Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
  • Show:
AfricaAfrica: CAF Champions League    
19:00Stade Malien - Tonnerre 5:2  
AlbaniaAlbania: Super League    
16:00Apolonia Fier - Flamurtari 1:3 (1:2, 0:1)
16:00Berat - Kastrioti 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Bylis - Vllaznia 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Dinamo Tirana - Teuta 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Laci - Pogradeci 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Shkumbini Peqin - Kamza 3:1 (3:1, 0:0)
19:00Skenderbeu - KF Tirana 2:0 (0:0, 2:0)
AlgeriaAlgeria: Division 1    
16:00Batna - Harrach 3:2 (0:1, 3:1)
16:00Bejaia - CR Belouizdad 4:0 (3:0, 1:0)
16:00Constantine - Kabylie 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Hussein Dey - Tlemcen 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Saida - USM Alger 1:1 (0:0, 1:1)
18:45ASO Chlef - Eulma 2:0 (1:0, 1:0)
18:45ES Setif - Oran 1:1 (1:0, 0:1)
18:45MC Alger - Khroub 3:1 (2:0, 1:1)
AndorraAndorra: Primera Divisió    
12:00FC Santa Coloma - Lusitanos 1:1 (0:1, 1:0)
12:00Sant Julia - UE Santa Coloma 1:2 (0:1, 1:1)
16:00FC Rangers - UE Engordany 0:8 (0:1, 0:7)
16:00Principat - Inter Club Escaldes 1:2 (0:2, 1:0)
AngolaAngola: Girabola    
16:30Atletico do Namibe - ASA 1:1 (0:1, 1:0)
16:30Nacional de Benguela - Sagrada 1:1 (1:0, 0:1)
16:30Soyo - Petro Atletico 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Interclube - Benfica Luanda 1:2  
15:30Caala - Onze Bravos 2:0  
18:00Primeiro de Agosto - C.R.D. Libolo 0:1  
16.04.2012
17:00Progresso - Santos 3:2 (1:1, 2:1)
ArgentinaArgentina: Primera Division    
01:10Estudiantes L.P. - Colon Santa FE 2:2 (1:0, 1:2)
17:00Independiente - Racing Club 4:1 (1:1, 3:0)
19:05Olimpo Bahia Blanca - All Boys 1:2 (1:1, 0:1)
21:10San Lorenzo - Godoy Cruz 3:0 (2:0, 1:0)
01:30San Martin S.J. - Velez Sarsfield 1:3 (1:1, 0:2)
21:00Newells Old Boys - Banfield 3:0 (0:0, 3:0)
23:00Argentinos Jrs - Belgrano 0:0 (0:0, 0:0)
23:00Union de Santa Fe - Arsenal Sarandi 1:0 (0:0, 1:0)
16.04.2012
01:10Tigre - Boca Juniors 2:1 (1:0, 1:1)
02:10Lanus - Atl. Rafaela 1:0 (1:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Nacional    
23:15River Plate - Huracan 2:0 (0:0, 2:0)
00:00Ind. Rivadavia - Patronato 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Gimnasia Jujuy - Gimnasia L.P. 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Dep. Merlo - Atl. Tucuman 0:2 (0:1, 0:1)
19:00Instituto - Atletico Atlanta 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Guillermo Brown - Defensa y Justicia 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Boca Unidos - Desamparados 2:1 (0:0, 2:1)
16.04.2012
23:10Quilmes - Rosario Central 0:1 (0:1, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
20:30Comunicaciones - Temperley 1:0 (0:0, 1:0)
20:30Nueva Chicago - Tristan Suarez 4:2 (2:1, 2:1)
22:00Acassuso - Sarmiento Junin 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Colegiales - Almagro 1:4 (1:2, 0:2)
16:00Flandria - Deportivo Moron 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Los Andes - Villa San Carlos 0:0 (0:0, 0:0)
16:00San Telmo - Platense 2:1 (0:0, 2:1)
16.04.2012
20:00Brown Adrogue - Deportivo Armenio 5:0 (2:0, 3:0)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
20:30Liniers - Central Cordoba 1:2  
20:30Deportivo Espanol - Villa Dalmine 2:1  
20:30Excursionistas - Dock Sud 0:2  
16.04.2012
19:00Leandro N. Alem - UAI Urquiza 1:1  
19:00Talleres Remedios Escalada - Argentino de Merlo 0:2  
ArmeniaArmenia: Premier League    
14:00Impuls - Ararat Yerevan 4:1  
14:00Pyunik Yerevan - Gandzasar 0:1  
14:00Ulisses Yerevan - Mika 1:2  
16.04.2012
14:00Banants Yerevan - Shirak Gyumri 3:0  
AustraliaAustralia: A-League    
09:00Central Coast Mariners - Perth Glory 1:2 PEN. (1:1, 0:0, 0:0, 4:5)
AustraliaAustralia: NSW Premier League    
11:00Blacktown Spartans - Sydney Olympic 2:2 (1:1, 1:1)
11:00Sutherland Sharks - Manly Utd 2:2 (0:0, 2:2)
11:00Wollongong Wolves - Rockdale City Suns 3:0 (0:0, 3:0)
07:00Blacktown City - Sydney Utd 1:1 (0:0, 1:1)
07:00Parramatta Eagles - Marconi Stallions 0:0 (0:0, 0:0)
AustraliaAustralia: Victorian Premier League    
07:00Dandenong Thunder - Melbourne Knights 2:0 (1:0, 1:0)
07:00Green Gully - South Melbourne 3:1 (1:1, 2:0)
07:00Northcote City - Hume City 1:1 (0:0, 1:1)
16.04.2012
12:15Bentleigh Greens - Southern Stars 2:0 (0:0, 2:0)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
09:00Peninsula - Eastern Suburbs 3:1 (2:1, 1:0)
10:00Brisbane City - Capalaba FC 1:2 (1:1, 0:1)
10:00North Pine - Olympic FC 0:5 (0:1, 0:4)
10:00Redlands - Taringa 1:0 (0:0, 1:0)
07:00Queensland - Rochedale 2:4 (0:2, 2:2)
08:00Queensland Lions - North Star 8:2 (4:0, 4:2)
09:00Wolves FC - Souths 5:1 (1:1, 4:0)
AustraliaAustralia: Western Australia Premier League    
09:00Armadale - Floreat Athena 1:4 (0:4, 1:0)
09:00ECU Joondalup - Sorrento 0:2 (0:0, 0:2)
09:00Inglewood Utd - Balcatta 2:0 (0:0, 2:0)
09:00Perth SC - South West Phoenix 1:1 (0:0, 1:1)
09:00Stirling Lions - NTC 3:2 (1:1, 2:1)
09:00Western Knights - Bayswater 1:8 (0:6, 1:2)
AustraliaAustralia: South Australian Super League    
07:30Blue Eagles - Adelaide Raiders 4:0 (3:0, 1:0)
07:30Campbelltown City - Enfield City 2:1 (1:0, 1:1)
07:30NE Metrostars - Croydon Kings 2:0 (0:0, 2:0)
07:30West Torrens - Adelaide Comets 2:1 (1:0, 1:1)
11:30Western Strikers - Adelaide City 0:3 (0:0, 0:3)
AustraliaAustralia: Queensland State League    
11:00Capricorn Cougars - Whitsunday Miners 2:2 (1:1, 1:1)
11:30Bundaberg Spirit - Gold Coast Stars 3:0  
06:00Sunshine Coast - Queensland Academy 3:0 (1:0, 2:0)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Champions League    
06:30Ba - Tefana 0:5 (0:2, 0:3)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Championship U20 Women    
03:00Papua New Guinea U20 W - New Caledonia U20 W 4:2  
15:00Samoa U20 W - New Zealand U20 W 0:12  
AustriaAustria: tipp3-Bundesliga    
16:00Neustadt - Kapfenberg 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Admira - Wacker Innsbruck 1:1 (0:1, 1:0)
18:30Ried - Mattersburg 2:0 (1:0, 1:0)
18:30Sturm Graz - Salzburg 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Austria Vienna - Rapid Vienna 0:0 (0:0, 0:0)
AustriaAustria: Erste Liga    
16:00Altach - Hartberg 1:0 (0:0, 1:0)
16.04.2012
18:30LASK Linz - BW Linz 1:2 (1:1, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga East    
15:30Simmeringer - Parndorf 0:0 (0:0, 0:0)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
16:30Vorwarts Steyr - Wels 1:0 (0:0, 1:0)
15:30Grazer - SAK Klagenfurt 5:0 (3:0, 2:0)
AustriaAustria: Regionalliga West    
15:00Wattens - Bregenz 1:0 (1:0, 0:0)
15:30A. Salzburg - Johann 4:0 (3:0, 1:0)
15:30Salzburg (Am) - Dornbirn 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Hard - Hall 2:2 (0:0, 2:2)
16:00Kufstein - Altach (Am) 4:0 (2:0, 2:0)
17:00Liefering - Saalfelden 2:1 (1:1, 1:0)
17:00U. Innsbruck - Wacker Innsbruck (Am) 2:3 (1:0, 1:3)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
12:00FK Baku - Khazar Lenkoran 4:1 (2:0, 2:1)
13:00AZAL PFK - Ravan 1:1  
13:00Gabala - Qarabag 1:0 (0:0, 1:0)
14:30Neftci Baku - Inter Baku 2:1 (2:1, 0:0)
12:00SumQayit - Kapaz 2:0  
13:00Turan - Zaqatala 0:0  
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
15:00Belshina - Shakhtyor Soligorsk 0:4  
15:00Slavia Mozyr - Naftan 2:1  
16:00Brest - Din. Minsk 1:2  
16:00FC Minsk - Zhodino 1:2  
17:00BATE - Neman 2:0  
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:00Anderlecht - Genk 1:3 (0:2, 1:1)
20:00KV Mechelen - Leuven 2:1 (2:0, 0:1)
20:00Mons - Lokeren 1:1 (1:0, 0:1)
20:00Waregem - Beerschot 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Club Brugge KV - Gent 1:0 (1:0, 0:0)
20:30Kortrijk - St. Liege 1:1 (1:1, 0:0)
BelgiumBelgium: EXQI League    
20:00Heist - KSV Roeselare 2:2 (1:1, 1:1)
20:00Lommel Utd - Sint Niklaas 2:0 (0:0, 2:0)
20:00St. Wetteren - Eupen 1:1 (0:0, 1:1)
20:00Waasland-Beveren - Oostende 2:0 (2:0, 0:0)
15:00Aalst - Vise 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Borinage - Dender 1:3  
15:00RWDM Brussels - Tubize 4:0  
15:00RWS Bruxelles - Tienen 1:0  
16.04.2012
20:30Charleroi - Antwerp 0:3 (0:2, 0:1)
BelgiumBelgium: Belgium Third Division Group A    
20:00Deinze - Charleroi Fleurus 1:0  
20:00Ronse - Huy 2:1  
20:00Tournai - Geants 2:1  
20:00UR La Louviere - Rac. Waregem 2:2  
20:00Virton - Mouscron 0:0  
15:00OC Charleroi - Coxyde 0:5 AWA.  
15:00Olsa Brakel - Oudenaarde 0:2  
15:00Vervietois - Torhout 0:4 (0:1, 0:3)
BelgiumBelgium: Belgium Third Division Group B    
20:00ASV Geel - Hasselt 3:1  
20:00Hoogstraten - La Calamine 1:0 (1:0, 0:0)
20:00K. FC Turnhout - KRC Mechelen 0:1  
20:00Patro Eisden - Hamme 1:3  
20:00Temse - Dessel 0:3  
15:00Bocholter - Diegem 1:1  
15:00Grimbergen - Boom 2:3  
15:00Wijgmaal - St. Gilloise 0:1  
15:00Woluwe Zaventem - Bornem 3:0  
BelgiumBelgium: 1st National Women    
15:00Beerschot W - Lierse W 2:4  
15:00KRC Harelbeke W - Femina Woluwe W 0:3  
15:00St. Truiden W - Sinaai Girls W 2:1  
15:00Zulte Waregem W - Tienen W 3:0  
BoliviaBolivia: Liga de Futbol Prof    
22:00Bolivar - Guabira 0:0 (0:0, 0:0)
21:30La Paz - The Strongest 1:3 (0:2, 1:1)
21:30Real Potosi - Oriente Petrolero 3:2 (2:1, 1:1)
21:30San Jose - Blooming 2:0 (0:0, 2:0)
21:30U. Sucre - Real Mamore 2:1 (0:0, 2:1)
23:30Aurora - Nacional Potosi 4:0 (3:0, 1:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
14:00GOSK Gabela - Travnik 3:1 (1:1, 2:0)
16:30Celik Zenica - Kozara 2:0  
16:30FK Sarajevo - Leotar 1:0  
16:30Gradacac - Zeljeznicar 0:3  
16:30Slavija - Siroki Brijeg 2:0  
16:30Sloboda - Zrinjski 3:2  
19:30Borac Banja Luka - Olimpic Sarajevo 1:0  
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
21:00Boavista - Botafogo RJ 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Duque de Caxias - Madureira 1:4 (1:3, 0:1)
21:00Flamengo RJ - Americano FC 3:1 (1:0, 2:1)
21:00Fluminense - Olaria 5:1 (3:1, 2:0)
21:00Friburguense - Bonsucesso 0:0 (0:0, 0:0)
21:00Macae - Volta Redonda 0:1 (0:1, 0:0)
21:00Nova Iguacu - Vasco 1:3 (1:2, 0:1)
21:00Resende - Bangu 0:3 (0:1, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
21:00Botafogo SP - Guarani 2:1 (1:1, 1:0)
21:00Guaratingueta - Sao Caetano 2:2 (1:0, 1:2)
21:00Linense - Sao Paulo 2:1 (2:1, 0:0)
21:00Mirassol - Portuguesa 4:2 (2:0, 2:2)
21:00Mogi Mirim - Piracicaba 2:2 (2:2, 0:0)
21:00Oeste - Ituano 4:2 (2:2, 2:0)
21:00Palmeiras - Comercial 2:2 (0:1, 2:1)
21:00Paulista - Bragantino 2:0 (1:0, 1:0)
21:00Ponte Preta - Corinthians 1:2 (0:0, 1:2)
21:00Santos - Catanduvense 5:0 (2:0, 3:0)
CameroonCameroon: Elite One    
16:30Union Douala - Bafang 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Scorpion - Les Astres 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Cotonsport - Tiko Utd 1:1 (0:0, 1:1)
ChileChile: Primera Division    
01:00U. Espanola - Rangers 2:1 (2:0, 0:1)
17:30Palestino - S. Wanderers 2:1 (2:0, 0:1)
21:00Colo Colo - U. Catolica 1:1 (1:1, 0:0)
23:15San Felipe - U. De Concepcion 2:2 (1:0, 1:2)
01:30La Serena - A. Italiano 2:4 (2:3, 0:1)
17:00Antofagasta - Cobresal 2:1 (1:0, 1:1)
21:00Cobreloa - Deportes Iquique 0:1 (0:0, 0:1)
21:00Union La Calera - U. De Chile 0:1 (0:0, 0:1)
23:30Huachipato - O'Higgins 2:1 (1:1, 1:0)
ChileChile: Primera B    
22:00D. Concepcion - C.D.S. Naval 0:0 (0:0, 0:0)
22:00D. Puerto Montt - Barnechea 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Union Temuco - L. Schwager 1:1 (0:0, 1:1)
03:00San Marcos de Arica - Coquimbo 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Everton - San Luis 0:1 (0:1, 0:0)
21:00Nublense - Curico Unido 1:1 (0:1, 1:0)
21:00S. Morning - Magallanes 1:4 (0:2, 1:2)
ChinaChina: Super League    
09:30Changchun Yatai - Beijing Renhe 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Dalian Yifang F.C. - Henan Jianye 1:0 (0:0, 1:0)
11:45Guangzhou R&F - Dalian Shide 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Qingdao Jonoon - Shanghai Shenxin 2:1 (0:1, 2:0)
16.04.2012
13:40Jiangsu Suning - Liaoning 1:0 (1:0, 0:0)
ChinaChina: Jia League    
09:00Beijing - Shijiazhuang 0:1 (0:1, 0:0)
09:00Chongqing FC - Shenyang Zhongze 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Guangdong - Zhejiang Yiteng 0:0 (0:0, 0:0)
09:30Chengdu Tiancheng - Beijing Technology 1:0 (0:0, 1:0)
09:30Shanghai SIPG - Hunan Billows 2:0 (0:0, 2:0)
09:30Tianjin Quanjian - Yanbian 0:3 (0:1, 0:2)
09:30Wuhan Zall - Chongqing Lifan 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Shenzhen - Shenyan Dongjin 3:0 (2:0, 1:0)
ColombiaColombia: Liga Postobon    
03:00Dep. Cali - Quindio 1:1 (0:1, 1:0)
22:30Aguilas - Ind. Medellin 1:1 (1:1, 0:0)
22:30Chico - Cucuta 5:2 (1:1, 4:1)
01:10Huila - Junior 1:3 (1:1, 0:2)
03:00Millonarios - Deportes Tolima 1:1 (0:0, 1:1)
22:30Cartagena - Dep. Pasto 1:1 (1:0, 0:1)
22:30La Equidad - Santa Fe 0:1 (0:0, 0:1)
22:30Once Caldas - Envigado 1:1 (0:0, 1:1)
16.04.2012
01:45Atl. Nacional - Patriotas 1:0 (1:0, 0:0)
ColombiaColombia: Torneo Postobon    
22:00Uniautonoma - U. Magdalena 3:4 (2:2, 1:2)
22:30Academia - Real Santander 2:3 (2:1, 0:2)
22:30Petrolera - Barranquilla 0:0 (0:0, 0:0)
22:30Valledupar - Popayan 1:0 (1:0, 0:0)
02:30Tigres - Bogota 1:0 (0:0, 1:0)
22:30Bucaramanga - Leones 2:1 (2:0, 0:1)
22:30Cortulua - America De Cali 0:0 (0:0, 0:0)
23:30Atlético F.C. - Fortaleza 2:1 (1:0, 1:1)
03:00Pereira - Pacifico 1:2 (1:0, 0:2)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
03:00Puntarenas FC - Orion 2:1 (2:1, 0:0)
03:00Santos DG - Belen 2:0 (0:0, 2:0)
04:00Saprissa - Cartagines 4:0 (1:0, 3:0)
16.04.2012
00:00Limon - Alajuelense 0:2 (0:0, 0:2)
00:00San Carlos - Zeledon 2:1 (1:1, 1:0)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
18:00Belupo - Lok. Zagreb 3:1 (1:0, 2:1)
18:00Cibalia - Sibenik 5:1 (3:1, 2:0)
18:00Karlovac - Varazdin 3:0 AWA.  
18:00NK Zagreb - Istra 1961 2:1 (2:0, 0:1)
18:00Osijek - Hajduk Split 2:1 (1:1, 1:0)
20:00RNK Split - Rijeka 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Gambrinus liga    
15:50Sparta Prague - Teplice 2:2 (0:1, 2:1)
19:00Slovacko - Hradec Kralove 0:3 (0:1, 0:2)
15:00Jablonec - Dukla Prague 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Bohemians 1905 - Mlada Boleslav 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Sigma Olomouc - Pribram 4:4 (2:3, 2:1)
17:00Zizkov - Plzen 0:0 (0:0, 0:0)
16.04.2012
19:00Ostrava - Liberec 1:3 (1:2, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
10:15Sparta Prague B - Mostecky FK 0:2 (0:1, 0:1)
10:15Trinec - Bohemians Prague 0:4 (0:2, 0:2)
10:15Usti nad Labem - Brno 2:2 (2:0, 0:2)
16:30Vlasim - Sokolov 1:3 (1:2, 0:1)
18:00Opava - Jihlava 0:2 (0:0, 0:2)
19:00Zlin - Sezimovo Usti 1:2 (1:1, 0:1)
16:30Varnsdorf - Karvina 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Znojmo - Caslav 1:1 (0:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:15Chomutov - Karlovy Vary 1:0  
10:15Chrudim - Ceska Lipa 2:0  
10:15Kladno - Roudnice n. L. 1:2  
10:15Mlada Boleslav B - Ovcary 3:0  
10:15Pisek - Plzen B 2:1  
10:15Vltavin - Liberec B 3:0  
10:25FK Pardubice - Letohrad 4:0  
16:30Domazlice - Hlavice 4:0  
16:30Kunice - Kraluv Dvur 1:1  
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
15:00Hulin - Lisen 3:1 (1:1, 2:0)
16:00HFK Olomouc - Frydek-Mistek 1:1 (1:0, 0:1)
10:15Brno B - Zlin B 1:0 (1:0, 0:0)
10:15Hlucin - Kromeriz 1:3 (1:2, 0:1)
10:15Ostrava B - Slovacko B 1:3 (1:1, 0:2)
10:15Sigma Olomouc B - Breclav 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Jihlava B - Rosice 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Zabreh - Unicov 2:1 (1:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:15Strakonice - Rokycany 2:1 (1:0, 1:1)
16:30Tachov - Bohemians 1905 B 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Votice - Cesky Krumlov 1:1 (0:1, 1:0)
10:15Dukla Prague B - Cizova 5:0 (3:0, 2:0)
11:00Tabor - Horni Mecholupy 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Benesov - Kolovec 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Milevsko - Horovicko 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Stechovice - Slavia Prague B 0:3 (0:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
10:15Teplice B - Cesky Dub 5:0 (1:0, 4:0)
16:30Predni Kopanina - Blsany 4:1 (1:0, 3:1)
16:30Sous - Vilemov 0:0 (0:0, 0:0)
10:15Meteor Prague - Motorlet Prague 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Jirny - Celakovice 10:0 (4:0, 6:0)
16:30Brozany - Zatec 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Neratovice - Vysehrad 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Zapy - Litol 1:1 (1:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:15Jablonec B - Hradec Kralove B 1:0 (0:0, 1:0)
10:15Trutnov - Novy Bydzov 0:2 (0:1, 0:1)
16:30Nachod - Nova Paka 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Usti nad Orlici - Polepy 7:1 (3:1, 4:0)
10:15Admira Prague - Pardubice B 1:1 (0:1, 1:0)
10:15Prevysov - Mseno 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Dvur Kralove - FK Turnov 2:1 (0:1, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16:00Bohunice - Trebic 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Hodonin - Sparta Brno 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Otrokovice - Napajedla 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Prerov - Zdar na Sazavou 1:1 (1:1, 0:0)
10:15Velke Mezirici - Bystrc 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Slavoj Polna - Tasovice 1:6 (0:2, 1:4)
16:00Vrchovina - Spytihnev 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Vyskov - Pelhrimov 0:1 (0:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
16:00Mikulovice - Opava B 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Novy Jicin - Havirov 4:1 (1:1, 3:0)
16:00Orlova - Kravare 4:1 (3:1, 1:0)
16:00Prostejov - Sumperk 2:0 (1:0, 1:0)
10:15Slavicin - Mohelnice 2:3 (0:2, 2:1)
16:00Krnov - Dolni Benesov 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Liskovec - Petrovice 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Valasske Mezirici - Brumov 2:0 (1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
10:30Hradec Kralove W - Pardubice W 2:1  
14:00Slavia Prague W - Sparta Prague W 1:1  
12:00Plzen W - Brno W 1:3  
13:00Ostrava W - Slovacko W 2:7  
DenmarkDenmark: Superliga    
17:00Midtjylland - Odense 2:0 (2:0, 0:0)
14:00Nordsjaelland - Silkeborg 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Koge - FC Copenhagen 0:5 (0:1, 0:4)
16:00Lyngby - Sonderjyske 0:4 (0:1, 0:3)
18:00Horsens - Brondby 2:0 (1:0, 1:0)
16.04.2012
19:00Aarhus - Aalborg 1:1 (0:1, 1:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
15:00Bronshoj - Naestved 2:1 (1:0, 1:1)
13:00Jammerbugt - Vejle 1:2  
13:00Vestsjaelland - Vendsyssel FF 0:3 (0:2, 0:1)
13:45Hobro - Randers FC 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Fredericia - Roskilde 1:3  
DenmarkDenmark: 2nd Division East    
13:00Hellerup - Herlev 3:2 (2:1, 1:1)
15:00Birkerod - B.93 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Vanlose - Avarta 0:3 (0:2, 0:1)
13:00B 1908 - F. Amager 0:2 (0:1, 0:1)
13:00Egedal - Svebolle 3:1 (1:1, 2:0)
13:00Helsingor - Rishoj 1:3 (1:2, 0:1)
13:00Nordvest - Sollerod-Ved. 0:0 (0:0, 0:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division West    
13:00Viby - FC Fyn 0:2 (0:1, 0:1)
14:00Brabrand - Nykobing 2:0 (0:0, 2:0)
14:00Otterup - Varde 0:3 (0:2, 0:1)
15:00Aarhus Fremad - Kjellerup 2:2 (1:0, 1:2)
15:00Aarup - Thisted FC 2:1 (1:1, 1:0)
15:00Marienlyst - Naesby 0:3 (0:2, 0:1)
15:00Skjold - Svendborg 0:3 (0:2, 0:1)
13:30Lindholm - Skovbakken 2:3 (1:0, 1:3)
DenmarkDenmark: Elitedivisionen Women    
13:00Taastrup W - Sonderjyske W 3:0 (2:0, 1:0)
14:00Vejle W - Koldingq FC W 1:4 (1:1, 0:3)
13:00Odense W - Viborg W 2:2 (1:0, 1:2)
13:00Skovbakken W - Brondby W 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Fortuna Hjorring W - BSF W 6:0 (6:0, 0:0)
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
16:30AS Vita Club - Mazembe 2:2  
16:30Sanga Balende - Muungano 3:0  
16:30St Eloi Lupopo - Virunga 3:0  
EcuadorEcuador: Serie A    
01:00Dep. Cuenca - LDU Loja 1:2 (0:0, 1:2)
02:00Dep. Quito - Barcelona SC 3:0 (2:0, 1:0)
03:00Tecnico U. - Ind. del Valle 0:2 (0:1, 0:1)
18:30LDU Quito - Macara 3:0 (2:0, 1:0)
18:30Manta - Olmedo 3:1 (1:1, 2:0)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
03:00Metapan - Alianza FC 3:0 (1:0, 2:0)
23:00Atletico Marte - Juventud Ind. 1:2 (1:0, 0:2)
23:00FAS - Aguila 2:0 (1:0, 1:0)
23:00UES - Luis Angel Firpo 3:4 (1:2, 2:2)
23:00Vista Hermosa - Once Municipal 0:3 (0:0, 0:3)
EnglandEngland: Premier League    
13:45Norwich - Manchester City 1:6 (0:2, 1:4)
16:00Sunderland - Wolves 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Swansea - Blackburn 3:0 (2:0, 1:0)
16:00West Brom - QPR 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Manchester United - Aston Villa 4:0 (2:0, 2:0)
16.04.2012
21:00Arsenal - Wigan 1:2 (1:2, 0:0)
EnglandEngland: Championship    
16:00Barnsley - Cardiff 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Birmingham - Bristol City 2:2 (1:2, 1:0)
16:00Burnley - Coventry 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Crystal Palace - Ipswich 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Derby - Middlesbrough 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Doncaster - Portsmouth 3:4 (2:0, 1:4)
16:00Leeds - Peterborough 4:1 (1:1, 3:0)
16:00Millwall - Leicester 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Nottingham - Blackpool 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Watford - Hull City 1:1 (1:1, 0:0)
16:00West Ham - Brighton 6:0 (3:0, 3:0)
EnglandEngland: League One    
16:00Brentford - Notts County 0:0  
16:00Bury - Bournemouth 1:0  
16:00Carlisle - Charlton 0:1  
16:00Colchester - Sheffield Wed 1:1  
16:00Hartlepool - Chesterfield 1:2  
16:00Preston - Huddersfield 1:0  
16:00Rochdale - Exeter 3:2  
16:00Scunthorpe - Milton Keynes Dons 0:3  
16:00Sheffield Utd - Leyton Orient 3:1  
16:00Walsall - Tranmere 0:1  
16:00Wycombe - Oldham 2:2  
16:00Yeovil - Stevenage 0:6  
EnglandEngland: League Two    
16:00Aldershot - Dagenham & Red. 1:1  
16:00Bristol Rovers - Burton 7:1  
16:00Cheltenham - Accrington 1:1  
16:00Crawley Town - AFC Wimbledon 4:1  
16:00Macclesfield - Crewe 2:2  
16:00Morecambe - Port Vale 0:0  
16:00Northampton - Bradford 1:3  
16:00Oxford Utd - Gillingham FC 0:0  
16:00Shrewsbury - Rotherham 3:1  
16:00Swindon - Plymouth 1:0  
16:00Torquay - Southend 0:0  
EnglandEngland: Blue Square Bet Premier    
16:00Alfreton - Luton 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Barrow - Cambridge Utd 1:3 (1:2, 0:1)
16:00Darlington - Bath City 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Ebbsfleet - Telford 3:2 (2:0, 1:2)
16:00Gateshead - Forest Green 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Hayes & Yeading - Mansfield 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Kidderminster - Kettering 6:1 (1:1, 5:0)
16:00Stockport - Braintree 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Tamworth - Southport 2:2 (0:2, 2:0)
16:00Wrexham - Grimsby 2:2  
16:00York - Newport 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: Blue Square Bet North    
16:00Altrincham - Halifax 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Blyth - Hyde 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Boston - Gainsborough 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Colwyn Bay - Harrogate 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Corby - Workington 3:3 (1:1, 2:2)
16:00Droylsden - Gloucester City 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Histon - Eastwood 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Solihull - Nuneaton 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Stalybridge - Guiseley 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Stortford - Vauxhall 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Worcester - Hinckley 1:1 (1:0, 0:1)
EnglandEngland: Blue Square Bet South    
13:00Boreham Wood - Farnborough 4:0 (1:0, 3:0)
16:00Chelmsford - Salisbury 2:3 (2:0, 0:3)
16:00Dorchester - Staines 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Eastbourne Borough - Hampton 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Havant & Waterlooville - Dover Ath. 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Maidenhead - Woking 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Sutton - Dartford 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Thurrock - Basingstoke 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Truro - Bromley 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Welling - Eastleigh 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Weston - Tonbridge 2:2 (1:1, 1:1)
16.04.2012
20:45Havant & Waterlooville - Basingstoke 0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: Southern Premier League    
16:00Barwell - Chesham 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Bashley - Evesham 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Brackley - Swindon Supermarine 4:0 (3:0, 1:0)
16:00Cambridge City - Weymouth 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Chippenham Town - Stourbridge 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Cirencester - St. Albans 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Frome - Bedford 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Hitchin - Banbury 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Leamington - Hemel 3:1 (2:0, 1:1)
16:00Redditch - Oxford City 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Totton & Eling - Arlesey 6:0 (2:0, 4:0)
EnglandEngland: Northern Premier League    
16:00Bradford PA - Frickley 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Chasetown - North Ferriby 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Kendal - Ashton Utd 1:3 (1:1, 0:2)
16:00Marine - Rushall 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Matlock - United of Manchester 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Mickleover - Chester 1:3 (0:1, 1:2)
16:00Nantwich - Chorley 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Stafford - Buxton 0:2 (0:0, 0:2)
16:00Whitby - Burscough 3:3 (1:2, 2:1)
16:00Worksop - Stocksbridge 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: Ryman League    
16:00Aveley - Bury Town 1:2  
16:00Billericay - East Thurrock 1:0  
16:00Canvey - Leatherhead 3:1  
16:00Cray - Lewes 0:1  
16:00Hastings - Harrow 3:1  
16:00Hendon - Kingstonian 2:1  
16:00Horsham FC - Wingate & Finchley 1:2  
16:00Lowestoft - Carshalton 3:2  
16:00Metropolitan - Concord 3:0  
16:00Tooting Mitcham - Margate 1:1  
16:00Wealdstone - Hornchurch 2:1  
EnglandEngland: FA Cup    
13:30Liverpool - Everton 2:1 (0:1, 2:0)
19:00Tottenham - Chelsea 1:5 (0:1, 1:4)
EnglandEngland: Premier League U18    
13:00Charlton U18 - Norwich U18 4:1  
13:00Huddersfield U18 - Nottingham U18 2:4  
13:00Leeds U18 - Sheffield Utd U18 1:1  
13:00Milton Keynes Dons U18 - Reading U18 3:3  
13:00Sheffield Wed U18 - Newcastle Utd U18 1:3  
13:00Sunderland U18 - Middlesbrough U18 2:0  
13:00Tottenham U18 - Coventry U18 3:0  
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
13:00Kalju - Flora 2:0  
16:00Narva - Sillamae 0:2  
16:00Paide - Tammeka 2:0  
16:00Tallinna Kalev - Levadia 1:2  
16:00Viljandi - Kuressaare 3:1  
EstoniaEstonia: Esiliiga    
13:00Kohtla-Jarve - Infonet 1:3 (1:3, 0:0)
13:00Levadia Tallinn II - Tartu SK 10 4:1 (2:0, 2:1)
16:00Parnu - Puuma 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Tammeka Tartu II - Flora II 1:1 (0:0, 1:1)
EuropeEurope: Setanta Sports Cup    
16.04.2012
20:45Crusaders - Sligo Rovers 2:0 (1:0, 1:0)
20:45Shamrock Rovers - Derry City 0:3 (0:1, 0:2)
EuropeEurope: Champions League Women    
16:00Arsenal W - Frankfurt W 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Lyon W - Potsdam W 5:1 (3:0, 2:1)
EuropeEurope: Euro U17 Women    
11:30Serbia U17 W - Czech Republic U17 W 2:2  
11:30Spain U17 W - Germany U17 W 0:3  
15:00Switzerland U17 W - Iceland U17 W 1:0  
17:30Belgium U17 W - England U17 W 0:1  
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
15:45TB Tvoroyri - B36 Torshavn 1:4 (0:1, 1:3)
16:00HB Torshavn - Vikingur 1:1 (1:0, 0:1)
16:00IF Fuglafjordur - Klaksvik 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Streymur - FC Suduroy 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Toftir - NSI Runavik 3:2 (1:2, 2:0)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30HJK - Mariehamn 3:1  
17:30Honka - VPS 1:1  
17:30KuPS - JJK Jyvaskyla 2:2  
17:30Lahti - Haka 1:0  
17:30TPS - MyPa 0:1  
FinlandFinland: Suomen Cup    
14:00Atlantis - Jazz Pori 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 4:2)
FranceFrance: Ligue 1    
17:00Lille - AC Ajaccio 4:1 (2:0, 2:1)
17:00Lorient - Montpellier 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Nancy - Bordeaux 2:2 (0:1, 2:1)
17:00Sochaux - Dijon 1:0 (0:0, 1:0)
17:00St Etienne - Brest 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Valenciennes - Evian TG 0:3 (0:3, 0:0)
21:00Auxerre - Paris SG 1:1 (0:1, 1:0)
16.04.2012
21:00Rennes - Nice 3:1 (2:0, 1:1)
FranceFrance: Ligue 2    
16.04.2012
20:30Nantes - Reims 2:0 (1:0, 1:0)
FranceFrance: National    
15:00Quevilly Rouen - Martigues 1:1  
FranceFrance: CFA - Group A    
15:00Alfortville - Avion 2:2  
17:00Senart-Moissy - Poissy 1:1 (1:0, 0:1)
18:00CA Bastia - Calvi 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Ivry - Auxerre II 0:0  
18:00Lens II - Compiegne 1:0  
18:00Villemomble - Lille II 0:2 (0:1, 0:1)
15:00JA Drancy - Amiens AC 2:1  
15:00Paris SG II - Aubervilliers 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Valenciennes II - Dunkerque 0:1  
FranceFrance: CFA - Group B    
15:00Nancy II - Valence 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Amneville - Strasbourg CAN.  
18:00ASM Belfort - Bourg Peronnas 1:1  
18:00Jura Sud - Sochaux II 0:2  
18:00Lyon Duchere - Metz II 2:1  
18:00Raon L Etape - Moulins 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Sarre Union - Monts 0:2  
18:30Yzeure - Villefranche 2:1  
FranceFrance: CFA - Group C    
17:00Colomiers - Stade Montois 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Marignane - Beziers 2:3  
18:00Pont Du Gard - Agde 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Pontet - Gap 4:3  
19:00Pau - Bordeaux II 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Tarbes - St Etienne II 2:2  
20:00Cannes - Albi 2:0 (1:0, 1:0)
20:00Rodez - Hyeres 3:0 (2:0, 1:0)
15:00Monaco II - Consolat 5:0 (2:0, 3:0)
FranceFrance: CFA - Group D    
15:00Caen II - Lorient II 3:0  
15:00Le Havre II - Romorantin 2:1  
15:00Le Mans II - Fontenay 0:1  
18:00Carquefou - Mantes 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Lucon - Les Herbiers 2:1  
18:00Viry-Chatillon - Pontivy 1:0 (1:0, 0:0)
18:30Concarneau - Avranches 4:1 (2:1, 2:0)
18:30Plabennec - La Vitreenne 3:0 (2:0, 1:0)
19:00Saumur Olympique - Pacy Eure 1:0 (1:0, 0:0)
FranceFrance: Coupe de la Ligue    
21:00Lyon - Marseille 0:1 ET (0:0, 0:0, 0:1)
FranceFrance: Division 1 Women    
16:45Vendenheim W - Paris SG W 0:4 (0:1, 0:3)
13:00Juvisy W - Rodez W 4:2 (3:1, 1:1)
15:00Henin W - Muretaine W 1:1  
15:00Montpellier W - Guingamp W 4:2 (2:2, 2:0)
15:00Soyaux W - St Etienne W 0:4 (0:1, 0:3)
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: First League    
16:00Rabotnicki - Renova 3:1  
16:00Teteks - Vardar 0:0  
16:00Ohrid - Napredok 1:2  
16:00Oktomvri - Shkendija 1:1  
16:00Sileks - Bregalnica Stip 2:1  
16:00Turnovo - Met. Skopje 1:1  
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: Division 1    
16:00Drita - Pobeda 2:1  
16:00Euromilk - Belasica 2:1  
16:00KF Gostivar - FK Korab 1:2  
16:00Lok. Skopje - FK Skopje 2:1  
16:00Makedonija GP - Osogovo 2:0  
16:00Miravci - FK Rufeja 1:1  
16:00Ohrid Lote - Tikves 1:7  
16:00Vellazerimi - Pelister 0:2  
GeorgiaGeorgia: Umaglesi Liga    
13:00Bolnisi - FC Ozurgeti 5:0 (1:0, 4:0)
14:00Chikhura - Gagra 2:1 (2:1, 0:0)
14:00Dila Gori - Torpedo Kutaisi 1:0  
14:00Dinamo Batumi - Tskhinvali 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Guria - WIT Georgia 1:0 (1:0, 0:0)
14:00Merani Martvili - Zestafoni 4:4  
14:00Rustavi - Poti 1:0  
14:00Zugdidi - Dinamo Tbilisi 2:2  
GermanyGermany: Bundesliga    
15:30Bayer Leverkusen - Hertha Berlin 3:3 (1:0, 2:3)
15:30Hamburger SV - Hannover 1:0 (1:0, 0:0)
15:30Kaiserslautern - Nurnberg 0:2 (0:1, 0:1)
15:30Schalke - Dortmund 1:2 (1:1, 0:1)
15:30Wolfsburg - FC Augsburg 1:2 (1:1, 0:1)
18:30Bayern Munich - 1. FSV Mainz 05 0:0 (0:0, 0:0)
15:30B. Monchengladbach - 1. FC Koln 3:0 (1:0, 2:0)
17:30SC Freiburg - Hoffenheim 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
13:00Duisburg - Alemannia Aachen 2:0 (0:0, 2:0)
13:00Eintracht Frankfurt - Aue 4:0 (2:0, 2:0)
13:30Bochum - Munich 1860 2:2 (1:0, 1:2)
13:30Ingolstadt - Karlsruher 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Paderborn - Energie Cottbus 3:1 (2:0, 1:1)
16.04.2012
20:15SG Dynamo Dresden - Dusseldorf 2:1 (1:1, 1:0)
GermanyGermany: 3. Liga    
14:00Babelsberg - Aalen 2:0  
14:00Chemnitzer - Wehen 1:1  
14:00Heidenheim - Burghausen 1:1  
14:00Jena - Darmstadt 2:1  
14:00Preussen Munster - Saarbrucken 1:0  
14:00Sandhausen - Stuttgart II 1:0  
14:00SV Werder Bremen II - VfL Osnabruck 0:2  
14:00Unterhaching - Regensburg 2:3  
14:00Kickers Offenbach - Erfurt 2:0  
14:00Oberhausen - Arminia Bielefeld 0:1  
GermanyGermany: Regionalliga North    
13:30Hannover II - RB Leipzig 0:2 (0:2, 0:0)
13:30Hertha Berlin II - Hallescher 0:2 (0:0, 0:2)
14:00Lubeck - Hamburger SV II 4:2 (2:0, 2:2)
14:00St. Pauli II - Berliner AK 07 1:3 (0:2, 1:1)
13:30Cottbus II - Halberstadt 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Magdeburg - Meppen 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Meuselwitz - Holstein Kiel 1:3 (1:2, 0:1)
13:30Plauen - Wolfsburg II 1:1 (0:0, 1:1)
14:00TSV Havelse - Wilhelmshaven 1:1 (1:1, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga West    
14:00Dortmund II - TuS Koblenz 2:3  
14:00Dusseldorf II - Elversberg 1:2  
14:00Eintracht Trier - Bochum II 3:1  
14:00Fortuna Koln - Koln II 1:1  
14:00Idar-Oberstein - B. Monchengladbach II 2:0  
14:00Lotte - Wuppertaler 3:5  
14:00Schalke II - Verl 1:2  
14:00Wiedenbruck - RW Essen 0:1  
GermanyGermany: Regionalliga South    
14:00Freiburg II - FSV Frankfurt II 2:1  
14:00Ingolstadt II - Pfullendorf 1:0  
14:00Karlsruher II - Munich 1860 II 2:1  
14:00Mannheim - Furth II 2:0  
14:00Memmingen - Alzenau 2:0  
14:00Bayern II - Hoffenheim II 1:1  
14:00Nurnberg II - Worms 1:1  
14:00Stutt. Kickers - Kassel 2:1  
18:00Sonnenhof Grossaspach - Eintracht Frankfurt II 2:2  
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
14:00BFC Dynamo - Turkiyemspor CAN.  
14:00Rathenow - Brandenburger 4:0 (1:0, 3:0)
14:00Torgelower Greif - Schoneiche 2:1 (1:1, 1:0)
14:00Altludersdorf - Neubrandenburg 1:3 (0:3, 1:0)
14:00Neustrelitz - Viktoria Berlin 1:2 (0:0, 1:2)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
13:30Piesteritz - Auerbach 1:3  
13:30Aue II - Fortuna Chemnitz 0:2  
13:30Borea Dresden - Dresden II 0:0 CAN.  
13:30Erfurt II - Chemnitzer FC II 1:2  
13:30FC Gera 03 - Halle CAN.  
13:30Gotha - Jena II 1:1  
13:30Zwickau - Bautzen 3:1  
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
14:00Husumer - VfR Neumunster 0:4  
14:00TSV Kropp - Eider Budelsdorf 0:2  
15:00ETSV Weiche - Breitenfelde 1:0  
15:00NTSV Strand 08 - Todesfelde 2:2  
15:00Eichede - Holstein Kiel II 0:0  
15:00FC Sylt - Heider SV 3:1  
15:00Heikendorfer - Henstedt-Ulzburg 1:2  
15:00Lubeck II - Preetzer TSV 2:1  
15:00SV Schackendorf - Flensburg 08 2:1  
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
13:00Rugenbergen - Curslack-Neuengamme 1:0  
10:45Condor Hamburg - Niendorfer TSV 0:3  
14:00Altona - Germania Schnelsen 0:0  
14:00Halstenbek-Rellingen - Paloma 2:3  
15:00Bergedorf - Meiendorfer SV 3:1  
15:00Billstedt - SC Victoria Hamburg 1:3  
15:00TSV Buchholz 08 - Pinneberg 3:2  
GermanyGermany: Oberliga Bremen    
15:00Aumund-Vegesack - Turkspor Bremen 4:1  
15:00Blumenthaler - VfL Bremen 2:3  
15:00Woltmershausen - Sparta Bremerhaven 1:2  
13:00Burg - Werder Bremen III 0:5  
14:00Brinkumer - Bremer 1:1  
15:00Schwachhausen - Oberneuland 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Union 60 Bremen - OSC Bremerhaven 3:0  
15:00Wulsdorf - Habenhauser 2:2  
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
15:00Braunschweig II - Heeslingen 4:1 (0:1, 4:0)
15:00Buckeburg - Luneburger Hansa 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Eintracht Nordhorn - Goslarer CAN.  
15:00Oldenburg - Gottingen 05 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Ottersberg - Emden CAN.  
15:00Rotenburger - Hildesheim 1:3 (0:1, 1:2)
15:00VfL Osnabruck II - Langenhagen 2:0 (0:0, 2:0)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
14:00Kirchheim - Stutt. Kickers II CAN.  
15:30Balingen - VfR Mannheim 0:0  
15:30Bonlanden - Illertissen 0:3  
15:30Hollenbach - Kehler 0:0  
15:30Neckarelz - FC Normannia Gmund 2:1  
15:30Spielberg - FC 08 Villingen 5:2  
15:30Ulm - Bahlinger 2:0  
GermanyGermany: Oberliga NRW    
15:00Erndtebruck - SW Essen 3:3  
15:00Ahlen - Schermbeck 2:1  
15:00Alemannia Aachen II - Viktoria Koln 1:4  
15:00Arminia Bielefeld II - Duisburg II 0:0  
15:00Bergisch Gladbach - Homberg 6:0  
15:00SSVg Velbert - Siegen 0:3  
15:00Uerdingen - Dornberg 0:2  
15:00VfB Huls - Speldorf 1:1  
15:00Westfalia Herne - Westfalia Rhynern 1:3  
GermanyGermany: Oberliga Sudwest    
14:00Salmrohr - Pirmasens 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Wirges - Waldalgesheim 3:1  
14:30FC 08 Homburg - Eintracht Trier II 4:1  
14:30Rochling - Neunkirchen 1:0  
15:30Hauenstein - Zweibrucken 1:5  
15:30Kollerbach - Saarbrucken II 1:2  
15:30Rossbach/Verscheid - Betzdorf 1:1  
15:00Elversberg II - Gonsenheim 2:2  
GermanyGermany: Oberliga Bayern    
15:00Bamberg - Rosenheim 1:4  
15:00DJK Rosenheim - Gersthofen 4:2  
15:00Frohnlach - Seligenporten 2:2  
15:00Wurzburger FV - Unterhaching II 3:0  
16:00Grossbardorf - Erlangen 3:0  
17:00Buchbach - Rain/Lech 3:0  
14:00Heimstetten - Bayern Hof 4:1  
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
11:00Hertha U19 - Union Berlin U19 5:1 (2:1, 3:0)
13:15Zehlendorf U19 - Osnabruck U19 1:1 (0:0, 1:1)
10:00Hansa Rostock U19 - Cottbus U19 0:1 (0:1, 0:0)
11:00Hallescher U19 - St. Pauli U19 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Wolfsburg U19 - Erfurt U19 4:1 (2:1, 2:0)
14:00Hannover U19 - Oldenburg U19 4:0 (2:0, 2:0)
14:30Hamburger SV U19 - Bremen U19 1:4 (1:0, 0:4)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
11:00Mainz U19 - Kaiserslautern U19 1:0 (0:0, 1:0)
11:00Saarbrucken U19 - Bayern U19 1:4 (1:2, 0:2)
12:30Stuttgart U19 - Nurnberg U19 4:1 (2:0, 2:1)
13:00Furth U19 - Hoffenheim U19 1:2 (0:1, 1:1)
11:00Karlsruher U19 - Munich 1860 U19 1:1 (1:0, 0:1)
11:00Mannheim U19 - Unterhaching U19 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Eintracht Frankfurt U19 - Freiburg U19 0:3 (0:1, 0:2)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga West    
11:00B. Monchengladbach U19 - Dusseldorf U19 2:3 (1:2, 1:1)
15:00Bonner U19 - Dortmund U19 5:0 (2:0, 3:0)
11:00Bochum U19 - Oberhausen U19 1:4 (1:3, 0:1)
11:00Duisburg U19 - Wuppertaler U19 9:0 (2:0, 7:0)
11:00Leverkusen U19 - Schalke U19 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Koln U19 - Ahlen U19 3:2 (0:1, 3:1)
13:00Preussen Munster U19 - Alemannia Aachen U19 0:6 (0:5, 0:1)
GermanyGermany: Bundesliga Women    
14:00Duisburg W - SGS Essen W 4:0 (2:0, 2:0)
11:00Hamburger SV W - Freiburg W 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Bayern Munich W - Neuenahr W 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Leipzig W - Wolfsburg W 2:9 (1:5, 1:4)
GhanaGhana: Premier League    
17:00Ebusua - Wassaman United 1:0  
17:00Liberty - Heart of Lions 5:1 (2:0, 3:1)
17:00Aduana Stars - Berekum Arsenal 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Asante Kotoko - Hearts of Oak 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Berekum Chelsea - New Edubiase 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Medeama - Bechem United 3:1 (2:0, 1:1)
17:00Tema Youth - Ashanti 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Wa All Stars - Mighty Jets 0:0 (0:0, 0:0)
GreeceGreece: Super League    
18:30Atromitos - Kavala CAN.  
18:30Giannina - O. Volos CAN.  
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
23:15Halcones - Comunicaciones 2:0 (0:0, 2:0)
04:00Xelaju - Heredia 4:0 (1:0, 3:0)
19:00Juv. Realteca - Petapa 1:2 (1:1, 0:1)
19:00Mictlan - Suchitepequez 2:1 (1:1, 1:0)
23:00Malacateco - Marquense 0:0 (0:0, 0:0)
16.04.2012
00:00Municipal - Zacapa 2:1 (1:1, 1:0)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
23:30Marathon - Motagua 0:1 (0:1, 0:0)
23:30Necaxa - Victoria 2:3 (2:1, 0:2)
03:30Vida - Atletico Choloma 1:1 (0:1, 1:0)
23:00Platense - Deportes Savio 2:1 (1:0, 1:1)
16.04.2012
00:00Olimpia - Real Espana 2:2 (2:0, 0:2)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
15:00Paks - Debrecen 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Siofok - Pecsi MFC 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Kecskemeti TE - Zalaegerszegi 2:0 (1:0, 1:0)
17:30Ferencvaros - Gyor 2:2 (1:2, 1:0)
18:00Lombard Papa - Haladas 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Videoton - Vasas 4:1 (1:1, 3:0)
18:00Ujpest - Honved 2:0 (1:0, 1:0)
HungaryHungary: NB II - East    
16:00Ujpest II - Egri 0:2 (0:1, 0:1)
16:30Kazincbarcikai - Vecsesi 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Szeged - Nyiregyhaza 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Szolnoki MAV - DVSC-DEAC 0:1 (0:0, 0:1)
16:30VAC - Oroshaza 3:0 (2:0, 1:0)
16:30Balmazujvaros Sport - Bekescsaba 1912 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Honved II - Cegledi 4:2 (2:1, 2:1)
HungaryHungary: NB II - West    
16:30Bajai - Ajka 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Szigetszentmiklos - Videoton II 1:2 (1:1, 0:1)
16:30Tatabanya - Kozarmisleny SE 1:2 (1:1, 0:1)
16:30Veszprem - MTK Budapest 0:1 (0:0, 0:1)
17:30Soproni VSE - Gyirmot SE 2:3 (1:1, 1:2)
16:30Ferencvaros II - BKV Elore 5:0 (1:0, 4:0)
16:30Gyor II - Budaorsi SC 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Paks II - Dunaujvaros PASE 0:3 (0:1, 0:2)
IcelandIceland: League Cup    
14:15Breidablik - Olafsvik 1:1  
16:00Hottur - Fylkir 1:3  
18:00Vestmannaeyjar - KA Akureyri 1:2  
18:00Haukar - Bolungarvik 1:1  
IndiaIndia: I-League    
12:00AIFF XI - Air India 0:2 (0:1, 0:1)
12:00Hindustan Aeronautics - Mumbai 1:5 (1:2, 0:3)
14:30Salgaocar SC - Mohun Bagan 1:1 (0:1, 1:0)
11:30Lajong - Prayag Utd 3:5 (2:3, 1:2)
14:30SC Goa - Dempo 1:4 (1:1, 0:3)
15:00Pune - Churchill Brothers 0:2 (0:1, 0:1)
16.04.2012
12:00East Bengal - Viva Kerala 4:3 (2:2, 2:1)
IndonesiaIndonesia: Super Liga    
10:30Pekanbaru - PSAP Sigli 3:0 (0:0, 3:0)
10:30Persija Jakarta - PSMS Medan 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Bali United - Persiram 2:2 (1:0, 1:2)
10:30Pelita Bandung - Gresik 4:0 (1:0, 3:0)
13:30Persib Bandung - Balikpapan 2:3 (0:1, 2:2)
IndonesiaIndonesia: Premier League    
10:30Semen Padang - Persebaya 2:1 (1:0, 1:1)
11:00PSMS Medan - Bontang PKT 2:0 (1:0, 1:0)
11:20Persiraja Aceh - Persiba Bantul 2:1 (1:0, 1:1)
13:30PSM Makassar - Persibo Bojonegoro 2:1 (1:0, 1:1)
IraqIraq: Super League    
14:00Al Minaa - Al Karkh 2:0  
14:00Duhok - Erbil 1:1 (1:0, 0:1)
16.04.2012
14:30Karbala - Al Zawraa 0:3  
IrelandIreland: Division 1    
20:30Longford - Finn Harps 1:3  
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
16:30Moadon Sport Ashdod - Maccabi Tel Aviv 1:1  
17:00Hapoel Haifa - H. Ironi Rishon 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Ramat Hasharon - Hapoel Petah Tikva 2:1  
17:00Sakhnin - Shmona 5:0  
18:00Hapoel Tel Aviv - Yehuda 3:3  
18:45Netanya - Maccabi Haifa 1:0 (0:0, 1:0)
19:00Beitar Jerusalem - H. Akko 1:0  
16.04.2012
19:50H. Beer Sheva - Maccabi Petah Tikva 1:0  
IsraelIsrael: Leumit League    
14:00Beitar Tel Aviv - Hapoel Kfar-Saba 3:5 (1:2, 2:3)
15:00Maccabi Umm al-Fahm - Ashkelon 2:3 (0:2, 2:1)
16.04.2012
17:00Hak. Ramat Gan - H. Nazareth 1:1 (1:0, 0:1)
17:00M. Ironi Bat Yam - M. Beer Sheva 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Nes Tziona - H. Herzliya 1:1 (1:1, 0:0)
ItalyItaly: Serie B    
15:00Cittadella - Ascoli 1:3 (0:1, 1:2)
15:00Grosseto - Nocerina 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Gubbio - Vicenza 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Modena - Varese 2:2 (1:1, 1:1)
15:00Reggina 1914 - Crotone 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Sampdoria - Brescia 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Verona - Bari 4:1 (1:1, 3:0)
JapanJapan: J-League    
06:00FC Tokyo - Kashima 1:2 (0:0, 1:2)
06:00Kashiwa - Vegalta Sendai 2:3 (0:1, 2:2)
07:00Yokohama M. - Omiya Ardija 1:1 (0:0, 1:1)
08:00Urawa - Kobe 2:0 (0:0, 2:0)
09:00Nagoya - Sapporo 3:1 (2:0, 1:1)
09:00Shimizu - Iwata 3:2 (1:1, 2:1)
11:30Sagan Tosu - Hiroshima 1:0 (1:0, 0:0)
12:00C-Osaka - Albirex Niigata 0:1 (0:0, 0:1)
12:00G-Osaka - Kawasaki Frontale 3:2 (1:2, 2:0)
JapanJapan: J-League Division 2    
06:00Kumamoto - Yamaga 0:3 (0:1, 0:2)
06:00Kusatsu - Ehime 1:0 (1:0, 0:0)
06:00Machida - Tochigi 0:3 (0:0, 0:3)
06:00Montedio Yamagata - Toyama 1:0 (1:0, 0:0)
07:00Kyoto - Verdy 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Avispa Fukuoka - Mito 1:1 (1:0, 0:1)
09:00Chiba - Okayama 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Gainare Tottori - Kofu 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Gifu - Giravanz Kitakyushu 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Oita - Tokushima 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Shonan - Yokohama 3:2 (1:0, 2:2)
JapanJapan: Football Championships Women    
05:00Albirex Niigata W - Kunoichi W 3:0  
05:30Inac Kobe Leonesa W - FC Takatsuki Speranza W 7:0  
06:00Beleza W - Fukuoka W 5:0  
06:00Sayama W - Urawa W 0:5  
06:00Yunogo W - JEF United W 2:1  
JordanJordan: Premier League    
15:00That Ras - Al Ramtha 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Al Jalil - Al Jazeera Amman 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Al Buqaa - Al Wehdat 2:2 (0:2, 2:0)
17:00Al Faisaly Amman - Al Yarmouk 4:0 (1:0, 3:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
11:00I. Pavlodar - Sunkar 4:0  
11:00K. Almaty - Kaisar Kyzylorda 1:1  
11:00Tobol - FC Astana 3:2  
12:00Ordabasy - Zhetysu Taldykorgan 4:1  
13:00Okzhetpes - Atyrau 1:2  
13:00Shakhtar Karagandy - Taraz 1:0  
14:00FK Akzhayik - Aktobe 1:0  
KenyaKenya: Premier League    
14:00Muhoroni - Sony Sugar 1:0  
14:00Rangers - Karuturi 0:0  
14:00Thika Utd. - Leopards 1:2  
14:00Western Stima - Oserian 3:0  
14:00Chemelil - Kenya CB 1:0  
14:00Gor Mahia - Sofapaka 1:0  
14:00Nairobi City - Ulinzi Stars 0:0  
14:00Tusker - Mathare Utd. 2:2  
KuwaitKuwait: Premier League    
16:25Al Salmiya - Al Shabab 1:2 (0:0, 1:2)
16:25Al Kuwait - Al Qadisiya 0:1 (0:0, 0:1)
LatviaLatvia: Virslīga    
13:00Daugava Riga - Jurmala 1:1  
13:00FK Liepaja - Spartaks 1:2 (0:2, 1:0)
13:00FC Daugava - Skonto 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Metta/LU - Jelgava 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Ventspils - Gulbene 3:0 (1:0, 2:0)
LebanonLebanon: Premier League    
14:30Tripoli - Racing 2:0 (2:0, 0:0)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
12:00Atlantas - Kruoja 0:1  
16:00Banga - Suduva 0:1  
18:30REO Vilnius - Siauliai 3:1  
14:00Zalgiris - Tauras Taurage 2:0  
17:00Dainava Alytus - Ekranas 0:1  
LithuaniaLithuania: Division 2    
11:00Granitas Vilnius - Trakai 1:1 (0:1, 1:0)
11:00NFA Kaunas - Nevezis Kedainiai 3:4 (2:3, 1:1)
13:00Kursenai - Silute 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Kedainiai - Polonija Vilnius 0:2  
LuxembourgLuxembourg: National Division    
18:00Petange - Hostert 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Differdange - Benfica 2:2 (2:1, 0:1)
16:00Hesperange - Grevenmacher 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Jeunesse Esch - Union Tetange 4:3 (1:1, 3:2)
16:00Kaerjeng - Niedercorn 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Racing Luxembourg - Fola 2:2 (0:2, 2:0)
16:00Rumelange - Dudelange 0:6 (0:2, 0:4)
MalaysiaMalaysia: Super League    
14:15Sabah - Perak 1:3 (1:0, 0:3)
14:45Johor DT - Selangor 1:1 (1:0, 0:1)
14:45Kelantan - T-Team 1:1 (1:0, 0:1)
14:45PKNS FC - LionsXII 1:0 (0:0, 1:0)
14:45Terengganu - Negeri Sembilan FA 1:0 (0:0, 1:0)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
16.04.2012
10:45Betaria - ATM FA 0:7 (0:2, 0:5)
10:45DRB-Hicom - USM 0:0 (0:0, 0:0)
14:45Harimau Muda B - Sime Darby 0:3 (0:1, 0:2)
14:45Johor MBJB - Pahang 0:5 (0:1, 0:4)
14:45PDRM FA - Johor DT II 0:2 (0:1, 0:1)
14:50Perlis - Muar 3:0 (2:0, 1:0)
MaltaMalta: Premier League    
15:00Valletta - Balzan 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Qormi - Marsaxlokk 5:1  
15:00Floriana - Birkirkara 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Sliema - Hibernians 1:3 (1:0, 0:3)
16.04.2012
18:00Mqabba FC - Tarxien 0:5  
20:00Hamrun - Mosta 1:1  
MaltaMalta: Division 1    
15:00Rabat Ajax - Lija Athletic 1:0  
17:15Melita FC - St. Andrews 4:2  
15:00Vittoriosa - St. Patrick 4:1  
17:15Birzebbuga - Naxxar Lions 1:3  
MexicoMexico: Primera Division    
03:10Chiapas - Club Tijuana 0:0 (0:0, 0:0)
03:10Estudiantes Tecos - Puebla 1:1 (0:1, 1:0)
00:00Club America - Santos Laguna 3:1 (1:1, 2:0)
00:00Queretaro - Atl. San Luis 2:2 (0:1, 2:1)
02:00Pachuca - Monarcas 1:2 (0:1, 1:1)
02:00U.A.N.L.- Tigres - Guadalajara Chivas 2:1 (0:1, 2:0)
03:45Atlas - Monterrey 1:0 (1:0, 0:0)
04:00Atlante - U.N.A.M.- Pumas 1:2 (1:1, 0:1)
19:00Toluca - Cruz Azul 0:3 (0:1, 0:2)
MexicoMexico: Liga de Ascenso    
03:00Necaxa - Dorados de Sinaloa 3:0 (1:0, 2:0)
03:30Correcaminos - Irapuato 2:1 (1:0, 1:1)
03:45Leones Negros - Veracruz 0:0 (0:0, 0:0)
23:00Pumas Morelos - Reboceros de La Piedad 0:3 (0:2, 0:1)
02:00Indios - Cafetaleros de Tapachula CAN.  
03:00Club Leon - Venados 2:2 (1:0, 1:2)
19:00Lobos BUAP - Celaya 1:1 (0:1, 1:0)
19:00Toros Neza - Cruz Azul Hidalgo 4:1 (1:0, 3:1)
MoldovaMoldova: Divizia Nationala    
12:00Costuleni - Otaci 0:1  
13:00Rapid Ghidighici - FC Tiraspol 0:2  
14:00Academia Chisinau - Milsami 1:0  
14:00Dacia Chisinau - Zimbru Chisinau 4:0  
15:00Sfintul - Zaria Balti 0:0  
17:00Sheriff Tiraspol - Iskra-Stal 2:1  
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
14:00Berane - Buducnost 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Decic - Rudar 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Grbalj - Mogren 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Mladost Podgorica - Zeta 0:0 (0:0, 0:0)
16:00OFK Petrovac - Lovcen 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Sutjeska - Bokelj 2:0 (1:0, 1:0)
MontenegroMontenegro: Division 2    
16:00Cijevna - Petnjica 3:2  
16:00Ibar - Jedinstvo 0:3  
16:00Igalo - Mornar Bar 2:0  
16:00Iskra - KOM 3:3  
16:00Jezero - Celik Niksic 0:0  
16:00OFK Bar - Zabjelo 1:1  
MoroccoMorocco: Botola    
17:00Wydad - FAR Rabat 2:0 (0:0, 2:0)
18:00KAC Kenitra - Meknes 1:0 (0:0, 1:0)
20:00FUS Rabat - Olympique de Safi 1:2 (0:1, 1:1)
22:00Wydad Fes - Ittihad Khemisset 1:1 (0:1, 1:0)
17:00Moghreb Tetouan - Hassania Agadir 2:2 (1:0, 1:2)
19:00Jeunesse Massira - Hoceima 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Olympique Khouribga - Raja Casablanca 1:1 (1:1, 0:0)
MoroccoMorocco: Botola 2    
17:00RAC Casablanca - Raja Beni Mellal 0:1  
17:00Rachad Bernoussi - TAS Casablanca 1:1  
17:00Berkane - US Temara 1:0  
17:00Chabab Houara - Youssoufia Berrechid 0:1  
17:00Kasba Tadla - Union Ait Melloul 2:3 (0:1, 2:2)
17:00Sale - Union de Mohammedia 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Stade Marocain - Mouloudia Oujda 2:3 (0:1, 2:2)
16.04.2012
20:00Kawkab Marrakech - IR Tanger 0:0  
NamibiaNamibia: Premier League    
14:00Ramblers - United Stars 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Blue Waters - Mighty Gunners 2:1  
16:00SK Windhoek - Eleven Arrows 1:0  
18:00Orlando Pirates - Black Africa 1:2  
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
18:45PSV - AZ Alkmaar 3:2 (1:2, 2:0)
19:45Feyenoord - Excelsior 3:0 (1:0, 2:0)
19:45Nijmegen - Heerenveen 2:4 (2:0, 0:4)
20:45Twente - Breda 2:2 (0:0, 2:2)
12:30Groningen - Roda 0:1 (0:1, 0:0)
14:30Ajax - Graafschap 3:1 (3:1, 0:0)
14:30Utrecht - Venlo 4:2 (2:2, 2:0)
14:30Vitesse - Den Haag 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Heracles - Waalwijk 1:1 (1:0, 0:1)
New ZealandNew Zealand: Football Championship    
02:00Team Wellington - Auckland City 1:0 (1:0, 0:0)
04:00Waitakere United - Canterbury 0:1 (0:1, 0:0)
NigeriaNigeria: Premier League    
16:00Akwa - Sunshine Stars 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Heartland - Warri 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Rivers United FC - Ocean Boys 3:0  
Northern IrelandNorthern Ireland: IFA Premiership    
16:00Ballymena - C. Rangers 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Cliftonville - Crusaders 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Dungannon - Lisburn 3:2 (2:2, 1:0)
16:00Glenavon - Donegal 4:0 (3:0, 1:0)
16:00Portadown - Glentoran 0:1 (0:0, 0:1)
Northern IrelandNorthern Ireland: IFA Championship 1    
16:00Dergview - Bangor 1:4  
16:00Glebe - Larne 0:3  
16:00Institute - Tobermore 3:2  
Northern IrelandNorthern Ireland: Irish Cup    
16:00Newry City - Linfield 0:7  
NorwayNorway: Tippeligaen    
18:00Aalesund - Odd 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Brann - Stromsgodset 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Sogndal - Haugesund 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Tromso - Sandnes 3:1 (3:0, 0:1)
20:00Lillestrom - Valerenga 1:1 (1:1, 0:0)
16.04.2012
19:00Stabaek - Honefoss 0:2 (0:0, 0:2)
19:00Viking - Molde 1:0  
NorwayNorway: Adeccoligaen    
15:00Sandefjord - Sarpsborg 08 1:2  
18:00Bodo/Glimt - Alta 1:0  
18:00Kongsvinger - Tromsdalen 2:0  
18:00Notodden - Bryne 3:0  
18:00Ranheim - Ull/Kisa 3:0  
18:00Start - Ham-Kam 3:1  
18:00Strommen - Hodd 4:2  
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
16:00Brumunddal - Tonsberg 2:3 (0:1, 2:2)
16:00Fram - Grorud 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Gjovik - Birkebeineren 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Nybergsund - Elverum 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Raufoss - Lillehammer 2:2 (1:1, 1:1)
16.04.2012
18:00Stromsgodset 2 - Valdres 0:2 (0:1, 0:1)
19:00Valerenga 2 - Orn 3:1 (2:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
15:00Byasen - Kjelsas 3:2 (1:1, 2:1)
15:00Rosenborg 2 - Levanger 3:2 (0:0, 3:2)
16:00Fana - Kristiansund 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Fyllingsdalen - Buvik 4:2 (2:1, 2:1)
15:30K. Oslo - Traeff 2:0 (1:0, 1:0)
16.04.2012
18:00Nardo - Aalesund 2 6:0 (3:0, 3:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 3    
15:00Randaberg - Vindbjart 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Egersunds - Mandalskameratene 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Jerv - V. Haugesund 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Asane - Vidar 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Pors Grenland - Nest-Sotra 1:0 (0:0, 1:0)
16.04.2012
18:00Algard - Brann 2 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Flekkeroy - Odds 2 2:1 (1:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 4    
16:00Follo - Nesodden 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Moss - Halden 1:4 (1:2, 0:2)
17:00Frigg - Mo IL 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Finnsnes - Ostsiden 1:2 (1:2, 0:0)
15:00Lorenskog - Senja 3:0 (1:0, 2:0)
16.04.2012
17:00Asker - Tromso 2 3:0 (0:0, 3:0)
NorwayNorway: Toppserien Women    
14:00Klepp W - Kattem W 2:1 (2:1, 0:0)
15:00Kolbotn W - Grimstad W 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Roa W - Arna-Bjornar W 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Sandviken W - Fart W 3:1 (0:0, 3:1)
15:00Trondheims-Orn W - LSK Kvinner W 0:6 (0:3, 0:3)
15:00Valerenga W - Stabaek W 1:5 (0:2, 1:3)
OmanOman: Elite League    
15:45Al-Ahli/Sedab - Salalah SC 2:1  
15:45Al-Shabab - Al Talia 2:2  
17:15Al Oruba - Al Nahda 4:2  
18:15Fanja SC - Dhofar 2:0 (2:0, 0:0)
19:30Al-Msnaa - Oman FC 3:4 (2:2, 1:2)
17:15Al Suwaiq - Sur Club 3:0  
ParaguayParaguay: Primera Division    
21:15Independiente - Tacuary 2:1 (0:0, 2:1)
21:30Cerro Porteno PF - Guarani 2:1 (2:1, 0:0)
22:00Cerro Porteno - Olimpia Asuncion 0:1 (0:1, 0:0)
23:00Sp. Carapegua - Sol de America 0:2 (0:1, 0:1)
16.04.2012
00:15Sp. Luqueno - Nacional Asuncion 2:1 (1:0, 1:1)
21:15Rubio Nu - Libertad Asuncion 1:5 (0:1, 1:4)
PeruPeru: Primera Division    
20:45Leon de Huanuco - Sport Boys 2:0 (1:0, 1:0)
22:50U. San Martin - Juan Aurich 5:1 (2:1, 3:0)
03:00Cesar Vallejo - Jose Galvez 4:0 (1:0, 3:0)
19:30Union Comercio - Sporting Cristal 1:1 (0:1, 1:0)
20:00Sport Huancayo - Ayacucho 2:2 (0:1, 2:1)
20:30Garcilaso - Cobresol 2:0 (0:0, 2:0)
22:00FBC Melgar - Cienciano 3:0 (2:0, 1:0)
16.04.2012
00:30Alianza Lima - U. de Deportes 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
13:30Podbeskidzie - Slask Wroclaw 1:1 (0:0, 1:1)
15:45Wisla - LKS Lodz 3:2 (2:0, 1:2)
18:00Widzew Lodz - Legia 1:1 (1:1, 0:0)
14:30Lech Poznan - Lechia Gdansk 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Ruch - Gornik Z. 0:0 (0:0, 0:0)
16.04.2012
18:30Polonia Warszawa - Cracovia 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: Division 1    
16:00Plock - Zabki 1:2  
16:00Radzionkow - Polonia Bytom 0:0  
16:00Warta Poznan - Elblag 2:0  
17:30Arka Gdynia - Swinoujscie 1:1  
18:00GKS Katowice - Leczna 1:0  
18:00Sandecja Nowy S. - KS Polkowice 2:1  
18:30Zawisza - Kolejarz 1:1  
19:00Pogon Szczecin - Ol. Grudziadz 1:1  
PolandPoland: Division 2 East    
16:00Brzesko - Swit 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Jeziorak - Garbarnia 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Lublin - S. Rzeszow 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Puszcza - Suwalki 1:0 (0:0, 1:0)
16:00R. Rzeszow - Olsztyn 1:0 (0:0, 1:0)
16:00S. Wola - Pogon Siedlce 2:0 (0:0, 2:0)
16:30Pruszkow - Wisla Pulawy 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Division 2 West    
16:00Drutex-Bytovia - Zaglebie Sosnowiec 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Legnica - Chojniczanka 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Rakow - Kluczbork 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Walbrzych - Nielba Wagrowiec 3:0 (2:0, 1:0)
16:30Calisia Kalisz - Ruch Zdzieszowice 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Chrobry Glogow - Turek 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Jarocin - Czarni Zagan 0:3 (0:2, 0:1)
PolandPoland: Młoda Ekstraklasa U21    
11:00Jagiellonia U21 - Belchatow U21 2:1 (1:0, 1:1)
12:00Zaglebie U21 - Korona U21 1:0 (1:0, 0:0)
13:00Cracovia U21 - Polonia W. U21 1:3 (0:3, 1:0)
13:00Legia U21 - Widzew Lodz U21 1:0 (0:0, 1:0)
13:00LKS Lodz U21 - Wisla U21 4:2 (2:0, 2:2)
13:15Slask U21 - Podbeskidzie U21 3:0 (0:0, 3:0)
16.04.2012
11:10Lechia U21 - Lech U21 2:2 (2:0, 0:2)
14:00Gornik Z. U21 - Ruch U21 3:2 (3:0, 0:2)
PortugalPortugal: Second Division - Zona Centro    
16:00Amarante - Padroense 1:1  
16:00Boavista - SC Angrense 2:1  
16:00Cinfaes - Paredes 2:1  
16:00Coimbroes - Gondomar 0:0  
16:00Oliv. Bairro - Anadia 1:2  
16:00SC Espinho - Aliados Lordelo 1:1  
17:00FC Madalena - Sao Joao Ver 1:3  
17:00Operario - Tondela 1:0  
PortugalPortugal: Second Division - Zona Sul    
17:00Atletico SC - Louletano 1:2  
17:00Carregado - Pinhalnovense 2:3  
17:00Dezembro - Moura AC 1:1  
17:00GD Tourizense - Caldas 4:0  
17:00Monsanto - Fatima 0:5  
17:00Oriental - Estrela Vendas Novas 2:0  
17:00Sertanense - Juv. Evora 1:1  
17:00Torreense - Mafra 1:1  
PortugalPortugal: Second Division - Zona Norte    
17:00AD Limianos - AD Fafe 0:0  
17:00AD Lousada - GD Ribeirao 1:1  
17:00Camacha - Ribeira Brava 1:2  
17:00Chaves - AD Oliveirense 2:0  
17:00Famalicao - Tirsense 1:1  
17:00Macedo de Cavaleiros - Vizela 0:1  
17:00Merelinense - SC Mirandela 2:1  
17:00Varzim - Maritimo B 5:0  
PortugalPortugal: League Cup    
21:45Benfica - Gil Vicente 2:1 (1:0, 1:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
14:30Sp. Studentesc - Astra 0:4 (0:1, 0:3)
16:00Pandurii - Targu Mures 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Otelul - FC Steaua Bucuresti 1:2 (1:0, 0:2)
18:00Vaslui - Mioveni 3:0 (1:0, 2:0)
20:30FC Rapid Bucuresti - Vointa Sibiu 3:0 (1:0, 2:0)
16.04.2012
18:00U. Cluj - Gaz Metan Medias 3:0 (2:0, 1:0)
20:30Concordia - Din. Bucuresti 1:3 (0:1, 1:2)
RussiaRussia: Premier League    
12:00Tomsk - Terek Grozni 3:0 (1:0, 2:0)
14:15Kuban - Lokomotiv Moscow 1:1 (0:0, 1:1)
16:30FK Krylya Sovetov Samara - Amkar 2:1 (0:1, 2:0)
17:00Zenit Petersburg - CSKA Moscow 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Spartak Nalchik - Volga N. Novgorod 3:0 (1:0, 2:0)
14:15Spartak Moscow - Rubin Kazan 2:0 (0:0, 2:0)
16:30FK Anzi Makhackala - Dynamo Moscow 0:1 (0:1, 0:0)
16.04.2012
17:00FK Rostov - Krasnodar 1:1 (0:0, 1:1)
RussiaRussia: Division 1    
14:00N. Novgorod - Sibir 4:3  
14:00Vladikavkaz - T. Moscow 1:0  
15:00Shinnik Yaroslavl - D. Bryansk 0:2  
16:00M. Saransk - Ural 2:2  
RussiaRussia: Youth League    
10:00Anzhi U21 - Dynamo Moscow U21 0:1 (0:0, 0:1)
12:00Spartak Moscow U21 - Rubin Kazan U21 1:1  
13:00Spartak Nalchik U21 - Volga N. Novgorod U21 2:1  
12:00FK Rostov U21 - Krasnodar U21 2:2  
San MarinoSan Marino: Campionato Sammarinese    
15:00Cailungo - Libertas 0:1  
15:00Murata - Domagnano 1:0 (1:0, 0:0)
15:00San Giovanni - Cosmos 1:2  
15:00Virtus - La Fiorita 2:5  
15:00Fiorentino - Tre Penne 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Pennarossa - Faetano 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Tre Fiori - Folgore 2:0 (1:0, 1:0)
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
19:40Al Ahli SC - Al-Shabab 1:1 (0:1, 1:0)
19:40Al-Hilal - Al-Ettifaq 3:3 (2:2, 1:1)
ScotlandScotland: Division 1    
16:00Hamilton - Morton 4:3 (2:0, 2:3)
16:00Livingston - Ayr 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Partick - Raith 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Queen of South - Falkirk 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Ross County - Dundee FC 3:0 (1:0, 2:0)
ScotlandScotland: Division 2    
16:00Airdrieonians - Brechin 4:1 (3:1, 1:0)
16:00Arbroath - Forfar Athletic 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Dumbarton - Stenhousemuir 0:2 (0:2, 0:0)
16:00East Fife - Albion Rovers 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Stirling - Cowdenbeath 0:2 (0:1, 0:1)
ScotlandScotland: Division 3    
16:00Berwick - Alloa 5:0  
16:00East Stirlingshire - Clyde 0:1  
16:00Elgin City - Annan 1:2  
16:00Montrose - Queen's Park 3:1  
16:00Stranraer - Peterhead 0:3  
ScotlandScotland: FA Cup    
13:15Aberdeen - Hibernian 1:2 (0:1, 1:1)
13:45Celtic - Hearts 1:2 (0:0, 1:2)
SerbiaSerbia: Super Liga    
16:00Hajduk Kula - Vojvodina 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Jagodina - Smederevo 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Metalac - Radnicki 1923 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Novi Pazar - FK Crvena zvezda 0:0 (0:0, 0:0)
16:00OFK Beograd - Borca 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Rad Beograd - Sp. Subotica 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Sloboda - Borac 2:1 (2:1, 0:0)
18:00Partizan - Javor 2:1 (1:0, 1:1)
SingaporeSingapore: S.League    
13:45Harimau Muda - Woodlands W. 2:1 (0:1, 2:0)
13:45Tampines - Gombak 3:2 (0:1, 3:1)
SlovakiaSlovakia: Corgon Liga    
14:30B. Bystrica - Slovan Bratislava 1:1 (0:0, 1:1)
17:30Nitra - Dun. Streda 3:0 (1:0, 2:0)
17:30Ruzomberok - VSS Kosice 2:0 (1:0, 1:0)
17:30Zilina - Trencin 2:2 (2:1, 0:1)
17:30Z. Moravce - Presov 1:2 (1:0, 0:2)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
15:30L. Mikulas - Lucenec 2:0 (1:0, 1:0)
15:30Rimavska Sobota - Podbrezova 0:3 (0:1, 0:2)
19:30Michalovce - Myjava 1:4 (0:2, 1:2)
19:30Moldava - D. Kubin 3:1 (1:0, 2:1)
10:30FC Petrzalka Akademia - Dubnica 0:3 (0:1, 0:2)
17:30SK Senec - Ruzomberok B 3:2 (1:0, 2:2)
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
15:30Nove Mesto - MFK Topolcany 1:0  
15:30Nove Zamky - Sered 0:0  
15:30Pezinok - D. Luzna 1:1 (0:1, 1:0)
15:30Vrbove - Moravany 0:0  
17:30Puchov - Sala CAN.  
10:30Trnava B - Nitra B 4:0 (3:0, 1:0)
15:30Slovan Bratislava B - Nemsova 2:2 (1:0, 1:2)
15:30Vrable - Samorin 3:0 (2:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
15:30Bardejov - Spisska Nova Ves 0:0  
15:30Lok. Kosice - Lipany 1:1 (0:1, 1:0)
15:30Trebisov - Ruzina 1:0  
15:30Vranov - Poprad 1:0  
15:30Zvolen - Namestovo 0:2  
15:30Kosice B - Lubovna 6:0 (4:0, 2:0)
15:30Moldava B - Zdana 3:0 (2:0, 1:0)
15:30Presov B - Kremnicka 2:4 (1:3, 1:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
17:00Koper - Celje 0:0  
18:00Nafta - Mura 0:3  
18:00Rudar - Maribor 0:2  
20:00Domzale - Triglav 0:1  
20:00ND Gorica - NK Olimpija Ljubljana 2:3  
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
15:00Sencur - Interblock 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Dob - Bela Krajina 4:1 (2:0, 2:1)
17:00Krsko - Radomlje 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Aluminij - Sampion Celje 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Dravinja - NK Smartno 2:1 (0:1, 2:0)
South AfricaSouth Africa: First Division    
15:00Polokwane - Atlie 1:1  
15:00Witbank - Thanda Royal Zulu 4:1  
18:00Blackburn - Cape Town City 2:2  
15:00Carara Kicks - Pretoria U. 1:0  
15:00FC AK - FC Cape Town 3:1  
15:00Royal Eagles - Stellenbosch 3:2  
15:00United FC - Dynamos 2:1  
South AfricaSouth Africa: Nedbank Cup    
15:00Mamelodi Sundowns - Maritzburg Utd 2:0 (1:0, 1:0)
20:15Kaizer Chiefs - Free State Stars 0:1 (0:0, 0:1)
15:00Amazulu - Santos 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Supersport Utd - Jomo Cosmos 1:0 (0:0, 1:0)
South KoreaSouth Korea: K-League    
08:00Daejeon - Seongnam 0:1 (0:1, 0:0)
08:00Pohang - Jeju Utd 2:3 (1:3, 1:0)
08:00Suwon Bluewings - Daegu 1:0 (0:0, 1:0)
10:00Jeonbuk - Busan 0:0 (0:0, 0:0)
08:00Gyeongnam - Gangwon 0:2 (0:1, 0:1)
08:00Sangju Sangmu - Incheon 1:0 (1:0, 0:0)
10:00Jeonnam - Gwangju FC 2:2 (1:0, 1:2)
South KoreaSouth Korea: National League    
08:00Cheonan City - Busan Kyotong 0:2 (0:1, 0:1)
08:00Daejeon Korail - Ulsan Mipo 2:1 (1:0, 1:1)
08:00Hummel - Gangneung 0:1 (0:1, 0:0)
08:00Mokpo City - Goyang 0:2 (0:1, 0:1)
08:00Yongin City - Suwon City 4:1 (2:0, 2:1)
SpainSpain: Primera Division    
20:00Real Madrid - Gijon 3:1 (1:1, 2:0)
22:00Levante - Barcelona 1:2 (1:0, 0:2)
12:00Espanyol - Valencia 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Betis - Osasuna 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Malaga - Real Sociedad 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Villarreal - Santander 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Zaragoza - Granada CF 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Ath Bilbao - Mallorca 1:0 (1:0, 0:0)
21:30Rayo Vallecano - Atl. Madrid 0:1 (0:0, 0:1)
16.04.2012
21:00Getafe - Sevilla 5:1 (1:1, 4:0)
SpainSpain: Segunda Division    
16:00Elche - Cartagena 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Alcoyano - Guadalajara 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Cordoba - Sabadell 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Girona - Barcelona B 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Murcia - Hercules 2:6 (1:2, 1:4)
18:00Numancia - Xerez CD 2:2 (0:1, 2:1)
18:00Valladolid - Huesca 3:0 (2:0, 1:0)
18:30Las Palmas - Recreativo Huelva 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Celta Vigo - Dep. La Coruna 2:3 (0:1, 2:2)
19:45Gimnastic - Alcorcon 0:2 (0:1, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
11:00Albacete - Vecindario 1:0 (1:0, 0:0)
12:00Getafe B - Marino de Luanco 1:1 (1:1, 0:0)
12:00Rayo Vallecano B - Celta Vigo B 2:2 (0:1, 2:1)
12:00Real Madrid B - Atl. Madrid B 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Tenerife - Lugo 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Conquense - Gijon B 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Leganes - La Roda 0:1 (0:1, 0:0)
17:00San Sebastian Reyes - Toledo 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Coruxo FC - RSD Alcala 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Montaneros - R. Oviedo 2:1 (0:1, 2:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
16:00Ath Bilbao B - Zamora 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Sestao - G. Segoviana 2:2 (2:1, 0:1)
17:00Lemona - Arandina 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Torrelavega - Eibar 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Burgos - Alaves 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Mirandes - Osasuna B 2:1 (2:0, 0:1)
18:00Ponferradina - R. Sociedad B 2:2 (0:0, 2:2)
18:00Salamanca - R. Union 1:0 (1:0, 0:0)
18:00UD Logrones - Guijuelo 3:1 (1:1, 2:0)
18:30Palencia - Amorebieta 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
16:00Zaragoza B - Olimpic Xativa 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Huracan - Valencia B 3:0 (1:0, 2:0)
12:00Manacor - Orihuela 1:2 (1:0, 0:2)
12:00Reus Deportiu - Baleares 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Teruel - Mahones 2:0 AWA.  
17:00Badalona - Mallorca B 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Denia - Ontinyent 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Llagostera - Sant Andreu 0:0 (0:0, 0:0)
18:00L Hospitalet - Andorra CF 3:2 (1:2, 2:0)
19:00Gandia - Lleida 0:3 (0:1, 0:2)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
17:30San Roque - CD Badajoz 0:1 (0:0, 0:1)
12:00Puertollano - Melilla 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Villanovense - Cadiz CF 0:1 (0:1, 0:0)
16:30El Ejido - Almeria B 0:2 AWA.  
16:30Sp. Villanueva - Lucena 0:1 AWA.  
16:45Ceuta - Ecija 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Lorca Atl. - Sevilla FC B 1:0  
18:00Betis B - Cacereno 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Jaen - Roquetas 3:1 (2:0, 1:1)
18:00Linense - Caravaca 1:1 (1:0, 0:1)
SpainSpain: Superliga Women    
18:00Transportes Alcaine W - Atletico Madrid W 2:6  
11:00Collerense W - Huelva W 4:2 (1:0, 3:2)
11:00San Gabriel W - Reocin W 4:0 (2:0, 2:0)
12:00Barcelona W - Estartit W 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Lagunak W - Real Sociedad W 0:1  
12:00Levante W - Athletic Bilbao W 1:1 (1:1, 0:0)
12:15FVPR El Olivo W - Valencia W 4:1  
12:30Malaga W - Llanos Olivenza W 0:1  
SwedenSweden: Allsvenskan    
15:00Syrianska - AIK 0:1 (0:0, 0:1)
17:30Goteborg - Orebro 2:2 (1:0, 1:2)
17:30Mjallby - Atvidabergs 2:0 (0:0, 2:0)
16.04.2012
19:00Gefle - Elfsborg 1:2 (0:1, 1:1)
19:00Helsingborg - GAIS 1:1 (1:1, 0:0)
19:00Kalmar - Hacken 3:1 (2:0, 1:1)
19:00Norrkoping - Sundsvall 2:2 (0:1, 2:1)
19:05Djurgarden - Malmo FF 2:3 (0:2, 2:1)
SwedenSweden: Superettan    
14:00Halmstad - Degerfors 2:0  
16:00Varbergs - Assyriska FF 1:2  
17:00Angelholms - Varnamo 1:0  
17:00Brommapojkarna - Falkenbergs 1:0  
16.04.2012
19:00Brage - Landskrona 2:1  
19:00Jonkopings - Ljungskile 4:1  
19:20Umea FC - Hammarby 1:2  
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:00Ostersunds - Sirius 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Frej - Eskilstuna City 1:1 (1:0, 0:1)
15:00AFC United - IFK Lulea 3:1 (0:0, 3:1)
15:00Forward - Sandvikens 3:2 (1:0, 2:2)
16.04.2012
19:00Enkopings SK - S. Kerbura 1:2 (0:2, 1:0)
19:00Vasteras SK - Vasalunds 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
15:00Kristianstads - Gauthiod 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Norrby - Sylvia 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Utsiktens - Bunkeflo IF 1:2 (0:2, 1:0)
15:00Lunds - Qviding 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Trollhattan - Karlstad 2:2 (0:0, 2:2)
18:00Sleipner - Oddevold 2:4 (1:4, 1:0)
16.04.2012
19:00Orgryte - Skovde AIK 2:2 (2:0, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
14:00Vasteras IK - Hudiksvalls 3:2 (2:0, 1:2)
15:00Falu - Karlbergs 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Rotebro - V. Syrianska 3:5 (2:3, 1:2)
17:00Stromsbergs - Skiljebo 2:4 (2:2, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
13:00Assyriska BK - Lindome 0:2 (0:0, 0:2)
13:00Fassbergs - Frolunda 5:1 (2:0, 3:1)
14:00Jonsereds - Gunnilse 1:1 (0:0, 1:1)
16.04.2012
19:00Uddevalla - Savedalens 3:2 (2:2, 1:0)
19:30Tibro - Torslanda 1:1 (1:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Götaland    
13:00Helsingborgs IF Akademi - Hogaborgs 5:0 (3:0, 2:0)
14:00Klagshamn - Olympic 2:4 (0:2, 2:2)
14:00Kvarnby - Rosengard 2:0 (1:0, 1:0)
14:00Torns - Tvaakers 3:2 (1:1, 2:1)
15:00Eskilsminne - Solvesborgs 2:1 (0:0, 2:1)
15:00Nike - Halmia 0:3 (0:2, 0:1)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
14:00Carlstad - Varmbols 2:1 (0:1, 2:0)
15:00Nykopings - Rynninge 1:2 (0:0, 1:2)
12:30Gute - Enskede 3:3 (0:1, 3:2)
13:00Karlslunds - Eskilstuna Sodra 2:1 (1:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
14:00Haga - Myresjo 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Karlskrona - Tord 3:0 (2:0, 1:0)
15:00Lindsdals - Motala 1:1 (0:0, 1:1)
15:00Oskarshamns - Tenhults 4:1 (2:0, 2:1)
16:00Husqvarna - Assyriska IF 5:0 (2:0, 3:0)
16:00Ljungby - Vimmerby 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
16:00Orebro W - Umea W 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Djurgarden W - Jitex W 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Rosengard W - Kristianstads W 5:2 (2:1, 3:1)
15:00Vittsjo W - AIK W 3:1 (2:0, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
17:45Lausanne - Thun 1:0 (1:0, 0:0)
17:45Young Boys - Grasshoppers 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Basel - Xamax CAN.  
16:00Servette Geneve FC - Sion 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Zurich - Luzern 0:0 (0:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
17:00Etoile-Carouge - Locarno 1:5  
17:30Kriens - Aarau 0:2  
17:30Wil - Delemont 6:1  
18:30Bellinzona - Chiasso 0:0  
15:30Bruhl - Stade Nyonnais 3:1  
16:00Vaduz - Biel 3:3  
16.04.2012
20:10Lugano - St. Gallen 3:1  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 1    
16:00Malley - Martigny 2:1  
16:00Oberwallis Naters - Echallens 2:1  
16:30Young Boys II - Grand-Lancy 4:2  
17:00FC UGS - Le Mont 2:5  
18:00Meyrin - Yverdon 4:0 (1:0, 3:0)
14:30FC Baulmes - Sion II 1:0  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 2    
16:00Breitenrain - Baden 1:2  
16:00Old Boys - Thun II 3:1  
16:00Zofingen - Muttenz 0:1  
17:30Solothurn - Grenchen 2:1  
17:30Wangen - Dornach 1:0  
15:00Grasshopper II - Schotz 2:2  
15:30Basel II - Zurich II 4:1  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 3    
16:00Hongg - Muri 0:1  
16:00Luzern II - Tuggen 2:4  
16:00Rapperswil - Cham 3:1  
16:00YF Juventus - Schaffhausen 3:0  
17:00Eschen - St. Gallen II 0:2  
17:00Mendrisio-Stabio - Winterthur II 1:2  
15:00Gossau - Biaschesi 2:3  
16:00Lugano II - Balzers 1:0  
SwitzerlandSwitzerland: Swiss Cup    
14:00Winterthur - Basel 1:2  
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
10:00Istaravshan - Ravshan 3:1  
10:00Istiqlol Dushanbe - Xayr Vahdat 1:1  
10:00Zarafshon Panjakent - Energetik Dushanbe 2:2  
10:00Khosilot Parkhar - CSKA-Pomir Dushanbe 1:3  
10:00Khujand - Guardia Dushanbe 4:1  
10:00Regar-TadAZ - Parvoz Bobojon Ghafurov 4:1  
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
15:30Bizertin - AS Marsa 1:2 (0:2, 1:0)
15:30Gabes - Monastir 1:1 (1:0, 0:1)
15:30Hammam-Lif - Zarzis 1:2 (1:1, 0:1)
15:30ES Beni-Khalled - Olympique Beja 0:1 (0:0, 0:1)
15:30Esperance Tunis - Stade Tunisien 2:1 (2:0, 0:1)
15:30Hamam-Sousse - Sfaxien 1:1 (0:1, 1:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
13:30Basaksehir - Eskisehirspor 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Besiktas - Galatasaray 0:2 (0:1, 0:1)
13:30Sivasspor - Bursaspor 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Fenerbahce - Trabzonspor 2:0 (1:0, 1:0)
TurkeyTurkey: Bank Asya 1. Lig    
13:00Kayseri Erciyesspor - Goztepe 4:2  
18:00Bucaspor - Gaziantep 2:1  
13:00Denizlispor - Giresunspor 6:1  
13:00Kartalspor - Boluspor 1:1  
13:00Kasimpasa - Elazigspor 0:1  
13:00Konyaspor - Akhisar Genclik Spor 0:0  
13:00Rizespor - Sakaryaspor 1:0  
13:00Tavsanli Linyitspor - Adanaspor AS 1:1  
16.04.2012
19:00Karsiyaka - Gungoren 0:0  
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig White Group    
13:30Altay - Ofspor 2:3 (0:1, 2:2)
13:30Balikesirspor - Tokatspor 3:0 (1:0, 2:0)
13:30Corumspor - Bozuyukspor 0:1 (0:1, 0:0)
13:30Diyarbakirspor - Gaziosmanpasa 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Iskenderun - Bugsasspor 2:2 (1:1, 1:1)
13:30Kocaelispor - Pendikspor 1:1 (1:0, 0:1)
13:30Sanliurfaspor - Turgutluspor 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Yeni Malatyaspor - Anadolu Selcukspor 2:1 (0:0, 2:1)
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig Red Group    
13:30Alanyaspor - Mardinspor 3:0  
13:30Denizli BB - Cankiri 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Fethiyespor - Kocaeli Birlikspor 2:0 (2:0, 0:0)
13:30Kirklarelispor - Bandirmaspor 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Sariyer - Adana Demirspor 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Trabzon - Altinordu 3:2 (3:1, 0:1)
13:30Tutap Sekerspor - Adiyamanspor 0:2 (0:0, 0:2)
13:30Unyespor - Eyupspor 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 1    
13:30Amedspor - Sandiklispor 3:0 AWA.  
13:30Hacettepe - Menemen Bld. 3:1 (1:0, 2:1)
13:30Besikduzuspor - Gebzespor 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Gumushanespor - Umraniyespor 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Inegolspor - Kastamonuspor 5:1 (2:0, 3:1)
13:30Kecioren - Elaziz Belediyespor Kulubu 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Kirikkalespor - Kirikhanspor 2:3 (0:1, 2:2)
13:30Manavgatspor - Sebatspor 6:1 (5:1, 1:0)
13:30Vanspor Bld. - Luleburgazspor 2:1 (1:1, 1:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 2    
13:30Iskenderun - Maltepespor 2:0 (2:0, 0:0)
13:30Sivas Belediyespor - Nazillispor 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Arsinspor - Kahramanmarasspor 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Erganispor - Orhangazispor 0:5 (0:2, 0:3)
13:30Golcukspor - Trabzon Akcaabat 0:1 (0:1, 0:0)
13:30Istanbulspor AS - Kilimli 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Karsspor - Batman Petrolspor 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Kepez Bld. - Bingol 1:2 (1:0, 0:2)
13:30Yesil Bursa - Keciorengucu 2:3 (1:2, 1:1)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 3    
13:30Afyonkarahisaspor - Diyarbakir Kayapinar 2:2 (1:2, 1:0)
13:30Aydinspor - Ankara Demirspor 1:2 (1:0, 0:2)
13:30Carsambaspor - Dardanelspor 0:2 (0:0, 0:2)
13:30Darica Genclerbirligi - Sancaktepe 2:0 (1:0, 1:0)
13:30Erzurum BB - Tarsus 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Hatayspor - Beylerbeyi SK 2:2 (0:1, 2:1)
13:30Pazarspor - Kemerspor 2003 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Siirtspor - Karacabey Birlikspor 0:3 (0:2, 0:1)
13:30Yozgatspor 1959 FK - Araklispor 4:0 (0:0, 4:0)
TurkeyTurkey: Spor Toto Cup    
14:00Kardemir Karabuk - Ankaragucu 3:1 (2:1, 1:0)
12:00Gaziantepspor - Genclerbirligi 4:0 (1:0, 3:0)
12:00Samsunspor - Orduspor 2:5 (0:4, 2:1)
16.04.2012
18:00Antalyaspor - Kayserispor 3:1 (0:0, 3:1)
UkraineUkraine: Premier League    
13:30Oleksandriya - Dnipro 1:5 (1:0, 0:5)
16:30Dyn. Kiev - Vorskla Poltava 3:0 (1:0, 2:0)
18:30Metalist Kharkiv - Mariupol 0:0 (0:0, 0:0)
16.04.2012
12:30Met. Donetsk - Arsenal Kiev 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Tavriya - Ch. Odessa 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Karpaty - Volyn Lutsk 1:0 (0:0, 1:0)
17:30FK Zorya Luhansk - Shakhtar Donetsk 1:5 (0:3, 1:2)
UkraineUkraine: Division 2    
13:00Dynamo Kiev 2 - FC Odesa 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Zirka Kropyvnytskyi - Krymteplytsia 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Bila Tserkva - FC Sevastopol 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Naftovik-Ukrnafta - Helios 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Olimpik Donetsk - Titan A. 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Mykolaiv - Bukovyna 1:2 (0:1, 1:1)
16.04.2012
16:00Nyva Vinnycja - Met. Zaporozhye 1:4 (0:3, 1:1)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: UAE League    
15:50Emirates Club - Ajman 1:3 (0:1, 1:2)
15:55Al Sharjah - Al Wahda 1:2 (0:0, 1:2)
18:30Al Wasl - Al Ain 2:2 (0:1, 2:1)
UruguayUruguay: Primera Division    
20:30Bella Vista - Cerro Largo 1:2 (0:1, 1:1)
20:30Rampla Juniors - Liverpool M. 0:2 (0:1, 0:1)
20:30Wanderers - Fenix 2:1 (0:1, 2:0)
00:00Defensor Sp. - Racing Montevideo 5:1 (3:0, 2:1)
20:30Danubio - Sisley 2:1 (1:0, 1:1)
20:30River Plate - CA Cerro 3:3 (0:1, 3:2)
21:00Club Nacional - Cerrito 6:1 (3:1, 3:0)
USAUSA: MLS    
21:30Philadelphia Union - Columbus Crew 1:0 (1:0, 0:0)
22:00New England Revolution - DC United 1:2 (1:1, 0:1)
22:00Seattle Sounders - Colorado Rapids 1:0 (0:0, 1:0)
22:30Toronto FC - Chivas USA 0:1 (0:1, 0:0)
01:00New York Red Bulls - San Jose Earthquakes 2:2 (2:2, 0:0)
02:30FC Dallas - Montreal Impact 2:1 (0:0, 2:1)
02:30Sporting Kansas City - Real Salt Lake 1:0 (0:0, 1:0)
04:30Los Angeles Galaxy - Portland Timbers 3:1 (1:1, 2:0)
16.04.2012
01:00Chicago Fire - Houston Dynamo 1:1 (1:1, 0:0)
USAUSA: North American Soccer League    
01:00Carolina RailHawks - Atlanta Silverbacks 4:4 (2:2, 2:2)
01:30Fort Lauderdale - Minnesota 0:0 (0:0, 0:0)
01:30Tampa Bay - Edmonton 1:0 (1:0, 0:0)
16.04.2012
01:00San Antonio - Puerto Rico 0:4 (0:2, 0:2)
UzbekistanUzbekistan: Professional Football League    
13:30Andijan - Din. Samarkand 0:3 (0:2, 0:1)
13:30Qizilqum Zarafshon - Buxoro 1:0 (0:0, 1:0)
14:45Shortan Guzor - Met. Bekobod 1:2 (0:1, 1:1)
14:00Lok. Tashkent - Neftchi Fargona 1:1 (1:0, 0:1)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
02:00Dep. Tachira - Trujillanos 2:0 (0:0, 2:0)
01:30Zamora - Llaneros 0:0 (0:0, 0:0)
21:30Atletico El Vigia - Estudiantes Merida 1:1 (1:0, 0:1)
21:30Tucanes - La Guaira 2:0 (0:0, 2:0)
22:00Aragua - Carabobo 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Zulia - Dep. Anzoategui 1:0 (1:0, 0:0)
22:30Petare - Caracas 1:0 (0:0, 1:0)
23:30Lara - Yaracuyanos 1:0 (1:0, 0:0)
23:30Monagas - Mineros 0:1 (0:0, 0:1)
VietnamVietnam: V-League    
11:10Tien Giang FC - T&T Ha Noi 1:1 (1:1, 0:0)
12:00NB Sai Gon - Gia Lai 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Hoa Phat - Binh Duong 4:1 (1:0, 3:1)
11:00Thanh Hoa - Ninh Binh 1:0 (0:0, 1:0)
11:10Khanh Hoa - Dong Thap 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Hai Phong - Xuan Thanh Saigon 2:3 (1:2, 1:1)
WalesWales: Premier    
15:30Carmarthen Town - Afan Lido 3:2 (0:1, 3:1)
15:30Llanelli - Prestatyn 3:2 (1:1, 2:1)
15:30Newtown - Port Talbot 2:2 (1:0, 1:2)
15:45Bala - TNS 0:1 (0:0, 0:1)
15:45Neath Athletic - Bangor 1:3 (0:2, 1:1)
WalesWales: Division 1    
15:30Aberaman - Barry 1:1  
15:30Bryntirion - West End 2:1  
15:30Cardiff Corries - Porth 1:2  
15:30Pontardawe - Cwmbran Celtic 2:4  
WorldWorld: Friendly International    
11:00Portugal U19 - France U19 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Georgia U19 - Serbia U19 3:2 (0:1, 3:1)
15:00Germany U17 - Austria U18 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Egypt - Mauritania 3:0 (3:0, 0:0)
WorldWorld: Club Friendly    
13:00CSKA Sofia - Lok. Sofia 2:1 (0:0, 2:1)
YemenYemen: Division 1    
16.04.2012
14:50Al Ahli Taizz - Al Oruba Zabid 0:2  
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00Black Mambas - Buffaloes 0:1  
15:00Chicken Inn - Quelaton 2:0  
15:00Dynamos - Monomotapa 0:1  
15:00Harare City - Gunners 2:1  
15:00Highlanders - Hardbody 5:3  
15:00Shabanie - WWS Rangers 2:1  
15:00Hwange - Platinum 1:1  
15:00Motor Action - CAPS Utd 0:3