremen 3:1 (1:1, 2:0)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
13:30Alemannia Aachen - Karlsruher 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Bochum - Braunschweig 2:0 (1:0, 1:0)
13:30Duisburg - Aue 2:1 (2:0, 0:1)
13:30Eintracht Frankfurt - Munich 1860 0:2 (0:2, 0:0)
13:30Greuther Furth - Dusseldorf 1:1 (1:0, 0:1)
13:30Ingolstadt - Energie Cottbus 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Paderborn - FSV Frankfurt 1:0 (0:0, 1:0)
13:30SG Dynamo Dresden - St. Pauli 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Union Berlin - Hansa Rostock 5:4 (3:3, 2:1)
GermanyGermany: 3. Liga    
13:30Babelsberg - Arminia Bielefeld 1:0  
13:30Chemnitzer - Erfurt 0:2  
13:30Heidenheim - Preussen Munster 4:1  
13:30Jena - Wehen 1:0  
13:30Kickers Offenbach - Saarbrucken 2:3  
13:30Oberhausen - Regensburg 1:2  
13:30Stuttgart II - Aalen 2:2  
13:30SV Werder Bremen II - Darmstadt 0:4  
13:30Unterhaching - Burghausen 4:0  
13:30VfL Osnabruck - Sandhausen 2:1  
GermanyGermany: Regionalliga North    
14:00Hannover II - Holstein Kiel 1:3 (0:3, 1:0)
14:00Hertha Berlin II - Hamburger SV II 2:2 (0:0, 2:2)
14:00Lubeck - TSV Havelse 2:3 (1:1, 1:2)
13:30Magdeburg - Wilhelmshaven 2:0 (0:0, 2:0)
13:30Meuselwitz - Halberstadt 2:0 (2:0, 0:0)
13:30Plauen - Meppen 3:2  
13:30RB Leipzig - Berliner AK 07 2:1 (1:0, 1:1)
14:00St. Pauli II - Wolfsburg II 0:3 (0:0, 0:3)
GermanyGermany: Regionalliga West    
13:00Schalke II - RW Essen 2:3  
14:00Dortmund II - B. Monchengladbach II 1:0  
14:00Eintracht Trier - Kaiserslautern II 3:1  
14:00Idar-Oberstein - Bochum II 2:0  
14:00Mainz II - Elversberg 5:0  
14:00Wiedenbruck - Wuppertaler 0:0  
14:00Fortuna Koln - TuS Koblenz 3:1  
GermanyGermany: Regionalliga South    
13:15Freiburg II - Furth II 0:0  
14:00Bayern II - Kassel 1:2  
14:00Nurnberg II - Pfullendorf 1:1  
14:00Stutt. Kickers - Ingolstadt II 2:1  
18:00Alzenau - Eintracht Frankfurt II 1:0  
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
14:00BFC Dynamo - Viktoria Berlin 0:1 (0:1, 0:0)
14:00LFC Berlin - Altludersdorf 2:2 (1:1, 1:1)
14:00Rathenow - Wismar 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Schoneiche - Brandenburger 4:1 (1:1, 3:0)
14:00Torgelower Greif - Union Berlin II 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Malchower - Furstenwalde 1:1  
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
13:30Gotha - Fortuna Chemnitz 1:3  
13:30Aue II - Chemnitzer FC II 0:1  
13:30Borea Dresden - Auerbach CAN.  
13:30Erfurt II - Zwickau 1:1  
13:30FC Gera 03 - Lokomotive Leipzig CAN.  
13:30Halle - Jena II 1:3  
13:30Piesteritz - Bautzen 0:2  
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
14:00Husumer - Heider SV 1:2  
14:00TSV Kropp - Breitenfelde 4:0  
15:00ETSV Weiche - Todesfelde 4:2  
16:00Eichede - Eider Budelsdorf 4:3  
15:00FC Sylt - Preetzer TSV 2:0  
15:00Heikendorfer - VfR Neumunster 1:5  
15:00Henstedt-Ulzburg - Flensburg 08 3:2  
15:00Lubeck II - NTSV Strand 08 1:4  
15:00SV Schackendorf - Holstein Kiel II 0:1  
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
10:45Condor Hamburg - Pinneberg 2:1  
14:00Halstenbek-Rellingen - Meiendorfer SV 2:1  
15:00Bergedorf - Oststeinbeker 1:1  
15:00Billstedt - Curslack-Neuengamme 1:2  
15:00Niendorfer TSV - Sasel 3:1  
15:00TSV Buchholz 08 - Paloma 2:1  
GermanyGermany: Oberliga Bremen    
15:00Aumund-Vegesack - Werder Bremen III 1:2  
15:00Blumenthaler - Brinkumer 0:0  
15:00Burg - Sparta Bremerhaven 3:4  
15:00Woltmershausen - Bremer 1:8  
15:00Schwachhausen - Turkspor Bremen 6:1  
15:00Union 60 Bremen - VfL Bremen 3:1  
15:00Wulsdorf - OSC Bremerhaven 0:1  
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
16:00BSV Rehden - Hildesheim 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Holthausen-Biene - Luneburger Hansa 2:4 (2:1, 0:3)
16:00Rotenburger - Heeslingen 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Ottersberg - Oldenburg 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Braunschweig II - Goslarer 1:3 (0:1, 1:2)
15:00Eintracht Nordhorn - VfL Osnabruck II CAN.  
15:00Gottingen 05 - Osterholz-Scharmbeck 1:2 (0:1, 1:1)
16:30Cloppenburg - Langenhagen 5:1 (1:1, 4:0)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
14:00Kirchheim - FC Nottingen CAN.  
15:30Balingen - FC Normannia Gmund 3:2  
15:30Bonlanden - Kehler 0:1  
15:30Hollenbach - FC 08 Villingen 1:4  
15:30Offenburger FV - Illertissen 0:2  
15:30Reutlingen - VfR Mannheim 2:0  
15:30Spielberg - Bahlinger 3:0  
15:30Ulm - Neckarelz 3:1  
GermanyGermany: Oberliga NRW    
15:00Uerdingen - SW Essen 0:0  
17:00Erndtebruck - Viktoria Koln 1:2  
15:00Ahlen - Homberg 2:1  
15:00Bergisch Gladbach - Dornberg 6:0  
15:00Schermbeck - Speldorf 0:4  
15:00SSVg Velbert - Westfalia Rhynern 4:3  
15:00VfB Huls - Siegen 0:1  
15:00Westfalia Herne - Duisburg II 0:3  
GermanyGermany: Oberliga Sudwest    
14:00FC 08 Homburg - Saarbrucken II 2:0  
14:00Mechtersheim - Neunkirchen 2:2  
14:00Wirges - Arminia Ludwigshafen 1:0  
14:30Rochling - Salmrohr 2:2  
15:30Hauenstein - Gonsenheim 1:3  
15:30Kollerbach - Waldalgesheim 1:1  
15:30Rossbach/Verscheid - Zweibrucken 1:0  
16:00Eintracht Trier II - Betzdorf 2:3  
GermanyGermany: Oberliga Bayern    
15:00Bamberg - Unterhaching II 0:2  
15:00Frohnlach - Ismaning 0:2  
15:00Rosenheim - Bayern Hof 0:0  
15:00Schweinfurt - Rain/Lech 2:2  
15:00Wurzburger FV - Erlangen 0:3  
16:00Grossbardorf - Eltersdorf 3:5  
14:00Heimstetten - Seligenporten 1:1  
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
13:00Hallescher U19 - Erfurt U19 4:2 (0:0, 4:2)
14:00Hansa Rostock U19 - Hamburger SV U19 3:2 (2:2, 1:0)
14:00Zehlendorf U19 - St. Pauli U19 2:0 (0:0, 2:0)
11:00Wolfsburg U19 - Cottbus U19 4:1 (2:1, 2:0)
12:00Hertha U19 - Bremen U19 2:0 (1:0, 1:0)
13:00Hannover U19 - Union Berlin U19 3:1 (0:1, 3:0)
13:00Osnabruck U19 - Oldenburg U19 2:2 (0:1, 2:1)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
11:00Eintracht Frankfurt U19 - Bayern U19 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Munich 1860 U19 - Kaiserslautern U19 3:5 (1:2, 2:3)
12:00Stuttgart U19 - Hoffenheim U19 2:1 (2:1, 0:0)
14:00Mannheim U19 - Nurnberg U19 1:2 (1:1, 0:1)
11:00Karlsruher U19 - Unterhaching U19 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Mainz U19 - Freiburg U19 2:4 (1:2, 1:2)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga West    
11:00Bochum U19 - Dortmund U19 0:1 (0:1, 0:0)
12:30Duisburg U19 - Alemannia Aachen U19 1:1 (1:1, 0:0)
11:00B. Monchengladbach U19 - Bonner U19 3:0 (1:0, 2:0)
11:00Leverkusen U19 - Dusseldorf U19 4:1 (3:1, 1:0)
11:00Preussen Munster U19 - Schalke U19 0:2 (0:2, 0:0)
11:00Wuppertaler U19 - Ahlen U19 3:1 (3:0, 0:1)
13:00Koln U19 - Oberhausen U19 6:0 (3:0, 3:0)
GermanyGermany: Bundesliga Women    
11:00Frankfurt W - Freiburg W 7:0 (5:0, 2:0)
14:00Bayer Leverkusen W - Wolfsburg W 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Duisburg W - Neuenahr W 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Hamburger SV W - SGS Essen W 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Leipzig W - Jena W 2:1 (1:0, 1:1)
14:00Potsdam W - Bayern Munich W 3:0 (1:0, 2:0)
GhanaGhana: Premier League    
17:00Ebusua - Mighty Jets 1:2 (0:2, 1:0)
17:00Aduana Stars - Bechem United 2:1 (0:1, 2:0)
17:00Asante Kotoko - Berekum Arsenal 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Liberty - Ashanti 3:1 (2:0, 1:1)
17:00Medeama - Tema Youth 1:0 (1:0, 0:0)
17:00New Edubiase - Hearts of Oak 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Wa All Stars - Heart of Lions 1:0 (0:0, 1:0)
GreeceGreece: Football League    
17:30Pierikos - Platanias FC 0:2  
15:00AEL Larissa - Kalloni 1:1  
16:00A. Asteras - Psachna 2:0  
16:00E. Asteras - Diagoras 0:0  
16:00Epanomi - Giannitsa 1:2  
16:00Fokikos FC - Panachaiki 0:2  
16:00Kallithea - Vyzas FC 3:0  
16:00Thrasivoulos - Panserraikos 1:0  
17:00Panthrakikos - Veria 0:0  
GreeceGreece: Greek Cup    
19:30Atromitos - Olympiakos Piraeus 1:2 ET (0:1, 1:0, 0:1)
GreeceGreece: Football League 2 - Group 1    
14:00Smyrnis - Zakynthos 1:0 (1:0, 0:0)
16:00AO Proodeftiki - Glyfada 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Magoulas - AO Paniliakos 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Rouvas - Chania 0:0 (0:0, 0:0)
30.04.2012
16:00Rouf FC - Kalamata 2:0 (0:0, 2:0)
GreeceGreece: Football League 2 - Group 2    
16:00Kalamaria - Serres 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Kranoula - Niki Volos 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Megas Alexandros - Aetos 4:5 (1:2, 3:3)
16:00Tilikratis L. - AEP Iraklis 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Tsaritsani - Tyrnavos 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Vataniakos - Odysseas 4:0 (1:0, 3:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
19:00Heredia - Comunicaciones 2:2 (0:2, 2:0)
19:00Marquense - Xelaju 3:4 (0:2, 3:2)
19:00Municipal - Juv. Realteca 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Petapa - Halcones 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Suchitepequez - Malacateco 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Zacapa - Mictlan 4:0 (4:0, 0:0)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
03:30Atletico Choloma - Real Espana 1:2 (1:1, 0:1)
23:30Marathon - Vida 2:1 (1:0, 1:1)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
15:00Ujpest - Vasas 2:0 (0:0, 2:0)
17:30DVTK - Debrecen 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Kaposvar - Pecsi MFC 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Lombard Papa - Zalaegerszegi 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Siofok - Haladas 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Videoton - Ferencvaros 2:0 (0:0, 2:0)
18:00Kecskemeti TE - Gyor 2:0 (2:0, 0:0)
HungaryHungary: NB II - East    
17:00Cegledi - Vecsesi 2:4 (2:2, 0:2)
17:00Kazincbarcikai - DVSC-DEAC 3:0 (3:0, 0:0)
17:00Szeged - Balmazujvaros Sport 2:0 (1:0, 1:0)
17:00VAC - Nyiregyhaza 1:3 (1:3, 0:0)
17:00Honved II - Egri 0:3 (0:2, 0:1)
17:00Ujpest II - Mezokovesd-Zsory 0:3  
30.04.2012
17:30Szolnoki MAV - Oroshaza 2:1 (2:1, 0:0)
HungaryHungary: NB II - West    
17:00Bajai - Dunaujvaros PASE 1:3 (0:2, 1:1)
17:00Budaorsi SC - Videoton II 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Ferencvaros II - Ajka 1:4 (1:3, 0:1)
17:00Szigetszentmiklos - Gyirmot SE 5:2 (2:1, 3:1)
17:00Tatabanya - MTK Budapest 1:3 (1:1, 0:2)
17:00Veszprem - Paks II 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Gyor II - BKV Elore 1:1 (0:1, 1:0)
IcelandIceland: League Cup    
18:00Fram - KR Reykjavik 0:1  
IndiaIndia: I-League    
12:00Hindustan Aeronautics - AIFF XI 1:2 (0:1, 1:1)
14:30Salgaocar SC - Viva Kerala 1:0 (1:0, 0:0)
30.04.2012
12:00East Bengal - SC Goa 3:0 (0:0, 3:0)
IndonesiaIndonesia: Super Liga    
10:30Arema Cronus - Pelita Bandung 3:2 (1:2, 2:0)
13:30Sriwijaya - PSMS Medan 2:0 (1:0, 1:0)
10:30Persib Bandung - Persipura Jayapura 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Mitra Kukar - Bali United 0:1 (0:0, 0:1)
30.04.2012
10:30Gresik - Persiram 1:0 (0:0, 1:0)
IndonesiaIndonesia: Premier League    
10:30PSM Makassar - Persebaya 2:0 (1:0, 1:0)
11:15Persiraja Aceh - PSMS Medan 2:0 (1:0, 1:0)
11:05Arema Cronus - Jakarta Chibi 3:2 (2:1, 1:1)
30.04.2012
10:30Persijap Jepara - Persibo Bojonegoro 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Semen Padang - Bontang PKT 3:2 (2:0, 1:2)
IraqIraq: Super League    
30.04.2012
15:30Al Talaba - Erbil 1:1 (1:1, 0:0)
15:30Al Zawraa - Karkuk 4:0 (0:0, 4:0)
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
14:00Hapoel Tel Aviv - Sakhnin 3:1  
16:20H. Akko - Hapoel Haifa 0:0  
16:20Hapoel Petah Tikva - Maccabi Petah Tikva 0:1  
16:20H. Ironi Rishon - H. Beer Sheva 0:1  
18:30Shmona - Moadon Sport Ashdod 1:0  
18:30Yehuda - Maccabi Haifa 2:1  
19:00Ramat Hasharon - Beitar Jerusalem 0:1  
30.04.2012
19:50Maccabi Tel Aviv - Netanya 1:0  
IsraelIsrael: Leumit League    
17:00H. Herzliya - H. Nazareth 1:1 (1:1, 0:0)
17:00M. Beer Sheva - Hak. Ramat Gan 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Nes Tziona - M. Ironi Bat Yam 2:1 (1:0, 1:1)
30.04.2012
17:00Ashkelon - Hapoel Kfar-Saba 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Maccabi Umm al-Fahm - Beitar Tel Aviv 0:2 (0:0, 0:2)
ItalyItaly: Serie A    
18:00Cagliari - Chievo 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Palermo - Catania 1:1 (0:1, 1:0)
20:45AS Roma - Napoli 2:2 (1:0, 1:2)
12:30Bologna - Genoa 3:2 (2:0, 1:2)
15:00Atalanta - Fiorentina 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Inter - Cesena 2:1 (0:0, 2:1)
15:00Lecce - Parma 1:2 (0:0, 1:2)
15:00Novara - Juventus 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Siena - AC Milan 1:4 (0:2, 1:2)
20:45Udinese - Lazio 2:0 (0:0, 2:0)
ItalyItaly: Serie B    
15:00Ascoli - Livorno 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Cittadella - Varese 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Grosseto - Padova 2:2 (0:2, 2:0)
15:00Gubbio - Pescara 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Modena - Juve Stabia 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Reggina 1914 - AlbinoLeffe 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Sampdoria - Bari 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Torino - Crotone 2:1 (2:0, 0:1)
15:00Vicenza - Nocerina 0:1 (0:1, 0:0)
ItalyItaly: Lega Pro C1/A    
15:00Carpi - Foligno 1:0  
15:00Lumezzane - Como 2:2  
15:00Monza - Pisa 0:2  
15:00Pavia - Tritium 2:2  
15:00Sorrento - Pro Vercelli 2:1  
15:00Spal - Avellino 3:1  
15:00Taranto - Reggiana 1:0  
15:00Ternana - Foggia 1:1  
15:00Viareggio - Benevento 2:1  
ItalyItaly: Lega Pro C1/B    
15:00Barletta - Carrarese 2:0  
15:00Bassano - Piacenza 2:2  
15:00FeralpiSalo - Frosinone 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Latina - Cremonese 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Pergocrema - Andria 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Portogruaro - Prato 2:2 (0:1, 2:1)
15:00Siracusa - Lanciano 1:0  
15:00Sudtirol - Trapani 1:1  
15:00Triestina - Spezia 1:2  
ItalyItaly: Lega Pro C2/A    
15:00Alessandria - Pro Patria 1:1  
15:00Bellaria Igea - Montichiari 2:2 (2:2, 0:0)
15:00Casale - Valenzana 6:0 (4:0, 2:0)
15:00Mantova - Santarcangelo 3:0 (3:0, 0:0)
15:00Poggibonsi - Cuneo 1:3 (1:1, 0:2)
15:00Renate - Borgo a Buggiano 1:3 (0:2, 1:1)
15:00Rimini - Giacomense 0:0 (0:0, 0:0)
15:00San Marino - Sambonifacese 3:1 (1:1, 2:0)
15:00Savona - Lecco 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Treviso - Entella 2:1 (0:0, 2:1)
ItalyItaly: Lega Pro C2/B    
15:00Aversa - Milazzo 2:2  
15:00Calcio Chieti - Campobasso 2:0  
15:00Fondi - Catanzaro 1:1  
15:00Giulianova - Ebolitana 1:0  
15:00Isola Liri - Vibonese 0:2  
15:00L Aquila - Aprilia 0:1  
15:00Melfi - Arzanese 0:1  
15:00Neapolis Frattese - Celano 2:1  
15:00Paganese - Fano 2:1  
15:00Vigor Lamezia - Perugia 2:0  
JapanJapan: J-League    
06:00FC Tokyo - Shimizu 0:1 (0:0, 0:1)
06:00Nagoya - Urawa 1:2 (1:1, 0:1)
07:00Kashiwa - Sagan Tosu 1:1 (1:0, 0:1)
08:00Kawasaki Frontale - Hiroshima 1:4 (1:2, 0:2)
08:30Kashima - G-Osaka 5:0 (1:0, 4:0)
09:00Albirex Niigata - Vegalta Sendai 0:1 (0:0, 0:1)
09:00Omiya Ardija - Sapporo 2:1 (1:1, 1:0)
09:00Yokohama M. - Kobe 3:1 (0:0, 3:1)
12:00C-Osaka - Iwata 3:2 (1:0, 2:2)
JapanJapan: J-League Division 2    
30.04.2012
06:00Mito - Tokushima 2:1 (1:0, 1:1)
06:00Oita - Kumamoto 0:0 (0:0, 0:0)
06:00Tochigi - Gainare Tottori 0:1 (0:0, 0:1)
06:00Yokohama - Machida 2:4 (0:2, 2:2)
07:00Ehime - Shonan 2:1 (2:0, 0:1)
08:00Giravanz Kitakyushu - Chiba 1:2 (1:1, 0:1)
08:00Yamaga - Kyoto 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Kofu - Avispa Fukuoka 1:1 (0:1, 1:0)
09:00Okayama - Kusatsu 2:1 (2:1, 0:0)
09:00Toyama - Gifu 1:0 (0:0, 1:0)
10:00Verdy - Montedio Yamagata 0:2 (0:1, 0:1)
JapanJapan: Football Championships Women    
06:00FC Takatsuki Speranza W - Fukuoka W 1:1  
08:30Urawa W - Kunoichi W 1:1  
05:00Yunogo W - Albirex Niigata W 3:0  
05:30Inac Kobe Leonesa W - Sayama W 3:2  
06:00Beleza W - JEF United W 4:0  
JordanJordan: Premier League    
30.04.2012
17:00Al Arabi Irbid - Al Yarmouk 2:1 (1:1, 1:0)
JordanJordan: Jordan Cup    
17:00Al Faisaly Amman - Mansheyat 1:0  
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
13:00I. Pavlodar - Aktobe 1:2  
13:00K. Almaty - Zhetysu Taldykorgan 1:0  
13:00Shakhtar Karagandy - Ordabasy 1:1  
13:00Tobol - Kaisar Kyzylorda 2:0  
13:30Okzhetpes - Sunkar 0:2  
14:00Atyrau - FC Astana 1:0  
15:00FK Akzhayik - Taraz 3:0  
KenyaKenya: Premier League    
13:00Thika Utd. - Muhoroni 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Ulinzi Stars - Sony Sugar 2:1 (0:0, 2:1)
14:00Gor Mahia - Nairobi City 2:1 (2:0, 0:1)
12:30Chemelil - Western Stima 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Karuturi - Leopards 1:1 (1:0, 0:1)
14:00Kenya CB - Oserian 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Mathare Utd. - Rangers 1:1 (1:0, 0:1)
30.04.2012
18:00Tusker - Sofapaka 0:1 (0:0, 0:1)
KuwaitKuwait: Premier League    
16:30Al Shabab - Al Kuwait 1:2 (0:1, 1:1)
19:00Al Salmiya - Al Qadisiya 0:3 (0:1, 0:2)
19:00Kazma SC - Al Naser 4:2 (2:1, 2:1)
LatviaLatvia: Virslīga    
15:00FK Liepaja - Gulbene 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Jurmala - FC Daugava 6:1 (1:0, 5:1)
16:00Skonto - Daugava Riga 1:0  
16:00Ventspils - Jelgava 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Spartaks - Metta/LU 3:1 (1:0, 2:1)
LebanonLebanon: Premier League    
30.04.2012
16:00Nejmeh SC - Al Ahed 1:1 (1:0, 0:1)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
14:00Tauras Taurage - Atlantas 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Ekranas - Kruoja 1:0  
17:00Zalgiris - Dainava Alytus 4:0  
19:00Suduva - REO Vilnius 0:0 (0:0, 0:0)
LithuaniaLithuania: Division 2    
11:00NFA Kaunas - Granitas Vilnius 6:2 (3:0, 3:2)
13:00Nevezis Kedainiai - Palanga 1:0  
13:00Polonija Vilnius - Trakai 1:2 (0:2, 1:0)
14:30Jonava - Silute 1:1 (1:0, 0:1)
13:00Kedainiai - Kursenai 1:3  
LuxembourgLuxembourg: National Division    
16:00Fola - Niedercorn 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Kaerjeng - Grevenmacher 2:1 (2:1, 0:0)
18:00Racing Luxembourg - Hostert 3:3 (1:1, 2:2)
16:00Differdange - Union Tetange 4:1 (1:0, 3:1)
16:00Hesperange - Benfica 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Petange - Dudelange 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Rumelange - Jeunesse Esch 1:5 (0:3, 1:2)
MaltaMalta: Premier League    
15:00Qormi - Hamrun 6:0  
17:00Birkirkara - Hibernians 2:0  
15:00Marsaxlokk - Mqabba FC 0:4  
17:00Valletta - Sliema 3:0  
MaltaMalta: Division 1    
15:00Vittoriosa - Birzebbuga 5:1  
17:15Melita FC - Zejtun Corinthians 5:0  
15:00Rabat Ajax - Naxxar Lions 0:2  
17:15Pieta Hotspurs - St. Andrews 2:0  
MexicoMexico: Primera Division    
03:10Estudiantes Tecos - Queretaro 1:1 (0:0, 1:1)
00:00Chiapas - Monarcas 1:0 (0:0, 1:0)
02:00Pachuca - Guadalajara Chivas 3:1 (2:1, 1:0)
02:00U.A.N.L.- Tigres - Puebla 1:2 (1:0, 0:2)
03:45Atlas - Santos Laguna 1:3 (1:2, 0:1)
04:00Atlante - Monterrey 0:3 (0:1, 0:2)
19:00Toluca - Atl. San Luis 2:1 (1:0, 1:1)
21:00Club Tijuana - U.N.A.M.- Pumas 1:1 (0:0, 1:1)
23:00Club America - Cruz Azul 2:2 (2:1, 0:1)
MexicoMexico: Liga de Ascenso    
01:00Necaxa - Lobos BUAP 1:0 (1:0, 0:0)
03:00Club Leon - Correcaminos 0:0 (0:0, 0:0)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
16:30Berane - Sutjeska 2:0 (2:0, 0:0)
16:30Decic - Bokelj 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Grbalj - Buducnost 0:4 (0:2, 0:2)
16:30Mladost Podgorica - Rudar 0:1 (0:1, 0:0)
16:30OFK Petrovac - Mogren 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Zeta - Lovcen 3:2 (0:1, 3:1)
MontenegroMontenegro: Division 2    
16:30Cijevna - Mornar Bar 0:2  
16:30Ibar - KOM 2:2  
16:30Igalo - Celik Niksic 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Jezero - Iskra 0:0 (0:0, 0:0)
16:30OFK Bar - Jedinstvo 3:3  
16:30Zabjelo - Petnjica 5:0  
MoroccoMorocco: Botola    
16:00KAC Kenitra - FAR Rabat 0:3 (0:0, 0:3)
17:00Difaa El Jadidi - Hoceima 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Olympique Khouribga - Ittihad Khemisset 0:0 (0:0, 0:0)
16:00FUS Rabat - Wydad Fes 2:1 (2:1, 0:0)
18:00Jeunesse Massira - Raja Casablanca 1:4 (0:1, 1:3)
30.04.2012
17:00Moghreb Tetouan - Olympique de Safi 3:1 (1:0, 2:1)
MoroccoMorocco: Botola 2    
17:00RAC Casablanca - Mouloudia Oujda 1:0  
17:00Youssoufia Berrechid - Union de Mohammedia 2:0  
17:00Berkane - TAS Casablanca 1:0  
17:00Chabab Houara - US Temara 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Kasba Tadla - Kawkab Marrakech 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Rachad Bernoussi - IR Tanger 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Sale - Raja Beni Mellal 1:1  
17:00Stade Marocain - Union Ait Melloul 1:1  
NamibiaNamibia: Premier League    
15:00Black Africa - Blue Waters 1:1  
15:00Eleven Arrows - Orlando Pirates 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Mighty Gunners - Ramblers 0:0 (0:0, 0:0)
15:00United Stars - Hotspurs FC 1:1  
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
18:45Heracles - Heerenveen 2:4 (0:1, 2:3)
19:45Utrecht - Breda 1:3 (1:0, 0:3)
19:45Vitesse - Excelsior 3:2 (1:2, 2:0)
20:45Venlo - Den Haag 2:1 (2:1, 0:0)
12:30Roda - PSV 1:3 (0:2, 1:1)
14:30Feyenoord - AZ Alkmaar 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Twente - Ajax 1:2 (0:1, 1:1)
16:30Nijmegen - Waalwijk 1:1 (0:0, 1:1)
New ZealandNew Zealand: Football Championship    
09:35Waitakere United - Team Wellington 4:1 (1:0, 3:1)
NigeriaNigeria: Premier League    
17:00Rising Stars - Kaduna 2:2  
17:00Enugu Rangers - Gombe 3:0  
17:00Kwara - Wikki 2:1  
17:00Lobi - Jigawa Golden Stars 1:0  
17:00Rivers United FC - Enyimba 1:1  
17:00Shooting - Kano 2:1  
Northern IrelandNorthern Ireland: IFA Premiership    
16:00Cliftonville - Portadown 2:3 (1:3, 1:0)
16:00Crusaders - Coleraine 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Donegal - C. Rangers 3:5 (1:3, 2:2)
16:00Glenavon - Dungannon 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Linfield - Glentoran 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Lisburn - Ballymena 2:3 (1:0, 1:3)
Northern IrelandNorthern Ireland: IFA Championship 1    
15:00Glebe - Banbridge 0:3  
15:00Tobermore - Loughgall 0:2  
16:00Ballinamallard - Ards 1:0  
16:00Dergview - H&W Welders 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Larne - Newry City 2:0  
16:00Limavady - Bangor 3:1  
16:00Warrenpoint - Institute 1:1  
NorwayNorway: Tippeligaen    
16:00Lillestrom - Stromsgodset 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Fredrikstad - Sandnes 3:4  
18:00Stabaek - Odd 0:2 (0:2, 0:0)
18:00Tromso - Honefoss 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Viking - Haugesund 0:2 (0:1, 0:1)
20:00Sogndal - Molde 2:1 (0:1, 2:0)
19:00Brann - Valerenga 1:2 (1:2, 0:0)
NorwayNorway: Adeccoligaen    
14:30Kongsvinger - Ham-Kam 0:3  
18:00Alta - Hodd 5:0  
18:00Baerum Sportsklubb - Ull/Kisa 1:3  
18:00Bodo/Glimt - Tromsdalen 3:2  
18:00Mjondalen - Bryne 1:1  
18:00Notodden - Sarpsborg 08 0:1  
18:00Ranheim - Start 1:1  
18:00Strommen - Sandefjord 1:1  
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
16:00Stromsgodset 2 - Elverum 0:5 (0:1, 0:4)
18:00Brumunddal - Raufoss 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Fram - Birkebeineren 2:1 (2:0, 0:1)
18:00Gjovik - Tonsberg 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Nybergsund - Lillehammer 4:1 (1:1, 3:0)
18:00Orn - Valdres 1:2 (1:0, 0:2)
30.04.2012
19:00Valerenga 2 - Grorud 2:2 (1:1, 1:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
14:00Fana - Skeid 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Rosenborg 2 - Kjelsas 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Fyllingsdalen - Levanger 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Nardo - Kristiansund 0:1 (0:1, 0:0)
16:00K. Oslo - Byasen 5:1 (1:1, 4:0)
18:00Aalesund 2 - Buvik 2:1 (2:0, 0:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 3    
16:00Jerv - Nest-Sotra 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Pors Grenland - Odds 2 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Algard - Vidar 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Flekkeroy - Vindbjart 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Randaberg - Asane 1:0 (0:0, 1:0)
18:00V. Haugesund - Mandalskameratene 1:1 (0:0, 1:1)
30.04.2012
18:00Egersunds - Brann 2 4:0 (0:0, 4:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 4    
13:00Mo IL - Ostsiden 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Mjolner - Lorenskog 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Moss - Senja 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Finnsnes - Halden 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Frigg - Tromso 2 5:2 (1:1, 4:1)
18:00Asker - Nesodden 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Follo - Stabaek 2 1:0 (0:0, 1:0)
NorwayNorway: Toppserien Women    
12:00Trondheims-Orn W - Arna-Bjornar W 1:5 (0:3, 1:2)
14:00Roa W - Stabaek W 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Sandviken W - Kattem W 5:1 (2:0, 3:1)
15:00Fart W - LSK Kvinner W 1:4 (0:1, 1:3)
15:00Klepp W - Kolbotn W 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Valerenga W - Grimstad W 0:0 (0:0, 0:0)
OmanOman: Elite League    
17:15Al-Shabab - Al Oruba 0:2  
17:30Al Suwaiq - Salalah SC 4:0  
ParaguayParaguay: Primera Division    
00:15Libertad Asuncion - Tacuary 2:1 (0:1, 2:0)
21:00Nacional Asuncion - Guarani 1:1 (0:1, 1:0)
21:00Rubio Nu - Sol de America 0:3 (0:1, 0:2)
21:00Sp. Carapegua - Sp. Luqueno 0:0 (0:0, 0:0)
21:50Cerro Porteno PF - Cerro Porteno 1:2 (1:2, 0:0)
30.04.2012
00:00Independiente - Olimpia Asuncion 3:0 (2:0, 1:0)
PeruPeru: Primera Division    
20:15Garcilaso - U. de Deportes 2:1 (1:0, 1:1)
20:30Ayacucho - Juan Aurich 2:0 (2:0, 0:0)
20:30Union Comercio - Leon de Huanuco 2:3 (2:1, 0:2)
22:30U. San Martin - Sport Boys 3:1 (0:1, 3:0)
00:45FBC Melgar - Jose Galvez 2:1 (1:1, 1:0)
03:00Cesar Vallejo - Cobresol 3:1 (1:1, 2:0)
20:15Sport Huancayo - Sporting Cristal 1:1 (1:0, 0:1)
22:30Alianza Lima - Cienciano 2:1 (2:0, 0:1)
PolandPoland: Ekstraklasa    
13:30Widzew Lodz - Lechia Gdansk 0:1 (0:1, 0:0)
15:45GKS Belchatow - Korona Kielce 0:2 (0:2, 0:0)
18:00Ruch - LKS Lodz 2:2 (1:2, 1:0)
14:30Slask Wroclaw - Zaglebie 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Legia - Jagiellonia 1:1 (0:0, 1:1)
30.04.2012
18:30Wisla - Cracovia 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Division 1    
16:30Swinoujscie - Warta Poznan 0:0  
17:00Elblag - Termalica B-B. 0:1  
17:00KS Polkowice - Zawisza 1:1  
17:00Ol. Grudziadz - Sandecja Nowy S. 1:1  
18:00GKS Katowice - Plock 0:1  
11:45Leczna - Arka Gdynia 2:1  
16:00Kolejarz - Polonia Bytom 2:3  
16:00Zabki - Pogon Szczecin 2:1  
PolandPoland: Division 2 East    
15:00Garbarnia - R. Rzeszow 2:3 (0:1, 2:2)
17:00Olsztyn - Brzesko 1:2 (0:2, 1:0)
17:00S. Rzeszow - Puszcza 1:2 (0:1, 1:1)
17:00Swit - S. Wola 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Wisla Pulawy - Lublin 1:1 (0:1, 1:0)
19:00Pogon Siedlce - Sokolka CAN.  
12:00Pruszkow - Jeziorak 1:1 (1:1, 0:0)
17:00Suwalki - Ostrowiec Swietokrzyski 3:0  
PolandPoland: Division 2 West    
15:00Nielba Wagrowiec - Jarocin 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Ruch Zdzieszowice - Tychy 1:1 (1:0, 0:1)
16:30Elana Torun - Rakow 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Czarni Zagan - Calisia Kalisz 4:0 (1:0, 3:0)
17:00Kluczbork - Drutex-Bytovia 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Zaglebie Sosnowiec - Chojniczanka 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Turek - Walbrzych 2:0 (1:0, 1:0)
PolandPoland: Młoda Ekstraklasa U21    
11:00Jagiellonia U21 - Legia U21 0:3 (0:2, 0:1)
13:00Cracovia U21 - Wisla U21 2:0 (1:0, 1:0)
11:00Lechia U21 - Widzew Lodz U21 3:3 (1:0, 2:3)
11:00Podbeskidzie U21 - Gornik Z. U21 1:1 (1:0, 0:1)
13:00Korona U21 - Belchatow U21 0:1 (0:0, 0:1)
13:00LKS Lodz U21 - Ruch U21 2:1 (2:0, 0:1)
30.04.2012
11:00Zaglebie U21 - Slask U21 2:1 (1:0, 1:1)
13:00Polonia W. U21 - Lech U21 2:1 (1:0, 1:1)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
19:00Gil Vicente - Guimaraes 3:1 (1:1, 2:0)
21:15Maritimo - FC Porto 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Beira Mar - Ferreira 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Leiria - Feirense 0:4 (0:1, 0:3)
17:00Setubal - Nacional 0:3 (0:3, 0:0)
20:15Rio Ave - Benfica 2:2 (1:2, 1:0)
30.04.2012
21:45Sporting - Academica 2:1 (1:1, 1:0)
PortugalPortugal: Liga de Honra    
17:00Estoril - Santa Clara 0:0  
18:00Belenenses - Arouca 3:0  
12:15Naval - Moreirense 1:2  
17:00Aves - Penafiel 2:0  
17:00Freamunde - Atletico CP 2:2  
17:00Oliveirense - Portimonense 1:1  
17:00Trofense - Covilha 2:2  
17:00U. Madeira - Leixoes 3:1  
PortugalPortugal: Second Division - Zona Centro    
16:00FC Madalena - Aliados Lordelo 3:2  
16:00Operario - Gondomar 1:3  
17:00Amarante - SC Angrense 4:2  
17:00Boavista - Tondela 0:1  
17:00Cinfaes - Anadia 0:1  
17:00Oliv. Bairro - Sao Joao Ver 1:3  
17:00Paredes - Padroense 1:2  
17:00SC Espinho - Coimbroes 3:1  
PortugalPortugal: Second Division - Zona Sul    
17:00Carregado - Louletano 3:0  
17:00Dezembro - Caldas 2:0  
17:00GD Tourizense - Juv. Evora 3:0  
17:00Monsanto - Atletico SC 2:0  
17:00Moura AC - Estrela Vendas Novas 1:1  
17:00Oriental - Mafra 0:0  
17:00Sertanense - Fatima 0:1  
17:00Torreense - Pinhalnovense 1:0  
PortugalPortugal: Second Division - Zona Norte    
17:00AD Limianos - Tirsense 2:1  
17:00AD Lousada - AD Fafe 0:3  
17:00Camacha - AD Oliveirense 2:0  
17:00Chaves - Vizela 3:4  
17:00Famalicao - Macedo de Cavaleiros 3:2  
17:00Merelinense - GD Ribeirao 1:1  
17:00SC Mirandela - Maritimo B 3:2  
17:00Varzim - Ribeira Brava 2:1  
RomaniaRomania: Liga 1    
14:00Sp. Studentesc - Gaz Metan Medias 1:2 (0:0, 1:2)
16:00U. Cluj - Pandurii 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Vaslui - Astra 2:1 (0:1, 2:0)
20:30Ceahlaul - CFR Cluj 0:2 (0:1, 0:1)
17:30Otelul - Targu Mures 0:0 (0:0, 0:0)
20:30FC Rapid Bucuresti - FC Steaua Bucuresti 1:1 (1:1, 0:0)
30.04.2012
18:00Petrolul - Mioveni 3:1 (2:0, 1:1)
RomaniaRomania: Liga 2/Serie A    
10:00CSM Iasi - CS Otopeni 4:2 (2:2, 2:0)
10:00Delta Tulcea - Navodari 3:1 (1:0, 2:1)
10:00FCM Bacau - FC Viitorul 0:0 (0:0, 0:0)
10:00F. Constanta - Braila 2:1 (2:0, 0:1)
10:00FC Snagov - FC Botosani 0:3  
10:00Mangalia - Dunarea Giurgiu 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Din. Bucuresti II - Dunarea Galati 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Gloria Buzau - Branesti 3:0 AWA.  
RomaniaRomania: Liga 2/Serie B    
10:00CS Turnu Severin - UTA Arad 0:0 (0:0, 0:0)
10:00Ramnicu Valcea - FC Juventus Bucuresti 3:0 (1:0, 2:0)
10:00Timisoara - Luceafarul Oradea 1:2 (1:1, 0:1)
10:00Turda - Bistrita 0:3  
15:00Olt Slatina (2009) - Chindia Targoviste 0:0 (0:0, 0:0)
10:00FC Bihor - FC Arges 3:0 (2:0, 1:0)
10:00Olt Slatina - Muresul 5:0 (2:0, 3:0)
30.04.2012
16:00Alba Iulia - FCMU Baia Mare 1:0 (1:0, 0:0)
RussiaRussia: Premier League    
13:45FK Anzi Makhackala - Lokomotiv Moscow 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Rubin Kazan - Kuban 1:1 (0:0, 1:1)
17:00CSKA Moscow - Spartak Moscow 2:1 (1:1, 1:0)
18:15Zenit Petersburg - Dynamo Moscow 2:1 (2:1, 0:0)
RussiaRussia: Division 1    
12:00T. Moscow - Ural 2:6  
12:30N. Novgorod - M. Saransk 0:2  
14:00Sibir - D. Bryansk 0:0  
15:00Vladikavkaz - Shinnik Yaroslavl 0:0  
RussiaRussia: Division 2 - East    
07:00Sibiryak - Sakhalin 0:1 (0:0, 0:1)
08:00Amur - Omsk 0:2 (0:0, 0:2)
09:00Sibir 2 - Mostovik 0:2 (0:2, 0:0)
09:00Smena Komsomolsk - Dynamo Barnaul 1:1 (0:1, 1:0)
12:00FC Novokuznetsk - Chita 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Kemerovo - Baikal Irkutsk 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: Division 2 - Center    
13:00Kaluga - Vityaz 3:1 (1:0, 2:1)
14:00Penza - Metallurg-Oskol 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Podolye - Gubkin 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Lipetsk - Liski 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Energomash Belgorod - Ryazan 3:0 (3:0, 0:0)
16:00Spartak Tambov - Kursk 3:3 (1:1, 2:2)
17:00Oryol - Saratov 1:1 (0:1, 1:0)
RussiaRussia: Division 2 - Ural-Povolzhye    
30.04.2012
14:00Khimik - Nosta 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Rubin Kazan 2 - Neftekhimik 2:1 (2:1, 0:0)
14:30Chelyabinsk - Tyumen 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Kirov - Oktan 1:2 (1:2, 0:0)
15:00Uchaly - Ulyanovsk 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Ufa - Syzran 3:2 (1:0, 2:2)
16:00Zenit-Izhevsk - Akademiya Tolyatti 2:1 (0:1, 2:0)
ScotlandScotland: Premier League    
13:30Dundee Utd - Hearts 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Dunfermline - Aberdeen 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Kilmarnock - Inverness 4:3 (1:2, 3:1)
16:00Motherwell - St Johnstone 5:1 (2:0, 3:1)
13:45Celtic - Rangers 3:0 (2:0, 1:0)
16:15St. Mirren - Hibernian 1:0 (0:0, 1:0)
ScotlandScotland: Division 1    
16:00Ayr - Dundee FC 3:2 (0:1, 3:1)
16:00Livingston - Morton 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Partick - Falkirk 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Raith - Queen of South 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Ross County - Hamilton 5:1 (2:0, 3:1)
ScotlandScotland: Division 2    
16:00Airdrieonians - East Fife 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Arbroath - Stenhousemuir 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Brechin - Cowdenbeath 2:2 (2:1, 0:1)
16:00Forfar Athletic - Albion Rovers 4:0 (3:0, 1:0)
16:00Stirling - Dumbarton 1:2 (0:0, 1:2)
ScotlandScotland: Division 3    
16:00Annan - Peterhead 0:3  
16:00Clyde - Alloa 1:1  
16:00East Stirlingshire - Berwick 2:1  
16:00Elgin City - Montrose 2:1  
16:00Stranraer - Queen's Park 2:3  
SerbiaSerbia: Super Liga    
16:30Javor - Sp. Subotica 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Novi Pazar - Hajduk Kula 2:1 (2:1, 0:0)
16:30Smederevo - Vojvodina 2:0 (0:0, 2:0)
19:00FK Crvena zvezda - Jagodina 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Borac - Partizan 0:4 (0:1, 0:3)
16:30Borca - Rad Beograd 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Metalac - Sloboda 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Radnicki 1923 - OFK Beograd 1:1 (1:0, 0:1)
SingaporeSingapore: S.League    
13:45Tampines - Warriors 0:1 (0:0, 0:1)
13:45Tanjong Pagar - Home Utd 1:0 (0:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Corgon Liga    
17:30B. Bystrica - Zilina 2:1 (2:1, 0:0)
17:30Nitra - Presov 0:1 (0:0, 0:1)
17:30Ruzomberok - Slovan Bratislava 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Trnava - Trencin 2:2 (0:1, 2:1)
17:30Z. Moravce - Senica 1:3 (0:2, 1:1)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
16:00D. Kubin - Lucenec 3:1 (2:1, 1:0)
16:00L. Mikulas - Myjava 0:2  
17:30SK Senec - Dubnica 4:0 (2:0, 2:0)
19:30Michalovce - Rimavska Sobota 0:2 (0:0, 0:2)
10:30FC Petrzalka Akademia - Podbrezova 0:0 (0:0, 0:0)
19:30Moldava - Ruzomberok B 1:1 (1:0, 0:1)
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
16:00Nove Mesto - Nemsova 0:2  
16:00Nove Zamky - Vrbove 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Pezinok - Samorin 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Puchov - D. Luzna CAN.  
10:30Sala - Nitra B 4:0 (0:0, 4:0)
10:30Trnava B - MFK Topolcany 6:0 (5:0, 1:0)
16:00Slovan Bratislava B - Sered 0:2  
16:00Vrable - Moravany 0:1  
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
16:00Bardejov - Poprad 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Lok. Kosice - Spisska Nova Ves 0:1  
16:00Trebisov - Lubovna 3:1 (2:0, 1:1)
16:00Zvolen - Kremnicka 2:0 (1:0, 1:0)
10:30B. Bystrica B - Zdana 4:0 (3:0, 1:0)
10:30Presov B - Vranov 4:3 (1:3, 3:0)
16:00Kosice B - Namestovo 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Moldava B - Lipany 4:2 (1:0, 3:2)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
18:00Rudar - NK Olimpija Ljubljana 0:3  
16:00Triglav - Mura 0:3  
18:00ND Gorica - Koper 0:1  
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
17:00Dob - Radomlje 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Dravinja - Sampion Celje 2:1 (0:1, 2:0)
17:00Sencur - Krsko 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Aluminij - Interblock 2:1 (1:1, 1:0)
17:00NK Smartno - Bela Krajina 0:1 (0:1, 0:0)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
15:00Bidvest Wits - Bloem Celtic 1:3 (0:2, 1:1)
15:00Free State Stars - Maritzburg Utd 4:1 (1:1, 3:0)
20:15Amazulu - Platinum Stars 1:2 (0:0, 1:2)
20:15Kaizer Chiefs - Supersport Utd 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Mamelodi Sundowns - Santos 3:1 (2:0, 1:1)
15:00Moroka Swallows - Golden Arrows 3:2 (1:1, 2:1)
South AfricaSouth Africa: First Division    
15:00Royal Eagles - FC Cape Town 1:0  
15:00Stellenbosch - Pretoria U. 1:2  
15:00Carara Kicks - Cape Town City 1:1  
15:00FC AK - Thanda Royal Zulu 1:0  
15:00Polokwane - Dynamos 1:3  
15:00United FC - Chippa Utd. 2:2  
15:00Witbank - African Warriors 3:2  
South KoreaSouth Korea: K-League    
08:00Daegu - Pohang 1:0 (0:0, 1:0)
08:00Suwon Bluewings - Seongnam 2:1 (0:1, 2:0)
08:00Ulsan Hyundai - Daejeon 2:0 (0:0, 2:0)
10:00Sangju Sangmu - Busan 1:2 (0:1, 1:1)
08:00Gangwon - Seoul 1:2 (0:1, 1:1)
08:00Jeonnam - Incheon 0:0 (0:0, 0:0)
10:00Jeju Utd - Gyeongnam 3:1 (2:0, 1:1)
South KoreaSouth Korea: Korean Cup    
08:00Cheongju - Goyang Zaicro FC 1:0 ET (0:0, 0:0, 1:0)
08:00Hannam University - Gyeongju Citizen 1:2 PEN. (1:0, 0:1, 0:0, 4:5)
08:00Icheon - Hummel 0:2 (0:0, 0:2)
08:00Korea University - Pocheon 4:2 (1:0, 3:2)
08:00Mokpo City - Sungkyunkwan 5:1 (3:0, 2:1)
08:00Yongin City - Ansan Police 0:4 (0:3, 0:1)
12:00Gimhae - Yangju 2:1 PEN. (1:0, 0:1, 0:0, 5:4)
SpainSpain: Primera Division    
18:00Espanyol - Gijon 0:3 (0:0, 0:3)
18:00Getafe - Mallorca 1:3 (0:1, 1:2)
18:00Levante - Granada CF 3:1 (0:0, 3:1)
18:00Real Sociedad - Santander 3:0 (0:0, 3:0)
22:00Villarreal - Osasuna 1:1 (1:0, 0:1)
12:00Real Madrid - Sevilla 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Zaragoza - Ath Bilbao 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Malaga - Valencia 1:0 (1:0, 0:0)
19:45Betis - Atl. Madrid 2:2 (0:0, 2:2)
21:30Rayo Vallecano - Barcelona 0:7 (0:3, 0:4)
SpainSpain: Segunda Division    
16:00Valladolid - Cartagena 2:1 (0:1, 2:0)
18:00Almeria - Dep. La Coruna 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Gimnastic - Alcoyano 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Girona - Alcorcon 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Las Palmas - Huesca 1:3 (0:0, 1:3)
18:00Murcia - Sabadell 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Numancia - Villarreal B 0:1 (0:0, 0:1)
20:00Celta Vigo - Barcelona B 4:1 (0:1, 4:0)
12:00Elche - Hercules 0:3 (0:0, 0:3)
18:00Xerez CD - Recreativo Huelva 3:1 (3:0, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
18:00Real Madrid B - Marino de Luanco 3:2 (2:0, 1:2)
18:00San Sebastian Reyes - Lugo 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Toledo - La Roda 2:0 (1:0, 1:0)
12:00Getafe B - Vecindario 2:1 (1:0, 1:1)
12:00Leganes - Celta Vigo B 4:0 (1:0, 3:0)
12:00Rayo Vallecano B - Atl. Madrid B 1:4 (0:1, 1:3)
13:00Tenerife - R. Oviedo 3:0 (2:0, 1:0)
18:00Albacete - Conquense 2:2 (0:0, 2:2)
18:00Coruxo FC - Gijon B 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Montaneros - RSD Alcala 1:1 (0:0, 1:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
16:00Ath Bilbao B - Amorebieta 1:1 (1:1, 0:0)
17:00Lemona - Zamora 2:1 (1:0, 1:1)
17:00UD Logrones - G. Segoviana 4:1 (0:1, 4:0)
18:00Osasuna B - Eibar 1:2 (1:1, 0:1)
18:00Sestao - Palencia 3:2 (0:1, 3:1)
17:00Torrelavega - R. Sociedad B 0:1 (0:1, 0:0)
18:00Burgos - Guijuelo 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Mirandes - R. Union 2:2 (0:1, 2:1)
18:00Ponferradina - Alaves 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Salamanca - Arandina 2:1 (1:0, 1:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
16:00Zaragoza B - Badalona 1:3 (1:1, 0:2)
17:00Llagostera - Valencia B 4:2 (3:1, 1:1)
11:00Teruel - Baleares 1:2 (1:1, 0:1)
12:00Manacor - Andorra CF 1:3 (1:0, 0:3)
12:00Reus Deportiu - Mallorca B 3:1 (0:0, 3:1)
12:00Sant Andreu - Lleida 3:1 (0:1, 3:0)
16:30Huracan - Mahones 2:0 AWA.  
17:00Denia - Olimpic Xativa 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Gandia - Orihuela 0:0 (0:0, 0:0)
18:00L Hospitalet - Ontinyent 2:0 (0:0, 2:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
16:00Betis B - Ecija 1:4 (1:2, 0:2)
18:00Puertollano - Sevilla FC B 1:1  
18:30Ceuta - Almeria B 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Jaen - Melilla 0:2 (0:2, 0:0)
16:30El Ejido - CD Badajoz 0:2 AWA.  
16:30Sp. Villanueva - Roquetas 0:1 AWA.  
17:00Cacereno - Caravaca 3:1 (1:0, 2:1)
17:30Lorca Atl. - Villanovense 0:3 (0:0, 0:3)
18:00Linense - Lucena 2:0 (2:0, 0:0)
19:30San Roque - Cadiz CF 1:0 (1:0, 0:0)
SpainSpain: Superliga Women    
11:00San Gabriel W - Collerense W 3:1 (2:0, 1:1)
11:30Levante W - Reocin W 4:0 (1:0, 3:0)
12:00Barcelona W - Real Sociedad W 2:0 (1:0, 1:0)
12:00Lagunak W - Espanyol W 2:5 (0:2, 2:3)
12:15FVPR El Olivo W - Athletic Bilbao W 1:6 (1:3, 0:3)
12:30Llanos Olivenza W - Atletico Madrid W 0:3 (0:3, 0:0)
12:30Rayo Vallecano W - Huelva W 5:0 (2:0, 3:0)
16:00Transportes Alcaine W - Estartit W 4:0 (1:0, 3:0)
SwedenSweden: Allsvenskan    
14:00Syrianska - Hacken 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Goteborg - Atvidabergs 2:1 (2:0, 0:1)
15:00Djurgarden - Kalmar 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Sundsvall - Orebro 3:1 (1:1, 2:0)
17:30Norrkoping - Malmo FF 3:2 (1:0, 2:2)
SwedenSweden: Superettan    
16:00Brommapojkarna - Degerfors 1:0  
17:00Angelholms - Assyriska FF 3:1  
17:00Umea FC - Ljungskile 0:1  
17:00Varnamo - Landskrona 1:1  
17:20Jonkopings - Osters 3:3  
30.04.2012
19:20Halmstad - Trelleborgs 3:1  
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:00Ostersunds - Dalkurd 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Akropolis - Eskilstuna City 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Frej - S. Kerbura 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Forward - IFK Lulea 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Vasalunds - Sirius 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
13:00Sleipner - Skovde AIK 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Kristianstads - Qviding 2:0 (2:0, 0:0)
15:00Lunds - Karlstad 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Orgryte - Bunkeflo IF 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Trollhattan - Sylvia 0:3 (0:3, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norrland    
12:30Mariehem - Solleftea 4:0 (2:0, 2:0)
14:00Umedalen - Skelleftea 1:4 (0:1, 1:3)
15:00Anundsjo - Pitea 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Moron - Harnosands 0:1 (0:1, 0:0)
14:00Assi - Team TG FF 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Bodens - Selanger 0:0 (0:0, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:00Rotebro - Skiljebo 4:1 (1:1, 3:0)
15:00Boo FF - Hudiksvalls 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Stromsbergs - Karlbergs 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Vasteras IK - Falu 6:0 (1:0, 5:0)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
13:00Fassbergs - Jonsereds 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Gotene - Lindome 2:5 (2:2, 0:3)
15:00Assyriska BK - Frolunda 3:1 (1:0, 2:1)
15:00Savedalens - Ytterby 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Tibro - Gunnilse 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Uddevalla - Torslanda 0:4 (0:2, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Götaland    
13:00Helsingborgs IF Akademi - Solvesborgs 4:1 (2:1, 2:0)
14:00Eskilsminne - Nike 4:0 (1:0, 3:0)
14:00Klagshamn - Halmia 1:2 (0:0, 1:2)
14:00Kvarnby - Hogaborgs 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Torns - Olympic 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Tvaakers - Rosengard 1:1 (1:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
14:30Karlslunds - Gute 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Karlskoga - Arameisk-Syrianska 2:1 (0:0, 2:1)
15:00Nykopings - Enskede 1:3 (1:3, 0:0)
15:00Varmdo - Varmbols 3:2 (2:1, 1:1)
16:00Konyaspor - Rynninge 1:1 (0:1, 1:0)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
14:00Haga - Lindsdals 3:0 (1:0, 2:0)
15:00Assyriska IF - Tord 2:3 (1:2, 1:1)
15:00Karlskrona - Tenhults 5:0 (2:0, 3:0)
17:00Ljungby - Motala 0:1 (0:0, 0:1)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
15:00Djurgarden W - Kristianstads W 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Orebro W - Goteborg W 0:6 (0:1, 0:5)
13:00Vittsjo W - Pitea W 2:1 (2:0, 0:1)
15:00Jitex W - Tyreso W 1:3 (1:2, 0:1)
16:00Linkopings W - AIK W 0:0 (0:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
17:45Grasshoppers - Luzern 2:2 (0:2, 2:0)
17:45Servette Geneve FC - Young Boys 2:1 (0:0, 2:1)
17:45Xamax - Zurich CAN.  
16:00Basel - Lausanne 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Thun - Sion 1:1 (0:1, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
17:30Aarau - Wil 1:2  
18:30Bellinzona - Bruhl 3:1  
18:30Stade Nyonnais - Biel 0:0  
19:00St. Gallen - Winterthur 1:1  
19:30Lugano - Locarno 1:1  
15:00Delemont - Wohlen 0:1  
30.04.2012
20:10Vaduz - Chiasso 1:0  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 1    
16:30Fribourg - Echallens 2:2 (1:0, 1:2)
17:00FC Baulmes - Bulle 1:2  
17:00FC UGS - Grand-Lancy 1:4  
17:30Le Mont - Dudingen 3:2  
17:30Oberwallis Naters - Malley 1:0  
18:00Meyrin - Martigny 2:3 (1:0, 1:3)
14:30Monthey - Sion II 2:1  
14:30Young Boys II - Yverdon 4:2  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 2    
16:00Baden - Grenchen 5:2 (3:0, 2:2)
16:00Dornach - Thun II 2:0  
16:00Old Boys - Breitenrain 1:3  
16:00Zofingen - Zurich II 0:2  
17:30Solothurn - Munsingen 3:0 (2:0, 1:0)
17:30Wangen - Schotz 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Grasshopper II - Muttenz 0:2  
15:00Serrieres - Basel II 0:2  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 3    
16:00Hongg - Balzers 0:4  
16:00Rapperswil - Biaschesi 2:2  
16:00YF Juventus - Winterthur II 5:0  
17:00Eschen - Tuggen 1:2  
17:00Mendrisio-Stabio - Luzern II 3:4 (2:2, 1:2)
14:30Muri - Cham 1:0  
15:00Gossau - Schaffhausen 0:7  
16:00Lugano II - St. Gallen II 1:2  
SyriaSyria: Premier League    
11:00Al Nawaeir - Teshrin 1:0  
13:00Al-Ittih.Aleppo - Horriya 1:2  
13:00Al Jazira - Hottin 1:1  
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
10:00Khosilot Parkhar - Vakhsh 0:2  
10:00Xayr Vahdat - Ravshan 1:2  
10:00Zarafshon Panjakent - Parvoz Bobojon Ghafurov 2:6  
10:00Istaravshan - Guardia Dushanbe 1:0  
10:00Istiqlol Dushanbe - Energetik Dushanbe 1:1  
10:00Regar-TadAZ - CSKA-Pomir Dushanbe 2:0  
ThailandThailand: Thai Premier League    
13:00Samut Songkhram - Port MTI FC 1:2 (1:1, 0:1)
13:00TTM Chiangmai - Bangkok Glass 0:0 (0:0, 0:0)
13:15Chiangrai Utd - Chainat 1:1 (0:1, 1:0)
13:00Pattaya Utd - Sisaket 2:2 (1:0, 1:2)
13:00Songkhla United - Army United 2:0 (2:0, 0:0)
13:00TOT - Police Utd 1:2 (0:1, 1:1)
13:30Chonburi - Osotsapa 3:1 (1:0, 2:1)
13:30Muang Thong Utd - BBCU 2:0 (1:0, 1:0)
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
16:00Stade Tunisien - Monastir 1:1 (1:0, 0:1)
16:00ES Beni-Khalled - AS Marsa 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Gabes - Zarzis 1:1 (0:0, 1:1)
16:00JS Kairouan - Olympique Beja 2:1 (1:1, 1:0)
30.04.2012
16:00Hammam-Lif - Sfaxien 2:1 (1:0, 1:1)
TurkeyTurkey: Super Lig    
14:00Basaksehir - Sivasspor 4:2 (2:2, 2:0)
18:00Trabzonspor - Galatasaray 2:4 (0:3, 2:1)
14:00Eskisehirspor - Bursaspor 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Fenerbahce - Besiktas 2:1 (0:0, 2:1)
TurkeyTurkey: Bank Asya 1. Lig    
13:00Kartalspor - Gaziantep 2:1  
13:00Bucaspor - Goztepe 1:2  
13:00Denizlispor - Akhisar Genclik Spor 2:3  
13:00Karsiyaka - Boluspor 1:3  
13:00Kasimpasa - Kayseri Erciyesspor 1:0  
13:00Konyaspor - Adanaspor AS 0:2  
13:00Rizespor - Giresunspor 1:1  
13:00Tavsanli Linyitspor - Elazigspor 1:0  
16:00Sakaryaspor - Gungoren 2:2  
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig White Group    
14:30Altay - Bugsasspor 1:1 (0:1, 1:0)
14:30Diyarbakirspor - Anadolu Selcukspor 2:1 (1:1, 1:0)
14:30Gaziosmanpasa - Tokatspor 2:1 (1:0, 1:1)
14:30Balikesirspor - Ofspor 2:5 (1:1, 1:4)
14:30Corumspor - Tepecik 1:1 (1:0, 0:1)
14:30Iskenderun - Turgutluspor 1:2 (0:0, 1:2)
14:30Kocaelispor - Bozuyukspor 2:2 (2:1, 0:1)
14:30Yeni Malatyaspor - Pendikspor 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig Red Group    
14:30Denizli BB - Kocaeli Birlikspor 0:3 (0:1, 0:2)
14:30Adana Demirspor - Cankiri 2:0 (1:0, 1:0)
14:30Alanyaspor - Eyupspor 1:1 (0:0, 1:1)
14:30Fethiyespor - Mardinspor 3:0  
14:30Kirklarelispor - Golbasispor 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Sariyer - Adiyamanspor 2:0 (2:0, 0:0)
14:30Trabzon - Bandirmaspor 1:0 (1:0, 0:0)
14:30Tutap Sekerspor - Altinordu 2:1 (1:1, 1:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 1    
14:30Kecioren - Sebatspor 3:0  
14:30Amedspor - Kastamonuspor 2:0 (0:0, 2:0)
14:30Besikduzuspor - Luleburgazspor 2:1 (1:1, 1:0)
14:30Gumushanespor - Sandiklispor 0:2 (0:2, 0:0)
14:30Hacettepe - Kirikhanspor 1:1 (1:0, 0:1)
14:30Inegolspor - Menemen Bld. 1:3 (0:1, 1:2)
14:30Manavgatspor - Bayrampasa 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Umraniyespor - Gebzespor 1:2 (1:0, 0:2)
14:30Vanspor Bld. - Elaziz Belediyespor Kulubu 2:1 (2:0, 0:1)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 2    
14:30Arsinspor - Bingol 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Erganispor - Nazillispor 0:4 (0:1, 0:3)
14:30Iskenderun - Kucukcekmecespor 0:3 (0:1, 0:2)
14:30Istanbulspor AS - Keciorengucu 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Kahramanmarasspor - Kilimli 6:2 (2:0, 4:2)
14:30Karsspor - Maltepespor 1:1 (1:0, 0:1)
14:30Kepez Bld. - Orhangazispor 0:3 (0:1, 0:2)
14:30Sivas Belediyespor - Trabzon Akcaabat 1:2 (0:0, 1:2)
14:30Yesil Bursa - Batman Petrolspor 1:0 (0:0, 1:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 3    
14:30Afyonkarahisaspor - Araklispor 4:2 (1:2, 3:0)
14:30Aydinspor - Tarsus 0:1 (0:0, 0:1)
14:30Beylerbeyi SK - Kemerspor 2003 1:0 (1:0, 0:0)
14:30Carsambaspor - Karacabey Birlikspor 0:2 (0:0, 0:2)
14:30Darica Genclerbirligi - Anadolu Uskudar 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Erzurum BB - Diyarbakir Kayapinar 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Hatayspor - Ankara Demirspor 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Pazarspor - Dardanelspor 3:0 (1:0, 2:0)
14:30Siirtspor - Sancaktepe 2:2 (1:2, 1:0)
TurkeyTurkey: Spor Toto Cup    
12:00Kardemir Karabuk - Samsunspor 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Antalyaspor - Gaziantepspor 4:2 (1:1, 3:1)
12:00Ankaragucu - Orduspor 0:3 (0:0, 0:3)
UkraineUkraine: Division 2    
15:00Bila Tserkva - Titan A. 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Olimpik Donetsk - Stal Alchevsk 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Mykolaiv - FC Sevastopol 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Naftovik-Ukrnafta - Energetik 3:0  
16:00Nyva Vinnycja - Krymteplytsia 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Lviv - Met. Zaporozhye 1:5 (1:2, 0:3)
UkraineUkraine: Ukrainian Cup    
17:30Met. Donetsk - Karpaty 1:0 PEN. (0:0, 0:0, 0:0, 7:6)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:30Danubio - Liverpool M. 0:0 (0:0, 0:0)
20:30River Plate - Fenix 2:1 (0:1, 2:0)
21:00Penarol - CA Cerro 3:1 (0:0, 3:1)
15:15Bella Vista - Rampla Juniors 3:1 (2:1, 1:0)
20:30Cerro Largo - Cerrito 2:0 (1:0, 1:0)
20:30Defensor Sp. - Wanderers 2:1 (1:1, 1:0)
20:30Racing Montevideo - Rentistas 3:1 (3:1, 0:0)
21:00Sisley - Club Nacional 0:1 (0:0, 0:1)
USAUSA: MLS    
20:00Montreal Impact - Portland Timbers 2:0 (0:0, 2:0)
21:30New York Red Bulls - New England Revolution 1:0 (1:0, 0:0)
01:00Philadelphia Union - San Jose Earthquakes 1:2 (0:0, 1:2)
01:30Columbus Crew - Vancouver Whitecaps 0:1 (0:0, 0:1)
01:30DC United - Houston Dynamo 3:2 (1:0, 2:2)
02:30Chicago Fire - Seattle Sounders 1:2 (0:1, 1:1)
03:00Colorado Rapids - Chivas USA 4:0 (0:0, 4:0)
03:00Real Salt Lake - Toronto FC 3:2 (1:0, 2:2)
04:30Los Angeles Galaxy - FC Dallas 1:1 (0:0, 1:1)
USAUSA: North American Soccer League    
01:00Carolina RailHawks - San Antonio 0:1 (0:0, 0:1)
01:30Atlanta Silverbacks - Minnesota 3:3 (0:0, 3:3)
01:30Tampa Bay - Fort Lauderdale 3:1 (1:0, 2:1)
UzbekistanUzbekistan: Professional Football League    
14:00Navbahor Namangan - Buxoro 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Qizilqum Zarafshon - Din. Samarkand 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Shortan Guzor - Olmaliq 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Andijan - Neftchi Fargona 1:0 (0:0, 1:0)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
21:30Atletico El Vigia - Dep. Anzoategui 1:0 (0:0, 1:0)
22:00Aragua - Estudiantes Merida 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Petare - Mineros 2:4 (0:2, 2:2)
22:00Tucanes - Trujillanos 1:3 (0:1, 1:2)
22:00Zulia - Caracas 2:0 (2:0, 0:0)
23:30Dep. Tachira - Yaracuyanos 1:1 (0:1, 1:0)
23:30Lara - Llaneros 1:0 (0:0, 1:0)
23:30Monagas - La Guaira 1:0 (1:0, 0:0)
30.04.2012
00:30Zamora - Carabobo 2:1 (1:1, 1:0)
VietnamVietnam: V-League    
11:00Khanh Hoa - Da Nang 1:2 (0:0, 1:2)
11:10T&T Ha Noi - Hoa Phat 3:1 (1:1, 2:0)
11:00Dong Thap - Ninh Binh 4:1 (1:0, 3:1)
11:10Tien Giang FC - Binh Duong 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Hai Phong - Gia Lai 2:0 (1:0, 1:0)
30.04.2012
12:00Thanh Hoa - Song Lam Nghe An 2:0 (2:0, 0:0)
14:00Xuan Thanh Saigon - NB Sai Gon 1:1 (0:0, 1:1)
WalesWales: Division 1    
15:30Cambrian & Clydach - West End 8:0  
15:30Cwmaman Institute - Cwmbran Celtic 2:0  
15:30Pontardawe - Caerau Ely 6:1  
15:30Porth - Taffs Well 1:1  
15:30Ton Pentre - Cardiff Corries 3:1  
WalesWales: League Cup    
16:10Afan Lido - Newtown 2:1 PEN.  
YemenYemen: Division 1    
14:50Al Baydaa - Al-Ittihad 1:0  
30.04.2012
14:45Al Oruba Zabid - Al-Tilal 1:0  
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00Black Mambas - Monomotapa 1:1  
15:00Chicken Inn - Platinum 1:1  
15:00Harare City - Quelaton 0:1  
15:00Motor Action - WWS Rangers 3:2  
15:00Gunners - CAPS Utd 2:0  
15:00Hwange - Buffaloes 1:0  
15:00Shabanie - Hardbody 1:0