Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
  • Show:
AndorraAndorra: Primera Divisió    
12:00FC Santa Coloma - Lusitanos 1:1 (0:1, 1:0)
12:00Sant Julia - UE Santa Coloma 1:2 (0:1, 1:1)
16:00FC Rangers - UE Engordany 0:8 (0:1, 0:7)
16:00Principat - Inter Club Escaldes 1:2 (0:2, 1:0)
AngolaAngola: Girabola    
15:30Caala - Onze Bravos 2:0  
18:00Primeiro de Agosto - C.R.D. Libolo 0:1  
17:00Progresso - Santos 3:2 (1:1, 2:1)
ArgentinaArgentina: Primera Division    
01:30San Martin S.J. - Velez Sarsfield 1:3 (1:1, 0:2)
21:00Newells Old Boys - Banfield 3:0 (0:0, 3:0)
23:00Argentinos Jrs - Belgrano 0:0 (0:0, 0:0)
23:00Union de Santa Fe - Arsenal Sarandi 1:0 (0:0, 1:0)
01:10Tigre - Boca Juniors 2:1 (1:0, 1:1)
17.04.2012
02:10Lanus - Atl. Rafaela 1:0 (1:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Nacional    
00:00Ind. Rivadavia - Patronato 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Gimnasia Jujuy - Gimnasia L.P. 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Dep. Merlo - Atl. Tucuman 0:2 (0:1, 0:1)
19:00Instituto - Atletico Atlanta 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Guillermo Brown - Defensa y Justicia 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Boca Unidos - Desamparados 2:1 (0:0, 2:1)
23:10Quilmes - Rosario Central 0:1 (0:1, 0:0)
17.04.2012
21:00Almirante Brown - Chacarita Juniors 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
16:00Colegiales - Almagro 1:4 (1:2, 0:2)
16:00Flandria - Deportivo Moron 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Los Andes - Villa San Carlos 0:0 (0:0, 0:0)
16:00San Telmo - Platense 2:1 (0:0, 2:1)
20:00Brown Adrogue - Deportivo Armenio 5:0 (2:0, 3:0)
17.04.2012
20:30Sportivo Italiano - Defensores de Belgrano 1:2 (1:1, 0:1)
02:00CA Estudiantes - General Lamadrid 1:1 (0:1, 1:0)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
20:30Deportivo Espanol - Villa Dalmine 2:1  
20:30Excursionistas - Dock Sud 0:2  
19:00Leandro N. Alem - UAI Urquiza 1:1  
19:00Talleres Remedios Escalada - Argentino de Merlo 0:2  
17.04.2012
19:00Def. de Cambaceres - Club Lujan 3:2  
19:00Defensores Unidos - San Miguel 1:1  
20:30Justo Jose de Urquiza - Sacachispas 3:0  
ArmeniaArmenia: Premier League    
14:00Ulisses Yerevan - Mika 1:2  
14:00Banants Yerevan - Shirak Gyumri 3:0  
AsiaAsia: AFC Champions League    
17.04.2012
11:30Brisbane Roar - Ulsan Hyundai 1:2 (1:1, 0:1)
12:00Jeonbuk - Buriram 3:2 (2:1, 1:1)
12:30FC Tokyo - Beijing Guoan 3:0 (2:0, 1:0)
13:30Guangzhou Evergrande - Kashiwa 3:1  
14:30Persepolis - Al-Gharafa 1:1  
17:05Bani Yas - Al-Ittihad FC 0:0  
18:00Al Arabi - Pakhtakor 0:1  
19:50Al-Hilal - Al Shabab 2:1  
AustraliaAustralia: NSW Premier League    
07:00Blacktown City - Sydney Utd 1:1 (0:0, 1:1)
07:00Parramatta Eagles - Marconi Stallions 0:0 (0:0, 0:0)
AustraliaAustralia: Victorian Premier League    
12:15Bentleigh Greens - Southern Stars 2:0 (0:0, 2:0)
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
07:00Queensland - Rochedale 2:4 (0:2, 2:2)
08:00Queensland Lions - North Star 8:2 (4:0, 4:2)
09:00Wolves FC - Souths 5:1 (1:1, 4:0)
AustraliaAustralia: Queensland State League    
06:00Sunshine Coast - Queensland Academy 3:0 (1:0, 2:0)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Champions League    
06:30Ba - Tefana 0:5 (0:2, 0:3)
AustriaAustria: tipp3-Bundesliga    
16:00Austria Vienna - Rapid Vienna 0:0 (0:0, 0:0)
AustriaAustria: Erste Liga    
18:30LASK Linz - BW Linz 1:2 (1:1, 0:1)
17.04.2012
18:30AC Wolfsberger - FC Lustenau 2:1  
18:30A. Lustenau - Altach 4:1 (3:1, 1:0)
18:30Hartberg - First Vienna 1:1 (0:1, 1:0)
18:30St. Polten - Grodig 1:0 (0:0, 1:0)
AustriaAustria: Regionalliga East    
17.04.2012
19:30SK Rapid Vienna (Am) - Admira (Am) 3:1 (2:0, 1:1)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
15:30Grazer - SAK Klagenfurt 5:0 (3:0, 2:0)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
12:00SumQayit - Kapaz 2:0  
13:00Turan - Zaqatala 0:0  
BahrainBahrain: Premier League    
17.04.2012
16:30Al-Hadd - Bahrain SC 0:4 (0:1, 0:3)
18:30Al-Ahli Manama - East Riffa 0:1 (0:1, 0:0)
BelgiumBelgium: Jupiler League    
18:00Club Brugge KV - Gent 1:0 (1:0, 0:0)
20:30Kortrijk - St. Liege 1:1 (1:1, 0:0)
BelgiumBelgium: EXQI League    
15:00Aalst - Vise 0:1 (0:1, 0:0)
15:00Borinage - Dender 1:3  
15:00RWDM Brussels - Tubize 4:0  
15:00RWS Bruxelles - Tienen 1:0  
20:30Charleroi - Antwerp 0:3 (0:2, 0:1)
BelgiumBelgium: Belgium Third Division Group A    
15:00OC Charleroi - Coxyde 0:5 AWA.  
15:00Olsa Brakel - Oudenaarde 0:2  
15:00Vervietois - Torhout 0:4 (0:1, 0:3)
BelgiumBelgium: Belgium Third Division Group B    
15:00Bocholter - Diegem 1:1  
15:00Grimbergen - Boom 2:3  
15:00Wijgmaal - St. Gilloise 0:1  
15:00Woluwe Zaventem - Bornem 3:0  
BoliviaBolivia: Liga de Futbol Prof    
21:30La Paz - The Strongest 1:3 (0:2, 1:1)
21:30Real Potosi - Oriente Petrolero 3:2 (2:1, 1:1)
21:30San Jose - Blooming 2:0 (0:0, 2:0)
21:30U. Sucre - Real Mamore 2:1 (0:0, 2:1)
23:30Aurora - Nacional Potosi 4:0 (3:0, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
21:00Boavista - Botafogo RJ 1:1 (0:0, 1:1)
21:00Duque de Caxias - Madureira 1:4 (1:3, 0:1)
21:00Flamengo RJ - Americano FC 3:1 (1:0, 2:1)
21:00Fluminense - Olaria 5:1 (3:1, 2:0)
21:00Friburguense - Bonsucesso 0:0 (0:0, 0:0)
21:00Macae - Volta Redonda 0:1 (0:1, 0:0)
21:00Nova Iguacu - Vasco 1:3 (1:2, 0:1)
21:00Resende - Bangu 0:3 (0:1, 0:2)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
21:00Botafogo SP - Guarani 2:1 (1:1, 1:0)
21:00Guaratingueta - Sao Caetano 2:2 (1:0, 1:2)
21:00Linense - Sao Paulo 2:1 (2:1, 0:0)
21:00Mirassol - Portuguesa 4:2 (2:0, 2:2)
21:00Mogi Mirim - Piracicaba 2:2 (2:2, 0:0)
21:00Oeste - Ituano 4:2 (2:2, 2:0)
21:00Palmeiras - Comercial 2:2 (0:1, 2:1)
21:00Paulista - Bragantino 2:0 (1:0, 1:0)
21:00Ponte Preta - Corinthians 1:2 (0:0, 1:2)
21:00Santos - Catanduvense 5:0 (2:0, 3:0)
BulgariaBulgaria: A PFG    
17.04.2012
16:00Botev Vratsa - Lok. Sofia 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Vidima-Rakovski - Beroe 0:1 (0:0, 0:1)
CameroonCameroon: Elite One    
15:00Scorpion - Les Astres 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Cotonsport - Tiko Utd 1:1 (0:0, 1:1)
ChileChile: Primera Division    
01:30La Serena - A. Italiano 2:4 (2:3, 0:1)
17:00Antofagasta - Cobresal 2:1 (1:0, 1:1)
21:00Cobreloa - Deportes Iquique 0:1 (0:0, 0:1)
21:00Union La Calera - U. De Chile 0:1 (0:0, 0:1)
23:30Huachipato - O'Higgins 2:1 (1:1, 1:0)
ChileChile: Primera B    
03:00San Marcos de Arica - Coquimbo 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Everton - San Luis 0:1 (0:1, 0:0)
21:00Nublense - Curico Unido 1:1 (0:1, 1:0)
21:00S. Morning - Magallanes 1:4 (0:2, 1:2)
ChinaChina: Super League    
11:45Guangzhou R&F - Dalian Shide 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Qingdao Jonoon - Shanghai Shenxin 2:1 (0:1, 2:0)
13:40Jiangsu Suning - Liaoning 1:0 (1:0, 0:0)
ColombiaColombia: Liga Postobon    
01:10Huila - Junior 1:3 (1:1, 0:2)
03:00Millonarios - Deportes Tolima 1:1 (0:0, 1:1)
22:30Cartagena - Dep. Pasto 1:1 (1:0, 0:1)
22:30La Equidad - Santa Fe 0:1 (0:0, 0:1)
22:30Once Caldas - Envigado 1:1 (0:0, 1:1)
01:45Atl. Nacional - Patriotas 1:0 (1:0, 0:0)
ColombiaColombia: Torneo Postobon    
02:30Tigres - Bogota 1:0 (0:0, 1:0)
22:30Bucaramanga - Leones 2:1 (2:0, 0:1)
22:30Cortulua - America De Cali 0:0 (0:0, 0:0)
23:30Atlético F.C. - Fortaleza 2:1 (1:0, 1:1)
17.04.2012
03:00Pereira - Pacifico 1:2 (1:0, 0:2)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
03:00Puntarenas FC - Orion 2:1 (2:1, 0:0)
03:00Santos DG - Belen 2:0 (0:0, 2:0)
04:00Saprissa - Cartagines 4:0 (1:0, 3:0)
00:00Limon - Alajuelense 0:2 (0:0, 0:2)
00:00San Carlos - Zeledon 2:1 (1:1, 1:0)
04:00Herediano - Puntarenas FC 2:0 (2:0, 0:0)
04:30Orion - Saprissa 1:5 (0:3, 1:2)
CroatiaCroatia: Croatian Cup    
17.04.2012
18:00NK Zagreb - D. Zagreb 1:2 (1:0, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Gambrinus liga    
15:00Jablonec - Dukla Prague 0:2 (0:1, 0:1)
17:00Bohemians 1905 - Mlada Boleslav 0:3 (0:1, 0:2)
17:00Sigma Olomouc - Pribram 4:4 (2:3, 2:1)
17:00Zizkov - Plzen 0:0 (0:0, 0:0)
19:00Ostrava - Liberec 1:3 (1:2, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
16:30Varnsdorf - Karvina 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Znojmo - Caslav 1:1 (0:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
10:15Brno B - Zlin B 1:0 (1:0, 0:0)
10:15Hlucin - Kromeriz 1:3 (1:2, 0:1)
10:15Ostrava B - Slovacko B 1:3 (1:1, 0:2)
10:15Sigma Olomouc B - Breclav 0:1 (0:0, 0:1)
11:00Jihlava B - Rosice 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Zabreh - Unicov 2:1 (1:1, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:15Dukla Prague B - Cizova 5:0 (3:0, 2:0)
11:00Tabor - Horni Mecholupy 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Benesov - Kolovec 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Milevsko - Horovicko 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Stechovice - Slavia Prague B 0:3 (0:1, 0:2)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
10:15Meteor Prague - Motorlet Prague 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Jirny - Celakovice 10:0 (4:0, 6:0)
16:30Brozany - Zatec 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Neratovice - Vysehrad 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Zapy - Litol 1:1 (1:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:15Admira Prague - Pardubice B 1:1 (0:1, 1:0)
10:15Prevysov - Mseno 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Dvur Kralove - FK Turnov 2:1 (0:1, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
10:15Velke Mezirici - Bystrc 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Slavoj Polna - Tasovice 1:6 (0:2, 1:4)
16:00Vrchovina - Spytihnev 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Vyskov - Pelhrimov 0:1 (0:1, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
10:15Slavicin - Mohelnice 2:3 (0:2, 2:1)
16:00Krnov - Dolni Benesov 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Liskovec - Petrovice 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Valasske Mezirici - Brumov 2:0 (1:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
12:00Plzen W - Brno W 1:3  
13:00Ostrava W - Slovacko W 2:7  
DenmarkDenmark: Superliga    
14:00Nordsjaelland - Silkeborg 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Koge - FC Copenhagen 0:5 (0:1, 0:4)
16:00Lyngby - Sonderjyske 0:4 (0:1, 0:3)
18:00Horsens - Brondby 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Aarhus - Aalborg 1:1 (0:1, 1:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
13:00Jammerbugt - Vejle 1:2  
13:00Vestsjaelland - Vendsyssel FF 0:3 (0:2, 0:1)
13:45Hobro - Randers FC 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Fredericia - Roskilde 1:3  
DenmarkDenmark: 2nd Division East    
13:00B 1908 - F. Amager 0:2 (0:1, 0:1)
13:00Egedal - Svebolle 3:1 (1:1, 2:0)
13:00Helsingor - Rishoj 1:3 (1:2, 0:1)
13:00Nordvest - Sollerod-Ved. 0:0 (0:0, 0:0)
DenmarkDenmark: 2nd Division West    
13:30Lindholm - Skovbakken 2:3 (1:0, 1:3)
DenmarkDenmark: Elitedivisionen Women    
13:00Odense W - Viborg W 2:2 (1:0, 1:2)
13:00Skovbakken W - Brondby W 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Fortuna Hjorring W - BSF W 6:0 (6:0, 0:0)
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
16:30AS Vita Club - Mazembe 2:2  
16:30Sanga Balende - Muungano 3:0  
16:30St Eloi Lupopo - Virunga 3:0  
EcuadorEcuador: Serie A    
18:30LDU Quito - Macara 3:0 (2:0, 1:0)
18:30Manta - Olmedo 3:1 (1:1, 2:0)
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
03:00Metapan - Alianza FC 3:0 (1:0, 2:0)
23:00Atletico Marte - Juventud Ind. 1:2 (1:0, 0:2)
23:00FAS - Aguila 2:0 (1:0, 1:0)
23:00UES - Luis Angel Firpo 3:4 (1:2, 2:2)
23:00Vista Hermosa - Once Municipal 0:3 (0:0, 0:3)
EnglandEngland: Premier League    
17:00Manchester United - Aston Villa 4:0 (2:0, 2:0)
21:00Arsenal - Wigan 1:2 (1:2, 0:0)
EnglandEngland: Championship    
17.04.2012
20:45Brighton - Watford 2:2 (0:2, 2:0)
20:45Bristol City - West Ham 1:1 (1:1, 0:0)
20:45Cardiff - Derby 2:0 (1:0, 1:0)
20:45Coventry - Millwall 0:1 (0:0, 0:1)
20:45Hull City - Barnsley 3:1 (2:0, 1:1)
20:45Ipswich - Birmingham 1:1 (0:1, 1:0)
20:45Leicester - Burnley 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Middlesbrough - Doncaster 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Peterborough - Southampton 1:3 (0:2, 1:1)
20:45Portsmouth - Crystal Palace 2:1 (1:0, 1:1)
21:00Blackpool - Leeds 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Reading - Nottingham 1:0 (0:0, 1:0)
EnglandEngland: League One    
17.04.2012
20:45Stevenage - Carlisle 1:0  
EnglandEngland: League Two    
17.04.2012
20:45Aldershot - Swindon 2:1  
20:45Crawley Town - Northampton 3:1  
20:45Shrewsbury - Port Vale 1:0  
EnglandEngland: Blue Square Bet Premier    
17.04.2012
20:45Cambridge Utd - York 0:1 (0:0, 0:1)
20:45Luton - Ebbsfleet 3:0  
20:45Newport - Darlington 0:0  
20:45Telford - Tamworth 1:0  
EnglandEngland: Blue Square Bet North    
17.04.2012
20:45Histon - Droylsden 5:5 (3:3, 2:2)
EnglandEngland: Blue Square Bet South    
20:45Havant & Waterlooville - Basingstoke 0:1 (0:1, 0:0)
17.04.2012
20:45Hampton - Salisbury 1:2 (0:2, 1:0)
EnglandEngland: Northern Premier League    
17.04.2012
20:45Buxton - Kendal 5:3 (4:3, 1:0)
20:45Hednesford - North Ferriby 0:0 (0:0, 0:0)
20:45Northwich Victoria - Bradford PA 1:0 (1:0, 0:0)
20:45Rushall - Frickley 2:2 (0:0, 2:2)
20:45Stocksbridge - Nantwich 1:5 (1:2, 0:3)
EnglandEngland: Ryman League    
17.04.2012
20:45Concord - East Thurrock 4:5  
20:45Tooting Mitcham - Wealdstone 0:6  
EnglandEngland: FA Cup    
19:00Tottenham - Chelsea 1:5 (0:1, 1:4)
EnglandEngland: Premier League U18    
17.04.2012
13:00Derby U18 - Leeds U18 0:5  
13:00Liverpool U18 - Wolverhampton U18 2:0  
13:00Portsmouth U18 - Charlton U18 0:2  
EstoniaEstonia: Esiliiga    
13:00Kohtla-Jarve Lootus - Infonet 1:3 (1:3, 0:0)
13:00Levadia Tallinn II - Tartu SK 10 4:1 (2:0, 2:1)
16:00Parnu - Puuma 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Tammeka Tartu II - Flora II 1:1 (0:0, 1:1)
EuropeEurope: Champions League    
17.04.2012
20:45Bayern Munich - Real Madrid 2:1 (1:0, 1:1)
EuropeEurope: Setanta Sports Cup    
20:45Crusaders - Sligo Rovers 2:0 (1:0, 1:0)
20:45Shamrock Rovers - Derry City 0:3 (0:1, 0:2)
EuropeEurope: Champions League Women    
16:00Arsenal W - Frankfurt W 1:2 (0:0, 1:2)
18:00Lyon W - Potsdam W 5:1 (3:0, 2:1)
EuropeEurope: Euro U17 Women    
11:30Serbia U17 W - Czech Republic U17 W 2:2  
11:30Spain U17 W - Germany U17 W 0:3  
15:00Switzerland U17 W - Iceland U17 W 1:0  
17:30Belgium U17 W - England U17 W 0:1  
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
15:45TB Tvoroyri - B36 Torshavn 1:4 (0:1, 1:3)
16:00HB Torshavn - Vikingur 1:1 (1:0, 0:1)
16:00IF Fuglafjordur - Klaksvik 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Streymur - FC Suduroy 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Toftir - NSI Runavik 3:2 (1:2, 2:0)
FinlandFinland: Veikkausliiga    
17:30HJK - Mariehamn 3:1  
17:30Honka - VPS 1:1  
17:30KuPS - JJK Jyvaskyla 2:2  
17:30Lahti - Haka 1:0  
17:30TPS - MyPa 0:1  
FinlandFinland: Suomen Cup    
14:00Atlantis - Jazz Pori 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 4:2)
FranceFrance: Ligue 1    
17:00Lille - AC Ajaccio 4:1 (2:0, 2:1)
17:00Lorient - Montpellier 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Nancy - Bordeaux 2:2 (0:1, 2:1)
17:00Sochaux - Dijon 1:0 (0:0, 1:0)
17:00St Etienne - Brest 2:1 (0:0, 2:1)
17:00Valenciennes - Evian TG 0:3 (0:3, 0:0)
21:00Auxerre - Paris SG 1:1 (0:1, 1:0)
21:00Rennes - Nice 3:1 (2:0, 1:1)
FranceFrance: Ligue 2    
20:30Nantes - Reims 2:0 (1:0, 1:0)
FranceFrance: National    
17.04.2012
20:00Creteil - Bayonne 4:3  
20:00Luzenac - Beauvais 0:0  
20:00Niort - Rouen 3:0  
20:00Orleans - Colmar 1:0  
FranceFrance: CFA - Group A    
15:00JA Drancy - Amiens AC 2:1  
15:00Paris SG II - Aubervilliers 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Valenciennes II - Dunkerque 0:1  
FranceFrance: CFA - Group C    
15:00Monaco II - Consolat 5:0 (2:0, 3:0)
FranceFrance: Division 1 Women    
13:00Juvisy W - Rodez W 4:2 (3:1, 1:1)
15:00Henin W - Muretaine W 1:1  
15:00Montpellier W - Guingamp W 4:2 (2:2, 2:0)
15:00Soyaux W - St Etienne W 0:4 (0:1, 0:3)
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: First League    
16:00Ohrid - Napredok 1:2  
16:00Oktomvri - Shkendija 1:1  
16:00Sileks - Bregalnica Stip 2:1  
16:00Turnovo - Met. Skopje 1:1  
GermanyGermany: Bundesliga    
15:30B. Monchengladbach - 1. FC Koln 3:0 (1:0, 2:0)
17:30SC Freiburg - Hoffenheim 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
13:30Bochum - Munich 1860 2:2 (1:0, 1:2)
13:30Ingolstadt - Karlsruher 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Paderborn - Energie Cottbus 3:1 (2:0, 1:1)
20:15SG Dynamo Dresden - Dusseldorf 2:1 (1:1, 1:0)
GermanyGermany: 3. Liga    
14:00Kickers Offenbach - Erfurt 2:0  
14:00Oberhausen - Arminia Bielefeld 0:1  
GermanyGermany: Regionalliga North    
13:30Cottbus II - Halberstadt 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Magdeburg - Meppen 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Meuselwitz - Holstein Kiel 1:3 (1:2, 0:1)
13:30Plauen - Wolfsburg II 1:1 (0:0, 1:1)
14:00TSV Havelse - Wilhelmshaven 1:1 (1:1, 0:0)
GermanyGermany: Regionalliga West    
14:00Wiedenbruck - RW Essen 0:1  
17.04.2012
18:00Wuppertaler - Bayer Leverkusen II 3:0  
18:30Schalke II - Eintracht Trier 1:2 (1:1, 0:1)
GermanyGermany: Regionalliga South    
14:00Bayern II - Hoffenheim II 1:1  
14:00Nurnberg II - Worms 1:1  
14:00Stutt. Kickers - Kassel 2:1  
18:00Sonnenhof Grossaspach - Eintracht Frankfurt II 2:2  
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
14:00Altludersdorf - Neubrandenburg 1:3 (0:3, 1:0)
14:00Neustrelitz - Viktoria Berlin 1:2 (0:0, 1:2)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
13:30Aue II - Fortuna Chemnitz 0:2  
13:30Borea Dresden - Dresden II 0:0 CAN.  
13:30Erfurt II - Chemnitzer FC II 1:2  
13:30FC Gera 03 - Halle CAN.  
13:30Gotha - Jena II 1:1  
13:30Zwickau - Bautzen 3:1  
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
15:00Eichede - Holstein Kiel II 0:0  
15:00FC Sylt - Heider SV 3:1  
15:00Heikendorfer - Henstedt-Ulzburg 1:2  
15:00Lubeck II - Preetzer TSV 2:1  
15:00SV Schackendorf - Flensburg 08 2:1  
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
10:45Condor Hamburg - Niendorfer TSV 0:3  
14:00Altona - Germania Schnelsen 0:0  
14:00Halstenbek-Rellingen - Paloma 2:3  
15:00Bergedorf - Meiendorfer SV 3:1  
15:00Billstedt - SC Victoria Hamburg 1:3  
15:00TSV Buchholz 08 - Pinneberg 3:2  
17.04.2012
18:30Condor Hamburg - Oststeinbeker 2:0  
18:30Meiendorfer SV - SC Victoria Hamburg 0:2  
18:30Pinneberg - Paloma 3:0  
18:30Rugenbergen - Sasel 4:4  
18:30TSV Buchholz 08 - Altona 0:1  
19:00Curslack-Neuengamme - Halstenbek-Rellingen 3:0  
GermanyGermany: Oberliga Bremen    
13:00Burg - Werder Bremen III 0:5  
14:00Brinkumer - Bremer 1:1  
15:00Schwachhausen - Oberneuland 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Union 60 Bremen - OSC Bremerhaven 3:0  
15:00Wulsdorf - Habenhauser 2:2  
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
15:00Braunschweig II - Heeslingen 4:1 (0:1, 4:0)
15:00Buckeburg - Luneburger Hansa 0:2 (0:0, 0:2)
15:00Eintracht Nordhorn - Goslarer CAN.  
15:00Oldenburg - Gottingen 05 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Ottersberg - Emden CAN.  
15:00Rotenburger - Hildesheim 1:3 (0:1, 1:2)
15:00VfL Osnabruck II - Langenhagen 2:0 (0:0, 2:0)
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
17.04.2012
19:00Stutt. Kickers II - Ulm 1:0  
GermanyGermany: Oberliga NRW    
15:00Ahlen - Schermbeck 2:1  
15:00Alemannia Aachen II - Viktoria Koln 1:4  
15:00Arminia Bielefeld II - Duisburg II 0:0  
15:00Bergisch Gladbach - Homberg 6:0  
15:00SSVg Velbert - Siegen 0:3  
15:00Uerdingen - Dornberg 0:2  
15:00VfB Huls - Speldorf 1:1  
15:00Westfalia Herne - Westfalia Rhynern 1:3  
GermanyGermany: Oberliga Sudwest    
15:00Elversberg II - Gonsenheim 2:2  
GermanyGermany: Oberliga Bayern    
14:00Heimstetten - Bayern Hof 4:1  
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
10:00Hansa Rostock U19 - Cottbus U19 0:1 (0:1, 0:0)
11:00Hallescher U19 - St. Pauli U19 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Wolfsburg U19 - Erfurt U19 4:1 (2:1, 2:0)
14:00Hannover U19 - Oldenburg U19 4:0 (2:0, 2:0)
14:30Hamburger SV U19 - Bremen U19 1:4 (1:0, 0:4)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
11:00Karlsruher U19 - Munich 1860 U19 1:1 (1:0, 0:1)
11:00Mannheim U19 - Unterhaching U19 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Eintracht Frankfurt U19 - Freiburg U19 0:3 (0:1, 0:2)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga West    
11:00Bochum U19 - Oberhausen U19 1:4 (1:3, 0:1)
11:00Duisburg U19 - Wuppertaler U19 9:0 (2:0, 7:0)
11:00Leverkusen U19 - Schalke U19 2:0 (0:0, 2:0)
12:00Koln U19 - Ahlen U19 3:2 (0:1, 3:1)
13:00Preussen Munster U19 - Alemannia Aachen U19 0:6 (0:5, 0:1)
GermanyGermany: Bundesliga Women    
11:00Hamburger SV W - Freiburg W 1:1 (1:1, 0:0)
14:00Bayern Munich W - Neuenahr W 0:0 (0:0, 0:0)
14:00Leipzig W - Wolfsburg W 2:9 (1:5, 1:4)
GhanaGhana: Premier League    
17:00Aduana Stars - Berekum Arsenal 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Asante Kotoko - Hearts of Oak 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Berekum Chelsea - New Edubiase 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Medeama - Bechem United 3:1 (2:0, 1:1)
17:00Tema Youth - Ashanti 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Wa All Stars - Mighty Jets 0:0 (0:0, 0:0)
GreeceGreece: Super League    
18:30Atromitos - Kavala CAN.  
18:30Giannina - O. Volos CAN.  
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
04:00Xelaju - Heredia 4:0 (1:0, 3:0)
19:00Juv. Realteca - Petapa 1:2 (1:1, 0:1)
19:00Mictlan - Suchitepequez 2:1 (1:1, 1:0)
23:00Malacateco - Marquense 0:0 (0:0, 0:0)
00:00Municipal - Zacapa 2:1 (1:1, 1:0)
HondurasHonduras: Liga Nacional    
03:30Vida - Atletico Choloma 1:1 (0:1, 1:0)
23:00Platense - Deportes Savio 2:1 (1:0, 1:1)
00:00Olimpia - Real Espana 2:2 (2:0, 0:2)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
16:00Videoton - Vasas 4:1 (1:1, 3:0)
18:00Ujpest - Honved 2:0 (1:0, 1:0)
HungaryHungary: NB II - East    
16:30Balmazujvaros Sport - Bekescsaba 1912 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Honved II - Cegledi 4:2 (2:1, 2:1)
HungaryHungary: NB II - West    
16:30Ferencvaros II - BKV Elore 5:0 (1:0, 4:0)
16:30Gyor II - Budaorsi SC 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Paks II - Dunaujvaros PASE 0:3 (0:1, 0:2)
IcelandIceland: League Cup    
18:00Haukar - Bolungarvik 1:1  
IndiaIndia: I-League    
11:30Lajong - Prayag Utd 3:5 (2:3, 1:2)
14:30SC Goa - Dempo 1:4 (1:1, 0:3)
15:00Pune - Churchill Brothers 0:2 (0:1, 0:1)
12:00East Bengal - Viva Kerala 4:3 (2:2, 2:1)
IndonesiaIndonesia: Super Liga    
10:30Pelita Bandung - Gresik 4:0 (1:0, 3:0)
13:30Persib Bandung - Balikpapan 2:3 (0:1, 2:2)
17.04.2012
08:30Persipura Jayapura - Arema Cronus 2:1 (0:1, 2:0)
10:30Mitra Kukar - Persiram 2:1 (2:1, 0:0)
12:00Persiwa Wamena - Persela Lamongan 1:0 (0:0, 1:0)
IndonesiaIndonesia: Premier League    
11:20Persiraja Aceh - Persiba Bantul 2:1 (1:0, 1:1)
13:30PSM Makassar - Persibo Bojonegoro 2:1 (1:0, 1:1)
IraqIraq: Super League    
14:30Karbala - Al Zawraa 0:3  
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
19:00Beitar Jerusalem - H. Akko 1:0  
19:50H. Beer Sheva - Maccabi Petah Tikva 1:0  
IsraelIsrael: Leumit League    
17:00Hak. Ramat Gan - H. Nazareth 1:1 (1:0, 0:1)
17:00M. Ironi Bat Yam - M. Beer Sheva 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Nes Tziona - H. Herzliya 1:1 (1:1, 0:0)
JapanJapan: J-League Division 2    
06:00Kumamoto - Yamaga 0:3 (0:1, 0:2)
06:00Kusatsu - Ehime 1:0 (1:0, 0:0)
06:00Machida - Tochigi 0:3 (0:0, 0:3)
06:00Montedio Yamagata - Toyama 1:0 (1:0, 0:0)
07:00Kyoto - Verdy 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Avispa Fukuoka - Mito 1:1 (1:0, 0:1)
09:00Chiba - Okayama 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Gainare Tottori - Kofu 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Gifu - Giravanz Kitakyushu 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Oita - Tokushima 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Shonan - Yokohama 3:2 (1:0, 2:2)
JapanJapan: Football Championships Women    
05:00Albirex Niigata W - Kunoichi W 3:0  
05:30Inac Kobe Leonesa W - FC Takatsuki Speranza W 7:0  
06:00Beleza W - Fukuoka W 5:0  
06:00Sayama W - Urawa W 0:5  
06:00Yunogo W - JEF United W 2:1  
JordanJordan: Premier League    
17:00Al Buqaa - Al Wehdat 2:2 (0:2, 2:0)
17:00Al Faisaly Amman - Al Yarmouk 4:0 (1:0, 3:0)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
11:00I. Pavlodar - Sunkar 4:0  
11:00K. Almaty - Kaisar Kyzylorda 1:1  
11:00Tobol - FC Astana 3:2  
12:00Ordabasy - Zhetysu Taldykorgan 4:1  
13:00Okzhetpes - Atyrau 1:2  
13:00Shakhtar Karagandy - Taraz 1:0  
14:00FK Akzhayik - Aktobe 1:0  
KenyaKenya: Premier League    
14:00Chemelil - Kenya CB 1:0  
14:00Gor Mahia - Sofapaka 1:0  
14:00Nairobi City - Ulinzi Stars 0:0  
14:00Tusker - Mathare Utd. 2:2  
KuwaitKuwait: Premier League    
16:25Al Kuwait - Al Qadisiya 0:1 (0:0, 0:1)
LatviaLatvia: Virslīga    
13:00FC Daugava - Skonto 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Metta/LU - Jelgava 1:1 (0:0, 1:1)
14:00Ventspils - Gulbene 3:0 (1:0, 2:0)
LebanonLebanon: Premier League    
14:30Tripoli - Racing 2:0 (2:0, 0:0)
17.04.2012
14:30Akha - Tadamon 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Al Ahed - Al-Mabarrah 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Al Ansar - Safa 1:3 (0:2, 1:1)
LithuaniaLithuania: A Lyga    
14:00Zalgiris - Tauras Taurage 2:0  
17:00Dainava Alytus - Ekranas 0:1  
17.04.2012
16:00Kruoja - REO Vilnius 2:1  
18:00Suduva - Atlantas 6:0  
LithuaniaLithuania: Division 2    
15:00Kedainiai - Polonija Vilnius 0:2  
LuxembourgLuxembourg: National Division    
16:00Differdange - Benfica 2:2 (2:1, 0:1)
16:00Hesperange - Grevenmacher 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Jeunesse Esch - Union Tetange 4:3 (1:1, 3:2)
16:00Kaerjeng - Niedercorn 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Racing Luxembourg - Fola 2:2 (0:2, 2:0)
16:00Rumelange - Dudelange 0:6 (0:2, 0:4)
MalaysiaMalaysia: Super League    
17.04.2012
13:45LionsXII - PKNS FC 5:0 (3:0, 2:0)
14:15Sarawak FA - Kedah 0:2 (0:0, 0:2)
14:45Felda Utd. - Kuala Lumpur 1:0 (0:0, 1:0)
14:45Negeri Sembilan FA - Terengganu 1:1 (1:1, 0:0)
14:45Perak - Sabah 2:2 (1:1, 1:1)
14:45Selangor - Johor DT 2:0 (0:0, 2:0)
14:45T-Team - Kelantan 1:2 (0:0, 1:2)
MalaysiaMalaysia: Premier League    
10:45Betaria - ATM FA 0:7 (0:2, 0:5)
10:45DRB-Hicom - USM 0:0 (0:0, 0:0)
14:45Harimau Muda B - Sime Darby 0:3 (0:1, 0:2)
14:45Johor MBJB - Pahang 0:5 (0:1, 0:4)
14:45PDRM FA - Johor DT II 0:2 (0:1, 0:1)
14:50Perlis - Muar 3:0 (2:0, 1:0)
MaltaMalta: Premier League    
15:00Floriana - Birkirkara 2:1 (2:0, 0:1)
17:00Sliema - Hibernians 1:3 (1:0, 0:3)
18:00Mqabba FC - Tarxien 0:5  
20:00Hamrun - Mosta 1:1  
MaltaMalta: Division 1    
15:00Vittoriosa - St. Patrick 4:1  
17:15Birzebbuga - Naxxar Lions 1:3  
MexicoMexico: Primera Division    
00:00Club America - Santos Laguna 3:1 (1:1, 2:0)
00:00Queretaro - Atl. San Luis 2:2 (0:1, 2:1)
02:00Pachuca - Monarcas 1:2 (0:1, 1:1)
02:00U.A.N.L.- Tigres - Guadalajara Chivas 2:1 (0:1, 2:0)
03:45Atlas - Monterrey 1:0 (1:0, 0:0)
04:00Atlante - U.N.A.M.- Pumas 1:2 (1:1, 0:1)
19:00Toluca - Cruz Azul 0:3 (0:1, 0:2)
MexicoMexico: Liga de Ascenso    
02:00Indios - Cafetaleros de Tapachula CAN.  
03:00Club Leon - Venados 2:2 (1:0, 1:2)
19:00Lobos BUAP - Celaya 1:1 (0:1, 1:0)
19:00Toros Neza - Cruz Azul Hidalgo 4:1 (1:0, 3:1)
MontenegroMontenegro: Division 2    
16:00Cijevna - Petnjica 3:2  
16:00Ibar - Jedinstvo 0:3  
16:00Igalo - Mornar Bar 2:0  
16:00Iskra - KOM 3:3  
16:00Jezero - Celik Niksic 0:0  
16:00OFK Bar - Zabjelo 1:1  
MoroccoMorocco: Botola    
17:00Moghreb Tetouan - Hassania Agadir 2:2 (1:0, 1:2)
19:00Jeunesse Massira - Hoceima 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Olympique Khouribga - Raja Casablanca 1:1 (1:1, 0:0)
MoroccoMorocco: Botola 2    
17:00Berkane - US Temara 1:0  
17:00Chabab Houara - Youssoufia Berrechid 0:1  
17:00Kasba Tadla - Union Ait Melloul 2:3 (0:1, 2:2)
17:00Sale - Union de Mohammedia 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Stade Marocain - Mouloudia Oujda 2:3 (0:1, 2:2)
20:00Kawkab Marrakech - IR Tanger 0:0  
NetherlandsNetherlands: Eredivisie    
12:30Groningen - Roda 0:1 (0:1, 0:0)
14:30Ajax - Graafschap 3:1 (3:1, 0:0)
14:30Utrecht - Venlo 4:2 (2:2, 2:0)
14:30Vitesse - Den Haag 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Heracles - Waalwijk 1:1 (1:0, 0:1)
New ZealandNew Zealand: Football Championship    
02:00Team Wellington - Auckland City 1:0 (1:0, 0:0)
04:00Waitakere United - Canterbury 0:1 (0:1, 0:0)
NigeriaNigeria: Premier League    
16:00Akwa - Sunshine Stars 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Heartland - Warri 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Rivers United FC - Ocean Boys 3:0  
Northern IrelandNorthern Ireland: IFA Championship 1    
17.04.2012
20:45Newry City - Dergview 4:1 (2:0, 2:1)
NorwayNorway: Tippeligaen    
18:00Aalesund - Odd 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Brann - Stromsgodset 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Sogndal - Haugesund 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Tromso - Sandnes 3:1 (3:0, 0:1)
20:00Lillestrom - Valerenga 1:1 (1:1, 0:0)
19:00Stabaek - Honefoss 0:2 (0:0, 0:2)
19:00Viking - Molde 1:0  
NorwayNorway: Adeccoligaen    
15:00Sandefjord - Sarpsborg 08 1:2  
18:00Bodo/Glimt - Alta 1:0  
18:00Kongsvinger - Tromsdalen 2:0  
18:00Notodden - Bryne 3:0  
18:00Ranheim - Ull/Kisa 3:0  
18:00Start - Ham-Kam 3:1  
18:00Strommen - Hodd 4:2  
NorwayNorway: Division 2 - Group 1    
18:00Stromsgodset 2 - Valdres 0:2 (0:1, 0:1)
19:00Valerenga 2 - Orn 3:1 (2:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 2    
15:30K. Oslo - Traeff 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Nardo - Aalesund 2 6:0 (3:0, 3:0)
NorwayNorway: Division 2 - Group 3    
16:00Asane - Vidar 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Pors Grenland - Nest-Sotra 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Algard - Brann 2 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Flekkeroy - Odds 2 2:1 (1:0, 1:1)
NorwayNorway: Division 2 - Group 4    
15:00Finnsnes - Ostsiden 1:2 (1:2, 0:0)
15:00Lorenskog - Senja 3:0 (1:0, 2:0)
17:00Asker - Tromso 2 3:0 (0:0, 3:0)
17.04.2012
16:00Mjolner - Stabaek 2 1:0 (1:0, 0:0)
OmanOman: Elite League    
17:15Al Suwaiq - Sur Club 3:0  
ParaguayParaguay: Primera Division    
22:00Cerro Porteno - Olimpia Asuncion 0:1 (0:1, 0:0)
23:00Sp. Carapegua - Sol de America 0:2 (0:1, 0:1)
00:15Sp. Luqueno - Nacional Asuncion 2:1 (1:0, 1:1)
21:15Rubio Nu - Libertad Asuncion 1:5 (0:1, 1:4)
PeruPeru: Primera Division    
03:00Cesar Vallejo - Jose Galvez 4:0 (1:0, 3:0)
19:30Union Comercio - Sporting Cristal 1:1 (0:1, 1:0)
20:00Sport Huancayo - Ayacucho 2:2 (0:1, 2:1)
20:30Garcilaso - Cobresol 2:0 (0:0, 2:0)
22:00FBC Melgar - Cienciano 3:0 (2:0, 1:0)
00:30Alianza Lima - U. de Deportes 1:0 (1:0, 0:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
14:30Lech Poznan - Lechia Gdansk 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Ruch - Gornik Z. 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Polonia Warszawa - Cracovia 2:1 (1:0, 1:1)
PolandPoland: Division 2 West    
15:00Jarocin - Czarni Zagan 0:3 (0:2, 0:1)
PolandPoland: Młoda Ekstraklasa U21    
13:00Legia U21 - Widzew Lodz U21 1:0 (0:0, 1:0)
13:00LKS Lodz U21 - Wisla U21 4:2 (2:0, 2:2)
13:15Slask U21 - Podbeskidzie U21 3:0 (0:0, 3:0)
11:10Lechia U21 - Lech U21 2:2 (2:0, 0:2)
14:00Gornik Z. U21 - Ruch U21 3:2 (3:0, 0:2)
PortugalPortugal: Second Division - Zona Centro    
16:00Amarante - Padroense 1:1  
16:00Boavista - SC Angrense 2:1  
16:00Cinfaes - Paredes 2:1  
16:00Coimbroes - Gondomar 0:0  
16:00Oliv. Bairro - Anadia 1:2  
16:00SC Espinho - Aliados Lordelo 1:1  
17:00FC Madalena - Sao Joao Ver 1:3  
17:00Operario - Tondela 1:0  
PortugalPortugal: Second Division - Zona Sul    
17:00Atletico SC - Louletano 1:2  
17:00Carregado - Pinhalnovense 2:3  
17:00Dezembro - Moura AC 1:1  
17:00GD Tourizense - Caldas 4:0  
17:00Monsanto - Fatima 0:5  
17:00Oriental - Estrela Vendas Novas 2:0  
17:00Sertanense - Juv. Evora 1:1  
17:00Torreense - Mafra 1:1  
PortugalPortugal: Second Division - Zona Norte    
17:00AD Limianos - AD Fafe 0:0  
17:00AD Lousada - GD Ribeirao 1:1  
17:00Camacha - Ribeira Brava 1:2  
17:00Chaves - AD Oliveirense 2:0  
17:00Famalicao - Tirsense 1:1  
17:00Macedo de Cavaleiros - Vizela 0:1  
17:00Merelinense - SC Mirandela 2:1  
17:00Varzim - Maritimo B 5:0  
RomaniaRomania: Liga 1    
18:00Vaslui - Mioveni 3:0 (1:0, 2:0)
20:30FC Rapid Bucuresti - Vointa Sibiu 3:0 (1:0, 2:0)
18:00U. Cluj - Gaz Metan Medias 3:0 (2:0, 1:0)
20:30Concordia - Din. Bucuresti 1:3 (0:1, 1:2)
RussiaRussia: Premier League    
12:00Spartak Nalchik - Volga N. Novgorod 3:0 (1:0, 2:0)
14:15Spartak Moscow - Rubin Kazan 2:0 (0:0, 2:0)
16:30FK Anzi Makhackala - Dynamo Moscow 0:1 (0:1, 0:0)
17:00FK Rostov - Krasnodar 1:1 (0:0, 1:1)
RussiaRussia: Division 1    
14:00N. Novgorod - Sibir 4:3  
14:00Vladikavkaz - T. Moscow 1:0  
15:00Shinnik Yaroslavl - D. Bryansk 0:2  
16:00M. Saransk - Ural 2:2  
RussiaRussia: Division 2 - Center    
17.04.2012
15:00Podolye - Lipetsk 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Spartak Tambov - Saratov 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Penza - Vityaz 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Energomash Belgorod - Liski 2:1 (0:1, 2:0)
16:30Kursk - Metallurg-Oskol 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Kaluga - Ryazan 2:0 (2:0, 0:0)
17:00Oryol - Gubkin 0:0 (0:0, 0:0)
RussiaRussia: Division 2 - Ural-Povolzhye    
17.04.2012
16:00Oktan - Syzran 2:2 (1:1, 1:1)
RussiaRussia: Youth League    
12:00FK Rostov U21 - Krasnodar U21 2:2  
San MarinoSan Marino: Campionato Sammarinese    
15:00Fiorentino - Tre Penne 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Pennarossa - Faetano 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Tre Fiori - Folgore 2:0 (1:0, 1:0)
ScotlandScotland: FA Cup    
13:45Celtic - Hearts 1:2 (0:0, 1:2)
SingaporeSingapore: S.League    
13:45Harimau Muda - Woodlands W. 2:1 (0:1, 2:0)
13:45Tampines - Gombak 3:2 (0:1, 3:1)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
10:30FC Petrzalka Akademia - Dubnica 0:3 (0:1, 0:2)
17:30SK Senec - Ruzomberok B 3:2 (1:0, 2:2)
17.04.2012
19:30Michalovce - L. Mikulas 1:3 (1:1, 0:2)
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
10:30Trnava B - Nitra B 4:0 (3:0, 1:0)
15:30Slovan Bratislava B - Nemsova 2:2 (1:0, 1:2)
15:30Vrable - Samorin 3:0 (2:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
15:30Kosice B - Lubovna 6:0 (4:0, 2:0)
15:30Moldava B - Zdana 3:0 (2:0, 1:0)
15:30Presov B - Kremnicka 2:4 (1:3, 1:1)
17.04.2012
16:00Lipany - Spisska Nova Ves 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Lubovna - Kremnicka 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Ruzina - Vranov 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Trebisov - Bardejov 0:2 (0:1, 0:1)
SlovakiaSlovakia: Slovak Cup    
17.04.2012
17:30Zilina - B. Bystrica 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Z. Moravce - Senica 1:1 (0:0, 1:1)
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
17:00Aluminij - Sampion Celje 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Dravinja - NK Smartno 2:1 (0:1, 2:0)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
17.04.2012
19:30Kaizer Chiefs - Maritzburg Utd 0:1 (0:0, 0:1)
South AfricaSouth Africa: First Division    
15:00Carara Kicks - Pretoria U. 1:0  
15:00FC AK - FC Cape Town 3:1  
15:00Royal Eagles - Stellenbosch 3:2  
15:00United FC - Dynamos 2:1  
South AfricaSouth Africa: Nedbank Cup    
15:00Amazulu - Santos 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Supersport Utd - Jomo Cosmos 1:0 (0:0, 1:0)
South AmericaSouth America: Copa Libertadores    
01:15Dep. Quito - Guadalajara Chivas 5:0  
01:15Velez Sarsfield - Defensor Sp. 1:3  
03:30Bolivar - U. Catolica 3:0  
03:30Junior - U. Espanola 2:1  
South KoreaSouth Korea: K-League    
08:00Gyeongnam - Gangwon 0:2 (0:1, 0:1)
08:00Sangju Sangmu - Incheon 1:0 (1:0, 0:0)
10:00Jeonnam - Gwangju FC 2:2 (1:0, 1:2)
SpainSpain: Primera Division    
12:00Espanyol - Valencia 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Betis - Osasuna 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Malaga - Real Sociedad 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Villarreal - Santander 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Zaragoza - Granada CF 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Ath Bilbao - Mallorca 1:0 (1:0, 0:0)
21:30Rayo Vallecano - Atl. Madrid 0:1 (0:0, 0:1)
21:00Getafe - Sevilla 5:1 (1:1, 4:0)
SpainSpain: Segunda Division    
12:00Celta Vigo - Dep. La Coruna 2:3 (0:1, 2:2)
19:45Gimnastic - Alcorcon 0:2 (0:1, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
11:00Albacete - Vecindario 1:0 (1:0, 0:0)
12:00Getafe B - Marino de Luanco 1:1 (1:1, 0:0)
12:00Rayo Vallecano B - Celta Vigo B 2:2 (0:1, 2:1)
12:00Real Madrid B - Atl. Madrid B 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Tenerife - Lugo 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Conquense - Gijon B 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Leganes - La Roda 0:1 (0:1, 0:0)
17:00San Sebastian Reyes - Toledo 2:1 (1:0, 1:1)
18:00Coruxo FC - RSD Alcala 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Montaneros - R. Oviedo 2:1 (0:1, 2:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
17:00Lemona - Arandina 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Torrelavega - Eibar 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Burgos - Alaves 0:3 (0:1, 0:2)
18:00Mirandes - Osasuna B 2:1 (2:0, 0:1)
18:00Ponferradina - R. Sociedad B 2:2 (0:0, 2:2)
18:00Salamanca - R. Union 1:0 (1:0, 0:0)
18:00UD Logrones - Guijuelo 3:1 (1:1, 2:0)
18:30Palencia - Amorebieta 2:0 (1:0, 1:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
12:00Manacor - Orihuela 1:2 (1:0, 0:2)
12:00Reus Deportiu - Baleares 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Teruel - Mahones 2:0 AWA.  
17:00Badalona - Mallorca B 1:0 (0:0, 1:0)
17:00Denia - Ontinyent 1:1 (1:0, 0:1)
17:00Llagostera - Sant Andreu 0:0 (0:0, 0:0)
18:00L Hospitalet - Andorra CF 3:2 (1:2, 2:0)
19:00Gandia - Lleida 0:3 (0:1, 0:2)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
12:00Puertollano - Melilla 0:0 (0:0, 0:0)
12:00Villanovense - Cadiz CF 0:1 (0:1, 0:0)
16:30El Ejido - Almeria B 0:2 AWA.  
16:30Sp. Villanueva - Lucena 0:1 AWA.  
16:45Ceuta - Ecija 0:0 (0:0, 0:0)
17:30Lorca Atl. - Sevilla FC B 1:0  
18:00Betis B - Cacereno 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Jaen - Roquetas 3:1 (2:0, 1:1)
18:00Linense - Caravaca 1:1 (1:0, 0:1)
SpainSpain: Superliga Women    
11:00Collerense W - Huelva W 4:2 (1:0, 3:2)
11:00San Gabriel W - Reocin W 4:0 (2:0, 2:0)
12:00Barcelona W - Estartit W 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Lagunak W - Real Sociedad W 0:1  
12:00Levante W - Athletic Bilbao W 1:1 (1:1, 0:0)
12:15FVPR El Olivo W - Valencia W 4:1  
12:30Malaga W - Llanos Olivenza W 0:1  
SudanSudan: Premier League    
17.04.2012
15:45Al Mourada - Al-Nsor 1:2  
19:00Madani - Al-Hilal 4:0  
SwedenSweden: Allsvenskan    
15:00Syrianska - AIK 0:1 (0:0, 0:1)
17:30Goteborg - Orebro 2:2 (1:0, 1:2)
17:30Mjallby - Atvidabergs 2:0 (0:0, 2:0)
19:00Gefle - Elfsborg 1:2 (0:1, 1:1)
19:00Helsingborg - GAIS 1:1 (1:1, 0:0)
19:00Kalmar - Hacken 3:1 (2:0, 1:1)
19:00Norrkoping - Sundsvall 2:2 (0:1, 2:1)
19:05Djurgarden - Malmo FF 2:3 (0:2, 2:1)
SwedenSweden: Superettan    
17:00Angelholms - Varnamo 1:0  
17:00Brommapojkarna - Falkenbergs 1:0  
19:00Brage - Landskrona 2:1  
19:00Jonkopings - Ljungskile 4:1  
19:20Umea FC - Hammarby 1:2  
SwedenSweden: Division 1 - Norra    
15:00AFC United - IFK Lulea 3:1 (0:0, 3:1)
15:00Forward - Sandvikens 3:2 (1:0, 2:2)
19:00Enkopings SK - S. Kerbura 1:2 (0:2, 1:0)
19:00Vasteras SK - Vasalunds 1:1 (1:0, 0:1)
SwedenSweden: Division 1 - Södra    
15:00Lunds - Qviding 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Trollhattan - Karlstad 2:2 (0:0, 2:2)
18:00Sleipner - Oddevold 2:4 (1:4, 1:0)
19:00Orgryte - Skovde AIK 2:2 (2:0, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Norra Svealand    
17:00Rotebro - V. Syrianska 3:5 (2:3, 1:2)
17:00Stromsbergs - Skiljebo 2:4 (2:2, 0:2)
SwedenSweden: Division 2 - Västra Götaland    
14:00Jonsereds - Gunnilse 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Uddevalla - Savedalens 3:2 (2:2, 1:0)
19:30Tibro - Torslanda 1:1 (1:1, 0:0)
SwedenSweden: Division 2 - Södra Svealand    
12:30Gute - Enskede 3:3 (0:1, 3:2)
13:00Karlslunds - Eskilstuna Sodra 2:1 (1:0, 1:1)
SwedenSweden: Division 2 - Östra Götaland    
16:00Husqvarna - Assyriska IF 5:0 (2:0, 3:0)
16:00Ljungby - Vimmerby 1:0 (1:0, 0:0)
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
15:00Djurgarden W - Jitex W 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Rosengard W - Kristianstads W 5:2 (2:1, 3:1)
15:00Vittsjo W - AIK W 3:1 (2:0, 1:1)
17.04.2012
19:20Linkopings W - Tyreso W 1:0 (0:0, 1:0)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
16:00Basel - Xamax CAN.  
16:00Servette Geneve FC - Sion 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Zurich - Luzern 0:0 (0:0, 0:0)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
15:30Bruhl - Stade Nyonnais 3:1  
16:00Vaduz - Biel 3:3  
20:10Lugano - St. Gallen 3:1  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 1    
14:30FC Baulmes - Sion II 1:0  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 2    
15:00Grasshopper II - Schotz 2:2  
15:30Basel II - Zurich II 4:1  
SwitzerlandSwitzerland: 1.Liga Gruppe 3    
15:00Gossau - Biaschesi 2:3  
16:00Lugano II - Balzers 1:0  
SwitzerlandSwitzerland: Swiss Cup    
14:00Winterthur - Basel 1:2  
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
10:00Khosilot Parkhar - CSKA-Pomir Dushanbe 1:3  
10:00Khujand - Guardia Dushanbe 4:1  
10:00Regar-TadAZ - Parvoz Bobojon Ghafurov 4:1  
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
15:30ES Beni-Khalled - Olympique Beja 0:1 (0:0, 0:1)
15:30Esperance Tunis - Stade Tunisien 2:1 (2:0, 0:1)
15:30Hamam-Sousse - Sfaxien 1:1 (0:1, 1:0)
TurkeyTurkey: Super Lig    
13:30Sivasspor - Bursaspor 4:0 (2:0, 2:0)
18:00Fenerbahce - Trabzonspor 2:0 (1:0, 1:0)
TurkeyTurkey: Bank Asya 1. Lig    
13:00Denizlispor - Giresunspor 6:1  
13:00Kartalspor - Boluspor 1:1  
13:00Kasimpasa - Elazigspor 0:1  
13:00Konyaspor - Akhisar Genclik Spor 0:0  
13:00Rizespor - Sakaryaspor 1:0  
13:00Tavsanli Linyitspor - Adanaspor AS 1:1  
19:00Karsiyaka - Gungoren 0:0  
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig White Group    
13:30Altay - Ofspor 2:3 (0:1, 2:2)
13:30Balikesirspor - Tokatspor 3:0 (1:0, 2:0)
13:30Corumspor - Bozuyukspor 0:1 (0:1, 0:0)
13:30Diyarbakirspor - Gaziosmanpasa 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Iskenderun - Bugsasspor 2:2 (1:1, 1:1)
13:30Kocaelispor - Pendikspor 1:1 (1:0, 0:1)
13:30Sanliurfaspor - Turgutluspor 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Yeni Malatyaspor - Anadolu Selcukspor 2:1 (0:0, 2:1)
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig Red Group    
13:30Alanyaspor - Mardinspor 3:0  
13:30Denizli BB - Cankiri 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Fethiyespor - Kocaeli Birlikspor 2:0 (2:0, 0:0)
13:30Kirklarelispor - Bandirmaspor 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Sariyer - Adana Demirspor 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Trabzon - Altinordu 3:2 (3:1, 0:1)
13:30Tutap Sekerspor - Adiyamanspor 0:2 (0:0, 0:2)
13:30Unyespor - Eyupspor 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 1    
13:30Besikduzuspor - Gebzespor 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Gumushanespor - Umraniyespor 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Inegolspor - Kastamonuspor 5:1 (2:0, 3:1)
13:30Kecioren - Elaziz Belediyespor Kulubu 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Kirikkalespor - Kirikhanspor 2:3 (0:1, 2:2)
13:30Manavgatspor - Sebatspor 6:1 (5:1, 1:0)
13:30Vanspor Bld. - Luleburgazspor 2:1 (1:1, 1:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 2    
13:30Arsinspor - Kahramanmarasspor 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Erganispor - Orhangazispor 0:5 (0:2, 0:3)
13:30Golcukspor - Trabzon Akcaabat 0:1 (0:1, 0:0)
13:30Istanbulspor AS - Kilimli 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Karsspor - Batman Petrolspor 1:1 (0:0, 1:1)
13:30Kepez Bld. - Bingol 1:2 (1:0, 0:2)
13:30Yesil Bursa - Keciorengucu 2:3 (1:2, 1:1)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 3    
13:30Afyonkarahisaspor - Diyarbakir Kayapinar 2:2 (1:2, 1:0)
13:30Aydinspor - Ankara Demirspor 1:2 (1:0, 0:2)
13:30Carsambaspor - Dardanelspor 0:2 (0:0, 0:2)
13:30Darica Genclerbirligi - Sancaktepe 2:0 (1:0, 1:0)
13:30Erzurum BB - Tarsus 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Hatayspor - Beylerbeyi SK 2:2 (0:1, 2:1)
13:30Pazarspor - Kemerspor 2003 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Siirtspor - Karacabey Birlikspor 0:3 (0:2, 0:1)
13:30Yozgatspor 1959 FK - Araklispor 4:0 (0:0, 4:0)
TurkeyTurkey: Spor Toto Cup    
12:00Gaziantepspor - Genclerbirligi 4:0 (1:0, 3:0)
12:00Samsunspor - Orduspor 2:5 (0:4, 2:1)
18:00Antalyaspor - Kayserispor 3:1 (0:0, 3:1)
UkraineUkraine: Premier League    
12:30Met. Donetsk - Arsenal Kiev 1:1 (1:1, 0:0)
15:00Tavriya - Ch. Odessa 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Karpaty - Volyn Lutsk 1:0 (0:0, 1:0)
17:30FK Zorya Luhansk - Shakhtar Donetsk 1:5 (0:3, 1:2)
UkraineUkraine: Division 2    
16:00Nyva Vinnycja - Met. Zaporozhye 1:4 (0:3, 1:1)
UruguayUruguay: Primera Division    
00:00Defensor Sp. - Racing Montevideo 5:1 (3:0, 2:1)
20:30Danubio - Sisley 2:1 (1:0, 1:1)
20:30River Plate - CA Cerro 3:3 (0:1, 3:2)
21:00Club Nacional - Cerrito 6:1 (3:1, 3:0)
USAUSA: MLS    
01:00New York Red Bulls - San Jose Earthquakes 2:2 (2:2, 0:0)
02:30FC Dallas - Montreal Impact 2:1 (0:0, 2:1)
02:30Sporting Kansas City - Real Salt Lake 1:0 (0:0, 1:0)
04:30Los Angeles Galaxy - Portland Timbers 3:1 (1:1, 2:0)
01:00Chicago Fire - Houston Dynamo 1:1 (1:1, 0:0)
USAUSA: North American Soccer League    
01:00Carolina RailHawks - Atlanta Silverbacks 4:4 (2:2, 2:2)
01:30Fort Lauderdale - Minnesota 0:0 (0:0, 0:0)
01:30Tampa Bay - Edmonton 1:0 (1:0, 0:0)
01:00San Antonio - Puerto Rico 0:4 (0:2, 0:2)
UzbekistanUzbekistan: Professional Football League    
14:00Lok. Tashkent - Neftchi Fargona 1:1 (1:0, 0:1)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
01:30Zamora - Llaneros 0:0 (0:0, 0:0)
21:30Atletico El Vigia - Estudiantes Merida 1:1 (1:0, 0:1)
21:30Tucanes - La Guaira 2:0 (0:0, 2:0)
22:00Aragua - Carabobo 0:0 (0:0, 0:0)
22:00Zulia - Dep. Anzoategui 1:0 (1:0, 0:0)
22:30Petare - Caracas 1:0 (0:0, 1:0)
23:30Lara - Yaracuyanos 1:0 (1:0, 0:0)
23:30Monagas - Mineros 0:1 (0:0, 0:1)
VietnamVietnam: V-League    
11:00Thanh Hoa - Ninh Binh 1:0 (0:0, 1:0)
11:10Khanh Hoa - Dong Thap 1:0 (0:0, 1:0)
12:00Hai Phong - Xuan Thanh Saigon 2:3 (1:2, 1:1)
WalesWales: Premier    
15:45Bala - TNS 0:1 (0:0, 0:1)
15:45Neath Athletic - Bangor 1:3 (0:2, 1:1)
WalesWales: Division 1    
17.04.2012
20:30Cambrian & Clydach - Haverfordwest 0:2  
20:30Cwmbran Celtic - Taffs Well 0:3  
20:30Ton Pentre - Goytre Utd 3:2  
WorldWorld: Friendly International    
18:00Egypt - Mauritania 3:0 (3:0, 0:0)
17.04.2012
18:00Czech Republic U19 - Germany U19 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Egypt - Iraq 0:0 (0:0, 0:0)
20:30Belgium U16 - Ireland U16 5:0 (3:0, 2:0)
WorldWorld: Friendly International Women    
17.04.2012
16:00Slovenia U17 W - Austria U17 W 0:2 (0:0, 0:2)
YemenYemen: Division 1    
14:50Al Ahli Taizz - Al Oruba Zabid 0:2  
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00Hwange - Platinum 1:1  
15:00Motor Action - CAPS Utd 0:3